Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zseppy sajnálom, hogy nem javult még sokat a helyzet, de azért jó, hogy legalább nincs rossz kedve Enci babának! :cry: :wink:

Otyka Aisa köszöni a dícséretet! :lol: Igen, az a száján tényleg tejföl. Most kapott előszőr, de csak azért mert töltött zsömlét csináltam, kentem rá a tejfölt és addig-addig hisztizett, míg kapott néhány kanállal. :shock: :lol: Nagyon bejött neki. Szereti a kefírt és a natúr joghurtot is. Minden reggelire azt kap néhány falat sonka és kifli után! Ilyen savanyított tejtermékeket már 8 hónapos kortól lehet nekik adni.
Tejpép: én úgy tudom, hogy minden nap lehet adni, ezt amit én adok neki (Humana HA – ízetlen, nem cukros stb.) általában elválasztáshoz szokták adni a tápis babáknak. Receptre is lehet kapni (ha felírja neked a dokinéni), úgy 700 Ft egy nagy doboz, amúgy meg 1400 Ft. Nem mindegyik baba szereti mert nem sok íze van, de Aisának bejön. Ha veszel és nem eszi meg Panna, akkor szívesen átveszem a maradékot! :wink:
Megnéztem a dobozát is, és rajta van, hogy napi egyszer lehet adni nekik!
Együttalvás: alapból én sem szoktam, csak amikor hajnalban nagyon nyűgös és tudom, hogy úgyis felébredne amikor visszateszem a kiságyba, ilyenkor otthagyom kettőnk között. Addig nincs veszély, amíg apa is ágyban van, mert akkor nem tud leesni. Utána meg oda kell figyelnem nagyon. Látod, nekem is becsúszott már egy leesés. :oops: :roll:
Kaja: szerintem nyugodtan adhatsz neki ilyen pépet (ha megeszi), én azt is csináltam, hogy vettem neki ízesítetett és fele-fele arányban kevertem ezzel. Úgy lett valami íze, de mégsem volt tök édes. Én kekszet szoktam adni neki, akár kézbe, akár gyümit dúsítani vele. Még néhány hét és te is adhatod neki a tejtermékeket. :lol:
Paradicsom: én egy ideig kiszedtem a magját, de már kb. Két hónapja már nem teszem meg. :oops:

Szilpa úgy tűnik, hogy elmúlt ez a gyulladás. Már épp ideje, mert nagyon gáz volt. :lol:
Aisa neked is köszöni a dícséretet, mostanában egyre többen mondják, hogy rám hasonlít. :lol:

Na, a fenti részt még pénteken írtam, de nem tudtam már elküldeni. Bocsi, ha van benne egy-két aktualitását vesztett hozzáfűzés is! :oops: :? 8)

Sancsi vannak új képek rövid hajú Enéhről??

Szilpa, gratula Kendének a felálláshoz és a mászáshoz! :lol: Nagyon ügyes fiú! Napról napra ügyesebb lesz majd, és egyszer csak azt veszed észre, hogy kapaszkodva járkál a bútorok között! Édes, ahogy alszik a földön! :lol:
Csak nem alakul apával a helyzet??? Majd írj, ha van valami biztos hír! Szurkolok nektek! :?: :D
Ilyen éjszakákban, amit leírtál nekem is kijutott mostanság. :oops:
Pl. péntek éjjel: fél 9-kor szokás szerint ment aludni Aisa. Fél 11-kor sírva ébredt: cici, altatás, vissza kiságyba. Fél perc múlva ordítás. :!: :twisted: Ugyanezt végigcsináltam, de nem tettem vissza az ágyba, hanem közénk, hátha ott jobban alszik. Ez sem tetszett neki, felült és úgy gondolta, hogy ő most inkább játszana egy kicsit. :twisted: :?: Odaadtam neki a telefonomat (ez eddig mindig bejött :oops: ), játszott vele egy kicsit, majd megunta, és reklamált. Betettem kiságyba, játszon egyedül. :!: :twisted: :roll: Éktelen ordítás, de hagytuk, ne csináljon már teljesen bolondot belőlünk. Amikor már nagyon torz hangon ordított, kivettem, cici, altatás, vissza kiságyba. Öt perc múlva ébredés, ordítás stb. :shock: :? Megelégeltem, kijöttem vele a nappaliba, és játszottunk. :cry: Kapott kis tejpépet is, jött-ment, én is jöttem-mentem utána, mert ilyenkor persze, hogy minden olyan dolgot megtalál, amit nem kéne. 3-kor már kezdett nyűgös lenni, odaadtam apának, volt kis tea főzve, altassa el. Nagy nehezen sikerült neki, de csak úgy maradt, hogy köztünk a nagyágyban. :? :!: :roll: Tehát kb. Negyed 4-kor sikerült elaludnunk, és 5.20-kor keltem, és mentem dolgozni. :idea: :? Hát mondanom sem kell, hogy kivolt a bundám rendesen.
Mondtam is apának, hogy nem kell nekem kistesó(mármint Aisának)! :oops: :oops: :roll:

TALI???????

Aisa és Hajni
odex
 
 


Egy idilli kép: apja és lánya unatkoztak egy kicsit!!! :lol: :lol:
(csak apa meg ne lássa, hogy feltettem ide!!! :oops: )

Kép

Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 


Húúúúú mit kapok majd ezért!!!!
:!: :!: :lol: :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 

 
 

Sziasztok!

Odex!
A te péntek éjszakád se lehetett semmi. :shock:

Nekünk úgy folytatódott tegnap, hogy 2-kor már ébredt :x , és 3-ig fent voltunk. :x Utána alvás, és 8-ig aludt. :) Nem is tudom, mikor aludtam utoljára 5 órát egyben! De összességében az 5 óra elég kevés. :? Ma aludt napközben 1 órát, a délutáni alvás (amikor simán elaludt volna) törölve lett, mert épp a Corából jöttünk vissza, és jöttek nagynénémék. :x Így 7-kor már ordított a fáradtságtól. :evil: :evil: Akkor kaja jött, azon elaludt. Aludt 1 órát, sírva ébredt. :cry: Látszott, h még fáradt, így gyors fürcsi, vacsi. Gondoltuk, ettől hamar elalszik, ha ilyen fáradt. A frászt! :evil: :evil: Felébredt tőle! :x Most itt üvölt, mert esze ágában sincs aludni, de beraktuk az ágyába, és unatkozik. Megy a harc, hogy ki az erősebb. Én vagy Ő.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Apa és lánya nagyon aranyosak!! :wink: :wink: :lol: :lol:
Mi nem árulunk el apának!! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Végre hazaértünk Veszprémből! Háááááááát!!!!!!!!! Elég gáz volt! :? Mondanom sem kell, hogy Enéh rengeteget volt anyósom ölében, aminek én roppantmód örültem, mert ugyebár itthon majd én szívok vele. Most abban reménykedek hogy a mászás Enéh számára izgalmasabb mint az ölem. Másik: Enéh próbálkozik az állással(megkapaszkodva feláll), ennek örömére anyósom állandóan felállította. Mondtam hogy nem kéne, de mintha a falnak beszéltem volna. Szerintem egyáltalán nem tesz jót az ilyen pici babáknak ha folyamatosan állítják, hiába képes rá. Főleg hogy úgy nézett ki a szitu, hogy Enéh feltérdelt, majd lábujjhegyre állt, de még nem mindig egyenesedik ki. Nos. Ő fogta, és egyből felhúzta állásba.
Persze ezen Sanyával is jól összekaptunk, :cry: mert mondtam hogy ezeket nem kellett volna, erre közölte hogy akkor máskor nem megyünk sehova, és egyáltalán nem volt sokat ölbe. Jah! Szerinte. Azért kíváncsi lennék mit csinálna ha egyedül kéne legyen 1 napot Enéhvel, főleg mikor hisztisebb napja van.
Azért volt jó is! Voltunk Márkón, az apai-anyai dédije még nem látta a kisasszonyt, megmutattuk neki. Nagyon örült neki, meg voltunk Herenden is, ott meg el voltak ájulva hogy mekkorát nőtt ez a gyerek. Előzőleg valamikor nyár elején voltunk ott.
Persze az alvásunk is teljesen felborult. :? :? :? Este 6 fele elaludt, és 11-kor kelt, majd hajnal 1-ig szórakoztatott minket. Másnap este 9-kor feküdt ki, de reggel7-kor már kukorékolt. Most is 7-kor aludt el, kíváncsi vagyok meddig bírja majd. Tudom fel kellett volna kelteni megfürdetni, de olyan édesen alszik, nincs szívem hozzá. :oops: :oops: :oops:

Szilpa!
Szartartály! :lol:
Szúnyog! Veszprémbe a szomszéd csajhoz ki kellett hívni az ügyeletet, mert vagy 30 szúnyog csípte még, és mind feldagadt szegénynek! Úgy nézett ki, mintha csalánnal verték volna agyon, igaz, ő már 16 éves, de mondta a doki hogy ez allergia.

Odex!
Csináltam most is párat, majd holnap teszek fel, de a honlapján a kezdőoldalon is egy „rövidhajú” kép van.
Nagyon jók a képek, én sem árullak el! :)

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Sancsi!
Sajnálom, hogy ilyen felemásra sikerült az utazás anyósod miatt. :( Tényleg néha ezek a nagymamák úgy tudnak viselkedni, mint akiknek nem volt gyerekük, és nem tudnák, milyen szenvedéssel jár, ha elkényezteti valaki a gyereket. :evil: Mintha nem lehetne az unokával normálisan foglalkozni, játszani, és néha egyedül hagyni, hogy saját magának felfedezze a világot, és megtanuljon egyedül is létezni. :x Ettől engem is ráz a hideg. :twisted: :twisted: És az a legrosszabb, ha még a férjed sem érti, és nem áll melléd. :(
Azért örülök, hogy volt jó része is az útnak. :D
Az alvás ilyenkor nekünk is sokszor felborul. :? Egyébként szerintem jobb, ha nem keltjük fel fürdetés meg ilyenek miatt, ha elalszik. Akkor sokkal nyűgösebb lesz. Csak neked kellemetlenebb így, ha hamarabb megébred, mint szokott. Néha meg kibírja, ha kimarad egy fürdés. Ők még úgysem annyira koszosak. Nem volt homokozóban, meg sárban. :roll:
Várom a rövid hajú képeket! :D

Maki tegnap este 9-től fél 11-ig csinálta a balhét az alvás körül. De csak sikerült nagy nehezen, hogy ne vegyem ki, és elaludjon. Már téptem a hajam. Anyu segített. Már nem a hajtépésben, hanem az altatásban. :lol:

Most délben pedig 3/4 óra alatt aludt el, de nem volt akkora ordítás, csak pityergés. :)
1 óra alvás után megébredt, mert csöngetett valaki :twisted: , de úgy néz ki, sikerül visszasimogatni.... :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Csajok!
Küldtem mail-t!!!!!!!!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Szilpa úgy látszik alvás terén egy cipőben járunk! :cry: Pedig régen milyen büszke voltam én is, hogy Aisa miatt még egyszer sem kellett éjszakázni. 8) Hát most behozza a "lemaradást". :twisted:

Sancsi megnéztem a rövid hajú képeket, nagyon édes így is Enéh! :D
Hát az valóban nem jó, hogy állandóan kézben volt a gyerkőc. De talán most a mászás, felállás és társai már sokkal izgalmasabbak nekik, mint ölben lenni (ahogyan te is írtad). Remélem, nem lesz gond belőle.
Már akartam tőled kérdezni, hogy te hogyan altatod el Enéh-t? Ölben ringatva, vagy egyszerűen csak beteszed a kiságyba, és elaltatja magát??
Én is nagyon le szeretném már szoktatni a szopi közben való elalvásról, de nem megy. :oops: Megmondom őszintén, ha ez azzal járna, hogy utána egyáltalán nem szopizna már, és éjszaka sem kelne fel, akkor még így is bevállalnám. :oops: De hát ezt senki nem tudja előre megmondani. :cry:

Apa jól lecseszett, hogy feltettem a képet róla. :lol: :roll: Azt mondja, hogy majd ő is előszed rólam valami nagyon cikis képet, és felteszi ide (tudja a jelszavamat). :lol: :oops: Max. röhögtök egy jót! :)

Szilpa szerintem jó így a táblázat, majd küldök neked olyan képet, ahol együtt vagyunk Aisával. :)

Üdv. mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!
Sajnálom, hogy nektek is romlanak az éjszakák. :(
A cicin elalvásról akarod leszoktatni, vagy rá akarod szoktatni, hogy egyedül is el tudjon aludni?? :?:
Mert engem nem érdekel, ha elalszik cicin kaja után. Nálunk az a baj, hogy csak úgy tudott elaludni, másképp nem. :( (Illetve hosszabb úton autóban is.) Én arra akarom rászoktatni, hogy egyedül is tudjon aludni. Pl. ha szundi idő van, vagy ha álmos, de már evett, ne kelljen cicire rakni. Mostanában este az utolsó cicizésen nem alszik el, hanem még ébren van, és ha leteszem, akkor aludjon el magától, ordítás van. :twisted: Mert ez is úgy működött, hogy itt viháncolt, nyűglődött, tépte az idegem, és ha láttam, hogy már alig kell valami, hogy aludjon, akkor jöt a cici, és alvás. :roll: De az is volt vagy 5 perc, vagy fél óra. És előfordult már, hogy így sem akart elaludni, pedig hulla fáradt volt. :( Na, ebből lett elég. :!: Irány a kiságy, és alvás. :!: Ha meg épp elalszik cicin, úgyis jó. :roll: :)
Cikis képek jöhetnek!! :D Én bevállalom a röhögés részét a dolognak. :lol: :lol: :lol: :lol:
Én nem használom a jelszavam. Automatikusan bejelentkezik. Igaz, más nem ül ide. Ha anyu ideül, akkor ő úgyis a saját felhasználójáb lép be, nem az enyémbe. Be se tudna, mert levédtem. :wink: De akkor ezek szerint mégis használok jelszót, csak nem itt, hanem a gép elindításához....??? :roll: :idea: Akkor nem szóltam, bocsi. :oops:
Várom a képet.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
Úgy néz, ki sikerülni fog!!!!!!!!!!!!
Tegnap az első, legnehezebb napot anyu csinálta végig. Délben is meg este is 1,5 óra kemény ordítás volt. :twisted: :twisted: Én nem bírtam volna végig csinálni, az biztos.
De a mai nap az enyém volt. :roll: Kora délután 3/4 óra, volt sírás, de nem olyan kemény ordítás, mint tegnap. :? Megébredés után pár perc alatt visszaalvás simogatással, csöndben! :D A következő alvás kora este (kicsit elcsúszott) 20 perc alatt. Csak pityergés volt, de odamenni nem kellett!!! :D Most este pedig fél óra volt. Volt egy sírás időszak, de ez sem volt vészes. :D :wink:
:lol: :lol: :lol:
Viszont elmaradhatatlan kellék a cumisüveg. :roll: :!: Kende nem tudott cumisüvegből inni, csak pohárból, meg üvegből (műanyag flakonból). :) Nem is erőltettem. Minek. :?: Még rákap az ízére, és elfelejt pohárból inni.. :roll: Nehogymár visszafelé fejlődjünk!!! :? De jókat játszott vele. :) Addig-addig, míg azt vettem észre, hogy tud belőle inni. :roll: Alváshoz is először azért kapta meg, mert a sok sírástól köhögött. Na, az lett a vége, hogy azzal szokott aludni. :? Cumi nem kell, csak szórakozik vele. :lol: Kiveszi, megforgatja, beteszi, kiveszi... stb. Viszont a cumisüveget addig nyalogatja, míg megnyugszik, és elalszik vele. Most is már alszik, de két kézzel fogja, öleli maga mellett. El se tudnám venni. :D Hmmm. Hamar feladja az ember az elveit. :roll: :oops:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Jó hogy nem ébresztettem fel Enéht! Este 7-től reggel ¾ 7-ig aludt! Igaz, felsírt olyan 11 körül, de visszaaludt.

Szilpa!
Sanya ugyanolyan mint az anyja! Ő is, mikor csak teheti, ölben tartja. Ma megszívta, remélem észbe kap. Éjszakás, reggel 7-re ér haza. Enéh mikor nem aludt, ordított, így ő is felébredt fél12-kor. Kérdezte miért ordít a gyerek, mondtam azért, mert nem veszem fel.
Látod, előbb-utóbb összejön nektek is az egyedül alvás.
Édes lehet cumisüvegetszorongató Kende.

Odex!
Napközben általában a kiságyban altatom. Beteszem, megkapja a pelenkáját, cumiját, betakarom, akkor már tudja hogy alvás van. Van hogy kell simogatni az arcát, de az is van hogy elég neki ha ott vagyok mellette. Ha nagyon hisztis napja van, vagy túlpörgette magát akkor viszont kézben kell elaltatni, mert nem marad a kiságyban. Este hami után köztünk alszik el(az olyan fél óra), valamiért akkor nem hajlandó sem a kiságyban, sem az ölemben, csak a nagyágyban. Szerencsére ha elalszik, nem nagyon szokott felébredni akkor mikor átteszem a sajátjába, de ha igen, akkor is visszaalszik. Olyankor mikor estefele is alszik, akkor viszont lehet szórakoztatni akár másfél órát is.
Nem tudom mi lesz ha külön szobába teszem, remélem nem borogatja fel az alvási szokásait.

Képek:
Rövid(ebb) hajjal(a fufru az érdekes):
Kép

Állás(Veszprémben, mielőtt még lejjebb tettük volna a kiságyat):

Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Jah!
AZt elfelejtettem írni, hogy ma már teljesen egyedül felállt! :shock: :shock: :shock:
Rótta a köröket a szobába, gondoltam megnézem a mailjeimet. Bakapcsoltam a gépet, mire felállt a rendszer, ő is felállt. Játszott mellettem, mire odanáztem az agyban kapaszkodva ácsingált! :shock: :shock: :shock:
Egyből ejtettem a leveleim! :lol: :lol: :lol:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi!
Sanya is előbb-utóbb jobb belátásra tér majd remélhetőleg. :roll:
Enéhnek gratulálok az egyedül álláshoz! :D :D :D
Én is csak kapkodtam a levegőt, amikor Kende felállt. Igaz, nem a kiságyban, hanem az oldalamba kapaszkodva, ahogy ültem, de csak néztem tátott szájjal, hogy mitcsinál! Olyan jó pillanatok ezek! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, azt elfelejtettem leírni, hogy amikor most este letettem Kendét az ágyába egy jóéjt puszival, elfordultam, léptem 5 lépést, és olyan fura helyről jött a sírós hangja, mintha nem is feküdne. Megfordultam, és már ott térdelt az ágy szélénél. :) Majdnem felállt. Illetve az egyik lábán állt, a másikon még térdelt. :shock: :lol: Gyorsan villany felkapcs, és lefilmeztem. :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Gyorsan írok pár sort, mert nálunk is napok óta áll a bál. Vikinek megint jön a foga, és iszonyú nyűgös tőle.

Eddig nem volt gond a fogzás alatt a kajával, de most napok óta nem akar főzeléket enni. Csak gyümit, joghurtot, meg kiflit. Nem akarom elkapatni a gyereket, de most nincs szívem a szigorral is bántani.

Parit nyersen mag nélkül adom Vikinek, de főzve mindent benne hagyok. Nagyon szereti a lecsót, lehet, hogy holnap megkísértem vele, hátha azt megeszi.

Anyummal nekem is problémám akadt a hét végén. Együtt utaztunk rokonlátogatóba és nem hagyta Vikit aludni sem oda, sem visszafele. A lányom olyan fáradt volt, hogy már leragadt a szeme, de a jó nagyanyó belehajolt az arcába és osztotta neki az igét. Én vezettem, így nem akartam összeveszni vele. De legközelebb nem utazom vele.

Otyka: a kekszes gyümi nálunk is bejön.
Én gyümi-joghurtot is adok már neki, túrókrémet is evett már. A puding pedig az egyik kedvence. :roll:
Igaz nem a legegészségesebb, de néhe kell egy kis változatosság.
Viki nagyon szereti a Hip-es barna üveges gyümis-grízt is. Az 6 hónapos kortól adható.

Odex, nagyon helyesek a tejfölös és az apás képek is! Sajna Viki is cicin elalvós. Így fogfájósan, szinte csak evvel tudom megnyugtatni. Pedig a dokibácsim szigorúan előírta, hogy 1 éves kora után abba kell hagynom a szopizást :(
Előre félek az álmatlan éjszakáktól.

Ezek szerint szinte minden baba talpon van már :D Nagyon hejesek lesznek, ha végre összetalizunk.

Szilpa, köszi a táblázatot, a képtől meghatódtam.

A négykézlábas babaképet ma eladta a Sógorom :lol: Vikiből modell lett!

Most rohanok, mert felébredt.

ui: vasárnap megint fodrásznál voltunk, újra picur hajunk van :D

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Hello

Tök ügyesek a fiúk-lányok :) Igazán büszke lehetrek rá. :)

Odex
Csodaszép Aisa :) s ez a pelusos kép, egyszerűen tündéri. Klassz, h már tudsz neki adni joghurtot, tejfölt, én is szeretnék már adni neki. Imádok új kajákat bevezetni nála. Én a milupás tejbedarapépet adom neki. Igaz, h cukros, de szereti, s megeszi. Én nem láttam, a DM-ben olyan cukronélküli valamit.

Szilpa
Gratulálok. Pedig emlékszem rá, h Kendét tornáztatni kellett, nem? Mert nem akart átfordulni. Most meg tessék, már egyedül áll. :) Mostantól kezdve, aztán minden helyzetben megpróbál felállni majd. Köszönöm a táblázatot megkaptam.

Sancsi
Nagyon cuki Enéh ezzel a rövid hajával.

Alvás
Én is cicin altatom, Szinte mindig. Csak akkor nem, ha elalszik magától. Mint pl. tegnap, mikor egyszerűen bealudt a bébikompban. :) Majd holnap teszek fel képeket.
Én is attól félek, mint Odex, h egyszercsak nem kér több cicit. Így is már olyan keveset cicizik. Igazából szinte már csak alváshoz kell neki. Napközben nem is igényli.
Éjjel nálunk a probléma 5,30-kor kezdődik. Akkor felkel, s nem hajéandó visszaaludni. 1-1,5 órát szórakozik, s csak utána alszik el.

Na mennem kell leragad a szemem

pusza mindnekinek

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Kati

Miért nem szoptathatsz 1 éves kora után?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Megint rég írtam. :oops:
De olvasgatni szoktam ám! :wink:

Volt valaki a börzén? Jó volt?
Én közben vettem Beninek 2 cipőt, szerintem tök szerencsém volt, 2 pár Falcon cipőt adtak akcióban 6990Ft-ért.

Sancsi,
Én is ezt hallottam, sőt azt, hogy legjobb a mezítláb. Én most akkor vettem a cipőt, mikor jött az a hidegebb idő és fázott neki zokniban a lába, illetve a játszón ha kiveszem, valami kell már a lábára.

Petra,
Bálint szép, nagyfiú, jó Őt végre látni!

Szilpa,
Jó lehetett a nyaralásotok, mi is Keszthelynél voltunk 1 hetet júliusban.
Mellgyuszi: brrr, jó, hogy túl vagy rajta!
Nyaralós képek szuperek, Kende most nagyon sokat változott szerintem. Picit kikerekedett, nem?
Szuper a fürdőrucid!
Szilván csodálkozom, Beni kap már elég rég.

Altatás: hát nem vagyok büszke magamra, éjszakára kizárólag cicin alszik el, éjjel is azzal nyugtatom, nappal meg vagy elringatom, vagy elalszik séta alatt. Egyszerűen nincsen erőm máshoz, nekem így jó (bár közeledünk a 10 kiló felé, jövő héten megyünk mérésre) és neki is jó ez így.

Fogaink még mindig nincsenek természetesen. :shock:

Kati,
Annyira helyes Viki! Nekem a távirányítós a kedvencem, ott olyan cukik a kis lábai!

Odex,
Kis tejfeles szájúd nagyon édi, Benivel is megkóstoltattam, de nem jött be neki (ez sem, míly meglepő :D ). Viszont a tölcsér és a fagyi! Teljesen rákattant a Daubner cukrászdára! :lol:

Otyka,
Mivel Beni igen sz@r evő (már bocsi :oops: ), ezért én annyira örülök ha nagy ritkán rácuppan a paradicsomra, hogy akkor nem állok neki kimagozni. Szipkázza, ahogy van. De amúgy már hallottam máshonnan is, hogy a magot nem lehet adni.

Beteg Mamáknak és Babáknak jobbulást, remélem azóta már mindenki meggyógyult!

Szept. 1-ig sikerült most visszaolvasni, de leragadnak a szemeim, folyt. köv.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

:arrow: Képzeljétek, Kende ma rendesen ment. :) Fogtam a két kezét, és kimentünk a szobából a konyhába (5m). 8) 8) Eddig csak pár lépésszerűt tudott produkálni, azt is úgy, hogy vagy sikerült a lábát rakni, vagy csak húzta, vagy ugyanazzal próbált újra lépni :roll: , de látszott, hogy nem igazán lehet sétának nevezni. De ma normálisan lépkedett. :!: :D :D Igaz, néha sikerült a magasabbra emelni a lábát, mintha lépcsőzne. :lol:

Tegnap esti filmezésem:
Sajnos az esti felvételek elég sötétek, ha csak 1 lámpa világít a szobában. :( :( :( Azt hittem pedig, hogy sikerült átállítani. De utólag láttam, hogy nem. :evil: :evil: De azért feltöltöttem. Hátha látszik valami... :roll:

http://www.send2u.hu/get/?f=oLnGeum2iwAm4VOpGRby

A sötét videó helyett itt van két kép, ami tegnap készült, amikor feltérdelt: :roll:

Kép

Kép

Már egy fokozattal lejjebb tettük az ágyát, de ha így halad, akkor a napokban már teljesen le kell tennünk. :roll:

Zkatica!
Sajnálom, hogy Vikit így bántják a fogak. :(
Én már adtam paradicsomot maggal. Ha eddig nem jött ki az allergia, akkor már nem is fog remélem. :roll:
Joghurtot (tej), meg kiflit (glutén) már mindenki ad a babájának? :?: Csak én nem? Nekem 1 éves kor alatt azt mondták, tilos!!! :roll: :!:
Sajnálom, hogy anyuddal ilyen ellentétek voltak. :( De szerintem megértette volna, ha szólsz neki, és megkéred, hogy hagyja aludni kicsit a lányzót. Nem? :?
Örülök, hogy tetszik a táblázat. :oops: :P Tényleg meghatódtál? Ez aranyos! :oops: Pedig én csak azt a képet raktam be, amit feltettél ide.
Gratulálok Vikinek a modellkedéshez!!! :P
Tényleg, miért nem szoptathatsz 1 éves kora után??? :shock:

Otyka!
Jól emlékszel a tornára! :)
Köszi. :oops:
Bébikompban alvás? :lol: :lol: :lol:
Várom a képet!

Ilba!
Én nem mentem a börzére, de kíváncsi lennék én is, milyen volt!
6990 a két pár? :shock: :shock: Ez nagyon jó! Van még ilyen akció? Hol vetted? :?:
Köszi a dicséretet Kendére is, meg a fürdőrucira is. :D
Nem tudom, hogy kerekedett-e. Igazából én nem látom annyira. És nem tudom, hogy most csak hízott-e, vagy hosszra is nőtt-e, mert amikor voltunk dokinéninél, most csak súlyt mértek. Majd a következőn leméretem. De a ruháin nem tűnik fel, hogy nyúlt volna. :roll:
Minden védőnő mást és mást mond az életkornak megfelelő kajákra. Ezt ne mértem igazán. Hogy miért nincs egy egységes táblázat??? :?: :roll:
Ha nektek jó így, hogy csak cicin tudod elaltatni, akkor jó, ne is változtass. :D :wink:
Engem azért is zavart, mert 1. ha vagyunk valahol, ahol nem lehet épp cicizni, de aludnia kéne, akkor hogy? 2. Vagy ha én elmegyek valahova, és álmos lesz, akkor anyuék hogy rakják le? Mert képes volt hulla fáradtan se aludni, amíg nincs cici, csak ordítani. 3. Meg hát ugye a súlyát sem mindig bírom, hogy esetleg cici helyett sétálás-ringatás legyen a menü. 4. Ha le kell tenni, mert fáradt, és nincs kajaidő, akkor csak ezért kapjon soron kívül cicit? Így is örülök, hogy sikerült visszaszoktatni a 3 óránkénti kajára. A dög melegben több folyadék kellett, amit csak tejcsivel adhattam, és hát szépen rászokott. Sokat szenvedtünk, mert a végén már 1-másfél óránként kért volna, én meg már ki voltam, meg a cici is lüktetett a sok használattól. :evil: :roll: :oops:

Csajok!
Amíg nem megy a babó, addig sem lehet ráadni bármilyen márkájú puha talpút? Csak azért, hogy ne fázzon a lába muszáj ilyen drágát venni? Én úgy gondolnám, amíg nem igazán akar menni, addig lehet bármilyen rá, csak melegítse, nem? Vagy rosszul gondolom? Segítsetek, mert én is vennék cipőcskét.
:?: :?: :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

nagyon édes mindenki babája, tök jó képeket csináltok. Én mindig rádöbbenek, hogy nem nagyon vannak képeink, mert sokszor vagyok egyedül Bálinttal és még ha fényképezhetnék is, elfelejtem. :oops:

Ilba,
az unokaöcsém 13 hónapos volt, mikor elvitte sógornőm dokihoz, mert nem voltak még fogai!!! Persze semmi gond nem volt vele és gyönyörű fogai lettek, csak kissé későn érő típus volt! :-)
Amúgy is azt olvastam, hogy semmi jelentősége felődés szempontjából, hogy mikor bújnak elő a fogak, ez örökletes dolog.

Petra
petra73
 
 


Ja, Ilba! Azt el felejtetttem írni tegnap, hogy a fogak miatt még örülhetsz is kicsit, mert én úgy hallottam, hogy minél később jönnek ki, annál egészségesebbek lesznek majd nagykorában!! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,

de jó, hogy feléledtünk:):):)

Nálunk a helyzet csak egyre fokozódik. Tegnap reggelre felment a lázunk is, meg taknyunk nyálunk egybe folyik. Kakit is le kellett adnunk "elemzésre":(:(:(

De szerencsére a kedve jó, csak nagyon bágyadt. Meg a szemein látszik a betegség.

na, fel is kelt, még jövök.

ma felmegyek barátnőmmel a borfeszitválra:):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok! :lol:

Húúú, túl vagyok egy nagyon húzós altatáson. :shock: Két szopi volt, negyed óra üvöltés, negyed óra babakocsi-sétáltatás, közben egy kis „játék”, és a harmadik szoptatás közben nagynehezen elaludt. :?: :roll: Hát be kell valljam őszintén ilyen ideges rég voltam már. :twisted: :oops:
Na ezért lenne jó, ha máshogy is képes volna elaludni, nemcsak cicin. Na jó, hazudok egy kicsit, mert séta közben babakocsiban is el tud aludni néha. :oops:

Az alvással kapcsolatban egyébként Otyka szerintem félreértettél. Én nem attól félek, hogy teljesen leszokik a ciciről. Szerintem amíg én nem fogom őt elválasztani, addig kérni fogja. Napközben kétszer alszik, tehát általában kétszer szopizik, aztán este lefekvés előtt jobb esetben csak egyszer, és éjjel ahányszor felébred. :shock: Máshogy nem hajlandó visszaaludni. :cry:
Szinte biztos vagyok abban is, hogy csak a cici miatt ébred fel éjszaka is. Nem tudom a fogára fogni, mert napközben egyáltalán nem nyűgös amiatt, szerencsére nem viseli meg egyelőre nagyon a fogzás. :lol: Szerintem a közelségemre vágyik meg cicire, mert néha alig bírom visszatenni a kiságyába. :cry: :roll: Ahogy érzi, hogy nincs a közelemben, már ébred, felül és sír. :twisted: És ezt éjszaka többször is eljátsszuk sokszor. Talán ha kicsit „el tudnám felejtetni vele”, hogy van cici is, akkor kicsit jobbak lennének az éjszakák. :?: :idea:
Lehet, hogy már írtam, hogy én azért nem tudom úgy leszoktatni erről, mint Szilpa, hogy hagyom hadd sírjon a kiságyban, mert ő feláll, és tutira nem fog lefeküdni, hogy „na akkor mégiscsak alszok”. :roll: :? Mert egy csak fekvő babánál el tudom azt képzelni, hogy működik ez a módszer, de így már nem. Szilpa még talán pont időben kezdted el a leszoktatást. :wink:

Cipő: nekem annak idején azt mondta az ortopédus, hogy ha a gyerkőc már teljesen egyedül körbejárja a járókát, akkor kell neki minőségi cipőt venni. Mivel én addig nem akartam drága cipőt venni neki, amíg nem nézi meg szakember a lábát, most kocsicipőt adok rá, ha hűvős van, hogy ne fázzon a lába. Meg kaptam egy ilyen „balettcipő” jellegű tipegőt, azt szoktam még ráhúzni. Ezek annyira rugalmas cipők, szinte olyan mintha a lábán sem lenne, szerintem ezzel nem teszel rosszat Szilpa, ha ilyet adsz rá addig, amíg nem veszel neki drága rendes cipőt. :lol:

Szilpa gratula Kendének a térdeléshez, meg a járáshoz. :lol: :lol:

Enéh és Kende is nagyon édesek a képeken. :lol:

Kajákkal kapcsolatban: Aisa is túrja lefelé a tölcsért és a fagyit is imádja. :oops: :shock: Két napon keresztül tejszínes gyümölcslevest evett, addig kunyerált tőlem, hogy kénytelen voltam neki adni. Amikor elfogyott az én adagom, elkezdett reklamálni, hogy ő ugyan kérne még. Szóval mondhatni, hogy én bevezettem a tejet az étrendjébe. :oops: Persze nem fogok vele tejet itatni, de úgy tűnik, hogy nem vagyunk allergiásak semmire. :lol: :shock: Azért még beszélek a dokival meg védőnővel, hogy mennyire gáz ez. Aisa már szinte csak a mi kajánkból hajlandó enni, és abból is úgy ahogy mi esszük. Az nem jó neki, hogy ízesítés előtt kiveszünk neki, és azt adjuk. Hihetetlen csajszi. :wink: :roll:
Hát igen szerintem is nagyon gáz, hogy nincs egy egységes vélemény a hozzátáplálással kapcsolatban. Én azt mondom, hogy kicsit túlzás, amit a mai világban művelünk. Én annyit tartok be, hogy egyéves korig nem adok tejet, halat és apró magvas gyümiket másfél éves korig. A többit kis adagokban kóstoltatom, ha nincs gond, akkor mehet. Régen az öt hónapos babák szinte már szalonnáztak, és mégsem volt ennyi allergiás. :!: :roll:
Szilpa savanyított tejtermékeket (joghurt, túró, kefír stb.) lehet adni 8 hós kortól, mert az eljárás során elpusztulnak azok az alkotórészrek amik allergizálhatnak.


Na most megyek, megmutatom leányzót a munkahelyemen. Szegény előre sajnálom, agyon fogják fogdosni meg puszilgatni.... :?

Páááááááááááá

Aisa és Hajni
odex
 
 


Zseppy sajnálom, hogy nem vagytok jobban. :cry:
Kitartás neked is és Enci babának is.

Jó mulatást a fesztiválon.! :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


:arrow: Éjjeli alvás Kendénél nem sikerült igazán. :twisted: Még néztem is este, hogy telihold van, lesz-e alvás. :roll: Hát, nem igazán volt. Most majd megfigyelem, hogy a hold közrejátszik-e. Mert fáradt volt, az biztos, tegnap alig aludt napközben. Ebéd után aludt 35 percet, utána csavarogtunk a városban egyet, találkoztunk apával, és együtt jöttünk haza. Az ő kezében aludt egyet a bkv-n még, és ennyi volt a napi alvás mennyisége. Estére elég nyűgöske lett. Este fél 10-kor elaludt, éjfélkor már fent volt. :evil: Meg utána 2 óránként. :evil: Nem hiszem, hogy jönne a következő fog, végig tapiztam meg néztem az ínyét, nem látszik sehol semmi.

:arrow: Szegény Kendusz akkorákat esik már. :cry: :( Főleg, ha megpróbál felállni és kapaszkodik felfelé, egyszer csak megindul a föld, és koppppppppppppp. :x :x Jajj, a szívem facsarodik. Remélem, hamar megtanul esni. De nem is muszáj felállnia hozzá. Elég, ha mászik. Beleéli magát, gyorsítani akar, de a keze még nem megy olyan gyorsan, mint ő :roll: , és a feje elhúzza oldalra, és kopppppppp. :evil: :evil: Meg van, hogy könyököl az egyik kezén, de az nagyon maga alatt van, nem teszi kijjebb, viszont a másik kezével felnyúl valamiért :roll: , és a feje oldalra, és koppppppppppppppp. :evil: :evil:
Ma eddig csak ezekért volt sírás. Azért haladunk, mert amúgy sírás nélkül elvan már magában, nem úgy, mint nyaralás után, amikor elkényeztették a haverok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Zseppy!
Nagyon sajnálom, hogy Enci ilyen beteg. :( Megy a sok pozitív gyógyító energia! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Hol lesz borfeszt? :?: :?: :shock:

Odex!
Pont ezekért az altatásokért tanítom én is az egyedül alvásra a manót. Most kb 10 perc volt csak az altatás, ebből 4 perc sírás!!!!!!!! :D :D :D Ennyivel már ki is egyeznék mindig!
Sajnálom, hogy neked ilyen nehéz volt. :( Én is ideges tudok lenni ilyenkor, csak az a baj, hogy ezek a kis tündérek a receptoraikkal meg is érzik, és annál rosszabb. :?
Az esti ébredések után azért még nekünk is csak cicire alszik vissza. Sokaktól hallottam már, hogy pár nap alatt úgy szoktatták le erről a babát, hogy apa kelt fel hozzá, nála nincs tej. De eleinte ott is volt nagy visítás, csak apa türelmére van bízva a dolog. Na nálunk ez kivitelezhetetlen, mert hiányzik egy fontos láncszem : APA. :( De éjjel szerintem Kende sem éhes, csak a megszokás. Viszont vizes cumisüveggel nem tudom pótolni, csak a cici a jó. Mindegy, még egyelőre a nappalra koncentrálok, nem akarok türelmetlen lenni. :)
Azért annyira nem időben, mert ő sem fekszik simán, ha otthagyom. Minimum négykézlábra áll, és a fáradtságtól lóg a feje, közben üvölt. :cry: De már sokszor feltérdel, és úgy kukucskál. Az majdnem olyan, mintha állna. Állítólag mások ilyenkor 864.957-szer is bemennek, lefektetik, amíg egyszer csak úgy nem marad. Több türelem kell, mint az állandóan fekvő babához, az biztos. :?
Köszi a dicséretet, Kende nevében. :oops:
Akkor még jó a kiscipő, ami van. Bár kezdi kinőni, lehet, hogy még egyet veszk a következő méretben, mert annyit nem áll még. Tegnap láttam egy nagyon aranyosat a Mária nagykerben 1500 Ft-ért. Illetve többet is, de apával kinéztük, melyik a legaranyosabb. :) Persze most pont nem volt a méretében, ezért nem vettem meg. :evil:
Már beszéltem a védőnővel (illetve anyu találkozott vele az utcán), azt mondta, kedden jön, és megbeszéljük, hogyan tovább. Addig próbáljam meg úgy főzni az eddig kapott zöldségeket, hogy kb 200g-ba egy kis kávéskanálnyi olajat teszek. Keddig ezt fogom próbálgatni. :roll:
Egyébként te hol dolgoztál? :roll: (kis kíváncsi Szilpa :oops: )


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Tudtok olyan hirdetős oldalakat, ahol kereshetek használt babakocsit? Kinéztem magamnak egy fajtát, amilyet szeretnék. Eddig amiket tudok: babanet/társalgó/ keres-kínál, babanet/piactér, babaszoba, babaapró. Ha tudtok még mást, légyszí írjátok meg!!! Kösszencs


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


folyt. :wink:

Éjszakáink borzalmasak. :( Már kínomban magam mellé veszem, csak hogy aludhassak. Ma hajnalban aludtunk is így, csak a puffanásra keltem fel. Leesett. :oops: Még jó, hogy fotelágy és nem magas.
Jó, hogy pont erről írtatok.

Nappali alvás: mi már csak 1et alszunk ebéd után, ez is csak 1-2 óra. Viszont van, hogy 3x is sétálunk, imád nézelődni de úgy 40 percig bírja. Aztán megy a hiszti, de én ki nem veszem, nem cipelem a sejhaját.

Szilpa,
Akkor hajrá gyakori palisütés!!!! Drukkolok Nektek!!!Földön elalvó Kende hihetetlen! Írtó jófej kölök lehet! :P
Etetőszék milyen? Nem raksz fel képet?
Köszi a mailt, de valamiért szaraxik a gépem, nem tudom most megnyitni. De Téged ismerve tuti szuper, ahogy tudom, megnézem.
Közös képet küldöm.
Hát igen … az elvek … vannak egy ideig. :lol:
Nagyon fogok irigykedni, ha Kende megtanul egyedül elaludni.
Hú, most nézem, ne, teszitek le az ágyat? Ha ilyen ügyes Kende észre sem veszed és már áll.
Még Beni sem kapott joghurtot és kiflit se.
Cipő: a Kolosy téren vettem az Új Udvarban. Baby Box az üzlet neve.

Zseppy,
Mi az a keresztallergia? :roll:
Jobbulást nektek! Ez a Rota vírus?

Odex,
Töltött zsömlét hogyan?
Apás, pelusos kép csúcsszuper!
De jó lenne, ha Beni is ilyen jól enne!

Sancsi,
A macis kép nagyon aranyos, jó a haja Enéhnek!

Két kép tegnapról. A másik topikkal volt talink. Látszik, hogy vizilabda+kézilabda családba született a gyerek.

Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!
Sajnálom az éjszakáitokat! :( Meg a leesést is. :( Volt nagy sírás gondolom.
Köszi a drukkot. :) Rám fér. :oops:
Kende tényleg jó fej. Kis csibész! :wink:
Úgy tűnik, egyre jobban megy ez az ágyban elalvás. Hurrá! :D 8) :D
Etetőszékről keresek képet, hátha van. Ez egy Brevi szék, összecsukható. Nekem tetszik. :)
A közös képeteket már beraktam a táblába. És ugyanazt pont, amit küldtél. Utólagos engedelmeddel lementettem már a gépre, mert ez a képed van itt oldalt is, és azt illesztettem be. :) De azóta megkaptam a mail-edet a képpel.
Beni nagyon édes a kislabdájával. :P
Az ágyat ma már lejjebb raktuk. :wink:

:arrow: Kende már áll. :D Szombat este belém kapaszkodva sikerült neki először. :D Azóta párszor felállt már egyedül belém kapaszkodva úgy, hogy nem segítek. De ma már sikerült neki úgy is, hogy nem belém kapaszkodott, hanem a járóka rácsába. :D Persze kívülről, mert itt kolbászolt a szobában. És ott állt egy pár percig, kapaszkodva a rácsba. :D Olyan édes volt. :oops: Nagyon örült magának, de gondolkozott, hogy is kell visszaülni. :roll: És vágta a pofákat hozzá. :lol: :lol: Majd megzabáltam. :oops: Fel is vettem a fényképezővel. Legalábbis azt hittem. :roll: Még rá is zoomoltam a szájára. :lol: Amikor megnyomtam, hogy vége, akkor kapcsolódott be. Áááá, nem voltam ideges egyáltalán!!!! :twisted: :twisted: Így csak az állás végét, meg a borulást sikerült rögzíteni. :roll: De szerencsée nem esett nagyot, mert apukám ott ült mögötte, és elkapta. Kende már elkezdett sírni :cry: , de szerintem csak az ijedtségtől, aztán rájött, hogy nincs kopp, és hirtelen abbahagyta, majd nézett nagy meglepett szemekkel. :shock: Kis édes, már előre sírt. :lol:

Ma biztos horror éjszakánk lesz. :shock: Este felé már tiszta hiszti volt, ugyanis úgy néz ki, megint jön a foga. :x Be van duzzadva, meg keményedve az ínye, és nyálzik, meg rág ezerrel. Nagyon nyűgös volt. :evil: Ja, és hogy biztos legyen a dolog, amikor lementünk késő délután, jól bekentem szúnyogriasztóval, jó büdös is lett (nem bírom a szagát ennek a vacaknak :( :roll: ). Viszont mégis megtaláták azok a szemét dögök. :twisted: :twisted: A homlokán, orrnyergén van 1-1 csípés, a jobb alkarján 3, meg a tarkóját 4 (!!!) óriási hólyag! :twisted: :twisted: Ilyenkor a viszketéstől egyébként is tiszta nyugtalan. Most a kettő együtt biztos csúcsszuper lesz. :evil: :twisted: Már előre félek. :roll: Szegénykém. :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Elkezdtem olvasni, de kifolyik a szemem, pedig még szemüveg is van rajtam. :? Asszem mehetek megint a szemészetre.

Tegnaptól hivatalosan is főiskolás vagyok! :lol: :lol: :lol:
Hosszas nehézségek árán sikerült beiratkozni.

Szilpa!
Én még sem tejterméket(sajt, túró, stb...., sem pékárut nem adtam még Enéhnek. Tudom bátrabban kéne "nyomulnom", de valahogy sosem jön össze. :oops:

Mára ennyi, holnap megpróbálok visszaolvasni!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Ja, az etetőszék!
Most írtam, és mégis majdnem elfelejtettem. Ezt találtam egyelőre, de ha jobban érdekel, csinálok róla teljeset.
Azonnal birtokba vettük, és az úrfinak nagyon tetszik.


Kényelmes, jó magason van, lehet jókat nézelődni belőle, és ha tudnád, milyen kafa hangot ad a tálca, ha műanyag kanállal ütögetem! Hmmm...!!! :lol: :lol: :wink: :wink:

Kép
Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hahó!

Szilpa tényleg nagyon jól haladsz az egyedül alvás tanítással, ha már 10 perc alatt elaludt magától Kende fiú! :lol: Nagyon-nagyon irígyellek!!!! :oops: :roll:
Apa általi altatással kapcsolatban az a baj, hogy akkor sem bírom hallgatni, ahogy sír szegény. :oops: Tegnap is fél 10-kor megszoptattam (másodjára!!!), ahogy letettem a kiságyba felébredt és ordított. Hát ekkor végleg elszakadt a cérna, jobbnak láttam ha azonnal kijövök a szobából (már így is földhöz vágtam a cumisüveget :oops: :shock: )! Aztán apja ment be, vette fel, de addig ordított amíg meg nem látott engem! Végül úgy aludtunk, hogy a nagyágyban volt ő is velünk, de nekünk az ágyból kb. 30-30 cm jutott, a többi részt Aisa foglalta el. Na, azt meg pláne nem szeretném, hogy rászokjon arra, hogy csak velünk tudjon aludni.
Más: kérdezted, hogy hol dolgoztam. Hát itt a faluban van egy nagy cég (kb. 2000 fővel dolgoznak), és itt voltam az export osztályon ügyintéző. A munkát szerettem, és már hiányzik is. Tegnap már kérdezték is, hogy mikorra tervezem a visszamenetelt. Jó hely volna, ha nem volna teli f@szkalapokkal, meg ha nem kéne feleslegesen naponta több órát túlórázni. Egyébként mindenkinek nagyon tetszett Aisa, ő egy ideig meg volt szeppenve rendesen, aztán feloldódott, és mászkált az asztalok között! :lol:
Látod, már napról-napra mutat új dolgokat ilyenkor a gyerkőc! Előszőr ritkábban fog felállni, aztán amikor már biztosan megy neki, akkor le sem tudod fektetni már! :)

Ilba töltött zsömi recept érdekel? Hát nem egy nagy ördöngösség: veszel fejenkénkt 1-2 zsömit, félbevágod, nagyjából kibelezed, de nem dobod ki a belsejét. Túrót, tejfölt, cukrot, vaníliás cukrot, tojást összekeversz (akár mazsolát is), beleteszed a zsömik belsejét is. A zsömiket picit meglocsolod tejjel (de ne ázzon el!), és beletöltöd a tölteléket. A tetejét megkened tejföllel, alá is öntesz egy pici tejet, hogy ne égjen le az alja, és be a sütőbe, kb. fél órára! Porcukorral vagy anélkül is nagyon fincsi!

Sancsi milyen fősulira jársz majd? Irígyellek nagyon, én is szerettem volna, de már későn kapcsoltam, és lekéstem a papír leadással. :(

Szép napot mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Ja, még valamit elfelejtettem! :roll:

Tudja esetleg valaki, hogy a városban hol van olyan fürdő, ahol van melegvíz, de nem termál, és lehet ilyen korú babákkal pancsizni? Nem úszásra gondolok, hanem csak fürdőzésre. Annyira élvezte Aisa nővéreméknél (oda meg nem tudunk menni akármikor), hogy szívesen elmennék vele egyszer-egyszer.
Meg hogy egyáltalán lehet-e, nincs-e fertőzésveszély stb...

Csak egy hónap múlva megyek a dokinénihez, addig hátha tudtok nekem ti is kielégítő választ adni! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa, tesz-vesz.hu-n, vatera.hu-n is tudsz babakocsit keresni. Itt licitálni lehet, vannak jók sokszor.
De szerintem babaszoba.hu a legjobb, én tettem fel hirdetést, és még most is jelentkeznek, hogy kell-e még a babakocsi. :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!
Nem lehetett semmi ez az eggyban alvás!!!
Így se mindig lehet lefektetni, mert ha nem is áll, rügtön felnyomja magát 4kézlábra. :lol:
Köszi az 5letet, feladtam pár helyre a hírdetést.
Sajna én nem tudok ilyen fürdőt. :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


eggyban=egy ágyban :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, a horror éjszakánkat, meg a hasonló mai napunkat le sem írtam:
Este alvás előtt Dentinox, meg a csípéshólyagokra Fenistil, majd elaludt 21,45 körül. :) Utána azt hittem aludni fogunk, mert csak 1.20-kor ébret fel. Gyors szopi, dentinox, 10 perc múlva már aludt, Eddig kb oké. :D (Persze jobb, ha fel sem kel, de ezt már megszokom.) És innen vége. Ébredés 2.15-kor. :shock: Nyugicici nem vált be, nem akart vissza aludni. :( Hiába Fenistil, dentinox (bár nem volt sírás, hogy fájna, viszketne). Kúszás-mászás, dumálás, anyán torna, stb. 4-kor aludt el. :x Elég felszínesen aludt, így várnom kellett vagy jó 20 percet, míg elmélyül, csak utána tudtam átrakni a helyére bízván abban, hogy akkor most reggelig K.O. . :roll: Ekkor már majdnem fél 5 volt, én eddig csak 1/2 órát pihentem. Végre alvás. :) Majdnem. :? Felébredt 3/4 6-kor! :evil: Szopi. Alvás 6.10 körül. Felébredt 7-kor. :evil: :evil: Kapott cicit, hogy végre alhassak, de csak bekapta, nem evett belőle. :roll: Na, ekkor már nem volt erőm vissza rakni a saját ágyába, mellettem alhatott. :? :oops: Aludt is negyed 8-tól negyed 9-ig. Csak. :evil: :twisted: Na, ekkor feladtam, hogy alszunk, tehát felkeltünk. :( Én olyan voltam egész nap, mint a mosott sz..r. :cry: És hogy megkoronázzuk, reggel onnan folytatta, ahol este befejezte. :( Folyamatos sírás, és ez még a jobbik eset volt. Sokszor sikerült annyira beleélnie magát, hogy fejhangra váltott. :shock: :x Hol használt a fenistil, hol a dentinox, hol egyik sem. :(
Nappali alvás: Mivel hulla fáradt volt ő is, dél körül végre elszundított. :) Gyorsan befejeztem a teregetést, meg ezt-azt, és megpróbáltam lefeküdni. Én kb 10 percet alhattam, ő fél órát, és felébredt. :twisted: Persze fejhanggal. :cry: :shock: Úgy fél 4 körül, kaja után sikerült megint elaludnia. :) Kajált, kivettem az etetőszékből, és beraktam a kiságyba, mert láttam, hogy leragad a szeme. Mire összecsuktam az etetőszéket, meg elpakoltam magunk után, már el is aludt egy hang nélkül! :) Ez kb 3 perc volt. :D Végre! :D Na, most nem mertem lefeküdni, mert ha megint csak 10 percet alhatok, az rosszabb, mintha le sem feküdnék. Úgy is volt dolgom bőven. Aludt egy órát. :D Utána végre nyugisabb baba volt. :D 8) Fél 5-től tehát volt egy kis nyugi. Persze így is csimpaszkodott, és nem tűnhettem le mellőle, de legalább az alapsírás nem volt. Olyan jó volt egy kis csönd!!! :roll: :oops: Persze 7- fél 8 körül, mire apja jött, addigra már újra előjött a délelőtti hangulata. :( Apa is hiába foglalkozott vele, neki csak anya kellett, és csak úgy, ha visíthat a fülembe, miközben ölben van. :twisted: Pedig apját is imádja. Azért sem vettem fel, apa nyugtatta. Valahogy el is csöndesedett, én közben megvetettem az ágyat, elpakoltam, fürdővizet csináltam, stb. Na, mikor kész lettem, apa elindult haza, és átadta nekem feltűnően csöndes Kendét. Átvettem, erre belém karolt :oops: , hozzám bújt :oops: , és el is aludt a kezemen ülve! :oops: :) Annyira jól esett ez a mozdulata. :oops: Be is raktam a kiságyba, én fel nem keltem csak azért, hogy fürödjön, meg vacsizzon. Úgyis fölkel, ha akar. Végre nyugi!!! :D 1 óra múlva felébredt, gyors fürdés, mert látszott, hogy álmos. Siettem, nehogy nagyon felfrissüljön a vízben. Utána szopi, és el is aludt. :) Azóta horpaszt. :)

És hogy jó is legyen a napban: már a harmadik napja, hogy minden nap volt kaka, ráadásul ma 3 is!! :D Ilyen talán újszülött korában volt utoljára. Nem volt híg, hanem elég kemény (gyurma), de volt. :)

Ja, amíg ma vacsiztunk addig odaraktuk magunk mellé az etetőszékben, és hogy elfoglalja magát, kapott egy almát egészben, meghámozva. Hát amit művelt vele! :lol: Nagyon bejött neki. Két kézzel fogta, szívogatta ki belőle a levet, meg a két alsó fogával reszelt le magának róla darabokat, és nagyon jóízűen ette. :) Olyan lendülettel rágcsálta, jó volt nézni. Nagyon tetszett neki. :D Az ínyét is masszírozta vele.
Amikor mi befejeztük, neki is eljött a kajaidő, de az almával úgy lekötötte magát, hogy észre sem vette. :? Elkezdtem neki adni az üveges sütőtököt. Majdnem minden 2.-3. kanál után nyammogott kicsit az almából is. :roll: :) És így is elfogyott egy egész üveg kaja. :shock: :!: Utána még mindig jól elszórakozott az amájával, ott is hagytam a szében még 15 percet. Utána akart csak kiszállni.
Le is van filmezve, meg fotózva az almaevés közben, majd holnap feltöltöm, ma már nincs rá energiám. :?

Ebéd közben is ott ült mellettünk. Amíg mi ettünk, ő kapott főtt krumplit felkockázva. Olyan élvezettel paszírozta át a markában az ujjai közt 8) 8) , végig nevettük az ebédet. :lol: Persze közben próbálta enni is, csak nem mindig sikerült ott bekapni a kezét, ahol a krumplimoszat rajta volt. :roll: :oops: :oops:

Jó ez a szék, ott kajával mindig leehet foglalni. :D
Mindig enne, ha tehetné. :oops:

Megyek is végre aludni én is, most nem maradok fent netezni, meg ilyenek. Kihasználom, míg alszik. :) Ki tudja, ma megint mi vár ránk. :roll:

Ahh, most nézem, ez a kisregény kicsit hosszúra sikeredett. :?
Bocsi!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
De olyan jó volt kiírni végre magamból, mintha ezzel kicsit kitörölnék az élményből. :?
De tőlem ez már úgyis megszokott. :roll: :oops:

Jó éjt! :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Csajszik,

Sikerült elkapni Encitől ezt a fránya valamit. De neki már legalább nem megy a hasa, csak köhécsel, meg folyik az orrocskája.
Nagyfiam is elkapta, meg én is, de mi már túl vagyunk rajta.
Doki nénink már azt mondta, csak akkor menjünk, ha mindenki egészséges, hadjuk egy pár napig "élni", mivel ezen a héten voltunk nála kedden, szerdán és pénteken. Előző héten kedden és pénteken:):):)

Ilba,
nálunk is megy a borzalmas éjszaka, de nálunk még mellettem sem alszik, csak sírdogál....
Kereszt allergia: pl. allergiás vagy alapvetően a parlagfűre, de ha dinnyét eszel, az is kihozza az allergiás reakciót.

Odex,
töltött zsömit megtanítottam a svéd barátunknak, mondtam neki, hogy annyira egyszerű, viszont olyan finom, hogy lányok elkápráztatására kifejezetten jó:):):)

Szilpa,
Én szerdán voltam így, egész éjszaka nem aludtam, mert ülve vagy állva még nem megy:):):) És még kellett menni ugye dokihoz is délután. Szóval szegény páromnak ki is vertem, amikor hazaértünk a balhét, hogy csak másfél órát had aludjak. Persze ő csütörtökön dolgozott és szegény kelt 1/2 5-kor. de bevállalta éjfélig a kiscsajt. így azért 3 órát alhattam....

A ma éjszakánk se volt semmi, olyan 2 körül elkezdett iszonyatosan sírni kiscsaj álmában és nem tudtam felkelteni. Aztán végre felkelt, de folytatta, Főleg, amikor látta 3 körül elkezd apa készülődni és elmegy dolgozni. Szóval 4 körül elaludt, de 9-kor kezdődött elölről az egész. Most megint alszik, remélem egy másfél órát és meg tudok főzni...

Katica,
nem tudsz ajánlani nekem egy jó és olcsó könyvelőt???

na, megyek, mert most meg nagyfiamnak van anya hiánya...

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Halihó!

Szilpa nem semmi éjszakád lehetett! :shock: Sajnálom, hogy neked is így "elromlott" Kende. :cry:
Nekünk a mostani éjszaka egész jó volt, mondjuk tök fáradt volt Aisa mert egész nap összesen max. egy órát aludt. Letettem fél 9 után, aztán egy óra múlva megébredt, de a kiságyban simogatással vissza tudtam altatni szerencsére. Aludt kb. 2-ig, akkor gyorsan cicizett egy nagyot - úgy evett mint aki két napja nem kapott semmit - aztán szunyált 5-ig a saját ágyában! :) Ez mostanság nálunk nagy szó, mert nagyon kezdett beszokni hozzánk! :roll: :oops: Aztán csak utána tettem be közénk, és fél 8-ig aludtunk még kb.
Kiegyeznék azzal, ha minden éjszaka ilyen lenne, és vissza tudnám tenni a helyére. :?

Tegnap voltunk búcsúban Aisával. Solymáron - tőlünk kb. 4 km - volt, és mire átértünk kisasszony bealudt az autóban. :shock: Tudtuk, hogy fáradt nagyon, de már nem akartuk hogy aludjon mert fél 7 volt kb., ezért is mentünk el, hogy ott a nagy nyüzsiben úgysem fog aludni, és leköti őt a sok fény meg ember. Végülis 10 perc után felébredt (egy kislány visítozott mellettünk), és nem mentünk hiába. Tetszett neki a sok fény, és még egy kis gyerekkörhintára is felültem vele. :roll: Először nem nagyon jött be neki, de aztán már tetszett! :) Én meg jól elszédültem, utálom a hintákat. :oops:

Zseppy nagyon rátok jár a rúd mostanság, minden betegségbe beleestek. :cry: De örülök, hogy azért már jobban vagytok. Nem csoda, hogy fáradt voltál te is, ha nem tudtál rendesen aludni. Hát nem lehet könnyű két gyerekkel, főleg ha még beteg is vagy. :?

Többiek merre bújkáltok?

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa találtál már babakocsit?
Egy másik fórumon árul egy csajszi, de nem 625-öst, hanem 638-ast. Annyit tudok róla, hogy két hónapot használták, van kép is a neten.
Ha esetleg érdekel, priviben megírom az elérhetőségét is. Gondolom megvan még neki.

Üdv.
H

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok

Sajna mi is megbetegedtünk. Viki kedtől egyre kevesebbet evett. Csütörtökön jött magas láz, aztán néha hányás. Vírusos torokgyuszi :x

Szerencsére vasárnapra lement a láza, de sajna nem hajlandó a cicin kívül semmit enni. Néha egy kis joghurt, gyümi, puding.

A doki azt mondta, hogy ne eröltessem az evést, de könyörgöm mennyit szabad fogynia egy gyereknek.

Ma visszamegyünk, majd rákérdezek. Szerencsére a kedve egyre jobb, csak iszonyú anyás. Csak csellel tudok wc-re kimenni. Nem egyszerű

Ilyenkor sokszor gondoltam Zseppyre, hogy ez nála halmozottan keserves.

Én már tegnap az alvatlanságtól mindent leejtettem, nem emlékeztem, hogy mit csináltam pár perccel korábban. Szóval szupi :x

Azért kell abbahagynom majd a szopit. Mert Pálffy dokival ennyit sikerült kialkudnom. Ugye én jövőre újabb babyt szeretnék, és ennek ez a feltétele.
Olyan típus vagyok, hogy a szoptatástól a méhem a normális felére ment össze /ultrahangon nézte/. Ennek következtében nem fog megjönni, amíg szoptatok.
A méh rendbejöveteléhez pedig pár havi mensi kell. Addig pedig nem jöhet szóba a baba téma. Mert nem tudna ekkora méhben a babóca beágyazódni=vetélés.
Persze ilyenkor szomorú az ember lánya egy kicsit, hogy Vikit háttérbe kell szorítanom, de sajna nem leszek fiatalabb, így kénytelen vagyok a doki előírásait betartani.
Már így sem lesz 2007-ben babám, max a legyártás sikerülhet. :shock:

Odex: mi leányfalura jártunk termálba uszizni. Az olyan összetételű volt, hogy babák is bele mehettek. Sajna a múlt héten bezért a strand. Most én is keresek másikat. Valahol azt hallottam, hogy a Dagályban is van olyan meleg medence, amit gyerekek is használhatnak. Majd utánanézek.

Nagyon helyes minden baba!

Legyetek jók!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök, hogy megvagyunk még. :)
Viszont mivel két napja nem aludtam megint :x , ezért hulla vagyok. :roll: Megyek is csicsizni. :?

Megpróbálok minél előbb jönni, visszaolvasni, válaszolgatni, meg beszámolni. :wink: :)

Addig is mindenkinek jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Csatlakozom Odexhez, a kép miatt. De el ne mondjátok Páromnak:):):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


most mért nem csatolta????????

Kép


Most éjszaka végre nyugodtabban aludtunk. Viszont annyit eszik Enci!!!!!!! Bepótolja az eddigi nem evését.

És még pár kép:


Kép

Kép

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!!!

Még nem olvastam vissza, örülök, ha be tudom fejezni ezt is.
Mostanában egyszerűen nincs időm leülni a géphez.
Napközben alig óhajt aludni Kende. Ha végre elalszik, 15-20 perc múlva felkel. Még az ebédemet sem tudom normálisan megenni. Ha le merek ülni a géphez, azonnal jön, és mászik rám, visít, csíp, mar, kapaszkodik, miegyéb. De mást sem csinálhatok. Mindig jön utánam és folyamatosan sír, nyávog. Csak vele lehet foglalkozni, de az sem jó, ha leülünk játszani. Csak ölben. Állni, sétálni sem akar a végtelenségig. Egyszerűen levegőt sem vehetek, és mindezt hangos nemtetszések közepette.

Éjszakáink egy hete olyan horrorisztikusak, mint amit legutóbb írtam. Óránként-másfél óránként ébresztő, és semmi nem nyugtatja meg. Se cumi, se inni, se ringatás, se simogatás, se séta. Csak anya és a cicije. Valamelyik este próbáltuk, hogy anyu jön át megnyugtatni, nem én kelek fel hozzá. Fél éjszaka bírta anyám, utána megint én jöttem, és hát ha már ott vagyok, tépi le rólam a hálóinget, és keresi a tejcsit. Szal ez így lósz…t sem ért. Már nagyon kivagyok.

Persze azért szombat este fél éjszakát nem voltam itthon. Haveroknak volt egyben tartva a szülinapjuk. Este elmentünk jó sokan vacsizni. Addig egyszeri etetésre anyu adott neki főzeléket. Hazaértem fürdés után, esti szopi. Mondta anyum, ha jól éreztem magam, nyugodtan menjek el még a többiekkel bulizni is, majd ő itt lesz a manóval, csak csináljak egy adag kajcsit, ha felébredne. Hát, nekem sem kellett többször mondani. Megcsináltam egy adag tejpépet. Kende egyszer kelt csak fel, nem kellett a víz, cumi, kaja, igazából csak a szelek bántották. Kipukizta magát, utána megnyugodott, és visszaaludt. Nem is kellett neki a tejpép. Furcsállottam is, hogy anyu nem hív telcsin, hogy jöjjek haza. Direkt olyan helyre mentünk, ahonnan kocsival negyed óra alatt otthon lehetek. Így jól kitáncoltam magam. Nagyon rég nem tánciztam már ennyit. Bezzeg, mikor hazaértem. Amint beléptem a lakásba, azonnal megérezte, hogy ott vagyok, hiába mentem csendben. Sírás, és ott folytatta, ahol előző este abbahagyta. Óránként ébresztő. Másnap nagyon zombi voltam. És már nappal sem hagy aludni.

Persze most is bejöttem ebédből, és amint ideültem, ő már megébredt, és most épp itt verekszünk a billentyűzet birtokjogáért.

Mindenhol feláll, csak olyanba kapaszkodik, ami biztos, hogy nem biztos pont. Tehát nagyon jókat lehet zuhanni, ami után fájdalmasan lehet sírni, hogy anya felvegyen vigasztalni.

Az én drága kicsi fiam nagyon elromlott, nagyon hisztis lett. Persze biztos közrejátszott az a jó édes anyja is. Most meg tépem a hajam, de valahogy biztos helyre billentem, csak az elég nehéz lesz mindkettőnknek. Meg hangos is a sok sírástól.

Egyébként voltunk szemészeten, mert sokszor bebandzsít. Főleg a fényképeken látszik. Eléggé parázok, hogy jó legyen a szeme, mert én is, meg az egész családom szemüvegesek vagyunk. De szerencsére semmi baja a szemének. Nem is bandzsa, teljesen jó a szeme. De mivel mi rossz szeműek vagyunk, évente - másfél évente e kell vele menni kontrollra. Most azért megnyugodtam.

Most ennyi, mert ezt is másfél óra alatt írtam meg, Kende meg végig itt ugrált.
Már tiszta ideg vagyok, mert folyamatosan hisztizik, nem tudok mit csinálni már vele. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Majd megpróbálok még jönni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kati nagyon sajnálom, hogy Viki ilyen beteg lett! :cry: Remélem, mostanra már csak rossz emlék az egész.
A Dagályról ha esetleg tudsz infot, az érdekelne engem is. Most pénteken megyünk majd apástul Esztergomba az új élményfürdőbe. Ott is van két medence babáknak, de ez nem kimondottan meleg vizű. :roll: Majd meglátjuk, hogy tetszik Aisának. Meg van egy pezsgőfürdő rész is, jó lenne, ha oda is bevihetném a babát.
Ha bejön neki, akkor jó lenne többször is eljárni, nekem is jót tenne! :lol:

Zseppy a te fotód sem semmi! :lol: :lol: :lol:
Enci baba egyszerűen tüneményes rajta, a férjednek meg nagyon jól áll a szemüveg! :wink: :lol: :lol:
Ti meggyógyultatok már mindannyian?

Szilpa sajnálom, hogy Kende ennyire rosszul viselkedik. :cry: És az pláne rossz, hogy éjszaka sem tudsz pihenni. Na, de aki bulizni is jár, annak ne járjon a szája! :wink: :wink:
De komolyan: kitartás, talán nem tart sokáig ez az időszak sem. :!:

Már én is nagyon elgondolkodtam azon, hogy valami drasztikus leszoktatási macerát vezetek be, de (lekopogom) mostanság egészen tűrhető a helyzet. Ez valószínű annak köszönhető, hogy valahogy a héten nem igényli Aisa a délutáni alvást. :shock: Hiába kap ugyanúgy cicit, kicsit pihizik olyankor és már ül is fel, lehet menni játszani! Így viszont kora estére már elég nyűgös, de azért elviselhető. Cserébe viszont szó nélkül elalszik a szokásos esti cici közben, le is tudom tenni a kiságyába (nem kezd el visítani), és alszik kb. 2-ig. :lol: Aztán meg vagy jön közénk, vagy marad az ágyában, attól függően, hogy mennyire ébred meg ilyenkor. :roll:
Tegnap rendbe hoztuk a szobáját, és különköltöztettük. Legalább ezt a néhány órát aludjon ő is nyugodtabban, meg mi is. Én úgy aludtam így külön, mint akit fejbe vertek. Sokkal mélyebben és pihentetőbben, mint amikor velünk aludt. :roll: :lol:
Remélem, így is marad, mert ha igen, akkor nem leszek kénytelen a "sírni hagyni"- módszert bevetni! 8)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziaszok!

Bocsi, de olyan késő van, hogy már nincs erőm berakosgatni az emotikonokat. :oops:

Én ma adtam először spenótot (Hipp-es) Kendének. Hát, mit mondjak? Nem tudtam elég gyorsan kanalazni! Csak úgy tátogott, mint egy kiéhezett kismadár! Egy pillanat alatt elfogyott az üvegnyi, és csodálkozó nagy szemekkel nézett, hogy miért nem adok többet. Tehát úgy néz ki, ő szereti.

Már a kipurcanás közeli állapotomat élem. Ma volt védőnő, hogy megbeszéljük a következő hozzátápis időszakot. Kérdeztem az éjszakázást, és csak azt tudta tanácsolni, hagyjam sírni, ne kapjon meg mindig, és egyszer csak leszokik, most ebben a korban van. Hát köszi. Akkor viszont még kevesebbet fogok aludni, mivel tovább sír. Nem is beszéltünk még ezek után a nappalokról sem. De már igencsak közelitek a „nem érdekel, sírj, ha akarsz” című fejezethez. Közben meg lelkifurdalásom van, hogy elhanyagolom.

Nem tudom hogyan, de rólam lement 1 kg. Jó, nem sok, meg hát van még 9 pluszban, de ez úgy ment le, hogy az ég-világon semmit nem tettem érte. És úgy nézek ki, mintha vagy 5 ment volna le. Mindenkinek az az első, hogy húúú, te fogytál! Ezért álltam rá a mérlegre. És kezd laposodni a hátsóm. Persze szélességre alig változik. Pedig az mindig olyan szép kis kerek volt. Miért onnan megy le, ahonnan nem akarja az ember? Illetve mehet le onnan, de másképp. Persze a has, comb az marad (legalábbis szerintem). Viszont az ez előtti -2 kg az meg sem látszódott. Azért én örülök, hogy így megy le 1-2 kg (lassan de biztosan), mert ezek szerint, ha neki állok majd fogyózni, akkor van esély, hogy lesz is értelme.

Minden baba, akikről hallok, most lett taknyos. Kende is szörcsög. De csak hallom, mintha nagyon mélyen lenne benne valami. Olyan fura szörcsögős hangja van. De nem folyik ki, és ha megpróbálom kiszívni, nem jön ki belőle semmi. Már volt, hogy 3* nyomtam Sterimart az orrába. Már tengeribeteg lett szegénynek az agya is a sok sósvíztől, kifelé mégsem jön semmi trutyi. Viszont utána marad továbbra is a szörtyi. Szerintem megint adok neki orrcseppet, amit még a múltkor mondott a dokinéni. Akkor is csak épphogy picit folyt az orra, és ugyanez a hang volt. Szerencsére akkor sem volt semmi más baja. És csak nyár elején volt ez egy pár napig. Nem beteges típus Hála az égnek!

Képzeljétek, én ma itt jót panaszkodtam az alvásra, erre ma nappal tök sokat aludt!
Először aludt háromnegyed, majd fél órát. Ezzel azt hittem, be is szüntette mára, mert ha 2*10 perc, akkor annyi szokott lenni az alvás, mert nem a perc számít nála, hanem hogy 2* már aludt. Tuti, valahol a falon titokban húzza a strigulákat, és ha kettő megvan, akkor az elég. Erre ma délután leraktam próbából, mert láttam, hogy fáradt a szeme, és 5 percen belül magában dumálva elaludt. És aludt másfél (!!!) órát! El se hittem!!! A nappali alvás az előző kitartásomnak hála annyiban rendeződött, hogy már nem ordít másfél órákat, és nem csak cicin alszik el, hanem képes egyedül max 20 percen belül elaludni sírás nélkül, vagy kevéske sírással, és nem kell kivenni ringatni. De az éjszakákra mindenképp ki kell valamit találnom. Meg a nappalira. Hogy egyben aludjon legalább egy órát, és akkor oké lesz. Mint a ma délutáni.
Ja, meg azzal is csinálni kellene valamit, hogy ha fent van, akkor ne sírja végig a napot, és még ha nem is egész nap, de legalább a fent létének egy részét egyedül játszva is el tudja tölteni. Jó sok meló lesz ez még, de kitartónak kell lennem, és menni fog, tudom. Erőt ad, amit már sikerült elérni. Remélem.

Zseppy!
Sajnálom, hogy már te is beteg vagy! Jobbulást mindenkinek!!!
Ja, most látom, hogy már jobban vagytok. Ennek örülök.
Titkosított apa kép aranyos!! Nem árulkodunk!!

Odex!
De jó, hogy tetszett Aisának búcsú.
Köszi, a 638-as kocsi nem érdekel, mert nem tud annyival többet, amennyivel többe kerül, és a súlya is nagyobb, Nekem meg pont a minél könnyebb kell, mert bkv-zni kéne vele. Normál nagy kocsim van, csak ha városba megyek, az nehéz.
Jó olvasni, hogy rendeződni látszik az alvásotok! Drukkolok nektek!

Zkatica!
Ti is betegen? Sajnálom. Jobbulást!!!!!!
Jó, hogy leírtad ezt a szopi dolgot. Így már érthető, hogy abba akarod hagyni. Hajrá kistesó!

Na, ennyi.
Megyek, mert összeesek, de már muszáj volt utolérni titeket, nem bírtam tovább a megvonást. :oops: :roll:

Jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma Esztergomban pancsolni! :) Aisa nagyon élvezte, tetszett neki nagyon! :lol: :cry:
A fürdő nagyon szép, tiszta és igazán baba-barát. Kaptunk ajándékba egy úszópelust meg egy üveges bébiételt. :shock: Ilyennel is ritkán talákozik már az ember! :cry: Annyi baj van vele (ami azért érthető is), hogy a gyerekmedencébe nem mehetnek be a szülők higiéniás okokból. :shock: :cry: A nagyobbaknak így jó persze, de egy ilyen kis totyogóval még nagyon nehéz, így inkább a nagy medencéket választottuk! :)
Apával még csúszdáztunk is, mert apukám is jött velünk, ő addig vigyázott Aisára. Nekünk is jót tett a kimozdulás. :lol:
Ja, és Aisa úgy felmászott az egyik nyugágyra, mintha az a világ legtermészetesebb dolga volna. :shock: :lol: Még sosem mászott fel ilyen "magasra", olyan édes volt! :)
Most az igazak álmát alussza már, nagyon elfáradt szegény, remélem jó éjszakánk lesz! :)

Szilpa, nálunk Aisa nem ette nagyon a bébiételes spenótot. Amit én csináltam neki, azt még igen, de azért sem volt oda nagyon. Már tök rég nem adtam neki, lehet hogy az lesz a menü egyik nap tojássárgájával. :)
Jó neked, hogy fogysz úgy is, hogy nem teszel érte semmit. Talán mondjuk rólam is leugrott most egy kiló, mert mostanság elfelejtek enni. :shock: Néha azon veszem észre magam, hogy már tök délután van, és még csak reggeliztem! :roll:

Na most inkább megyek, mert leragadnak a szemeim! :roll: A Fábry alatt úgyis nagyon jól tudok mindig aludni. :lol: 8) :roll:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!
Örülök, hogy ti is kimozdultatok kicsit. :) És jó, hogy vittetek magatokkal "bébicsőszt" :) . Néha nektek is kell egy kis szünet, még ha csak fél óra is, amíg kettesben tudtok lenni. Nagyon fel töltődsz ilyenkor. Ez jót tesz a kapcsolatotoknak is, meg a gyerekhez történő hozzá álláshoz is. Legalábbis én így tapasztaltam (mármint a másodikat. Az elsőt még nem :oops: ).
Édes lehetett Aisa a nagy vízben. :D És nagyon ügyes, hogy ilyen kis "hegymászó" lett belőle! :wink: :P :P :lol:

Nagyon jó húzás a strandtól ez az úszópelus, meg a bébiétel akció! Így tuti könnyebben megtartják a vendégeket. Persze ehhez kell egy teljesen higiénikus, normális strand, de ez a plusz nagyon jó!!! Kár, hogy ilyen későn értesültünk róla, és nem korábban még nyáron, akkor többször lehetett volna oda menni.

Kende mindent nagyon jól eszik. :) Szerencsére nem panaszkodhatom. :) Neki mindegy, hogy bébkaja, vagy én főzök, mindegy, hogy mit. Igaz, a nyers répa, meg a cékla nem a kedvenc, de megeszi ezeket is. Ezeken kívül mindent megeszik, van, hogy teljes üvegnyit, de átlagban olyan 170-et biztos. Általában úgy főzők, hogy kb 3 adag legyen, ezeket belerakom egy-egy bébiételes üvegbe, és azt a hűtőbe. Van így mindig 2-3 féle kaja, azt változtatom neki. Ma is kevés volt neki paradicsomos krumpliból 190!!!! :shock: Sírt utána, hogy méééég, és ha közelítettem felé a kezemmel, már nyitotta a száját. Pedig csak törlő volt bene, hogy megtörölgessem az arcát a kajától. :cry: Muszáj voltunk neki pucolni egy almát egészben, azt megmarkolta, és elrágcsálta, amíg el nem fáradt. :P Már egyre nagyobb darabkákat tör le róla a két kis alsó fogával. Ma már nem egyszer egy kisujj körömnyi darabbal is megbiírkózott. Azt nem tudom, hogy rágja meg, de elcsámcsog rajta, amíg le nem nyeli, és semmi öklendezés, meg ilyesmi nincs. Imádja. Nagyokat cuppog közben. :lol:

Sokszor én is elfelejtenék enni, de anyám egy kajagép, így ő figyelmeztet minket. Apu is ilyen, mint én. Mindig onnan tudjuk, hogy dél van, hogy anyu már sipítozva járkál a lakásban, hogy ha ő most rögtön nem ehet, akkor rosszul lesz. Az a baj, hogy nincs önkontroll, beleéli magát, és ettől képes komolyan rosszul lenni. Néha nagyon tud idegesíteni, hogy nincs annyi tartás benne, hogy kihúzza magát, és kibírjon még 10 percet. Olyan hisztériát csap, hogy ha rossz napom van, képes vagyok nagyon felidegesedni rajta. A baj, hogy apu ráhagyja, mert ő ilyen kis csendes ember. Sajnos félre nevelte anyut. Mindent ráhagyott, megengedett neki, így már nem tudja vissza venni tőle a nadrágot. Sokat veszekszem ezért anyuval, mert én nem vagyok apu, és nem hagyom magam elnyomni. :twisted: :twisted:
Jajj! Bocsi, nagyon elkanyarodtam a tárgytól, de ez a tutyimutyiság engem nagyon idegesít, csak egyedül nem tudok harcolni ellene.

Hihetetlen!
A semmiről is képes vagyok regényt írni. :roll:
Na, befogtam.

Írjon más is, mielőtt narancssárga ködbe borul az oldal. :oops: :oops:

A tegnap délutáni álommanó úgy tűnik, időzik itt kicsit. :D
Este csak 2* keltünk fel. :) Elaludt este fél 10-kor. Fél 1-kor kelt először. Itt még féltem, mi lesz ezután, mert korán van még. :x De ezután csak negyed 6-kor kelt! :shock: És ha nem vagyok türelmetlen, és várok még pár percet szopi után, hogy jobban visszaaludjon, alszik tovább. :roll: De én már pihizni akartam, gondoltam átrakom az ágyába. Erre megébredt, és a sírástól teljesen felfrissült. :? Egy órát fent volt, utána egyik pillanatról a másikra elaludt. :shock: Igaz, ebben az egy órában sem volt túl aktív. Csak feküdt cicivel, és néha kiköpte dumálni. Ezután még fél 10-ig aludtunk!!!!! :D :D :D Már fél 9 óta párszor megébredtem, hogy mi is van most?? :roll: De ez már egy nagyon jó este volt az eddigiekhez képest! :) Nagyon pihentnek éreztem magam reggel!!! :) Napközben pedig az 1 órási kaja után letettem, hang nélkül elaludt 5 perc alatt, és aludt majdnem 2 órát. :D Utána ébresztő, fél óra múlva kaja, ami után megint elaludt, és aludt 1 és negyed órát!!! :D :D Egész délután, meg este egy nyugodt, nevetős, vidám babám volt. :lol: :lol: Remélem ezután az esti alvás is nyugodtabb lesz. Jó lenne.
Megyek is, és gyorsan kihasználom az időt alvásra! :D :wink:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: