Új privát üzeneted érkezett!

jaj,ezt szerettem volna még gyorsba:

EZT MOST ELSŐSORBAN A KISMAMIKNAK ÍROM,de mindenki másnak is persze,akit érdekel :wink:

Szóval van még pár szinte vadi új cuccunk marcinak,ami most előkerült a pakolászásnál,és nekünk már nem kell,gondoltam először titeket kérdezlek aztán teszem fel a Babaszobára vagy a Teszveszre...............

- 1 db SANGENIC pelenkázóvödör + betét(bontatlan)dupla falú szagzáűró zsák

- 1 db 4 részes (vil.kék-hófehér aprókockás TROMBI)ágyneműgarnitúra és zsebestartó BRENDONból van,kaptuk,egyszer sem használtuk csak egyszer kimostam

- 1 db napsárga-szürke GRACO babyhordozó és autósülés fejszűkítővel+ szintén GRACO 3 funkciós,bolygósítható kerekű babakocsi napernyővel,esőfóliával,őszi-téli lábzsákkal.
Nagyon könnyű 7 kg!

más nincs! :lol: :lol: :lol: :lol:

Bocsi hogy ide is,de gondoltam hátha valakinek................... :oops: :oops: :oops:
annamami
 
 


Sziasztok,

Hu, en mindjart elalszok :oops: , pedig mar elmult a tavaszi faradsag idoszaka :oops: .
Annyira ramaty idonk van mar tobb hete, hogy az szornyu, hol esik az eso, fuj a szel, hideg, ma meg borult, fulledt, vihar elotti ido, olyan igazi, benn maradok az agyikomban es alszok ido!

Kepek nagyon jok, nem igazan olvastam vissza, elnezest, de lattam nyuszis kepeket, Lenarol nagyon vaganyat, Marcirol aki mar vezet :lol: , pici kis kezfejekrol es ugye egy gyonyoru nagylanyrol, aki varja a vendegeit :lol:

Ayse,
Nagyon jo lehetett a zsur es szerintem szupi, hogy ilyen jol kiterveztetek jatekokkal stb. Mi az a kacsajatek, en is megkerdeznem, valamint egy par otletet el is lestem, a juliusi szulinapra Mat-nak!Fokepp ezt a zsakbamacskas dolgot!
Cserebe egy tolem is; nagy muanyag zsakokat szetnyitni es felhuzni a labunknal, derekig kell, hogy erjen, itt a gyerekek megtartjak a kezukkel. Majd ket csoportra osztjuk a gyerekeket es ugralva megkerultetjuk veluk az elore kijelolt palyan az akadalyokat. Vagy mindeg csapattag kap egy zsakot, vagy amikor az elso visszaer, gyorsan valtanak! Az a csapat nyer, akinek minden tagja hibatlanul vegigugralta a palyat es elsonek befelyezte!

Majola
A te jatekod is nagyon jo, el is mentettem!!
Kezfejek :lol: keves harom arnyalat :lol:

Kuha
Nagy gratula a negy kilohoz

Jzelentem en is leadtam 1-t. :oops:
Ugy latszik, megis van ebben a teaban valami, bar ki tudja, de ugy erzem, hogy tunik el a zsirparna a hasamrol, holott nem tornazom. Egyebkent ra is volt irva, hogy eltunteti, de meg van hatra masfel het, talan igazuk lesz????????? :?: :roll:

Megann,
:roll: Virus :oops: Errol meg nem hallottam, nezted a laban is???? Van a kez-labfej szindroma ami igy jelentkezik, de akkor tiszta lepedekes a szajuk is!

Folyt kov.

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Thomasanne,

Szoritok, hogy bevegyenek titeket a bolcsibe!!!!!!!!!

Kepzeljetek, en meg kaptam egy levelet a Polg. Hiv-tol, amiben kozlik, hogy KOTELEZO beiratas van az OVIBAN majus 29-ig, Balazs reszere! :oops: :shock: Jol begurultam, mert ugye meg kicsi o, meg nem szobatiszta, meg stb, majd holnap fel is hivom oket, hogy mi ez az uj rendszer, mert eddig csak 3 eves kortol kellett iratkozni! Allitolag nincs sok gyerek, ezert kerik mar ket eves koruktol a gyerekeket! Mit szoltok???????? Szerintetek jo otlet??????? Ferj akarna, azt mondja, csak felidore, reggelente, biztosan jot tenne neki, delutan meg ugye a dadanal! De nekem rengeteg fenntartasom van, hiszen ez ovi s nem bolcsi es beszeltem eppen errol egy dadaval, meg egy ovonenivel s hat nem eppen voltak meggyozoek!! Tul kicsik meg ok, akarmit is csinalni veluk!!!!!Majd megerdeklodom egyebkent az oviban is!!!!!

Na, kozben telefonaltam es januartol is lesz egy beiratkozas, akkor lesz 2 es fel eves, na nem tudom, jot tenne neki, vagy nem????

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 

 
 

ja és van még egy SAMMIES (Samsonite) ZSIRÁFOS pelenkázós hátizsák is.....................

...na tényleg ennyi! :lol: :oops:




Megann
készen van már Léna játszótere? :roll:
annamami
 
 


Barbi :D

neked akartam még írni,hogy marci tegnap este óta mondja:

BAAARBI - NOOOOLCSI..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

majdnem megzabáltam! :lol: nagyon édi hangsúllyal persze! 8)


Friss tojásos lecsót főzök! nyami :P
annamami
 
 


Aniko!

Virus: Nem nem lepedékes a szája egyáltalán :shock: :shock:
Gondolom tényleg létezik ez a fajta virus mert a doktornő még latinul is mondta a nevét..
Viszont gyógyszer nincs rá...el fog múlni magától :)

Bölcsi-ovi:
Hát már meg sem döbbenek, mert nálatok tényleg annyi minden máshogy van mint itthon...
Azt hiszem hogy itt ujjonganának az anyukák (70-80 %-ban) ha még az ovi-bölcsi kérné be a gyereket.
Ugye nálunk pont a helyekért folyik a harc :roll: :roll:
És milyen csoportok lennének? Vegyesek???
Mert ha igen, akkor én nem tartanám jó ötletnek, mert a kicsik(bölcsis korúakra gondolok), még túl kicsika ahhoz hogy egy ovissal tudjanak együtt "élni".
Ebben a korban tök nagy a különbség..
Viszont ha indulna minicsoport...ahol csak Balázs korabeliek lennének, akkor teljesen férjed álláspontján lennék.
Léna pont igy indul fél napra bölcsibe szeptemberben..ő akkor lesz 2 éves.
Én azt várom hogy Léna "szocializálódik"(megtanulja megvédeni magát, osztozkodni, közösen étkezni, barátkozni stb...beszélni)
Ez csupa olyan dolog amit otthon nem tanul meg nagy valószinűséggel.
Nos ez az én véleményem...Te kérdezted :wink: :wink:

Annamami!

Nem nem...nincs még játszótér,...
Talán ehét végén, de még ez sem biztos :evil: , pedig már nagyon jó lenne, mert Léna kilapátolja az összes háncsot a virágok alól, pusz van egy 3-4 kockányi hely, ahol nincs lerakva a viacolor(kerti lámpák vezetékelése miatt), viszont sóderágy az megvan...és Léna már onnan is kilapátolta az összes homokkinézetű sódert :lol: :lol: :P :twisted: :twisted: :evil: :evil:


Közérdekű közlemény:

Gyereknap alkalmából az Alexandránál egyes könyvek 35%os kedvezménnyel kaphatóak...most kaptam mailt..innen tudom..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


SziasztoK!


Megann:

Egy szóval: Nyaff. :(


Tali:

Úgy tűnik eddig a 30-a a legesélyesebb. Szerda.


Annamami:

Ti már nem is babakocsiztok? Vagy áttértetek esernyőkocsira? Nekem még mindig a Graco a legpraktikusabb, mert az jó mindkét lánynak. Kár hogy nem azon van a testvérfellépő, akkor lenne igazán praktikus. Bár most elkezdtem szemezni testvérbabakocsikkal is...


Körkérdések:

1. Van még rajtunk kívül ahol ébred a gyerek éjjel? Zsuzsa újított, újra ébred kétszer egy éjjel, és most sír is mellé ha ott akarjuk hagyni. :? Volt egy nagyon rövid kis időszak amikor sacc per kábé átaludta az éjszakát ÉS vidáman ébredt.

2. Kinek hogyan ébred a gyereke? Zsuzsa szinte mindig felsír... bár mivel zárt ajtó mögött alszik, ezért lehet a lájtosabb neszezését nem hallom meg.

3. Emésztés: Zsuzsából délutánra kijön amit reggel megetetek vele. Gyakran felismerhető formában, főleg a paradicsom, kukorica, ilyesmi. Ez normális hogy ilyen gyorsan áthalad rajta? Mondjuk hízni hízik, tehát gondolom hogy hasznosítja amit megeszik, de ez nem túl gyors emésztés?

4. 2+ gyerekes anyukák! Mikor és hogyan sikerült a két gyereket egy szobába szoktatni? Mármint milyen idős volt a kicsi, milyen idős volt a nagy, volt-e valami átmenet, mennyiben változtak a gyerekek alvási szokásai az egy szobában alvás hatására?


Kismamák!

Elnézést és ezer bocsánat, ha még nem gratuláltam az új kismamáinknak! De most bepótolom! Prüntyi, Csikken, Márti! :) (Andnak nem szabad gratulálni, neki csak drukkolok hogy minden szép és jó legyen... :lol: )


Ayse:

Én is csak ámulni szoktam mikor írod, milyen bulikat rendeztek, nagyon ötletesek! Van egy olyan érzésem, hogy jegyzetelnem kéne! :)


Bölcsi: :evil:

Hát. Zsuzsának megvan a helye az I. kerületben szeptembertől, illetve most beszéltem velük és már augusztus utolsó hetében elkezdem beszoktatni, hogy nehogy megint októberre csússzunk.

Felhívtam a IV. kerületet, hogy feliratkozzak a várólistára 2008-ra, kiderült hogy csak személyesen lehet, és be kell mutatni a gyerekek lakcímkártyáját. Ami az I. kerületbe szól... mondtam a hölgynek a telefonba, hogy ha én most átiratom őket a IV.-be csak azért hogy felkerüljünk a másfél éves várólistájukra, akkor lemondok a biztos helyükről arra a másfél évre az I. kerületben. Hát ebben ő nem tud segíteni nekem, csak akkor tudja felvenni őket a várólistára, ha bemutatom a lakcímkártyát. :evil:

Felhívtam itt az egyetlen magánbölcsődét, ott mondták hogy csak a 2009-es évre tudnák garantálni a helyet szeptemberre, mert már a 2008-as várólistájuk is megtelt. :evil: Ezek szerint hogy ha az ember be akarja iratni a gyerekét ebbe a magánbölcsibe, akkor már a születése előtt tanácsos feliratkozni a várólistára.

Van olyan bölcsőde ahol nincs még ilyen tömegnyomor? Nem tudjátok? Dunakeszi vagy valami hasonló településben? XIII. kerületben? Vagy álmodozom?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Megann ,

Marcinál is ez ahelyzet,annyira homokőrült hogy még egy maroknyival is képes játszani...... :lol: :lol: :lol: :lol:

Az akartam írni Neked még a múltkor,hogy nekünk is olyan asztalkán van mint Lénának! :P nagyon imádjuk,minden nap rajzolással kezdünk,ő ül az egyik kisszéken és rajzol én a másikon és kávézom! :D :D :D
Marci a Papájától kapta és össze is szerelte ,látod? :wink:

Kép
Kép
Kép


ez pedig a mai tízórai volt...... :lol: :lol: :lol:

Mama ez meg MIII?
Kép

Mmmmmm fini.....
Kép



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
annamami
 
 


Megann!
Jobbulást kívánok Lénának, ez őrület, hogy mik vannak! A kéz-láb szindróma, amiről Anikó ír, az a herpangina "magyarul". Nagyon magas lázzal jár és a szájban mindenképpen vannak herpesze sebek, de lehetnek a lábon és a kezen is. Azért ha eszedbe jut, mi a neve ennek, írd meg, érdekel.

Anikó!
Értem a dilemmádat!
Két és fél éves korától is maradna Balázs délután a dadussal? Mert az szerintem is elég megerőltető lehet egy gyereknek, hogy délelőtt ehhez kell alkalmazkodni, délután meg ahhoz. A dadusnál gondolom sokkal inkább személyre szabott figyelmet kap.
És mindez hogyan illeszkedik a költözésetekbe? Mert a túl sok váltás se olyan jó egy gyereknek, ők a megszokott helyzetekben érzik biztonságban magukat. Ha amúgy is akkörül költöznétek, akkor sztem nem érdemes gyorsan még egy ilyen dadustól az oviba akciót is végrehajtani előtte.
Én mondjuk ugye teljesen más viszonyok közül beszélek, de azt hiszem hagynám még Balázst a dadusnál 3 éves koráig. Ekkora gyerekeknél egy pár hónap is iszonyú sokat számít.

Annamami!
Mazyi karnisfelfúrást is vállal? :lol: Mert nekünk nov. 15-e óta mintegy 20 ablakra kellene felrepülniük a karnisoknak, de valahogy nem akarózik nekik!
Egyébként nagyon jókedvú ma ez a fiú! :P

Köszönjük a buli dícséreteket! :P
Igazából azért van szerencsénk mert gyerekekhez értő apukát fogtunk ki, aki ezt ugye hivatásszerűen űzi (a felállás az, hogy én kitalálom és ő lerendezi a programot, persze egy-két dolog az én reszortom, pl. kézművesezés, valamint az olyan játékokba is beszállok, ahová két irányítró kell, egyébként a következő játéknak készítem elő a terepet).
Nem azt mondom, hogy nem kemény meló, de pont azon gondolkodtam, hogy a gyerekeket olyan könnyű elvarázsolni, egy kis arcfestés, egy pár kincseske aranypapírba csomagolva a fán, jó szó, odafigyelés, együtt nevetés, és máris nagyon jól érzik magukat :P :P :P (na a főiskolásaimat már nehezebb "megszelidíteni :lol: ).

Én is köszönöm a játékötleteket, mentettem!!!! Kell is, mert hippsz-hoppsz úgy eltelik az év, hogy csak na!

ayse
 
 


Rokica!
Körkérdéseid:

1. Alvás-ébredés
Andrisnál is előfordul, aki ilyen ébredős típus, az állítólag fel-fellágolóan űzi ezt a hobbit.
Andrisnál azt figyeltem meg, hogy ha valamiért nem szopizik jól este, akkor éjszaka felébred, hogy bepótolja.
Mióta külön szobában alszik, jobba helyzet, mert sztem én de hallok meg minden kis nyögést, és akkor ő is visszaalszik, ha nincs reakció. Ezt abból is gondolom, mert múltkor felébredtem rá, hogy sír, és akkor már elöntött a tej is, úgyhogy biztos, hogy nem az volt az első hang, amit kiadott, így valahogy tudat alatt beindult a tejleadó reflex, mielőtt még magamhoz tértem volna.
Az biztos, hogy egyre nehzebben vergődök el éjszaka az ágyáig, és ha áthoztam, akkor még nehezebben vissza...
(melletünk nagyon rsszul alszik, muszáj visszavinni)

2. Sokszor ébred sírva, de nem mindig. Inkább a sötétben. Ha világos van, akkor el is tud szépen nézelődni.

3. Emésztés
nem vagyok orvos, ezért szakszerűen nem tudok rá válaszolni. Mindenestre, ha szépen növekszik, nagy baj nem lehet. És szerintem a gyors anyagcsere egy csomó ok miatt (hogy csak kettőt említsek: hízás, aranyér), sokkal jobb, mint a lassú. Andrisnak is szoktam találni olyan dolgokat, amiket nem emészt meg. Akukorica, paradicsom, borsó borítása sztem cellulóz, amit az emberi szervezet nem tud megemészteni, ezért a nagyobbak végtermékében is találkozhatnánk vele (már ha ilyen jellegű kutatómunkát akarnánk végezni :lol: )


Kacsavadászat
Két kissámlin (jelen esetben kisszéken) ülnek a gyerekek egymásnak háttal, a földön ki van feszítve közöttük egy ugrálókötél, aminek a végére egy kacsafej van festve. A gyerekek tapsra körbefutnak, leülnek a székre és megrántják a köelet. Akinek sikerül, az nyer. Lehet felmenőrendszerben bajnokságot is rendezni belőle.

ayse
 
 


Ayse!

Hát eszembe nem fog jutni a betegség neve, mert latinul mondta :lol: :oops: , de majd alkalmasint megkérdezhetem :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

Koszi a velemenyeket(Ayse,Megann)

Ayse,
Igen, pontosan beletalaltal. Meg aztan ezt a dadanak is el kell fogadnia, mivel akkor 1-el kevesebb gyereke lenne, es hat ez penzben is erzekelheto lenne szamara, azt gondolom, nem orulne o sem neki.

Megann,
Viszont te is beletalaltal, termeszetesen minicsoportok lennenek, bar mondta az ovono, hogy januartol akkor indul uj csoport, ha nem telik be a letszam szeptemberben. Tudod, fenn irtak alapjan, ha en lennek otthon Balazzsal, nem dilemmaznek, hanem beadnam en is januartol, maradna delig, utana meg hazavinnem. Nalam pont az Ayse altal irtak okoznak problemat :( hetfo-ked delelott ovi, delutan dada, szerdan otthon velem, csutortokon de ovi du dada, majd penteken de ovi du velem?????????????? Latod, ez egy kicsit bonyolult, :( :(
Sajnos olvasom, hogy nalatok inkabb az ellentetje van, de ez csak ebben az evben jelentkezett nalunk is eloszor, eddig meg harom evesen is csak huztak a szajukat. Ez egy 7000 lakosu varoska es 4 ovodank van. Viszont itt is csak egy 30 ferohelyes bolcsi mukodik :roll: :roll:

Annamami,
Jaj de edes Marci, olyan nagyfius, kikuldod hozzank is szerelni????

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Rokica,

Korkerdes,
Nalunk is van, amikor felebred Balazs, nem surun es nem sokaig, de van, amikor behergeli magat es sir. Neha csak keresi a cumijat, beadom neki es alszik tovabb, neha beszel almaban, na erre van, amikor felriad es sir, de csak megsimizem a hatat es altalaban visszaalszik hamar. De ugy 98%-ban nemi nyoszorgessel, vegigalussza az ejszakat!
Lehet, hogy a fogaitol sir Zsuzsa nem? Miert zarod be az ajtot?

Osszeszoktatasra nem tudok mit irni, mindket fiunak van kulon szobaja, bar mostanaban hetvegen neha Mat Balazzsal akar aludni es en megengedem neki!! Persze ilyenkor hallom a sutymorgast meg 1 ora mulva is, de edesek, mert meg a kicsi is elbujik a paplanjaban, tettetve, hogy alszik :lol: , amikor bemegyek rendet teremteni :lol:

Emesztes, Paradicsomhej, kukorica, borso, mar en is talaltam emeszetlenul a szekleteben, de szerintem ezen ne aggodj, ha jol fejlodik :roll:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Anikó:

Azért zárom rá az ajtót, mert nálunk mindenhol parketta van és nagyon hangos, recseg-ropog! Ez az egyik. A másik meg a kishúga, aki szintén nagyon hangos, hiába van eltávolítva a lakás legmesszebbi pontjára!

De még csukott ajtón keresztül is meghallom, ha szól. Sajnos nincs túl jól hangszigetelve a lakás. :?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jó Reggelt!

Rokica :D

Babakocsi....mindjárt megmutatom,miért nem használjuk már.....,íme:

Kép

Kép

Szeretnék venni egy esernyőkocsit,itt kb.5-6 ezer forintba kerül és azt vinnénk magunkkal autóba,hosszabb utakra talonban stb.
Testvérbabakocsit gondold meg szerintem,mert olyanokat hallottam róla,többgyerekes anyukáktól,hogy dögnehéz meg nem kényelmes tolni stb.

KÖRKÉRDÉSEK:

Marci is ébred,ébredős volt mindig is.
Általában 7-kor vacsi,8-ig még játék,aztán fürdés,1/2 9-kor ágyba
(mióta mamánál lakunk velem alszik a nagyágyban)szopi és ha elaludt kijövök és én is rácsukom az ajtót.
De be van kapcsolva a bébiőr és azon a legkisebb neszezést is hallom,még azt is ha csak megfordul álmában.
Szerintem nagyon hasznos kis szerkezet! :wink:
Én soha nem hagytam még ott úgy visszaaltatásnál(mikor még kiságyban aludt),hogy ébren volt.
Csak akkor mentem ki,amikor már ő is teljesen visszaaludt.
Mostanában úgy tűnik,mintha csak hajnalban kelne szopizni,de mikor fogat növeszt,1-2 ébredés belefér,akkor szopival visszaaltatom.
Szerintem ő csak akkor fog már egy egész éjszakát átaludni,ha kinőtt az összes foga és már nem szopizik egyátalán....de már beletörődtem.
Ő ilyen és kész és így fogadom el,hogy neki így jó és úgysem tart örökké..... :wink: :D
Ha hazaköltözünk egyszer :roll: akkor is úgy tervezem,hogy nem rakjuk össze már a kiságyat,hanem kap egy 140 x 200 -as szivacsot a földre,azon fog aludni és akkor én is mellé tudok majd feküdni ha bemegyek hozzá éjszaka szopi miatt.
Ő a többi babával ellentétben nem kedveli a szűk kis helyeket,sőt a nagy tereket imádja,éjszaka is össze vissza gurulászik! :D
Régebben MINDIG sírva ébredt és én ki voltam készülve,hogy biztos boldogtalan( :lol: :lol: :lol: ),aztán ez is megváltozott....mostmár nem sír,ha délutáni alvásból ébred vagy játszani kezd,vagy hallom,hogy szól a bébiőrben: "MAMA" :D és akkor bemegyek hozzá.
Egyébként ő is zárt ajónál alszik.
Eddig 2 x ettünk pizzát és a kukoricákat ő is egészben kikakilta,úgyhogy normálisnak tekintem,hiszen nincsis még zárt fogsora,hogy össze tudja rágni rendesen de a héjját akkor sem emésztené meg,mint ahogy a többiek is írták.

És zárásképp a tegnapi délutánunk,kis barátunknál Csabikánál voltunk pancsizni és vagánykodni 8) :D 8) :D :

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
annamami
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó sokat termeltetek megint mostanság!!! Bár, látom tegnap este jó nagy volt a pangás...

Láttam jó kis képeket Marciról, eszméletlen a görögdinnyével... :lol: :lol: :lol: :lol:
Na meg persze szülinapi képeket Liliről, aki igazi kiránylány volt a szépséges rucijában.
És én is mentettem a jó kis játékötleteket...

Velünk minden rendben, még mindig járok a szúrkára, kb. - 6 kg-nál járok.
Szeptemberben befizetek mégegy kúrára, addig valahogy ki kéne bírni a nyáron, hogy ne kússzanak vissza a leadott kilók. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: TErveim között szerepel, hogy folytatom a diétát, és talán tényleg el kellene végre kezdeni mozogni valamit.
NO, majd meglátjuk...

Róki!

Körkérdés:

1. Gergő már nem ébred éjjel egyáltalán, vagy ha igen, akkor sem jelez. Mióta tudja, hogy ott van a cumisüvegben a víz mellette, azóta nem "szól", hanem szépen kiszolgálja magát, és alszik is tovább.
Úgyhogy kb. 1 hónapja nem kell átmennem hozzá egyáltalán...

2. Ébredés: nálunk is volt egy időszak, hogy rendszeresen sírva ébredt Gergő. Mindegy, hogy éjszakai alvásból, vagy a délutániból.
Reggel ugye mellettem ébred, mivel áthozzuk mellém, mikor Robi elmegy. Ilyenkor rögtön rámmászik, megszeretget, nem sír.
Délutáni alvásból rendszeresen "anya" vagy "apa" szólítgatása van, attól függ, éppen melyikünk fektette le aludni. Nagyon komolyan, mindig annak kiabál, amelyikünk letette alukálni...

3. Emésztés: Gergőnek is nagyon gyors az emésztése, aminek én örülök is. Kukorica rendszeresen egészben jön ki belőle... (megjegyzem belőlem is). Borsó is egészben jön ki, de az szerintem azért, mert imádja, és rágás nélkül csak nyeli.
Egyébként általában még a répa az, amit viszont látok a székletében.
Más most hirtelen nem jut eszembe, de tudom, hogy időnként viszont látok egy-két kaja fajtát...

Bölcsi:

IV. kerületi bölcsiket anno én is megkörnyékeztem, háááát.... :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil:
Anno a kerületi bölcsődék vezetőnőjével sikerült beszélnem, kimondottan nem volt szimpatikus. Közölte egyből, hogy kerületi lakosnak kell lennem, és rögtön hozzá is tette, hogy de nem elég ám bejelentkeznem valahová, hanem valóban ott kell laknom.
Mondjuk ez a része nektek nem gond, viszont átgondolnám, hogy feladjam-e a biztosat, a bizonytalanra...
Azt nem tudom, hogy a IV. kerületben van-e várólista, vagy sem.
Egy biztos: anyukám nővére az egyik kerületi bölcsiben (nevét nem tudom, ott a Munkásotthon u. környékén van valahol) dadus, és már tavaly szeptemberben kértem, hogy próbáljon meg segíteni, bekerülni idéntől valahogy a bölcsibe. Közölte, hogy nem fogom elhinni, de a saját unokáját nem tudja bepasszintani, mert nagyon szigorúan, és következetesen tartja magát a vezetőnő a hivatalos dolgokhoz...

XIII. kerületi bölcsik:

mint tudod, mi az Igazgyöngy bölcsibe nyertünk felvételt, ez a Gyöngyösi sétányon van.
Itt nem kötelező az állandó lakcím, elég az ideiglenes is... Szóval szerintem ez az összes XIII. kerületi bölcsire vonatkozik.
Ha van lehetőséget, akár meg is próbálkozhatsz vele, így Zsuzsa sem veszti el a biztos I. kerületi bölcsit.
Biztosra tudom, hogy ebben a bölcsiben nincs várólista, én már novemberben, és februárban is bepróbálkoztam vele, és azt mondták, hogy beiratkozás van, senkit nem tudnak és akarnak várólistára tenni.
Azt nem tudom, hogy akkor mi a helyzet, ha valaki mondjuk januárban szeretné beadni a gyerekét... :roll: :roll: :roll:

Thomasanne!

Veletek mizu bölcsi ügyben??? Sikerült anyósnak intéznie valamit???
Nagyon - nagyon drukkolok ám!!!!

Kép
kuha
 
 


Annamami!

...és Marci már tekerni is tudja a járgányt???? Nagyon édes képek készültek tegnap a fiúkról!!!

EGyébként, Róki, Gergő is zárt ajtó mögött alszik, sőt, két zárt ajtó mögött, mert a mi szobaajtónk is zárva van.
És csatlakozom Annamamihoz, áldom, aki a bébiőrt kitalálta, mi is azt használjuk. És szerintem fogjuk is még egy darabig.
Altatás: nekem szerencsém van, Gergő nagyon hamar elalszik, este is, és délután is. És soha nem várom meg, míg elalszik, hanem leteszem a kiságyba, megsimizem, megpuszilgatom, mindig elmondom neki, hogy mennyire szeretem!!!, majd Gergő pá-pá-t integet, és kijövök a szobából. És kb. 5 perc múlva alszik is.

Kép
kuha
 
 


Ja, Lányok!

Még azt szerettem volna kérdezni azoktól, akik járnak GYermekvasútozni:

Pünkösd hétfőn szeretnénk elmenni Gergővel.
De még életünkben nem voltunk. Hol érdemes felszállni, ill. meddig érdemes menni. És ha leszálltunk valahol, akkor van ott valami látnivaló, csinálni való, stb????

Most lehet, hogy jó nagy ökörségeket kérdeztem, de tényleg nem voltunk még egyáltalán, és nem szeretnénk ott keringeni bambán,mint az a bizonyos gólyafos a levegőben...

Köszi! :wink: :wink: :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a telekről, pontosabban csak mi Gabival, a fiúk anyunál vannak még :P

Szombaton a Vajdahunyad várban voltunk játékkiállításon és vásáron, utána sétáltunk egy nagyot a városligetben. Vasárnap meg Gabi öccsének volt szülinapja, hozzájunk mentünk bulizni.

Hétvégén öcsém eltörte a bokáját, már meg is műtötték, holnap jöhet haza a kórházból, úgyhogy izgalom is jutott bőven a hétvégre :?

Ayse!
Hú, de szuper szülinapi bulija volt Lilinek, nagyon ötletes játékokat találtatok ki, de ezt már tavaly is láttam. :D
Lili nagyon csini :wink:

Annamami!
De édes Mazsi, hogy minket emleget :lol:
Dinnyés képek, fürdős képek egyaránt szuper jók! :D

Róki!
A talira a jövő hét szerda nekünk tökéletes!

Évi!
Gratula a -6 kilóhoz, ügyes vagy nagyon!
Meg gratula Gergőnek a bölcsihez!

Thomasanne!
Mi újság bölcsi ügyben, sikerült intézni valamit? :roll:

Megann!
Lénának újfent gyógyulást, remélem hamar kijön ebből a r...t vrinyából is :evil:

És végül egy-két kép a hétvégéről :P

Városligeti séta hármasban
Kép

Mind a két fiam guggolva játszik.....
Kép
Kép

A jákékvásáron kapott buborékfújóval
Kép
Kép
Kép
Kép

És megint édes hármas... :D
Kép

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Helló Barbi!

Jó rég jártál Te is erre felé!!
Igaz, Ti mindig olyan csudi jó progikon vesztek részt, hogy nem is csoda!

Szegény öcséd, boka törés nagyon szar lehet! Jobbulást és gyors gyógyulást neki!

Fiúk élvezték a játékvásárt, igaz?? Leon baromi sokat nőtt szerintem! Igaz, ezer éve nem láttam, de olyan nagy fiú lett már!!! És látom, fordítva használja a buborék-fujót!! :D :D :D :D


Én jövő heti taliról egyelőre még nem tudok nyilatkozni, mert valamikor a jövő héten kell bemennem a főnökömhöz, megbeszélni, hogy akkor mi lesz , hogy lesz szeptembertől... :roll: :roll: :roll:
Igaz, most pénteken rúgták ki az egyik kolléganőmet is, szintén leépítés címén... :twisted: :twisted: :twisted: Szép kilátások, mondhatom... :roll: :roll:

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Én is bekukk..

Kuha!

Ügyi vagy, csak igy tovább... :wink:
Ezt a terápiát nem lehet folytatólagosan folytatni, vagy csak anyagilag nem akarod....majd csak ha már dolgozol???

Annamami!

Jaj de helyes Marci :P asztalostól :wink: ,dinnyéstől :wink: ,pancsizómedencéstől :wink: együtt :P :P :P

Rókica!

Ébredés:Nálunk legtöbbször sirva :( de nem megyek be azonnal, mert sokszor abbahagyja magától.és nézelődik vagy kidobálja az összes Maccot az ágyából :lol: :lol:

Alvás:
Akárcsak Kuháéknál...mostanában hang nélkül egyedül..
De azért ez időszakonként változik...pár hete még követelte hogy feküdjek be mellé..vagy maradjak az ágyánál...
Szerintem ez változó...

Amitől nagyon félek, hogy egyre gyengébb és gyengébb vagyok...egyre jobban nem tudom elhallgatni ha keservesen sir....talán mert a szeretetem iránta az idővel egyre nagyobb és nagyobb :oops: :oops: :oops: .
Félek hogy kistesónál már nem fogok tudni következetes lenni az ilyen dogokban :oops: :oops: :oops:

Mi:
Lénát tegnap ugy megharapta valami dög..pók vagy mittudoménmi hogy szegénynek az egész bokája be van dagadva :shock: :shock: :shock:
Most borogatom, Fenistilezem..nagyon bizom benne, hogy nem kell ezzel is az orvoshoz menni :? :? :?

Egyébként tegnap anyósomék fél 7 kor birtak jönni :? :? , persze Léna nagy örömére :? , viszont teljesen egyértelmű volt hogy olyan orditást csapott lefekvéskor :( , hogy anyósom itt sertepertélt körülöttem hogy mégis nem megyek fel hozzá....úgy sir...
Mondom persze hogy sir...mindenki a teraszon heherészik(ami a szobája alatt van) ő meg szegény majd össze esik a fáradságól..de persze azért nem akar egyedül lenni..és aludni :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Hetek óta nem volt ilyen orditás lefekvéskor... :cry: :cry: :cry:
Mondta is anyós mintegy magának, hogy jaj, szegény, most megzavartuk a nyugalmát....
Hát nem akartam mondani hogy pontosan jól mondja... :evil: :evil:
mert legalább jöttek volna időben, hogy Léna még kiélvezhesse a társaságot...akkor lehet hogy nem csinálta volna ezt :( :(
Aztán megszántam és felmentem és elaludt az ölemben :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Ma megjött a könyvrendelésem, úgyhogy ma Léna megkap belőle 1 dbot :P

Egyébként meg fel akartam fújni a medencéjét délutánra....de most nem tudom mit csináljak,...mert hol elborul hol kisüt a nap :roll: :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

HI-hi. :D :D :D :D Beletrafáltál... Az anyagiak miatt... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Szegény Léna, remélem, neki is hamar rendbe jön a lába.. Mi a franc lehet az?

Anyós témához meg inkább nem is fűznék semmit...

Ja, és szerintem ne fújd fel a medencét, mert itt már esett két adag eső, és dörgött is meg villámlott is. Most épp nem esik, de tökre el van borulva... és még mindig dörög...
Nem is értem, egész délelőtt volt vagy 35 fok ki sem mozdultunk itthonról, összes redőny leengedve, és itt pihegtünk a szobában...
Jól is jött ez a kis felfrissülés...

Kíváncsi leszek, Léna mit szól a könyhöz...

Egyébként, képzeljétek, már írtam, hogy Gergő mennyire oda van Thomas-ért. Megvan mind a 3 dvd, azt nézi felváltva, meg ha meglátja valahol, rögtön kiabál, hogy "Tosz-tosz"!!!
De semmi Thomasos dolga nem volt még eddig.
Na, tegnap, hogy mentem a szúrkára, beugrottam az Árkádba, vettem neki egy Thomas mozdonyt.
Háááát, azt látnotok kellett volna tegnap, mikor odaadtam neki, először tök zavarban volt, majd elkezdett örömében kiabálni megint, hogy Tosz-tosz, annyira örült neki, alig bírta kivárni, hogy apja kibonsta neki (jól be volt csomagolva, nem bírt vele Gergő). Majd megzabáltam, még a könnyem is kicsordult, annyira jó volt nézni, hogy valami, amit nagyon szeret, ennyire örül neki...

Kép
kuha
 
 


Ja, a másik... (ezt még elmesélem, aztán eldugulok, mert ma úgy látom, egyedül beszélgetek)

Gergő ugye felismeri a Peugeot jelet, akárhol lát egyet, mondja, hogy "apájé"... És hát ugye egyébként is szerelmes a kocsinkba, mindig valamit mondani kell neki, ha kiszállunk a kocsiból, mert különben ordítás a vége...
Na, valamelyik nap, elmentünk a Buy-Way-be, szállunk ki a kocsiból, látom ám, hogy Gergőnek nem nagyon akaródzik áltávolodni a kocsitól. Rögtön mondtam neki, hogy most itt marad a kocsi, pihizik meg tentézik egy kicsit.
Erre Gergő lehajolt a hátsó kerékhez, és látom ám, hogy közelít a dísztárcsához. Már kezdtem rosszul lenni, hogy megint megtaperolja a kereket, és tiszta maszat lesz. De nem!!!!
Képzeljétek, letérdelt a földre, közvetlen a kerék előtt, és a dísztárcsán lévő Peuget-oroszlánnak adott egy puszit!!!!

Hát azt hittem, összesz@rom magam, elkezdtem visítani... Persze Robi nem tudta, mi bajom van, ő a kocsi másik oldalán állt.
MOndom Gergőnek, hogy mutassa meg apának, hogy mit csinált.
Erre megismételte mégegyszer!!!4

Kis gyagyás, annyira éééééedes volt!! :lol: :lol: :lol:

Kép
kuha
 
 


Sziasztok! :) :)

Azt sem tudom, hol kezdjem az írást, olyan rég jártam itt. :oops: Kicsit rólunk. :oops:
A hétvége elég sűrű volt. Szombaton Káposztásmegyeri napok voltak, volt gyerekfutás, Benivel másfél kilométert futottunk és nagyon jól ment neki. A végén úgy hajrázott, hogy szinte utol sem tudtam érni. :oops: :wink: Aztán Apa is futott a felnőtt mezőnyben.
Este meg mentem osztálytalálkozóra! Annyira jó volt. :) :) Jó sokan eljöttek, a 38 főből kb. tizen hiányoztak csak. Mindenki ugyanúgy néz ki, mint régen. Max. a lányok kicsit ráncosabbak, a fiúk meg pocakosabbak. Egyébként 18. évfordulónk volt.
Van egy lány, aki terhes lett negyedikben, meg is szülte a babát, márciusban, aztán velünk érettségizett. A srác most 18 éves és most érettségizik ugyanabban a suliban, ahova mi is jártunk. :) Mutogattuk a gyerekek fényképét, jó sokat dumáltunk. Hajnali fél 3-ra értem haza, nem is esett jól a fél 7-es ébresztés. :wink:

Beni ma meg tegnap nem ment oviba, mert allergáis eredetű kötőhártyagyulladása lett vasárnapra a nyárfáról szálló fehér sz@rtól. :( Úgy bedagadtak a szemei, hogy csak egy csíkon nézett ki. :( Most már jól van, gyorsan kikezeltem, meg a doktor nénihez is elugrottunk tegnap.
Dani is megkapta a 18 hós oltást, ami elmaradt eddig. Nagyon sírt szegény a rendelőben, de utána már nem volt semmi gond.
Ma délelőtt az Anyuéknál voltunk, akkorát pancsoltak a fiúk. :)
Itt egyébként most ömlik az eső! De jó, hogy nem délelőtt esett! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kuha,
Gratula a -6 kilóhoz! Az már nagyon jó! Csak így tovább! :) Csak halkan kérdezem, hogy onnan megy le, ahonnan szeretnéd?
Gergő nagyon édes az autóimádatával és az autópuszilással! :)
Dani ennyire nem szeret autózni, bár ma odafelé útobn végig olvasott. :)

Megann,
Jobbulást Lénának a vírusra is és a csípésre is!
Anyós :( :twisted: :( Teljesen természetes reakció, hogy nem akar az ágyában maradni, ha buli van odakint.

Barbi,
De jó képek megint! Annyira jól néznek ki a fiúk! :) :)
Jobbulást az öcséd lábához! Drukk, hogy hamar felépüljön! Most fekvőgipszet kap?

Annamami,
Szuperek a képek Marciról, a bicajos is, a dinnyés is és a csancsolós is! :) :) És milyen jó nagy az a medence!

Ayse,
A szülinapi képek is nagyon szépek. Jó látni, hogy ennyire jól érezték magukat a gyerekek! Nagyon jó játékokat találtatok ki nekik! :) Nagyon egyetértek, hogy egy kis odafigyeléssel, foglalkoztatással jól le lehet őket kötni és igazán élvezetes délutánt lehet nekik varázsolni. :)
Andris is édes, hogy csatlakozik. Danit is mindig ki kell hoznom a focipályáról, ő is menne játszani a nagyokkal! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu!

Nem semmi ez a Beni hallod!!! Nagyon ügyes, hogy ennyit le tud futni! Irigylem is érte!!!
A szeméért nem, és örülök, hogy már jobban van... Engem is zavar ez a fehér szálló sz@r, én egyfolytában tüsszögök tőle, meg viszket az orrom!!

Költözéssel hogy álltok? Illetve nem is Ti, hanem inkább az építők hogy haladnak az építéssel???

Osztálytalálkozó :lol: :lol:
Nekem jövőre lesz a 10 éves érettségi találkozóm. Anyám, hogy megy az idő!! Pont post találkoztam egy osztálytársammal, mesélte, hogy már beszélgetnek róla, hogy időben el kellene kezdeni szervezni. Ráadásul valami kulcsos-házas történetet szeretnének, hogy aki akar, ott is aludhat, stb.
Hát kíváncsi leszek...

Fogyás: igen, nagyjából onnan megy, ahonnan szeretném. Ment egy pici combból, meg csípőból, meg talán derékból is.
Hasam nem nagyon ment le, talán egy ici-pici, én észre sem veszem, inkább anyum monta hétvégén, hogy szerinte onnan is.
Meg igaziból én nem is nagyon veszem észre, csak a nadrágomon. Tudom, hogy eddig csak úgy feszült rajtam, most meg itt - ott már lötyög. Azért még le nem esik...
Ja, viszont a karomból nem ment le szerintem semmi, ugyanolyan díjbirkózó karjaim vannak. Azt sajnálom nagyon, lehet, hogy rá kellene segíteni egy kicsit. Na, be is hozom a kis súlyzókat este a garázsból.

Ja, és nálunk megint esik az eső...

Kép
kuha
 
 


Rokica,
Én sem hallottam jókat a testvérbabakocsiról. :( Nem vált be a fellépő? Meg talán Zsuzsának már nem kell olyan sokáig babakocsi. :oops:
Alvással kapcsolatban: Dani magától elalszik, bár már nem 2 perc alatt, de elvan az ágyában alvásig. Ők együtt alszanak Benivel születése óta, nyitott ajtónál. Egybe nyílik a háló és a gyerekszoba. Éjjel nem szokott felébredt, csak nagyon nagyon ritkán, de akkor is egy perc alatt visszaalszik egy korty víz és egy kis takarócsücsök rágás után. A délutáni alvásból és reggel nem sírva ébred.
Ha elköltözünk az új lakásba, akkor külön szobája lesz. Remélem, nem lesz gond ott sem az alvással. Egyébként azóta ilyen jó alvó, amióta nem szopik, kb egy fél éve.
Szerintem Zsuzsa emésztése teljesen jó. Én is hasonlókat tapasztaltam Daninál.

Anikó,
Nem egyszerű döntés ez a bölcsi/ovi/dadus ügy. És is afelé hajlok, hogy minél állandóság és biztos pont legyen Balázs életében.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Hahó!!

Én is megvagyok ám!! :D :D

Megvolt szombaton az esküvő...nagyon jó volt!!!Meli látni kellett volna hogy-hogy ropta!! :lol:
Először megvolt szeppenve a nagy hangzavartól,de aztán belejött!! :D :D
Most pénteken is megyünk esküvőre,de oda nem visszük mert messzebb megyünk és nem tudjuk este átadni a szüleimnek!!
Szombaton pedig ha észheztértünk,megyünk Bogácsra 3 napra!! :D :D
Megyünk vagy huszan...minden évben Pünkösdkor odamegyünk...szalonnasütés,bográcsozás,pincézés és ha jó idő van strandolás...hekkevés...stb!!! :D :D

Körkérdés:

Ébredés:
Idejét nem tudom megmondani,mikor ébredt Meli sirva!! :D Hál istennek ő mindig úgy ébred,hogy dumál és ha megunta akkor kiabál,hogy anyacika-apacika!!Egyébként most mindent becéz!! :lol:

Alvás:
Este is és napközben is egyedül alszik el!!
Úgy ahogy Kuha is én is betakarom,megsimizem,mondom hogy jó éjt...szeretlek...és kijövök...ő meg mondja,hogy szia!! :D
Nem bántam meg hogy kicsi korában hagytam egyszer-kétszer sirva elaludni és nem ringattam,mert már nagyon régen egyedül alszik el!!

Na akkor pár kép:
Kép
Kép
Kép
Kép

Ezt a poci miatt:
Kép

ancsi26
 
 



Kuha,

Mi Apával mind a ketten allergiásak vagyunk, ilyenkor 75%-os esélye van annak, hogy a gyerek is hajlamos lesz. :( Nálunk mind a kettő az. :evil: :? De szerencsére Beninél még helyileg tudtam kezelni ezt a szemgyulladást.
A futásban tényleg ügyes volt! :)

Az építkezés elég jól halad. :) Már megrendeltük a konyhabútort is, hogy nehogy kicsússzunk az időből. Konyhabútor nélkül nagyon nem szeretnék költözni.

Nagyon jó, hogy mindenhonnan mennek le a kilók! Csak így tovább! Bírod a kevés kalóriát? Tényleg nem vagy éhes? Azt én is bírom, hogy ha egy korábban feszes nadrág, kezd kicsit lötyögni. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ancsi,
Nagyon csinik vagytok! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kuha,

-6 kilo az nagyon jo ilyen keves ido alatt, sajnalom, hogy nem tudod folytatni, bar szerintem menni fog ez tuszuras nelkul is, biztosan. Nagyon ugyi vagy es kitartast kivanok!
Karrol nagyon nehezen jon le a felesleg, nekem is van vele neha bajom, szerinted jo a sulyzozas???? En mindig attol felek, hogy csak nagyobb lesz!!

Ancsi,
Azt a het meg a hetszentsegit, nagyon jol nezel ki!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: Nagyon csini pocid van, de nem feledkezek am meg a kis csopetrol sem, nagyon edes ezekben a szerkokban!!
Jo kis programjaitok vannak!!

Benianyu,
Nagyon ugyes Beni, masfel kilometert azt hiszem meg en sem tudnek most hirtelen lefutni, nemhogy iramfutassal a vegen :lol:
Hadd dicsekedjek, hogy Mat meg 2. lett 75 csapatbol egy korzeti focimeccsen. Olyan jo erzes mar ilyen dolgokat is megosztani veluk nem??

Barbi,
Nagyon helyesek vagytok am ti is es micsoda progik itt is!!!!

Megann,
Fuj ronda pok, ha az volt, gyogypuszi Lenanak!!


Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


életjel :)

Rokica!
boöcs, hogy nem tudtam mindig felvenni a telefont, amikor múltkor kerestél, aztán elolvastam gyorsan itt, hogy miért kerestél, de már nem volt erőm írni.
természetesen nekem a szerda az ún. tuti szegedes nap, ezért is nem reagáltam a talival kapcsolatban. bár nagyon jó lenne menni, de mi annyira kiszámíthatatlanok vagyunk mostanában, hogy nem akartam bekavarni.

alvás: lekopogom ezerszer, amióta megtanult eszti aludni és nem is szopizik, azóta szépen este köszönés, ágyba be, ajtó bezár, kütyü bekapcs, és alszik magától. van, hogy rögtön, van, hogy 45 percig is eljátszik (vagy leöltözik :D). ha nagyon fáradt, van, hogy nyüszög egy kicsit, de csak akkor megyünk be, ha valamiért nagyon sír. éjjel van, hogy felsír, de akkor is csak akkor megyek be, ha nem alszik vissza, általában visszaalszik. a délutáni alvás nem megy egyedül. viszont ált. úgy ébred, hogy anyaaaaa, apaaaa :) ilzenkor hagzom még egz picit ay ágzában, ha sírva ébred, akkor is inkább csak nzűgösen, akkor hamarabb bemegzek hoyyá. megjegzyem olzankor én is alig bírok magamhoy térni, és én is nzűgösebb vagzok :)

kaja: borsóhéj úgz jön ki, mint ahogz bement, ált. másnap. kb egz nap ay átfutás ;)

most vettem észre, bocsánat. yyzzz, nem tudom miért csinálja ezt..

az együt-külön alvás engem is érdekel. remélem a Kistesó rendes lesz velem. úgy megszoktam, hogy Esztivel nincs gond éjjel -kopp-kopp-kopp- , higy alig tudom elképzelni, milyen lesz majd újra kelni éjjel..

Annamami!
Marci a vigyorgó csibész nagyon helyes pasi :)

Benianyu, nekem a futás szó hallatán is lemerevednek a lábaim :D szóval le a kalappal! :)

Barbi, nagyon csinik vagytok mind a háman! tényleg mindig olyan jó pogramokat csináltok! öcsédnek jobbulás!

mi szombaton anyóséknál voltunk, szegény 7 éves pulikutyá Eszi meint úgy lefáraszotta, hogy az eb vasárnap mé enni sem kel fel :lol:
egyébként Eszti a délelőtti egy órás alvásán kívűl semmit nem aludt! :shock: mi emberrel kidőltünk délután, anyósék voltak vele talpon :D vasárnap reggel meg 5-kor kelt őnagysága, úgyhogy akkor viszont nagy délelőtti és délutáni alvás sikerált.
na mindegy, bepótoltuk. én meg életemben először metszettem. úgy döntö9ttünk, hogy nem szórakozunk kertésszel, megcsináljuk a dolgokat mi magunk, már volt 3-4 kertész, de még mi9ndig tök elégedetlenek vagyunk a kerttel :evil:
tegnap meg margit szigeteztünk a velem egyidős terhes kolléganőmmal, gyerekek nyugiban eljátszottak, mi meg tudtunk dumálni, olyan jó volt.
ma meg szeged. most azért már rühellem ezt a lejárást... pedig hol van még augusztus vége..

Anikó!
sztem ez tök durva, hogy azért kötelező beadni a gyereket az oviban, mert üresjáraton megy!!! sztem ez hihetetlen, hogy ezt komolyan gondolják egy feljett civilizált demokráciában. szarnak egy nagyot arra, hogy mi a jó a gyereknek, a lényeg, hogy ne legyen üres az ovi, ez durva nekem. és tényleg a kiszámíthatóság a legfontosabb, báár a gyerekek mindent kibírnak, de feleslegesen nem kellene talán terhelni őket. hallgass csak anyai szívedre ;)

Ancsi!
csini kismami!!!! csini kislánnyal ;) szépek vagytok!

Lénának jobbulást!

na megyek a gyerekemért, holnap is megpróbálok szegedezni, este meg a húgom elvisz a george michael koncetre, ha minden igaz, úgyhogy majd, ha magamhoz tértem jövök :)

KépKép
KépKép
and
 
 


ez durván hibás lett, bocsánat, nyugodtan ugorjátok át! :oops: :oops:

KépKép
KépKép
and
 
 


Ancsi!

Tényleg nagyon szépek vagytok!! És ugye, hogy találtál magadnak megfelelő ruhát az esküvőre???!!! És ráadásul csinos voltál nagyon !
Meliről meg ne is beszéljünk...!!!

Anikó!

Én is elég furcsának találom ezt a "kötelező" bölcsis dolgot. Legalábbis az itthoni viszonyokhoz képest, amikor tényleg szinte az ember ölre megy, hogy bejusson a gyereke a bölcsibe.

Ja, egyébként én is úgy tudom, hogy karról nehezebben megy le a felesleg. Meg aztán pont ettől félek én is, hogy ha most nekiállnék a súlyzóval szenvedni, mégha 1-2 kg-osakkal is, nem lesz attól nagyobb a karom??
Kicsit jobban hozzáértők??? Benianyu, Juci???? Várom a véleményeket!


Egyébként még ehhez az alvásos témához annyit hozzáfűznék, hogy én eléggé félek attól, amikor Gergő kiságyát lecseréljük gyerekágyra.
Mert a kilincset simán feléri mindenhol, és az ajtót is kinyitja simán.
És hát ugye ott már nem lesz semmi, ami bent tartsa az ágyban...
És tartok attól, hogy akkor majd elkezd átjárkálni hozzánk, stb.
Szerintetek????

Kép
kuha
 
 


Évi!
Igen, tetszett nekik nagyon, persze vettünk is egy-két apróságot, kertbe kis nyelű ásót, gereblyét, hogy Nolcsi tudjon a dédinek segíteni az ültetésben.
Meg thomasos labdát.... :P
Leon sokat nyúlt, sokkal sovibb, mint régen.

Gergő bizti édes lehetett a thomassal, meg a kocsit puszilgatva :D

Megann!
Pók, anyós :evil: :evil: :twisted: :twisted:
Milyen könyvet kapott meg Léna?
A fiúk se akarnak lefeküdni, ha vendégek vannak..... :roll:

Benianyu!
Beninek jobbulást szeméhez!
Osztálytalikat én is nagyon szeretem, olyan jó nézni, hogy ki mennyit változott, mi lett vele.
18 éves fiú nem semmi! :shock:

Öcsém szerencsére nem kap gipszet, csak egy felfújható, párnás bokarögzítőt, de persze így se terhelheti legalább 3 hétig. :?

Ancsi!
Húúúúúúú, de csini az egész család!!!! :D :D
Nagyon helyes a pocid :wink:

And!
Leon is nagy állatimádó, mondom én hogy összeillenek ezek a gyerekek :P :P
Öcsém macskája a nagy kedvenc, Nikónak hívják.

Leon jön hozzám a telken: Anya, Kikó hó van?
Mondom neki, nem tudom, biztos elbújt valahova.
Erre ő: Megyek, keresem

Meg kellett zabálni, ment és hajtogatta fel a bokrokat és kereste a macskát :D


Voltam szoliban ma, meg itthon pakolgattam, holnap reggel már jönnek a fiúk haza.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Évi!

Ez teljesen gyerek függő, hogy át fog-e menni hozzátok, vagy nem.
Nolcsi ugye itthon még mindig rácsos ágyban alszik, de a telken, anyunál, Gabiéknál már rendes ágyban.
Soha nem járkált ki, sőt a telken reggel arra kelek, hogy énekel az ágyába. Én szólok rá, hogy jöjjön ki, ne keltse fel Leont. Magától még reggel se kel ki az ágyból, mindig várja, hogy menjek be érte.

Azt hiszem, Leont is kiveszem a rácsos ágyból, Nolcsival együtt, mert anyunál már ő is rendes ágyban alszik, vele sincs semmi gond, nem járkál soha.

Ha megjön az emeletes ágy, Nolcsi rögtön megy felülre aludni, Leon meg lent fog.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi!

Tök jó hogy Nolcsi nem járt át hozzátok :P bár tőle pont ezt várnám :P :P
Jó lenne már talizni valahol, mert szegén Nolcsi kinövi a pólóját :oops: :?

És Leonon is meg vagyok döbbenve, hogy igy dumál???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nagyon ügyes :P

Rendeltem egy pár könyvet az Alexandrától..
Persze pont a játszón voltunk amikor meghozták, de szerencsére a szomszédom itthon volt úgyhogy megkértem telefonon hogy vegye át..
Összesen 8 db..vakondos, boribon, vidám mesék, öreg néne őzikéje..

Hát Léna viszonlag még a könyveket szereti a legjobban de mesélni azt nem lehet neki :? :? , mert mindig van egy egy vesszőparipája és csak azzal van elfoglalva..
Pl zenélős micimackós könyvből csak a zümik azaz a méhecskék érdeklik igazán..
a vakondosból a siró nyuszi...

Nemrég megkapta az egyik Boribont...na abból meg az Annipanni hátitáskáján lévő katicabogárral van odáig :lol: :lol: :lol:

Nem tudom, más gyerkőc meghallgatja a meséket???
Vagy csak Léna bojkottálja meg ezt is?? :twisted: :twisted:

Ancsi!

Meli :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Atya ég, micsoda csini lány...és ennyi féle szerkója volt egy esküvőn??????
Többször öltözött mint a menyasszony :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
Na szóval meseszép..és ti is nagyon jól néztek ki a pároddal :P

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!!!!

Végre van netünk, már teljesen kész voltam :D :D :D :D :D

Megnéztem utolsó képeket, szupik.

Sikerrel átköltöztünk, minden okés, és belűlről már egész csinik vagyunk, kívűlről katasztrófa a helyzet egyelőre :D

De hamarosan akkor is tartoke gy talit, ha törik ha szakad :wink:

Jövök még talán ma este, addig is millió puszi nektek!

Lívi is puszil Titeket és jól van köszöni :D

Rengeteget csacsog a csajszi :D

Puuuusssssz

Mea
mea
 
 


Cséffalvay Marci üzeni az összes szakember után sóvárgó Mamiknak,hogy mindenféle szerelést-karbantartást,hideg-meleg burkolást,fel-és átalakítást garanciával vállal! :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
annamami
 
 


Megann,
:shock: :shock: :shock:
SZEGÉNY LÉNÁCSKA! :shock: :shock: :shock:
Hatalmas és Rengeteg gyógypuszi neki! :wink:
Anyós :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Barbi :D
Nagyon helyesek vagytok!!!! :D :D :D
Fúúúú csak ezt a bubifújót ne lássa meg marci mert az a másik mániánk! :lol: :lol: :lol:

Ancsi,
nagyon szépek vagytok,Te különösen fitt és címlapra kívánkozó kismami vagy! :D :P

And :D
De jó hogy jelentkeztél!
Már hiányoztál ám! :wink:
te mikor küldesz pocifotót??? :roll: :D


Mea,
de jóóóóó,hogy már így vagytok!
Gratula! :D
Dobjál hamar képeket! :wink:
Líviről is ám főleg! 8) :D 8) :D




ja és mindenkinek köszönjük....... :oops: :oops: :oops: :oops:
annamami
 
 


Kuha
Én mint hozzáértő :oops: :lol: úgy csinálnám ezt a karra edzést, hogy kis súllyal (1kg) és nagy ismétlésszámmal! 3x30 bicepszre, vállra, tricepszre. ez kb. 5 perc alatt megvan, és ez szerintem szálkásít, úgyhogy nem lesz nagyobb a karod.
Nekem is rá kéne állnom... :oops:
lehet, hogy ma el is kezdem!

Annamami
Marcifiú csodálatos!!! Minden pózban!!! :lol: :lol: :lol:

Megann
Lénának jobbulást, remélem hamar elmúlik mindkét baja!!!

Ancsi
Csinik vagytok!!!

Benianyu
Ügyes Beni!!! :D irígylem... :oops: :oops: :oops:
Mi csütörtökön kapjuk meg a kulcsot, és kezdjük a festést, aztán költözhetünk is!!! :D :D :D
Nektek is drukk, hogy hozzátok a határidőt!!!

Barbi
szupi képek, szupi programok!!!

Képzeljétek Fanninak a második rágójával egyidőben, kibújt a jobb alsó szemfoga is... :shock: azt észre sem vettem eddig, csak ma láttam, hogy már át is törte. és nem volt nyűgös :shock: :shock:
pedig azzal szenvedni szokás, nem???? :roll:
Azért örülök, hogy nem szenvedett!
vagy lehet, hogy nyügi volt magához képest, csak majd ha kinő az összes foga, még ennél is jobb kedve lesz???? :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!

Köszönöm a tanácsot, meg fogom fogadni!! Valamit csinálnom kéne, de semmiképp nem szeretném, ha tovább nőne a karom.
Viszont ma valaki más meg azt mondta, hogy a kar a legkönnyebben formálható, és viszonylag hamar átalakul. Ez szerinted is igaz???
Mert ha igen, akkor tényleg neki esek!!!

Mea!

Végre van internet!!! Most aztán kérünk sok-sok képet!!!
Remélem, jövő héten már tényleg összejön a talink, bár még egy kicsit ez is kérdéses, mert valamikor be kell mennem a főnökömhöz, megdumálni a munkába állásomat.
A szúrka miatt szerdán és pénteken nem tudok menni, így marad a kedd és a csütörtök. Még nem tudom, mikorra ad időpontot, de mostmár nagyon jó lenne, ha taliznánk végre.
Lívire nagyon kíváncsi vagyok, mit össze dumál már...

Kép
kuha
 
 


Képek gyorsan!!!!
És olyan jó, hogy így örültök nekünk!!!!
Puuuuusza!!!! [img]

Siófok(mert most tényleg megérdemeltük:)))) )
Lívi egész napa vízben volt! :shock: http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 113.12.jpg[/img]

Mea
mea
 
 


Na még 1x Kép

Mea
mea
 
 


jesszus mea ez a lány tiszta anyja! 8) :lol: :lol: :lol:
annamami
 
 


Köszi Annamami, szerintem is :wink:
Na de a Te fiad is nagyon anyukája-szerintem :D

Jó éjt!

Mea
mea
 
 


Sziasztok,

MICSIDA KÉPEK!!! Nagyon jók!

Mea, nagyon jó hogy hallunk felőled! Livike tényleg tiszta anyja.

Apa ma elutazik, és vasárnap jön haza :( addíg egyedül küzdök Tüncsi akaratával és a bajaimmal... :(

jól vagyunk, ha meleg van pancsizunk, ha nincs annyira játszunk kint, meg alszunk...nagyjából ennyi történik mostanság...ha lesz valami fejlemény szólok, ígérem...! :lol:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Csak nagyon gyorsan:

TALI

Jövő hét szerdán, május 30-án. Aki még nem tudja hol és hogy kell odajutni, küldjön nekem emailt vagy privit.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy már megint magammal vagyok elfoglalva, de nem hiszem el, hogy ennyire szar ember lennék, hogy ezt érdemlem a sorstól.
Panna tegnap hiszti közepette a feje búbján lévő csini csattal erővel befejelt az operált szemembe.
persze rögtön feldagadt, én bőgtem mint az állat, gyors csepp, kenőcs, doki felhív, irány Szeged.megnézett, vacillált, hogy bevigyen e a műtőbe, du-tán fél ötkor.végül is nem lett műtét, mert a frissen operált szembe ha mégegyszer belenyűl, lehet még rosszabb lesz.így fogadjam el, hogy ismét lóg.
és tudjátok mi a legszörnyűbb????
egyrövid ideig nagyon-de nagyon haragudtam a Pannira-pedig tudtam, hogy okoljam saját magam.és ez borzasztó volt. :cry: :cry:

szóval most azt hiszem, bedilizek, és nem hiszem el, hoigy egy ilyen kibaszott szerencsétlen csomag vagyok.(elnézést)
Pannát meg pénteken kell vinni, mégse altatják el, kb.két perc az egész, megmutatták azt a kütyüt, amivel belenéznek a szemébe, nagyon jól tűrte.

hát ennyi.
azt hiszem, egydarabig nem jövök, mert csak totál negatív dolgokat tudok Nektek mesélni, most egy ideig nyalogatom sebeim.

Sziasztok, és jó hogy VAGYTOK!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?