Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt mindenkinek

Áfonya
Nem tudom, lehet hogy már szavaztál. Kép
Amúgy köcci mindenkinek a dícséreteket, örülök hogy tetszenek a képek.

Köszi a tejcihez a hozzászólásokat, a végén kiöntésre került, mert nem lett rá szükség, de most már legalább tudom meddig áll el.

Én is múlt héten pénteken voltam a Kenguruban, és ma is megyek, mert Levi iszonyat gyorsan nõ, a 62-es rugik már kicsik rá. Azt hittem hogy a 68-as nagyon nagy lesz, de éppen kényelmesen jó rá, nem lifeg a lábfején. Mondjuk neki jó hosszú kez és lába van. A 62-es body pl. a kis testére még úgy ahogy jó, viszont a kezén csak a könyökéig ér. Kép Kép

Áruljátok el nekem, hogy hol van Twist Olivér bolt? Ott még nem jártam és kíváncsi lennék a cuccaikra. Én azt hittem hogy újpesten a MegaToys-ban van, de nem volt. Kép
Ilke ott voltam múlt héten és tök jó. Ma a gyöngyösire megyek ott is körülnézek.

Forti és Levi (ma 12 hetes)

Kép
Kép
forti
 
 


Ezt a sok Archívot nem lehet eltüntetni az elejérõl úgy mint a "Friss" kismamákban csinálták? Úgy utálom tekergetni.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Nyuszi!

Ti eddig meg nem voltatok csipö szüresen?Mar ugy ertem,hogy csak most derült ki.DE talan eleg az is,hogyha terpeszpelenkazasban "reszesited" Emiket?Drukkolok,hogy ne kelljen neki szijat hordania!

Forti!
Nekem is tetszenek a kepek,de nem tudok szavazni.Ugy ertem,hogy tudnek,ha regisztraltatnam magam,de nem akarom Kép .De a lenyeg, hogy gyönyörü fiad van!Mexicoi kalappal született?
Gratula a 12 hethez!Ugy mulik az idö!
AZt hiszem a szerkesztöt (Gabi?) kell megkerni,hogy süritse össze az archivot.

Panda!
Tetszett a hirdetesed,de nem vagyok erdekeltKép.Nekem is van kettö "kakasom" akik idö elött is szoktak kukorekolni.Bar igazabol nme lehet panaszom!

Conti!
Gratula a 3 honaphoz!!!Olyan furcsa,meg csak most születtek a babaink es mar a 3 honaprol beszelünk!

Hat igen,Rebi is jövö heten lesz 3 honapos....
Es a sulya biztos igen nagy,de jövö heten megyünk a dokinenihez,majd akkor megtudom a mereteit.

Csics!
De ha Petike felorankent enne,biztos nagyon hamar lenne eleg tejed!Nem???Es akkor lehet,hogy nem kene massal potolni!

Egyebkent,ha ritkan is jelentkezem,azert olvasni mindig olvasom,hogy mit irtok!Csak nem kell mindenbe beleokoskodnom!Kép

Kryss&Rebecca(12 hetes)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 

 
 

Forti!

Prince Oliver-re gondoltál, nem? A prince Oliver bodyk olyan jó minöségüek, valamivel drágábbak. Külön boltról nekm tudok, a Götz és a Baby Bell is árul ilyeneket (Götz van a soroksári és újpesti Megatoysban, a Rákóczi úton, Baby Bell meg pl. a nagykörúton a Petöfi hid pesti hidföjénél.)

Mi is már a 68-asokat hordjuk egy ideje (most épp jók), a 62-eseket meg ahogy mosom ki, rakom is el (nálunk hosszban kicsi). Ahhoz képest, hogy a védönöm már megint megmérte Kép, és most a változatosság kedvéért 61 cm-nek találta. Nem mintha érdekelne, mert a ruha ugyis jobban mutatja, hogy mekkora. (Megnéztem, Beni 55 cm-vel született (Nátán 56-tal), ilyenkor 65 cm-nek mérték. Szóval inkább ehhez viszonyitok...)

Beszti Nátán (végre kiszámoltam, hogy 15 hetes lesz vasárnapKép)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok

Tegnap este adtam a Petrának fürdéskor egy kúpot mert 38C volt a láza de nem volt semmi gond aludt végig csak én nem tudtam aludni mert óránként keltem fel és fogtam a homlokát, hogy nem lázas-e. Elég fáradt vagyok.

Ilke
Én is kevesebb vagyok már mint a szülés elõtt. 10kg híztam és már 14 kg-t lefogytam. Nem csinálok semmit, nem tornázom csak szoptatok. Minden eszek, édességet is. Valahol azt olvastam, hogy az anyatej nagyon zsíros és a zsírtartalmát 60%-ban az ember szervezetébõl veszi és
40%-t abból amit megeszel.
Használod már a kengurut? Milyen? Én is most már tényleg elmegyek venni, hogy tudjak jármüvõn is közlekedni. Vagy lehet, hogy megvárom a bababörzét mert már jövõ hétvégén lesz.

Nyuszi
Készüljél fel, hogy az ortopéd klinikán nagyon sokan vannak (Karolina út). Mi most voltunk kedden 1/2 14-re mentünk, a rendelés 14-kor kezdõdött és már így is nagyon sokan voltak. Utána elküldtek az UH-ra és ott is sorba kellett állni. Szóval ráment az egész délutánunk.

Forti
Nagyon aranyos a kisfiad. Nekem a kalapba tetszik a legjobban.

Hétfõn megyek vizsgázni. Jobban aggódom amiatt, hogy mi lesz a Petrával mint a vizsga miatt. Azért lenne jó ha sikerülne mert akkor nem kellene kétszer itthon hagyni.
Tanulni is csak akkor tudok mikor alszik. Ha ébren van akkor sajnálom betenni az ágyába inkább akkor beszélek hozzá és játszunk együtt.

Petra
Petra
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van, gyarapodnak és szépen fejlõdnek a babák. Most nem tudtam figyelemmel kísérni az elmúlt idõszakot, mert nem volt netünk, viszont mnegcsináltam a hozzátáplálási táblázatot, talán jobban átlátható. Szigorú, mindenki úgy használja ahogy akarja.Kép

Szilárd ételek bevezetése

<pre>
Életkor Étel Hatása
6 hónap õszibarack Lazító
alma Szilárdító
meggy
ribizli lé
gluténmentes gabonafélék: rizs és kukoricapehely
7 hónapos körte Lazító
szilva Lazító
szõlõ (mag és héj nélkül)

7,5-8 hónapos burgonya
sárgarépa Szilárdító
sütõtök Lazító
spenót
sóska
saláta
fehérrépa
cékla
passzírozott zöldborsó (héj nélkül)
zöldbab

9 hónap csirke-, pulykamell, marha,-borjúhús
brokkoli
pasztinák
cukkini
karfiol
tök

10 hónap karalábé
görögdinnye
sárgadinnye
túró
sajt
joghurt
1 éves kor után fõtt tojássárgája (heti 1-2x)
hal
uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve)
retek
lencse
sárgaborsó, felesborsó
bab, csicseriborsó
szójabab
paradicsom
paprika
gluténtartalmú gabonák
méz
citrusfélék
tojásfehérje
gyógynövényteák (menta, citromfû, csalán)

18 hónap kivi, eper más aprómagvasok
déligyümölcsök (ananász, mangó)
3 éves kor után csonthéjasok, magvak, egyéb</pre>

A gyümölcsök, zöldségek bevezetése történhet egyszerre, illetve lehet fõzelékkel is kezdeni. Egyes vélemények szerint, inkább a zöld növényekkel kezdjük a fõzelékek bevezetését, mert az édesebb, piros növények (pl. sárgarépa, sütõtök) nehezebb barátkozik meg a gyerkõc az új ízekkel. (nálunk nem volt gondKép )

9-10 hónapos kortól adhatóak a tejtermékek. De azokban a családokban, ahol elõfordul allergia {nem csak ételallergia}, ott meg kell várni az egyéves kort!

A husit is lehet korán kezdeni, mivel magas a vastartalma (sõt, jobban felszívódik, mint bármi másból, kivéve az anyatejet). Ezért adható a marhahús is, nem csak szárnyasok.

A görögdinnye és a sárgadinnye problémás lehet, érdemesebb várni velük.
A körtérõl és a szõlõrõl érdemes tudni, hogy arra érzékenyeknél hasfájást okozhat.

Erõsen allergizáló ételek: búza, kukorica, disznóhús, hal, kagyló, paradicsom, hagymafélék, káposzta, aprómagvas gyümülcsök (eper, málna, szeder, stb), csonthéjasok, fûszerek, citrusfélék és ezek leve, csokoládé és persze bármi egyéb, amire az anya allergiás és a tejcsin keresztül a kisbaba is megkaphatja.
A mogyorót, amely nagyon komoly allergiás reakciót (anaphilaxiás sokkot) tud okozni, érdemes akár 3 éves korig is várni vele.

A fulladásveszély lehetõsége miatt 3 éves korig várjunk: csonhéjasok, egész szõlõszem, pattogatott kukorica, nagyobb virslidarabok, illetve bármi, amibõl nagyobb darabok törhetnek le, pl. nyers répa, zellerszár, stb.

Minden jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


A ruhaügy nálunk nagyon érdekesen alakul. Ádám 8 hetes kora óta 68-as ruhákat hord (három hete már megkezdtük a 74-esek bevezetésétKép). Nála pont fordítva van: a nagy pocakja miatt kell ekkora, de az ujját mindig fel kell hajtani, a lába meg lóg. Olyan viccesen néz ki. Mire hosszra belenõne az aktuális ruhákba, addigra a törzse kiövi, úgyhogy kezdõdik az egész elölrõl.
Azt hiszem, Conti, mégis igazad lehet... Az én fiam dagi. Szoktam (szoktuk) is Dagikámnak, Pufinak, Dömdödömnek, Dundiégónak szólítaniKép A férjem néha csk "ledagadtozza".

Arról viszont fogalmam sincs, hogy én hány kiló vagyok. Minden ruhám jó rám, amit a terhesség elõtt hordtam. Mármint, mikor még Noémivel lettem terhes, mert azóta nem sok új holmit vásároltam, mert mindig itthon vagyok. Na jó, volt 7 hónap, mikor dolgoztam, de akkor már Ádám bennem volt. Én se híztam sokat, csak 9 kg-t, ebbõl a kórházban lement 7, gondolom a maradék kettõtõl is megszabadultam idõ közben. Viszont úgy veszem észre, hogy a zsír-és izomszöveteim aránya eltolódott a zsír felé, vagyis kicsit puhányabbak lettek az izmaim. Igaz, sose voltam egy izomkolosszus (picit lusta vagyok tornázniKép), de most még annyira sem.

Petra!
A vizsga miatt hatalmas DRUKK!

Itt jut eszembe, a férjemnek sikerült a szigorlat!KépKép

Most megyek, mert Ádám felébredt, és nyûglõdik.
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nálunk javában zajlik a három hónapos szoptatási "ugrás".
Két három óránként kell etetnem, de inkább a kettõ a gyakoribb. Még jó, hogy északa betartja a 4 órát. Remélem nem a tej mennyisége vagy minõsége a baj. Szóval fizikailag eléggé kikészít. De sebaj, jövõ héten jön megint 3 hétre az anyukám, lesz a házimunkában segítség.
Hétfõn sajnos a dokinál fogunk kezdeni, mert észrevettem, hogy a köldöke elég piros, szerintem fürdés után nem töröltem meg elég jól neki, de annyira sír mikor kiveszem, hogy próbálok sietni. Remélem nem okoztam nagy bajt.

Conti+ Betti 3hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Kryss
Köszi a gratulációt és a dícséretet is. Amúgy a kalapot a sógornõméktõl kapta ajándékba, kint jártak spanyolban és hoztak neki souvenir-t. Kép Kép Gyorsan le is fényképeztük benne.
Nektek is gratula a 12. héthet. Levi is a jövõ héten lesz 3 hónapos.

Beszti
Kép Kép Kép Kép Igen Prince Olivérre gondoltam, nem tudom honnan jött a Twist Olivér. Most itt röhögök magamban mint valami hüle. Kép Kép Kép
Én is hallottam hogy jó minõségû a cuccuk, ezért akartam megnézni.

Petra
Drukkolok a vizsga miatt, próbálj meg odakoncentrálni. Kép
Lassan nekem is neki kell (kéne) állnom tanulni.

Panda
Gratula a férjednek a szigorlathoz. Kép

Sajna súly ügyileg rajtam még mindig van 9 kg. Mondjuk én elég sokat híztam 25 kg-t. Kép Kép De ez a maradék nem akar magától lemenni, és ugye sajna fogyózni még nem lehet a tejcsi miatt, viszont én nyárra már szeretném a régi cuccaimat hordani és strandra menni a régi formámban.

Forti és Levike

Kép
Kép
forti
 
 


Afonya!

Mailt küldtem.
Jelezd légyszi ha megkaptad, mert SOS lenne!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok Kép Tegnap nem tudtam olvasni, mert Juli igényt tartott az anyájára Kép Ma meg nem volt net Kép

Köszi az infót a Kenguru Gold-ról, holnap talán elnézünk oda.
Juli már kinötte a 62-t hosszában, mostmár 68-k vannak rajta, bár a végtagjain még lifegnek Kép) Azrét szeretem a Kengurus ruhákat, mert azonak a bokájánál kicsit gumis, és nem csúszik le a lábfejéröl.
Egyébként ö 3400 g-mal és 50 cm-rel született, 2 hónaposan 5200 g volt és 62 centi, most 2.5 hónaposan 5600 g. Ö nem dundi, hanem inkább hosszú, de vannak hurkái rendesen. Mindig azt szoktam mondani, hogy olyan formás kislány alakú KépKép Van a házunkban egy kisfiú, hát ö inkább golyó alakú KépKépKép

Panda: sajnálom, én Julit nem cserélem el Kép Az a bizonyos házunkban lakó baba annyit sir, hogy hihetetlen. Voltak fenn nálunk, de fél óra után már zúgott a fejem, és áldottam a gyerekem nevét Kép

Egyébként tegnap kajálás nélkül aludt el Kép Olyan álmos volt, hogy egyfolytában elaludt szopi közben, mire fél óra próbálkozás után meguntam, és lefektettem aludni, hogy majd szól, ha éhes lesz. Erre tovább aludt, mint ha evett volna, hajnali 1/4 6-ig hangját se lehetett hallani KépKép

Na, megyek aludni. Jó hétvégét mindenkinek!

zsani
zsani
 
 


Helló!

Titokban persze hogy olvasgatlak Tikteket isKépKépKép Bár nem titokKép Csak hát az elsõ napok hetek eléggé fárasztóak, hiszen Gabi max 3 órákat engedélyez az alvásból egyszerreKép Egy konyhai mérlegen mérve már 4 kg körül vanKép 3400-al jöttünk ki a kórházból, ami azt jelenti, hogy kb fél kilót hizott 5 nap alatt! Az azért jó nem?

Forti!

A szerkesztõ topikba kell irni a szerkesztõnek, hogy tegyen valamit a sok archiv eltüntetéséért!Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha
Jó hogy itt vagy velünk. Kitartás, hamar elmúlnak az elsõ napok, hetek. Kép Kép
Amúgy Gabika jó fiú? Szépen hízik biza.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok,

Megkaptuk a 3 honapos oltast.Kép A doktorneni szerint Emilia egy hos, mert egy hangja sem volt.Nemhogy nem sirt, majdnem mosolygott. Utana kapott kupot es borogatast es meg csak nyugos sem volt. Teljesen el vagyok ajulva.Kép
Jelentem mi is kezdjuk kinoni a 62es cuccokat is...erdekes,hogy mennyire nem egyformak a ruhak, mert van olyan 62es cucca ami kicsi, van ami pont jo, van ami meg nagy.Ki erti ezt?Kép De mivel "csak" 5200g a Mano egyaltalan nem nevezheto daginak...Kép


Kryss,

Nem most derult ki, hogy valami nem ok a csipojevel, mert mikor megszuletett megvizsgaltak, mivel en is csipobajos voltam. Operaltak is. Namost mi a kezdettol hordtuk a terpeszpelust, de ugy nez ki nem volt eleg es Pavlik kengyelt fog kapni Kép Azert remelem legalabb az segiteni fog es nem kell annyi mindent vegigszenvednie, mint nekem....persze az 3o evvel ezelott volt...huha, meg kimondani is fajdalmas..olyan regen.Kép

Sasha

Ezt nevezem hizasnak!Kép Kitartas az elso hetekben, meglatod, nemsoka jobb lesz.

Petra,

A Te kismanodnal is van valami gond?KépVagy csak kontrollon voltatok? Ismersz ott valami Soke nevu dokit? Be kell jelentkezni, vagy csak ugy menjunk oda? Mikor van rendeles?

Forti,

Ne busulj, messze van meg a nyar.KépMajd csak elfogynak azok a franya kilok.
Habar en jobb szeretem a nyarat. A minap is kisetaltunk a Vezer uti jatszoterre es ket orat napoztam a padon, mig a Mano aludt...Kép Kozben azon gondolkodtam, hogy jovo nyaron ott fog a Mano negykezlab maszni a homokban...Kép

Nyuszi es a 3 honapos Emilia
Nyuszi
 


Sziasztok,
csak valami eszembejutott, amit mar multkor is akartam irni: Nekem allergiara es borviszketesre mind a gyerekdoki, mind a borgyogyasz a Suprastin-t ajanlotta, az egyetlen antihisztamin, ami adhato szoptatas mellett allitolag, en elviselhetetlen viszketeskor egy felet veszek be, es fel ora mulva hat kb.
-Ildiko

oi: Kata, mailt megkaptam, valaszoltam is ra.
afonya
 
 


Ágci
Jó lett a táblázat. Köszi
Képzeljétek el ma elmentem a suliba. Csak akartam tenni egy próbát a hétfõi vizsga miatt, hogy ne kelljen majd izgulnom.
Csak két órára akartam bemenni. 14-kor megetettem a Petrát, 15-ra bent voltam a suliba és 17.30-kor már telefonált a férjem, hogy üvölt a Petra és nem akar enni az üvegbõl. Hát rohantam haza úgy ahogy tudtam csak hát persze, hogy ilyenkor nem jön a busz. (szombat este már minden ritkán jár) Hát nem tudom, hogy mi lesz hétfõn...

Forti, Conti
Köszi a drukkolást!

Zsani
Én is éppen ezért szeretem a Kengurus rugikat mert a lábfeje a helyén van és nem csúszkál össze-vissza.

Nyuszi
Minket a gyermekorvos csak a szokásos 3 hónapos csipõszürésre küldött el. A doki nevét sajnos nem tudom mert egyszerre többen rendelnek. A rendelési idõ hétfõ-kedd 14-tõl.

petra
Petra
 


Ma voltunk dédilátogatóban, meg keresztapulátogatóban is Kép Juli a dédinél is aludt egy sort, aztán meg keresztapáméknál végig Kép Ki se nyitotta a szemét, ök meg csak nézték reménykedve, mikor ébred fel. De tök aranyos volt, mert azért álmában vágott nekik mindenféle grimaszt, ök meg olvadoztak. KépKépKép

zsani
zsani
 
 


Kata
küldtem neked egye-mailt 1 fotoval petikéröl légyszi ted föl a képtárba ha tudod ha nem jöt át rendesen akor szolj és át küldöm mégegyszer

PUSZANT Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok! Eddig K.Sz. neven voltam, de most regisztraltam magam a Nyulira.Sasha gondoltam rad sokat. Hogy vagytok? Hogy telnek a napjaitok? Nem hasfajos a kisfiad? Forti! Ne aggodj a kiloid miatt en az elsö terhessegemnel is meg most is 20 kg-t hiztam es lement rolam csak a szoptatassal esremelem most is lefog. Sziasztok!
nyuli
 
 


Most Ádámnak aludnia kellene (persze csak elméletben, hogy én is pihenhessekKép), de nem teszi, úgyhogy netezünk. Én írok, õ meg beszél hozzám, néha a billentyûzetet rugdossa, úgyhogy lehet, hogy lesz pár helyesírási hibám...
Elég hulla vagyok, mert tegnap 6 órán keresztül takarítottam
(szekrény-és ajtómosásKép). Ádám irtó rendes volt, rengeteget aludt tegnap, így majdnem végeztem is. De mivel az éjszakánk a szokásos káosz volt, elhatároztam, hogy ma pihenek. Eddig még nem sikerültKép
Sokat gondolkodtam ezen a nemalvás-dolgon, és egyre inkább úgy gondolom, hogy én rontottam el a gyerekeimet. Mind a ketten mormoták voltak 2-3 hónapos korukig, aztán elkezdtek felébredni, elõször csak egyszer, aztán kétszer, és most az óránkénti ébredésnél tartunk. Gondolom, akkor nyûglõdtek, mikor a fekszínes alvási szakaszban voltak. Igazándiból nem voltak teljesen ébren, nyilván visszaaludtak volna maguktól is. Viszont én féltettem a férjem (és mostmár Noémi) álmát, és egybõl kikaptam a gyereket az ágyból, aztán szopi. Ehhez szerintem hozzászoktak, és jelenleg csak szopira alszik vissza Ádám -ahogy ilyen idõsen Noémi is tette. Szerintetek lehetséges ez? Vagy egyszerûen hirtelen nem alszik egy gyerek?

Forti!
Nem még 9 kg van rajtad, hanem MÁR CSAK 9! Gondolj bele, 12 hét alatt 16(!!!) kg-t fogytálKépKépKép A maradék is lemegy, hiszen 9 hónap alatt szedted fel!

Beszti!
Még mindig nem tudom, mikor megyünk oltásra, de valószínûleg kedden. Szerintem annyian lesznek, mint az oroszok, de majd csak túléljükKépKép

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panda!
Olvastam az "apróhirdetésed". Kép
Hiába van egy fiad is (ami minden vágyam), szóval még ez sem tudott meghatni, hogy Dórit elcseréljem. Kép
Tudom, hogy fontos a házimunka is, de azért kicsit dõlj le napközben ha õk alszanak. Elõbb utóbb kibuksz ennyi éjszakázás miatt! A gyerkõceidnek szükségük van rád. Inkább szaladjon a ház, de pihenj.

Afonya!
Megkaptam, köszi a választ!

Sasha!
Nem semmi étvágya van a fiadnak! KépKép
Nekem Dórinál a HETI 400 g-os hízásnál a dokibácsi alig kapott levegõt, hogy ez nagyon sok. KépKépKép

Csics!
Megkaptam és már fel is raktam! Nézd meg:

[url=http://kep.tar.hu/kismamak" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/kismamak[/url]


Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
köszi szépen Kép
hogy lehet még felrakni oda képeket mert most hogy már van gépem most már tudok képeket csinálni petikéröl és akor már fel is szeretném rakni most is már van pár jo kép csak nem tudom hogy kell fel rakni

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


a babafoto palyazatot tisztessegesse kellene tenni valahogy, mert nem letezik, hogy az a mariachi kalapos a legszebb baba az indulok kozul, aki az elso a masodik forduloban.
adalek: en nem neveztem, csak bosszant a dolog.
Névtelen
 


Sziasztok!

Rég nem jelentkeztem, de ahogy sebtében beleolvastam, mindenkivel minden rendben, szépen növekednek a babák.

Láttam, beszélgettetek a súlyról: Peti 10 nappal múlt három hónapos, és már túlvan a hét kilón. Csak anyatejet kap, jó kis hurkás, de a védõnõ szerint az anyatejes babák sohasem túlsúlyosak.

Pár napja már azt hittem, vége az éjszakázásnak, Peti egyhuzamban aludt este 9-tõl reggel 7-ig. Aztán másnap már csak fél 6-ig, harmadnap 4--ig, ma éjjel pedig már megint kért éjjel egykor enni. Ki érti ezt? Lehet, hogy most van a három hónapos ugrás? Egyébként már sokkal gyorsabban eszik, büfizni is megtanult, és lassan a hasfájást is kinövi.

Gyönyörûen fejlõdik, sokat gagyarászik, rengeteget vigyorog, nagyon barátságos kisbaba. Én is vettem neki trapézt, jól elvan vele. Esténként rendszeresen belealszik a szopiba, nem kell altatni - le is szakadna a karom. Napközben én is azt próbálom, hogy ha látom, hogy álmos, akkor azonnal leteszem az ágyába. Van, hogy sikerül, van, hogy nagy ordítás a vége. Már mi is a 68-as ruhákat kezdjük hordani.

Ja, és én is kevesebb vagyok, mint a terhesség elõtt... Megesz a gyerekem Kép

Lányok, nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehetne utána nézni, hogy hogyan lehet a babát otthon, fürdõkádban "babaúsztatni"? Az az igazság, hogy õsszel-télen nem akarom úszásra hordani, félek, hogy a melegrõl ki-be hurcolásban megfázna...

Mindenkinek minden jót!

Sasha! Örülök, hogy te is megérkeztél Gabikával!Kép

Dió és a három hónapos Peti
Dió
 


Üdv Mindenkinek!Kép

Szeretnénk mi is bejelentkezni hozzátok:
iancsa a "Friss"-bõl, és Almababa, aki október 6-án reggel 9.44-kor született 3550g-mal és 54 cm-rel a MÁV kórház szülészetén.

Almácska jól szopik, kicsit ugyan lustácska néha, de már egy hetesen visszanyerte születési súlyát. Néha ugyan fáj a pocija, de szerencsére nem sokszor. Mamáját a nap 24 órájában foglalkoztatja...Kép

Remélem, sokszor lesz idõm benézni hozzátok!

iancsa+Alma (ma két hetes)

Kép
Kép
iancsa
 
 


Sziasztok UjakKép
Gratula a babakhoz, mielobbi nyugodt, hasfajamentes napokat kivanok:
-Afonya
afonya
 
 


Kepzeljetek, mig a szopis topicba gepeltem, elaludt Reka magatol a kisagyaban, egy feloras "beszelgetes" utanKép

Sasha,
jut eszembe, egyszer irtam ide egy hosszu szoveget a "kezikonyvembol", ugy remlik, abban irtam a kolikas kisbabakrol is, bar csak reszleteket.
itt: Babanet Társalgó: Anyaságról: Az elso napok, hetek...: Archiv 2002 Octóber 01
-Afonya
Névtelen
 


Dió,
[url=http://www.babauszas.hu" TARGET="_top]http://www.babauszas.hu[/url] Nézd meg a könyvajánlót.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Agci!
Köszi a tablazatot!Mar ki is nyomtatam!

Szisztok Nyuli es Iancsa!

Nyuszi!
Sajnalom,de meg mindig jobb a kengyel,mint az OP!Kép
Akkor szoritok,hogy ne kelljen sokaig hordania!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Áfonya
lehet hogy mi megtaláltuk a hizásra a megfelelö szert és ugynézki hogy hat is meg szereti is csak van egy kis meléghatása sajnos kicsit higabb lesz a széklete Kép de viszont hizik töle nem is keveset Kép most tortunk 5110gr

Lányok
most már petikéröl is van kép fen a képtárban Kata rakot fel Kép

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!

Ma jól megtréfált a gyermekemKép Reggel 8-kor visszatettem aludni, én is ledõltem, el is aludtam. Erre 3/4 9-kor felébredt, elkezdett méltatlankodni, én meg kiugrottam az ágyból, hogy gyorsan megigyam a tejeskávémat, eljussak a fürdõszobába stb., amíg végképp elveszti a türelmét. És láss csodát, mire végeztem visszaaludt...Még mindig alszik. Én meg persze már nem feküdtem megint vissza...

Ágci!
Köszi a linket, én is csak ezt találtam, valószínûleg megrendelem a könyvet.

Na, mindenkinek szép napot!

Dió és Peti
Dió
 


Dio,
en ezt talaltam meg: http://www.bebilap.hu/babauszas
Ott van ez a resz:
"Csecsem&otilde;k hidroterápiája

Tevékenységeik között kiemelt helyen szerepel a csecsem&otilde;k hidroterápiája. A hidroterápiára a csecsem&otilde;t gyengéd izommasszázzsal készítik fel. A gyakorlatokat a szül&otilde;k végzik naponta az otthoni fürd&otilde;kádban. Az ismer&otilde;s környezet a gyermek számára biztonságot jelent. Próbálják bevonni mindkét szül&otilde;t, aktivizálni a családtagokat, ezzel a család összetartó erejét er&otilde;síteni. A gyakorlatok hatására a szül&otilde;-gyermek kapcsolat javul."

En ugy kepzelem, hogy ugy mukodik, hogy elviszed 1-2 alkalommal, megmutatjak mit kell csinaln, es akkor lehet otthon is mar. De van telefonszam is hozza, hatha ilyesmit keresel.
Afonya
 


sziasztok
Nektek mikortól vigyorog a babu mindenre? Hanna kb két hete mosolygott elõször vissza, azóta is mosolyog, de csak hébe-hóba, leginkább ébredés és kajci után, meg hajnaléban Kép Nektek rögtön mindig visszavigyorgott? vagy egyre többször?

Panda
Nekem is hasonló aggályaim vannak az alvással kapcsolatban. Én nem 9* keltem fel hannához a minap, hanem éjjel 3-ig nem aludtam el, mert õ sem... Kép én is sokat gondolkodtam a lefekvés dolgon, mert eddig ráadásul el sem aludt 11-*ig. most nagyon határozott vagyok,s ahogy lehunyja a szemét, vagy látom, hogy álmi, azonnal leteszem, s gyakran el is alszik. éjjel pedig õ is sokat nyüglõdik, de csak akkor veszem ki, ha már átcsapna sírásba. mindig arra gondolok, h a nem egy szobában aludnánk, akkor úgy is csak a sírásra ébrednék fel.

Ágci
Köszi a táblázatot, nagyon jó! Kép

pusszancs,
bringa és hanna (8 és fél hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérésem:

Akinek van hordozókendõje mérje már le nekem. Ugye ez kiterítve egy téglalap alakú anyag?
Ja és ha valakinek megvannak a megkötési módok, azt is megköszönném. Kép

Nekem eddig kengurum volt, de Dóri már nagyon nehéz. Leszakad a vállam, hátam, ha menni kell valahova kenguruval.
Tudom sokan esküsznek a kendõre, de én azért nem azt vettem, mert itt Miskolcon még nem igazán elterjedt. Szerintem ha hordozókendõben a gyerekkel sétálnék a városban azt hinnék, hogy nincs pénzem kengurura, azért kötöttem bele egy rongydarabba. Kép

Most már viszont egyszerûen nem bírom cipelni Dórit, és vannak helyek ahová nem célszerû babakocsival menni.

Köszi elõre is!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Gratula iancsa és Nyuli Kép

Dió: biztos a 3 hónapos ugrás. Juli 12 hetes, és a hétvégén már nem kb. 4 óránként, hanem kb. 2 óránként kért enni, söt, szombaton hajnali 3-kor, 6-kor, és 8-kor isriasztott Kép Pedig már beállt a 4 óra, éjjel meg a 4 órási szopi után 9-ig aludt.
Juli is csinál olyat, hogy mire magamra kapok valamit, addigra újra édesen szuszókál Kép Ilyenkor szidom az anyját KépKép De valamelyik nap egészen furcsa volt, mert miután visszaaludt, még ráhúzott 2 órát. Ilyen még sose történt...

Bringa: ne csak arra gondolj, hogy ha másik szobában aludna, akkor nem hallanád. Arra is, hogy lehet, hogy csak a hasa fáj, v. rosszat álmodik.
Én elsö tanácsként azt fogadtam meg, hogy sose hagyom sirni, de nem is kapom fel rögtön elsöre, hanem egy kicsit várok a nyüszögés/nyöszörgés hallatán, hogy tényleg fel akar-e ébredni v. csak épp valami történik vele. Ez elég jó módszernek bizonyult, mert a mai napig is csak halkan nyüszögve jelez, és csak akkor kezd el éktelenül méltatlankodni, ha valamiért nem tudok menni pár percen belül.

Lányok: nektek már jött TGYÁS? Az én munkahelyem nem kifizetöhely, vagyis postán fogom kapni a pénzt, de mikor jön már? Nekem a saját fizetésem a zsebpénzem, és már kezdem utálni, hogy a kosztpénzt kell felhasználni, ha valamit veszek...
Nem tudom hogy képzelik... akinek nem keres annyit a férje, hogy eltartsa az egész családot, az haljon éhen? Vagy ha valaki egyedülálló anyuka, az miböl éljen meg addig? Na, jól felmérgeltem magam KépKép

zsani
zsani
 
 


Csics: hol vannak a képek?

zsani
Névtelen
 


Kata007,
[url=http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm" TARGET="_top]http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm[/url]
kendõ varrásának leírása, kötési módok. Amit akarsz...Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Csics,
Reka még csak szopik, sot, ujabban bukik is, most annak orulok, ha nem fogyKép Ma megyek meretni, majd kiderul.
Nem tenned fel a kepet a profilodba is, mert en a keptarat nem latom.

Kata,
itt van irva meret is, meg megkotesi rajzok is. En is ez alapjan hasznalom, en flanellbol csinaltam, ill. kaptam egyet vaszonbol is, de annak onmagaban hatalmas sulya volt, vastag is volt, mikor megcsomoztam, szal az anyagot azert el kell talalni hozza. Amikor eloszor mentem be a munkahelyemre vele, ram is furcsan neztekKép

Bringa,
nalunk kezdetektol kulon alszik Reka. Epp par hete -mikor este neteztem- figyeltem meg, hogy fel-felsir almaban, nyoszorog is neha, vagy cuppog, csamcsogKép De nem ebred fel igazabol, alszik tovabb. Csak akkor szoktam atmenni hozza, ha hatarozottan sir, igaz, akkor azonnal pattanok /mondjuk a nyoszorgesere nem is ebredek fel/. Volt, amikor az ajtobol kukkoltam, mit csinal. Ha lebuktam es eszrevett, akkor annyi volt az alvasnak, de ha nem, siman visszaaludt. Sokszor eleg volt, ha megsimogattam a fejet, a hatat, de nem kellett kivenni. Mondjuk, en eleg sokat altattam hason, ugy sokkal jobban aludt. Kepzeld el, Reka majdnem minden ejjel fejjel lefele ebred reggel az agyaban, ahhoz pedig azert elegge mocorognia kell iccakaKép

-Afonya
afonya
 
 


Ágci, Afonya!

Köszi szépen, pont erre gondoltam. Kép
Nekem is megvolt ez a rajz, de amikor az áramszünet miatt elszállt a gépünk, elszállt ez is a vincsivel. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Most jutottam újra net közelbe, és mivel sok ismerõst láttam itt a "Friss kismamából" így gondoltam, hogy én is csatlakozom.
Szóval még augusztus 16-án megszületett a kisfiam Balázska. 3880 grammal és 53 centivel.
Most vagyunk 9 hetesek és 6,5 kg-osak. Balázs csak anyatejcsit kap igény szerint. Ha a védõnõm megtudná nem örülne neki, mert szerinte egy ekkora babának csak 4 óránként kellene ennie.
Balázska pedig idõnként 2 óránként követeli.
Na mindegy. Állítólag egy anyatejes babát nem lehet túletetni.
Szerencsére éjszaka kb 8-kor elalszik és csak 4-5 között szokott felébredni.

Azt szerentém kérdezni, hogy képet hova lehet küldeni, illetve hol lehet megnézni a meglevõket.

Egyébként nekem a tejcsi mennyiségének növelésére a védõnõ a kecskerutafüvet ajánlotta. (tea formájában)
Eléggé fû íze van, de szerintem eléggé hatásos.

Sziasztok!
Pszi és a 9 hetes Balázska
pszi
 
 


Sziasztok,

A párom sikeresen összetörte magát (bringázott, és összecsókolózott egy autóval), úgyhogy a Balesetiben heverészik és holnap mûtik. Frankó... De szerencsére csak a kulcscsontja tört el, meg agyrázi, meg zúzódások, de most jó darabig nem számíthatok rá.
Solymi klasszul eszik, már majdnem 5 kg, viszont aludni továbbra sem akar egyedül: csak kézben lehet altatni, és ébren sem szeret egyedül heverészni. Viszont éjszaka jó, és hamar visszaalszik szopás után. Reggel kezdõdik a gyomorpanaszos idõszaka.

Üdv:
Zita+András/Sólyom 4 hetes
parazita
 


Bocsi, de lenne még egy kérdésem.
Szerintetek egészséges-e egy babának az autós hordozóban aludnia?
Balázska imádja és olykor 2-3 órát is alszik benne napközben.

Bringa!
Balázska is kb. 3-4 hete kezdett el jobban kommunikálni.
Ez azt jelenti, hogy ha beszélünk hozzá, akkor õ is visszagügyög (leginkább gu, agu, gua szavakat használja), illetve visszamosolyog. De nem mindig lehet felkelteni az érdeklõdését, mert néha sokkal érdekesebb néznivalót talál.

Üdv
Pszi
pszi
 
 


Szia Pszi Kép
Juli legújabb néznivalója az állólámpa Kép Ha szopni kéne, és ég, akkor löttek az evésnek KépKép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Pszi,
gratula BalazskahozKép Szep nagy legeny lehet, ilyenkor mindig uuuugy irigykeredem, Reka most, tobb mint 4 honaposan a mai mazsalas /nem tudom, hogy irjak helyesen, mérec(tz)kedés?!Kép/ szerint 6,20 kg.
Hordozorol: en ugy hallottam tobb felol, hogy hosszabb idore nem javasolt az autos hordozo, merthogy a gerincenek nem tesz jot. Mondjuk az elso hetekben, amikor mar vegkepp nem tudtam a gyereket elaltatni, en biza' beleultettem, olyan jot aludt benne. De azert lelkiismeretfurdalasom volt, igy szerencsere nem szoktam ra. Inkabb jol bebugyolaltam, mert szerintem egyik ok az volt, amiert ennyire szerette, hogy ugy jol el tudott bujni benne. Szoval neha lehet, de sokszor nem ajanlott.

Bringa,
elso mosolyaik meg nem "szandekosak" allitolag, aztan elkezdik utanozni a szuleiket, majd egyre gyakrabban nevetnek es megtanuljak osszekapcsolni az erzest a mimikaval es ekkor jokedvukben nevetnek majd. Olyan edesek, mikor fogatlanul vigyorognak, igaz?Kép
En mondjuk e teren haragba vagyok Rekaval, m ert csak az apjanak hajlando hangosan nevetni, nekem nem, a kis piszokKép

Zita,
Te szegenyKép En is allandoan mondogatom Aptyuknak, hogy vigyazzon magara, mert en megorulok, ha egyedul maradok a gyereknevelesben, akar csak par naprol is van szo. Nincs valaki a csaladban, aki be tud segiteni? Gondolom, ha hazaengedik, akkor meg Ot is "ki kell szolgalnod" majdKép

Ma tobb, mint 3 orat setaltunk, nem rossz fogyokuranak. Csak ne lenne itthon ez a kilos metros konyakmeggyKépKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Hát nem sürün jelentkezek mostanábanKép Valahogy nem tudok annyit a gép elõtt ülni, mert vagy idõm, vagy kedvem nincs hozzá! Persze azért néha olvasgatok ámKép Most is csak bejelentkezem, mert ma történt valami más is. Volt a védõnõKép kb 5 percet volt és ment is tovább. Nem volt semmi probléma úgyhogy dolga sem akadt. Egyedül a hasfájóságot mondtam neki, mert az kinozza szegény kicsi Gabit.Kép espumasint szoktam neki adni, de 1 nap csak 1x mertem, de mondta , hogy adhatok neki reggel is és este is. Most talán hátaha nem szenved annyit majdKép Olyan rossz, mert csak a szopi nyugtatja meg és ilyenkor akár 2,5 3 órát is bir szopizni, de nem intenziven, hanem csak áztatja és hagyja hadd csöpögjön a szájába. A végén már úgy sem jó, már cicivel a szájában is orditott, de ez az espumisan tényleg használ neki és most hogy akár 2x is adhatok neki talán jó leszKép Igy kapott tegnap este, és kaptt miután elment a védõnéni és idáig minden a legnagyobb rendben van már 4-4:30 óta alszik. Elötte is aludt kicsivel több mint 3 órát, szóval most jól vagyunkKép De már igényli a nézelõdéstKép Úgy vettem észre , hogy már nem csak eszik-alszik van, hanem van, hogy 40-50 percig csak nézelõdik, kézben van és úgy jó nekiKép Aztán kicsi szopi és bealszik. De 1x van ilyen 1 nap mégKép
Gabi kis vasgyúró. Vagy teljesen normális, ill. átlagos, hogy ha a hasára fektetem akkor elmászik?Kép Ha nem jó neki úgy akkor emelgeti a fejét, jár keze-lába és szabályosan elmászik az én 11 napos kisfiamKépKépKép

Remélem mindenki a legnagyobb rendben van, de annyit irtam, hogy nincs idõm olvasniKép
puszi
sasha & a 11 napos Gábor

Kép
sasha
 
 


sasha: a mászás ilyenkor még reflex Kép Ez az a bizonyos, ami segiti a tágulást és a szülést.

zsani
zsani
 


Zsani!
Ahha, akkor nem leszek túl büszkeKépKépKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Beszti!
Jöttök holnap oltásra? Ha igen, hány óra körül? Mirõl ismerlek meg?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma elmentünk a tanácsadásra a doki nénihez, ahol csekély másfél órát vártunk. A rendelés háromnegyed órával tartott tovább,+ ketten voltak elõttünk+4-5 oltásos soron kívül bement. Szóval tényleg ekcéma van láthatáron, kaptunk kenõcsöt. Bennem pedig tudatosult, hogy az anyatej azért nem mindenre ad védettséget. Ahogy a nagylányomnál, Bettinél sem úsztuk meg ezt a bõrproblémát.

Zsani én végre kaptam már pénzt, nálunk sincs kifizetõhely, július 18-án szültem, kb. aug elején lett beküldve a papírom a TB-be, és a bankkivonat szerint szept. 16-án küldték az elsõ pénzt, okt. 4-én a következõt. Nagyon jól jön karácsonyra ez a kis zsebpénz!

Zita, javulást kívánok a férjednek! Van most segítséged, vagy egyedül kell mindent csinálni? Én egyébként folyton ettõl tartok, hogy a férjem lesérül, mert több helyre is jár focizni egy héten, és egyszer már megrepedt a bokája. De õt nem izgatja.

Sasha, nagyon együttérzek veled hasfájás ügyben, mi a sabsimplex-et használtuk, ezt minden szopi közben lehet adni néhány cseppet. Tényleg kinövik a hasfájást 2-3 hónapos korukra, de ez nekem olyan távolinak tünt három hetes korában.

Conti + Betti 3hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Zsani
petikét a képtárban lehet megnézni ahová kata felrakta fentebb a cim is megvan Kép

Áfonya
majd megprobálok akor felteni a profilomba is felteni képet

Pszi
képeket csak az tudja megnézni akinek van jelszava a képeket pedig kata007 rakja fel és töle kérj jelszot is

Bringa
petike elég hamar elkezdet mosolyogni mindenkire és mindenre ma már nem mosolyog mindenen és mindenkinek ma már csak akor mosolyog és anak akinek ö akar

na megyek
pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?