Új privát üzeneted érkezett!

Ludmilla!
Duracell. :lol: :twisted: Mi is mindig ezt mondjuk.

Boeske!
Álommanókat köszi. :oops: Nyitom az ablakot!! :wink:

Sudi!
Köszi. :oops:

Hanimana!
Köszi. :oops:
Igen, a szőke az én dokim :) . Ez a 2 dokinő van csak ott.
Magenheim Ritát imádom :D . És mindenki más is, aki egyszer járt nála.
Én péntek este kezdtem fájni, és szombaton hajnali háromnegyed 1-re bújt elő a fiatalúr! 8)
Mivel azonnal nem volt hely a babásban, így az első 2 estét (szombat-vasárnap) a normál osztályon töltöttem 6 ágyasban. :? Hétfőn reggel raktak át babás szobába :D , a maradék két éjjelt (H-K) ott töltöttem. 8) 8) Én a folyosó végén a bal oldali szobában voltam, tehát szemben veled. Szerdán délelőtt jöttünk haza.
Táblánk: leírom, milyen adatok kellenek még, amiket eddig nem írtál le. Persze ezek megadása nem kötelező, csak ha akarod.
Megnéztem. Mindent megírtál, csak annyi hiányzik, hogy hányadik baba. Gondolom első ugye? :?: Van honlapja?? Ha akarsz, válaszolj, ha nem nem. És én legközelebb felteszem ide a táblát, ha kész, és megnézheted.
Mércét úgy tudsz csinálni, ha valamelyikünkére rákattintasz, és akkor arra az oldalra lyukadsz ki, ahol lehet gyártani. Persze több ilyyen oldal is van. Ott csinálsz egyet magadnak, ennek a kódját elküldik neked e-mailbe. Ezt a kódot kell beillesztened a profilodban az aláírás helyére, és akkor mindig iderakja a hozzászólásaidhoz a vonalzót az aktuális napnak megfelelően.
Ha kell segítség, szólj nyugodtan!! :!: :wink:
Mindjárt keresek neked ilyen oldalakat, és akkor meg tudsz nézni többfélét, hogy neked melyik tetszik.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 



Sziasztok!

Boeske!
http://www.bud.hu/sajtoszoba/kozlemenye ... e_hid=1324

Füles!
Marcinak jobbulást!
Fogacskák remélhetőleg hamar kibújnak.
Nagyon szép baba Marci!

Ed!
Nagyon jók a nyaralós/telelős képek. Jó sokat túráztatok.

Szilpa!
Nagyon durva, hogy Kende ennyire rosszul alszik. Fura, hogy órákat fent van éjszaka. Emma mikor fent volt sokat egyhuzamban, akkor üvöltött, mert valami baja lehetett, leginkább a foga. Ő sokszor kel igaz, de vagy gyorsan vissza is alszik, egy kis simi után, vagy szopi, és abba alszik bele.

Sudi!
Gery nagyon aranyos a pancsolós képeken, és az új ülése nagyon tuti.

Most olyat tettem, amit még később bánni fogok. Emma mióta botorkál, soha nem hagy nyugton, mert ha megunta fal és a bútorok melletti járkálást, engem, akar, fogja a kezem, irány a lakás minden zeg-zuga. Azért, hogy vissza tudjak kicist olvasni, nem szóltam, amiért kipakolta az egyik fiókot, pedig eddig még soha engedtem.

A mi éjszakánk is elég szörnyű volt, alig aludtam valamit, mert állandóan ébredt. Lehet, hogy egy másik fogacska, amit még nem látunk.

Emma mióta mutogat, kevesebbet beszél, vagyis mondja a saját nyelvén a tárgyak nevét, inkább csak rámutat, és nyög egyet, hogy én mondjam. Persze egész nap mutogat, és kérdezget, főleg a nagy kedvenceket.

Ti mennyi kajcsit adtok a babáknak? Nem akarom terhelni a gyomrát, de azért szeretnék haladni a hozzátápiban. Három szopit iktattam ki eddig (12-ből  ) viszont mennyiségre szerintem nem csökkent a tejci, mert az evés utáni szopi sokkal tovább tart.

Kép
dzsú
 
 

 
 

Sziasztok!

Boeske!
http://www.bud.hu/sajtoszoba/kozlemenye ... e_hid=1324

Füles!
Marcinak jobbulást!
Fogacskák remélhetőleg hamar kibújnak.
Nagyon szép baba Marci!

Ed!
Nagyon jók a nyaralós/telelős képek. Jó sokat túráztatok.

Szilpa!
Nagyon durva, hogy Kende ennyire rosszul alszik. Fura, hogy órákat fent van éjszaka. Emma mikor fent volt sokat egyhuzamban, akkor üvöltött, mert valami baja lehetett, leginkább a foga. Ő sokszor kel igaz, de vagy gyorsan vissza is alszik, egy kis simi után, vagy szopi, és abba alszik bele.

Sudi!
Gery nagyon aranyos a pancsolós képeken, és az új ülése nagyon tuti.

Most olyat tettem, amit még később bánni fogok. Emma mióta botorkál, soha nem hagy nyugton, mert ha megunta fal és a bútorok melletti járkálást, engem, akar, fogja a kezem, irány a lakás minden zeg-zuga. Azért, hogy vissza tudjak kicist olvasni, nem szóltam, amiért kipakolta az egyik fiókot, pedig eddig még soha engedtem.

A mi éjszakánk is elég szörnyű volt, alig aludtam valamit, mert állandóan ébredt. Lehet, hogy egy másik fogacska, amit még nem látunk.

Emma mióta mutogat, kevesebbet beszél, vagyis mondja a saját nyelvén a tárgyak nevét, inkább csak rámutat, és nyög egyet, hogy én mondjam. Persze egész nap mutogat, és kérdezget, főleg a nagy kedvenceket.

Ti mennyi kajcsit adtok a babáknak? Nem akarom terhelni a gyomrát, de azért szeretnék haladni a hozzátápiban. Három szopit iktattam ki eddig (12-ből :lol: ) viszont mennyiségre szerintem nem csökkent a tejci, mert az evés utáni szopi sokkal tovább tart.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Ed!
Nagyon jók a képek a nyaralásról! Az őslény park biztosan Marcit is érdekelné ha nagyobb lesz!

Szilpa!
Hát csak nem akarnak javulni ezek az éjszakák? Használjátok a kúpot? Az sem segít?
A homeos füzetkében ezeket javasolják babáknak alvászavarokra:
Borax 15CH ; coffea tosta 15 H
Hátha valamelyik segít.

Igen nagyon megijedtem mikor láttam, hogy véres Marci lepedője, de aztán mikor kivettem és láttam hogy eltűnt a szájában a borsó nagyságú véres duzzanat és ott a fogacska, akkor megnyugodtam.

Sudi! Megnéztem a képket! Nagyon jók.

Sajnos Marci nem igazán javul, még mindig nagyon náthás. Doki néninél ma is voltunk. Ő is csak ingatta a fejét és elküldött bennünket a Sváb hegyi pulmonológiai intézetbe kivizsgálásra.
Azt mondta nagyon gyanús, hogy asztmája van. :-(

Aztán gasztroenterológiára is kell mennünk az étel allergiák miatt.

Szóval ez a mai nap nem túl pozitív, de remélem nem lesz semmi baj.

Egyébként meg hulla vagyok, mert Marci sokszor felébred éjszaka. Nem csak a nátha miatt, hanem nagyon köhög, szinte fuldokol. Alig bírja abbahagyni a köhögést néha.
Édes kis babukám hozzá szoktatott, hogy átalussza az éjszakákat, így anya most nem bírja a gyűrödést.

Marci segít:

Kép

Füles
füles2006
 
 


Sziasztok!
Valami volt a levegőben, mert Rubi sem aludt gyakorlatilag egész éjjel. Gagyarászott, meg üldögélt a kiságyában, és ha kimentem a szobájából, sírva fakadt.
Gondoltam ma reggel bepótolja. Nem. Gondoltam akkor délben alszik akkor nagyobbat. Nem. Na , megpróbálom most lefektetni.
Viszont már mindenkinek megtudja mutatni a fülét, ha kérik, meg pápázik.
Hanimana
hanimana
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
Nálunk 5 kaja van:
reggel (5 és 1/2 7 között valamikor) 230 ml tápi
délelőtt (10-11 között) kb. 150 g gyümölcs, esetleg joghurttal vagy túróval
ebéd (alvás után, 2 körül) kb 200-250 g főzelék (husival vagy sajttal)
délután 5 körül 170-180 g pép (tejmentes almapép v. valamilyen tejpép)
este 8-kor 230 ml tápi

Én is szoktam gondolkodni, hogy ez sok-e vagy sem. De hát ezt simán megeszi, akkor gondolom nem sok.
Pakolás: a fiók és szekrénypakolás Ádámnál kedvenc tevékenység volt. Voltak helyek, ahol pakolhatott, de voltak tiltott területek is. Majd holnap keresek egy képet róla.

Füles!
Hát ez a pulmonológia meg gasztroent. nem túl jó hír! :cry: Mikor mentek? Remélem, nem találnak bajt!

Sudi!
Én is megnéztem a képeket, aranyosak! Nagyon csibészes a fiad! :)

Na megyek Szökést nézni!

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Szerintem ez a front, meg a tavaszi meleg azért biztos megzavarja a babákat. Reméljük minden baba már nyugodtan alukál!!!! :lol: :lol:

Szegéyn Marci, remélhetőleg rájönnek mihamarabb, hogy mi a baja!!!! :( :( Úgy sajnálom ha egy babának csak egy kis náthája is van! Nem szeretem a gondokat!!! :cry: :cry: :cry:
Jobbulást!!!!

Dzsú! Gery is most rájött a szekrények nyitogatására, és a ruhák kipakolására. Meg az ajtót is előszeretettel lengeti......, közben meg büszkén néz rám, várva szinte, hogy dicsérjem meg milyen ügyes is Ő!! Most azt szoktam csinálni, hogy egy pár játékot az elérhető polcra teszek reggelre Gerynek, és tetszik nek ahogy pakolászhat.
Majd elmúlik ez is............

Kajcsi: Gery 4szer eszik. Reggeli tápi, ebéd főzi husival sajttal, vagy tojássárgával. Uzsi valami tejpép gyümivel keverve és vacsi tápi. Tízórai gyanánt szoktam még vajas-lekváros zsömit vagy kenyeret adni Gerynek, nagyon szereti, és így ebédig is van valami a pocóban, de nem mindig igényli. Sajna Ő nem egy nagy evő, így ha nem éhes nem tudok beleeröltetni semmit! Minden más sokkal jobban érdekli mint az evés. Ezt valószinű az apjától örökölte......
Inni meg olyen keveset iszik. A Ti babáitok mennyit iszik?? Gery jó ha 50ml-it benyel egy nap. Az is igaz, hogy a kajákban azért sok a víz, na de akkor is. Mostanában locsolni szoktam a szájába a piáját, nagyon tetszik neki, legalább így is lemegy valami. :lol: :lol: :lol:
Meg van a Milupa-nak olyan A-Z-ig gabonapehely. Natur ízű, ezt szoktam még főzibe keverni így finomabb és laktatóbb is a kajcsi.

Köszi hogy megnéztétek a honlapot!!! :lol: :lol:
Azóta már megint csomót fotóztam Geryt, csak még várok a felrakással. Imádom fotózni a fiamat!!!!! :lol: :lol: És IMÁDOM a Fiamat!!! :lol: :lol:

Nah mentem, elteszem magam holnapra.
Jó éjt!!!!!
Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

:arrow: Éjszakánk már a kataszrófálishoz közelít. :twisted: :twisted: Egye jobban kikészülök. :evil: Háromnegyed-egy óránként ébredés, :evil: és fél 4-től negyed 6-ig végig fent volt :evil: :evil: , a fejemen mászkált :? . Vagy fel akart mászni az ágy melletti asztalra :? . A fejemről ha lecsúszik, mert ugye nincs nekem akkora fejem, hogy kényelmesen elfeküdjön rajta :roll: , akkor a hajamba kapaszkodik, hogy a fedélzeten maradjon... :evil: :x Persze reggel kelnem kellett 3/4 9-kor, mert mentem barátnőmmel edzésre. Akkor tudott volna még aludni maki :? , de a motoszkálásomra megébredt, meg amúgy sem hagytam volna az én ágyamon, ráadásul a szélén. Hát, én alig bírtam felkelni, úgy közlekedtem itt, mint az a bizonyos libaürülék :oops: :oops: :evil: . Szégyellem magam, de reggel 5-kor ültem mellette az ágyon, és már bőgtem, hogy teljesen kivagyok, és nem segít senki/semmi, és ez egyre rosszabb, és ráadásul egyedül vagyok ezekre a gondokra. :cry: Szal teljes K.O. volt.

:arrow: Minden esetre elmentem edzeni. :D Most voltam először. Sőt ilyen kondi termes gépeken életemben most voltam először. Nagyon kifáradtam :? (ennyi energiával nem volt nehéz elfáradni :roll: ). Úgy remegett a lábam, mikor jöttünk hazafelé.... 8) Kíváncsi leszek, holnap fel bírok-e kelni? :roll:

:arrow: De olyan jó volt egy kicsit magammal törődni, kikapcsolni. :D Anyu mondta is, hogy ráérek, nem kell hazasietni, lazítsak. :) Picit feltöltődtem, de most már megint a végkimerülés határán állok. :(

:arrow: Persze Kende ma anyuval is csak fél órát aludt. Pedig jó sokat kint volt a levegőn is. Másfél órát játszóztak, és utána bírta megejteni ezt az őrült nagy alvást. :roll: :(

Bocsi, de olvasni, válaszolni már csak holnap, mert mindjárt elborulok.
Jó éjt!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt!

Szilpa!
Hú, Te szegény! Már nem is tudok mit mondani az éjszakáitokra! :(
Nem csodálom, hogy már teljesen kivagy! Ezt az alváslabor-dolgot kicsit erőltetni kéne a dokitoknál, nem? Hátha mondanak valami okosat!

Sudi!
Anna sem egy nagy vízivó, de mostanában megemelkedett az adagja napi 1-1,5 decire. Ádám sem ivott többet annak idején.
Már adtál Gerynek tojássárgáját? Én még nem mertem, de hamarosan mi is kipróbáljuk.

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 



Sziasztok!

Ludmilla!
Márk is kb. ennyiket eszik, de ő 6x egy nap.

Szilpa!
Nem tudok mit mondani.

Érdekes, amit a nem alvásról írtok. Az én fiaim ma éjjel kifejezetten jól aludtak. Hónapok óta nem volt ilyen, de este 10-kor becsuktam a szemem, és arra ébredtem, hogy reggel hét van. :)
Kívánok Nektek is ilyen éjszakákat!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Dzsú!
Kajcsi:
5-ször eszünk. Egy nap kb 3-szor szopik, de nem mérhető a mennyisége már sajnos, gondolom inkább csak cumizik. (a digimérleg néha 20-at mutat :(

Reggeli: 90 tápi+100 főzelék
Délben: 60 tápi+120 főzelék
Uzsi: kb 180 gyümi
Vacsi: 150 főzelék
Elalvás: 200 tápi
Sajna a tápit csal elalvás előtt fogadja el, meg reggel ha 20-at cumiból, ezért csak főzelékbe keverve tudom odaadni neki, a védőnő ötlete volt, és bejött.
Kefír, túrót nem adok, mert a dokinő nem engedi, illetve adtam 2 hétig, de mikor leszúrt érte a dokinő, hogy korai, abbahagytam.
Most meg 2 petty van a popsiján (ezért leálltam a banánnal is).

Szia Sudi!

Szeret sokszor keveset inni, egy nap 3 dl-t. (forralt csapvíz, a tápiját pedig ásványvízből csinálom). A gyümilevet nem fogadja el, csak kaja formájában eszi. De talán a fogak miatt ez jó is.


Nektek sokszor felborul a gyereketek, illetve esik?
Mert az a bajom, hogyha egyedül hagyom akár 1-2 percre is a számára elkerített területen (kiságyrácsokkal csinálta meg a férjem, kb 2*3 méter), akkor elkezd felállni a rácsba kapaszkodva, visítozik, és elengedi a rácsot, persze állni még nem tud, és elesik. Amíg felállni nem tudott, ugyanezt ülésben, vagy térdeplésben csinálta.
Szóval ha ki kell mennem a "birodalmából", vagy kaját készítek, be kell kötnöm a babahordóba, vagy az etetőszékébe, hogy ne verje szét magát. Persze ott is sír.

Hanimana

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Marci még mindig nem javul :-(
De végre egy hosszú hét után végig aludta az éjszakát. :D

Nálunk az evés a következőképp alakul:

reggel 9 körül: 140-160g tápszer
1 órakor: ebédre 350g főzelék
4 órakor: uzsonnára kb 100g gyümölcs
7 órakor: vacsorára 350g főzelék
10 órakor: elalvás előtti vacsi :-) 160-180g tápszer

Nov 21-én megyünk pulmonológiára, gasztroent.-re még nem sikerült bejelentkeznünk.

Szilpa! Szerintem is érdemes lenne most már megpróbálnotok az alváslabort! Neked is szükséged van a pihenésre, Kende is biztosan érzi ha te fáradt, ideges, nyűgös vagy! Szóval beszélj a doktor nénitekkel!

Füles
füles2006
 
 


Sziasztok!

Ma éjjel csak kb 2 óránként keltünk, és nem volt hosszabban fent Kende. De jó már ez is!! :)

Na, akkor olvasok:

Dzsú!
Néha én is megengedek (nagyon ritkán) olyat Kendének, amit máskor következetesen nem szoktam. Csak azért, hogy valamit meg tudjak csinálni, amit nem hagy. Ilyenkor úgy csinálok, mint aki nem látta, és akkor nincs az, hogy megengedtem.. :wink: :roll:
Kende is csak nyög, és testbeszéddel árulja el, mit akar. Én persze általában értem, de anyuval próbálunk néha úgy csinálni, hogy nem értjük, csak mondjon valamit. Inkább bla-blázzon. :!: Mert a szomszédunkban van egy kisfiú, aki még 2 éves kora után is alig-alig beszél, és csak hümmög mindenre. :? Anyukája mindig alátolta, amire hümmögött, meg "megértette", így nem akaródzott megtanulni beszélni. Most meg már hiszti van, ha mondják neki, hogy nem értem, mondd ki! :x Félek, hogy nehogy Kendével is ez legyen, inkább sokat beszélünk, és próbálom őt is rávenni erre. Inkább halandzsázzon!! :)
Evés: Kende már csak este-éjjel-reggel szopik. Napközben teljesen anyamentes kaját kap. A minimum adagja 1 üvegnyi kb. Általában olyan másfél üvegnyit eszik meg. Nekem szerintem rendesen lecsökkent a tejcsi már :( . Estére megtelítődik, de éjjel, meg reggel már elég "laza" szerkezetű :( , és elég hamar abba is hagyja manó a szopit. Utána már csak tartogatja a szájában, és oltári hiszti van, ha el merem venni. :cry: :evil: De elég hamar éhes is lesz utána, ebből gondolom, hogy már nem sok van benne. :roll: Összesen nem tudom hányszor eszik.
5 biztos, plusz az éjjeli nyugi-szopik. :?
Egyébként két kaja közt is simán be tudna nyomni még egy teljes adagot!! :) Ha meglátja, hogy bárki eszik, vagy csinálom a kajáját, azonnal ennie kell, különben összeomlik az egész világ. :D Teljesen mindegy, hogy mondjuk 1 órával azelőtt ette magát mozdulatlanná. Nem dolgozhatok neki előre, ha csak addig valaki le nem foglalja.

Füles!
Köszi. :oops: Lemegyek a gyógyszertárba, megkérdezem ezeket a homeos bogyókat.
Sajnálom Marci betegségét. :( Remélem, semmi komolyat nem találnak.
Mikor kell mennetek? Drukk-drukk!!!
Nagyon édes a fiókos képen!!! :P :P Segített főzni??

Hanimana!
Rubi nagyon ügyes, hogy meg tudja mutatni a fülét!! :D
Kende is sokszor borult, amikor kezdett állni. :evil: Amíg nem tanult meg rendesen leerszkedni, addig mindig esett, ha elfáradt. De néha még mindig van, hogy elfelejt kapaszkodni :shock: , mert elfoglalja magát nagyon. :) Vagy olyanba kapaszkodik, ami jön vele :shock: . Pl játékok az asztalon. Én is figyeltem, de nem lehetünk mindig mellettük, mert akkor se kaja, se tisztaság, semmi. És sajnos néha muszáj esni, hogy megtanulják, hogyan kell tompítani az esést, meg megtanuljon leereszkedni :? (különben fáj.. :cry: ). Nekem is mindig megszakadt a szívem. :cry: :cry: És Kendének nem is volt elkerített birodalma, hanem az egész lakás az övé. Mindenhol borult már szegény :( . A parkettától azért félek még mindig. Az nem jó hely esésre. :(
Szerintem inkább tegyél le neki egy kicsit puhább szőnyeget, és hagyd néha borulni. Tudom, hogy védeni akarod, de sajnos ez nem maradhat ki a fejlődéséből. :(

Sudi!
Pakolászó Gery nagyon édes lehet. :P :P
Eddig Kende is lengette az ajtókat, és nagyon büszke volt ő is. 8) Már vagy 2 hónapja csinálja. De tegnap meg ma ráhúzta a kis ujjára az ajtót. :evil: Szerencsére nem erősen, nem is látszik semmi, de nagy visítás volt. Én ezt nem értem. Eddig jó messze rakta le a másik kezét.
Kende megiszik kb 1-1,5 dl között egy nap. Persze csak vizet, semmi mást. Régebben én is úgy locsoltam a szájába, hogy nyomtam a cumisüveg cumiját :lol: :lol: , mert nem tudott cumisüvegből inni. Valahogy nem jött rá, hogy azt is szívni kell. Nyár végére tanulta meg. De véletlenül, úgy, hogy játszott vele. Pedig én próbáltam a fröcskölés közben közelíteni, de amikor már nem fért a szájába a cumi mellett az ujjam is, nem kellett neki. :shock: Pohárból sokkal hamarabb tudott már inni. :) Persze nem egyedül. :wink:

Ludmilla!
Igen, a jövő hét elején lemegyek a dokinkhoz az alváslabor miatt. Már nem bírom tovább.

Boeske!
Márk jó sokat iszik. :shock: :shock: Kiskacsád van?? :lol:
Jajj, de irigy vagyok az éjszakádra!!! :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Füles jobbulást Marcinak, remélem nincs semmi komoly baja, a fogzás eléggé megviseli a babákat, és legyengíti az immunrendszerüket, hátha csak erről van szó.

Szilpa!
Nem csodálkozom azon, hogy kiboruszl. Nálunk sokkal jobb a helyzet, de hiába, én is kiborulok, gyakran kapok sírógörcsöt, hogy ennek már soha nem lesz vége, nem tudok pihenni, minden egyes szoptatás fájdalommal jár, és a nem gyenge súlyfeleslegem, meg Emma cipelése miatt olyan hátfájásom van, hogy este egyedül nem tudok az ágyban megfordulni sem.
Nálam ez a kimerültség maga után vont egy csokifüggőséget. Ha nagyon rossz az éjszakám, és kimerült vagyok, hihetetlen mennyiséget tudok felfalni. No ennyi panaszkodás elég is :) a lényeg, hogy csodálatos gyerekeink vannak, és senkivel nem cserélnénk, csak néha kicsit kibukunk.

Köszönöm a kajás hozzászólásokat, majd leírom, nálunk mi ahzelyzet, de most mennem kell.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Szilpa, Kende alvása olyan, mint Kincsőé volt másfél éves koráig. Borzalmas napokat éltünk át, féltem az éjszakáktól. Kincső az erkélyen szeretett aludni babakocsiban, télen is a legnagyobb hóban és hidegben - volt, hogy 4 órát is egyszerre! Viszont éjszaka és az ágyában...ááá, azt nem. Mióta lett jobb a helyzet? Amióta elválasztottam. Volt egy kemény hetünk, hogy leszoktattam az éjszakai szopiról. Ha felébredt, vizet kapott, üvöltött, majd megszokta, hogy éjszaka aludni kell. De ő akkor már másfél éves volt és Barangó félidős a pocakban.
Barangóval jobb a helyzet. Ha felébred és nyöszörög, hagyom, nem ugrok rögtön és kapom ki a kiságyból. Nem kapcsolok villanyt, nem beszélek hozzá. + este fürdés előtt kap egy nagy adag tejpépet, fürdés után még szopizik, így nem éhezik meg. Ja, és mindenki vacsijából eszik néhány falatot. Sajna az utóbbi néhány éjjel felnyög néhányszor, talán a foga jön. Néha szopizni is szokott, ha már kiborul. Kitartás, látod, nálunk is megoldódott az alvásprobléma! :lol:
tipp: ha jól szeretnél aludni, utazzatok el pl a Bakonyba egy erdei kis faluba. Hihetetlen jó a levegő, a gyerekek nagyon jól aludtak! :lol:
pl ide, mi itt voltunk, a levegő csodákra képes:
http://www.tarkabociporta.freeweb.hu/
Az alpokalja sem rossz, ott is nagyokat aludtunk. :wink:

Dzsú, én is imádom a csokit!

Látom, kaja a téma. Nálunk a helyzet a következő:
5-6 körül szopi
8 körül reggelire lekvároskenyeret kap a nyaralás óta, nagyon szereti. Anyatej a folyadék :lol:
9 körül szopi, mert alvás előtt mindig kap.
ébredés után 10 körül joghurt vagy gyümölcs vagy előzehozott ebéd :lol:
...séta
1-2 körül ebéd - főzelék + szopi alvás előtt
ébredés után 4 körül joghurt vagy gyümölcs... séta
7 körül tejpép
elalvás előtt szopi

Ivás: Barangó nem iszik túl sok folyadékot, inkább szopizik. A csőrös pohárból nem tud inni, lusta... :lol: Ha öntöm a szájába, akkor néhány korty lecsúszik.

Füles, jobbulást Marcinak. A vizes törölközős párásítást próbáltad már? Ha a gyerekeknek folyik az orra, köhögnek, akkor hideg vizes törölközőket teregetek az ágyukra körbe-körbe és sokkal jobb a helyzet!

A dinópark oldala: http://styrassicpark.at/default.asp érdemes megnézni, nagyon jó!
És ha már az osztrák programokról van szó: http://www.sonnentherme.at/ Sajnos ide nem tudtunk átmenni, mert a gyerekeknek a bokáig ért az orruk. Pedig közel volt, a szállásunktól 500 méterre! no és itt laktunk, mindenkinek ajánlom, aki szereti a falusi turizmust - és a jó levegőt: http://www.utikonyv.hu/0-release-2/obje ... dex-1.html

Ma estére ennyi fért bele, jó éjt!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Dzsú!
Hát igen, ezek a csodálatos gyerekek még ezt is megérik simán!! :wink: :wink: 8)
Nekem a csoki helyett a számítógép lett a levezetés. :roll: :oops:

Ed!
Kende nem az éhségre kel fel. Próbáltam már úgy is, hogy jól bekajál, fürdés, és szopi, de attól sem volt jobb vagy több az alvása. :? Ha meg felébred, van, hogy nem is kel megszoptatni, csak vissza simizni. :) Meg ha szopizik, akkor is érzem, hogy nem is igazán szívja, csak néha-néha, és inkább csak tartogatja a szájában. :roll: Ha viszont sír, attól mégjobban felkel, és sokkal nehezebb vissza altatni. :?
Villanyt nem kapcsolok, nem beszélek hozzá.
Ha viszont megpróbálom benyomni a szájába a cumisüveget vizzel, 8* akkora ordítást csap. :cry: :evil:
Elutazni nem tudok. :( Pénz sincs rá, meg nincs kivel, és kettesben a gyerekkel nem indulnék neki. Ott még annyira sem tudnám otthagyni senkire, amíg megfürdök, vagy leugrok közértbe, stb..., mert anyu addig legalább tud rá vigyázni.
De azért köszi az ötletet. :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Köszönöm ismét a kajás hozzászólásokat!

Nálaunk hozzátok képest elég siralmas a helyzet, pedig azt hittem, jól állunk.

Ha éjféltől nézzük a napot, akkor reggelig kettő szopi, 8 körül reggeli, ami ha jól megy, akkor egy danonio, ami csak 60 g. Ma ennek a felét ette meg.
Fél tíz körül szopi, aztán alvás. Ha felkelt, próbálkozok gyümölccsel, ami jó esetben negyed banán, pár falat alma. Mást nem eszik meg. Kap még rágcsálni valót, pl. kekszet, ebből is max. 1 db.

Délben húsleves, vagy vagy husi rizzsel, krumplival, tésztával. Nem hiszem, hogy 100 g-nál több, de ma mérek.

Egy körül szopi, mivel akkorra már totál éhes, de nem fogad el rendes kaját. Délutáni alvás előtt ismét szopi.

Ha felkel valami uzsi, ami lehet gyümölcs, tejpép. Pár kanál, nem igazán mérhető a mennyisége, megint szopi.

Hat körül vacsi, ami virsli, felvágott, kiflivel, vag zsemlével. Ez a legnagyobb kajálása, kb. két szelet pulyka mellsonka, hozzá kifli. Ritkán pár kanál tejpépet is bele tudok tuszkolni.

Elalvás előtt újabb szopi, majd még éjszaka legalább egy, de van, hogy kettő.

Ha nagyon nem akar enni, akkor persze szopizik még párszor.

Hétfőn megyek tanácsadásra, és meg fogom kérdezni, hogy mennyit, és miket kellene ennie, hogy a szopival fel tudjak hagyni. Egy éves korára szeretném befejezni a szoptatást.

Ameddig tápszert kellene neki adni, addig fejnék. Elképzelhető, hogy az éjszakai szopik megmaradnának, de napközben szeretném kiiktatni.

Kép
dzsú
 
 


Szilpa, szegény fejed. No de fel a fejjel, lesz jobb is! Azon gondolkodom, hogy mit csináltam máshogy Kincsővel, mint most Barangóval. Talán segítene. Kincsővel nem volt napirendünk, össze-vissza teltek a napok. Kincsőt nem raktam le a játszón játszani, Barangót igen. Csúszik-mászik a homokozóban, a földön, még most is. Jól elfárad, ebédel és nagyot alszik. Alvás után újra megyünk a játszóra, de már nem veszem ki, mert a sötétben hideg van.
Nagyon nehéz, de talán érdemes lenne küzdeni a vízzel... hátha 1 hét után rájön, hogy nem éri meg felébredni egy csöpp vízért.

Dzsú, hozzánk kedden jön a védőnő - minek??? :twisted: Kiváncsi leszek, mit mond az etetéssel kapcsolatban, de inkább ne jönne. Barangó sokat eszik, mindent szeret. :lol:

Hopp, be kell fejeznem a holnapi ebédt...

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ma 2x aludt Anna, meg is volt az eredmény: alig akart elaludni este. Máskor 1/2 8-8 között leteszem és elájul. :)
Egyre többet álldogál kapaszkodás nélkül, és roppant büszke magára. :lol: Olyan aranyos!

Dzsú!
Hát, lesz még egy kis dolgod a hozzátápival, ha egy éves koráig el szeretnéd választani Emmát! :wink: Nem irigyellek! De szerencsére rövid idő alatt is bekövetkezhet nagy változás, sosem lehet előre tudni!
Kíváncsi vagyok, mondanak-e majd vmi hasznosat a tanácsadáson. Én a mostani védőnőnket 2x láttam, mióta Anna megszületett! Mérésre a dokinénihez kell menni, és ott más védőnők vannak, ők sokkal jobban ismerik Annát, mint a sajátunk.
Hátfájásod a terhesség alatt alakult ki? Nekem az utolsó harmadban volt ilyen, hogy alig tudtam néha mozdulni az ágyban, meg percekig tartott, míg elindultam. Szerencsére sokat javult, de könnyebben megfájdul, mint régen.

Ed!
Köszi a túrás linkeket! Látom, újítottad Barangó vonalzóját! :P

Hétvégére jó pihenést mindenkinek!
Mi férjem szüleihez megyünk.

Jó éjt!
Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Éjszakánk megint extra xar volt :twisted: . Az első alvása 3 órásra sikeredett, persze közben egyszer azért felsírt, de aludt is tovább. Utána viszont a szokásos :evil: . Sűrűn ébredés, fél 4-től 5-ig helyezkedés anya kitúrással fűszerezve, no alvás :evil: . Ezután fakultatív program elalvás sok ébresztővel, záró programként reggel ismételten anya sírva fakasztása. :cry:

Sok Lilypie-s vonalzó megbetegedett. :? Remélem, nem járvány és nem terjed át babafalvára.. :roll:

Dzsú!
Kende már nappal nem cicizik, csak elalvás előtt, éjjel, meg reggeli ébresztőként. :)
Tegnap megevett ebédre 2 üvegnyi husis bébikaját :shock: . Egy üvegnyi mindig elfogy, de nem ritka a másfél sem.

Ed!
Napirendünk csak kb-ra van. :roll: Jászóra nem mindig megyünk, vagy megy anyu vele, de ha igen akkor sem jobb az alvás. Pedig le van rakva. :?
Sajnos nincs idegem a vízhez. Napok óta sírok hajnalba-reggel a fáradtságtól, meg tehetetlenségtől.. :cry:
De köszi, még megrágom.

Ludmilla!
Anna nagyon ügyes, hogy már kapaszkodás nélkül is megyeget az állás!
:P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ludmilla!
Anna nagyon ügyes, lehet, hogy pár nap, és ő is elindul, legalábbis lép egy párat. Imádom amikor büszkék a gyerkőcök, annyira tündériek, hogy meg tudnám zabálni őket.

Nos igen, a hozzátápi nekünk nem megy, ma reggel sem evett semmit. Tegnapi ebédje soknak számított, de ez is csak 80 g volt, igaz, hogy ebben nem volt semmi folyadék, csak husi, és krumpli. Emma jó esetben egész nap eszik annyit, mint a ti gyerkőceitek egy evésre. :(

A hátam a terhesség óta fáj. A terhesség alatt nemcsak a hátam, hanem minden porcikám fájt, azt mondta a doki, hogy hormonális, azóta viszont a túlsúly, Emma cipelése, illetve újabban a szoptatási póz is tetézi a bajt. Szerencsére ha bemelegszik nincs baj :) Estére fárad el, és ha lefekszem nem, vagy csak nehezen tudok megmozdulni.

A lánykám nagyon rossz, mióta elindult, nem hallgat rám, a virágokat akarja szétszedni, meg a földben turizni.

Kép
dzsú
 
 


Szilpa!
Sajnálom, hogy még mindig nincs alvás. Emma is nagyon rosszul alszik, totál kifárad estére, jól bekajál, de egy óra múlva már ébred is.

Ma megyünk játékokat venni a leányzónak, persze ha apa feléled még ma.

Manócskám gyönyörűen sétálgat, gész szépen fejlődik. Beméri a távolságot, és már kotor is. Ha nincs zavaró tényező, akkor ügyesen közlekedik, mert ha beinog, akkor inkább megáll, rendezi sorait, és csak utána indul újra.

Jó hétvégét!

Kép
dzsú
 
 


Kedves Szilpa!
Nagyon sajnálom az éjszakátokat.
Baromi kialvatlan vagy már jó ideje. Tudom milyen érzés, nekem főleg az volt a rossz, hogy nappal sem tudtam vele igazán teljes értékűen foglalkozni. Hallgasd meg mindenki tanácsát, hátha egyszer valami bejön....
Illetve magyarázd el Kendének is, hátha megérti, hogy anya is aludni akar.
Nem tudom, külön ágyban hogy viselkedett?
A Suttogó titkai könyvet ismered? Nekem segített sokmindent átértékelnem.
Van valami kedvenc "anyapótló" játéka, amit csak elalvás előtt kap meg (vagy elalváshoz).
Nálunk bármit adtam oda alváshoz, azzal csak játszott tovább, viszont van egy zenélődobozkánk, amit csak lefekvés előtt kap meg mindig játszani, ez segített egy picit, mintha tudná, hogy ezután alvás jön.
Cumi van ? (Rubi nem fogadta el sose)
Próbáltad már melegebben/hidegebben felöltöztetni alváshoz?
(vagy ágyakat arrébb tolni?, más fényviszonyokat teremteni, kattogó órát kivinni, világító mobilt, ébresztőórát letakarni?)
De biztos már kipróbáltad ezeket is, csak próbálok segíteni.
Szép napot:

Szép napot:
Hanimana

Kép
hanimana
 
 


:arrow: Éjjel képzeljétek Kende egész rendesen viselkedett a mostaniakhoz képest. :) Letettem 10-kor, és legelőször csak háromnegyed 2-kor kelt fel!! 8) 20 perc kajcsi után pihi, letettem, de másfél óra múlva fent volt :evil: . Pár perc sírás, de simogatással megnyugodott, és elaludt :) . Ezután csak fél 7-kor kelt fel :D , evett, és már tentizett is tovább 8) . Én 9-kor keltem volna, mert megint mentem edzeni. De fél 9-kor kipattant a szemem :x . Ez az én formám :? . Még lenne időm aludni, Kende is hagy, és mégse alszom... :roll: Még fél órát tekeregtem pihenésképpen, amikor fel akartam kelni, hívott apja, beszélgettünk, és erre a halk duruzsolásra kelt csak maki. :) Még aludt volna!! :shock: :shock: :) A múltkor is akkor aludt volna, amikor muszáj volt felkelni :roll: . Máskor persze nem alszik ilyen sokáig! :? Szóval felkelt, bedagadt, álmos, résnyi szemekkel :D körbenézett, meglátott, rámászott a mellkasomra, és ott ébredezett. :oops: Majd 2 perc múlva felnézett egy hatalmas vigyorral az arcán! :D :D Ez olyan ritka. Mindig sírással kel még mellettem is. :( Szóval viszonylag jó éjszaka után nagyon jó reggelben volt részem. 8) 8) Ez legyen a legrosszabb éjszakám! :wink:

:arrow: Az edzés is nagyon jól esett, bár a múltkori utáni izomláz még nem múlt el, így elég nehéz volt :shock: . De teljesen feltöltődtem. :)
Utána hazajöttem, pont addigra aludt el manó, én addig ettem, meg olvastam, csináltam a dolgom. 2 órát aludt!!! :shock: :shock: 8) Nem is tudom, mikor volt hajlandó ennyit aludni egyben napközben. :roll: Egy kezemen meg bírnám számolni. Ja, és nem mostanában volt, az is biztos. Majd havi bevásárlás a Corában. Vettem egy hintalovat Télapóra makinak :D . Jajj, már úgy várom, hogy oda adhassam. :D :D Már úgy izdulok :oops: . Mi lesz még itt karácsonykor?? :oops: :roll: A játszón imádja azt a rugós hintaelefántot. Remélem, ez is fog neki tetszeni. Van körbe háttámlája, hogy ne tudjon leesni róla. Aztán mikor hazajöttünk, pont megjött apja is. Felváltva jó nagyokat játszottunk Kendével. :D

Olyan kellemes napom volt, most jó kedvem van. :D :) 8) :lol: :P :wink:

Dzsú!
Nem tudom, melyiket olvasod, inkább itt is szeretnék földtúró-virágszaggató Emmának gratulálni a menéshez! :P

Hanimana!
Köszi, hogy próbálsz segíteni. :oops:
Igen, már próbáltam ezeket. :roll:
Ha csend van, sötét van, akkor is ez van. :? :(
Hidegben, melegben.. :? :(
Alvójáték semmi nem kell, semmihez nem kötődik :? . Pedig van neki az ágyában. Rá sem hederít. :( Se rongy, se pelus, ruhazsepi. Cumi sem jó, csak játékra használja, rendeltetésszerűen nem. :roll:
Igen, meg van a könyv. Még tavasszal olvasgattam bele, de akkor semmi alvásproblémánk nem volt. Most meg már időm nincs olvasni. :? Ma kivételesen olvastam (Éjszakai gondoskodás c. könyvet), de előtte már hónapok óta nem volt időm se, hogy kinyissak akármit is. A reklámújságokhoz is legalább 3 nap kell.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:cry: :cry: :cry: Sajnos úgy tűnik a viszonylag jó éjszaka megint csak a véletlen műve volt. :twisted: :twisted: Most ott folytatta, ahol tegnap előtt abbahagyta. :twisted: :twisted: Kipróbáltam, hátha éhes, mert már kevés neki a tejcsi. Jóllakattam. Egyébként is fél 8-kor volt vacsi, mert elcsúsztunk, akkor is belakmározott, majd 9 után miután megfürdött, még megevett kb 100-at tejpépből + szopizott is. :) Egy perccel sem aludt tovább :evil: , mint előző este. Fél 2-kor keltünk, és onnan háromnegyed-egy óránként nyávogás volt. :twisted: :twisted: Ha nem kapott cicit, ordított. :evil: Ha kapott, akkor pár perc szopi, és utána csak tépte, nyúzta. :( :( Már fájt. És így nem is aludtunk, csak alig-alig.. :evil:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa, tudom, nem vigasztal, de nekünk sem volt túl jó éjszakánk. :? Minden órában felsírt Anna. De mi anyóséknál aludtunk, meg úgy látom az egyik fogacska is ludas lehet a dologban.

Anna nevében is köszönöm az álldogálós gratulációkat! :wink: Anyósomék is nagyon odavoltak!

Ádám pár napja náthás, és sajna ma estére Annának is folyni kezdett az orra. Remélem azért alszunk valamit az éjjel! :roll:

Dzsú!
Virágokra Anna már rég rákapott! De most már mindet elérhetetlen helyre tettem (ami nem olyan egyszerű). :roll:
Emma amint rendezi sorait :lol:

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Dzsú!
Vettetek játékokat? Hol voltatok? Én is mennék már nagyon, 23.-án lesz Ádám szülinapja és a karácsonyi ajándékokat is szeretném már megvenni. És most először kettőjüknek! :P

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régóta nem tudtam írni.

Roncsi végre elaludt, amióta egyre fürgébben mozog, sokkal nehezebben alszik el. 9 körül szokott elaludni, előtte nem is érdemes leraknom, mert csak tutul az ágyban, meg mászkál-álldolgál visítva. Már seperc alatt feláll, körbejár a járókában, és villámgyorsan mászik. Ciciről teljesen leszokott, helyette este-reggel a tápiját követeli.

Kipróbáltam, amit Ludmilla írt, és lekapcsoltam az éjjeli fényt is, meg kivettük az elemet a kattogó órából. Az eredmény: 9-től 3-ig alszik, akkor egy kicsit iszik, aztán 6-kor morog egy sort, de tegnap este nem is kellett átmennem hozzá, mert visszaaludt. 7-kor inni követelt, de szerencsére visszaaludt, bár már világos volt, és aludt ½ 9-ig. Remélem a ma este is legalább ilyen jó lesz.

Roni bababázik rengeteget, és különféle hangokkal fejezi ki az érzéseit. Ha elégedett, akkor magas hangon sikkantgat meg kuncog, ha elégedetlen felhúzza az orrát és szuszog. Bár ezt mostanában már máskor is csinálja a kedvünkért, mert nagyon szeretjük, amikor fintorog.

Hanimana üdv a csapatban, nagyon szép neve van a kislányodnak. Roncsinak is kellett terpeszgatyát hordania kb. 2 hónapig 3 hetes korától. Nem volt vele semmi baja, viszont ennek tudom be, hogy nagyon sokáig utált hason lenni (mert ettől a gatyától ugye nem tudott rendesen hasalni). Én a végén már nem is adtam rá napközben, hogy tudjon mozogni.

Boeske, drukkolok nagyon, hogy minden simán menjen.

Füles, remélem csak vaklárma lesz a kivizsgálás eredménye. Hová jártok babaúszásra? Mi is terveztük, hogy megyünk ide a Camponához, ami 10 percre van tőlünk, de mindig van valami programunk.

Dzsu, Roncsi nem eszik túl sokat. Amíg nem fogadta el a tápszert kifejezetten vékony volt, most is kb. 1 kilóval lehet kevesebb a babáitoknál (7 kg körüli). Szerencsére a tápszertől elkezdett hízni. A kaja: reggeli ½ 8 - 8 körül 120 ml tápszer, tízórai helyett alszik, ebéd dél körül ¾ üveg husis bébipapi, most éppen a brokkolisok a kedvencei. Uzsonna 4 körül: maradék bébipapi, vacsi 7 körül 100 ml tejpép. Aztán lefekvéskor, azaz 9 körül 180 ml tápszer. Néha uzsira még gyümölcsöt is eszik, de azt általában velem szokott. Az a taktikám, hogy én eszem a gyümit, ő meg jön kuncsorogni, és ő eszi meg pl. a banán negyedét.

Sudi, inni viszont rengeteget iszik. Napi 2-3 dl teát és 1,5 db gyümölcslevet. Éjszaka pedig 2,5 dl teát.

Szilpa, borzasztó, hogy ennyire nem tudsz pihenni. Az az érdekes, hogy amit leírsz, az nálunk az első 2 hónapban volt. Addig amíg Roncsi rá nem jött hogy kell cumizni, én meg rá nem jöttem, hogy valószínűleg nem tudja rendesen kiszívni a tejet, ha nincs dugig a cicim. Ezért utána bimbóvédővel szoptattam, ill. éjszakára kapta a cumit. Mert eleinte ő is rengetegszer felkelt, csak lógott a cicimen órákon át, a cumival meg nem tudott mit kezdeni. Aztán egyszer rájött hogy mire való, úgyhogy most legszívesebben egész nap cumizna, játszogatna vele, így aztán reggel el kell dugnunk, és csak alváshoz kapja meg. Mikor mentek alváslaborra?

Üdv:


Lilla

Kép
ren_25_nĂĄdaskay lilla
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza a dokitól! Marci még mindig, vagy inkább újra beteg. Pénteken már egészen jól volt, aztán hétvégén lázas lett.
Teljesen le vagyok törve!

Majd később visszaolvasok.

Remélem Ti jól vagytok.

Füles

Kép
füles2006
 
 


Sziasztok!
Hát, igaz, lefeküdtem korábban, de elaludni nem tudtam. :( Forgolódtam sokáig. :roll: Ideges voltam rendesen :evil: . De egyébként sem tudtam volna elaludni. :? Már hozzá szoktam, hogy később fekszek. Pedig nagyon fáradt voltam. Ez a két pasi (apja és fia) teljesen kicsinál :? . Ezek össze fogtak ellenem. :roll: Na, mindegy, talán ma.

Éjjel a szokásos ébredések voltak. Már fel sem tűnnek. :?

Most sem hiszem, hogy visszaolvasok, csak bejelentkeztem.
Megpróbálok ma aludni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Füles!
Sajnálom, hogy Marci még mindig beteg! :cry: Sajnos, ez az időjárás eléggé kedvez a betegségeknek.

Szilpa!
Jól teszed, hogy próbálsz aludni, de tényleg nem könnyű átállni a korai fekvésre. Anyósoméknál én is korábban lefeküdtem szombaton, de csak forgolódtam vagy másfél órát. :roll:

Nálunk így, hogy mindkét gyerek náthás (Ádám éjjelente kissé köhög is), a múlt éjjel nagyon rossz volt. De a mostani remek, jót aludtunk végre.
Tegnap párom bevitte Ádámot a dokinénihez (hogy legyen egy egészséges papírunk, ha mégis itthon kéne maradnia), és kiderült, hogy nyugdíjba megy. :( Nagyon sajnálom, mert kedves és alapos, a gyerekek szeretik. Remélem, az utódja is jó lesz!

Na megyek, a csajszim betermelt a friss pelusba! :roll:

Ludmilla

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Lilla!

Az éjjeli fény lekapcsolást nem én írtam, de örülök, hogy bevált! :wink: :D

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Időm már nincs aláhúzogatni, meg kiemelni, meg kiszínesíteni a mondókámat, mert Kendemaki itt toporzékol nekem.

Persze Kendeapu vasárnap már estig nem jelentkezett, utána meg rátett egy akkora lapáttal, hogy majdnem elájultam az idegtől. De még akkor este találkoztunk, megbeszéltük. Nem tudtam volna egyáltalán semmit aludni, ha nem beszéljük meg. Most várakozó állásponton vagyok továbbra is, de érzékeltem jó jeleket a találkozáskor. Remélem, nem csalnak a szenzoraim.

Ma már háromnegyed 9 óta fent vagyunk. Ez is ritka, mert ugye délelőtt szoktam megpróbálni behozni az éjszakai lemaradást. De most csak 2-szer keltünk fel. Letettem 10-kor, ébresztő volt fél 2-kor. Kaja, alvás. Utána háromnegyed 5-kor kelt. Kaja, utána még háromnegyed órát forgolódott, míg elaludt. És ezután csak ¾ 9-kor volt ébresztő. Igaz, és 1-ig megint nem aludtam, de mégis jobb már.

Kende már hajlandó elég sokszor kapaszkodás nélkül ülni. Igaz, csak akkor, ha valami baromi fontos dolgot talál, amihez két kéz kell. Egyébként még támaszkodik oldalra. Ja, és csak úgy ül, hogy térdelésből lerakja a popsit a bokái közé. Tehát a szabályos ülés, hogy két lába előre nyújtva, még mindig csak álom. Illetve este fürdés közben úgy ül a kádban, és el-elengedte a kád szélét, hogy két kézzel játsszon! Teljesen meglepődtem. Talán ő is meg tanul ülni??? Már több mint 2 hónapja áll kapaszkodva (már sokszor csak egy könyökkel támaszkodva), meg sétál, ha fogjuk a kezét.

A meg tanul az miért két szó?? Word szerint az. Én meg tuti egybe írnám.

Ludmilla!
Sajnálom, hogy betegek a gyerkőcök.
Nézz körbe a Corában, Auchanban. Játékvásár van. Nézd meg a honlapjukat!

Lilla!
Öülök, hogy jelentkeztél.
Rocsi már nagyon édes lehet.
Ezt az orrfelhúzós fintor Kende is csinálja, én is nagyon szeretem.
Örülök, hogy javul az éjszakátok. Csak így tovább!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ritkán tudok benézni, Gery egy hete képzeljétek kitolta a reggeli ébredését jócskán! Tegnap 1/2-9-től ma reggel is 1/2-10!!-ig aludt!!! Volt olyan nap, hogy délelött (mert ez már nem reggel) 10-kor már ott toporogtam az ágyánál, hogy keljen már fel, reggelizni kéne! A baj, az hogy így Én is ugye tovább alszom, és elcsúszok a dolgokkal jó 2 órát. Eddig olyan 8 körül kelt Gery. Szóval érdekes! :lol: :lol: Jó az alvókája!

Szilpa úgy sajnálom, hogy még mindig semmi javulás Kendénél, Én csak azt tudom tényleg csak mondani, hogy kitartás, egyszer csak helyre jön ez, és akkor majd nyugis éjszakáitok lesznek. KITARTÁS!!!! :D :D

A beteg gyerkőcöknek jobbulást!

Lassan egy éves szülinapok jönnek!
Ti adtok majd tortát a gyerkőcnek?
Én már ezen töröm az agyam, hogy milyen tortát kapjon Gery.

Puszi mindenkinek!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Boldog névnapot!
Köszi :)
Sajnos csak ebben a topikban tudok valamelyest képben lenni. A téliek annyira pörögnek, hogy képtelen vagyok követni. Eleinte zavart, mert jóformán az egész terhességem gép lőtt töltöttem, és kíváncsi lennék, kivel mi van, de amikor bekukkantok, azt látom, hogy már alig van olyan ember, akit "ismerek".
A Word hülye :)


Ludmilla!
A Gulliverbe kaptam nagyker kártyát, és ott akartam egy rakat játékot venni, de letettem róla, mert mocskos drága. A Cora, Auchan, Tesco, alatta vn, és ott is lehet uo. játékokat venni. Pl. a FP csiguci, amit a Brendonban 2.990,- -ért vettem, a Gulliverben 3.350,- , a Tescoban 2.590,-. De ez csak egy, még sorolhatnám. Utána a Corába mntünk át, mert ott sokkal olcsóbban voltaka játékok, de amiket kinéztem, pont nem voltak :(
Azért kapott Emmuc ajándékot. Készségfejlesztőket vettm neki.
Remélem már jobban vannak a gyerkőcök.

Lilla!
Roncsi jól beindult. Kérünk babázós képet!!!

Marcinak jobbulást!

Sudi!
Gery egyszer sem kel fel ennyi idő alatt? Nem is tudod milyen szerencsés vagy.
Túrótortát fogok Emmának csinálni. Szerintem nekik is nagy örömet okoz, ha jól szétpancsikolhatják a tortát. Linzer lesz az alap, azt szereti, meg a túrót is, így nem lesz gond, ha belekajál. :lol:

Este jövök vissza kicsit panaszkodni :oops:

Kép
dzsú
 
 


Dzsú!
Köszi. :oops:
Panaszkodni?? Csak nncs valami gond?? :roll: remélem, minden oké.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


A Corában vettem a hintalovat. (Erről nem tudok képet rakni. Ez az, ami rajta van az akciós újság elején. 5 ezer pénz.)
Még bébitaxit tuti fogok, de azt az Auchanban.
2390ft.
Itt van, a 18. oldalon:
http://www.auchan.hu/ujsag/foakcio_jatek.html
Ilyen:
Kép

Meg ilyen Micimackós tárolót is akarok majd: (3000 pénz, 17.oldalon)
Kép
Nagy dömpert:
Kép

Hempergőt labdákkal (5ezer):
Kép

De a www.cora.hu-n is lehet nézelődni.
Onnan is kinéztem pár dolgot.
Pl fa építőkockák(natúr) dobozban. (7 db-os 2000 ft körül, már nem is tudom pontosan. Vagy műanyag, színes közepes (elég nagy nekünk) építőkockák bőröndben. Mágneses rajzolótáblát, karika rakosgató tornyot.

Meg szeretnék búgócsigát, keljfeljancsit.

Meg is néztem a Corás dolgokat, még körbenézem az Auchanban kinézetteket is, melyik milyen, és ha jók, kiadom a listát nagymamáknak, meg aki kérdezi, mit lehet venni.



:arrow: Tegnap Kende már nagyon sokat játszott ülve támaszkodás nélkül. Ő is élvezte, hogy két kézzel játszhat. Végre megtanul ülni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Segítség, már 2 hete nem tudok pelenkázni, öltöztetni, meg vetkőztetni rendesen!!!
Már fél éves korától csak a földön csinálom ezeket , mert a pelenkázóasztalról féltem , hogy legurul. Szóval visít, sír, hídba feszíti mgát, fekve nem marad elmászik, most már ülve sem hagyja, állásból meg felborul. Tegnap kb. 10 percig meztelen maradt fürcsi után, mert ketten nem bírtuk lefogni, úgy zokogott, szerencsére nem fázott meg. Ha kiviszem levegőre, totál beizzad a ruhákba a hosszú műsor miatt
:twisted: .
Egy ideig működött, hogy a kezéba adtam valami új dolgot, illetve énekeltem neki, de most már résen van.

Lilla!
Rubi is szokott szuszogni, illetve hörögni, amitől én minden alkalommal megijedek, olyan, mintha nem kapna rendesen levegőt, persze direkt csinálja. :shock: . Fintorogni kizárólag jókedvében szokott, olyan cuki olyankor.

Szilpa!
Én amikor Rubi óránként sírt fel, illetve nem aludt, szintén nem tudtam elaludni, mert stresszeltem magam, hogy ahogy álom jön a szememre úgyis ébreszt. Így azon éjszaka is forgolódtam amikor végre aludt hosszabbakat. :x .

Dzsú!
Nekem még ez a topik is pörgős, de igyekszem visszaolvasni.

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Szilpa!
Nincs semmi komoly gond, csak a szokásos :)
Majd ha hazajöttünk, akkor megírom, hogy mit gondoltam ki Emma táplálásával, ill. alvásásval kapcsolatban, amit most egy megfázás keresztbe húzott, és még annyit sem, alszunk, mint eddig, óránként két, háromszor kelt most is.

A másik bánatom, hogy tegnap megjött, és nagyon ramatyul éreztem magam. Hányinger, hasfájás, szédülés, pedig szülés eélőtt semmi bajom nem volt. Remélem, hogy csak ez az első lesz ilyen.

Vasárnapig lelépünk a lánnyal a barátnőmhöz, akinek hét hónapos a lánya.

Addig egy kép Emmáról:

Kép

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Dzsú!
Én is a Cora-ba szeretnék menni vasárnap. Remélem, kapok sok mindent. Bár Annának csak kifejezetten lányos játékokat veszünk, mert Ádám miatt az "alapkészlet" igen bőséges. Meg FP csigán gondolkodom én is. :lol: Ádámnak viszont legót, társasokat, favonat-kiegészítőket gondoltam. Remélem, még elég nagy lesz a választék.
Téliekhez én csak egy rövid ideig írogattam, aztán feladtam, mert én sem tudtam naprakész lenni. :( De a legtöbben már hozzám képest is újak ott.
Emma már egész nagylányos, nagyon aranyos! :P

Szilpa!
Remélem, Kendeapu változása pozitív lesz! Jó karácsonyi ajándék lenne!
Látod, Kende is megtanult ülni! :) Tényleg igaz, hogy nincs két egyformán fejlődő gyerek! Jó ajándékokat néztél ki, biztos örülni fog!
Én imádom, amikor Ádám az ajándékokat bontogatja! :P
Gyerkőcök jobban vannak, köszi! :P Ádám kapoo a fül-oo-gégésztől fülcseppet meg orrspray-t, de már nem féjlalja a fülét. Apa nem tudta ponosan elmondani, mi baja, mert Ádám úgy ordított, hogy semmit sem értett. :roll: Az a dokinő meg elég mufurc, de ő itt az egyetlen gyerek fül-orr-gégész. Jövő kedden kell konrollra menni.

Sudi!
Én is túrótortán gondolkodom, mint Dzsú. Ádámnak egy óriás túró-rudit csinált anyukám az 1. szülinapon. De gonosz voltam, és a csokiból nem adtam neki. :oops:

Hanimana!
Nálunk régóta cirkusz az öltözés és a pelenkázás! :roll: Fürdés után mindig ketten lekkünk hozzá, pedig össz-vissz egy pelust, egy kombit meg egy hálózsákot adok rá! A sétáról meg ne is beszéljünk!
A pelenkázónkat épp a múlt héten adtam el, mert nem használtuk! Veszek a helyére egy komódot.

Lányok, nem kér valaki egy Pampers vonalkódot? Szívesen elküldöm!

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Dzsú!
Tegnap itt volt egy barátnőm, akinek hét hónapos a kisfia, már nagyobb Annánál! :shock:
Nekem a szülés utáni elsők nagyon elhúzódtak, és rém erősek voltak. Most kezd visszaállni a régi kerékvágásba a dolog.

Atyám, mennyi hibát vétettem az előbb! :oops:

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Milyen hintát érdemes venni, amiből tuti nem borulnak ki?
Mert az egyik barátnőm vett fa-babahintát, és abból már 2 baba is kiesett.
Állványosat nem szeretnék.


Szilpa írt a játékokról, így én is ezt teszem.
Rubi a rágókákat és plüss állatokat nem szereti. jöhet viszont bármi, ami műanyag és van rajta valami bizgentyű.
Kedvencei:
-6 db-os műanyag kockaszett, amikben csengettyűk, golyók, kattogtatnivalók vannak beletéve
- 4 db-os szintén műanyag szett, amiből bohócot lehet kitenni, gömb, kúp, henger és kocka a teste.
- 6 oldalú óriás activitykocka, oldalain: óra, ajtók, tologálható golyók, miniszinti, telefon, tekerő van
Karácsonyra bébitaxit és hintát kap.
Megtanult végre egyedül leülni, így nem borul már nagyokat

hanimana :P

Kép
hanimana
 
 


Sziasztok!

Hanimana!
Gratulálok a leüléshez! :P
Én a pelenkázón szeretek jobban pelenkázni. Ott már tudja, mi történik, és be is lehet rendesen pelenkázni, öltöztetni. Néha megmakacsolja magát, de még mindig jobban viseli ott. Viszont, ha a földön próbálom meg ugyanezt, nekem is fél órát közelharcba kerül egy peluscsere :roll: :evil: :shock: . Folyton lefordul, rohanna el... :roll: Ha ágyon próbálom meg, akkor a kettő között van az eredmény, attól függően, milyen kedve van.

Dzsú!
Emma nagyon édes. :P
Sajnálom, hogy ilyen vacakul vagy attól, hogy megjött. :( Nekem semmi bajom nincs vele, csak annyi, hogy már 4 hónappal szülés után visszatért... :twisted: :twisted: Bár az első engem is eléggé meggyötört asszem.
Jól látom, hogy Emma kezében a FP csiga egy darabja van? :) Nekünk is van ilyen.
Kép

Ludmilla!
Szerintem ne gondolkodj a csigán, hanem vedd meg. :D :D Tényleg jó, és Kende imádja. 25ezer féle képpen tud vele játszani. :wink:

Na, néztem egy játékboltban búgócsigát (3ezer :shock: ), meg keljfeljancsit(1900), és ott láttam Fp telefont. Nagyon jó, szerintem azt is megigényeljük a jézuskától. Kicsit(!) húzós az ára: 5e píz. De van rajta 3 választó gomb. 1.ABC, 2.123, 3.Zene. Amelyik programon van, ahoz illően mondja és mutatja ki a gombhoz tartozó betűt/számot/zenét. Nagyon jó. Ki is mutatja a kijelzőn, és hangosan ki is mondja.
http://www.fisher-price.hu/
ezen belül: Infant toys/Laugh & Learn > Laugh & Learn™ Learning Phone™
itt van demo gomb is, ahol meg lehet hallgatni milyen. Csak ezen az oldalon angol nyelvű a demó, a boltban már a magyar változat van.
Kép
Meg ott láttam tanulós műanyag könyvet is. A külső kemény borító lapjai hosszabbak, mint a belsők, és van rajtuk belülről 4-4 gomb egymás alatt. A belseje: 3 v 4 lapja van, amit lehet lapozgatni, ahova lapozod, azt érzékeli, és a megfelelő rajz melletti gombot megnyomod, megmondja mi a neve annak a rajzolt valaminek, és milyen hangja van. Van állatos, hangszeres, járműves meg asszem még egy rész benne. Jajj, olyan idiótán fogalmaztam meg, de remélem érthető volt. Ennek a márkájára nem emlékszem, de megnézem majd. Ez is nagyon jó és hasznos ajándék. Ezt is megrendelem..


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!!
Ma van Gery névnapja kapott egy csomó aranyos játékot, ha már itt tart a téma! .-) Van közte egy boci aki bocis autót vezet és ha tolod, akkor múzik, meg ha az orrát megnyomod, akkor még hosszabban is múzik...................... :roll: :oops: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Én választottam.......... :lol: :lol: :lol: ) Ez a Tescoból van, meg kapott nagy traktort, meg több kisautót is, meg egymásra rakható épitőt, ami egymásba is rakható, meg keljfeljancsit ami maci. Alig tudja mihez nyúljon Gery, olyan cuki!!!! Azért kiváncsi vagyok meddig tart nála a nagy 'fellángolás'!!???
Dzsú! Igen végig alszik éjjel, ha felriad vmiért, akkor is csak feláll az ágyban és Én visszateszem és már alszik is, de ez is már ritka! :lol: :lol: :lol: Tudom, hogy mázlista vagyok!!!! Kívánom mindenkinek a hasonló éjszakákat!!!!! :lol: :lol:
A pelusozás, öltöztetés nálunk sem egyszerű, volt idő hogy Én is a földre költöztem, ott volt elviselhetőbb, de aztán megint vissza a pelenkázóra. Most már egész jól hagyja magát, mindig kap közben valamit a kezébe, és most nekünk is egyszerűbb ott ismét. Akkor azért megnyugodtam, hogy ez a nehézség minden gyereken végigmegy, minden anyukát kínoz!?! :lol: :lol: :lol:
Az a csiga nagyon jó, már Én is nézegettem, tetszik!!!
Én majd tavasszal majd még triciklit akarok venni, ami lábbal hajtható, azaz van pedál rajta. Hát nézegettem már, van 15ezerért is! :shock: :shock: :roll:
Még karácsonyra is ki kell valamit találni Gerynek.

Nem tudom mondtam e, de megint raktam fel 1-2 új képet a honlapra.
Itt van azért két kedvenc is.
Rámol apa szekrényében : Kép
És egy kedvenc kabát, most kaptuk : Kép
Szerintem annyira cuki benne Gery!!! :lol: :lol:
Na kellemes hétvégét mindenkinek!!!!!!

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Na Én ezt a triciklit néztem ki : Kép

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok!

Tegnap este hazajöttünk a barátnőmtől :(
Emma elég vacakul volt, pénteken még kórházba is beutaltak minket, mert úgy üvöltött egész nap, hogy az ügyeleten azt hitték, fülgyulladása van. Szerencsére csak kicsit hurutos, és mita megnézte a dokinéni, azóta nem sírt.

Tegenap nem tudtam az orrát kitisztítani, így nem tudot szopizni, inni, enni meg nem akart, úgyhogy összepakoltam, és irány haza.

Itthon már jobb. A két csajszi nem volt jó hatással egymásra, állandóan együtt akartak bohóckodni, semmi, kajcsi, meg alvás.

Lehet, hogy mégsem jött meg, csak egy kis barnás trutyi volt. Már jobban vagyok.

Hanimana!
Egyszerű hintánk van, műanyag, de szerintem nagyon biztonságos. Másoknak is van ilyen itt a topikban. Nem is drága.

http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... cts_id=383

Szinte minden játékboltban/bababoltban láttam.

Ludmilla!
Picuri Annának könnyű lesz férjet találni magának :lol:

Szilpa!
Talált :) A konvektort szokta velük verni, a szomszédok legnagyobb örömére :oops:

Gerynek boldog névnapot!
Ügyesen tud pakolni :)
Kicsit húzós az ára ennek a triciklinek.

Kép
dzsú
 
 


Sziasztok!

Dzsú! Amit Én néztem tricikli az még elviselhető áron van. Láttam én már a háromszoros áron is!!!
Belinkelem én is ahol láttam, amit Te ajánlasz oldal ott valóban elég húzós az ára!!! :shock: :shock: :? :cry:
Itt ahol Én ezt néztem, 4900.-! :http://gportal.hu/portal/bababoltcsepel/

Jobbulást Emmának!! :lol: :lol:
Lehet hogy ma veszünk valami nagy dolgot, még nem kiabálom el, de ha öszejön úgyis beszámolok! Nagyon izgatott vagyok :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Húú látom nem igazás sikerült jól bemásolnom!!! :evil:

http://gportal.hu/portal/bababoltcsepel/

Remélem így külön írva sikerül........................

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: