Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Edit,
még mi is messze vagyunk a leírt kajálástól,pedig elmúlt egy éves a Hanna.Igaz darabosat már eszik,de a főzelékeket csak turmixolva.Tápit már csak 2x eszik.
Az oltás neve Prevenar,és itt tudsz utána nézni?www.pneumo.hu
Itt pontos válaszokat kapsz mindenre. :wink:


Hanna most nem beteg!Sikeresen kikuráltam.Ma voltunk a a füldokinál.Nem teljesen gyógyult a füle most is van váladék a dobhártya mögött.De most nem bántotta,mondjuk most nem is engedtem volna,mert nem náthás és láza sincs,igaz azt mondta bármikor belobbanhat.Jövőhéten viszem vissza és megbeszéljük melyik nap legyen a műtét. :cry: De remélem tényleg jót teszek azzal,hogy kiteszem egy műtétnek és megszabadulunk a bajok okozójától.Bizom benne hamár csak ez a módszer jött szóba tényleg nem lesz több fül fájás!!!!
Viszont nem akar menni Hanna baba,csak mászik.Egyedül felállni sem tud,csak kapaszkodva.Igaz így lépked egy kicsit,de hamár fogom a kezét akkor nem akar.Nem akarom erőltetni,de Zsoltinál is ez volt.1.5 évesen indult el,ami nem baj,de a beszéd miatt aggódok,hogy Hannával is így járok majd.Hisz a mozgás összefügg a beszéddel.Különben Zsoltival kapcsolatban semmi konkrétat nem tudok nem tudom mitől van ez.Nem mondanak semmit,csak,hogy jól fejlődik a gyerek,de ezt észre is veszem mert már egyre több szót mond,de a mondatalkotástól még messze vagyunk.Azt is mondta,hogy szépen fejleszthető,nyitott kiegyensúlyozott,jókedvű gyerek.
Rebi okos nagylány,igaz a szájával vannak gondok.Szeret visszabeszélni :shock: és követelőzik.Remélem elnövi!!! :?

Edith,
olyan jó,hogy ismét köztünk vagy és,hogy minden rendben nálatok!

Zsandi,
Marcinak gratula a fogacskához,Flórának a felálláshoz! :lol:

Szép estét mindenkinek!

Pusz

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Zsu: drukkolok, hogy sikerüljön betartani a fogyókúrát. Egyszer én is próbáltam ezt, de nem tudtam betartani, hogy mikor mit lehet enni.

Edit: köszi, a fejkörfogatot. Akkor nem aggódom, hogy nem nő a feje.

Andi: gratulálok Flórának a felálláshoz!

Márti: megnéztem a képeket, nagyon jók!

Timi: szerintem jól teszed, hogy kiveteted Hanna manduláját. A nővérem kisfiai is addig volt folytan beteg, amíg megvolt a mandulája.

A Ferkó egész nap dolgozott, én meg még mindig beteg vagyok. Eléggé leamortizált a Szandi.

Nem tudom, hogy mesélteme, pár napja mondja: ba-ba-ba, pa-pa-pa, apa-apa, ma meg már a de-de-de és a te-te-te is volt.
Ráadásul ma még pápázott is, persze kinek, a macskának. Még nem tökéletes a technikája, de nagyon aranyosan csinálja. :wink: :lol:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:édes lehet a dumálós Szandi, Zsombi is zabálni való olyankor!!!!De ha így halad a cicával való kapcsolata, szerintem az ő nevét mondja majd ki először!!!!! :wink: :lol: :lol: :lol:

Timi:most Rebeka a kiskamaszkorban van nem???Nem lehet könnyű vele az tuti!!!
Az azért dühítő, hogy a Zsolti "nem beszélésére" nem mondanak konkrétat a szakemberek, ha ők nem tudják akkor ki?????? :evil: :evil:
Hanna "nem menéséhez":a Szoni 14 hónaposan ment egyedül, de ő előtte már kézenfogva lépegetett!De ugye nem egyformán fejlődnek...értem az aggodalmadat a Zsoltikából kiindulva, de ez nem törvényszerű!!!!

Annyira sajnálom azt a 2 gyereket és a szüleiket, szörnyű lehetett, ezt épp ésszel nem tudom, hogy lehet túlélni!!!! :cry: :cry: :cry:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsi, tényleg édes lehet a Szandi! Kriszta is nagyon sokal dumál. Itt is napirenden a ba-ba-ba, bá-bá-bá, tá-tá-tá, meg amikor tetszik neki valami akkor egy ilyesmit ejt: csíííí. :) Integet, ha azt mondjuk neki táj-táj, és ha mutatjuk, lógatja a lábát a mondókára, tapsi-tapsizik, és Mártiéktól elloptuk a csipcsipcsókázást :oops: :oops: :oops: múlt pénteken. Hát akkor este csak a hess! tetszett neki, de annyira, hogy ropogósan kacagott. Vasárnapra anyóséknál még gyakorolták és most összefogja a két kezét és rázza, ha mondjuk a mondókát. A nyelvével tud csúfolkodni, nagyon édesen kidugja a nyelvét és mozgatja jobbra-balra. HA meghúzza a hajam és mondom áúúú, akkor ő is mondja, persze, nagyokat nevetve. Tátott száéjjal rengeteg puszit akar adni. :lol: :lol: :lol:

Timi, szorítok, hogy a műtét megoldja kicsi Hanna fülproblémáját! Nekem is kivették a mandulámat, 8 évesen, addig állandóan betegeskedtem, sokszor hónapokig nem gyógyultam meg, vagy ha mégis volt néhány jó nap, esetleg hét, utána mindig visszaestem. Azóta néhány apró náthám volt csak.
Nénémnek az első két gyereke 2 éves kora után indult el egyedül. Szidi a nagyobbik hamar beszélt mégis, nagyon ügyes, jól tanul. Alpár viszont mai napig sem ejt tisztán minden hangot (11 és fél éves), az r-t raccsolja, de nagyon. Igaz, hallási problémái is vannak, biztos ezzel függ össze, születésekor adódtak valami komplikációk. Azért teljesen jól beilleszkedik osztályközösségbe, de nem tanul jól. A kicsi, Artúr, most 2 és fél éves, 1 éves kora után már járt egyedül, de beszélni még mindig csak szavakban beszél, ragozás meg iylesmi nélkül. Ilyenszerűen: Hová megyünk? - Kriszta. Mármint Krisztához.
Szóval csak azért írtam le, hogy bár a mozgás és a beszédkészség összefügg, azért nem törvénysezerű mégsem. És szerintem ne aggódj, Hannával nem lesznek gondok, és ZSolti is hamarosan úgy fog beszélni, hogy majd megunod hallgatni. :) Ügyes gyerekeid vannak és gyönyörűek, nem kell féltened őket! :)

Most megyek, mert Kriszta hív. Jó napot nektek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok :)

Lányok azéé nem olyan nagy szám ez a diéta, nem éhezem :) Pont ezért nem is nagyon hiszek benne, de sok ismerősöm fogyott vele, köztük a hugom is vagy 20 kg-ot. De Márciusban elkezdek dolgozni (ha elkezdek) akkor már a Herbalife-ot fogom előnyben részesíteni. Az nekem már egyszer bevállt, és ha lefogyok, remélem több akaraterőm lesz mint anno.

Idén a dohányzást is abba akarom hagyni, szóval lesz tennivalóm az évre:)

Kata is 2 fogú!!!! Tegnap du, már kint volt a hegye, ma már tisztán látszott a foga.
Viszont tegnap lenn voltunk a tónál, és a Bence felborította a Katát a babakocsival:( Persze nem direkt: ( Sokszor szokta tologatni a babakocsival, csak most vmi nem jött össze. Katának felrepedt a szája, nagyobb baja nem lett. De most olyan nyúlszájú a drágám :(

Zsandi grat. Flórának az álláshoz, Marcinak a 2. foghoz :)

Vkinek akartam még írni de elfelejtettem :( Majd este, most 1000 a dolog.

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Edith, nagyon ügyes Kriszta! Jó sok mindent tud már ő is!
Samura csak a hülyeség ragad, de az nagyon :) Csúfolódni ő is tud a nyelvével, közben a fejét is rázza - ezt apjától tanulta :), meg bürrög úgy, hogy közben a kezével birizgálja a száját - ezt tőlem tanulta :), meg kifújja az ennivalót és közben nagyokat kacag - ez a saját fejlesztése...
Ja, és mutogat dolgokra - de elég sajátos, általunk "superman"-esnek hívott stílusban. Kinyújtja felfelé-előre az ökölbe szorított kezét afelé fordulva, amire mutatni akar, és bemerevedik ebbe a pózba :)
Értelmes, kisbabás dolgokra egyszerűen nem tudom megtanítani, pl. tapsolni nem hajlandó, csak röhög rajtam, ha mutatom neki, a pápázást is abbahagyta, csipcsipcsóka esélytelen...
Kezdi érteni az egyes szavak jelentését. Pl. tudja, mi az a hinta és hogy hol van (supemanként rámutat), ismeri a kutyát (van neki egy nagy plüss félfülű kutyája), a repülőgépet, stb.

Beszéd: a párom 3 éves koráig nem beszélt, és utána is csak nehezen-lassan fejlődött. Dyslexiás, de most épp a doktoriját írja - bár nem magyar irodalomból:). Remélhetőleg Zsolti is hamarosan jól beszél majd, ha valami nagyon nagy gond lenne, az azért már kiderült volna.
Hanna és a menés: én 15 hónaposan kezdtem el menni. Após nevelt gyerekei 1 évesen pedig szintén nem álltak még fel maguktól - úgy kellett őket odatámasztani a torta mellé a fotózáshoz :). Az, hogy mászik viszont nagyon jó dolog, nekem mostanában mindenki azt mondja (védőnő, pedagógusok), hogy csak jót tesz a babák fejlődésének, ha sokat másznak. Pláne a beszédfejlődésnek jó.
Üdv:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Zsu! Gondolom megijedtél a boruláskor - nagyon sírt a kiscsaj?
Hova mész dolgozni márciustól? Kata bölcsis lesz?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Fogacskákhoz, felálláshoz nagy-nagy gratula!

Edit, nem vittem le a dokihoz, mert csak kicsit folyik az orra és köhög. Inkább figyelgetem, ha rosszabb akkor holnap lemegyünk. De ma már határozottan jobban van. Cserébe én vagyok dögrováson.

Milyenek az éjszakáitok? Van valami változás?

Zsuzsi, gyógyulj meg!

Márti, aranyos lehetett Szonó, amikor a puding szavatossági idejét figyelte. Olyan édes beköpéseik vannak.
A barátnőm 2,5 éves kisfiát kérdezem hogy hívják, megmondja, hol laksz, erre azt mondja, budapesti lakos. Imádnivaló ő is.

Kicsit megnyugodtam, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik még nem eszünk darabos kaját. Az Ádám fuldoklik tőle, és utána inkább összeszorítja a száját, nehogy még egy falatot is beletegyek.
A védőnő meg közli velem, hogy most már KELL enni darabosat. Hiába mondtam, hogy még ő nem eszi meg, majd ennek is eljön az ideje. De nem aggódom, a kanalazásra is várnunk kellett, sokáig csak cumiból ette a főzeléket. Próbálkozunk, aztán majd csak elfogadja.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Márti: szerintem is a Pamacs nevét fogja először mondani. Néha már úgy hallatszik, mintha azt mondaná, hogy cica – szisz, de ez lehet, hogy csak belemagyarázzuk.
Nagyon-nagyon szomorú, ami a gyerekekkel történt. Én sem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet ezt feldolgozni.

Zsu: most akarsz leszokni a dohányzásról?? Én épp most szokok vissza, már nincs okom, hogy ne tegyem. :oops: :roll: Pedig tudom, hogy jobb lenne, ha nem dohányoznék. Nálunk a Ferkó is dohányzik + az egész családja.

Barbi: sajnálom, hogy te is benyelted ezt a bacit. Jobbulást neked is meg az Ádámnak is.
Én lassan egy hete szenvedek, de nem érzem, hogy javulna. Igaz a torkom már csak akkor fáj, ha köhögök, de helyette jött az orrfolyás, amitől bedilizek.

Hosszú hetek óta ez volt az első éjszaka, hogy a Szandi egyszer sem ébredt fel. Erre egész éjjel az orromat fújtam, mert ahogy lefeküdtem bedugult. :cry: Jó, ha aludtam 3 órát. Délután a Ferkó elviszi a Szandit anyósékhoz, azt hiszem, hanyagolom a házimunkát és megpróbálok aludni egy kicsit. :oops:

Darabos kaja: én szoktam a Szandinak babakekszet adni, kicsi darabokra töröm és nagy élvezettel „rágcsálja”. A hétvégén meg először kapott a levesből egy kis zöldséget :oops: , azt is tördeltem neki és nagyon szépen ette.
Én nem eszek kenyeret, hanem Hamletet és azt is mindig kinézi a számból. Van, amikor annyira kemény, hogy én alig tudom leharapni Ő meg minden gond nélkül, megeszi.
Azt mondta a nővérkém, ha nem látom a darabokat a kakiban, akkor biztos, hogy az ínyével elrágcsálta.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Barbi, Zsuzsi: mielőbbi jobbulást!

darabos kaja: Samu egyszer csak - egyik napról a másikra - elfogadta. Előző nap még meg akart tőle fulladni, másnap meg vidáman evett, mintha ez lenne a világon a legtermészetesebb dolog.

Dohányzás: nálunk anyu nagy bagós (napi 1 dobozos), engem az ő "példája" tántorított el ettől. Gyerekkoromban megfogadtam, h soha nem fogok dohányozni. Eddig ezt sikerült betartanom :) A párom is szerencsére néhány éve abbahagyta a dolgot.
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Mi sem dohányzunk, nálam a szüleim cigiznek(tek), de apukám pár éve leszokott!!! :wink: Nagyon büszke vagyok rá, hogy évtizedes "függőség" után volt ereje letenni!!!! :lol:

Zsombi is már darabosat eszik, először a banánt törtem csak villával a gyümibe, meg a krumplit a főzibe, de most már nem zavarja, hogy sűrűbb és darabosabb az ebéd.Sőt ha nem adok az én kajámból , amit ő ehet akkor hisztirohamot kap.Múltkor is balhézott , nem figyeltem oda azt hittem beverte a száját erre mikor az ölembe vettem és adtam a szájába a falatot elcsendesedett!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Madárcsicsergős jóreggelt!

Dohányzás. Nekem anyu révén nagy tapasztalatom van a cigiből. Spec. annyi, hogy büdös és utálatos. Ezért soha nem is cigiztem. Viszont anyukám kb. 40 év bagó után letette és hősiesen már kb. egy éve nem cigizik. Nekem ő a hős ebből a szempontból. Az évek alatt már sokszor "letette", de nem bírta ki, visszaszokott. Viszont a terhességem elején megfogadta, hogy nem fog cigizni. Lehet, hoyg a dupla gyermekáldás miatt? Nem tudom. De akkor is büszke vagyok rá. Mármint anyumra.

Darabos kaja. Hát enyimeknek már mindegy, igaz, ők pár hóval előttetek járnak. És szerintem az is sokat számít. Régebben ők is fuldokoltak tőle, aztán egyszercsak már nem. Ami szerintem jó átvezető az a banán. Azt villával szétnyomva szét tudja majszolni és ráadásul édes ami általában könnyebben le szokott csúszni. Barbi ezt próbáltad már? Amúgy szerintem nem szabad erőltetni, nem pár hónapon múlik a dolog.

Zsu, igen ez a "rizikó" a tesóban. De szerintem ez is edzettebbé teszi a kissebbet az életre és szerencsére nem lett nagyobb baja. Azért én is betojtam volna ijedtemben...
Mi az a herbalife?

Timi szerintem is jól döntötök, hogy kivetetitek Hanna manduláját. Bízzunk benne, hogy ezzel el is szállnak a betegségek.

Képzeljétek. Elvileg jövő héten valamikor jön a "házi mikulásom", de három napja kívánós vagyok. Szerda este annyira megkívántam az üres palacsintát, hogy sírtam. Árpi meg itt röhögött rajtam, majd közölte, hogy amíg nem kívánok kovi ubit nem aggódik. Anyu sütött nekem palit (mert mindig anyué a legjobb) és közben meg nevetett és hajtogatta, hogy jön a kistesó. Mondjuk tudom, hogy nem az, mert én ilyenkor is szoktam kívánós lenni. Viszont vicces. :lol:
Mondjuk ha nem jönne meg az már nem lenne annyira az... most még.

KépKép
kgiulia
 
 


No legyen babatali?????Vagy sem????És mikor???? :shock: :shock: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti - legyen! már szívesen résztvennék egy ilyenen.
időpont: ne most hétvégén, mert dezsőparty lesz nálunk, azaz disznóvágás ("Dezsőnek márpedig meg kell halnia!") - egyébként meg mindegy, lehet hétköznap is felőlem. Most januárban nem mászkálunk sokat el.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


No 1 jelentkező már van!!! :lol: :wink: Akkor bökjek rá a naptárra???Vagy van valakinek ötlete????
Már megint mindenki világgá ment????Remélem vittetek esernyőt???!!!! :roll: :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Talin számíthattok ránk, ill. majd a lakástól-hiteltől függ. De ne hozzánk igazodjunk, mert még mi sem tudunk semmit. Viszont szívesen elmennénk megint talizni végre. Na ez jó kacifántos lett, de értitek...

KépKép
kgiulia
 
 


Szerintem legyen szombat, hogy az apukák is jelen tudjanak lenni és mi tudjunk jókat dumálni :wink: .Január 20-a, az jó????Jövő 7 után. Jó lenne ha a Barbi nyilatkozna, mert náluk mostanában sok családi ünnep van, szerintem ő legyen az időpont meghatározó, ha nekünk bármikor jó.Aki szeretne jönni az mondja meg, hogy mikor alkalmas.Na ezt jól megmondtam. :oops: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt! Vagy napot?

Julcsi, kipróbáltam a banánt is, dettó. Kiköpi, fuldoklik tőle. Sebaj, azért próbálkozunk, egyszer csak megeszi!

Azt már átgondoltátok, mikor szeretnétek testvérkét a csajoknak?

Márti, nekem az egész január nem túl jó, 4 szülinapunk van, majdnem minden hétvégén partyzunk. De attól még talizzatok, legfeljebb ezt most kihagyjuk.

Ádámkám szerintem határozottan jobban van, már nem köhög annyira, de azért a porszívót még használjuk.
És ezen is látszik, milyen gyorsan fejlődnek, nőnek. A múltkori náthánál, ha porszívóztam még csak sírt, de elbírtam vele. Most elfordítja a fejét, az egész testét, rendesen bírkózunk.
Végre 3 napja rendesen alszik, most is csak 2x kelt, akkor szomjas volt és aludt tovább. Viszont én aludtam szarul, nem kaptam levegőt, jöttem-mentem egész éjjel.
Remélem hétfőre toppon leszünk, mennünk kell a neurológiára és már felkészültem, hogy ott töltjük az egész napot. A telefonban már mondták, hogy rengetegen vannak aznapra előjegyezve. Szuper. Remélem jó sok beteg gyerek is lesz, és újra benyelünk valamit!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Drágám, aranyos vagy, de ne igazodjatok hozzánk, mert a fene sem tudja még, ki mikor akarja tartani a szülinapját. Inkább határozzatok meg egy időpontot, aztán vagy odajutunk vagy nem.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ismét én - ma délelőtt tényleg nem sokan néztetek még be ide...

Kívánós Julcsi :) ezek szerint te koviubi rajongó voltál. Nekem a terhesség alatt a levesek lettek a mániáim... Hogy áll egyébként a lakáshitel? A folyósításra várva? Aztán kulcs + költözés? Előző lakók már kiköltöztek?

Márti, bökj a naptárra! :D

nem is meséltem: két napja vasalás közben Samu egy hirtelen mozdulattal felnyúlt az állványig (nagyon-nagyon magasra tud nyújtózkodni), és persze megégette a kezét a vasaló. Rögtön nem is vettem észre, mert tök gyorsan történt az egész és alig sírt - egy kicsit ugyan sírásra görbült a szája, de nem vészesen, játszott is tovább. Átpelenkázásnál láttam meg, hogy bizony a mutatóujján ott egy kis hólyagocska... :shock: Hm... A dolog nem lehetett durva élmény számára, mert azóta is lelkesen nyúlkál a vasaló felé. Vagy csak kiba nehezen tanul... :wink:

Ja, és most már tuti: Samut nem veszik fel ide a csepeli bölcsibe csak szeptembertől. Olyan durván tele vannak a csoportok, hogy most már nem is adnám be. Tegnap és ma beszéltem az "illetékesekkel". Két csoport van összesen Samu korosztályában, és az ilyen korú gyerekeknél a max 10 fős csoportlétszám az ideális. Most 16-nál tartanak :shock:
na, elég belőlem, megyek bölcsit keresni...
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Azóta született 3 hsz - első mondatom törölve :) Jan 20 nekünk OK

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Dohányzás, nekem szüleim nem dohányoztak, lehet én meg ezért szoktam rá??? Na jó, fiatal lázadó voltam és ki akartam próbálni. Most már 8 éve dohányzom, de szerencsére nem vészesen sokat. Napi max 5 szálat szívok. engem és a páromat se zavarja, egyetlen dolog amiért le akarok szokni, az az, hogy sokáig megmaradjak a gyerekeimnek. De az a gáz, hogy ezen az okon kívül én nem akarok leszokni.....de remélem sikerül majd...

A 90 napos nem fog menni, már érzem, minden nap hányingerem van, ég a gyomrom, rosszul vagyok. Ez hogy reggelire csak gyümölcsöt lehet enni, ez kikészít. És az is hogy este meg eszem. Én pont fordítva fogom tenni, ahogy eddig.

Julcsi, a Herbalife-ról itt találsz infót:

www.herbalife.hu

Nagyjából az a lényege, hogy ha reggel-este iszol egy adagot, akkor a szervezeted megkapja a tápanyagokat, amire szüksége van, az energiatartalma viszont csekély, ezért a szervezet a zsírból fog táplálkozni. Ráadásul felgyorsítja az anyagcserét.

Anyum egyszer 60 kg-ot fogyott vele, csak utána szült 2 gyereket, és megint elhízott. Kb 2 hónapja kezdte újra, most -20-nál tart.

Jah és ha lefogytál annyira, amennyire akartál, akkor ha napi 1x eszed, akkor nem fogsz hízni újra, tehát elmarad a jo-jó efektus.

Én a vízhajtó teáját is iszom, azóta ne mkell gyógyszert szednem:)

De ha érdekel benneteket, akkor majd beszámolok a saját eredményeimről :)

Márti, épp 20.-át akartam javasolni, mert akkor itthon van Tamás is.
Szóval nekünk előreláthatólag jó, ha szívesen látsz minket :)

Babakocsiból kiesés: Igazából annyira nem ilyedtem meg, mert igaz sírt a Kata, de tudtam hogy olyan nagy baja nem lehet. Mondjuk mikor közelebb értem, és láttam a vércseppeket, akkor már tudtam hogy felrepedt a szája :( ez olyan alattomos sérülés hogy pfuj...
De kb 5 percet sírt, utána már néztük a kacsákat...

Az volt a baj, hogy eddig nem kapcsoltam be az öv vállrészét, csak a derekánál volt öv. Mostmár borulhat, 5 pontos övvel van bekötve, így tuti nem lehet semmi baja...

Pusz mindenkinek:

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Képzeljétek. Letettem a csajokat aludni én meg csak hogy ne legyen csönd leültem tv-t nézni(ügyi voltam az ebéd már kész volt korán). És az M1-esen volt a baba tv című műsor. Tök sok okos dolgot mondtak. A gégegyuliról, meg a krupprol is volt szó. Azt mondták, hogy a fiuk hajlamosabbak lehetnek rá, de kb. 10 éves korukra el szokott múlni. És hogy a hajlam lehet, hogy ennyiben is marad, de lehet, hogy valóban lesz egy-két kruppos éjszaka. Szóval Márti, nyugi. Nekem már annyira nem nyugi, mert a Dorka mióta tél lett ugatósan köhög néha, főleg este. De nem sokat csak szoktam hallani. Szóval ő nagyon hajlamos lehet erre. De eddig még mindig tiszta volt a tüdeje meg minden, remélem ennyiben is marad nála és majd kinövi mint én meg az apja is.

Zsu, az eredményről igenis számolj be. Ha sikeres vagy akkor azért, hogy hátha én is erőt lopok tőled. Ha meg nem akkor azért, hogy erősíthessünk. Nyugi sikerülni fog. Mondom én... Mondjuk én tudom velem hol a hiba. :cry:

Évi, elvileg a bank trónol a dolgon. Annyit tudunk, hogy elbírálás alatt, de hogy még mennyi idő. Két rostán már tuti lazán átment, de a jövő hét végére mondják az értesítést. Onnan még egy hét kb. az utalás.

KépKép
kgiulia
 
 


Évi:sajnálom, hogy nem jött össze a bölcsi ott a közelben, most aztán mászkálhatsz utána!!!! :evil: De a 16 az tényleg soknak tűnik gyereklétszámba!!!

Julcsi drága:neked mikre van időd!!!! :shock: Nem semmi. :wink: De köszi az infót...már nem parázok.Főleg, hogy nem az volt.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, drukk a hitelhez, bár szvsz bizti nem lesz gond :)
Én örök optimista maradok :)

ez a pár nap diéta úgy kikészítette a gyomrom, hogy most is fáj:(

Nem bírom éhgyomorra a gyümölcsöt, nagyon savas nekem :(

De holnap hozzák nekem a Hörbit, remélem sikerrel járok majd...

Évi, hozd ide vigyázok rá szívesen :)

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Julcsi!

Gégegyulladásról, azaz állkruppról tudnék mesélni, ugyanis az van éppen Virágnak. Én meg már a Dunának menni készülök.

Márti!

Mi a talit kihagyjuk, Virágot erősítenem kell, mert tuti benyalunk megint valami finomságot!

Bocsánat a szűkszavúságért, de nagyon magam alatt vagyok.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


SziasztoK!

Mindenki ki van halva?

Mi jól vagyunk, vendégeink vannak, ezért nem nagyon tudok írni.

Jéééé, teljesen vakon gépelek, nem látok semmit a sörömtől :):):):):)

Ma nagy játékvásár volt az interspárban, minden 50 %-al le volt értékelve. Ez kellett még az amúgy is ramaty helyzetünkhöz :)

Pusz

Zsuék

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Mi itthon vagyunk, délelőtt tejpép és pelus vásárlós körúton voltunk.

Edit:úgy sajnálom, hogy megint beteg a Virág!!!! :cry:

Zsu:persze, hogy jöhettek 20-án :lol: , mindenki jöhet 8)

Zsandi:hova tűntél????Elraboltak???? :shock:

Zsuzsi, Barbi:jobban vagytok már????? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Edit: nagyon sajnálom, hogy megint beteg Virágbaba. Sok-sok gyógypuszit küldök, neked meg kitartás.
Állkrupp – asztma: az ikres barátnőm egyik kisfia a héten ezért került kórházba, alig tudott levegőt venni. Nem tudják, mi lehet az oka. Vizsgálták, gyógyszerezték, de még nem tudnak semmit. Tegnap engedték haza.

Zsu: a sör hizlal v nem?! :wink: :lol:

Márti: én nem tudok a talival kapcsolatban nyilatkozni, ha a Ferkó ráér biztos, megyünk!

Sajnos mi is nagyon ramatyul vagyunk. A Szandi tegnap reggelre elkapta tőlem ezt a nyavalyát. A szívem szakad meg, ahogy köhög (nálunk még nem volt komolyabb betegség, a torokgyulladás is szinte tünetmentes volt, csak egy kicsit nyűgösebb volt, mint általában). Szerencsére az étvágya – hangulata jó, láza nincs. Remélem, megússzuk ennyivel.
Én tegnap már jobban voltam, de ma reggelre megint visszaestem. Lehet, hogy visszafertőzött a Szandi?! :shock:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edit, gáz, hogy Virág megint beteg!!! Az álkrupp az mi? Amikor ugatósan köhög? A gégegyuli továbfejlesztett verziója a krupp. Vagy nem? Nagyon gáz! Sok gyógymanót nektek! A gyerekek meg mindig elkápráztatnak!!! Olyan szépek!!! Tarts ki, reméljük hamar túllesztek mindenféle betegségen és most már jön egy kis pihi. Ami minimum jövő télig tarthatna.

Andi, merre vagy? Szabadságon?

Zsuzsi, nektek is küldök gyógymanót.

Zsu, jó sörözést. Csak a mai napon volt 50% kiárusítás játékokból?

Nálunk is betegség van. Árpi két napja ramatyul érzi magát, ma reggelre már a Livi is taknyos lett és néha köhögcsél. Szóval k..va jó. Már itt örömködtem, hogy végre egyik sem taknyos meg semmi, erre apjuk benyal valamit. És ráadásul a Livit kicsit melegebbnek is érzem, de ez még nem lehet magas láz csak max. hőemelkedés. Jó lenne ennyivel meg is úszni, de gondolom ez csak naiv álom.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Edit, sajnálom, hogy megint beteg a kiscsaj. Nálatok sem sok szünet van két betegség között. Nálunk szintén. Ha van betegségmentes két hét, akkor már boldog vagyok.

Ádám már jobban van, csak most visszatértünk a ramaty éjszakához. Szinte óránként kelt. Folyton azon gondolkozunk, hogy mitől lehet, hogy pár napig alszik rendesen, aztán megint kel 100x. De feladom, már nem is idegesítem magam, csak néha előre félek az éjszakától, hogy vajon mennyit alszunk?!
Én egy hangyányit vagyok csak jobban, talán már többször kapok levegőt, mint eddig. Viszont baromira fáj a fejem.

Julcsi, nektek is jobbulást. Szeparáld el a csajokat az apjuktól, (tudom, a hatalmas lakásban lehetetlen), vagy legalább aludjon a lábtőrlőn. Ne vigye haza nektek a bacikat! :lol: :lol: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jaj csajok sajnálom, hogy ilyen sokan betegeskedtek!!!! :cry: A párom is benyalt valamit...(te Julcsi lehet , hogy együtt voltak valahol???? :wink: :shock: Gyanús ez nekem!!!)
Mindenkinek sok-sok gyógymanót küldök és gyógyuljatok meg gyorsan!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi:BOLDOG HÓFORDULÓT SAMUNAK!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi!

Épp ezen gondolkodtam, szóval a gyakori betegségeken. Addig, amíg csak Barni volt, kb. 1 éves koráig azt sem tudtuk, mi az, hogy betegség. Ha beteg volt, akkor Ő is nagyon. A mai napig nálunk sima vizes orrfolyás nincs, ritkán náthás, de akkor belehúz.

Most, hogy van egy közösségbe járó gyermekem, Ő mindent hazahoz. Persze rajta nem fog már, Virágon annál inkább. Sajna Virág is ha beteg, akkor a nagyon beteg kategóriába tartozik.

Szépséges Ádámnak küldök gyógypuszit! Ma éjjel 2,5 órát fent volt Virág. Ilyet sohasem csinált. Lehet, hogy a telehold zavarja?

Julcsi!

Bocsi, egy l betűvel kellett volna írnom az álkruppot. Szóval hasból jövő kutyaugatós köhögés a krupp. A gége ödémássá válik és fulladást okozhat. Azonnal egy rohamnál Ca és kúp kell. Nagyon súlyos esetben szteroid injekció is. A gégegyulladás csak 2 nap, de magas lázzal jár és a 3. napon gyakran átmegy hörghurutba.

Dorka tartja még a frontot? Ezért utálom ezt a rohadt meleg telet, terjednek a bacik és a vírusok. Én jövő héten (kb. +10 fok lesz) nem viszem a gyerekeket boltba, bevásárlóközpontba, csak nálunk a kertvárosba viszem ki levegőzni az utcára. Persze ez sem életbiztosítás semmire sem.

Zsuzsi!

Jobbulást! Én 1,5 hétig voltam dögrováson és már gyógyszert kellett ennem. Annyira fájt a fejem, hogy az ájulás határán álltam. Puszilom Szandit!

Márti!

Manók meggyógyultak? A tűzoltóságról semmi hír? Végül marad a régi helyen Roland?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:de jó, hogy jelentkeztél!!!!!Sajnálom az éjszakát, ma nekünk is nagyon sokszro ébredt a kismanó!!!!A telihold szerintem tuti befolyásolja őket!!!!Zsombit a telihold hozta!!!! :wink:

Most jól vannak a gyerekek, apa sem valami kiterülős világfájdalmas betegséget kapott el, elég jól viseli ami egy férfinél nagy szó!!!!De lehet hogy a gyerekek miatt nincs ideje kiterülni!!!! :roll:

Roland kedden megy a másodfokú vizsgálatra, remélem minden rendben lesz!!!!A mostani helyen tuti nem marad, jövő 7en kéri el a papírjait!!!!Ha nem jön be a tűzoltóság akkor keres mást!!!

Ma ha minden összejön megyünk nézelődni játékboltokba, csak informálódunk.Közeleg a Roland tesójának a nagyobb gyerkőcnek a szülinapja, aztán a mieinknek. :shock: Csak kettesben!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

Jelentem Livinek már nincs hőemelkedése, orra is kevésbé folyik, de azért még bágyadt, meg köhög. Dorka néha tüsszent, de amúgy semmi eddig. Nekem kapar a torkom, folyik az orrom (hála az égnek nem dugult el, azt utálom), de nincs hőemelkedésem sem. Julcsi jól van, csak álmos. :wink:

Na megyek pelust cserélni, délelőtt én ügyelek.
Vendég
 


SZiasztok!

Jajj, jobbulást minden manónak, Julcsinak, Rolandnak is! Olyan szép idő van, mondjátok nekik hogy gyorsan gyógyuljanak :)

A sör nem tom mennyire ízlal, de Kaja után ittam, tehát egynek számít:) És keveset ettem :) Egyébként ha színjózan maradok, hgoy viselelem el a részeg társaságot? Na jó vkinek muszáj az lenni :)

A gyerekek jól viselték a banzájt, Kata 9-kor már aludt (a keresztapja fürdette :):):):))
A Bence is le lett fektetve, de term. addig könyörgött, amíg még visszajöhetett egy kicsit :)

Az utolsó vendég éjfélkor ment el, a Gabi (a keresztapa) pedig nálunk aludt, így hajnali 2-ig röhögcséltünk, dumáltunk :) Olyan jó volt, úgy feltöltődtem :) Jövő héten meg lesz a szülinapom, így pénteken megint vendégeink lesznek. De most kisgyerekesek jönnek, úgyhogy buli csak kb 8-ig :)

Árpi most olvaslak, te is gyógyuljál!

Puszi mindenkinek, és menjetek ki a szabadba :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edit,a Dorka kb. ősz óta ugatósan köhög. De nem állandóan, hanem ha félrenyel vagy valamiért köhög akkor az ugatós fajta. Viszont tiszta a tüdeje, semmije nem piros. Hörghurutja egyszer volt, de az is még tél elején. Akkor most neki álkruppja van? Ez az az álkrupp amiről írtál? Azt tudom, hogy ez átmehet fulladásba, Árpi kicsinek emiatt kórházban kötött ki. Írtad, hogy egy rohamnál kalcium kell (kalcium injekció van, egyszer azt kaptak) és milyen kúp?
Meg én még egyszer a Mártinak néztem homeós valamit a fulladásra. Persze már nem emlékszem a nevére... Mondjuk én nem szaroznék, ha ilyen köhögő rohama lenne azonnal hívnám a mentőt és rohannék vele az erkélyre.

Most mennem kell, folyt.köv.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi: nekünk a RECTODELT kúpot írta, ezt akkor kell ha fullad és TE a HOMEOVOX-ot találtad amit be is szereztünk ez van kifejezetten a gégegyulladásra, de nem adtuk, mert ugye a bioinformációs cseppeket kapta.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

Dorka ma végérvényesen elindult!!! Magától mászkál pár lépést, ezt gyakorolja megállás nélkül egész este!

Sikerült megörökítenünk, igaz egy kicsit nyaktekerős a megtekintése, de így fért rá jól és még nem volt időnk szerkeszteni a felvételt.

Letölthető itten (átkonvertáltam mpg-re, mert a gép mov-ba ment):

http://w10.easy-share.com/756496.html
Vendég
 


Kriszta az otthoni karácsonyfánál:

Kép .

Kukoricapelyhet nasizó Kriszta:

Kép .
Kép .
Kép .

Tegnapelőtt egyes-egyedül felmászott az autósülésére. Így kaptam, amikor a gyanús csendre bementem a szobába:


Kép .

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ismét kimaradtam, és annyira nem szeretem, mert akkor sosem vagyok napirenden. :evil:
Pénteken egész nap takarítottam, hogy rend és tisztaságmániás sógornőm, aki meglátogatni készült ne kaphasson hibát :roll: (na persze, pont ezért takarítottam :P ) és ne ő kelljen megcsinálja! :roll: :roll: :roll: Erre tegnap nem újranyalta a lakásomat? No de én már csak nevetni tudok, és főleg örvendeni, hogy nem én kellett a kupit összeszedjem. mert hiába volt kinyalva, 7 ember után szörnyű kupi lett tegnapra. NA, ezt csak ínyencségnek szántam.

Szombaton volt az anyósom szülinapja és ismét összegyűltünk ünnepelni. Anyósom főzött egy csomó finomat. Torta is volt, degeszre ettük magunkat. Aztán este, sógornőmék lejöttek hozzánk és éjszakábanyúlóan beszélgettünk, ettünk, pedig azt hittük, többé sosem éhezünk meg (rablóhúst készítettem) és persze, a gyerekek hancúroztak. Kriszta szépen lefeküdt fél 9-kor ahhoz hogy 10-kor és fél 11-kor felébredjen és másodszor már ne aludjon vissza. Fél 1-ig "cicáztak" a gyerkőcök. Kriszta volt a cica, mármint a fogó. Képzeljétek. Úgy mászott a két nagy után, mintha fizették volna!
Tegnap ismét jó volt, későn keltünk, ismét főztünk és ettünk (sógor mondta is, hogy többet nem jön, mert így ki kell cserélnie a ruhatárát :lol: :lol: :lol: ) aztán sógornőm vágott bele régen végzett tevékenységébe. Közben filmet is néztünk (a Tökös csajt és a Csonthülyét) este meg hazavittük őket, majd egy nagyot hancúroztunk hármasban. Miután István lefeküdt a mai korai kelés miatt, folytattuk ketten Krisztával. Az éjjel egyszer ugrasztott cumiért, egyszer meg én ébredtem a torkom-gégém-köhögésem-orrom miatt. NAgyon szarul vagyok, de általában csak reggel és este. Napközben semmi bajom.

István ma kiszállásra ment az ország másik részéba. Legjobb esetben holnap este jö, a rosszabbikban csak holnapután. NAgyon aggódom, mert át kell vágniuk a Kárpátokon, ahol bármi várhatja őket, ami az időjárást illeti. itt tök szar az idő, januárhoz képest "dögmeleg", állandüan csak esik, legfennebb havaseső ha hull, de a november eleji 3-4 nap hótakaró óta itt semmi fehéret nem láttunk.

Olvasgattalak benneteket, néhány baba még mindig vagy ismét beteg, nagyon sok gyógypuszikát küldök nekik. Gyógyuljanak meg mihamarabb.
A talihoz sok sikert kívánok, hogy összejöjjön, és minél többen elmehessetek!
A képek pedig, amiket mutattatok, gyönyörűek. Edit, tudod, hogy Kriszta mennyire udvarolt Barnusnak, amikor meglátta a képét :wink: :wink: :wink: :oops: :oops: :oops: ? Minden baba szokott tetszeni neki, és amikor meglátja, azt mondja, hogy csíííí, vagy szcszííí, de amikor Barnust látta, majd' kiugrott a kezemből! :lol: :lol: :lol:

HA jól emlékszem a darabos kajáról is szó volt. Mi már jól haladunk. Van úgy, hogy Kriszta sajtos kenyérfalatkákat reggelizik. A kenyérhéjat, -véget nagyon szereti, problémamentesen elfogyasztja. A banánt harapja, a kajákat nem pürésítem teljesen, csak villával töröm, és van amikor nagyobb darab marad benne, de megrágja. Egyelőre ennyi, de gondolom, a legjobb úton haladunk a felnőttes evés felé. Mostanában már kapott olyan ételt, amiben volt kevés só (a sajtban is van pinduri - anyósom készíti házilag), múlt hét óta adok neki tojássárgáját főve, és szombaton húslevest evett kenyérrel (beleáztatva), de hagytunk benne néhány csigát is. Egy egész tálka (kb.2-2,5 dl) ilyen levest bevágott. Eddig sosem adtam neki levest, illetve egyszer próbálkoztunk, de kiköpte. Most még evett volna, annyira ízlett neki. A fenti képeken pedig kukoricapelyhet nasizik. Csak úgy egyszerűen odaadtam neki és ő kiszedte a tálból és ette.

NA, hát mi így állunk evés terén, azt hiszem, jól haladunk. Tápszert elég keveset eszik, reggel eszik csak teljes adagot, este max. 100 ml-t ha eszik, de előtte jóllakik tejpéppel, a tápi csak ráadás. Muszáj volt bevezetnem a tejpépet estére, mert tejcsivel nem bírta ki az éjszakát. Így már nincs gondunk.

Mostanában egészen sokáig alszik. 9-10 között fekszik, és 8 előtt sosem kel. persze, hajnalban megeszi a tápszerét és úgy alszik tovább. Most is alszik még, pedig már mindjárt 9. tegnap fél 10 után kelt, de igaz, hogy akkor későn is feküdt! Emlékszem, amikor Zsuzsi írta, hogy Szandit 10-kor keltenie kell, én elképzelhetetlennek tartottam ezt Krisztáról, már hogy eddig aludjék. De olyan jó, őszintén, ilyenkor én is pihenek még egy kicsit. A házimunkám úgyis megvár.

Ma, mivel nem kell főznöm, vasalást tervezek. Elég sok minden összegyűlt. És még mosok is!

NA, most mentem, még használjam ki ezt a kis időt, amíg Kriszta alszik! :)

Szép napot, kellemes hetet nektek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Julcsi, drev:nagy-nagy gratula a topic első menő manójának!!!! :lol:

Edith:örülök, hogy jelentkeztél és ilyen részletes hsz-t írtál!!!! :wink:

Na én most megyek, mert főznöm is mosnom is kell, ja meg rendet rakni!!!! :roll: :? Majd jövők ha tudok!!!

Zsandi, Évi :?: :?: :?: :?:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most jöttünk kontrollról, alsó légutak tiszták, gége tiszta, már csak taknyos. A nyelve még mindig lepedékes, egy kicsit piros a torka. Rábízzuk most már az immunrendszerre a gyógyulást. Árgus szemekkel kell figyelnem, és bármi változásra irány vissza.

Julcsi!

A kúp az, amit Márti írt. A Ca az a Ca injekció ampullában.

A krupp éjjel vagy nappali alvás közben vagy azonnal utána jelentkezik. A félrenyelős változat szerintem nem az. A gégegyulladásos köhögés az álkrupp, mert soha máskor nem volt és remélem nem is lesz neki. A krupp sajnos minden gyulladásos folyamat nélkül és gyakran jelentkezik.

Dorkának gratulálok, adj neki puszit a nevemben! Sajna én nem bírtam megnézni!

Edith!

De jó, hogy látjuk a kisasszonyt végre! Édes a csínytevő Kriszta! Nálunk tegnap levestésztába turkált a kezével, persze ezt az apja ölében. A fiúk fetrengtek a röhögétől, én meg nem tudtam, hogy nevessek vagy vessek véget a disznókodásnak.
Akkor már menyasszonya is van Barnusnak?

Hát sajnos a tápi nálunk sem menő. Ma veszek rizstejet, az nem allergizál, megpróbálom, hátha az jobban bejönne. Várok még az allergia eredményre, aztán ha az zöld utat ad, azonnal leváltom a HA-s tápot sima tejalapúra.

Van egy kérdésem hozzád, de azt majd pü-ben.

Zsuzsi!

Jobban vagytok?

Andi!

Merre vagy?

Márti!

Régen láttuk a gyerekeket!

Nálunk most a legújabb, hogy Barnus bemenekül a szobába Virág elől játszani, magára csukva az ajtót. Virág feláll az ajtóba kapaszkodva, két kézzel veri azt és közben ordít. Barni kinyitja az ajtót, Virág meg borul, mint az ólajtó.

A kiscsaj hangosan kiabálja pár napja, hogy ANA! Teljesen tudatos, mert akkor hív, ha nem lát! Megy a duma ezerrel, tegnap a papa majd megette, mert mondta Virág neki, hogy TATA. A konyhaszekrényben állandóan garázdálkodik, a kedvenc a tésztaszűrő a fején. Néha elszomorodok, hogy mindjárt felnő és nem lesz már nálunk több ilyen pici baba. Néha meg, ha éppen megőrülni készülök, akkor meg megfogadom, hogy soha többé nem lesz másik.

Na lépek vasalni, meg vásárolni is el kell mennünk.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert a kiscsávót kb. 1 órája próbálom altatni. Nem tudom mi van vele, de nem akar, pedig már alig lát ki a fejéből. Persze mennünk kell a neurológiára, és jó lenne, ha kicsit aludna is előtte, de eszében sincs.

Samunak utólag is nagyon boldog 10. hónapot!

Dorkának pedig a mászkáláshoz gratulálok! Nagyon ügyes. (sajna én sem tudtam megnézni a videót)

Edith, nagyon aranyos a garázdálkodós Kriszta. Egyedül bemászott a székbe? Szerintem neki sem kell már sok, és mindjárt elindul. Nem?

Jelentem, Ádámkám már elég ügyesen nyomja a négykézlábat. Ma megyünk a Lillához is (jó sűrű napunk van) kíváncsi vagyok ő mit mond. De amikor először észrevettem azonnal hívtam őt is (meg a család többi tagját) és nagyon örült, azt mondta, pár hét és elkezd mászni.
Viszont most, hogy már kb. 3 hete áll a karácsonyfa észrevette, és ugyan még nem mászik oda, de odagurul és cibálja az alsó díszeket.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Én is gyors leszek, mint Barbi - bár mi ma nem mászkálunk, "csak" dolgozom. Határidő van/volt/lesz...
Ádámnak nagy gratula a négykézlábazáshoz! Egyik kollégám gyereke olyan tökélyre fejlesztette egyébként a gurulva közlekedést, hogy esze ágában sem volt mászni :)

Köszi a 10 hós gratulációkat!

Edith, Kriszta nagyon édes! És úgy látom, hogy a nagy csönd nála is valami turpisságra utal :) Samunál legutóbb a gyanúsan nagy csönd azt jelentette, hogy a karácsonyfát megszabadította a díszek felétől. Ma én befejeztem az általa megkezdett munkát és a másik felét cuppantottam le. Végülis vízkereszt már elmúlt. Most már a farsangra kell gyúrni ...

Betegeskedőknek jobbulást! Tök szomorú, hogy ezt szinte minden hozzászólásomba be kell fűzni (mindig van valami újabb betegség), remélem, hamarosan vége lesz ennek az időszaknak.

Edit, aranyos lehet, ahogy Virág Barnust követeli az ajtót ütögetve. Az pedig még inkább, ahogy ana-t mond :) Samu most a fejrázást gyakorolja lelkesen, de ez nem a "nem"-et jelenti nála. Azért nem lennék boldog, ha a "nem" lenne az első szava - egy "ana"-nak jobban örülnék. Na jó, egy apának is :)

Dorka nagyon ügyesen megy! Gondolom hamarosan Livi is nekiindul. Ilyen jó kis példát látva...

Bölcsi: nagy dilemmázással arra jutottunk, hogy családi napközi lesz a dologból. Az egyetemi bölcsibe felvennék Samut, de az nagyon messze van, 2 átszállás, minimum 45 perc, és autóval sem lenne rövidebb (belvároson át). Ráadásul az egyetemhez sincs köözel... Ezt nem akarom naponta eljátszani vele. A családi napközi persze nem lesz olcsó mulatság, de heti 2-3 napot kibírunk. Ott 5-7 gyerek van max, 2 gondozónő, és 20 percnyire van egy tőlünk. Júniusig ez lesz.
Zsu, írtad, hogy márciustól te is valószínűleg dolgozni fogsz. Kata bölcsis lesz? Egyébként meg köszi a felajánlást Samura vigyázás ügyben! :)
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Fogzás kérdés: elvileg melyik fog következik a sorban hetedikként? Samunak kint van az alsó 2 középen, meg a felül 4 középen. És 2-3 napja ismét hevesen rágcsál mindent és csorog a nyála nagyon. Egyelőre nem látok a szájában semmi fogra utalót, bár nem is nagyon engedi, hogy nézelődjek odabe'. És nem is tudom, hogy merre kell nézelődnöm... Ugye még nem a hátsók jönnek ilyenkor?
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Julcsi, Árpi, adjátok át a nevemben a gratuláló puszikat Dorkának :)

Évi, nem megy bölcsibe nem adom :) Nem szeretném közösségbe adni, 3 v. 4 éves koráig. Persze lehet hgoy muszáj lesz, ne mtudom :(

A hugom fog rá vigyázni ha dolgozom, és Tamás sem szabadnapos. Ők február végén költöznek fel ide, tőlünk 3 utcányira, (és kb 5 percre) van a lakásuk.

Mennem kell, mert nagyon későn keltünk, és futok magam után :)

Pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Betegeknek jobbulást, Samunak boldog 10. hónapfordulót kívánok, Dorkának nagy-nagy gratula a járáshoz (megnézni ugyan nem tudom).

A képek nagyon szuperek!

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?