Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!

Na végre tudtam aludni egy keveset. Bár a hangom az érdekes, még szerencse, hogy levegő van :)

Ami igazán nincs mit :wink: Csini a pocid :) Jó neked, hogy nem kell mindig tanácsadáson csücsülni. Lehet, hogy én azért sem szeretem, mert nekem se a dokim se a védőnőm nincs toppon :evil:

Edina sajna én nem tudom, hogy milyen érték a jó :(
Csináltam táblázatot. Sajna nem mindenkinek tudtam beírni a baba nemét és a köv vizsgálatot :( Bocsika, szóljatok és javítom is :wink:
Puszi

Kép

Kép
bettó
 
 


Na most már tényleg csináltatok én is egy pocakos képet. Addig is felteszek egyet a Lilivel. :wink:

Ami!
Csini vagy. Sajnálom a párod nagyiját! Őszinte részvétem!!! :(

Vettem Lilinek homeos bogyót a náthájára. Jó lenne ha már tényleg elmúlna neki. Kíváncsi leszek!

Csajok!
Mikor kell terheléses vércukorra menni? Mármint hanyadik héten? Ezekre az időpontokra én már nem emlékszem... :oops:

Kép
Kép
giga1
 
 


Ja!
A kép:

Kép

Kép
Kép
giga1
 
 

 
 

Sziasztok!

Ági:változó,hogy melyik doki mikor küldi el a paciensét terheléses vc-ra.De ha jól tudom20-28.hét között valamikor.

Kép

Kép
lecso
 
 


Betti, nekem ez a második dátumom ( a márc. 5), már írtam, most csak azért még egyszer, hogy a tábliba is írd be légyszi. És a toxoplazmáért fizettél?

Ami, jól nézel ki!

Holnap megyek 4D-re, este 6-ra! Alig várom!!!
Aranyéletem van, itt van Szonja Dédije, akit imád.

Puszi

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Jééé, Betti, most látoma neveket. Akkor eldöntöttétek? Két neve lesz? És ezek szerint ti is szeretitek a Szaffi mesét? :)

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!


Jujj Lili bocsibocsi. A toxo izéért nem kellett fizetni.
Imádom azt a mesét, de csak nemrégen tudtuk meg, hogy lehet ezt a nevet is anyakönyvezni. A gond csak az, hogy Révész Szaffi nem túl jó választás, így a Kincső ment elé. Hogy melyiket fogjuk még használni, nem tom :)
Javítom is a táblázatot. Holnap még megvárom, hogy ki milyen vizsgálatot ír és fel is teszem :wink:

Pusszi

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Alig győztem vissza olvasni tök szupi, hogy egyre többen vgyunk! :lol:

Ami! Üdv közöttünk :P , nagyon csini kismami vagy! Nálatok minden hónapban Uh is?

Lili! Köszike a bizatatást és nem uncsi sőt jó olvasni :lol: .

Ági! Szegény kislányodnak sűrűn szokott fájni a füle? Tesóm fiának sajna igen. Szerintem ez az egyik legrosszabb fájdalom ( kicsi koromban felszúrták a fülem nem emlékszem pontosan , de vagy 3 próbáltak lefogni).

Edina! Javul a kicsi fiad keze? Az AFP szerintem jó. Én úgy tudom hogy 0,7-2,5 között jó, de majd UH megnyugtatnak. Azt olvastam valahol hogy ez az AFP elég elavult dolog már és nem 100%-os. Főleg ha mondjuk nem is pont a megfelelő időben megy az ember.

Betti! Gyógyulj meg mihamarabb! Előre sajnállak a felfordulás miatt. :cry: Majd írd meg a toxo eredményét ha tudod.

Képzeljétek elmentem a nőgyógyászomhoz és ott is psilnem kellett ott nem találtak semmit a vizeletemben. Pedig már biztos hogy nem szenyezett az üveg amibe vittem mert csak erre használom :evil: , a párom szerint a hatvani kórházzal lehett vmi baj. Mikor előszőr méhenkívüli terhes voltam az itthon teszt pozítív lett az ottani laboratóriumi meg negatív. Jó mi?! :twisted:
Na szóval a női dokimmal abban egyeztünk meg hogy jővőhéten úgyis megyek UH-ra meg hozzá is és megint nézzünk vizeletet és vesz le kenetet is és meglátjuk, hogy mi újság, mert nem akar nyakra-főre antibiotikumot felírni, meg begombásodnék tőle és utána azzal járkálhatnék hozzá.
Tudjátok mi érdekes még, hogy nincs genny a vizeletemben.
Ja változatosság kedvére tegnap du. úgy megfájdult a derekam, hogy alig bírtam mozogni. Biztos az idő miatt! :evil:


Na pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Úgy tudom, hogy 24-28. héten kell cukor vizsgálatra menni.

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Ja, nem tudom hogy rövidítik a vérsülyedést mert nekem így szokott a leleten lenni, a lényeg hogy azt mondta a dokim, hogy ránk nem a szokásos referencia értékek vonatkoznak mert a kismamiknak folyamatosan emelkedik. Szóval azt hiszem hogy a szokásos 0-25 helyett nekünk 40-ig jó, és a fehévérsejt szám is 10 helyett 15-ig jó.

Bocsi de ezek így utólag jutrnak eszembe!

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Adri, nekem úgy volt végig, hogy a laboros vizelet mindig mutatta a bacikat, amit a védőnőnél néztünk, az meg nem. Gondolom az utóbbi nem annyira érzékeny. Legközelebb kérjél ottani steril poharat, és ott pisilj, az biztos nem koszos. Bár akkor meg nem első vizelet lesz, gondolom.

Most meg azt olvastam valahol, hogy bakteriális fertőzésnél nem szabad vitaminokat szedni. :roll:

Betti, nekem mindkét név nagyon tetszik, de tény, hogy a Szaffi csak másodiknak jó. Az öcsém néha Szonját is Szaffinak hívja, mert ugya a Szaffi a Szofja becézése, azaz a Szonjáé is. :)
Akkor nem értem nekem miért kellene 6000-et fizetnek a toxoplazmáért??? Na, utánajárok.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Képzeljétek, felhívtam a kerületi laboratóriumot, ott ingyenes a toxoplazma+CMV-szűrés. Hát ezt nagyon nem értem. Még szerencse, hogy a II-es nőin nem fizettem érte ki 6000 Ft-ot. :roll:

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Adri ne aggódj, biztosan rendben van minden. Persze én is kíváncsi avgyok a szerdai vizeleteredményre, így gethesen.
Mindenképpen megírom, a toxo eredményt is :wink:
Én már nagyon várom, hogy kezdődjön a felfordulás, bár sokat nem fogok észlelni, mert inkább itt leszek bent :P
Lili ne tudom, hogy miért kérnek tőled olyan sokat, én szóltam a körzetis dokimnak, hogy házi, ráadásul kinti cicus. Így autómatikusan írta a beutalót.

Pussz
Megyek pihenni, mert megint nem sikaerült sokat aludni :(

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dicsereteket ,aranyosak vagytok :oops: Ti is csini kismamik vagytok am!!

Giga,elöször azt hittem hogy ez a pocis keped,az mostani.Csodalkoztam,hogy lehet neked mar olyan nagy :D Nagyon szep kismama voltal,bar gondolom most sem sokat valtoztal. :wink:

Jadika,en ugy tudom hogy nalunk minden honapban van UH.Viszont meg akarom majd kerdezni a dokim hogy nem-e karos.Pl. Amerikaban csak 5 UH megengedett...M-on mennyi a megengedett?
A derekam nekem is szokott neha fajni.

Betti,jobbulast kivanok neked!Gondolom nagyon megvisel most teged. :? Pihizzel sokat!

Itt nalunk nincs semmilyen AFP,csak UH-os NT-amiben a nyakiredöt merik.Azt mondjak hogy az AFP csak a kismamak riogatasara szolgal es nem ad pontos eredmenyt...hogy ebben most mi az igazsag,azt nem tudom.

Nem tudom mar hogy hol,de azt olvastam hogy nem mindegy hogy egy kismama milyen teat iszik...szerintetek a kamilla teat lehet inni?Gondolom az azert nem art,vagy?A kedvesem is beteg,remelem nem kapom el töle.

Megnezitek a legutobbi UH-s kepünket???

Kép
ami6
 
 


Ez a kep 3 hete keszült.Mindket kezecskeje a szajaban :D Sajnos nem olyan tiszta a kep..


Kép

Kép
ami6
 
 


Ami!
Az Uh elvileg nem lehet káros, mivel csak hanghullámokat bocsát kis, és ezért bármennyit lehet. Nálunk a 12. és a 18-20 héten genetikai UH van, és utána még kétszer.
Én utánanéztem még a terhesség elején a gyógyteáknak, ami ellenjavalt: zsálya, cickafark, csalán, és a málnalevél ugye a 34. hét után. A kamilla az első trimeszterben nem jó, mert vérbőséget okoz, én mostanában szoktam inni. Szerintem az a lényeg, hogy mondjuk 5 napig folyamatosan ne. A citromfű és a csipkebogyó, menta viszont biztos nem okoz gondot!

Ma magyek 6-ra 4D-re, iszonyatosan tűkön ülök, nagyon-nagyon várom!!!!!!!!!!! Utoljára 5 hete láttam kisbogarunkat!!!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Félreérthetően írtam, szóval a málnalevelet a 34. hét után ajánlatos inni (állítólag gyorsabb a tágulás). A gátmasszírozás is kb. ekkortól ajánlott. Én végül egyiket se próbáltam, mert a 36. héten szültem.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Szia Lili!

Most kicsit megijedtem,mert en ezen a heten majdnem minden nap ittam egy csesze kamillateat. :? Remelem nem lesz semmi baj :?

De jo neked hogy mesz 4 D-re,akkor most tisztan latod a picurt :wink:

Kép
ami6
 
 


Ami!
nem akartalak megijeszteni. De ebből biztos nem lesz gond. Szerintem ha egy nap mondjuk 4-5-öt iszol, és folyamatosan 1 hétig, az nem tudom, hogy jó-e. Most tarthatsz szünetet, pl. igyál csipkebogyót.
De!!! Én nem vagyok szakember, kérdezd meg a dokit, vagy homeós szakembert, mert én csak laikus vagyok, és csak azt írtam le, ahogy én tudom, és az nem biztos, hoyg jó!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Mi ez a sok toxoplazma vizsgálat? Hogy-hogy mentek rá?

Ami!
Nem hiszem, hogy nagy gond lenne, hogy teáztál egy hétig.

Javulgat Lili náthája. Remélem most már jobb lesz holnap!!!
:wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Ami! Nagyon édi az Uh kép! Szerintem nem lehet gond a havi 1-ből.Meg a teából sem úgy írta Lili hogy az első trimeszterben nem ajánlott, te meg már túl vagy rajta!

Lili! Nagyon jó akkor ma neked ha tudsz majd képet tegyél fel! :lol: Miért akarod a toxo szűrést?

Ági! A cicák terjesztenek egyfajta betegséget ami veszélyes lehet, de ha már volt macskád akkor valószínű hogy már elkaptad anélkül, hogy észre vetted volna (a tünetei a influenzához hasonló) és a szervezeted automatikusan termeli az ellenanyagot. A nyirokcsomók is megduzadhatnak. A macska ürülékben és a nyershúsban is benne van ez a fajta baci. Remélem jól emlékszem, nem rég olvastam egy kismama lapban erről.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Voltunk 4D-én és nagyon jó volt!!!!!!!!!! És úgy néz ki, hogy van valami a lába között. Még nem 100%, de nagyon-nagyon valószínű. :lol: Még én is láttam.... És ami a legfontosabb, hogy minden rendben van vele!
Képet teszek majd fel!
Puszi

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Lili!

Ez tök szupi! Várom a képeket! :lol:

A toxoplazmozisról abban az Anyák lapjában olvastam amit akkor kaptam mikor előszőr voltam tanácsadáson mintaszám.

Szép napot mindenkinek! :lol:

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Giga, hozzánk szokott eg ycicus, amikor még csak jele sem volt a babaának. Pontosabban, akkor már pocaklakó volt, csak nem tudtunk róla. Én pedig éjjel nappal simiztem, mert imádom az állatokat. Így jobbna k láttam, megcsináltatni :wink:

Lili gratu a kis pasihoz :wink: Biztosan nagyonjó érzés lehetett látni :) Új időpontot nem mondott a doki?

Adri jobban vagy már? Én alakulok, hajnal 3-ig simánis tudtunk aludni, amikor csak Kincső rukapálni kezdett. Úgy látszik ez a hajnali ébresztő állandó lesz. Egy pár napja ez a program. Iszonyat aktív amúgy. Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de ő nagyon sokat ébren van. SZERENCSÉRE! Így legalább érzem, hogy minden ok :)
Tegnap készült egy új kép:
Kép

Kép
bettó
 
 


Szóljatok, hogyh a valamit kihagytam a táblázatból :wink:

Puszi
Szép napot mindenkinek!
Kép

Kép
bettó
 
 


Szép reggelt mindenkinek!

Apa elment dolgozni... én meg itthon unatkozom...
Nézegetem, hogy miket kell megvenni Kismókinak...
Vendég
 


Sziasztok!

Betti! Nagyon ari a pocid! :lol: Nekem inkább este 10 óra körül aktívabbak a babók. :lol: Van olyan nap hogy sokszor érzem őket van hogy csak 1x, 2x, de szerintem is nagyon jó :P

Kedden jön az új szekrényünk, mert a mostaniban épp hogy elférünk ketten is. Alig várom már, tisztára bele szerettem :lol: .


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!!

Van egy felesleges babaőrzőm eladó! Erre a linkre kattintava meg tudjátok nézni pontos leírással. Az ára: 27000ft!

http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =1&whid=43

Érdeklődni: priviben, vagy az adrinalin22@vipmail.hu-n lehet.

Mindenkinek jó pocakoskodást kívánok!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kösszke :wink:
Adri el tudom képzelni mennyire várod a bútort. Nekünk is új lesz. A régiben mi is szűkösen férünk. Már nagyon várom, hogy pakolgassak. :wink:
Mi azt beszéltük, hogy kb. dec elején kezdünk jobban vásárolni, 7. hónap környékén már nem árt. Sosem lehet tudni. Minden családtagnak kiadtam, hogy döntse el mit szeretnének karácsonyra (sajna nem mindenki a meglepit részesíti előnyben :( ), mert október, november hónapban le akarom tudni. Most végképp nem fogom decemberre hagyni.
Szép napot:)

Puszz

Kép
bettó
 
 


Jó reggelt lányok!

Manka!

Gratula a pasihoz, :lol: :lol:


Ami!

Üdv közöttünk!!!!!!


Bettó!

Nagyon szép kis pocid van!!!
Figyi nem tudod,hogy hánytól vannak ott a laborban az ótemetőn??


Szép Napot mindenkinek!!!!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Én is februárra várom a babym, és kicsit el vagyok keseredve, mert olyan kicsinek tűnik a pocim. nektek mekkora volt 21 hetesen?

köszi :)
szép napot nektek

Kép
évus
 
 


Szia Évus! Üdv nálunk :wink: Szerintem a poci mérete változó, van egy barátnőm tőlünk egy nappal van később kiírva és még a régi nadrágját hordja. Az én utolsó képem 20 hetesen készült, szóval fris kép :wink:

Reni!
Köszi, pedig mostanság rákaptam a popcornra az esti (10óra) filmhez :oops:
Reggel 7-től van rendeleés! Menned kell oda? Miért?

Puszi
Szép napot mindenkinek!

Kép
bettó
 
 


bocs: -friss
- rendelés :oops: :oops: :oops:

Kép
bettó
 
 


Szia Bettó!

Az nem baj az a popcorn,rád fér a plussz kiló :wink:
El is feleljtettem neked írni ,most megyek cukor terhelésre holnap.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Értem én, hogy mi az a toxoplazma vizsgálat, csak azt nem értettem, hogy miért kell ilyen sokatoknak csináltatni. De szerintem én félreérthettem valamit. Ha jól értettem, akkor csak Bettónak kellett ilyen vizsgálat... :?:

Voltunk szombaton kirándulni Hollókőn. Nagyon szép hely. Aki még nem volt menjen el oda. Jó volt, mert nem voltak sokan, és fantasztikusan szép időnk volt. Ha már a picurival mennétek, semmiképen ne babakocsival. Mi megjártuk vele, mert terméskőszerűséggel van kirakva az út, és a gyereket nem lehet tolni. Úgyhogy apa ölébe kapta a csajt, én meg toltam az üres babakocsit. Szóval vagy kendővel, vagy kenguruval érdemes oda elmenni. :wink:
De nagyon megéri!

Mini babák mini gyerekkel. :-)
Kép

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok! :D

Lili,nehogy mar büntudatod legyen!!En kerdeztem,te meg valaszoltal,es halas vagyok neked hogy leirtad hogy mit tudsz a teakrol,mert igy elövigyazatosabb leszek. :wink: Azota sem ittam :roll:

Betto,nagyon edi a pocid :D

Evus,nehogy ezen aggodj,hiszen minden kismaminak masmilyen a pocija.Ez függ alkattol,magassagtol,sulytol...stb. :wink:
Nekem sem olyan hatalmas a pocim,a dokim megis azt mondta az UH-on hogy,szep nagy baba.Unokatesomnak pl. alig volt hasa a 9 honap alatt,es megis egy majdnem 4 kg-os egeszseges,nagy babat szült.Remelem megnyugodtal.. :wink:

Az en babom is rengeteget mozgolodik.Penteken pl fenekberugta az apukajat is :lol:

Szep napot kivanok mindenkinek,remelem mindenki jol van.

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!

Mi is szerettünk volne már nagyon régen Hollókőre menni, de edig sajna nem jutottunk el. No majd tavasszal :wink:

Reni!
Hogy-hogy ilyen korán kell menni terhelésre??? Nekem a Klínikán a dokim 24. hetet mondott.

Kép
bettó
 
 


Giga!

Édes a kis csajszi :)

Kép
bettó
 
 


gIGA!
NAGYON CUKI KISLÁNYOD VAN!!! :lol: :lol:

Bettó!
A 20.hét után kell menni terheléses cukorra.
2hét az eredmény.Majd a 24hetes tanácsadáson tudom meg mi az eredmény!!!

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Reni!

Uh... pedig lelkileg magam úgy készítettem, hogy még van 3 hetem. Ezek szerint jövőhéten nekem is túl kell lennem rajta :(

Kép
bettó
 
 


Bettó!

Ne is mond :lol: Én is viszem a párom,mert nagyon rossz a gyomrom a fura ízekre,nehogy visszajöjjön valami :shock:
Vinni kell magaddal 2dl fekete teát,egy citom levét belefacsarva.
Hátha elveszi azt az émyelyítő ízt.
Legalább hamarabb túlleszünk rajta :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Reni!

No igen. És az evéssel, hogy is állunk? Előtte tudom nem szabad, utána sem? Több citromlevet nem lehet beletenni?
Én attól nem félek, hog yvisszajön, csak arra vagyok nagyon "alergiás", hogyha éhes vagyok és nem ehetek. Na azt nagyon utálom. Főleg most. :evil:

Kép
bettó
 
 


Bettó!

Megiszod a lötyöt,és utánna 2óra múlva kell visszamenni,utánna megszúrnak és a 2.szúrás után ehetsz.
A citromlé mennyiségére azt mondták,hogy 1citom leve :lol:

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


sziasztok,
nekem az orvosom meg a védőnő sem mondta h mostanság lenne esedékes a terheléses vércukor - egyáltalán nem is beszéltek erről, én meg máshol sem hallottam még (hihetetlen mennyi új információja lesz az embernek a babyre várva)
bár ahogy nézem nem vagyok annyira elkésve mert 10-én megyek az orvosomhoz, s gondolom akkor elküld majd.
ez a teás dolog arra vonatkozik? ilyen pocsék lesz? :?

köszi a poci-méret-infokat :D kicsit megnyugodtam. meg úgyis úgy rugkapál egész nap a lolám - bizti minden rendben van. azert ez furcsa. szeretnék óriási gömbölyű pocakot - majd meglássuk.

Kép
évus
 
 


Évus!
Tutira lesz szép óriás, gömbölyű pocakod. Emiatt ne izgulj! :lol:

Én azt sem tudom, hogy mikor kell mennem a dokimhoz... :oops: Íhy hogy fog elküldeni a terheléses vércukorra? Nem úgy van, hogy afp után csak valami harminc egynéhány hetesen van kötelező uh? Ahhoz képest, hogy tavaly szültem baromira nem vágom már ezeket. :oops: :?
Egyébként tényleg nagggyon sz.r az a lötty, amit ilyenkor az emberrel lenyeletnek. Én majdnem visszaküldtem az egészet. Az volt a szerencsém, hogy egy korty víz megengedett volt utána. :shock:

Bettó!
Beírhatod a táblázatba, hogy ha lányzó lesz a pocaklakó, akkor Hajnalka lesz. Egyébként többek szerint fiú. :wink: Fiú nevük viszont még mindig nincs.

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Na megvolt az UH.Minden rendben a picurral és lehet,hogy kislány!(Vagy túl kicsi még a kukija :lol: )

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Évus, hogyha gondolod, szivesen beírlak a táblázatba, hogyha leírod az adatokat :wink:
Éhgyomorra kell menni ugye?

Edina gratula a kis punishoz :)
Giga nincs meg az előző kiskönyved, meg leleteid, abból lehet megtudnád, hogy nálatok, hogy mennek a dolgok :wink: Szép a Hajnalka név, már be is írtam :wink:

Pusszi

Kép
bettó
 
 


Bettó!
Hogy neked mennyi eszed van! :wink: :lol: Ez nekem eszembe sem jutott. :D

Kép
Kép
giga1
 
 


sziasztok,

Bettó! okés, szívesen :) Évus, 18 vagyok, baba neme kislány, neve Lola lesz, szülés helye Szent István kórház, ideje 2008 02 12, első baby, vizsgálataim: okt 10 doki, most csak ennyit tudok :)

Giga, nekem is mindenki azt mondta h kisfiú lesz, már szinte sulykolták belém, nehogy mást merjek szülni :D de én éreztem h kisscsaj lesz belőle. fontosabbak a megérzések. meg h egészséges.

p. szép napot

Kép
évus
 
 


amugy egy kicsit irigyellek titeket, mert így 18 évesen mindenki azt kérdezi h és az apja meg van még?!? :lol: (meg ám. )

Kép
évus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: