Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak egy beugrásra van most időm.Kép

Köszi mindenkinek a drukkokat és a megnyugtatást!Kép Bízom benne, hogy pici Niki nem vérszegény és holnap a mázsálásnál "óriási" lesz!Kép Szerencsére az én leleteim jók kivéve a májfunkcióimat.Kép Már megint elkezdtek romlani...Kép...megyek kivizsgálásra.Kép

No, rohanok tovább!Kép

Pussz
Sztigris
sztigris
 
 


Sziasztok!

Fcsacsi,
Húh ez a Szabolcs milyen jóképűKép
Nagyon jók a képek, a buborékosak tényleg nagyon arikKép
Répatorta receptet leírnád nekem?
Komolyan gondolta, hogy 2 éves koráig CSAK anyatej? Azért ezt túlzásnak tartom. Mire valók akkor a fogacskák?

Sztigris,
drukk piciNikinekKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Igen, érdekes gondolatKépKépKép. De egy éves korig simán mehet szerintem - most olvastam pár hozzátápis dolgot itt-ott, sokan mondják, hogy ráér akkor, amikor már önállóan tud velünk ülni az asztalnál, és akkor már kaphat könnyen elcsócsálható darabosabb kaját is. Nehéz eligazodni a sok vélemény között! Tény, hogy bennünket például anyáink már két-három hónaposan elkezdtek etetni fűvel-fával, fel is nőttünk...
Fulescsacsi
 

 
 

SziasztoK!

Hozzátápi: mi is korán kezdtük mert Nem sokáig tudtam szoptatni Bencének meg a világ összes tápszere nem lett volna elégKépKépKép Így ő már háromhónaposan gyümit evett. Ann a hugom viszont későn kezdett el enni, egy éves koráig nagyrészt csak anyatejet evett. Mondjuk most is keveset eszik, csak már anyatej sincsKépKépKép

Köszönjük a gratulákatKép

Fcsacsi, azért szaladni még nem kell utána, győzzem elkapni, ha esik, mert igen sokszor elesikKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk először játszin és hintázott Dorka. Persze fogtam én is, mert még nem ül teljesen biztosan, de nagyon jó volt. Spec. bébihintán, nagyon kényelmes volt és tetszett nekiKép

Ma Dorkának meggylével mixeltem az almát és nagyon ízlett neki. Cuppogott és csettintgetett közben és majd lenyelte a kanalat isKép

Mi újság a többi picúrkával? Olyan jó idő van, hogy mindenki csavarog?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ma a szép időben egész du. kint voltunk. Persze, mert egyik gyerek sem aludt 3/4 óránál többet. Szilárdnak nem volt túl jó étvágya ma, remélem, csak a nátha miatt. Bár a játszón megevett egy üveges gyümölcsöt. Estére elég könnyes lett a szemeKép, de hál'Istennek nem váladékos, bízom benne, hamar elmúlik.
(Szilvi is náthás, vsz. tőle kapta el.)
Remélem, a többi gyerkőc nem beteg, és élvezi a szép időt. Kép

Derűs hétvégét mindenkinek! (hogy Aigner Szilárd szavaival éljekKép)

Ui.: itt egy fotó Szilárdról.Kép

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Krisz! Mi biza egész nap csavargunk. Délelőtt kilenckor el kell indulni, mert nagy rapli van különben. Ahogy beteszem a kocsiba, máris elégedett arcot vág, onnatól türelmesen várja az indulást, aztán egész úton magyaráz a világnak, meg a csörgőinek, amíg el nem alszik, ami legkésőbb egy órán belül bekövetkezik. Délután szintúgy. Kaja: még mindig nem lendültünk át a 6-7 kanál, aztán befordul cicizni ponton. Viszont teljesen spontán kapott vegyes rosotoslét - ez "felnőtt" cucc volt, de cukor, édesítő és tartósító nélkül, vagy nyolcféle gyümölcsből - no, azt alig akarta abbahagyni! Szétnézek a bébiételek között, milyen gyümölcsök vannak még, lehet, hogy az alma nem nyerő. Bár lehet, hogy az állagával van gondKép. Hinta: mi tegnap - vagyis már tegnapelőtt - hintáztunk, szintén bébihintán, és iszonyúan élvezte, még jobban, mint itthon. De hamar kidőlt ettől is.

Néha már aggódom, mennyit alszik... Ha csinál valami aktívkodást - bár a babakocsiban ülés és magyarázás nem tudom ebbe a kategóriába tartozik-e -, utána rögtön álmos lesz. Legalább háromszor alszik napközben, mert 7 körül még vissza szokott aludni kb 8-ig fél 9-ig, aztán tíz körül is egy órát, aztán legkésőbb egytől kb. négyig. Aztán mostanában nyolckor, legkésőbb fél kilenckor már alszik is. Éjjel pedig kétszer ébred újabban. Szóval teljesen megváltoztak a szokásai. Nyilván a jó idő "elszívja", de ennyire!

Orsi! Jó, hogy jössz, úgyis kérdezni akartamKép. Nagyon klasszak a képek, Szilárd is vasgyúró ám! És hatalmas gyönyörű szemei vannak...
Szóval rengeteget leszeünk szabadban nyáron, itt a Népligetben, meg a szüleim kertjében Miskolcon, és gondoltam, adatok Szabolcsnak kullancs elleni védőoltást - lehet ekkora korban? Persze lehet, hogy elég valami rovarriasztó krémmel bekenni, akkor megelőzzük a dolgot... Szerinted?
Fulescsacsi
 


Fcs!

Hú, azt nem tudom, hogy lehet-e ilyen pici korban kullancs ellen oltani. Felnőtt korban is 3 oltás. Inkább a gyerekorvost kérdezd meg. Kép Sajnos utána nézni sem tudok, mert a könyveim nagy része még mindig dobozokban van a költözés óta.

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Fcsacsi,
Dorka is sokat alszik. Amellett, hogy átalussza az éjszakát 9-6-ig, aztán vissza fekszünk és 7-9-ig újra. Majd déltől estig még 3x1 órákat alszik. Próbálom lefárasztaniKép Aktívkodunk mi is ez kifárasztja és szunyál egy órácskátKép

Kaja: szerintem a rostoslevek jobban bejönnek nekik, legalábbis Dorka jobban szereti. A bébidesszert még túl sűrű neki, nem volt elragadtatva tőle. Viszont a tejpépet szereti. Tegnap azt vacsizottKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Orsi! Kicsit konzervatív szellemiségű doktor bácsink van, több véleményre lennék kíváncsi, mielőtt nekiszegezem a kérdést, tudjak érvelni, ha szükségesKép. No, sebaj, majd keresgélek a neten a témában.

Krisz! Nincs Dorkának szorulása? Ma éjjel már egészen felnőttes sűrűségű és színű kakit szedtem ki Szabolcs alól, pedig csak egyszer kap almát egy nap, kb. nyolc kanálnál többet nem is eszik belőle, utána azonnal cicizik, és nem is minden nap almázunk... Kipróbálok pár gyümilevet, meg más gyümölcsöt is a következő napokban.
Fulescsacsi
 


Ja, és a tejpépet vízzel, vagy anyatejcsivel csinálod?
Fulescsacsi
 


Fcsacsi,
Eddig elég kevés almát ettünk, bár minden nap rendszeresen és mindennap volt kakija. Igaz kicsit sűrűbb és sötétebbKép
Tegnap viszont majden egy 1/2 almát bevágott és most a sűrűjét is, kíváncsi vagyok rá mi lesz. Viszont a tejpépet fele vízzel fele gyümilével csinálom és hígabbra is, mint kell. Most barackkal mixeltem az lazító hatású, előtte meggyel csináltam azt is nagyon szeretteKép
Anyatejcivel nem is próbáltam mert azt vettem észre, hogy eléggé fel kell melegíteni a vizet, hogy eloldódjon benne (50-60 fokot írnak a dobozon is), a tejcit meg nem lehet annyira melegíteni sztem(ez nem biztos csak szvsz).

Kíváncsi vagyok Szabolcsnak melyik gyümi tetszik, Dorka odavan az almáért.

Tegnap nagyon nem jött össze az úszás. Egészen addig békés nézelődő volt, amíg nem érte víz, onnantól viszont folyamatos panaszkodás. Így 5 percig voltunk csakKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem bírtam jönni, vissza kell olvasnom, beteg lettem kicsit, valami fura végtagfájások, olyan isiász-szerűség: aztán láz...
Látom, itt már a hozzátápi a téma, már minden csöpség eszeget?-mi még nem kezdtük el, valami jelre várok, de eddig még nagyon bejön a tejecske, 9,20 kg Miki, bár tudom, hogy nem a súly számít. De nincsenek jelek egyelőre. Kicsit nehéz vinniKép
Fcsacsi, az usziba megpróbáltunk elmenni, csak a tízesre, mert a család bealudt, de nem találtuk meg az utcát, csak 1/2 11-re, addigra meg Miki aludt el, úgyhogy nagyon szomorúan bementünk az Oázis kertészetbe cserepeket kényszer-vásárolniKép
Igyekszem visszaolvasni,

mindenkinek 1000 puszit küld
Kismiki, az utcán kiáltozó és Anyukája
rizike
 
 


Sziasztok!

Krisz! Szabolcsnak eddig sem volt rendszeres kakija, két-három naponta csak. Most viszont vagy négy nap eltelt, és mondom, rendesen barna volt, és sűrű... No, mindegy, ezt is meg kell szoknia. Sokkal nyűgösebb az elmúlt napokban, a fogára fogom, teljesen fehér az ínye pár helyen, de lehet, hogy a kaki miatt volt a nyügiKép.
Úszás: nekünk nem volt rossz, bár most kevesebb ideig bírta, de mosolygott sokat, és olyan édes volt, mert elengedtem, amikor felvettük a karúszókat, és csak úgy tepert felém! Megdicsérte az oktató lány, klasszul dolgozik már a lábával, pedig nyilván nem érti az utasításokat. De fél órát bírt csak, aztán kipurcant. Nagy cicizés, majd alvás a kocsiban. Utána Gödöllőre mentünk a barátainkhoz grillezni - zuhogott persze az eső, őt védte a nejlonja, minket nem... -, de mire kiértünk elállt, ki tudtunk menni jól felöltözve. Jól érezte magát, ült az ölemben a nagyok között, mindenki vele foglakozott, bámulta a kajákat, és édesen eljátszott egy retekkel, amit a kezébe adtam - gömbölyű, színes, mi kell még?

Évám! Azért írhatnál többet magatokról. És felhívhattál volna, hogy eltévedtetek... No, mindegy, jövő héten is lesz, május 1. nem akadály, lehet, hogy Andi is jön - az Operás-topikból. Gyertek, gyertek!!!

Ági! Lehet, hogy mégsem megyünk a börzére, mert az unokaöcsém ballag Miskolcon szombaton, és nem akarok ennyire ide-oda utazgatni... De még meglátjuk. Nekünk csak etetőszék kellene, de lehet, hogy megveszem újonnan, úgyis olyan asztal-székes fát akarok, az meg újan sem olyan drága.

Süssön már a nap! Látnotok kellene Manót a klassz ellenzős sapijában!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Kipróbáltuk a barackos almát, Dorka nem volt elragadtatva tőle. Tejpépben megeszi, de a barackíz nem jön be nekiKép Talán majd ha érik, az igazi barack mégis másKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Fcsacsi,
láttam fa etetőszéket a cora akciós újságban 5990-értKép
A képen elég jónak néz ki, lehet mi is olyat veszünkKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Lányok, a fa etetőszék nem lesz túl kemény? Nekünk is az van, anyukámék hozták Erdélyből, tök egyszerű, de szerintem kell bele szerkezstenünk majd mindenféle párnákat meg háttámasztó puha béléseket. Ágiboszi kreatív ötleteidet ebben a témában légyszíves tedd közzéKépKép
Akciós cuccokkal vigyázzatok! Mesélhetnék!
Fcs, gondoltam, ott úszol, most hogy hívjalak felKép-inkább köröztünk körülöttetek...

Visszaóvasok!

puszi kicsiknek&nagyoknak

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Éva, abban, amire mi gondolunk van párna, meg a háttámla is párnázott. És szét lehet szedni asztallá meg székké, ha nagyobb lesz. Itt Pesten van vagy két hely, ahol nem akciósan, állandóan 6000 Ft körül van, amúgy 9-10000 Ft. Nekünk van ilyen a családban, van vagy tíz éves, de abban nincs biztonsági öv, ezért veszünk újat.
Most már tudjátok hol van az uszi?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Orsi! Megnéztem itt a rendelőben, egy éves kor alatt nem lehet adni.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcsacsi, uszit megtaláltuk! Fél 11-kor, de Miki elaludt. Úgyhogy vetettünk rá egy bús pillantást, a rózsaszín homlokzatra, és elgördültünk onnan. Na majd szombaton!!!
Etetőnk nekünk is szétszedhető asztallá-székké-de semmilyen párnája nincs, nincs esetleg fotód róla? Ja, biztonsági öve sincs. Hol van ez a két hely? Lehet, hogy ott fogunk kikötni!
Nagyfiúnak puszi!

Visszaóvasok II.



Éva
rizike
 
 


Éva! Én a Kismamában láttam hirdetésüket, most nem tudok bemenni a szobába keresgélni, mert még szunyálnak a psijaim, de reggel megkeresem. Az egyik az Örsön van, ha jól emlékszem.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Jöttem elújságolni, hogy kibújt az 1. fogacskaKép
Ma délelőtt vettük észre, eddig semmi különösebb nyügi, remélem ezután is így leszKép

Etetőszékbe való szűkítő, puha párnát láttam 3990-ért, azzal együtt már nem is olyan olcsó a 6000 Ft-os etetőszék.

Ti láttatok valami jót?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Nagy-nagy gratula Dorka hercegnőnek!!!!! Szerintem mi is finisben vagyunk, annyira nyűgös az én vidám kisfiam vagy egy hete, hogy már kezdek elfáradni... Most jó volt, mert Apa itthon volt, váltva tartottuk a frontot, mert ha lekötjük valami közös játékkal, akkor jobban bírja a strapát. Remélem, valóban fog, és nem éppen hisztis, elkényeztett gyerkőt nevelünkKép.

Amúgy kipróbáltuk az alma-őszibarack kajcsit, és az bejött, úgy tűnik. A sütőtöklé nem. Most barackos almázunk egydarabig, örülök a sikernek, pár nap múlva keresek valami új ízt.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Éva!
Mi is az Örsön vettük az etetőszéket még Mikinek, de most már Zsuzsi nyúzza. Miki önként átadta neki, mert Ő már nagyfiú és neki jó a nagy szék is. Kép Egyébként nekünk bevált ez a fa etetőszék, szerintem felesleges drágábbat venni.

Krisz!
Gratula az első fogacskához. Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Tegnap a Margit-szigeten voltunk jószerivel egész nap, Éváék is velünk voltak, meg még két mami-babi páros. Szuper volt! Szabolcs bevágott egy fél üveg őszibarack-almát. Ma veszek pár új ízt, a következő hetek kísérletezéssel telnek majd. Szabolcsot olyan édesen lakapta a nap az arcán. Lányok! Milyen naptejet, napozókrémet használtok a babákra? Még nem kérdeztem meg a védőnőt.
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Úgy látom már jó régen jártam erre. A helyzet az, hogy Alexa elkapta első betegségét Kép (nátha, köhögés, piros torok), amit még most sem hevert ki. Kissé nyügi volt, de már jobb. Persze Anett kezdte a betegséget, így nem igen tudtam olvasgatni, merthogy ő is itthon volt a héten. Az oltást is el kellett halasztani a jövő hétre. A csípőuh. sem volt túl jó, így még mindig kell terpeszbetétet használnunk és 1 hónap múlva repeta uh..Kép

Látom az etetőszék a téma. Csak csatlakozni tudok a szétszedhető, fa etetőszék pártiakhoz. Nekünk is olyan van, de van benn vmi szivacsos burkolat is, lemosható huzattal bevonva. Szerintem nagyon jó. (Ez a TESCOs változat)

Krisz: Gratu az első fogacskához ! Kép

Fcsacsi: Mi Nivea 30-as gyereknaptejet vettünk, azt a sprayt. Nem olcsó, de az extraérzékenybőrű Alexának remélem megfelel majd, de még nem próbáltuk. Anettnél ez vált be, szintén nagyon érzékeny volt a bőre és szinte minden más naptej kiütötte. Különös tekintettel a direkt babáknak gyártottakra. Kép

Engem az orrszívók érdekelnének. Ki milyet használ ? (ha használKép) Tapasztalatok ?

Mennem kell, várnak a csemeték.

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


SziasztoK!

Hát lányok, én totálisan el vagyok bűvölve a fiamtól KépKép

Mostmár csak akkor mászik, ha járás közben elesik, és nincs miben felkapaszkodjon. De guggolásból már feláll!!! Kép

De nem ez a nagy szám (ill. ez isKépKépKép), hanem ahogy jár KépKépKép
Hát az valami tündériKép A két keze a magasban, ahogy egyensúlyoz, pont úgy mozgatja mint egy néptáncos épp csak a csettingetés hiányzik hozzáKépKépKép A lábait születése óta kifele tartja, , meg néha kibillen az egyensúlyából, így olyan tánclépéseket ad elő néhaKépKépKép Jó sokat nevetünk mostanábanKép De még sokszor megtéveszt, ha hallom a hátam mögül a kopogást, mindig azt hiszem, hogy a hugom, Anna jön, és sokszor meglepődök Kép

És immár hét fogunk vanKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Megnéztük az ünnepi előkészületeket a Városligetben. Alig várom a holnapot! Most hazajöttünk ebédelni, délután a Népligetbe megyünk.

Tünde! Mi a porsszívósra esküszünk, Szabolcsnak én pici korától használom, reggelente gyakran van beleszáradt "anyag" a nózijában, egy kis Sterimar, és szépen kiszedi. Szabolcs éppen ezért nem fél tőle, sőt mosolyog utána. (Közben nem mosolyog, de nem is sír, csak nagyon komoly képet vág.)

Zsófi! De jó! Olyan édes lehet Bence!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Tünde! Orrszívó ügyben:nekünk tökéletesen bevált a magyar gyártmányú ARIANNA orrszívó porszívó, 1000 ft körül van, nem a porszívóba üríti az anyagotKép, és egyáltalán nem fáj vagy ilyesmi a kicsinek.Egy a fontos: a porszívó csövén a kis nyílást el kell húzni, mert leég a motor.

Gratula fogakhoz, felállásokhoz és guggolásokhoz!KépKépKép Zsófi, nem teszel egy képet a "táncikálásról"?
Fcs, mi van a Városligetben?

Puszi

Évamiki
rizike
 
 


Rizike, fogok képet tenni, csak sajna a hétvégén nincs itthon a fényképezőgépKépKépKép Azért remélem még jövő héten is fog táncikálni, mert percről percre ügyesebb, már kapaszkodás nélkül meg is fordulKépKépKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Éva! Sok sátor, mindenféle kajakészítő alkalmatosságok, a nagy nyüzsi ígérete. Remélem, jó idő lesz... De úszni megyünk, ha esik, ha fúj!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Remélem mindenki kimajálisozta magát.
Nagyon jó idő volt, mi is sétáltunk Dorkával az erdőn, mondjuk átaludta az egészet. Kapott lufit is, azt imádja. Nagyon édesen fogja és szorítja az arcához, mintha szopiznaKép

Most már végképp venni kell babanaptejet, mert lepirult egy picit az arca. Lehet kapni érzékeny bőrre valót?

Gratula minden felállni,járni, ülni, forogni stb tudó babánakKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia Lányok!


Anyák napjára 1000 puszit küld Sózsák Kismiki és Anyukája mindenkinek!!!KépKépKép
rizike
 
 


KépMinden Anyukának 1000 puszit küld Sózsákosodó Miki+Anyukája!!!Kép
rizike
 
 


Kétszer írtam, hát így még több puszi jut!Kép
rizike
 
 


Sziasztok!

Kismiki,
köszi a puszikatKép

Annyira jó, hogy most már nekünk is szól az anyák napja!

Dorka belehúzott, mert tegnap kibújt a 2. fogacska. Ez jobban megviselte mint az első, egész nap nyügi volt tőle.
Remélem lesz egy kis szünet fogzásilag, mert tanulnom kell 1000-el.

Többi eu-s picúrka, hogy van?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SZiasztok!

Mindenkinek boldog anyáknapját. Kép

Zsuzsinak pár napon belül kijött a 3. és a 4. fogacskája és most már pár lépést egyedül is megtesz.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az anyák napi köszöntést, bemásolok egy levelet, amit egy barátnőmtől kaptam a minap.

"Kedves Eszter,
megbízóm, Nyeste Szabolcs PhD, Magyarország 2065-ben megválasztott köztársasági elnöke, 2070-ben a harminc tagállammá bővült EU soros elnöke felkért, hogy 2004. májusában felköszöntsem Önt anyák napján, mível megbízóm ekkoriban még korlátozott kifejezési eszköztárral bírt. De az a mosoly, amit Ön e levél elolvasása után lát az arcán, az annak a nyugtázása lesz, hogy én, az Ön köszöntője, jól végeztem a munkámat. Minden bizonnyal ennek is köszönhetem majd, hogy 2071-ben átvehetem az Európai Elfekvő Betegek Szövetségének soros elnöki posztját... Maradok kiváló tisztelője stb stb".

Egyszerre sírtam és nevettem rajta...

Krisz! Gratula a második fogacskához! Arcpír: Szabolcs nagyon viccesen néz ki, mert a cumi alatt fehér maradt az arca, így olyan, mint egy kis bohóc. De nagyon fogja a nap, a keze is olyan, mintha kesztyű lenne rajta... Az arcát nem fogom kenni, csak a karját, lábát, ha végre kevesebb rövidebb ruhákba bújhatunk.

Magdi! Zsuzsinak is gratula!

Évi! Írok mélt!
Fulescsacsi
 


Krisz! Apropó: Szabolcs sok puszit küld immáron fél éves szíve hölgyének! (Nekünk még van pár napunk.)
Fulescsacsi
 


Fcsacsi,
Dorka köszöni a puszikat a csudahelyes pasinakKép

Hát igen az levél vicces is, meg egy kicsit torokszorító.

Dorkának muszáj kenni az arcát, eleve érzékeny bőrű, és nagyon fehér mindkettőnktől ezt örökölte. 10-15 perc napsütés meglátszik rajta.
Most még Bepanthennel kenem, mert nem találtam jó napkencét.

Voltatok május 1-én valami jó programon?
Az úszás, hogy sikerült?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

A Margit-szigeten voltunk. Egy póni megnyalta Szabolcs kezét, szegény hirtelen nem tudta mit szóljon, aztán végül mosolygott. Találkoztunk egy aranyos kutyussal is, a fejünk felett helikopterek, repülők zúgtak - légibemutató volt - , Szabolcs hintázott, megnéztük a Dunát - vagyis kalandos nap volt, Szabolcs jól érezte magát, de éjjel nagyon nyugtalan volt, alig győzte feldolgozni a sok élményt.

Az úszás továbbra is klassz, de csak fél órát bír... Már az orra, és egyszer a szeme is víz alatt volt, úgyhogy következő alkalommal merülünk. Kíváncsi vagyok... Dorka már jobban bírja? Eleinte neki is 20 perc volt a szintideje, ha jól emlékszem...
Fulescsacsi
 


Fcsacsi,

tök jó napotok lehetettKép

Dorkalány még mindig 20 percet bír, szinte percre pontosan. Mi már merültünk a 2. alkalommal elöször és mivel jól bírta, azóta is szoktunk minden alkalommal. Most vasárnap már 2x isKép Az a baj, hogy a 20 perc elég rövid, mert siklás először, aztán egy kis játék, buksi locsolás és aztán jön a merülés. Merülés után figyelem elterelés valami érdekes játékkal, pancsolás és jöhet újra a buksi locsolás és merülés, de eddigre már közeledünk a 20 perchez.

Hú kezdődik a nyüffögés, pedig váltott hűtött rágókával vagyunk felszerelkezveKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia Mindenki!

Képzeljétek, voltunk ma babatornán (nem a Máv kórházoson, Fcs! Az most fog kezdődni!Kép), én azt hittem, a babákat fogjuk tornáztatni, de nem, ők szépen barátkozgatnak, mi meg nagyon ütemesen olyan amerikai-fajta mozgássorokat csináltunk, kicsit olyan "sztár" mozgás, tudjátok, én még ilyet nem csináltam, nagyon vicces lehettem farmerben meg kardigánban...
Felénél lefulladtam, de a végén nagyon klassz együtt tornázás lett a babákkal, nagy labdán, meg táncolás, csak kissé drága a dolog: 6 alkalom 4000 ft. Ti jártok valami ilyesmifélére?
Most egy kicsit eltanácstalanodtam, mit is kellene tanítgatni Saminak,olyan érdeklődő, úgy figyel. Ti honnan szedtek ötleteket? Az Anya, taníts engem megvan!Kép

Hogy ma milyen hisztis Sami!? Rohannom kell dédelgetni

Puszi

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Éva! Szabolcs is nyűgös ma. De volt egy nagyon vidám két-három órája azért.

Azért én sokallok ennyi pénzt erre, én kiválóan táncolok, tornázok, énekelek Szabolccsal ingyér' is. De persze a mamatársaság is fontos, gondolom...

Nem ismerem az Anya, taníts engem!-et, csak hallottam róla, talán nem ártana beszerezni... Szóval én teljesen spontán - a babaotthonos tapasztalatokra, ott tanult játékokra, mondókákra, énekekre építve - csinálok mindent, de az alapoknál kell kezdeni, például mindig ugyanabban a sorrendben öltöztetem (kezek, lábak, ruhadarabok sorrendje), és már dugja a kezét, lábát, fejét. (Persze ha nincs rajta a "kalimpálok-minden-tagommal"-őrület). Vannak olyan mondókák, énekek, amikhez valamilyen mozgást lehet kötni, ezeket már ilyen picin is szeretik. Vannak olyanok, amikhez neki kell majd mutogatnia, ezeket én mutogatom neki most, imádja őket, és majd egyszercsak elkezdi ő is mutogatni... (No, még odébb van...) De most vettem észre például, hogy ha ritmusosan rázom a csörgőt, nagyon tetszik neki - míg ha "csak úgy", akkor nem figyel rá. (Apropó, a Mikkamakkából válaszoltak a levelemre, de a zenebölcsit csak egy éves kor után ajánlják.) Most hirtelen ennyi.
Fulescsacsi
 


Szabolcsnak egy Samipuszi száll!

Fcs, milyen babaotthonos tapasztalat? Dolgoztál ott? Hja, úgy könnyűűűhhhKép
Nem küldenél egy kis segédanyagot mondókákból és egyebekből? Nekem is van persze egy szerény készletem, de igazából nagyobb gyerekeknek.
Az Anya, taníts... elég jó, kb. a felét persze minden anya szerintem ösztönből megcsinálja a gyerekkel a könyv nélkül is, de jó.
Tornacsaj még nem írt, most küldök neki sms-t.




Éva
rizike
 
 


Éva! Van egy könyvem, abban sok ilyesmi van, mozgás is le van hozzá írva, ha legközelebb talizunk, viszem. De még mindig ott van a korábban emlegetett Hóc, hóc katona, meg Cini-cini muzsika...

És igen, egy évig dolgoztam egy átmeneti otthonban, azóta is visszasírom, csak sajnos megszűnt...
Fulescsacsi
 


Fcs, klassz! Majd lefénymásolom a könyvet. Van talán egy Cini-cini muzsika verseskönyvem, meg is nézem, de mintha abban olyan tematikus verselrendezés lenne, mint pl. Munka ünnepére, vagy ilyesmik. Vagy keverem valamivel_?

Hahó, többiek?!!!!
rizike
 
 


SziasztokKép

Nah bekukkKép) Ne érezzétek magatokat elhanyagolvaKép vagy lehet hogy észre sem vettétek hogy nem irunkKépKép

Röviden magunkról:
Jelentem elértük a 8 kilót, hála ebben a hónapban nem hiztunk túl sokat, ez talán köszönhető annak is hogy rengeteget mozgunk. Forgolódunk, körbe körbe mászkálunk a járókában, sőt egy hete már négykézlábra állunk, ugyan még csak hintázunk igy előre hátra, előte hátra, de nagyon élvezzük. A haladást ebben a pozicióban ugy oldottuk meg hogy hinta előre hátra, előre hátra, majd ugrunk egyet előre mint egy békuci. Ilyenkor olyan elégedett képett tudunk vágni, hogy az csak naKép)))))))

Ha minden igaz (haval nem kezdünk mondatot) ma megvesszük a fényképezőgépet, estére kiderül a dologKép és akkor reszkessetek, jönnek majd a fotok kis manórólKép))))

LEgyen szép napotokKép

Ági & Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Éva! Kevered, ezekben korcsoportonkénti rendezés van - mindkettőben az egyik bölcsiseknek, a másik ovisoknak, de van átfedés. (1-2 éves, 2-3 éves, 3-4 éves stb.) Elviszem ezeket is mutogatni, sajna nem az enyémek. A másik könyvet meg odaadom szívesen, nekem kettő van belőle, igazából ötletelni jó, mert ezeket a játékokat más versekhez is lehet kötni szerintem.

Ági! Hiányolunk, ne aggódj, de a jó idő kitörtével inkább személyesen látnálak már! Meg a gyönyörű és ügyes Danit. Nem talizunk valami köztes helyen? Úgy értem, ami kb ugyannyira van mindenkitől. Én szívesen átmegyek Budára, van ott valami jó kis park, vagy ilyesmi? Képekkel nem érem be. Kép Jövő hét elejétől nálunk is itt lesz vagy másfél hónapig a barátunk gépe - amivel amúgy is szoktunk fényképezni.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap 6 hós státuszon. Dorka nagyon belehúzott majdnem 7 kg (6950g) és 64 cm.
Szívgondozót is megjártuk, szerencsére semmi komoly pici szívzörej, majd kinövi. Állítólag nekem is volt és az anyukámnak is és elmúlt.

Én is olvastam az Anya taníts-ot, jó ötleteket szedtem belőle. Kaptam egy másikat is Baba-móka a címe nagyon klassz dolgok vannak benne 3hós bontásban le vannak írva a gyakorlatok és részletezi, hogy mit fejlesztünk veleKép

Dorka mostanában ülésből dül előre és próbál mászni, persze még nem bírja magát és általában orraesikKép olyan édesen küzd olyankorKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: