Új privát üzeneted érkezett!

Edit, mi kamilla gőzőlünk. Ma anyukám, én ölünkben a két gyerek beültünk zseblámpával egy szép nagy takaró alá a kamilla gőzbe pácolódni. Hát, mókás volt. Mondjuk nekik jön rendesen, nappal folyik és hallom hogy zötyög az orrjáratukban a dolog. Ezért is szívom sóoldattal feloldva. Szerencsére éjjel tudnak aludni, azzal emiatt nincs gondjuk. Reggelre szokott jól besűrüsödni a cucc. Most Stodalt adok nekik, mert az is oldja a dolgokat (meg ugye köhögnek is). Meg használom a Márti kevert eukaliptuszos olajat a mellkasukra. Persze éjjelre kamillagőz és a párologtató is megy. Viszont néha híg a kakijuk. Nem tudom, szerintetek ez lehet a takonytól? Végülis az valahova lefelé megy... Nem ugyanazoktól a kajától van(tehát nem mindig azonosan megy a hasuk), szóval ezen agyalok. Vagy lehet, hogy van bennük valami vírus is? Holnap felhívom a dokit. Az a gondom, hogy nem tudom mikortól aggódjak egészésgesen. Mármint ne aggódjak feleslegesen, de ne legyek felelőtlen se.

KépKép
kgiulia
 
 


Na, szép kis oldalkezdés!!!!!!!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Bocsi,de most csak egy gyors reagálás.

Julcsi,
a kamillával óvatosan,mert szárítja a nyálkahártyát.Előfordulhat,hogy az orrnyálkahártya-szárazság miatt még több váladék fog termelődni.Inkább sósvízes gőzőlést csináljatok,az sokkal hasznosabb.(ezt a volt főnököm mondta állandóan a betegeknek :) )

Mostanában egy kicsit el vagyok havazva,de nem sokára jövök.:)
Szerdán veszik ki Hanna baba orrmanduláját,remélem onnantól megszabadulunk a szünni nem akaró náthától,és legfőképpen a fülfájástól!!!!!

Puszi nektek!
Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 

 
 

Edit, Julcsi - sajnálom a betegeket, remélem hamarosan vége lesz már ennek a fránya náthának.
Barnus jobban van?

Timi, szorítok Hannának, hogy mindenféle rossz élmények nélkül túl legyen ezen a műtéten, és aztán tényleg megszünjenek a panaszok is. Mennyi ideig lesztek bent a kórházban?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Julcsi: szerintem, lehet a takony miatt hasmenés, mert nálunk is az van már napok óta.
Remélem a lányok gyorsan túlesnek a betegségen. Mi a Stodalt adunk, meg dupla adag C vitamint. A doki szerint antibiotikummal is kb. 1 hét alatt gyógyulna meg.

Edit: nagyon szépek a gyerköcök. Sajnálom, hogy folyton megtalálnak titeket a bacik. A szüleim is ettől a hányós vírustól szenvednek. A nővéremék ezt hozták Németországból ajándékba. :?
Nálunk az orrszívás kész horror. Ketten fogjuk le, szegénykém meg üvölt végig. :cry: A betegség előtt nem volt gond, szó nélkül tűrte. Sajnos néha még éjszakai is elő kell venni, mert alig kap levegőt.

Márti: nagyon szépek a manók. Hihetetlen milyen picinek tűnik Zsombi a régi képeken, pedig hozzánk képest nagyon nagy volt.

Edith: kíváncsian várom a fogyókúra eredményét.
Tetszik a MÉG-prizma, teljesen igaz.
A Szandi egyenlőre két kérdést ért meg igazán, hol van apa, és a hol a cica.

Andi: nem semmi a lámpaborogatás. Én is szívrohamot kaptam volna.

Évi: nagyon huncut Samu a képen.
Éjszakai itatásnál én mindig attól félek, hogy hozzászokik és később már csak azért fog ébredni. Az egyik ismerősömék így jártak.

Timi: drukkolok, hogy Hannát nem viselje meg nagyon a műtét. Bár azt mondják ennyi idősen pár nap alatt elfelejtik, hogy mi történt velük.

Zsu: grat. a centikhez. Ezt a herba itallal érted el?
Én is fogyok már egy ideje, de még messze a vége. Most tartok 6 kilónál, még legalább 10-et szeretnék fogyni. Remélem nyárig összejön.

Én ma úgy döntöttem, hogy nem fekszem le aludni. A Szandi úgyis kel 1-kor, mi értelme pár órára lefeküdni. Utána csak rosszabb, felkelni.
Nagyon el vagyok keseredve. Tegnap éjjel is üvöltve ébredt. A visszaaltatással nincs gond pár perc, de ahogy leteszem már visít. Amikor vacsi után elalszik, nincs gond kb. 3-4 órát lehúz egy hang nélkül.

Tegnap vettünk nekem egy számítógépes játékot. Most nekiállok játszani.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:sajnálom, hogy Szandi is beteg!!!A párásító nem segít éjjel, hogy ne duguljon be a nózija?????Nálunk is Zsombi nagyon nem akarja az orrszívást, de én letudom egyedül fogni:a nővéremtől tanultam :wink: .Mondjuk nekem muszáj megoldanom, mert egyedül vagyunk nap közben!!!! :?

http://www.volmix.hu/magyar/partnereink.phtml?id=1
Itt van a Baby luuf, ezt a Roland öccséék nagyon dícsérik!Állítólag a 2 éves fiuk már kéri mikor megvan fázva!!!Hátha ez segít a betegeken!!!!Én múltkor láttam egy Natúrboltban 860 Ft volt, ha jól emlékszem!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith:élsz még????? :shock: :shock: :shock:

Barbikám:aranyórát játszol????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja Edith:nem kötözködés képpen, de próbálja a párod elintézni bármilyen dolgát 2 gyerekkel, az egyik ugye még nem járóképes.De ne autóval hanem tömegközlekedéssel!!!Azt hiszem egy fél nap is elég egy ilyen "sétából" és akkor mondja ő hogy nincs elfáradva!!!És ez egy több gyerekes anyának, ha dolga van és máshogy nem tudja elintézni akkor nem is olyan ritka este!!!! :?
Csak ennyi. :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt / napot! (kinek melyik)

Nagyon jó képeket tettetek fel! Edit, kicsilányod igazán ügyes már! Márti, jó ötlet volt az "ilyen volt - ilyen lett" sorozat.

Zsuzsi, sajnálom Szandit, az orrszívás nagy szívás valóban (bocs, ez elég gyenge volt). Samu is nehezen viseli, ha sor kerül rá.
Szerintem ne maradjan fenn, tuti, hogy ilyenkor nem 1-kor ébred Szandi, hanem órákkal később...
Samu ma tök jól aludt szerencsére, egyetlen egyszer ébredt 3 óra körül, de hamar vissza is aludt. Itatás: én sem akarom itatni, de jelenleg máshogy nem tudom "lenyomni". Látszik, hogy kell neki valami az elalváshoz, és én is jobban örülnék, ha ez pl. a textilpelus gyürögetése lenne, vagy valami kedvenc játékmaci ölelgetése. Kéri a cumisüveget (nem a cumit!), és azt hogy valami langyos cuccot ihasson belőle. Most az ízesítetlen almatea vagy ízesítetlen kamillatea ami bejön. Ezt talán a fogai sem bánják. És általában meg sem issza, csak szorongatja...

No, lépek, lassan jön a tízórai ideje.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Csináltam fejlődés kalkulátorokat a törpéknek, érdekes volt megnézni, hogy hogy alakulunk. A piros mező az átlagos, a zöld mező az átlagtól eltérő, de normális, a lila csík a mi adatunk alapján készült.

Marci

Súly
Kép Hosszúság Kép

Flóra

Súly
Kép Hosszúság Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti, élek, de most a másik topikban "törlesztettem". :wink:
Teljesen igazad van az előbbi hozzászólásodban. tegnap, mikor írtam erről nem azért írtam, mert neki adok igazat!
Abszolút nincs igaza, és szerintem kinyiffanna egy fél nap után, ha egyedül kellene non-stop legyen Krisztával, nemhogy egy egész napot. És még éjjel is feljkeljen hozzá. Na, de ő is van, amikro előbb beszél...
Amúgy tegnap elszóltam magam, ma rengetegszer keltem Krisztához. Fél 1-ig vagy 4x is. Aztán még fél 3-kor és fél 6-kor. Akkor evett és aludt negyed 10-ig. A drága párom meg azt akarta, hoyg 8-kor én tegyek elébe reggelit, mert már amúgyis elkésett. :roll: NA, nem ecsetelem ezt tovább, mert rögtön felmegy a cukrom emiatt (de én nem keltem fel :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: , maga is el tudta végül intézni) most kissé épp holtponton vagyok néhán yilyen fogása és beszólása miatt. Különben nem ilyen, de most valószínű menstruál, mert más magyarázatot nem találok rá. :x :x :x

Puszika, és bocsi', hogy csak ennyi voltam, de Kriszta most hív. Legyen szép napotok.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:tudom ám :wink: :lol:

Edit:én a diétával úgy vagyok, hogy nincs konkrét cél, nem szeretnék csalódni, de minél több megy le annál jobb!!!! :lol: :lol: :lol:

Zsandi:milyen hupikék lettél!!!! :shock: :shock: :shock:
Lánykád akkor az átlagtól eltérő és pozitív irányba!!!! :lol: Gratula neki ehhez!!!!Látod azért ilyen kis "lusta", mert ő azzal volt elfoglalva , hogy szépen gyarapodjon!!!Persze neked ettől a nem mozgástól kihullott a hajad, no de sebaj!!!! :wink: 8) 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

A gyerekek egytől-egyig nagyon szépek és úr isten, mindjárt 1 évesek!

Minden betegnek jobbulást, remélem a tavasz majd elsöpri a sok bacit, mert ez borzasztó! Alig múlik el egy-két hét, és jön az újabb takonykór.

Andi, tök jó ez a grafikon.

Azt hiszem ma kihagyjuk a sétát, mert ez a szél kicsinálja az Ádámot. Tegnap is fújt és a végén úgy sétáltunk, hogy én ölben vittem a sejhaját, a babakocsit meg felváltva toltuk az Anikóval. Nagy élmény volt, mondhatom!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szoni már hetek óta az esküvői videónkat nézi délelőttönként!!! :lol: Ma majd bepisiltem neki:ment a szám a gyere twisteljj(passzolom a helyesírását :oops: ) velünk, erre a csajszi behív, hogy nézzem hogy kell PISZTELNI és közben a lábával tök jól csinálta meg a csípőjét is rázta :lol: :lol: :lol: én kivoltam rajta feküdve!!!! :P
Aztán Zsombi meg nekem támadt nagy csatakiáltással lejjebb húzta a pólómat a nyakamon és nagy ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ-zást művelt a mellkasomon!!!!! :lol:
Párom már 1 órára itthon volt, mi kell még???!!!! :wink:
Remélem minden betegeskedő gyorsan meggyógyul!!!!Mamiknak kitartást!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mi ma már dokinál is voltunk. Este annyira besűrűsödött a Livi orrában lévő trutyi... Nem oldotta fel semmi. Ki is derült, hogy nagyon csúnya a torka. A hasuk meg mehet: fogzástól, hasrahúzódott náthától, hasbajutó takonytól, valamiféle benyalt vírustól... szóval csak alig pár dologtól. Dorina torka szép, de ő is nagyon taknyadzik, köhög és néha fosizik. Ezért mindketten kaptak antibikát. ÉLJEN! És asszem ma csúcsosodott a betegségük, mert mindkettő eszméletlen anyás, bújós és nyafi. Ja és kicsit melegebbek is, de remélem feljebb nem fog menni. Szegény Livi nagyon szarul néz ki, sokat kéne pihennie, de ebben a nyomorék két szobában nem tudom különválasztani őket, így a Dorka mindig felébreszti, mert áthallatszik a dumája. Pedig látszik rajtuk, hogy jó lenne ha pihennének.

Timi (vagy aki tudja) a sósvizes gőzőlés milyen? Csak simán forralt vízbe rakjak sót? Vagy valami különleges?

Andi, sok szilvát ettél? Vagy átköltöztetek Törpfalvára?

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi!

Én 17 órára viszem Virágot, szerintem mi sem ússzuk meg gyógyszer nélkül. Milyen gyógyszert eszik Livi? Hogy bírod a kiképzést? A nyűgösségne szerintem a szél is bejátszik. Gyógypuszi megy! Én gőzölni nem merek, még csak melegeb vízben sem fürdetek, mert már a hőemelkedéstől is rettegek.

Ma délelőtt itt még nem fújt a szél, átmentünk Kecskemétre vadasparkba. Tök jól vislkedtek a gyerekek, de hazafelé már kezdett szar idő lenni. Voltunk Auchanben, babanapok vannak. Vettünk pizsiket, együtteseket, bébikaját tök jó áron.

Zsuzsi! Hogy vagytok? Remélem, már gyógyulófélben.

Márti!

Te hogy bírod a kiképzést a két gyerek mellett? Nekem egyre kevesebb a türelmem, néha világgá mennék szívem szerint. Barnus annyira kiakaszt időnként, hogy egy maflást kevernék le neki szívem szerint. De türtőztetem magam, és szégyenkezem. Szégyen, de alig várom a hétfőt, hogy óvodába menjen és szusszanjak egyet.

Andi! Szerintem büszke lehetsz a törpékre, nagyon szépen fejlődnek!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Megjöttünk a dokitól. Csúnya piros a torka Virágnak, a doki azon csodálkozik, hogy-hogy nem lázas (még). Frankó, így is rettegek nála már a hőemelkedéstől is. Holnap reggel kenetvétel lesz, hétfőre okosabbak leszünk, mi okozza a bajt. Vírus vagy baktérium.

No comment, csak bőgni tudok már.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:sajnálom ezt a kórságot, hogy nem tud szegény Virág baba kijönni belőle!!!!! :(
Én és a gyerekek!!! :lol: Erről azt hiszem sztorizgathatnék, de nem teszem!!! :lol: Csak egy kicsit:épp ma meséltem a Julcsinak, hogy csináltam az ebédet, Zsombi aludt Szoni kijött és csak dumált-dumált én valahol máshol szerettem volna járni gondolatban így nagyon kellett koncentrálnom, hogy mit is mond ez a kiscsaj!!!De nem merült le a duracell elem!!!! :lol:
Én és a türelem...délelőtt még elvagyunk, de amikor már századszor is elveszi a Zsombitól amivel játszik...hát én azért felszoktam emelni a hangomat!!!!
Néha félek , hogy ezzel ártok neki, hogy mindent szép nyugisan elkéne magyaráznom, de nem mindíg megy!!!!! :? :roll:
Azt kell mondjam , hogy nehéz itthon lenni kettejükkel, de mivel már belejöttünk azért elevickélünk és csudajópofák, mikor nincs gondjuk.De 2 gyerkőnél ugye ez ritkán van!!!Szóval ezért van az , hogy én néha csak leülök és röhögök, mert ha sikítva rohangálnék az sem segítene!!!! :wink: :lol:

Julcsi:sajnálom a csajokat, de ezt már megbeszéltük!!! :wink:

Akkor szombaton lesz tali???? :shock: :shock: :shock: Ugye igen?????
Na hol vannak az ilyen volt ilyen lett képek???? :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:ezért szerintem ne szégyenkezz, ez normális dolog ugyebár hogy 1 gyerekkel könnyebb!!!!És ebben a korban még sok őrültséget művelnek, amivel kiborítanak ...aztán meg majd még többet!!!! :wink: :lol:
Ahogy mondják:kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond!!!! :wink: Most megnyugtattalak gondolom!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Talán lesz egy pár percem írni. Most altattam el a Szandit az erkélyen, de olyan kis cseles, ahogy nem lökdösöm, felébred. :wink:

Beteg babáknak jobbulást!
Mi már alakulunk, bár még mindig rengeteg fikusz van az orrában. De egyre kevesebbet köhög.

Márti: sajnos nem használ a párologtató, pedig direkt vettünk múlthéten egy hipi-szupi ultrahangos stb. az egész szoba tiszta pára tőle, mert az ajtót be kell csukni a cicák miatt.

Edit: igaz, a Szandi olyan, mint én és nem egy lázas típus, de nálunk sem volt, csak hőemelkedés. Azért drukkolok, nem legyen nálatok se.
Elhiszem, hogy kivagy a két gyerekkel. Én eggyel is alig birok. Kitartás! Ne szégyelld magad, én mindig azt mondom, tuti más is érez így, csak éppen nem mondják ki.

Évi: bejött a megérzésed. Naná, hogy egész éjjel aludt a kiscsaj. Bár többször felsírt nem ébredt fel. Fél 5-kor lefeküdtem, na akkor persze felébredt. :?

Holnap leadjuk a hercegnőt az anyóshoz. Lesz egy pár óra szabadság. Már alig várom. :oops:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Aranyos vagy Márti!

Van elég bajom, de azért most is szórakozik Barni Virággal. Van egy zenélő autó, amit Virág imád, és persze épp most kell a fiamnak is. Egész nap kezébe se veszi, de most épp az kell!!!!

Tudod azért időnként fáj, hogy senki fejében meg sem fordul itthon, hogy én is ki lehetek már.

Egyébként el sem tudlak képzelni kiabálni. Én próbálom századszorra is elmagyarázni a dolgokat, de mintha meg sem hallaná. Na ilyenkor bependerítem a szobába vagy az én sem hallok játékot játszuk.

Te adtál már zöldbabot Zsombinak?

Az ilyen volt, ilyen lett képekkel adós vagyok, de sajna hangulatom nincs hozzá, hogy előkeressem a pár napos képeket a gépből. Ígérem, ha nem leszek ennyira padlón, megcsinálom.

Mikor kezd Roland az új helyen? Furcsa lesz biztos a 24 órás szolgálat, de utána kárpótol a hosszabb pihenő. Anyagiakban jobb lesz, mint a mostani? Bár tudom, időnként az már nem számít!

Köszi a bátorítást!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:nincs mit :wink: !!!
Na ez az, én épp azért emelem fel a hangomat, mert ha rendes hangszínben nyomom a sódert meg sem hallja néha :shock: !!!!Aztán meg mondja, hogy ne kiabáljak!!! :roll: :shock: Tudom, hogy nem könnyű....bár nekem a Roland nagyon segítőkész és ő legalább nem kiabál velük!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:
Elhiszem, hogy nincs kedved semmihez és sajnálom, de gondolj bele...nemsokára jön a tavasz.... a gyerekek kint fognak rohangálni....jó idő lesz....nem lesz ez a sok betegség.....és könnyebb lesz sokkal!!!! :wink:
(Én 1 időben mondtam is a Szoninak, hogy fogom a batyumat és megyek világgá:na ettől tök kiborult, ezért megbeszéltük, hogy csak vicceltem!!! :roll: Aztán meg azt mondtam, hogy apa marad itthon velük és én megyek dolgozni, erre állította, hogy én nem tudok dolgozni úgyhogy csak maradjak itthon!!!! :lol: 8) :wink: )

Roland most a tanfolymara jár, elmélet meg gyakorlat is , ez 5 hónap és gondolom utána fog 24-48-ban dogozni.(a 24-72-re nem biztos, hogy átállnak)A pénz nem lesz több egyenlőre az tuti, de ez most egyáltalán nem számít!!!Eljött arról a vacak helyről, nem tartozunk már nekik ez most nagy öröm.Aztán szép lassan kimászunk a gödörből és minden jó lesz, ami az anyagiakat illeti.(Már panaszkodni nem merek, remélem ez nem az volt :shock: :roll: :oops: )

Zsuzsi:jó lazulást holnapra!!!!!Megérdemlitek :wink: :lol: !

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Még nem kapott zöldbabot .A zöldborsót sem adtam még normálisan csak átpaszírozva :oops: :shock: .De gondolom már kaphatja rendesen nem?????
De hazudós vagyok, mert valamelyik nap kunyizott a párolt zöldségemből( majdnem mindet a 2 gyerek falta fel :lol: ) és abban volt zöldbab...szóval evett!!! :wink: :lol: De nem volt gondja...mondjuk neki semmi puffasztótól nem volt, szerencsére olyan a gyomra mint nekem meg a Szoninak!!!!Nem apjukra ütöttek ebben!!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na most jól beparáztam!!!!Most mondja az apósom, hogy a szomszédunkba betörtek :shock: :shock: :shock: !!!!Ma délután fél 5 körül!!!!Az erkélyen át mentek be!!!Teljesen lefagytam, nem térek magamhoz!!!
Remélem a Soma ijesztőnek tűnik!!!!Meg nekünk magasan van az erkély...hát nem tudom, de ez nagyon szörnyű :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, sajnálom, h bejött a megérzésem. Nagyon murphy. Próbálj aludni minél többet, ha csak néhány órát is pihensz, az is jobb, mint a virrasztás.

Márti, elég rosszul hanzgik ez a betörés dolog. Mondjuk egy panelben - mint a mienk is - ez sajnos nem ritka esemény... Hiába kell három zárható ajtón is átjönni (lépcsőház, folyosó és lakásajtó).
A twistelős sztori nagyon tetszett! :)
Tali: anyu ma hívott, h apukám szülinapját aznap ünnepeljük családilag. Még beszélek az öcsémmel, h ő mikor tervezi a hazautazást, de elképzelhető, hogy ettől függetlenül szombat délelőtt ráérünk. Délután sajnos kizárt.

Edit, biztos nagyon nehéz lehet 2 kicsi gyerekkel. Egyszem gyerekesként ezt el sem tudom egyelőre képzelni. Én a 3 gyerköcös barátnőmet csodálom iszonyatosan, hogyan is bírja ilyen jól a picikkel. (azt hiszem, már írtam róluk, a "nagyfiú" 4,5 éves, a középső 2 múlt nemrégiben, a kicsilány 6 hónapos). Közben csinál egy egyetemet is, épp most fog ott végezni.
Virágnak jobbulást! Valószínűleg ez a folyamatos betegeskedés készít ki téged nagyon.

Julcsi, Livinek és Dorkának is mielőbbi gyógyulást kívánok! Nagyon kitartó tud lenni ez a fránya nátha.

Ma délután házitündérkedtem, és belevágtam egy nagyon sokáig tartó kajcsi megalkotásába: kanyarintottam egy Jókai bablevest. Sőt már tegnap elkezdtem a bab beáztatásával. Nem jellemző rám az ilyen típusú ételek készítése, mert sok macera van vele, és bár szeretek konyházni, de csak bizonyos (idő)keretek között :) Egész délután az főtt (először 4 órán át a csülök), de tök fincsi lett. És váratlanul vendégeink is lettek, így nagyon jól jött a dolog. No, önfényezésből ennyit elég is, igazából csak azért írtam, mert szerintem a jövő hétfőn kezdődő fogyókúra "réme" is meglehetősen ösztönzően hatott :)

Ilyen volt - ilyen lett fotók: ha van időtök, kedvetek megnézhetitek a családi weblapunkon: http://petrorevesz.fw.hu - eléggé félkész állapotban van az oldal (és valószínűleg már így is marad), de Samu jól dokumentáltan megtalálható rajta.

Jó éjt mindenkinek!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Márti, ez szörnyű lehet, a betörés!Azért ne aggódj, nem biztos, hogy sorra veszik a szomszédokat! :shock:

A gyerekkel való létről én inkább nem mondok semmit, tudom, hogy azoknak, akiknek már kettő van (vagy egyből kettő) sokkal nehezebb, de az itthonüléstől már én is kivagyok. Bizisten,azt ajánlottam fel a postásnőnek, aki mellesleg a szomszédom, hogy elmegyek segíteni neki. Krisztával együtt. Csak ne legyek bent a házban. NA jó, ő nem gondolta komolyan, és végülis én sem, de lehet, hoyg egyszer megteszem. Most, hogy már majdnem aktuális lenne a második babóca jövetele, én nagyon elgondolkodtam. Ugye, hogy ne fussunk ki az időből (ezt asszem már írtam egyszer, hogy 2 éves koráig meg kell születnie a másodiknak, emrt ha nem 1 évet kell dolgozni legalább a 2 baba köztt) akkor már áprilisban neki kell lássunk a babaprojektnek ( :wink: ), sőt, lehet, hogy már túl késő. De én most nagyon félek. Az itthonlét is nyomaszt, még több, mint 3 évig nem tudom, hoyg bírnám ki munkahely nélkül, és még Istvánnak a mostani viselkedése is aggaszt. Nem tudom, ha két gyerekkel én ezt végig tudom csinélni. Elméletileg van még 3 hónapom és el kell döntenem, hogy vállalom-e. Mert rajtam múlik. HA én nem akarom, ... Nem tudom, hogy képes leszek-e arra, hogy éjjel két manóhoz keljek (esetleg) fel, hogy reggel reggelit én tegyek az asztalra Istvánnak, mert ő elkésik, mivel nem akkor kelt, amikor csörgött az óra, a házban tisztaság, rend legyen, tiszta, vasalt ruha, meleg étel, stb. nem részletezem, és mindennek tetejébe "szép" és boldog is legyek és jó pofát vágjak mindenhez.
Bocs', hogy ezt most így kiírtam magamból, de olyan fura a viselkedésem mostanában. Egyik pillanatban azon jár az eszem, hogy hová is megyünk, hol ünnepeljük a házassági évfordulónkat, a másikban meg, hogy nem akarok több gyereket, még Krisztát is talán felelőtlenség volt vállalni.
Magam alatt vagyok. Ne haragudjatok, hogy ilyesmikkel traktáltalak most titeket, biztos elég nektek is a magatok baja.

Szívből kívánok minden betegeskedőnek nagyon gyors gyógyulást! Nálunk Krisztának már semmi baja, én vagyok az, akinek folyik az orra, és éjjel nagyon sokat köhögök de csak éjjel.

Még akartam valamit írni, de már nem tudom, hoyg mit.

Ilyen volt - ilyen lett - sorozat (csak hogy jobb kedvre derüljek):

Kép Ez az első kép Krisztáról, 1 óra és 15 percesen! :)

Kép Amikor ismét bekerültünk a kórházba, itt kb. 2 hetes

Kép Mit művelsz, Anyu? :O

És most...

Kép :) Múlt vasárnap, indulás előtt

Kép Ez meg asszem tegnapelőtt reggel, építőkockázás közben

Na, most ennyi, mentem, ha még lesz alkalmam, még teszek fel!

(Tényleg, jobb kedvem lett! :roll: :roll: :roll: )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:értem , hogy miről beszélsz és megértelek, hogy kicsit frusztrál a helyzet.
De arra gondolj, hogy kis idő múlva sokkal könnyebb lesz a Krisztával!!!Megtanulja, hogy mit szabad mit nem(nem kell állandóan a vasalóval riogatni :lol: :wink: ).Nekem Szonóval szerencsém van, mert mire jött Zsombi már sok mindenben önálló lett!!!:Mostanra szobatiszta(még felrakom a wc-re , meg a popó törlés is az én feladatom, de sokkal egyszerűbb, mint a pelenkázás!!!), megmondja mit szeretne, elmondja mi a baja, egyedül eszik, egyedül felöltözik(néha még a harisnyát is feltudja húzni) bár ha nem figyelek mindent fordítva vesz fel 8) !Éjjel jól alszik, nappal is délután a 1.5 óra megvan általában!!!
Amíg ilyen picik sok törődést igényelnek, de hamar eltelik az idő , nézd meg a lánykád lassan 1 éves!!!!
DE megértem azt is, ahogy a Zsuzsit is , hogy vannak olyan anyák akik nehezebben viselik azt, hogy otthon vannak a gyerekkel és ez is természetes!!!Gondold át mi lenne a jó, mit szeretnél...ez nagyon nehéz döntés!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És mondanom sem kell tündéri a Samu és a Kriszta is "kiscsomagként"!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Levették a kenetet, remélem hétfőre kiderül a baj forrása. Szerencsére nem lázas a csajszi és eszik is, de szájpenésze kiújult. Most ecsetelem, bár nagyon harap!

Julcsi!

Mi újság a csajokkal? Éjszaka milyen volt?

Edith: Hát nem könnyű döntés, mikor is érkezzen a kistesó. Tudod egy két évessel is nagyon nehéz, de három évessel sem könnyű. Én rengeteget dillemáztam Virág érkezésén. Két éves korú kistesó mellé még nem vállaltam volna. Viszont tudtam, ha visszamegyek dolgozni, valószínű nem lett volna még egy gyermekem. Közrejátszott az is, hogy már 32 éves vagyok, nincs mire várni. Számításba vettem azt is, hogy megint veszélyeztetett terhesség néz ki (az is lett), és egy másfél éves gyereket még sokat kell emelgetni. Szóval adtam egy esélyt, hogy 2 hónap alatt megfogan és akkor 3 év lesz közöttük vagy visszamegyek dolgozni és majd elválik a jövő. A sors azt akarta, hogy Virág már az első hónapban megfogant.
Az én férjem szerint is itthon az élet gyalog-galopp, és hű de jó nekem. Én soha nem sokallhatok be, mert persze nincs is mitől. Átérzem a nehézségedet, amikor Istvánról írsz. Így még nehezebb eldönteni a jövőt.

Csajok! Én olyan bajban vagyok, mikor mit főzzek Virágnak. Mi lenne, ha mindenki leírná, hogy aznap mit kap a csemetéje. Hátha ötletet meríthetnénk másnapra. Ha hülye ötlet, szavazzatok le nyugodtan.

Egyszer volt szó csöpögésmentes poharakról. Vettem egy Babylove márkájút (a poháron Nuby embléma van), de még én sem bírom szívni. Frankó, megérne egy misét a gyártónál. Azért elég drága, hogy állandóan más típussal próbálkozzunk.

Valaki kérdezte, hogy végül adtam e Virágnak sárgaborsót. Adta, hántoltat, bár nem tudom van e hántolatlan és szerette nagyon. Pukizott sokat, de nem láttam, hogy fájt volna a hasa.

Zsuzsi!

Gratulálok a fogyáshoz, de ügyes vagy! Azért hadd mondjam el, hogy én is fogytam 1 kilót pár nap alatt. És még nem is éheztem!

Lépek, kajáltatás van!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Huh, valóban nem egyszerű a következő gyerköc érkezésének idejét eldönteni. Én még ezen nem is törpölök. A páromnak azt szoktam mondani, hogy ha Samu 3 év körüli lesz (megy oviba), akkortájt jöhet a következő... Meg nekem addig még be kell fejeznem a doktorimat. Ha a következő gyerek előtt nem fejezem be, akkor soha.
Szóval most nálunk nincs napirenden a kérdés, a kissé távolabbi jövőbe utaltam a dolgot. Nekem is nagyon közelinek tünik a 2 éves baba mellett egy újabb csöppség, de nagyon sokan tök jól megoldják ezt. Meg hát Magyarországon is olyanok a pénzbeli juttatások, hogy - ahol ez számít - általában 2 év van a két babóca között.
Edith, ha jól sejtem, téged most inkább a párod bizonytalanított el. Ha nem "mission impossible", vegyed rá Istvánt, hogy vállalja be Krisztát egy-két napra :) Akár úgy is, hogy te is otthon vagy, de nem a te "feladatod" aznap a picur. Balázsnál a Samuval kettesben eltöltött napok nagyon meghatározóak voltak a véleményét tekintve. Azóta fel sem merült az benne, hogy ne menjek vissza dolgozni,.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Edit, elfelejtettem az előbb Samu mai menüjét leírni (jó az ötlet, h osszuk meg egymással, hátha így könnyebb kitalálni a következőt):

tízóraira banános túrót kapott: egy banánt összetörtem és adtam hozzá kb 2 kanálnyi túrót.

ebéd: megfőztem egy csirkemellet (felkockáztam, hagymán kicsi olajjal először pirítottam, majd vízzel felöntöttem, icipici sóval + petrezselyemmel ízesítettem, és főztem vele egy répát és egy kis krumplit) - ez kb 3 adagnyi ebéd.
Kivettem a harmadát, összeturmixoltam és a fagyasztóból elővarázsolt párolt brokkolival tálaltam.
A megmaradt csirkemell egy részét holnap adom neki pl. rizzsel, a maradékot fagyasztom.

Jó főzőcskézést!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi!

Köszi a beleegyezést a menüleírásba. Holnap a rizst turmixolod vagy Samu már darabosan nyomja?

Én reggel Sinlacot adtam gyümölccsel, délben spenótot kapott. Megfőztem a répát, krumplit együtt, külön a fagyóból kivett spenót leveleket megpároltam, majd főtt csirkemell kockával az összeset turmixoltam.

Uzsonna almapüré kétszersülttel, bébiétel, mert a friss csípi a fájó torkot. Már be is nyomta. Egyébként egy ideje úgy eszik, hogy pici kajakockákat csipeget a kezével, én meg kanállal etetem. Annyira hadonászott újabban, hogy cselhez kellett folyamodnom.

Olvastam a Kismamában, hogy búzadarát már lehetne nekik főzni, vízzel, anyatejjel, gyümölccsel. Ki fogom próbálni.

Márti! Jó ötletet adtál a spenótos tésztával, én durum tésztából fogok főzni. Darabosan ette Zsombi? Kaphatna már túrós tésztát is elméletileg?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Akartam már többször kérdezni, hogy ha Ti főtt babakaját pl. főzeléket betesztek a fagyóba, akkor kiengedés után az ehető? Az enyém egy szétázott, íztelen lé lesz kiengedés után.

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Szerintem már ehetne túrós tésztát, mi mindíg durum tésztát eszünk azért kap már belőle!Szétnyomkodtam neki a tésztát úgy ette.
Az én kajáim ehetőek(még nem mondta hogy nem :lol: ), bár nem sokat fagyasztok le, csak ha sok 2 napra az adag.Ma ZSombi rizsessütőtökös pipihusit evett.Én a husit előre megcsinálom és lefagyasztom a jégkockatartóba.Ma már egy kis hús levest is kapott :lol: , csak az íze kedvéért.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Azt hiszem beújítottam pár őszhajszálat!!!!Nem is meséltem, hogy a Zsombi már letud jönni a nagyágyról tolatva!DE ugye mindíg ott vagyok vele és fogom a kis kezét .(nem tudom nem fogni :oops: )Most megyek be apja ül az ágyon a fiacskája meg kotor az ágy széléhez és csinálta a fordulást, csak én nagyon féltem, hogy leesik, meg mintha csúszott volna a keze lefele.Megmozdult kiadtam egy kis sikkantást(vagy mit ,nem sikítottam!), és minden kis mozdulatánál ez volt, de nem fogtuk meg.Ő nézett engem végig nagy kerek szemekkel és szuper ügyesen lemászott!!!! :roll: :shock: :lol: Majdnem röhögő és sírógörcsöt kaptam így egyben! 8)
Ja és ma állt pár másodpercig tök egyedül!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, én már csináltam Samunak többször is "tejbegrízt". Vízben megfőztem a darát, kevertem hozzá egy kis tápit és kicsit édesítettem cukorral (olyan éppenhogycsak), vagy egy kis gyümölccsel (pl bébikaja őszibarackkal). Neki nagyon bejön. Vacsira hetente 1-2x ezt kap.
Tészta: nálunk még nem nagyon kapott Samu, de ez az én lustaságom /feledékenységem. Mindig elfelejtek venni a boltban durumot. Ez olyan mint a só - Ok, h elfogyott, de ez sosem a boltban jut eszembe...
Rizs: már eszi darabosan!
Én kész főzeléket nem fagyasztok, hanem inkább félkész hozzávalókat (pl. főtt spenót, sült sütőtök, párolt brokkoli, ilyesmi)

Márti, nagyon ügyes Zsombi, vagy inkább okos. Samu simán fejjel lefele elindul ilyenkor :)


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Én sem készen fagyasztom a kajákat :a "köretet" frissen készítem mellé a fiatalúrnak!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti: Nagyon Boldog 10 hót a nagy és ügyes fiacskádnak!Nekünk van olyan kenőcsünk amit mondtál, de nem igazán használt. Csak elindult még jobban az orra, ami éjjel nem éppen jó.

Edith: átérzem a dilemmád, én nem szeretnék több babát, de a Ferkó meg igen. Rendszeresen előjön a téma, egyenlőre kitartok az álláspontom mellett.

Edit: én már szerintem mondtam, hogy nem főzök a Szandinak. Üveges kajákból meg van nagy választék.
Most az anyós beindult (egyszer megkértem, hogy csináljon egy alma-krumplit, amikor ő vigyázott a kiscsajra) és ma is egy csomó kaját készített.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsombinak én is nagyon boldog 10. hófordulót kívánok!!!


(ennyit rólam és a szülinapok iránti érzékenységemről - ha kiböki a szemem sem látom...)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Köszönjük!!!!Átadom!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti,
Zsombinak boldog hófordulót,és gratula a sok ügyeskedésért.Olyan aranyossak amikor rájönnek hogyan lehet lejutni az ágyról.Ez már kifejezetten gondolkodás,mert rájönnek,hogy így nem esnek le.:)
Örülök,hogy kezdenek rendbejönni nálatok a dolgok,és,hogy a párodnak sikerült az új munkahely.:)

Julcsi,
csak simán kb.1 liter forró vízhez-ne forrjon már-beleteszel 1 evőkanál sót,és utána azt gőzölitek.
Lassan költözködhettek,nem?Gondolom már nagyon várjátok,hogy az új lakásban legyetek.:)

Edit,
tényleg jó,hogy leoltották Virág torkát.Most látni fogják konkrétan mi tenyészik ki,és célzott antibiotikumot kap majd rá,így biztos meggyógyul ha baci okozza a bajt).De általában ezeket a makacs visszatérő dolgokat bacik okozzák.Sok gyógymanót küldök nektek!

Nekünk szerencsére csak aznap kell benn maradnunk a kórházban.Legalábbis remélem!A Dalacin óta szerencsére nem beteg Hanna baba,remélem mostanában nem is lesz!

Nagyon aranyosak a képek amit felraktatok.Nekem sajnos nincsen születéskori képem Hannáról a neten.

Most elteszem magam holnapra!
Jó éjszakát mindenkinek!
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Márti, boldog hófordulót Zsombinak!!! És add át ügyipuszim neki, mert az én csajaim tuti fejjel előre indultak volna el. Úgyhogy kéretem a kispasidtól, hogy ezt legyen szíves megtanítani az enyémeknek...

Edit, szájpenész ilyen korban? Az mitől is van? Nekünk nem volt (szerencsére) nem nagyon tudok róla semmit.

Edith, sajnálom, hogy Istvánod ennyire megértő. Szerintem ha egy pár napra rátestálnád a gyereket és a háztartást is... Na mondjuk aztán egy hétig hallgathatnád, hogy ő mennyire fáradt. És ne haragudj, de ő hányszor rakja eléd a reggelit egy 10 percenként felébredős éjszaka után? Én nem tudom, de ha Árpi ilyen lenne, tuti kiosztanám. Szerintem minden teher közös akkor a reggeli csinálás is. És Istvánod meg talán már elég nagyfiú ahhoz, hogy meg tudja magának csinálni pl. a reggelit. Kérdezd meg tőle, hogy majd ha visszamész dolgozni akkor ő mivel fog többet vállalni mint most? Vagy akkor majd ő csinál reggelit? Szerintem üljetek le és beszéljétek meg, mert benned csak érlelődik a tüske és az nem jó.

KépKép
kgiulia
 
 


Márti Drága!

Ne haragudj, hogy elfelejtettem, hányadika volt tegnap. Nincs még új naptárunk, sokszor már a napokat sem tudom. A nagy betegségben mindketten elfelejtettük még a házassági évfordulónkat is (10-én volt), 11-én Anyukám gratulált. Fa@a. Szóval nagyon boldog hófordulót kívánok kicsi Zsombinak, aki már nem is kicsi!

Én teljesen kész turmixolt kaját fagyasztottam, mert sok lett. Hát olvadás után ehetetlen.

Julcsi!

Mi van a csajokkal?

Évi!

Ma megfőzöm a tejbegrízt (vízbe grízt) én is Virágnak, kíváncsi leszek a fogadtatásra. Egyébként sütőzacsiban sült céklát kruplival, husival fog ebédelni.

Zsuzsi!

És megeszi Szandi a mama főztjét? Betartja a mami az adhatósági szabályokat? Örülj neki, hogy segít, az én Anyósom azt se tudom, mikor volt itt nálunk.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem is tudtam a géphez kerülni, annyira lefoglalta a párom, mert valami kazánautomatizálást tervezett. NA, de ma az enyém! :lol: :lol: :lol:

Márti, én nem felejtettem el, de azért hadd kívánjak így utólag boldog hófordit az ügyes Zsombikádnak! Tényleg ügyes, hogy rájött a tolatásra egyedül is! :) Az álldogálásban is ügyes. Kriszta is megáll sokszor egyedül néhány másodpercig (ebben a pillanatban is azt tette, hogy kapaszkodott a lábamban, majd elengedett :D ) de ahogy rájön, hogy nem fogódzik, rögtön lehuppan! :roll:

Edit, na, jó, hogy megvolt a kenetvétel! Most már hátha kiderítik a bajok okozóját! A szájpenészre boraxos glicerint (másnéven rózsaméz) adtak? Gyógyuljatok hamar meg! :)

Timi, örülök, hogy HAnna most jól van, remélem, ezután ilyen, betegségmentes lesz a legtöbb időszak.

MAi menü: nemsokára barackos-almás túrót adok Krisztának, ebédre pedig krumplit hagymás májjal. az uzsonna, még nem tudom, mi lesz! Este Kriszta szinte mindig tejpépet kap és utána kb 60 ml tápit. HA csak tápszert eszik, akkor nagyon hamar megéhezik. Az este viszont tejbe-vízbegrízet kapott (különben pontosan úgy készítem, ahogyan Évi írta) mert a tejpép épp elfogyott és csak ma megyünk vásárolni.

Julcsi, Edit, Zsuzsi múlt szombaton reggel várt IStván engem terített asztallal, Krisztát is ő látta el akkor délelőtt, én fél 11-kor keltem, illetve ébresztettek. Szóval, van ilyen eset is. Nem igaz, hogy IStván nem segít, mert akkor hazudnék. A takarításban pl. mindig és elég sokat segít. A Kriszta körüli teendőkből is kiveszi a részét, nem mondom, de pl. nem teszi tisztába, ha kakis. Tudom, ez nem tisztességes részéről, hiszen az ő leánya kakistól-mosolyostól együtt, de erre egyszerűen nem hajlandó. NA jó, ha nem, hát nem, ezen nem múlik semmi, mert azért cserél pelust, eteti, kaját készít neki, fürdeti (bár a végén úgyis én mosom le gyorsan a szivacskával, d eez rendben) ésrengeteget játszanak együtt. VAnnak délutánok, amikor hazajön, hogy én feléjük se nézek. (Olyankor még bűntudatom is lesz sokszor.) És olyan is van, hoyg elmegyek egyedül, de ez azért ritkán. De ebben én is hibás vagyok.
Szóval nem is így tevődik fel a probléma.
Inkább az volt a bajom tegnap, hogy mindezek mellett, István megengedheti magának azt, hogy valamit csak akkor csináljon, amikor kedve van rá. Nem minidig, mert, főleg este, megosztjuk a dolgokat, de most ilyen lökött volt. És akkor egy ilyen nekem elég a most amúgy is instabil lelkiállapotomban, hogy kiboruljak és esetleg más dolgok is eszembe jussanak.
A babát különben én nagyon akarnám. Én mindig is több, akár 3 gyereket is szerettem volna, és kissé olyan a helyzet, mint Editnél, hogy ha visszamegyek dolgozni, ki tudja, mikor szánom rá magamat egy következőre. Legalábbis egyelőre. Mo-n legalább megvan a lehetőség, hoyg 3 évig otthon lenni a babákkal, mégha az utolsó évet fillérekért kellene is lehúzni, itt csak 2 évet kapunk. NA, mindegy, én nem mondtam le a babáról, és ezt meg is beszéljük, mindenképpen, mert nálunk is úgy van, hogy lezs 3 hónap esélye, ha jönni akar, jön, ha nem, hát nem.

NA, most megyek a tízórait készíteni. Délután remélem, sikerül beszámolni a fogyókúráról is! :) :wink:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi mindenkinek a köszöntést!!!!
Kismanók mit kapnak szülinapjukra????
Én már erősen gondolkodom, találtam is egy tök jó bébitaxit, kicsit húzós az ára, de majd ezt kérjük neki a nagyszülőktől!!!! :lol: Meg mi is beszállunk!!!
http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/p ... cts_id=549

Bár a Szonié előbb lesz, neki már vettünk 2 apróságot, meg 1 sátrat gondoltunk:
http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/s ... r=20072454
Kipróbálta és nagyon lelkesedett!!!Persze ezt az ötletet a Julcsiéktól "loptuk", vagyis ők kerestek ilyen sátorfélét a csajoknak, mi meg megláttuk az Ikeában. :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, tök jó dolgok, amiket kinéztetek! Tényleg, a taxinak "szép" az ára, de ha többen összepótoltok, úgy meg lehet venni könnyebben! Sokszor mi is így csinálunk!
A sátor sem rossz ötlet, ez meg kifejezetten szép! :)
Én még nem is gondolkodtam a szülinapi ajándékon. Kriszta most kapta meg tegnapelőtt a karácsonyi ajándékát, amit mi is a nagyszülőkkel közösen vettünk meg: az etetőszéket. Nem igazán jön be neki, mert hát egyhelyben kell ülni! :roll: :twisted:

Reggel óta a kiscsaj többször is álldogált egyedül és mind több ideig. Azt hiszem, a mai napot beírhatom, mint első egyedülálldogálós napnak! :)

Többiek merre vagytok? Igaz, vasárnap van, és együtt a család... Kriszta épp az előbb kelt fel, nemsokára megyünk bevásárolni!

Kellemes délutánt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Tanítottuk ám a tolatásra Zsombit, nem egyedül jött rá!De nagyon büszke vagyok rá! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!
Edith, gratula Krisztának az egyedül álláshoz! Kata már kb egy hónapja percekig állt egyedül, csak aztán elesett, és beütötte a fejét (nem kicsit, emlékeztek) és azóta nem hajlandó :( Pedig tudom hogy tud, mert ha nem veszi észre, képes percekig úgy játszani vmivel, hogy nem kapaszkodik....

Márti, tök jó ajándékok :) szülinappal felejts el, örülök hogy sikerült kiagyalnom hogy mit kapjon karácsonyra :) egyenlőre fogalmam sincs :(

Kata ezt kapta karira:

http://gportal.hu/picview.php?prt=27035 ... 28&index=3

Egyenlőre hajtani még nem hajtja, de jó, ha lemegyünk a tóhoz, babakocsi helyett használom :)

A sátro is szuper, Bence is azt kapott volna szülinapjára, de akkor már tudtuk hogy költözünk és itt nemigen tudnánk hova tenni :(

De neki egy pár évre meg vannak az ajándékai: Duplót fog kapni :)

Megyek mert tegnapelőtt szülinapi buli volt, tegnap családi szülinap, ma meg itt a barátnőm, így alig van romokban a lakás... Mosogatnom kell....

Jah, szülinapomra kaptam a fogyókúrához elengedhetetlen dolgot: Mérleget :) Így holnap belevághatunk, csajok :)

Én ma már megvettem a szükséges alapanyagokat.

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jah, Márti, Katát hiába tanítjuk, 10 esetből 9x leesik.

:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Mi egy kismotort tervezünk Samunak (kvázi bébitaxi, de 3 kerekű), azonban elképzelhető, h 1 évesen ehhez kicsi lesz. Majd max belenő...

Meg ugye tavasszal kezdődik a játszóterezős időszak is (már elég nagy lesz hozzá), így egy homokozószett is valószínűleg befigyel. Sátor jópofa, el lehet bújni... Mi nagy kirándulósok, sátorozók vagyunk egyébként, így Samunak ha abba a korba ér, és el akar bújni előlünk, akkor felállítom a saját sátrunk belsejét :) Már alig várom, hogy jövő nyáron Samuval mehessünk sátorozni.

Krisztának gratula az álldogáláshoz! Zsu, biztos vagyok benne, hogy hamarosan Kata is újra nekilendül. Samu is már hetek óta - ha nem figyel - képes megállni, de tudatosan egyelőre nem gyakorolja.
Jövő héten csütörtökön megyünk a csanába (családi napközi) Samut is bemutatni :)
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?