Új privát üzeneted érkezett!

talaltam egy jo kis weboldalt, www.bebibolt.hu, ha masra nem, arra jo, hogy kitalalja az ember, mi is kell neki es celiranyosan lehet vasarolni. egesz korrekt. nezegessetek, hatha kaptok otleteket!
kami
 
 


Kori!
Szerintem tök normális, hogy az ember szeretne ezt-azt venni! Most voltunk a Corában és nagyon nehezemre esett a babarészleg mellett úgy elmenni, hogy oda se nézzek. Erre a páromnak kellett venni bébiételt (alma-körte). Kérdeztem, hogy mire fel? Erre mit mondott? "Nem gondolod tán, hogy olyat adunk majd a gyerekünknek, amit előtte meg se kóstoltunk?" Már előre látom, hogy dugnom kell a babakajákat a férjem elől! :wink: :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


:) A ferjed meg akarja kostolni a babakajakat? :) Ez jo! En szeretnek majd minel tovabb szoptatni, de azert 1 evig max. Remelem osszejon!!! Mikortol kell a babanak ilyen-oyan tapokat adni? Egyaltalan kell valami az anyatej melle? Valakiiiii, gyermekes kismamaaaa, Lorca, Roki, segitseeeg!!!!
kami
 
 

 
 

Én is szertnék minél tovább szoptatni, és 6 hónapos koráig semmi mást nem adni neki.. szerintem ez lenne a legjobb. Aztán hogy mit hoz az élet, nem tudni... A tápokról és ilyenekről fogalmam sincs, azt tudom, hogy 6 hónapos kortól ajánlják a "hozzátáplálást", de igazából még nem néztem ezeknek utána! :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Na, en ugyanezt tervezem! 6 honapig semmi, csak anyatej, utana anyatej meg egyeb... majd erdeklodok a "tapasztalt" baratnoimnel :) De az egyik csak 5 honapos koraig tudott szoptatni :( A masik meg meg csak 3 hete szoptat :) Sok okosat ok se fognak tudni mondani :) :roll: Na majd a tesom! neki mar 2 is van! :o
kami
 
 


Kami,
Megnéztem ezt a bababoltot, nagyon aranyos dolgaik vannak és tényleg korrekt árakon.
Én is minél tovább szeretnék szoptatni, de lehet hogy én már előbb elkezdeném a hozzátáplálást. Hisz mivel tavasszal fogunk szülni nyáron itt lesz a sok finom friss zöldség és gyümölcs :D

Timi,
Én is nagyon szeretm a bébiételeket a kedvencem a sütőtökös-sárgarépás, néha ezt szoktam desszert gyanánt enni (aztért ne nézzetek dilisnek eszem normális dolgokat is :D )

Kép
móni23
 
 


Ha egy évig annyi a tejed, hogy semmi mást nem kap a baba az sem baj sőt. Van egy ismerősöm, akinek a lánya egyszerüen nem volt hajlandó még megkóstolni sem a szilárd kaját 1 éves koráig. Egészséges gyönyörű baba.
Nekem az elsőnél tuti konkrét terveim voltak a neveléssel, etetéssel kapcsolatban. Születése másnapjától borult az összes teória :lol:
Úgyhogy most nem tervezek, mert nem tudom ez a picurkám hogy gondolja majd a felnövekedést... :lol:
3 hétig szoptattam, halálra idegeskedtem magam, hogy éhenhal a gyermekem. Most már okosabb vagyok, és segítséget fogok kérni a szoptatáshoz, mert hiába van egy nagy lányom, én nem tudok szoptatni. De nagyon nagyon szeretnék... :roll:
Kép
korena73
 
 


Neztem, ezen a weboldalon van ilyen anyatejszivo gep vagy mi a pek. Azzal otthon is lehet fejni es tarolni a tejcsit - ha maga a szoptatas nem megy, azert lehet meg neki anyatejet adni. Bar teny es valo, a szoptatasnak vannak allitolag lelki hatasai a babocara, ami egy eletre kihat ra. A baratnom, aki 3 hete szult, egyebkent tok jol szoptat, aszongya nincs semmi gond, jo erzes meg minden - mondjuk 34-35 hetre jott a baba, tehat 1-2 hetet volt vele korhazban (mult hetvegen mentek haza) es ott azert ra-raneztek, szoval viszonylag "felkeszulten" ment haza...

Hat az biztos, hogy az elmelet sokszor marhara elter a gyakorlattol, szoval konkretan tervezni nem erdemes... de azert felkeszulni nem art... aztan ugyis kisul valami :lol:
kami
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen a bátorító sorokat! Nem gondoltam én, hogy utáltok, csak...nem tudom...minden kicsi dolog most nekem hatalmas döfés a szívem közepébe. Azt hiszem el tudjátok képzelni, hogy mennyire érzékeny vagyok, és szomorú. :( Legutóbb eléggé kiborultam.
Igen, lesz mellettem vk...a párom. Tudom, hogy mindenki szerint azt érdemelné, hogy azonnal elhagyjam, de nekem most csak ő tud vigaszt nyújtani. Más ismerni őt, és ennyire közvetlenül látni a helyzetet. Mind1, meg sem próbálom megmagyarázni. Abban nem vagyok biztos, hogy hosszútávon vele tudok majd maradni, de most csak ő tud segíteni átvészelni a dolgokat.
Szeptemberben költözünk Angliába, ahogy az eredeti terveink szóltak...kb 2 hónappal ezelőtt. Talán az új környezet, új emberek, és új kihívások segíteni fognak. Minden vágyam ez volt, így remélem, hogy tényleg tudok majd boldog lenni minél hamarabb.

Mégegyszer köszi szépen a jókivánságokat! Többet azt hiszem tényleg nem jövök...de azért olvasgatlak majd titeket, hogy kivel mi újság van, és néha lehet beírok egy-egy sort, ha vm jó hírt olvasok. Boldog pocakosodást, és sok szerencsét mindenkinek!
Vendég
 


Kisordog! Anglia nagyon klassz hely es mint minden nagy valtozas, biztos hogy segit feledni a dolgokat. Vigyazz magadra es sok szerencset! Nezegess be hozzank nyugodtan, irhatsz is, persze. Talald meg az utadat es legyel rajta boldog!
Kami
kami
 
 


Kolléganőmék tizenévet vártak a babára, nagyon akarták és mégis csak 6 hétig tudott szoptatni, mert szülés utáni depresszióba esett és elapadt a teje. Maga sem tudja, miért lett depis... :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Én is depis lettem, folyton sírtam. Elmentem pszichológushoz is. Úgy éreztem bozralmas anya vagyok..... Elméletileg erről az ember nem tehet, és lehet, hogy most is bekattanok nem tudom. Ez tényleg nem olyan dolog, hogy na most összeszedem magam és kész. Ehhez segítség kell.
Kép
korena73
 
 


Háát, biztos nagyon nehéz lehet az ilyen anyukáknak, hisz az anyaságra vágytak és mikor ott a baba, nem tudnak mit kezdeni!
:( Remélem nálatok most másként lesz, a lányod is besegít mindenben. Kisfiút vagy lánykát szertnétek? Nevek vannak már?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Igazából vágyom egy kisfiúra, de van nevünk mindkét esetre.
András lesz ha fiú lesz és Erika ha lány. A lánykámat Evelinnek hívják és Lilinek becézzük.
Nektek van már nevetek? Mit szeretnél?
Van egy indiszkrét kérdésem is. Hogy vagy(tok) a mellfeszüléssel? Nekem 75-ös a méretem, de annyira cicisedem, hogy a végén úgy fogok kinézni mint Samantha Fox. (férjem örömére) de közben nagyon érzékeny és feszül.
Kép
korena73
 
 


Sziasztok!

Vasarlassal kapcsolatban: miert ne? Babona? Hulyeseg! Legalabbis szerintem! Nekunk sok babaruhank van a faim utan sot meg a hugom babajanak a ruhait is orokoljuk majd, persze ha lany lesz akkor azert majd veszem a rozsaszin ruhacskakat! Van babakocsi, babaagy, minden!

Szoptatas:
Ugyanugy jartam mint Korena, amig meg nem tapasztaltam milyen a szoptatas vertem a mellem hogy en aztan csak es kizarolag szoptatni fogok min. 6 honapos koraig, ja, ja, ember tervez. 3 hetig szenvedtem, majd megorultem aztan hozzataplaltam. Most mar annyiban okosabb vagyok hogy nem fogom magam halalra izgulni hogy ehes marad a gyerek mert tudom hogy minnel tobbszor kell mellre tenni DE ha nem sikerul vagy nem akarom majd akkor nem fogom magam depibe hajszolni ez miatt! Majd lesz ami lesz! :D

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hat az biztos, hogy fogalmam sincs, mit jelent ez az egesz, es hogy hogy fog sikerulni. Kar, hogy nem lehet gyakorolni :) Csak mar elesben... Es hogy vagytok azzal a kerdessel, hogy folkeltsuk-e a babat ejszaka enni, hogy megegyen a 3 orankenti kaja, vagy hagyjuk, hogy magatol jelezzen? En az utobbi mellett vagyok, bar ez megintcsak olyan dolog, amirol valszeg semmit sem tudok...
kami
 
 


Kori!
Én igaziból kislányt szeretnék, a párom fiút. Amúgy teljesen mindegy első baba révén! Ha lehet ilyet mondani, én fiúcskát érzek a pocimban... :)
Mellfeszülés:
nekem is normál esteben 75-ös a cicim, de már kellett vennem egy 80-as melltartót.. :oops: Nagyon fáj, mikor reggelente busszal a jó kis macskaköves úton jövök dolgozni, majd leszakadnak a rázkódástól! :D Hason nem tudok aludni, de még szex közben is kerülendő terület! :oops: :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Korena: ferjem oromere en is "cicisedem" mar megjegyezte hogy hu, de jo kemenyek! :lol:
Es ez meg csak a kezdet! :lol:
Mi nagyon kislanyt szeretnenk de meg nincs lanynevem mert valahogy nem merem beleelni magam, kisfiu nev: Adrian!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hát mi már nagyon bölcs anyukák leszünk :lol:
Kép
korena73
 
 


Én a lányomat sosem ébresztettem fel, akkor evett amikor éhes volt. Így nagyon korán 2 hónaposan végig aludta az éjszakát, és rendesen fejlődött.

Timi: nem mondtál neveket ..... még nincs?
Kép
korena73
 
 


Tontica! Most nézem, hogy a mi magzataink egyidősek. Te hogy hogy Spanyolban vagy? Ott hol? És hogy kerültél oda?
Kép
korena73
 
 


Nya, csinaltam egy olyan vonalzot, amin pontosan latszik, hogy mennyi idos vagyok! HURRA! Akkor amikor az UH-ra megyek, 12 hetes es 2 napos leszek - pont tokeletes, mer a dokiba aszonta 12-13 het kozott mennyek vissza :P

Hahh, melltarto! Minek??? En un. "hevedereket" hordok (en hivom igy oket :) ): polo anyagbol keszult kis izek, elol semmi varras, bebujos, abszolut a cicire igazodik. Kedvencem a Skiny, 4e Ft korul van egy db (csakugy mint a melltartok altalaban). Szepen tartja az ember lanya cicijet, teljesen jo! Evek ota ezt hordom es most kulon erzem, hogy kivalo a celra! A meretem 38-as, meg igy is jo ram, hogy nott a cickom, mivel gumirozott, nyulik, folveszi a mell alakjat. Ajanlom mindenkinek tiszta szivbol!
kami
 
 


Kori!
Ja, neveket azért nem mondtam, mert nincsenek... vannak külön, amik nekem tetszenek és vannak, amik a páromnak. Közös nincs... de majd lesz! :D
Kami!
Jó lett az új vonalzód! :lol:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hát én hol éltem eddig, hogy nem hallottam erről a hevederről? Érdekel, úgyhogy megpróbálom megnézni a neten. Kiváncsi vagyok rá.
korena73
 
 


Húúú mennyit írtatok és mikbe belementetek már.Tök jó.
Milyen az a "heveder"?Az engem is nagyon érdekelne!!!
Szoptatás:úgz tervezem addig amíg lehet és tudom mindenféleképpen,de azért mellé is adok neki majd avalami finomakat.Mondom én,aztán majd meglátjuk! :?
Ma annyira rossz a gyomrom :(
Vendég
 


Korina: Igen, 1 nappal elorrebb jarsz mint en! :lol: Mikorra vagy kiirva? En febr. 12-ere.
3 es fel eve elek itt mert a parom spanyol, itt is maradunk mar ugy latszik, talan majd nyugdijjas eveinkre hazamegyunk! :lol:
Holnap fogunk hazautazni 2 hetre, ugyhogy most nem leszek egy ideig de azert ne felejtsetek el! :shock:
Milyen ido van Baranya fele?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hát szerintem Baranyában sem jobb a helyzet mint Pesten.
20 fok és eső :(
Vendég
 


Talan azert nem gondoltal meg ra Kori, mer ha melltartot keres az ember (kosarral, elol/hatul kapoccsal, nemi csipkevel stb), valszeg ez az eszebe se jut. Ez inkabb "sportos" viselet, de nagyon praktikus es kellemes.
kami
 
 


Tontica! Úgy tudom az egész országban borús az idő, itt a Dunántúlon 20 fok van, és nem süt a nap.
feb. 8.-ra vagyok kiírva. (jaj de messze van) :lol:
Szerettetel várunk haza, remélem jó lesz újra itthon.
Tuti nem felejtünk el, és várunk vissza
korena73
 
 


Kami: én is varrás nélküli semmi merevítő semmi csicsa melltartót hordok, pont a kényelem miatt, de amikor az üzletben elmondom a kívánságomat, sosem mutatnak olyan "hevedert"
korena73
 
 


itt egy kep a HEVEDERROL :) (vegre sikerult vmit feltennem!!!)

Kép
kami
 
 


Essentials a tipus neve.
kami
 
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok!!! :lol: Alig győzi az ember lánya visszaolvasni. :lol:

Palika alszik, úgyhgoy van egy csepp időm.

Szoptatás
Én nagyon sokat szenvedtem a szoptatással. Vagyis nem így igaz. Palikával szenvedtem, ugyanis rettentően lusta volt. Állandóan elaludt a cicimen, és persze nem evett eleget, de egész nap rajta lógott volna. Végül is sok-sok kísérlet után 3,5 hónaposan kapott pótlást tápszerből, majd 6 hónaposan abbahagyta teljsen a szopizást. :cry:
REmélem a pocakomban lakó babuci nem lesz ilyen lustácska, mint a testvére!!! :lol:

Depresszió
Szülés után én is depressziós lettem egy kicsit. Folyton sírtam, örömömben, bánatomban, csak úgy. Még szerencse, hogy a párom rendesen mellettem állt.

Mellek
Nekem most legalább belenőnek a bőrükbe :oops: ami jó pár számmal nagyobb rájuk, az előző terhesség-szoptatás óta. A második gyerek után kénytelen leszek megcsináltatni őket (már ha lesz miből, mert állítólag már az sem ingyenes) mert a bokámat fogják verdesni. :lol:

Ma rizses-húst főztem, és úgy bekajáltam belőle, hogy alig tudok mozogni. :lol:

Vasárnap elutazunk Erdélybe, úgyhogy nem leszek én sem vagy egy hétig legalább. Addig még igyexem jönni, de ha nem, akkor el ne felejtsetek ám!!! :lol: :lol: :lol:

Ja! Én sem ébresztettem fel éjszaka Palikát sosem. Egyszer, két hetesen aludt 22 órától 5-ig, én meg majd' meghaltam,hogy vajon beteg?! Ráadásul a melleim is bedurrantak, úgyhogy azok sem hagytak aludni. Nos, azóta nem igazán volt példa arra, hogy egy ilyen alvást produkáljon a drága gyermek. :roll:

Babona
Az első gyereknél egy kicsit babonásak voltunk, de már a 30. hét környékén összevásároltunk mindent. Ja, meg valahogy ilyen tájban vettünk hét tök jó body-t, de eltettem, mintha nem is lenne. :lol:
Most nem is gondolunk a babonára. Tele vagyunk babaholmival, ez lenne aztán a nagy balszerencse, ha hinnénk benne! :)

Szegénykéim!
Nem jövök valami sűrűn, de akkor egy egész kisregénnyel terhellek benneteket. NÉzzétek el nekem légyszi... :lol:

pusz

KépKép

KépKép
lukacsniki
 
 


Úgy látszik ezen a téren is le vagyok maradva, bár én még csak 6+1 vagyok, de rám még bőven jók a melltartóim és pár napja már nem is fájnak. Remélem ez nem jelent rosszat, elkezdtem izgulni!

Kép
móni23
 
 


Ne izgulj, Moni, en most a 11. hetben vagyok es mar nem faj annyira a cicim, de elotte huuuu, ugyanugy mint Timonak, rajuk se tudtam fekudni es raszoltam az emberre, mikor nekiallt veluk jatszani! Mosma azert siman rajuk fordulok ejszaka es nem ebredek fol, hogy udefaj valami! Szoval lehet, hogy nektek is enyhulni fog kicsit kesobb, aztan esetleg majd megint bedurran, mikor megint no...
kami
 
 


Lukacsniki én örülök a kisregényednek, úgyhogy csak rajta.

Naná, hogy várunk vissza téged is.

Jaaaaaa! Ezt a meltartót ismerem!!!!!! Rendesen tartja a melleidet ez a típus?
Kép
korena73
 
 


Köszi Kami, most egy kicsit megnyugtattál :) . Már alig várom a szerdai uh-t, hogy lássam, hogy minden rendben.
Niki,
Szívesen olvasunk minden hozzászólást, és egyálatlán nem írsz sokat :) Szóval írjál minél többet, már amennyire Palika engedi.

Kép
móni23
 
 


Az enyeimet igen, pedig az en meretem inkabb 80-as A/B lenne normal melltartoban... En maximalisan meg vagyok vele elegedve. Csak egy hatulutoje van: olyan termeszetes, hogy sokan el se hiszik, hogy van rajtad melltarto... :oops:
kami
 
 


lukacsniki köszia az ötletet, akkor ma én is rizseshúst fogok összedobni. :lol:

Lányok én ma szinte semmit nem dolgoztam, folyton itt vagyok, majd jövő héted belehúzok úgy is nemsokára megyek haza. (még egy óra) arra az egy órára már minek szedjem össze magam :?:
:lol:
Kép
korena73
 
 


_Az a jó, ha azt hiszik, hogy nincs rajtad melltartó :lol:
Ez egyik oka annak, hogy kedvelem a varrás nélkülit. Veszek én is akkor ilyet, próba szerencse.

Kép
korena73
 
 


En is alig csinaltam valamit ma :) De psssszt! Pedig 2 cikkszamot fol kellene toltenem, amit nagyon utalok, de ehelyett Babanet, babaoldalak, emilezes a baratnokkel... Lusta maki vagyok!!!

En imadom a rizseshust, hu de nagyon imadom!!! De ma estere paprikaskrumplit kertem az en draga kis emberemtol, olyan finomakat foz mindig!!! O mar elment, bevasarol, kocsikazik egy kicsit es utana csinal vacsit. Nyami!
kami
 
 


Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a lusta nappal. :lol:

A paprikás krumli is naaaaagyon jól hangzik. Már nagyon éhes vagyok.
Na a pároddal meg vagy áldva. Mázlista. Sajnos a férjem nem tud főzni, de a bundáskenyere az valami isteni.

Kép
korena73
 
 


Ja én meg egész nap a pregnancy tickereket vadászom azt sem tudom hogy fordítjuk magyarra. terhes vonalz? :lol:
Majd amikor otthon leszek a Picurkámmal ráállok az angolra is.
Úgy is kell a nyelvvizsga a diplomához. (na ahogy én azt elképzeltem) :lol:


Kép
korena73
 
 


Hat ja. Az enyem nem setal, de foz. :) Nincs tokeletes pasi, elmondhatjuk :)
kami
 
 


Kami: elmondtad már a munkahelyeden, hogy mi a helyzet?
Én a héten jelentettem be, meg akartam várni a 12. hetet. A főnököm meglepően normális volt.
Meddig szeretnél otthon maradni?
Kép
korena73
 
 


Van egy fórum a baba-mamafreeweben, ott kezdtem irogatni, de az megszűnik, úgyhogy elnézést, ha kétszer dobok fel egy témát. Előfordulhat, hogy elfelejtem hova írtam már arról. :oops:
Kép
korena73
 
 


En mar elmondtam, nalam is jol fogadtak, de mar a kozvetlen kollegak is tudjak, meg meg 1-2 baratno. Meg persze a csalad. December 1-tol mar nem szeretnek dolgozni jonni, az utolso trimesztert magamra szanom meg az otthoni keszulodesre.
kami
 
 


Itt 40 ember dolgozik, senkinek nem mondtam, mégis tegnap kiderült, hogy az összes PASI tudja, hogy állapotos vagyok.
Méghogy a nők pletykásak. Kiderült, hogy valamelyikőjük felesége szintén babát vár, meglátott a vérvételen és már keringett is a pletyi.

Kép
korena73
 
 


Lehet,, hogy a főnököm is rég tudta, csak úgy csinált, mintha meg lenne lepve, amikor a héten mondtam neki?? :lol:
Kép
korena73
 
 


:) Hat ezt mar sose tudod meg. De nem is szamit! Mi vagy 400-an dolgozunk itt, nagy reszenek fol se fog tunni, ha egyszer mar nem leszek... :cry:
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: