Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Úgy néz ki tudunk menni holnap, Luca ma már nem volt lázas.
Remélem, ma már jobb éjszakánk lesz. Már két éjjel nem aludtunk szinte semmit, szegény mindig felsírt, pedig eddig mindig jól aludt. Gyanakszom a fogára, de még mindig nem látni, csak dörzsöli nagyon.

Holnap mindenki csak 11-re jön talizni? Mi biztos, hogy korábban odaérünk.
Henke! Változott a terv, a "taxi" csak az Örsig visz, onnan gyalog megyünk tovább. Barninak gratula a felálláshoz!

Márti, Árminnak meg a felüléshez!

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Andi: valszeg mi is korábban megyünk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi Bejával idõben érkezünk.
Cory! Felírtam a telefonszámod az eltévedés esetére.Kép

További szép estét mindenkinek

Tikk
tikk
 
 

 
 

SZiasztok!

SZerintem mi is 11 körül megyünk! Cory, köszi a mankót Kép, én is felírtam a számodat, de remélem, megtalálunk anélkül is.

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!!!

Mostanában nagyon nincsen idõm a netre... Amióta visszajöttünk apóséktól, Csenge köztünk alszik, és olyankor már nem nagyon van erõm lemászni a galériáról, hanem én is elalszom melette... meg amúgy is felébred, ha megmozdulok.

A hét az teljes életveszély volt szegény manónak .. Múlt vasárnap Anyáék egyszerûen belerakták a nyakig érõ vízbe, aztán hátat fordítottak neki ... õ meg egyszerûen felborult .. Szerencsére megvan még a búvárreflexe, úgyhogy nem nyelt vizet, de látványnak rémes volt... Aztán tegnapelõtt Apa nem vette észre, hogy letépett egy levelet, és megette... én már csak azt hallottam, hogy fuldoklik ... A "bûnöst" másnap találtam meg a pelenkában .... Tegnap meg leesett az ágyról ...
Apunál már nem érzi magát biztonságban ... egyszerûen nem tudom megmagyarázni a szüleimnek, hogy mire figyeljenek ... Mennek a saját fejük után, de nem azt nézik, hogy Csengének mi a jó .. Kép nem bírok velük ... Tegnap már úgy jöttünk el a szüleimtõl, hogy "na ezt a napot is megúsztuk"....

talival kapcsoltaban még semmi biztosat nem tudok ... ha minden igaz, reggel bemegyünk az egyetemre... aztán majd kiderül, hogy mennyire lesz nyûgös a csöpp... Ha bírja, akkor megyünk... Kép

Márfél órája értünk haza... az autóban elaludt az autós ülésben ... még mindig abban alszik ...

jóéjt!
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szép hetet kívánok, sajnos nem tudunk menni a talira, mert mindjárt indulunk nagyizni. Vasárnap jövünk csak haza, úgy most felrakok egy táblázatot is.

Képzeljétek, szombat óta Hanga már nagyon jól négykézlábazik. Na még nem rendesen megy, de halad elõre is.Kép Annyira édes.KépKép

Jó talizást!Kép

Üdv
Szila&Hanga

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
szila
 
 


Sziasztok!

Visszajöttünk a nagyizásból. A talira sajna nem tudtunk menni, remélem sokan voltatok.

Dzsili
Igen, mi voltunk a Velencei-tónál. Nekünk mondjuk semmi bajunk nem lett, de persze én is aggódtam. Apuci korántsem belátó ilyen tekintetben, lehetetlen lebeszélni õt az ilyen akciókról.
A babakocsiban mostanában Peti sem marad meg, a múlt héten is az ölemben cipeltem a boltból hazafelé. Annyira ordított, hogy a pénztárosnõ is kijött az abc-bõl, hogy megnézze, ki nyúzza a gyereket. Én meg már ott énekeltem, meg mittudomén, hogy végre elhallgasson Peti. Tök ciki volt.

Menta
Én örülök, ha még ezt az 1 hónapot kihúzzuk csak anyatejjel, mert Peti már most is napi 1x-2x két cicibõl eszik, a kaját is kinézi a szánkból. A gyarapodása is lassult (éppen ma mérték), bár emiatt nem aggódom, mert olyan nagy baba. Kép Szóval meglátjuk. Sajnos nekem nincs nagy mélyhûtõ kapacitásom, úgyhogy nem teszek el semmit.

BMárti
Gratulálok PiciLacinak a fogacskákhoz. Kép Hát ez a nap is eljött.

Köszi mindenkinek a névnapi jókívánságokat.Kép

Megyek szopizni, mármint -tatni.
Gorsi és a ma 5 hónapos Peti baba
gorsi
 
 


Sziasztok!

Remélem jól sikerült a tali, várom a beszámolót Kép

A tegnapi napunk nem sikerült túl jól, Réci csak 1x aludt délben, és este már annyira fáradt volt, hogy akármit csináltunk csak sírt. Kép
Megfürdettük 1/4 8kor, persze ez sem segített, mert elaludni csak nem akart. Levittük sétálni és a babakocsiban nagy nehezen elaludt. Még most is alszik, pedig biztos voltam benne, hogy éjjel fel fog ébredni, de szerencsére nem kavarodott meg ennyire.
Reggel voltunk ellenõrzésen a dokinéninél, persze végigüvöltötte, ahogy meglátta a fehér köpenyt. Súlymérésre is vissza kellett menni, hogy addig megnyugodjon egy kicsit. Dokinéni szerint egy 3 éves tudja ennnyire felhergelni magát és ilyen hüppögve sírni...., igen, mondtam, meg az én lányom Kép.
Azt is végigüvöltötte, ráadásul fogyott. Kép 5 hete volt 9150g, most meg 9000. Másik mérlegen mérték, mint eddig, lehet ez a gond, mert nem egyformán mér (jól felszerelt rendelõ nem?), úgyhogy egy hét múlva megismételjük. Még így is megfelelõ a súlya, de azért nem örült neki sem a védõnõ, sem én. Talán megpróbálom gyakrabban megkínálni, hátha...

Remélem legközelebb jobb hírekkel tudok jönni.
Puszi
Rema és Réci (9 hó)
rema
 
 


Sziasztok!

Rema: nálunk centit cseréltek a rendelõben, úgyhogy Balu 1 hónap alatt 2 cm-t ment össze.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Milyen volt a tali???
Sajnos nem tudtunk menni, mert engem vasárnap éjjel megcsípett valami állat és az egész hátam tele van hurkákkal, úgy néz ki, mintha jól megvertek volna korbáccsal. A fene tudja, miféle állat lehetett, de nem szúnyog, vagy ha igen, akkor génkezelt. Ja, és állatira viszket, meg tudnék veszni. Vagy már meg is vesztem??? Kép
Na és egész nap hányingerem volt és gyengének éreztem magam. Férj szerint, jön a következõ baba. Szerintem ez nem olyan vicces Kép
Reggelre egy kicsit jobb lett, de még mindig gondolkodom, nem kellene-e megmutatnom orvosnak. Na, mindegy.
Tominak kezd jönni a foga. Már szinte harapása van, olyan kemény az ínye. Mindent rág, mindent betöm a szájába és folyton ömlik belõle a nyál. Rém gusztusos Kép
A többiek nagyon boldogok Borbáspusztán. Nem mintha ideszóltak volna a mobiljukon Kép Viszont ebbõl is tudom, hogy egy percig sem hiányzunk nekik. Õk nekünk igen!
Minden jót mindenkinek.
üdv és pussssssssssssssz
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok,
ki volt a talin? Milyen volt?

Ráhel az oltás óta nam alszik jól éjjel. Keservesen sír, és szopi után sem nagyon akar elaludni. Én meg kialvatlan vagyok, és fáj a hátam minden reggel, hiszen kényelmetlen majdnem egész éjjel vele aludni.

Fogakhoz gratula. Kép

Cory,
nem. Kép Nem merek ennyi gyerekkel elindulni még bébiszitterrel sem. Elég volt múlkor. Nagyon nehéz volt.

BIZONYTALAN IDÕRE KIADÓ 3 KISGYERMEK! AZ ÁTVEVÕKNEK ÉN FIZETEK. LEGKÉSÕBB SZEPTEMBERBEN VISSZAHOZANDÓK. LEGALÁBB EGY HÉTIG NEM VESZEM VISSZA ÕKET. EMILCÍM A PROFILOMBAN. :o:o:o

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Virág! Csere is érdekel? Kép Kitartás, ti legalább mentek nyaralni. Kár, hogy nem tudtok jönni talizni. Ha vége a bölcsiszünetnek jössz a többiekkel?
Luca nem kapott oltást, mégsem alszunk már pár napja éjjel. Csak találgatni tudok, de szerintem a foga miatt.

A tali jó volt, egész sokan összejöttünk. A fák alatt nem is lehetett érezni, hogy ilyen meleg van, hazafelé majdnem napszúrást kaptam. Ott voltak még: Cory, Tikk, Beja, Laura, Bszilvi, Zkati, Borcsa, Henke, Rebi + a gyerkõcök. Kihagytam valakit?

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Andi,
NEEEEEEEEEM!!!!!! Kép Nem érdekel csere! KépKépKép Hogy mi lesz a bölcsiszünet után, azt meglátom. Fõként lelkierõ kell hozzá. Úgy látom, sok kellemes percrõl mondtam le azzal, hogy nem mentünk el tegnap. Andi, Cory, Zkati, mert titeket már ismerlek, a többieket meg azért bánom, mert még nem. Na, remélem, hamarosan pótolunk. Andi, sajnálom, hogy nem mentek nyaralni. Tudom, milyen érzés. Az elmúlt 6 évben csak egyszer nyaraltunk. Szörnyû. Próbálj hinni abban, hogy lesz jobb is. Akkor rendbejönnek a dolgok. Errõl beszélgetünk még személyesen.

Pussssz:

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Tényleg jó volt a tali. Hannát felcsigázta a sok mászó gyerköc és nem is aludt délutén csak gyakorolt, aztán 8-kor kidölt, igaz éjjel volt fent a foga miatt.

Virág! Nem irigyellek.Kép

Rema! Remélem Réci megnyugodott már.

Bogancsi! Van eredmény a hányingerrõl?KépKép

pussz

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, babakocsiban órdító kisember ügyben.
Az az igazság, hogy mindent próbáltam már kicsiny ideig beválik aztán újból üvöltözik. A pocakján sem szeret nézelõdni / nekünk is lehet ablakot nyitni elõre /valszeg. azért mert ráz az út folyton feltornázza a popóját, majd fejre áll + a mozgó kocsi + órdítás,tiszta életveszély. Ja és õ még mindíg rengteget bukik úgyhogy ezért sem szerencsés ez a pozíció.
Próbáztuk a megfordítom változatot is, hatott 10 percig aztán had szóljon. Hozzáteszem hogy itthon szinte sohasem sír, ez a gyengéje. Ezenkívül az utcán éneklés 2 bratyó vokálozásával stb. Engem már lassan gyengeelméjünek néznek az utcán, hogy mit bohóckodok annak a gyereknek annyit. Ha tudnák...Majd csak megtanul ülni ebben bízom.

Megyek mert felébredt és éppen rekettes öregasszony hangon panaszkodik, hogy vegyen nár észre. Ma kapta az 5 hónapos óltását úgyhogy hõmérõzés és társai várnak még ránk.

gorsi !

Apukákra nem szabad álltalában pici baba ügyben hallgatni,fõleg ha tudod, hogy neked van igazad, hajlamosak elbagatelizálni az ügyeket. Mi több mint 10 éve vagyunk házasok, ezalatt megértettem a párommal, hogy szinte mindenben hagyom dönteni kivéve a srácokat+lányomat ebben enyém az utólsó szó.
Regényt tudnék mesélni a " Jé sír a gyerek nem hallod! " megjegyzésekrõl, de próbáljon meg valaki egy kézzel kocsit vezetgetni, másikkal babát cipelni, fél szemmel a majd 6 éves égetni való rosszcsont fiacskáját lesni ó és a lassan 10 éves filozofálgatására bölcsen válaszolgatni,/ õ nem rohangál el viszont ha elvesztem a fonalat az aktuális beszédtémában kamaszos sértõdést produkál / mindezt persze hazafelé menet. Jó is a nagycsalád!/tényleg jóóóó/. Miért baj ha két mellbõl szoptatod én elejétõl kettõböl etetem,és még sokáig szándékozom is, nem jelent semmit.

Menta!

Szuritok megvolt, hogy viseltétek? Lányom visszaaludt, õ most 7750 gramm, és 69 cm. És végre talán nem csak hullik immáron nõ is a hajzata.

BMárti !
Utólag is boldog Pici Laci napot nektek, és persze minden név -és szülinaposnak. A párom is Laci s bár õ annak idején elzárkózott attól hogy a fia is László legyen mégis titokban az lett a Márk második neve, nagyon tetszik neki, hogy a fiacskádat PiciLacinak hívjátok.Ja és gratula az iker fogacskákhoz, lehet hogy Napsugárnak is egyszerre törnek át a fogai mert nagyon látszik az alsó kettõ már.

Képzeljétek az egyik ismerõsömnek 3 nappal fiatalabb a lánykája és két hét alatt most négy foga jött ki egyszerre szinte!

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!Sajnos mi sem tudtunk a talira menni,nem tudtunk összepakolózni idõre,meg aztán a derekam is vészes állapotban van,féltem elindulni.
Nagy tettre szántam el magam,elhatároztam hogy megtanitom aludni Ajsikát,valamint hogy visszaszoktatom a járókára,mert már áldatlan állapot volt,hogy szinte mindig ölben volt,abszolut semmit nem tudtam csinálni,és az éjszakáink is zürösek voltak,valamint egy szabad esténk sem volt,hiszen 11-nél hamarabb nem nagyon aludt el,és nyügösködött.
Szóval tegnap nekiláttam és este 8-kor leraktam a lányt,és visszamentem 1perc mulva,2perc,5perc..mulva,ahogy olvastam itt a neten is.Borzasztó volt hallgatni a sirást,de 25 perc mulva aludt a lelkem,egészen hajnali 3ig,ekkor ugyanez megismétlõdött,csak most egy szobában aludtunk,és az ágyra vonultam vissza.A harmadik odamenéskor okosan-komolyan halgatta amit mondok,majd befordult,és aludt reggel 6igKép.Máskor is eddig aludt!Aztán nappal is 2szer 2 órát!Kép aludt ugyanigy,másodszorra 5 perc alatt aludt el.Ma este meg szintén 10 perc sirás volt,de amikor utoljára kijöttem,felsirt,és amint becsuktam az ajtót,csönd lett!Remélem ma is jó éjszakánk lessz!Képszülés óta nem volt ilyen jó napom,teljesen összeszedett voltam,még egy újságot is ki birtam olvasni tegnap este- apró örömök!!!szóval ha nekünk ilyen jól beválik ez a módszer,örülök hogy belevágtam.
gorsi:Ajsival is hasonló volt a helyzet,ekkor kezdtem adni neki gyümilevet,és ha nagyon kapálóztt,egy kis kenyérhélyat akkor amikor mi is ettünk-roppantul élvezte,hogy "velünk eszik".esetleg akkor adj neki is gyümölcsöt,amikor ti esztek.Én sem akartam adni 6hónapig csak anyatejet,de Ajsi láthatóan követelt hamarabb valami mást is!Mostanéban már kenyérbél darabkákat vagy gyümit eszik velünk,de azért még 6-7szer is szopizik!KépKépKéppedig 7 hónapos.A sulyán nem látszik a sok evés,7040gr,de láthatóan egészséges.
Járóka ügybe kevésbé volt sikerem,tömény 30 perc üvöltés volt az eredmény,10 perc játék után!de majd csak belejövünk!KépMár egy regényt irtam,sziasztok!!!
bea
 


Gorsi!
A liga honlapján olvastam, hogy a két mellbõl való szoptatás elõnyösebb a tej mennyiség termelõdésének szempontjából. Elõször én is két mellbõl szoptattam, de a doktor néni lebeszélt errõl, máig nem tudom, hogy miért. Aztán a megszokás úgy hozta, hogy egy mellbõl szopattok. De ha már elegem van a két különbözõ telítettségû cicibõl, akkor mindkét mellbõl.
jandora
jandora
 


Sziasztok!

Regen jelentkeztem, de nem nagyon volt idom ra. Na nem Madike miatt, hanem nyakunkon a koltozes. Pontosabban penteken jon a koltozteto ceg, mi meg szombaton repulunk. Hogy pontosan mikor jutok megint allando netkozelbe azt nem tudom. Egyenlore ugy nez ki, hogy julius 10-12 kozott er oda a kamion. Majd ugye beletelik egy-ket napba a kicsomagolas es helyrerakas. Igy egy-ket hetig nem nagyon leszek. Kép

A szombati napra meg elore kivancsi vagyok. Igaz tartok is tole egy kicsit. Ugyanis akkor lesz Madike elso repuloutja. A nagyobb lanyom elso repuloutja akkor volt, amikor 2 es fel eves volt. O nagyon jol viselte.

Mi nagyon jol vagyunk. Sot, Madike a pentekrol szombatra virrado ejszakat kulonosen jol ataludta. Pentek este fel 10-tol szombat reggel 9-ig Kép Bar azota visszatert a megszokott rendszerbe. Fel 10-tol alszik reggel 7-ig. De erre sem panaszkodhatom.
Neha olyan muris arra figyelek fel, hogy cuppog. Az egesz kezet a szajba akarja tomni. Hol az egyiket, hol a masikat, de van ugy hogy egyszerre szeretne mind a kettot. Kép

Utolag es elore gratulalok minden szulinaposnak ( 1 eves, fel eves...) es nevnaposnak. Es minden babocanak az elert uj sikerekhez(felallas, felules, ...)

Lassan megyek aludni, nalunk mar ejfel mulott.
Tehat jo reggelt nektek!!!

Neha megprobalok jonni, de veglegesen ujra csak kb. ket het mulva leszek. Addig is legyetek jok! Erezze mindenki jol magat!

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat, tanácsokat. Jandora, nekem van elég tejem, nincs itt gond a tejtermelõdéssel. Arról van szó, hogy láthatóan hamarosan tényleg nem elégszik meg Peti csak a tejcsivel. Engem nem zavar, hogy 2 cicibõl eszik, csak én meg azt olvastam, hogy ez is egyik jele annak, hogy lassan elkezdhetjük a hozzátáplálást. Mi kezdettõl fogva egy mellbõl eszünk, ezt láttam mindenhol és be is vált, nagyon ritka volt eddig, hogy elfogadta volna a másikat is, ez új dolog nála. Most mindenesetre még csak tejcsizünk, bár már a doki is "nyúz".
Tegnap voltunk 5 hónapos oltáson, és furcsa módon nem dagad-keményedik Peti combja, pedig nem is borogattam. Az elõzõ kettõnél még aznap "bedurrant" neki és nem gyõztem borogatni. Nem is fáj a helye, szóval tök jó. Kép
Peti sajnos rendszeresítette az éjjeli szopit. Már hetekig átaludta az éjszakát, aztán jött az a hülye idõszak, amikor senkinek sem aludt a babócája, és Peti azóta csak elvétve aludt át éjszakát. Mindehhez reggel 6-kor végleg felébred. Kép Lehet, hogy hozzászoktam a jóhoz és most nehéz visszaállni? Ráadásul a férjem durmol szépen tovább (kötetlen munkaideje megengedi), én meg irigykedek, de ugye a cicit õ nem tudja pótolni, ami végülis nekem valahol jó érzés. Kép

Andysj
Kitartás a költözéshez és a rumlihoz. Kép

A talit én is sajnálom, nem csináltatok képeket?

Eldugulok. Szép napot!
Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

megpróbáltam behozhni a lemaradásomat olvasás szempontjából, mert mostanában olyan sokat írtatok, hogy képtelen voltam követni az eseményeket.

Új képet tettem fel Cumiról. Ha akarjátok nézzétek meg. hozzá kell tennem, hogy képzeljétek mindenkivel ilyen barátságos. Megyünk z utcán, vagy a pénztárossal a boltban, mindenki kap egy ilyen igazi Gabó mosolyt. Imádom!Kép

GOrsi,
én kezdettõl fogva két mellbõl szoptattam, és igényelte is. A védõnõ nekem is mondta az 5 hónapos oltás után (más mint aki a dokinéni mellett van), hogy most már jó lenne elkezdeni. Mondtam jó-jó, persze. Aztán vártam még 3 hetet és lassan el kezdtem. Semmi hátránya nem származott belõle. MNég annyit azt hiszem már máshol írtam, hogy a párom szájából is kinézte Gabó 5 hónaposan a vaníliás csigát, még sem adtunk nekiKép!

El kell, hogy mondjam nektek csajok, hogy úgy néz ki tej- és tojás allergiám van, ami most 28 év után jött elõ! A termgyogyi akihez járok, azt mondta, hogy próbáljam meg 1 éves koráig szoptatni a kisfiam, mert így kisebb a veszélye annak, hogy õt is egyszer utoléri. (Arról nem is beszélve, hogy hagyján, hogy egy ideig nem ehetek semmit amiben ez van, de nagyon csúnya kiütéses a bõröm.)

Bea,
nagyon ügyes vagy, hogy így átszoktattad az alvásra a kicsidet. Ez nagyszerû!

Dzsili,
tudom te már tapasztalt anyuka vagy, szóval nem is nagyon akarok belekotyogni, meg azt sem tudom milyen babakocsitok van, de bizony nekünk csak a felültetés használt a babakocsiban való óbégatás ellen. Ha 5 pontos a biztonsági öve, szerintem nyugodtan megpróbálhatod, persze nem órákra. Én úgy csináltam, hogy fekve elindultunk, aztán mikor már nagyon emelgette a fejét vagy mondta a magáét, akkor felültettem. mondjuk nekünk a kocsink olyan, hogy el tudott helyzkedni, hogy kényelmes legyen neki. Aztán most meg fektesd le ha tudod...!Kép Nehéz ügyKép!

Húúú, de hosszú lettem, bocsi!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


SZiasztok!

Gorsi! Hannának is így jöttek az elsõ üzenetei a hozzátáplálásról. Elkezdett újra felébredni éjjel, 2 ciciböl szopizott és nem nött a súlya, ami megjegyzem azóta se nagyon, szóval ez inkább alkati nála, azt hiszem. De én is 6 hónapos koráig akartam szoptatni, de 5 és fél hónapos volt amikor a gyümölcsöket elkezdtük, utána nem sokkal a fözeléket és kiderült, hogy ö nagyon kajás csemete. Azóta is szopizik, de mi bõ 1 hónap alatt kiváltottunk minden evést, eleinte szopi volt mindegyik utén, de már nem izgatta különösen. Most már 2x eszik fözeléket, ebédre meg vacsira és fözök neki, mert egy nagy üveg bébiétel nem elég neki.Kép Szóval imád enni. Szinte mindegy mit adok neki. A tejpépet utálja, ahelyett próbálok valamit kitalálni uzsonnára, már ha akar uzsonnázni, mert 240-250g fözelék utén nem nagyon akar uzsizni.Kép

Ágci! Sajnállak az allergia miatt. Én nem is tudom mi lenne velem, ha tejallergiám lenn, mindent tejföllel eszek.Kép Gabó tényleg tündéri és milyen ügyesen ül már ö is. Szalad az idö.

Szép napot mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Ágci!

Édes ez a mosoly Gabó!
Megkérdezhetem, hogy hol vettétek a betûs szõnyeg-bigyót, amin ül? Mert ahova megyünk nyaralni, kõpadló van, és egy ilyen nagyon jó lenne rá. A pokróc állandóan felgyûrõdik, ahogy Maja izeg-mozog Kép.

Kitarást a meleghez mindenkinek!

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Megint én, de csak röviden:
Tikk, egyenlõre tejterméket lehet csak módjával, de pl. sütit, amiben tej, tojás van nem. Meg natúr semKép. Pedig annyira imádom a tejet.

Zsuzsa,
a dél-pesti Megatoys játékboltjában vettünk, és nagyon szeretem.
Ágci

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Megkérdezhetem menniybe került?

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Tikk: Kép az eredmény: pók volt a csípések okozója. Most már egész tûrhetõ a viszketés, de rémesen néz ki a hátam Kép
Viszont nagyon jót tett a csípéseknek a mai bébiúszás, merthogy ott sós vízben úszkálunk. Azóta nem is viszketKép
Tomi ma újat tanult úszáson: tenyér a mellkasa alatt, másik kéz a nyakán és hoppára be a vízbe! Nagyon tetszett neki. Amikor épp kint volt a feje a vízbõl, hangosan kurjantgatott és a lábaival mellúszó tempóhoz hasonlót tett. Szóval a világ egyik legjobb dolga ez az úszás vele Kép
A nagy gyerekeink annyira jól érzik magukat a tanyán, hogy mi csak bombázzuk õket sms-ekkel, de õk csak ma (3. napon) hívtak fel minket, hogy élnek, sõt... Danival megbokrosodott az egyik ló (egyébként a kedvence) és bevitte egy kiserdõbe, ahol néhány ág megsebezte a fejét és a karját. Azt mondta, semmi gond. Na, majd meglátom vasárnap, amikor értük megyünk.
Ugye nálatok is kevesebbet esznek a babák ebben a melegben? Tomi ma egyszerûen kihagyta az ebédet. Nem nagy lelkesedéssel eszik kanalas kaját most, ezért ma ebéd/uzsira is üveges anyatejet adtam neki. Habzsolta Kép
Kellemes hûsölést kívánok estére és jó éjt mindenkinek!!!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziaztok!

Zsuzsa: nekünk is van olyan szõnyegünk, mint Ágciéknak, csak dinoszauruszos és halas. A Kikában vettük. Ja, és Balu imádja Kép

TAlival mi a helyzet? Kik jönnek? Pontosan hol találkozunk?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tikk,
sajnos nem tudom megmondani, mennyibe került, nem emlékszemKép. Apósom fizetettKép. Kérdeztem a párom, de sajnos õ sem tudott mondani árat.
Különben a betûk kivehetõk, Gabó már kipróbálta.

Cory,
te mondtad, hogy nem jött meg ugye? Megjött már? Délelõtt írtam, hogy a termgyogyihoz járok, aki azt mondta, hogy az nem igazán jó, hogy nem jött még, annak ellenére, hogy szoptatok. Érzi is különben, hogy nincsenek rendben a hormonok. Mondta, hogy a másik problémám mellett, azt is megpróbálja rendbe tenni. (mondjuk nekem a teherbeesés elõtt is volt hormonproblémám, legalábbis a lelet azt igazolta, és kész csoda hogy terhes maradtam)

Ágci (és a 7 hónapos Gabó)

Kép
Ágci
 
 


Ágci
Együttérzésem az allergiád miatt. Én is nagyon tejes vagyok, nem tudom, mivel lehetne pótolni. De biztos hozzászoksz egy idõ után és nem is fog hiányozni. Kép Gabó amúgy nagyon aranyos. Kép
Ez a szõnyeg nekem is beindította a vásárlási ösztönömet.

Cory
Mi mindenképpen akarunk menni. Nem tudom, hogy hol legyen, szokás szerint nem ismerem a vidéket.
Viszek fényképezõt is, mert bõvíteni kéne a fényképalbumot.

Tikk
Peti is ilyen kajás gyerek lesz szerintem. Kép

üdv
Gorsi és Peti (5 hónapos)
gorsi
 
 


Gorsi!

Úgy néz ki elkiabáltam a nagy evést. Ma dél óta nem evett Hanna csak szopizott egyszer délután egy minimálisat, meg fürdés után egy kicsit. Biztos ez az idétlen meleg.Kép

Talira mi is megyünk. Ha valakinek van ötlete Orczy kertben hol-ra akkor írjon.

jóéjt mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Ágci:nem volt valami zür körülötted,mielött kijött az allergiád?Persze egy pszihológus mi mást is kérdezhet,ugye?KépDe komolyan,én mindenre allergiás voltam régen(kutya,macska,virág,por)és szépen elmultak,ahogy a kineziológiával kezdtem foglalkozni!Számomra is hihetetlen volt!Azt nem mondta a termgyógy,hogy miért baj hogy nem jött meg a menstruációd?Mert nem egy ismerõsömnek közel egy évig nem jött meg,de 100%hogy nem voltak hormonzavarosak.Nekem se jött még meg,pedig Ajsi 7 hónapos.
Alvásügyben teljes a siker,ma álmos volt magától,és bár ébren tettem le,nem sirt!KépKépKépÉjszaka egyszer ugyan még felébredt 2.30kor,de 25perc alatt szépen visszaaludt,viszonylag kevés sirással.A NAPPALI Alvás is megy,10pec alatt elalszik áltban.igy most 10Kép órát alszik éjszaka!és 2x1.30at,2-t nappal.Picike korában sem volt soha ez igy!
Andysj:sok erõt és kitartást a költözködéshez !
Mindenkinek jó éjszát!
bea
 


Szia Bea!
Írhatok neked magánba? Felkeltetted az érdeklõdésemet! De volt zûûûr! Persze ez már régi mese! Csak eddig úgy gondoltam tud segíteni a bõrgyógyász is.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


sziasztok!

Ágci: azóta megjött.

Gorsi: hát a környéket én sem ismerem. Nagyvárad térnél van egyáltalán? Mi lenne, ha a bejáratnál találkoznánk?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ágci:hát persze hogy irhatsz!A cimem:soreya@enternet.hu .
bea
 


Ágci!

Aranyos a a babucid, a kocsinkban nekünk is 5 pontos biztonsági öv van, csak még nem mertem igazán felültetni,majd kipróbálom egy kicsit azért döntve lehet hogy az bejön.

Gorsi!

Most nézem csak hogy ti is majdnem egy idõsek vagytok velünk mint Mentáék. Jó hogy nem viselta meg a picit a szurija, szerencsésen tuljutottunk hát végre ezeken az állandó oltásokon most egy idõre!
Hozzátáplálásról írtam egy regénykét "az elsõ napok hetek."-be,röviden csak annyit, hogy szerintem egy 5 hónapos baba már készen áll arra hogy ne csak cicizzen, és biztos hogy nem csinálsz azzal rosszat ha megismerteted új ízekkel is. Nem muszáj átszoktatni egy evészetrõl teljesen, Napsugár is már egy hónapja eszik gyümölcsöt, de úgy hogy mellette még szopizik, egyszerûen még nem hagyok ki egy etetést teljesen,pedig nagyon szereti a pépet is, a tejcsi termelés miatt.
Egyébként ha belegondolsz jópofa a 6 hónapos korig való szopi hiszen mindössze egy napig pont 6 hónapos akkor kell elkezdeni? Hiszen elõtte korai, utánna meg már csak néznek hogy miért csak szopizik még mindig.
Tehát csak rugalmasan, úgy is meg kell szoknia a babának a kanalazást mire már egy étkezést félig vagy egészen elhagy lesz õ 6 hónapos!
Amelyik baba pedig ragaszkodik a szpoihoz az jól teszi, ha elég neki, pl. nem kell jóformán óránként etetni mert éhes, az csak cicizzen még az ominózus 6 hónapnál tovább elõbb utóbb õ is érdeklõdik majd a pépes kanalasok után.
Megint regény lettem.

Menta!

Merre vagy? Hogy álltok a fürdéssel, megkedvelte már Helena?

Pusssz: Dzsili + Napsugár
dzsili
 
 


Sziasztok!

cory
rendicsek Kép 10.45 a metrónál?

bea
Szuper, hogy sikerül ez az alvás dolog Kép

Dzsili
Én sem tudtam, hogy egyidõsek a kölykök. Kép És köszi a tanácsot.

Úgy látom, kész lavinát indítottam el ezzel a hozzátáplálással.Kép
A mi babakocsinkban semmiféle biztonsági öv nincs. Lehet ilyesmit külön kapni?

üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

GOrsi: tökéletes Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ágci, nagyon sajnállak az allergiád miatt. Kép Akkor a sütibõl sem ehetsz? Már írtam régebben Corynak, hogy én már lassan nem is emlékszem, mikor jött meg utoljára. Számold ki, Zsófi 3.5 éves.... Nekem azt mondta a dokim amikor 2 év szoptatás után még semmi sem volt, hogy ritka az ilyen, de nem kóros. Luca is elmúlt már 10 hónapos, és még nem jött meg. Lehet, hogy a kistesóig nem is fog? (Nem hiányzik Kép.)

Tali: Hétfõn mi szokásunkhoz híven elég hamar ott leszünk, majd felmérjük a terepet. Biztonság kedvéért én is adok tel.számot: 06-20-9426-906. Mond valaki konkrét helyet?

Gorsi, biztonsági övet lehet kapni külön is, több helyen láttam már.

Bea, gratula az alváshoz!

Virág, Kép Kép a többit személyesen.....

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Cory, Gorsi! Mi is ott leszünk a Metró feljárónál. Egyeztetek Bejával addig.

Gorsi! Van valami gyerekpóráz.Kép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Ágci: az allergia miatt nagyon sajnállak! Kép Én is borzasztóan rosszul viselném! Hátha Bea tud valami okosat mondani errõl neked.
Nekem is megjött azóta, 6,5 hónapos volt akkor Romola. A nõnógyim azt mondta, ne aggódjak akkor se, ha egy évig sem jön meg. Múltkor beszélgettem egy ismerõs kismamával, neki 15 hónapos volt akkor a kisfia, és még mindig nem jött meg neki.

A tali hétfõn 11-kor lesz? Nagyon jól éreztem magam veletek múltkor, kár, hogy ilyen korán el kellett jönnünk.

Nálunk nagy dolgok történtek tegnap: Romola megfordult a hátáról a hasára, és gyorsan vissza is fordult. Kép Kép Kép Ezt kétszer ismételte meg. Kép Kép Már nagyon vártuk ezt a forgolódást!

Sziasztok: Laura és Romola (7 hónapos)
p_laura
 
 


Sziasztok!

Sajnos hétfõn nem tudtunk elmenni a talira, pedig mindent megszerveztem, csak arra nem számítottam, hogy az uram hétfõ reggel 6-ra ér haza a munkából (egész hétvégén dolgozott) és így elaludtunk és nem volt érdemes már elindulni, mikor végre elkészültünk. Biztos jó lehetett, az idõ is szép volt!

Árminék azért nem mentek, mert szegény Árminnak magas láza lett hétfõ reggelre :-( többet nem tudok róluk, remélem hétfõre meggyógyul és jönnek a talira. Márti ismeri a legjobban az Orczy-kertet.

Különben nemrég sétáltunk mi is ott Árminékkal, nagyon kellemes volt, kutyák ki vannak tiltva, õrõk vigyáznak a parkra, egyedül csak a nyugdíjas találkozó zavarhatja meg a lelkibékénket, mert elég vicces, ahogy a mamák-papák tánciznak a tónál. Az Orczy-kertnek több bejárata van, szerintem mindegy, hol mentek be, a nagy réthez minden út elvezet. Majd Márti jobban útba igazít minket, hol legyen a táborhelyünk.

Dorottya nagyon aranyos, borzasztóan imádom és õ is nagyon ragaszkodik hozzám, már túlzottam is, a dokinéni is megjegyezte, hogy nem átlagos ez a ragaszkodás, remélem nem lesz ebbõl baj késõbb...

Ágci:
azt hiszem tõled kaptam a hozzátáplálásos doksit, nagyon jó, köszi! Megnyugtatott, hogy nem baj, hogy nem délben ettetem Dorkát péppel, hanem délután. Különben Dorka nem hajlandó most sem 3-5 kanálnál többet enni bármilyen fõzelékbõl vagy gyümölcsbõl (próbáltuk a sárgarépát, sütõtököt, banánt, körtét, barackot, almát). Egyedül a barackért van oda, abból egy fél barackot megeszik, de a sütõtökre nagyon fintorgott vagyis lelakatolta a száját.

Szerintetek mennyire megbízhatóak ezek a bébiételek, merjem adni neki az ismerkedésnél? (Kecskemétit veszek)

Milyen más pépes dolgot szoktatok még adni a babának, ami tuti, hogy nagyon izlik neki?
Hogy lehet rávenni a babát, hogy a tejcin kivûl igyon is valamit? Próbáltam adni sima vizet, meg Gárdonyi-teaházból barackos teát, Hip teakeveréket, eddig talán a viznek volt nagyobb sikere, de abból is csak a hõségben ivott kb. 60 ml összesen egy nap.

Laura:
Kár, hogy nem találkoztunk a talin, megnéztem volna Romolát! Most voltunk egészséges rendelésen. Dorka kb.72 cm és 7,1 kg, még mindig 2 foga van, nem jöttek újak, pedig szenved, új tudománya a négykézlábra állás és ide-oda mozgatja magát, de ezt még csak pár másodpercig tudja csinálni. Végre alszik délelõtt és délután is 1-1 órát és továbbra is este 10-kor fekszik le reggel 6-7-ig, de kb. 2-3 szor fel kell szopiért (erre a dokinéni azt mondta, hogy el van nevelve a gyerek, ez már kényeztetés).
Írj magatokról!

nyuszimanóról mit tudtok?

üdv: zsuzsi és 7 hónapos Dorottya
zsu26
 
 


Laura!
Gratulálok a forduláshoz! mostantól már nagyon nehéz lesz a pelenkázás!
akkor hétfõn a talin!
szia
zsu+ dorka
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsu: én bébiételt adok Balunak. Én jobban bízok a bébiételben, mint a piaci zöldségekben, gyümölcsökben. De errõl elég sokat dumáltunk a Hozzátáplálás topicban.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Megyünk mi is, de most csak kettesben: a nagylány elutazott Balcsizni. Pont mikor jól esik.
Hétfõn, tali elõtt voltunk doktorbácsinál, Luci 60 cm és 5020 g.
Viszont elküldtek minket kardiológiára, mivel valami zörgést hallott a doktorbácsi. Kép

GRATULÁCIÓ!
Ajsikának, aki szépen alszik!
Romolának, aki ügyesen forog!
Somának, névnapja alkalmából -bár kicsit késve.
Kép

Mellesleg: Pelusgyártók figyelem!!!Kép
Igazán kitalálhatnátok egy forgó babán könnyen, gyorsan cserélhetõ pelust!!Kép

Borcsa + LucaBaba

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok Anyukák!

Köszönöm az együttérzést.Kép Közben kicsi férjecském szolidaritást vállalt velem, õ sem ivott tejet a héten, így legalább nem nyújtózkodik a hûtõben. Így nem annyira vészes, de azért hiányzik. De most minél elõbb rendbe akarom hozni magam, és semmi lazaság. Hátha még fogyni is fogyok!Kép Az lenne az igazán jó!Kép

Zsu,
írok neked a Hozzátáplálás topicban.

Bea,
írtam e-malit.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Laura! Gratulálok Romolának én is. Lehet neki is a tali hozta meg a kedvét. Hanna is azóta próbálkozik mindenfélével.Kép
Zsu! Ne aggódj, majd csak megtalálod azt az ízt ami tetszik neki, talán próbáld meg eleinte kicsi anyatejjel higítani, azt az ízt már úgyis ismeri.Kép
Ágci! De rendes a párodKép
Borcsa! Iszonyú, hogy nö az a pöttömke. Mivel eteted titokban?KépKép
Tikk
tikk
 
 


Tikk!
Ma például marhapörkölttel... Csak elõbb én megettem, mert tejnek elkészítve könnyebben emészthetõ! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa!

Tudtam, hogy van valami titka.Kép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Most fõképp Borcsa!
Hogy csinálod azokat a jópofi ugráló fejeket???
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Romola 6,200 gramm körül van, és 64 cm.

Zsuzsi, Borcsa, Tikk: köszönjük a gratulációkat. Kép

Képzeljétek lányok, voltunk egészséges rendelésen, és amikor megemlítettük, hogy Romola imád ülni, a dokinéni azt mondta, hogy nem kéne túl sokat ülnie. Ugyanis ilyenkor még valóban nem elég fejlett a hátizomzat, és a gerincet terheljük. Elõször forgással, kúszással, mászással kéne megerõsítenie a hátizmokat, és csak utána üljön. Hát igen, én is így tudtam.
De a dokinéni nagyon aranyos volt, teljesen megérti, hogy ülni akar, hiszen így teljesen kinyílik a világ elõtte.

Hozzátáplálásról a megfelelõ topicban.

Sziasztok: Laura és Romola (7 hónapos)
p_laura
 
 


Bogancsi!
Ez egy animált .gif, és loptam! Megpróbálom idemásolni a címet:
[url=natloz.znet.hu]natloz.znet.hu[/url]
Itt mindenféle jópofa rajzocska, álló és mozgó is, van.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?