Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok anyucik!
Most sikerült feljelentkeznem, második gyermekemet várom (Kata 2002),12+4, Békéscsaba, Réthy Pál Kórház,32 éves vagyok,a szülés várható időpontja 2005. június 15.
Mindenkinek jó egészséget kívánok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Annann!
Ez tuti, hogy a baba megszületéséig megkapjuk az adókedvezményt? Nekem most adták oda az igazolást a védőnők, hogy 2005. december 09.-én leszek 91. napos kismama.Egyébként valaki elolvasta már az erre vonatkozó törvényt, ha jól tudom a Közlönybe még nem jelent meg.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Exdeus! Köszi a névmagyarázatot! Érdekes volt! Kép

Ann! Nagyon-nagyon cuki a képen a babuci!!! Kép (Majcsi, a Tiéd is Kép, csak ő még azért elég icipicike...) Ja, azt tudom, hogy 3 gyereknél jövőre is lesz adókedvezmény, de januártól már új adóév lesz, úgyhogy azt majd 2007-ben lehet visszakérni, ha netán nem vették figyelembe addig.

Katus73! Grat!!!

Én már lassan kezdek bedepizni ettől a rohadt sz..r időtől. Egész nap itthon kuksolok a másfél évesemmel, ami sem neki, sem nekem nem egyszerű.... Kép Kép Ti hogy bírjátok, kisgyerekes anyukák?

Üdv, Hello (15!!! Kép)
hello
 
 

 
 

Katus!

Szerintem csak akkor, ha legalább a 3. babát várod! Mivel 1 és 2 gyerekeseknél jövőre megszűnik az adókedvezmény, így a magzat után sem fog járni januártól - szerintem. Eddig legalábbis erről dumáltak folyton a tv-ben. Pussz!
hello
 
 


Ja, egyébként senki ne sértődjön meg, de én nem igazán tekintem mindig 100%-nak azt, amit a védőnők mondanak, főleg nem ilyen adózási témákban... Néha még a saját "tudományukban" is igen nagy baromságokat hordanak össze, már elnézést!!! De tényleg nem akartam senkit ezzel megbántani, jó? Kép Na jó, eldugulok mostmá'... Kép
hello
 
 


Hello!
A harmadik gyerekes projekttel tisztában vagyok én is mert a vízcsapból is az folyt de a többiről mélyen hallgattak. Az nekem, ha nem kapon januártól -30.000.-Ft, amit kivesznek a zsebemből és ugye azt is tudjátok, hogy nem lesz 13. havi családi pótlék!

Kép

Kép
katus73
 
 


Nálunk Békéscsabán egyenlőre nagyon szépen süt a nap, egyébként az én gyermekem óvodában van én meg itthon vagyok betegállományba ( nem vagyok beteg csak kismama ) és nagyon sokat alszom.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem azt mondták a munkahelyemen,amikor leadtam még novemberben az igazolást, hogy csak november és decemberben tudom ezt érvényesíteni és januártól már nem. Nálunk első baba, így a többit nem tudom sajnos. De ez biztosnak tűnik.

További szép napot mindenkinek!
Kari
(15+1)
kari
 
 


Sziasztok!
Még csak bekukkantani jöttem, de remélem maradok Kép Most 6 hetes vagyok (3mm és már van szívhang). Van már egy 3 éves fiam. 2-3 hét múlva jövök Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Kép


Ann, bocs, ma már 7+6KépKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!

Nem, nem írtam el, mivel óriások vagyunk a párommal. Kép Ez csak poén lett volna, és tényleg mm-t akartam írni. Én is kaptam fotót, de még annyira kevés látszik belőle, hogy nem látom értelmét annak, hogy föltegyem, de majd meglátjuk.
Az idő tényleg nagyon tré. Menni kéne ajándékot vásárolni, amíg a lánykám a bölcsiben van, de nulla hangulatom van hozzá. Kép
Az adókedvezményről én is úgy tudom, hogy már csak idén vehetik igénybe 1-2 gyermekesek.

Hali!
Mindenkinek sok Mikulás ajándékot.

Kép
Kép
kanyin
 
 


Na, megint itt... Nincs jobb dolgom, gyermek végre alszik, nagy még nem jött meg. Addig még itt boldogítalak Titeket... Kép

Nyanya! Kép Nagy-nagy gratula Neked, remélem minden rendben lesz Veletek! Kép Kép Kép Szoktam olvasgatni a topicotokat, mivelhogy már majdnem én is oda tartozom a magam 34,5 évével... Kép

Katus! Nem tudom, ezt a -30 ezret hogy számoltad, de az biztos, hogy ha most a 2. babát várod, akkor eddig volt havi 3000 adókedvezményed egyeske után, most pedig a betöltött 91. naptól havi 8000 lesz egyeske+ketteske(magzat) után, de már csak idén!!! Jövőre annak jár majd továbbra is (persze nem a 10000/gyerek, hanem csak 4000/gyerek), ahol legalább 3 gyerek van. (És van valahol valami jövedelem-határ is, még ebben az esetben is!) Nekem ez jött le eddig a médiákból. Igen, azt hiszem a 13. havi csp is megszűnik, sajnos.

Hello
hello
 
 


Amúgy nagyon hiányolom már Tarhonyanyát... Aki hallja adja át neki! TARHONYANYA! Merre jársz? Kép
hello
 
 


Sziasztok,

eddig én is úgy tudtam, hogy csak erre az évre vehető igénybe az adókedvezmény a magzat után. De mivel sokmindent írtatok, utánanéztem és azt olvastam ki, hogy jövőre valóban megszűnik, és családi adókedvezményt csak a három és többgyermekesek vehetik igénybe, de jövedelemkorlát figyelembevétele mellett.
A "magzati adókedvezmény" megszűnik, DE aki még 2005-ben igénybe tudta venni, az folytatólagosan 2006-ban a megszületéséig érvényesítheti a kedvezményt, 1 gyermek esetén havi 3000 ft, 2 gyermek esetén havi 4000 ft, három és több gyermek esetén havi 10000 ft a kedvezmény jövőre.
Ez ugye azt jelenti, hogy aki csak 2006-ban tölti a 90. napot, az már sajna nem tudja igénybe venni az adókedvezményt.

És a fiam fel is ébredt röpke másfél órai alvás után. Nem tudom mi van mostanság, de éjjel is alig aludt valamit...
Ha sikerül, még jövök, mert szerencsére jó sokat írtatok, ez a másfél óra kevés volt, hogy igazán átolvassak mindent Kép

Doren

Annann, bocsi, de ha hozzányúlsz a táblához, egy napot javítanál rajtam? Ma már 15+3 vagyok, máj.27. Nincs jelentősége, csak már így számolom. Köszi

Kép
Kép
doren
 
 


Hello!
Gyere át nyugodtan oda is, vannak ilyen fiatalok mint Te Kép Na jó nem ennyire, mert ha jól tudom 35 a legfiatalabb Kép Legalább feldobnád a topikot, mert mostanában sok rossz dolog történt ott Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Doren, ez tuti? Mert én úgy vettem ki az egészből, hogy adókedvezmény 2005-ben, aztán emelt összegű családi pótlék. De majd rátelepszek az ügyre. Kép
Majcsi, lenne képem, de a Női Klinikán az UH-s géphez nincs olyan nyomtató csatlakoztatva, amivel lehetne képet nyomtatni. Sőt, az egész szobában csak egy régi nyomtató van, amihez perforált papír kell. Kép Legkésőbb februárban megyünk majd 4D-re, akkor lesz...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Elméletileg itt a jó! http://www.magyarorszag.hu/100lepes/csaladtamogatas
És van egy családtámogatás kalkulátor a www.vtsoft.hu oldalon. http://www.vtsoft.hu/cst_kalkulator/ku.htm

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma annyira zizi voltam, hogy elfelejtettem egy csomó infót elmesélni.
Voltam a védőnőnél,van kiskönyvem. Kép
Onnan mentem dolgozni, a 78-ason meg elbőgtem magam. Kép Szokásos módon lehetett feljutni a járműre, tehát előről, hátulról rendesen meg voltam támasztva. Miután leszálltak sikerült beljebb kerülnöm. Volt nálam egy zacsi, meg egy nagy ernyő. A zacskóm hozzáért egy ülő fiatal nő lábához, aki erre pofákat vágott, mire megkérdeztem tőle, hogy mi a gond, közölte, hogy vizes lesz a szoknyája. A hátam mögött (jelzem még mindig egymáshoz préselődve álltunk) egy fiatal férfi közölte, hogy csináljak valamit az ernyőmmel, mert vizes lesz tőle. Mire megkérdeztem, hogy mire gondolt, felhívta a figyelmemet rá, hogy tanuljak meg közlekedni. Majd a megálló után sikerült a pofvágós nő mellé leülnőm, de addigra már eltörött a mécses. Miért ilyen bunkók az emberek, és ha ennyire finnyásak miért nem mennek taxival, ha meg nincs pénzük miért nem fogják be a szájukat? Kép Ráadásul a pasi ott dologzik ahol én az MTI-ben (gondolnánk intelinges emberek). Miután leszálltunk meg akartam tőle kérdezni, hogy most nem lesz-e vizes, mivel nem volt nála ernyő, de annyira rohant, hogy nem értem utól. (persze azért a buszon még a szemmel verés minden formájában részesült) Kép Bocsi, hogy ezt leírtam, de tényleg hihetetlen milyen könnyen kiborulok.
Ti is ilyen sérülékenyek vagytok, úgy értem lelkileg?
Mindenkinek szép estét kívánok!

Kép
Kép
kanyin
 
 


sziasztok!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Olvasgattam a topicot, gondoltam társulok hozzátok! Ma vagyunk 11 hetesek, első bébit várjuk, de nagyon!
Annan, ha van időd, és frissítessz, beveszel engem is a táblázatba? Nagyon klassz! (25 éves vagyok)
Kanyin, én is zizi vagyok mostanában, autóval járok dolgozni, és rendszeresen ki akarok szállni a kocsiból, hogy kiosszam egy-egy autóstársamat, aki ledudál, beint, rámhajt, ilyesmi... Szóval ez természetes reakció! : )

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!
Olyan jó, hogy én lemaradok a buszozásról, mert kocsival járhatok Kép. Én viszem a gyerekeket oviba meg iskolába a város különböző pontjaira. Azért nekem is vannak buszos élményeim még Mo-ról. Egyszer azt mondta egy ülő pasas, mig én fölötte álltam, hogy "úgy kell neki, miért akar gyereket".
Kb. kétszer adták át a helyet a 9 hónap alatt. Ebből egyszer a sofőr kért nekem helyet. Én akkor bőgtem el magam. Itt nem volt gondom, mert szinte mindig volt hely a buszon. Babakocsival is nagyon könnyű közlekedni, mert leeresztik a busz oldalát. Én babakocsival utazó felnőttnek ingyenes.
Egyébként én is ingerült vagyok és már nagyon elegem van az állandó émelygésből.
Kitartást mindenkinek!
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Esztianyó, de klassz lehet ott északon, sokat hallottam az ottani békés életről, nyugodt emberekről. Kép Én is itthagynék most csapot-papot és a férjemmel elutaznék valahova egy kis időre, a következő időkben években úgysem lesz időnk rá! Te hol tartassz a bébivárásban?

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!
Kanyin és is hasonlóan...
Nincs erőm ajándékot keresni senkinek, mert az emberek meg a boltok meleg levegője azonnal lenulláz. Éjjel-nappal émelygek és így nem vagyok valami toleráns...

Dalminha, üdv ittKép!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok Kismamik!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha még lehet Kép, mi augusztus elejére várjuk a babánkat, aki az 5. inszeminációval fogant meg.

Egyúttal kérdeznék is, ha lehet, volt valakinek nagyon korai UH-ja, érdekelne, hogy nektek milyen méretei voltak a babának Kép.
Mi ma voltunk az elsőn, és 18 mm-es petezsákot láttak egy 2 mm-es embriókezdeménnyel. Ez normális? Remélem valaki tud segíteni.

Köszönöm szépen.

Puszi
Noémi
5+5 "a megint megjöttből" Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Először is üdv az újaknak!
Kanyin, szerintem is természetes ez a reakció, egyúttal sajnálatos, hogy vannak még ***kó emberek. Hál' Istennek, én a troli és buszvégállomáson lakok, a városba simán be tudok jutni ülve. És szemét dög módjára nem adom át a helyemet...
Noémi, nem tudom, hogy a Te értékeid mennyire "normálisak", elvileg minden az... A mi gyerkőcünk 6 hetesen már 5,3 mm volt, akkor már nem is volt ráírva a leletre a petezsák mérete. De ha abból indulok ki, hogy ilyenkor még nőnek, mint a gomba, szeritem teljesen jó! Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Exdeus Kép köszi szépen! Nekünk az még két hét, addigra biztosan többszörösére nő még.
Próbálgatok visszaolvasni az elejétől, remélem sikerrel. Felveszem a fonalat. Kép

Puszi
Noémi
Vendég
 


Sziasztok,

üdv az új kismamiknakKép

Noémi, nekem pedig egy 13 mm petezsákot láttak a 4. hét végén, 5. hét elejénKép Szóval szerintem tuti jónak tűnik a mért értékKép

Verus

Kép
verus
 
 


Noémi!
Nekem múlt hét hétfőn csak egy 5mm-es petezsák látszott.
Ma reggel egy 3mm-es élő embrió. Már szívhang is volt Kép 6 hetesnek mondják.

Itt egy táblázat a 7. héttől
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Nyanya! Kép Köszönöm szépen a szíves invitálást, lehet, hogy majd élek vele, bár nem tudom, szerény személyemmel hogyan tudnám feldobni a topikot. Kép Olvastam a (közel)múltbéli sajnálatos és szomorú eseményeket és remélem, hogy többet nem fog előfordulni ilyesmi "odaát". Most már csupa jónak kell jönnie, nem igaz? Már csak a nagy számok törvénye miatt is! Kép

Tök jó, most már van itt egy Nyanyánk, egy Banyánk, meg egy Tarhonyanyánk! Kép Kép Kép

Jó éjt mindenkinek! Hello
hello
 
 


Sziasztok és üdv az újaknak !
Noémi....nekem 6+4-nél csak egy 12 mm-es petezsák volt, akkor úgy tippelték, hogy még csak 5 hetes lehet, biztos később fogant. A 13 hetes uh-ra pedig teljesen behozta az elmaradását, már csak két nap volt..remélem megnyugtató.
acer
acer
 
 


Verus Kép Nyanya Kép Acer Kép de jó fejek vagytok! Köszönöm szépen! Akkor szuper jó az érték. Tényleg nő, mint a gomba, múlt héten szerdán 8 mm volt a petezsák, nem is sejtettem, hogy ekkorára fog nőni.Kép

Verus Kép jól látom, hogy neked ez a babó már a 6. gyereked lesz? Gratulálok!

Acer Kép neked megmozdult már a baba? Pocakod nő? Klassz, hogy ilyen nagy a szórás a topikon belül, de még mindig lesznek új kismamik, az augusztus végi babák még most fogannak Kép

Nyanya Kép te most hol jársz? Mikor volt az utolsó mensid? Nekem okt. 28. Remélem egy évig legalább nem is lesz. Kép
Vendég
 


Sziasztok Asszonykák!
Én is itt vagyok csak az elmúlt néhány hónapban el voltam havazva melóval. Szia Noémi, már olvastam Rólad a másik topikban. Kép Majdnem egyszerre lettünk babásak. Kép
Velem eddig minden rendben, az ég világon semmi terhességi tünetem nincs, bár lehet hogy még korai is lenne. De lehet hogy nem is lesz. Csak annyira fura, néha teljesen elfelejtem, hogy van valaki a hasamban, annyira nem érzek semmit. Remélem azért az a két teszt nem csalt... Kép
És nem tudom mikor menjek először dokihoz. Elvileg ma vagyok 4+4. Az még agyon-nagyon fiatal... KépKépVan ötletetek? Mikor érdemes, mikor látszik már bármi is?

Kép
Kép
banya1
 
 


Banya, én az 5.-6. hétre terveztem az első dokihoz menést. Akkor még elvileg nem lát szívműködést, de én mindenféleképpen akartam tudni, hogy jó helyen van-e (méhen belül), szabályos-e a petezsák..stb. De a 6. hét vége felé már láthat szívműködést is.
A két teszt pedig csak nem csal..Kép

Noémi, jól láttadKép És kösziKép

Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát nem semmi, hogy már mennyien vagyunk:-)Csak 1-2 napot kihagy az ember és már alig tudom követni ki-kicsoda.De ez akkor is nagyon jó!Lehet, hogy van valami a levegőben és fogannak a babák egymás után:-)

Noémi ne aggódj mert az teljesen jó méret, ami a Tiéd. Úgy tudom, hogy Nektek sűrűbben is van az UH, így 1-2 hét és már megint láthatod a babódat.

Tegnap eső ide-oda voltam 2-3 kismamaruhás üzletben. Választék elég nagy ,de azért az árak nem alacsonyak, így nagyon meg kell gondolni hányat és mit vegyen az ember.
A tumultus nem nekünk való most tényleg. Idegesek az emberek és valahogy az igazi kaácsonyi hangulat és készülődés örömét nem sok tekintetben fedeztem fel, pedig az lenne a lényeg. Na mindegy.

Szép és hányinger mentes napot mindenkinek!
Kari
(15+2)
kari
 
 


Sziasztok!

Noémi Kép
Szia! Drukkolok Neked nagyon, hogy most minden rendben legyen. Nekem az első UH-n 7mm-es petezsák volt és nem látszott benne semmi. Egy héttel később 13mm volt a petezsák és a dobogó szívű Bébit 3,3mm-nek mérték.

Nyanya
Gratulálok! Kép

Banya
Két hét múlva már tuti látni valamit. Kép

Kanyi
Buszozás Kép. Nekem mázlim van én végállomástól, végállomásig utazok. Így mindig van ülühely.

Majcsi
7+5

Majcsi
majcsi
 
 


Sziasztok!

Banya, én hathetesen voltam először UH-n, akkor már látszott a szívdobogása (legalábbis a doki látta Kép ) Igaz, én a tesztet is a vizsgálat előtti hétvégén csináltam, mert vártam-vártam, mert jártam úgy, hogy negatív teszt, és másnap megjött. De akkor épp két csíkos lett, és elmásztam a dokihoz... Kép

Kari, beszéltem valamelyik nap az anyósommal (varrónő), és ő azt mondta, hogy a kismamáknak max. 2-3 nacit szokott csinálni, egy vastagabbat, egy vékonyabbat, meg még valamit. Nekem egyelőre nagy szerencsém van, mert a régi farmerem (amit a terhesség elején hirtelen kifogytam) még simán rámjön, sőt le is akar rólam esni, és az anyósom megdobott egy kismamafarmerrel is. Ezzel szerintem kibírom a telet - ja és van egy vastag, hosszú kötött szoknyám is, aminek nem szoros a dereka, az is megteszi.
Majd tavasszal támadom le anyóspajtit! Kép

Ági (14+2)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!
ÜDV az újaknak!!!!Kép
Noémi, már én is olvastam Rólad, nagyon drukkolok Neked!!
Exdeus, de jóóóó Neked!!Irigyirigy a varrónő anyósod miatt.Az én anyósom csak az észt osztja...Kép
J. (15+2)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit, azt az enyém is szokta! Kép Most nézem, köztünk pont egy hét van! Kép Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Noi, Ann csinálja a táblit, írd meg neki az adatokat!
Üdv itt is!
Képzeld én elfelejettem megkérdezni az uh-n hogy mekkoraKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Noi, Ann csinálja a táblit, írd meg neki az adatokat!
Üdv itt is!
Képzeld én elfelejettem megkérdezni az uh-n hogy mekkoraKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Noi, Ann csinálja a táblit, írd meg neki az adatokat!
Üdv itt is!
Képzeld én elfelejettem megkérdezni az uh-n hogy mekkoraKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
Banya, olvastam, hogy nincs még terhességi tüneted, ne aggódj, meg fogod érezni te is előbb utóbb, én csak a 6. héten tudtam meg, hogy bébi lesz, mert akkor, vagyis előtte egy héttel kezdtem hányni, cak olyan kis naív voltam, hogy nem is sejtettem, hogy lehet valami, azt hittem, a fogyókúrától van, amit akkor már egy hónapja csináltam. Az anyósom kérdezte, nem vagy terhes véletlenül? Akkor azt mondtam, "á, dehogy", merthogy másfél évig hiába próbálkoztunk, pont feladtuk nyáron, azóta nem görcsöltünk a témán, építkeztünk, fogyókúráztam teljes erőbedobással, és lám, ekkor jött össze. Az sem volt furcsa, hogy kimaradt a menzesz, mert az elmúlt 2 évben ha 8x volt, sokat mondok... Kép aztán alig hittem a tesztnek. Szóval ha van olyan ismerősötök, aki nagyon nagyon szeretne, csak annyit mondhatok neki, hogy ha nem gondol arra, hogy hú, na most talán..., akkor fog jönniKép

Kép
Kép
dalminha
 
 


Nekem már lassan múlik el az émelygős korszak, most felváltva vagyok éhes, és émelygős, ha émelygek, eszek, és akkor jobb lesz, de nem szabad sokat, mert akkor meg attól lesz hányingerem... szóval tényleg nem kamu a sokszor kevest jelszó! csak ha végre valami fogamra való, akkor jól bekajálok, nem tudok megállni, utána kb 2 órát használhatatlan vagyok. ez a munkahelyen nem túl előnyös Kép
11+1

Kép
Kép
dalminha
 
 


Kismamik!
Nagyon jó hírem van.Most voltam a munkahelyemen (rendőrség)és közölték velem, hogy miután most vittem be a (2005. évben)a 91.napos terhességről szóló igazolást ezért egészen addig kapom az adókedvezményt 2006.-ban amíg meg nem születik a kis babucim. Õ lesz a második babám ezért januártól az első gyerek után járó 11.000.-Ft csaqládi pótlék mellé megkapom a 4.000.-Ft adókedvezményt.Ez tuti biztos mert a pénzügyes csaj mondta és a rendőrség TB kifizető hely tehát teljesen képbe vannak.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok Lányok!

Exdeus, anyósodat hol lehet megtalálni esetleg. Szívesen varratnék 1-2 nadrágot vagy szoknyát nála ha vállal?

Vagy valaki közületek Lányok nem tud véletlenül egy jó varrónőt esetleg, mert az a baj, hogy elég alacsony és kis méretű vagyok és eddig amerre jártam kétségbe estek, hogy náluk kaphatót át kéne varrni egy kicsit és hát akkor már egyszerűbb lenne varratni talán. Köszi előre is a segítséget Nektek, mert azért már lassan jó lenne egy kényelmes darab!

Katus, köszi az infókat adókedvezmény ügyben, ez tényleg jó hír:-)

Judit, örülök, hogy jelentkeztél remélem jól vagy/vagytok:-)! Én végül a jövő héten elmegyek az AFP-re de tanácsod alapján nem idegesítem túl magamat az egészen.

Mindenkinek szép napot!
Kari
(15+2)
kari
 
 


Bocs lányok, látom háromszor is üdvözöltem NoémitKépKépKép
Teljesen kajla volt a gép, közben lánykám is itt tevékenykedett, lehet, hogy belenyúltKép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!
délelőtt már írtam hosszabban, de elszállt. Úgy látszik a gép sem akarja, hogy ilyen korán közétek jöjjek, de nem bírom ki. Azért a táblázatba még ne írjatok be, majd csak januárban.
Noémi, nekem okt.17.
Hello, ami a nagy számok törvényét illeti, remélem igazad lesz.
Majcsi, köszi Kép
Kriszta
kb 6 de lehet, hogy 7

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Katus, hát nem tudom, amit belinkeltem a múltkor, abban az volt, hogy a három és többgyerekeseknél marad meg az adókedvezmény... Oda meg csak nem tesznek fel hülyeségeket!!! Megjegyzem, én is pénzügyes vagyok, de ebben az esetben - hiába vagyok babás -, elég nagy bennem a káosz - szerintem másban is!!! Kép
De nem voltam rest, küldtem most egy e-mailt az Apehnek, kíváncsi vagyok, mit írnak vissza!

Kari, hát Szegeden van Õ is. De van kuncsaftja még külföldről is. Kép De szerintem nálatok is vannak jó varrónők, csak gondolom másak az árak... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Noémi!
Üdv kis csapatunkban!A mi babánk lombikos így az elején elég sok UH-t csináltak,a 3. héten 3.3mm-es petezsák,a 6.héten már a babó 8.1mm,a 8.héten 20.4mm a baba,a 10.héten pedig 44.2mm volt a baba.Utána már rendesen a terhesgondozás keretén belül kellett mennem UH-ra.Esetleg ha érdekel azt is le tudom írni,de szerintem mindenkinek más értékei vannak.Főleg hogy a miénk a sok hormontól kicsit nagyobb is mint amekkorának a korához képest lennie kellenne.
Ági!
Neked tiszta mázlid van az anyósoddal.Nálad a kismamaruha megoldva.Hát nagyon irigyellek!
Judit!
Ne aggódj,nálunk is csak az észt osztja az anyós.Még egy szerencsém van,hogy a párom le szokta szerelni két szóval.
Amica!
Nekem úgy látszik a dokival szerencsém van mert mindig a számba rágja mekkora a tökmag.
Banya!
Én is elkiabáltam az elején,hogy nincs hányingerem,erre egy hét múlva már kopogtatott róka koma.Még ne szóld el magad,de remélem téged elkerül.Talán ez volt a legrosszabb eddig a terhességben.Szerintem ráérsz a 6.hét körül dokihoz menni.A sogórnőm a 4.héten ment dokihoz és azt mondták neki majd menjen vissza 3 hét múlva.Akkor is csak megvizsgálták,és csak rá két hét múlva csináltak neki UH-t.Bár mikor vizsgálaton volt már akkor is megcsinálhatták volna neki,így két hétig még idegeskedhettet,hogy jól van-e a baba.De ez mindenhol másként van.Erre szoktam azt mondani,ez Siófok!
Dalminha!
Az tuti,hogy nem szabad görcsölni rajta,mert annál inkább sem sikerül.Bár nekük is ezt mondták,és egy kicsit másként alakult,de a sógoromék már több mint egy éve próbálkoztak és csak nem sikerült,de amikor kiderült,hogy nekünk sikerült a lombik,(nem tudom mi játszódhatott le a sógornőmben)rá két hónapra nekik is összejött.Úgyhogy nálunk jövőre kétszer kopogtat a gólya.Egyszer április végén,utána meg június végén.Mindenkinek leesik az álla mikor megtudja.
Mindenkinek további szép napot!
Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok,

üdv az újaknak!
tegnap már nem tudtam "visszajönni", mert kicsi fiam már nem engedett.
A nyershusis témához szerettem volna még írni, hogy nem azzal van a gond, hogy készíted, hanem valóban nem szabad megenni. Pl. mikor fasírtot készítünk, ne kóstoljuk meg a nyers masszát automatikusan (még nyers tojás is van benne...), illetve ebben az időszakban a beefstak kimarad Kép
A barátnőm is beparázott ezen anno, és akkor a férje szabdalta és panírozta még a csirkemellet is. De gondoljuk csak meg anyáink és nagyanyáink nem főztek terhesen??? Kép

A másik ilyen riogatós téma szokott lenni a hajfestés. Én is megkérdeztem erről két éve a dokimat, és azt mondta, mivel nem kerül vérbe, nem veszélyes.

Buszozóknak és BKV-zóknak kitartást! Két éve én is végigutazgattam terhesen, megtapasztaltam mindenfélét. Ezért is nagyon örülök, hogy megtehettük és másfél éve vettünk nekem is egy autót, így a gyerekkel nem kell BKV-znom. Bár az autósok is tudnak alkotni néha. Bocsi, ha most kicsit hosszú leszek, de ezt muszáj "elmondanom":
A múltkor édesapámékhoz mentünk át a város másik végébe és előttem a sávban egy kék autós idétlendedett. Iszonyú töketlen (bocsi a kifejezésért) volt. Sehogy sem tudtam a forgalomban megkerülni, így kénytelen voltam kivárni, míg szerencsére átsorolt a másik sávba. Akkor megpróbáltam úgy helyezkedni, hogy lássam ki vezeti, mert annyira-annyira béna volt, hogy kiváncsi lettem ki vezeti. Sikerült megnéznem. Egy idősebb hölgy volt, az egy dolog, hogy mobilozott kihangósító és fülhallgató nélkül, de az ölében vezetés közben még egy fekete középuszkár is volt! Teljes téboly!

Doren
15+4

Kép
Kép
doren
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: