Új privát üzeneted érkezett!

Bogi
A sejtecskék azok, amikor ha megszédülsz kicsi "csillagokat" látsz? Ilyen nekem is van pár hete, mikor reggel felülök az ágyban. Gyanítom, az alacsony vérnyomás lesz az oka...

Eszty
Sajnos az elnézést kérő papírt nem fogadják el a szervízben Kép, de az valóban emberi megoldás lett volnaKép Ma végigjárom a téren parkoló kocsikat, hátha valamelyiken meglátom a lökhárítom festékét.

Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus,

sajnálom, ami a kocsiddal történt, biztos valaki ügyesen manőverezett a parkolóban, akkor szokott ilyen előfordulni, viszont annyi gerinc már nem volt benne, hogy vállalja is ezt...Kép vagyis nem akar több kötelezőt fizetni a jövőben, inkább elsunnyogott...

A párom hétfőn nyomta meg az autót hátul a csomagtartónál, pont a friss műszakival hozta el az autó a szervizből és nekitolatott egy oszlopnak, ami olyan színre van lefestve, hogy teljesne beleolvad a könyezetbe... bumm... a szerelők meg azzal vigasztalták, hogy ott mindenki megtöri az autóját rendszeresen...szegény párom már arra is gondolt, hogy ugyan vajon nem szándékos-e az a lefestés az oszlopon, milyen jó bevétel, ha az ügyfél egyből otthagyja a kocsiját egy kis karosszériamunkára és fényezésre... de ez úgyse fog kiderülni már, csak az van, hogy a nem túl nagy sérülés miatt újra kell fújatni az egész csomagtartó érszt, ami most nemigazán hiányzott...

Na csajok, indulok a Praxisba, holnap meg jön az élménybeszámoló!!!

Szép estét mindekinek!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok,

kicsit el vagyok kenődve, mert úgy érzem, hogy gyermekem apját nem nagyon érdekli a gyermek. Előzmények nagyjából mindenki számára ismertek. AZ újdonság, hogy most kb. 2-3 hónapig kénytelen vagyok a "férjemmel" egy helyen dolgozni heti 3 napot. Ezt ezen a héten kezdtük, és hát nem igazán érdeklődik, hogy mi van a babával, meg ilyesmi, pedig most már láccik is, hogy van valami ott bent. Szóval azt szeretném kérdezni tőletek, hogy más kispapik hogyan viselkednek a babával ? Bár tudom, hogy eleve más helyzetben vagyok, mint ti, de azért jó lenne tudni, milyen ez, ha a dolgok "normális" keretek közt zajlanak.

Szilvus,
hát ami az autóval történt tényleg elég nagy szemétség. Én egyszer törtem le valaki visszapillantótükrét, de megkerestem kinek az autója. Sajnos azonban sok gerinctelen ember van. Kép
Kolléga pedig pukkadjon meg. Járjon ő zsákokba !

Andi,
élménybeszámolót nagyon várom. Én is szeretnék majd menni Praxisba, és én is úgy tervezem, hogy a 20. hét táján megyek majd el.

Na igyekszem jobb kedvre derülni, ha itt olvasgatok szerencsére mindig sikerül Kép Kép Kép

Mariann
tmarianna
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi,
na mesélj, milyen volt a Praxisban!

Mariann,
én csak annyit tudok mondani, hogy a férjecském nagyon édes. Sokszor ráteszi a kezét a pocakomra, hátha érez valamit és sokszor ad a hasamra puszit. Na meg persze vigyázzak magamra, nehogy megfázzak, stb óvások mennek nap mint nap. Sajnálom, hogy nálatok nem így van, de még megváltozhat!!

Eszty 18+4
eszty
 
 


Sziasztok Kép

Andi
Nagyon izgulok, hivlak is az élménybeszámolóért!Kép
Szegény autó...Na ez aztán Nektek sem hiányzott.

Haskörméretem 78 cm volt reggel. A védőnéni rosszul mérte. De olyan szép nagy és hegyes már! Kép Az otthoni pocakversenyben még mindig az uccsó helyen kullogok: 1. Párom, 2. Öcsém, 3. Mi a babával Kép Kép De ők "izék" mert fogyóznak és edzenekKép

Mariann
Ronda dolog a férjedtől az érdektelenségKép A kutyafáját, hiszen az Ő babája is! Amikor mesélted az elején a történeted én annyira biztam benne, hogy majd a növekvő magzat talán visszafordítja a megtörténteket. Őszintén remélem, hogy azért rendesen gondoskodik majd Mindkettőtökről!
Az én párom nagyon kis gondoskodó velünk, Ő veszi meg pl. a Kismama újságokat, odafigyel mit eszem (most épp a csokiról tiltott el - de sutyiban úgyis majszolgatomKép, minden este megkérdezi "és a baba mit csinált ma?". Amióta a mozgása számára is érzékelhető, még lelkesebb. Néha túlzottan zavaró is a gondoskodása, amikor "terhes nőnek" kezel.

Köszönöm az együttérzéseteket a kicsikocsimmal kapcs. Mára kihevertem, csak tényleg az emberi bunkóság bosszant felKép 13 éve vezetek baleset okozása nélkül, de az elmúlt 1 esztendőben 4 alkalommal "szívtam" más hülyesége miatt. Ehh! Kép

Esik az esőKép

Hétvégén kinézünk a nagy Mega Toys-ba (Soroksári út) és a Brendon-ba. Lassan dönteni kellene, hol szerezzük be a stafirungotKép Karácsony után, január elején tervezzük a nagy beszerzést. Ti mikor?

Szebb napot...Kép Kép

Szilvus
ma 21.
szilvus
 
 


Sziasztok!Kép

Szóval a rövid összefoglaló: a vizsgálat nagyon kellemes volt, jó benyomást tett rám a hely és a doki is, igaz, hogy volt némi csúszás, 7-re voltunk beírva, de csak fél 8 után kerültünk be, a csúszások estére feltorlódnak, de addig is nézegettünk ott képeket egy albumban, amiket ott készítettek, úgyhogy hamar eltelt. Nagyon szimpatikus volt, hogy többször is elnézést kértek a várakozásért, az asszisztens és az orvos is. Az orvos 40-50 közötti volt, nagyon rendes volt, nem sietett, válaszolt minden kérdésünkre. Először megmérte a baba összes méretét, megvizsgálta, hogy mindene rendben van-e jött a mozizás, ahogy ők mondják. Két monitor van, a egyiken az orvos nézi, egy másikon pedig a kismama, így mindent jól lehet látni.

Egyébként már 2 perc után azt mondta a doki, hogy 150%, hogy kislány!!!!:-))) És van a képek között is egy olyan, amelyiken lehet látni, úgyhogy most már tényleg nagy meglepetés érne, ha mégis fiúcska születne!!!:-))) És ami még nagyon fontos, hogy megerősítette, hogy minden rendben van a babával, teljesen egészséges gyerek.

A vizsgálat kb. 20 percig tartott, kértük, hogy vegye fel videokazettára és DVD-re is a vizsgálatot (nekünk cak DVD-lejátszó van, viszont anuyéknak és a családnak csak videómagnó, így mindenki láthatja), kértünk egy CD-t, amire pár képet feltett (összesen 8 db-ot) és kaptunk egy fekete-fehér kinyomtatott papirost, amin 4 kicsi kép van, de azokból nem sok látszódik. Összesen 11ezer Ft-ot fizettünk, 7ezer a vizsgálat, ezer forint kedvezmény van már benne, mert a babaneten regisztráltam, ezer a CD és háromezer a DVD, ők adják a CD-t és a DVD-t is, a videokazi felvétel ingyenes, mi vittük a kazettát.

Így tényleg sokkal többet lehet látni, mert térben látod az egészet, de sokszor csak homályosan, ahogy húzogatja az ember hasán a ultrahangfejet, tehát nem minden kép tiszta, nem szabad teljesne éles képeket várni és kell némi képzelőerő is a nézegetésnél. Ilyenkor a baba még elég csontos, nincsenek még zsírpárnái, ezért nem olyan kis pufók, 30 hét fölött már sokkal kerekebb képet mutat. A mi Lilink egyébként kb. 20 cm és 35 dkg....Kép

Egyéb kérdésekre szívesen válaszolok!Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Andi,
hát nagyon jó volt a beszámolód, tisztára úgy éreztem, hogy most azonnal el akarok menni és én is meg akarom nézni a picit és megtudni, hogy mi a neme! De aztán erőt vettem magamon. KépKép
Képeket tudsz majd mutatni? Fel tudod rakni, hogy mi is lássuk Liliteket?

Én is megmértem reggel a pocakomat és 101 cm volt. Azért én sem maradok le tőletek, ugye? Kép

Eszty
eszty
 
 


Halihó!

Feltettem a profilomba egy képet Liliről, azt hiszem, itt egész jól felismerhető, hogy mit csinál...Kép

Sajnos a prifilba csak egy képet lehet (tudtam) felrakni, azt nem tudom, hogy ide hogyan lehet, de azt sem szeretném, ha valaki a kép miatt nehezen tudná megnyitni vagy letölteni a topicot...
bagandre
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Tegnap teljesen kikészültem a védőnőnél....borzasztó volt! Vártam egy keveset, majd amikor behívott, akkor elkezdett siránkozni, hogy mindenki rá vár, ez egy ilyen nap, és hogy mindenki sietne, stb.....Tudni kell róla, hogy iszonyúan lassú...majdnem egy óra alatt sikerült megmérnie a vérnyomásomat, a súlyomat, helyette megnézték a vizeletet, és beírta a vérvételi eredményeket a kiskönyvbe....Semmiről nem tájékoztatott, az afp-ről sem mondott semmit, csak a kezembe adta távozáskor az eredményeket, és közölte, hogy jövő héttől máshoz tartozom körzet áthelyezés miatt. Ennek örvendtem a legjobban! Kép

Szilvus Kép
A súlyról...ma reggel 58-at mértemKép Szerintem sok, nekem legalábbis, Te sokkal előbbre vagy, mint én.

Andi Kép
Tök jó volt a beszámolód Kép, nemhiába drukkoltam Lilinek Kép Kép

Mariann Kép
Sajnálom, hogy a párod nem érdeklődik....
Mi szoktunk beszélgetni Róla, várjuk, hogy érezhessük már a mozgását....Mindig azt mondja, hogy vigyázzak magamra, lassítsak a tempón.

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Én láttam Lilit, én láttam Liliiit!!! Kép Kép Tökéletesen felismerhető a baba és mindene (ahogy írta Andi, még az is, hogy Ő bizony Lili lesz Kép )
Be is jelentkezem Mikulás utánra, az már a 25. hét.

Eszty
Hú, akkor bele kell húznom, vagy lehet, hogy nem jó helyen mérem? A derékvonalban, a köldök magasságában tettem, a védőnő azt mondta, ott kell.

SziasztokKép Mindjárt végre igazi PÉNTEK vanKép

Szilvus
szilvus
 
 


Kellemes hétvégét Lányok Kép

Hazaengedtek hamarabb KépKépKép

Pusszantás
Pumukli 17+2
pumukli
 
 


Sziasztok Kismamik!

Gyorsan én is lemértem a pocakom, 96 cm. A férjem szerint akkora, hogy már mehetnék is szülni. Ha-ha. Hogy elfelejtette, hogy mennyivel nagyobb lesz a végére.

Andi Kép
Tényleg nagyon jól látszik a képen Lili. Szerintem is hatalmas élmény a Praxisba menni, én is maximálisan elégedett voltam velük.

Lányok!
Megvettem a Magne B6-ot. Mennyit kell szedni belőle? Mert a papírján napi 2x2 van írva, én egyenlőre egyet vettem be délbe. Elég ez? Vagy kell a 2x2?

Mariann!
Én is sajnálom, hogy a párod egyenlőre nem vesz részt ebben az élményben. Próbáld azért többször szóbahozni a babát, beszélj Róla, előbb-utóbb közelebb kerül Ő is hozzá.
Némileg én is hasonló helyzetben voltam, mert a férjem a 2 lány után tutira fiút akart. Amikor megtudta, hogy most is kislány lakik a pocimban, kiakadt, és sem is vett róla egy ideig tudomást. Aztán már egyre többet kérdezget Róla, kérdezi, hogy vagyok, és sokszor megfogja a pocim, amikor rugdos a kis Réka odabenn. Sőt már puszit is adott rá. De egy idő eltelt, mire feldolgozta, sőt talán még a mai napig sem igazán. Ha lát egy kisfiút sóhajtozik, hogy Neki már nem lesz ilyen tökös fia.
Amúgy sok férfi csak akkor érzi a baba iránt a szeretetet, amikor már rámosolyog. A férjem mondta, hogy amikor a 2. kislányunk megszületett, valahogy egy ideig idegennek érezte, kis bömbölős betolakodónak. Most meg állandóan döncöli, szeretgeti. Úgyhogy még változhat a párod, szerintem fog is.

Ildikóról még mindig nem tud senki semmit? Kezdek érte aggódni. De úgy érzem nincs baj.

Szilvus!

Teljesen együttérzek Veled kocsi ügyben. Hiába vigyáz rá az ember, ha mások törik.(Ja, és még el sem vállalják) Az eddig teljesen ép kocsimat nyár óta kétszer csukták meg. Én a gyerekkel kiabáltam, amikor egy picit hozzáért a biciklivel a garázsban, persze aki megcsukta azt nem pofozhattam fel.

Képzeljétek olyan ari barátnőim vannak, mindegyik már rakosgatja a babacuccokat. Egy csomó mindent kapok: babahordozó, fürdetőkád álvánnnyal, mózeskosár csodaszép huzattal, egy halom szebbnél szebb babaruha, stb. Szinte semmit sem kell vennem. Úgy örülök.

Mióta szerdán mondta a doki, hoyg lent tapad a lepényem, és egy picit rövidült a méhnyakam, teljesen be vagyok pánikolva, most meg azon aggódok, hogy csak húzzam ki minél tovább. Ugyan nem érzek semmit, nem görcsölök, nem vérzek, semmi, de valahogy be vagyok sz...a. Azóta pihengetek is, amennyit tudok.

Na, most már megyek, mert túl hosszú lettem.

Pussz

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Kitty,
Magne B6-ból nyugodtan szedheted a 2x2-t. Van, akinek 3x2-t mondanak. A Magne B6 egy tablettájában jóval kevesebb a magnézium, mint mondjuk a Béres Magnézium + B6 nevű vitaminjában. Ezért kell belőle ilyen sok db-ot bevenni.

Andi,
Lili nagyon ari Kép Kép Kép

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann!

Én megnéztem a Patikában, és a Béres Magnézium +B6 nevű vitaminban mindegyikből pont a fele van, mint a MagneB6-ban. Azért is azt vettem, mert árban amúgy hasonló a kettő.
Merjek azért 2x2-t bevenni?

Kitty
kitty123
 
 


Kitty,

én is megnéztem most már itthon mind a kettőt.

Magne B6: 48mg magnézium és 5 mg B6 vitamin
Béres: 250 mg magnézium és 1,6 mg B6 vitamin

Szóval Magne B6-ból a 2x2-t szerintem nyugodtan be lehet venni. (Nekem az orvosom és a védőnőm is ezt a mennyiséget mondta Magne B6-ból).

Béresből gondolom elég 1 db/nap. Ez azoknak jó szerintem, akik nehezen nyelnek le nagy tablettákat, vagy feledékenyek.

Mariann
tmarianna
 
 


Mariann,

Bocsi, tényleg igazad van, már hülyülök is úgy látszik. Akkor sokkal jobban megéri a Béres. Na, mindegy először megeszem ezt.

Úgy látszik a többiek eltüntek a net környékéről hétvégére.

Kitty
kitty123
 
 


Kitty! én 2x1 szedek a doki javaslatára a Magne B6-ból.

Szilvi! kb. 1 hónapja anyunak nekitolatott a szomszédja lánya, el akarta huzni a csikot, amikor az utcán dolgoz munkások elkapták. Elég kinos lehetett az apjának, hogy jó szomszédok és a lánya le akart lépni. Tudod mit mondott a csaj? Minek állt oda?!! Végül kifizette a kárt, de engem is felháborit ha valaki lelép, nehogy még ha ismeri is az illetöt. Mekkora a károtok?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek rossz lett a terhelélses vércukrom.
8,4 lett. Az orvosom két hétig szabin van, semmit nem tudok. Szeritetek mit csináljak? Természetesen elkezdek diétázni (bár ma pl. disznóölés volt, hát ki tudja megállni a pecsenyét meg a lekváros sütit? Kép )
Persze ennek ellenére komolyan veszem a dolgot. Remélem minden rendben lesz.
Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Segítsetek! Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Kitty!

Én is a Magne B6-t szedem, nekem a doki bácsi 3x1-t írt fel!
goczane
 
 


Bogi! BAártnömnek a 24 héten volt 6,4, most 1 hónappal késöbb már 7,8 lett! Tehát még emelkedni fog, vedd komolyan a diétát. Nekem meg az a furcsa, hogy nem küldenek kontrollra 6,9-el pedig itt mindenkinek 2x szokták nézni. Amugy én is nehezen birnám ki a diétát, de neked eleve magas!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Bogi,
en nem ertek hozza, csak anno olvasgattam ezt a topicot:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1498.html?1068385304#POST202854
Szerintem nezz be Te is, mert ez a 8,4 eleg magas es nem Rad nezve veszeleyes, hanem a babadra!!! Nem riogatni akarlak, de komolyan kell venni, nem varhatsz 2 hetig. A 150 grammos dietarol leirast biztos tud kuldeni valaki, aki ugyanebben a cipoben jar. Lekvaros suti tuti nem fer beleKép Nezd meg, artani nem arthat.
-Afonya
Névtelen
 


Jó reggelt!

Ismét elkezdődött egy hét. Lassan le kell mennem megint a fodokihoz, aminek nem igazán örülök. KépKép De egyszer túl kell esni a dolgon, nem? Viszont alig várom a szerdát, mert akkor megyek vissza az ismételt AFP eredményért és egy újabb uh vizsgálatra.

A hétvége kinek milyen volt?

Eszty 19+0
eszty
 
 


Sziasztok,

nem jelentkeztem egy jo hete, ugyanis a mult heten ujra Mo-on voltam a magzatvizvetel miatt. Amint irtam a quartett teszt eredmenye pozitiv lett, (halalra ijedtunk) es javasoltak a magzatvizvetelt. Kedden meg is csinaltak a Telki magankorhazban, penteken delutan kaptunk eredmenyt, nincs problema a babaval. Olyan nehez hetunk volt, meg most sem tertem magamhoz.
Penteken (mikozben vartam, hogy hivjanak az eredmennyel) ahanyszor csorgott a telefonom, azt hittem szivrohamot kapok.
A magzatvizvetel szamomra nem tunt egyszeru beavatkozasnak. Mikor beszurtak a tut, a mehem gorcsbe randult es kb. 3 oran keresztul gorcsolt, olyanszeru volt mint a menstruacios fajdalmak. Aztan elmult. Meglepetes volt, hogy ugy tajekoztattak, hogy 135 000 ft-ba fog kerulni, a szamlat pedig 170 000 ft-ra allitottak ki. (kulfoldi allampolgarnak ennyi) Most mar nem szamit, jo, hogy az eredmeny jo.

Kitty, a lepeny nekem is lent tapad a mehszajon, erre vonatkozoan olyan eltero az orvosok velemenye. Mo-on ket ultrahangos orvos is azt mondta, hogy ez eleg gond, sokat kell pihenni hatha fonnebb huzodik, ha nem akkor nem lehet szulni, csak csaszarral. Itthon az orvosom azt mondta ne aggodjak ennek meg most semmi jelentosege, majd a szules elott meg meglatjuk.

Ildiko (18+4)
kildiko
 
 


Ildikó Kép

Jaj, de jó, hogy rendben van a babával minden, annyit gondoltam Rád! Ez aztána jó hír így hétfőn reggel! (Azért iszonyú drága volt a beavatkozás, és még drágább, hogy külföldi vagy. Ezt nem értem, hogy miért.)De tényleg az a lényeg, hogy most már megnyugodhatsz, kipihenheted az egész múlt heti idegeskedést.
És még mindig kislánynak látták a kromoszómákból is?

A lepényem ugyan lenn tapad, de nem ér rá a méhszájra, és a doki szerint már csak följebb mehet, lefelé nem. Nálad még nagyobb az esélye, hogy felhúzódik, Te csak a 18. hetet töltötted, de én már a 26.-on is túl voltam amikor UH-n nézték, és már ilyenkorra illett volna felfelé menni.
Azért remélem nem lesz gond.

Eszty
A hétvége mint mindig gyorsan telt és munkásan, még mindig szobákat rendezgetünk(elválasztás, festés, stb.) Így, hogy Apu is és a férjem is dolgozik, csak esténként marad idő rá, így aztán eléggé hosszadalmas.
Pedig úgy érzem lassan alakulgat a fészekrakó ösztönöm. Már alig várom, hogy minden szoba rendben legyen, és akkor kezdhetem a babadolgokat válogatni.

Puszi:

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Visszaolvastam az előző napokat, nem tudtam jönni mert a tapétázás miatt a gépet is szét kellett szedni. Viszont nagyon szép lett a szoba, idén má r nem csinálunk semmit.

Ildikó: örülök hogy minden rendben van a babával, akkor most már megnyugodhatsz.Kép

Bogi nekem a Norbival 7,0 volt a terheléses cukor arra még nem kellett diétázni, de a 8,4 az egy kicsit magasabb, szerintem is kérdezz meg valakit, vagy nem lehet felhívni a dokidat?

Nekem a Magne b6-ból 2*2 kell bevennem.

Mariann: szerintem nálatok annyival rosszabb a helyzet hogy mivel nincs veled a párodKép a mozgását sem tudja követni, ez miatt az apai érzések nehezebben alakulnak ki nála. Szerintem fokozatosan nála is ki fog alakulni, csak több időre van szükség. Ha esetleg mész 3d-s uh-ra próbáld meg elcsalni magaddal, hát ha az segít neki. De ha megszületik a pici biztos hogy érdekelni fogja.

Holnap gondoljatok rám, megyek a terheléses cukorra.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Ildiko,
nem semmi, hogy először 135-ot mondanak, majd 170-et kérnek! De a lényeg, ami a legfontosabb, hogy a baba egészséges!!!! Örülök, hogy végre megnyugodhadtok, minden rendben van.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!Kép

Bogi!
A védőnőd nem tud segíteni a magas cukor miatt, amíg nincs a dokid??? Annyira neki is értenie kell hozzá, hogy meg tudja mondani, mi ilyenkor a teendő, nem csak azárt vannak, hogy lemérjék a súlyodat és megmérjék a vérnyomásodat!! Esetleg próbáld megkérdezni őt is, ha még nem került rá sor...

Én már most elhatároztam, a hétvégé mázsálás után, amikor kiderült, hogy most félidőben (ma töltöm a 2. hetet) 5 kilót híztam, hogy nem fogok abszolút sütit, édességet, csokit, stb. enni illetve diétára fogom magam, ha nem javul a tendencia, mert nem szeretnék 20 kilót hízni a végére...Úgyhogy fájó szívvel, de elkezdem leépíteni az édességeket, sütiket már most, ez még talán a vércukorszintnek is hazsnál, a többit meg majd meglátjuk a hízási ütem függvényében... Pedig tegnao is olyan jólesett az a finom kókuszgolyó...Kép de inkább lemondok róla...

Ildikó!

Örülök, hogy minden rendben van a babával, tényleg ez a lényeg, ez számít.. Gondolom azért megdöbentetek, amikor közölték, hogy még drágább lesz, nem egy korrekt eljárás, de utólag már nincs mit tenni. Pont most reggelizés közben olvastam egy hirdetést a Metró újságban az anyai vérből kimutatható Down-kór kiszűréséről, Budán van valami Génklinika.


Képzeljétek, nálunk a hétvégée legnagyobb eseménye az volt, hogy végre érzem Lili mozgását!!!!!!!!!!!!!Kép Úgy örültem neki, csak először még nem voltam biztos benne, hogy ez az...

Egyébként Szilvus te jártál a legközelebb az igazsághoz, amikor azt írtad, hogy nálam lehet, hogy totál másképp fog jelentkezni, mert tényleg úgy volt...Kép Ültem a vonaton pénteken hazafelé, olvasgattam és olyan kis lüktetéseket éreztem a köldököm fölött balra. Először azt hittem, hogy cska rosszul ülök és elszorítja a nadrág a derekamat, de akárhogy fészkelődtem, csak megmaradt a lüktetés, akkor jutott eszembe, hogy akkor ez biztosan az lesz...
Szombat és vasárnap este megint megismétlődött, de most már a másik oldalon is és egész jól kivehetők az apró rúgások...
Eddig hallottam már buborékolásról, pillangószárny vagy falevél érintéséről, kaparászásról és ki tudja miről, egyik sem jött be nálam. Igaz, én viszonylag későn éreztem meg először, de remélem, most már rendszeres lesz...Kép

Pont most akartam én is venni vitamint, akkor hát melyiket javasoljátok?????????? Elevit, Magne B6, Béres???


Szép napot kívánok mindenkinek!
Andi
21+0
bagandre
 
 


Sziasztok!
Az orvosomat ugyan nem lehet elérni, de megkezdtem tegnap az erős diétát. (Nem egy olcsó dolog) De képzeljétek milyen kínokat állok ki, amikor most volt a családban köszöntés, bazi nagy torták, süti hegyek, rajtam meg röhögtek ahogy a kis pohár csapvizemmel ücsörögtem, és néztem, ki hogy eszik. Ma megpróbálok beszélni egy diabetikussal, vagy legalább a háziorvosommal, hogy mi a teendő.
De azon gondolkoztam lányok, hogy ha beáll a cukrom, akkor a baba leállítja az inzulintermelést mindenképpen?
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
annyira sajnálom, hogy diétára vagy fogva. Viszont tényleg megkérdezhetnéd a védőnőt, hogy mi van ilyenkor, lehet hogyha megismételnétek, akkor nem lenne ekkora. Én nem tudom, hogy mennyire bírnám ki a diétát. Bár azthiszem ez még nálam nem áll fen, mert most reggel is csak 70,2 kg-ot mértem. Kép

Eszty
eszty
 
 


Esztyke!
Az a helyzet, hogy azért annyira nem vészes. Az utóbbi 2-3 hétben jött csak vissza az étvágyam, előtte alig alig ettem. Az eddigi 25 hétben híztam összesen 3 vagy 4 kg-ot, de mivel az elején ugyanennyit fogytam, most értem el a kezdő súlyomat.
Férjem kimondottan örl a diétának (persze a miértjének nem), mert ő amióta megismertem azzal szekál, hogy fogyjak le. Most a diétával biztosan bejön. Azt mondja viccesen, hogy amit neki nem sikerült elérnie 5 év alatt, azt a lurkó 9 hónap alatt mind elérte nálam Kép És ő már most bolondja a babának, és imádja Kép

Amúgy kicsit sokkolt a dolog, mert úgy mentem az eredményért, hogy ez az egyetlen dolog a terhességemben, ami simán kell, hogy menjen. Nem jött be.
Viszont a ref. tartományt nem igazán értem.
Éhgyomri ref tart. 3,9-5,9
Teheléses ref tart. 3,9-5,9

Eddig akárhol néztem utána, mindenhol az orvosok 7,8-ról beszélnek a terhelés után 2 órával, hogy a felett kell diétázni. Persze a biztonság kedvéért 7 fölött már előírják a diétát. Szóval nem igazán értem a dolgot.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!! :-)

Bogi
A kismamáknál kicsit magasabb az elfogadott érték mind a rendes, mind a terheléses vércukornál. Amit irtál ref. tartományt, na az a normális, nem kismama páciensnél. Ugy tudom, normálisnál 6 felett figyelmeztetnek a dokik. Szerintem - ha rám hallgatsz - mindenféle internetes honlap elolvasása után SEM KEZDESZ ÉSZNÉLKÜLI DIÉTÁBA!!!, amig a saját orvosod tanácsát ki nem kéred. Vagy a védőnőét, vagy a háziorvosodét (neadjisten egy dietetikusét). A nem megfelelő diéta többet árt, mint használ! Édesanyámnak a többéves eszetlen (ámde igen divatos) diétáknak és fogyókúráknak köszönhetően lett "2-es diabétesze" (ami még nem inzulinos, ámde állandó gyógyszeres), ami már nem fordítható vissza. Most már olyankor is örül,ha a cukra normálisan 8 vagy 9.
Bogi, konzultálj a háziorvosoddal, ha a nőorvosod nem elérhető olyan sok ideig.! Ne diétázz "maszekban"!

Kitty Kép
Na látod, nálunk fordítva volt, az én párom kislányt várt. Kicsit csalódott volt a 16. héten, amikor a doki azt mondta, ez bizony fiúcska. De azóta büszkén hangoztatja, hogy "A FIAM". Majd a következőKép Kaptunk jó sok cuccot mi is, ruhácskát, ágyneműket, légzésfigyelőt, kiságyat nem kell vennünkKép Olyan aranyosak a barátnőimKép

Ildi
NAGYON ÖRÜLÖK!! Kép Kép Ez jó hír! Ugye most már megnyugodtatok? Kép Olyan jó, hogy már végre izgalom nélkül élvezheted a babavárást!

Karmen
Új lökhárító szinrefújva szervízben kb. 70e FT, CASCO önrészem ebből 50e. Nagyon hiányzott. Kép Szerintem bontóban veszek lökhárítót és úgy fújatom szinre, úgy talán kevesebb.

Gabi
Drukkolunk, majd jelentkezz mennyi volt. Nem lehet baj Te vagy a legifjabb közöttünk és makkegészséges leányzó is, tehát ne aggódj!Kép
Milyen szinű lett a szoba?

Andi
VÉGREEE!!!!!Kép Kép Kép Lilink lába túlnőtte a méhlepényt és egy egészségeset nyújtózottKép Ott lehet most érezni PONTOSAN, ahol irtad, köldök alatt közvetlen, középen vagy oldaltájt. Ha hanyatt fekszel még hullámzik is a pocakod, ahogy fészkelődikKép Majd nézzétek esténként.
Az édesség helyett rágcsálj almát - az nem árt. nagyfogyasztóvá váltam már a zöldségesünknélKép remélem Andi-bandi, a cukrunk jól alakul, nem tudom, hogy viselném el a diétát. Persze, ha muszáj(ly) lenne....Oda kell figyelni, mert most, hogy növexik a baba, a mi súlyunk is jobban "beindul" majd.

Hétvégén "temetőztünk" vidéken. Ez persze hatalmas zabálással járt együtt, nagynéném "sajnos" nagyon finomakat süt-főz, egy méteres kalácsnak, meggyes pitének, igazi házi tyúkhúslevesnek, töltött dagadónak bizony nem lehet ellenállni... Jó, hogy nem most megyek vércukor vizsgáraKép Babánk is napról-napra nagyobb (de lehet, hogy ez még a hétvégi kitágult gyomor?Kép már 1 kisebb görögdinnye méretű. És egyre virgoncabb. Nektek is rengeteget mozog? Ő állandóan fészkelődik, pöcögtet, "lüktet", rugdal. No, most ÉPPEN nyugton van. Ja, nem...Kép

És most ebédkeKép

Sziasztok,
Szilvus
21+3
szilvus
 
 


Szia Szilvus!

Nem hiszem, hogy a diétával bármikor is ártanék. Mármint nem divatos, és eszement diétába kezdtem (az ilyet mindig is megvetettem).
Amibe meg belekezdtem, az a bizonyos 150 g szénhidrát diéta, amit a dietetikus úgyis javasolni fog. Amúgy a nőgyógyászomat (nem szándékosan) megkerülve holnap megyek a kórházba egy dietetikus főorvoshoz, aki eligazít. Így a nőgyógyászomnak már mondhatom, hogy amíg ő nyaralt, én tettem valamit az érdekemben Kép
Szó mi szó a háziorvosom hívta fel a kórházat, hogy mi a teendő, és behívott a főorvos. Úgyhogy holnap fény derül a nagy titokra.

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi
OKKép Ne haragudj, tényleg nem beleszólni akartam, de sajnos a diétákkal el lehet szállni, ettől szerettelek volna óva inteni (plusz mindenkit). Majd írd meg mit mondott a szakember, hisz sokan még a terheléses vércukorvizsgálat előtt állunk!Kép

Egyre vacakabb a "menzánk", a rántott camamberthez alig 2 csepp áfonyát adtak, s a 1/2 adag rizs is néhány szem volt. Pedig láthatták, hogy kismama vagyokKép...Kép Mindez 1 vagyonért. Asszem ismét lázadást szítokKép

Sziasztok,
Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok,

Bogi,
egyik ismerősömnek szintén terhességi diabétesze volt. Neki a 150 g szénhidrátos diétát írták elő. A diétát betartotta, és nem volt semmi gond. Kisbaba már 2 hónapos, makkegészségesek mind a ketten, diabétesz pedig mostanra más el is tünt.
A Nádja kimaradt a táblázatból. Lécci, lécci, lécci Kép

Ildikó,
nagyszerű a hír Kép

Mariann (16+6)
tmarianna
 
 


Szilvus!
Dehogy haragszom. Honnan gondoltad?
Természetesen megírom mit mondtak. Egyébként annyit, hogy ennek az ég világon semmi előjele nincs. A baj csak az, hogy az utóbbi hetekben még valamennyire kívántam is az édeset. Tejbepapi minden mennyiségben. Na most aztán semmi nasi Kép
Tegnap vettem a Tescoban diétás kekszet (kimondottan cukorbetegeknek amiket árulnak), meg rozskenyeret, meg diétás nápolyit (persze ég és föld a különbség). De hogy milyen rohadt drágák ezek a holmik. Egy kicsi doboz kakaó (instant) 1600 Ft. Hihetetlen. Na mindegy, még jó, hogy le tudok mondani róla Kép
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ebédke után...(lencsefőzelék virslivel)Kép

Áruljátok már el, mi az a 150 g szénhidrát diéta? Annyi lehet max. a napi szénhidrátbeviteled? Ezt hogyan lehet pontosan betartani, mérni?
3 hét múlva mi is megyünk Szilvussal, kiváncsi vagyok az eredményre...
És mvel ahogy Bogi írta, nincs semmi előjele (nekem mindig is jó volt a vércukrom), ezért elővigyázatosságból meg a már említett túlzott kilófelszedés megelőzéseként fájdalommal ugyna, de búcsút veszek az édességeknek...Kép

Miben van egyébként a legtöbb szénhidrát az édességeken kívül? azt hiszem újból elő kell vennem a régi jól bevált kis fogyókúráskönyvemet, amiben részletesen leírják ezeket...

Andi
bagandre
 
 


Bogi,
most egy kicsit bepánikoltam. Ha Te is eleinte fogytál és most híztál csak, akkor nálam is várható a túlzott cukor. Áááááá! Mondjuk nekem a 16. héten mérték és akkor 3,9 lett. Remélem nem fog feljebb menni. Kép Várom én is a holnap beszámolót, hogy mit mondtak Neked.
Egyébként nem semmi, hogy a diétás cuccokban van a legtőbb szénhidrát. Úgy látszik amennyivel kevesebb a cukor, annyival több a szénhidrát. KépKép

Eszty
eszty
 
 


Bogi,
most nézem a papíromat és az első sima vérvételnél mért vércukorszintem is 3,9 lett, ott az érték 4,2 - 6,1. Azt nem tudom, hogy van-e különbség a cukorterhelés és a sima éhgyomri cukor között.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Olyan sok a munkám Kép elolvasni is alig volt időm Kép brrrr,jobb volt néha unatkozni 1-1 órácskát...

Eléggé megijedtem ettől a cukros dologtól...nem bírnám ki, ha diétáznom kellene.
Bogi, sajnálom, hogy diétáznod kell Kép
Nekem most ugrott meg súlyom, és egyben az étvágyam is....sütiket én sem tudom visszautasítani Kép olyan finom csokis-vaníliás muffint sütöttem tegnap...

Andi Kép
Örvendek, hogy Lili "bejelentkezett" Kép Kép Kép

Ildikó Kép
Jó, hogy túl vagytok rajta, és hogy nincs baj, most már leereszthettek egy kicsit Kép

Lányok, milyen hormon, vagy mi az a HBsAG????

Holnap jövök újra!
Üdv,
Pumukli 17+5
pumukli
 
 


Sziasztok,

Andi,
150 g-os szénhidrát diéta nagyon gonosz dolog. Szinte semmit nem ehetsz, amiben cukor van. Pl. gyümölcsöket (pl. őszibarack, banán, körte) sem nagyon. Persze kenyeret, tésztát, rizst, krumplit is csak mértékkel, szigorúan kimérve, és leginkább keveset. Húst pl. lehet ennyi nagyobb mennyiségben is, mert abban kevés a szénhidrát. Az ismerősömnek kellett ezt a diétát tartani, eleinte a fél napja azzal telt, hogy összeállítsa a napi menüjét, a másik fél pedig az elkészítéssel. Ja, és enni sem akor ehetsz, amikor kedved van, hanem szigorú időközönként, meghatározott időpontokban. Van reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora és utóvacsora.
Szóval ahogy én láttam, ez nagyon kemény Kép

Pumukli,
HBsAG - A HBV-sal történt fertőzést követően mintegy 10%-os valószínűséggel marad vissza tartós HBsAg-hordozás.Hazánkban a HBsAg hordozó anyák újszülöttjei is aktív-passzív immunizálásban részesülnek. A hiperimmun gammaglobulint (Aunatívâ Kabi; HepatectŇ , Biotest) 0,5 ml mennyiségben 12 órán belül kell beadni és egyidejűleg meg kell kezdeni az aktív védőoltást is, utóbbit 1 hónapos és 6 hónapos korban történt újabb vakcinációval kell komplettálni.


Mariann
tmarianna
 
 


SziasztokKép

Andi
Dejóneked...Amióta babát várok nem esik jól sem a lencse, sem a borsófőzelék, pedig nagyon szeretem!Babókám szó szerint kiköpette velem a borsófőzeléket még a legelején..Kép
Szénhidrát van a finom pihepuha fehérkenyérben, a fincsi olasz tésztákban plKép

Bogi
Bizony, nem olcsó "mulatság" a diabétesz annak, aki szenved tőleKép Anya gyakran megsüti magának a kenyérkét, s a liszt kilója (attól függ milyen) 5-600 Ft. Rozs, korpa, graham. A nyalánkságokról ne is beszéljünk.

Eszter
a 3,9 a legtökéletesebb "sima" értékKép nem kell félni. A "terheléses" azt jelenti, hogy megmérik éhgyomorra, majd megiszod a cukros vackot, eszel 1 kiflit, s megvan, hogy milyen határok között kell felmennie a "nem éhgyomros" cukornak X időn belül. Ekkor újra leveszik a vért. Viszont Y időn belül vissza is kell állnia a normális, éhgyomorra mért értékre. De nem tudom, ezt nekünk leveszik-e. A lötty felgyorsítja a folyamatot, azért azzal "terhelnek". Amúgy egy sima reggeli vagy valami édesség is megtenné.Kép De akkor tovább kellene időznünk a laborban. Szóval van különbség a kettő között, ezért nézikKép Ha túl nagy akkor az figyelmeztetés és diétázni szükséges, mint Boginak. Egy kiadós kaja után egyébként mindenkinek felszalad a vércukraKép Citromos vagy almaecetes viz (nem is rossz 1ébként) szinte azonnal és mérhetően leviszi Kép

Pumukli
Az a Hepatitis B "képlete), amit együtt mérnek az AFP-velKép A negatív a jóKép


Najó, nem okoskodom tovább, maradok a "kaptafámnál" Kép Kép

Lányok, a szabadság valóban minden páratlan évben ugrik 1-et? A jövedelemelszámoláson olyan "kedvesen" leráztak eme csacsi kérdésemmel...Kép

Sziasztok,
Szilvus
21+3
szilvus
 
 


Szilvus,
azt tudom, hogy mikor és hogyan mérik a terheléses cukrot, mert voltam a 16. héten. Csak nem tudom, hogy a sima éhgyomri cukor határértkei és a terheléses cukor határértkei ugyanazok-e! Mondjuk nekem csak cukros löttyöt kellett meginnom, nem ehettem semmit, ezért is jött ki belőlem 30 perc múlva! KépKép

Elmentem haza, mindenkinek jó pihikézést kívánok estére! És persze aki érzi, jó pocaklakó mozgolódást! Kép

Eszty
eszty
 
 


Szilvus!

131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló
a) huszonötödik életévétől huszonegy;
b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;
c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;
d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;
e) harmincötödik életévétől huszonöt;
f) harminchetedik életévétől huszonhat;
g) harminckilencedik életévétől huszonhét;
h) negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;
i) negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;
j) negyvenötödik életévétől harminc
munkanapra emelkedik.
(3) A hosszabb tartamú szabadság abban az évben illeti meg először a munkavállalót, amelyben a (2) bekezdésben meghatározott életkort betölti.

Amennyiben nem rendelkezik máskép a munkaszerződés, nekem a cég 25 napot adott, pedig idénre még csak 22 járt volna, jövőre is csak 23.

A te esetedben, mivel jövőre betöltöd a 33-t, már 24 jár + 2 nap a baba után még, ha jól tudom.

Nekem fél perc alatt átküldte a könyvelőnk e-mailben...Kép

Pumukli!
neked mennyivel szaladtak meg a kilók? múltkor még egyformán álltunk...Kép én +5-nél járok...pont ma jegyzeték meg, hogy most már le se tagadhatnám, hogy terhes vagyok, annyira látszódik a hasamon...éljen, végre már nem nézik hájnak!!!!Kép

Lassan szedem a sátorfámat, szép estét mindenkinek!

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok Csajok!

Azért ne pánikoljatok.
Amint azt tudjátok, a terhes cukorháztartása teljesen más, mint a nem terhes állapoté. Ezért is mások a határértékek. Nálunk Győrben sajnos nincs a 16. héten ilyen vizsgálat, csak a 24. héten. Ennek is megvan az oka, hogy miért akkor nézik.
Én pl. ugye egyáltalán nem híztam az elején, és az utóbbi 2,5-3 hónapban is csak havi 1!!! kg-ot, így tartok most a 3 kg-nál, ami igazából nem is annyi, mert az első hónapokban meg rengeteget fogytam. Abban bízom, hogy az étvágyam is csak az utóbbi 2-3 hétben jött vissza, azóta ettem édességet, előtte nem nagyon, sőt még rendes kaját is alig-alig. Így talán csak az utóbbi pár hétben borult fel a cukorháztartásom, és nem előbb. Aggódom egy kicsit, hogy túl nagy lesz a baba, de amúgy meg nem elég fejlett.

Eszty! Ne pánikolj Kép Ez egyáltalán nem olyan dolog, ami mindenkinél ugyanúgy jelentkezik Kép Kép

Andi!
A 150 g szénhidrtát diéta pontosan azt jelenti, hogy NAPI 150 g szénhidrátot vihetsz a szervezetedbe, de emellett a zsír és fehérje bevitelt is számolni kell! Meg van adva, hogy 1 adag vagy biz. mennyiségű kaja mennyi CH-t tartalmaz, és abból kell az étrendet összeállítani.
Tényleg kényelmetlen számolgatni, méricskélni. Én nem hivatalosan csinálom két napja, de képtelen vagyok betartani.
Pl. Hatszor kellene ennem egy nap, 3 óránként. Namost nekem ebből 4 jön össze, az is alig, mert nem vagyok éhes három óránként még akkor sem, ha nagyon keveset eszek. Szóval macerás. Bízom benne, hogy ez a 3 hónap nagyon gyorsan elrepül, meg szülés után a 6 hét, és nem lesz semmi gond. Életet adok egy max 3,5 kg-os babának, aki egészséges, és jó lesz minden.
Ehhez meg szenvednem kell. Ez van.
Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ildi! ez nagyon jo, végre megnyugodhattok. De az ára igen huzos volt, még jo hogy a többet is ki tudtátok fizetni!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok,
koszi a biztatasokat, most mar kezdek felszusszanni. Tudjatok jo, hogy vannak ezek a szuresi lehetosegek, csak valahogy tul keso ez ,hogy a 20. het korul tudd meg, hogy baj van. En ebbe betegedtem bele, hogy fogjuk atelni a terhessegmegszakitast. Andi, a reklam amit olvastal a Down szuresrol, az a quartett teszt, ami a mi esetunkben pl. arra volt jo, hogy halalra ijedjunk ok nelkul.
Kitty, most mar biztosra tudjuk azt is, hogy o is kislany. Nagyon orulunk.
A magne b6-ot miert szeditek? Az Elevittel egyutt?

Ildiko(18+5)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Én azért kezdtem el szedni a MagneB6-ot, mert éjszakánként iszonyúan görcsölt a vádlim. De úgy tudom, hogy akinek sokat keményedik a hasa Ők is ezt kapják. Izomlazító. Én Elevitet csak minden 3. nap kapok be egyet. Ezen kívül még Maltofer+Fol-t szedek, az meg vas. Alig tudom beosztani, hogy mikor melyiket vegyem be, mert köztül időt kell hagyni.

Más: Én mióta multkor rám ijesztett a doki, hogy pihizzek a lepény miatt, meg 2100-t írt a méhnyakra, borzasztóan be vagyok pánikolva. Mindig csak azon gondolkozok, hogy húzom ki legalább a 36. hétig. Persze tudom, hogy hülyeség, mert eddig abszolút jól vagyok, semmi bajom, de azóta rettegek.
Ja, és nem tudom Ti hogy vagytok vele, de az én babám annyira keveset mozog. Az előző lányaim majd kirúgták a hasamat, Ő meg csak ált. reggel meg este mocorog, de akkor is olyan finoman. Sehol egy kidugott lisláb, kiskéz. Ma éjjel már alig aludtam, mert hiába noszogattam, feküdhettem akárhogy meg sem mozdult. Aztán reggelre kis apró mozgolódásokat éreztem végre. Lehet, hogy nyugis babám lesz? Pegig már a 27. héten olyan erőseket rúghatna. Szóval állandóan idegeskedek valamin.
Szerintetek nem hülyültem meg?

Kitty(ma már 27+0)!!!!
kitty123
 
 


Sziasztok!

Hát, nagyon remélem, hogy nem fog a cukrom megugrani, de sok édességet nem is eszem. Bár mostmár jobb az étvágyam, de majd visszafogom magam süteményileg! Kép

Már várom a holnapot, akkor megtudjuk az újabb AFP eredményt és mégegyszer láthatom a kis pocaklakómat. Kép

Eszty 19+1
eszty
 
 


Kitty!

Te ennyiféle vitamint és pótlót szedsz???? Én tegnap vettem először Elevitet, abból fogok napi 1 tablettát bevenni, megnéztem az összetételét, abban van minden, amire szükség lehet (elvileg).
Én csak azért kezdtem el szedni, mert így télen nem eszem már annyi gyümölcsöt és zöldséget, szinte nulla vitamint eszem és nem szeretnék lebetegedni emiatt.

Szerintem ne izgulj a baba mozgása miatt, persze neked már van összehasonlítási alapod, hogy milyen volt az előző terhességek során...Dehát minden terhesség más...Míg én csak pár rúgást érzek naponta, most már reggel is, addig Szilvus, aki veme egyidős terhes, már hullámzó pociról beszél, tegnap megnéztük a párommal, de az én hasam még teljesen "háborgásmentes"...Kép

Ildikó!
Ezek szerint nálatok is ő lesz a 3. kislány????Kép Mit szól ehhez a kispapa? Kittyékhez hasonló volt a reakció?

Szép napot!
Andi
bagandre
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: