Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Ja és elfelejtettem még a nyaki redőt is megmérte, az is rendben van. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Kösz a biztatást!
Azt hiszem holnap felhívom a dokimat és megkérdezem tőle, h. mkor menjek be.
Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Szisz2!

Gratula! Biztos nagyon szép lesz a pici, mert a két fiad is nagyon helyes!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 

 
 

mi is ketten vagyunk a lányommal aki csak most aludt el fél órája, szegénykének olyan melege volt. Apa nálunk is dogozóban van Kép

én is úgy mennék már UH-ra hogy megnézzem picurkát, de aug 13-20 messze van.

Szisz
Nagyon aranyos a picikéd, és nagyon jól látni Kép
tigi
 
 


Lingelera
A fiúk nevében is köszönöm

Nekem most kivételesen 3 hét múlva kell mennem, a dokim elutazik. Aug 17-én megyek megint. Kép
Én is most teljesen megnyugodtam, hogy minden OK.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz2
Akkor már AFP is lesz?
tigi
 
 


Az még nem lesz, mert akkor még csak 13+2 leszek (a mostani uh szerint), az meg 16 hetesen van. De szerintem bizti megbeszéljük, hogy mikor menjek majd.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


a nyaki redő zavart meg mert nekem azt 12 hetesen nézték, de most hogy visszanéztem BOCSIKA figyelmetlen voltam látom hogy 10+2 meg három hét, pedig visszanéztem Kép
nem szoktam ennyire figyelmetlen lenni Kép
meg ennyiszer ismételni magam..........
tigi
 
 


Kép

Jó reggelt!
A páromat elhívták dolgozni.... felkeltem pisilni... már nem tudtam visszaaludni....
Kép

Nicika
Szuper a táblázat!!!Kép
lettymama
 
 


jó reggelt!
látom legtöbben este írtok, sajnos nekem csak az üzletbe van internet ezért én csak napközben tudok!

Nicika! tényleg igazatok van a márciussal.én meg mindenkinek február elejét mondtam !aztán este nyúztam a páromat hogy számoljuk ki pontosan !
leírnád nekem pontról pontra hogy kell feltenni az uh képet!(egy cseppet se értek hozzá úgyhogy ha lehet minél részletesebben) KÖSZÖNÖM!!!!!!!

Szisz2!nagyon jó az uh kép!

Ti már felvettétek a kapcsolatot a védőnővel?Én hétfőn megyek hozzá!aki volt már írja le mi a védőnő feladata!Õ küld el belgyógyászhoz vér és vizelet vizsgálatra?

Mi a véleményetek a terhesség alatti szolizásról?(az érdekelne hogy kinek mit mondott az orvosa)
tunka
 
 


Sziasztok!
Hogy bírjátok ezt a hőséget. Én nagyon nehezen.

Tunka
Én nem voltam még védőnőnél. Szerintem még jövő héten sem tudok menni, majd csak az azutáni héten. Nálunk a védőnőnek túl sok feladata nincs. A dokim adja a beutalókat (de van olyan is akinek a védőnő). Szóval nálunk kiállítja a kiskönyvet, megméri a súlyt, vérnyomást és ellát mindenféle "okos" tanáccsal. Havonta egyszer el kell menni hozzá. Szülés előtt pedig eljön családlátogatásra, vagyis környezettanulmányra ahogy ők hívják. Nálunk ez így működik.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!

Tunka: én nem tudok orvosi véleményt, mert én nem terhesen sem szoláriumoztam soha, de felmelegedhet a pocakod, és az szerintem nem jó a babának.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szoli:
én sem vagyok szoliba járó, de én nem mennék terhesen. Nem tudom mennyire ártalmas a babára nézve.
A fodrászcsaj akihez járok pl. végigszolizta a terhességét, és egészséges lett a fia.
Szerintem kérdezd meg a dokidat mielőtt mész.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz2!
Nicika nincs fent akkor elmondanád te hogy raktad fel az uh képet ?De jó részletesen mertfogalmam sincs!úgy szeretném megmutatni nektek a babókat! KÖSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tunka
 
 


Nem olyan bonyi,
Melléklet feltöltése
előjön egy kisablak, rákattintassz arra hogy Tallózás, ott megkeresed a gépeden a képet amit fel akarsz rakni, Megnyitás, Feltöltés, Bezárás.
Kap egy számot a kép, ha továbbmész a nézet/küldés-el akkor már látni lehet a képet.

Remélem sikerül

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Sziasztok!

Ma megoldódott "A mikor menjek a dokihoz?" kérdésem. Kép
Felhívtam a kórházat és mondták, hogy szabin van, a Balatonon vitorlázik, majd csak aug. 8-tól lesz.
Cory! Így én is 9 hetesen megyek először dokihoz.

Ti mit szedtek? Szeditek valamelyik terhes vitamint? A Magne B6 tényleg segít az émelygés ellen?
Én az első kettővel Maternát szedtem, de most mindenhol az Elevitet látom propagálni. Én most még csak folsavat és C vitamint szedek, gondoltam majd a doki amit javasol, de így ez késik 2 és fél hetet, hát nem tudom kezdjem el valamelyik komplex vitamint?

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Megnéztem és összehasonlítottam a Materna és az Elevit összetételét, a Materna szinte minden vitaminból nagyobb adagot tartalmaz, folsavból is, és valamennyivel olcsóbb. Én azt hiszem most is azt fogom elkezdeni.

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Sziasztok,

a védőnős protokoll nálunk is pont olyan, mint ahogy Szisz említette. (Bp. XIII. ker.)
Én pont holnap megyek, nagyon szimpatikus volt a védőnő hangja telefonban.
A szolizás úgy tudom nagyon kis mértékben megengedett (heti egy alkalom, 6-9 perc), a többet nem ajánlják a dokik. Én egyáltalán nem szolizom, de szerintem minden úgymond "mesterséges" dolgot érdemes állapotosan kerülni, nem?

Én Elevitet szedek, a dokim azt mondta, hogy szedjem. Van olyan doki, aki egyáltalán nem mondja, hogy szedjen a kismama, valaki csak az első három hónapra ajánlja....és akkor igazodjon ki valaki azon, hogy mit hogy a legjobb!!! Kép

Minél többet olvasok és tudok meg, annál inkább rájövök, hogy mindenkinél máshogy van minden. Az első vizsgálat, terhesgondozás, nyakiredő, UH mennyisége,...stb. minden!!! Nem?
Vendég
 


Sziasztok!

Szisz!
Nagyon édes a babád, olyan jól ki lehet már venni (mármint a formáját). Már nagyon várom, hogy mi is menjünk kukucskálni, de az még 3 hét.

Tunka!
Szolit sztem hagyd ki, a sima napozásra is azt hallottam, hogy a has bőrének nem tesz jót, tudod a csíkok miatt. Meg sztem a direkt meleg nem jó a babónak.

Úgy látom ezzel a gátvédelem dologgal egyedül maradtam, de nem baj, azért nincs harag Kép

Biztonsági övet már nem tudom ki kérdezte, de én is cask olyanról hallottam, ami a lehúzós fajta (Nekem is olyan van és bevállt. Annyira megszoktam, hogy amikor már nem kellett, akkor is midig nyúlkáltam a lábam közé kiszálláskor, hogy kicsatoljam).

4D uh-al mi megjártuk Szonjánál. Kétszer is voltunk, de egyszer sem mutatta meg a kis pofikáját. Csak a füléről sikerült képet csinálni, de az gyönyörű volt - természetesen Kép

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Letty, sajnálom az előzményeidet, és nagyon nagyon kívánom, hogy most minden rendben menjen!!! Kitartás! Kép Kép
Vendég
 


Találtam egy jó kis utónév lelőhelyet, a névnapok is itt vannak:

http://www.babashop.hu/hun/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=10

Lehet, hogy a cím végéről ki kell törölni vmit, hogy bejöjjön.

Letty!
Csatlakozom Esztipesztihez!!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Találtam egy jó kis utónév lelőhelyet, a névnapok is itt vannak:

http://www.babashop.hu/hun/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=10

Lehet, hogy a cím végéről ki kell törölni vmit, hogy bejöjjön.

Letty!
Csatlakozom Esztipesztihez!!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ki tudja mi van Fénysugárkával rég írt remélem minden rendben!

én elevitet szedek az orvos azt mondta az elég bár én is mindenhol azt hallom hogy a folsav kell. a tervezett baba elött elkezdtam szedni kb.2 hónappal az elevitet és nekem nincs hányingerem nem fáj a hasam de én is sokat pisilek éjjel legalább 2X.

Szisz2! akkor elötte scan-nalja be az uh képet?próbáltam lefénymásolni de úgy nem sok látszódott!félek hogy a scan-nalésnél nehogy baja legyen a képnek!
tunka
 
 


Ki tudja mi van Fénysugárkával rég írt remélem minden rendben!

én elevitet szedek az orvos azt mondta az elég bár én is mindenhol azt hallom hogy a folsav kell. a tervezett baba elött elkezdtam szedni kb.2 hónappal az elevitet és nekem nincs hányingerem nem fáj a hasam de én is sokat pisilek éjjel legalább 2X.

Szisz2! akkor elötte scan-nalja be az uh képet?próbáltam lefénymásolni de úgy nem sok látszódott!félek hogy a scan-nalésnél nehogy baja legyen a képnek!
tunka
 
 


Tunka
Nem lesz attól semmi baja, én is úgy csináltam.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Tunka
Nem lesz attól semmi baja, én is úgy csináltam.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Én is az Elevitet szedem, de csak hétfő óta. Azóta megszünt az éjszakai pisilés, de nem enyhítette az émelygést, és a hasam is fáj. Anyukám ma azzal nyugtatott, hogy még 1-2 hónap és elmúlik minden bajom.
SZOLÁRIUM:
Ezt Én is megkérdezem jövőhét kedden a dokitól. Bár,szerintem sem túl egészséges. Valószínűleg kénytelen leszek a telet szoli nélkül átvészelni.

Letty!
Én is csak csatlakozni tudok Esztipesztihez! Kitartás, veled vagyunk, szorítunk!!!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Én is az Elevitet szedem, de csak hétfő óta. Azóta megszünt az éjszakai pisilés, de nem enyhítette az émelygést, és a hasam is fáj. Anyukám ma azzal nyugtatott, hogy még 1-2 hónap és elmúlik minden bajom.
SZOLÁRIUM:
Ezt Én is megkérdezem jövőhét kedden a dokitól. Bár,szerintem sem túl egészséges. Valószínűleg kénytelen leszek a telet szoli nélkül átvészelni.

Letty!
Én is csak csatlakozni tudok Esztipesztihez! Kitartás, veled vagyunk, szorítunk!!!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


<font color="0077aa">Lányok,
Elevitről annyit, hogy én két különböző dokit kérdeztem meg és mindkettő azt mondta, hogy ne szedjem a 12. hétig, majd csak azután, mert túl sok benne az A vitamin, ami az 1-3. hónapban még káros lehet az idegrendszeri fejlődésre. Cserébe szedjek folsavat, napi két bogyót, mert az elég, főleg nyáron, mikor van napsütés és gyümölcs.

Inkább pezsgőtablettát iszom, abból is találtam olyan multivitaminosat, amiben nincs A vitamin. Bár ez szintetikus vitamin, így nyilván nem szívódik fel olyan jól...

Lola</font>
lolita
 
 


<font color="0077aa">Lányok,
Elevitről annyit, hogy én két különböző dokit kérdeztem meg és mindkettő azt mondta, hogy ne szedjem a 12. hétig, majd csak azután, mert túl sok benne az A vitamin, ami az 1-3. hónapban még káros lehet az idegrendszeri fejlődésre. Cserébe szedjek folsavat, napi két bogyót, mert az elég, főleg nyáron, mikor van napsütés és gyümölcs.

Inkább pezsgőtablettát iszom, abból is találtam olyan multivitaminosat, amiben nincs A vitamin. Bár ez szintetikus vitamin, így nyilván nem szívódik fel olyan jól...

Lola</font>
lolita
 
 


Rita! Én 5+4 voltam mikor elmentem dokihoz! De csak azért ilyen korán mert barnáztam!

Lingelera! Betettelek a táblába! Igyekszem felrakni is a netre!

Szisz! A táblában frissítettem a babás dologat! Már nagyon szépen látni a picurt az UH képen. És gratulálok hogy minden rendben!

Tunka! Először is az a legfontosabb hogy le kell kicsinyíteni! Aztán lent mikor irod az üzit van olyan hogy Melléklet feltöltése. Ott pedig a tallózással kiválaszthatod a képet, aztán katt a feltöltésre! Ennyi az egész!
Én már voltam védőnőnél, és hétfőn megyek másodszor! Aztán csütörtökön meg dokihoz!

Az Elevitet én azért szerdem főként mert csökkenti a fejlődési rendellenességek kockázatát. Az orvosom azt mondta hogy ő szokta javasolni végig, de nyáron simán elhangyható a sok friss zöldség és gyümi miatt!

KépKép
nicika
 
 


Rita! Én 5+4 voltam mikor elmentem dokihoz! De csak azért ilyen korán mert barnáztam!

Lingelera! Betettelek a táblába! Igyekszem felrakni is a netre!

Szisz! A táblában frissítettem a babás dologat! Már nagyon szépen látni a picurt az UH képen. És gratulálok hogy minden rendben!

Tunka! Először is az a legfontosabb hogy le kell kicsinyíteni! Aztán lent mikor irod az üzit van olyan hogy Melléklet feltöltése. Ott pedig a tallózással kiválaszthatod a képet, aztán katt a feltöltésre! Ennyi az egész!
Én már voltam védőnőnél, és hétfőn megyek másodszor! Aztán csütörtökön meg dokihoz!

Az Elevitet én azért szerdem főként mert csökkenti a fejlődési rendellenességek kockázatát. Az orvosom azt mondta hogy ő szokta javasolni végig, de nyáron simán elhangyható a sok friss zöldség és gyümi miatt!

KépKép
nicika
 
 


Rita! Én 5+4 voltam mikor elmentem dokihoz! De csak azért ilyen korán mert barnáztam!

Lingelera! Betettelek a táblába! Igyekszem felrakni is a netre!

Szisz! A táblában frissítettem a babás dologat! Már nagyon szépen látni a picurt az UH képen. És gratulálok hogy minden rendben!

Tunka! Először is az a legfontosabb hogy le kell kicsinyíteni! Aztán lent mikor irod az üzit van olyan hogy Melléklet feltöltése. Ott pedig a tallózással kiválaszthatod a képet, aztán katt a feltöltésre! Ennyi az egész!
Én már voltam védőnőnél, és hétfőn megyek másodszor! Aztán csütörtökön meg dokihoz!

Az Elevitet én azért szerdem főként mert csökkenti a fejlődési rendellenességek kockázatát. Az orvosom azt mondta hogy ő szokta javasolni végig, de nyáron simán elhangyható a sok friss zöldség és gyümi miatt!

KépKép
nicika
 
 


Rita! Én 5+4 voltam mikor elmentem dokihoz! De csak azért ilyen korán mert barnáztam!

Lingelera! Betettelek a táblába! Igyekszem felrakni is a netre!

Szisz! A táblában frissítettem a babás dologat! Már nagyon szépen látni a picurt az UH képen. És gratulálok hogy minden rendben!

Tunka! Először is az a legfontosabb hogy le kell kicsinyíteni! Aztán lent mikor irod az üzit van olyan hogy Melléklet feltöltése. Ott pedig a tallózással kiválaszthatod a képet, aztán katt a feltöltésre! Ennyi az egész!
Én már voltam védőnőnél, és hétfőn megyek másodszor! Aztán csütörtökön meg dokihoz!

Az Elevitet én azért szerdem főként mert csökkenti a fejlődési rendellenességek kockázatát. Az orvosom azt mondta hogy ő szokta javasolni végig, de nyáron simán elhangyható a sok friss zöldség és gyümi miatt!

KépKép
nicika
 
 


Sziasztok!

Az én dokim azt mondta, hogy nagyon helyesen teszem, hogy szedem az Elevitet, de csak a 12. hétig kell. Azután ír fel más összetételű vitaminkombinációt. A barátnőm a 32. hétig szedte az elevitet, és olyan erős csonttú lett a kicsi Levi, hogy a koponyacsontja szüléskor nem tudott eléggé "összenyomódni", így Ancsát vágták és szakadt is.

Egyébként a tanácsadó orvos írt még magnéziumot és folsavat is az Elevit mellé.
csirippiri
 
 


Sziasztok!

Az én dokim azt mondta, hogy nagyon helyesen teszem, hogy szedem az Elevitet, de csak a 12. hétig kell. Azután ír fel más összetételű vitaminkombinációt. A barátnőm a 32. hétig szedte az elevitet, és olyan erős csonttú lett a kicsi Levi, hogy a koponyacsontja szüléskor nem tudott eléggé "összenyomódni", így Ancsát vágták és szakadt is.

Egyébként a tanácsadó orvos írt még magnéziumot és folsavat is az Elevit mellé.
csirippiri
 
 


Ja gátvédelemmel kapcsolatosan azt olvastam, hogy nagyon ritka az a kórház, aki az első szülésnél gátvédelmet alkalmaz. A második, harmadik szülésnél már majdnem természetes, csak éppen hogy, meg kell említeni, ha azt szeretne a kismami.

A gátvédelem azt jelenti az én olvasatomban, hogy a gátat elmasszírozzák, tehát úgy "nyomkodják", hogy a gyermek feje ne szakítsa szét, és akkor nyomják meg/le, amikor éppen a baba feje átmegy a szülőcsatornán. Szerintem... De javítsatok ki, ha nem így van...
csirippiri
 
 


Ja gátvédelemmel kapcsolatosan azt olvastam, hogy nagyon ritka az a kórház, aki az első szülésnél gátvédelmet alkalmaz. A második, harmadik szülésnél már majdnem természetes, csak éppen hogy, meg kell említeni, ha azt szeretne a kismami.

A gátvédelem azt jelenti az én olvasatomban, hogy a gátat elmasszírozzák, tehát úgy "nyomkodják", hogy a gyermek feje ne szakítsa szét, és akkor nyomják meg/le, amikor éppen a baba feje átmegy a szülőcsatornán. Szerintem... De javítsatok ki, ha nem így van...
csirippiri
 
 


Na látjátok, eddig bármelyikünk írta, mindenki máshogy szed plusz vitaminokat, legyen az elevit, vagy bármi más...Kép
Amúgy sosem lehet tudni, hogy egy gyerek miért lesz éppen nagy: lehet, hogy Elevit nélkül is ilyen nagy és erős lett volna...ki tudja. Nem?
Kép
Vendég
 


Na látjátok, eddig bármelyikünk írta, mindenki máshogy szed plusz vitaminokat, legyen az elevit, vagy bármi más...Kép
Amúgy sosem lehet tudni, hogy egy gyerek miért lesz éppen nagy: lehet, hogy Elevit nélkül is ilyen nagy és erős lett volna...ki tudja. Nem?
Kép
Vendég
 


Akkor én is megírom, hogy én meg nem szedek semmit Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Akkor én is megírom, hogy én meg nem szedek semmit Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


MI is csak meglettünk - egészségesen, erősen - Materna és Elevit nélkül is, (anyukám is ezt szokta mondani: zöldség, gyümölcs kell a bébinek)csak sajnos most sokkal több a környezeti ártalom, a nem "természetes" zöldség, gyümölcs...

MIndenki eldönti maga, melyik utat választja... Lehet egyik sem jobb a másiknál...Én mindenképp hallgatok az orvosomra, ő ismeri a leleteimet, engem.
csirippiri
 
 


MI is csak meglettünk - egészségesen, erősen - Materna és Elevit nélkül is, (anyukám is ezt szokta mondani: zöldség, gyümölcs kell a bébinek)csak sajnos most sokkal több a környezeti ártalom, a nem "természetes" zöldség, gyümölcs...

MIndenki eldönti maga, melyik utat választja... Lehet egyik sem jobb a másiknál...Én mindenképp hallgatok az orvosomra, ő ismeri a leleteimet, engem.
csirippiri
 
 


Ti voltatok már vérvételen?
Nekem azt mondta a dokim, hogy majd a 14. héten, amikor megyek hozzá újra, akkor utal be egy teljes kivizsgálásra, meg akkor az AFP-t is leveszik.
Azt mondja, hogy mivel minden ok, és az előzményeim is rendben vannak, nincs ok hamarabbi vizsgálatokra.

Nektek?
Vendég
 


Ti voltatok már vérvételen?
Nekem azt mondta a dokim, hogy majd a 14. héten, amikor megyek hozzá újra, akkor utal be egy teljes kivizsgálásra, meg akkor az AFP-t is leveszik.
Azt mondja, hogy mivel minden ok, és az előzményeim is rendben vannak, nincs ok hamarabbi vizsgálatokra.

Nektek?
Vendég
 


Esztipeszti: én még dokinál nem jártam, de az előz két terhességemnél úgy volt, hogy volt egy vérvétel még a 12. hét előtt, és utána jött csak az afp-s vérvétel.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Esztipeszti: én még dokinál nem jártam, de az előz két terhességemnél úgy volt, hogy volt egy vérvétel még a 12. hét előtt, és utána jött csak az afp-s vérvétel.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszi a vitaminos válaszokat.

A gátvédelemhez én azért nem tudtam hozzászólni, mert mindkétszer császárral szültem, így sajna ez most islesz.

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Köszi a vitaminos válaszokat.

A gátvédelemhez én azért nem tudtam hozzászólni, mert mindkétszer császárral szültem, így sajna ez most islesz.

Rita

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: