Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nelli szerintem félreértelmezted, egyáltalán nem arról van szó, hogy nem kívánatos személy vagy itt! Ezt felejtsd el sürgősen!

Andi megdöbbenve olvastam amit írtál. Szerintem még egy virtuális barát is tisztelje meg annyira a másikat, hogy legalább a nevét megjegyzi. Függetlenül attól, hogy milyen a memóriája az embernek.
Lehet, hogy hiperérzékenynek tartasz, de én ilyen vagyok és kész.
A szomorú arcocskákat meg hiába is elemezzük. Amíg nem hallom a hangsúlyt, addig lehet százféleképp is érezni a mögötte lévő dolgokat. Talán ha chat-elnénk, akkor rögtön rá lehetne kérdezni, hogy hogy is gondolta az illető és máris nem lenne félreértés. Mert sokszor ez is benne van a paklikban, lehet, hogy valóban félreértelmeztem én is dolgokat.
Buksin nem sértődtem meg egyáltalán, tehát te is rosszul értelmeztél.

Hajni
tigribigri
 
 


Boró már vártalak!

Nem veszem a Nők Lapját, legalább pár sorral légyszi fejtsd ki a lényeget.
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Ági!
Utólag Nagyon Boldog Névnapot!

Szeretnék egy félreértést eloszlatni: nem Dorka volt beteg, hanem én dobtam ki a taccsot
tegnap apa munkatársának nagy örömére, akit megkért, hogy ugorjon be helyette ügyelni. Kép
Nagyobb gond nem volt, Dorka alvásideje alatt esett meg a dolog, meg este haldokoltam egy
kicsit. Persze így visszagondolva nem olyan vészes, mint akkor. Kép

Buksi, köszi a telcsiszámot. A kscp és Fekete Pákó esete tényleg vicces. Ügyes nagyon
Vencel, ha már ilyan mássalhangzókat is ki tud ejteni! Ezek egyáltalán nem könnyűek!

Rebi, hogy ezek a pöttömök mindig kitalálnak valamit! Nem irigyellek az éjszakákért! Nem tudom,
vigasztalás-e, hogy te már rég túl leszel ezeken a nehéz időkön, amikor mi még csak kezdjük!
Kép (miért korszak egy kis fogzással keverve)

Hicu! Hajrá gyereksarok! Nagyon ügyik vagytok! Remélem, pihizel egy kicsit a "nagy durranás"
előtt?

Tünde, sajnálom, hogy te is beteg... Pedig mi alig beszélgettünk,m ire jöttünk, ti már mentetek
is. Furcsa dolog ez a vírus.

Ed, jó egy ilyen vagány kispapival, így Kincső is az lesz. Következő túra, hova?

Köszönöm a tippeket babőrző ügyben. Én is csak végső esetben hagynám ott a szobában, h
a a párom nem tudna eljönni, akkor is szerintem akivel beszélni szeretnék, felinvitálnám az
emeleti társalgóba, vagy ilyesmi. A mi őrzőnk még azt is jelzi, ha sóhajt egy nagyot, azonnal
hallanám, ha valami baj van, elvégre itthon is, ha a nappaliban vagyunk vagy kint a kertben,
csak azon keresztül hallom, hogy mit csinál. Ha már 400 km-t megyünk egy buli miatt,
szeretnék mindenkivel dumcsizni egy kicsit.

Boró, igazán, de igazán ne legyen lelkiismeret furdalásod! Valaki közülünk már tudtán kívül
hordozta a kórt, és pillanatok alatt átterjed a másik emberre. Meg én pl. Orskoval véletlenül
poharat is cseréltem, mert egymás mellé tettük le. Szóval mindig a pozitív dolgoknak kell
örülni: hogy a 4 betegből 3 felnőtt,(kop-kop) és Vencel is reméljük, olyan "könnyen" vészelte
át, ahogy Buksi írta. A buli jó volt, és mindannyian, akik elmentünk, tisztában voltunk vele,
hogy vírusos időszak van, és ez is benne van a pakliban.

Hajni, nagyon sajnáltam, hogy az utóbbi időben eltűntél, hiányoztak a kedves soraid, meg
Alexáról a tündéri képek. Remélem, hogy nem is fogsz búcsúzkodni, és ha eltompul a sok szálka,
ami benned van most, újra kedved lesz jönni. Tényleg nagyon sokan vagyunk, és tényleg fel
kellene kötni a gatyát, de sok embernek az is nagy szó, ha pár sorra futja, hidd el, és
azt is becsülni kell. Én pl. egy 5 szobás házat takarítok minden nap, szeretem, ha
meleg vacsi van az asztalon, és ha Dorka lefekvése után tudok beszélgetni a párommal.
Az is hihetetlen lenne, ha 20 emberből mind a 20 abszolút szimpatikus
lenne egymásnak. De én azt is szeretem ebben a topikban, hogy olyan sokfélék vagyunk, olyan
sokfélék a módszerek, ahogy pöttömöket etetünk, altatunk, stb., és mégis próbálunk a
különbségeket átugorva az azonosságokra koncentrálni, és ez szerintem nagyon jó.

Zitus! Én is szeretem Szilvásit, nem tudod véletlenül, hogy az Albérlet a Síp utcában-nak
mi a folytatása?

Vic, én több, mint fél éve vagyok e topik lakója, de bocs, hogy ezt írom,de eddig még csak
akkor volt vita, ha te generáltad. Tudom, hogy ezt úgysem látod be, de amíg nem voltál,
egyszer sem vitatkoztunk.

Na én is kieresztettem a mérgemet, ma ilyen nap van, úgy látszik, a szél teszi.

Pusza mindenkinek

Szilvi

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

Ini! Csak most hozta be a fényképeket a böngésző, annyira édesek mind a ketten!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de azért most eléggé elszomorodtam, hogy a két "tábor" mennyire ellenkezik. Itt szerintem senkinek semmi problémája nincsen azzal, hogy pár ember nyít egy topikot és oda ír, mert az jobban tetszik neki. De az, hogy ez a topik el van laposodva és nem figyelünk oda egymásra azt én egyáltalán nem tartom valósnak. Bárki valami problémát felvetett vagy kérdése volt, aki éppen tudott az intenzíven válaszolt, aki nem, az kevésbé. Mindenkinek van száz másik dolga, egy vagy több gyereke, gyerekek természetétől függően több vagy kevesebb ideje.

Andi értelemezésével meg teljesen egyetértek.

Hajni!
Reméle csak rosszul értelmeztem vagy fogalmaztad, teljesen mindegy. De én azért most egy kicsit elcsodálkoztam, amit Borónak írtál.
Hogy nem figyelünk oda egymásra, mert éppen egy virusos időben tart egy talit? Mindeki a saját felelőségére viszi oda a gyeremekét és abba meg 100%-ig biztos vagyok, hogy senki sem vitt oda hányos gyereket. Létezik egy lappangási idő....
Meg amit Ildinek írt, azt biztos, hogy nem rosszindulatból írta. Csak a poén nem megy át mindig az éterben. De ebből már többször volt gond.


Boró!
Jó lenne, ha tudnál jönni ÖTYÉRE, múltkor nem tudtuk beszélgetni, de viszont valakinek a SEGÍTSÉGÉRE voltunk. Aki ott volt az tudja mire gondoltam.

Nelli!
Azért nem javasolják sulira, mert vékonyka? Most
néztem meg, hogy februárban lesz 6. Kiváncsi vagyok, hogy mit mondanak nevelési tanácsadáson.
Engem egy kicsit az ijeszt meg, hogy 8. szülinapját az első tanévben tartja.
Pároddal minden rendben lett?
Egyébként a nővérem távolsági kapcsolatban lett terhes, amikor 7 hónapos terhes volt, akkor költöztek össze, most a gyerekek 9 és 8 évesek. 3 éve volt az esküvőjükKép

Katianyu!
Ákos, hogy áll az ovival? Hanna nagyon szeretne menni, de kiváncsi vagyok, hogy mi lesz, majd szeptemberben.

Hicu!
Telihold lesz!!! Mi már a hatását éreztük Oli éjszakai felületes alvásán.

Remélem nem voltam bántó senkivel, nem volt szándékom.

Ines
ini
 
 


Jaj Ines nekem ez eszemben sem jutott Boróval kapcsolatban, hogy vírusos időben tartott talit és ő hibás vagy ilyesmi! Csak azt akartam mondani neki, hogy nem kajáltak semmit be a gyerekek, ezen ne filózzon.
tigribigri
 
 


Most olyan vagyok , mint Buksi, már 5 perce keresem, hogy ki kérdezett a tűzfoltról, de nem találom. Kép
Dorkának is előjön még, ha erőlködik valamin, de szerencsére, már egyre ritkábban, pedig születéskor nagyon rossz volt.
Nem csak a homlokán, de az orrán, arcán, szemén is volt, hiába, ez a vége, ha a doki kinyomja az anyja hasából a gyereket...Kép

Nelli, légyszi, ne vedd magadra a dolgokat. Minden "családban" vannak viták. Én nagyon örülök, hogy szeretsz jönni közénk.

Andi, jobbulást nektek!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Akkor most álljon itt az én példám arra, hogy mennyire figyelünk oda a másikra. Én is irtam, de arra nem volt reakció.

Miért? (tul.képpen költői a kérdés, nem várok választ, magamban majd megtalálom)

Orsi

u.i: "Szeress vagy utálj, de kimélj meg közömbösségedtől."
orsi17
 
 


Újra itt. Kép

Hajni, bepötyögtem a cikket, de nem olvastam át, előre is bocs az esetleges gépelési hibákért.

Nők lapja, 2005. 2. szám, 51. oldal.

Kornis Mihály: Ha bántanak (Vigasztalások könyve)

Sose bánts senkit, mert azzal a hatalmába kerülhetsz.
Elmondom, hogy értem ezt.
Nem úgy tanácsolom ezt neked, mint aki képes rá, hogy ne bántson meg senkit. Ellenkezőleg. De ma már, amennyire csak tudom, fékezem magam. És nemcsak azért, mivel beláttam, hogy ha bántásra sértéssel felelek, csak a gyöngeségemet bizonyítom - félelmemet, hogy talán nem tudom a választ az életnek egy hozzám intézett kérdésére, amitől pánikba esve, a problémát a másik felől érkező sértésnek és sérelemnek érzékelem, és a bennem keltett indulatot hajítom vissza, válaszul -, hanem azért is óvakodom attől, hogy megsértsek bárkit is, mivel beláttam, hogy akire haragszom, annak ezáltal hosszú időre a hatalmába kerülök.
Akkor is, ha ő ezt nem tudja.
Igazságtalanságot követek el vele szemben, s ezzel viszonyba lépek vele. Alárendelt viszonyba kerülök. Nem elég, hogy a sérelemmel, amelyet nekem okozott, kéretlenül is az adósa lettem, de ráadásul növelem is az adósságaim számát azzal, hogy gyorsan vissza akarom adni a kölcsönt. Ezzel a lépésemmel nem neki, hanem az igazságnak válok adósává. Olyan értelmetlen eljárás ez, mintha valaki, akit azzal gyanúsítanak, hogy felgyújtotta a szomszéd falut, válaszul, kétségbeesésében felgyújtja annak a házát, aki őt a szomszéd falu felgyújtásával megvádolta.

Az igazságtalanságot nem lehet törleszteni
A törlesztéssel csak növelni lehet.
Beleőszültem, mire megértettem ezt az igazságot. Kisgyerekek, akik még egyáltalán nem képesek uralkodni az indulataikon - aminek részben idegélettani okai vannak (csecsemőkoruk hányattatásai során rászoktak, hogy inkább a primitívebb, a hüllővilágból hozott, máris kész középagyukat használják, mint a gondolkodó, de még éretlen, fejlődésben lévő homloklebenyüket) -, úgy gondolhatják, ha azt okozzák a másiknak, amit az nekik, azzal "visszaadták a kölcsönt".
Te azonban már nagy vagy, felnőtt vagy, Olvasóm, én képzelt gyermekem, fontos lenne belátnod, hogy sosem tudhatod pontosan, a másikat mi kényszerítette arra, hogy fájdalmat vagy kárt okozzon neked. Ha képes vagy abból kiindulni, mikor azon tűnődsz, miért bánt valaki - ha már képes vagy tűnődni ezen, ahelyett, hogy visszaütnél, ez fél győzelem már magában véve is -, hogy az illető ugyanabból az anyagból van, mint te, fájdalmak és kétségek bombázzák, és szenved, mert be van szorítva körülményei közé, éppúgy, mint te, ha tehát ezt veszed alapul, mindjárt esélyed támad jóvátenni azt, amit a másik igazságtalansága okozott. Hogyan?

Aki nem áll bosszút, szabad marad.
A bosszúálló maga is vétkessé válik. Elcsábul, azt teszi, amit az ellensége, vagy aki bántotta, előír a számára: "visszaadja a kölcsönt", tehát utánozza támadóját.
Az ellene vétőhöz kezd hasonlítani.
Támadóm a szolgájává akar tenni, vele kellene foglalkoznom ezután. Persze, ha mindegyre lenyelem a dühöm, ellenségem akkor is nyert: előbb-utóbb gyomorrákom lesz. Ha arcul ütöm, úgy meg hitvánnyá leszek. Ha olyan leszek, amilyen ő, akkor elérte a célját. Nincs más választásom, mielőtt bármit tennék, meg kell értenem, hogy mi mozgatja őt, mikor ellenem uszul. Így úrrá lehetek a baj felett, amit okozni nékem a legfőbb szándéka. Ez olyan, mintha bravúros ügyességgel, mindössze az eszemet használva lefejteném magamról azt a bilincset, amellyel, amíg aludtam, összekötözték a két kezem.

Ha bántanak, ess gondolkodóba
Támadód valójában szívességet tett azzal, hogy beléd mart. Tette híradás: valamit nem látsz, nem értesz, ezért nem is helyezed el megfelelően magadban, vagyis a világban. Kiváltottad ellenszenvét, netán a dühét is lényednek valamelyik vonatkozásával, amit ezek szerint tehát nem tartasz kézben eléggé, különben nem sértenél vele mást. Másfelől viszont az, hogy támadó indulatot váltasz ki belőle, áldozatos érzékenységének a bizonyítéka.
Reagál rád.
Voltaképpen hálásnak kellene lenned érte, hogy tükröt tart eléd. Ha nem igaz is, amivel vádol, valamiképpen jellemző rád.
Ellenséged nélkül semmire se mennél.
Ő miattad "veri költségbe magát", hibázik, akár tudja, akár nem: kárt okoz magának, bánt egy másik embert, holott az semmire se jó, ha csak arra nem, hogy annak a révén, amivel bántani akart, te megtudj valamit magadról, amit különben, e lecke nélkül nem vehetnél észre.
És aminek úgy látszik, most van itt az ideje.
Nem az ő hitványsága érdekes, hanem amit általa te magadról megtapasztalsz. Neki ezt persze nem kell mondanod. Úgysem értené. De a felkínált bilincset és láncot ne fogadd el, ne játszd el a rád osztott szerepet: ne ítélkezz, ne mérkőzz! Gondolkozz. Maradj szabad. Ennél nagyobb győzelem nincs.

...

S ha időnként mégis elbuksz, jusson eszedbe, hogy csak ember vagy te is. Éppúgy, mint aki megbántott. Bukásainkban félelmetesen egymásra hasonlítunk, és csak győzelmeinkben emlékeztetünk jövendő önmagunkra.


Ennyi a cikk.

Köszönöm a védelmező véleményeket, de mielőtt még bárki belemenne bármilyen személyeskedésbe, bárki ellen szólna, olvassa el a fenti sorokat és gondolja végig, hogy megéri-e?
Én a magam részéről köszönöm Hajninak, hogy rávilágított egyik hibámra, továbbá és elsősorban a páromnak, aki tudtán kívül, de nem engedett ma délelőtt netközelbe (mert játszott Kép és így bőven volt időm gondolkodni), továbbá nem utolsó sorban magának az írónak, mert soraitól megnyugodtam, eltűnt belőlem az indulat, s talán egy kicsit csatát is nyertem - önmagammal szemben!
Azt hiszem újra előkotorom valamelyik pincében levő dobozból Márai Füveskönyvét ...

Legyen szép délutánotok és estétek! Kép

Pussz: Borótól
femõke
 
 


Sziasztok,
azannya de izzik a hangulat!

Engedjétek meg, hogy ehhez a topikhalódás témához hozzászóljak. Online életem nem itt a babaneten kezdődött, van más fórumról is csöppnyi tapasztalatom. Ez alapján mondom, hogy ami itt van az a kutyaközönséges topikevolúció. Bővebben: ha pörög egy topik, jó a csapat, az vonzza az újakat. És mivel a fórumlét nyilvános tevékenység, az újak jönnek is. Ettől a régiek időnként kicsit besokalnak (ki-ki tűrőképessége szerint), elkezdenek fanyalogni, hogy ez már nem az igazi, meg a régi szép idők, stb. És új topikot nyitnak, ahová elvonulnak. Ami, lévén szintén nyilvános, hamarosan tele lesz újakkal, és éljenéljen lehet kezdeni az egészet előröl.
Csajok, tessék kicsit lazábban felfogni a dolgot, ez még nem a világvége.
Személyeskednék is egy kicsit.
Hajni,
Kár, hogy így érzel, és remélem, hogy azt, hogy nem is jössz többet csak hirtelen felindulásból írtad. Írtad nemrég, hogy a 15. ker-es topikotok is halódik, és a pöttömös sem az igazi, nem lehet, hogy ez most általános életérzés nálad?
A bejglis kép brutális Kép Tudom, hogy annak, akinek mondjuk leég a konyhája nem túl vicces, de azért van ebben valami morbid humor. Képzelem, apa hazamegy, és beszámol: ma eloltottunk két bejglit, és egy karácsonyfátKép
Vic, a naivitás bájos, de nem hiszem, hogy bárki bevallottan agresszív kismalac módjára úgy élne, hogy "jól megbántok mindenkit, morgok nagyokat, és nekem attól jó" Az, hogy egynéhányan egymásra találtatok, és jó kapcsolat alakult ki közöttetek az tényleg kincs. Szintén a másikfórumos tapasztalatom alapján mondom ezt. Ott nekem a kb 80 emberkéből, akit megismertem 3 van, akivel igazán jóban vagyok, mondhatni barátok lettünk. Ezt jó aránynak tartom.
Orsi, nem emlékszem, hogy pl nekem írtál volna bármit is...
Zitus, nem hinném, hogy Buksi szent feladata kellene, hogy legyen ezt a topikot életben tartani. Mi lenne, ha nem csak olvasnál, hanem írnál is? Egyből sokkal inkább képben lennél, hidd el.
Nelli, ne vedd magadra, nem te vagy a hunyó, mint fentebb írtam, ez normál folyamat.

Azt, hogy nem személytelen a társaság, mi sem bizonyítja jobban, hogy pl a legutóbbi ötyén valakinek a segítségére voltunk, mint azt Ini is írta...

Essen másról is szó.
Boró,
nyugi, nem a kaja a ludas. Nálunk apa is először arra tippelt, de aztán a tünetek és a háziorvosunk megerősítette, hogy ez az a bizonyos hányós vírus. Mindenesetre szerdán adtuk-vettük az biztos, de ezért senkinek se legyen lelkifúrója, ezt nem lehet előre látni. Nekem a tegnapom volt katasztrofális, úgy tűnik a mai nap jobb lesz, már tudtam enni is egy kicsit. Csak olyan gyenge vagyok, mint a tavaszi lepkefing... egyenlőre Dini és apa jól vannak, és nagyon remélem, ez így is marad...
Szilvi, Tünde együttérzésem, és Vencelnek is üzenem. Gyógypuszik most inkább itt maradnak Kép

Ini,
Hannát már csókolgatják? Kép
Ötyére én nem, jövő szombatra, ha minden jól alakul más programunk van.

Pusz
orsko
orsko
 
 


Orsi, te ezt tényleg komolyan mondtad? (najó, a kérdés költői...)
orsko
 
 


Szilvi,
Gratulálok! Ha már ilyen véleményt alkottál, akkor vedd a fáradtságot, olvass vissza, és mondj 1 pöttömöst, akinek bántón írtam le a véleményemet, amiért valamit másképp csinál, mint én!!!

Végülis még akár igazad lehet, persze attól függ, honnan nézzük:
amikor "kritika" beszólt, hogy sok belőlem, akkor visszavettem, inkább nem írtam semmit magunkról. Egy kicsit összetörtem lelkileg, hiszen egészen addig mindent megosztottam Veletek, úgy éreztem, hogy jóban vagyunk egymással, Boróval, Buksival is.
Aztán a csend után sokan kedvesen érdeklődtek, hogy mégis mi van velünk, s akkor elkezdtem írni néhány dolgot, de már csak keveset és félve, hiszen valakinek mindig volt valamilyen kifogása ezekkel (kaják, bébikomp, bilizés, etetés, alvás stb...), és mindezt nem túl kedvesen közölte velem. Voltak (mondjak példát???), akik kérdezték, hogy bírom ezeket a beszólásokat, de én inkább visszahúzódtam, és egyre kevesebbet jöttem néhányotok örömére. Viszont hiányoztak azok a kedves emberek, akikkel jóban vagyok, illetve akiket kedvelek, ezért is húzott vissza a szívem.

Tehát ha erről az oldalról nézzük, akkor igazad van, én generáltam a vitát azzal, hogy HA valaki kérdezte, AKKOR leírtam, mi mit hogyan teszünk. DE SOSEM minősítettem senkit, amiért másképp cselekszik.

Csak azt kérdem, hogy most miért is e feszültség? Csak nem ezt is én generáltam?
Csak mert van egy másik topic, ahova írogatunk páran, és ráadásul még én is ott vagyok? Mindenki oda ír, ahova szeretne, akár több helyre is.
Pár emberrel nem egy nyelvet beszélünk, vagyis elbeszélünk egymás mellett. Ez máshol is előfordul.
Próbáltam közeledni, de nem sikerült, mert a huzamosabb ideig zárt kapukat döngetni elég fárasztó dolog, és úgy érzem, hogy ebben az esetben nem is éri meg.
Ez van, bennem nincs harag, de kérlek Benneteket, hogy csak azért, mert van egy másik topic, ne veszekedjetek egymással, jó?!
(Off: nemrég hunyt el egy kedves ember, nagyon- nagyon fiatalon. Ez rádöbbenti az embert 1- 2 dologra, pl. hogy tényleg mennyire rövid az élet. Nem kell, hogy mindenki mindenkivel jóban legyen, de ne feküdjünk úgy le aludni, hogy valakivel haragban vagyunk, hiszen ki tudja, mit tartogat a holnap...)

üdv,

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Elég sok minden kavarog bennem,már majdnem ott jártam,hogy inkább bele sem kezdek,de aztán mégis. Szóval én úgy érzem,abszolút normális,hogy páran eljutnak oda,hogy új topikot nyitnak. a táblázat szerint közel negyvenen vagyunk,képtelenség is lenne egyforma mély kapcsolatot kialakítani mindenkivel,meg igaz sem lenne...Különfélék vagyunk,különböző módszerekkel ,habitussal, éelttel,de ahogy Szilvi fogalmazta, az a szép,hogy ezen túllépve mégis nagyon jó társaság vagyunk. Mert ha még nem írtam volna,szerintem az vagyunk,és sokáig sorolhatnám a példákat,miért,de felesleges lenne,aki nem úgy érzi,azt nem próbálom meggyőzni.A viták,nézetek ütköztetése számomra normális,sőt építő jellegű,ezt többségünk tudja is kezelni. Hol tartanánk,ha én megharagudnék "kötekedős Szilvire Kép",mert a szopis terveimre felvetette a rágás problémáját,vagy Inivel nem lennék jóban,mert szerinte nem kell még cipő a gyereknek Kép?

Hajni!

Sajnálom,hogy ennyire kiborítottak a dolgok,és azt, ha nem ment volna át így az éteren keresztül,hogy egyszerűen csak nagyon megszerettünk és sajnáljuk,ha már nem kapod azt itt,amire vágynál egy topiktól Kép. Én nem köszöntem el Tőled, és remélem, tényleg láthatunk még köztünk.

Orsi!

Hááát,azért szerintem jobb,ha néhányan talán nem gyakorolnak rám különösebb hatást,mint utálni,de Te tudod. Nekem érdekes,hogy pont arra volt kiélezve az új topik, hogy szeretettel várjátok azt,aki nem szeret vitázni,bekukkantva Hozzátok máris láttam Tőled több hm...ici-picit gonoszkodó megjegyzést /persze nem a topiktársakra/ ami nem méltó ehhez a "piece and love" hangulathoz. De persze megvan a válasz:minek néztem be?

Vic!

Azt hiszem,kettőnk közül Te állapítottad meg,hogy nekünk nincs mit mondanunk egymásnak,és én ezzel abszolút egyetértettem. Csodaszépek ezek az emlékkönyvvbe illő sorok,csak kicsit úgy érzem,hogy a Te mosolyod addig tart,amíg nem lépünk túl azon a szinten,hogy minden jaj de jó,jaj de szép. Nem emlegetem fel elcsépelt "ügyünket",de amikor tanácsot akartam adni és nem rosszindulatból,akkor már nem mosolyogtál olyan szépen...

Én ezennel túl is léptem ezen az egészen,bár szerintem nem volt itt akkora ügy: az írjon ide,aki jól érzi magát köztünk, egyébként meg ki-ki odaír ahova akar,nem hinném,hogy tényleg bárki is ezt akarta volna számon kérni...

Szilvi!

Ajjjajjj! Én terjesztettem híreket Dorka betegségéről,ne haragudj,hogy félreértettem. Kicsit azért jobb,hogy Te vagy beteg,nem Dorka Kép! Sajna már engem is utolért Kép. Szilvási: Én nem tudom mennyire folytatások,de az Albérlet a síp utcában az egy ciklus része,amibe ezek tartoznak: Ködlámpa,Születésnap júniusban,Légszomj,Vízválasztó,Ördög a falon. Azért vagyok ennyire képben,mert most rágtam magam át a többségükön Kép

Zita!

Könyvileg hasonlóak vagyunk, én nemrég nyúltam le anyóstól 15 db Szilvásit,kánaán volt Kép van sok Berkesije is,most már nem fogom kihagyni! Matyi nagyon ügyes,hogy már érdekli a rajzolás,Vencelt még az is hidegen hagyja,ha én alkotok neki "remekműveket" Kép És igenis gyere ide is,ha időd és kedved engedi!

Boró!

Nyugi,semmi közöd a betegséghez,örülj,ha megússzátok Kép! A cikket csak átfutottam,de nagyon érdekel,majd este elolvasom rendesen. Nekem átjön,mikor mit akarsz írni...

Andi!

De kedves vagy,hogy raktál fel nekem képet apáról, amúgy már a mélben küldött video alapján rájöttem,hogy az a bácsi biztos nem egy idegen,akihez odament Petike. Szóval vág az eszem Kép

Nelli!

Remélem,már tisztán látszik,hogy ez nem az "újakról" meg "régiekről" szól,és leginkább nem Rólad. Tényleg értelmetlen lenne csak úgy időtöltésből ideírogatni, akik írnak azok kedvelik egymást,és remélhetőleg egyre jobban meg is ismerik egymást. Ezért csatlakoztál,nem Kép? Szóval ne vegyél semmit magadra! Amíg nem voltál pl. nem tudtam ,hogy van amazonvörös KépKépKép

Ini!

Én is egyből kiszúrtam Hanna udvarlóját,helyes kispasi! Illik a csodaszép lányodhoz Kép!


És most a végére hagytam magunkat: Vencel csak tegnap reggel hányt,azóta a hasa megy,de annyira,hogy eddig háromszor fürödtünk,mert még a zoknija is pórul járt. A kedve jó,szopizik ezerrel,még gyümit is elég sokat eszik. Szóval a sok öltöztetésen túl semmit nem érzékelünk a betegségéből Kép Én émelygek,meg szaladgálok wc-re,de nem vészes...

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


sziasztok!
Elöször is bevallom hátulrol haladva olvasok és még nem értem teljesen az elejére a dolgoknak, de muszáj pár szoval belekotyognom a nagyok dolgába...Kép Kép

Komolyan nem értelek benneteket!
Csak nem rég jöttem közétek....és aszem azt már elmondtam, hogy miért éppen ebbe a topicba írtam, de most kicsiz megismétlem önmagam!
Azért mert itt találtam olyan embereket (elég sok topicba beleolvasba) akikkel szívesen megismerkednék és megosztanám a gondjaimat, gondolataimat!...Annyira rendesek voltatok egymással és figyeltetek...azaz ma is figyeltek egymásra...ugy gondoltam GONDOLOM ide érdemes tartozni!!!
Magam is meglepődtem milyen hamar befogadtatok! Egy szóval nem mondta senki : mi a fenének dumálok bele, hisz tök uj vagyok!...Már az első napokban kaptam jó ötleteket segítséget!!!
És, hogy nem mindig mindenki naprakész?...hmm..nekem a két nagy mellett alig akad időm...hát még egy kicsi gyerek mellett..kész csoda, ha van egy-egy lopott perc!
öszintén csodállom azokat akik mindig névszerint reagálnak mindenkinek...én képtelen vagyok, nem csak idő hiány miatt ,de van, hogy mire leírnám amit akarok fele kiesik az agyamból...(talán ez az első üzim amit együltőhelyemben megtudok írni)
Sokszor van amihez nem is tudok hozzászólni...akkor meg okoskodni nincs értelme!
Egyszóval csak annyit akartam mondani, hogy van amikor az ember fáradt, vagy elfoglalja a családja...igy a tél derekán meg már nagyon fásult ingerlékenyebb is az ember...és persze azt is tudom, ha máshonnan nem is tudnám a kedvenc számomból hogy---nem szerethet mindenki!---de gondoljátok végig, hogy miaz a jó és mi az a + amit kaptatok egymástól---akár csak egy jó szó!
Másképp fogtok látni sokmindent!!!!!

pussz : katianyu...aki nagyon örül, hogy ebbe a csapatba tartozonak vallhatja magát!!!
katianyu
 
 


Sziasztok!

Jajjjezahülyevita Kép
Nem tudom, mi van, ez már a többedik topikban/fórumon elöjön... de igazi okot egyikben sem látok...

Most az, hogy x ember itt beszélget, és azoknak sok mindenben nem egyezik a véleményük, de sok mindenben meg igen... az szerintem inkább jó, mint nem jó... Kép Nem???

Én személy szerint örülök, bárkiröl olvashatok... viszont nem érzek abban bántót, ha vki hosszabb ideig nem ír... de néha azért igen, még ha csak röviden is... vagy ritkán, de hosszabban... de mondja, hogy azért olvasom, ha tudok, írok... Na mert azt azért nem szeretem, ha vki nagyon(!) hosszú ideig csak olvas, de nem ír... bár ez ilyen nyílvános fórumon még mindig elmegy...

Az már az én mulasztásom, hogy ha valaki nem ír sokáig, azután nem érdeklödöm ... mert mindig meg akarom ám kérdezni, hogy az illetövel mi van... de egyszerüen nincs rá idöm Kép egészen pontosan sokszor még arra sincs, hogy a telefonomat felvegyem Kép és közben meg lelkiismeretfurdalásom is van, hogy figyelmetlen vagyok, meg nem éreztetem a másikkal, hogy gondolok rá... az meg honnan tudhatná, hogy de tényleg gondolok rá... a telepátia azért nem müködik tökéletesen KépKép .. de ez asszem inkább Kép

Közben a saját példámon is tudom, hogy az ember kicsit nyomibb hangulatban van... és jó lenne, ha mások "döngetnék az ajtót", hogy mi van, de hát más meg honnan tudná, hogy most ezt kellene csinálnia... Pedig nem olyan rég nekem is nagyon-nagyon jól estek a telefonok, sms-ek, levelek, amikben mind mind segíteni akartatok, söt segítettetek is.... annyira, hogy egy olyan idöszakot vészeltem így át, ami egyedül nem ment volna... legalábbis úgy, hogy jól jöjjek ki a dologból ...

ahogy én érzem (és itt hangsúlyos, hogy én... mert ugye nem tudok más helyett érezni, max. csak kombinálok a történésekböl):

anno volt egy kritika nevü, lényegében névtelen hozzászóló, aki megbántotta a megjegyzésével Vic-et... szerintem oktalanul, meg jogtalanul, de tényleg bántón... Innentöl Vic félve ír(t), és ez nem jó... és ahogy érzem, inkább félve írt, vagy méginkább sehogy a "névtelenség" miatt, hogy jajj, ki lehet, mert biztos közülünk való, de akkor miért nem névvel vállalta a véleményét.. egy névtelennel "vitatkozni", érvelni meg elég nehéz és reménytelen... Én most könnyen mondom, hogy le kellett volna akkor is tojni magasról az ilyen beszólást, csak azt meg megértem, hogy Vic-ben esetleg azóta is ott motoszkál, hogy vajon ki lehetett az... és egy kicsit talán mindenki gyanús... vagy ha nem is mindenki, de többen... Nem tudom, talán jó lenne, ha "kritika" akár nyíltan, vagy legalább privátban írna Vicnek - ha egyáltalán tényleg itteni aktív tag volt..... asszem sok mindent sikerülne lezárni... Amik meg nyíltan elöjöttek dolgok, hogy sok mindenben nem ugyanúgy gondolkodunk, meg más az elképzelésünk a gyerekek körüli dolgokról, az meg szerintem nem gond... a saját gyerekeit mindenki úgy neveli, ahogy szeretné, tudja... az annyira egyéni, hogy ki mit szür le sok-sok információból, és ö mit lát jónak, követendönek ezekböl... és ehhez milyen csemetéje van, mert hát ez sem mindegy ... Kép

Az viszont mindenkinek egyéni joga, hogy hova, hány topikba ír... meg hova miért, mennyit, miként...

De mindenkinek joga van jól éreznie magát, de adott esetben joga van bántva érezni magát, elhanyagoltnak, "engem le sem tojnak" érzést hurcolónak ... szóval joga van embernek lenni és annak érezni magát... a másiknak meg joga söt esetleg kötelessége? Kép ezt a másikban elfogadni .. nem? KépKép Ennyi idö után kialakulnak szorosabb kötödések, és ez is teljesen normális...

.. bár ahogy olvasom mindenkinek ez jön le az egészböl... Kép .. úgyhogy kezdem nem is érteni végképp, min is megy a vita KépKép vagy nem is vita Kép

... na ezt most fél napig írtam, közben kisebb családi drámák is lezajlottak, gyerekek jöttek-mentek... úgyhogy zagyva lett, az biztos... Csak azt remélem, semmi nem lesz benne félreérthetö... Szeretek ide járni, mert szeretem az itteni emberkéket (kicsiket-nagyokat)... Kép

Rebi - aki inkább nem ragozza meg bonyolítja tovább, mert lehet, hogy már ez is emészthetetlen lett Kép

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


ja.. jövö szombaton nem tudnék menni ÖTYE-re, mert már nem tudjuk tovább halogatni az "ismerd meg a szomszédodat" kötelezö tiszteletkört... Bár oda még szívesen is megyek, mert szimpik Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Benéztem még pancsi előtt,kár lett volna befejeznem a napot Katianyu és Rebi szavai nélkül. Katianyu! Tényleg nagyon szépen fogalmaztál,teljesen meghatódtam. Rebi! Nos,ezt tényleg kicsit emészteni kell,de a lényeg átjött és nem volt félreérthető Kép. Boró! A cikket elolvastam,még meg kell ismételnem,egy ilyen betegeskedő nap után elég fáradt voltam hozzá,inkább érzem,mint értem egyenlőre Kép! Személy szerint pedig sem feszült,sem haragos nem voltam/vagyok és remélem,most már tényleg az jön ide írogatni,aki jól is érzi magát!


Nelli!

Én azt hittem csak a katonaságnál számít a méret Kép.

Szilvi!

Mivel nálunk is csak velem alszik el és ébred Vencel,és én sem hagynék ki egy osztálytalit,hasonló megoldásban gondolkodnék. Szerintem szállodai szoba bébiőrzővel teljesen O.K.


Ja! Hozzánk meg megérkeztek anyósék, még dédit is hozták. Na ő nem az a kedves,"mindenkiszereti" dédi,elég zsibbasztó. Most egy nap alatt akarja "letesztelni" Vencel minden tudományát,elég nehéz meggyőzni,hogy hagyja már békén játszani szegény gyereket. Majdnem elmentünk moziba,de inkább nem hagytam itt Vencelt Kép. Már sosem látom Terézanyut Kép...

Egész más téma: nem nézi vki a Szex és New York-ot? Tegnap a szingli csajok elmentek egy bababuliba. Elég furcsa volt a téma megközelítése így anyaként. Volt egy nagyon jó poén:az egyik csaj már kimenekült és ül az udvaron,amikor jön a másik lefehérdve és megszólal: "Bent szoptatnak egy akkora gyereket,aki már egy lovat is meg tudna rágni." O.K.,belátom,hogy egy ilyen nap után ez erőltetett volt és nem is jó a poén így leírva,de már tegnap este elhatároztam,hogy ezt ide beírom.

Jó éjt! /Ha dédiék sokáig bírják még ébren,úgyis itt fogok kikötni hamarosan Kép/

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
Végigolvastam amai napot és én nem tudok (és nem is akarok) hozzátenni semmitKép ( Boró! Nagyon szép a cikk amit beírtál!!!)

Egyetértek azokkal akik azt mondják, miért maradjon valaki itt ha itt rossz neki? Szerintem sem egy lapos topic ez, én nagyon szeretek idejárni, ha csak olvasóüzemmódban isKép
És azt a topiclakót sem kárhoztatom aki nehezen jegyzi meg a neveket/gyerekeketKépKépKép

Ma nagyot IKEÁ-ztunk apával (kaptam egy fotelt ami tök olcsó volt a többiekhez képestKép) végre tudok ülni lent is.
A "gyerekrész" már majdnem készen van. Szóval már csak napok kérdése.
Ha ma este nem történik semmi akkor hétfőn de. megyek CTG-re, és akkor talán kiderül valami.

A tűzfolt az egyenlő a gyermekkori érdaganattal vagy eperjeggyel??? Dudunak ugyanis az van születése óta a hátán, Mashunak meg a nyakán (mindig azt hiszik kiszívtam nekiKépKépKép) szóval elég sokat tudok írni róla ha valakit érdekel!

Millió puszi!!!!!!!!!!!!!!
Emő+Csongor (37+6)

Jaj én még tartozom a játékleírással az "Élet játékából"... húú majd begépelgetem holnap, ígérem!!Kép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Húha, mi történt itt? Kicsit meglepődtem én is.
Szerintem az természetes dolog, hogy van aki többet, van aki kevesebbet tud jönni ide, akár olvasni, akár írni. De éppen azért mert sokan vagyunk, nem hiszem, hogy lenne olyan köztünk, aki mindig kimaradna, akihez nem szólna senki.

Igazából ezt nem is értem, én pl sosem tartotam számon, hogy hányan válaszoltak valami kérdésemre. Örültem, ha valaki válaszolt, ha meg mégsem, legfeljebb megkérdezem még egyszer.

Ettől függetlenül pesze mindenki oda ír, ahova akar, és ahol jól érzi magát. És egyáltalán nem baj, ha valaki több helyre is írogat. Szóval "új topikosok" remélem azért minket sem hagytok el végleg! Kép

Nem is ragozom tovább, szerintem egy jó csapat alakult itt ki, én legalábbis szeretek ide jönni. Kép

Köszi mindenkinek, szerencsére mára kutya bajom, már teljesen jól vagyok. Bekaptam néhány C vitamint, apa megetetett velem egy csomó hagymát (lila hagyma, fokhagymás pirítós), és aludtam egy csomót.

Noresz, megnéztem az útlevél képet, nagyon édi! Kép Szerintem tuti jó lesz ez a "sítábor", pont az a jó, hogy sokan lesztek. Kép
Az altatásra nálunk valahogy tényleg bevált a panaszkodás. Kép Most úgy megy, hogy ha látom, hogy álmos leteszem az ágyba, ha sír, felveszem és rajtam megnyugszik, pár perc múlva visszateszem az ágyba, és onnantól szépen alszik.

Manga, szerelős Matyi Kép Kép

Hicu, ne aggódj, ha csak magatokról írsz, szerintem a legtöbben most úgyis rád vagyunk a leginkább kiváncsiak. Kép

Ildi, örülök, hogy apukád már otthon van. És mikor fogják megmüteni?

Hajni, Alexa és a plüssállatsereglet Kép Alá írtam én is a petíciót, reméljük tényleg javulni fog a helyzet. Gólyanyíró Alexa nagyon édi a képen! Kép Karácsonyi beigli viszont elég brutál.

Szilvi, igen néha tud ilyen is lenni Kitti. Melege is volt, fáradt is volt, meg különösen öltözni nagyon utál, azt mindig is végignyüglődi.
Örülök, hogy te is gyorsan túl vagy ezen a víruson!
400 km-t kell utazni? Hol lesz ez a buli?

Ági, nagyon boldog névnapot! Kép

Rebi, gratula Levinek a 3. foghoz! Hajnali játék, miértek, tényleg nem egyszerű. Kitartás!

Buksi, remélem Vencel hamar rendbe jön! És ezek szerint te is? Gyors gyógyulást mindkettőtöknek! A mandulás sünivel meg tessék igyekezni, ne csak ígérgetni. Kép
Vencel nagyon ügyi az olvasással! Kitti még mindig csak ott tart, hogy inkább rágcsálná a könyvet. Kép 45-ös kscp Kép Kép
Tesó ügyben, szerintem ezek olyan dolgok, amik majd úgy jönnek maguktól. Biztos, hogy az ember szereti az összes gyerekét, akárhányan vannak is. Kép

Ines, ÖTYE parti, jó ötlet, de még nem tudok semmi biztosat ígérni. Hanna és Oli nagyon arik a képen! Kép

Boró, ne legyen lelkiismeretfurdalásod! Egy vírust bárhol el lehet kapni, ennyi erővel akár ki se kéne lépni a házból. A gyors gyógyulás hatott, legalábbis nálam. Ne aggódj, jó volt a tali! Kép

Zitus, nagyon ügyi Matyi a rajzolással! Kép Harapásról való leszoktatásról sajna még nem hallottam. Viszont nálunk Kitti egy időben sokat prüszkölt, de úgy, hogy szinte köpködte ki a nyálát, és leginkább akkor, ha szembe voltál vele. Próbáltunk szépen szólni, de csak nevetett rajta, aztán egyszerűen nem vettünk róla tudomást, azóta abbahagyta. Nyilván egy harapás azért fájdalmasabb, hogy csak úgy ne vedd észre, de hátha.

Nelli, remélem már megnyugodtál, nem vagy nem kívánt személy! Kép
Gratula Domcsinak a szókincs gyarapításhoz! Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, bocsi, de mi köze a vékony testalkatnak az iskolához?

Orsko, gyógypuszik maradhatnak, reméljük te is hamar túl leszel rajta! Kép

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Hali!

Rebi!
Megérte a fél napi írogatás, nagyon aranyos vagy! Kép


Most nekem is annyi minden kavarog az agyamban, hogy nem is tudok írni erről.


Orsi17!
Én direkte visszakerestem a délelőtti hsz-edet, és szerintem az én válaszom, meg a többieké is igazán válasznak nevezető a te részedre is! Kép
Na, mindegy.


Azért ha lehet egy icipici kérésem, amit már a délután is pedzegettem. Frissítsük fel a Profilokat! Tegyünk be képet! Lehetőleg ne csak a gyerekről, bár most ezzel remélem nem bántok meg senkit, van aki nem szeret "nyilávnosságra" kerülni, persze ez csak egy tipp a topik összetartására!
Ne használjuk a szomorú arcoscskákat, csak a saját dolgainkra, mert azt tudjuk hogy pontosan mint is jelent, de a másikkal kapcs. ha betesszük, nagyon félreérthető.

Esetleg a táblázat mellett, készíthetnénk egy részletesebb oldalt is, ahol mindenki írna magáról 4-5 sort, és ezt valahol tárolhatnánk. (Egy új topik: Pöttömök részletesen címmel, vagy valami ilyesmi!) Mit gondoltok?

Buksika!
Tudom,neked vág az agyad! Én már azt is elfelejtettem, hogy a videón Apa is rajta volt! Kép
Viszont a testvér, második gyerek, szeretem, jobban szeretem, mégjobbanszeretem téma, amit felvetettél, nagyon érdekes, csak most annyi minden forog az agyamba, hogy nem tudom megfogalmazni, de majd ami késik, nem múlik!Kép

Hajni!
Nem volt szándékom a döbbentés! Kép Sőt!

Boró!
Nagyon jó a cikk!

Érdekes, én valahogy soha nem érzem úgy, hogy direkt megbántanának. Az viszont, ha nem vesznek figyelembe, esetleg rosszul esik, de biztos vagyok benne, hogy nem direkt van, hanem ugyanaz okokból, amiért én nem jegyzem meg a neveket, stb.

Ilyenek vagyunk és ezek eléggé emberi dolgok! Kép

Szerencsére már nem az iskolapadban ülünk, (bennem 12 éven át tartó stressz volt, hogy mikor mit felejtek el!) hogy rossz jegyet kapjunk mert nem emlékszünk valakire, valamire!
Mondjuk nekem direkt jót tett a célzás, hogy illene emlékezni, valahogy most jobban is megy az odafigyelés! (KÖszi Hajni! Kép )

Nelli!
Az én Kittim egy hónappal fiatalbb a te Dorkádnál, és én sem küldöm suliba. Mondjuk a fő ok, hogy el szeretnénk utazni, asszemmár írtam, de ő meg olyan érzékeny gyerek, az oviban minden marhaságon elsírja magát, (kellett nekem a hyper érzékenyégről írni! Kép ) az óvónéni szerint kicsúfolnák amiért ilyen. Pedig eléggé érdeklik a betűk és a számok, mindig másolgat innen onnan és olvassam el mit írt.
A másik dolog, hogy most tényleg divat, hogy csak betöltött 7 évvel mennek a suliba a gyerekek, és akkor a mieink lennének a legkisebbek, ami ugyancsak elég ciki, mert fél év azért igenis számít még ebben a korban, annyit fejlődnek még, a tanító néni meg nem fogja ezt figyelembe venni.

Na dugultam!
Olyan jó lenne, ha már egyszer én is el tudnék menni egy ilyen Ötye partira!

Na, látjátok ebből is látszik hogy mi milyen jó fejek vagyunk, hogy vannak talik, amire mindenki szeretettel várja a másikat! Kép

Pussssssssssssszantás!
Andi

Ui.
Ma levágtam Peti haját, a kádban ült. Csak elől, mert már kezdtett a szemébe érni. Olyan frankó gomba frizuja lett! Nem is tudom hogy sikerülhetett, egy másodpercre sem maradt nyugton.
Fénykép lesz, de majd csak ha előhívom és bescenneltetem.
andi68
 
 


Ini!

Nagyon nagyon édi a két szőkeség! Kép

Többiek, képek?

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Bár nem olvastam teljesen végig, de igyekszem. Nagyon tetszett Andi hozzászólása, mert szerintem ő is ugyanolyan problémákkal küzd, mint én. És nagyon igaz a cikk is, amit Boró beírt, mert ezt én is mindig mondom, hogy ha nem lenne 1-2 jóakarója az embernek(gondolok itt a saját kollégáimra), akkor sose tudná meg milyen jól is tette a dolgát!

De én is jobb szeretem orsihoz hasonlóan, ha szeretnek vagy utálnak, mintha közömbösek irányomban. Ezt a diákok kapcsán tanultam meg, mert mindekire oda kell figyelni, és vagy dícsérni vagy büntetni, de az a legrosszabb, ha nem is törődsz vele, persze nem csak ez a 2 véglet létezik, csak a középúttal nem ér az ember semmit.

Orsko: látom nem értetted meg, amit írtam, de én nem Buksinak szántam a topik életben tartása címet, csak megjegyeztem, hogy ő sok időt öl bele, hogy lehetőleg mindekit végigolvasson és hozzászóljon, ellentétben másokkal. Nem az a fontos, hogy "odalökjünk" egy-egy mosolygó vagy síró arcot, hanem, hogy ha tényleg átérzem az illető dolgát, akkor hozzászóljak. Ha végignézed, akkor észreveheted, hogy szinte minden nap írok és olvasok is, kivéve mikor a kisfiam beteg volt. De tényleg nincs értelme olyan embereknek írni, akik később el sem olvassák a választ, vagy nem reagának rá, vagy csak egyszerűen nem is kíváncsiak mindenki véleményére, csak bizonyos emberekére. Ezért is szoktam meg, hogy előbb végigolvasok, jegyzetelek vagy visszaolvasva regálok azoknak, akiknek úgy érzem én is mondhatok valamit.

Katianyu: nekem nagyon jólesett, mikor anyós témában "beszélgettünk és örülök, hogy idevetődtél és szívesen olvaslak!

Szilvi: a könyv folytatása már nem jut eszembe,látom Buksi is próbál segíteni. Majd megpróbálok belekotorni a könyvekbe, ha lesz egy kis időm. A tűzfoltot én kérdeztem, de bizti nem a szüléskor keletkezik, mert én császáros voltam. nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ez ott egy érbúrjánzás, ami nem csak látható, hanem más helyeken is szokott lenni, pl beleken, és még nem sikerült kitudni hogy miért alakul ki. Mivel Matyiról sem igen látszik eltűnni,csak kisebbedik és halványul, ezért mi a férjemmel kitaláltuk, hogy a jóisten születése előtt valami nagy feladattal bízhatta meg és mejelölte, hogy ne téveszthesse szem elől. Kép

Buksi: a rajzolási vágy nálunk is egyik napról a másikra izzott fel, most már ott tartunk, hogy mondja is, amit rajzol. A saját kis nyelvén, de néha érthető is egy-egy szókezdet. Örülök, hogy Vencel jobban van, a hányást hogy fogadta? Mert Matyi annyira sírt akkor, és teljesen meglepődött minden kisróka után.

Hicu: mintha ma nem járt volna erre? Csak nem Iniék teliholdja hatott Csongorra is?

Na megyek, mert elkezdődött a Halálsoron, és a romantikusok mellett Stephen King is a kedvencem.
Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Nos, közben megnyugtatóan láttam, hogy írt Hicu!

És hogy Tünde is gyógyulóban!

Pussza, Zita
UI:
Akkor lehetne képeket a profilokba?
zitus
 
 


SziasztokKép

Jajj jányok nagyon jól esett, hogy felköszöntöttetek a névnapomon, köszönömmmmmmmKép

Itt jegyzem meg, hogy a páromnak csak akkor esett le mikor anyukámék átjöttek egy csokor virággal, nah ez van, pasi szegényKépKép, egyszerre csak egy dologgal tud foglalkozniKép

Szerintetek mennyire lehetek netfüggő?Kép Eddig időm nem volt sok, hogy netezzek, de mindig megnyugtatott, hogy ha akarok ideülhetek (márha hagy a ded), erre mondom végre több időm van és irhatok nektek, gép bekapcs net seholKép gondoltam má megint axelero bácsi sporolja az időmet, de mikor már egy napja nem jutottam fel a netre gyanus lett: behalt a szervergépünk hálókártyája, igy nuku nett, hát ezalatt a bő három nap alatt szinte rosszul voltam hogy nem jöhetekKép ilyen az én szerencsémKép

Most meg mire csöppenek, inkább én nem is ragozom, szeretek idejönni, olvasni titeket, irkálni rólunk, jól esik amikor hiányoltok, ha nem mindenkinek jutunk eszébe akkor ez van, de hát negyven ember az negyven ember.... Egy a lényeg számomra: van akinek hiányzunk.

Miután jól kikaptamKépKép hogy nem irtam magunkról, hát elmondanám, hogy én ugy szoktam ám irni, hogy mikor valakinek irok és reagálok arra amit kérdezett ott ám leirom hogy hogy van ez Danival, szal mire a végére érek, addigra már kifogyokKépKép és mivel elég lusta egy diszno vagyok, kevésszer szoktam ismételni magam, de rájöttem ám már a megoldásra, legközelebb magunkkal kezdek, oszt utána jönnek a többiek, mint a jó szent, mindig magafelé hajlik a mancsaKépKépKép

Első felvonás, magunkról:
Dani egyre gézenguzabb kölök, a héten az egyik ismerősöm meg is jegyezte, hogy eltévesztettük a névválasztást, Bendegúznak kéne hivni őt, mondtam is neki hogy igaza lehet, csak az a baj, hogy akkor én nekem kéne lenni a büdös banyájánakKépKépKép
Még mindig 8 fognál tartunk, az igazi rágok vagy hogy kell precizen hivni még sehol nincsenek, de bavallom csajok én ennek a mennyiségnek is bőven örülök a kékfoltok mennyiségének vizslatásakor a karomon. Mikor fárad elefántbébim akkor nagyon durva tud lenni, tépi a hajam, harap és amennyire tud karmolKép Ha valakinek van ötlete harapás leszoktatásról azt én is szivesen veszem mint Zitus.
Beszélni még nem igazán akarodzik a mi nyelvünkön, de valószinű addig van jó dolgom mig a sajátján karattyol, ha olyan lesz mint én Dani, akkor ugy se fog beállni a kicsi szájaKépKép JAh a miértre jó öltetnek nézni ki, hogy talán ugy lehet csökkenteni a fárasztó számukat, ha mi is visszakérdezünk: pl mit miért, miért miért és társai, van akinél bevált és ilyenkor egy időre mérhetően csökkentek a miértek száma, talán gondolkodóra fogta a dolgot a gyerekKépKép
LEgújabb játéka Daninak hogy ha kérek tőle puszit akkor odajön és odatartja az arcát, hogy én adjak neki, de olyan édesen csinálja, hogy ilyenkor persze vagy százat kap, sőt a legjobb benne, hogy ha mondom kinek adjon, akkor ahhoz is odamegy és eljátsza ugyanezt, imádom ilyenkorKép

Másik segély kérés harapáson kivül: szerintetek hogy lehetne vagy öt oktávval csökkenteni a visitásánal a hangszinét, nem tom mi történt vele, de azt vettem észre, hogy szinte élvezi ha visithat, az én fejem meg vészesen robban ilyenkor szét....

Nah remélem elég uncsiKépKép voltam, aki eddig elolvasta az kap egy nagy puszit a fiamtólKépKép

Második felvonás, szabadon, ahogy eszembejutnak dolgok:

HajniKép
Képzeld mutattam Alexa képet Daninak és annyira édi volt, tök közel ment a monitorhoz és megsimizteKépKép Szerintem szerelem ez igazábólKépKép
Az a sült beiglis kép nem volt semmi, igaz mikor mutatom apának, megkérdezte, (ugye férfi és sose figyel rendesen) hogy ki volt az a bátor aki eddig sütötteKépKép

InesKép
Az a puszi, az igenKépKép Olyan igazi képeslapra való, nagyon aranyosakKép Kiváncsi lennék rá, hogy ugy bő 15 év mulva mit fog szólni majd hozzá, ha ujra megnézi HannaKép

BuksikaKép
JAjj szegény Vencelke, tuti gyengébb volt az előző miatt az immunrendszere még és azért kapta be, remélem már jobban van és a sok cici meg a diéta segitett. Ahogy a lányok irták nekünk hála a Smectából fél csomi használata megoldotta a dolgot, igaz már kifelé menőben voltunk belőle. Az igazi megoldás szerintem a hasmarsra Daninak a Hipp OS2000 volt jó az egy rizsnyákos sárgarépás ivólé volt ami a kiszáradás gátlásához is nagyon jó volt, a has megfogásán felül, dokinénink irta fel receptre.
Az új napirend egész jól hangzik, ha néha néha módosul az még ráadásul szerintem jó is, nem lesz unalmasKép Hasonlóval probálkozom én is, egyszer sikerül, egyszer nem, de azért nem adom felKép

BoroKép
Mikor ismételjük meg a bulit? remélem arra már mi is eltudunk menni, a sültgesztenye egész csalógatóKépKép
Ami meg a cikket illeti, tuti, hogy nem véletlen akadt a kezedbeKép

HicuKép
Nagy a csönd, csak nem előcsalógatta a holdacska Csongort?Kép Milyen lett a babasarok??? nem honfoglalta el Dudu?Kép

NelliKép
Ejj ejj jányzó, mi örülünk hogy itt vagy, ne tessék már rosszul érezni magácskátKépKép Valahogy ez olyan mint egy család, ahol néha vannak irgumok meg burgumok, de a többi béke szeretet és abból van a többKépKép

KatianyuKép
Munkahely megszünésKépKépKép Viszont a némettanulás tök jó ötlet. Az egyik ismim, most ment el munkanélkülire és beiskolázták egy intenziv angolra, aminek tökre örül és 170 ruppo helyett csak 17 et kell fizetnie, ami azért nem mindegy, igaz a végén vizsgázni kell, de hát ő se melegedni akar odajárniKép
Hogy boldogultok Ákival az óvival?? nagyobb már a kedve a menéshez??
ami meg a félévi bizit érinti, van az ugy hogy nem a legfényesebb, de egy kis ráhatással talán az évvégén szebb lesz.

ZitusKép
Látom hasonló cipőben járunk a harapást illetően, az az igazi bajom hogy Dani kicsit durva, nemtudja még hol a határ...és ha fáradt akkor még rosszabb a dologKépKép Épp ma szurtam le anyosomat mert elég lökött játékott játszott a gyerekkel, ölbevette és fogta Dani kezét, amivel először simizte az arcát mondokával kisérve, majd ütögette: ciroka maroka.... ekkor simi, majd valamit még mondott nem tom mit, de akkor ütögette, nah jól felhuztam magam rajta (tudom hogy lökött vagyok, de hát én már nem leszek jobb) és rászoltam hogy igy is verekszik a gyerek talán nem kéne még erre tanitani is. Lényeg nem lett belőle sértődésKép
Nagyon ügyik vagytok a kanalazással, mi még csak ott tartunk hogy elveszi és ütögeti a tanyér belsejét vele, mintha villával felszurná az ember az ételt, majd a szájába veszi a kanalat , naná hogy üresenKép

ORsiKép
Emlékszem rá, hogy volt amikor kiment a tök fejemből, hogy kértél valamit és nem irtam, pont ugy nézett ki mintha hariznék valamiért, pedig hidd el csak likas volt az agyam, sokszor mikor egy hsz végére érek, márha lehet ilyet mondani, pont a legfontosabb dolgokat felejtem ki, nem direkt, csak hát én már nagyon érzem hogy öregszem, régen sokkal jobb volt a memoriám, mostanában csapnivalóKépKép De remélem ezt ugy elnézitek nekem , mint a legvénebb pöttöm maminakKép

RebiKép
Nekem tetszett a "zagyvafélnapigirtam" hszed sok gondolata, én is vagyok igy néha, tényleg tök jó lenne ha az internet nagysávospályáján jobban müködne a telepátia is, sok sok gondolat találhatná meg az igazi gazdájátKép Nah most én voltam jó zagyvaKép

SzilviKép
Ha nem irok butaságot akkor szerintem Zitus kérdezte a tüzfoltot, de ha nem akkor ne kövezzetek meg érte jó?Kép
Ami meg a bébiörzőt illeti, szerintem müködnie kell, főleg, ha már kiprobáltad a kert távlatában isKép

MangaKép
Nagyon édi a szerelős MAtyiKép Ami a ringatót illeti azóta nem voltunk, mert mindig közbejött valami, pedig mostanában Dani sokat énekelget, meg ha számára jó zenét hall akokr még tácizik is hozzá, majd rákérdezek mikor lesz megint a Fonoban.

NoreszKép
Hát igen, elég macera a foto, de a kép tanulsága szerint megérteKépKépKép Jó sitáborozást, jó időtök legyen majd hozzá, hogy manócskád is élvezhesseKépKép

EdKép
Az a fás kép annyira édi, talpraesett csajszi vagy, legalább együtt voltatok és jól telt a kiruccanásKép

Huuu elfáradtam, és tudom hogy nem értem még a végére, de elteszem magam holnapra, meg apa már megjegyezte, hogy egy filmmel elöbb már mentem mellé aludniKép

sok puszi
ÁGi

Ui: holnap teszek fel majd uj képeket is, nah ez nem fenyegetés akart lenniKépKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Elöljáróban el kell, hogy mondjam, hogy igazán sírósra sikerült a mai napom. Nagyon bánt, ami itt történt, aki egy kicsit is jobban ismer, az tudja, hogy nagyon lelkis vagyok.
Aztán Alexa is rám hozta a frászt, mert sikerült a baromi magas ágyunkról fejjel lejönnie. Koppant egy hatalmasat szegénykém. De ez még semmi! A vacsinál elcsente a tubusos krémsajtom kupakját és keresztbefordította a szájában. Sikerült kipöckölni, de nagyon megijedtem. Persze ilyenkor nincs itthon a férjem.

Andi őszintén örülök, hogy nem vetted rossz néven a döbbenetemet. Amúgy tudom milyen az, ha valakinek pocsék a memóriája és nem "direkt" csinálja.
Az ötlet a szomorú arcokkal kapcsolatban nagyon tetszik! Tényleg nem lehetne így félreérteni akkor a dolgokat!

Boró köszönöm, hogy volt energiád begépelni!

Orsko ez a topikevolúció csúcsszöveg, nagyon tetszik és van is benne valami!
Valóban a XV.kerület is most tetőzött nálam, bár már régóta éreztem, hogy nem az igazi. Már odáig fajultam, hogy alkottam egy hasonló táblát, mint ami itt van nekünk. Kép

Buksi örülök, hogy nem búcsúztál és annak is, hogy megszerettetek.
Szilvi hasonlóképp gondolom, mint amit Buksinak írtam.

Rebi egyáltalán nem lett zagyva, nekem ma Te segítettél lelkileg a legtöbbet!

Katianyu, végigondoltam és kaptam sok jót tényleg. Gondolok itt leginkább a nagyim elvesztése utáni depis időszakomra!


Sajnálom ezt az egészet, ami történt, de szerintem rém tanulságos volt!
A leginkább az a rossz, hogy pont most bukott ki belőlem ez az érzés, amikor Vic elindított egy másfajta topikot. Már neki is említettem, hogy is-is alapon írnék, tehát ide is, és oda is. Remélem senki sem gondolja azt, hogy az most egy kirekesztjük a Pöttömöket az életünkből topik lett. Mert Nelli írta, hogy neki olyan, mintha kizárnánk az életünkből az itteni embereket. Ezt szomorúan éltem meg, mert én nem így akartam.
Már ha csak arra gondolok, amit Rebi írt, hogy ennyi idő után kialakulnak szorosabb kötődések és ez teljesen normális. Most lehet, hogy zagyva leszek, de pl. mi 42 voltunk osztálytársak a szakközépben. Természetes, hogy ennyi nő már klikkesedett, volt ilyen-olyan csapat. De ha arról volt szó, hogy a 4.b. azaz Mindenki, akkor hihetetlen összefogás és erő volt köztünk. Érthető vagyok, vagy már zagyválok?

Ágiboszi el vagyok olvadva a fiacskádtól! Naná hogy szerelmes! Látná Alexát 2 copffal Kép

Látom megdöbbentetek a beiglis képtől. Hát egy adventi koszorú okozta tűz miatt lett ilyen "sült". A kép szélén van egy égett videokamera is.

Tudom, hogy néhányotoknak nem írtam most, elnézést érte.

Részemről maradnék köztetek is.

Hajni
tigribigri
 
 


HAjniKép

Nem uszod meg ennyivel, kérek két copfos fototKépKép

ÁgiKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Először is ÁGInakKépKépKép
BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!!!!KépKépKép

(Már megint csk utólag köszöntök, leég a pofám)

Próbáltam nyomonkövetni az eseményeket, de nem teljesen sikerült végigolvasnom. A "napirendünkből" adódóan nem tudok mostanában annyit írni és jönni, mint ahányszor szeretném, meg elég sok minden nem túl jó dolog is történt, történik nálunk.

De a lényeget már leírtátok, nem szeretném én sem megismételni. Orskonak igaza van a topicevolúcióval, hisz nem tudom emlékeztek-e rá én is akkor kezdtem el nektek írni, amikor jött ő is például vagy Noresz, vagy Edina. Abban az időben, addig csak olvasgattalak titeket, és mert láttam, hogy jól kis összeszokott, találkozgatós csapat vagytok nem mertem messzi vidéki módjára befurakodni közétekKép
De szeretettel befogadtatok és jó dolog, hogy írogattunk egymásnak. Nem sértődöm meg akkor, amikor valaki nem ír nekem, mert tudom, hogy nekem sincs legtöbbször időm mindenkinek személy szerint írni/kérdezni, de ettől még nem érzem azt, hogy így értelmetlen lenne ez az egész.
Örülök, hogy egy hiperaktívKép, cicifüggő, anyamániás 14 hónapos, egy 5 szobás lakás mindennapos takarítása, napi kb.10szeri mosogatás, bevásárlás, és legalább kétféle kajamegfőzés mellett van időm este bekukkantani, hogy ha nem ájultam el Zsófi éjfél köröli lefektetése után, hogy olvasgassak egy kicsit.

Előfordult persze már velem is, hogy nem reagált rá az illető akitől kérdeztem, vagy pl. a múltkori visszér megelőzésére sem kaptam semmi jó tanácsotKépKépKép De én ezt annak tudom be, hogy nincs elég időtök, nem annak, hogy bárkinek bármi baja lenne velem.
Megértelek Hajni téged is, hogy itt egy jó kis összeszokott csapat volt, azután mi csak jöttünk, meg jöttünk meg jöttünk és így törvényszerűen hígult, meg kicsit 'személytelenedett" az egész, de azért remélem mi is egy kis színfoltok lettünkKép

A másik, hogy én abban sz.r helyzetben vagyok, hogy sajna egyikőtöket sem ismerem személyesen, sőt még a hangját sem hallottam senkinek, úgyhogy így elég nehéz bizonyos dolgokat megélni. Nem mintha nem lenne elképzelésem rólatok, hogy ki miféle személyiség lehetKép, de azért a találkozások nagyban elősegítik a megismerést, meg a kötődést.

Tudom, hogy kik írogatnak ide és hiányzik nekem is az a valaki, aki eltűnik jópár napra, vagy hétre (JUDIT!!!!! már megint hol vagyKépKép)
de nem mindig jut eszembe, hogy meg is kérdezzem amikor írok, csak mondjuk este lefekvés előtti merengésemben.

Na erről ennyitKép

Hogy magunkról is írjak.
Apával sajna a helyzet egyre szarabb, emlékszem Orsko írta azt is, hogy az első gyerek születése körüli időszak a legalkalmasabb a házasság elcseszéséhez. Hát nem tudom, lehet, hogy igaza van. A gyengédség, törődés, egy kis erotika mintha a múltté lenne teljesenKép Nem tudom, mit kéne tenni, de ma is összeugrottunk Zsófi miatt és egyre durvábbakat mondunk egymásnakKép
Egy pár napja kedvem sem volt leírni, este felkucorogtam hozá az ágyra és röhörésztünk, meg öszebújtunk mint régen, jót beszélgettünk, arról is mikor jöjjön a kistesó, munkáról meg az új autóról amit veszünk. Szóval marha klassz volt, azután jött a hidegzuhany, amikor gondoltam egy negyedév után talán már más is lesz, hogy azt mondta, hogy neki ez így olyan furcsa, hogy az alőbb még Zsófi szoptattam most meg vele izé..
Csak az anyát látja bennem vagy
Tudom, hogy nem csal meg senkivel és neki a szex mindig is harmad.negyedleges dolog volt, de ez már annyira szarul esett. Utána másnap nem győzött, hogy kiengesztelni, de nekem az annyira betett, hogy az egésztől elment a kedvem. NEm mintha akkor is nagy lett volna hozzá, de gondoltam hátha megjön, csak belekezdeni olyan nehéz.
Na nem tudom, engem mostanában ilyenek bántanak és nem tudom senkinek elmondani, mert barátnőmg ezer km-re anyáéknak meg anyósnak inkább nem mesélném el.

Többezer oldalt írtam, bocsi érte, csak kijött.

HicuKép Nagyon sokat gondolok Rátok, vigyázz Magatokra és jelentkezz amíg csak tudsz nagyon sokszorKép

Minden beteg babónak meg mamának gyors jobbulást kívánok, most nekem is csak ennyire telt.

Jó éjt, puszi,

Ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

Úgy érzem írnom kell, mert aludni nem tudok. Kép

A mai napunkról csak annyit, hogy mi is megfertőződtünk. Kincsem a reggeli cicizés után sugárban hányt, de a nap többi részében csak a pelust tette tele 4x. Ahogy be úgy jött ki is minden, darabosan. Kép Én szintén a bélésemmel küzdök: van hányinger, kutykurutty, hascsikarás/menés ... Bocs, hogy így részleteztem. Legjobban apa tűri, őt decemberben sem döntötte le a lábáról, míg minket igen. Remélem holnapra elfeledjük az egészet. Kép

És akkor vissza az elejére, hogy név szerint is reagáljak. Kép

Ini, ÖTYÉ-re el vagyok engedve. Kép Bár megvallom én hétköznapnak (akár pénteknek is) jobban örülnék, mert hétvégén végre együtt a család. Kép Nálunk ugyanis gyakran előfordul, hogy apa szombaton is dolgozik ...
Szerintem te is sokat ügyködsz a topik "életben tartásán" névreszóló kedves szavaiddal. Kép

Hajni, újra elolvastam a kérdéssorom is és a válaszod is. Örülök, hogy lehiggadtál, s továbbra is jössz, írsz. Cikket szívesen, de ne bánkódj, épülj belőle Te is! Mindenkinek vannak rossz napjai, s egyik baj maga után vonzza a másikat. Remélem Alexának semmi baja nem lett! Szóval akkor hajrá 4.b.! Kép

Zitus, higgadt, őszinte soraid köszönöm, jólestek. Tetszik, ahogy a tanítványaidhoz viszonyulsz. Maradj meg ilyennek, s ne engedd, hogy megtörjön az élet! Kép
Harapás: nálunk újabban cicizés közben van, mikor már csak játszik, de ha elveszem, akkor meg sír. Így azttán kitaláltam, ha ő harapna, akkor én őt csiklandozom. Kép Így átmegy nevetésbe, vidám játékba az egész.
Dühös az én fiam is szokott lenni, de érdekes módon akkor a saját buksiját veri a falba/ágyba/amitlelabba. Kép Csak a figyelem elterelését tudom javasolni, ha kell hangos szóval. Inkább kiabálj rá, mint szájon vágd ... Rajzolás és kezdő szótagokhoz gratula! Kép
Végletek és középút: van, aki hagyja magát sodortatni az árral, mert őt az teszi boldoggá, ha tartozik valahova, ami előbbre viszi. Az emberek többsége ilyen. Most akkor azokkal mi van?

Vic, szerintem semmi baj nincs az újabb topikoddal mindaddig, míg ott vagy itt nem kezded ócsárolni ezt. Mi így is, vitákkal is a mienknek érezzük, tagokat pedig toborozz máshonnan. Úgyis megtalál az, aki kíváncsi az ott történő dolgokra. Kép

Orsi, sajnálom, hogy nem tekinted semilyen szinten barátnak azokat, akikkel hónapokon át megosztottad búdat, örömödet és ők is ezt tették veled. Remélem ezen véleményed később változik. Addig is várom soraid. Kép

Nelli, szerintem ugyanolyan topiktag vagy, mint itt valahányan. Kép A nyíltság, őszinteség pedig erény és nem bűn! Gratula Domcsi legújabb szavához! Dorka játékossága szeptemberig még sokat változhat, vékonyságát nem értem. Gyenge fizikumúnak tártják?

Andi, a profil naprakészségével maximálisan egyetértek. Kép Én a magam részéről nem írnék semmi többet magunkról nyilvános fórumba annál, mint ami a profilban szerepel. De Te ettől függetlenül megcsinálhatod magadnak. Kép
Elemzésed aranyos és helytálló volt, de itt szerintem nem csak erről volt szó. Kép De spongyát rá.
Viszont a rövidhajú Petire kíváncsi vagyok! Kép

Szilvi, vidd az őrzőt és tégy úgy, ahogy írtad! Hiszen már bevált eddig! Kép
Jó, jó, hogy ne lelkizzek, de akkor is, olyan rossz volt olvasni, hogy sorra betegedtek/betegszünk le! Pláne, hogy szerdán egész délelőtt fertőtlenítettem Sanisepttel, hogy véletlenül se legyen sehol 1 bacilus. Kép
Látom a családot illetően Te is a hagyományos példát követed. Kép

Orsko, topikevolúció???? Na ezt a szót még nem hallottam. És mi az esélyünk, hova fejlődünk? Kép Örülök, hogy jobban vagy(tok)!

Buksi, szerintem nem volt itt semilyen számonkérés, csak felvetés részedről és érdeklődés részemről az új topik iránt. Kép Örülök, hogy megérted írásaim. Gyógyulást Neked is és Vencelnek is! A cikket pedig rágni kell: soronként, mondatonként. Mint a bibliát. Engem nagyon megfogott ... Terézanyu? Az engem is érdekel. Dédihez meg sok türelmet! Kép (Gondolom pont olyan, mint anyukám. Ő azt panaszolta érkezése másnapján, hogy nem őhozzá szalad a gyermekem.)

Katianyu, ez szép volt, igen, ide érdemes tartozni! Kép

Rebi, vezetékes telepátia Kép Úgy gondolom, meglehetősen fontos dolgokat írtál le. Jobban vagy(tok) már?

Hicu, gratula az új fotelhez! Ha lesz tejed, abban fogsz szoptatni? Nem paráztatni akarlak. Kép CTG - még a fülemben hallom, ahogy kluttyogott a szülőszobán vajúdás közben ... húúúúú, de hiányzott a hangja, mikor hazajöttünk a kórházból! Kép

Tünde, jól van na, nem aggódom. Kép Viszont nekem nem jutott a sütidből, muszáj leszek megcsinálni. Kép


Ági, férfiak Kép
Harapásnál lásd a Zitusnak írtakat. Kép Puszit Kincsem is így ad! Kép De ezt azt hittem tőlünk leste el. Kép
Hangerőszabályzónak használj füldugót. Kép Majdcsak megunja egyszer a hangját! Kép
Bulit szerintem majd járvány végeztével tartunk. Kép Remélem! Kép De azon ott kell lennetek!!!
Cikk és véletlenek: az én életemben valahogy sosem történnek csak úgy a dolgok. Mindennek van valami oka, miértje. Kép Néha úgy érzem, valaki kézenfogva vezet azon az úton, melyet végig kell járnom. S van úgy, hogy bizonyos dolgot többször átélek, görcsölök rajta, mígnem egyszercsak nagyon egyszerűen látom az egészet és pikk pakk megszületik a megoldás, megnyugszom. Ez a mai is valami hasonló volt.


Ildi, Te is jó sokat vállaltál magadra ...
Tipp a megoldásra: valahogy fel kellene kelteni az érdeklődését. Na de egy fáradt embernek hogyan? Kezdetben talán elégedj meg közös ághybannevetgéléssel, majd azzal, hogy végigsimít (hajad, hátad). Tudom, ez olyan nehéz, meg türelemjáték, meg izé, de ne add fel! Talán az is segíthet, hogy a Zsófinak emberibb napirendet próbálsz kialakítani, s így este lefüröfve már csak az övé lehetsz egész reggelig ... Kép

Nos a végére értem, biztos jó sokat zagyváltam itt össze éjnek idején. Kép Nem ígérem, hogy eztán mindig így és ennyit, de most jólesett kiírni magam, s el is álmosodtam. Megyek a párom mellé, mert már az előbb ő is hiányolt. Mondtam még 2 sor, s azt meg már bőven kimerítettem. Kép
Már nem olvasom át, ne haragudjatok, de ha maradt benne hiba, akkor bocsi érte.

Szép napos, nyugodt vasárnapot kívánok mindenkinek! Kép

Boró
femõke
 
 


Sziasztok!
Korán feküdtem, hajnalban kelek..:S
Látom jó sokat "termeltetek" írásilag!Kép

Ini! Nagyon édes ez a csókolgatós kép (elfelejtettem megdícsérni, pedig apjuknak is mutattam, hogy pár éven belül mire számíthat)Kép

Andi! Nagyon szép lett a családi fotó! Kíváncsi vagyok Peti új frizujára!
Szerintem alapból jó, ha a gyerek később kezdi a sulit. Mi az ovit sem akarjuk túl korán elkezdeni, sőt, lehet, hogy nem is iratjuk be Dudut csak nagycsoportba, még nem tudjuk hogy lesz.

Tünde! Örülök, hogy meggyógyultál! Hagymaevés.. hmmnem semmi, de tényleg az egyik legjobb gyógyszer. Most úúúgy ennék fokhagymás pirítóst!! (csak lusta vagyok kimenni érte a konyhába, lekászálódni a galériárólKép)

Zitus! A telihold meg sem kottyan az én fiamnak, olyan, mint a lányom volt, azt sem érdekelte se mágneses vihar, se front, se semmi.. biztos nagyon jó nekik odabent, csak én kapok szívszélhüldést ha nem mocorog sokáig...
Én nem tudtam végignézni a Halálsoron-t, belenéztem és annyira sajnáltam az ártatlanul elítélt pasit, hogy nem tudtam nézni. Mostanában romantikus filmeket nézegetek, vagy Ráth-Végh-et olvasok kilószám. Mondjuk az sem dajkamese, de baromi érdekes.

Ágiboszi!
Örülök, hogy itt vagy!
A durvulással kapcsolatban, csak azzal tudlak nyugtatni, hogy nálunk is elkezdődött (bár Dudu mindent hajigál olyankor) és keresem rá a gyógyírt! Ha megtalálom, elárulom!!!

Hajni!
Sajnálom, hogy rossz napod volt. Viszont ne ijedj meg ha a gyerek betesz valami nem odaillőt a szájába (tubuskupak). Mi már nagyon edzettek vagyunk-e téren, Dudu ugyanis minden nap talál aprópénzt valahol és mindig úgy kell tőle szépen elkérni, amikor a szájába teszi. De odaadja! (Szerencsére, mondjuk jókat röhög rajta).
Most ütött szeget a fejembe a gondolat, lehet, hogy Dudu termeli a pénzeket? Mert én sosem találok a földön, neki meg minden nap legalább egy van a szájában...

Ildi! Hááát apa megjegyzése tényleg hidegzuhany lehetett, sajnálomKép
Remélem rendbejönnek a dolgok hamarosan.. Nem tudtok bevetni egy estére "robotcicit" (egy barátnőm férje nevezte így el a cumisüveget, amikor anyuci végre elment szórakozni és otthagyta őket az esti etetésre) és elmenni egy romantikus hétvégére? Egy kis jacuzzi, egy kis szeretgetés, szálloda reggelivel (nem kell neked felkelned) mozi, stb... szóval csinálni egy gyerekmentes hétvégét. Vagy legalább egy napot.
Biztos baromi nehéz, mert mi is pár óra bevásárlás után már Duduról beszélgetünk, ha nincs velünk, de szerintem muszáj! Egy házasság, párkapcsolat fenntartásáért meg kell dolgozni, és a sok-sok év amit együtt töltöttetek az nagyon fontos hidd el! (Bár gondolom ezt te is tudod, mit papolok én itten!)Kép
Sok sikert kívánok nektek!!! Drukkolok, hogy jó irányba forduljanak a dolgok!

Boró!
Gyógyuljatok! Remélem nektek is gyors lefolyású lesz!
Dudu szintén a fejét kezdte el verni mindenhova hiszti közben azután meg jól meglepődik ha koppan is egyet... Az a vicc, hogyha hangosabban rászólok, ő visszakiabál, szóval nálunk a figyelembenemveszemen és a figyelmételterelemen kívül semmi más nem segít...
Nem paráztattál. Megsúgom, hogy most egy szaksegítségem lesz a szoptatáshoz. De a részleteket még titokban tartom, majd mesélek róla, ha eljön az ideje!KépKép

Most ezt bemásolom és írok Duduról is.

hicudzsi
 
 


Dudu édes és szép és baromi akaratosKép... de volt kitől örökölnie. Annyira édes a férjem: valamelyik nap Édua épp azon hisztizett, hogy nem kapott elég gyorsan inni (ezért persze elkezdte verni a fejét hátra az etetőszék támlájába). A párom meg mondta, hogy tudja, hogy ezt tőle örökölte (ő is ilyen azonnaladdidevagykülönbenmérges leszek típusKép) de mivel szerencsétlen gyerek nem tehet róla, hogy dilis apja van, ezért emiatt nem tud haragudni rá (mondjuk megnézem, hogy mi miatt haragudni az ő kicsi lányáraKép) és majd tud segíteni agyereknek, hogy ezt a dolgot hogyan kezeljeKép

Majd' megzabáltamKép

Na meg olyan apatigris lett, hogy csak na!Kép Na tessék nem is Duduról, hanem a férjemről írok...Kép

Hiányzók, jelentkezzetek!!!
Millió puszi!
Lemegyek enni valamitKép
Emő+Csongor (38+0)

Ja a névKép Nekem amúgy tetszik a Csongor, csak ez most Mashu előjoga voltKép Ami nekem tetszett nagyon attól ő röhögőgörcsöt kapott, vagy nem tetszet neki inkább nem is részletezemKépKépKépKép (Pedig nem elszállt nevek voltak, nem külföldieskedők... stb...)

hicudzsi
 
 


Na itt vagyok még mindigKép Boldogítalak benneteketKép

Na elmesélek egy érdekes történetet.
Egyik nap elmentünk Tescoba nagybevásárolni, bodykat, akciós pelust stb.. Ugye gyerek+babakocsi. Mashu hátán túrazsák telepakolva, babakocsi alul vagy 20 kilónyi macskakajával, ennivalóval, rácsomozott duplacsomag pelussal. Nálam a kezemben két csomag pelus+egy vízforraló, meg egy kis zacskó apróság...
Fel akarunk szállnia 4-es buszra, Mashu megemeli a babakocsit (közel 30 kiló), tenné föl, erre egy tata elégrik és mászna föl az egyébként töküres, ülőhelyekben bővelkedő buszra, (megsúgom, hogy a párja már jó érzékkel felugrott a buszra amikor még szálltak le az utasok és stoppolta ahelyet a bácsikának).
Bácsi6babakocsi megakadnak az ajtóban... Persze tata tapodtat sem mozdulna, Mashu egyszerűen felpasszírozza kocsit... Én meg csak nézek...
Végállomásnál átszállás a másik 4-es buszra, Dudu nyűgös (nem csodálom) ennyi csomagal nem tudnék ülni, Mashu hátizsákjától nem férnek el az emberek, megoldás: hátizsák be a babakocsiba, csomagjaim szintén, Dudu meg ki az ölembe.
Felszáll még egy babakocsi. De felszáll egy harmadik is, aminek már nincs helye. Erre egy nő elkezd üvöltözni Amshuval, hogy a csomagokat vigye el onnan, meg, hogy milyen bunkó, szegény babakocsi nem fér el... Mashu mondja nyugodtan, hogy ő is babakocsival van. Mire a csaj, miért csomagokat szállít benne? Mondom: mert a gyerek ami a kocsiba való itt ül az én ölemben. De, hogy mi a gyereket tartsuk a kocsiban, ne a csomagokat. Mondom neki, hogy annyi csomaggal nem tudtam volna ülni, és a gyerek meg elfér az ölemben.. Minek ülök??? -kérdi ő... erre már nagyon dühös lettem, mondtam, mert 9 hónapos terhes vagyok...
Ezután már mindneki minket védelmezett... a csaj eg csak nyomta a dumát, hogy apuci a kezében vigye a csomagokat és ne a babakocsiba tegye amibe agyerek való...
Megpróbálták neki elmagyarázni, hogy akkor is ugyanennyi helyet foglalnánk, sőt nem tudnának közlekedni a busz belsejében az emberek, ha ott lecuccolnánk... de ő csak nem hagyta abba... (ami a megdöbbentő, hogy egy harmincas csaj volt, tehát nem valami vén banya)...

Nagyon megsajnáltuk szegényt. Az volt szerintünk ugyanis a baja, hogy képtelen volt elnézést kérni amiatt, hogy nem vette észre, a csomagok egy babakocsiban vannak amihez gyerek is tartozik...Kép

Szóval csak ennyi... szomorú, hogy így él valaki... emtudja beismerni, ha valami hülyeséget csinált..Kép

Bocs, ha ezzel untattalak titeketKép Csak jólesett kiírni magamból, mert nekem nagyon fájt ahogy üvöltözött velünk... főleg, hogy rátámadt Mashura...

PUSZI! Most hagylak titeket egy jódarabigKépKépKép
Legalábbis estigKép

hicudzsi
 
 


AZ ÉLET JÁTÉKA
(Ezzel már régóta tartoztamKépKépKép)

"- Úgy látszik, kisasszonyka, maga a világon mindennek tud örülni - mondta erre Nancy és vidám képe egy pillanatra elborult, mert eszébe jutott, hogyan próbált megbarátkozni a csúf kis padlásszobával a bátor kislány.
Pollyanna csöndesen kuncogott.
-

hicudzsi
 
 


Sziasztok

Hicu, de aktív vagy Kép de nagyon jó Kép hogyan lesz a szülés? Héfőn beszéltek majd meg egy időt, vagy hagytok a természetnek is beleszólást?
Azt hallottam, hogy voltak nehézségeid a szoptatással, pontosan nem tudom, mi, akkoriban még nem voltam. Az viszont bátor cselekedet, hogy most szakszerű segítséget veszel igénybe. Annak idején én a férjem lelkére kötöttem, hogy ha netán gondok lennének, nem menne a szoptatás ahogy kell, ne hagyjon kiborulni, összeomlani, hanem rugdosson és hívjunk segítséget. Kigyűjtöttem az összes címet telefonszámot: szoptatásambulanciák, LLL. Szóval mindent bele Kép
A buszos sztori nem semmi. Szegény csaj, biztos rossza napja volt... 30 éve egyfolytában...Ha nekem bosszankodni támad kedvem, fogom a gyereket babakocsistól, meg a kutyát, és megyek egy kört a helyi busszal.... Múltkor két öreglány ült a babakocsik helyén, tehát én nem fértem oda. PErsze nem mentek odébb, hanem inkább megjegyzéseket tettek azokra a felelőtlen egyedekre, akik gyerek mellett kutyát tartanak. Addig, amíg nem akartak mások is fölszállni, nem is volt baj, de a kövkez megállóban senki sem fért fel tőlem. Na erre odaengedtek, úgyhogy már nekem moroghattak a kutya miatt. Az első az volt, hogy megtámadja a gyereket. Mondtam, az elöbb harapja meg a kutyát, mint viszont. Erre: bent alszik az ágyban, betegségeket terjeszt. Montam, a kutya az előszobáig jöhet, és a gyerek több bacit kaphat el más emberektől a buszon, mint a saját kutyánktól. Na erre jött a végső "megoldás": a kutyáknak manapság már több becsületük van, mint az öregeknek... Hálistennek itt leszálltunk...

elküldöm, mert mintha ébredezés lenne

ha nem még írok majd
pusz
orsi
orsko
 
 


folyt köv.

Betegek kitartás, nálam két napig se tartott. Tegnap már a gyengeségen kívül semmi bajom sem volt, ma pedig frissen, vidáman ébredtem, betegség elmúlt, kész passz Kép Szóval nem tragikus a dolog.

Boró, hmm tényleg volt valami sorsszerű abban, hogy el "kellett" olvasnod azt a cikket. Ami tényleg nagyon tanulságos.

Buksi, a szexésnyújork sztorin én akkorát röhögtem Kép tiszta gáz, de van benne valami. Régen én is lestem a gyerekes lányokat a környékemen, hogy hogyan tudnak egy több mint egy évest szoptatni... Most én Dini kb két éves koráig tervezem Kép

Zitus,
valszleg tényleg nem értettem pontosan, amit írtál, vagy csak kiragadtam egy mondatot. Bocsánatot kérek. Ezt viszont,amben nekem reagáltál, alaposan elolvastam, szerintem fel is fogtam, és teljesen egyet értek veled.

Ági, boldog névnapot így nagyonutólag Kép Danibetyárra nagyon kíváncsi vagyok.

Hajni, szar napért kár. Vígasztalásul: fog még a Királylány nagyobbat is esni. Najó, ez nem vígasz, de tény... Nemrég Dini az ölemből esett fejre. Nemtom mit bénáztam, de egy pillanatra nem fogtam, és ő pont akkor gondolta, hogy hanyatdől. Ja, egy széken ültünk, alattunk parketta. Szóval gyerek feje a parkettán koppant, miközben én reflexből elkaptam a lábát. Olyan látvány lehetett, mintha direkt odacsaptam volna, borzalmas volt. Utána egész nap a pupillái állapotát néztem, hurcoláztam fényre, sötétbe...

Ildi,
kívülről könnyű okosnak lenni, de egy vmi szemetszúrt nekem. A napirendetek nemcsak a netezést nem teszi lehetővé, de a párkapcsolatnak sem használ... Nehéz időszak, tudom Kép, túlélhető, de nem mindegy, hogyan. A jövőtök dőlhet most el.

Boró, a topikevolúciót én 'alkottam" Kép Hogy hová fejlődünk? Hmmm. Najó, leírom, mit gondolok az eddigi tapasztalataim alapján. A társaság ebben a formában nem fog megmaradni. Csendes elhalás fog történni, egyre kevesebben, egyre kevesebbet fognak írni. Nemtom mikor, hónapok múlva, egy év múlva, később... Lesznek, akik jobban megismerik egymást, szerencsés esetben összebarátkoznak, azok a kapcsolatok hosszú távon is megmaradhatnak, de ez már egy másik történet lesz. Hozzáteszem, hogy ez nem szentírás, nem biztos, hogy ez lesz, ezt csak az eddig taasztalataimból szűrtem le.

most tényleg felébredt a család, mennem kell.

pusz
orsko
orsko
 
 


Rengeteget írtatok, amit nehéz nagyon figyelmesen elolvasni, és még reagálni is rá. De egy lejött teljes egészében: szerintem itt igenis figyelünk egymásra. Köszönöm a kedves szavakat, hogy örültök a jelenlétemnek. nekem jól estek a szavaitok.

Elgondolkozva a történteken sztem ez a "vita" erősíteni fogja az együvé tartozás érzését. Mert érzem azt, hogy itt mindenki csak javítani szeretné a kapcsolatunk minőségét, nem ellenségeskedik senki sem.
És ez most egy kicsit olyan volt, mint a lelki megtisztulás.

Amit sokan kérdeztetek: igen Dorka soványságát jelölték meg egy fontos indoknak az oviba maradásnál, mert úgy látjuk, nem elég nagy a teherbíró képessége. A mai elvárásokhoz kell a jó kondi. Pl. az iskolatáska cipelése egy könnyű dolog.

HanjniKép
Én a játszóházas taliknál Téged egy csendes, kedves lánynak ismertelek meg, így nekem átjött, hogy Te érzékeny lehetsz. Így elég furcsa volt néha a "keményebb" kritika leírása Tőled, de gondolom, ezek leírásánál sokat lelkizhettél magadban.
Örülök, hogy mégis szívesen maradsz velünk isKép

IldiKép

Most nagyon együtt tudok érezni Veled a párkapcsolatod válságában, hisz néhány napja én is pont hasonló (nem ugyanilyen) gondokról számoltam be magunkkal kapcsolatban. Mindenképpen sokat beszéljetek a gondokról, és hogy a férjed érzéseit Veled kapcsolatban hogy lehetne eloszlatni. Mi lenne, ha az együttlét nem közvetlenül a szopi után történne, hanem egy kis romantika előzné meg, ami a nőisségedet erősítené?

BoróKép
Jobbulást Nektek! Én (lekopogom) örülök, hogy még nem kaptuk el ezt a hányós-hasmenéses vírust, mert ettől tartok mindig a legjobban. Olyan kis védtelenek ilyenkor a csöppökKép
A cikk témája tényleg igaz. Ha valaki ellened vét, és Te visszaadod, ugyanolyanná válsz, mint ő.

EmőKép
Hát nem semmi sztorit írtál le. Én sokat utazom a két gyerekkel, és mi is jártunk hasonló cipőben. Sajnos főleg a fiatal nőkre jellemző, hogy nemhogy segítenének, inkább hátráltatnak az utazásban. Pedig egyszer nekik is lesz gyerekük. Empátia érzésük viszont nem sok vanKép

Nekem pl. terhesen volt egy kellemetlen esetem egy biztonsági őrrel itt nálunk a közértben. Kipakoltatta a táskámat mondván, hogy neki ez a dolga. Persze mondtam neki, hogy nap mint nap idejárok, így aztán nem kísérelnék meg lopni. Nem beszélve arról, hogy 9 hűnapos terhesen még szaladni se tudnék.

ÁgiKép
Harapásról leszoktatni nem egyszerű a gyerkőcöt. Domcsi is harap. Én erélyesen rászólok, hogy ezt nem szabad, meg egy picit visszaharapok, csak úgy kedvesen, de azért érezze, miről van szó.
A sikítás meg megint egy életkori sajátosság, amiről leszoktatni, hát nem tudom. Képzeld el, ha még ehhez társul egy örökké beszéló csajszi, mint nálunk Dorka. Estére én tényleg nagyon ideges tudok lenni időnként.

BuksiKép
Kérdezted a testvér kapcsolat dolgot. Hát amit én tapasztalatból érzek, hogy Dorka nagyon szereti Domcsit, és ez fordítva is igaz, de természetesen van köztük féltékenység. Dorka a játékaira és a mamáira féltékeny. A Domcsi játékait persze előszeretettel használja, de az ő játékait Domcsi nem igazán kaphatja meg. A mamák is ha Domcsihoz szólnak. Dorka egyből felhívja magára a figyelmet. De már Domcsinak is megvan a magához való esze. ha Dorka odabújik hozzám, Domcsi elkezd hisztizni, és tolja el tőle Dorkát. Annak idején én is sokat veszekedtem a tesómmal, de ugyanakkor jókat játszottunk is együtt, és megvédtük a másikat, ha kellett. Most felnőtt korunkra pedig jó testvérek lettünk.
Sztem ha a gyerekek érzik, hogy a szüleik egyformán szeretik őket minden hibájukkal erényükkel együtt, akkor tartós féltékenység, rossz testvéri viszony nem alakul ki. A vitákba pedig nem kell mindig belefolyni, megoldják ők magunknak.
És ne félj, fogod Te úgy szeretni a tesót, mint most Vencelt. Ez nem kérdés. A szeretet többszöröződik, nem feleződik.

TündeKép
örülök, hogy jobban vagyKép A hagyma tényleg egy jó népi gyógymódKép

KatianyuKép
Szépek a gondolataid, és találkoznak az egyéimmel.

Profil: sajnos én képet nem tudok frissíteni, mert nincs dig.gépünk. Csak ha a barátnőm csinál képet, akkor tudok újat feltenni.

Szép napot mindenkinek!

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok Pöttömösök!

Húúúú, de sokat olvastam! Azt se tudom mit írjak.

Hicu!
Te aztán jó korán kelsz, és egyből aktív vagy. Én olyan éjszakai bagoly vagyok, hogy kb. 2 órával előtted feküdtem le.(Bár ezt nem fogom bevezetni, mert kb. most tértem magamhoz.)
Nagyon drukkolok neked, hogy jöjjön már Csongor bébi és minden rendben legyen!


Párkapcsolat.
Akkor beállok én is a sorba. Nálunk mondjuk nincs gond olyan téren, hogy nagyon jól kijövünk, még ha nincs sex akkor is.
Inkább a beszélgetés hiányzik. A férjem nagyon lefárad a munkahelyén. Telemarketinges, ami azt jelenti, hogy kb. rojtosra dumálja a száját egész nap. (Én is ugyanott dolgoztam, szóval tudom milyen fárasztó.) Amikor hazajön, nincs ereje dumcsizni. Vagy ha van kedve, akkor a munkatársairól dumál (30 nő között van 3 férfi!) akik engem már nem nagyon érdekelnek. A legtöbbet már nem is ismerem. Azért meghalgatom őt, de sokszor nem esik jól, hogy róluk beszél.
Ahogy a gyerekekkel bánik, az nagyon jó, bár néha kicsit szigorú, de igazságos.
Amikor lefekszenek a gyerkők, akkor viszont sokszor úgy érzem, hogy valahogy csak éldegélünk egymás mellett. Ő a kártyajátékokat szereti a számítógépen (van egy külön gépe) meg a keresztrejtvényeket, meg olvas. Na, ezek olyan dolgok, amihez nem kell partner. Nekem meg ott a Babanet, meg a többi netes hely. Rengeteget olvasok a neten, mindenféle témában. Aztán éjfél körül lefekszünk szépen, jóccakát, jóccakát, puszi, puszi. Kész. Ez így megy elég rég óta. Én nem is tudom mire vágyom még ezen kívül, szerintem ő teljesen meg van elégedve, de nekem olyan silánynak tűnik a lelki életem. Azért havonta egyszer kétszer sikerül dumcsizni egy jót, és olyankor nagyon boldog vagyok.
Na, most én is jól kipakoltam! Kép

Mentem is, mert Peti mindjárt felébred.

Jaj, remélem a vírusosok már meggyógyultak!

Azért gyorsan leírok egy nyári történetet ugyanez a hányós vírus volt soron. Apa hozta a munkahelyéről. Ő 5 napig nagyon rosszul volt, le is fogyott, meg semmi ereje nem volt. 3 nap múlva Peti hányt egyszer, és nekem ment a hasam egyszer, és ennyi volt részünkről. Kitti el sem kapta. A hétvégén viszont meg volt beszélve egy balatoni ottalvós buli, de akkor már rég semmi tünetünk nem volt. Lementünk. Na, nem részletezem, 2 nap múlva mindenki hányt és ment a hasuk. 1 hónap múlva beszéltem a barátnőm anyukájával, ők szintén elkapták és egy hétig szenvedtek.
Szóval eléggé cikis volt a dolog, mert nyílvánvaló volt, hogy mi vittük le nekik a vírust, pedig tényleg semmi bajunk nem volt.
Gondolom attól is függ, kinek mennyi ideig tart, hogy átesett-e már hasonló vagy ugyanez víruson. Így most aki beteg, örülhet, hogy ezentúl nem fogja megkapni, vagy ha meg is kapja sokkal hamarabb el fog múlni!
Erre mondják, hogy amit túlélek, az erősebbé tesz!
Kép
Remélem tényleg így van.

Puszika!
Andi

Ui.

A részletesebb bemutatkozó oldalról nem sokan nyilatkoztatok.
Csináljuk vagy ne?
Én szívesen megcsinálom, de azért ha csak én, akkor inkább nem. Kép
andi68
 
 


Ha van kedvetek kicsit játszani, és ennyit magatokból megmutatni, akkor töltsétek ki ti is!
1. Hány óra van? - 14.14
2. Keresztneved? - Zita
3. Születésnapod? - 1972.12.27.
4. Korod? - 32
5. Tetkók? - nincs
6. Voltál már szerelmes? - igen
7. Szerettél már úgy valakit, hogy sírtál érte? - igen
8. Volt már autóbaleseted? - Nem
9. Volt már csonttörésed? - Nem
10. Pepsi vagy Coca-Cola? - Coca
11. Sör vagy bor? - Bor
12. A pohár félig teli van vagy félig üres? - teli
13. Kedvenc fehérnemű színed? - fekete
14.Cipő méreted? -36
15. Kedvenc számod? 9
16. Kedvenc zenei műfaj? gyerekdalok
17. Virág? - ritkán kapok Kép
18. Beszelgetes tema, amit utalsz? - politika
19. Disney vagy Warner? - Disney
20. Kedvenc gyorskaja? - mekis hambi
21. Rossz tulajdonság? - piszkálódás
22. Kedvenc szín? - kék
23. Hogyan látod magad a jövőben? - szeretnék a gyerekemnek megfelelni
24. Melyik barátod lakik a legmesszebb? - Andi
25. Különleges barátok? - mind különleges
26. Mit változtatnál + az életedben? - több türelem kéne
27. Van otthon szám.géped? - van
28. Kedvenc CD? Minden felnőtt volt egyszer gyermek...
29. A legelső dolog,amire gondolsz, amikor felébredsz? -Matyi
30. Ha valaki más bőrébe bújhatnál, ki lenne az? - a leggazdagabb
férfi felesége :-)
31. Valami, ami mindig veled van és még sincs meg soha? -
32. Mi van a szobád falán? - egy nagy legyező
33.Mi van az ágyad alatt? - gyerekjáték
34. Mit mondanál valakinek (egy bizonyos szemelynek), de amit nem mersz elárulni? -hogy rossz nélküle
35. Kedvenc sport? -kerékpár
36. Félénk vagy sérült? - félénk
37.A beceneved? -Zitus
38. Beszélt nyelvek? - román, német,pici angol
39. Egy szó, amit szeretsz kimondani? - Matyi
40.Egy külön üdvözlet valakinek? Puszika minden jó embernek
41. Szeretnéd, ha virágot ajándékoznának a szülinapodra? -persze
42. Idő? -14.17
43. Opel vagy Seat? - Opel
44. Sós vagy édes? - természetesen édes
45. Kedvenc hely? - Görögország
46. Kedvenc könyv? - Az élet játéka
47.Kedvenc film? - Shrek I-II.


Természetesen lehet bővíteni és nem kell mindenre válaszolni, ha nem akarsz. Én emilben kaptam, de gondoltam megosztom veltek is!
Majd olvasok is, látom Hicu jól megtömte a mai levelesládát!
Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Elvileg van egy kis csendespihenő itthon...kár, hogy Ákosnak ez nagyon nem jelent semmit Kép de talán kibírja mig írogatok nektek.Kép

Buksi: nekem teccett a szopispoén...Kép) nem nézem a sorozatot max néha belekukk, de nagyon nem bírom azt a barna csajszit...olyan idétlen Képde tényleg vannak benne jó poénok is.

Zitus: harapás..Kép nagyon nehéz dolog ! Ákos is harapott nagyon...volt, hogy felholyagzott a vállam, vagy kivérzett annyira megharapott Kép
De ez még a kisebb gond közösségbe sem fogadják be , ha egy gyerek harapos....a csoportunkba (anno csibe járt bölcsibe) egy gyereket azért nem engedték, hogy járjon bölcsibe mert állandoan összeharapdálta a többieket! szóval már ezért is muszáj leszoktatni.
Sokáig én is könyörögtem Ákosnak...nem szabad kisfiam, fáj anyának...le se sz..rt ha megprobáltam visszaharapni akkor meg játéknak vette és röhögve ujból megharapott...Elkezdtem a szájára verni...na persze nem erősen..csak szájon legyintettem...ennek elég hamar meg lett az eredménye , ha nem is azonnal, de pár nap alatt csak rájött, hogy nem szabad!

Neli-Andi: suli na ez megint nem egyszerű kérdés...én mostani ésszel nem adnám be a Csibét 7 évesen...Eszter szeptemberi igy ugyan majdnem 7 volt amikor suliba ment, de még jó lett volna egy év + neki...ostoba voltam, mert annak a tanárnőnek akihez vinni akartuk akkor indult osztálya..na bumm max nem oda járt volna..
A sulitáska sulya a legkevesebb...én el vagyok ámulva, hogy hogyan bírják a gyerekek ezt az agyi megterhelés...odamennek kis csöppök...még a 45 perc csendben maradás is nagyon nehéz, de karácsonyra írni-olvasni kell tudni nekik...nagyon nagy a követelmény...had legyenek még egy kicsit gyerekek Kép

Ági: Netfüggő Kép)...szerintem nagyon-nagyon távol állsz tőle...én az voltam , tudom milyen ..vald be , hogy csak a mi jókis társaságunk hiányzottKép)
Visítás tompítása? Füldugó Kép) ennnél jobbat még nem találtak fel...minél jobban csendesíteni akarod annál jobban vísítKép

köszi az érdeklődést ...egész jól alakul az ovi Ákosnak...bár ahoz képest , hogy mennyire akart oviba menni a hét elején mindent elkövetett hogy ne keljen..és sirva hagytam ott. Persze ez csak nekem szolt ahogy kitettem a lábam az oviból a fiam vígan játszott a többiekkel...szerdától már ott is ebédelt. a jövöhéte közepe felé megprobálkozunk az ott alvással is.

Ildi: igazad van..nem elfelejtve lettél..még csak nem is direkt kihagyva!! pl viszér probléma..sokminden kínom bajom van de a rengeteg állás trappolás ellenére a viszereim rendben vannak (talán ez az egyetlen amiben szerencsés vagyok)..igy sajna nem tudok segíteni, de ha hallok valami jót igérem referálok feléd!

Hajni: A bevásárlós cipekedős, babakocsis utazós nem lehetett egyszerű..szégyenlem, de bevallom nevettem rajta...persze ha én vagyok ott vagy sírok vagy leverem a libát.))
A fejre érkezés elég gázos lehetett, még az a szerencse, hogy a kicsi gyerek olyan mint a részeg eember nagyon jól tudnak esni...azért csak ovatosan!

ha valakit kihagytam NEM VOLT SZÁNDÉKOS!!
VISZONT MINDENKINEK KÜLÖN-KÜLÖN PUSZ katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Na, már megint itt egy picit dumcsizás helyett! Kép

Ildi!
Én a viszeret összekevertem az aranyérrel, ez most jutott el a tudatomig, amint Katianyu hsz-ét olvasom! Szóval arany nincs, viszerem van, nem is kevés. Ez nagyban azért genetikus, szerintem, én minden marhaságot, örököltem apukámtól. (anyunak se viszere, és rengeteg haja van, nekem nemKép)
Mondjuk engem nem zavar, néha fáj ha sokat mászkálok. Olyan kompressziós harisnyát kellene hordani, amit a terheseknek is ajánlanak, de én nem hordom, mert semmilyen harisnyát nem bírok, hátmég az olyan szorosat.
Szóval inkább viselem a viszereimet!

Jaj, lányok!
Ez a Peti olyan rohamosan közlekedik 2 lábon! Egy hete tette első lépéseit. Ma már végig megy a szobán, a küszöbön is átlép, meg is tud fordulni.
Nem semmi egy hét alatt!
El ne kiabáljam, mióta megy, úgy alszik éjszaka, mint a bunda.

Hajni!
Szegény Alexa, hogy leesett! Nagyon ijesztő, amikor koppan a fejük a parkettán. Peti elég gyakran megcsinálja, pl. ma is. Pedig egy centire volt tőlem. Ilyenkor bátrabb is, mert tudja hogy ott vagyok és elkapom. Most nem jött be. Kép
Szerencsére tényleg nagyon nagyot kell esniük ahhoz, hogy bajuk legyen.

Pusz mindenkinek!
Andi

Ui.
Zita, én szívesen válaszolok, de most nincs erőm.
andi68
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Látod én hallottam egy krémről, de teljesen az volt bennem, hogy már le is írtam Neked. Patikába biztos tudják a nevét, szölőlevelet tartalmaz. Megnézem, talán anyunak van még, és akkor a nevét leírom.
Szerintem rajtatok egy nagy napoirend változás segítene. Valahogy próbáljátok Zsófi alvását egy kicsit átrakosgatnui vagy kihúzni. Ez azért egy idő után nagyon húzós és, ha jó emlékszem egyre inkább kitolódott és fog is, mert így reggel csak délben ébred. És akkor nektek is lenne időtök egymásra. Egyébként amíg én szoptattam, nem szerettem, ha a férjem is "használta". kkor úgy éreztem, hogy ez most éppen Oli tuljdona.

Katianyu!
Nagyon szépen fogalmaztál!!!!!
Ákos meg csak megszereti, azért csak egy nagy változás az ő életükben is.

Andi!
Felteszek egy képet a profilba magamról,meg a Hannáról( az az egy kép normális rólam talán)

Boró!
Köszönöm kedves szavaidat, nagyon -nagyon jó volt olvasniKép

Elég sokaknak nem igazán jó a szombat, meg tudjuk valahogy oldani lányok, hogy nem most, hanem köv. hét péntekjén talizzunk? Nem tudom, hogy kinek hogyan ér haza a párja a munkahelyről.
Akkor Borónak is megmarad a családi hétvégéje és Buksi talán meg tudná márt nézni véhre a Terézanyut,ha bébiszitter megint egészséges.

Rebi!
Tényleg kemény a miért és fogzás egyszerre. Ua. a szitu nálunkKép

Oli egyébként beverte a fejét az előbb, egy kicsit megrepedt a homloka, de még nem az a nagy sebesülés szerencsére, amiért menni kell a sebészetre. Hannával voltunk anno, neki nagyobb volt és ott mondták, hogy ezzel sem lett volna muszály.

Hicu!
Elérulod nekünk a neveket? Buszos történet kiakasztó.

Hajni!
Én örülnék nagyon, ha írnál továbbra is nekünk, megszerettünk nagyon és még a szülinapunk is egy napon van!!!!!
Érzékenységedre meg a közelmúlt eseményei nagy okot adtak. Remélem azért most már jól van a lelked.

Andi!
Még szerencse, hogy jól alszik Peti, mert valahol olvastam, hogy ilyenkor előfordulhat, hogy rosszabbul alszanak( Kismamába volt)

Boró!
Nagyon jó volt a cikk, még egy párszor el kell olvasni, mert nevetgélő, sikongató gyerekek mellett nem mindig megy 100%-ban a koncentrálás.

Most egyébként teljesen kuszán, ami éppen eszembe jut írok.

Betegek remélem jól vagytok!!!!

Ági!
Ez a Dani. Nagyon édi lehetett, amikor megsimogatta Alexát a képernyőn. Sikongatás meg egyszer majd elmúlik, kinővik.

Buksi!
Felborult a nyaralásnál Vencel éjszakai átalvása?

Még egy fontos kérdésem van. A táblázatban szereplőkből jó páran nem írnak ide egyáltalán. Kivegyük őket, a mi áttekíntehtőségünk érdekében?

Nelli!
Sokat gondolkozom ezzebón a sulis dolgon. Valóban jobb talán ha egy évvel később, mert tényleg nagyon durva követelmények vannak. Iskolatáska csak egy csepp. A férjem hugának a fia most elsős, mint egy pálcika, egy év alatt mondjuk nem fog meghízni, de a játékosság, az is változhat. Nagyon nehéz döntés és kérdés.

Szilvi!
Szerintem működni fog a bébiőrző. Noreszéknál nem tudnátok letesztelni a J.A.-án? De az talán nem is panel?

Most csak hirtelen ennyit.

Ja még annyit, hogy
Vic!
Az a szó, hogy lebarmoljanak, az nem volt igazán kedves, mikor valaki csak egy véleményt ír le.
Ha jól emlékszem, ezt a szót használtad. nem kerestem vissza.

Puszi
Ines
ini
 
 


Helló Csajszik!

Látom áll a bál, nem lepődök meg, félévente csak kirobban, én nem akarok ismét reagálni, azt gondolom felnőttek vagyunk és egyszer-kétszer kifejtettem már erről a véleményemet.

Sajnos mi is betegek vagyunk. Én péntek reggel dobtam ki a taccsot, utánam Matyi jött, úgy tűnt ezzel ő le is zárta, de én nem tudtam összeszedni magam, ezért elmentem vele anyukámhoz, hogy segítsen vigyázni rá. Szombat estig feküdtem, küszködtem a hányingerrel. Vasárnapra jól lettem, ám addigra Matyi újrakezdte, 1 óra alatt 6x hányt, nagyon kivan. Anyukám jött utána, szegényt ott hagytuk, hadd pihenje ki, nehogy oda-vissza adogassuk. Matyi most főtt krumplin és piritóson él, úgy tűnik jobban van. De ezt lekopogom. Gondoltam a bulira, hogy ott szedtük össze, és nyilván, aki hozta, az nem tudta, hogy benne van már, mert 1-1,5 napot ezek szerint lappang a betegség. De nagyon örülök, hogy ti már mindannyian jól vagytok, akkor most már tán ránk is jobb idők jönnek.

Puszi

Manga
manga
 
 


Hát lányok, ez a genya virus rendesen tarolt. 100%... én már gyógyultnak gondoltam magam, és ma mindenféle habos sütiket eszegettem vendégségben. Nem tudom, lehet, hogy a két nap diéta után nem egyből ezzel kellett volna kezdeni... most kicsit izé van odabent...
Hogy a többiek se maradjanak ki a jóból, lesz-e még játszóházas tali? Én pl nagyon kíváncsi vagyok az átrendezett állatkertire. Oké, hogy a drasztikus áremelés miatt nem valószínű, hogy heti rendszerességgel ott leszünk, de azért asszem egyszer-egyszer belefér a büdzsébe. És most nemsokára hóeleje következik, jön a gyes Kép

Képzeljétek, ünnepélyesen véget vetettünk a kiságy projektnek... Pár hónapja lelkesen számoltam be a kiságy vásárlásáról, és a beszoktatás kezdeteiről. Háááát, nem sikerült. Meg kell mondanom, hogy háttértámogatás nélkül nem voltam elég elszánt, és egy röpke takonykór, mikor Dini csak és kizárólag hozzám bújva volt hajlandó aludni, végetvetett a próbálkozásoknak. Azóta volt kinyitható kanapé. Ezt veszélyesnek találtam, mert magas. AZtán volt szivacs a földön. Ez régi, és rongyos. Ma kaptunk egy rendes 160*200-as matracot, ez lesz a gyerekágy. Asszem ha majd lesz új gyerek, az is bőven el fog benne férni Kép Egyébként nagyon aranyos a nagy ágyon a pici gyerek Kép

Nem olvastam vissza, bocs, hogy nem reagálok rátok, most inkább zuhanok az ágyba

tsók
Orsi
orsko
 
 


Sziasztok!
Írtam már reggel, és eltűntKép

Megpróbálom újra.

Hicu!
Egyben? Kórházi táska készen? A Shöpfiben adnak a császárosoknak kötelet, amivel feltudják húzni magukat ülésbe? Én vittem mind a két alkalommal.

Noresz!
Ti merre vagytok? Már sieltek?

Orsi!
A lényeg, hogy jól alszik. Hajniéknál is matrac van.

Nekünk nagyon vacak éjszakánk volt. Remélem a 4. fog már kibújt, vgy csak a telihold?

Ma van a férjem szülinapja, tegnap ünnepeltük.
34 éves lett, kicsit szomorú miatta.

puszi
Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Köszi Ini, hogy hiányoltál, nem tűntem el, csak hétvégén ritkábban vagyok + behúztam fülem-farkam itt a nagy topik-viharban + egy kicsit szomorkodtam....De annak nagyon örülök, hogy kezdünk visszatérni a régi kerékvágásba (ugyeeeee????). Amúgy teljes mértékben egyetértek Orsko topik-evolúció elméletével, magam is felállítottam valami hasonlót, csak max. abban bíztam, hogy itt nem következik be a szakadás. Én még akkor is szomorkodok, ha olyan topikban fordul elő (és majdnem mindig előfordul!) amit csak néha-néha olvasok, de pár embert megkedvelek. Na, mindenesetre az kiderült, hogy ez a csapat átlagon felüli Kép , egész normális a végkifejlet. Ezt lekopogom. És nekem is hiányozna, ha az újítók ide már nem írnának.

Most ne haragudjatok, nem mindenre válaszolok, csak ami eszembe jut, mert az elmúlt pár napban rengeteget írtatok!

Először is még nem köszöntöttem Ágiboszit!
NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!
és gif híjján Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Aztán még:
Hááát, nem semmi volt ez a vírus-tarolás, aki még benne van, gyorsan gyógyuljon! Kép

Vita közben felmerült dolgok:
Igen, én is nemrég cseppentem ide, remélem, nem zavarok Kép
Emiatt néha azt is érzem, valamilyen témában egyszerűen nem vagyok kompetens, mert túl friss a tagságom Kép
Tanácsok: én nagyon-de-nagyon köszönöm, amiket kapok, adok is szívesen, bár mivel Máté-pupek a legfiatalabb, max. párkapcsolati, életvezetési vagy főzési tanácsokat tudok osztogatni. Kép
Általában igyekszem mindenkinek válaszolni, főleg, ha szólt hozzám, de ha nem, akkor is, néha biztosan nem sikerül, felszínes, egy mondatos reakcióm is akad, de akkor esetleg az illető nem írt magáról túl sokat...nnnaa, most azért nem mentegetőzni akarok. Ja, és én is éreztem már magam átlátszónak, akkor nem esett jól, de az ilyen előfordul, nem mentem világgá.
Profil és több adat téma:
Veletek szívesen megosztok több adatot, de én is úgy érzem, hogy azért ez az egész világháló egy bigbrádör, és nem pakolnám ki magam + családi életem mindenki elé. Mi lehet a megoldás? Kép

Gyorsan magunkról:
Hétvége a rohamléptű fejlődés jegyében telt, Máté oda megy négykézláb, ahova csak kedve szottyan, én meg pakolok előle, vagy elé (akadályt/figyelemelterelést). Feltérdel, miközben kapaszkodik valamibe, a tangóharmonika "szerelése" közben szinte fel is állt. Na jó, tudom, hogy az még odébb van. Kép
Felül pár nap különbséggel egyszerre 4 foga jön!!!
Mai délelőtti altatás: nem ringattam, nem sasszéztam, hanem a kiságy mellé ültem, énekeltem, simiztem és popóját ütögettem. Sikerült! Majd meglátjuk, később is beválik-e Kép

Hát, most ennyit, majd még visszatérek, mint Terminátor Kép

Puszi MINDENKINEK!
Noresz
noresz
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg CTG-ről, Csongor nem sokat mozgott én meg állandóan 50-es hegycsúcsokat műveltem.
Jövő hét csütörtök a császár tervezett időpontja.

Kicsit ki vagyok akadva, ugyanis tavaly óta azon örvendezek, hogy van 6 órás spinál a Schöpfben. . . Hát nincs, ezt ma tudtam meg. Szeptember óta nem érkeztek mega megrendelt tűk, amik ehhez kellenének. . . megkérdeztem nem lehet-e megvenni patikában, de sajna erre nincs lehetőség. Még szurkolhatunk, hogy megérkezzenek jövő hét csütörtökre. . .

Bocs, most nagyon álmos vagyok, meg ideges a spinál miatt. . .

Ini! Nem adnak kötelet, de szerintem ha vinnék sem tudnám hova kötni...KépKépKép 2003-ban acsászáros örzőben még nővérhívó sem volt, a férjem rohant érte, hogy elfogyott az infúzióm...

MILLIÓ PUSZI!!!
Megyek csicsikálniKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Állatkerti tali: sajna, hogy ilyen drága lett, mert így nem tudunk lejárni, csak ritkán.
Hamarosan itt a jóidő és mehetünk a szigetre.Kép

Tali bébi nélkül? Engem is érdekelne, de a szombat neknk nem jó, mert apa lelép ittnonról szerda este és kitudja mikor keveredik haza.

Képzeljétek, Kincső mostanában ordít, ha meglátja a füdővizet. Pedig semmi nem történt, ami miatt félni kellene a víztől. Tegnap beülem a kádba, az ölembe vettem, hogy csak a lába érjen a vízbe. Játszottunk. De amikor megmozdítottam, ordítani kezdett és nyújtotta a kezét az apjának, hogy vegye ki.
Volt valakinek hasonló "élménye"? Mit lehet ilyenkor tenni?

Orsi, Kincsi is matracon alszik, a kiságy ruhatárrá változott. A matracról legalább nem tud leesni és a fejét sem üti be a rácsba.

Ines, írtam mélt a táblicsku miatt. Megkaptad?

Andi, nálunk is jól jönne, ha már aludna éjszaka. Olyan vagyok, mint egy kicsavart citrom. Szombaton már volt 2 önálló lépés, talán jobban fog aludni?
Ügyi Peti!

Hicu, Kincsi is akaratos és hisztis. de kire ütött? Asszem az anyjára.
bkv: borzalmas a közlekedés a városban és persze az emberek... no comment. de én már agresszíven közlekedek babakocsival, persze csomag és pocak nélkül könnyen megy.

Boró, Manga, jobbulást, gyógyuljatok meg hamar!

Bocsi, de fel kell állnom és sétálni egy picit, mert már fáj a hátsóm az ücsörgéstől.
Talán később még jövök és folytatom az olvasásírást.

szép napot mindenkinek - Kincsőnek szép napja van, mert megint az erkélyen alszik. ÉLJEN! Ilyenkor a legaranyosabbKép

Ed
ui: Buksi, házimunka, napirend?

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok! Kép

Itt süt a nap, mi meg megyünk az ELMÜ-höz, ha sikerül felhívni őket. Kép (Fel kellene emelni a telcsit.)

Ildi,
nekem a terhesség alatt jött elő néhány, szerencsére halovány visszér. A párom egyik kollegája végzett gyógyszerész, de a természetes anyagok híve. Őt szoktam kérdezgetni erről-arról, s Ő azt mondta, míg szoptatok lehetőleg semmit ne használjak. Utána próbáljam meg a szőlőmagos krémet, amit patikában lehet vény nélkül kapni. Meg is indokolta tudományosan, ami az én fordításomban így hangzik: csak a szőlőmag tartlmazza azt a bizonyos anyagot, ami használ rá. Kép

Hicu,
látom már átálltál a kevés alvásra. Kép Mi volt a CTG-n? Szopit meg majd a maga idejében! Én szívemből kívánom, hogy sikerüljön!
Dudu, mint "aranytojó tyúk". Kép Tecc!!!
Mashu technikáját tessen majd elárulni nekünk is. Itt is dívik a "fejünk az etetőszékbe verjük, ha nem kapunk anya reggeli tejeskávéjából" c. mese.
Vásárlás: komikusnak tűnhettetek mindaddig, míg meg nem érkezett az a nő. A viselkedése pedig egyszerűen minősíthetetlen számomra. Én is jártam úgy már, hogy felállítottam és átültettem máshova nénit (volt hely bőven), mert kellett a hely a babakocsinak, na de az legalább nem csinált jelenetet, hanem csak morrgott az orra alá.
Hip, Hip! Kép Ekkorát nevettem!
Közben olvasom a beszámolód a CTG-ről. Ne idegeskedj a spinál miatt, ki lehet bírni azt a 24 óra fekvést is (lásd én), csak ne emelgesd a fejed, mert akkor iszonyú fejfájás a következménye!!!

Orsko,
a Te buszos történeted sem semmi. Imádom, hogy mindenki jobban tudja, hogy mi a jó a gyereknek! :o
Topikjövőd nagyon sötét, én bízom benne, hogy túl tudunk lépni ezen is.
Szerintem újrafertőződtél. De vígasztaljon az, hogy a következő az csak 1-2 napos és már nincs utána az a nagy gyengeség. Kép Gyógyulj meg mielőbb!
Játszóházban benne vagyok, de várnék vele február közepéig. Oka: 1 hónapra 1 betegség épp elég. Kép
Nagy ágyon pici gyerek. Kép Kincsem is imád a közepébe feküdni. Kép

Nelli, az isitáska könnyű? Úristen, mit várnak el ma egy elsős gyerektől?
Szerintem az a biztonsági őr szórakozott veled.
Tetszett a szeretetről írt mondatod, hogy nem feleződik, hanem sokszorozódik. Tényleg így lehet. Én a terhesség alatt azon filóztam, hogy leszek képes egyesúlyt tartani a férjem és fiam között. Nem akartam, hogy egyik úgy érezze, kevesebb jut belőlem neki a másik miatt. Kép

Andi, én meg azt hittem, Nálatok nem lehet semmi gond! Kép Párod meg tudom érteni, hogy annyi ember után este már csak magányra vágyik. Meg téged is, hogy Te meg beszélgetni szeretnél a pároddal. Megoldást nem tudok, talán hétvégi közös kimozdulós programok oldanák benned ezt a nagy "silány az egész életem" érzést.
Na most jót okoskodtam. Kép
Gratula Peti rohamos járástanulásához. Meglásd, 1 hét múlva szaladni is fog. Kép

Zitus, egész jó ez a kérdés-felelet játék, bár én kihagynék pár kérdést, s talán betennék másokat. Mert pl. nem igazán érdekel, hogy ki milyen színű fehérneműt szeret. Kép

Katianyu,
köszi a különpuszit. Kép

Ines, én most nem merek ígérni semmit tali ügyben, mert:
- a nagyfiam akkor megy sítáborba 10 napra,
- apa akkor megy Franciao.-ba munka ügyben kb. 1 hétre,
- ha lehet, mi is vele tartanánk, ha nem, akkor nincs kire hagyjam Kincsem.
Olinak mielőbbi gyógyulást! Istenem, mennyi sérülés éri még őket, mire felnőnek!
Táblázattal kapcsolatban van 1 javaslatom: bontsuk ketté. Mondjuk legyen egy Aktív tagok és egy Passzív tagok tábla. Bocsi, de nekem az a heppem, hogy nem biztos, hogy azért nem jön valaki rendszeresen, mert nem akar, hanem mert nem tud. De engedjük meg Nekik, hogy jöhessenek, ha tudnak/akarnak, s ne érezzék azt, hogy kizártuk őket.
Férjednek Boldog Szülinapot, s mondd Neki, hogy az a 34 még nem az öregkor kezdetét jelzi, hanem a férfikorét! Kép

Manga, gyógyulást kívánok Nektek és sajnálom, hogy Ti is megkaptátok.
Már akartam kérdezni a talin is, de valahogy elfelejtettem: Matyit mikor viszitek dokihoz?

Noresz, azokra a tanácsokra is nagy szükségünk lehet, amiket adni tudsz! Kép
Fogakhoz, mászáshoz és feltérdeléshez, na meg a popsiütögetős elaltatáshoz Gratula!!! Kép

Ed, Kincső víziszonya azt kell mondjam természetes. Úgy emlékszem többen is beszámoltunk erről anno. Én picit kevesebb vízben fürdettem akkor, s vigyáztam, hogy csak nedves kézzel töröljem le az arcát. Ma már nem zavarja a zuhany se. Kép Szóval ne aggódj, max 1 hétig tarthat, s ha ügyesek vagytok, nem is utálja meg a vizet. Kép Szóval csak türelem!
Gratula az első önálló léptekhez!

Többi Pöttömtag merre ügyködik???

Rólunk:
Vasárnap elsétáltunk édes hármasban a Feneketlen tóhoz. Kergettünk galambokat, szaladtunk vau-vau után, s megnéztük a Szent Imre templomot a keresztelő (mire megkereszteljük, már áldozni is fog a fiam) miatt. Na nem sok jóval bíztatott a kiírás: szülők egyházi házasságkötése, rendszeres templombajárás, keresztszülőnek is mindenféle kritériumok ... Nos nem igazán tudunk megfelelni a legfőbb követelményeknek. Most akkor pogány maradjon a fiam????
Na de nem is igazán ezt akartam leírni, hanem azt, hogy egy 20 hónapos kislány 2x is letámadta és ölelgette, puszilgatta a fiam. Kép Hiába no, a mai fiatalok korán kezdik. Ugye Ini? Kép

Boró
femõke
 
 


Ed!
Nálunk volt egy hasonló időszak a fürdéssel. Kb. 1-1,5 hétig tartott, és elmúlt olyan gyorsan, ahogy jött. Valami talán történt fürdés közben, azért. Nálunk asszem Matyi nyelt egyet véletlenül a vízből és ez valamikor utána jött (mármint az írtózás). A lényeg szerintem, hogy játsz vele fürdés közben és mindent csinálj úgy, mint egyébként. A rendszeresség számukra a biztonságérzet jelenti, ha látja, hogy semmi sem változott, nem fog sírni.

Nos... az én memóriám kb. eddig tart egy hosszabb olvasás után, úgyhogy engem lehet szapulni, de sokszor azért nem írok mindenkinek, akinek szerettem volna, mert egyszerűen elfelejtem, amit akartam (ejnye-bejnye, a sok tanulás átka).

Közben jönnek vissza az emlékek.
Ini!
Nem felejtettem el a szemmaszkot. Megrendeltem neked (599 ft), el is vittem szerdán a buliba, de ti nem jöttetek. A lényeg, ha közben mégis meggondoltad magad és nem kell, akkor sincs baj, mert akkor jól lesz nekem. Ha tudok menni ÖTYÉ-re, vagy hogy mondják, akkor elviszem, ha nem, akkor majd egyeztetünk.

Hicu!
Minden nap gondolok rád(rátok)!

Ildi!
Kössz az együttérzést. És kívánom, hogy jobbra forduljanak nálatok a dolgok.

Zitus!
Vannak bennünk közös dolgok: Kire gondolsz először, ha felébredsz? Matyi Kép

Orskó!
Válaszoltam. A topicevoluciós hsz-t nem találom, de keresem.

Boró!
Remélem nálatok is beállt már a gyógyulási fázis. Én nemmerek Matyinak se magamnak főttkrumplin és piritóson kívül mást adni, félek a visszaeséstől.

Bocs, akinek megint nem válaszoltam, de felébredt Matyi, mennem kell.

ÖTYE akkor jövő péntek?

Manga
manga
 
 


BoróKép
valahogy mi is vagyunk a keresztelővel. Dorka keresztelőjével együtt meg kellett házasodnunk templomban. Akkor még csak az Öcsém volt a keresztszülő, ő meg meg van keresztelve. Mostanra az a pap, aki őt keresztelte, elment. Öcsém felesége nincs megkeresztelve, nem járunk templomba, így nem tudom, hogy tudjuk Domcsit megkeresztelniKép

InesKép
Megértem a férjed szomorúságát a kora miatt, én is kivagyok a magam kora miatt, de egy férfinél tényleg a legszebb férfikor kezdetét jelentik ezek az évekKép valahogy nálunk nem annyira számít a kor.

EdKép
Erkélyen alvás nagyon egészségesKép Jó, hogy Ti ezt meg tudjátok oldaniKép
A fürdéstől átmenetileg félhetnek, de ha nem érte őket trauma fürdés közben, türelemmel vissza fog szokniKép
Domcsi egyik nap alámerült a vízben. Gyorsan kikaptam, de egy pár percig csak nyelte meg köpködte ki a vizet. Én nagyon de nagyon megijedtem, de ő úgy fürdött utána, mintha mi sem történt volnaKép

HicuKép
Huh hah, már jövő csütörtök? IzgiKép

NoreszKép
Nagyon ügyi Matyi, gratula neki mind a mozgáshoz mind a fogaihozKép
Domcsi tegnap az egész szobát átszelte járvaKép Többször isKépKépKép Annyira édes volt, meg kellett őt zabálniKép
AndiKép
Peti is hasonló, sőt ügyesebb lépéseihez nagy gratulaKép
Párkapcsolat:
Én is silánynak, unalmasnak érzem elég sokszor az életet, főleg így télen. Ez biztos a téli depresszió miatt vanKép
Az biztos, hogy ha valaki egész nap beszél, este egy kis nyugalmat szeretne. Mi lenne, ha hétközben a beszéd helyett pl. masszázzsal, simogatással kényeztetnétek egymást, a beszélgetések hétvégére maradnának. Én pl. egész nap csak babanyelven beszélek, még sincs kedvem este beszélgetni, annyira elfáradok. Én sem vagyok egy nagy szószátyár.
Gyere közénk gyakran, és itt kibeszéled magad.

ZitaKép
Ennek a tesztnek van valami értékelése? Vagy csak ki kell tölteni?

KatianyuKép
Ákos ovibajárása látod lassan rendeződik. Jó lesz neki a közösségbe, csak hát meg kell szoknia, hogy drága anyucikája nincs ott.

Most mennem kell, mert még el kell mosogatnom a sztrapacska főzés után.

Buksi,Ági, Judit és a többiek, merre jártok?

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Boró
gyors leszek, nálunk is lesz keresztelő:
itt a tétényi papnál elegendő csak a keresztszülők keresztlevele, ha az nincs, akkor jön a 3 hós tanfi + keresztelő. Tesóm ma megy a 3. előadásra a 13ból. Nekünk nem volt templomi esküvőnk és én sem vagyok megkeresztelve. De após rendszeresen jár templomba, ismeri a papot. Annyit mondott még, hogy az előzőeket ne reklámozzam. Keressetek más templomot, lehetőleg ne belvárosit (ott hallottam az általad említett gondokról).

Boró, Manga, köszi megnyugtattatok. Este sietek haza, hogy megint együtt tudjunk fürdeni (Kimenőt kaptam, megyek aquafitnessre).

Kincs még mindig alszik, megyek ebédelni, mert lassan indulnunk kell.

További szép napot mindenkinek!
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: