Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok csajok!

Orsi, nagyon jó lett a ház, tetszik, bár ezt már a részleteknél is mondtam. A gyerekszoba a legjobban. A hálóban milyen színű a fafestés, sötét de nem látni hogy milyen árnyalatú.

Tényleg hogy vannak el egy szobában ketten, nem zavarják egymást?

Momoska, hú tényleg még olvasni is sok volt! Jól bírták a gyerekeid, meg ti is. Én az ilyet nem bírnám elviselni az biztos, ennél én nyugisabb vagyok.

Tina, köszi hogy írtad, mert kellene menni tanácsadásra, 2 éves felmérő. Igaz azt sem tudom mikor van pontosan hány órakor, Te mikor mész?

Csilla, de jó hogy többet írtál most magatokról. Nóri elalvása akkor nem semmi.
Ne haragudj, persze örülök hogy ha valamiben segíthettem, de most így hirtelen nem tudom hogy mit is írtam neked amiben aztán segítettem. Bocs ha kicsit érthetetlen vagyok.
Én is az elalvásán szeretnék változtatni, hogy elaludjon egyedül, ne kelljen ott lennem mellette, valahogy úgy mint Tina. Bár látom ez sem megy zökkenőmentesen. Annyira nem zavar, csak szeretnék én is a saját ágyamban aludni.

Meg hogy kevesebbet igyon éjjel!

Jaj képzeljétek az elmúlt napot korházban töltöttem. Már szombat éjjel óta fájt a gyomrom, de úgy hogy feküdnöm kellett, még menni sem volt jó. Aztán kedd du. házidoki, aztán alhasi nyomásérzékenység miatt beküldött a sürgösségire, nézzenek UH-t nem lehetséges-e hogy vakbél. Na ott aztán ÉKG, vérvétel, UH, röntgen stb.
Aztán kb. f8-kor jött egy újabb doki bemutatkozott, tájékoztatott, aztán bemutatta az ÉJSZAKÁS dokit. Na mondom mi van???? Bent kell maradnom????!!! Megfiegyelésre. De már ekkor a gyomrom szinte nem is fájt.
Infúzió 2x, alig aludtam pár órát, másnap már semmi bajom. Jó érzékeny volt ahogy megnyomták a hasam de egyébként semmi. Mondtam is hogy a 2 órás vizitnél közlöm hogy én hazamegyek, még egy éjszakát nem maradok. Hazajöhettem.

De nem hiszitek el, ahogy hazaértem megint elkezdett fájni a gyomrom, azóta is.

Lilit meg az apja fürdette, vacsiztatta, elalvásra már megjött anyósom, ő aludt vele. És egész jól ment, nem is hiányolt :( :D . Vele nagyon jó elvan, nagyon szereti.

És két napja nagyon jól alszik...

na mennem kell, már hív...

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

köszönjük szépen a dícséreteket a házikóra. :) sokat fáradtunk vele míg megtaláltuk mindenhova mit szeretnénk.
a hálóban lila festék van. Szabi választotta, én világosabbat akartam főleg hogy sötétek a bútorok de neki ez tetszett. aztn már belátta h sötét lett...de már így marad. :wink:

Edina, fú...ez nem jó. és még mindig fáj a hasad? nem tudták megmondani mitől lehet?

én vlmelyik nap meg meghúzhattam a méhem, vagy mit. altattam Kolost aki 14kg, állva és utána pár órával éreztem, hogy állandóan pisilnem kell (először azt hittem felfáztam) aztán elkezdett fájni a hasam meg a derekam mintha a szülésnél. nagyon szar volt. alig tudtam aludni de reggelre elmúlt.

Csilla, tök jó, hogy jöttél! örülök nektek!! nagyon édesek a kölykök.

igaz, h egy szobájuk van, de Noel velünk alsik az utazóágyban, mert felébreszti kolost sajnos. majdha ha nem ébred éjjel átmegy a másik szobába.

mi is volt még??

Timivel mi van, régen láttuk!!

Momoska, nagy buli volt, képek készültek? mi átaludtuk az éjfélt, noel f1-kor kelt enni.
tényleg aliznak hogy tetszik a suli így pár hónap után?

nálatok alszanak délután a gyerekek? kolos nem igazán akar. persze ha elszánt lennék és ringatnám vagy 10 percig tuti elaludna, de már nem akarom. néha elaszik az ölemben, vagy a nagyinál ha korán kel, de nem tötöm magam, hogy altassam. így legalább hamar kidől este f8-8körül. de legkésőbb 9kor. ha meg alszik nappal akkor van, h 10ig fenn van.

megyek pakolni, meg vasalni.
snooopy
 
 


ja és Évi?? te is régen voltál!! meg Csürci!
snooopy
 
 

 
 

sziasztok!
hat masfel evig nalunk sem aludtak egy szobaban a kolykok, de nekem nem remlett, hogy ebresztenek egymast, pedig azert kozel a ket szoba, s nyitva az ajtok, s azota sem, pedig azert borisznak volt mar ebben a fel evben is nehany nyugtalan es eros felsirasa! bar fertodon mar elotte egy szobaban voltak, s aliz akkor sem panaszkodott, de lehet, hogy aliz egyszeruen mar csak tudj, hogy ilyenkor tovabb kell aludni, reggel meg nem emlekszik!

nalunk aliz jo edzes volt, a ket gyerekes letet tulkeppen meg konnyebbnek is ereztem mindig, mint mikor aliz csak egyedul volt, mert borisz elviszi aliz foglalkoztatas igenyeinek egy reszet! bar szerencsesen alakult, mert aliz ket emberes gyerek, boriszt ahhoz kepest meg neha eszre se lehet venni. s ez igy volt egeszen pici koruktol!

csilla,
a szomszedokat mi valasztottuk, azaz a kedvesem haverjaek koltoztek ide 2 honapja, ezert van kozos tarsasagunk, egyelore meg jol megvagyunk, bar en a feleseget azert annyira nem szivlelem, tehat max. a csajok jarnak at egymashoz rendszeresen. (4 es fel eves kislanyuk van, de idosebb erdeklodesu a koranal, alizzal jol elvan!, aliznak meg mindegy, csak tarsasaga legyen!)

orsi,
borisz alszik meg! de teny, hogy 1-2 honapja mar tobb idejebe tellik elaludni, meg gyakran kijelenti, hogy "nem atajot aludni", de amugy nincs gond, mert lerakom, aztan - faradtsag es reggeli ebredes fuggoen - eldumalgat meg valamennyit, 1x-2x mar az ismegtortent, hogy tobb, mint egy orat elenekelgetett, csak ugy aludt el.
viszont siman kibirja alvas nelkul, pl. fertodre menet a kocsiban direkt ebrentartotta magat, pedig az autoban alvas aliznak meg akkor is bejott, mikor itthon mar nem aludt delutan. borisz meg mar programok miatt hagyott ki delutani alvasokat, s - gondolom - letehettem volna elobb, de nem sokkal elobb kerult agyba este sem a szokasosnal, nem tunt almosnak, csak enekelgetes nelkul elaludt rogton.

edina,
s tenyleg nem tudtak megmondani, mi a baj a hasaddal? s azota???

timi, holvagy?
evi csurci, ti is??? vagy ti se!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Boldog, sikeres, egészséges újévet mindenkinek!!

Nálunk jöttek rossz hírek... Úgy volt anyut megműtik (eü kaparás) amit aztán elhalasztottak az inzulinja miatt, de még meg sem ultrahangozták. :shock: :? Az ünnepek között meg iderült, hogy apunak bőrrákja van. Szóval annyira nem örültem, a szilveszter is igen tatás volt.

Viszont Momoska nálatok nagy muri volt megint! :D Tényleg milyen jól bírták a gyerekek!

Edina remélem már jobban vagy!!! Nem is mondtak semmit mitől fájhat?
Lili csuda csini volt!!

Csilla nagyon édes gyerekeid vannak! Ha már így beállt a napotok akkor gondolom több időd lesz mostmár jönni! 8) (ki beszél..)

Orsi nekem is tetszik a lakás! Nagyon kis designos lett!
Nálunk Levi csak akkor alszik nappal ha: 1- 7 órakkor kel; 2 - elaltatom az lemben. Általában fél óra, de ha elmúlt már fél9 amikor felkelt akkor lehetetlen nappal altatni. Olyankor fél9-9 felé elalszik (persze nem egyedül :roll: ). Egyébként 10-11 óra este mire hajlandó elaludni. Az mindig nehezen megy mármint az elalvás, mégsem akar soha felkelni, úgy kell kirázni az ágyból.

A másik nagy hír: mégis felvették a bölcsibe ettől a hónaptól Levit!! (Ígí beadatjuk neki az oltást.) Ma megyek szülőire ott kiderül majd minden! Nagyon félek mi lesz velük a bölcsiben! :? :oops: Szerintem Levi problémás lesz, remélem jófajta nevelőhöz kerül!! Akkor már csak egy jó állás kelene!!! Ti tudjátok, hogy jár-e a gyed ha 2 éves kor betölte előtt kezdi a gyerek a bölcsit? Vagy attól a pillanattól, hogy beteszi a lábát a bölcsibe gyes van?

KépKép
kora
 
 


Tina ki az Dávid melett a sókamrában? Édesen visgyorognak az "ikreitek"! :D

Eszternek boldok szülinapot utólag!!! :oops: :oops:

KépKép
kora
 
 


sziasztok!

Esztinek így utolag is BOLDOG SZÜLINAPOT! :oops:

Orsi, akkor neked sem volt jó éjszakád a fájdalommal.
Egyébként azt megállapították hogy vakbelem nincs, de ott valami kicsi gyulladás lehetett. Konkrétan semmi. A gyomrommal nem foglalkoztak, mert nem ott volt a gond szerintük, az csak valószínű kisugárzott a gyomromba.
De nem ez a gond, a gyomrom fáj. Tegnap egész nap jól elvoltam, reggel ettem egy kefírt és tök jól lettem, ettem rendesen, estére igaz azért már megint fájt, de elviselhetően.
Most mepróbálok egy kicsit diétázni.

Kora, sajnálom hogy így teltek az ünnepek. Kitartás mindenkinek. Az viszont jó hír hogy Levit sikerült bölcsibe "juttatni". És mikor mész beszoktatni? Majd mesélj hogy megy.

Nálunk Lili alszik. Mondjuk ő nem kel későn, max 8 óra, de ez ritkán van, inkább 7 f8. Ilyenkor ebédelünk és kb. 12 f1-kor megyünk ágyiba. Min. fél óra kell, de volt hogy 1 mire elaludt. Alszik 1-1,5 órát és utána simán megyünk az ágyba n-f9 körül.
Nem szokott tiltakozni. Szerencsére már nem kell ringatni.

Ma újra megyünk a játszóházba, kíváncsi leszek jó 1 hónap után. Bár a nevekre emlékszik, mondja sorba, hgoy kik vannak ott.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Most esett le, hogy Neked nem is válaszoltam még. Igazából nem volt különösebb oka a sószobának, Dávid egy picit náthás volt, gondoltuk neki jó lesz, meg ha már olyan helyen vagyunk, ahol van rá lehetőség, akkor kipróbáljuk.

Kora!
Dávid mellett a férjem ül. Kire gondoltál? :lol:
Én úgy tudom, hogyha bölcsibe megy a gyerkőc, akkor már nem jár a GYED.

Edina!
A doktornőnek kedden 8-10-ig van tanácsadása. Már nem a Rómain, hanem a rendelőjében. Mi 19-re 9 órára kaptunk időpontot, mert ugye 12-én nem lesz. Aztán, hogy bejutunk-e akkor? :?
Hogy van a gyomrod? Nem szedsz/szedtél esetleg olyan gyógyszert, ami a nyálkahártyát irritálná? Vagy lehet, hogy többet idegeskedsz?

Timi!
Mi újság veletek? Régen jelentkeztél: Remélem nincs semmi gond.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tina mindenkire gondoltam csak a férjedre nem! 8) :oops: Nagyon kis fiatal!
Kösz a gyedes választ. Levi 26.-án kezd a bölcsiben így megoldódott a dolog, addig betölti a 2 évet. :wink:

Ebben a bölcsiben is van sószoba, hetenként kerül sor csoportokra, meg van egy kis medencéjük is ahol vízhezszoktatás van, arra kb 6 hetenként kerül sor. Mind a kettő ősztől tavaszig.

Remélem rendesen helyrejössz Edina!!!
Orsi te meg vigyázz magadra! Ülve nem tudod altatni Kolost?

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy régen irtam,de a melóhelyen csak olvasni van ált. időm, itthon meg már nem is kapcsolom be a gépet, örülök,hogy Esztivel lehetek és megcsinálok mindent amit itthon kell, aztán már hipp-hopp este van...

Köszönöm a köszöntéseket Esztim nevében is!! :D
Szilveszterkor mi itthon voltunk hármasban. Még utoljára elmentünk Tescóba 8), eszünkbe jutott,hogy nem vettünk semmi finomságot, aztán sétáltunk egyet,de csak itt a környéken, aztán hazajöttünk.
Szülinapkor pedig sokan voltunk,pedig csak a szűk családot hivtuk, de nagymamák+nagypapa, nővéremék és bátyámék, párom öccse kitettek 8 felnőtt+4 gyereket+mi. De nagyon jó volt!Majd igyekszem képeket is tenni.

Kora, nagyon sajnálom a szüleiddel történteket!
A bölcsi jó hir, nem is biztos,hogy nehéz lesz Levinek, tuti odalesz a játékoktól és a vizhezszoktatás is jól hangzik!

Edina,hát ez nem hangzott jól! Az viszont jó,hogy tulképp nincs semmi komoly!

Orsi nagyon klassz lett a ház!!

Még jövök,csak meg kell igazitanom Esztit az ágyában, mert elaludt és leszedtük 1 hete a kiságyról a rácsokat, igy igazi heverője lett! Mivel nincs rajta leesésgátló,igy körbepárnázom :wink:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Meg sem dícsértem a fotókat, pedig nagyon tetszenek!
Lili nagyon csini volt karácsonykor és szuper kis konyhát kapott!
Dávidról tök jó a kép a hóesésben!!és hát a tükör előtt is édi :D
És Csilla nagyon édesek a gyerekeid!Gergő hogy vigyorog!És látszik Nórin is, hogy vidám kislány :D

Eszter is alszik napközben, ha bölcsibe megyünk akkor pláne,mert nagyon fáradt már ebéd utánra. Hétvégén is igényli még, bár előfordult már,hogy későn kelt reggel, így nem aludt, de én szeretem,ha alszik. Most elértük,hogy a saját szobájában alszik el az ágyában, de ott kell ülni/feküdni mellette...

Picike nagyon ficánkol a pocakban,már egy párszor láttam uh-n és van róla egy jópár fotóm is :D A lényeg,hogy minden rendben van vele!

Orsi, bizony már nehéz lehet Kolost így altatni!Nálunk Eszti elég jól állt a dologhoz,hogy már nem ölben ringatva altatom,hanem csak mellédőlök.(na persze ehhez még egy kis puszilgatás is jön 8) )
Tényleg vigyázz magadra!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!
Timi, de jó hogy te is jöttél!

Tina, köszi az infókat, tényleg fel is kellett volna hívnom, na majd máskor... Reméltem hogy ott esetleg találkozhatunk, de most hogy időpontot kell kérni (ez is új) nem hiszem hogy ez összejön. Mondjuk nem sürgős a felmérés.

Én most már azt mondhatom jól vagyok. Már tegnap és ma sem fájt a gyomrom, igaz ráhajtottam a zöldségekre.
Mostanában a lugosító étkezésről keresek adatokat a neten, meg recepteket. Mondjuk vega nem leszek a biztos, mert nem vagyok hajlandó lemondani a húsról sem, a tejtermékekről sem, de azt elhatároztam hogy több zöldséget fogok enni, inni. Kicsit lugosítom a szervezetemet.

Na meg programokat kellene keresnem tavaszra ha bejön a jóidő a vidámpark, állatkert mellé. Ti mit ajánlanátok, hova érdemes menni egy-egy napra vagy egy hétvégére gyerkekkel.

Most hirtelen a Tata jut eszembe ahol Momoska ti voltatok és dícsértétek.

Újra elkeztük a játszóházat, ma is voltunk és készítettünk koronát. nagyon jó lett, majd csinálok róla képet.

Kora, azt még akartam írni, hogy az a bölcsi amiről írsz, jól hangzik a sószobával, fürcsivel, még ha ritkán is jut rá a sor.
most ennyi, lassan fölébred és én még akarok ezt-azt csináni a gépen.....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Csak pár sor erejéig.

Dávid boldog szülinapot!!!
Kép

Timi nálatok mennyi idő volt a beszoktatás? Ott is úgy van ha nem eszi meg a gyerek a kaját akkor még egy szelet kenyeret sem kap?(itt úgy van és ezért külön aggódom, mert Levi nem jó evő, főleg főzeléket nem eszik pedig ott 5 napból négyen azt kapják. :? :shock: )

Edina örülök, hogy jobban vagy! A folyadék nagyon fontos, én is elhatározom, hogy többet iszom de vhogy soha nem jön össze! Neked kitartást hozzá!

Már nyekereg, mennem kell! :roll:

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Hirtelen de eltünt mindenki!
Kora a folyadék tényleg nagyon fontos. Lenne..... sajnos én is csak próbálkozom, mert ennyit inni.... Most ott tartok, hogy reggel, este nyers salátát eszem, egy kis pirítossal, vagy halacskával, mert csak úgy a saláta nem elég. eTegnap voltunk a tescoban vásárolni, gondoltam veszek mindenféle zöldséget, amiből tudok majd válogatni. Padlizsán stb. 1 db ebből 700 Ft volt és nem is volt valami hú de nagy. Nem vettem, majd mással próbálkozom.

Na de mi van veletek, ki merre????? Momoska hova tüntél?

Dávidnak így utólag is boldog szülinapot!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Sietnem kell, most hogy vegre gephez jutok, jon a ferjem hogy dolgoznia kell (hogy nem bir magaval ez az ember???!!!). kb. negy napja irom ezt a hsz-t.

Edina, bocsanat, rosszul irtam, Tina adott jotanacsot, Tina koszi!
Edina, Lili mindig is Veled egyutt aludt el? Ti mar levettetek a racsokat ugye? Átmászkál hozzatok ejjel? (en még nem mertem levenni a racsot emiatt, meg amugy is van hogy keresztben fekszik mikor bemegyek es gondolom leesne, ha ennyit mocorog)
Mi lehetett neked ez a hasfajas? Lugositas: tavaly csinaltam, van egy jo konyvem, ha akarod kolcsonbe elkuldom neked, mi a cimed (priviben)? Az avokado is nagyon jo, most vettunk a tesco-ban egy csomaggal, eleg kemeny ugyhogy lesz egy het mire fogyaszthato lesz, Nori nagyon szereti.

Orsi, vigyazz magadra te is! Nekem szules utan egy hettel volt eloszor a jobb majd a baloldalon fajdalom a hasamban, mintha a mehszallagok huzodtak volna egy picit de ket napig tartott csak.
Nori mostanaig aludt delutan, de ket napja nem nagyon akar. Azert leteszem es ha nagyon szenved akkor kiveszem. Megkerdeztem a vedonot hogy szte szuksege van-e a du-i alvashoz ha ejjel 12 h-t alszik, azt mondta, hogy azert 1 h-t kellene aludnia, de mivel most hogy a pici baba es a tel miatt nem tudunk annyit kimenni, futkarozni, kifaradni, lehet hogy jobb ha hagyom ha nem akar aludni.
Harom napja (este) eloszor belekakilt a bilibe!!! Na, azota (biztos nincs osszefugges de ki tudja…) a delutani lefekveskor rogton kakil es akkor hamozhatom ki a halozsakbol… ja, valahogy at kellene szoktatni takarora. Nalatok ez hogy ment?

Momoska,
nagyon szerencsesen alakult a szomszedvalasztasotok! Barcsak nekunk is lehetne ilyen jo szomszedsagunk! (most az egyik szomszedasszony haragszik ram, mert a ferjet felkoszontottuk nevnapjara, ot meg elfelejtettuk es csak e-mail-ben tettuk meg… khm…)

Kora,
Sajnalom a szuleidrol hallott rossz hireket, remelem hogy minden jora fordul. Nalunk anyunal derult ki egy agyi ultrahangon hogy volt egy agyverzese, azert faj allandoan a feje. Most hozzafogott a tizedik gyogyszer szedesehez. nem egyszeru.
Gyed mar nem jar ha oviba kerul a gyermek sajnos!
En most intezem a masodik gyerkoc utani gyed-et, nem egyszeru, mert megszunt a mviszonyom meg Nori szuletese utan (hatarozott ideju volt a msz). A munkaugyi kozpont tele van szegeny munkanelkulivel, nem jo erzes oda bejarni.

Esztinek es Davidnak boldog szulinapot utolag!

Norit ma probaltam jol kifarasztani, a legujabb a talicskazas, nagyon tetszik neki, es egesz hamar elaludt most. Vigyazni kell nehogy tulfarasszam mert akkor tulporog. De nehez megtalalni a kozeputat!
vettem a plafonjara vilagitos holdat meg csillagokat, tuti jol nez ki, most a Lidl-ben akcios

megyek
joejt!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


ezt a mosolygosat meg gyorsan elkuldom

Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Csilla,
igen mi már régóta levettük a rácsot, de nekünk átalakíthatós volt, heverővé, így az egyik oldalon van egy kis védőkorlát, mondjuk ez nem ér semmit sem szerintem leesés ellen, uh. csináltattunk egy vastag deszkát ami az oldalára van erősítve. Lili is nagyon forgolódik uh. muszály volt hogy ne essen le.

Lili is hálózsákban alszik éppen azért mert rengeteget forgolódik és a takaró lejönne róla. Éppen eleget kelek amiatt hogy inni kér, még ezt is figyeljem. Miért akarod takaróra szoktatni? Amíg neki ez kényelmes, meg neked is jó nem? na meg amíg kapsz rá akkora hálózsákot, vagy csinálsz, csináltatsz. Nekem kényelmes így. Vagy ha jó meleg van nálatok, akkor nem baj ha kitakarózik.

Egyébként nem jön ki az ágyából, közvetlen mellette van egy heverő. Most már ott tartunk hogy én ott alszom mellette.
Régen is úgy volt, már amikor leszokott a ringatásról, hogy amíg elalszik ott voltam mellette, elaludt, kiosontam, aztán amikor fölébredt vissza, megvártam míg elalszik és újra kiosontam.
Na ez az amit utáltam, mert mindig kiment az álom a szememből mire elalud. Így meg fölébred odanyújtom az innijét, vagy már csak arra van szüksége hogy elvegyem tőle, aztán alszunk tovább

Van hogy kiosonok, mert ilyenkor hamar elalszik, legalábbis úgy gondolom, de érdekes módon van hogy fél óra múlva meg hív. Valahogy megérzi hogy nem vagyok mellette és megint csak az van hogy ott alszok egész éjjel.
Na én erről akarom leszoktatni, csak még nem tudom hogyan. lehet hogy ki kellene rakni a heverőt és akkor nem lenne hol aludnom. Hm

Ezt a világítós cuccot én is néztem az újságban, jó.

Könyv. Igazán köszi, de anyósom most ellátott mindenféle könnyvel, folyóirattal, karira is ilyet kaptam, uh. nem szükséges, de azért köszi.

Most ott tartok, hogy reggel-este csak sali, de délben rendesen eszem. Aztán ki tudja ez mennyire jó. Az ivás továbbra sem megy még nagy mennyiségben...

Többiek?

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!
bocsi. olvastam, csak valahogy mindig az iras maradt el!
szegyellem is rendesen, pedig mar 10.-en arra keszultem, hogy masnap jovok Davidot koszonteni, erre az is elmaradt, de tan nem keso meg a 3. evre sok boldogsagot kivanni!
Isten eltessen, David!!!

Csilla,
nagyon helyes eza kolyok!!!
nekem semmi bajom a racsos aggyal, gondolom azert, mert a gyerekeimnek sincs. alizt mi beszeltuk ra nagy nehezen, mikor mar 3 elmult, hogy alakitsuk at az agyat. azt is szerette, le se esett rola, bar nekem egyik gyerekem sem porog a agyban.
borisznak nincs halozsakja mar egy ideje, azaz tavaly telen meg volt, de most mar azert nem kerult ra, mert ot neha az is idegesiti, ha betakarom, ha meg fazosabb, akkor nem is takarodzik ki egesz ejszaka, vagyis volt olyan, h. valami miatt nyugtalanul aludt, s akkor szolt ejjel, hogy takarjam be...akkor jol jott volna a halozsak, de akkor meg nem, mikor idegesiti a meleg. egy body van rajta es egy pizsialso, meg egy laza zokni. meg olyan 22 fok.
aliz mindig szeretett teljesen beburkolozni, nala sokaig hasznaltuk a halozsakot. praktikus joszag, ha fazos a kolok!!!

kora,
s apukadnal hogy derult ki a betegseg? s mi a teendo???

hat mar en is varom a jo idot, mikor mindenfele ki lehet mozdulni a kolkokkel, mert borisz ilyenkor telen alig moccanthato....persze en se vagyok nagyon lelkes a kimozdulasert, de neki aztan konyoroghet az ember. raadasul mar hetek ota nincsenek a dacossag elso jelei, azok a franya tipikus hisztik, viszont mindenre azt mondja: "nem atajot...", nem atajot meset, nem atajot aludni, nem atajot setalni...stb., aztan persze beletorodik, nem is tiltakozik, ujra kis szulobarat kolok lett, de ha strigulaznam, hanyszor hangzik el ez a szofordulat egy nap, egy lap betelne..

viszont mindamelle egesz nap enekel...de tenyleg, s valami genetikai hiba folytan meg hallasa is van!

tina,
sztem bolcsiben meglepoen mashogy viselkednek a kolykok, meg az is lehet, hogy david megeszi a fozelekeket!!! bar nekem fozelekkedvelo gyerekeim vannak.
viszont azt en is hulyesegnek tartom, hogy akkor nem adnak mast, legalabb a feltetet kennyerrel megkaphatnak, nalunk - asszem - ilyesmit lehetett. meg ott tartanak gondolkodasban, ahol 60 eve, hogy ha valamit nem szeret a gyerek, az csak rossz neveles eredmenye, kozben a kolykok nagyreszt erzik, mire van szukseguk, mi esik jol nekik.

na most borisz kert egy kockasfulu nyulat, ettol megzavarodtam, mt akarnek meg irni.....hm.
na majd legkozelebb!!
ddig meg nehany elmaradt karacsonyi (s szilveszteri utani normafas) kep!!!

http://picasaweb.google.hu/papaijulia/2 ... sonyEsMas#

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük a köszöntéseket! :D

Momoska!
A bölcsi-főzelék talán Korának szólt. :)
Borisz fürdés előtt vagy után még így eljátszott a kádban? :)

Csilla!
Mi is hálózsákozunk és én is- Dávid is- szeretem. Kolléganőim mesélték, hogy még a 3-4 éves gyerekükön is volt hálózsák. Miért akartok áttérni takaróra?
Gergőről nagyon jó ez a kép!

Amíg lehet én hagyom a rácsos ágyat, mert Dávid elalvás előtt még sokat mászkál benne, kell neki egy kis idő, amíg lenyugszik. Próbaképpen egyszer kivettünk 2 rácsot, na onnantól kezdve állandóan kimászott, még ha totál fáradt is volt, akkor is jött kifelé, hogy Ő még játszik.

Kép
Kép
tina82
 
 


ja. borisznak ez a maniaja, hogy miutan leengedtuk furdes utan az osszes vizet, meg 5-6 percet elhentereg az ures kadban!!! ezt mindennap el kell jatszanunk.


ja! telleg! bolcsi-kora!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok?? :roll:

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Edina,
vegulis nem feltetlen akarom leszoktatni a halozsakrol, csak most nagyon nem akar aludni menni es sokszor nehez feladni ra a halozsakot, ezert gondoltam volna a takaros dolgot. Meg mostanaban jo jateknak tartja azt hogy befekszik az agyunkba es betakartatja magat, lekapcsoltatja velem a villanyt, lehuzatja a redonyt es kikuld hogy „aludj jot“. Utana egy perc mulva kijon es aszondja: „felebredtem!“ es ujra betakartatja magat stb. Ezt tudja csinalni egy oran keresztul is. Bezzeg mikor valos alvas van, akkor mar nem olyan vicces.

Koszi Momoska, es Tina, akkor nem csak en latom helyesnek a kiscsavot :) hehe
Norika is enekel, par honapja kezdte el, kivulrol tud egy jopar dalt. A nemakarok nala is megy, foleg az alvasnal.
Nem semmi Borisz, hogy ennyire birja a „hideget“, szoval hogy nem fazik! Tok jo!
Dejo a furdoszobatok! Na, Norika soha nem hagyna magat igy hajat mosni!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


aprankent kuldom a hsz-t mert szakadozik a net

Edina,
nem lehet konnyu hogy ez az alvas dolog neked sem, de azert jo is lehet egyutt aludni Lilivel
es reggel o ebreszt vagy kiosonsz akkor is?

jojjon mar a tavasz...jojjon mar a tavasz...jojjon mar a tavasz

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok4

Vagyok én is, csak hétvége van, ilyenkor aztán mégúgyse jövünk! Legalábbis én ritkábban kapcsolom be a gépet.

Pénteken játszóházban 1,5 órát voltunk, nem akart hazajönni. Már látványos a változás, sokkal bátrabb, jobban elvan, játszik a többiekkel, szaladgált egyik szobából a másikba, sikongatot ilyenek. Amiket eddig nem szokott, és úgy hogy nem voltam ott a sarkában. Mondjuk egy egy óra után volt. De örülök hogy látom, kezd oldódni.
Ott még enni is jobban eszik. Muffint vittem be, itthon apának nemízlett, Lili bele sem kostolt, ott meg látta a többiket hogy eszik, hát ő is evett. Még a kivit is megkóstolta, amit itthon szintén nem tett meg eddig. Ő olyan, hogy ránéz valamire és ha nem tetszik neki meg sem kóstolja.

Csilla,
tulajdonképpen az alvás azt mondhatom hogy kényelmes nekem, ott alszok mellette. Azt sem mondhatnám hogy kínlódunk az elalvással, igaz időbe telik míg elalszik, de tudja hogy alvás van és az ágyban marad, nem hisztikzik, próbál elaludni a maga módján.
Csak én azt szereteném ha a saját ágyamban, apa mellett aludhatnék. Na meg hogy ne kelljen 4x 5x fölkelni, mert tul. képpen emiatt alszom ott.
ja és reggel én előbb kelek, akkor kiosonok.
f7 körül fölébred, de egy kis inni után alszik tovább kb. f8-8-ig.

Na a tavaszt már én is várom, útálom ezt az időt!!!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Edina,
Nori is maskepp viselkedik "idegen" kornyezetben mint meg a nyaron. Ketszer is megesett mar, a mult heten es ma, hogy vendegsegbe mentunk, olyan helyre ahol mar regen voltunk (1-1 baratnohoz), es jonnunk kellett volna haza es o maradni akart, hat ott hagytam egy orara, jottem Gergot megetetni, es ahogy visszamentem hat nagyon jol elvolt.
Ugy erzem, szivesen jarna bolcsibe, es be is adnam csak ezek a franya betegsegek ne lennenek! talan majusban megprobalom, majd meglatjuk. eleg unalmas lehet szegenykenek mar itthon.

Orsi,
Te hogy vagy? hogy birod? Segit valaki? Koli hogy erzi magat az "uj" helyzetben?
Nekem az elejen, amig hasfajos volt Gergo eleg nehez volt, meg szerencse hogy jottek a nagymamik, hetente valtottak egymast, es G kezrol-kezre jart, ha ebren volt sirt, es csak ringatasra aludt el. Nem akarom elkiabalni hogy mostmar mi a kiscsavo, de nagyon aranyos :)

megyek joejt

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok,

köszi Csilla, egész jól csak fáradtan. kicsit be is vagyok havazva, semmire nincs időm, néha még enni meg wc-re menni sem. :roll: Noelnek is fáj a hasa néha, amikor nagyon mohón eszik sok levegőt nyel.
elég többemberes gyerek, most pl. itt alszik rajtam kendőben. ő is csak kézben alszik el, csak az enyémben. így Szabi nem is nagyon tud segíteni az altatásban. mondjuk az is igaz, hogy 99%-ban én vagyok vele. elég sok a meló, reggel elmegy és délután jön. Kolost leadja a nagyszülőknek én meg egész nap egyedül. :cry: kicsit szar.
főleg, h tök mesze vagyok anyáéktól.
de tegnap voltunk náluk, apa odaadta az autót amivel eddig is jártam, csak miután szültem elvitték mert akkor nem kellett. de most rámtukmálta vigyem el akkor van mivel jönnöm hozzájuk. :) szóval tegnap két kocsival jöttünk haza. Noel fél útón torka szakadtából üvöltött, aztán megszoktattam és bealudt.

megpróbálok többet jönni, de nem egyszerű...olvasó üzemmódban működöm azért, csak írni sokszor időm.

megyek megpróbálom lerakni... puszilok mindekit!

ja tavasszal Momoska, Timi meg aki ráér szívesen mennék veletek játszótérre, remélem akkor már mobil leszek.
snooopy
 
 


sziasztok!
megint sehol senki. Többször benéztem....
Évivel mi van, merre vagy?

Orsi, azért az nagy segítség, hogy Kolost átvállalják anyukádék. Egyedül lenni meg nagyon nem jó, kitartás.

Csilla,
Lili nem maradna még egyenlőre meg a bölcsibe, egyenlőre még nem tudom ott hagyni, de már javul a helyzet..

Fú büdi van!!! megyek pelust cserélni. Mert az még mindig nem a wc-be megy, ahhoz kéri a pelust. Peus kéjsz!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Vagyok azért én is, csak betegek voltunk.
Nekem még antibogyót is kellett szednem sajnos, de nem szedtem be akkora mennyiséget amit a doki felirt, ettől a párom tiszta ideg volt (először attól,hogy szedem, aztán attól,hogy nem annyit 8) )

Ma voltam cukorterhelésen, hát nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, mivel Eszterrel cukros voltam sajnos.

Kora mi a helyzet???
Esztim a bölcsibe elég hamar beszokott (két hét), s akkor már ott is hagyhattam.

Orsi kitartás, nemsokára tavasz és akkor lehet menni a gyerekekkel! Én is szívesen csatlakozok!
Az evés-ivásra pedig azért próbálj meg figyelni, mert én is ebbe a hibába estem,hogy nem volt rá időm, aztán már nem is kívántam...és iszonyatosan lefogytam (pedig nem fért rám :? ) El is küldtek pajzsmirigy és mindenféle hormon vizsgálatra (vér), de szerencsére "csak" ettől volt. Úgyhogy tessék enni!!
És egyébként hogy viseli Kolos a kisöcsit? Bevonod a kicsivel kapcs. feladatokba?

Látod Edina, azért Lili is bátrabb lesz, ha sűrűbben közösségben lehet és hát ez már a "korral" is jár! 8) így kettő felett azért már inkább kinyílik a világ!

Esztimről éppen most adtak a bölcsiben értékelést és annyira büszke vagyok mindíg az én kis cicámra, a fejlesztési terv csupán annyi vele kapcsolatban, hogy bátrabb legyen,mert ha elveszik a játékát, hagyja magát és csak később szól...
Egyébként már én/mi is mondogatjuk neki,hogy ne hagyja magát és szóljon,mondja hogy nem szabad,stb.
Ez legyen a legnagyobb gondunk vele!!

Többiek?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!

Mi van, mindenki eltűnik????
Mi pénteken elmentünk Ceglédre fürödni egy kicsit, azért nem voltam. Jó volt, mint tavaly is, csak most anyosomék is jöttek.

Timi, mi a helyzet a cukroddal? Biztos megvan már az eredmény. Ügyes a lánykád, jó hogy ilyen hamar megszokta a bölcsit. Lilis is ilyen, hogy hagyja hogy elvegyék tőle a játékokat, olyankor csak néz rám...

Nekem a héten lesz programom, na ilyenkor jó lenne ha már ott tudnám hagyni, de még nála ez nem megy. Így csak ma lesz, meg pénteken játszóház. Aztán anyósom sem lesz megint 1 hónapig....


na, felébredt... pedig lett volna még mit megnéznem, de mind1, majd délben..

És tessék jönni, és írni!!!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Valóban nincs nagy tolongás...

Jöttem egy jó hírrel! A férjemnek végre kijött a veseköve. Nagy megkönnyebbülés volt ez nekünk. A röntgenen 4 mm-nek nézték, de ez hosszában majdnem 1 cm és szélességre is megvan az 5 mm. Szóval nem csoda, hogy ennyi gondot, fájdalmat okozott.

Dávidnál változó, hogy mikor hagyja, hogy elvegyék a játékát. Ha ismerős veszi el, pl. unokatesója, akkor rögtön "harcba száll" érte, de ha pl. játszóházban ismeretlen, (ami mondjuk nem is a sajátja) akkor csak néz és mutatja, hogy elvették. Volt olyan hogy egy kisfiú elkezdte lepakolni a terepasztalról a vonatokat, amivel a Dávid is játszott. Egy ideig csak nézte, aztán amikor már csak két darab maradt, akkor gyorsan odanyúlt, elkapta onnan őket és letette szorosan maga mellé. :lol:

Orsi!
Kitartás! Ha van rá lehetőség próbáljatok egy rövid időre kiszabadulni a pároddal kikapcsolódni egy kicsit.

Timi!
Nagyon ügyes lánykátok van, meg talán ez a "probléma" is javulni fog, ahogy telik az idő és mind jobban megszokja a többieket és a környezetet.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tina, de jó,hogy kijött "magától" az a kő! és tényleg jó nagy volt :shock: szegény férjed..!de legalább túlvan rajta.

Nem vagyok cukros!!! Annyira örülök!!! Teljesen normál értékeim lettek,még csak a határhoz sincs közel a terhelés után.
Mondta a dokim,hogy ez is genetika és babafüggő..de olyan fura,hogy egyik terhességnél így,másodiknál amúgy.. de nagyon-nagyon boldog lettem!

Nagy hír,hogy Eszti a múlt héttől wc-re ül és pisil-kakil! A bölcsiben kezdte, van egy barátnője a "Zsóta", aki már wc használó és Esztim is követte őt. Már csak alvásnál van rajta pelus és tényleg (eddig) mindíg szól,ha wc-re kell menni. :D Szombaton kiválaszthatta magának az első bugyicsomagját és annyira büszke volt, hogy a tescóban végig azt hajtogatta kezében a bugyipakkal,hogy: az első bugyim-és mosolygott :)

Hű Edina, nektek jó kis programotok volt! Élvezte Lili a vizet?
De jó nektek!!!!!!

Orsi mi újság? Jól vagytok? Hogy bírjátok ezt a hideget a picivel?
Kolin nem vettél észre változást mióta van kisöcsi?

Momoska???

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Timi, de jó hogy jó lett az eredmény!
Bea, ennél már csak a férjed örülhet jobban!

Lili jól érezte magát, továbbra is vízimádó, csak úgy ugrál bele a széléről. De sok már lehetőség is van gyerekeknek, uh. jó volt.

Tegnap Lilinek is sikerült a wc-be a kakilás. Állandóan kéri a pelust, de előtte mindig azt mondja pi. Én meg mondam neki - azt hittem pisilnie kell - pisihez nincs pelus, megyünk a wc-re. Tiltakozott, de nem hagytam magam, és tud oda is, csak megszoka a pelust. Uh. ezentul nem hagyom magam a pelusra rábeszélni, kicsit puhítom, csak ha már végképp úgy látom hogy nem megy a wc-be.

Tegnap előtt mutogatós mondókát tanultunk a játszóba. Nagyon tetszett neki, azóta állandóan ezt kéri hogy énekeljem meg mutotassam el.
ismeri valaki?
Erdő szélén házikó, abban lakik nagyanyó.
Lám egy nyuszi ott zokok, az ajtaján bekopog.
Kérlek engedj házadba, a vadász a nyomomba.
Gyere,gyere sose félj, megleszünk mi kettecskén.



MOMOSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!! mi van vele, csak nincs valami baj? Olyan régen nem voltál! És a többiek! Éva rólad is régen hallottunk már.
:cry: Merre vagytok?

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Timi, de jó hírek. örülök, hogy nem vagy cukros, és Esztinek is a wc-hez.
kérünk pocakképet!!! :)
meg Esztiről is.

ennyi, mert már nyafi van.
de élünk még, éjjelek sz*rok...ez van.
olvasni tudok, de írni nem nagyon hagynak. szóval tessék írni!
:lol: Momoska, Évi hova tűntetek??
snooopy
 
 


Sziasztok

mindjart szetmegy a fejem... bocs h ezzel inditok, de Nori jo ideje nem akar aludni delutan, megprobalom letenni de csak kiabal, sir. akkor kiveszem es delutan 5kor leesik a feje, elalszik, de tegnap egesz delutan szenvedtunk (potnosabban Nori, ezaltal G es en is)es jo faradt vagyok. plusz meg is voltunk fazva, a gyerekeknek meg szivni kell az orrat.

Orsi, kitartas Neked!!! most nem egyszeru!
Nekem most fogyott el a tejem, eleg rossz erzes, inkabb meg szoptatnam sokaig :(

Tina, orulok hogy jol alakultak a doglok!!!

Verti, meg voltatok fazva?
Ugyi a kislanyod!!!!!!!! Gratula Neki! :P

Edina, tok jo hogy ilyen jol haladtok a bilizessel. Nalunk meg nincs ilyen "elorehaladott" allapotban a helyzet...

elgondolkodtam a bolcsi dolgon, ugy latom, Norinak jo lenne a tobbi gyerek kozott, ott aludna is rendesen es jol kifaradna. itthon nem tudunk annyi mindent csinalni a rossz ido es a kisbaba miatt. nem tudom, mi legyen, mindenkeppen lelkiismeretfurdalasom van, ha itthon marad Nori azert, ha bolcsibe viszem, azert... jajaj

Momoska?

udv,
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


sziasztok,
eloszor is nincs mentsegem, csak mikor itt csend lett, ellustultam en is.
masodszor egy kis mentsegem van, mert tegnap mar irtam egy jo hosszut, aztan felrenyomtam vmit, utana tobbe nem jelent meg a hozzaszolas ablak, csak valami menu ahelyett is, vagy menutoredek.

mindamelle vagyok, vagyunk. kis csaladi nathabol kilabaloban, de enyhe volt, alizt azert 4 napra itthon tartottam, mert mar nagyon unom a minuszokban idopontrarohangalast borisszal, ezert hanyagoltuk a sulit, s bezarkoztunk.
en 20 fok felett mukodom igazan, s ugyan az elso ho feldob, de ez mar nem az elso!!!!

timi,
tuti!!! a vercukorertek es a szobatisztasag is:-)) ugyes az eszti,s a kisocsi is! mondtak nekem is anno, hogy bolcsiben a jo pelda es a kis wc-k jotekony hatasuek, de aliznal nem jott be, ot nem zavarta, hogy masok odapisilnel, akkor lett szobatiszta, mikor majusban 1 hetet itthon volt valamiert, s akkor 4 nap alatt meg ejjelre is levettuk a pelust, sot a 3. napon 200 km-t utaztunk autoval, akkor sem adtam ra, s utana a bolcsibe visszamenes sem volt gond. remelem, borisszal is ilyen mazlim lesz. varom, hogy szoljon, mint eszti:-9 egyelore nem szol, de ezt most igy telen nem is banom, mert azert a szobatisztasag eleinte (elso 1 evben:-))) kenyelmetlenebb, mint a pelusozas, meg ha olcsobb is.
ja alizzal en is diabeteses voltamm, de csak a 32. heten derult ki, mert elotte elfelejtettuk a terhelest:-9 nembaj, igy kevesebb ideig kellett dietaznom. bar erdekes modon borisznal jo lett a 24. heten az ertekem, de az ovotos nogyogyaszom, az elozo terhessegem miatt, a 30. het kornyeken megismeteltette. brrr! s akkor mar enyhen emelkedett volt, ugyhogy kicsit borisszal is dietaztam. ami nem baj, mert en kb. ugy eszem, mint a diabetesz dieta, azokat szeretem, csak a csoki..........hmmmmm!

orsi,
azert az kedves a nagyszuloktol, hogy kolost minden napra vallaljak. s neked is konynebb, ha hianyzik is. az emberfia meg igy jar, ha az egyik gyereke elkenyezteti ejszaka, azt a masik bepotolja. nalunk is igy volt, de mar nem is emlekszem:-))
s amugy a videki let??? apukadfek is nagyon jo fejek az autoval.
irigyellek a nagyszulokert.
a szuleim is kicsit csalodast okoztak nekem, igazabol a gyerekeim imadjak oket, s viszont....de ha mi nem megyunk, ok nem jonnek, s naluk is inkabb sutnek 4 tal sutit, minthogy elvigyek oket egyet az erdobe csavarogni. s nekem is nehezen jut eszembe, hogy hosszabban rajuk hagyjam oket....elvallalnak, de maguktol nem kerik, s mindig azt ereznem, hogy nehezseg nekik, s faradtsag.
anyosek meg....brrr! 10 nnapja mar odaig jutottam, hogy megszakitom veluk a kapcvsolatot vegleg. de aztan latvan, hogy aliz kevesbe veszi nehezen a dolgaikat, mint en, s megbocsatobb,e zert egyelore csak ott tartok, hogy en nem akarom latni oket.
idezek egy delutanbol, mikor meghivtak szulinapomra hozzajuk ebedelni:
"en nem fogok kuzdeni az unokaim kegyeiert" (anyos sertodotten, mert borisz nem engedte, hogy felemelje)
"ugy megutlek anyad elott, hogy megbanod" (anyos aliznak)
"ha ket ilyen gyerekem lett volna, mar reg agyonvertem volna oket" (anyos aliz elott, en ott sem voltam)
"olyant teszek veled, hogy megemlegeted" (apos aliznak)

egy delutan alatt!

tina,
s az a ko kipisilodott? mert az se lehetett konnyu menet. vagy hogyan tavozott??? brrr! halisten, amugy!!!

edina,
mi ez a mutogatos mondoka, azaz mit kell mutogatni ra???? tetszik.
en tegnap elrangattam a fiamat ringatora (utalja a hideget, mint en, de erre is irok egy tegnapelotti story t majd), szoval elrangattam ringatora a fiamat , porgott is ezerrel, es nem tudom, hogy aliz miatt-e, de eszrevehetoen szocialisabb a tobbsegnel, azaz allandoan kereste egy-egy gyerek kapcsolatat, "felkerte" tancolni oket, magyarazott valamiket mindig egy-egy (foleg egy) kiszemelt lanynak, s felajnlott kozos tevekenysegeket, de nem sok sikerrel...:-))
viszont ahanyszor megkerdezte a vezeto csaj, hogy van-e valami kivansag valakinek, amit enekeljunk, borisz beorditotta: " ma van a szulinapom pom pom...", amire tobben gratulaltak neki, de nem ertettek, hogy ez egy kivansag dal....s ezert egyre ingerultebben kovetelte, vegul elenekelte o a "megfogtam egy szunyogot c." slager kozben.
hazafele meg eppen azon rohogtunk tamara anyjaval, hogy neha mar olyan jeleneteket produkalnak, mint egy orosz romantikus dramaban, legyen za a dr zsivago, vagy az anna karenina, mikor a szerelmesek a havas tajban kitart karral rohannak egymas fele kialtozva: "borrrisz","tamaja".

tegnapelotti kiboriszos story:
elmentunk postara, addig meg birta, de ott mar vegig nyuszogott, hogy menjunk haza, majd onnan a szembelevo boltba, mar az odafele utat vegigkiabalta, hogy "hazamenjunt, hazamenjunt", de a boltba se hagyta abba, vegul egy eladono lekenyerezte egy turos sutivel, addig csend volt, mig megette, utana ujra kezdte, ekkor az eladono egy autos magazinbol meselt neki, attol megint csend lett, de mikor kimentunk a boltbol, ujra kezdte, s csak akkor hagyta abba, mikor tutira felismerte, h. hazafele tartunk, akkor mar viccelodott is. itthon meglatta a nappaliban az addikt kutyajat, s igy koszontotte: "szia vava, medjöttünt, nem szejetem a hidedet." bezzeg, mikor en kerdeztem, mi a baja, nem szolt semmit. majd demonstrative felcaplatott az autoihoz, s hangos eneklessel autozott, jelezven, hogy itthon jobb.aztan hivtam ebedelni, de kiborult, hogy nem tojas van a fozelekhez, hanem virsli, eleinte nem engedtem neki, mert hisztizett, de mikor halkan megszolalt, hogy "téjet tojást, léccives!", akkor oszedobtam neki egy tukortojast, amit rogton befalt fozelek nelkul, majd "téjet méd tojást" felkialtassal egy idoben kiboritotta a fozeleket az asztal kozepere....na ekkor mar eroltetetten se tudtam nevetni, csak kidobtama szekebol, s felzavartam, a lepcson meg "butaanyazott", de felerve mar ujra enekelgetett, 20 perc mulva feljottem mar kicsit megenyhulve, megkerdeztem, hogy mit csinalt lenn, erre o: " tibojitottam a fozeletet. uuuugy sajnalom." ekkor mar rohogtem!!!de enni nem kapott .

na potoltam a mulasztasaimat???:-)
telleg evi?????
csurci?
s csilla ujra???
kora?
(na most en pofazom:-)))

Kép
Kép
momoska
 
 


ja, csilla van. szia:-))))
hat nem egy jokedvu hozzaszolast irtal. de megertelek. azert a nap ket legjobb pillanata, mikor elcsendesednek a kolykok alvas okan:-)))
bar ketsegetlen, hogy tobb gyerek leszokik mar 2-3 eves koraban az alvasrol (aliz 3 volt, de a baratnoje 2), azert valami csendes pihenot mindenkepp be kelelne iktatni azidotajt, amihez hozaszokhat, mese, konyvnezegets, aztan hatha visszarazodik meg az alvasba, mivel ilyen ciklusaik is vannak. borisz is hetekeig nehezebben aludt el este is,, delutan is...de en enm vettem ki, mert nala nem gond, elenekelget az agyaba, amig be nem alszik, most meg 4 napja 7kor kel pontban. brrrrrrrrr! nem igy szokott, viszont ezzel egyidoben este is es delutan is hipphopp alszik, nincs enekles!

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska!
Jöttél, láttál, pótóltál! :lol:
Zajlik nálatok az élet! :) Úgy bírom ezeket a Boriszos sztorikat!
Kérdésedre válaszolva, igen kipisilte a követ, de úgy, hogy vérzett, meg jó egy napig még fájt neki. :( De ezt már örmmel elviselte.

Edina!
Én ismerem ezt a mondókát, de egy kicsit másképp.

Ha már mondóka, remélem nem bánjátok, ha leírom, amit Dáviddal alkottunk :D
Mosogatós mondóka

Fröcsög a víz meg a hab
anya minden szennyest elmosogat
Fogjuk a lábast és jól behabozzuk
aztán tiszta vízzel nyakon lódítjuk
Így jön sorba tányér, kanál, s a villa
ezáltal lesz minden edény tiszta
De ezzel még nem végeztünk
a tiszta edényt a szárítóba tesszük
És aki a mosogatásban nagy segítségnek számít
az nem más, mint anya huncut fiacskája Dávid

Na jó, nem tökéletes, de Dávidnak tetszik.

Timi!
Nagyon ügyes a lánykátok! Gondolom Eszti mellett Ti is büszkén lépkedtetek a bugyicsomaggal! :)
A vércukor eredmény meg egy külön jó hír! :)
Én nagyon bízom a bölcsi jótékony hatásában- minden területen.

Kép
Kép
tina82
 
 


De jó Momoska hogy jöttél, már nem tudtam elképzelni hogy mi van veled!
A Boriszos történetek meg nagyon jók, én is bírom ahogy és amiket már mondogat, nem semmi! Jó neked, hogy így egyedül elvan, ott tudod hagyni az emeleten, te meg közben tudsz csinálni valamit.
Nekem ott kell lenni mellette, nem tünhetek el a szeme elől.

Én is unom már ezt a hideget, nem csodálom, hogy nincs kedvetek rohangálni korán kint.

Mondóka:
Erdőszélén házikó (itt mutatod a házikót, a kezeddel háztető formába)
abban lakik nagyanyó (szemüveget mutatsz magadon)
Lám egy nyuszi ott zokog(nyuszifület mutatsz a fejed tetején, majd sírva dörzsölöd a szemed)
Az ajtaján bekopog (kopogsz a levegőbe)
Kérlek engedj házadba (két tenyeredet összetéve könyörögsz)
A vadász a nyomomba (úgy csinálsz mintha lőnél puskával)
Gyere gyere sose félj (intesz a kezeddel hogy gyere)
Megleszünk mi kettecsként (széttárod a kezed hogy odaszaladjon és megöleled)
Közben ahogy énekeled meg mutogatod, ringatózni szoktam jobbra-balra.

Tina
nagyon tetszik ez a mondóka amit alkottál, ügyes vagy nagyon!

Csilla,
sajnálom hogy most nem olyan jók a napjaid, kitartás.
A bölcsinek tuti van jótékony hatása, a közösségnek húzóereje. Nem könnyű eldönteni, mert azért szeretnéd ha melletted lenne, de én azt nézném hogy mi a jó neki, még ha nehéz is elengedni. Nekem is csak a szám jár ám, mert nem tudom milyen is az, csak gondolom, amikor ott kellene hagyni :lol: . Legalábbi én szeretném ha csak egy kis időre is ellenne nélkülem. De az tény hogy Lilin is látom hogy kell neki a közösség, már igényli, és nem mindig elég az hogy otthon játszat anyával, apával. Bár kétségtelen hogy Lili azért velünk is nagyon jól elvan, de kell nekik már a társaság is.
Uh. én biztos megpróbálnám, aztán meglátod hogy alakulnak a dolgok. Rosszat biztos nem teszel vele.

Megyek mert hív, remélem még visszaalszik.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!!!

huuuuuuu ne haragudjatok hogy ilyen szomorkasra sikeredett a hozzaszolasom!!! bocs!!!

Momoska, nagyon edes ez a Borisz! nem semmi hogy miket mond! es tudja mit ataj! :P
most ket napja alszik megint Nori, mondjuk elotte kiabal 20-40 percet de ez van. ez meg mindig jobb, mint a multkor, hetkor megfurdettem es meztelenul toporzekolt a fszobaban, en meg attol feltem hogy megfazik.

Edina, en is ismerem a nagyanyosat, nori imadja :)

Tina, tokjo a dalotok!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


par kep:

takaritono 1.:
Kép

takaritono 2.:
Kép

Gergo Nori napszemuvegeben:
Kép

Nori Nori ... :
Kép

a kisagy:
Kép

vegre elaludt!!!
Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok,

Momoska is előkerült, meg Csilla is...nagyon jó nagyon jó :lol:

kicsit rólunk: Noel még mindig sárga ezért kedden elmentünk a gyerekklinikára pestre, vettek vért, meg hasi uh is volt. semmi rendellenesség nincs csak magas a bilirubinja, azt mondták teáztassam. nem igazán akarta, nem nagyon fogdta el a cumisüveget, de azért bele tudtam tuszkolni szerdán meg csüt-ön egykicsit.
azért felhívtam a szopis tanácsadónőt akivel már többször beszéltem, és azt mondta felejtsem el a teát mert tévhit, hogy attól jobb lesz. sajnos megsínylette a tejem a két napi teát, mert már két mellből kell etetnem. :cry:
ma kellett visszamenni kontrollra, bilirubin mindig magas.írtak fel tápszert, hogfy azt adjam , ne a cicit. felhívtam egy másik dokit akit a szipis nő ajánlott, és azt mondta dobjam ki a receptet és többet ne vigyem a klinikára mert elég maradi a felfogásuk. nyugodtam egyen amennyit akar majd a tejtől ürül a sárgaság. amúgy 3 hónapig még tök normális ha sárga egy gyerek.
hát ez van velünk... most Noel alszik, Kolos vacsizik, így ideültem. :)

Momoska, én is bírom a Borisz-storykat...mégmégmég :lol:

Csilla, Nori is egy komisz lányka úgy látom. :) haját nem növesztitek?

hát én egy mondkát sem ismerek...rossz anya vagyok. :D majd a nagyi mondókázik neki.
nákunk most halász judt megy orrba szájba...lemezen van meg a nagyszülőknek...kicsit már unhatják. állandóan azt kell hallgatni, és táncolni rá. és nem ülhetünk ám le...kolos felrángat, hogy mi is ropjuk. :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Nori elaludt este szooo nelkul!!!!!!! hurraaaaaaaaa! :) csak aludjon is reggelig szepen
Gergo szenvedett egy sort mire elaludt, mintha a hasa fajt volna.
harom napja, mikor az apja etette - tapszerrel este - kijott az orvos mert annyira sirt utana, es en meg nem voltam itthon csak epp az orvos elott ertem haza, kiderult hogy tul mohon ette a tapszert es szelgorcse volt.

Orsi, szerintem is maradiak lehetnek a klinikan, az anyatej a legjobb, annal nincs jobb orvossag. Nori es Gergo is besargultak, Norit kekfeny ala kellett tenni, total kivoltam, G-t szcsere hazaengedtek, de harom honapos koraig latszott rajta a sargasag, a szeme is kb akkor feheredett ki teljesen. mindig a napfenyre kellett tennem oket es sok folyadekot adni. csakhat igen, ha csak szopizik a baba, akkor nehez, en poharbol adtam par kortyot, ahogy a csecsemosoktol lattam a korhazban.

en lehet hogy hulyen csinaltam de en mindig ket mellbol szoptattam.

Nori egy huncut kiscsaj, de szerintem ebben a korban mindenki az, vagy nem?

"Halász neni" nalunk is kedvenc. van ket koncert dvd-nk, a Csiribiri-s elso (vagy masodik?) szaman mindig sirok, olyan meghato. jajajaj.

tobbiekrol is szivesen neznek fotokat!!!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Norinak eleg gyenge a haja, inkabb jarunk fodraszhoz vagatni. Ez van. de remelem meg fog erosodni idovel!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Csilla, nincs olyan, hogy rosszul csinálod. lehet két mellből is szoptatni ahogy neked jó. nekem annyi tejem volt az elejné, hogy egyet sem evett ki így én ráálltam az egy szopi egy mellre. meg kolossal is sok volt így nekem ez jött be. de a végén már kolosnak sem volt elég így kiette mind a kettőt.

örülök, hogy nóri végül elaludt. és meddig aludt? kolos 5:40ig. brrrr noel meg fönnt volt 2:30-tól 4ig, aztán kelt megint 4:40körül. de olyan jókedvű volt hajnalban, nagyokat kacagott. :D

Timi hol vannak a pocis képek?? vagy nincs mit nézni rajtad mert annyira vékony vagy hogy nem látszik?? :lol:
snooopy
 
 


Hű Orsi! Tényleg idiótaság az,hogy inkább tápszer mint cici :?
nem is értem...
Szerintem csak figyelj arra, hogy sűrűn egyen/igyon hiszen ilyenkor aluszékonyak és ahogy Csilla is írta, a napfény is segít....már ha süt a nap! Akár az ablakhoz is lerakhatod,hogy érje a napfény.
Az elején én is két mellből etettem, aztán mi is átálltunk az egyre,mert elegendő lett az is.
Teszek majd fotót, giga hasam van!!!Esztivel közel nem volt ekkora...nektek is nagyobb volt a másodikkal?

MIt szóltok a hóhoz?? :shock: én nem is emlékszem mikor esett ennyire! Holnap megígértük Esztinek,hogy építünk egy hóembert.

Momoska, jó hogy írtál! Jófej ez a Borisz!
Anyósodék meg.... és mit mond a párod? Csak Alíz és Borisz van nekik unoka?

Az én anyósom meg elesett 2 hete és elrepedt a térdében egy pici csont, úgyhogy most gipszben van. Anyu meg eljött egy rutin laborra hozzánk, erre kiderült, hogy magas a cukra és a koleszterinje is épp a határon van. :roll: Most jár kivizsgálásra, szem-szív-érrendszer...háát, mindig jön valami.

Csilla, a képek nagyon jók, de a második takarítós különösen tuti!! :D

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Az jó,hogy Nóri alszik! és milyen szerencsés vagy,hogy magától elalszik!! Egyébként amikor Eszti nem akart aludni déltájban, akkor én is ettől függetlenül lefektettem és pihenni kellett...(reménykedtem hátha elalszik). Ahogy Momoska is írta, az egyik fénypontja a napnak, amikor elalszanak a gyerekek!! 8)
Gergő kap már valami szilárd kaját?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok!

Reggel óta szakad a hó! Lili élvezi, be sem akar jönni.
El akartunk menni korcsolyázni, de ilyen nagy hóban nem merünk autóval útnak indulni.

Csilla, de jó hogy megjavult Nóri alvókája! Csak maradjon is így! Jók a képek.
Lili meg mostanában olyan aluszékony! Ma is 8-kor kelt, de délelőtt is látszott rajta hogy álmos, és délben simán elalszik hamar. Nem kell nyaggatni hogy aludjon.

Orsi, mindig is így volt, hogy ahány emberrel beszélsz annyi féle vélemény, aztán döntsd el hogy most akkor mit is csinálj. De én is inkább a szopis tanácsadó véleményét venném figyelembe, az anyatejnél nincs jobb. Még hogy tápszer! Főleg ha van bőven tejed! Normális ez az orvos!!???

Csajok segítenétek egy kicsit?
Arra gondoltam, hogy nekiállok szétnézni milyen óvodák vannak a városban és írék mindegyiknek egy érdeklődő levelet, amire ha válaszolnak talán segít eldönteni hogy majd hova is írassam be Lilit. Nem tudom jó ötlet-e, ill. van-e értelme? Szerintetek?
Tennék fel egy csomó kérdést akár az ebéddel kapcsolatban, akár hogy tornáznak-e rendszeresen stb. programokról, meg ami eszembe jut, ami fontos lehet a döntésben.
Ti mit kérdeznétek? Lehet hogy olyan ötletetek van ami nem jutna eszembe.

KépKép
domidina
 
 


Edina, nálunk a kerületi lapban minden jelentkezési időszak előtt megjelenik, hogy az itteni óvodákban milyen nevelési szempontokat tartanak fontosnak, milyen elveket és milyen külön programlehetőségek várnak a kicsikre. Azt is leírják, hogy hány fősek a csoportok, illetve,hogy ezek összevont/vegyes csoportok,vagy tényleg korcsoport szerintiek. Jó ötlet,hogy érdeklődj, szerintem egyáltalán nem hülyeség!!

Ma lent voltunk a kertben és építettünk egy hóembert, Eszti most a tavalyival ellentétben jobban élvezte a havat, bár azért azt nem mondanám,hogy nagyon aktív lett volna. 8) Viszont amikor jöttünk volna már fel, elkezdett sírni,hogy maradjunk és menjünk sétálni!Úgyhogy az apjával elmentek egy sarkot, nekem már nagyon fázott a kezem,így nem mentem velük :)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok,

itt tegnap esett a hó egész nap, vagy 30cm és ma is esett egy kicsit. kolos is élvezi, ő sem akar bejönni. szeret szánkózni, de csak ha az apja húzza. :D

Edina, szerintem is jó ötlet a kérdezősködés, így legalább el tudod majd dönteni hova irasd, mi a fontso nektek.
nekünk is aktuális lenne feltérképezni az ovifronot. mondjuk én nem akrok beadni jövő jan-ban csak szep-ben. rossz lehet egy összeszokott csoportba bekerülni. most szep-ben meg nem is tudom felvennék-e...de az meg olyan korai. nem akarom elküldeni magam mellől, de tudom, hogy fontos neki a gyerektársoság. hiányozni fog. :cry:
snooopy
 
 


karácsonyi Eszti:
Kép
Anya cipőjében :D
Kép
szülinapjára kapta:
Kép
nagylány :D
Kép

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: