Új privát üzeneted érkezett!

Királykat!

Nálunk is volt ilyen amikor megunta a Humana Ha-t és váltottunk új tápszert és jobb lett.

Bocsi, hogy ilyen röviden, de hiszti van.
Még leszek.

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Kati!

Az én lányom se eszik egyformán! Amikor kilöki a nyelvével, max 1x próbálom még. 1x erőltettem, na, ki is hányta az egészet. Éhen halni tutira nem fog.
Nálunk volt olyan probléma is, hogy eldugult a cumi, azért nem tudta szívni. Kipróbáltam, én se.
Szóval szerintem ne izgulj, ha éhes, eszik. Zita kb 4 óránként eszik, de volt már 5 is.

Kata!
szupi a tábli!

Jdora!
Nálunk holnapután lesz a keresztelő!
Nóri mindig ilyen vigyorgó?

Mea!
A Johnson Zitának totál kiszárította a bőrét, az enyémet is. Most a Bübchen-ről is le lettünk tiltva. Kép
Vendég
 


KAti, Emi ugyanezt csinálja a Hamana Ha1-el.
Vagyis tegnap nem, ma igen.
Löködi kifelé a nyelvével, aztán látom, hogy éhes.

Ma viszont bukorr egyet, kb 1,5 órával evés után.
Pedig csak 75 grammot evett.

Még sosem bukott, elég ijesztő látvány volt.Kép

Ma azt mondta a gyerkdoki, elkezdhetem a hozzátápit, az anyatej maradjon, a tápszert meg lassan kiválthatom egyébbel.
Még nem tudom.
Eredetileg csak áprilisban akartam, Emi még csak 13 hetes.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

 
 

Angi,
1000 bocs, pótlom Kép
pankata
 
 


javítottam Kép
<pre>
Név Baba Mikor született? Mennyivel született? Hol született? Hozzátápi Tesó(k)
Cipó Emma
Bkriszta Ákos 2005.05.18. 3700 gr / 57 cm Budapest, Szt. Imre
Pankata Dávid Roland 2005.07.13. 3400 gr / 52 cm Szeged, Női Klinika 15 hetesen Ádám Róbert (1999.12.15.)
Jdora Nóra 2005.08.09. 3700 gr / 57 cm Budapest, János kh. 5 hósan
Gabuska Lívia 2005. 08.16. 2510 gr / 52 cm István Kórház 15 hetesen
Barbapapa Leon 2005.09.01. 4070 gr / 53 cm Péterffy kórház 4,5 hónaposan Noel (2004.04.17.)
Kuha Gergő 2005. 09.03 3700 gr / 57 cm Budapest-Kútvölgyi Kórház 14 hetesen.
Mea Lívia 2005.09.06. 3950 gr / 56 cm II. Női Klinika
Gangi László Balázs 2005.09.16. 3170g / 50 cm Tatabánya, Szent Borbála Kórház 4 hónaposan
Belyjuska Levente 2005.09.18. 2500gr / 48 cm Dújváros, Szent Pantaleon Kórház 4 hónaposan
Havtunde Zita 2005.09.23. 3740gr / 52cm Győr 15 hetesen
Dóri_bp Viktória Dorottya 2005.10.14 3550 gr / 56 cm Uzsoki Gergő (1998.07.03)
Uxi Emilía Nóra 2005.10.28. 3100 gr / 53 cm Nyírő Gy. Kórház
Ilba Benedek 2005.11.10. 3060g / 57cm Szent István Kórház
Zozo Vivien 2005. 11.10. Szeged, Női Klinika
</pre>
pankata
 
 


Tudom szídják a JohnsonstKépKépKép

Maradunk mi is inkább a gyógyszertárinál!!!

Dóra!Kép

Nagyon édes Nóra babaKépKépKép
Itthon mi is a rugikat szeretjük, de én a lábfejeseket mert a zoknikat lerúgja, csak ekkora méretben ritka a talpasKép

Mea
mea
 
 


Tünde,
igen, igazi kis vigyoritök. Nóri nagyon jól viselte a keresztelőt, amikor a hideg vizet csurizták a fejére, akkor is vigyorgott, mert hanyatt lógattuk ugye, ez tetszett neki.

Kata,
jó a tábla, tényleg sokan vagyunk. Már pont kezdtelek hiányolni! Megy már a négykézláb hinta is? Én azt már alig várom, tuti nagyon vicces lesz!

Mea,
köszike.Kép A talp nélküli rugi, mint olyan nekem most került bemutatásra, amikor akartam az egyik kedvencből nagyobbat venni. Én kihagytam, olyan furán néz ki. Akkor inkább kezdődhet már a melegítős korszak.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Nekünk van talp nélküli rugiszerűség mert ujjatlan is én akkor szoktam feladni rá ha megyünk valahová vendégségbe, mert adok alá egy harisnyát meg egy kis vékony pulcsit.
Így tuti nem fázik Kép

Pankata Köszi Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Lányok!

Egy bizonyos méret után csak talp nélküli rugi van?
Vendég
 


Dóra,
Köszike Kép Kicsit elvesztem, mert vizsgáztattam, vagyis szigorlatoztattam az elmúlt hetekben. meg most nem annyira a"babázás" volt az elsődleges, hanem Ádikámnak választottunk sulit, vagyis inkább ő választott...
Tényleg nagyon édes, ahogy Minike hintázik négykézláb, bár ezt legjobban a pocimon szereti csinálni és közben nagyokat kiabál (sztem fiúknál ez van a visítás helyett Kép, én nem bánom Kép) majd megzabálom Kép

Én rugit csak alváshoz adok rá, kezdetben hálózsákban aludt, de sperc alatt kinőtte a hálózsák-méretet...
Én mondjuk a Brendonban veszek rucikat, általában, és ott tuti hogy 74-től már csak lábfej nélküli van. Ja és 86-ban már nincs olyan ujjatlan rugi sem Kép És most pont jó a 80-as...

Pusz,
Kata
pankata
 
 


Lányok! Kép

Aki Cerazettet szed (mint én, és "mérgezi" vele a babáját, de legalábbis a teje összetételét rongálja Kép), az normális, hogy nem jön meg neki a mensije?? Kb 9 hete? Nálatok is van ilyen??

köszi,
Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

A gyermek ujra ujszülöttest játszik....Kép a héten 1 nap kivételével minden nap kelt hajnalban és most vissza sem aludt.....Örvendek!

Nagy tétlenségemben azon gondolkoztam, hogy amikor hozzátáplálás van akkor nyilván büfögteti az ember a gyermeket ugyanúgy és ha bukik akkor már a kaja jön visszafele.....

Lehet nagyobb teljesitményű mosogép kéneKép

Kép
hencsi
 
 


Dóri!Kép

Ez érdekes én is szedem, nekem megjött.
De először csk 2 napig most meg rendesen, de nem volt erős.
De azt hiszem nem gond, ha nem jön meg.
Úgy rémlik, ezt hallottam, azért kérdezd mega dokidat.

Tápisok!Kép
Ti szedtek gyógyszert?Milyet?
Csak mert váltanom kellene, moivel nam szoptatok és nem tudom mire, mert régen Cilestet szedtem de az elég régi fajta.

Mea
mea
 
 


Mea!

Én nem szedek semmit (régen szedtem), amíg nem születik meg a kistesó. Én most Patentex-et használok, ezt a hüvelybe kell felhelyezni akció előtt, és ott hab lesz belőle, és áll. így véd, + spermaölő. De néha kihagyjuk, apa vigyáz, én meg rémísztgetem, hogy ha nem elég óvatos, akkor tuti letekerem! Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

MeaKép

Bocsi,hogy idebelekotty,csak pár szót fűznék hozzá a szopis dolgokhoz...Kép
Írtad,hogy van még tejecske.Ez normális,elvileg a szopi abbahagyása után még nagyon sokáig van,illetve vissza lehet hozni.Kép
Na de a lényeg...Kép
Nálunk is volt pár hétig probléma a szopival(még most sem tökéletes) és persze nekem is fejnem kellett.Pórbáltam kézi,gépit,de egyik sem volt tökéletes és rá kellett jönnöm,hogy a kézi fejésnél jobb nincs(na jó, a baba,de hát ugye ha nem akar...Kép)...Vagyis csak azt szeretném javasolni(ha nem bajKép),hogy a következő babócánál próbáld meg a kézi fejést.Én anno a fiamánál magamtól jöttem rá,hogyan kell,de biztos van vki(idősebb néni,csecsemős,védőnő),aki majd meg tudja neked mutatni vagy tanítani(amúgy a neten is van róla képanyag).Én azt vettem észre,hogy amikor az elektromos mellszívó már semmit nem tudott kipasszírozni belőlem,kézzel még simán tudtam majdnem uannyit fejni...Vagyis a gép nem tudja teljeses kiüríteni a mellet,mert hiába szív jól,azért mégsem a szopómozdulatot utánozza.Jó,azért a kézi fejés sem könnyű,mert ott meg állandóan masszírozni kell,hogy lejusson a tej a tejöblökbe,de sokkal hatékonyabb.
Na,bocsi a belekottyértKép...

Puszi,Anyapoc

anyapoc
 
 


Dóri !

Én is cerazettet szedek, nekem meg pont az a bajom, hogy a szedés elkezdését követően másfél hét után megjött,és azóta is megvan. (ez már vagy szintén másfél hete)
Én úgy olvastam a tájékoztatójában, hogy nem gond ha nem jön meg, de azért egy illetékest kérdezz meg.
dorina2
 
 


Én is anyapoc álláspontján vagyok, én is fejtem az Aventes mellszívóval, de amikor már nem tudott mit kiszívni akkor nekiálltam kézzel és még egy "csomó" kijött.

MA megint kockára fagytam odakinn Kép kis gengszterem meg békésen alukált Kép

A hétvége előtt hogy elcsöndesedtünk.

MINDENKINEK KELLEMES HÉTVÉGÉT!!!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Anyapoc!Kép

Köszi a tanácsot,és igyekszem a második gyerkőcnél jól csinálniKép és fejniKép

Most már csak fejéssel nem lehet tejcsit csinálni ugye???

Mea
mea
 
 


Mea!

De lehet. Csak jó fejési módszer megtalálására van hozzá szükség és kitartásra. Nálad még könnyebb is lehet a dolog, mint az örökbefogadó anyukáknál, mert nem a semmiből kell tejet varázsolni, hanem csak a meglévő tej mennyiséget feltornázni.

Az eredményes fejés titkai

-Rendszeresen, lehetőleg mindig ugyanakkor, naponta legalább hatszor fejni kell a tejtermelés fenntartása és fokozása érdekében, ha a baba nem szopik.
-A fejést az első napon legalább húsz, legfeljebb harminc percig folytassuk minden alkalommal. A kívánt tejmennyiség eléréséig minden alkalommal írjuk fel pontosan, mennyit sikerült fejni.
-Második naptól addig folytassuk a fejést egy-egy alkalommal, amíg az előző nap ugyanakkor fejt mennyiségnél legalább valamicskével, ideális esetben tíz grammal többet tudtunk fejni. Ezt a módszert addig folytatjuk, amíg a kívánt tejmennyiséget elértük, attól kezdve a 2. pont irányadó.
-Fejés közben váltogassuk a melleket többször is, ha nehezen vagy lassan jön a tej.
-A fejés akkor igazán eredményes, ha sikerül kiváltani a tejleadó reflexet, amitől sugárban folyni kezd a tej. Lazítással, meleg borogatással, majdnem forró zuhannyal segíthetjük a tej ürülését.
-Két-három hétig is eltarthat, amíg sikerül a jó módszert és a hatékony fejést elsajátítani, ezért a kitartás, a türelem, és a szigorú rendszeresség elengedhetetlenül fontos!
-A leadott vagy befagyasztott lefejt tejen mindig szerepeljen a fejés pontos ideje, és ha szükséges, akkor a kisbaba neve, akinek szánják. [size=-2]forrás:www.szoptatasert.hu[/size]

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Mea

Zita mindent leírt,mindenképpen lehet.Ha van,akkor lehet növelni a mennyiséget,csak tényleg sok türelem kell hozzá...Kép
Minden esetre kitartást és jó babázást!Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Van olyan örökbefogadó, akinél sikerül tejet fakasztani?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Örökbefogadásról:
amikor szültem az Uzsokiban volt ott egy kisbaba, akit örökbeadásra szántak. A csecsemősök gondozták, és naponta jött az örökbefogadó anya, ringatta, etette üvegből, tök szimpi volt. De nem vihette haza még, mindenféle papírok miatt. Aztán egyik nap bejött a szülőanyja, (tizenéves lány), és aláírt mindenféle papírokat még, hogy ő továbbra is lemond a fiáról. Kép Annyira durva volt, úgy sajnáltam szegény kisbabát, és pont egyszer mentem be a csecsemősökhöz pelusért, mikor ott volt a csaj, és ügyet sem vetett a babájára. KépKép

Szívem szakadt meg, úgy sajnáltam a pici babát, de tuti jó helyen lesz az örökbefogadóknál.

Tényleg tud tejet fakasztani ???
Vendég
 


Ez a fejés tényleg érdekes dolog. Nekem rendszeresen az volt, én Aventet használtam, hogy szopi után akartam üríteni, Nóri kiette az adagját, utána fejtem 10 percig, nem jött szinte semmi, aztán egyszer csak elkezdett megint ugyanúgy spriccolni, mint az elején és jött még 60 ml. Hogy honnan, azt persze nem tudom. Ez mindig reggel volt, viszont ha nem szedtem ki ezt a rejtett adagot, akkor estére nem termelődött elég.
Örökbefogadó anyukánál beindul a tej? Ez tényleg csodálatos dolog.

Tünde,
én sem védekezek, Nóri nehezen jött össze, de nem bánnám, ha kis szünet lenne a kistesó előtt. De ha kistesó jönne persze azt sem bánnám. Nekem most jött meg 2 hete, eddig semmi nem volt. Hát nem hiányzott, az biztos. Rákérdezek majd a dokimnál erre a Patentex-re. Gondolom ezt is fel kell iratni.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Az utcánkban lakik egy család, mikor a második fogadott csemetét várták, akkor tudták előre hogy csecsemőt fognak kapni, csak azt nem tudták, hogy mikor. Az első fogadott gyermeket ugyanis másfél évesen kapták. Az anyuka úgy döntött, hogy megpróbálkozik a szoptatással ennél a babánál. Egyetlen probléma volt, hogy ahogy ezt eldöntötte, szinte rögtön utána mondták, hogy akkor egy héten belül lehet menni a babáért. És az indukált laktációnál 2-4 héttel a baba érkezése előtt el kell kezdeni a rendszeres fejést. Így ennyi ideje nem volt. De így is lett valamennyi teje, és a pótlást meg SNS-ből adta neki. Aztán mindenféle terveket keresztülhúzott az a tény, hogy a kisfiú veleszületett szívbetegsége miatt többször kórházba került. De pont a múltkor beszéltem az anyukával, és azt mondta, hogy ha még esetleg adódik mégegyszer ilyen helyzet, hogy csecsemőkorú babát kaphatnának, akkor ismét megpróbálná. Õ az itt leírtaknak megfelelően indult neki a "tejvarázslásnak".
pzita
 
 


Sziasztok!

Jdora!
A Patentex-et nem kell feliratni. Van 6 és 12 darabos, sztem a 6osat vedd meg elsőre, meglátod, beválik-e.

Nálunk ma keresztelő volt:
KépKépKép

A téglaszín pulcsis hájfej vagyok én. Kép
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Tünde!

Gratula Zitának a nagy eseményhez!Kép Hogy viselte? A képek alapján biztosan jól.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Tünde! Kép

Ebben a topikban sokkal több kép van! Kép hogyan van ez? Kép
Hájfej....ilyen hülyeséget!!!!! Látnál engem. KépKép Tonna donna.

Dóri
Vendég
 


Tünde!

Buta vagy hol vagy hájfej???? Ugyanmáááááááá!!!

Végre sikerült lekicsinyítenem a kisgengszterről egy képet Kép
Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Tünde,
gratulálunk mi is a keresztelőhöz!!!! Kép
Nagyon csini volt a jány! Kép

Gangi,
hihetelen aranyos a kisgengszter mosolya! Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Tünde,
Gartula a Nagy eseményhez Kép És a "hájfejjel" kapcsolatban én is csak Dórit tudom idézni: látnál engem OKépKép

Angi,
Hát nem csodálom, hogy levesz a lábadról a "kis gengszter" Kép
pankata
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratuláló szavakat. A hájfej viszonyítás kérdése, csak a jobbnak tűnő képeket tettem be ide. Kép Kép Kép
Nagyon mozgalmas volt a hétvége, tegnap du, még elmentünk apával a holt Marcalra korizni, ma meg Pápára élményfürdőzni. Tök jó volt, de úgy érzem, jártányi erőm sincs. Kép

Gangi!
Kisgengszter nagyon helyes!

Dóri!

Képek: itt jobban otthon érzem magam, ezért a több kép. Kép Kép
Vendég
 


Tünde!

Én is gratulálok a nagy eseményhez! Kép

Csajok!

Én is cerazettet szedek, több mint másfél hónapja nem szoptatok. És nekem még egyáltalán nem jött meg!!!!!!
Én meg emiatt aggódom.
Mert azt mondta a doki, hogy addig kell ezt a gyógyszert szedni, amíg szoptatok. Én már visszatérnék a régi gyógyszeremhez, de így hogyan, ha még egyáltalán meg sem jött. Normális ez?

Asszem meg kell látogatnom a dokit, bár nincs túl sok kedvem hozzá.

Kép
kuha
 
 


Havtünde!Kép
Én is gratulálok a keresztelőhöz NektekKép

Gangi!Kép
De édes a mosolyaKép

Mea
mea
 
 


Mea!

Látom, jó piros Lívike arca. Végülis megmutattad a gyerekdokinak?
Vendég
 


Jövő héten jön szurira, akkor megmutatjuk.
De az az érdekes, hogy nem mindig ilyen piros, hanme napközben változik hol elmúlik hol erősödik...
Mi a fene lehet???

Mea
mea
 
 


Mea!

Akkor nem lehet, hogy melege van, és csak akkor piros? Zitának egyfolytában piros volt, azért mutattuk meg.
Vendég
 


Sziasztok!

Az előbb írtam, de elszálltKép.

Én is ezt akartam kérdezni, hogy ha kiviszed Livit, akkor nem tűnik el a pirosság?

Mert akkor lehet a melegtől.

Eminek is piros, nekünk meg valami hámlasztókencét adott a dokibá, mert azt mondta, olyan, mint a koszmó.

Ti mivel kezdtétek a hozzátápit, almával?

Emi nem szereti túlzottan a tápszert, a doki azt mondta, lassan elkezdhetjük a kóstoltatást, hátha sikerülne végül a tápit kiváltani.

Még várnék egy kicsit, de ha marad a tápisztrájkja, akkor lehet, hogy hamarosan belevágunk.

Kép

Uxi
Emi 13+3

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mindenkinek csodaszép hétfő reggelt kívánok, ha már az idő ilyen otromba pfáááááááájjjj.

Vídításként megmutatjuk, hogy birkzunk a kedvenc macinkkal:
Kép

Puszi
Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Mea!

Mail ment! Kép

Kép
kuha
 
 


Tünde,
mi is gratulálunk a keresztelőhöz! Ki az a két másik kisgyerek a képeken? Unokatesók? Zitának olyan igazi nagyasszonyos pillantásai vannak, mondták már? Haláli!

Gangi,
nagyon zsivány!

Uxi,
Emi bűbáj! Mi almával kezdtünk, igaz Hippel, mert én a zöldséges almájában első körre nem bíztam. Nagyon fincsi. Azóta már piaci almát is eszünk.

Képzeljétek, mi is korcsolyáztunk tegnap séta helyett, Nóri is. Csak azt vette észre, hogy Mama valamitől iszonyú gyorsan tolja a kocsit, de mégsem rázkódik tehát nem fut! Azóta sem érti szerintem, hogy csináltam. Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Nagyasszonyos...Kép még nem mondták. A másik két gyerkőc a tesóm fiai, unokatesók.

Korcsolya volt a lábadon, és úgy toltad Nórit?
Vendég
 


Uxi

Nagyon ari a kis Emi Kép

Kép
Kép
gangi
 
 


Tünde,
bizonyááám! Én nagyon szeretek korizni, elég jól is tudok, a babakocsink meg három nagykerekes sportos változat, nagggyon jó volt!!! Ajánlom figyelmedbe!
Nórinak is van 2 nagyobb unokatesója, nagyon szereti őket, vigyorog rájuk állandóan és nagyon hálás ha vele foglalkoznak.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


De akkor lehet tényleg attól van, bár neki érdes is egy picikét.
Azért megmutatom jövő héten, de tény hogy kint nem ilyen neki és nem mindig piri.

Uxi!Kép
Jaj de cuki Emi.
Én az az igazság nem almával kezdtem hanem krumplival és utána azt kevertem mindig mással.
akkor már tudtam h krumplitól baja már nem lehet és így próbáltam mindent ki.

Az alma később jött nálunk desszertként.
Én almát csak tízóraira vagy délután adokKép

Mea
mea
 
 


Gangi!Kép

De jópofa a képKép

Mea
mea
 
 


Uxi,
Meának igaza van, mi is desszertnek esszük az almát, szopi után. Az esti kiváltást meg péppel kezdtük.

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Lányok!Kép

Fonots kérdésem lenne.
Egy ismerősöm szerint "túletetem" Lívit.
Hogy lehet, hogy sokat adok neki mert elég nagy súlyú(8kiló felettvan jócskán és 5 hós) de ő majdnem 4 kilósan született és tápszeres 2 hós kora óta.

szóval azt szeretném megtudni ti babáitok mennyit esznek egy nap???

Lívi ennyit:

reggel 8-kor 230ml tápszer
délben ált fele fele arányban 230ml-nek megfelelő tápi és valami más
délután kis alma vagy banán + 180 ml táp
este meg 230 ml táp

Szerintetek ez sok???

Mennyit kell adni egy ekkora babának???

És még egy, hogy én még mindig nem váltottam ki egy étkezést sem teljesen, mindig kap tápit utána.
Ez baj????

HELP PLEASE!!!Kép

Mea
mea
 
 


Mea,
olyan nincs, hogy túleteted! Annyit kell neki adni, amennyit elfogad. Ha sokallaná, azt jelezné.
Nálunk reggel, este ugyanaz mint nálatok, délben és uzsira kb. 180 gramm főzelék vagy gyümi. Szóval naggyából úgy mint nálatok. És enyém Lívike összvisz 6 kiló.

Én is kérdezek valamit: mennyi idős koráig kell megetetni a gyerkőcöt éjjel, ha felkel? Hála az égnek ritka, de ha felébred hajnalban én automatikusan adom neki a tápit. Lehet, hogy már nem kéne? Bár őrá ráfér, nem egy nagydarab gyerek.

Nagyon cukorfalatok a babák!KépKépKép

Enyém gyerek így birkózik anyja kutyájával:
Kép

És ilyen jókedvű az 5 hós szuri után:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, Mea, és miért nem váltottál még ki egy teljes kaját? Nem bajKép, csak kíváncsi vagyok.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: