Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Boró!
Én nem voltam megkeresztelve az esküvőnkőn sem, a jáki kápolna nem kérte. Máriaremetén püspöki engedély kellett volna. Szóval járjátok a templomokat.
Meg amikor a nővérem lányának volt a keresztelője és én vagyok a keresztmama. Ott engem mint kereszt tanú írtak be. Nem hallottam még ilyenről, de ők így oldották meg. Ez a belvárosi plébánián volt.

Akkor kinek mikor lenne jó az ötye?

Nelli, Boró!
Hangsúlyozom neki, hogy most vannak a legszebb éveiKép
Nelli, Domcsi is csak most kezdett lépegetni, ugye? Olyan édesek, ahogy járni kezdenek. Remélem mindeni megörökití.

Manga!
Köszi, akkor a bulin átveszem és kifizetem.

Noresz!
most már minden oké, a lényeg, hogy egy szuper csapat vagyunk, és ez mi sem bizonyítja, hogy sok új Pöttöm mami csatlakozott hozzánk!

Boró!
Az ötleted a táblázattal tetszik nagyon.

Ed!
Magkaptam, beraklak a táblába! Hova járzs aquafitnessre? Majd légyszi számolj be, oké?


Na megyek, mert a gyerekek a nyakamon lógnak, Olinak aludni kell mennie. Hanna sajna nemKép

puszi
Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Vagyok én ,csak elég ramatyul. A folyamatos szoptatás miatt bendult rendesen a tej,és mivel vencel végigaludta az éjszakát,tegnap reggelre bedurrant a bal mellem. Csillagokat látok,lázas voltam,és egyszerűen semmi másra nem tudok koncentrálni,mint erre a fájdalomra. Szinte hihetetlen így egy év szopi után. Most borogatom,meg több pózban szoptatok,de ha van még ötletetek,várom szeretettel! Vencelnek még egy kicsit megy a hasa,ami azt jelenti,hogy végre ritkábban,de akkor brutál módon,mindig fürcsi és átöltözés Kép. Bár extrém ízlésében nem csalódtam,a Smectát natúr joghurttal simán eszi Kép. Ráadásul nekem ma kezdődik egy geyhetes Zepter tanfolyam,amit nagyon vártam,de most semmi kedvem kimozdulni. Anyósékat jól visletem,mivel szombaton itt voltam nagyrész,vasárnap is gondolatban,a párom meg most nagyon visszatalálta szüleihez a karácsonyi vita után,és nagyon jó volt nézni,milyen jól elvannak.

Ne haragudjatok,hogy még mindig a napokban történtekhez szólok hozzá,csak őszintén szólva tényleg egész hétvégén itt járt minden gondolatom.Most nincs erőm visszaolvasni,ki mit tett hozzá,de amit érzek,hogy olyan csapatépítő jelleget öltött az egész. A "Hajrá 4.B.!" ezt tényleg nagyon jól kifejezi,mert mindenki azonnal kiállt a Pöttömök mellett,azaz saját magunk mellett KépÉn még azt sem gondolom,hogy a sok igazságot tartalmazó Orsko-féle topikevolúció-elméletről lenne szó,hiszen az igazán régiek köszönik szépen,nagyon szeretnek itt lenni,és szeretettel fogadják az újakat,és ettől nem érzik személytelenedőnek az egészet.Szerintem nagyon sok volt itt a félreértés,meg egymás mellett elbeszélés,és én leginkább azt sajnálom,hogy vhol Hajni lett a kirobbantója annak,amit nem is kellett kirobbantani,s talán nem is volt mit Kép, sajnos az én közreműködésemel,mert belekevertem az új topikot. Ma már látom,hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz,bár remélem értehető volt,miért éreztem úgy,hogy a kettő kicsit ellentmond egymásnak. Szóval Hajni szeretném,ha tudnád,jó,hogy jelezted a problémádat,mégha talán nem is fogalmaztál megfelelően,mégha sajnos össze-vissza értettük itt páran egymást,és ez a topikos írásforma sem adja mindig vissza a lényeget: megerősítetted bennünk,hogy ha lehet még jobban figyeljünk egymásra,és rádöbbentünk újra arra,hogy van mit tanulnunk egymástó,vagy saját magunkról. Remélem,már jobban érzed magad,és tudd,hogy volt értelme ennek az egésznek Kép

Ami az "ismerjük meg jobban egymást" rész illeti,nekem nagyon tetszik a Zita-féle kérdéssor /vki kérdezte van-e ennek értékelése: nem,ebből "csak" megtudhatunk sokat egymásról/,de egyetértek azzal,hogy talán ezt priviben kellene és talán saját kérdéssorral,hisz a cipőméretnél tényleg vannak fontosabb infók. Arra godoltam,hogy ha van kedvetek hozzá,akkor küldjétek el nekem a kérdéseiteket,én szívesen összegzem őket,és utána eljuttatom mindnekihez. Persze sem kérdést küldeni nem kötelező,sem válaszolni mindegyikre,vagy bármelyikre,csak egy lehetőség,ami által még közelebb kerülhetünk egymáshoz.Nekem máris van egy csomó kérdésem Kép Vélemény?

Ja,még annyi mindenkinek akartam írni annyi mindent,de felébredt a kiskutyám Kép Remélem még tudok jönni!

Puszi !

Buksi

Ui: igyekszem kicserélni a képet a profilomban,már más topikban is hitték azt,hogy újra babát várok Kép
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Jelentem, gyógyult vagyok. Kép
Buksi, neked mennyire volt súlyos? Köszi a Szilvási -infót.Kép DédiKép Nálunk anyukám tölti be ezt a szerepet (korban is),
egyfolytában azt hajtogatja, hogy baja van Dorkának, hogy még nem csinálja ezt, vagy azt. Nem lehet lelőni, hiába
hajtogatom, hogy nekem ez lenne ugyebár a szakmám, hogy meg tudjam állapítani egy gyerekről, hogy sérült-e vagy sem, mintha meg sem
hallaná, így még meg is sért vele.Kép

Hicu! CTG? Időpont? Rajtam is mérgelődtek anno sokan a buszon, hogy miért ülök, a kabátban nem látszik a pocak... Megtanultam
nevetni a bunkó embereken... Eperjegy... nem tudom... De nekem is volt születésemkor tűzfoltom, és elmúlt. Tehát lehet, hogy
nem uaz.

Tünde, jó, hogy meggyógyultál! A 400 km oda-vissza értendő, Tújvárosi lennék én...

Zita, harapás: a visszaharapás biztos nem jó, meg a bünti sem, ebben a korban még nem értik. Talán a figyelemelterelés, vagy
a figyelmen kívül hagyás. Rágóka?

Andi, én pl. azért nem csináltam személyesre a profilomat, mert elég intim dolgokról is írogatunk mi errefelé. És ez egy
nyilvános topik, ergo ha szomszéd Pistike beírja a keresőbe, hogy "szex", ki tudja, nem a mi topikunkat hozza-e ki 126.-ként?
(csak egy példa volt) Ezek után már csak egy kattintás, hogy megtudja, hogy ez a szomszéd néni, és hátnem szívesen találkozom
olyanokkal naponta, akik szándékomon kívül tudnak belső dolgaimról. Remélem, átment, hogy mit akartam írni. Petiről fényképet
kérünk!

Nelli, tanácsadás? mMit mondtak? Egyébként tényleg divat lett később küldeni, szerintem kicsit hülyeség. Ismerek olyan lusta
anyát, aki azért nem külte 97-es fiát idén elsőbe, mert még akart egy olyan évet, amikor minden nap 8ig alhatnak... De
kérdezz utána, milyen a mostani elsős összetétel.

Manga, veletek mi van? Betegség volt?

Zita, ez nagyon érdekes, hogy császáros babának is lehet tűzfoltja! Én totál azt hittem, hogy a szülőcsatornában kapta. Vagy
a szülésznő ujja, ahogy megfogta.

Írok egy kicsit Dorkáról, mielőtt felébred, büszke anya stílusban: Múlt héten pár nap alatt megtanult 2fülű pohárból inni,
szinte már alig kell segíteni. Elkezdtük mi is nyomni a tejtermékeket, kedvence a joghurtos túró, édesítésnek egy kis mazsolát
tettem bele, mert azért mégsem Vencel a kiscsaj... Kép Imádja, azt szoktunk reggelizni. Ja, és ma délelőtt spontán felállt a
kanapénál (nem siette el 12,5 hónaposan Kép), és mászott is vagy 2 métert. (eddig csak kúszott) Szóval erős versenyben vagyunk
Mátéval a topik "utolsó mászója" címért. Noresz?
Tegnap délelőtt voltunk a Vajdhunyad várban a Mesevilág MO-on c. kiállításon, TUDOM MINDENKINEK AJÁNLANI, febr. 15-ig lesz.
Van egy kis játszósarok kialakítva, ott jól eljátszogatott Dorka, jegyeztem pár játékötletet a jövőre vontakozóan, és a
tárlat is érdekes volt. És még félóra Állatkerti Játszó is járt a jeggyel, hétköznap 9-15-ig lehet felhasználni. A belépő 400
, 3év alatt free.

Ági, egy ötlet visításra: talán, ha ti is megpróbáltok csendesebben beszélni körülötte, hozzá. Fogalmam sincs, milyen hangon
beszéltek most, de én a visítást az ún. olaszos típusú vidám családoknál figyeltem meg. Szóval, ha eddig is suttogtatok, akkor
nemtom.Kép

Hajni, nálunk is volt egy ilyen koppanás az ágyról...Kép A jó dolog volt benne, hogy azóta mintha óvatosabb lenne, kialakult
egy kis egészséges félelemérzet. Coffos Alexa, légyszi, légyszi!

Ildi, viszérről szerintem azért nem írtunk,mert nincs ötlet, bocsi! Erről a dologról, hogy a pasik passzolják a szexet a
szoptatás miatt meg olvastam valahol, ha megnyugtat, hogy nem csak ti szenvedtek ettől a betegségtől! Az meg pszichikailag nem
jó, hogy az jár a fejedben, hogy: "emlékszem Orsko írta azt is, hogy az első gyerek születése körüli időszak a legalkalmasabb
a házasság elcseszéséhez. Hát nem tudom, lehet, hogy igaza van. " Ez egy "önmagát beteljesítő jóslat"! Gondolj arra, azért
néhány ember túlélte ezt az időszakot!

Boró, betegség Kép

Szerencsétek van, Dorka felébredt, így megszabadultok tőlem... Kép

Pusz

Szilvi

Sortördelésért bocs, ezt csinálja a textpad...

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

Kép

KEDVES ÉDESANYÁK, ÉDESAPÁK!

Különleges, Magyarországon egyedi technikával készítünk kisbabákról, szeretteiről fényképet tükörre! Tegye otthonát meghittebbé, irodáját otthonosabbá vele! Eddigi megrendelőink visszajáró vásárlók lettek, hiszen alkalmakra családtagoknak is kitűnő ajándék lehet!

Várjuk Önöket szeretettel honlapunkon : www.andrasdekor.hu
Tel: 30-852-3438
harangvirág
 
 


Sziasztok!

Hát szóval Manga és Boró is! Teljes a létszám, nagyon alapos volt ez a vírus!

Pusz

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Nem tudom most mennyire jutok, mert Zsófinak már ébredeznie kéne, de próbálkozomKép

Mindenkinek köszönöm a visszeres ajánlásokat, sajna már több krémet is próbáltam (szőlőmagos-leveles nem is tudom milyenek), de erre már ezek nem használnak, úgyhogy marad majd a műtét ha elhatározom magamKép
Persze most foglalkozhatnánk apával egymással, erre én meg itt lógok... Jó kedve van, folyton dumálna én meg félfüllel figyelek rá, mert közben titeket olvaslakKép Extázisban van, mert már csak két napot kell aludni az új autóigKép

SzilviKépTényleg igazad van mert ez a mondat jár a fejemben sokszor és pedig nem kéne, hogy el is higyjem.
Dorka nagyon ügyes, ha már segítség nélkül így iszik a pohárbólKép

BuksiKép a borogatás, meg a több pózból szoptatásnál nekem sincs jobb ötletem, tavalyi kismama v.melyik számában voltak ilyen szoptatós pózok, hónaljtartásos is, hogy onnan is ürüljön a tej. Nekem is volt egy ilyesféle úgy 10 hónapos kora körül, úgy összegyűlt a tej egy csatornában a mellem alatt, hogy olyan volt, mint egy kemény csík és még mozgatni sem lehetett, erre mondta sógorom, hogy akkor reggel be kell menni az onkológiára megmutatni. De éjjel csak abból szoptattam és Zsófi kiszopizta reggelreKép A lázat azért nem szabad hagyni, hogy nagyon felmenjen, én még lehet, hogy fejnék is egy kicsit ezekben a kritikusabb napokban, nem biztos, hogy annyira több termelődne a fejéssel, mint amennyire jó lenne, ha kiürülnének a tejcsatornák. Nem tudom érthető-e..
Azért öröm, az ürömben, hogy Vencel már jobban van.
Jobbulást nektek!!Kép

BOróKép Sajna mi is hasonlókkal találkoztunk a keresztelő kapcsán. Azért is nincs még Zsófi sem keresztelve, de a férjem családja szeretné.
Együtt pogánykodik velemKép
Mint fiús anyósjelölt mit szóltál ehhez a letámadáshoz?

AndiKép Én szívesen vennék minden részletesebb infós, kérdezgetős akármit, amiből többet megtudhatnánk egymásról. Lehetne a mamatáblicskuhoz akár hasonló is, hogy esetleg bizalmasabb infók is belekerüljenek. Nem tudom ki vállalná a megszerkesztését, mert én annyira nem vagyok szerkesztő zseni, de kérdéseim nekem is lennének azér'.
Párkapcsolat: ez az én bajom is, hogy ilyenek nálunk is az esték, de ezért én is hibás vagyok, csak olyan nehéz elmozdulni erről a holtpontról és a másik fő dolog, hogy ehhez partner is kell!

HicuKép HÚÚÚÚKépKép azt az eget!!! akkor jövő hét csütörtökKép De irigyellek, hogy nemsokára átéled ezt a csodás, hatalmas élményétKépKép Szorítok hogy a tűk megérkezzenek!!!! De addig is gyere amikor csak tudsz!Kép
Ilyen bunkó buszos nőket, meg tényleg csak sajnálni lehetKép

NoreszKép Négy fog egyszerre??? Őrületes, meg a mászás is, a popóütögetést nem tudom miért szeretik a kicsik ennyire. Nálunk is sokszor használt. De azért a végső a cici volt mindig.

Na egész sokat tudtam írni,már a kisasszony a kezemben, este folyt.köv.

ildi
bpildi
 
 


A kérdőív engem is érdekelne, és ha lesz egy kis időm, írok kérdéseket is.
Én kérdeztem a kiértékelést, biztos egy kicsit figyelmetlen voltam, bocsi.

BuksiKép
Én is a fejést, a masszírozást és a zuhanyt ismerem csomós mellre.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok
Először is mindenkinek sok puszit küldök és reménykedem, hogy még hisztek a javulásomban, azaz képesnek tartotok arra, hogy írjak rendszeresen nektek.
Boró bulijáról lemaradtunk, mert nekem, gaz anyának dolgozni kellett jönni, ahogy ma is teszem. Eme levél dél körül kezdődött, s a végén meglátjuk, mikor kerül el hozzátok. Nagyon szerettem volna látni az összes kis csibészt, igazán hiányoznak nekünk a társaságotok!

Nem győzök minden ünnepeltnek egyenként gratulálni,millió puszit küldeni, és sok ölelgetést kívánni, de kérdezzetek bátran, fejben tartom mindenki fog és szószámátKép Bár az anyukák előbbi tulajdonságait nem tartom fejben, de remélem megbocsátható!
Remélem mindenki, aki beteg lett a bababuliban mára meggyógyult.

Szerdán babanetes barátnőm megszülte 2.gyermekét császár után természetes úton, és remekül vannak. Ezt csak a magamhoz hasonló, nem akarok másodszorra is császárt típusúaknak írom, akinél nem egyéb okok vannak, ott jó esélyek van a normál szülésre.
Különben össze se lehet hasonlítani a kismami állapotát. Csaszi után olyan volt, mint akit ipari centrifugába tettek, most meg szimplán lehorpadt a pocakja és egy szuszogó kicsi fiú mozgolódott mellette.
Tesó ügy meg szerintem ki van találva, tehát egy egészséges lelkületű szülő képes minden gyermekét egyformán szeretni. Másképp, de a mértéke azonos. A kicsi teljesen ki van szolgáltatva, elesett és sérülékeny, a nagyobbacska meg tele élménnyel és huncutsággal adja a saját egyéniségét. Vagytok itt páran több gyerkőccel, és szerintem mindenki egyformán ragaszkodik a gyerekeihez.

Bocsátassék meg nekem, hogy ma nem írok személyesen nektek, amolyan ömlesztett gondolatok mindenkivel kapcsolatban, melyeket kihagyásokkal irkálok. Azt gondolom, hogy szeretném megosztani veletek a topic körül kialakult beszélgetés (!!) kapcsán bennem felmerült érzéseket és gondolatokat.

Topic és annak kihalása:
Hát egy kicsit kettős érzések vannak bennem, mert igazándiból ez olyan kellene legyen, mint egy barátnőddel való kapcsolatod. Attól, hogy nem beszélünk naponta, attól még mindenben számíthatunk egymásra, és azáltal, hogy sokan olvassák legalább a topicot, biztosítva van az azonnali segítség.
Én csak a magunk példájából tudok kiindulni: ugye Léna nagyon lázas volt, egyedül voltam és féltem, hogy lázgörcse lesz. Az addig szinte néma topic azonnal megtelt, hívtatok ,sms-t küldtetek, és ez HIHETETLENÜL jól esett. Egy topic akkor halódik, ha nincs más csak pisi-kaki téma, az emberek csak az utolsó beírásokra reagálnak, és nem tudunk vágyakozni a hiányzó emberek után, mert észre sem vesszük.
Én nem tartom ilyennek ezt a csapaptot.
Hogy olykor nem pörög, ez igaz, és olykor nem beszélgetünk a világ nagy dolgairól, ez is igaz. De bevallom őszintén, talán épp eléggé lefáradunk a nappali feladatainkon, és estére már csak pár mondat, vagy gondolat jut. A sokaságunk hátránya pedig az, hogy apró figyelmetlenségek, elsiklások előfordulhatnak. Én nem venném zokon. magam részéről, mikor nincs kommentárom, vagy nincs megoldási javaslatom, akkor vagy nem is térek ki rá, vagy a hangulatfejek vmelyikét használom. De eszembe se jut, hogy, nem érdekel benneteket, amit leírok. Ha meg nagyon hanyagoltnak érzem magam, akkor nyökögök, hogy "nekem már senki nem válaszol" stb.
Nincs baj egy másik topic-kal sem, mindenki ott találja meg a helyét, ahová való, ahol jól érzi magát, s ezt minden rossz szájíz nélkül mondom. Az már kevésbé barátságos dolog, ha az új topic ennek a topicnak az ócsárolásáról szól, bár remélem átmeneti állapot és tényleg páran jobban tudtok majd ott figyelni egymásra. Nekem afféle 'nem szarok a saját fészekembe'-elvemmel ellenkezik, hogy máshol szapuljak egy társaságot, aminek része vagyok, főleg akkor ha akár tehetnék is az ellen, hogy ellaposodjon, vagy félreértődjön. Én a magam keresetlen módján, de szeretem a dolgokat azzal és ott megbeszélni, akit érint. Nem gondolom, hogy az új topic léte bárkit is automatikusan távozásra kéne ítéljen. Én pl kifejezettem sajnálom, ha nem hallok Alexáról, Zitáékról, Vicről, vagy akár Orsiékról.
Ami a véleményeket illeti, azt gondolom, hogy mindenki vérmérséklete szerint éli meg a kritikát és a vitát. Én a magam részéről elfogadok mindenkit olyannak, amilyen. Én nem tudok generált konfliktusról, lefejjebb túllihegett esetről. Ami pedig a személyeskedést illeti, Vic, igazándiból egy kedves lány vagy, de nagyon nehezen viseled a konfliktust, ezért minden véleményt személyed elleni támadásnak véltél, személyeskedni kezdtél, s olykor ebből fakadtak, szerintem a színes-szagos viták, teátrális elmenetelek és visszatérések.
Ami a szomorú arcocskákat illeti, én teljesen el voltam döbbentve, hogy már ezzel is baj van!! Hiszen egyetlen dolgot nem tud kifejezni az inet, a hangot. Erre valók ezek a jelek. És kérdezem én, miért tételeznénk fel BÁRKIRŐL, hogy kigúgyolásból tesz egy jelet, vagy bántó szándékból?? Nekem bánatot, szomorúságot jelent, soha nem egyebet. Most sem értem még, mi is a baj vele.
Ami a topic evolúcióját illeti és az újakat, szerintem abszolút fedi az igazságot. És nincsenek friss tagok nálam, meg régiek, számomra demokrácia van, max a rendelkezésre álló tananyag rövidebb. Valóban nem lehet egy 'osztálynyi' nő érdeklődését ébren tartani,és természetes, hogy kialakulnak szorosabb kapcsolatok. De ettől még nem esik perifériára az sem, akivel nem tudtunk talizni. Bogi ne haragudj meg, hogy veled példáulozok,de szerintem vele senki nem találkozott, és egy emberként izgultuk a pocaklakóját, vagy a párjával lévő gondokat, vagy a csodás képeket a csillagokról.
Szóval szerintem minden rendben van, igaz van pár elvetemült alak, mint én is, aki pánikszerűen jelenik meg, és akkor eláraszt benneteket, de nagy igazságokhoz ez is hozzá tartozik. Ami meg az adat-tárat illeti, nekem ugyanolyan személytelen egy tesztűrlap, vagy profilleírás. De semmi jónak nem vagyok elrontója, ha gondoljátok feltárok bármit, de ezt úgyis tudjátokKép

Nekem ma nagyon magamba való napom van, ehhez képest írok nektek már órák óta. Bent ki kellett volta takarítani a leveleimet, mert kezd megtelni a postaládám. És a viharos korábbi kapcsolatom teljes történe pergett le előttem, napok, amikor csak vágyakoztam azután, akit nem kaphattam meg, aztán amikor könyörgött, hogy legyek vele stb. Lelkiismertfurdalás és szinte olthatatlan vágy van bennem, hogy beszéljek vele, hogy elmondjam, hogy milyen nagyon hiányzik olykor.
Aztán jön a jelen, ahol, mint olvasom sokunknál,ahol vannak az intimitás terén problémák. Talán ennek hiánya és a korábbi kapcsolatban a hihetetlen érzelmi hegyek-völgyek lehet az oka, de marha rosszul vagyok. Szívesen vennék egy varázsceruzát, ami kitörli az érzéseket és csak örömteli élmények maradnak meg belőle.
legközelebb jövök, remélem este otthonról, és akkor nemcsak topic témában írnék.
Puszi
J
holophernes
 
 


Sziasztok!

Hát én minden "jóból" kimaradtam.
Így jár, aki nem jár. (Mármint ide gyakrabban Kép )
De ígérem, hogy megpróbálok lépést tartani mostmár magammal.

A pocaklakóval minden oké, már dokibácsi is megerősítette. A héten megyek cukorterhelésre (17. hét), mert ugye az előzmények miatt most korábban csinálnak. Fúúúj.

Lili jól van, már csak két hét és 1 éves lesz Kép
Várom, de még semmit nem készülődtünk.
Sajnos anyagi gondokkal kűzdünk, ami eléggé földhöz vágott.
Ha tehetném, lemondanék az idei évi fizetésemelésről, mert kicsit gáz, hogy alig keresek valamit, pár ezer forinttal lépem át idén az adóhatárt, és átlépek a 38%-os adókulcsba. Ez annyira unodrító. Most mondjátok meg, hogy havi 70 ezer forintból hogy lehet megélni egy kicsi gyerekkel, OTP kölcsönnel, rezsivel, és még ezt is meg akarják nyirbálni a magasabb adóval. Nem tudok napirendre térni fölötte. És akkor még Gyesen sem vagyok, hanem dolgozok a gyerek mellett aktívan. Na jó, nem háborgok, biztos más is jár hasonló cipőben.

Jó volt olvasni Judit sorait. Tényleg jó egy ilyen közösségbe "járni", akár virtuálisan is (ha már a távolság miatt a talikról lemaradunk).

Van egy másik topic, ott pl. még az aznapi bejegyzésedre sem válaszolnak, és amúgy is olyan érzésem van, hogy oda összegyűjtötték a nagyon okos, első gyereküket váró, de agyontapasztalt kismamákat, akiket nem érdekel, hogy mi van a másikkal, csak felszínesen.
Ez a topic egyáltalán nem ilyen.

Igaz, hogy most eltűntem egy jó időre, de remélem hiányoztam Kép

Képzeljétek, volt pénteken sarki fény. Én pont fürdettem a Lilit, mire kiértem, befelhősödött, de a párom látta. Pedig annyira készültünk rá.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ennek az írásnak már sokadszorra állok neki, bocsi az összevisszaságért.

Andi, profilt majd ígérem frissítem, keresek egy közös képet. Éljen a lépegető és alvó Peti! Kép

Ági, remélem azért a párod pótolta a mulasztását, és legalább utólag felköszöntött.
Bendegúz Dani puszijai Kép Kép

Hajni, nálunk is vannak nagy koppanások, de jól ki vannak találva ezek a gyerkőcök, szerencsére nem lesz bajuk. Kép

Zitus, ezek a kérdések nagyon jók! Én már többször megkaptam emailben. Kép

Ines, a táblázathoz, mi lenne, ha valahogy megpróbálnánk elérni őket, hogy akarnak-e benne lenni, vagy sem. Mert az sem egyszerű, hogy mi alapján döntjük el, hogy valaki aktív vagy passzív? ÖTYE hol lenne?

Boró, Manga, hát titeket is utolért a vírus? Gyógypuszik a gyors gyógyuláshoz!

Noresz, ugye-ugye, hogy bejön a panaszkodás?? Kép Kép

Hicu, húha, akkor már mindjárt itt lesz Csongor! Annyira izgi! Kép Kép Drukk, hogy megérkezzenek a tűk. Ez a buszos sztori elég durva.

Ed, ilyen fürdős ordítás nekünk is volt. Igaz, még pár hónapos korban, de nálunk semmi nem történt (vagy mi nem vettük észre), és mindent ugyanúgy csináltun, mégis, amint vizet ért a lába, ordított. Aztán egyik napról a másikra elmúlt. Gratula a lépésekhez!

Buksi, mellgyuszira: szopi, borogatás és masszírozás.

Szilvi, ez a kiállítás jól hangzik! Kép

Bogi, örülök, hogy minden rendben veletek! Kép

Annyi mindent akartam még írni, de most ennyire futja. Illetve még gyorsan egy tegnapi történet rólunk.

Tegnap voltunk az Örsön az Árkádban anyukámmal. Vettünk Kittinek a szülinapjára "csinibini" ruhát. Kép Rápróbáltuk a ruhát, volt ott egy tükör, odaállítottuk elé. Nagyon édi volt, mindkét kézzel tapogatta a tükröt és nézegette magát, majd pedig egy puszit is akart adni magának. Kép
Egyébként van az Árkádban is játszóház. Benéztünk, de végül csak egy szórólapot hoztam. Itt csak 600 Ft egy óra. Ha valakit érdekel, a honlapjuk www.holnaphaz.hu Esetleg elmehetnék ide is egyszer. Próbáltam alkudni, hogy van-e csoportos kedvezmény. Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok,

te jó ég, mi van itt, szabad még azért nekem önző módom magamról írni?

Kisfiú lesz a kis pocaklakó is, sztem ugyanolyan, mint a nygfiam, akivel naponta 2x kell lemenni sétálni, és emiatt ide sem jutok.
Érzem, hogy a 2 fiúhoz már kell egy kertes ház.

Ines,
a képeket megnéztem, gyönyörűek a gyermekek, éa Hanna már milyan kis hölgy:

Farkasbogi,
örülök, hogy ti is jól vagytokKép

www.mese.tv ajánlom mindenkinek

manóka

manóka
manóka
 
 


Na sziasztok megint!
Mire hazaértem, meg egy kicsit lecsitultam, talán szűkszavúbban is megoszthattam volna hirtelen felindulásból kisregénnyé nőtt gondolataimat. Bocs, ha már lerágott csont nektek, nekem még új volt minden és egyszerre ért és hát most vihar egy pohár vízben érzésem van, de nem baj.Kép

Mi jól vagyunk a lehetőségekhez képest. Léna néha megijeszt minket hogy szipog, aztán meg nem szipog. Szerintem már művésznő. Fogak, ha már újra téma: fent 4, lent 3, vagy 1et már elhagytunk. Most a mongol és holland nyelvet próbálhatja (hhhkkkhhgggbzkkkhhkk), illetve gyermekkorunk puffasztott-rizs-csodáját emlegeti:zizi. Kádban nonstopp közelharc van, hogy ne álldogálljon, a lakásban pedig minden nyűzható, amit elér.
Holnap tokkal együtt új ablakot szerelnek be a napplaiban és a hálónkban, mindenzt ma jelentették be, pedig kispapival végre egy hétköznapi együtt létet terveztünk....

Kispapi lemondta a filmezést, aki még emlékszik rá. Ugyanis péntekig kellene elkezdenie a filmjét, vagy úszik a pályázaton, egy korábban készült filmjére elnyert pénze. Az operatőr szabin van, a forgatókönyv meg nem áll öszsze. Milyen már, amikor a pénz elköltésére időhatárt szabnak!! Az más, amikor utalványt veszünk szerintem, de hát itt is farkasok uralkodnak...

Buksi
továbbra is a fejést is támogatnám, mellgyuszit ne hagyjad kezeletlenül, mert hát ócska vége van. A többit meg átbeszéltünk már!

Tünde
csudapofa lehetett a tükör-önimádatával, ez nálunk is sláger. Teszek is fel képet, ha nem felejtem el, míg odaérek. Az Árkád elég kieső nekünk, bár könnyebb tömegközlekedni, mint a ZOOba!

Ági
BengézengúzKépKép Ami a visítást illeti tényleg halláskárosító! Szerintem érdemes a halkan beszélős dolgot kipróbálni, Léna is próbálkozott ilyennel, és akkor 10ig visszaszámolva vmelyik dalunkat halkan elkezdtem énekelni. Nem mondom, hogy azonnal, de 2-3körre elhallgatott.


Bogi
jó, hogy jobban vagytok, a lóvét meg nagyon meg tudom érteni. Múltkor nyöszögtem, hogy lakáshitel, meg jobb környék, apa nem elég a fizetésed, akkor én is dolgozom. Na és akkor miért is csináljuk az egészet, ha pont a lánykával nem tudunk lenni...

Hicu
ez a buszos sztori elég horror. Micsoda paraszt emberek vannak!!!

Ildi
visszérre én azt mondanám, hogy ortopédiára is érdemes elmenni, mert az erek eme rendellenessége rossz tartásból is eredhet, amit elsődlegesen a talpbetét határoz meg. no meg a felpolcolás ó, meg a sok séta, aztán az aktívabb mozgás is regenerálhat.

Noresz
én még emlékszem, hogy aggódtál, hogy nem nagyon mászik, aztán tessék!! Ügyesek vagytok, neked meg fel kell kötni a gatyeszt

Tigri
Gondolom, hgy mi minden futott ágy a fejedben a koppanás után, de remélem mára már csak rossz emlék. Léna is legurult az ágyról nálunk, és magamat hibáztattam miatta. Kár volt. Éde skis pukli még napok múlva is emlékeztetni fogja talán Alexát, hogy óvatos duhaj legyen.
Szilvi
Mesevilág kiállítás csudajó ötlet! Köszi! 2fül pohár: tapsi-tapsi. Mi még a sima poharat is szopómozdulatokkal csorgatjuk a nyakábaKép Egyetértek veled a személyesebb topic ügyében leírtakkal. Szerintem van idegenek is beleklikkelnek. Nem mindenkinek mondanám el, amit nektek!
Anyukád mondanivalóját meg ignoráld. Szokásos mondókánk: még egy gyerek se ment négykézlb érettségizni. Bár az ignorálás nekem se minig megy, ld anyós.

Zita
Tűzfoltunk nekünk is lvan, de szrintem az nem a születéskor, hanem magzati korban alakul ki, a folyamatos nyomás miatt. A nővéremmel egyformán volt az homlokunkon nagy tűzfoltunk, és 1éves kor körül halványodni kezdett, már perzse nincs. Szóval nem aggódni! Harapás meg elmúlik bár Ágit elnézve nem biztosKép


Ed, Boró, többiek
Miért olyan fontos a keresztelő nektek? Vagy inkább: mire jó? Ad többet?

Nelli
fürdőssztori nálunk is volt, ma már IKEÁS csúszásgátló van a recésaljú babakádban isKép Sztapacska?
Éde svolt a MamiféltésKép

Ed
fürcsikor meg próbáljatok vmi újat! Pl fürödj vele meg te is, vagy áztassatok papírt, újságot a kádba. Bármi, amit eddig nem. 2önnáló lépés?? és ezt különféle csimbumm nélkül tudjuk meg! Gratulálok!

Boró
Óvatosan kiadni a gyereket mindenféle könnyűvérű nőknek, mert hát a korunk népbetegsége lappangva támadKépKépKép jobbulást nektek, a sugárhányás-kifejezéssel azért óvatosanKépKép

Hicu
Spinál miatt nem görcsölj! Az előzőt is ki lehetett bírni, ez jobb Csongornak, csak ez számít! Dudu felkészült??

Ini
fog, vagy hold?? Pusza kispapinak szülinapra! Kötelet nem kaptam a Schöfibe, de szívesen vittem volna, bár talán inkébb a nyakamra a fejfájás ellenKép
ÖTYE nekem természetesen jó, remélem most nem dolgozom és nem maradok le rólaKép Bár csak hétvégén tudok jönni, mert kispapi 7előtt SOHA nem jön haza, 18.30kor kezd csak forgatni az egyik stúdióbanKép

Orsko
ezek szerint a matracvásárlás ennyiben ki is merültKép Pedig szerintem még 1kört megérne dini visszaszokatatása, mert kispapival rendezni a viszonyokat, ehhez intimitás kell! Bár egy szuszogó 10kg kölüli kis test érintésénél izgalmasabb és olvadozásra késztetőbb dolog nem nagyon van. Ami a vírusotokat illeti: köszke, maradunk a mentes változatnál

Manga
jobban vagytok??


Remélem egyre kevesebb dolog marad, amit nem reagáltam le, dógozom az ügyönKép
Na azt hiszem ma kaptatok belőle jókora adagot. Igyexem a hétfő estéken MINDIG benézni. Kispapi dolgozik este 12ig, így enyém az egész lakásKép
Holnap anyuéknál lebzselünk, amíg szétfagyasztják a virágaimat, telemocskolják a lakásunkat, megszűnik a világos-hűvös helyet kedvelő növényeim helye, DE nézzük a pozitív oldalát: lesz új hang, hő és fényvisszaverű hipiszupi műa ablaka kispapinak...Kép

Cupa
J és a tükrös manci
Kép
holophernes
 
 


Utolsó mára, talén esti mesének egy történet:
" - Tehát interjút szeretnél tőlem?
- Ha van rá időd...- mondtam.

Isten mosolygott.
- Az én időm örökkévalóság. Milyen kérdések vannak a tarsolyodban?
- Mi az, ami legjobban meglep az emberiséggel kapcsolatban?

Isten így felelt:
- Az, hogy beleunnak a gyerekkorba. Siettetik, hogy felnőjenek és aztán újra gyerekek szeretnének lenni. Az, hogy elvesztegetik az egészségüket a pénzkereset érdekében, és aztán az összes pénzüket az egészségük helyreállítására költik. Az, hogy miközben aggódva gondolnak a jövőre, elfelejtik a jelent, s így sem a jelenben, sem a jövőben nem élnek. Az, hogy úgy élnek, mintha sohasem halnának meg, és úgy halnak mintha sohasem éltek volna.

Isten megfogta a kezemet, s egy ideig csendben maradtunk. Aztán így kérdeztem:
- Te, mint szülő, mit tartasz fontosnak: mit kell a gyerekeidnek életük során megtanulniuk?

Isten mosolyogva válaszolt:
- Tanulják meg azt, hogy nem kényszeríthetik ki senkinek a szeretetét. Amit megtehetnek, az az, hogy engedik magukat szeretni. Tanulják meg azt, hogy ne méregessék magukat folyton másokhoz.
Azt is tanulják meg, hogy a gazdag ember nem az, akinek a legtöbbje van, hanem az, akinek a legkevesebbre van igénye.
Azt is tanulják meg, hogy pillanatok alatt mély sebeket ejthetünk szeretteinken, de sok évig tart begyógyítani őket. Tanuljanak meg elnézőnek, türelmesnek lenni. Tanulják meg, hogy vannak, akik igazán szeretik őket, csak egyszerűen nem tudják kifejezni vagy kimutatni érzelmeiket. Tanulják meg, hogy nem mindig elég, ha mások megbocsátanak nekik.
Saját maguknak is meg kell bocsátaniuk.
"
holophernes
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a sok gratulát Peti járásához. Kép
(Azóta Murphy nálunk járt, és ma alig ment Peti, mert annyira náthás, és egész nap cipeltette magát. Jaj, a derekam! )

A párkapcsolatomban az együttérzéseteket is köszi!
Visszatérve a témára, hogy amikor végre egy jót dumálunk, az meg mindig a JÖVŐ tervezése, és ettől azért félünk rendesen, hogy ki akarunk menni külföldre, de szerintem már csak azértis belevágunk, mert nem is tudunk másról beszélgetni.
Lehet, hogy ha már ott leszünk, akkor meg az lesz a téma, hogy mikor jövünk már haza? Kép Remélem nem.

Buksika!
Remélem elmúlik a cicidugulás! Nekem is volt, magas lázzal, de Kittinél, és akkoriban még Kitti is egész éjszaka szopizott és nálunk is az oldotta meg a dolgot. Vencelínó meg már nagy fiú és nem csinál ilyeneket, sőt emiatt kezdődött az egész.
Akkor tényleg csak a fejés és borogatás, masszírozás marad. Azért pár nap alatt el kell múlnia!

Ini!
Köszi, hogy "miattam" betetted a képet! Nagyon jó kép, aranyosak vagytok rajta!


Látom nem arattam nagy sikert a "pakoljuk ki magánéletünket a profilunkba" akcióval.

Jó, akkor ne olyan részletesen, megértem de könyörgöm, van aki be sem írta, hogy van gyereke!! Kép
Nem írok neveket! Kép

Szóval, aki frissíti, külön dics-dics, mert én speciel nézem ám! Kép



Katianyu!
Milyen az igazi netfüggő? Szerintem én is közeledek arrafelé.

A tv-ben egyszer hírt adtak egy amcsi netfüggő csajról, akitől elvették a gyerekeit, mert nem gondozta őket. Ráadásul az egész lakás úszott a koszban, csak a számítógép és környéke ragyogott.
Na,nálam azért még nincs így, csak gondoltam figyelnék az intő jelekre! Kép

Tünde!
Tetszik a holnapház honlapja. (micsoda rím) Kép
Mindig is egy ilyet szerettem volna csinálni, de miből..... gondolom jópár milkó bele van téve a dologba.


Na,most léptem.
Ezen a héten lehet, hogy kevesebbet fogok jönni, mert ápolni kell a páromat is, és a gyerekek is betegek még mindig.
Pedig már azt hittem múlik a takonykór. Kép

Bocsi, akihez nem szóltam külön, de tudnotok kell hogy MINDENKINEK nagyon bírom a búráját! Kép
A csemetéket meg külön.

Pusz.
Andi
andi68
 
 


<pre>

Anyuka Baba Szülinap Születési
adatai 2005.01.25
-n tölti Baba
névnapja Anya
szülinapja Testvérek Pocaklakók
Noresz Máté 2004.05.26 3050g/54cm 7 hónap 30 nap 21.szept 19.júl
Mariann Nádja 2004.04.20 3950g/57cm 9 hónap 5 nap 01.aug 31.máj
Móki András 2004.03.15 2800g/51 cm 10 hónap 10 nap 30.nov 06.dec
Judit Léna 2004.02.28 3980g/58cm 10 hónap 28 nap 29.máj 15.febr
Edina Kincső 2004.02.26 2950g/51cm 10 hónap 30 nap 25.júl
R.Tünde Kitti 2004.02.24 3600g/50cm 11 hónap 1 nap 30.ápr 15.nov
Orsolya Dénes Buda 2004.02.20 3000g/56cm 11 hónap 5 nap 09.okt 31.máj
Zsazsa Benedek 2004.02.17 3900g/56cm 11 hónap 8 nap 21.márc
Betty Lili 2004.02.16 3550g/53cm 11 hónap 9 nap 11.júl 01.okt
Fruzsi Márk 2004.02.16 3700g/57cm 11 hónap 9 nap 25.ápr
Rebi Levente Attila 2004.02.13 2600g/50cm 11 hónap 12 nap 28.jún 20.júl Csenge 2001.11.7.
Fbogi Lili 2004.02.10 3230g/51cm 11 hónap 15 nap 11.júl 09.ápr
Fiona Benedek 2004.02.03 3550g/53cm 11 hónap 22 nap 21.márc 25.aug Alexa 1995.12.29.
Sztigris Niki 2004.01.28 2950g/48cm 11 hónap 28 nap 10.szept 24.máj Zsani 2001.10.17.
Zsóf Gergely 2004.01.24 3900g/57cm 1 év 0 hónap 1 nap 09.máj
Gigi Virág 2004.01.21 3300g/48cm 1 év 0 hónap 4 nap 26.nov
Reé Ines Olivér 2004.01.16 3940g/59cm 1 év 0 hónap 9 nap 21.nov 23.jún Hanna 2002.01.09
Andi Peti 2004.01.12 4000g/55cm 1 év 0 hónap 13 nap 29.ápr 07.okt Kitti 1999.03.04
Victoria Dorka 2004.01.08 3500g/52cm 1 év 0 hónap 17 nap 06.febr 10.okt
Aranka Bálint 2004.01.07 3710g/ 1 év 0 hónap 18 nap 14.febr 24.jún
H.Szilvia Dorka(Dorina) 2004.01.06 3500g/57cm 1 év 0 hónap 19 nap 02.szept 18.jún
Noémi Liliána Eszter 2004.01.03 2660g/51cm 1 év 0 hónap 22 nap 27.júl 26.nov
Manóka Imre István 2003.12.30 3330g/51cm 1 év 0 hónap 26 nap 05.nov 11.júl
Tigribigri Alexa Regina 2003.12.27 2730g/54cm 1 év 0 hónap 29 nap 18.máj 23.jún
BarnánéIldikó Veronika 2003.12.25 3700g/52cm 1 év 1 hónap 0 nap 13.jan 24.jún Orsi 1996.01.21.
Zsófi 1998.05.28.
Márton 2000.02.20.
Manga István Mátyás 2003.12.19 3650g/56cm 1 év 1 hónap 6 nap 20.aug 18.jún
Boróka István Zoltán 2003.12.18 3850g/57cm 1 év 1 hónap 7 nap 20.aug 03.júl
Ágiboszi Dániel 2003.12.09 3440g/52cm 1 év 1 hónap 16 nap 21.júl 16.dec
Timi Kristóf Ádám 2003.12.08 3550g/56cm 1 év 1 hónap 17 nap 15.márc 05.márc Johanna 7 éves
Balázs 5 és fél éves
Nelli Dominika 2003.12.07 3490g/57cm 1 év 1 hónap 18 nap 04.aug 12.aug Dorottya 1999.02.18
Kisbuksi Vencel 2003.12.03 1560g/43cm 1 év 1 hónap 22 nap 28.szept 19.márc
Orsi Bence 2003.12.01 2840g/48cm 1 év 1 hónap 24 nap 23.aug 17.márc
Ildi Zsófia 2003.11.20 3600g/53cm 1 év 2 hónap 5 nap 17.szept 09.aug
Heni Boldizsár 2003.11.13 4000g/57cm 1 év 2 hónap 12 nap 06.jan
S.Emese Andris 2003.11.08 3160g/52cm 1 év 2 hónap 17 nap 30.nov 17 és 14 évesek
Kriszti Gergő 2003.10.31 3750g/60cm 1 év 2 hónap 25 nap 17.nov
Hicudzsi Édua 2003.10.30 3800g/54cm 1 év 2 hónap 26 nap 09.máj
Pindur Dani 2003.10.21 3120g/55cm 1 év 3 hónap 4 nap 21.júl 12.máj
M.Sylvy Márkó 2003.10.10 3250g/53cm 1 év 3 hónap 15 nap 25.ápr 31.máj
Brigi Zsófi 2003.10.01 3200g/51cm 1 év 3 hónap 24 nap 15.máj 22.jún
Katianyu Ákos 2002.01.09 3 év 0 hónap 16 nap 22.jún 11.aug Eszter 1993.09.26
DZita Ferenc Mátyás 2003.09.29 3200g/51cm 1 év 3 hónap 27 nap 03.dec 27.dec
</pre>
ini
 
 


Sziasztok!

Hihihi, micsoda forgalom Kép
Úgy látszik, kellett a "buli", máris milyen aktív lett a topik Kép Kép Kép

Pampalíni felrúgta a "napirendet", éjszaka háromszor szoptattam, majd a 7 - fél 8-as kelés helyett 6-kor kukorékolt, és 8-kor (persze újabb szopi után) beájult. Úgyhogy most sietek, legyen időm ezt befejezni. Amúgy remélem, csak a foga miatt volt a programváltozás, végülis négy új fog esetén még elég light-os estének mondhatom. Kép

Köszi a gratulákat fog és mászás ügyben, hááát, gatya felkötve, bár sokszor csúszik le, már nagyon nézem, mit hova tudnék pakolni, csak a rejtekhelyek dugig vannak. Ma reggel parketta szegélylécet bontott és tapétát evett Pupák Kép

Hicu
Már én is nagyon izgulok! Kép Túl sok okosat nem tudok mondani, mert személy szerint nagyon félek a császártól, de Te már tudod, mire számíthatsz, és amúgy is olyan rövid idő maga az akció, utána meg Csongor-bébi minden figyelmed elvonja Kép

Ed
További lépések voltak? És lépkedés-jó alvás közti egyenes arányosság beigazolódott? Az erkélyen alvás meg szuper lehet. Erkélyünk van, csak a babakocsi van 3 emelettel alattunk Kép Kellene valami külön erkély-ágy Kép

Boró
Franciaország? Nagggyon jól hangzik! És mikor mennétek? Vagy hogy is áll az dolog?
Keresztelő: nálunk sima ügy volt, de tény, hogy nincs semmi következetes előírás, abszolút pap-függőek a követelmények. Szóval ha nem ragaszkodtok a templomhoz, keresgéljetek...

Nelli
Domcsi is Marco Polo lett? Kép Gratu!
Ja, és most már tényleg felveszi Máté a Matyi nevet másodiknak Kép Kép Kép De nincs gond, csak mosolyogtam Kép
Téli depresszió elleni szereim: finom tejeskávé csokival, habfürdő gyertyával, társasozás Kispapival...

Kisbuksi
Bár szerencsére nekem nem volt, de mellgyulladás ügyben olvastam a borogatás-masszír mellett: felmelegített törölközőbe bugyolálni, túrós-tejfölös pakolásba dunsztolni (???) - állítólag hatásos Kép De remélem, már amúgy is jobban vagy!

Szilvi
Nagyon ügyes Dorka a pohárral! Már Máté is képes pohárból inni (úgy gondoltam, ha eddig nem használtuk ezután is hanyagoljuk a cumisüveget, és bár kapott Karácsonyra csőröset, azt csak rágja, de nem szívja, aminek szintén örülök)
A kiállítás jó ötlet!
És bocsika, de lehet, hogy előnyre tettünk szert a mászóversenyben, kisfiam már mindenhol ott van, főleg ahol nem kellene Kép Kép

Ildi
Visszérre max. a körömvirág-krémet tudnám mondani, meg váltott vizes zuhanyt, de ezek szerint ennél komolyabb az ügy Kép Nekem meg a térd-porcom fog hamarosan teljesen szétkopni, szerintem kevés a "kenőanyag" benne, na meg állandóan recseg, már érzem a frontokat vele (így 28 évesen Kép ) .... lehet, hogy protézisem lesz Kép

Judit
Nagyon-nagyon örültem a hosszú levele(i)dnek!!! Csak annak nem annyira, hogy rossz hangulatban vagy. És a régi kapcsolat még része valamilyen formában az életednek, hogy így fel tud kavarni!? Nekem egy futó kaland szokott többször eszembe jutni, de csak úgy, hogy nagyon szívesen beszélgetnék Vele, hogy alakult az élete...
Léna-fotó egyszerűen tündéri! ÉS nagyon profi Kép Holland nyelv Kép Mi még nem döntöttünk a magyar (nem, de, mamama, bababa) és az angol (dzisz=this, dat=that) között Kép
Kispapi munkaügye nem jó hír. Lehet, hogy én zagyválok, de akkor ha ezt nem kezdi el,a másik filmre nyert pénz marad? vagy így is úgy is lőttek neki???

Bogi
Nekem hiányoztál! Kép De tényleg. Csak leírni szoktam elfelejteni! Meg most például hiányzik Móki is... Nagyon örülök, hogy Babóka jól van, adó-ügynek annál kevésbé Kép Tényleg szemétség, hogy mindig a csóreszeknek (mint mi is Kép ) kell a legtöbbet adózni...merthát talán arányaiban kellene nézni, kinek mit jelent tíz-húszezer forint....

Tünde
Csinibini ruhás képet mikor látunk?
Altatás még további fejlesztés alatt, eddig biztató a helyzet. Kép
Megnézem a honlapot, nekem az Árkád szuper lenne, egy villamossal eljutnék, és ezt még én is be merem vállalni Kép

Manóka
Gratu a második fiúkához!
Hát ez az! Már azon töröm a fejem, ha jön a következő bébi, hogy viszem Mátét sétálni az első hetekben??? Kertesház jól jönne, nálunk távoli (még meglehetősen ködbe vesző) cél...

Andi
Milyen külföld?
Gyógyuljatok gyorsan!!! Kép

Puszi mindenkinek, akiknek nem írtam, dupla:
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok!

Nincs mentség, azt hiszem kudarcot vallottam, mint anya és babanetező egyszerreKép Lehet, hogy túlfeszítettem a húrt, de Andris nem csípi/ szinte nem viseli el ha kicsit is a gép előtt ülők - persze, mert ő klimpírozna ezerrelKép Alvásidő egyszerűen kevés arra, hogy visszaolvassak, írjak is, vasalás, ez+az, délután, mikor apa itthon van, meg bevallom sajnálok ideülni, inkább egymáson legeltetjük a szemünket. Lehet, hogy még a friss kapcsolat (csak 4 és fél éves) az oka?Kép Azért jövök ám, olvasgatok, nem adtam fel, de rossz úgy írni, ha nem olvastam el mindent - még akkor is, ha nem írok mindenkinek külön-külön. Ha kihagyok pár napot olvasásban, akkor végKép Ti hogy csináljátok?

A betegeskedőknek mielőbbi gyógyulást!

Buksi, remélem a cicid jobban van, és a lázad is már a múlté!!! nekem be még nem gyulladt, de anélkül is néha iszonyúan tudott fájni! Mostanában reggel csak egyszerűen megint locsogva ébredek, ha jól bevacsizok esti szopi után. Kép

Hicu, Judit, nagyon tetszettek a történetek! El is mentetem őketKép

Judit, ez a tükrös csaj, imádnivaló!!!! Hogy bírod megállni, hogy ne zabáld meg???Kép

Egy másik topicban olvastam, (megjegyzés a még pocisoknak egy nagyon friss mamától), hogy szép-szép ez a dolog: baba, szülés, születés, stb., de ez is hamar elveszi a misztikusságát. Furi érzés volt ezt olvasni. Andris 10 hónapos, és engem minden nap ez a misztikus érzés kerít hatalmába. Annyit tudok gyönyörködni benne - még akkor is, ha épp nen a legédibb oldalát mutatja.

Noresz, ügyi-ügyi Máté! Remélem az elaltatás állandósul így nálatok, nemcsak megmutatta, hogy így is tud, pipálja a dolgot, és jöhet az újabb verzióKép

Ma megint csak ennyire futotta, összekészítek ezt-azt, és ha felébred Andris, rohanás a kórházba a pocakos barátnémhoz, de izibe, mert ebédre haza szeretnék érni, nagyon ne boruljon a napirend.

Bár ritkán jövök, de azért jövökKép

Pussz, szép napot!

Móki
móki
 
 


Sziasztok!

Noresz!
Látod, csak elég volt leírnod, hogy hiányzik Móki, és jelentkezett Kép
Csak így tovább!

Jaj, elfelejtettem valamit csajok.
Bocs, hogy reklámozom magunkat, de érdemes megnézni a honlapunkat, mert Lili szenzációsat produkált.
A szerelő kalandjai című részt kell megnézni.
http://jaksy.different.hu

Tegnap óta nem történt túl sok minden, hacsak annyi nem, hogy tanácstalan vagyok Lili kiságyba való visszaszoktatása ügyében.
Tud valaki segíteni?
Egyszerűen arról van szó, hogy amikor beteg lett, megint kiszokott a kiságyból (nem kapott levegőt egész éjjel, kb. hatszor szívtam az orrát, és mellettem aludt. Természetesen megszokta).
Próbáltam a sírni hagyni módszert, de mivel már van annyi esze, rettentő sokáig bírja. Pontosabban annyira, hogy mi adjuk fel. Meg annak sem látom értelmét, hogy ott ácsorogjak a kiságy mellett, mert akkor csöndben van, de árgus szemekkel figyeli, hogy kimegyek-e.

Nyugtassatok meg, hogy nemcsak én cseszem el a dolgot, más csimotája is hajlandó ilyesmikre.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hát ez csúcs!!!
Bocs, Bogi, de én nagyot nevettem a kis szerelőn Kép Azért remélem, nem lett komolyabb baja! Nagyon édes! Kép

Móki
igen-igen...mi is szerelmesek vagyunk a fiunkba. És ez napról napra erősebb érzelem Kép

puszi
Noresz
noresz
 
 


az előbb volt 100, ez a 101. hozzászólás, most megnézem, változik-e a rangom (a kezdő felhasználó)
bocs a szórakozásért Kép
noresz
 
 


Sziasztok!
Judit!
De örülök, hogy írtál, már tényleg hiányoztál.
Léna baba meg egy tündér, ablakoknak gratula, nekünk is műanyag ablakok vannak, igaz, már nem a mai darab, de nagyon jól funkcionálnak.
Akkor valami ötye időpontot akkor találjunk ki.

Bogi!
Adó dolog tényleg elég szomorú, annak viszont nagyon örülök, hogy ti jól vagytok. Lehet,, hogy a 18. heti ultrán kiderül, hogy tényleg fütyike az árnyék?

Manóka!
Két fiú, huh, nem semmi. De jó lesz.... Mikorra van a termined?

Hicu!
Mizus? Mashu majd ír a babanetre, ha megszületett Csongor bébi?

Szilvi!
Hol is van pontosan mesevilág kiállítás?Lehet, hogy hétvégén elmegyünk.

Ildi!
Láttam, hogy kb. 18 óra körül aludt? próbáljátok meg előbb felébreszteni. Persze csak, ha akartok ezen a napirenden változtatni. Hannát régen 10 előtt nem tudtuk lelőni,nagyon nehéz volt arra átszoktatni, hogy 9-kor aludjon. Csak a nappali nem alvással sikerült.
KocsiKép Mi is ebben a lázban égünk, csak még nem döntöttük el, hogy egy márkán belül, akkor melyik legyen. Sajnos mind a ketten másikat szeretnénk. De pénteken a férjem szabin lesz, és akkor egymás után mind a kettővel megyünk(az egyik már volt nálunk hétvégén) és akkor döntünk.
De két héten belül át tudják adni bármelyiket.

Noresz!
Mikor mentek sielni?

Andi!
Túl sok beszélgetés nálunk sincs este, mert mire itthon van, addigra én már hulla vagyok, gyerekek rávetik magukat, mindenki alszika, akkor már én sem vagyok egy nagy dumás, így sajna sokszor csak mailen keresztül tudunk beszélgetni.
De majd pénteken, szülinapi ajándéka anyukáméktól, mozijegy és vacsora kettesbenKép

Buksi!
Jobban vagy?

Orskó!
Remélem már Te se hánysz.

az egyik kolléganőm ajánlotta az Árkádosat, hogy nagyon jó, elmehetünk, kocsival nekem már mindegy, hogy hova megyek, bár Budakeszi és az Árkád, két másik széle Budapestnek. De nem gond.

Na megyek, mert megyünk Kiába.

Noresz, Felhasználóü lettél, Gratula!!!Kép
Nűálunk is négy fog jön egyszerre, éjszaka 3-4 alkalommal ébredés, abból egy kint van, a 2. már téynleg pillanatok krdéese( már pár napja is így láttamKép )

na most már tényleg puszi

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ajjjajj,ha már én sem bírok felzárkózni,akkor mi van Kép?! Folymatosan olvasok,de nem volt időm jegyzetelni,úgyhogy biztos kimarad vki/vmi,de igyekszem.

Mi jól vagyunk,ma még nem kakilt Vencel, én is javulok,de most nemmagunkról írok.

Legfontosabb:

Manóka!

Gratu a kisfiatokhoz,szerintem ez nagyon ideális helyyzet is lehet,két fiúcska ilyen kis korkülönbséggel Kép! Nálunk van ilyen a családban,le sem lehet vakarni őket egymásról! És Imike hogy s mint? És te? Közérzeted? Ja! nem nézted véletlenül a legújabb magyar "kórházsorozatot"? Érdekelne a véleményed szakmai szemmel Kép! A férjem a fejét fogva kirohant,amikro meglátta a 18 éves fő-fősebészt és társait...

Harapósok /Ági,Zitus/!

Sokat töprengtem,én mit csinálnék hasonló helyzetben,de mivel még nem volt ilyen ez nem tanács,csak egy plusz vélemény. Szóval egy biztos: harapni az ő korukban jó érzés Kép. Az is biztos,hogy anyát az imádott lényt bántani nem akarják. Nekem egyből a "bölcsek a bölcsőben" jutott eszembe,hogy hátha az ebben az érdekes, hogy Ti mit reagáltok,mekkorát,milyet kell harapni ahhoz,hogy még hevesebb reakciót váltsanak ki,és miért olyan nagy dolog ez,hogy folymatosan ügyet csináltok belőle. Nem hasonló,csak mégis példa,nálunk a szemüveg volt nagy sláger:szopi közben,bármikor a mikor közel volt,azonnal lekapta,nem akarta visszaadni,stb. Azt már biztos érik,hogy nem szabad,mer egyből "úgy" néznek,meg viselkednek,de szerintema miértek ismerete nélkül egy nem szabad még nem az igazi. Szóval utána párszor hagytam levenni a szemüveget,megvártam ,míg megunja,visszatettem a szememre és már jó ideje nem sláger. valószínűleg nem maga a tárgy,vagy a cselekedet volt olyan érdekes,mint az én reakcióm,stb. Persze ez nem azt jelenti,hogy ne vegyetek tudomást a harapásról,hanem mi lenne ha kipróbálnátok,hogy különösebb "körítés" nélkül folytatjátok a játékot,vagy elkezdtek vmi más érdekes dolgot? Hátha Ők is csak Rajtatok kísérletező tudósok? Most hogy leírtam,rájöttem,hogy milyen nagy pofázós vagyok,ha annyit írtam volna,hogy figyelemelterelés /és azt már más is írta/,ugyanide jutottam volna. Bocs.

Most felébredt Vencel,hátha még ma vmi,akármi...

puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Buksika!
Nem vagy pofázós! Kép
De valszin. még nem tapasztaltad, hogy milyen az, amikor a legváratlanabb pillanatban, a szeretett csemete egy jót beléd harap! Kép
(Szerencsés vagy!)
Peti is harapott cicibe, amikor már jól lakott. Néha még most is.
Na, most az ember lánya tudja, hogy kár nagy hühót csapni a dologból, mert ezt akarja elérni a gyermek. Nekem mégsem sikerült az első 10 alkalom előtt megállni sikítás nélkül.
Aztán meg röhögni szokatm, kínomban. Kép
Szóval nem könnyű. Amúgy azóta már kezdem megszokni, és csak felszisszenek, és azóta tényleg mintha ritkulnának az anya megcsócsálására történő próbák.

Érdekes Kitti soha nem harapott. Lehet hogy ez olyan fiús dolog? Vannak lányos anyukák akik tapasztalták?
Azek a cseperedő hapsik! Kép

Engem már az uncsitesóm is hasba harapott kb. 2 éves korában, mert nem adtam neki oda valamit.
Azóta is "imádjuk" egymást.

Ini!
Na látod nekem ez hiányzik a legjobban, hogy egyszer, csak egyetlen egyszer valaki vigyázzon a gyerekekre és kimozduljunk kettesben.
Anyukámnak eszébe sem jut.
Anyósék meg nagyon messze élnek. (Erdély)

Na, most felébredt Peti kemény 20 perc alvás után.

Mentem!
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Buksi!
Hát amikor 8-ig aludt, akkor utána volt a fürdés, és 10-ig bírta még, aztán bezuhant az ágyba. Másnap bepótolta, mert nem 2x, hanem 3x aludt egyenként 2 órát. Tudom most mit kérdeznél: és akkor mi volt éjszaka? Hát éjszaka is aludt (másnap reggel volt a hányás).

Jelentem, mára már mindannyian jól vagyunk, anyukám is kilábalt, de sajnos, most az öcsémen van a sor (van még egy bátyám is, és mivel az öcsémet eljött a barátnője ápolni - bár én óva intettem...).

Boró!
Február közepén lesz a műtét. Most igyekszem megkímélni újabb betegségektől, mert jó lenne, ha egy kicsit erősödne, ahogy te is mondtad, elég 1 hónapban 1 betegség. Sajnálom, hogy titeket is utolért a betegség, tis is vagytok páran a családban, de remélem a sógornőd megússza!!!

Szilvi!
Matyi 77,5 cm, szerintem nem olyan kicsi, de persze Dorkához képest - lássuk be - törpicsek. A gond inkább a kilóknál van, 8,4 kg - annyi, amennyit ez a 2 naapi éhezés levitt (de talán nem olyan sokat, mert amúgy se nagy evő).

Judit!
Jó téged is "látni" errefelé (mondom én?).

Manga
manga
 
 


Sziasztok! Még egyben, de most nem tudok sokat írni, se olvasni, mert dolgozunk MAshuvalKép
PUSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hicudzsi
 
 


NoreszKép
Huh, de kellemetlen az elírásKép Pont most, mikor amúgyis napirenden volt az egymás és gyermekeink nevének megjegyzése. Ne haragudj, ég a képemKép

MókiKép
Ha ennyire nagy még a szerelem apával, üsse kő, megbocsátjuk, ha ritkábban jösz közénkKép

JuditKép
Jó, hogy most ilyen hosszan tudtál jönniKép Remélem, a szomorkás hangulatod tovaszáll.

InesKép
Igen, Domcsi is most próbálgatja a lépéseket. Annyira édik ilyenkor, hogy meg kell őket zabálniKép

SzilviKép
Még az időpontot nem tudom a tanácsadásnak, majd értesítenek.

BuksiKép
Remélem, jobban vagy.

Nekem Domcsi is harap, és ő lány. Az orromat csupa szeretetből, már egyre gyengédebben, de máshol erősen.

Tegnap Domcsi is megtréfált minket este. Leraktam 3/4 8-kor aludni, erre 3/4 9-kor felkelt, mintha reggel lenne, és 1/2 órát sírt. Ki kellett vennem, és 1/2 11-ig játszott.

MangaKép
Sztem a 8,4 kg nem kevés. Dorka 7,5 volt 1 évesen.
(Halkan jegyzem meg, hogy Domcsi meg 9,38 volt).

Megyek, mert felébredt.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Néhány gondolat...

Noresz, sajna éjszaka még mindig ébreszt. Az erkélyre nem tudtok valami ágyfélét kirakni? Anno a sógornőm fia az erkélyre kirakott ágyon aludt.

Ines, köszi.
Ide járok:
http://www.hofeherfoka.hu/
Eddig tuti, már 2* voltam. Hétfőn este 7-re, szombaton 11-re tudok menni, addig apa vigyáz a kölkére. Egy fiatal srác az edző ezekben az időpontokban, állítólag ő tartja alegjobb órákat.
Az tuti, hogy jól elfáradok 1 óra alatt és minden izmot jól megmozgatok.

Nelli, akkor a harapdálás életkori sajátosság? Kincső is imád harapni, nekem az arcom, az apjának az ujjátKép

Judit, nekem nem fontos a keresztelő, hanem az apjának és a nagyapjának.

Ezerrel süt a nap, alig hiszem, hogy ebből hó lesz. Olyan szép a kilátás! Kincsőt meg sikerült megint elaltatnom, mert de "csak" másfél órát aludt.

Megyek megnézem a marhapörit...
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

A harapás dologhoz szólnék hozzá (és ugyanez érvényes a "verekedésre" is).

Lili is harap(na, ha lenne mivel Kép ). Szóval lassan 1 éves lesz, és 0 db fogunk van. De visszatérve.
A babák, kb. óvodás korukig, olyan 5-6 éves korukig nem képesek a finom mozgásokra. Ezért amikor látod rajta, hogy nem ideges, és mégis üt-vág, akkor a szeretetét mutatja ki, de még nem képes símogatni.
Ugyanez érvényes a harapásra is.
Ha nem azért csinálja, mert mérges, akkor csak szeretgetni akar, és sajnálom azokat a rokonokat, akik ezt nem értik meg, és egyből elítélik a gyereket, hogy rossz.
Lili, amikor ideges, néha örülök, hogy nincs foga, mert akkorákat harapna belénk... De amikor édesen odabújik, és a fogatlan száját kitátva bekapja az arcomat, vagy az orromat, az gyönyörűség Kép

Amúgy az alvás témára a Kismamában megtaláltam a választ. Nem hagyom sírni, akármi lesz is. Most ilyen időszak van, és kész.

Adó ügy.
Most kiszámoltam konkrétan.
Tavaly 23000 Ft-ot adóztam a fizetésemből. Idén egy fizetésemelés hatására, amivel éves keresnék 1512000 forintot, 44267 Ft-ot adóznék. Tehát az eddigi fizumnál, a fizetésemelés után!!!! 11 ezer forinttal kevesebbet kapnék kézhez.
Szeretném látni, hogy majd a drága nagyfejűek megveszik nekem havonta a két gyerekre a pelenkát, és akkor ne adja Isten, hogy valamelyik megfázzon.

Szóval nagyon szociális, és gyermekbarát ez az ország.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi! Ez az alvásdolog nem elcseszés kérdése. Én rájöttem, hogy életem nagy hányadában én is megszoktam, hogy valaki szuszog mellettem, ha nem, nem tudok aludni. Akkor hogy várjam el az egyedül alvást egy picitől, akinek meg egész életében, ha hívott, ott voltam én éjszaka, esetleg együtt is aludtunk?

Ini, Vajdahunyad vár, Városliget, tudod, a tónál. (ami most nem is tó).

Kisbuksi, akkor már nem adod a Smectát, ugye? Szerintem szorulást is okozhat.

Manga, jaj, nem úgy értettem, hogy milyen &#8222;icipici&#8221; Matyi, csak hogy olyan ari kis menőmanó volt! Remélem, nem pengettem érzékeny húrokat. Lehet, hogy Dorka szandálja miatt is volt a különbség, mert még ő sincs 80 cm, és 9,5 kg. Ő sem egy nagy evő.

Manóka, gratula a fiúcskához! Én lányos anyuka lévén irigykedem, ti szerettetek volna másodiknak kislányt?

Judit, ablakcsere télen? Bátrak vagytok! Remélem, nem havazódtok be! Az emlékekből pedig, hacsak nem takarít postaládát az ember, egyre inkább csak a szépek maradnak meg&#8230; J

Ébredt a főnök, mennem kell.

Pusz

Szilvi és Dorka

Kép
Kép
szilvih
 
 


Csajok!

Még egy adó kérdés.

Az egyszeri anyasági támogatást be kell írni az adóbevallásba?

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Lányok, ezt mé senk nem látta?
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?;tid=415265;from=1

manóka

manóka
manóka
 
 


SziasztokKép

Most nagyon rövid leszek, visszaolvasni sem volt időmKép

MEgnyugtatásképpen mondom a lakásavatós babócáknak, hogy mi nem voltunk sehol, de tegnap már 39.5 volt a lázunk és hánytunk éjszakaKép Ma leakartam vinni dokihoz Danit, mikor indultunk volna akkor sikeresen pofára estem az udvaron, térdemnek kampecdolores. Jók voltunk családilag, anyum vitte a gyerekdokihoz Danit, apu meg engem a sebészetre. Budafokon ezek egy nagy tömben vannak hála, mig vártam hogy rámkerüljön a sor, hallottam hogy a fiam torkaszakadtából üvölt, mert nem vagyok ottKépKép
Nah végeredmény: Dani valami virust benyalt, nekem meg jó pár öltéssel összevarták a térdem, és persze orvosi javallatra feltett lábikóval kéne pihennem, mindezt Dani mellett, mikor mondta a doki csak röhögni tudtamKép

Bogi az anyaságit nem kell bevallani.

Nah most elugrálok az ágyhoz és megprobálom Danit is egy kis délutáni alvásra rávenni.

puszi
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Lányok!

Lehet, hogy volt már téma, de nem tudjátok, változott-e most a szoc.pol? Kapható használt lakásra, és ha igen, mennyi?
Köszi előre is.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Most csak 1 szóra ugrottam be, holnap próbálok bővebben is. Kép

Nelli, úgy emlékszem változott valami a szoc.pol-nál, de bankban tuti pontosan meg tudják mondani. Esetleg ha van időd, nézz utána az OTP lapján, ők fel szokták tüntetni ...
Na ez mégsem nagy segítség, csak tipp, de hátha ...

Boró
femõke
 
 


Nelli,
használt lakásra félszocpol vehető fel, ami 2 gyereknél 2400000 ft fele.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem írtam ide. Azért olvasni nagyjából sikerült.
Ma sem leszek hosszú, mert dögrováson vagyunk. Nádja kezdte vasárnap reggel, tegnap délutánra már én is lázas voltam. Eddig leginkább a magas láz volt a tünet, bár Nádja 1x hányt és volt kis hasmenése is. Remélem azért holnapra már mindketten jobban leszünk.

Alvás ügyileg nálunk sem az igazi a helyzet. Nádja legalább 2x kel éjszakánként, a vége általában az, hoyg egy ágyban kötünk ki.

BogiKép
Nádjának is csak egy fogacskája van még, és még csak jelét sem látom, hogy készülne kibújni egy újabb.

ÁgiKép
HÁt, ez az orvoshoz menés elég rosszul sült el. Azért gyors jobbulást mindkettőtöknek.

EdKép
Szerintem a ti erkélyeteken valami álommanók akhatnakKép Átküldhetnél egyet hozzánk is.

BuksiKép
Csak a vasárnapi első részhez volt szerencsém a csoda kórházsorozatból. Nekem is tetszett a kamasz főorvosKép Mondjuk a szülés se volt semmiKép

No, nem bírom tovább, megyek aludni.

Mariann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptuk a 15 hós szurikat, kicsit késve, de legalább nem fáj Matyusznak, csak egy-egy pici nyekk volt mindkét szurinál, a kanalast meg bekapta mint kacsa a nokedlit. Én viszont paráztam előtte rendesen, most meg majd széthasad a fejem.

De azért próbálok válaszolgatni

Tűzfolt: szerintem nem azonos a eperfolttal vagy johy is hívtátok, mert aznem múlik el. A tűzfolt egy érbúrjánzás és elvileg elmúlik 1-2 éves korra. Judit megnyugtattál, higy van még reményünk, mert én kezdtem kétségbeesni, hogy meg fog látszani Matyinak.

Katianyu: tetszett a azeretet többszörözős mondatod, szerintem is így lehet valahogy, mert ugye apájából sem szerettem ki, pedig Matyiba is "szerelmes" vagyok!

Andi: Hogy álltok a sétával? Matyi is ezerrel beindult az elején, most meg ha lemegyünk 5-6 lépés után viteti magát, kivéve ha nem épp galambokat hajkurász

Ini: megnéztem a profilt, de szerintem van ennél jobb fotód is! Ugye nem dértődsz meg, de én sokkal vidámabb, életrevalóbbnak láttalak az egy röpke alkalommal, mikor taliztunk.
Táblázat: szerintem vegyük ki a rég nem jövőket.

Manga: közös dolgaink Kép A pirítost hogy eszi Matyid, mert az enyém a 8 fogával sem hajlandó azt elrágni, bezzeg a ropit!

Orskó: én el sem tudnám képzelni ezt a matracon alvást, mert Matyi így is szopi után rippsz-roppsz faképnénl hagy, csak a rácsok akadályozzák, illetve segítik, hogy aludjon is néha, mert különben folyton úton lenne.

Noresz: gratula a mászáshoz, Mátét már csak gondolatok választják el a felállástól és az elindulástól. De ez a 4 fog egyszerre, nálunk jól bevállt a homeós Chamomilla Vulgaris 20-as.

Hicu: Már megbocsáss, de mit tudtok még pakolni??! Most már ideje lenne csak itt ülnöd, (ha Dudu engedi) és pihizned, amíg minket buszos és egyéb sztorikkal látnál el! Csütörtök nagyon hamar itt van és vele Csongor is, HÚÚÚ de várom már!

Ed: nálunk is volt ilyen fürcsis félelem, kb 1 hétig, amikor én balga kicsit melegeb vízbe tettem egyszer bele. De nagyon hamar visszaállt a régi kerékvágásba, beszoktattuk újra a vízbe, picit a lába, majd a teste locsizva és végül belecsüccs. Ő is eleinte nem volt hajlandó leülni, vagy emelte a kezeit, hogy jön ki és ordított.

Judit: végre itt, és én cseppet sem bánom, hogy hosszan. Az a varázsceruza nekem is elkellne. Tükrös Mancid csodaszép!

Szilvi: Mit takar ez a Mesevilág kiállítás? És napközben hogy van nyitva?

Boró: keresztelő. Szerintem is érdemes tempolomokat nézegetni, érdeklődni, mert nálunk itt a városban mindenféle feltételek vannak, míg a közeli falvakban változó. Ja és nekünk már azt is mondták, hogy 1 éves kor felett nemigen szeretnek keresztelni.

Nelli: írtad, hogy Dorkát a súlya miatt tartanák vissza a sulitól. Milyen súlyú? És szerintem is sokkal jobb később kezdeni, mint tanár én is bizti húzni fogom a dolgot, mert onnan aztán jobb esetben 17/18 évig nincs megállás, jönnek a diákbosszantó tanárok!

Bogi: Kis szerelőd nagyon ügyes, de az utsó képpel nagyon rámijesztettél! Nincs olyan szerelős görgős padotok? Nahát, tessé minél előbb a hiányt pótolni!!!

Buksi: a harapós elmélet nagyon meggyőző volt, csak hát nagyon nehéz a váratlan éles fogak, marcangoló hatását nyugisan lekezelni, majd tovább játszani, mintha mi sem történt volna. Néha azon gondolkodom: beadataok egy tetanuszt. biztos, ami biztos! Na de félre a tréfát: én nem szeretném megütni Matyit(azt hiszem Katianyu írta), mert ugyebár pont azt papolom, illetve pont arról szeretném leszoktatni, hogy ne legyen agresszív. Az elterelés a felszisszenés után meg persze már nem túl érdekes, mert hát amit akart elérte, azaz a kísérlet alanyának fájt! Így most megállok olyankor rettentően szomorú leszek és leteszem azonnal, majd másfele figyelek. De ha a harapás nem jön be, szokta a fejét is ide-oda beverni(pl: ajtófélfa, padló) ezt is nehéz kezelni.
Mellgyuszival hoyg állsz? A melegvizes törülközős borogatást én is hallottam hogy jót tesz. Vencel hogy van?

Manóka: mit kellene a babaszobás linknél látni?

Most már tényleg megyek, búcsúzóul egy kép a nagy zenészekről!
Kép
Hát csoda, hogy a szomszédaink el akarnak üldözni bennünket( Itt egy vigyorgó fej állna!)

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!

Ini
sítábor: febr. 11-12-13. ...már úgy látszik, kezdek izgulni, mert azt álmodtam, hogy indulunk, de a tesómék még pizsamában, jajajaj, elkésünk, nem fér be a babakocsi az autóba, ja, minek is babakocsi a hóba, úgyis szánkón húzom Pupeket, meg egyéb pánikok Kép

Kisbuksi
Remélem, a mai napirendbe belefér egy hosszabb Vencelínó-beszámoló! Kép És rendeződött már a vírus és a cici probléma?

Manga
De jó, hogy Ti kilábaltatok Kép ....csak szegény többi rokon...elég durva ez a betegség Kép

Nelli
Egyáltalán nem azért írtam, hogy égjen a képed!! Az nem is áll jól az amazonvöröshöz Kép

Ed
Most nálunk is vannak éjszakai kelések, de nem vészes, főleg a 4 foghoz képest....csak két napja 6-kor kel, mi meg szédelgünk, bár legalább mindenre jut idő, míg Kispapi itthon van, pl. felporszívóztam Kép , nyugodtan reggeliztem Kép. Máté meg 8-kor újra beájul, csak mi maradunkitt kómásan. Ha még egyszer így járunk, lehet, hogy megpróbálom este később fektetni.
Ágy az erkélyen: megfontolom a dolgot Kép
Klassz lehet nagyon ez az aquafitness!!
A hó meg mégiscsak megjött!!! Kép

Bogi
Adó: egy nagy szemétség.
Harapás: bár Máté még csak egyszer-kétszer próbálta, utána abbahagyta, ha megint napirenden lesz, arra gondolok, amit írtál, tetszett. Na, persze lehet, hogy mégsem sikerül majd, csak jó nagyot kiáltanom Kép Kép
Hogy vagytok? Babuci? Apuka?

Manóka
Köszi a linket!! Bár a tömegnyomor nem túl vonzó...az árak viszont igen! Kép

Ágiboszi
Jajj Neked! kívánom, hogy gyorsan regenerálódjatok!!! Nagyon nehéz lehet most Danizni....

szocpol....hát ez nem olyan jó hír...nekem az egész kell!!!!! Kép

Mariann
Nektek is jobbulást! Kép

Zita
Szuper a kép!! Kép Kép
és köszi a tippet fogzásra!
Matyi ügyes volt az oltásnál, remélem ,utólag sem viselte meg!

Puszi
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok!

Egy szösszenet erejéig:

Harapós, hajhúzós, később csúnyán beszélős lurkók "megakadályozására" iródott egy cikk a Baba Magazin 2004. VII.évf.1.számában Szerető korlátok cimmel. Nem tudom, hogy a neten fent van e, de a lényege pl. az ütögetésre, hogy "Nem szabad" és határozottan meg kell esetleg fogni a kezét.(Persze ettől hosszabban vesézi ki a dolgokat.)

Ági, nálunk is van visitás, simán kivágja Bence a magas C-t, sztem ez is életkori sajátosság lesz és nagyon remélem, hogy csak egy újabb "korszak"!

A tűzfolt lenne a hemangióma? Ami érdaganatot takar? Mert Bencének az van a cicijén és ez is 1-2éves korra fog elmúlni, foltot hagyva maga után.

Orsi
orsi17
 
 


Sziasztok!

Esik a hó és ha eláll a szél megyünk szánkózni! Kép
Bővebben este leszek, most csak a megigért kép a copfról. Oly pici, hogy csak hátulról látszik. A kép minőségért bocs, telefonnal készítettem.
Kép

Ja még annyit azt álmodtam, hogy dajkálom Hicu kisfiát, egy cuki hatalmas fekete hajú babácskát! Kép

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Boró, MariannKép
Köszön az infót. Hát ez nem jó hír, hogy csak a fele. És 3 gyerekre?

MariannKép
Jobbulást Nektek!

ZitaKép
17 kiló 6 évesenKép
Azért én sem bánom, hogy nem megy.
Kép szuperKép

ÁgiKép
Jaj, de borzalmas, ami Veletek történtKép Jobbulást Nektek! Elhiszem, hogy nem egyszerű most, hisz Dani után futkosni így nem lehet.

NoreszKép
Tudom. Hát igen, a vöröshöz a piros nem jó kombináció.

Én azért nem nagyon örülök a hónak. Alig bírtam tolni a babakocsit reggel. Még nem is tudom, hogy megyek Dorkáért az oviba. Lehet, hogy cipelem Domcsi potom 10 kg-t kézben.

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!
Előbb elkezdtem írni, eltűntKép

Ági!
Nem irigyellek a térded miatt. Jobbulást! Hogy sikerült ekkorát esni?

Noresz!
Gondolom be vagy sózva már az út miatt. Jó is nagyon. Hova mentek pontpsan a Tátrába? Mi pár évig ZDIAR-ba jártunk sielni.

Zita!
Jópofa a kép, bár én első ránézésre két italozó fiatalembert láttamKép
A profilban levő képnek meg külön története van, Hanna szülinapján készült, kértem apóst, hogy készítsen négyünkről, meg hármunkról képet. Azt gondoltam,, hogy majd a dig.videókamerával fényképez(csak ezt az üzemmódot ő nem ismerte) és ültünk szótlanul mosolyogva eg ymozgó felvételen lett az eredménye. Mire a mi manuális gépünk került soora, addig a gyerekek már türelmetlenek voltak. Egyébként mi már megint inkább a hagyomás gépet hasznűljuk, mert akkor jobb képeket készítettünk és nem csak lövöldöztünk.

Hajni!
Nagyon édi a copfos alexa, copf jól látható, majd valamikor előlről is le tudnád fényképezni?

talán a havazás Csongor bébit is megmozgatta egy kicsit? Annyit gondolok Rátok Hicu!!!!

Mi is megyünk szánkózni meg hóembert építeni. Itt nálunk szerencsér nem olvad el egyhamar. Hanna nagyon örült, mert már nagyon várta.

Orsi!
Köszi a tippet, megkeresem a neten, mert Oli nagyon konektorozik. Hiába van rajta védő én azért félek és meg kell tanulnia, hogy nem szabad, mert anyóséknál pl. nincs védő.

Nelli!
Most változott a szocpol, de aszem már az a 2,4M.
De abban nem vagyok biztos, hogy a fele, mert ott is különbözős kritériumok vannak, mint pl. 3 gyerek.

Boró!
Akkor tulajdonképpen a jö9vő hét péntek Nelked nem lenne jó a Francia o.-i út miatt?
Repjegyet meg szerintem lassan foglaljátok le őszere, nehogy ne legyen olcsó jegy.

Mariann!
Gondoltam Rád este, hogy mi lehet veletek, betegségből meg remélem Ti is hamar kigyógyultok.

Buksi!
Zepter profi lettél? Azért nem írzs vagy még mindig a mellgyuszi miatt szenvedsz? Remélem már jobban vagy.

Judit!
A régi kapcsolatra gondolésról majd dumálunk. Bennem is motoszkált nem olyan rég.

Zita!
Akartam írni, hogy azt úgye tudod, hogy a 15 hós oltásnál, ha jól emlékszem a 6. és a 11. napon jöhet elő láz, nyűgősség. Hanna csak egy picit voltm nyügi akkor.

puszi, mennem kell, Oli felébredt, meg az ebédet kell megnéznem.

puszi
Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Manóka, gratula az újabb fiúcskához! Kép Nevetek van már?

Judit, Léna baba tündéri! Kép A művésznőségben lehet valami, nálunk Kitti néha a köhögést tudja nagyon jól utánozni. Kép Milyen lett az új ablak?

Andi, mit akartok külföldön csinálni? És mennyi időre mennétek ki? Gyógyuljatok gyorsan!
A harapás nem fiús dolog, Kitti is harap néha-néha, de "csak" cicit.

Noresz, nem semmi 4 fog egyszerre! Még szerencse, hogy egész jól bírjátok.
Gratula a "rang" változáshoz! Kép
A csinibinis képre még egy hónapot kell várni, végülis a szülinapjára vettük. Kép Bár már kapott előre egy kockásfülü nyulat is. Illetve én már november óta mondogattam, hogy ÉN szeretnék egy kockásfülü nyulat. Persze csak nevetett rajtam a párom, pedig én komolyan gondoltam, úgy szerettem gyerekkoromban ezt a mesét. Aztán nemrég csak kiharcoltam, hogy akkor vegyünk Kittinek a szülinapjára. Ez volt az utolsó darab. Így azóta ketten játszunk vele. Imádja Kitti is, van, hogy egész nap le se teszi, és úgy mászkál, hogy az egyik kezében huzza a nyuszit. Kép

Bogi, ez a szerelő kalandjai olyan aranyosan kezdődött, de aztán a vége elég ijesztő volt. Remélem nem lett baja Lilinek. Alvás, pedig biztos nem elcseszés kérdése. Szerintem a lényeg, hogy úgy aludjatok, ahogy mindenkinek jó, legyen ez akár együtt, akár külön.

Ági, jaj ti szegények! Remélem mindketten hamar rendbe jöttök! Valamennyit azért próbálj pihizni.

Mariann, nektek is jobbulást!

Móki, ilyen nagy boldogság, szerelem mellett milyen kudarcról beszélsz? Kép Kép

Buksi, mi ez a kórházsorozat? Ebből én kimaradtam. Remélem már rendbe jöttetek!

Manga, örülök, hogy jobban vagytok! Remélem a család is hamar túl lesz rajta.

Zitus, ügyi volt Matyusz (ez úgy tetszett Kép) az oltással!

Hajni, copfos Alexa nagyon édi! Kép

Kittinek van egy új "tudománya"! Kapott egy Malacka a hős moziplakátot a keresztszüleitől még karácsonyra. De csak nemrég lett feltéve. Eddig nem nagyon akart mutogatni semmit, de pár napja már a hol a malackára odamegy, és határozottan rámutat. Kép

Lenne egy kérdésem, autósülés témához. Lassan nálunk is esedékes lesz egy újat venni. Még csak a nézelődés elején tartok. Van valami nagy különbség a 9-18 kg és a 9-36 kg-os között? Mármint nyilván van, de azon is gondolkoztunk, hogy lehet, hogy érdemesebb a nagyobbat venni, és akkor egyet megspóroltunk. Na ezt most jól leírtam, a lényeg, előnyök, hátrányok, tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Végre itt a várva várt hó Kép! Bár lenne erre egy cuki gifem,az ugráló majmot azért mégse....Kép Apának ki van adva,hogy még világosban érjen haza,csomitartóban egy cuki szánkóval Kép. Annnnnyira vártam!!!

Ha Vencel elalszik,majd jövök,csak benéztem,és úgy megörültem. Amit viszont meg kell jegyeznem: Alexa copfja és furulyázó Matyi látványa felér egy hóesésnyi örömmel Kép! Matyi olyan mint a mesében a juhász legeslegkisebb fia Kép.

Sajnos egyenlőre nem a fene nagy romantika miatt nem jövök,hanem du. tanfolyáson vagyok,ezért kispapi korán hazajön,és így este még kell dolgoznia. Szóval no romantika,no számítógép. De ez most nem panasz volt,a hangulat teljesen klassz,egyáltalán nincs most ilyen eléldegélünk egymás mellett hangulat,csak el vagyunk havazva.

Szép havas napot mindenkinek!

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok, ma nem leszek, Dorka belázasodott a foga miatt. .

Sz.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Képzeljétek!

Kispapi telefonált,hogy úgy érzi,sokat veszítene,ha elmulasztaná az első nagy havat és szánkózást a kisfiával,ezért már úton van a szánkóval KépKépKép.Hát ezért imádom! Majd csinálok képeket,és megmutizom,mit szólt Vencel.

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Sajnálattal látom,h ogy többetek "megrémült" az utolsó szerelős képtől.
Lili nagyon élvezte a dolgot, aztán le is gurította magáról a kocsit, csak azért kezdett el sírni, mert én megfogtam, hogy apa le tudja fényképezni. Szóval semmi olyan nem történt, amitől rémüldözni kell Kép
Utána ugyanúgy visszamászott a babakocsi alá Kép

Buksi!
Szuper apukátok van Kép Sajnos én most voltam kint havat lapátolni, van ahol 1 méteres havat kellett eltolni, mert úgy összefújta a szél. És még mindig esik, elég buta széllel párosítva, úgyhogy ha lenne szánkónk sem tudnánk kimenni.

Szilvi!
Jobbulást Dorkának. Mielőbb bújjon ki a fogacska, és menjen le a láza.

Tünde!
Ma pl. odavettem Lilit, mikor felébredt, és apa észre sem vette, csak reggel. Úgyhogy alakul a dolog Kép

Ági!
Remélem már jobban vagy. Nem semmi ami történt így egyszerre.

Hajni!
Cuki az a copf. Bárcsak Lili haját is kötözhetném már Kép

Nelli!
Szocpol használt lakásra tényleg csak fél jár.

Puszi mindenkinek: Bogi

ui.: Ja a pocaklakó jól van. Holnap megyek cukorterhelésre, úgyhogy vége a jó világnak Kép

uui.: Megvan valakinek a Baba Zene CD? Én most rendeltem meg Lilinek, de tényleg olyan jó?

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok
Andi
jobbulást mindegyiknek, neked meg külön kitartást hozzájuk

Noresz
remélem javul az éjszakai kelés-alvás arány

Móki
irigylésre méltó lehet a pároddal a kapcsolat, szóval megbocsátva részemről a ritkább látogatásKép
A gyerekcsoda elmúlást meg én sem értem!!

Bogi
próbáltad már a bemegyek, megynyugatatom, kimegyek, bejövök megnyugtatom, kimegyek eljárást, úgy, hogy hosszabb idő teljen el a bejövetelek között, mint amennyit bent töltessz?
babazene emlékeim szerint Buksiéknak megvan! Nekünk is van ilyemi CDnk, de szerintem ebből többféle van.

Ini
autó-mizériaKép és mik a lehetőségek/szempontok nálatok? Talira első körben szombat, hogy esetleg én is tudjak jönni, aztán megint szervezhetitek hétköznapra, akkor tuti nem érek rá.

Buksi
jó, hogy rendben vagytok, meg a cici is lassan visszatér eredeti állapotába. Ez a kispapi mégicsak egy különleges példány! Képet persze, hogy akarunk!

Zita, Ági
harapás nálunk nem volt, szóval lehet vmi az Andi-féle lány-fiú teoriában, bár Ed, meg Bogi rámcáfolt. Passz

Manga
szerintem nincs gond Maty méreteivel. Hosszához képest szerintem ez egy átlagos, de semmi képpen nem kicsi súly. A törpicseket kikérem Matyi nevében!!Kép

Nelli
kedves sajna nem változott, tegnap nem, volt valami acélos az otthoni hangulat. Kispapi megint félrenézte az óráját, elrámolás az ablakcsere után addig terjedt nála, hogy kiporszívózta fűrészport. De se megetetni nem tudtam, se a szobájába bemenni, se a földre letenniKép Mikor hazajött, akkor meg nem akartam tombolni, viszont a magamba forrongásnak köszönhetően "jeges szél" fújdogált a közöttünk.
Domcsi tréfa volt? Nekem inkább kiszúrásnak tűntKép

Ed
de ők megtudják mondani, hogy miért olyan fontos? Fog járni Kincső templomba, vagy elsőáldozni/bérmálkodni?

Ági
jajj, ez egy elég borzasztó nap volt neked! Mi történt a térdeddel, szimplán felszakadt, vagy vmi belső is? És Dani hogy bírja hányós balhét? Elég szabadlábúnak tűnikviszont ez a vírus, ha tali nélkül is meg lehet kapni...


Zitus
elég horror kép kispapiról, remélem nektek is van jobb képetekKépKép

Hajni
MEKKORA haja vanmár Alexának!! Szembe kép nincs??????? Legyen! És hagyja simán, hogy maceráljad a haját?

Tünde
kockásfülű nyúlKép Láttam ilyet a camponában lévő gyerekjátékboltban, ha vágynál esetleg szülinapodra egy külön bejáratúra, amit kedvedre lenyálazhatsz, mint KittiKépKép


Ablakcsere megvolt, az ablak szép, és Léna is odáig van érte. A többit meg fentebb leírtam. Nagyon várom a talit szombaton!
Sziasztok, mennem kell
J
holophernes
 
 


Sziasztok!

Mint a villám olvasok és írok, mielőtt csipogást hallok jobbrólKép

Noresz, FELHASZNÁLÓ lettél, juhéjKép Én is nézegettem az elején. Micsoda megkülönböztetésekKép

Manóka, hú, még egy fütyis! Amikor még tudatlanságban éltünk a bébi nemét illetően, tuti biztos voltam, hogy lányunk lesz. Hamar hozzászoktam a fiú gondolatához is, mikor is a 21. héten közölték velünk. Amikor azonban megszületett Andris, azt gondoltam: ide nekem még 5 kukist! KépKépKép Ha most még nem is, később hogy el fognak kényeztetni a srácok, mint egyetlen nőt. Vagy azért egy hugira még gyúrtok a jövőben?Kép

Manga, jó hallani, hogy jól vagytok!!! Öcsédnek jobbulást, és a barátnőnek isKép

Bogi, imádtam én is, mikor Andris a fogatlan szájával harapdált. Mióta vannak fogai (3 hete) szám szerint 4, jelentemKép azóta nem is akarja harapdálni az orromat, államat. Remélem eztán sem jön meg a gusztusa hozzá. Alvásügy Kép egyetértek!

Ági, jobbulást ezerrel!!!!! Mindkettőtöknek! Micsoda nap!Kép

Zitus, szuper a kép Kép Apa kicsit kiütöttnek látszik, de lehet, hogy csak a furulyamuzsika bágyasztotta el Kép Pussz a hős Matyusznak!

Hajni, édik a copfok!!!! Jól láthatóak!

Nelli, én imádom a havat, de babakocsizásra tényleg nem a legalkalmasabbKép

Buksi, ahogy kivettem a szavaidból, már se híre-se hamva a betegségnek Kép Jó szánkózást!!!!!!

Judit, hú, hidegben ablakcsere -legalább a a havazást elkerültétek!

Képzeljétek, a barátnőm tegnap este egy gyönyörű kisfiút szült a Schöpfiben. Persze ma ezerrel rohantam be Andris Mazsival a kendőben. Hah, nem sokáig fogom bírni.

Ma későn jön apa, de ugye holnap még nagyobb lesz a a hó?????!!!!! - bocs, Nelli.

Pussz,

Móki
móki
 
 


Sziasztok!
Most csak egy gyors bekukk, még nem is olvastam vissza.
Persze pont most vagyunk betegek, pedig a hét végén mindenképp el akarok menni szánkózni!

Pusz.
Andi

Kép
andi68
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: