Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Uxi!
Szia! :) Nekem ismerős vagy a téliből, meg párszor írtál még az őszibe is. :) Viki most múlt 13 hónapos. :)

Elveimmel ellenkzőleg elmentem ma (többek között) a 2in1-ba és vettem, pár felsőt, sajnos horror áron. :evil: De nagyon csinik. :) Tiszta pech, tele vagyok nyári cuccokkal, amiket úgysem fogok tudni hordani, ezért be kellett újítsak pár darabot.

Este jövök én is. :)
Vendég
 


Uxi szia!!

Dóri, én is vettem már nadrágot meg szoknyát, meg kardigánt, meg egy farmert (nem mintha szükség lenne rájuk egyelőre rámjönnek a rendes ruháim). Ne kérdezd, hogy hová lettek az elmúlt 3 terhesség alatt hordott cuccaim, nem tudom... :shock: :lol: Kaptam mindig kölcsön, meg én is kölcsönadtam őket, leharcolódtak... Meg hát kell egy kis változatosság is... Még fölsőt nem vettem, de lehet, hogy egy borús januári napon arra is sor kerül. :wink: Csak a tavaszvégi szülésben az a "baj", hogy téli-nyári ruha egyaránt kell... Hát ennyi luxus talán belefér. Mármint hogy kilenc hónapos terhesen is lesz rajtam ruha. :lol:
A mai vérvétel eredményeképpen immár negyedszer is ki fog derülni, hogy a vércsoportom B+. :shock: :) Vajon miért kell ezt mindig ellenőrizni???

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok lányok!!!

Vércsoport vizsgálat: Szerintetek ezt nem lehet elkerülni? A védőnőm azt mondta, hogy, ha elviszem a régi kiskönyvemet neki, ahol ugye szerepel a vércsoport, akkor automatikusan átírja nekem. ...Viszont akkor miért adott a doki beutalót rá??? Ráadásul a Vörösvári úti laborban nem végeznek ilyen vizsgálatot, Margitosok, nem tudjátok, hogy akkor hová kell menni? Köszi a segítséget előre is!

Terhesrucik: Én megőriztem sok mindent, ráadásul mindkét gyermekem júniusi, így gyakorlatilag mindent hasznosítani tudok, de persze szeretnék majd néhány új holmit!!!A 2in1 ennyire drága? Hol van üzletük?


Anna, :)
én is 23-ra voltam kiírva. Zsófi a Kútvölgyi Kórházban született, így nem találkozhattunk, de egy barátnőm 23-án szült császárral a Margitban. Vele biztos találkoztál, Annamarinak hívják, a kislánya pedig Anna Lili..... Ha fiúnk lesz, mi is a Marci névvel szimpatizálunk. Márton vagy Marcell a kicsi?


Ma lassan 2 év után végre kimozdultam itthonról teljesen egyedül!!!! :lol: :lol: :lol: A nagyszülők elvitték Zsófit, így megkezdtem a karácsonyi vásárolgatást, úgy kipurcantam a végére, hogy csak na
:)
De nagyon klassz volt, jó dolgokat vettem, férjemuramnak nem csak a névnapja, hanem a szülinapja is a közeljövőben lesz.... Igazi ajándékhegyeket kap ilyenkor a Drága :wink:

Erka
mankababa
 
 

 
 

Erka, nekem a Sztanyik a háziorvosnak írt egy levelet vagy mit, hogy küldjön el vérvételre, amit ott meg is csináltak, persze két különböző alkalommal, össz. 2,5 óra sorbanülés árán...
vércsoport... a Nagy Kérdés... :)

Húúúúúú férjnek adható ajándékötletre vevő vagyok ám!!!

Bár most ellátott ötletekkel az uram, de azért... ha nem titok... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Nekem csak hasig érő felsőim, csípőnadrágjaim és hasonló hasznos ruhadarabjaim vannak, szerintem komplett ruhatárat kell beszereznem :(
A nadrágomon már nem tudom begombolni a gombot, próbálom blúzokkal takargatni, de lassan tényleg be kell szerezni pár "ápol és eltakar" felsőt.
Ha valaki ismer olcsóbb kategóriájú kismamabutikot, nagyon megköszönnném!

Rita, főiskolán Hr szakra járok levelezőn...munka mellett... Mivel az álomkór és az ólmos fáradtság engem is elkapott, gondolhatod mennyire tudok tanulni :( pedig szombaton vizsgázom. És Te mit "tanulnál"?

Férjes ajándékötlet nekem is jól jönne. Az én uram az a fajta, aki azonnal megvesz magának mindent ami megtetszik neki. Az ilyennek a legnehezebb vásárolni :(

Még nem tudtam beszerezni a háziorvostól a pecsétet. Ez létfontosságú? Mindíg ezren ülnek a váróban, és ilyenkor azt gondolom hasznosabban is tudnám tölteni az időmet.
Furcsa, hogy talán életemben nem töltöttem annyi időt orvosi várókban, mint amióta terhes vagyok.

Csilla
Vendég
 


[/b]Dóri, mi van a vonalzónkkal?
Vendég
 


Vércsoport :lol: :lol: :lol: Nálam is mindig kiderül, hogy ni-ni O Rh pozitív.. :lol: De rend a lelke mindennek az egészségügyben, hisz' tudjuk. :roll:

Csilla, szokott sz@rakodni a Lilypie-os oldal, helyreáll magától és újra lesz. Legalábbis eddig így volt. Terhesség = várakozás. :lol:

kismamabutikok mind drágák szerintem. persze vehetsz használtan is a babaszobán például. Ott jó áron kifoghatsz szinte vadiúj darabokat. Egy kifejezetten olcsóbb butik meg van itt Újpesten (Tip-Top a neve asszem), és nagyon szép cuccaik vannak, itt a fölsők olyan 4-5 ezerbe kerülnek. Vagy C&A. És érdemes Bécsben körülnézni, sokszor tizedeáron kapsz nagyon jó holmikat. persze, ha arra jársz éppen.

Erka, Bp-en asszem 2 üzletük van, egy a Mammutnál egy meg a körúton az Oktogon és Nyugati között. Árakról, én kicsit sokallom a 8 ezret egy kismamafelsőért, nem is az ára zavar, hanem, hogy mindezt egy kismama cuccért adom ki, amit az életbe nem veszek fel többet, csak ezalatt a 9 hónap alatt hordok. De a 2in1-osok azért jók, mert egyrészt nagyon szépek, jó az anyaguk, másrészt mert szülés után úgyis marad hasa az ember lányának, és nem tudom magam belepaszírozni a jó kis topokba meg hasonló kis rucikba, ez meg pl. jó lesz majd akkor. :)
[/b]
Vendég
 


Szóval miómaügyben:
Beszéltem egy Schöphis dokival telefonon, aki ismeretlenül is ellátott jó pár jótanáccsal, megyek is hozzá jövő héten. A Kismamás Boros Judittal is beszéltem, ő már sokkal felületesebb volt, inkább csak a "kérdezze meg a nőgyógyászától" válaszokat adta, de azért még egy vélemény. Közben már határozottan érzem a pici mozgását, ez is megnyugtat.:)

Csilla, hogy beszélhetsz ilyen butaságokat, hogy elmész, mert nincs elsőszülötted? :twisted: Biztos jönnek még első babások, de addig is téged "istápolhatunk, mint "tapasztalt" kismamák... :twisted:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi,
megoszod majd velem az orvostól hallottakat? Mivel én is folyamatosan aggódom a myomám miatt, talán tudsz pár újdonságot mondani. Előre is köszönöm!
(És eszem ágában sincs ám itthagyni titeket!)

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Erka, persze hogy ismerem Annamari barátnődet! Egy szobában szenvedtünk a császár után, aztán mikor a rooming-in-be mentünk, akkormeg egymás meletti szobában voltunk és sokat panaszkodtunk egymásnak (pl. hasi seb, szoptatási nehézségek stb.). Mikor hazamentünk még egy ideig emileztünk, de aztán ez elmaradt. Mi van vele? Nem tervezik még a következőt? Puszilom őket!

Dóri, most az új redszer szerint a 15 hónapos oltást kétfelé vették, és 15 hónaposan csak az MMR-t kapják és 18 hósan a HIB-et és OPV-t.

Csilla, én a Mammystic-ben vettem egy-két cuccot anno, de az is elég drága (Móricznál van és a Körúton azt hiszem Blaha környékén). Ha érdekel, megvan egy csajnak a címe és telefonszáma, aki háznál varr kismama rucikat , de az a 17. kerületben van, a világ végén... Az tényleg olcsó volt és szép darabok, aranyos csajszi:)

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Erka, Márton a Marci!
Szerintem is szép név:)
De még a Picur nevén nem gondolkoztunk, bár fiúnévből még van néhány a tarsolyban, a lánynevekkel hadilábon állunk...

Szegény MArci belázasodott tegnap este. Egész éjszaka nagyon nyűgös volt, a saját ágyában nem tudott áludni, úgyhogy mindig áthoztam mihozzánk, aztán mikor már nagyon rugdosott és nem fértünk el tőle, visszavittem, de utána újból felébredt....
NApközben is nagyon nyűgös volt, most este 38 volt a hője, kapott egy fél kúpot, elaludt, remélem jól fohunk aludni valamennyien:)

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Dóri, igen nekem is ismerős vagy! :wink:

Az őszibe nem csak párszor írtam, februártól október végéig állandó tag voltam, csak mellette a téliben is, és a szülés után a kettő sok volt, mindkettő nagyon pörgős topik.

Igazából a télibe írtam többször, meg ott jobban is éreztem magam, így az ősziből szép lassan eltűntem. Segített ebben, hogy ott jópárszor puskaporos hangulat volt, nekem meg nem hiányzott a veszekedés, főleg, mikor a szoptatós-tápis vita volt.:?
Meg ott is sereghajtó voltam, október végiek nem voltak, novemberiek meg egyből a téliben kezdtek, így inkább ott találtam kortársakat.

Szerintem most is az augusztusiak már a 2007 őszibe fognak majd menni, valahogy ez a babanet sajátossága, az évszak utolsó hónapjában lévők szinte mindig a következő évszakos topikhoz csatlakoznak. :wink: Azért remélem, jönnek ide is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nektek nem görcsölt a hasatok az elején?
Emivel az első 10 hétben végig, most meg sehol semmi. Egyedül a mellem feszül és kezd fájni is.

Anna!
Úgy látom, köztünk csak 2 nap van (az én vonalzóm valamiért csak délben vált, így még a tegnapi kort mutatja).
Te mikor mész orvoshoz?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Csilla, látod már meg is javult a vonalzónk. :wink: :)

Uxi, látod, milyen szita az agyam. :oops: Voltak durva viták meg fröcskölődések szép számmal, és (többek közt) nekem is elegem lett, valahogy nem érzem úgy, hogy oda (is) kellene irogatnom. :? De harag nincs :) , csak elegem belőle. Igen, vannak "határesetek", pl én is május 4-re vagyok kiírva, de nem érzem magam tavaszinak, inkább nyárinak. :) Meg eddig mindkét gyerkőcömet túlhordtam, valszeg Őt is tovább fogom vmivel.

Ma megyünk a Brendonba megveszem a gyerekeknek (Vikinek meg az unokatesójának) az ajándékokat, amit kinéztem. Ma úgysem lehet babakocsizni, olyan rossz idő van. :(
Vendég
 


Anna :)
Marcikának jobbulást!

Szilvi :)
Ha van időd, részletesebben írnál?

Kismamaruha: nekem semmim sincs. Volt egy gatyóm, de az a 2 terhesség alatt tönkrement. Felsőket kaptam kölcsön. Meg eddig téli babáim voltak, most meg nyári. Én is szeretnék olcsóbb darabokat szerezni valahol.

Görcs: nekem nem görcsölt a hasam, inkább szúrkált, meg hirtelen mozdulatoknál fáj.

Tanulás: le a kalappal, aki terhesen, akár több gyerek mellett tud tanulni.

Én is végre holnap eljutok dokihoz. Már nagyon vártam.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Beírok majd mindenkit a táblába, de most nem otthon vagyok :D .

Csilla: én is levelezős, HR szakos vagyok :lol: . Hová jársz? (írhatsz privit is)

Nekem van 1-2 terhesgyatyóm, ami most jó (a többi az nyári), de nekem meg olyan gondom van, hogy vizsgázni mindenképpen zsebes nadrágban szeretek :lol: . Csak az egyik nacim zsebes, de az még leesik rólam. Micsoda problémák :roll: . Én is felsőkkel meg pulcsikkal vagyok gondban. Mostanában jobban szeretem a hosszúakat, amiket teljesen rá tudok húzni a hasamra, és olyanom nem sok van...

Magzatmozgás: én is mintha szoktam volna érezni néha a mocorgást - sőt, már pár hete. De szerintem is korai, azért nem is írtam... Persze még nem az igai rugizások, hanem csak nagyon pici valamik...

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok lányok!


Rita,
lehet, hogy felhívom a háziorvost, hogy akkor most hová forduljak vércsoport megállapítás ügyben.....
Ajándékok: tegnap a férjem lelkére kötöttem, hogy tilos belekukkantania a topicba és mivel megbízom benne... :lol: :
ingmániás, így egy vagyonba kerülő olasz (állítólag egyedi) inget vettem neki, hozzá illő nagyon elegáns nyakkendővel, ezen kívül az új Tankcsapda cd-t, az Üvegtigris 2-t DVD-n (moziba ugye nem nagyon jutunk el :cry: ), egy Wass Albert könyvet, egy Magritte albumot (élete, munkássága, képei) és még egy szép cipzáros kardigánt kell találnom neki, mindezt 3 részre osztva megkapja a név-, születésnapján valamint Karácsonyra :lol: Lehet, hogy nem túl fantáziadús ötletek, de biztosan örülni fog nekik. Tavaly Decanter magazin-előfizetést és szép dugóhúzó készletet kapott. Hát nem tudom, mit tudtok ebből hasznosítani... :?:

Anna,
de klassz, hogy ismered Annamarit, mindjárt fel is hívom és elújságolom neki :lol: Szóval Márton, az uramnak is így tetszik!!!

Többektől hallottam, hogy a 18 hós oltást inkább az ünnepek után adatják be vmikor januárban, hogy a mellékhatások ne ekkor jelentkezzenek. Nem hülyeség... Te mit tudsz az esetleges mellékhatásokról?

Szegény Marci, jobbulást neki!!!

Dóri,

köszi az infót, a Mammutnál lévőt majd jól megnézem magamnak!! :lol: Én anno a Waiting for you üzletében vásároltam a Ráday utcában, ott sem voltak olcsóbbak a ruhák, sajnos ezek az üzletek megtehetik, hogy ilyen árakon dolgoznak.... :x

Lányok,

segítene nekem vki abban, hogy ha elkészítem a vonalzót, azt hogyan tudom csatolni a hozzászólásaimhoz, illetve, hogyan lehet elérni azt, hogy automatikusan megjelenjen ? Nagyon köszönöm!!!

Magzatmozgás:

én még semmit sem érzek és a hasam is csak akkor látszik, ha jól teleeszem magam :D Zsófival a 19. héten éreztem először,de a 2. gyereknél azt mondják ez hamarabb bekövetkezik, mert már ismered a jelenséget! :wink:

Szép napot Nektek!

Erka
mankababa
 
 


Erka :)
Az elkészített vonalzódnál az url kezdetű részt kijelölöd, másolás, itt a babaneten a profilodban az aláíráshoz bemásolod.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a védőnőnél és VAN KISKÖNYVEM :D :D :D !

Anna!
Marcinak jobbulást, gyógyuljatok hamar!

Erka!
Vonalzó készítés terén én tök béna vagyok :oops: , nekem a férjem csinálta :lol: !

Magzatmozgás:
Adélnál kb a 13. héten éreztem elöször. Eleinte nem is tudtam hogy az :wink: .

Kismamarucim nekem sincs sok. Sőt! van egy farmergatyóm egy 3/4 újjú, és egy ujjatlan tunikám. Ja és egy alkalmi gatyám ami tök vékony! Tegnap találtam egy csomó kismamaruha szabásmintát. Rögtön felhívtam az egyik rokonunkat, és megdumáltam vele hogy varr nekem pár göncöt 8) !

Tegnap nagytakaritottam ( ablak, függönymosás stb..), este úgy estem be az ágyba, de mát hajnali fél 3-kor kipihenten ébredtem, és nem tudtam visszaaludni :evil: !

Vércsoport vizsgálat:
A férjem Rh B- , én Rh O- , és Adél is az én vércsoportomat örökölte. Erre most beakarják adni az ellenanyagot, hiába mondom hogy a férjem is neg.
Miért jó ez nekik???

Na lépek, majd még visszanézek estefelé!
Sziasztok Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok,

Bocsi, ha zavarnék, én az 2006 ősziektől vagyok, ha valakit érdekelne, írjon privit.

Feldobok egy apróhirdetést :

Bencus közel 6kg és kinőtte a pelusait!!! (combos a drágaságunk )Mi meg jól bespájzoltunk belőle

Huggies, 3-6kg-ig, 36db-os, van egy csomó belőle, 1000Ft/csomiért átadjuk őket. Egy szépséghibája van, ne ma mostani Micimacis díszítés, hanem 2004-es, halacskás. Csak nem sértődnek meg a babák ezért :wink:

KépKép
Kép
jadey
 
 


Köszi Nelli,

most kiderül, sikerült-e?

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziaszotk!

Úúúúúúúúúúúúúgy szeretném érezni én is, hogy mozog a Bubim!
Annyir irigyellet Titeket :lol: tegnap este lefeküdtem, csendre intettem a páromat, és erősen figyeltem befelé hátha megérzek valamit. Mondtam a gyermeknek, hogy adjon valami jelet, erre kordult egyet a gyomrom :) De sajnos semmi olyat nem éreztem amire rá tudnám fogni, hogy a baba produkálta :(

Ma reggel viszont...zsákostul küldte a jeleket! Hosszan hajoltam a wc fölé, mire megnyugodott. Az történt, hogy a vitaminokat 2 (!) korty málnaszörppel vettem be. A baba viszont nem szereti az édeset, és ettől a minimális mennyiségtől is óriási cirkuszt csinált.
Tényleg, normális az, hogy egy kocka csokit vagy túró rudit sem tudok megenni? És ez azt jelenti, hogy kisfiú lesz?

Timóca, én ZSKF-es vagyok, 2. éves. De jó lenne, ha Te is oda járnál!!!!!!!
Hogy bírsz tanulni? Esténként rendszeresen rámesik a könyv, ilyenkor a párom betakargat, úgy sem ébredek már fel reggelig :) :)

Erka, a magazin előfizetés nagyon is jó ötlet! Én egy szép óradobozra gondoltam, van 8-10 órája mindig csak bedobálja a fiókba őket.

Anna, varrónő ismerősöm nekem is van, és fel is fogom keresni! Lehet, hogy sokkal olcsóbb lest varratni pár darabot, mint megvenni őket. És legalább egyediek lesznek :)

Erzsó, a szabásminta nem scannelhető?
Vendég
 


Sziasztok!

Erka, a 18 hós oltások közül mindkettő emlékeztető, mert már kapták (OPV-t 3,4,5 hósan, Hib-et 2 hósan) és akkor sem volt semmi reakció. Marci egyébként sem nagyon volt lázas az oltások után max. egy kis hőemelkedés és nyűglődés az oltás napján-másnapján. Én inkább beadatom decemberben, mert ugyanis én is tanulok! És dec. közepén kezdődik a vizsgaidőszak, ami január végéig tart. Én nem PR-t, hanem a Károlin jogot tanulok levelezőn. Kicsit tartok a mostani vizsgaidőszaktól, mert ahogy MArci egyre nagyobb ,alig alszik napközben, és ha ébren van, nemsokat tanulok mellette (persze majd kénytelen leszek). Meg az előző vizsgaidőszakokban anyukáméknál laktunk még, és ha anyu délután hazajött a munkából, eljátszott vele egy kicsit. Most meg ez nem lesz.

Uxi, én is figyeltem, hogy csak 2 nap van köztünk!
Dokihoz jövő héten vagy azutáni héten megyek. Lehet hogy jövő héten felhívom, hogy tudjon rólam, és megkérdezem, hogy mikor lene jó. Valahogy nem vagyok annyira ráizgulva a témára mint anno. Akkor már az 5. héten mentem uh-ra, persze csak egy kis pötty látszott és visszarendeltek 2 hét múlva, amikor már a szívét is lehetett látni. A védő nénihez meg majd utána valahogy, mikor MArci oltása miatt amúgy is kellene menni.

Amúgy Marci tegnap éjjel csak 1x ébredt fel 11 körül, akkor magam mellé vettem és végig aludtuk az éjszakát, ma reggelre mintha elfújták volna a betegséget! Persze kicsit nyűgibb, meg nem olyan jó még az étvágya, meg a zenebölcsiben sem pörgött annyira, mint szokott, de láza nincs, és egész nap uganúgy rosszcsontkodott, mint előtte.
[/url]

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Sziasztok!

Anna, hamar regenerálódnak ezek a babák. :) Nálunk januárban lesz esedékes a 15 hós oltás, hát nem örülök neki, eddig egyszer ütötte ki Vikit egy oltás, ráadásul ő pont a keveredős időszakban volt oltva, amikor még a régi volt a "kötelező" (=támogatott), de lehetett az újat kérni (én kértem, azaz fizettem), aminek sokkal kevesebb (állitólag) a mellékhatása meg jobb stb. (Na persze, aztán meg volt a tévében a megfagyott oltások esete.. :evil: ). Szóval gondolom Viki már az újat kapja (mint mindenki már), de én is úgy tudom, hogy elég brutálul kiüti őket szegényeket. :(

Csilla, én, a nagy csokizabáló rá sem bírtam nézni a Milkára (még a lila színtől is irtóztam) egészen hétvégéig. Azóta.. :oops: :lol: Szóval ez is tök normális.

Nem tudom mitől, de rámjött ma az álomkór, pedig 8-kor keltünk fel mi lányok :D (fiúk szegények fél 7-kor :oops: ,) pedig a buzi show után lenne a Házon kívül a kismama-szülés témával, és azt spec megnézném, de hogy maradok addig fenn??! :shock:
Hányás :(
Vendég
 


A sajnálkozást a hányásra (:() a csokizabálás utánra akartam írni. :oops:
Vendég
 


Dóri, a 15 hós MArcit is megviselte (mármint az MMR), utána kb. 10 nappal, mint a nagykönyvben meg vanírva, belázasodott, és piros kiütések jelentek meg az egész testén. Szerencsére csak 2 napig tartott, de nagyon rossz volt, pedig előre felkészített a doki meg a védőnő is, hogy ez várható.

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Sziasztok!

Csilla: eredetileg én is oda akartam jelentkezni, de ott GYED alatt nem járt tandíjmentesség, így inkább a KFR-re mentem (szintén 2. éves :lol: )
Tanulni én sem nagyon tudok, márcsak a lányom miatt se... De ha alszik, akkor én is álomkóros vagyok :oops: , muszáj aludnom vele délben.

Nelli: ideiglenesen írtam be Neked terminust, aztán majd javítjuk :oops:

Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, írtam privit![/b]
Vendég
 


Lehet, hogy hülyeség, de én be vagyok rezelve a 15 hós MMR oltástól.

Anna, te is írtad, hogy kiütések, meg minden, tehát olyan, mintha rubeolásak lennének, nem?

És én NEM voltam rubeolás! Vajon nem fertőzhet meg a beoltott baba?!
Nehogy elkapjam tőle, pont 12-13 hetes leszek még csak akkor. :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Bocs, csak beleolvastam, és Uxinak írnék!

Uxi!

Szia, én is emlékszem rád a 2005 ősziből :lol: Gratulálok a Kistesóhoz! Ne aggódj, én megkérdeztem a dokinénit, és azt mondta, hogy az oltási reakció nem fertőz! De ha az megnyugtat kérdezd meg Te is a gyerekorvosotokat! :D Amúgy ettől a nyomvadt oltástól én is be vagyok tojva rendesen! Peti még szinte nem is volt beteg (kopp-kopp-kopp) nem tudom, mi lesz, vagy hogy viseli, ha lázas, vagy akármi más tünetet produkál majd! Pont ezért kapja január elején, az esedékes dec.közepe helyett, hogy ne az ünnepekben legyen beteg :(

Mindenkinek további jó babavárást kívánok!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Uxi, szerintem sem kell izgulni az oltás miatt. A lányomnak sem volt tőle semmi baja, pláne nem nekem :lol: . Szerintem a babák oltása nem fertőz, de azért tényleg kérdezd meg vagy a gyerekdokit, vagy a te nőgyógyászodat, csak hogy megnyugodjál.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Köszi!

Majd megkérdem a dokibánkat, legfeljebb ha nem vagyok teljesen nyugodt, megdumálom vele, hogy 1-2 hónappal később adja be. Akkor már túl leszünk a kritikusabb időszakon.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Csilla :)
Én sem kívánom az édeset, pedig a lányaimnál csak azt tudtam enni, de én nem gondolom, hogy fiam lesz. Valahogy nem hiszek benne. De a népi hiedelem szerint aki sósat kíván, annak fia lesz :lol:
13 hetesen még nem kell semmit érezni, szóval ne aggódj!

Timi :)
Köszi, hogy beraktál a táblába!

Oltás: az én gyerekimnek max. egy kis hőemelkedése volt, semmi több. Ez is gyerekfüggő.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Voltam végre UH-n, és minden rendben van :lol: Pont akkorára számolta a doki, mint én, és a mérete is megfelel a korának, 13 mm. Szépen vert a kicsi szíve. 4 hét múlva kell megint menni. Kicsit megnyugodtam!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


SZiasztok!

Nelli!!! gYere már a másikba is, mert én fogom bejelenteni!.:)
Gratulálok! Ez a sós kívánás már eléggé érdekes jel, nem? Pedig te szereted az édességet, én úgy emlékszem... Hogy megy az alvás mostanában???

Éni s nagyon féltem a 15 hós oltástól, jól ki is toltam a 18 hós koráig, és akkor, nyár közepén adattam be 2 részletben...:) De a csuda érti ezeket a lelki dolgokat, mert még így is annyira beteg lett tőle, hogy AB-t kellett kapnia.:( Szóval én félek az oltástól, és a gyerek lesz beteg... Talán az a megoldás, hogy nem kell félni!!!
Azóta megmár más felosztásban is adják...

Csilla, málnaszörpöt akkor ne igyál!!! :) A doki olyanokat mondott, hogy minél kevesebb fehérjét egyek, tehát húst nem nagyon, tejterméket savanyítottat, igyam a Béres cseppet, magne B6-ot, és a legfontosabb a pozitív gondolatok!!!!
Érdekes, hogy a húst és a tejet eddig sem kívántam, úgy nyomtam befelé néha, de neme sett jól... A lombikosoknak sokták ajánlani a fehérjét a méhnyálkahártya vastagításához, most nálunk épp az ellenkezője a cél.... Ez a pozitív gondolkodásra terelés meg azért tetszett, mert nekem most egy kicsit egy pszichológus-nőgyógyász kell, szerintem ennek az agyban kell eldőlnie, amiatt... Szóval nagyon várom a jövő szerdát, akkor megyek hozzá, meg megint megmérjük a csomót, hogy nőtt-e.
Nem emlékszem, te dolgozol? mert énmost nem bírnék. valahogy sokkal gyengébb, fáradtabb vagyok ezzel a terhességgel, mint az előzővel, amit végigdolgoztam... Neked mit mondott a doki, ez veszélyeztetett terhességnek minősül??

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi!

Érdekes, nekem tejet kell innom :lol:
Én dolgozom és eredetileg úgy terveztem, hogy az utolsó hónapig maradok. Az orvos azt mondta, hogy bármikor ki tud írni ha úgy akarom.
Nem mondta, hogy veszélyeztetett lennék, de ez talán függhet a myoma tipusától és méretétől is. Megmondom őszintén, én nem igazán foglalkozom vele... eddig nem is tudtam, hogy ott van és semmilyen tünetet nem okoz, a babát sem bántja. Tényleg a pozitív hozzáállás a legfontosabb :) Mindenképp írd meg mi volt szerdán, de biztos vagyok benne, hogy nem lesz baj.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, ha nem gond :oops:

30 éves vagyok (szerintem a szülinap után foganhatott a babó), és ez lesz az első gyerekünk. 1 éve mentem férjhez, budapesti vagyok.

Csatolom a legfrissebb sztárfotót :) Kép

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Evica, üdv itt! Nagyon édi a pocaklakód!

Uxi, az oltási reakció nem fertőz, tehát nem kell mitől tartanod. Ha mégis félsz, halasszátok el az oltást. Marcinak 2 napig volt láza meg a pöttyök, de olyan vidáman rohangált fel-alá a lakásban, hogy csak na. Illetve egy kicsit nyűgibb volt, de inkább én voltam megijedve....

Szilvi, én már most úgy érzem, hogy fáradékonyabb vagyok, gyengébb mint az előző terhességnél. Nem értem, akkor hogy tudtam dolgozni a 32. hétig? tegnap már kezdődött az étvágytalan időszak, nincs hányingerem még, csak úgy érzem, hogy telítve van a gyomrom, és nem vagyok éhes, alig van olyan kaja, amire rágondolva azt gondolnám, hogy azt szívesen megenném. Marcival 3-4 kg-ot fogytam az első 3 hónapban, remélem ezt most nem lesz így... Szinte csak gyümölcsöt, meg nagyon könnyű kajákat ettem.
Most ez egy kicsit korai, hogy máris így érzek...:(

Nelli, örülök, hogy minden rendben van a babával! Szépen növekszik!

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 


Anna, éni s soktam így érezni, szinte szédülök az éhségtől, és csak állok és lesem a hűtő tartalmát, mert szinte semmi nincs, ami jl esne.Viszont én most is húst hússal ennék, meg párizist, felvágottat, kefírt.
A csokifüggőségem viszont alábbhagyott.

Lehet, hogy megint lány lesz? :wink: De jó lenne!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hú, jó sok gépelési hiba... bocsi.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Miért uxi? Emivel miket kívántál?

Bár mondjuk nálam semmiféle extra kívánósság nincs.

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok!

Lányok, van tippetek arra, hogy milyen márkájú párásítót érdemes venni? Olyat szeretnék, amibe tehető illóolaj is. Ne legyen őrült hangos sem, mert azt nem szeretném.

Nálunk újra begyűrűzött a nátha némi köhögéssel. :( Így elég szarul aludtam, konkrétan 11-től éjfélig, aztán fél 2-től reggel 8-ig.
Vendég
 


Uxi :)
A sós nem fiút jelent? Én mindkét lányomnél sok édességet ettem.

Dóri :)
Párásítóval kapcsolatban nem tudok segíteni.
Jobbulást Nektek!

Köszönöm a gratulációkat!

Már csak ezen az émelygős időszakon lehetnék túl, mert két gyerek mellett ezt már nehezebb viselni.
Fejem is fáj két napja. Lehet, hogy melegfront van?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok lányok!

15 hós oltás: Zsófinál semmi problémát nem okozott, szóval Uxi szerintem ne aggódj, egyáltalán nem törvényszerűek a pöttyök!!!!


Anna,

Annamari örült Neked! :D Jól vannak, lassan majd ők is szeretnének tesót Lilinek....
Köszi az infót a 18 hós oltással kapcsolatban, lehet, hogy akkor mégis beadatom még Karácsony előtt, de 13-án megyek védőnőhöz és megbeszélem vele.
Régebben téma volt a védőnő szerepe, fontossága: nekem mázlim van, tündéri védőnőnk van, fiatalos, praktikus gondolkodású és nem utolsó sorban 2 gyermek édesanyja- ez utóbbi szerintem nagyon fontos!!!!

Nelli,
gratulálok, hogy minden ok a babóval!!! Nem lehet könnyű émelyegni 2 gyerek mellett, nekem 1 mellett is borzalmasan nehéz!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a gyomrom felső részénél, jobb oldalon időnként tompa szúró fájdalmat érzek? Főleg éjszaka jelentkezik. Jó hipochonder módjára :) már mindenre gondoltam...Holnap megyek ultrahangra, remélem minden ok lesz a babóval, szorítsatok!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Mondjuk én is inkább sósat eszem. Bár én sose voltam édesszájú igazán.

KépKép
evica76
 
 


Emivel is húst kívántam, az édességet csak a harmadik harmadban.
Meg szülés után, de akkor minden mennyiségben. :D


Nelli, pont nemrég olvastam valahol, hogy a terhesség alatt a hormonok okozhatnak fejfájást, hasonlót, mint amit néha a fogamzásgátlók váltanak ki. Nekem is szokott fájni.

Dóri, a téli topikban nagyon dícsérték a Solac pingvint, többen olyat vettek, jókat írtak róla.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

mankababa, nem lehet, hogy gyomorégés? Ilyenkor a gyomorizmok is ernyedtebbek, és lehet egy kis visszafolyás a gyomorszájnál.

dÓRI, Nekünk pingvinünk van, már negyedik éve gyűrjük, tényleg nagyon strapabíró, de ebbe nem lehet illóolajat tenni. Meg nagyon sajnálom, hogy nem lehet a páratartalmat beállítani, tehát ha elindítom lefekvéskor, és Dorka nem ébred hajnalig, mindenből csavarni lehet a vizet. :shock: Persze egy időzítővel ezt is meg lehet oldani. AMik komolyabbak, 40-50 ezer körül vannak, és azokba még vmi vízlágyító patront is kell venni. De nagyon látványos, amikor bekapcsolom, és percek múlva már mindkettőnknek fújnia kell az orrát, mert az addig beleszáradt váladékot oldja... Ti is elkezdtétek a náthás időszakot? Nekem most Dorka a dackorszakát abban éli ki, hogy NEM AKAR orrot fújni. HIába csel, könyörgés, fenyegetés, akármi. Így marad a porszívó.:(

Émelygősöknek kitartás, lelkesítsen titeket, hogy nekem már sokat javult... :)

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a hozzászólást párásító ügyben. Utánanézetek férjjel. :)

Erka, mi volt uh-on?

Még mindig megy a taknyoskodás nálunk. De éjszaka alvás van, pluszban még ezerrel jönenk e kisőrlők Vikinél.

Én hétfőn megyek a 18. heti genetikaira, és nagyon várom. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri

Köszi az érdeklődést. Nektek pedig jobbulást!!!
Hála Istennek minden ok a babóval, CRL= 54 mm, a vizsgálatot végző hölgy szerint pont a korának megfelelő, nyaki redő 1 cm alatt, tehát ez is rendben. Szép, egészséges, integetett a kezecskéivel, hasról oldalra fordult, nagyon mozgékony kis Tündér!!!
A szúró fájdalom pedig 2 éjszakai szenvedés után elmúlt, gyanítom, hogy vmi epe probléma, ez általános jelenség a családunkban, a terhesség pedig még jobban hajlamosít ilyesmire...:( Próbálok azóta lightosabban étkezni és úgy veszem észre, hogy ez segít.
Szilvi, lehet, hogy a gyomorégéshez is köze van, ez ugyanis, szinte a terhesség kezdete óta kínoz!!! :x

Hogy vagytok? Jól telt a hétvége? Mi megint vásárolgattunk, szinte mindenkinek megvettük már az ajándékokat, illetve, aki még hátra van, annak is kitaláltuk már a meglepit!!! :wink:

Erka[/b]

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Jól telt a hétvégénk, a kertben dolgozgattunk, Marci anyukámnál volt, így kicsit szabadabbak voltunk:) Meg tőle nem sok mindent lehet csinálni...

Uxi, nekem inkább az édesség jön be, de abból is a light-osabb, most pl. túrókrémet ettem, meg a gyümölcsök pl. mandarin, narancs. Nekem MArcival is így volt, tehát lehet hogy a kis Picur is fiú?
Majd meglátjuk.

Ti mikor mentetek először dokihoz? mert én MArcival már ilyenkor túl voltam az első uh-n, most meg még semmi, illetve majd a héten akarom felhívni a dokimat.

Erka, örülök, hogy minden rendben a babával! Ügyesek vagytok, hogy beszereztétek már a karácsonyi ajándékokat!
Hát mi még el sem kezdtük...

Dóri, jobbulást nektek!

Anna és Marci
KépKép
Kép
anna78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: