Új privát üzeneted érkezett!

Betsy: Miért nem marad Bence délután? Van valami egyéb program? Vagy csak egyszerűen elég az a 3,5 óra? Megeszi az oviban a főzeléket is, ezek szerint, ügyes. :-) Úgy vettem ki, hogy akkor már nem csak a kisbarátnőjével játszik Bence, ugye? Még akartam valamit a múltkor, de az már nem jut eszembe. :evil:

Fotók nem készültek a fürdőben. Majd legközelebb. :wink:

Arikon: Aranyos baba nagyon!

Gyabi: Jajj, szegénykém....
jaimee1
 
 


Betsy,
kb. 20 km-re lehet Szeged, nemtudom, a röszkei határátkelő tőlünk 5 km-re van, onnan még Szeged kb. 15 vagy annyi se. Nekem nagyon tetszik Szeged, de átköltözni, feladni mindent, az nemhiszem, hogy megoldás lenne, ott sem lenne könnyebb, sőt, itt legalább van házunk, bár nagyon régi, verett falú, kicsi is, de a miénk, nem kell albérletet fizetni, másfelől meg ott sem kapnánk könnyebben munkát... Igy néha átmegyünk, ha kell valami, Szeged nagy város, van minden, néha meglátogatjuk a rokonokat, nekem nagybátyjámék Hódmezőváráshelyen vannak, párom anyukája pedig kalocsai, csak ide jött férjhez.

Arikon,
nagyon cuki kép, aranyos arcocskája van a kis Levinek! :lol:

Gyabi,
... sajnos nem tudok tanácsot adni, szerintem hagyni kell(ene), bár ezt könnyű mondani a szülőnek, én sem hagytam, de amióta hagyom, hogy majd lesz ahogy ő érzi, azóta kakil magától, még ha kemény is, meg valahogy könnyebben veszi, mert nem idegeskedek rajta, na de ez a kettő eset azért valahol egy kicsit más, bár nem is biztos, hogy annyira...

Megvolt a második pelus nélkül töltött éjszakánk, tegnap nem pisilt be, de este 10 körül pisilt, reggel pedig korán, 7 előtt már költöttem, mert mentem dolgozni, ma viszont 5-kor felébredtem, megnéztem, és tiszta pisi volt, de aludt, kitakarózva, ami nagyon idegesit most, este küldtem pisilni, de nem akart, nemtudom, félek, hogy megfázik. Szerintetek? Annyi, hogy este iszik 9 körül 1 dl tejet cumisüvegből, azt muszály, nem akarja elhagyni, a mennyiséget igy is már lecsökkentettem, de a cumi muszály este...
sirkici
 
 


JAIMEE: Nem alszik ott Bence, mert:
- még itthon vagyok, megtehetem, hogy érte megyek ebéd után
- még kicsi, még 3 éves sincs
- eddig mindig velem volt, bőven elég neki 3,5 óra nélkülem
- tovább alszik, mint az oviban a gyerekek (tegnap is pl. 4-ig aludt), rossz lenne, ha fel kellene őt ébreszteni
- ha esetleg nem eszi meg az ebédet, ne feküdjön le éhesen..
Egyébként a főzeléket nem eszi meg. Amikor voltak családlátogatáson, utána való nap volt először főzelék. Tegnap szülőin rákérdeztem, azt mondták azt tényleg nem ette meg, egyébként minden mást. Most pénteken is főzelék lesz.. Most már játszik mással is, nem csak Pannával. Kár, hogy nem készültek fotók, megnéztem volna a gyerkőcöket fürdőzés közben! Akkor Zalán kuckójáról rakjál képet! Vagy családi fotót!
SIRKICI: Megértem, ha nem szívesen költöznél máshova, én is ragaszkodom a szülővárosomhoz, csak azt hittem Szegeden több lehetőség van.. Pisilés nélkül semmiképp ne feküdjön le Niki, a tejcsit nem ihatná meg korábban, közvetlen lefekvés előtt szokta? Ha áttérnétek cumisüvegről pohárra, lehet, nem is kellene neki.
GYABI: Te is mutathatnál friss fotókat a fiúkról!
Vendég
 

 
 

Sirki: Én akkor adnék még rá pelust. Úgyis ágytiszta lesz magától előbb vagy utóbb, ha viszont felfázik, az nem lenne nagy öröm. Szerintem! :wink:

Betsy: Értem. El is gondolkodtam. Aztán arra jutottam magammal, hogy majd meglátjuk, Réka mit szól az egész napos ovihoz. Ha jól érzi magát, marad, ha nem hazahozom ebéd után, szundi előtt.

Réka megeszi a főzeléket, ha muszáj...Nem mindegyiket, az igaz, de a többségét. És van egy olyan szindróma, hogy a csemete csak otthon nem eszik meg bizonyos dolgokat, az oviban szinte mindent, hátha RÉka is olyan lesz. :)

Hű, mennem kell....
jaimee1
 
 


Jaimee,
mi is igy gondoltuk apával, úgyhogy most megint van pelus, bár azóta meg száraz éjszaka, de mindegy, ez igy van már nagyon-nagyon régóta 1-2 hónapig száraz, aztán 2-3 hétig megint van a pelusban, nemtudom mi az oka, de mindegy is, lévén, hogy volt bajunk a húgyutakkal, vesékkel, nem merjük még kockáztatni, főleg, hogy jön a tél...

Betsy,
valszeg segitene, ha nem inná cumisüvegből a tejet, mert volt már, hogy próbáltam reggel adni neki pohárból, mert siettünk anyósomhoz, de bele sem szagolt, meg követeli a cumisüveget, és mivel mi annyi mindent úgymond már elvettünk tőle, bár sosem cumizott meg ilyesmi, de hamar levettük a pelust, meg ilyenek, legalább a cumisüveg maradjon meg neki még egy ideig, azt a hosszú szopizás végett szereti...
sirkici
 
 


Sziasztok!

Jaimee: ejnye-bejnye...fényképezőgép hogy maradhatott otthon!!!!???? :lol: :lol: :lol: Szuper lehetett nektek.

Sirki: hagyom én hagyom...valamelyik nap belesikerült a fürdővízbe...azt sem tudtam kit-mit kapjak ki előszőr a vízből. De modjuk tegnap szaladt a szokásos "nem kell kakálni" szöveggel...közöltem, hogy sajna elfogyott a pelus...természetesen sikerült a bilibe is!!!!! :roll: :roll: :roll:

Betsy: fotók készülnek, csak mindegyik alvós! :lol: :lol: :lol:

TANÁCSOT KÉRNÉK!!!!!

Második gyermekünk-nevén nevezve Náncsó-mormota szindrómában szenved. Vagyis ha nem keltjük éjszaka, akkor csak reggel kel fel. Ti keltenétek vagy sem????!!!! 19.30-kor van fürdés vége, akkor teleeszi magát, és valamelyik nap kipróbáltuk-csak nem bírtam tovább hajnal 5-nél-végigaludná az egész estét.
Dokibácsi szerint-aki 80 és halál között van-két óránként keltsem fel enni. :roll: :roll: :roll:

Kép Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok,

Bocsi, igyekszem jönni, most csak Gyabinak.

Ne ébreszd fel!!!Csak a koraszülött és alacsony súlyú babákat ébresztik.Ha éhes úgyis ordítva ébred fel, hogy kajci kell neki. :lol: :lol:
Dokibácsi meg ........... :oops: :oops: :oops:

Gyönyörű a kis Nándi is. :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára judy5 2010.09.25 20:38-kor.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Bocsi, igyekszem jönni, most csak Gyabinak.

Ne ébreszd fel!!!Csak a koraszülött és alacsony súlyú babákat ébresztik.Ha éhes úgyis ordítva ébred fel, hogy kajci kell neki. :lol: :lol:
Dokibácsi meg ........... :oops: :oops:

Gyönyörű a kis Nándi is. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyabi: Fel ne ébreszd, bébi! :lol: :lol: Kelne doktorbácsi 2 óránként, fogalma sincs milyen kimerítő az. (Én keltem Rékával 2 óránként az első két hétben, mert ugye sárga volt. Azt hittem, felmondok, a végére olyan hulla fáradt voltam. ) Ráadásul tök felesleges, ha jól gyarapodó, egészséges babáról van szó....Nándi nagyon aranyos!

Kamera úgy maradt otthon, hogy Apa az uszodába menet közölte, hogy ő párába, nedvessébe nem viszi a gépét. :evil: :evil:

Sirki: nekem is eszembe jutott, hogy voltak gubancok a vesécskével, húgyutakkal....Ezért is írtam, amit. :wink: Szerintem egyébként hamarosan ágytiszta lesz Niki teljesen magától, meglátod. :-)

Betsy: Peti iskolaérettségét a Difer (vagy Differ??) teszttel nézték?

Judy: Klassz a blogod, tessék vezetni, ne úgy, mint az elődjét, hehe...

Betsy, képet teszek a tesókról. A héten készült.

Kép
jaimee1
 
 


Gyabi,
az én tanácsom is ugyanaz, mint Judyé és Jaimeeé, a világért se ébreszd fel!!! Ha éhes lenne, biztosan felkelne, ha meg nem, minek háborgatni, még a végén a felkeltés miatt válik rossz alvóvá. Nikit se költöttük soha, és a mai napig nem volt gondunk az éjszakai alvással, ha egyszer elaludt, húzza reggelig, mint a bunda, azóta, hogy hazaértünk a kórházból. A babáknak van ösztönük még, nem aludna, ha szüksége lenne bármire is!
Nagyon aranyosak a képeken, Beni csúcs, ahogy odanyújtja Nándinak az ujját!
Kaki ügyben pedig, ezek szerint jó úton jársz, elfogyott a pelus kijelentés már sokaknak bevált nagyobb gyerekeknél leszoktatásnál is. Bár te is az miatt alkalmazod, és úgy néz ki, be fog jönni. Nektek éjjelre még van pelus? És a kaki nekünk is volt 2-3 alkalom, amikor a kádba ment, de mindegy, kivettük, és kész, mert annyira kemény volt, hogy nem okozott gondot, utána Nikit is kivettük, vége volt a pancsinak, és ennyi!

Jaimee,
kösz, hát igen, én is úgy vagyok vele, egyenlőre várunk, majd ha beszél, és ő mondja, hogy nem kell, vagy maximum tavasszal, amikor már jobban száradnak a ruhák, vagy nemtudom, majd ahogy az élet hozza, legalábbis egyenlőre úgy gondolom.
Fényképezőgép meg nekem is fura volt, hogy otthon maradt, dehát végülis érthető apa, de nemhiszem, hogy baja lenne pár kép készitésétől, a legtöbb időt, meg úgyis táskában, a lencsén is védővel töltené az időt a gép, nem?
Aranyosak a gyerkőcök, és akárhogy is hasonlitanak vagy nem egymásra, itt most azt mondom megint, hogy igen, Zalán kiköpött Réka, de le sem tagadhatnák, hogy tesók, ez biztos! :lol:
sirkici
 
 


GYABI: Én is csak a többieket tudom ismételni, ha szépen gyarapszik Náncsó, és napközben megeszi az "adagját", akkor aludjatok éjszaka :) Édesek a pasik együtt.. és külön is :) Nem tudom, kire hasonlít a legkisebb fiúcska, de teljesen más, mint Beni.
JAIMEE: Azért, ha lenne itthon még egy picurka, és Bence jobban beszélne, és messzebb is laknánk az ovitól, akkor természetesen ő is ott aludna. Idővel mindenképp ott fog szunyálni, csak próbálom húzni az időt :) Nem válaszoltál múltkor a kérdésemre, miért figyelgeted a 3. vonalzómat? :wink: Ez a közös kép a gyerkőcökről nagyon tetszik. Talán eddig az e legjobban sikerült tesós kép. A szemük színe nagyon egyforma, és az orruk is. Ugye milyen jó megtapasztalni, milyen egy kispasi anyukájának lenni? Nem difer tesztet csináltak Petinek, hanem iskolafelmérőt. Hasonló egyébként, de a difer összetettebb, több feladatból áll. Majd azzal is fogják mérni őket, tavaly vezették be egyébként.
Vendég
 


Betsy: Ja, bocsi, Betsy, azt hittem, viccből kérdezted. Hát hátha látok egy negyven heteset. :wink:

Húzd csak az időt nyugodtan. :-)

Szerintem is jó kép, egyik kedvencem, ráadásul én készítettem. 8) De Apa is alkotott a hétvégén, majd a blogba teszek képeket. Azok is szépek.

Sirki: Igazad lehet, de enyém pasas nagyon félti a kameráját. :roll: :D Szerintem amiatt is aggódott, nehogy ellopják.

Múltkor leestem az ágyról kamerástul....hát nem mondta, de tuti, hogy amiatt jobban parázott, hogy a gépe megsérül, minthogy én egyben maradok vagy nem. :lol:

Szárazak a pelusok reggelente?
jaimee1
 
 


Jaimee,
:lol: azért biztosan aggódott apa miattad is, bár lehet, hogy úgy volt vele te már "tudsz" úgy esni, hogy egyben maradj, meg az ágy nem is olyan magas neked, de gép... :wink: :lol: :lol:
Végülis lehet, hogy az ellopástól is félt, de például a csomagmegőrző? Biztos van olyan, hogy nálad van a kulcs, nem?
Pelusok most nagyon változóak, tegnap tele volt, előtte 3 napig száraz, úgyhogy a helyzet változatlan...
Egyébként nézve a képeket igy, hogy van egy lányod is meg fiad is, meg az a harmónia, ami sugárzik mindig a képeitekrő, szinte már-már azt mondanám apának, hogy ok, akkor hozzunk össze egy kistesót (úgyis apa fiút akarna másodikra, nagyon, legalább annyira mint anno én kislányt, akkor neki mindegy volt)...
sirkici
 
 


JAIMEE: Még csak ez a hónap megy élesbe.. :oops: Tényleg nagyon jó ez a kép, ügyes vagy!
SIRKICI: Akkor hajrá! Ne foglalkozzatok semmivel, ha most érzed úgy, hogy legyen kistesó, az anyagiak ne tartasanak vissza. Ahol jut egynek, ott kettőnek is! Ha most belekezdetek, nyárnál előbb nem születne meg, addig meg dolgozhatsz kedvedre :lol:
Vendég
 


Gyors bekukk!

Jaimee: nagyon jó a kép, nekem kis nagyon-de nagyon hasonlítanak a gyerkőcök...már amennyire egy fiú és egy lány hasonklíthat :roll:

Sirki-Betsy: hajrá babaprojekt!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Judy: nekem nincs meghívóm a blogba, küldenél????

Rólunk: tegnap már kupztam Benit 2 napja nem kakált és már az egyik lábát húzta annyira szorulása volt. Nyúztam egész du., krém-kúp-langyos víz-tömény szörp ivás stb...aztán ma reggel magától a pelusba kakált, és ha írhatom ide...nem volt még kemény sem. :roll: Tehát nekem kell agyban átállnom arra, hogy mostantól 2 naponta fogunk kakálni!!!! :evil:
Nándi pedig kb. 5x hányt, nagyon habzsol, utána pedig szépen visszajön minden. Most visszaálltunk a kis lyuku cumira, ezen viszont bealszik! No comment!

Nagyfiam:
Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Betsy,
:lol: :lol: :lol:
Bármennyire is szeretném, az eszem azt súgja, hogy ne, nagyon ne, egyenlőre elképzelni sem tudom, de változik az ember, sőt, pár hónap alatt is nagyon meg lehet gondolni magunkat... majd meglátjuk mi lesz... 8)

Gyabi,
a két nap még nem székrekedés, hirül sem, kivéve ha nem fáj és nem zavarja, nincs gond, van, akinél, bár az már orvosilag nem jó, sőt, sehogy sem, de nem okoz gondot akár a 3-4 nap sem, felnőttnél sem. Persze a normális a minden nap lenne, de az szerintem nagyban függ az étrendtől, amit egy ekkora gyereknek megmagyarázni még nem lehet, csak próbálni úgy etetni, de hatnak külső tényezők is, másfelől meg nem lehet ledugni a torkán a gyümölcsöt, stb.
Nándira reagálva, tényleg nem értek hozzá, de miért állnál át nagyobb lyukú cumira? Inkább ne, márcsak a hasfájósság végett se...
sirkici
 
 


Jaj, és az lemaradt, hogy aranyos Beni nagyfiú! Ez a kép alvás előtt vagy után készült?
sirkici
 
 


Gyabi: Bírom Beninek ezt a komoly képét (is). :lol:

Szerintem nem gond a kétnaponta kakálás...vagy az?

Sirki: Na majd ha nem akarod hallani, amit súg a szíved, vagy azt súgja, igen, igen, igeeen....akkor tuti jöhet a baba. :wink: Betsyvel kivételesen picit nem egyetértve én azt gondolom, az anyagiak is számítanak manapság....De nálatok ez nem gubanc, hisz fiatalkák vagytok, időtök mint a tenger....

Betsy: És mikor kell nem megjönnie? :) Lh-zol?
jaimee1
 
 


JAIMEE: Jövő hét vége felé. Igen. :lol: De nem hinném, hogy elsőre összejönne..
Vendég
 


Betsy: Hűdeizgi! Háát....sose' tudni. :wink: Jónás naptár mit ír neked mostanság? Na nem mintha hinnék benne, Zalánnak lánynak kellene lennie erőssen. :lol: :lol:
jaimee1
 
 


JAIMEE: Tegnap volt Jónás napom, és lányt írt, de nem próbálkoztunk. Nem is tudtam, hogy Zalán Jónás napon fogant..
Vendég
 


Ja, mert nem is. Kevertem a szezont a fazonnal, bocsi. A kínai naptár (vagymi) szerint kellene lánynak lennie. :oops: :oops:

De a kérdésem tényleg a Jónásra vonatkozott.
jaimee1
 
 


Na, abban én sem hiszek..
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Micsoda izgalmas hírekre jöttem. :D Pont a minap gondoltam arra, h. milyen jó lenne még 1-2-3-.... kismami itt a fórumon. :) :wink:

Gyabi,
milyen komoly arccal szemlélődik Beni, nagyon cuki! :)
Elhiszem, h. stresszelsz, én is ilyen leszek, v. már most ilyen vagyok. :D

Jaimee,
milyen szépek a gyerkőcök! :)

Hétvégén már a babaszoba kisfestetése is megkezdődik, tegnap már meg is vettünk mindent. Ha gondoljátok majd teszek fel (Betsy segítségével) képeket a remekműről. :) Most már egyre jobban izgatott vagyok. Listát írtam, h. mi kellhet Levibabának és már nagyon várom, h. menjünk vásárolgatni. Ti is úgy éreztétek, h. a pasik minél jobban szeretnék kitolni a vásárlás időpontját? :D

Kép
arikon78
 
 


Sziasztok,

Betsy,
Hajrá-hajrá..... :lol: Szerintem nektek hamar összejön hármaska. Petire és Bancére sem kellett sokat várnotok. :lol: :lol:
Nekem mind a 4x bejött a kínai naptár. :shock:
Arikon,
Hát persze hogy kiváncsiak vagyunk a babszoba képeire. Nincs is szebb amikor az ember rendezgeti a dolgait, szépítgeti a babszobát. :lol: :lol: Gondolom mennyire izgatott lehetsz. :lol:
Gyabi,
Szerintem sem kell aggódnod 2 napo miatt. Van hogy Barbi is 2 naponta kaksizik. :D Van hogy naponta 2x is. Tök változó, attól is függ mit eszik. Csodaszépek a srácaid.
Küldtem meghívót. :lol:
Jaimee,
Annyira tetszett a gesztenye szezonos bejegyzésed. Kicsit homályos is lett a szemem. Annyira szépen tudsz írni. :lol: :lol:
Sirki,
Hajrá nektek is. Tényleg jó lenne újra több pocakosságot kísérni, ha már nekem több nem lesz. :oops: :oops:
Chris,
Veletek mizu??Régen voltál. :oops: :oops:

Rólunk:
Tegnap voltunk tanácsadáson. Vérkép és vizelet negatív. 6950 gr a kis duci-jucim és 64 cm hosszú.
Az alsó fogínye be van dagadva neki, lassan bújnak a fogacskák. Ezért eszi állandóan a kezét szegénykém, na meg eléggé nyűgös mostanság.
Megkapta a 3 hós szurit, volt egy kis nyifi-nyafi, de ügyes volt nagyon.
Rotarix-et is felíratattam, 18 000 ft és ez csak az első szuri. Kész rablás.

Bazsit is vittem, mert meglógott a szeptemberi oltás elől a suliból. Nem úszta meg, megkapta a háziorvostól.
Elküldte a doki az érsebészetre, mert a bal felkarja belső oldalán nagyon látszódnak az erek és valamikor ki is dudorodik. Azt mondta valszeg nincs semmi gond, de azért nézzék meg mert előfordulhat hogy valami elzárja a felkarját és ezért látszódnak ennyire. De ennek kevés az esélye, mert akkor zsibbadna is a karja.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Arikon,
jaj, de jó, én nagyon kiváncsi vagyok a babaszobára, meg szerintem mindenki nevében irhatom, nagyon várjuk a képeket!
Vásárlásban meg a "ráérünk még" mondatok szerintem normálisak, hisz először is, ők mégiscsak férfiak, genetikailag nem szeretnek sokkal előbbre gondolkodni, másfelől meg bennünk, nőkben munkálnak a hormonok is, a fészekrakó ösztön, párosulva az alap vásárlási kedvvel. Viszont a férfiakban nem történnek változások. Na akkor, valljuk be... szegény pasik... :wink: :lol: :lol:

Judy,
nem, mielőtt még félreértés esnék, nincs nálunk babaproject, csak a fejem legtávolabbi csücskében fordult meg a gondolat, de olyan gyorsan el is távozott. Egyenlőre ez lehetetlen!
Nagyon ügyes volt Izi baba, és Bazsinál is remélem, sőt, biztosan nincs semmi gond! Talán csak sokat emelgeti a lányokat... :wink: :lol:
sirkici
 
 


Betsy: Van lh és hcg tesztem kimaradva. Még min. 3 hónapig jók, némelyik bőven tovább. Ingyé átadnám, ha gondolod....Nem tudom, mekkora készleted van.

Vagy bárkinek, aki kéri. Hm?
jaimee1
 
 


Arikon: Nálunk Apa nem halogatós volt, hanem "ezmegminek???" típusú. Úgyhogy jobban szerettem egyedül vásárolni. :-)) Akkor felszabadultabb voltam. Ha rajta múlt volna, nem veszünk csak 3 rugit és 4 body-t Rékának. :lol: Összesen :!:

Judy: Jó súlyban vagytok, Zalán 4 hósan volt 6,5 kila. :) Blog megjegyzést köszönöm! :)

Gyabi: Hogy rendezkedtetek be végül? Egy szobában alszotok mindannyian? Hogy vagytok?

Betsy: ++++
jaimee1
 
 


Sziasztok Lányok!
Sirki,
szerintem is akkor jöjjön a kistesó, amikor Te is tiszta szívből gondolod. :)

Betsy,
???

Köszi a hsz-eket, sejtettem én, h. nem egyedi az esetünk. :D Azonban ez alatt az 1 hét leforgása alatt sikerült jól belecsapnunk a dolgokba. A babaszoba festése kész, vettünk babaágyat, textilpelenkákat, hosszú ujjú bodykat, és a nagyik is belehúztak a vásárlásba. :)
Úgy tervezem, h. Levibaba kb. 6 hónapos koráig a hálószobánkban lesz a kiságyában, és mivel már utazóágyat is kaptunk az lesz a babaszobában, így szoktatom a légkörhöz napközbeni alváskor. Jó terv mi? :D

Ja, és ha már a súlyoknál tartunk Levibaba a múlt heti doki látogatáskori becsült súlya: 400-450 gramm. :) Egyre többet rugdoss, amit persze nagyon élvezek és minden okés volt.

Kép
arikon78
 
 


Arikon,
tervnek kitűnő, remélhetőleg meg is valósul... :roll: :lol: :lol:
sirkici
 
 


Sziasztok!

Gyabiékról hoztam híreket.

Ezt írta sms-en:

"Szerdától vagyunk kórházban a hányások miatt. A gyomrából kifelé vezető gyűrű volt beporcosodva. Pénteken műtötték meg Nándit, 1 órás műtét volt, altatással. Folyamatosan térhet vissza a kajára, tegnap kezdtük 10 ml-el. Gyógyulgatunk. Ha hazamentünk jelentkezem. Üdv. Gyabi."

Jobbulást, Nándi! ++++++++++++
jaimee1
 
 


Hú, Gyabiéknak jobbulást! Azta, szegény Nándi! De a lényeg, hogy sikerült a műtét, és jobban vannak!
sirkici
 
 


Gyabi,
Nándi babának jobbulást kívánok. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


GYABI: Kitartást Neked! Sajnálom szegény Náncsót, gyors gyógyulást Neki!
JAIMEE: Feladtam.. tényleg csak apróság. Remélem, Réka örülni fog neki..
Vendég
 


Betsy,
Neked nem a hétvégén kellett tesztelned?? :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


JUDY: Nem! :lol: Majd Bence 3. szülinapja környékén :wink:

El is felejtettem írni, hogy Kriszti (Chrissyy) üzeni, hogy majd írni fog, ha több ideje lesz!
Vendég
 


Judy. hehehe...nálunk most indult a hisztis korszak. :shock: Megkésve bár, de törve nem. Sajnos. :lol: :lol: Ebben is meg kell látni a jót, ami nem könnyű....De egyszer még ez is hiányozni fog. :D

Egyébként én még nem is mertem a két gyerekkel bemenni sehová. Leszámítva a sarki kisboltot. Tuti őskáosz lenne percek alatt. :lol:

Gyabi: ++++

Betsy: Nahát, nem is te volnál...köszi azért. :) Tibire bíztam a borítékot, remélem, holnap feladja.

Arikon: Alakul a szoba? Ó, hogy hol és hogy fog aludni Levi baba, az majd úgyis időközben dől el, függ egy pár dologtól. Például, hogy iccaka szopik e, mert ha igen, és akár többször is, mint pl. enyém pasas, akkor (szerintem) addig érdemes egy szobában lenni vele. Neked kényelmesebb lesz, neki sem árt....A terv jó egyébként, áámen! :D
jaimee1
 
 


Szülinaposoknak utólag is sok boldoságot!

KRISZTI: Martinnak boldog 3. szülinapot (10.12.)!
MIRCI: Bálintnak boldog 2. szülinapot (09.29.), Gergőnek boldog 1. születésnapot (10.10.)!
NIKI: Dominak boldog 3. születésnapot (10.11.), Alexnak boldog 1. szülinapot (09.04.)!
Vendég
 


Hú, mennyien nem irnak már... azért kár, és utólag is boldog szülinapot nekik!

Betsy,
Bence szülinapjára készültök már lassan? Milyen lesz a torta, mi lesz az ajándék, stb.?
sirkici
 
 


SIRKICI: Torta itthonra Noddy, oviba hajó (mert az a jele), feltéve, ha sikerül megsütnöm :) Ajándék még nem tudom, mi lesz.. Mindenképp valami társasjáték, képesség-, készségfejlesztő, mesekönyv stb.
Vendég
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk...köszönjük a drukkokat mindenkinek és Jaimeenek a postásságot! : )

Röviden: múlthét szerdán elmentünk védőnénihez, mert hozzánk minden hónap első szerdáján kijár egy kirendelt gyerekorvos, aki ingyér megvizsgál mindenkit. Anno Benit is mindig felvittem, most először voltunk Nándival. Megvizsgálta, kérdezte a súlyát, mennyit hány...stb, aztán amikor a hasát-gyomrát nyomkodta nagy lett a csend...majd hírtelen csak annyit mondott...anyuka sos-ben kórház, nappali klinika stb.
Indultunk, felvették az osztályra, vérvétel-vizelet stb, majd a hasi uh, ami egyértelműen igazolta a csecsemőkori gyomorkimenet-szűkület (pylorus-stenosis) betegséget. Még időnk sem volt magunkhoz térni, jöt a sebész, másnap reggel már műtötték is. És akár hányszor gondolom végig, mindig arra lyukadko ki, hogy egy igazi HŐS a kisebbik fiam. Ébredés után volt egy kis sírás, de azt leszámítva semmi, amiről azt mondhtatná az ember, hogy felvágták-műtötték stb.
Igaz nem gondoltam hogy 5 hetesen ide jutunk, de túl vagyunk rajta, sírás nélkül már tudok róla beszélni, de ennyi csővel látni a saját gyerekét az embernek...hát a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom.
És íme egy friss kép a mi kis hősünkről:



Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Na, ha senki nem ír, majd írok én.. :lol:

GYABI: Úgy látom, már otthon vagytok!? Jól alakulnak a dolgok? Itt gondolok mindkét fiúra..
JAIMEE: Lesznek ismerősök Réka csoportjában? Vagy nem tudod, kik járnak oda? Oviszsákja meg van már? Mindjárt itt a január! :wink:
JUDY: Voltatok már az érsebésznél? Gratula Izinek a fülbevalóhoz!
SIRKICI: És Ti? Készültök a fotózásra? Alvás, beszéd terén változás? Vagy ne is kérdezzem? :oops:
ARIKON: Várom a képeket, kíváncsi vagyok a színekre. Nálunk élénk kék-zöld kombinációjú lesz a fiúk szobája.

RÓLUNK:
Múlt héten volt az oviban a szüreti "mulatság". A szokásos szülő-gyerek vetélkedő. Bár nem nyertünk egyik fiúval sem, de Bence is szépen megcsinálta a feladatokat (pl. padon kellett végigmenni, úgy hogy közben mindkét kezében egy lapát, benne hagyma, és nem szabadott leejteni..) Az ovi továbbra is tetszik neki. Volt 3 sírós reggelünk, amit annak tudok be, hogy elesett az udvaron az oviban, és utána való 3 nap nem volt kedve menni, de gyorsan megvigasztalódott, továbbra is mosolyogva szalad be az oviba. Most egyébként itthon van, mert elkezdett folyni az orra, és köhög, de egész jó teljesítmény, hogy 5,5 hetet betegség nélkül járt, sőt a hörghurut is csak 5 hónapja volt utoljára. Remélem, tényleg kinövi. Peti meg továbbra is szerelmes, kitartóan ugyanabba a kislányba (Noncsi-Noémi), már meg is beszélték, hogy összeházasodnak :) Olyan nagyfiú már, úgy szalad az idő..
Vendég
 


GYABI: Látom, egyszerre írtunk! Tényleg egy hős Nándi, szegényke milyen pici még, és már min van túl! Tudom, min mentél keresztül, hisz Petit is műtötték (véna preparálás), bár őt nem altatással.. Még szerencse, hogy elmentetek ahhoz a dokihoz, és hozzáértő volt! Micsoda szemei vannak Nánócsnak! Nagyon nyugodt, türelmes fiúcskának tűnik, é születése óta nagyon sokat változott, legalábbis ez a kép alapján! Evésekkel most már nincsen gond? Mikor kell visszamenni kontrollra? Beni hogy viselte a távolléted? Kaki gondok javulóban?
Vendég
 


Csütörtökön kell visszamenni s ebészhez, aki megnézi a sebet és állít az adagon. Most állandóan éhes, mert 3 óránként ehet 70ml, amit én két óránként adok és 90-et, tehát teljesen betartjuk. De egyébként annyira ordít, hogy féltem a sebét!

Beni kicsit megzakkant, visszatértünk a hisztire, és szerintem egyre jobban elege van Náncsóból! :lol: :lol:

Miért kellett vénát preparálni Petinek?
Hajó torta biztos szuper lesz, néztél már mintát???

Arikon: gyerekszobába most rendeltem dekort, ha érdekel majd leírom. Csúcs szuper és a legolcsóbb amit találtam...

Íme:

ezt küldtem el a csajank:
Kép

Ilyen lett:

Kép

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Betsy: szülinapra is szuper meglepi, nagyon sok mindent megcsinál!!!!!



Elérhetősége:

http://www.meska.hu/Shop/index/358

http://www.kakukktojas73.gportal.hu/gin ... g=28128752

Kép
Kép
gyablonka
 
 


GYABI: Akkor továbbra is kitartást! Amikor 3 évesen nem tudták bekötni Petinek az infúziót, akkor kellett a véna preparálás, mindkét bokáját felvágták. Én is nézegettem ezeket a dekorokat, de én nagy 80cm-esbe gondolkodok, a teszveszen már kértem rá árajánlatot (Scooby-ék 5-en és Tom és Jerry), de mivel még nem tartunk a festésnél, egyelőre nem rendelem meg. De köszi a linket, elmentettem, majd Tőle is megkérdezem, ő mennyiért vállalná. Hajó tortát már kinéztem, kék-fehér lesz, semmi extra, egyszerű, inkább a Noddy-t nem tudom, hogy csináljam, hogy se túl nagy se túl kicsi ne legyen..
Vendég
 


Betsy,
biztosan sikerülni fognak a torták, múltkor is nagyon szépet csináltál, majd várom a képeket! Kár, hogy szeletet nem lehet küldeni... :lol:
Kérdésedre válaszolva a beszéd terén talán van egy nagyon-nagyon pici változás, de szinte meg sem tudom igy mondani, hogy mi, csak amikor látom, hallom. Nagyon sokat magyaráz mutogatva, közben mondja is az ő nyelvén, meg mostanság nagyon sokat magyaráz babanyelven, senki sem érti, hogy mit mond, de ő mondja mindenkinek (ami jó, hogy mindenkinek mondja), csak kár, hogy senki nem ért belőle egy szavat sem. Alvással meg úgy állunk, hogy mostmár igy két és fél év távlatából nekem már elegem lett abból, hogy próbálok bevezetni neki egy napirendet, próbáltam már költeni, próbáltam már ráhagyni, hogy mi lesz, de semmi, egyszerűen nem tudok tervezni, sosem tudom mikor fog aludni, fog-e egyáltalán aznap, de mindegy, most úgy állunk, hogy nem költöm, reggel amikor magától kel, azután meg velem szinte nincs is olyan nap, hogy elalszik délután, mamákkal szokott, mondjuk anyósomhoz nagyon korán is viszem, és igy elvagyunk. Ezzel csak akkor van gond, ha fontosabb eseményre készül az ember, mert nemtudom tervezni. Most is lesz két hét múlva a kalocsai dédimami 80. születésnapja, és nem is tudom mit csináljak. Gondolom 9-ig hagyom aludni, utána meg reménykedek, hogy ebédkor nem lesz nyűgös, fáradt, muszály lesz indulnunk maximum 10-kor, de inkább előbb, mert egyébként nem érünk oda a meglepetés ebédre, az meg úgy nem jó. Szóval, ilyenkor nem jó, meg néha a hétköznapokban sem, de azt el lehet viselni, lehet alakitani a programokat ha nincs senkivel időpontra megbeszélve semmi, mert akkor már fennakadás van...
Na, már megint jó hosszan irtam... :oops: :oops: :roll:

Arikon,
hogy vagytok? Babaszoba? Képek esetleg?

Niki,
olvasol még bennünket? Ha igen, irhatnál is néha...

Chrisstell,
és te???

Na meg a többiek?????
sirkici
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Gyabi,
Örülök, hogy minden jól ment a műtéten, remélem most már jó messzire elkerülnek a bajok benneteket.

NÁNDI BABÁNAK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK. :lol:

Igyekszem jönni, csak eléggé szét vagyok esve. :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyabi,
Nándika tényleg egy kis HŐS!!! Meg Ti is!!! Biztosan minden rendben lesz csütörtökön, gyere majd a friss hírekkel!!! Azt esetleg lehet tudni, h. mitől alakult ki a gyomorkimenet-szűkület?

Érdekel a dekor-dolog, előre is köszi!!! :)

Betsy,
annyira cukik ezek a fiúk!!! Peti szerelmes, Bence szereti az ovit.... :) érződik, h. szépen vannak nevelve!! :)
Babaproject?? 8)

Jaimee,
alakulgat a szoba, és igazad van, majd a bébi dönti el, h. jó neki... :D Imádok tervezni (valszeg munkahelyi ártalom), de azért idomulok a valósághoz...remélem. :D

Velünk minden okés, tegnap voltunk a fincsi cukor-terhelésen, és jó lett az eredmény. :) Bár ezt a cukornyavalyát még este is éreztem a torkomban és szegény Levi baba is irtóra pörgött odabent, alig bírta leállítani magát. :)
Ma lefotózom a szobákat és átküldöm Betsy, okés? No meg pocakképet is csinálok... :)
Szerintem nagyon cuki lett a szoba, úgy szerettem volna, ha unisex lesz a falszín :lol:
Novemberben a kórház-látogatást (szülésfelkészítőt) is megejtjük, kíváncsi vagyok milyen lesz.

Kép
arikon78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: