Új privát üzeneted érkezett!

Megann!

A múltkori uh-n nekem meg 12+6-ot írt ki a gép, de szerintem sem, csak nagy baba :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Prüntyi :) nem, 32 vagyok, ez a genetikai lap szerint már intermedier kor egyébként... hát számomra ez már középkor, de mindegy :D
a genetikau uh-on volt vesemdence tágulat és több magzatvíz, ami 2-3-szorosára növeli a kromoszóma rendellenesség valószínűségét.
egyébként utánanéztem, és nemrég egy 700 ezer beteget felsorakoztató vizsgálatból is ez jött ki, tehát tényleg indokolt volt. de pl az istenhegyi klinikán csak annyit mondott a doki, hogy egy hónap múlva újra meg kellene nézni. viszont, ha ő nincs, akkor a klinikán nem veszik észre, hogy tágabb a vesemedence.
az Esztinél dettó ugyanez volt, születése után is köontrollálták, szerencsére nem volt semmi baj. kopp-kopp-kopp. viszont a szülésre 2 dl magzatvíz sem maradt, van egy olyan érzésem, hogy most sem lesz másképp, eddig minden ugyanúgy történik...

Viki, éljen a második trimeszter :) most jö az, hogy egy hegyet is el tudnál tolni, tudod :D

Prüntyi, ezek szerint jól megy a bölcsi? tetszik Tüncsinek?

KépKép
KépKép
and
 
 


akit érdekel, itt a jelenleg anyakönyvezhető nevek listája:

http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/ut ... index.html

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 

 
 

Megann
a bencét én is kedvelem, és sajnálom, hogy így feljött az utóbbi 1-2 évben. nem tudom a vezetékneveteket, de mondok egyet :)
Boldizsár :)
egyébként a b betűsökben utazom, így a bendegúz is nagyon-nagyon tetszik.

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Olyan rendik vagytok mindannyian, hogy így együttéreztek :oops:
Köszönöm!Pedig ugye én léptem....

Sajnos azért visszafordíthatatlan, mert Balázs már nem tudná újrakezdeni, mert szerinte nem tudná ezen túl tenni magán, hogy ezt megtettem.....nem bízna már bennem....

Megann!

Gratula a kisfiúhoz, tök jó, örülj neki, legalább van egy kislányod és lesz egy édi kisfiad!!!! :D

Pusza mindenkinek!!!

Mea
mea
 
 


VIKI!!!!!
KÖSZIKÖSZIKÖSZI!!!!!!!!!!
van egy nevünk, csak nem volt rajta egy listán sem, és azt sem tudtam hogyan derítsem ki, hogy hogyan lehet anyakönyveztetni.
jajj, de örülök, már mondtam is apának, most szokjuk :)
mert persze nem volt rajta a hatos listán :)

KépKép
KépKép
and
 
 


ja, mert az rajta van ezen a listán, azt elfelejtettem a nagy örömömben leírni :)
na megvan az esti program :)

KépKép
KépKép
and
 
 


And!

Örülök, ha segíthettem egy picit! (amúgy egy másik topikban találtam, ahová szintén szoktam írogatni :oops: tehát nem az én érdemem, én csak áttettem ide Nektek is!)

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


ezt elfelejtettem, délután írtam, csak elszállt az internet, azért bemásolom, ha már elmentettem. most nyomtatom ezt az "igazi" listát, aztán megyek csemegézni :) :) :)
Megann, egyébként van Megán és Meggi név is ;) :)



apa meghosszabította a szabiját a mai napra, azért vagyok ilyen ráérős, ráadásul az eső is esik...

megmutattam Esztinek a képeket, tezstett neki a vadasparkos :) :)

Ayse, milyen buliba voltatok??! de jó nektek :) a borfaluba kimentem volna én is, de apa előbb mondta, hogy meccsre akar menni, és nem akartam elvenni az örömét, de majd legközelebb :) már előre nevet, hogy 2 év múlva milyen pityókás lesz a neje 1-1 ilyen alkalommal :D :D
Lilinek már vannak sulis cuccai? én még emlékszem, hogy suli előtt milyen izgi volt az új füzetek, könyvek, tolltartó, stb, úgy örültem neki. mikor kezdődik a suli?

Eszti épp kakaót főz nekem :) :)
annyira szeret főzőcskézni, hogy apja alig bírja ki, hogy ne vegyen neki rögtön egy ilyen kis konyhát. tisztára szerelmes a lányába, annyira elfogult, olyan aranyosak :) :)

Bodza, nem mutattál képeket, úgy emlékszem voltatok még nyaralni, vagy rosszul emlékszem? balaton vagy ilyesmi.. :oops:

most meg pizzát süt a nyomtatók között :D

Csikken, nem írtam, de gondolok rátok, hogy minden rendben legyen! ezt a vesetágultaot nem értem én sem. remélem a köldökzsinórral sem lesz semmi gond. és akkor most sűrűbben kell ultrahangra menned?

Viki, olyan ügyes Peti a pisiléssel! is ;)
Eszti mostanában akkora cécót csinál a kakilásból, hogy már nem tudo9m mit csináljak vele. az egy dolog, hogy elbújik, de nem akar se bilibe, se wc-be, se pelusba, nem lehet ilyenkor hozzáérni, hozzászólni, utána tisztába tenni. nagyon zavarja ez a kaki dolog. asszem neki még az lenne a jobb, ha pelusban lenne, de egyébként meg mindig bugyit akar felvenni, vagy még azt sem.

KépKép
KépKép
and
 
 


And!

A kaki Petit is zavarja, mindig csak a kisgatyába kakil, és hiába kérdezgetem, rázza a fejét, és mondja, hogy nem, nem, pedig én látom, hogy már ott a kaka a gatyában, és igen, nekem is úgy kell elkapnom, hogy kiszedjem, de ált, onnan már együttműködik! :) A pisi tényleg simán megy, egyelőre :)
Jó csemegézést a nevekben!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


na, asszem én szép lassan kidőlök, vagyis bedőlök a ágymba! Jóéjszakát Mindenkinek!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Ayse, bocs, hogy azt írtam buliba :oops: de már megszokhattátok, hogy nem figyelek oda, aztán meg lusta vagyok javítani :oops: :oops: :oops:

teljesen beizgultam a listára, megyek is csemegézni ;) :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Juj, de aranyossak vagytok, hogy így dicséritek a képeket.
Komolyan annyira jól esik :) :)

Totka, nagyon jól néztek ki ti is lánykáddal.

Megann, De jó hogy kisfiad lesz!!! Már hárman vagyunk akiknek vegyes párosuk lesz :)

Uh-n ma is voltam, ma a kórházban. Azt mondták, csomó nincs rajta, hurok meg másnak is lehet. 72 már a BDP-je, és több mint egy kiló.

Az az igazság, hogy még mindig nem mentem el fogászhoz, pedig lenne mit csináltatni.
Csakhogy, pl. ki kellene húzni a felső bölcsesség fogamat, de az alsókat előző terhesség alatt húzták ki és mindkettő szájsebészt igényelt, kalapácsolással, véséssel, 1,5 óra székben üléssel mivel a foggyökér valahogy alá van kanyarodva az állkapcsomnak. Dokinő azt mondta, hogy számítsak majd arra hogy a többi kihúzása is ilyen lesz :( Erre meg nincs most hangulatom. (de nem fáj egyenlőre)
a másik, hogy amint valamit csináltak a fogammal egyből ráhúzódott az íny. áááááááááááá, nem akarom. Jó lenne kibírni valahogy szülés utánig. Ez gáz???

And, nem tudom miért nézte meg az én vesémet is a csajszi. Azt mondta, hogy pangás van benne és ne aludjak azon az oldalon illetve hogy fertőzés alakulhat ki miatta... majd szólok a dokimnak.

Bilizősöknek gratula, mi nem nagyon állunk sehogy. Na majd jövőre :)

pusszancs: Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, kimentünk tegnap tüzijátékot nézni Zsuzsával, Davidet meg Szilvit itthonhagytam egy kis lefagyasztott tejjel. Kilenc óra azért bőven Zsuzsa alvásideje után van, ő olyan 8-kor már aludni szokott. De nagyon tetszett neki, már ezért is megérte! :)


Ayse, And:

Nem tudom, tkp miért szeretném hogy együtt aludjanak, inkább azt szeretném, hogy az altatások a legegyszerűbben és legkényelmesebben menjenek. És most úgy tűnik nekem, ez abból állna, hogy egy szép tágas matracon hármasban alszunk, és mikor elaludtak, én kiosonok. Jelenleg egy egyszemélyes ágybetét van Zsuzsa ágya mellé tolva, ez azért nem ugyanaz (csak méretben) mert így ő kénytelen a saját oldalán maradni, én meg nem tudok kettejük közé feküdni, mert középen fut a fa ágykeret széle. De próbálok előre gondolkozni, hogy talán mégis jobb ha külön ágyuk van, aztán majd ha egymáshoz akarnak bújni, akkor tőlem lehet. Feltéve ha alvás van és nem hancúrozás. De valahol abból indulok ki, hogy senki sem szeret egyedül aludni, mindenki szerintem szeret összebújni azzal akit szeret, akkor miért pont a gyerekektől várjuk el, hogy ne tegyék?


And:

Éjjeli sírás: nem lehet hogy ez az ún night terror? Úgy olvastam róla, hogy éjjel álmából felriad a gyerek, vigasztalhatatlan, és mintha még mindig álmodna. Néha a szülőt is beleszövi, és őt sem ismeri fel, tőle is fél. Azt olvastam, nem szabad ellenkezni, észérvekkel próbálni hatni, mert még nincs "ott", csak szeretgetni, nyugtatgatni kell. A villany nem rossz ötlet, ha kizökketni ebből az állapotból.


Hajni!

Szerintem is hallgass a bölcsis nénire! TUdják ők miről beszélnek. És akkor neked is lesz időd hozzászokni az új rendszerhez, az egy hónap szinte a beszoktatásra sem elég!


Megann:

Gratula a kisfiúhoz! :)


Tüzijáték zaj:

Hú, most olvasom miket írtok. Zsuzsa nem ijedt meg egyáltalán, igaz, elmondtam neki előre, hogy megyünk eget nézni, és lesz nagy bumm! :lol: :lol: Nem tudom, hogy ezért-e vagy sem, de ő nagyon élvezte.


Ayse:

Bőrgyógyász elérhetőségét én is elkérhetném? Egyébként úgy látom, hogy van egy kimenő üzenetem neked címezve, amit már jó régen küldtem, megkaptad?


Körkérdés:

Hogy álltok a fogmosás utáni ivással? Zsuzsa eddig kapott cumisüveget az elalváshoz, de most bekeményítettem, és előbb cumisüveg, aztán fogmosás, és utána már csak víz. Utánaolvastam a neten, és hát hidegrázást kaptam attól, milyen rosszat is tesz a fogaknak az elalváshoz használt cukros lötyi (tej, kakaó, tea, stb). Meg lelkiismeretfurdalásom is van, mert csúnya a két felső metszőfoga, és most ostorozom magam, hogy ha nem kapott volna cumisüveget estére mikor elkezdett apadni a tejem, akkor most nem lennének ilyen csúnyák a fogai. És talán nem lenne allergiás sem, mert akkor itta tonnaszámra a tápszert/tejet.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Prüntyi!
Sajnálom! :( Úgy emlékszem, akkor írtál róla, amikor már voltál a lezelésen :oops: :roll:
Jobbulást!

Megann!
Éljen a kisfiú!!! :D:D:D (én is azt álmodtam Neked :wink: )
Én sem tudtam elképzelni, hogy milyen lesz egyfiú. Magamat mindig is lányos anyukának képzeltem, egy nagy, főleg lányos család tagjaként, tutira vettem, hogy csak lányom lehet.
És annyira, de annyira de annyira szeretem a kisfiamat!!!! Mert hát először is baba, meg kisgyerek, meg aranyos édes, meg a személyisége a fontosabb és hát a Tied!
Tök jó buli lesz! Olyan dolgokat csinálhat(t)ok, amiket eddig sose!
Pl. markolóbámulás! :lol: :lol: :lol: :lol:

And!
Hurrá, hogy jó az eredmény, azért ez sok fölösleges idegeskedéstől mentesíti az embert :D
Kifúrja az oldalam a névválasztás!

Lilinek iskolatáskája van, jövő héten kell megvenni a tankönyveket és akkor megyünk majd füzetet is venni. Még nem tudom hova, valahogy eltűntek az Ápisz boltok :roll: .
A sulira hangolódás egyében festettük ki/rendeztük be a szobáját :)
Olvassuk Pöttyös Panni az iskolában és Brumi az iskolában opuszokat :)
Ma kaptunk Klári nénitől levelet :)

Buliban Őrbottyánban voltunk egy nagyon kedves baráti párnál (akikkel meglepő módon több párhuzamosságot is produkált az élet). Minden évben rendeznek ilyet. Korábban mi voltunk a nyári buli felelősök, aztán jött Lili meg az építkezés és ők vállalták be. Mostmeg már így van (nem bánom :wink: ).
nem voltereszd el a hajamat, mivel mindenki autóval jött. De jó volt végre felnőttnek lenni felnőttek között, mégha leginkább a gyerekekről folyt is a szó :wink: :lol: .
A gyerekek a szüleimnel kerültek leparkolásra, így az esti szopinál még a reggelinél már ott voltam. :D

Csikken!
Tökre megértelek, hogy nincs kedved ehhez a tortúrához!
Nem lehet úgy csinálni, hogy ezt a foghúzást a szülés után csinálják, a többit meg előtte?
Tapasztalataim szerint a szülés után még egy epillálást sem kivántam jó ideig, nem egy fogbizergálást (na jó, most sem kívánom :lol: csak elviselem). Meg a baba mellől nehezebb lesz eljönni.

And!
Privi mindjárt megy!

ayse
 
 


Rokica!
neked is!
Nem kaptam Tőled privit!

ayse
 
 


Sziasztok!

Hűű, most visszaolvastam egy kicsit, és örömmel látom, hogy megint pörög a topik!! Nagyon helyes, lányok, tessék csak szépen termelni az olvasnivalót.
Én talán majd megint hétvégén jönnék bővebben, most inkább Ayse-hoz lenne nekem is kérésem. :wink: :wink:
Látom, hogy épp a szupi bőrgyógyid elérhetőségét osztogatod...:)
Nekem most nagy szükségem lenne egye szupi kis bőrgyógyászra (jobban mondva nem is nekem, hanem az öcsikémnek), úgyhogy szeretném én is elkérni az elérhetőségeit.
Azt is írd meg légyszí, hogy kb. merre rendel, illetve megköszönném, ha megírnád azt is, hogy nagyjából milyen összegeket szokott elkérni.
Persze, jöhet privíben!

Köszönöm előre is!

Ja, és amit még nem hagyhatok szó nélkül...

Megann!

Gratulálok a kisfiúhoz!!! Bár nincs összehasonlítási alapom, de ha eddig Lénába mondjuk szerelmesek voltatok, akkor ez most minimum megtriplázódik majd. Legalábbis nálad, mint anyánál, tuti!!!!

MIndenkinek kívánok további szép napo(ka)t, puszi:

Évi

Kép
kuha
 
 


Sziasztok, sziasztok!

Megvagyunk, megvagyunk, csak épp megint rohangálunk pár dolog miatt...dokinéni, táppénz ügy...szóval itthon már le sem ülök a gép elé....ha igen kb 2 percig bírják a viszereim...

And, hát a fene se tudja...ha kérdem menjünk-e bölcsibe, azt mondja igen...ha ott vagyok nincs is baj... az az érdekes, hogy tudja, hogy elmegyek (szólok, neki, hogy anya elmegy vásárolni, és visszajövök, erre ő mondja, hogy jó, és játszik tovább), tudja, hogy visszajövök...de kb 1/2 órás távollét után, ha feleszmél, hogy anya tényleg nincs, jön a sírás, és nem igazán engedi magát vígasztalni...ma már az egyik ovó néninek engedte magát felvenni...ami nagy szám! és érdekes, hogy játszana...de ha eszébe jutok megint sír...ha jövő héten is lesz nagy sírás, akkor hagyom a fenébe...pénteken megyünk megint...



ha meg ott vagyok ugyan, de nem is lát szinte mert leülök egy sarokba....és oda sem bagózik rám...játszik, mintha ott sem lennék....én ezt nem értem.... :shock:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Hú, mostanában nem túl sok időm van ideülni. Ha volt egy kis időm, Mirka topikját olvasgattam.

Lányok, meg tudjátok mondani, mennyi pénzt kaptok, ha a minimálbér kétszereséből számolják nektek a gyedet? Én már semmit nem értek, össze-vissza kapok.

And, mikre nem emlékszel? Tényleg panaszkodtam, hogy kevesebb idő van Annára gondolni. meg újszülött korában is azt éreztem, hogy kevesebbet tudok vele lenni, mint anno Julcsival. De már nem érzem. Sőt, most azt érzem, milyen jó neki, hogy rajtam és Karcsi kivül Julcsi is szereti.
Igaz, kap is tőle néha, Julcsi jól felborogatja, de állandóan a közelében akar lenni, játszik vele, magyaráz neki, örül, ha együtt mehetnek aludni ("Annával megyek aludni. jaj de jó lesz").

Fúrja az oldalamat ám a kiváncsiság, mi az a név.

Megann, gratulálok a kisfiúhoz!
Biztos fini lesz a két felén vajas kenyér :wink:

Rókica, én félnék egy ágyban altatni őket. Olyan kicsik még, nem tudják kontrollálni az éjszakai mozgásukat.

Julcsi csak vizet kap fogmosás után, néha kér almalét és akkor mindig elmagyarázom neki, hogy nem szabad, mert elromlanak a fogai. Azt hiszem, megérti. vagy legalábbis azt érti, hogy úgyis rendithetetlen vagyok.

Csikken, nagyon szépek az UH képeitek. nem us láttam még ilyen jókat, csak a reklámokon.

Kakitéma: szerintem a legtöbb gyereknek nehezebben megy, mint a pisi. Főleg amikor viszonylag korán kezdenek szobatiszták lenni. julcsinak is volt 1-2 hete, amikor a kaki a bugyiba ment, bár ezerszer kellett rohanni előtte a vécére, de mégsem sikerült oda. Már jobban megy. De tudom, vannak olyanok, akik hónapokig nem szokják meg, hogy ne bugyiba, pelusba, elrejtpzve végezzék.

Ayse, nagyon szép képeket tettél fel!

Prüntyi, hétvégén mennénk a maciparkba, ha jó idő lesz. Ha otthon vagytok, elmennénk a babakocsiért.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Megann!
Gratula a fütyishez!! :D Biztos egyre jobban örülsz neki, és tuti megtalálod a megfelelő nevet (Elizának mégsem hívhatod, hogy nézne már ki.. :lol: )

Viki!
Örülök, hogy már jobban vagy, és elmúlt a hányós időszak!
Köszi a listát!
Most én is nekifekszem, mert még nekünk is csak kósza neveink vannak, az igazit még keressük. Hátha most én is megtalálom.

And!
De jó, hogy minden OK az amnióval!! :D
Megkérdezhetem, hogy Neked mit írtak fel haskeményedésre? Mert sajna nekem is nagyon gyakran van, én anno Bendegúzzal is szedtem Terbutalin retardot, és most is felírta az egyik orvosom (vagyis apu :lol: ), de a patikákan nincs, és azt mondták kivonták a törzskönyvi listáról, és nincs is helyette más. Te nem valami hasonlót szedsz?
Köszike!

Prünyti!
Nem lehet hogy attól fél Tüncsi, hogy egyszer csak nem mész vissza? Szóval hogy érzi, hogy ez a bölcsi dolog azért nagyrészt arról szól, hogy otthagyod az óvónénikre? Attól meg hogy nem figyel Téged, hidd el, ő biztosan tudja és érzi, hogy ott vagy, amikor ott vagy.

Hajni!
Nagyon jók a képek! Csini vagy tényleg!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Barbi! Köszönöm a ruhákat! (Tegnap voltam Barbinál ruhákat válogatni, szuper darabokat hoztam el tőle! :))

And! Rakok majd föl pár képet!

Megann! Gratulálok a fiadhoz! Csatlakozom Aysehoz szerintem is nagyon lehet szeretni egy kisfiút egy kislány után!

Csikken! Ez a fogorvos dolog nem hangzik túl jól! Érzéstelenítést azért ugye kaptál, amikor Rolival voltál pocakos ?

Róki! Nekem is nagy álmom, hogy a gyerekeknek egy nagy közös ágyuk lesz, amin mint a kisbárányok, egymással összebújva alszanak! Szerintem szuper dolog valaki mellett aludni. :)

Kuha! Gyere majd, és számolj be, milyen újra dolgozó nőnek lenni! Ja, és amikor hozod/viszed majd Gergőt bölcsibe, egyszer kiugranánk arra, és visszaadnám a kis keresztelői ruhácskát.

Képzeljétek, megyek jövő héttől kedvezményes angol tanfolyamra! Azért kedvezményes, mert gyakorló tanár fogja tartani, 2 hét, minden munkanap reggel 9-től 11.15-ig, és mindez 5900 Ft-omba került!
Annamami! Oda fogok járni nem messze hozzátok, a Bimbó útra egy nyelviskolába! Kicsit szellemileg meg fizikailag is kimozdít, nagyon várom már, bár jó sok szervezés a gyerekeim lepasszolása.
Tényleg, nem tud valaki megbízható bébiszittert vagy félnapos bölcsit? Amiket eddig néztem, azok mondjuk horror áron voltak.
SOS kéne!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Ja, And! Képzeld, Saci eddig még senkit nem szólított nevén (anya, apa, mama tata – ezeket mondta), és most meglátta Eszter képét a vonalzón, hevesen mutogatott rá, és miután mondtam neki, hogy Eszter, ő is mondta, hogy Ette! :shock: :lol:

Saci a Balatonnál

Kép


Családi pihenő (Kristóf ülése egy fára volt fölkötve)

Kép


Saci vizsgálja az étlapot

Kép

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Kristóf hajjal...

Kép


...és haj nélkül

Kép


távolba meredő Kristóf

Kép

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Sziasztok,

Ayse, hát szerintem igy lesz. a foghúzás marad későbbre. Majd szeptember elején megyek fogdokihoz. ( magán és hó végé van :) )

Bodza, persze kaptam érzéstelenítést , nem is egyet. Nagyon megdicsért dokinéni, hogy milyen jól bírom a kényszer szájnyitást...
Jó angolozást. A bimbó utnak az elején van egy suli. Oda mész? A Mechwárt térnél.

Majola, nekünk Rolival is szép képeink voltak... De most nagyon nehezen lett összehozva az arcáról szinte csak ez az egy van.
A DVD-nk meg el lett rontva, (nem játsza le) így majd kb egy hónap múlva megyünk egy grátiszra...

Prüntyi, mit jelent, hogy hagyod a fenébe? Akkor nem megy bölcsibe?

Róki, nekünk mindig az esti fogmosás után van a tápszer. Azzal alszik el.

pusz mindenkinek! K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Csikken! Igen, odamegyek, az International House-ba!

Prüntyi! Ti is félnapos bölcsiztek, ugye? A bölcsi vezetése dönti el, hogy vállal-e így gyereket?
Gondolom, itt a Gyöngyösi sétányon nem vállalnak fél napra gyereket. És ha távolbb akarnám vinni? Azt hiszem kicsit későn ébredtem föl ezzel kapcsolatban.
Azért ha valakinek van jó ötlete, szívesen venném!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Hülye kérdés volt, valószínűleg erről az önkormányzat dönt...

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


halihóóó

Bodza!
Kristóf haj nélkül letagadhat 1-2 napot a korából ;) :D nagyon szép mindenféleképpen :) családi képen pedig a szokásos idill, szeretjük :) :) :)

Ayse, köszi, majd mindjárt megnézem!

Rokica, ha neked is a legkényelmesebb megoldás kell, akkor pláne a két ágy mellett vagyok. jó ez az összebújás, sztem úgyis fognak együtt aludni, én is aludtam a tesómmal egy ágyban nagyon sokszor, de minden éjszaka... mi van, ha az egyik beteg pl. lehet, hogy csak nincs ilyen példa a közelemben, de nekem ez nagyon fárasztó lenne. a kiosonást is ha meg tudnád szűntetni, magyarul elaludnának egyedül, egy csomó időt spórolnál magadnak. tudom, hogy marha nagy a szám, meg akarok beleszólni, mert tudom, hoigy neked azért hiányozna az esti összebújás, de én nagyon emlékszem arra megváltásra, amióta nem ébred az Eszti éjjel, és nem kell altatni. most már kinnt hagytuk a rácsot, besétálunk, bebújik, megkérdezem, hogy betakarjam-e, még 40 fokban is az a válasz, hogy igen, szia-szia, és ennyi :)

ivászat: nálunk kaja után van pancsi, ha úgy érzem, hogy még szomjas lehet, akkor a kádban kap még vizet, utána törölközés közben fogmosás és már semmi. van, hogy felébred, és mondja, hogy inni-inni, de csak vizet kap akkor is.
ti még cumisüvegeztek, vagy már csak pohárból itatod?

kíváncsiak vagytok a névre mi??? hát én is :lol: :lol: :lol: :lol:
kinyomtattam a listát, tegnap felirogattuk a vezetéknévvel együtt a neveket, de valahogy mindegyiknél az az érzésünk, hogy egyik sem kzelíti meg az Esztert.

ja igen, Saci kimondta, hogy Eszter ? :) :shock: mondjuk Esztinek is ez volt a sorrend, apa-anya-papa-Etter :) :) :) :) nagyon megtisztelő :)

Roki, ez a night terror nqagyon rosszul hangzik, én még nem hallottam róla, de utánanézek, köszi!

Márti, én magneB6 és diapyllint szedek. nem olvasok utána, hogy mit kellene, és melyik lenne a legjobb, mert még a végén elveszítem azt a kis bizalmam is a nőgyógyászban, és akkor nem tudom mi lesz ... de azért, ha apukád szerint ez nagyon rossz, akkor szóljál! ;) :) mondjuk ez a sima diaphyllin recept nélkül kapható, de 4x kell bevenni, gondolom a te retardodat 2x. én így is csak 3x veszem be a megnéziummal.

Csikken!
nekem is van még egy fölső bölcsességfogam talomban, de mivel az alsó kettőnél utána egy hétig szedtem a cataflamot 4x1 dózisban, és utána már sírtam, mert azt hittem soha nem fog elmúlni a fájdalom, ezt az egyet halasztom (nekem is szájsebészeti beavatkozás volt mindegyik). mondjuk nincs vele semmi baj egyelőre. ha eddig megvolt ott nyugiban, csak kihúz még 1-2 évet... a többit viszont csináltasd meg, a töméseket, ilyesmiket.

KépKép
KépKép
and
 
 


bodza, nekem azt mondta ember, hoigy a bölcsiben fejkvóta szerint adják a lóvét, mármint az önkor,mányzat eszerint ad a blcxsinek, ezek szerint jól jár a bölcsi, ha csak fél napra adod be, a gondozónő meg mindenképp örülhet.
ez az angol olyan jól hangzik, én is épp erre gondoltam, hogy kellene egy őszi tanfolyam.... én most az orvosi angollal szemezek, de elég borsos az ára, és nem tudom, hogy el tudjuk-e számolni vagy mi a fene van. viszint ez a pár ezer forint mindenképpen megéri!!!

KépKép
KépKép
and
 
 


hű Rokica, elolvastam ezt az izét, hát nem vagyok feldobva tőle, igazad lehet :( azt írják, hogy a láz, alváshiány és stressz provokálhatja. próbálunk jobban figyelni, majd mondom embernek is. mindenestre az addig ok, hogy felébresztjük, csak utána egyáltalán nem aludt vissza kb 3 órán át, pedig egyikünk sem foglalkozott vele, sötétben játszuott kettőnk közt az ágyban, meg forgolódott. remélem nem lesz sokszor ilyen.

KépKép
KépKép
and
 
 


Prüntyi!

Mióta jár Tüncsi bölcsibe? Ha hagyja magát felvenni, akkor az már nagyon jó irányba haladás. A beszoktatásra nekem először azt mondták, 2 hét, de ennél több volt, Zsuzsa még a 4. héten is sírt, és erre is azt mondták, természetes. Szóval szerintem bármikor adod be, lesz sírás. Szerintem érdemes ha már elkezdted, akkor befejezni a beszoktatást, hogy ne az az élmény maradjon meg benne, hogy a bölcsi szörnyű hely. Mert ha többször is nekifutsz és mindig kiveszed ha sír, akkor sose fogja megtapasztalni azt, hogy a bölcsihez hozzá lehet szokni, sőt, szeretni is lehet. Nem is tudtam, hogy te is beadod őt? De valószínű csak a szita agyam miatt.


Bodza:

Én nagyon tudom ajánlani azt a lányt aki hozzánk is járt, Zsuzsához babysitterkedni. Akkor azt hiszem 800 forintot kért óránként, azóta több tapasztalata is van, meg idő is eltelt, lehet hogy többet kér. Érdekel?


And:

Nem tudom, mit olvastál a night terror-ról (a Picik és kicsikben is van róla szó, ha meg van ez a könyv), de amit én olvastam, nem tűnt olyan szörnyűnek. Mondjuk lehet azért, mert még egyszer sem éltem át.


Éjszaka:

Hát, megkezdődött a keménykedés, Zsuzsa fogmosás előtt kapta a tejet (amit csak cumisüvegből hajlandó meginni), utána fogmosás, és az ágyban csak vizet kapott. Aztán hajnali háromkor felébredt és egy órát sírt!!! Nem egybefüggően, de fel-felsírt, hogy tejet kér. Persze Szilvi is felébredt rá, aztán miután őt visszaaltattam a mi ágyunkban (ugyanabban a szobában esélytelen lett volna) mentem vissza Davidet leváltani, aki akkorra már nagyon ki volt akadva, nem csoda, mert 4-re állította be az óráját kelni, tehát effektíve hajnali háromig aludt, utána Zsuzsát csitítgatta egy órán keresztül, aztán meg kelt is fel. Bár nem túl hatékonyan csitítgatta Zsuzsát, mert én ahogy bementem, összebújtam vele és két perc múlva aludt is. Csak míg Szilvi bent volt a szobában, nem tudtam összebújni Zsuzsával, mert a két összetolt matracon nem tudok közéjük feküdni. :roll: És ha Zsuzsa sivít akkor Szilvi sem alszik el a kiságyában... Lehet nemsokára beszerzünk egy 140 cm széles szivacsot... onnan nem esnek nagyot, és közéjük tudok feküdni. Ha külön kell altatni őket, ott van Szilvi kiságya. Egyébként mindig megpróbálom őt visszarakni, éjjel is.


Név:

Képzeljétek, megkérdeztem Zsuzsát, mi a neve, erre azt mondja: Zsazsa! :lol: :lol: :lol: Meg leírva is felismeri a nevét és mondja, Zsazsa!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ha már bilitémában nem tudunk dicsekedni, akkor dicsekszem mással...

Zsuzsa 1-9-ig felismeri a számokat, és nagyon bőszen számol is (nem jól, de ez mellékes). Egy csomó betűt is felismer, és ha írást lát, pl utcán, elkezdi betűzni, sorolni a betűket amiket felismer rajta. A legtöbb formát felismeri, megnevezi, pl háromszög, négyszög, kör, ovális. A bedobós játékán szokta mondogatni, hogy "It's a blue circle." (=Ez egy kék kör.)

Beszédben szerintem egy kicsit el vagyunk maradva... angolul még csak olyan egyszerű mondatokat tud összerakni mint pl "It's a blue car." (=ez egy kék autó) vagy "The bug is climbing the tree." (=a bogár mászik a fán). "It's a hole in the wall." (=Ez egy luk a falban.) Ragozni nem nagyon ragoz, persze az angolban nincs is sok ilyen. Szinte minden ige -ing-ben végződik (ami a folyamatos jelen), felszólító módot is csak a Sing! (=énekelj!) esetében használ, de pl ha hozatni akar valamit, akkor az már "Bringing!" és nem "Bring!" Végre-valahára elkezdett hangulatszavakat használni, no nem gyakran, de pl ha Vivi sír, akkor azt szokta mondani: "Vivi. Crying. Sad." (Vivi. Sír. Szomorú.) A legtöbbször még mindig csak szavakat sorol fel, nyelvtant nem használ, tehát javarészt nem mondatokban beszél.

Egyre inkább úgy érzem, nem elég az, hogy csak tőlem és Davidtől hallja az angolt. Mikor angolul beszélő vendégeink vannak, mindig úgy érzem, sokat dob az ő beszédén is. Biztos borzasztó furcsa lehet neki, hogy az a nyelv, aminek az elsajátításával ő annyit dolgozik, nem használható a nagyvilágban (játszótér, stb). Ezért a játszótéren már inkább magyarul szólok hozzá, hogy legalább a vezényszavakat felsmerje. Annyit elértem, hogy legalább már integet, ha szólok neki, hogy köszönjön. Kiváncsi vagyok, mi lesz a bölcsiben. És arra is gondoltam, kéne neki angol nyelvű játszótársakat is találni, hogy ne érezze mindig csoporton kívülinek magát azzal hogy nem beszéli a közös nyelvet.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Igen, félnapos bölcsi...

Bodza, ez magán bölcsi....és itt a vezetés dönti el...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Majola, igen itthon vagyunk...gyertek csak, de akkor gyertek úgy, hogy picit azért maradtok játszani is....Tüncsi ált.ban 1-3 ig alszik

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Ivás kontra fogmosás témához: amióta Peti nem szopik, azóta fürcsi után van kakaó, vagy tej, vagy tejeskávé, utána fogmosás, és azután már csak víz, és éjjel is csak víz, ha kér egyáltalán!

Róki!

Zsuzsa nagyon édesen beszélhet! :) Biztos sokkal nehezebb neki a 2 nyelv miatt!

Ma kaptam időpontot 4d-s uh-ra, szept. 24-ére! :D:D:D Az tök jó, mert akkor töltöm a 18. hetet, és akkor nem kell külön a klinikára is elmenni a genetikaira, mert ua-z a doki csinálja, aki a klinikán is csinálná!

Ééééééééés ma is jól vagyok (egyelőre) :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok Lányok!

S.o.S kérdésem lenne: nem emlékeztek véletlenül a "Totka-féle" rizsnyák elkészítésére, amit fosásnál kell adni???
Nagyon kéne, hogy mik az arányok (mennyi rizshez, mennyi víz kell).

Köszi előre is!

Kép
kuha
 
 


And, Totka!

Mint szakmabélieket kérdezlek titeket.
Az addig világos hogy a kismamák semmilyen gyógyszert nem szedhetnek.
De mégis nektek mint szakembereknek, mi a véleményetek arról ha legalább estére bekenem az orromat kivülről Ungentum Nasalé-val és esetleg cseppentek egy csepp Vibrocilt????

Komolyan mondom hogy ma már a sirás volt rajtam déltől miután elmentek a felhők és kisütött a nap persze szél kiséretében :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann, én most a Proaller nevű homeopátiás szert iszom, és úgy veszem észre, hogy egy picit jobb, amikor beveszem. Na csodát azért nem tesz, de egy árnyalattal javit a helyzeten. Na meg a kálcium tabletta is jó, abból is lehet szedni terhesen.

KépKép

KépKép
majola
 
 


most csak annyit
Hajni, ma írok neked mindjárt egy pü-t, mindenképp várd meg!!!! :) csak még pőancsi van

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!
Mi is megjöttünk a Balatonról, nagyon szuper volt, az idő is, leszámítva pár napot! Fanni is nagyon élvezte, egész nap mozgásban volt! :D
Sajnos nem tudtam visszaolvasni mindent, a képeket néztem...

Barbi
szuper nyaralás lehetett!!!

Annamami
a képek alapján nagyon menő lett a kégli!!! 8) 8) 8)
nagyon jó lehetett a tali, sajnálom, hogy lemaradtunk...

Minden kisgyerek és anyuka nagyon jól nézett ki a talis fotókon!!! :D

Csikken
jók az uh-s képek, még én is láttam rajta, amit látni kell!!! :lol: :lol:
remélem... :lol:

na, ennyire emlékszem... :oops:

mi még mindig nem költöztünk... Ja, ez az!!! :idea:

Benianyu
gratulálok a költözéshez, nagyon jók a képek a lakásról!!!
és nagyon jó nektek, hogy túl vagytok rajta!!!

Bodzacsalád is gyönyörűűűű

ja, és Liliszoba is nagyon csajos, a legcsajosabb, amit eddig életemben láttam!!! :wink: :wink: :wink:

dobok pár fotót:

Kép
ébredés után, pizsiben

Kép
Balcsiban, apával, még hideg volt a víz, nem akart belemenni...
az anyja sem... :lol:

Kép
reszkessetek horgászok!!!!

Kép
szép munka volt, most arra!!! 8)

Kép

Kép
helyes ez a kislány...

Kép
de nem tölthetem itt az egész napomat...

Kép
rengeteg dolgom van

Kép
motorozás

Kép
mászókázás

Kép
homokozás

Kép
na jó, azért mindent én sem bírok...

Kép
esti vacsi vége

Kép
nagyon laza... 8) 8) 8)

Kép
fürdés után, már itthon, kicsit őrült :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


helló Csibb!
nagyon jók a képek, meg persze a szövegek is hozzá :)
imádom ezt a csajt ;) :D el is képzeltem, ahogy segít a horgászoknak :D

KépKép
KépKép
and
 
 


Megann, sztem vibrocilt ne használj, a használati útmutatóban kifejezetten nem ajánlják terhesség kapcsán, adrenalin és antihisztamin van benne. valószínű nem lesz egy csepptől semmi baj, de én sem használnám nyugodt lelkiismerettel. az ung nasalét nem tudom....azt meg újszülötteknek és kisgyerekeknek nem ajánlják, tehát nyílván a magzatnak sem jó. ez olyasmi lehet, hogy terhességben nem jó szteroidos krémet használni, mert akármilyen vékonyan kened, akkor is felszívódik belőle valami, és bejut a magzati keringésbe. persze a bőrgyógyász azt mondja, higy kis területen alkalmazva egy nem erős krém nyugodtan alkalmazható. erre nincsenek vizsgálatok.
ha sima mosakodókrémet használsz az nem jó rá?
bocs, ha hülyeséget írok, de szerencsére eddig engem elkerült az ennyire durva allergia.

KépKép
KépKép
and
 
 


Szép jó estét!

Kuha:
1 l.víz+10ek.rizs!!!!!!!!!!!!!
(bocsi, hogy csak most, de egész du.-tán eddig őszibaridzsemet főztünk egy nagy üstben, 55 kg!!!!! :D 8) 8) 8) )
Ha egyszer mék még talira Pestre, viszek, nagyon pipec lett!!!!!!!!!
Megann:
Neked is bocsi, az Ung.Nasalae-t szerintem használd(volt nem is egy kismamink, aki bent feküdt masszív orrvérzéssel, és csak ezt kaphatott...):összetétele a krémnek:bórsav, eukaliptuszolaj, borsmentaolaj.
Vibrocil szerintem ne!De tudod, nem vagyok doki, csak egy mezei ápnő! 8) :lol: :D
Csibi:
hogy én mindjárt megzabálom Fannit, az utolsó képen gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
Rokica:
ma voltunk a bölcsiben, és ezek után én is azt írnám Prüntyinek, mint Te, szinte szóról szóra ilyeneket mondott a főnéni!!!



Hmmm, nekem nagyon tetszik a bölcsi, mondern, a gondoónők nagyon kreatívak, játékosak, szeretik őket a gyerekek.Panna kicsit meg volt szeppenve, ezért tényleg szept.17-én kezdünk, fok.anyás beszoktatással.
Ja és cica lest Panni jele!(olyan hülye volt férjem-viccből!!!-mondta, hogyha a macska már foglalt, lefizetjük, mert Pannámnak akkor is a cica jel kell!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: )
.............................................
................................................
...........................................................
...................................................................
..........................................................................



Ide írnék még pár sort, de nem merek.Emlékesztek, aki kormányszóvivő akart lenni valami Zsuzsa, na Ő is ilyeneket írt a blogjába, amik a kipontozott helyre kerülnének a gyereke bölcsijéről, és kapott is érte hideget-meleget.
Jó én nem vagyok ekkora ember, de mivel igen nyilvánosak vagyunk..... :? :? :roll: :roll: :roll:
Így mindenkinek kell a képzelete.
De mivel falun vagyunk, és örüljek hogy egyébként klassz a bölcsi, a vezető tündéri, Panni gondozónői fiatalok, így csak a pontok maradnak.



Fú, mit is akartam még??????

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


égő:!!!!emlékesztek=emlékeztek :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Bodza:
Helyesek vagytok, mint mindíg!Saci szopizik még?

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


And, Totka
Köszi! :)

ma este facér vagyok, apa focizik, és ráadásul meccs is van, addig próbálok visszaolvasni

Hajni
a te képeid is nagyon jók, ez a fogyi, nagyon hatásos!!! nekem is kellene kezdenem végre magammal valamit, mert nem érzem magam jól a bőrömben...

Megann
Gratula a fütyishez!!! :P

Viki
Neked is nagy nagy gratula a kistesóhoz!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Nahát, erre betoppant az imént... :shock: :shock: :shock:
ezt nem értem... :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Rokica!
sztem nagyon-nagyon jól álltok a beszéddel IS!!! szuper mondatokat mond, és az, hogy Zsuzsa felismeri a színeket és formákat, pláne a betűket és számokat sztem zseniális!

a night terrorról azt olvastam, hogy a mély alvásban jön elő, tehát még a REM előtt, nem emlékszik utána rá, nincs teljedsen tudatánál, ezért nem lehet megvígasztalni, mindenféle vegetatív tünettel jár, és egy nagy félelemmel, de emlékszik, hogy álmodott volna, ált pár oerc, de 15-20 percig is eltarthat, és kamaszkorra ált kinövik. ha gyakran fordul elő, akkor meg kell figyelni mikor ébred, és előtte fel lehet ébreszteni egy pár percre.
nekem azért nem tetszik, mert olyan ijesztő volt, olyan tehetetlennek éreztem magam. folyamatosan üvöltötte, hogy anya-anya, sírt ezerrel, és nem tudtam semmit kezdeni vele, amikor látod, hogy van valami baja, de azt sem tudod, hogy mi.
még annyi, hogy olyan is előfordulhat, hogy nincs teljesen magánál és csinál valamit közben, azért a szobáját úgy kell kialakítani, hogy ne legyen véletlenül se semmi baja.
még annyi, hogy figyelni kell a rendszerességre, ugyanakkaor aludjon, stb, meg alvás előtt ne pörögjön fel. nálunk ez utóbbival biztos van egy kis baj, mert apa későn ér haza, akkor folyamatosan foci-játék, aztán hancúr, de nagyon intenzív kacajokkal és extázissal, aztán mondjuk a pancsival lecsillapodunk, de talán ez lehet a gyenge pontunk..

KépKép
KépKép
and
 
 


Hajni, írtam pü-t!!

én értem a pontokat.....

KépKép
KépKép
and
 
 


And:
válaszoltam :D
A pontok nem jönnek rosszul az én számból????

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


közben láttam :)
mindenki szájából ugyanúgy jön, nyugi. ez van.

KépKép
KépKép
and
 
 


nem tehetek róla, de nem bírok a magyaroknak drukkolni :oops:
ha valaki nem lenne tisztában a nap eseményéről, olasz-magyar válogatott meccs van :D

KépKép
KépKép
and
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?