Új privát üzeneted érkezett!

Drága Barbikám most aztán megerőltetted magad!!!!! :shock: :wink:
Ezekután csak 4 betűs hsz-eid lesznek????? :roll: :shock: :lol:

Remélem mindenki bizakodva tekint a jövőbe!!!! :wink: Szerintem jó évünk lesz, érzem igaz a betűket nem mindíg találom el...node sebaj!!!!! :wink: Puszi mindenkinek!!!!

Edith:boldog hófordulót a Krisztának!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Drága Barbikám most aztán megerőltetted magad!!!!! :shock: :wink:
Ezekután csak 4 betűs hsz-eid lesznek????? :roll: :shock: :lol:

Remélem mindenki bizakodva tekint a jövőbe!!!! :wink: Szerintem jó évünk lesz, érzem igaz a betűket nem mindíg találom el...node sebaj!!!!! :wink: Puszi mindenkinek!!!!

Edith:boldog hófordulót a Krisztának!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én meg majd 2x írok mindent!!!! :wink: :wink: :wink: Szép kilátások!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Hogy jókedvűen induljon ez az év:
(Tegnap voltak nálunk a Julcsiék)

a kis konyhatündérünk:
Kép

a kiscsaládunk:
Kép

a manók és én:
Kép

kis kócos:
Kép

és a tegnapi nap eseményei:
kis rosszcsontok:
Kép

Livi behúzta a futóműveket:
Kép

Zsombi a cumicsenő:
Kép

kis kócos 2.:
Kép

bi-bi-bi már ennyi fogam van:
Kép

így szundított a 2 csajszi:
Kép

És annyira ügyesek már a lányok, Livi simán áll egyedül, meg lépkednek.A Dorina a fejét fogva jajgat!!!!! :wink: Ügyes-okos anyukájától tanulta!!!!Édesek voltak nagyon!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!

Remélem ez az új év mindenkinek még több egészséget, szeretetet, boldogságot és pénzt tartogat.
Belegondoltatok? Ha valaki megkérdezi, hogy mikor született a család legkisebb tagja azt fogjátok mondani, hogy tavaly! De gáz. Öregszünk!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi tök jól éreztük magunkat, voltunk házibuliba. A csemeték (az összes) kidőlt 21 kor és onnantól miénk volt a pálya. Én speciel a Szonó puzzle fa kockájával vagy mivel voltam elfoglalva, közben sztorizgattunk és nevetgéltünk. Igaz, hogy a csajaim- abból is Livi- párszor felsírt valami bántotta a pociját. Ja és képzeljétek a Zsombitól akkora cuppanóst kaptam... ha ezt nem növi ki sok gyerektartást kell majd fizetnie. :lol: :lol: :lol:

Márti, olyan buggyant vagy!!! Tök jól nézel ki a képeken, a piros szem is jól áll mindannyiótoknak. :lol: :lol:

Többiek, nektek hogy telt a legkissebbekkel eltöltött első szilveszteri buli? Tettetek pezsgőt a hamiba? Na jó ez csak vicc volt. :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Na megint én.

Timi a képek valóban mindent elárulnak. Ha valaha bárki is kétséget okozna neked a jó anyaságodban, nézz bele a csemetéid szemébe. Olyan jó dolog lehet amikor ennyi "kicsi" örül az ajiknak, a karácsonynak.

Szeparációs szorongás: egy időben a Dorinánál is volt a Márti akkor is felvetette ezt. Én mondjuk nem nagyon hallottam erről, de a tünetek megegyeztek. Csak mondjuk ő ettől aludt éjjel, viszont szó szerint a fenekembe lógott. Aztán egyszer elmúlt. Legalábbis gondolom, mert már nem olyan gáz, hagy élni (enni, inni wc stb.). :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Krisztának boldog hófordulót!

Szilveszter: jó szokásunkhoz híven tök máshogy alakult, mint ahogy azt mondjuk 2 napja gondoltam, de jól éreztük magunkat.

Samu tegnapelőtt dél körül 3 órát aludt, már reménykedni kezdtem, hogy ez lesz 31-én is, erre tegnap sikerült neki vagy 40 percet szunyizni fél 1-ig, és az istennek sem tudtam visszaaltatni. Kb itt kezdett borulni a napunk :) Eredetileg azt gondoltuk, hogy délután hazavisszük a párom szüleihez Samut, és ott fogja tölteni a szilvesztert velük, de aztán ebbe mégsem vágtunk bele - nem volt kedvünk ennyit utazgatni.
Ehhez a döntéshez hozzájárult, h a párom húga délelőtt felajánlotta, hogy nála lehet Samu este-éjjel, ráadásul tök közel lakik ahhoz a helyhez, ahol a szilveszter estét akartuk eltölteni.

Késődélután kimentünk a lovira (éve óta ott kezdjük a szilvesztert a barátainkkal), ezúttal jött Samu is, és persze épp akkor aludt el, amikor kiértünk... Édesdeden aludt a babakocsijában, pedig kiba nagy tömeg és hangzavar volt körülötte :)
A házibuli lightos volt, de ez most épp megfelelt, az ilyet szeretem - nagy beszélgetések, palacsintázás (tudtátok milyen finom lehet a spenótos juhtúrós palacsinta :P ), zenehallgatás és viszonylag korán (2 körül) hazaballagás Samuhoz.
Samu hajnali 5-kor felébredt és nem akart visszaaludni - így hát összepakoltuk magunkat, és bár alig tudtam nyitva tartani a szemem, hazajöttünk gyerekestől. Itthon meg negyed 6-tól majdnem 10-ig aludt :)
Ja, és nem ébredt fel az éjféli durrogtatásra, pedig eléggé a belvárosban volt.

Márti, Julcsi - nagyon jók a képek. Livi és Dorina nem ébresztették fel egymást a közös ágyban? És Szoni nagyon ügyes nagylány már (az első fotó alapján). Mi készült?


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:a mamával gyúrták a túrós pogácsát! :wink: Após felvette , hogy a kiscsaj lent mosogatja a kis gyúródeszkáját és a Mennyből az angyalt énekelte...olyan édes volt...kicsit meg is hatódtam, hogy ilyen nagy és ügyes lánykánk van!!!!! :P

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Edit: nagyon jók a képek! Hihetetlen milyen nagy már Virág. És irigykedve látom, hogy milyen szépen ül.

Julcsi, Márti: nagyon jók a képek! Mindegyik manó gyönyörű!
Márti tényleg nagyon jól nézel ki a képeken!

Mi itthon szilvesztereztünk. A Szandi átaludta az egész éjszakát, még a petárdázásra se kelt fel.
Én meg annyira sz@rul vagyok, hogy erőm sincs semmihez.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Julcsi, Zsuzsi:édesek vagytok, de gondolom a fejemet már kezditek megszokni(azon nem is igazán tudok változtatni) a többi meg nem látszik(nagyon :oops: )!!!! :wink:

Jaj Zsuzsikám:most megint mi a baj?????Nem kéne elmenned dokihoz????Hátha valami nem jól működik benned????? :shock: :?

Szandiról kérünk szépen képet, ha már letöltöttétek a gépről!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

A mai nap eseménye: Samu mindenféle segítség (=támaszkodás, fogodzkodás) nélkül teljesen egyedül felállt, néhény másodpercig álldogált, majd lassan visszaereszkedett. Alakul a kölök! :D

Viszont délután hipernyűgös volt, folyamatosan sírva fakadt, állandóan rajtunk lógott, egy percre sem lehetett egyedül hagyni. Úgy tünt, h fáj valami, de fogalmam sincs, h mi lehet a baj. Este 8-kor kidőlt...

Edit, nagyon jók a képek a családodról. Virág látványosan ügyesedik - így a fotók alapján is. Remélem, h a náthán most már hamar túllesztek. És a történteken is.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Dorka az imént elindult a fotel elől, ahol ülök, tett három lépést, majd mivel Livi ott fetrengett, megfordult és visszajött hozzám, teljesen egyedül. Azt hittem rosszul látok! Vajon hova jutott volna, ha Livi nem fekszik elé?
Vendég
 


Márti: most nem a gyomrom fáj, hanem beszedtem valami bacit. Nagyon fáj a torkom, köhögök és szétmegy a fejem. Be is szereztem korházi maszkot, hogy nehogy a Szandit is megfertőzzem.
A múltkori émelygésnek van jó oldala is, 4 kg-ot fogytam, amit eddig nem híztam vissza!

Évi: gratulálok Samunak, nagyon ügyes! Hogy álltok a nappali alvással, még mindig 1x alszik?

Drev, Julcsi: nagyon-nagyon ügyes Dorka, most már semmi sem állíthatja meg. Gratulálok!

Andi: boldog hófordulót Marcinak és Flórának!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jó reggelt!

Julcsi, drev: Akkor most már lassan kézenfogva lehet menni a játszótérre babakocsi helyett. Gratulálok Dorkának! Még mindig tart a késői ébredés? Végül hogyan esznek a csajok? Négyszer?
Julcsi! Hogy tervezed a felnőtt kajára való áttérést? Persze nem töltött káposztára gondolok! Én abszolut nem emlékszem, hogyan történt a fiamnál! Virág már kunyerál tőlünk, de még csak néhány pici kóstolót kapott, persze a neki adható alapanyagokból a mi kajánkból. Mindenki szerint hülye vagyok, hogy főzelékezem még. Pedig sokáig tervezem még, később úgyis egyre kevesebb egészséges főzit eszik majd. Mindenki tömné már szalonnás falatkákkal, tortával. Egyre jobban idegesítenek!
Ja és még egy kérdés. Te adtál már mandarint vagy narancsot? Én úgy tudom, hogy allergizál, 1 éves korig várjunk vele, de a környezetemben mindenki mandarinnal tömi a pát hónapos gyerekét. Rosszul vagyok informálva?

Nekem olyan esti ceremóniának tűntek a fotók Mártiéknál. Ott aludtatok? A lányok együtt is aludtak el a kiságyban? Nagyon édesek!

Zsuzsi! Sajnálom a betegséget! Mi is, azaz Apa és én is nagyon szarul voltunk, jó fájós torok köhögéssel és végtag, fej fájdalommal fűszerezve. Szandi nem kapta el?

Évi!
Azért a végén csak jól sült el a felborult napirend miatt a Szilveszter! Ember tervez, gyermek végez!
Hogy áll Samu ekcémája?

Andi! Merre jársz?

Mi házibuliban indítottunk, majd egy szórakozóhelyre mentünk, ahol két pohár pezsgőtől annyira jó kedvem lett. Másnap persze macskajaj! Mindenki rajtam röhögött, hogy két pohár pezsgőtől másnapos vagyok. A gyerekek Anyuval voltak itthon, mire elmentünk, Virág el is aludt, Barnus meg élvezte a mama osztatlan figyelmét. Sőt! reggel közölte, hogy ő megy a mamához és délben ott is alszik. Így tegnap volt egy egygyermekes napunk, jó hosszú pihenőkkel. Kivételesen Virág is mintababa volt, jó nagyokat aludt napközben. Szóval végre egy kicsit sikerült feltöltődni. Délután meg ismét vendégségbe mentünk, ahonnan Barnika haza sem akart jönni.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edith!

Gyere már vissza közénk légyszi!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


De jó volt, bekukkantok és már van is reggeli hsz.!!!!! :lol: :wink:

Zsandi:boldog hófordulót a "törpéknek"!!!!!
Hol szilvesztereztetek????

Én még a reggeli köröket futom, ha lesz egy kis időm majd jövök!!!Így apa nélkül nehezebb a dolgom, igyekszem visszarázódni!!!! :?

Edit:becsiccsentettél???? :lol: :lol: :lol: Az vicces lehetett!!!! :wink: Akkor legalább tegnap csak "félüzemmódban" voltál ami a gyerekek számát illeti, bizony az is pihentető tud ám lenni!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a hófordulós jókívánságokat, ugyan fura, hogy 2 hónap, és szülinapot fogunk ünnepelni.
Én is boldog hófordulót kívánok Kriszta babának!

Nagyon jók a képek mindenkinél, és örülök, hogy mindenhol jól sikerült a szilveszter.

Mi a barátainkhoz mentünk, ott volt egy házibuli jellegű mulatozás, 6-an voltunk. (Ketten végül nem jöttek el, úgy néz ki, hogy a régi 8 fős baráti társaságból kezdenek lemorzsolódni.) Aztán 2 körül átmentünk egy kávézóba, ami szilveszteri bulit tartott zenével, mindennel. Jól éreztük magunkat, 4-kot értünk haza. Anyukámék voltak itt a törpékkel, már úgy indultunk, hogy fürdettünk és elaltattuk őket, úgyhogy nem volt gond. Utána kezdődött a kálváriám, mivel anyuék akkor hazamentek, utána Flóra felébredt, visszaaltattam, aztán csörgött a telefonom, arra megint felkelt. Végül 5 után feküdtem le, Marci pedig 6-kor kelt. Kb. fél órát aludtam. Kicsit dühös is lettem, mert Zsolti délig aludt, én meg csak támolyogtam, úgy nézett ki, hogy a nagy mulatozás után csak nekem van kötelezettségem, neki nincs. (Bár az is igaz, hogy ő azért ivott, én meg nem, így nekem könnyebb volt másnap. :wink: )De azért túléltem a tegnapi napot fél óra alvással :D , igaz, anyukámmal 5-kor újévi koncertre mentünk volna a színházba, azt lemondtam, mert ott tuti elaludtam volna.

Julcsi, drev!
Dorka nagyon ügyi, nem semmi. És a szülinapjuk is itt van mindjárt, ez is olyan fura.

Évi!
Samu is nagyon ügyes, úgy lászik ő is a minél előbbi járásra gyúr. :wink:

A betegeskedőknek jobbulást kívánok.

Most mennem kell, mert a manók nem nagyon akarnak egyedül elaludni, apa meg még nem ér haza a nagy kocsi átírásból.

Márti!
Még azt szeretném gyorsan kérdezni, hogy a Kenguru Goldban lehet kapni olyan gumi talpú zoknit? Nagyon kéne nekünk is valami melegebb a lábukra, mert Marci folyton megy (minden mellett) és Flóra is elkezdett felállni, a ruha kiscipő meg max. 2 percig van a lábukon.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:igen ott van, a Julcsiék is ott vették!!!! :wink: Így 4 vastag zoknis manó mászkált itt nálunk 31-én!!!! :lol: :lol:
Én nagyon szeretem, van 2-2 db mindkét manónak, ezt legalább Szoni sem veszi le, ha már a lábán van!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Köszi, megpróbálom apát megfűzni, hogy ma menjünk el, remélem tudunk venni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Krisztának, Marcinak, Flórának nagyon boldog hófordulót!

Képek nagyon jók, biztos mindenki jól érezte magát.
Nálunk a barátnőmék voltak szilveszterkor, finomakat ettünk, társosoztunk és nagyon sokat röhögtünk.

Ádámkámnak a köhögés mellé most már az orra is folyik, úgyhogy megint beteg. Fele annyit eszik, mint szokott, viszont nem lázas. Az éjszakáink továbbra is tragikusak, most ott tartok, hogy visszasírom azt az időt, amikor csak felriadt és a cumival visszaaludt. De ezt 100x.

A narancsot, mandarint én is akartam már kérdezni. Én is úgy tudom, hogy 1 éves kor után adható, de tényleg így van? Nem lenne rossz, ha egy kis narancslét adhatnék neki, de ha még várni kell vele...

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Az én babaszakácskönyvemben (Kismama babakonyhája) a táblázat szerint, ha a családban nincs allergiás a citrom, narancs 7 hónapos kortól adható.
Én már adtam a Szandinak 1-2x, de ha nem hígítom, gondolom nagyon savas neki, mert kibukja.

Ti méritek a manók fej körfogat növekedését? Én mérem, és alig nő a feje.
8 hós méreteink: 8280 g (több mint fél kilót hízott!), 69-70 cm és a feje 42 cm.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Barbi:sajnálom, hogy megint náthás az Ádám!!!! :( Jobbulást neki!!!!Mennek a gyógymanók.

Én passzolom a citrusféléket, még nem adok ,én is úgy tudom 1 éves kor után adható.

Zsuzsi:én nem mérem a fejkörfogatot.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Most találtam 1 ilyet , amit régebben elmentettem:

Adhatósági kor gyümölcsök 4-6 hónapos kortól alma, őszibarack, banán, körte, sárgabarack 6-8 hónapos kortól meggy, cseresznye, szilva, déligyümölcsök (pl. narancs, mandarin) 8-12 hónapos kortól sárgadinnye (mag nélkül), görögdinnye (mag nélkül) 12-18 hónapos kortól ribizli, eper*, szamóca*, málna*, ananász, mangó ­*Az eper, a málna és a szamóca adhatósági korának megítélése eltér a nagyüzemben feldolgozott gyümölcspépek esetében. Nagyüzemi körülmények között a magokat és a pihéket kiszűrik ezekből a gyümölcspépekből és a tisztítást követően sterilezik, így a már megtisztított és megszűrt gyümölcspépet már korábban, akár 8 hónapos kortól is adhatjuk.

Ezek szerint már mehet a narancs és a mandarin is. :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Dorkának nagy gratula - nagyon ügyes a csajszi! Pláne, hogy visszafordult és nem bucskázott át a tesón... Okos is :)

Zsuzsi! neked mielőbbi jobbulást! Kiscsaj megismer a maszkban? :) Samu most változóan alszik nap közben. Ha dél körül 2 órát vagy netán többet alszik, akkor már nem alszik még egyet estig, de ha rövidebb a déli alvás, akkor délután is nyom egy szunyát.

Andi! Boldog hófordulót a gyerköcöknek! Én is akartam venni karácsony előtt a kenguru goldban ilyen telegumitaplas zoknit (láttam Mártinál és szimpinek tünt) - de akkor épp akcióztak és le volt rabolva a készlet. Legalábbis a kisebb méretekből. Hamarosan újra megpróbálom.

narancs, mandarin: én is úgy tudom, h 1 éves kor után adható biztonsággal, mivel a citrusfélék allergének. De erről megoszlanak a vélemények. Néhány éve még a narancsot az egyik kezdő gyümölcsnek ajánlották. No, most légy okos! én még nem adtam...

Edit, kérdezted Samu ekcémáját. Most épp csalánkiütéses lett a picur néhány napja a nyaka körül, most van múlóban. Megkínáltuk babapiskótával pénteken - szerintem az volt a bűnös. De ekcémás foltok jelenleg nincsenek. A dokinéni szerint valószínűleg tényleg atópiás (allergiára hajlamos) a bőre alapján + a családi előzményeket ismerve, de egyelőre ezzel nem nagyon van mit tenni. Be kell tartanom a hozzátáplálás ajánlott sorrendjét (amit most a babapikótával nem sikerült), nagyon oda kell figyelni a bőrápolásra (fürdetőkenőccsel kell mosdatni, testápolót kell gyakran használni, mert nagyon hamar kiszárad a bőre). A jó hír, hogy ez a csecsemőkori atópia tényleg kinőhető, az esetek 80%-ban az ilyen jellegű allergiás panaszok egy idő után megszünnek.

Barbi! Ádámnak is jobbulást! És jó éjszakákat mielőbb! Samu is 3x kelt most éjjel, de szerencsére nem volt ébren túl hosszan,

Üdv:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Zsuzsi, a fejének nem kell a hízásával folyamatosan nőnie. Vagy nem (többiek)? Én úgy tudom, hogy azért születnek nagyobb fejecskével, hogy ne olyan ütemben nőjön mint ahogy híznak vagy valami ilyesmi. De ebben nem vagyok 100-as, majd a többiek hátha pontosan tudják. Én mindenesetre nem mérem, nem is tudtam, hogy kéne. Dokinénink se tette.

Edit olyan jó kérdéseid vannak! Bevallom ezt tőletek akartam megkérdezni. :lol: A csajok már esznek a mi kajánból. Pl. a leveslé és a benne főzött cuccokat már rég kapják. Sőt ettek már nekünk készült rakott kelt és rakott karfiolt is. Egyedül a tojás miatt nem esznek még tuti felnőtt kajákat, de zöld utat kaptunk a tojás sárgájára is, úgyhogy lassan az is be lesz vezetve. Én azért ezzel is még várok pár hetet. Ha valami nem tojásosat, mézeset stb. eszünk ők már kapnak belőle ha kérnek. De bevallom én még külön főzök nekik többségében. Mert a lökött védőnőnk még régen azt mondta, hogy egy éves korig semmilyen sót ne kapjanak. Na jó de akkor hogyan egyenek a mi kajánból? Viszont amikor mondtam neki, hogy a levesből már kapnak dolgokat meg néha ebből abból, akkor meg nem mondta. Szóval emiatt nem tudom meddig kéne nekik külön főzni. Nem akarom leterhelni a szervezetüket a sok "fűszeres, ízes" kajákkal, de túlkímélni sem akarom őket. Szóval valahogy fokozatosan kéne, gondolom. De meddig tartson a fokozatosan áttérés? Vagy az egy éves kor a vízválasztó? Onnantól már nem kell túlfélteni őket?

Andi, jól bírtad a fél órás napot. Én tuti elájultam volna!

Zsuzsi, gyógyulj már meg.

HÓFORDULÓS IKERTESÓKÁKNAK ÉS A KRISZTÁNAK IS SOK BOLDOGSÁGOT!!!!!!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Ezt muszáj feltennem, most ez az egyik kedvenc képem.


Kép Apa a gyönyörűségeivel

KépKép
kgiulia
 
 


Én sem nagyon emlékszem a Szoninál az átállásra, de az tuti hogy 1 éves korában a még megmaradt bébikajákat odaadtam egy ismerős családnak.

Julcsi:miért máskülönben 100-as vagy????? :shock: :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Konzultáltam :wink: a dokinénivel telefonon a nyavajánkról, és ha már felhívtam, megkérdeztem a citrusfélékről.
Azt mondta, ha nem volt semmire allergiás eddig, és a családban sincs, akkor szépen lassan elkezdhetem neki adni.
Persze a narancslét higítva kis vízzel, ahogy a Zsuzsi is írta.

Julcsi, nagyon jó a kép. És hogy összebújnak, de aranyosak!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti, imádlak mondtam már!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Még egyszer Boldog új évet :)

Krisztának, és az ikermanóknak is boldog hófordulót:)

Lányok én olyan szinten nyomott vagyok hogy az nem igaz :( 29.-én voltunk buliba itt a szomszédban, és azóta egyfolytában :( 31.-én voltunk a másik barátnőméknél, de csak 8.-ig a gyerekek miatt. De ott se tudtam igazán feloldódni és azóta se. Mondjuk itthon is gondok vannak, lehet azért van :( De megőrülök hogy fáj a fejem, a gyerekeket alig bírom ellátni hát még a háztartást....se erőm, se idegeim...

Kaja: Kata már nagyon sokszor a mikajánkat eszi, csak akkor nem ha apa sóz, vagy ha vmi olyan van benne amit nem kaphat.

Narancs: Kapott egy két hete már, meg mandarint is pici darabokban. Ő már régebbóta kap narancslevet, egyik sem okozott gondot.

Puszi, megyek elvonszolom magam a konyháig :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Julcsi:még nem :( , de most már ezt is tudom!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Barbi!

Sajnálom Ádámot, dokinak nem mutattad meg? Gyógypuszit küldök!

Julcsi!

Úgy rémlik, hogy először a leveseket kezdtem adni, majd a sült husik, krumplipüré, rizs, tészták következtek. Aztán később a pörkölt. Ha levest adtam, akkor csak keveset és nagyon sűrű állapotban, utána kapott még másodikfélét is. Ha főzeléket kapott feltéttel, akkor nem adtam levest, mert szerintem az elég értékteken étel. Inkább a főzelékkel teljen a pocakja.

Úgy gondolom, hogy ide kellene eljutni:

Reggeli: falatkák, tejcsi, kakaó

Délelőtt: gyümölcs

Ebéd: felnőttes kaja

Délután: tejtermék

Este: falatkák, tejcsi, kakaó

Hú, de messze állunk még ettől.

Azt elfelejtettem írni, hogy volt vérvétel Virágnál. A vasa jó, és nem vérszegény. 4 hónaposan vashiányos és vérszegény is volt. Készül ételallergia vizsgálat is, de ennek eredménye kb. 1 hónap múlva lesz. Na akkor már okosabb leszek felnőtt kaja ügyben. Ugyanis kiderül a tej, liszt, tojás, szója és még egy csomó allergia is.


Zsuzsi!

Kíváncsivá tettél, megmértem Virág fejét: 44 cm. Születéskor 32 cm volt.

Julcsi!

Díjnyertes lehetne a fotó, nagyon elkaptad a pillanatot!

Megyek etetni!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit hát ilyesmi rendtől még mi is nagyon messze állunk :(

A vérből való allergiavizsgálatnak ne nagyon higyj sztem, mert 3 éves kor alatt álpozitív és álnegatív eredményt ad az esetek többségében...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Nem tudom meséltem-e, hogy milyen vicces a kismanónk?????:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ hangot kiadva a száját "ütögeti" hozzánk, pofihoz, nekem a pocimhoz valamelyik nap 8) .Apjával egymás vállára szokták ezt csinálni!!!!Ma pórul járt, mert a szőnyeggel csinálta és az arcmimikájából kiolvasva nem volt puha a dolog!!!!! :shock: Összehúzta a kis száját utána!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, az jó hír, hogy rendben van Virág vasa. Alvással hogy álltok? És ez azt is kimutatja aminek a lehetősége benne van a gyerekben? Tehát hopg pl erre vagy arra allergiás lehet?

Zsu, miért nem tuti a pici korban vett allergia vizsgálat?

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi nem tudom, csak több orvos is mondta.

Pankának is neg. lett, de miután abbahagytuk adni neki a tejet, megszűnt az ekcémája és a köhögése...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Gyermekeim korában bűvös szám a hármas:)

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Csak érdekesség:van ugye XI.kerületi honlap és küldtem be képet , amit én készítettem, ha érdekel valakit nézze meg:
http://www.gportal.hu/portal/forcelele/

XI. kerületi fotók és ott a Bod Péter utcai szivárványt meg a nevem alatt futó napfelkeltét készítettem(ami igazán jól sikerült, szerintem :oops: :wink: )

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, szép:)

Lányok holnaptól kezdem a 90 napos diétát, drukkoljatok hogy sikerüljön megcsinálni, és hogy le is fogyjak vele:)

Jó éjszakát:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:én szorítok!!!! :wink: Mindent bele!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mi az a "90 napos diéta"? a szavakat külön-külön értem persze, de úgy hivatkozod, mint valami köztudott módszert... Mindenesetre szép hosszú. Minden elismerésem a tiéd, hogy belevágsz :)

Márti, nagyon édes lehet Zsombi, ahogy ÁÁÁÁÁÁ-zik.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Edit: Itt vagyok ám, csak nem győzök ennyi hozzászólással!!!! :P :P :P :P
Mindjárt befejezem az olvasást és akkor írok! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Évi:itt megtalálod:
http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... cikk=12381

Na végre Edith!!!!Már hiányoztál nagyon :wink: , mi van veletek?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


NA, közben sok mindent csináltam: elolvastam az újévi termést, tisztába tettem Krisztát a kakiból, aki 5 perccel ezelőtt ismét nyomott egyet. Szóval, remélem, tudok még jönni, hogy most írogassak is! :) :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Megvolt a peluscsere, és pár korty víz után a csajszi ki is dőlt. :roll:

Nem tudom hosszú lére ereszteni a dolgokat, de igyekszem bekapcsolódni! :)

Először is: lejártak az ünnepek, közben meg Kriszta is háromnegyedéves lett. Hű, tényleg, már TAVALY született! :cry: :cry: :cry: Mindenkinek nagyon köszönöm a hófordulós köszöntést, Mártinak meg külön, hogy eszébe jutott, hisz a vonalzó nem mutatja! :)
Marcinak és Flórának is kívánok boldog 10 hónapos hófordulót! :)

A szilveszter szuperül telt. Írtam, hogy egy étteremben leszünk, ahol IStván zenél. Nos, ő zenélt, meg Sanyi, én és Dalma meg buliztunk. :wink: :wink: :wink: NAgyon jól éreztük magunkat, a jókedv határtalan volt ott mindvégig és mindenkinél, mindamellett nagyon civilizált körülmények között zajlott (egyetlen részeg sem a kb. 100-130 személyből). A kaják finomak voltak.
Kriszta anyósékkal szilveszterezett, amikor reggel hazamentünk, ő már ébren volt. Én kb. 2 órát aludtam (8-10-ig), akkor fel kellett kelnem, mert anyósoméknak templomba kellett menni (papi kötelesség) Ebéd után viszont anyós felvetette, hogy ha nem zavar, ő szívesen vállalja továbbra is Krisztát, menjünk haza és aludjuk ki tisztességesen magunkat! Szerintetek ellentmondtunk? :oops: :oops: :oops: Du.5-től fél 10-ig, majd fél 11-től hajnali 6-ig, aztán meg ismét fél 10-ig aludtam. Ilyen sem volt, mióta Kriszta megvan! De tényleg kipihentem magam.
Tegnap felkelés után ismét ki anyósékhoz, ott ebédeltünk aztán meg közösen mentünk sógornőmékhez, mert a nagyobbik fiának, Beninek volt a szülinapja. Este fél 11-re értünk haza, amikor képzeljétek, kiderült, hogy ottmaradt: vizes cumisüveg, tápis cumisüveg, tápszer, tejpép, orrszívó, minden. Akkorát bőgtem tehetetlenségemben, mert azt sem tudtam, hogy Krisztát mivel etessem meg akkor éjjel. Tudjátok mit adtam neki? :roll: Vízbegrízet egy vaníliás cukorral és egy reszelt almával. :shock: Még finom is volt. :oops: reggel fél 7-kor István már rohant tápszert és pépet venni. Úgyhogy megélünk. Orrszívót is kaptam kölcsön. Sajnos, az orra még folyik, de amúgy már rendben van.

Narancs: Én már szoktam adni Krisztának, de csak úgy, hogy kb. egy félnek beleszorítom a levét a tejpépbe. HA itatom vele (vagy 2x próbáltam), és persze hígítva, akkor apró piros pontok jelennek meg a szája körül, úgyhogy minimálisra csökkentem mindenképpen. Inkább a székletlazítás miatt adom neki.

Nos, most ennyi telt az időmből, de remélem, ma még tudok jönni.

Ja, Évi, még annyi, hogy az a 90 napos diéta egy nagyon jó kúra, nem is annyira fogyókúra, mint szervezettisztító akció. Neken több, mint 1 hónapig sikerült csinálni, majd a víznap után belebuktam. De ez még jóval terhesség előtt volt. De hatásos! És nem kell koplalni vele (csak nagyon keveset).

Zsu, neked sok sikert hozzá! HA gondolod, hogy elcsábulsz mégis, akkor inkább írj le ide mindent, hogy "számonkérhessünk"! Talán segít ez a módszer!

Sok puszi mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Jaj csajok, de jó lesz nektek is ha már 3 éves körül lesznek a manók!!!!Kiscsaj mostanában megkérdezi:ki-hol lakik, én hány éves vagyok, hány óra van!!! :lol: Most a pudingot eszi előtte megkérdezte hányadika van ??? nézzem meg nem járt-e le a puding szavatossága!!!! 8) Ti sem fogtok unatkozni!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, Edith, köszi a felvilágosítást a "90 nap" ügyben! :)
Eddig nem nagyon érintett meg a diéták és fogyókúrák "szele", a szülés előtt nem nagyon foglalkoztam a súlyommal. Így aztán semmit sem tudok a diéták fajtáiról.
Emlékszem, hogy mikor a védőnő az első találkozásunkkor (terheskönyv) megkérdezte, hogy hány kg-ról indultam, passzoltam a kérdést... Tényleg fogalmam sem volt, előtte évekig nem álltam mérlegre. A ruháim rámjöttek, a ruhaméretemet meg tudom. Azt mondtam neki válaszként :) No, a terhesség alatt aztán elég gyakran szembesítettek a kg-jaimmal... :D
Inkább a mozgás+sport kondicionáló hatására esküszöm, a diéták (bár biztos hatásosak) nekem túl sziszifusziak - csak most sajnos (így télen) a lusta periódusomat élem. Tavasszal nekilendülök...
Zsu, ettől függetlenül iszonyúan szurkolok, és becsüllek előre is a kitartásodért!

Edith, jó hogy újra vagy - gondolom, hogy mennyire megrémülhettél, hogy a tápfelszerelés másutt maradt... De jól megoldottad, szerencsére Kriszta nagylány már!

Márti - megnéztem a 11. kerületi fotóidat, tényleg jók. Nekem a szivárvány tetszik jobban, gyengéim a szivárványok :)
És Szoni nagyon édes lehet, már én is alig várom, h Samu elkezdjen beszélni. Tudja a számokat ezek szerint? Meddig számol?

No, megyek, egy kicsit takarítani és / vagy vasalni kellene...
Csá,
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:nem matematikus a szentem egyenlőre :wink: , tud számolgatni, de ugye nem mindíg helyes sorrendbe, meg kihagy néha 1-2 számot, de nem is tanítgatjuk.Mikor a gyógyszert beveszi és mondom neki, hogy fél óra múlva ehet...közli néha hogy fél óra van!!!!És tegnap meg lepődtem, mert megmutatta melyik a bal lába, persze most a másikat mutatta, de legalább már erről is van fogalma!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Timi!

Írd már meg légyszi még egyszer, mi annak a 16.000 Ft-os védőoltásnak a neve!

Szeretnék utánanézni!

Köszi/Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Na, végre ideértem én is, talán lesz annyi időm, hogy ezt a hsz-t megírjam. Köszönjük a további hófordulós köszöntéseket is.
Tegnap végül nem jutottunk el zoknibeszerző körútra, mert a forgalmit csak fél 5-re kaptuk meg, akkor meg már nem tudtuk elindulni, hogy még oda is érjünk a boltba. Így hát még egy darabig nem lesz nekünk olyan lábra való alkalmatosság. De közben felhívtam egy bababoltot Keszthelyen, hogy van-e nálunk gumi talpú zokni, mert oda még beértünk volna, erre mondta a nő, hogy csak csúszásgátlós van (olyan nekünk is van), de cipőfélében van olyasmi. A nyelvemen volt, hogy megkérdezem, hogy ruhatalpú cipőjük nincs-e véletlenül. Az magamtól is gondoltam, hogy van gumitalpú cipő. :roll:

Márti!
Szépek a képek nagyon, ügyes vagy!

Edith!
Mi meg karácsonykor jártunk úgy, hogy kedden elfogyott a tápszer, már nem maradt vacsira, valahogy eltájoltam magam. Rohatam be az ügyeletes gyógyszertárba, ahol közölték, hogy kifogytak, majd másnap keressek más helyen. Aznap este tejpépet vacsiztak, és imádkoztam, hogy másnap reggel 8-ig aludjanak, mert akkor nyit a gyógyszertár. Szerencsém volt, kivárták. :wink:

Zsu!
Sok sikert a diétához, minden elismerésem a tiéd, én még soha nem tudtam rávenni magam ilyesmire. Pedig nagyon kéne, de úgysem tudnám betartani. Szorítok neked!

A kajatémára visszatérve, még mi is fényévekre vagyunk attól, amit Edit írt. Sőt, abszolút nem esznek meg semmiféle darabosat. Habár ma sikerélményem volt, délben rizst főztem nekik, amit soha nem tudok teljesen simára turmixolni, eddig nem is ették meg. Ma meg igen. Úgy döntöttem, hogy ezt egy jó kezdésnek veszem. A család meg már az őrületbe kerget, hogy enniük kéne darabosat, két hónap múlva meg azt, amit mi.

Ja, és Marcinak kijött a második recéje. Tehát két fogú lett az egyik gyerekem. Flóra még mindig 0-nál tart, de ő is ügyeskedik, a napokban megtanult felállni. :)

Persze ezer dologhoz nem szóltam hozzá, már nem is tudom, hogy mit akartam még írni, de most ennyi időm volt egyenlőre, majd ha tudok, jövök még.

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?