Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jesszusom most látom erre az oldalra még nem is írtam!
Valahogy mostanában úgy elrohannak a napjaim, mire észbe kapok máér este van. Próbálok ruháktól is megszabadulni kis sikerrel + állást kell keresnem (még kevesebb siker :cry: ).
Levi meg biztos érzi rajtam az idegességet, mert szuper hisztis! mostmár bárhol hanyatt vágja mágát (sár. út, bolt) és ordít mint a sakál.

Nna felkelt :roll: , mostanában alig alszik nappal (van, hogy egyáltalán nem) és este sem alszik el 10-11nél előbb. Nem tudom mi van vele, de már hulla vayok, mert persze pluszban kel éjjel is. Szerencsére annyira, hogy átvonul hozzánk. ( Nálunk ugyebár már régóta kis heverőn alszik leesésgátlóval.)

Hűűű Momos akkor te is jól jártál! Van így vmi terved? Egy tanárnak könnyebb elhelyezkedni?
Alíznak utólag én is boldog névnapot! A bulin meg nem mondom voltatok egy páran! :)

Szegény Lili jól meszenved ezzel a szálkával akkor! Remélem már szépen kiszzedték! Amúgy me valahogy olyan lányosabb és szebb lett a kisasszony! :)

Anna és Lina már meggyógyultak?

Timi gratula a kis fütyishez! Elkezdted a héten a munkát, vagy nem is mostanra írtad hogy mész? :oops:
Pocaknövés: nekem ahogy kiderült (5 hét) eyből elkezdett nőni és gigantikus lett a végére. A barátnőm úgy volt mint te, az elsővel inkább csak a végén nőtt, most a 2.kal meg az elejétől látszik a pocak.

A h1n1et Roli beadatta magának, én nem akarom, Levinek meg nem merem. Valahogy nem bírom az oltásokat...

Levi beszédkészségével én úgy látom nincs semmi baj. Persze ilyen van, hogy lefelé mutat ás azt mondja fel, de ez normális. Ragozásssal is szépen halad te hogy vagy/ti hogy vagytok, ott egy labda, nna megérkeztünk stb. Ha azt válaszolom a kérdésre (te jól vagy?), hogy nem, akkor azonnal megkérdezi mi a baj? :) Mondja, hogy tessék anya ha ad valamit és ha én nem akkor ő meg is köszöni. 8) Ha tüsszentek mondja, hogy egészségedre, ilyenek. Az igaz, hogy idegenek előtt megkukul. Ja, és felismeri az opelt, a fiatot, a mercit és a suzukit. A ledurvább, hogy a múltkor úgy mondta meg egy autóról, hogy fiat, hogy le volt esve róla a márkajelző embléma. :shock:

A jellemző tulajdonságok: bohóc, kissé (igazából eléggé) gyanakvó, önfejű, puszilkodós-szeretgetős. Már amikor nem vrerekszik. :roll: Lassan az egyiket lecserélhetem az agresszívre.. :( Mekérdeztem Rolit is ő azt mondta, hogy édes, huncut, bohóc. Hiába az atyai szív... 8)


Orsi hogy álltok, mikor lesz költözés? Már tényleg milyen kevés idő van hátra! Kb így áll a barátnőm is! :)


Momoska anyósod tényleg elég gáz, még jó, hogy Alíznak több esze van! :)

Nálunk is eljött a motor-mánia! Legtöbbször emiatt van a hiszti. :roll: Pedig azt hittem megússzuk!

Eddig bírtam fél kézzel, mert itt pihegett még a kezemben. Biztos egy csomó minden lemaradt, bocs.

KépKép
kora
 
 


Nahát erre az oldalra ,még tényleg nem írtam! :D :D

Örülök, hogy nem kínozták meg Lilit!

KépKép
kora
 
 


Milyen sok betű kimaradt az irományomból! :shock:

KépKép
kora
 
 

 
 

Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy helyspórolás miatt szétszedjük Lina kiságyát, úgy sem alszik sosem benne. Aznap éjjel, amikor ezt megbeszéltük, az egyik szopi után nem akart visszaaludni, közölte, hogy ő bebújik az ágyikóba, és egész nagyot aludt ott (önmagához képest). Na, gondoltam ,akkor majd most jól visszaszoktatom a kiságyába, de nem jött be… viszont amióta tényleg szétszedtük, többször is kitalálta az éj kellős közepén, hogy az ágyikójában szeretne aludni.

Tényleg, Kora, Momoska: Levi és Borisz szopizik még az esti lefekvéskor? És Évi, Ancsa hogy alszik éjszaka?

Atyaég, Orsi, olvasom a kismama vonalzódat, már csak 24 nap!!! Sőt! Lehet, hogy már csak tízegynéhány!? Annyira rohan az idő! És mindjárt karácsony!!! Feldíszítették a MOM-ot, Lina már tavaly is nagyon szerette a fényeket, és most is azzal nagy nehezen el lehet itthonról csalni sétálni, hogy megyünk megnézzük a fényeket. Bár ha itthon is feldíszítjük a lakást, akkor nem tudom, mi lesz a húzóerő a sétára…

S Momoska, téged milyen munkával is lát el a barátnőd? Alíznak add át névnapi jókívánságunkat, így bőven jut az „ünneplésből” még jóval a névnapja után is.

Linának csináltunk egy gáztűzhelyt kartonból, de igazi gombokkal (pont most vettünk egy használtat, mert a miénknek elromlott a sütő része, és arról vett le a párom 2 gombot, és tette fel a karton-tűzhelyre), mert mostanában elkezdett főzni. „Mama, keje, főzünk!” És felteszi a lábost, majd megsózza (van neki egy kicsi sótartója) aztán „kejevem” (keverem), és meg is hamizza, és nekem is meg kell egyem amit csináltam. Most a kumpi, tészta és a kajábé (karalábé) a menő, mindig ezt főzünk. Ezzel nagyon sokáig el tud bíbelődni, meg a kedvenc könyve lapozgatásával, ami a Kismamák nagykönyve.

Szegény Lili, azért jó, hogy ilyen egyszerű volt, még ha drága is. És a lili folt elmúlt már? (Tök édes nyilván lila foltot akartál írni, csak a kezedben már i betű van a lil-hez.)

Milyen igaza is van Alíznak!
Ma délután Lina is szólt, hogy „kaki, kicsejé”, mikor mentünk sétálni, de persze csak akkor, amikor már rajta volt félig a cipő is. Tök vicces, de ez nagyon központi téma neki, van egy könyvünk, amit nagyon szeret és abban is van egy olyan rész, ahol felemelt lábbal fekszik a kisbaba a pelenkázón. Akárhányszor meglátja a könyvet, mindig itt nyitja ki, és szalad hozzám, hogy „kaki kicsejé anyukája”. Meg a popsi törlőkendőn lévő babáról is mindig erre asszociál.

Fúú, Kora, neked igazán nem lehet most könnyű! Levi nagyon vagány kissrác lehet, nekem nagyon tetszik amiket írsz róla, de anyaként megélni a vagányságát, főleg egy ilyen helyzetben nem könnyű.

Lina a múltkori 1 napos láz után néhány nappal náthásodott be, semmi extra nem volt, a náthára a Coryzalia neki nagyon jól bejött eddig is, viszont tegnap óta iszonyú csúnyán köhög. Olyan nagyon mélyről jövő, ugató. Kicsit aggódom, főleg, mert a férjem folyamatosan nyaggat, hogy ugye nem lesz baj, meg ilyenek.

Kép

Kép
csürci
 
 


Jóreggelt,

Csürci, igen már eléggé kivagyok. úúúúgggyyy szülnék máááá. :oops: :lol: Kolos is szokott főzni, kiveszi alábost a szekrényből bemegy a nappali közepére ott mindenfélét belerak. :D
már minden bev.kp fel van díszítve gondolom. nem vettem még észre kolost érdekelné. Ő a mentőkért van oda, youtube-on is azt kell nézni egész álló nap. :x

Kora, hát az még odébb van. szerintem előbb lesz itt baba mint költözés, de igazából nem is érdekel. jobban izgat hogy kinn legyen picuri mint beköltözzünk. majd megoldjuk vlhogy a pesti lakásban 4en. végülis az eredeti terv ez volt, csak aug végén döntöttük el a költözést.

Szabi is beadatta az oltást.

hasméret: elsőnél is nagy volt, de nem nőtt olyan látványosan mint most. most az első perctől fogva látszott.
néztem a két gyerek UH adatait, és a 31. héten Kolost 3100g-nak becsülték, babát meg 1900g-nak. kíváncsi vagyok mennyit lesz most, dec 2-án megyek Uhra, az lesz a 38. hét. Kolossal a 39.-en voltam és ott 3700g volt.

Momoska, Kolossal néztük meg a képeket, tetszett neki egy rövidhajó szőkés kislány. mindig mutogatott rá. :lol:
én is dobok pár képet, most készültek hétvégén szüleimnél. legalább látjátok a nagy hasam.
http://szikoda.multiply.com/photos/album/18
snooopy
 
 


sziasztok,
orsi, nagyon vissesek a kepek:-) kolos meg meg mindig igazi helyes kiskolyok, birom az ilyen hosszabb haju frizurat fiukon. nemtom, melyik kislanyra gondolsz. volt egy szokes (meg majdnem kopasz kiscsaj), de o az album vegen a "volegenyet" tisztitgatta, azaz o foglalt:-) s a masik kislany, szonja, elvileg borisznak van szanva, de ugyete sem vetettek egymasra, borisz meg tamara lazban eg, a buliban meg inkabb szonja noveret, majd az anyukajat csabitgatta, de amugy kortol es nemtol fuggetlenu odabujt mindenkihez, s a gyerekekt meg le is smarolta.

kora,
levi igazi pasi, kope. ezekre a hisztikre meg szukseg van.
egyebkent kerdesedre valaszolva: nem, nem konnyu tanarkent mostanaban allast talalni, sot...! de nemj is azzavar igazan, mi lesz most...persze az is, hanem az igazgatonom suttyosaga, a stilus, ahogy valaszolgat e-mailben, az arrogancia, eddig aszitetm szemelyesebb, s kedvesebb viszonyban vagyunk, s eddig megoldaskeresonek tunt, nemtom, mi utott bele, de ugy beszel magas lorol, mintha barmit en hibaztam volna el. bevallom: rendesen ki vagyok borulva emiatt.

csurci: mekkora otlet ez a karton tuzhely igazi gombokkal!:-) majd dobjal kepet!(linastul). nagyon tetszik, amiket lina jatszik, ezek mar valos szerepjatekok, ugyes!
ja meg szopizik esti lefekves elott borisz, de neki nem az elalvashoz kell, csak a szertartas resze, azaz en lusta vagyok helyette mast beiktatni.

borisz tegnap olyant mondott, h. rajottem, lassan az emberre valas utjara lep, ugyanis eddig egy kis megismero robotnak hivtuk. szal toltam a babakocsiban, s a sapkajat piszkalta, majd hatrafordul: "anya, lejehetem a sattámat??"", mar ezen a kerdesfeltevesen megdobbentem, hat meg azon, hogy nemleges valaszomat elfogadta.
most latom, igy leirva nem tunik merfoldkonek, akkor megis megdobbentem, valahogy nem neztem ki a gyerekembol, hogy ilyesmire engedelyt ker:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, első sor 5. képen tolja a babakocsit. amúgy kolosnak is mind1 a kor, udvarolt már a jysk-ben 6 évesnek, de pl. az arénaplázában 18-nak is. :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Anna meggyógyult, már régen, szerencsére,ismét olyan tündérboszorkány,mint szokott lenni. Asszem ő egy cseppetsem szülőbarát vagy csak nagyon ritkán :oops:

Kora, jófej vagány srác lehet Levi, jó az, ha eleven, még akkor is, ha nehezebb így pillanatnyilag. Aranyos lehet, ahogy beszél :)

Orsi, szorítok neked, elhiszem, hogy várod a szülést, nekem is az utolsó 3 hét volt a legnehezebb.

Csürci, az én fantáziámat is megmozgatta a karton-tűzhely, nagyon szeretem az ilyen sk dolgokat :)
Lina nagyon ügyes a szerepjátékokkal.

Edina, örvendek, hogy sikerült Lilinek kivenni a tüskét, legalább megszabadult tőle, habár tényleg elég borsos áron.

Momoska, jó dumája van Borisznak, nagyon bírom :lol:
Sajnálom a munkahelyeddel kapcsolatos problémákat és igazából én sem értem, miért ilyen az igazgatónő, hiszen neked több szakod is van, és az iskolád pont ilyen szakirányú. Habár Borisz 3éves koráig nem küldhet el.

Amikor írtad, hogy tavasz végétől kiveszed a szabadságod, aztán nyári szünetre is kapsz pénzt, gondoltam, milyen jó helyen vagy te, mert pl.ezt én nem tudnám megtenni, mert ebbe nálunk senki nem menne bele. Azt mondanák, hogy vegyem ki a szabadságom, amikor a többiek is.

Timi gratulálok a kis fütyishez, Eszti pedig egy okos nagylány,aki tudja, mikor csinál butaságot :lol:

Anna mostanában mindent becéz :lol: kefiike (kefír), kosááka (kosár),ajtóka, majomka, vauka. Bizonyos szavakhoz, megnevezésekhez pedig ragaszkodik, pl. a ceruza neki dedi vagy zazi, a palacsinta pita és a puding pedig puni :D

A többi szót többé-kevésbé úgy ejti, ahogy kell.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Ja,a szívószálat úgy hívja, hogy fújószál :lol:

Még Ancsi is szopik, délután is és este is úgy alszik el. Éjszaka is szokott ébredni, változó, hogy mikor.Tegnap pl. éjjel 1-kor ébredt először,de gyakran alszik hajnali 4-5-6-ig is. Nem tudom,mitől függ. Akkor kap egy kis cicit és visszaalszik.

Reggel pedig 7-8 körül kel, van, hogy ébred, amikor Geri is, de ma is pl. 8 után vánszorgott ki :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Csürci ez a karton-tűzhely tényleg nagyon jó ötlet!!! Édes lehet Lina ahogy játszik vele! Levi nem játszik ilyeneket.
Nálunk nincs szopi kb 18 hós kora óta. Biztos csúnyán hangzik, de nekem már terhemre volt, sajna idegesített kifejezetten, nem is tudtam közben másra gondolni csak arra, hogy én ezt már annyira nem akarom. Húztam még vagy 2 hónapig mert Levi persze szerette nagyon, de a reggeli szopiról 17hósan az estiről pedig 18 hósan szoktattam le. meglepően könnyen ment. A reggelit egyszerűen nem kínáltam ha nem kérte (és nem kérte), az estinél meg mondtam neki, hogy ma már nem lesz szopi, hanem majd lesz helyette mese vagy amit szeretne és szó nélkül tudomásul vette. Meg is lepődtem.

Orsi szép pocid van! Kolost alig ismertem meg olyan nagyfiú már (egyébként Borisszal is így voltam)! Apuddal pocakverseny volt? :D
Amikor azt írtad, hogy már nagyon hamar lecsempéznek azt hittem közel a vége, de ha nem akkor nem. :wink: Most azt hiszem nem is tenne jót neked egy költözés.
A barátnőmmel beszéltem ma és azt mondta neki a doki, hogy max. 2 hét. Kiváncsi leszek! :)

Na hát én nem úgy érzem, hogy Levi vagány kiskölyök... 8) bár az utóbbi 2 napban csitult sokat, most nagy-nagy pusziszkodéasok vannak! :D
Anna is jó eleven lehet! :D Levinek is volt ilyen becézgetős időszaka, úgy néz ki mostanság hagyja abba. Aranyosak ilyenkor (is), nem? :D Borisznak meg tényleg jó dumája van! le szoktad írni őket magadnak momoska?

Megyek, mert mindjárt befejezi a mandarinozást. Még kicsinyítek egyet és felrakom az aktuális kedvenc képem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kora 2009.11.19 20:42-kor.

KépKép
kora
 
 


Már olyan nagyfiú itt, nem?
Kép

Na jó, azért ezt a kettőt is bírom még 8)
Kép Kép

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Csürci!
De jó ötlet ez a tűzhely! Nálunk is éppen most volt csere és Dávid egész délután azzal volt elfoglalva, hogy felhúzta a fogókesztyűimet, azzal kinyitotta a sütő ajtót, berakott egy lábost, becsukta és várt egy kicsit. :D Így cserélgette a lábosokat, amíg én bundás kenyeret csináltam.

Kora!
Tényleg nagyfiúsan néz ki Levi. :)

Olyan jó olvasni, amiket a gyerkőcök mondanak, de azért irigykedem is, mert Dávid még mindig nem akar semmit mondani. Mindent megért, de ha akar valamit, akkor csak visítozik vagy húzza a kezem, hogy menjek vele. Múltkor kérdeztem tőle: "nem akarsz valamit mondani?" erre Ő csak vigyorogva rázta a fejét, hogy nem.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Dolgozom már a múlt hét elejétől és bele kell rázódnom ebbe a nagyon korán kelek+Esztit ébreszteni+bölcsibe rohanni, aztán melóba,majd haza. Annyira fura,hogy így megváltozott a szerepem, most én is csak este töltök vele együtt pár órát...ahogyan eddig Gábor :cry: . Csütörtökön nem is vittük bölcsibe,mert éjszaka köhécselt és Gábor most szabin van, így együtt töltötték az egész napot, én meg jöttem haza este, aztán a kis piszok tudomást sem vett rólam, apjának mondta: gyeje vissza szobába nézzünk újságot, de este kiengesztelt, akkor már a nyakamba kapaszkodva mamizott.

Esztim rákattant az újságnézegetésre! 8) National geographicot nézegetünk, meg Süni magazint(amikor megkaptam az éves állatkert belépőt,mellé adnak egy süni előfizetést ajándékba), meg most a karácsonyi tescós és többi reklámújságot. Nézzük a különböző játékokat a reklámújságokban, ő meg azt mondogatja: ez jó lesz nekem, ez nekem tetszik, ez nekem való :lol: sőt, kérdezte valamire,hogy mama,ez micsoda? mondom neki a választ, azt mondja: mama, ezt te honnan tudod? :) mondtam neki,hogy mama mindent tud, mama a legokosabb! 8)

Egyébként egy csomó mindent átvesz a gondozónők szavajárásából, itthon meg csak nézünk miket mondd ez a lány!

A kartontűzhely tényleg tök jó ötlet! Esztim is nagyon szeret főzni.

Momos, sajnálom a munkahelyed és tényleg nagyon rossz lehet így,ha ilyen a főnököd. S arra nem godoltál,hogy ok, elfogadod az ajánlatát (könyvtár) egy darabig és közben nézhetsz más munkahelyet.

Én egyébként örülnék egy könyvtári állásnak, na de nekem ilyen a habitusom is. :) Azért fel a fejjel!!

Kora, lehet,hogy Levi nem fárad el annyira,azért nem alszik annyit.?
vagy lehet,hogy jön egy fogacska?
És nagyon szép fiú!!milyen szőke! Neked milyen a hajszíned,mert látom,nem az apjától örökölhette :) Nagyon aranyosak együtt a képen. A szopitörténeted nekem nem hangzik csúnyán,mert hogy őszinte legyek, nekem is voltak ilyen érzéseim a vége felé. Igaz, én 13 hónapos koráig szoptattam,de valahogy azt éreztem,hogy már elég...aztán a csak esti szopiktól és lehet,hogy a hozzáállásom miatt is, egyszerűen nem volt mit szopizni. Amikor vége lett sajnáltam és lelkiismeretfurdalásom volt attól,hogy valahol megkönnyebbültem..
Aztán rájöttem,hogy igazából én azt sajnáltam,hogy lezárult egy korszak,amikor még annyira közel kerülhettünk egymáshoz, és amikor én tápláltam, én voltam a "legfontosabb".(ez így furán hangzik.., de valami ilyesmi :roll: )

Orsi, nagyon aranyos kis család vagytok!!Szép nagy a pocid és Kolos is milyen szép fiú!Csinos volt a ruhád, ez kismama ruci? Hú, izgi ez az utolsó hónap!!

Ja és nagyon tettszik Anna nyelvújítása! Milyen jó szavakat talált már ki!! :lol:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


huuu, hat nagyon mashogy latom most levit ezen a kepeken, foleg az elso ketton, mint eddig. olyan kis nagyon helyes jolfesult urigyerek:-) tetszik:-)

hat borisz beszedfejlodesenek azert megvan a hatulutoje is, mar nagyon adekvatan hasznalja a "haggyá bétén-t", ma pl. akkor mikor letettem aludni, s kertem meg egy puszit:-). s multkor meg azt skandalta, hogy "buta, tujva, picsa" (tudom, kitol hallhatta vmikor - aliz, bar o a btuta helyett kakafej-et szokott betenni a felsorolasaba, azaz borisz kreativkodott), bar ezt a szep szosort meg csak versikekent mondja, nem duheben, bar mivel nem hallottuk meg, s megszokta, hogy mindenre reagalunk, ezert a vegen mar az arcunkba uvoltotte.:-)
mostanaban inkabb azt vettem eszre, hogy "feleslegesen" bonyolitja a mondandojat, minpa azt kialtotta delutan, mikor felebredt: "anya, gyeje, itt alszom a masit szobaban!", pedig eddig megelegedett egy "anya gyeje"-vel!

evi,
fujoszal!!!:-)))) ez nagyon tuti, s nagyon kreativ, hiszen ketsegtelen, hogy eza funkcioja is szorakoztato. szokott fujni vele??? mert ha nem, akkor meg meglepobb, hogy a szivast es fujast osszekapcsolja:-)

egyebkent a fonoknem elhulyulese es/vagy rendessege - sztem - nincs osszefuggesben azzal, hogy mikor vehetem ki a szabimat, hiszen ez nekem visszamaradt szabim, hogyan tudnam akkor kivenni, amikor masok???? a tanarok nem vehetnek ki barmikor szabit, ha meg szunet van, akkor az ugyis jar nekem, sztem kenyelmesebb nekik, ha meg a konkret munka megkezdese elott egyben kiveszem, nem?????? vagy hogyan ertetted, hogy akkor, amikor masok. tan jobb lenne, ha aprilisban (evkozben) inkabb visszamennek???).
egyebkent sok feszultseget okoz, s meg mindig azon agyalok, mitol valhatott ilyen modortalanna a modora. nagy csalodas ez nekem, eleve nehezen turom, ha emberek egymassal lekezeloen bannak, hat meg ha olyan, akirol aszittem, ismerem...! ugyanezt lehet szebben is kozolni valakivel, akar ugy, hoyg meg en legyek halas!!!

szal nem amiatt vagyok kibukva, hogy akkor most mi lesz, bar az is szar, mert igazan csak a pedagogiaban (tanari palyan) tudom magam elkepzelni, mind habitusomban, mind idobeosztasban a kolykok mellett, s tanarkent, plane nemettanarkent allast talalni most, majdhogynem lehetetlen. de ez most nem is izgat annyira, mint az igazgatonom stilusa. hogy ne nezzetek paranoiasnak idemasolom a leveleit.

szal en irtam neki egy hosszut, reagalva arra, amiert meg o hivott fel egy honapja, hogy vmit tanulnom kellene, s meg akkor mondtam is neki, h. az angol nem fog menni...most meg irtam, hogy a kozgazon kineztem egy MA kepzest, de o is igerte, h. szol, mire lesz szukseg. ezt szerettem volna megtudni, az o javaslatait!!!

erre o:
"a kozgazzal is ott tartassz a sulinkban, ahol a part szakad. egy konyvtari aszisztenci allast tudok felajanlani, ha ugy jo a kozgaz, akkor ok, de hazon belul nem lesz orad..."

majd en erre irtam egy kedveset, h. nem tom, mit csinal a konyvtari aszisztens, rovid tavon meg be is vallalnam, de akkor talaljunk ki vmi hosszu tavu strategiat.

erre o:
"nincs eleg kozgaz ora. ennyi a titok nyitja.
a konyvtari aszisztens kolcsonoz, nyilvantart, konyveket rakosgat"

amit errre valaszoltam, hogy bemennek vmikor szemelyesn, alkalmas-e, ha kerek idopontot, arra mar 5 napja nem jott valasz.

ez a ket db level nem kiragadt reszlet volt, hanem ennyit irt: 2-2 sort. de mondjatok, ha csak en ertem felre, s paranoias vagyok, mert nem egy suttyo, lekezelo, folenyes stilus ez???!!!!

timi,
en akar evekig is elucsorognek egy konyvtarban, s tanulnek melle valamit, de csak es kizarolag tanari idobeosztassal (nyari szunet stb.) es a sajat berkategoriammal. elvileg a sajat munkakoromben es beremmel kell visszavennie, azaz ezen nem valtoztathatna, gyes alatt meg meg fel sem mondhat, ugyhogy - ertem en - o is meg van love, s tehetetlen, s engem akar ezzel a stilussal sarokba szoritani, de en ezt akkor is durvanak tartom.
...penteken meg beviszem a gyerekeimet a sulis mikulasra, s ha letolja a kepet az igazgato csaj is, akkor kerek szemelyesen idopontot tole, s amugy nagyon kivancsi vagyok, hogyan fog viselkedni szemtol szembe...pl. alizzal, mert alizt nagyon szereti, joban vannak, tancolni szoktak egyutt a sulis bulikban, ezert pl. minden mikulasbulin is alizzal dumalgatott eddiga legtobbet!

(bocs, hogy ennyit irok errol, de higgyetek el, azota ezen gorcsolok, hogyan lehet valaki ennyire suttyo, valaki, akit eddig ugy gondoltam, ismerek, s bar - szerenytelensegnek tunik - de neki aztan semmi alapja, hogy velem lekezelo legyen hirtelen!!)

Kép
Kép
momoska
 
 


timi,
akkor ennek a dolgozasnak mar az a haszna megvan, h. neha eszti tobbet lehet gaborral:-)) aliz is ezt csinalta mindig, ignoralta, aki nem volt vele sokat aznap...egy ideig!
ez a honnan tudod? kerdese esztinek azert mar eleg mely gondolatisagot hordoz magaban. nagyon okos, h. mar ilyenen gondolkodik, hiszen ok meg inkabb mindent elfogadnak, azt hiszik, a szelet is mi fujjuk:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Anna szokott fújni a szívószállal, hogyne, és ugyanúgy ragaszkodik ehhez a megnevezéshez, mint ahhoz, hogy pita (palacsinta- és végül is igaza van, a pita is ilyen formájú), punitooota (pudingtorta :lol: ), Gejei (Gerike).

Már régóta, több hónapja kér engedélyt, ha valamit szeretne, rám néz, aztán Hmmmm :D de teljesen mindegy, mit válaszolok, azt csinálja, amit kitervelt és amit szeretne, legfeljebb egy kicsit késleltetve.

Momoska, ennek én is utána fogok nézni, én úgy tudtam, hogy bizonyos idő ledolgozása után jár szabi. Tehát ha visszamegyek, akkor oké, szabival kezdek, az rendben van, az jár, de ha a kollégák akkor mennek szabadságra, amikor nekem elvileg kezdenem kéne,akkor mi jogon megyek én megint szabadságra? Hiszen csak 2-3 hónapot dolgoztam.

Nálunk legalábbis komolyan veszik az ilyesmit, mi tényleg csak annyit vagyunk szabadságon, ahány napunk van.

Az általánosban pl. megvan az évzáró, attól kezdve tanár nuku, nekünk július elején kezdődik a szabadság.

Volt olyan pályakezdő kolléganő, aki felmondott és be kellett járnia nyáron egy darabig, mert nem volt jogosult a teljes szabadságra.
Nem tudom megítélni, hogy ez jó vagy rossz, nálunk így van.

Azt viszont nagyon sajnálom, hogy ilyen az igazgatónő.

Látod, nálunk nem is szokott lenni Mikulás-ünnepség.

De mi az, hogy nincs annyi közgáz óra? Hiszen a sulitoknak az a profilja, nem? Akkor milyen órából van elég????

Gondolom határozatlan idejű szerződéssel vagy ott. Mióta?

És mit jelent az, hogy házon belül nem lesz közgáz órád?

Jól érzed, valóban lekezelő és suttyó a stílusa, ilyesmit le sem szabad írni,mindezt személyesen kellett volna megbeszélnie veled.

Szorítok neked :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Momoska, sajnálom, hogy az igazgatónő ennyi fejfájást okoz neked, én is úgy érzem ahogy Évi is írja.
Valamit sumákol és nem meri egyenesen a szemedbe mondani. Szerintem.
Borisz beszólásán meg jót nevettem, gyorsan tanulnak ezek a gyerekek, nem semmi volt, húúúúha!
Lili még mindig az egyszavas "mondatoknál tart. Borisz szépen beszél már, ahogy egymás mellé teszi a szavakat.

Már régen olvastam el a hsz-eket, már nem is tudom miket írtatok.

Nagyon jók a Levis képek. Kis ördögfióka akkor? De ő ilyen is volt mindig nem? Ő is milyen nagyfiúnak látszik már a képeken, mint egy ovis. Az alvást meg sajnálom.

Lili most 3 napja egész jól alszik. Ma pl. 1x volt fent 2 körül, aztán 6.15-kor, de visszaaludt. Nem tudom mi történt, mi változott. Csak maradjon is így!!!!

Ja és képzeljétek úgy alszik el legtöbbször, hogy a kispárnáját a fejére húzza. De nem ez az érdekes benne, hanem az apja is így alszik és nem látta ezt tőle. Milyen érdekes, nem????

A tűzhely meg nagyon jó ötlet, tényleg tegyél róla fel képeket Csürci.

Kép Lili egyik kedvenc helye, itt is órákig eljátszana. Mászkál a párkányon, kukucskál a függöny mögül.

Ez meg a kedven játéka most. Karis ajándék, csak a nagyanyja nem lesz itthon akkor, uh. már most megkapta. Kis állatkák vannak hozzá..
Kép

megyek, mert felébredt.....

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
evi, nemtom, alizzal kivettem a szabimat, s aprilistol mentem vissza dolgozni (allando helyettesnek arra a 3 honapra) julius elejeig, s utana jott a nyar, ezen nem problemazott akkor senki.
de a konyvtari aszisztensnek nincs 2 honap nyara, az tuti...majd probalok vele szemelyesen beszelni, csak - sajna - annyi az idnulat bennem most!!!

azert nincs kozgaz ora eleg, mert egyreszt felig attertek az informatika profilra, azaz 11. utan valaszthatnak a kolykok, h. kozgaz v. info. masreszt akkor vontak belenk egy sulit, mikor eljottem, s mivel nem tul kozeli suli, a tanaraik jo resze atjott, de a diakok nem, ezert tanartobblet van szakmai tanarokbol is. s a meglevo kozgaz orakat leosztjak azok kozott, akik az elmult 2 evben itt voltak, megtehetik, mert nekem abbol nincs egyetemi vegzettsegem, ezert neztem ki az MA kepzest, amire azt mondta: nem kell!

lili olyan mint egy 3-4 eves ovis! hany cm? mit irtal, edina? bar nem csak meretre, arcra is!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Lili tényleg nagyon érett kislánynak néz ki és nagyon tündéri a szép szemeivel.

Momoska, Borisz kijelentésein kifekszem. :lol:

A szabadsággal kapcsolatban akkor félreértettem valamit. Én úgy értelmeztem, hogy április környékén visszamégy, a suli végéig kiveszed a szabikat utána meg már rendes szabadság a tanároknak és ugye azt is.

Erre írtam, hogy ez nálunk nem hiszem, hogy menne. Ha előtte dolgozol 3 hónapot, az más, akkor nem áll neki senki szőrözni ilyesmi miatt.

Levi is olyan édes nagyfiú :)

Anna is alkot már 3 szavas mondatokat, pl. "Apa menni busszal" vagy "Anya jön autó", de leginkább még csak egy-két szóval fejezi ki magát. Ja azt is mondja, hogy "Arni vau-vau hamm keze" (arni kutya megharapta a kezét).

Mostanában kedvence a Süsü. :)

Ja és elkezdett mindenfélét enni :oops: már nem csak az omlett a nyerő :lol:

Ma pl. mézes-mustáros csirke volt és nagyon is ízlett neki. A húslevest is szívesen eszi grízgaluskával. De azért 2-3 naponta készítek neki omlettet reggelire, mert nagyon szereti még mindig

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!

Momoska!
Tényleg az lenne a legjobb ha személyesen tisztáznátok ezt a dolgot. Elég lekezelő a stílusa.

Edina!
Mindig olyan jó kis "otthonos" képeket raksz fel. :) Alvással csak így tovább.

Nálunk porszívó őrület van. Ha nem látja maga körül, akkor rögtön megy és keresi, hogy hol hagyta. Volt, hogy 2 napig nem kapta meg, hát tiszta "dili" volt.

Évi!
Akkor most lehet próbálgatni az ételeket. :wink:

Az előbb "kiabált", hogy menjek be hozzá. Mutatja, hogy egy műanyag csavart talált. Kérdezem: ez honnan van? erre mutatja, hogy az alvós macija orra. :? Még jó, hogy nem nyelte le!

Tegnap éjszaka meg egy részeg autós megtörte a parkolóban álló kocsinkat. Még mi jártunk a "legjobban", mert összesen 4 vagy 5 autót tolt arrébb, de a mienk "csak" behorpadt. Volt amelyiknek totál káros lett az eleje. Szerencsére elkapták. Kicsit ijesztő volt éjszaka fél2-kor arra kelni, hogy csörög a kaputelefon és a rendőrség a férjemet keresi.

Kép
Kép
tina82
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan/

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Már megint itt, ahelyett, hogy aludnék. Igaz nem tudok, csak jár az agyam minden félén.
Pedig ma éjszaka aztán a szokásos volt, uh. megtört a varázs....

Lili, szerintem nem túl magas, mármint a ti gyerkőceitekhez képest úgy gondolom. 89 cm, tegnap mértem. Azt mondják sokat nyúlott, pedig ez sem igaz, mármint centire nem, talán az alkata lett vékonyabb, igaz mozog eleget egész nap.
Ennek ellenére tényleg idősebbnek nézik.

Tina,
sajnálom az autótokat, illetve titeket a kellemetlenségek miatt.

Momska,
írtad hogy mikulás ünnepségre mentek.
Mi meg leálltunk mindenféle programmal - játszóház, városi nagybevásárlás Lilivel - az influ miatt. Nem megyünk sehova. Én sem oltattam be magam, viszont a városba meg csak-csak be kell mennem, jön a kari is, de Lilit nem viszem sehova. Én meg majd veszek maszkot. Nagyon nem szeretném elkapni, egy kicsit félek tőle.

KépKép
domidina
 
 


jol ertettes evi, amit irtam, de ugy tunik, igazad lesz, hiaba erdeklodom mar tobb, mint fel eve a munkaugyon, s adom elo a verzioimat, kiderult, hogy csak most, mikor kertem, hogy konkretan szamoljak ki a szabimat (57 nap), csak most jottek ra arra, mit kerek.
bar nem egeszen ertem, hogy ha elotte 3 honapot dolgozom, vagy ugyanazt a harom honapot fizetett szabin toltom, akkor mi a kulonbseg jogilag? szal most irtak a munkaugyrol egy olyan levelet, amit egyertelmuen nem tudok ertelmezni, de ha jol ertem: az 57 napbol kellene a julius-augusztus is kiagazdalkodnom, pedig alizzal kivehettem julius-augusztuson kivul is!!!! azaz jobban jartam, mert volt harom honap fizetett szabim, majd meg 2 nyaron!!! ciki!!!
majd aszondom nekik, hogy akkor a nyarat ledolgozom, kivancsi vagyok, milyen munkat adnak: portas??? takarito???

(bocs, hogy mostanaban csak ilyen munkaugy.

de azert irok meg egy kis boriszbeszedet:
par hete a pelenkazo tetejen ralelt a lazmerore, s azt mondja: "ez miez? szujódép???" (fúrógép), mondom, nem, hanem lazmero, ere levette a masik lazmerot, s aszondja: "tettő szújódép." en emgint kijavitottam, hogy lázmérő. na onnantol napokig ezt jatszotta, hogy "hoj a szújódép. itt a szújódép." en mindig kijavitottam lazmerore, d ecsak rohogott rajtam....erre jo par nap utan eluntam, s egyszer mikor izgett mozgott pelenkazas kozben, le akartam nyugtatni, s megkerdeztem: "kered a furogepet???" "iden". odaadtam. aszongya: "ez jázméjő, nem szújódép", s eldobta.

edina,
en nemtom, mit tegyek az influval kapcsolatban, nem zarnam be a gyerekemet emiatt, s magamat sem, aliz ugyis jar suliba, neki muszaj, tavaly se zartam be, pedig szezonalis akkor is volt. a fene tudja!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Szabi most küldte, ilyen lesz a nappalink
Kép Kép

holnap megyünk le, mert szerelik a konyhabútor, kíváncsi vagyok...

bocsi hogy csak magunról. :oops:
snooopy
 
 


ja Momoska nagyon bírom Borisz szövegeit, olyan jó olvasni. :lol: munka ügyben meg szorítok hogy jól gyere ki a dologból. remélem kapsz normális állást a sulidban. az a könyvtáros dolog nem hangzott vlmi jól.
snooopy
 
 


Momoska, ma megvilágosodtam :lol:

Most már világos nekem, miért ennyi nap a szabid és azt is leírom, eddig miért nem volt az.

Nekem minden papírt a suliban, a gazdasági irodán intéznek. Amikor egyszer szóba jött a szabadság, azt mondták, hogy csak a TGYÁS-ra jár szabadság, egy félévi és majd csak a GYES-re plusz egy évi, ha kiülöm a 3 évet. Ezt olyan mondta, aki maga is 2008 márciusában jött vissza és eszerint kapott szabadságot. Tehát én ebben a tudatban voltam, ill. boldog tudatlanságban, mígnem a te beírásod után elkezdtem kételkedni.

Szeptemberben voltam bent a dirinél, beszélgettünk, ő is a gazdasági irodán tájékozódott és ugyanezt mondta. Még mindig zavaros volt a fejemben a dolog.

Aztán egyik fórumon valaki ajánlotta valakinek jogi fórumot, ott aztán én is utánanéztem és az a helyzet, hogy a tgyás félévére és a gyed első évére jár szabadság. Akkor is ennyi, ha két év után, akkor is ha 3 év után megy vissza valaki.

Ma este a Sparban összefutottam a dirivel, megemlítem neki, hogy én mit olvastam, aztán rögtön mondta, hogy a múltkori az téves tájékoztatás volt, szóljak mikor akarok menni és most már tényleg rendesen kiszámolják a gazdaságin.

Annyi, hogy amíg szabin vagyok, azalatt már ugye megint alkalmazásban, tehát már arra az időre is jár szabadság majd plusz gyereknapok. Annyi, hogy azt nem lehet átvinni másik évre, tehát az nem adódik össze.

Te azért mehettél el Aliznál nyári szabadságra, mert nem akartak veled szemétkedni, szerintem.

De hogy az én esetemben egy fikarcnyit sem fognak eltérni attól, ami törvényes és jogszerű, abban biztos vagyok, mert mindig is abszolút pontosan vezették a szabadságos napokat. Ez elég nagy iskola, sokan vagyunk, és a nyári szabadságokat is mindig július első napjaiban kezdhettük el, nem korábban.

Borisz dumáját nagyon bírom, nagyon édes lehet, ahogy beszél :)

Orsi, érdekes megoldás ez a tapéta a nappaliban, nagyon bátor és hangulatos. Gondolom a berendezés megvan már hozzá.

Edina, Anna is annyit mozog egész nap, mégsem lett vékony, nem tudom, mitől függ :roll:

Tina, nagyon sajnálom az autótokat, jó nagy barom lehetett az elkövető.
Pár éve a mi autónk első sárvédőjét is behorpasztotta valaki, egy téli vasárnap délután, de nem lett meg az elkövető. Igaz, nem is kerestettük, másnap vettük észre, amikor mentünk vele.

Én sem zárom be a gyerekem/gyerekeim, nekem is Geri napi szinten közösségben van, habár most nagyon vigyázok arra, hogy mindig mosson kezet és arcot nagyon alaposan, ha hazajön és át is kell öltöznie azonnal, holott szeretne ő még utcai ruhában maradni.
Mondjuk nagy tömegbe, zárt rendezvényre nem megyek vele.

Egy ideig hanyagoljuk a babatornát, mert furcsán viselkedik Annám. Legutóbb nem hagyta pl.hogy én is tornásszak, sírt, azt is hittem, haza kell mennünk, aztán mégsem, visszament, de nem tornázhattam, amit a többiek csinálnak, egy-két kivétellel nem akarja csinálni, hanem inkább azt a pár játékot, amit nagyon szeret. Így aztán ezeket napjában többször is eljátsszuk itthon, aztán annyi.

Jó éjt nektek!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


orsi, s ehhez illo butor lesz???? mert akkor nagyon designos tud lenni. en azert ragaszkodom mindig a feher falakhoz, mert az kockazatmentes. de nagyon kivancsi vagyok nalatok a vegeredmenyre. a lakasra gondolok, de azert kicsi zsombor is hamar ki fog bujni, s mar latnam ott is. remelem, rogton jelzel, ha hazaesrz:-)

valahogy csak ost olvastam tina hozzaszolasat! azjo reszeg lehetett az a sofor, a hulye (bocs!) van biztositasotok???
s micsinal david egesz nap a porszivoval?:-)

evi,
hetfon mar tudok valodi hireket mondani, akkor megyek be a munkaugyre (meg vmikor a fonoknomhoz is, mert az 1 hettel ezelotti levelemre valaszolt ma, azaz nem o, hanem a titkarnoje, de az o neveben. hm.), szal most meg irt a munkaugyes csaj, hogy nem jol ertem. 57 nap jar 2008-2009rol nekem, amit kivehetek, csak okosan kell kalkulalnunk vele, mert ha 3-4 honap fizetesnelkulire is akarok menni (januartol aprilisig), akkor mar 2010re nem jar nekem a maximalis szabadsag, hanem csak arra a 8 honapra eso resze, amikor nem fitesnelkulin vagyok (hanem sima szabin es/vagy dolgozom(??)). de mivel a nyari es oszi szunet "kotelezo" szabadsag a tanaroknal, ezert nekem vigyaznom kell, mert az tobb nap, mint ami a 8 honap utan jarna, ezert arra is gondolnunk kell, mikor kikalkulaljuk....szal...brrr!!!! eleg bonyolult voltam???:-)

en meg mindig nem latom, miert lenne az jo nekik, vagy barely iskolanak, ha inkabb ev kozben mennek vissza, mint hogy a nyari szabadsag elejen, ha jogilag megoldhato....alizzal nem vallaltam fizetesnelkulit, mert akkor nem tudtam, borisszal - nagy nehezen - bevallalom, mert az iskolanak is jobb (marmint az enyemnek az lenen a legjobb, ha egyaltalan nem menek vissza, de mondjuk noral esetben), ha vki szeptemberbe kezd, mintha marciusban, nem????

aliz (es az apja) egyebkent be van oltva (en homokba dugtam a fejem, az apja akarta, azaz o azt szerette volna, ha en is), de a fene tudja...asszem fatalista lettem. nem viszem be fertozo osztalyra, s olyanok koze, akikrol tudom, hogy tenyleg betegek, de nem zarhatom el honapokig...nem???

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!
Orsi,
nagyon tetszik a fal, én is kíváncsi vagyok a végeredményre. Biztos nagyon tuti lesz.

Momoska
én ma beoltatom magam, Lili miatt. Muszáj (na ezt sosem tudom hogyan kell helyesen írni) a városba többször is be kell mennem, heti bevásárlás, tömegbe, meg ide-oda. Na meg én sem feküdhetek napokig nagyom magas lázzal. Tibi mostanában sokat dolgozik, ő nem tudna itthon maradni, és más segítségem nem lesz. A nagyi decemberben megint nem lesz itthon uh. magamra maradok.
Na meg már így is megőrülök itthon. Jó hogy jon ma a nagyi és mehetek be a városba egy kicsit kikapcsolok, mert Lili egyszerűen nem akar egyedül játszani eg kicsit se. Alig tudok tőle valamit is csinálni.
Most is betettem neki egy mesét, hogy egy kicsit ide tudjak ülni a gép elé.

A másik meg Momoska hogy ti pörgősebb életet éltek, sok programmal, boriszt biztos nem lehet teljesen megfosztani mindentől, hiszen ő hozzászokott ehhez, igényli is gondolom. De Lili más, nekünk max a játszóház volt itt helyben. Igaz ezt egy kicsit sajnálom, szívesen vinném. És én is dilemmázok ezen, mert most meddig fosszam meg tőle? Mert december az biztos, hiszen a vírus addig bizti jelen lesz. Háááát nem tudom...... Tibi nagyon ellene van hogy vigyem.

KépKép
domidina
 
 


Edina, a szezonális influenza ellen be vagy oltva? Mert azt is elkaphatod és az is igencsak ágynak tud dönteni?

Voltál-e már valaha is influenzás?

Igen, a "muszáj"-t pontos j-vel írják :-)

Én se nagyon tudok csinálni semmit Ancsitól, ráadásul az alvókája is elromlott, este alig tudom elaltatni.

Nappal aludna ő 3 órát, de nem fogom hagyni, mert ez az éjszaka rovására megy.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Évi,
a szezonális ellen nem, soha nem oltattam be magam eddig.
És igen, voltam, tavaly apa hazahurcolta, de akkor Lilin csak enyhe tünetek voltak, mintha megfázott volna. Vicces volt, és egyben Lili olyan megértő, édes. Mindkettőnket ledöntött, egyikönk itt feküdt, másikunk ott, ő meg szépen eljátszott magában, látta hogy nem vagyunk most a toppon.

Erre mondjuk nem is gondoltam...

SZerencsére az elalvással már nincs bajom, nappal hamarabb elalszik és mostanában elég sokat, magához képest, 1,5-2 órát. 3-nál tovább én sem hagyom, igaz ritkán van ilyen, mert Lili 12 körül megy ágyba, f1 mire elalszik.

Este meg, mesélek, aztán forgolódok még valameddig. De hogy meddig fogalalmam sincs, mert mostanában elalszom mellette és szerintem előbb mintő ő.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

itt a konyha!
Kép Kép
+ két ráadás kép,1. KOlos és unokatesó, 2. kolos a dobozban. :)
Kép Kép

Momoska, Évi a bútorok wenge színűek lesznek, a kanapé meg bézs. a parkettán még vitázunk Szabival mert ő nem csiszoltatná fel hanem venne egy nagy szőnyeget, én pedig sötétre festettém kb mint a konyhabútor.
hát én is kíváncsi leszek a végeredményre.

kicsibaba meg nyugton van, ma voltam ctg-n.
zárlat van a kórházban, apa bejöhet szülni de utána haza kell mennie látogatni sem szabad.

Edina, hát igen nem egyszerű egyedül. én is bediliznék ha nem jönne nagyi segíteni.

Tina, sajálom az autót, remélem nem tört nagyon össze.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Az biztos hogy egyedi lesz a lakásotok, legalábbis számomra nem az a megszokott mintázat, de az a lényeg, hogy nektek tetszik. A konyhának nagyon tetszik az elrendezése, jó tágasnak tűnik. Jók az unokatesós képek. Pár hét múlva már a tesós képeket is lehet készíteni. :wink:

Elhatároztam, hogy jövő héten most már én is bemegyek és kiszámoltatom ezeket a szabadnapokat, hogy tisztábban lássak.

A kocsink csak egy picit horpadt be. Van kötelező biztosításunk, csak azt mondták, hogy mivel az a rész, amit cserélni kéne rajta elkezdett rozsdásodni (naná, hiszen 15 éves autó) ezért 30 % ! önrészt kéne fizetni. Hiába a biztosítás! :evil: Most várakozunk, mert pár hét mire lezárul a rendőrségi eljárás.

Évi!
Az még rosszabb, ha meg sincs ki csinálta, mert akkor még a kötelező sem ér semmit, max. ha van casco. Ez is jó ki van találva!

Ma voltunk szomszédolni, ahogy egy 3 hónappal fiatalabb kisfiú van. Elámultam, hogy miket tud. Egyrészt nagy dumás, másrészt wc-be pisil, kakil. Szóval kicsit sem irigykedem! 8) Délután meg unokatesója volt itt Dávidnak. Jól elvoltunk.

Kép
Kép
tina82
 
 


nagyon helyes kispasid van, orsi. mindjart meg ketto lesz!:-))

evi,
ma bennvoltam a suliban (munka is jo iranyba alakul, de meg ezt nem kiabalom el!), s kiokosodtam szabadsagilag.
szal 57 nap jar (anyanapokkal egyutt) 2008-2009-re, s 46+ anyanap jarna egy tanavre, ha dolgoznek, azaz nem lennek semennyit fizetesnelkulin, de mivel leszek 4 honapot, ezert 2010re nekem kb csak 34 nap szabi jar....azaz 57+34 napot tudok kivenni 2010 december vegeig. igy kb. apr 30ig fizetesnelkulin leszek, aprilis 30-augusztus 22 kozott kiveszem a szabiimat (ez kb 75-80 nap, nemtom pontosan, s meg meghagyok az osziszunetre 5 napot, akkor meg marad is kb 8 napom, amit ilyen olyan idnokkal (pl. bolcsi) ki tudok venni szeptember es december kozott. s ez mind jogszeru, semmi kedveskedes nincs benne. ez jar!!! s gondolom, neked is jarna!!! hatha segit!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


ja borisznak bovult a szokincse! tegnap ki akartam cserelni a pelusat, s mar nem csak azt mondta, hogy hagyjam beken, hanem: "haggyá bétén, tünnnyé el!" hm. szep vilag ele nezek!!

tegnap delutan-este kinn voltunk a vorosmartyn tegnap. neztunk magyar tancot, hallgattunk cigany zenet, ittunk forralt bort, a kolykok ettek mezes kalacsot, s cukorpalcat. tiszta giccs!! de azert jovóóóT bar borisznak a kisfoldalattizast semmi sem ubereli.
igaz, mikor hazaertunk, ralelt a furulyara, s belefujt, majd elkezdte: eccejvóóóót, hóóónemvóóót...meg valami halandzsta, majd ujra belefujt, s ujra ezt mondta, s ugy 10 perc mulva jottunkr ra, azaz aliz, h. valszeg azt a mesemondo kisfiut utanozza, aki ket nepzenekar kozott furulyazott (v. valami hasonlo), s furulyazasat megszakitva elmondta a harom kivansag (orra nott kolbasz!!!) c. meset!!!ugyhogy csak hatott az is.

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, köszönöm szépen az infókat:-))))

Nekem biztos kevesebb lesz a szabadságom, mert én 2007-et végigdolgoztam és kivettem az összes szabimat. Január 5-től mentem táppénzre, január 25-től pedig TGYÁS-ra. De azért nekem is hasonló.

Annyiban tér el, amit nekem mondtak, hogy neked kiadják az anyanapokat visszamenőleg, nekem meg azt mondták, hogy az nem vihető át, csak tárgyévben adható ki.

Be fogok én is menni és kiszámoltatom, lássuk mennyi az annyi.

Orsi, Kolos nagyon helyes, még mindig:-))))))

Ja, mi az a wenge szín??? :oops:

Ancsi változatlanul nagyon akaratos és aranyos, nem unalmas, Gerivel már óriási hancúrozásba, kergetőzésbe, bújócskába bonyolódnak.

Sokat beszél, be nem áll a szája, mindent utánunk mond, gyakran alkot 3 szavas mondatokat is. Most már mindenhová fölmászik, ha látja, hogy nem éri el, akkor viszi a kis sámlit és arra áll rá.
Nagyon éles, erős hangja van, néha úgy tud rikoltozni,mint egy papagáj, főleg, ha a konyhában van és valakit hív :lol: :lol:

Momoska: Borisz-duma :lol: :roll:

Tina, nem szabad hasonlítgatni, mert minden gyerek más tempóban fejlődik és előbb utóbb mindenki eljut ugyanoda, hogy beszél, meg szobatiszta meg minden.

Én olyankor nézek nagyokat, amikor nyugodt, szófogadó gyerekek anyukái úgy állítják be, hogy az ő gyerekük azért vár pl. két órát a dokinál csendben, mert szófogadóvá nevelték és a példamutatás a lényeg.

Könyörgöm, tőlem sem látja, hogy én ugrabugrálnék, ha várni kell, aztán még sincs türelme várni. Mindig csak menne, nézelődne, felfedezne. Aztán ha olyan a kedve, akkor félóráig rajzol vagy homokozik.
Mostanában a szerepjátékok a nagy kedvenc, leutánozza, amit a babatornán velük csinálunk és énekelget hozzá (Hinta-palinta, Zsipp-zsupp kenderzsupp, Megy a hajó a Dunán, Hátamon a zsákom stb), persze én vagyok az ő magyar hangja, de ő is dúdolja, közben vagy a babáját vagy a maciját hintáztatja.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Edina, örvendek, hogy javul az elalvási tendencia Lilinél:-))))

Még a végén egész jó alvó lesz.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


evi,
fura akkor ez az anyanap, mert vagy ez igaz, vagy az. en utana neznek a helyedben, mert 2 evre az 8 nap. nem keves. nem hinnem, h. en kedvessegbol kaptam meg, csak be kellett vinnunk akedvesem munkahelyerol egy igazolast, hogy o nem vette ki.
igaz, en szeptembertol-decemberig tappenzen voltam 2007ben, s nem vettem ki semmi szabit, pedig akkor meg az osziszunetre csak volt szabim....de lehet, hogy azt nekem bele se szamoltak, vagy igen??? na mindegy!!!?
teljesen igazad van abban, amit a gyerekekrol irsz, s bar borisz is olyan hangosan-kialtozo, mint ancsi lehet, az apja ezt nehezebben viseli, de szuletesuktol kezdve detto aliz ellentetje (bar aliz is hangos). azt mondanam, borisz egy konyvszeruen atlagos/normalis gyerek, aliz meg kirivo, kulonleges a szo sok ertelmeben, ezert alizzal nehezebb volt sok teren, most is az, s pontosan igaz, hogy a sajat veleszuletett habitusuk joval tobb mindent befolyasolj (kesobbi viselkedes, beszedfejlodes, onallosag, szobatisztasag stb.), minta szulo akarata es/vagy peldaja!!! ezt en most mar biztosan tudom!! van azert szerepunk, de kozel sem annyi, mint amit hiszunk magunkrol!!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!
tegnap délben már próbálkoztam, de leírtam 2 sort, és fölébredt.

Évi, valóban már jobbak az elalvások és valamennyire az éjszakák is, vagy csak én álltam már be erre és nem tűnik úgy fel, nem fáraszt le annyira mint korábban. Mert még most is többször kel, csak többet alszom nála mint a saját ágyamban és úgy nem annyira visel meg.
Na még ezt kell valahogy megoldanom hogy ilyenkor ha fölkel, és ha be ismegyek hozzá ki tudjak jönni 1-2 perc után és ne kelljen megvárni míg visszaalszik.
már magyaráztam neki többször hogy ez az ő szobája, az ő ágya, anyának is van saját ágya ahol alszik stb.... De nála az elválás nagyon lassan megy.

Momoska, nem semmi miket mond borisz! :lol: Nagyon jópofa! Azzal meg amit írtok a nevelésről, és veleszületett tulajdonságokról, azzal egyetértek, volt részem megtapasztalni a családban. Tényleg úgy van, hogy hiába lát a gyerek jó példát a génjeiben hordozott tuljdonságot nagyban befolyásolják a viselkedését.

Tegnap volt utoljára a mama, most 5 hétig nem jön, uh. szegény Lili. Úgy imádja, nagyon szeret vele játszani, újjong amikor hallja hogy jön. De ez van.

Orsi, a wenge színt én sem tudom milyen. majd kérünk még fotókat. És hogy vagy?

Valaki tudja hogy kell egy kép formátumát átkonvertálni? Nekem jpeg-ben vannak a képek és jpg kellene a naptárkészíttetéshez. Van valami program vagy mi?

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,

na tegnap jól ránk ilyeszett a fiatalúr, be is mentünk a kórházba. hajnali f1-től 6ig igen rendesen fájtam, de nem történt semmi. nem nyíltam ki csak alig, baba feje sem volt még a szülőcsatornában, a méhszáj/méhnyak vagy mi sem rövidült meg. ott akartak fogni, de kiharcoltam, hgy én itthon jobban tudok pihenni így 4kor elengedtek. kicsit parás voltam h most szülök, mert este 10kor feküdtem le, f1-kor ébredtem és tök kimerült lettem volna egy szüléshez. mikor leálltak a fájások, ki is raktak a szülőszobáról, mert 4 kismama jött szülni. szegények még mindig ott szenvedtek amikor én eljöttem.
este átvittük Kolost szüleimhez hogy tudjunk pihenni, szegény Szabi egy percet nem tudott aludni napközben.
én meg este 8tól 3/4 9-ig alutam. :lol: :oops: tehát nemrég keltem. gyengébb idegzetűek ne olvassák. :D de olyan jól esett aludni, szerintem az elkövetkező 2 évben örülhetek ha a felét sikerül egyhuzamban aludnom.

Edina, sajna én nem tudom hogy kell ha a fontos megkérdezem öcsém.
Kolos is tárt karokkal fut a dédi elő amikor jön hozzánk.

a wengéről amjd rakok képet. amúgy fekete-barna színű.

bocsi, hogy nem mindenkinek reagáltam!

Timi te is régen voltál, meg Kora is.
snooopy
 
 


Közben megnéztem a wenge színt a neten, itt van, ha valaki nem ismerné:

http://www.hardwoodfloorstore.co.uk/wor ... _alt_2.jpg

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Szabi átküldte a képeket. kicsit kupi van, nem jól látszanak a falak...de azért megteszi. ez a két háló amúgy. :)
Kép Kép Kép Kép Kép Kép
snooopy
 
 


mi van csajok?? kihalóban a topik??!!!
snooopy
 
 


Sziasztok!

Én vagyok csak mostanában elég sok cuccot pakolok a tesz-re és mire végzek (ált. éjfél, addigra már nem nagyon nézegetek mást)

Orsi!
Remélem nem haragszol, ha azt írom, nekem így annyira nem jönnek be a falak, mármint hogy egyik ilyen, másik olyan. Igazából ez majd akkor fog szerintem jól látszani ha bent lesznek a bútorok. Majd ha tudsz tegyél arról is képet légyszi, mert összességében biztos más képet mutat. Én jobban szeretem az egyszínű falakat, de hát ízlések és pofonok. :)

Edina!
Van valamilyen programom képekre. Megpróbálom ide bemásolni, ahonnan le lehet tölteni.

http://bluefive.pair.com/pixresizer.htm

Ezen a gépen nem találom, de találtam egy oldalt, ahonnan elvileg le tudod tölteni. Én ezen szoktam kicsinyíteni a képeket. Talán a formátumon is lehet változtatni.

Hétvégén meg az ügyeletre kellett mennünk a férjemmel, mert veseköves görcse volt. Holnap kell menni a kórházba, kontrasztanyagos vizsgálatra. :? Ma hashajtás és nincs vacsora + holnap éhgyomorra kell menni. Ráadásul ma van a névnapja, holnap meg a szülinapja. Szegényem jókorra időzített. :(

Kép
Kép
tina82
 
 


Én is vagyok, csak ahogy Tina is én is sokat teszezek. Nekem is vannak fent cuccok, de sokat vásárolok is, böngészek. Most éppen szilveszteri vagy alkalmi ruhát kerestem és vettem boleróval.
Nem mintha terveznénk hogy szilveszterezni megyünk, de soha nem lehet tudni, nekem meg nincs semmilyen ruhám.

Orsi,
Nekem meg baromira bejönnek a falak, nagyon tetszik! Szuper!

Mi majd most tervezzük kifesteni a szobákat (Liliét kivéve), minden fehér nálunk, de nem hiszem hogy egy ilyen megvalósítható lenne. Tibinek nem hiszem hogy tetszene. Legalábbis azt hiszem, de majd megmutatom neki mit szól egy ilyen stílushoz.

Tina,
köszi, megnézem. Igazából keresnem kellene egy progit is amivel egyoldalas naptárt (éves) tudok szerkeszteni és ki is tudom nyomtatni, nem megrendelni csak.

Na meg díszítgetem az ablakokat fenyőágakkal stb. Persze ez is mint minden más alvásidőben kellene. Csak az a baj, hogy Lili keveset alszik :lol: és nem fér bele a sok munka, meg netezés .

Most elvan, oktató kártyákat nézeget, most ez a sláger.

Jaj meg képzeljétek, elkezdett énekelni, vagyis dúdolni, de nem ám akárhogy. Valamit kell tennie a szájába, mintha szájharmónikázna, dúdolgat és közben rugózva lépeget. És mondja utána hogy énekelek. Na persze nem így mondja de ezt.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!!

Mi jól vagyunk, mennek a munkás hétköznapok 8)
Már alábbhagyott a lelkesedésem (pl.főzésügyileg), estére tök fáradt vagyok, de azért a munkámat élvezem és jó érzés,hogy örülnek nekem.

Csütörtökön beoltattam magam, inkább nem kockáztatok...útálom,hogy ilyen hülye időszak van. Még Esztin gondolkodunk, jövőhéten felhívom dokinénit,hogy mit javasol.(én nagyon ódzkodok tőle..)

Orsi nekem is tetszenek a falak és a konyha! Az a virágos falrész a hálóban lesz? na,az nagyon klassz, a sötétkék (lila?)merész, a csíkos és a zöld (gondolom Koliék szobája) meg szintén nagyon tetszik!!
Így még nehéz elképzelni,hogy milyen is lesz,ha a bútorok is benne lesznek, nálunk is így volt. Bár mi sajnos nem voltunk ilyen bátrak a falaknál, általában mindenhol beige-es a fal, tojás-vaj szín árnyalatai, Eszti szobáját sárgára szerettük volna, de iszonyat citrom színű lett, így átkenettük azt is, így lett fura sárgás színe, de jó!
Hú Orsi, drukkolok nagyon nektek hogy minden rendben menjen és "könnyű", gyors szülésed legyen!!

Momos, ha a szabiban már sikerült megegyezni, remélem így lesz a munkával is!!
Mi is voltunk a Vörösmartyn tegnap, de mi nem élveztük annyira, mert százezer ember tolongott (gondolom a hétvége miatt), de azért szétnéztünk és mi is hallgattunk jó kis csángó és magyar népzenét, illetve fúvósokat. Ha már ott voltunk beszaladtam a h&m-be kesztyűért magamnak és kifutó termék lévén sikerült két pár feketét 250ft-ért vennem! :) (tavalyi divat 8) )

Edina milyen az az oktató kártya? Látott valahol Lili szájharmónikást, vagy honnan vette ezt? Édes lehet!!

Hú Tina, sajnálom a férjed! Meséltek már vesegörcsös fájdalomról, nem szeretném átélni...Remélem nem lesz semmi komoly.

Ma reggel volt nagy öröm nálunk! Tegnap este megtisztítottuk a cipőjét Esztimnek és kitettük az ablakba, nagyon izgatott volt, ahogy beszélgettünk a télapóról. Mondta, hogy : mindjárt jön a télapó és hoz ajándékot. (csotit) Ma reggelre feldíszítettem az ablakot és kipakoltam az ajándékokat (csokit, gyümölcsöket és mogyorót-hogy azt hogy eszi! :shock: és hozott a télapó egy rajztáblát is), kijött reggel,hogy megnézze járt-e itt a télapó és kiabálva mondta: ott van!ott van! nevetett, tapsolt! :D annyira jó volt nézni!! Gondolom hogy a karácsonyfa is mennyire fog már tetszeni neki.

na,még egy sztori róla: ha megkérdezzük hány óra van, ő egyből rávágja,hogy fél nyolc. (nem tudom honnan vette)
Egyik reggel az ágyán lévő macifejet nézegettük és kérdeztem: hány füle van a macinak? - egy-tettő. hány szeme van a macinak?-egy- tettő. hány orra van a macinak? - fél nyolc :lol: majd meg zabáltam!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


jaj lányok, képzeljétek tegnap éreztem először a picurit a hasamban! A kocsiban ültünk és édes kis rángásokat éreztem mint Esztimnél először!!! :D olyan boldog voltam!!

Már idegeskedtem,hogy nem érzem, a hányingerem elmúlt...pénteken bekönyörögtem magam az ultrahangra,hogy csak tegyék oda egy pillanatra az uh fejet,hogy lássam kalapál a pici szív.
Persze minden rendben volt és megint láttak fütyit!!
Hivatalosan majd 14-én megyek uh-ra akkor lesz a 18hetes genetikai.

Volt egy szomorú esemény barátnőmmel, aki 3héttel volt idősebb terhes mint én. Múlt héten jött genetikai uh-ra és kiderült,hogy baj van a babával. Be kellett feküdnie és megindították a szülést -19hetes volt. Annyira sajnáltam! Borzasztó volt látni, úgy várták ezt a babát...

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!

Lilinek is megjött a Télapó. Mi kis kosárkát tettünk ki az ablakba este, és mondtuk neki, hogy reggel majd megnézzük, hogy mit hoz bele a télapó.
Na az ő első szava is ilyenkor a koko=csoki. Ő állatos könyvet kapott meg a gyurmájához plusz kiegészítőt a csoki mellé. Imádja, degeszre enné magát vele ha hagynám.

Timi,
Örülök hogy minden rendben van veletek.

Oktató kártya. Elkezdtem rendelni, minden hónapban küldtek valamennyit, de abbahagytam mert baromi drága volt. Azért van egy csomó, különböző témában, állatok, színek, formák, számok, betűk, foglalkozások ellentétpárok stb. vannak színes, képekkel ellátott kártyák amiket nézegetni szoktunk és magyarázok neki hozzá.

Az éneklés meg csak úgy jött, egyszer csak csinálta. Bár én sokat énekelek, dúdolok. Akkor is szoktam amikor fölébred, olyankor még fölveszem, járkálok vele, még egy kicsit pihizik a vállamon és közben dúdolok.
Amióta így "énekelget" rászokott arra, hogy ilyenkor nem én vagy nem csak én, hanem ő is dúdolgat velem.

Számok közül Lilinek a 8, 9, 10-es tetszik ezeket szokta mondogatni úgy: nyósz, tiensz, tísz.
Mindig van valami meglepő szava, amit először mond ki. Ma pl. az állatos könyvéből a krokodil, amit szinte hibálanul kimondott. Pedig hosszabb szavakat nemigen ejt ki.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Timi, dejó dejó. annyira jó érzés amikor elkezdenek mozogni. :D
köszi! kicsit féltem milyen lesz a zöld meg a lila szoba de tetszik. igen a lila a mienk a zöld koloséké.
hát egy könnyű gyors szülést szívesen elfogadnék. :))))

Edina, Kolos is szokott dúdolgatni, pont így hogy vlmit a szájához tart és dúdolgat. annyira édesek. :lol:

többiek merre??????
snooopy
 
 


Timi, az nagyon jó érzés, amikor mocorog a babus a hasadban, olyan jó érezni :)

Orsi, nekem is tetszenek a szobák :D igaz nálunk minden fehér, de ide ez való, a bútoroktól és szőnyegektől függ.

Habár én most örvendek igazán, hogy fehér, amióta Anna-baba rajzoló-művész lett, olyan igazi graffitis, akkor "alkot", amikor nem látja senki.

Egész egyszerűen imád rajzolni és nem elég neki soha a kapott felület, mindig több és több kell :lol: :lol:
Már csigavonalakat rajzol, nagy lufikat hosszú szárral, nekiáll és egész oldalakat telerajzol a füzetben (is).

Egyre jobban beszél, 3-4 szavas mondatokban és most már az "én is"-t is használja. Hétvégén küldtem Gerit fürdőbe, aztán ő is szaladt és mondta, hogy "én isz, én isz" :lol: :lol: :lol:

Mindent becéz: mamaka, tataka, Gejike, ennike, nénike, gepike és rövidít: karácsonyfa-kanyófa, ez a legújabb :roll:

Dúdolás nála is van, de csak 2-3 szót mond és várja, hogy én énekeljem, pl. "Gólya fia csüccs", "gyejekek pejecet" "kapikány, kapikány Dunába hajó" :D

A számok közül a hét-hat a kedvence, ezeket szokta mondogatni.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: