Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Orsi ez olyan jó, hogy ilyen kis rendes bátty Kolos! Milyen izgalmas hetek ezek!!
Juliánus barát :lol: :lol: :lol: :lol: Ez jó!

Kezstyű nekünk is kötött van + 1 orkános ami tavalyról még éppen jó, de nem hiszem, hogy kihúzzuk vele a tél végéig. Levi csak úgy veszi fel a kesztyűt ha meg van fenyegetve, hogy bemegyünk és nincs motorozás meg semmi sem. De el kell vele befelé indulni csak akkor hiszi el.. :roll: :wink:

Edina engem is érdekelne az az oldal! Jó lett a kép!!!
Lili így megül a szánkóban? Az ilyen szánkónak van háttámlája? Levi csak úgy maradna meg benne szerintem. Szép a cica is! Biztos szereti Lilit ha elkísérte szánkózni! :D

KépKép
kora
 
 


majdnem ugyan az a póz
Noel
Kép
Kolos
Kép
snooopy
 
 


hat telleg nem hasonlitanak, de mindketto szep szabalyos kolok:-) kolos meg nagyon rendes gyerek, h. igy aggodik a tesoert. remelem, jobaratok lesznek:-)
latom, hogy azert ott van az a zsombor nev:-)

edina,
en is megneznem a progit!
s lili is nagyon szep, de en extra macskamanias vagyok, ezert a cicas kep ragadott meg jobban:-))
mi tegnap osszessegeben majdnem 4 orat toltottunk a hoban borisszal, majdnem kettot tamaraval delelott, aztan majdnem ugyanennyit alizzal delutan...sajna mindket gyerekem odavan a hoert, pedig a hideg idegesiteni szokta oket, nem szoktak kivagyakozni, de most csak engem idegesitett...szankot csak tavaly probalta borisz, de tavaly is csak akkor jott be neki, h dombrol csuzstunk le, csak ugy huzva nem...tamaraval tegnap volt szanko, de arra nem volt hajlando raulni, csak huzni.
anyukam hozott neki egy jo vastag orkan kesztyut, de az egyujjas kesztyuk kozul csak egyet tur meg, egy regi alizet, azt is nagy nehezen, az viszont polar, s elazik hamar, de nem zavarja...a teli bakancsat is la akartam cserelni jo kis csizmara, hotaposoja nincs, de egy tuti kis borcsizmaja van, meg anyukam vette, de annyira ragaszkodott a bakancsahoz, hogy kuzdott, majd vegen jottem a varazsszoval: "ez motoros csizma", na rogton felvette, s mindenkinek mutogatja:-)) s mar jol beprobaztuk a hoban, ugy tunik nem azik be!!!

Kép
Kép
momoska
 
 

 
 

baratnom kuldott egy receptet!

Süteményrecept gyesen lévő anyukáknak:
- Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 fokra. Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki Öcsi kezéből, és mossuk le a falat. Mérjünk ki 3 evőkanál kakaót. Ismét vegyük el a margarint Öcsitől. Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra. Keverjünk a margarinhoz 4 egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet.
Vegyük ki a füstölgő plüssmacit a sütőből, és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szellőztetés végett. Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét, hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az előbb. Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra.
Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütőből. A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük.
Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitől. Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.
- Bevonómáz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a rohadt plüssmacit a grillsütőből, és dobjuk ki az ablakon, jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszád ház tetejéről.
Tegyük Öcsit a járókába. Adjunk a mázhoz 5 dl tejet, egy kevés sót, és lassú tűzön forraljuk 2 percig. Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befőttek és a takarítószemélyzet költségét. Kössük ki Andikát az asztallábhoz.
Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütőből. Dobjuk ki.
Kapjunk idegösszeomlást.

Kép
Kép
momoska
 
 


a gyerekeim kimasztak a vonalzorol, lattatok??!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


az oldal ahol a sok képkeret van, persze van a másikon is..
www.photofiltre.extra.hu

és a hozzá tartozó program amivel összefésülheted a kettőt: (30 napos próbaverziós)
www. ladyj.extra.hu

de ezt ajánlja az előző is, onnan elindíítható.

a receptet majd holnap, most csak ennyi, illetve

a szánkónak van egy kicsi háttámlája, egy olyan kis ülésféle van képezve a szánkóba, rövid a háttámlája, de Lili a végén már feküdt benne.
Lili elviseli a kesztyűt, van többféle is, egyújas, 5újjas.

KépKép
domidina
 
 


húúúúúha, de eltünt mindenki, én is :lol:

baromi hideg van!!!!

Képzeljétek, szombaton elindultunk korán anyuékhoz disznót vágni. Tők jó idő, tudtunk haladni, jó útviszonoyk. Délben kinéztünk az ablakon, egy kicsit szállingózótt a hó. Ó hát ez semmi ráérünk... Aztán Tibi észrevette amikor a kutya bement a garázsba kb. f2-kor, hogy tiszta hó a háta. Na ennek már fele sem tréfa, több helyen áll a forgalom az utakon.
Gyors pakoltunk, otthagytuk szegény anyuékra a munkát és "tűztünk " haza. Mármint cammogtunk, ugyanis vagy átlag 45-tel tudtunk menni. Haza is értünk 1 óra helyett több mint 2 óra alatt, de hazaértünk.

És ki merre? Ezerrel karácsonyi előkészületek?
Kinél mi lesz a menü? Süttök?

Hú én szeretnék beiglit, de egyedül még soha nem csináltam, és elég macerás, mármint sokszor nem sikerül, jól el kell találni. De viszont valami sütit meg szeretnék.
Nálunk halászlé lesz meg kacsa.

Képzeljétek Lilinek játékkonyhát vettem, anyuval össze is beszéltünk, hogy ő meg vesz hozzá mindenféle konyhai cuccot. Most hogy hazamentünk megnéztem mit vett. Hát nem ő is komplett játkékkonyhát. Így vehettem Lilinek tegnap más ajándékot.
Az én játékkonyhámat föltettem a teszre. Nem tudtok valakit akit érdekelne. Sajnos már nem karira, de akár szülinapi ajándéknak is.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok...azazz szia edina:-)))

haaat a nagymamak mindig tulzasba esnek:-))) sajna en nem tudok jatekkonyha szuksegletrol most!!! mi nagyon elveztuk szombaton ezt a nagy havat, bar borisz elotte nap meg kiborult, mikor elmentek a csömöri dombsagra szankozni, ezert mikor szombaton kerdeztuk a hoesesben, kimenjunk-e, akkor mindent kitalalt helyette, csak nehogy kivigyuk, de aztan hallottuk, hogy valaki havat lapatol az utcaban, s meglatta, hogy tamaraek, s csak annyit mondott: "összepatolom a gyujmatat", s mar szaladt is lefele oltozni, aztan meg behozni nem lehetett.

tegnap meg aliz bulijat eltuk tul, sot meg elveztuk is. 2 kozos - altalunk felkinalt - jatek es a torta elegge betagozta a bulit ahhoz, hogy a tobbi rohangalos, kergetozos, tancolos, uvoltos resz 12 kolokkel mar inkabb szorakoztato, mint kiborito volt. azaz a kolykok nagyon jol ereztek magukat, ez meg nekunk eleg ahhoz, hogy mi is. szerebcsere a kedvesem bevallalta az animator szerepet, mindket jatekot o vezenyelte le, mint egy jo tantobacsi, s a tortazast is, s meg arra is volt ereje, hogy poenkodjon veluk, tortaeves elott oooomoztak, mint a jogazok, s elhitette veluk, h. ha eleg sokaig csinaljak, akkor lebegni kezdenek....utana sokaig hallottam meg neha egy-egy om-ot:-)

karacsonyi keszulodesre meg alig tudtam gondolni.
de provance-i kacsa lesz, mert az 20 perc alatt osszerakhato (karacsonyi illata van), s utana 2-3 orat sul, addig eppen lehet keszulodni, ajandekozni stb.

edina,
nekem van egy jo bejgli receptem, ami egyszeru-gyors, de allagban izben nagyon hasonlo az eredeti beijglihez.
idemasolom, hatha erdekel:
Hozzávalók: -56 dkg liszt
-21 dkg ráma
-6 dkg porcukor
-1 dkg élesztő
-2 dl tej

1 adag töltelék:
-25 dkg mák
-25 dkg porcukor
-2 e.k méz
-mazsola
-1 dl tej
-1 e.k lekvár. (Ált. baracklekvár)
Elkészítés: A rámát a liszttel , porcukorral, a szétmorzsolt élesztővel és a tejjel összegyúrjuk, majd 4 részre osztjuk.
Letakarva 1/2 órát pihentetjük, hűvös helyen. Vékonyra sodorjuk, és megtöltjük a töltelékkel. A tetejét felvert tojással megkenjük.

1 adag töltelék: a hozzávalókat kicsit összefőzzük, és megvárjuk míg kihűl.
1 adag töltelék 2 rúdba elegendő!

Jó étvágyat!


Elkészítés időtartama: 1 óra pihentetéssel együtt perc

Kép
Kép
momoska
 
 



Kép
Kép
momoska
 
 


Szia Momos!

Köszi a receptet, kipróbálom.
Közben meg még eszembe jutott hogy a Lili szülinapi tortájára még nem is gondoltam. Vagyis most előbbre hozzuk szombatra, így viszont előtte lévő napokon nem lesz nyitva semmi, venni így nem igen tudok, uh. össze kellene dobni valamit. Mondjuk eredetileg is így terveztem, hogy majd sütök valamit, de Tibi meg azt mondta hogy minek, annyi félét lehet venni. Na ja! 3 nappal előtte! Az meg milyen lesz!

Nálatok milyen torta volt? Jól nézett ki!
Volt ám gyereksereg!
Ja azt nem is mondtam a múltkor, hogy Borisz választottja se semmi ám! Nagyon szép kislány!!!!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztoook!!

Hú,Momos megnéztem a képeket, mennyi gyerek 8) !! De jó kis buli lehetett, a képekről ez jön le. A tortát ti sütöttétek?
Hát az én Esztim csak az autóból és a szobából szereti a hóesést és a havat. Bár lehet,hogy csak pont a legnagyobb hidegben próbálkozott az apja vasárnap a hó élvezetével.... asszem kéne egy szánkó!

Beiglit én is sütöttem anyuval 16 rudat, aztán vasárnap én önszorgalomból még 4-et (anyóséknak ajándék lesz belőle 2)
Nem is olyan nagy cucc ez a sütés! :wink: Azért Edina igazad van, hogy el kell találni,mert az egyiket úgy kinyújtottam és megtömtem,hogy ki is repedt sütésnél.

Nálunk is halászlé lesz (bár én nem eszem, anyu csinálja) és rántott halacska (ponty és tőkehal, hekk), mellé majonézes cuccok és zserbó (anyósom hozza).
Idén úgy mint tavaly, átjönnek anyósomék, párom öccse és anyukám.

Fura,hogy csütörtökön már karácsony...valahogy semmi hangulatom.

Orsi, a nózijuk egyforma! :D Szép kis fiaid vannak!

Edina, akkor jól összebeszéltetek anyukáddal! :lol: Ezek a nagymamák! Most nem terveztünk játékkonyhát, s az ismeretségi körömben sincs senki, aki hirtelen eszembe jutna...

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


csokis-vanilias torta volt, aliz keresere, liony szelet neven fut itt a cukraszdaban, a kolykoknek izlett, sztem nem volt egy nagy szam. fozott kremes egyszeru. en viszont nem vallalok tortasutest, azaz csak sima pudingtortat es joghurtortat vagyok hajlando (pudingtortAT KAPOTT is aliz tegnap, mert 12.50kor (ebedkor) szuletett, igy meg a buli elott tortaztunk egyet csaladilag. de olyasmit, amihez tesztat kell sutni kulon, az nem az en mufajom:-)
tartsatok vasarnap lili szulinapjat, s akkor mar nyitva van nehany nagyaruhaz, allitolag az ottani tortak is finomak!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


timi,
jol ertettem 16+4 rud bejgli!!!!!!!!!!!! ezzel kereskedtek???:-)))
a szuk kis csaladomban csak a kedvesem szereti a beijglit, de a tagban is csak az o csaladja, az enyem nem, ezert rajuk hagyom iden!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!!

Húú tényleg szombaton még eszemben is volt, de vasárnapra kiment a fejemből, de majd most: Boldog szülinapot Alíz!!!
Kép

Jó nagy buli volt! Nem is tudom én bírnám-e azt a sok gyereket... :oops: :oops:

Orsi tényleg nem hasonlít a 2 fiad egymásra egyenlőre, de csudaszép mind a kettő!! :D

Sajnos én sem tudok játékkonyhára vevőt...

Én eléggé bajban vagyok a menüvel. Apa kedvéért lesz gesztenyekrémleves (ami szerintem inkább desszert) meg vettünk ma tőkehalat, de azt már nem tudom mit csinálok belőle... Nálunk bejgli nem lesz (Timi tényleg elég nagyiparban nyomjátok! :D ), nem vagyunk oda érte (én kifejezetten utálom) a nagyiknál meg lesz úgyis. Én csinálok karácsonyi muffint, nem variálom túl a dolgot! :)

Én majd Levi szülinapjára sajttortát tervezek. Tavaly roli szülinapjára csináltam és isteni finom!!!! Egy hónappal később meg majd Roli kap gesztenyetortát és kész.

Levit nem zavarja a hó ugyanúgy motorozni meg labdázni akar. :roll: :wink: Perzse ha volna szánkója biztos más lenne a helyzet... egyszerűen nem lehet egy épkézlb szánkót kapni! :twisted:

KépKép
kora
 
 


sziasztok!

Hogy én milyen figyelmetlen vagyok!!! :oops: :oops: :oops:
BOLDOG SZÜLINAPOT ALÍZ!!

Hú Timi ez ám a mennyiség! Nem semmi adag. Igen azért mondtam hogy vigyázni kell, mert anyunak is előfordult már hogy megrepedt a teteje, szétestek darabokra a szeletek stb.
Annyira mi sem vagyunk oda érte, de valahogy nekem a karihoz tartozik. Meg szenteste jön a dédi is, ő meg imádja uh. megpróbálkozom Momos a te recepteddel.
Jól értettem, hogy a leírt tészta adaghoz 2 adag tölteléket kellene csinálni. Azt hiszem én megfelezem az adagokat, elég lesz 2 tekercs is.

Sajnos már vasárnapra nem tehetjük, mert így szerveztük és már nem tudom megvariálni. De nekem nem gond a sütés. Nem csinálok hú de bonyolultat én sem, kb. olyan lesz mint a Tietek Momoska. Én a méteres kalács tésztáját szoktam csinálni, az mindig beválik, piskótát nem csinálok az rizikós. Aztán csokis, vaniliás főzött krémet készítek, azzal töltöm, díszítem. Egy kis csokidara, reszelékek a tetejére. Valami marcipánfigura ilyenek.
Én nem nagyon vagyok oda a vásárolt tortákért, valahogy azok mind annyira krémesek, egy jóízűet nem tudok belőlük enni.

Megyek ma takarítós nap van, porszívózás, fölmosás, ágyneműhúzás. Ma nem sok együtt játszás lesz lilivel...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Timi, bejglimennyiséghez gratula és lesz aki megeszi?? :lol:
én is így vagyok vele, semmi karácsonyi hangulatom. nálunk fa sem lesz...cak anyáéknál, hozzájuk megyünk 24-én. majd jövőre veszünk fát az új lakásba.

ja és képzeljétek úgy néz ki két ünnep között leköltözünk. :) egyik haverunk elkér a munkahelyéről egy furgont így nem kell költöztetőknek fizetni.

Momoska, tényleg tényleg Alíznak nagyon boldog szülinapot!!!!!!!!!!!!!

Edina, én sem tudok olyat akinek kéne játékkonyha.

hát én nagyon lusta anyu vagyok mert se karácsonyra nem főzök, se Kolinak a szülinapjára. :oops: húgom vállalta be a tortát, 27-én jönnek szüleim ide, mert 26 nem érnek rá, de még úgy sem érti ha egy nap késéssel kapja meg az ajikat.
snooopy
 
 


igen, edina, a tesztabol - asszem - 4 rud lenne, de a toltelek 1 adag (2 rud), mivel altalaban 2 makos es 2 dios a szokasos, de ebbol lehet csokisat is csinalni (az fogy nalunk is:-)), meg ami meg eszedbe jut...en egyszer csinaltam hagyomanyosat is, azzal tobb a macera, mint a haszna!

Kép
Kép
momoska
 
 


ide teszem a kacsareceptet, mert ugyan karacsonyi illatu, de sztem barmilyen unnepi kajanak jo. nagyon finom omlos lesz, hatha hasznat tudjatok venni:
provance-i kacsa
Hozzávalók: kacsamellfile, prvance-i csirkefűszerkeverek, bors, só, narancs, fokhagyma,voroshagyma, szegfűszeg, vörösbor,

hozzá: krumplipüré, aszalt szilva stb.
Elkészítés: Végy 3 db /ha nagyétvágyú a násznép, lehet többet is, de akkor az egyéb hozzávalók mennyiségét is arányosan növelni kell! / kacsamell filét /ebből lesz 6 szelet./
Tisztítsd meg, és vágd ketté. Tedd bele egy kacsasütő edénybe, vagy bármibe amit le lehet majd fedni. Lehet egy tepsi is, csak jól le kell majd fóliázni.
Végy egy kotányi provance-i csirke fűszerkeveréket, és a mellek húsos felét vastagon szórd be, Sózd meg mindkét oldalát és tekerj rá némi frissen őrölt borsocskát is.
Nyomd ki két-három narancs levét, és bonts fel egy finom száraz vörösbort is. Két fej vöröshagymát tisztíts meg, és szúrkáld körbe szegfűszeggel /4-5 db/hagyma/.
Ezután tedd az edénybe a kacsa mellé a hagymát és még úgy 5-6 gerezd fokhagymát, öntsd rá a facsart narancslét és úgy 1-2 dl bort, és ha éppen van otthon pár szem borókabogyót.
Tedd be a sütőbe közepes lángon /inkább halványan/ és feledkezz el róla úgy két órára, vagy háromra, attól lesz finom, hogy lassan puhul és kicsi tűzön.
Ha már vajpuha, vedd ki az egészet, de meg ne égesd magad /mint ahogy én szoktam/, és várj egy kicsit, aztán szedd le a teteéről a zsírt, arra nincsen szükségünk.
A husikákat tedd át egy tálalásra is alkalmas nagyobb mérető cserép, kerámia vagy jénai edénybe, amit sütőbe is lehet majd tenni.
Szórj mellé úgy 30 dkg magozott aszalt szilvát,lehet némi mazsolát és aszalt barackot is, amiket előtte beáztattál, azaz kimostál. És két nagy, nehéz narancsot hámozz meg,és szedd le a gerezdekről a hártyát, mert az keserű lesz, és azt is rakd hozzá, és öntsd rá a nedűt ami a lezsírozás után maradt. Tedd vissza a sütőbe és úgy félóüra alatt süsd pirosra, azért maradjon szaftja is.
Krumlipürét készíts hozzá és áfonyás sült almát, ami nagyon egyszerű. Félbevágsz személyenként 1-1 savanykás, de piros héjú almát, nem hámozod meg, csak kiszeded a közepét és a mélyedésbe megy egy kis áfonyalekvár és dió. Betolod a sütőbe, pár perc alatt készen lesz.
Ezután már csak az egész dolog megevése és a tíz ujjunk megnyalása maradt hátra.
Elkészítés időtartama: 20(elkeszites) +180(sütés) perc

Kép
Kép
momoska
 
 


naaaa? mai alkotas!
Kép
ezmegteli!
borisz ebben a kereknyomban ment, huzta (vagy probalta) alizt, s azt kiabalta: "en vagyot a villamos"
Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

Kép
Mindenkinek kívánok boldog, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket.

Nem tudom jövök-e még holnapig, inkább elküldöm most.

Momos, jól néznek kia a mézeskalács figurák. Én is gondoltam rá, de arról már lecsúsztam. A kacsareceptet is kimentem, hátha Tibinek megtetszik. Nálunk is kacsa lesz, jó lenne egy kicsit megbolondítani :D

Ti mikor díszítitek a fát? Én majd este ha Lili elaludt, reggelre már ott várja a fa. Máskor nem megy. Holnap délelőtt Tibi főz, Lilit nem tudja elvinni senki. Ebédre meg már jönnek, uh. addigra állnia kell a fának. Majd ma du. megkötözöm a szaloncukrokat, karikát, mindent odakészítek estére.

Ma még asztalterítőt is kell varrnom. Akartam venni egy szép anyagot, amit ünnepre a kihúzott asztalra tudok tenni, mert a régi már tönkrement.
Tibi vett, én nem tudtam elmenni. Mondtam neki milyet szeretnék, de persze ő hozott egy tök sima sárga és narancssárga vékony vászon anyagot. Azt mondta neki az tetszett. Én meg valami damaszt anyagra gondoltam... Na erről ennyit!!! :lol: :lol: :x

KépKép
domidina
 
 


en is kívánok mindnyajatoknak és kis csaladnak, nagy családnak szép és örömteli karácsonyt!
ezzel a dallal: http://www.youtube.com/watch?v=1CNQ_LJ014k

momoska es a tobbike!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Hű,de jó kis mézeskalács figurák! Autós és polip forma?! :shock: Tök jó!! A szánkós kép is tetszik! 8)

Edina, a fiúkat nem szabad ilyen dolgokért küldeni,mert úgysem azt hozzák amire te gondolsz! 8) Az én párom tuti akkor sem azt hozná amit szeretnék,ha pontosan elmondanám neki,hogy mire gondoltam...(mert neki ez nem fontos)
Sikerült beiglit sütni?

Neem, nem kereskedünk vele, csak anyu süti mindenkinek a kiscsaládban. Nekem meg jó a sütőm, így itt sütöttünk most nálam.
Amúgy régebben én sem voltam oda a beigliért, de most nagyon ízlik a diós.

Ma nem dolgozom, kettesben vagyunk Esztivel, annyira élvezem!
Mai beszólása: teát készítettem és tettem bele egy kanál mézet, mire megszólal: mama, micimactó odaadta? :lol: Nem tudom mért szereti ennyire micimackót,mivel még egyetlen mesét sem látott, csak énekelni szoktuk és van egy pici könyvem,amit néha megnézegetünk.

Én is mindenkinek boldog karácsonyt kívánok,ha nem írnék addig!!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


ha nem jönnk holnap,

NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!!!
snooopy
 
 


Sziasztok!

Momos tényleg jók a figurák!! Azt meg tudod, hogy imádom a tesós képeket!! :)

Mivel fogalmam sincs mikor tudok legközelebb jönni:
Kép
Boldog karácsonyt minenkinek!!

Holnaptól nagyiknál vagyunk (disznótor is lesz az ünnepek között :? ), szóval tényleg nem tudom mikor fogok jönni.
Ezért Előre is Boldog szülinapot Borisznak, Kolosnak és Lilinek! (Nagyon remélem senkit nem hagytam ki! :oops: )
Kép

Eszti édes lehetett!

Most pedig rohanok vissza főzni! A leves kész, a tojássaláta kész, a kumlit (ahogy a fiam mondaná :wink: ) már csak meg kell főzni (püré). Még ki kell rántanom a halat meg meg kell csinálni a sütit, van még dolgom. Nálunk a karácsonyi hangulatod leginkább a forraltbor fogja hozni... 8)

KépKép
kora
 
 


Na gyorsan, mert most eszembe van azután megyek vissza a családhoz!

Boldog Éva napot!!!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Régen nem voltam, tudom, de nem szeretném, ha úgy múlnának el az ünnepek, hogy nem kívántam Nektek minden jót.

Békés, boldog Karácsonyt kívánok mindnyájatoknak! Jó pihenést, jó evés-ivást :)

Orsi ezúton gratulálok a kis Noelhez, gyönyörű szép kisbaba, az alvós képeken szerintem hasonlítanak egymáshoz, annyi, hogy Noelnek kicsit világosabb a bőre.

Momoska gratulálok Aliznak a szülinapjára, nem semmi, mennyi gyerek volt nálatok. Még jó, hogy a kedvesed bevállalta a játékvezető szerepét.

Még egyszer a legjobbakat kívánom Nektek, mindenkinek szép ünnepet!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Mivel már hivatalosan is karácsony van, :) így egy picit megkésve, de annál több szeretettel kívánunk Nektek
békés, boldog karácsonyi ünnepeket!

Ami még elmaradás:

Alíznak nagyon boldog születésnapot!

Éva Neked nagyon boldog névnapot!

és mivel nem tudom mikor tudok újra jönni, ezért most [b]szeretnék Lilinek, Kolosnak és Borisznak is nagyon boldog 2. születésnapot kívánni!


(Remélem Eszti szülinapjáig még idejutok :oops: )

Megjártunk Sopront és nagyon jó volt, még a hóesést is sikerült kifognunk. :) [/b]

Kép
Kép
tina82
 
 


Húú, ezeket a kiemeléseket teljesen másképp szerettem volna, de mindegy a lényeg benne van 8)

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Én sem szeretném, ha úgy telnének el az ünnepek, hogy nem adtam át jókívánságaimat Nektek!
Kívánom, hogy a Szeretet Ünnepe békében, meghittségben, az Új Esztendő (remélem, azért addig még jövök, de ez így együtt összeillik) pedig új reményekkel és tervekkel, egészségben és az álmok könnyed megvalósításával teljen.

Kívánok nagyon boldog szülinapot, örömteli ünneplést a ma-holnap 2 éves lurkóknak!

Kép

Kép
csürci
 
 


a pozitiv gondolkodas azt mondatja vele: dejo, hogy vegre jottetek: csurci, evi!
a a nem pozitiv meg azt: miert csak karacsonykor?:-))))
s mi van veletek????

Isten éltessen topik-korelnök, Kolos!!!!:-)

mi is koszonjuk a jokivansagokat!
akit erdekekel, nehany tortaevos kep a mai naprol!
http://picasaweb.google.com/papaijulia/ ... X_pPOJnQE#

Kép
Kép
momoska
 
 


holnap költözünk, nem tudom mikor lesz időm legközelebb ideülni, csak köszönni jöttek. és kívánjatok sok szerencsét a két picivel való lecuccoláshoz. :lol: :wink:

Borisznak, Lilinak és Nórinak boldog szülinapot.!!!!! (hátha jön Csilla...jól eltűnt)
snooopy
 
 


sziasztok!

A szülinapos gyerkőcöknek BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Orsi, sok szerencsét a költözéshez!!!!

Most csak ennyi voltam én is, majd jövök hosszasan, mert Lili nem hagy, állandóan betolja a billentyűzetet, hogy ne rjak. Most rakom fel a karis képeket, majd jövök.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Én is boldog szülinapot kívánok minden kis kétévesnek!!!

Jók a Borisz/Alíz tortaevős képek :D bírom ahogy Alíz bele tud nézni a kamerába 8)

Én is jövök majd, hozok képeket is.

Orsi, hát akkor sok szerencsét a költözéshez és jó időt is kívánok!!
Ne dolgozd agyon magad, minden csomag megvár! :wink:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Isten éltessen Lilike!!!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Nagyon boldog születésnapot Lilinek és Borisznak!!!! :D :D :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


sziasztok!
Ma már egyszer próbálkoztam, de éppen elkeztem a mondatot és fölébredt. Talán most elfoglalja magát egy kicsit.

Momoska,
megsütöttem a beiglit a recepted szerint, finom lett! Igaz még mindig rengeteg van belőle, nem nagyon ette senki, na nem azért mert nem volt jó, mert megkóstolták és ízlett mindenkinek, csak nem voltunk túl sokan, és nem ettek belőle sokat.
Na meg hozott valaki maffint és az jobban érdekelt mindenkit.

Lilit a karácsony tavaly szerintem jobban izgatta mint most. A fát most is megcsodálta, nézegette a díszeket, de az ajándékok a fa alatt nem nagyon érdekelte őt. Nem vetette rá magát a csomagokra, hogy akkor én most azonnal szétszedem. Legjobban egy fölfújható delfinnek örült, meg anyu konyhájának. Ezekkel játszott. A bőség zavara volt inkább....

A tortája viszont most nagyon ízlett neki, evett is belőle, nem úgy mint tavaly. Finom lett.
Pár kép..
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
domidina
 
 


SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BOLDOG UJ EVET KIVANOK NEKTEK, epp csak bekukkantottam , mert ugye jol eltuntem (hat ne haragudjatok), es nagyon jol esett Orsi hogy gondoltal rank :)

Nagyon jo nezni a fenykepeket, mindenki nagyon sokat nott!

itt van rolunk is
Nori szulinapja (vagy szazszor el kellett fujni a gyertyakat)
Kép

Gergo baba repapure eves utan
Kép

Nori baby nagyi papucsaban
Kép

MINDENKINEK BUEK ES BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK!!!!!!!!!!

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! LEGYEN EZ AZ ÉVETEK SOKKAL SZEBB, VIDÁMABB, ÖRÖMTELIBB, BOLDOGABB!
Kép

KépKép
domidina
 
 


Látom magammal beszélgetek.....

Kinek hogy telt a szilveszter? Én tegnap egész nap kóvályogtam. Otthon voltunk, egy ismerőssel. f2 körül kerültem ágyba és meg is látszott rajtam a kevés alvás. beszélgettünk, táncoltunk egy kicsit. Már ha az én táncomat annak lehet nevezni :lol:

Ja vettünk tüzijátékot és este megnéztük az utcán. lilinek nagyon tetszett, bár egy kicsit meglepődött mert ilyen közelről elég hangos volt.

Csilla, örülök hogy hallani rólatok. Na nálunk a gyertyafújás nem sikerült. Lili az istenért sem volt hajlandó elfújni. Igaz elég kómás volt még, akkor keltettem fel. Miért is ne pont akkor aludjon be 2,5 órára. Nem igaz?
Gergő nagyon kis vidám huncutka ezen a képen.

Na ennyi voltam, fölébred....

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Először is BÚÉK mindenkinek!

Edina!
Itt vagyok én is! :lol:
Akartam kérdezni, hogy sikerült-e elérni a doktornőt? Beadattátok végül? Most mi is gondolkodóba estünk.

Nekünk olyan "öregesen" telt a szilveszter. Sógoromékkal 3-ig kártyáztunk, aztán f4kor jöttünk haza és még 5-ig beszélgettünk a férjemmel. Szóval jól kihúztuk. Szerencsére Dávid elvolt 9-ig az ágyában, úgy hogy nem kellett bemenni hozzá.

Csilla!
Jó olvasni rólatok és végre képet is kaptunk Gergőről. Nagyon huncut kis baba lehet! :) Utólag Nórinak nagyon boldog 2.szülinapot!

Timi!
Nagyon sok boldogságot kívánunk Esztinek is a közelgő születésnapja alkalmából!

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Timi!
Azt szeretném Tőled kérdezni, hogy nálatok mennyi időt vett igénybe, amíg Eszti beszokott a bölcsibe? Konkrétan arra lennék kíváncsi hány napot kellett kivenned?

Ha sikerül kicsinyítek képek és rakok fel.

Kép
Kép
tina82
 
 


Soproni képek

Várunk, amíg Apa letakarítja a hótól a kocsit :)
Kép

Sókamrában
Kép

Ikreink :lol:
Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Tina,
elértem a dokinőt, és ugye ő konkréztan nem javasolhatott semmit, de mivel mi ba vagyunk oltva és nagy tömegbe nem vittük, visszük így fölöslegesnek tartotta. Meg nem is nagyon oltják az ekkorka gyerekeket. Persze más lett volna a szitu, ha mondjuk bölcsibe menne, akkor valószínű beadattam volna.

Csak nem te is mész vissza dolgozni?

Mondjuk ilyen összegű gyes mellett..... Megkaptam a határozatot, kemény 28e Ft, amiből még adózni is kell. Megértem akinek vissza kell menni dolgozni.
Én nem tudom hogy oldanám meg, mert Lili egy hét alatt biztos nek szokna be, de még egy hónap alatt sem.
Nem tudom azt írtam-e, de az uncsitesójától is szabályosan menekült, amikor közeledett hozzá. Két hónappal idősebb nála.

Holnaptól viszont viszem újra játszóházba, tovább már nem tartom itthon. Talán eddig is mehettünk volna, inkább a Tibi volt az aki nem akarta.

Nagyon aranyos Dávid a tükörrel. Talán még nem is láttam (már ahányszor láttam) még így nevetni, amikor ilyen vidám.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Probalok koncentralni, de nehez, Nori csinalja a musort, az apja van bent nala, nem akar elaludni, minden hulyeseget kitalal, visitozik, stb. Nagyon rossz hallgatni. Kb. egy honapja van ez, van hogy konnyen elalszik ahogy regen, van hogy meg egy-ket ora partizast rendez.

Szoval, Orsi, nagyon szep a kisbabad, a neve is, es milyen erdekes, hogy nem hasonlitanak egymasra. Most biztos nehez neked, hogy allandoan a cicin akar lenni, raadasul meg tel is van, nehez kimenni igy.

Edina! Ugyanilyen kis konyhat kapott Nori, az anyukamtol karacsonyra :)

Mi is oregesen toltottuk a szilvesztert, ezek a hulye pukkantgatasok nagyon hangosak voltak, Nori hajnalban sirt, amikor mar nem is volt zaj, kerdezte hogy hol van a pukkantos. Szerintem amikor ment a petardazas, annyira megijedhetett, hogy meg sem mert szolalni, de az is lehet hogy aludt, csak megis hallotta.

Oltast Norinak nem adattunk be, az orvos 3 eves kor felett javasolja. Nem jarunk sehova, mert N mindig elkap mindent.
Sokat vannak itt a nagyik, hol az egyik hol a masik, sokat segitenek. Mar kialakult egy jo kis napirend, 6-7kor kel Gergo, 9-kor leteszem (11-ig alszik), 9-kor keltem Norit, es 1 orakor mindketten alszanak 3-ig. Aztan G meg 5-tol alszik egy picit. Na persze ez igy szepen hangzik, de valami ilyesmi a helyzet.

Tina, nagyon helyes kis ikreitek vannak! :)

Na, most megprobalok rendet tenni, veget vetni valahogy Nori kinlodasanak.

Joejt!

KépKép
Kép
csillaz
 
 


jöttem pár kép erejéig... mint látni lehet nem teljes a berendezés...sok a doboz, és a létra :) De kolos már otthon érzi magát.
nappali
Kép
konyha
Kép
gyerekszoba
Kép Kép
háló
Kép

majd jövök még ha engedik. :wink: pusz!
snooopy
 
 


sziasztok! boldogot, kedveset, konnyedet, egeszsegeset 2010-bol!!!

es kulon szia Csilla! nagyon edik a gyerkoceid, s bizony ok hasonlitanak egymasra:-)

davidot meg mindig masnak latom, minden kepen! helyes nagyfiu am! s miert voltatok soszobaban? csak ugy? (a leendo bolcsinkben is most lett kesz a soszoba!)

lili meg igazi kiralylany volt a karacsonyi cumojaban!!!:-)

ugy tunik, a szilveszter mindenhol eltelt baj, betegseg nelkul, meg mi is megusztuk a karacsonyt (pedig en nem szoktam...bara szilveszter ...haaat nalunk vicces volt a ket lakasos buli, mert mi nem akartuk nagy tarsasagot, de a szomszed nem ilyen, s ugyan ismerjuk az o barati koruket, szoktunk egyutt bulizni, de azert a 18-20 felnott es kb. 10 gyerek meglepett, de mivel minden kajat es piat atcipeltunk hozzajuk (az o lakasuk amugy is alkalmasabb bulikra), ezert egy ideig megusztuk a mi lakasunk romba donteset (bar borisz nagyon sokaig nem akart atjonni, mert aznap 4kor jottunk visza fertodrol, s - alizzal szemben, aki mindenhol otthon erzi magat, ahol mi ott vagyunk vele - borisz, ugy tunik, ragaszkodik a lakashoz is, mert ki se akart mozdulni, vagy ha valamivel atcsaltuk, akkor az elso adando alkalonmmal visszaszokott. aztan a kedvesm kijelentetet, h. aki kavet akar inni, az jojjon hozzank, na onnan mar nem tudtam vedeni a lakasunkat, a kolykok felfedeztek, hogy itt fius jatekok is vannak, a lanyok meg jottek utanuk, aztan vissza, majd megint ide, a felnottek meg osszevissza, a szulok csak tippeltek, eppen melyik lakasban van a gyerekuk (altalaban rosszul). boriszt vegul n12-f12 korul tettuk le aludni, bar csak ugy, mert almosnak nem latszott, de nem tiltakozozott,s nem is enekelgetett utana az agyaban egy cseppet sem. annaliz meg f3 utan tertek nyugovora, a mi agyunkban, mert a gyerek szobaban (ahol borisz aludt), a vendeg agyon talaltunk egy kislanyt az apukajaval aludni, akik ugyan majd mentek haza, csak nem tudtuk mikor, ezert atadtuk a szuloi agyat a lanyoknak..., de 4 ora korul mar mi is lefekudtunk, addig a szomszedban csendesedtunk a maradekkal, borisz meg 9kor ebresztett, bar a csajok is felkeltek allitolag mar 3/4 9kor, azaz alig 6 orat aludtak. hm. de nem voltak nyugosek!
vasarnap meg normaFÁZTUNK retessel, szankoval, forraltborral, s utana IKEAval, mert ugy befagyitt a kocsink ajtaja, hogy kinyitni ki tudtuk, csak bezarni nem, ugyhogy zolio fogta, mig vezetett, ezert bealltunk az ikea parkolojaba, mert az futott, h. kiolvadjon, kozben jatszottunk, vacsiztunk, s persze talaltunk hidemelos-alagutas kiegeszitot a favonathoz, ezert penzt is koltottunk.
borisznak meg elfelejetteuk atadni a szulinapi ajandekat, 2.-an jutott eszunkbe, eleg furan nezett rank:-))) aliznak tetszik nagyon borisz ajandeka...:-) (az a nagy ikeas tabla, amihez papirtekercs is van).
hetfon meg eleg nehez volt felebreszteni alizt, mert a szunetben hozzaszokott - szerencsere - a kesoi keleshez, en meg azota se nyugodtam bele, hogy ujra suli!!!

de jo nektek, orsi, hogy uj haz, uj gyerek:-))) s neked milyen a videki let? s noel mar kezdi megszokni a kintletet??? nappalok? ejjelek?

Kép
Kép
momoska
 
 


JA es - szegyellem nagyon - de nem tudom a pontos datumot, mindenesetre 4.-e remlik, de lehet, hogy tevedek 2-3 napot ide-oda, de talan meg nem keso, s nem tul korai:

Isten eltessen kicsi Eszter!!!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


hú rényleg. Esztinek nagyon boldog szülianapot!!!!! (nekem is a 4. rémlik)
snooopy
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Nagyon jó lett így a lakás és csak most véltem felfedezni, hogy amolyan amerikai-konyhás nappalitok van, ami nagyon tetszik. Kolost nem zavarja, ha esetleg Noel felébred éjszaka?
Dávidnak is ilyen kombi kiságya van. :)

Csilla!
Nálunk is volt időszak, mikor ment az esti visongatás. Én ilyenkor bementem, megnéztem, hogy konkrétan van-e valamilyen "szükséglete" és ha nem volt, akkor eldöntöttem az ágyban és közöltem vele, hogy este van, tessék aludni. Persze volt olyan este, hogy 10-15 alkalommal is be kellett így mennem, de -kop-kop- eljutottunk oda, hogy 3-4 alkalommal megyek be, mielőtt elalszik.

Momoska!
Ezt még olvasni is "sok" volt. Akkor a lányok nagyon jól bírták a strapát. :) Tudtok élni! :lol:

Edina!
Én is azt akartam még írni, hogy Lili nagyon csinos volt a ruhájában. :)
(Jövő héten nem lesz tanácsadása a doktornőnek. Csak azért írom,hogyha esetleg mentetek volna. Azt nem tudom, hogy rendelése lesz-e. )

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Orsi, szuperul nez ki a lakasotok, nagyon dizájnos! A ket gyerkoc egy szobaban alszik? Nalunk kulon vannak, mert tuti hogy felebresztenek egymast, ha ejjel felsirnak.
Na, most pl megy az "anya gyere már" -ozas, husz perce Nori szobajabol, Gergot meg most forditottam vissza a hasara, igy alszik es ha a hatara fordul akkor (ha nem eleg melyen alszik) sir.

Momoska, tenyleg jo lehetett a szilveszteretek, nem semmi, jo hogy ilyen szomszedaitok vannak, akikkel jol kijottok. Nekunk most jottek uj szomszedok, remelem jo fejek lesznek :)

Koszi Edina hogy leirtad, minden nemu tamogatas erot ad. Most az orvossal beszeltem errol es ugyanazt mondta amit te csinalsz, mert kulonben masfel evig is eltarthat ez a "móka".

Ezt gyorsan elkuldom :)

KépKép
Kép
csillaz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: