Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kriszti! Akartam is kérdezni, hogy mentek-e Húsvétra Erdélybe, de ezek szerint most Erdély jött hozzátok Kép. Örülök, hogy druszácskám már jól van , Szabolcsnál csak láz volt az oltástól...

Miénk apa ma is dolgozik... De sebaj, holnap nem, sőt! Április elsejétől új munkahelye van, ahol végre normális a munkaidő (hétköznap nyolctól négyig, és szabadok a hétvégék, és közel is lesz hozzánk, és olyan teljesen hihetetlen dolgok történnek még, hogy be lesz jelentve a teljes fizetésére, és lesz szabadság, táppénz... És pénzben sem leszünk rosszabbul, és a helyzet csak fokozódni fog idővel... Kép Kép Kép)

Itt is eső van, bár holnapra már napot mond, de szelet, és lehűlést, hát még meggondoljuk az Állatkertet, lehet, hogy helyette a játszóházba megyünk. De valami lesz azért...

Szabolcs meg harmadik órája alszik...

Ti hogy oldajátok meg az átállítást? Gondoltam, pár nap alatt fokozatosan csúsztatom a lefekvést, remélem, sikerül...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Mi is élünk még, csak kicsit szarul vagyunk... Szóval ugye Bogánál kezdődött kedden a hasmenés. utána én mentem a reumára, meszesedik a derekam Kép röhej, nem? még 30 se vagyok! Na mindegy, jövő héttől kell járjak gyógytornára. Utána megint Boga jött, szerda este átváltott hányásra. Szörnyű volt! (Renci! együttérzek!) Vacsi után kezdődött, fekvésig vagy 4x, meg még éjjel is 2x , meg hajnalban. A folyadék is kijött belőle egyből. Én is ottaludtam mellette 3 napig. Csütörtök reggelre úgy legyengült, hogy alig élt. Dokinéni jól megijesztett, hogy ha estig még 2-3x hány, akkor mehetünk a kórházba. Tiszta para voltam. Egész nap mellette voltam, szörnyű volt látni, ahogy az én kis aktív lánykám olyan , mint egy bábu. Letettem és összecsuklott. Na meg aludt, bágyadt volt egész nap. Szerencsére utána már csak egyszer hányt, úgyhogy a kórházat megúsztuk. Nálunk is szigorú diéta azóta is tart. Elmúlt a hányása, visszajött a hasmenése... Kép Még tegnap du is vagy 7-8x. Na, mit gondoltok mi jött ezután? Ja! Tegnap reggeltől már az én hasam is megy, mint a vízfolyás. bocs. Persze amig nagyon szarul volt a kiscsaj, addig tök ideg voltam, alig ettem , és még az se esett jól. tisztára legyengültem. Na, de azért reménykedek. Ma még Bogának nem volt kaksi, hátha ő már túllesz rajta!
Úgyhogy mi nem várjuk annyira a holnapot. Kép Nálunk ilyenkor tatárjárás szokott lenni. Kép Azon gondolkoztam, hogy ha már jobban lennénk, akkor inkább el kéne menni kirándulni. De ha nem? Kép
No mindegy.
Azé nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk nektek!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


fcs
elolvastam, köszi
találtam most egy másik hotelt Bakonybélen, bakonyhotel néven. Ez nekem nagyon szimpinek tűnik. Gratula apának az új mh-hez. Akkor most letett egy időre a külföldi melóról ?
Én ma délelőtt jöttem rá,hogy elfelejtettem átállítani az órát. Szóval majd ma derül ki, hogy hogy sikerül elaludni.
Andi
nagyon rosszul hangzik ez a hányásos dolog. Azért mostmár javulgattok, ugye ? Gyógyuljatok meg hamar. A locsolókat gyorsan küldjétek haza.
Dorki
dorki
 
 

 
 

kamagi
 
 


Andi,

kitartás, remélem hamar túllesztek rajta. Szerintem ez a hányós hasmenős gyermekbetegség talán az egyik legrosszabb, mert szegények annyira elesettek lesznek. Bogim is csak ült egész nap a hintájában. és bámult maga el. Dokihoz nem mentetek el? Mi voltunk amikor Bogin is átment ez a nyavaja, Ő is hányt szinte egész nap, és este kihívtam a dokit aki adott egy B6 vitamin injekciót, meg kaptunk Dedalon kúpot ha esetleg még hányna, de szerencsére az injekció hatott, és így éjszaka viszonylag nyugodtan telt.
kamagi
 
 


Andi !

szegény kis Boga! ez a hányás rémisztő. annyira sajnálom szegényt. Flora szerencse csek 3x hányt de az is valami rémálom. náunk a hamenés volt a nagy gáz. egyszercsak pénteken mint a vizfolyás minden átjött rajta.ugyhogy 10 percenként ruha ágynemú csere, sőt a szobájában még a szőnyegét is össze kaikilta, ugyhogy bár kisuroltam de ki kell dobni.nekünk az volt a szerencse, hogy Flora nagyon kivánta a folyadékot. dupla annyit ivott mint amenynit szokott, de nekünk is mondta a doki, hogy ha igy marad a napi 10 meg több hasmenés akkor be kell menni az ügyeletre. tegnap meg hirtelen egyik pillanatról a másikra olyan rosszul lett(pont a tojásokat festettük) majdnem elájult. annyira megijedtem azt hittem irány a korház. de hála átment rajta a kis hasija kinozta.én is anyira sajnáltam, hogy szegény állandoan csak ül, nem igazán mozog.de (kop-kop) ma már javulgat, de a séta még inkább csak a kocsiba.eléggé legyengült ő is.
tegnap már annyira sajnáltam sirt mert pogácsát meg tortát kért volnade ma már adtam, neki egy kicsit
szóval most mi se várjuk a locsolókat pedig biztos élvezte volnaKép
remélem ti is jobban lesztek.
a derekad meg elég gázKép hogy már ilyen korán meszesedikKép.akkor most kijutott nektek

Panu!
én is kiváncsi vagyok, majd meghallgatlak. de tényleg hogy birsz felkelni olyan korán?

Mbori!

semmi baj, csak azért kérdeztem rá, mert azt hittem esetleg nem ment el a mail

Mindenkinek kellemes húsvétot kivánunk és sok locsolot!

enci és flora
renci
 
 


Sziasztok!

Jobbulást az összes gyengélkedő pöttömnek!!Kép
annyira nagyon megviseli az embert ez a hányós-hasmenős dologKép

Fcs,
köszi a címet, remélem jó leszKép
hú és gratula apának az új melóhozKépKépKép
azért ez olyan izgi.

Hogy témánál maradjak, Dorka pár hete ráállt az esti kakira, szóval utána még kakil egyet ahogy letesszük aludni. Nyilván hót gáz mert figyelni kell rá, nehogy kakisan aludjon el. Mostanában a csajszi azt játsza, hogy kiabál ki a szobából, hogy Aja kaka! anya beront 1000-el, csajszi vigyorogva ácsorog és közli a fejét rázva hogy nincsenKépKép ezt kb 3x eljátszuk, aztán persze van kapás is a végén.Kép
azért remélem erről hamarosan le fog szokniKép

Hú mi is meg vagyunk kavarodva az óraátállítás miatt, Dorka még mindig dumál az ágyábanKép és reggel az uszit is elaludtukKép

Ma nálunk nagyon jó idő volt, kb 20 fokKép nagyot játsziztunk, végre sikerült apát kicsit kimozdítanom. Holnapra mi is állatkertet tervezünk, kár hogy mi nem tudunk menni veletek talizni.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

Kép

Krisz és Dorka

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok, Lányok,
sajna nem tudtam jönni, vendégek voltak, dokinál voltam:
Papim öccse szívbeteg volt, a nagypapim is, Papim is, mindannyian szívbetegségben mentek el. A Klinikán 8 éve nézték először, most megint megnézték, hogy apai ágon örököltük-e a hajlamot. Szerencsére nem.
Napközben meg kinn voltunk mindig, este meg Eszterapu ült a gép alőtt, így én kiszorultam Kép.
Eszter okés még mindig kopp kopp kopp, remélem, marad is.
Tali:
de jó Nektek! Ha jobb lesz az idő, megbeszéljük és felmegyünk Pestre, okés?
Ki akartunk menni ma a Vadasparkba, de esik az eső, így be vagyunk zárva.
Locsolkodókat nem várunk, talán majd jövőre. Itt van Anyós-Pajtás, elvannak Eszterrel. Illetve már nem, fekszik, tévézik, biztos nagyon fáradt...
Holnap viszi Gergő a Hugijáékhoz vissza. Kicsit csend lesz, elég nagyhangú Kép...
Megjegyezte, hogy elég nagy a hátsóm, meg vastag a vádlim (ez 38 kilósan is ilyen volt - tudjátok, a bokámhoz képest- csizmám ezért nem volt), stb.
Sok leszek, bocsika érte Kép.

Krisz,
ujjszopás: Kép. De honnan szedték, hogy pont azt a 2 ujjat nyomják Kép.FP játék: nekünk asztalka van, sajnos már az új. A múltkor látam egy régi fajtát... Sokkal jobb dolgok vannak rajta, mint az újon. Dec. 31-én adtam fel a Pampers-zacsikat és csigát várok, a mai napig nem küldték még (!).

Bori,
tornázni nem járok, amíg szoptatok nem is akarok. Nagyokat sétálunk, hamarosan veszünk egy bicajt, lehet majd kavarni vele.
Sztem mire elmarad a szopi, rögtön Tesó-projekt indul. Szal egyenlőre nem torna. Pedig régen minden nap jártam, utána szauna... Látszik is most, hogy semmi Kép.

Dorki,
kórház-lány nagyon sajnálom... Borzalmas lehetett.
Cipő: én is gondban vagyok, mert szívesen vettem volna most téli Cicibant is, de sajna nem mertem, mert nem tudom, mennyire nő a Csajszikám lába.
Ekcéma: mit kaptatok rá? Egy ismerősöm kislánya is az, nem használ6 öblítőt sem.

Eszter,
a nemevés nálunk is előjött korábban, amióta szedi a Maltofert (vasat) azonban nagyon jól eszik - saját magához képest-.
Remélem, azóta eszik Szabolcs már.
Mikor volt láza oltás után? Hanyadik napon?
Óraállítás: katasztrófa - ma 8-ig aludtunk Kép. Eszter mindig 6-kor fenn van. Este 10-kor aludt el. Hogy fogom bírni????

Bori,
bulizás: megértelek, a barátnőim nagyon várják már, hogy elmenjünk egyet "röfögni" (balavalót bulizni), mindig kérdezik, meddig szoptatok még Kép?

Enci,
Flóra meggyógyult már? Nagyon tetszett a hintázós-sztori, Flóra nagyon édes Kép.

panu,
amazon-Liza: megnézném a CsajszikádatKép.
Sátorban mi is gondolkozunk, szomszéd kölökkel imád benne játszani.

Zsuszi,
irigyellek a kirándulásért, biztos jól éreztétek magatokat. Azért 1 közelebbi képpel meglephetnél minket Kép. Manóid kedvesek nagyon!

Andi,
uhhh, nagyon sajnálom, hogy betegek vagytok... megy az erő +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ gyógyuljatok meg minél hamarabb!

Kellemes Húsvétot kívánok Nektek, sok-kevés locsolkodót - kinek mit Kép.

Kép

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Hálistennek jobbulunk! Kép Köszke az erőket mindenkinek, biztos az hatott! Kép

Renci! Remélem már Flóra is jobban van! Csak nehogy te is elkapd tőle!

Ági! Persze, voltunk dokinál, az volt az első csüt reggel. Nekünk is B6, csak a teába keverve, meg deadalon, csak 1/4 gyógyszer, nem kúp, a hasmenés miatt.

Kriszti! Én is még karácsony környékén adtam fel a pampers-cuccost, és még mi se kaptuk meg. (amúgy nekünk is az új FP asztalkánk van, az elején még sztár volt, de már rá se néz Kép )

Krisz! Ujjszopás nálunk nincsen, de egyik keresztlányunk 8 éves és még mindig úgy alszik el. Kép szerintem te ne izgulj a kis 1,5 évesed miatt! Kép
Kaka-kamu Kép nálunk is működik! Boga jön, csapkodja a pelusát és mondja, hogy pfü-pfü. Kép Aztán semmi. vagy csak puki volt Kép Szerintem már kezdik figyelgetni, hogy jön az inger, és szólnak. Aztán lehet, hogy "eredmény" csak kicsit később lesz. De ez jó, mert a bilizésre majd így lehet őket szoktatni, ha előtte szólnak, nem már csak utána. Kép

Bori! Olyan kis, apa-nélküli-bulizás már nekem is igazán jól esne. Sajnos ha együtt megyünk, akkor általában én kapom meg hazafelére a slusszkulcsot. Kép

Egy taliban mi is benne lennénk!

(ja, ez a rossz idő jól betett! úgy kimentünk volna a friss levegőre vhova! na, most apa gyengélkedik Kép húsvét-betegsége van szerintem. Kép úúúúútálja! Kép )

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok,
megjöttünk Zalából, nagyon jól sikerült a húsvét, főleg, mert ott hétágra sütött a nap vasárnap, és ma is csak de. volt esős, és délutánra már megint gyönyörű idő lett. sokat voltunk kint. gyermek kapott sátrat, szerintem szeretni fogja, már a nagyinál felállítottuk, használta is.

Andi, jobbulást, remélem, hamar kimásztok belőle, még szerencse, hogy ivott Boga eleget.

kaka-kamu nálunk nincs. most éppen utána sem mondja, csak húzkodja a csomagot a fenekén Kép

van 2 új szava: gitár és kártya, ez a meglévő bojler, csillag, tányér mellett, megint a hasznos dolgokat erősíti, persze papa, mama, baba, párna is megy.

mindjárt folyt. de apának ez a gép kell

panu
panu
 
 


Sziasztok!

No, hát mi azért kimentünk az Állatkertbe, és klassz volt, az idő szuper volt, bár mi jól felöltöztük, de le is kellett vetkőzni. És mi okosok nem álltuk ki a három kilométernyi sort a bejáratnál, hanem a Játszóház felőli pénztárnál váltottunk jegyet, ahol négyen voltak előttünk Kép Kép Kép. (Lehet, hogy nem kellene reklámoznom, mert eztán mindenki odamegy majd...) Voltunk a simogatóban, ahol a kecskék megrohamozták apát a zoo-csemegéért, Szabolcsnak nagyon tetszettek, bár azért simogatni nem akarta őket, csak rohangált velük Kép, de a nagy kedvenc a zsiráf volt, és valószínűleg kölcsönös volt a szimpátia, mert folyton képen akarta nyalni az egyikük a gyereket a kerítésen át, ami miatt érdekes módon nem borult ki Mimóza Géza, hanem hangosan örült, és repkedett Kép. Talán Gerald Durell volt előző életében... Az elefántoknak integetett, azok meg vissza, és amúgy is minden nagyon jó volt. Viszont tényleg rengetegen voltak, én még ennyi kisgyerekes dohányzó szülőt életemben nem láttam! Meg nagyszülőt sem... Az egész állatkert dohányzott... (Na, jó nem, de én kiakadtam, mert azt hittem, nem lehet bent dohányozni. Ja, és aki nem dohányzott, az sörözött, vagy akár egyszerre a kettőt.) Mindez nem szegte kedvünk, jól mulattunk, aztán még bóklásztunk a Városligetben, szörnyülködtünk, hogy milyen szemetes és kutyakakis - amíg csak babakocsiban tologattuk a fiút, annyira fel sem tűnt, amióta lábon is jön, és beletenyerel, meg felvenné, meg hasonlók, azóta nagyon szembetűnő...

Mindesetre jó nap volt.

Panu! De klassz lehetett Zala! Mi is megyünk haza Miskolcra nemsokára, remélem, Szabolcs jól fogja érezni magát a kertben Kép.

Andi! Örülök, hogy javultok, csak így tovább! veled mit fognak csinálni?

Kriszti! Ez most egy napig tartott, régebben hónapokig is... Nálunk a Béres-csepp a csodaszerKép. Szívbetegség: nálunk apai ágon mindenki szívbeteg, a férfiak mind infarktusban halnak meg, de aki nem hal meg, az is kap... Gáz... De ez csak felnőttként jön ki, sajna legfeljebb megfelelő életmóddal lehet megelőzni (legalábbis remélem...)

Na, megyek, a fiúk már alszanak, Szabolcs ma nappalk semmit sem laudt, jól elfáradtunk...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nálunk is szuper hétágraszóló napsütéses idő volt!Kép

Most kicsit gondban vagyok, mert a gyermek nem állt át és nem akar elaludni.
Bementem hozzá és kiderült, hogy szépen kigombolta magán a pizsit a bodyt és a pelust is szépen kidobta az ágyból, ott ült pucér popsivalKépKép szerencsére nem történt baleset, de milyen bababiztos öltözéket találjak ki neki??Kép

Panu,
klasszak az új szavak, az én lánykám a vizilóval és lámával gyarapodott, meglátszik, hogy állatkertben voltunkKép

Kriszti,
tényleg fura hogy pont azt a két ujját szopjaKép enyém lány klasszikusan a hüvelykujjal kezdte, de nem állt kézre sztem és hamar áttértKép
Milyen bicajt néztél?
gondolkozom én is rajta, de még a bébitaxival sem közlekedik, lehet felesleges lenne, vagy keróval jobb?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


folyt. a 2-es számú gépen Kép

FP asztalka: mi liberot használunk, de annak idején, kb. 1 éve nagyon irigyeltem ezt az asztalkát, ezért venni akartam. cca. 20-25 ezerért adják, aztán playskoolban "csak" 10-15e-ért kaptunk, ez volt az első tőlünk kapott játéka Lizinek, és nagyon szereti azóta is, ráadásul minden gyerek szereti, aki megfordul nálunk. pl. egy hete egy 9 éves püfölte.

ja, és a sátor 3e az auchanban vettem, de sógornőm látott máshol is. könnyű összeszerelni, és elég nagy egy Lizakorabeli gyermeknek.

Enci, Florának is jobbulást kívánunk. nehéz felkelni hajnalban, de ha nagyon fáradt vagyok, akkor alszom én is délután Lizivel, és akkor lesajnálom a mosogatnivalót és tsait Kép

Fcs, gratula apának, ismerem azt a helyzetet, amikor nincs bejelentve az ember, és még csak nem is normális időben dolgozik, én ezt csinálom/tam 10 éve. nem könnyű. most ez az előnyöm, mert így még dolgozni is tudok, ami persze nem jön rosszul a 23e ft-os jövedelem mellett.

Dorki, Kehidán régen voltam, azóta nagyon felfejlesztették. a környéken laktam, zalabéri vagyok, ami oda kb. 15 km. ott sok medence van, és élményfürdő, meg amit akarsz. emellett még ott van Zala megyében Zalakaros is (Nagykanizsa mellett), ami szintén jó, évtizedes hagyományokkal. kb. 5-8 éve teljesen felújították, nagggyon jó lett (csak buliban voltam ott azóta, nem sokra emlékszem, sötét volt és eláztunk Kép)
www.kehidatermal.hu
zalakaros.lap.hu

panu
panu
 
 


Helló,

túléltük az idei húsvétot is,el sem hervadunk.
Mi nem voltunk sehol,a "rossz"idő miatt.Láttátok ,hogy a jövő hétre meg fagyokat mondanak???Még ilyet....(Ezt Eszter is szokta kiabálni,kb.így,hogy mííííííííííg ilyet és közben rohangál a lakásban)
Az összes locsolónak elmondta a "Jóreggelt,jóreggelt kedves liliomszál..." kezdetű locsolóverset,dagadt a mellem a büszkeségtől.
Andi,
Ti járogattok mulatozni?Most jó irigy vagyok,én szülés óta tán'sehol sem voltam,éjszakára nem tudom még az Esztert itthagyni,még mindig ébred.
Fura ez egyébként,mert én nagyon bulizós típus voltam,mindig mentünk,ami néha hiányzik.De már sosem fogok úgy elmenni,hogy ne izguljam szét az agyam a gyerekem miatt.Felnőtt lettem,na...!
Remélem már jobban vagytok!!
Ja,sluszkulcsot meg nem nagyon kapok,egyszer csúnyán összetörtem az autónkat,azóta nem is szívesen vezetek.Meg egy párszor nekimentem a ház előtt a szemeteskukának,a szomszédok imádják nézni,ha vezetek...:-))))
Kriszti,
ugye-ugye,hogy nincs gond az oltással!!Stramm kiscsajok ezek!(Kopp-kopp!)
Anyós édes nagyon,csoda ,hogy ezekkel a "testi fogyatékosságaiddal(?!?!?!)"ilyen szuper kis unokát tudtál szülni!!!Az én anyósom is elég izgalmas egyéniség,szerencsére nem sokat találkozunk...

Krisz,
jót röhögtem a sztiptízes Dorkán!!Csúcs!Még rácsos ágyatok van?
Szerintetek mikortól lehet rendes kiságyban altatni őket??(Most kövezzetek meg:Eszter velünk alszik...)
Vácon tiszta szélvihar volt délután,hmm,nagyon szarul bírom ezeket a frontokat,lehetne már jó idő!!
Jó éjt!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Nikcsi szegény ma délután belázasodott. (39,6 hónaljban ) Pont tegnap mondtam anyukámnak, hogy milyen szerencse mindenkit elkerült nálunk idén az influenza. Persze nem tudom, hogy az van-e neki vagy csak simán taknyos lesz. egyet- kettőt köhécselt délelőtt, de majd meglátjuk. Legutóbb jan. 1-én lett lázas. Mindíg valami ünnepet választ ki magának úgylátszik Kép!! Ha nem lesz holnap magas láza én nem akarom elvinni orvoshoz. A mi gyerekdokink csak teletömné antibiotikummal és kész. Remélem nem kerül ráá sor.
Én parázok nagyon egy hányós, hasmenős vírustól. Így olvasva is borzalmas. Ennél nincs is rosszabb, mikor az ember látja a gyerekét betegen, leverten. Kép KépKépKép
Panu
gitár, kártya Kép nagyon fontos szavak !!! Megint barátkozott Lizi a csirkékkel ? rendes sátrat vettetek vagy kuckót ?
Kriszti
mi már hónapok óta nem használunk öblítőt már a saját ruhánkhoz sem. De valszeg vissza fogok térni rá (néha) mert semmit nem változtatott az elhagyása. Legalábbis javulást nem okozott. De már majdnem teljesen elmúltak a pöttyei.
Füles
milyen árak vannak a játszóházban ? tényleg 800/ óra ? + belépő a kölöknek is ?? azért az elég sok, nem ? Örülök, hogy a gyerek és az állatok is jól szórakoztak. Dohányzós szülőktől én is kivagyok Kép Remélem itt nincs ilyen elvetemült anyuka ?????? Csak ugye ha a gyerek feje fölött nyugodtan bagózik valaki, agja magát, hogy akkor is ezt tette, mikor a baba a hasában volt !!! És sok marha nem fogja fel, mennyit árt ezzel a gyereknek.
Krisz
nagyon édes lehetett pucér popsis a kiságyban. Gondolom ő meg volt magával elégedve, hogy milyen ügyes ? Kép
Bori
versmondó lány nagyon ügyes !! mi aktívan rácsos ágyban alszunk. Nagy tegergőzések mellett alszik Nikcsi és nem is maradna meg rendes kiságyban. Így este lerakom, megvárom, míg kicsit "elalél" és kijövök. Néha pityereg pár percet. De ha nem rácsosban lenne, rögtön kijönne.

most nem lázas a drágám, de jól leizzadt,remélem holnap jobban lesz. Hányósoknak jobbulást
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Krisz! Ez a Dorkacsaj! Szabolcs csak egyszer csinálta, hogy lehúzta a hálózsák cipzárját, és kibújt belőle - a vállán rajta maradt Kép -, de rájöhetett, hogy az hideg, mert soha töbé nem csinálta... Szabolcsnak nem volt gond az elalvással tegnap, mivel nappal semmit sem aludt, de borzalmas, hogy most már éjfélkor át akar jönni a mi ágyunkba - eddig csak 5-6 óra körül jött. Most azon gondolkodom, hogy levesszük a rácsot az egyik oldalon, szerelünk rá egy peremet, és odahozzuk magunk mellé, hogy csak ki kelljen nyúlni simizni... Engem nagyon kiborít ez a kelés. Szeretek vele aludni, de csak amikor alszik - engem nagyon elfáraszt az éjjeli szopi, én nem tudok közben aludni, sehogy sem találunk olyan pozíciót, ami mindkettőnknek kényelmes... Ráadásul, amikor valami mozgalmasság is van a napban - mint tegnap - akkor még rosszabb. Egyszerűen fogalmam sincs, hogy alszanak más gyerekek olyan jól. Dorka nem szokott nyugtalankodni éjjel?

Bori! Na, a másik druszám sem semmi csaj! Annyira várom, hogy Szabolcs is dumáljon! Már néha van valami jele, hogy érdekli a dolog, ismétlei a szavak eljét, de nem túl gyakran... Alvás: Szabolcs a kiságyban alszik el, majd hajnalban átjön hozzánk. Illetve rosszabb napokon már korábban át akar jönni... Ő is aludt velünk jóideig, de amikor már nyolcszor kelt éjjel, akkor beszigorítottam... Azért az mégsem állapot, hogy egész éjjel szájában van a cici, nem is tudnék úgy aludni, szegény cici meg elég rosszul lenne a dologtól...

Dorki! A játszóházban nem voltunk, most azt hiszem 800 FT/óra, a szülőknek nem kell fizetni, vagyis csak hat hónapos és tizennégy éves kor között kell. Hat hós és egy éves kor között pedig valamivel kevesebb. Mi még akkor jártunk sokat, amikor egy éves korig ingyenes volt Kép, azóta egyszer voltunk, hogy Szabolcs egy éves lett, és akkoriban változtatták meg, hogy csak fél éves korig ingyenes. Az állatkertbe két éves korig ingyen megy a gyerek, diák jegy (én) 1000 HUF, felnőtt jegy 1300 HUF.

Bulizás: nekem nem is a bulik hiányoznak, inkább színház, hangverseny, mozi, ilyesmi... Mondjuk én amúgy sem voltam az a nagyon bulizós az utóbbi években.

Hasmenős-hányós cucc: nekem is horror volt olvasni benneteket, és nagyon félek, hogy Szabolcsnak ilyenje lesz - pedig előbb utóbb lesz...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hű, de sokat írtatok tök jóKép

Nikcsinek jobbulást, remélem nem ment fel a láza.

Bori, én csak irigykedek az együttalvás miatt, Dorka 1x sem aludt velünkKép

Alvás,
Dorka amúgy szuperjól alszik, tegnap sztem unatkozott még, mert szerinte 7kor tettük le aludniKép
mondjuk hajnal 3kor felsírt mert beakadt a lába a rácsba, kiszabadítottam felvettem fél percre és aludt is továbbKép
szal gondolkozok a rendes ágyon, mert nem annyira poén ha beszorul és arra felébred.

bulizás:
hű itt a tavasz, azért ilyenkor én be szoktam zsonganiKép na jó most már szolidan anyukához illően, de nagy buliszervezésben vagyokKép
egyrészet lesz évfolyambulink májusban, alig váromKép tavaly is olyan jó volt a záróvizsgák után, csak akkor még Dorka aktívan szopizott így elég lájtosra sikeredettKép
a barátaimmal is szervezünk egy olyan jó kis beülős-beszélgetős-iszogatós bulitKép
na meg a kedvesemmel is el kéne menni egy édeskettes vacsiraKép
remélem mind összejönKép

na megint nem tudok többet írni, követel a csajKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Nem tom, hogy az óraátállás-é vagy a betegség, de krimi nálunk az esti altatás! Egyszerűen nem akar aludni. Szombaton kezdődött, vasárnap volt a csúcs - ott is hagytam ordítani, elmentem fürdeni, apa lehozta a nappaliba, rámordult hogy mérges rá, gyerek megszeppenve csöndben fekve nézte a tv-t, amíg én elő nem kerültem a fürdőből, majd rámkucorodva elaludt. Tegnap ismét jött fönt a hiszti, de már apa is a szobában volt velünk, rámordulás, megszeppenés, majd mellémkucorodás, csend, alvás. Ma nem tudom hogy lesz!? az érdekes az, hogy a déli alvással minden oké, simán a szokásos időben és módon alszik el. itt a tavasz, vagy mi??????
No megyek, mert épp felébredt!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


sziasztok,
ház alakú a sátor, íme:
Kép


Kép

Andi, olvastam, hogy másfél-2 éves korban előjöhetnek alvási problémák annál a babánál is, akinél korábban nem volt (apának van is ilyen kollégája, aki a gyermek kb.1,5 éves korától járt be karikás szemekkel, panaszkodva dolgozni Kép) az furcsa, hogy csak este van ilyen. talán fél valamitől, amitől eddig nem, hiszen mostanában lendül meg a képzeletük is. hagyjál egy kis fényt a szobában, vagy előtte mesélj neki, amitől lenyugodhat. más ötletem egyelőre nincs. Liza most az esti lefekvés előtti ivásra szokott rá, szerencsére hamar rájöttem mit mutogat, és így nem volt gond.

Dorki, remélem, jobban van Niki, és nem lett következménye a magas láznak.

a játszóházak tényleg horribilis összegekért fogadják a gyerekeket, mi nem nagyon voltunk ilyenben, csak amolyan áruházi játszóban, pl. volt, hogy a Brendonba csak úgy elmentünk játszani Kép

jelentem, nálunk is anyósveszély volt, de aztán úgy döntöttek, hogy nem jönnek. igazából a Dédit hozta volna anyósom, és mardtak volna pár napot, de most mégsem. majd mi magyünk még valamikor a tavasszal. nekem is nehéz természetű az anyósom, bár igyekszik jó lenni, de inkább az a baj, hogy a fiával nem jön ki, és én vagyok az ütközőzónában Kép ha jönnek akkor dupla stressz, mert nem sokat segít a házimunkában, veszekszenek a fiával, és politizálni akar velem, hát szerencse, hogy nincs túl közel hozzánk, bár akkor biztosan más lenne.

atyaég, de sokat írtam, be is fejezem

panu
panu
 
 


ja, és ami a legfontosabb: Liza ma tanult az apjától egy szót: "basszus" - miután beleivott a kólájába, de a felét előbb még kiöntötte Kép

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Na ép ideje volt ,hogy vége lett a húsvétnak vasárnap meg hétfőn egész nap mentünk mire mindenkit végig jártunk bbbrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!

Alsópáhok,
már nem tudom igtazából ki kérdezte és most nincs időm vissza nézni na a lényeg,
én nagyon finyás vagyok a tisztaságra de ítt tényleg megfelelt az igényeimnek a szobák
tisztasága illetve a
fürdők is kulturáltak voltak.Baba kád tők jó állapotu volt kiságy nálunk alig volt használt tisza lepedő illetve ágynemű volt benne.
Kaja tők választékos volt gyerekeknek pépekből volt vagy négy fajta 3-4 féle űveges kaja 2féle főzelék tejbegriz .
Nekem minden szupi volt én meg voltam mindennel elégedve de hát nem vagyunk egyformák.

Krisszie,
esti vetközés nálunk is müködi Fancsi már nagyon sokszor elő adtaKép.

Betegeknek gyógyulást!!!!!!!!!!!!!!!

Fancsi még mindig nem nagyon beszél néha minta mondjuk valami any illetve gyele hasonlot mondana.

Bulizás,
2002 nyarán tudtam útoljára egy jót mert utána én lettem terhes most meg a barátnőm terhesKép.

TALIBA MI IS BENNE LENNÉNK FANCSIVAL LEGYEN MINÉL HAMMARABB!!!!!!!!!!!!!!!



Zsuzsi
szuszoka
 
 


Andi,
örülök, hogy javultok Kép. FP asztalka - nálunk sem menő már, bár a középen elhelyezkedő golyókat most fedezte fel. Mármint, hogy a gomb nem csak zenélésre való Kép.
Boga nem a betegség miatt ragaszkodik ennyire most? Azért nem akar elaludni, mert nem egész még.

Kaka-kamu - nálunk is előfordul, bár többször van termés, mint vaklárma Kép.

panu,
nem semmi, miket mond Liza. Gratula hozzá Kép. Kis levegőváltozás - jó Nektek!
Sátor: szuper, Liza meg: gyönyörűséges nagyhajú Kép.

Eszter,
mi elkezdtünk játszótérre járkálni (mióta Lányom jár), azóta tűnt fel, mennyi bagózó anya van. Szégyelhetik magukat Kép!

Krisz,
óraállítás: Eszter azóta napi 1-szer alszik (jó, ez még csak 3-szor volt Kép ). Reggel 6 helyett 7:30-kor kel, az esti lefekvés pedig eltolódik 10-re Kép. Jó, a mai kivétel, mert szétjátszózta magát, így negyed 8 óta alszik.
Bicaj: Anyucinak Képkell!
Vetkőzés: állat Kép!!!

Bori,
bulizás: szívemből beszéltél - felnőttünk Kép.
anyós: detto Kép. Mi is ritkán, de akkor sokáig (3-4 napig). Asztmás, ráadásul bagózik. Köhög, mint állat Kép. Pfujjjjj...

Dorki,
Kicsikédnek javulást! Sok gyógypuszit küldöóünk Neki ++++++++++++++++++++.

Eszter is brutálisan alszik, annyit forog, meg tekereg, hogy őrület. A múltkor arra ébredtem, hogy arcon rúgott. Mostanában velünk alszik. Mióta anyósomnál voltunk és ott csak így tudtunk aludni, rákattant a Drágám.

Megyek, mert Barátok...

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Még amit le akartam írni, hog voltunk ma is játszózni.
Az új dolog, amit kipróbált Eszter a csúzda. Imádta! Volt ott egy kisfiú is, Dániel - olyan 5 éves forma srác, mindig megsimizte Eszter pofiját, meg buksiját és mondta Neki, hogy imádlak Kép. Annyira csúcs volt Kép.
Szombaton homokozó volt a sztár és a hinta alatti kavicspörgetés. Hoztunk most egy fél homokozóvödör kavicsot, amit nagy elánnal szétszórt az erkélyen, majd ledobálta. Később a homokozólapát is repült Kép. Még jó, hogy csak az elsőn lakunk, téptünk le érte, nehogy megelőzzenek Kép.
Megyek olvasni.
Jó éjt Nektek!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Micsoda dumagépek ezek a csajok! Irigy-irigy...

Alváshoz: hát, nálunk is beütött a krach, Szabolcs csak fél óra hátsimogatás után aludt el. Tegnap fél nyolckor aludt el, de ugyanígy, viszont akkor ráfogtuk, hogy már túl fáradt, és különben is zűrös napja volt. Holnap megpróbálom eleve csak fél kilenckor letenni, hátha menni fog... Panu! És mit olvastál, elmúlik? Mit lehet tenni? Én csak a három éves kor körüli sötéttől való szorongásra emlékszem...

Sátor: nekünk Ikeás iglunk van Kép, tavaly októberben vettük, Szabolcs első perctől imádja, telehordta a plüsseivel, azokkal szokott bent játszani, meg a "gyöngyhullámvasúttal" - megnéztem az Ikea honlapján, így hívják, legalább nem fagolyós játéknak hívom, amiről senki nem tudja, mi az Kép.

Játszótér: Szabolcs öt hónapos korától hinta-fan. Egyszerűen órákig tudna hintázni, akár az ölemben laphintán, vagy egyedül a babahintában, sőt már kezdeményeket is látok az önálló hajtásra Kép. A csúszdát ősszel fedeztük fel, de ez nagyon fárasztó szórakozás, mert felmászni még nem tud, tehát ha ketten vagyunk, akkor egy fent, másik feladja, és elkapja a végén, ha egyedül vagyok - ez az igazán kimerítő -, akkor felteszem, ameddig bírom, és lépek is alulra elkapni. Mindenhogy élvezi, és semmi türelme kivárni, amíg mások is csúsznak... A homokozás még nem izgatja, bele sem nagyon nyúl, de ezeket a rúgós játékokat szereti még, bár kisebb a lelkesedés, mint az előbbi kettő iránt Kép.

Akkor tali? Mikor, hol? Nekünk ez a hét már nem hiszem, hogy jó lesz, de még az is lehet...
Fulescsacsi
 


Fcs, nem hiszem, hogy önmagában az időpont eltolás megoldja a problémát. akkor tedd le, amikor már látszik, hogy fáradt.
1. nálunk kialakult rítus van, és ez kell nekik. így néz ki: ha már fáradt, akkor jön a vetkőzés, futás a fürdőbe, pancsolás, szárítkozás, öltöztetés, verselés villanyoltással (Lizinél ún. dimmer van, azaz félhomályt vagy alig fényt is tudok csinálni, általában alig fényt hagyunk), aztán le az ágyba, és aztán már csak akkor megyünk be, ha vmi gond van, illetve ha elaludt, megnézzük.
2. az, hogy mikorra fáradt el, abból is lemérheted, hogy a napközbeni alvása mikorra esik a felébredéshez képest. Liza pl. 6-7 órát bír ébren délelőtt, délután rövidebb időt 5-6 órát, és akkor is bírja, ha megerőltetőbb, fárasztóbb a program, én ehhez mérem az evést is. röhej, de számolom: 4 óránként tud enni jól, egyébként csak nyámmog a kaján, vagy nem kell.
3. volt-e valami változás a szobájában, vagy nálatok a családban, lakásban, hátha...
4. a szakemberek azt javasolják, hogy vezessen a szülő alvásnaplót, írja fel, mi a gond, mit csinált/mit nem csinált a gyerek, hogyan aludt, mennyit, és állítólag akár 3-4 nap múlva már magadtól is rájössz, mi lehet a gond, illetve hogyan tudod megoldani a felmerülő változást
5. ha változtatsz az altatási szokásotokon, és ha az bejön Szabolcsnak, akár úgy is maradhat, ezt tudd
6. lehet, hogy az a legegyszerűbb, ha elmondod neki, hogy számíthat rád, hogy ott vagy, mint eddig is, hogy szereted, stb.
7. én nem aggódnék 1-2 nap miatt, lehet, hogy valamilyen változás áll be hamarosan a kisgyermeknél (fog, érzelem, szellemi fejlődés, stb.), azért nem lehet ugyanúgy altatni, mint eddig, tegyél úgy mindent, mint eddig, figyelembe véve Szabolcs óhaját.
remélem, segítettem egy kicsit, persze ezek csak általánosságok, de jelent meg könyv az alvászavarokról, illetve az elalvás körüli gondokról.

tali: mi a délelőttöket részesítjük előnyben, du. csak 16h után tudnánk csatlakozni, illetve csüt-péntek rázósabb a meló miatt, de alkalmazkodunk. lehet jövő hét is.

panu
panu
 
 


Panu! Rítus nálunk is van: fürdés, törölközés, öltözés, szellőztetés közben táncolás a konyhában, ágyazás a nagy ágyon, esti mese - elmeséljük a nap eseményeit -, majd be a hálózsákba, ivás, lámpa le, éneklés, be az ágyba. Eddig erre szépen oldalrafordult, becsuktam az ajtót, és vagy hamar elaludt, vagy ha valamiért még nem volt álmos, akkor egy darabig nyomta a dumát a sötétben, aztán aludt el. Most sírni kezd, ahogy kimegyek, ilyen volt néha korábban is, de egy-két perc után abbahagyta és elaludt szépen, most nem, sőt még ráerősített, muszáj voltam visszamenni...

Ez az alvás gond nálunk eléggé régen húzódik, és mindig csak átmenetileg oldódik meg ezek szerint... Most egy-két hónapot szépen átaludt, reggel vettem oda magamhoz, szopi, és visszaaludtunk együtt. Aztán elkezdett kelegetni éjszaka... Kapott egy kis vizet, és aludt tovább. Most viszont nem alszik vissza, hanem sír, amikor már nem bírjuk, akkor vagy az apja simogatja, amíg elalszik, ami akár fél óra is lehet, vagy odaveszem szopizni. Igazából nagyon nem örülök, hogy nem tudunk következetesek lenni a kérdésben, de mindig más volt a jó megoldás... Elsőször az ágyában aludt, és születésétől másfél hónapig átaludta az éjszakát. Aztán jött a hasfájás, akkor odavettük magunk közé, ami nagyon klassz volt! Egészen addig, amíg el nem kezdett forgolódni éjjel, mert erre mindig mindannyian felkeltünk. Ami odáig fajult, hogy héthónapos korában hat-tízszer kelt egy éjszaka szopizni. Már hullák voltunk mind... Ekkor bevetettem az Aludj jól-t. Mi lekültöztünk a galériáról, ő ott aludt. És szerencsénkre egyetlen sírós este - akkor is csak fél óra volt a próbálkozás - után átaludta az éjszakát. Kemény egy hónapig, akkor jött a fogzás... Akkor kezdődött elölről minden, egyre gyakoribb kelések, stb... Közben leköltöztettük őt is a galériáról, mert elég fárasztó volt az éjszakánkénti ezer lépcsőmászás. Végül megint beszigorítottam az Aludj jóllal, és megint csak egy este kellett - előtte jól lefárasztottam. Ez most volt, egy éves kora körül, de most lassan egy hónapja megint eléggé rosszul alszik. Először a szemfogakra fogtuk, ezért türelmesek voltunk, és végül is, egy pár korty víz után vissza is aludt szépen. Igazából ez a velünk, vagy külön kéréds a kulcs, mert szeretnénk, ha külön aludna, és mindig meg is beszéljük, hogy semmiképpen sem jöhet át, de hajnali kettőkor, amikor már egy órája nem lehet visszaaltatni, akkor az ember már nem is ragaszkodik annyira az elképzeléséhez...
Én is mindig elmondom neki, hogy szeretjük, meg minden rendben, de az az ő ágyikója, a nagy meg a miénk, én sem fekszem az övébe.
Azt várom, hogy kicsit értelmesebb legyen, most nem igazán jut el az agyáig, mit szeretnék mondani, és ha már meg tudjuk beszélni a dolgokat, akkor talán meg is oldódik a gond...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Mi a napközbeni alvással küzdöttünk egész télen.
Szerencsére, megoldódni látszik a dolog, mióta a délelőttöt lent töltjük a játszótéren. Rengeteget rohangál Bogi, mint írtam imádja a csúszdát képes fél órát is képes csúszkálni, már felmegy egyedül(persze szülői felügyelet mellett) csak a leülésben kell segíteni még neki, aztán szépen lecsúszik. Az biztos, hogy nagyon fárasztó lehet neki, mert mint ahogy Eszter írta, nekünk is nagyon fárasztó volt amikor még mi is aktívabban részt vettünk a csúszkálásban. Dél körül megyünk föl, ebédel, és közel három órát szunyál. Remélem nem kiabáltam el. Délután még lemegyünk, akkor sétálni szoktunk egy órát, hat körül megyünk haza. Nyolckor fürdés, aztán lefekvés. Én oda szoktam feküdni a kiságy mellé, és fogjuk egymás kezét Bogival, általában egy negyed óra múlva alszik is. Bogi is rengeteget forgolódik, belegabalyodik a takaróba, ilyenkor szokott jelezni.
Nálunk cumi van, de szigorúan csak elalváskor, meg amikor nagyon "maga alatt van"

Andi,
jártok még úszni? Nem lehet esetleg, hogy Boga ott kapja el ezeket a rohadt bacikat?
És Te, hogy vagy?

Dorki,
Nikidnek használnak a krémek?
Remélem nem lettetek betegek.
Nekem most jött ki az ekcémám. Én is megjártam a bőrgyógyászt, kaptam egy halom krémet. Nekem főként a kezemen van, kevés van a testemen, de nagyon rossz. Sokat viszket, mondták, hogy zuhanyozni szabad csak, meg nem mindegy milyen tusolót használok, de igazából nem nagyon akar javulni, csak abban bízom, hogy ha jön a napsütés, meg már nem lesz fűtés akkor rendeződik.

Enci,
Mintha Bogit látnám, nekünk is kell már a baba a hintázáshoz, sőt már néha csak a baba ül benne, Bogi meg lökdösi. Elég veszélyes, mert hiába mutatom, hogy lassan lökjük mindíg úgy meglódítja, hogy a hinta kupán veri.
Remélem Flóra már teljesen a régi, és a nyuszika elvitte a betegségét.

Panu,
szépséges a kis sátortulajdonos, meg a sátor is. Nekünk már lestrapálódott a sátrunk, félig már elszakadt az ajtaja. Nehezen bírja a kiképzést.
Bogi kapott a nyuszitól homokozó készletet. Már föl is avattuk, úgy látom, pihenhetek a padon majd nyáron, mert Bogit el sem lehetett robbantani a homokból. Olyan hisztit csapott tegnap, mikor indultunk hazafelé, hogy csak na...
kamagi
 
 


Talira mi is mennénk,nekünk a délelőtt nem jó csak kb. 1-től. már tényleg jó idő van !!!
Fcs
ez az állatkerti játszó elég húzós áron van. Kisgyerekesek általában nem királyi családból származnak.
Kamagi
kezd múlni Nikcsi ekcémája, de egyáltalán nem viszket neki. Ezért sem vagyok meggyőződve róla, hogy ez az. Én is azt olvastam, hogy ez viszket. Most már csak a lábszárán van és az alkarján. Tündérek lehettek, ahogy egymás kezét fogva alszotok.
Niki 1 napos láza elmúlt. Volt valakinél hasonló ? Délután lázas lett, este egy kúppal lement. Reggel hőemelkedés délben 38.2 . Mégegy kúp és vége. Ezenkívül semmi tünet. Fogalmam sincs mi volt ez ?????
Nálunk apa elindította a külföldi útja intézését. Kép Csak ő megy. Bár még nem biztos. (mi az??? ) most már úgy vagyok vele, induljon minnél hamarabb, annál hamarabb jön.
Már kitaláltuk, hogy a Bakony hotelbe megyünk, mert kiderült, hogy van ott valami ismerős, aki talán valami kedvezményt is tud szerezni és nagyon bababarát helynek mondták.
Na megyek, mert éhes a lány
Dorki
dorki
 
 


sziasztok,

Dorki, volt hasonló, de nem ilyen magas lázzal. ha nincs folytatás, akkor jó. ha nagyon tudni akarnád, volt-e tényleg valami, akkor azt csak részletes vizsgálat (vérvétel és egyéb nyalánkságok) után lehetne TALÁN kideríteni. szerintem ne.
és hová utazik Nikiapa?? mármint hol fog dolgozni?

Fcs, nincs mit tenni, ezek szerint tudod, hogy csak rajtatok múlik. egyszerűen szeret veletek aludni Kép

Ági, hinta Kép irigylem, hogy szeret homokozni a lányod, az enyém nem csinálja, pedig én is leülnék a padra, sőt még homokoznék is vele, de nem érdekli, csak a futás, mászás, rosszalkodás, egy kis ördög bújt meg benne.

tali: ha ennyire szórt, hogy délelőtt vagy délután jó, akkor kezdjük délelőtt 10-kor és maradjunk, amíg bírunk, így van esély arra, hogy mindenkivel találkozzunk, és mindenkinek jó legyen. így viszont valami szabadtéri helyet ajánlanék, mert mégiscsak olcsóbb és kötetlenebb... de ez csak javaslat...

megyek vízszintesbe, holnap megint meló, lehet hallgatni, 6 órától dumálok 10-ig, negyedóránként bemtutatkozom, így könnyű lesz megismerni, ha valakit még érdekel.

panu
panu
 
 


Sziasztok,
képzeljétek,főzök kinn a konyhában(ilyenkor!!!),hallom,hogy Eszti nyöszörög.Bemegyek mellé,szopizik,és érzem ,hogy tiszta víz az ágy!!Rögtön ébresztettem a Janit,hogy hányt a gyerek,keljen fel azonnal!!!!!Para,rohangálás(én),Jani alva jár,gyerek békésen alszik tovább.Ágyon semmi hányás szag.Végül nagynehezen rájötem,hogy a Jani pelenkázta utoljára,és olyan remekül,hogy az összes pisi oldalt folyt ki szegénykémnek!Nagy kő esett le a szívemről...

Panu,
reggel hallgatlak!!Ne izgulj,Eszter is ugyanazt hajlandó csak csinálni a játszótéren,mint Liza,nyomul állandóan.Ha dolgozol,ki vigyáz a gyerkőcre?Nálunk a mama van szolgálatban,én sajnos tovább dolgozom mint Te.Látod,ilyenkor főzök,hogy holnap az egész délelőttöt végig Eszterezhessem.Nehéz....
Fcs!
Sorstárs!!
Nagyon együttérzek veled,de sokáig csináltam én is ezt....!!Megpróbálok holnap többet írni erről,mostmár az ájulás szélén vagyok!!

Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Sziasztok!

Dorki,
nekünk 3 napos láz volt, harmadik nap kiütéses lett a teste. Calciumot kaptunk rá.Lehet, hogy Nikidben "bújkált" valami, de erős a csajszi és legyőzte.
Mennyi időre kell majd apát nélkülöznötök?

Amúgy mit csináltok ha lázasak a bébik? Az érdekelne, hogy inkább jól betakargatjátok Őket, hogy izzadjanak, vagy inkább levesztek egy réteg ruhát? Szerencsére nagy lázunk még nem volt, de anyukámmal mindig azon vitázunk, hogy Ő azt mondja takarjam, Én meg inkább vetkőztetem. Mondjuk, valóban emlékszem, hogy Én gyermekkoromban mindíg kiizzadtam magamból a lázat. Vagy lehet, hogy ez is alkati dolog?
Meg egyáltalán mekkora hőtől kezditek a csillapítást?

Panu,
remélem a homokozási szenvedély nyáron is tart majd. Ma is csak a homok érdekelte. A csúszda leszorúlt a második helyre. Nekem is kell valami "játszóruha" féleség a homokba, mert persze Én is túrom aktívan.

Bori,
elismerésem, egy kis energiát nekem is. Én mostanában olyan vagyok mint akit fejbevágtak.Lehet, hogy engem is elnyom ez a sok levegőzés. Tíz órakor, már a másik oldalamra fordulok......
Remélem jól töltöttétek a mai délelőttöt.

A tali miatt irigykedem, de majd képeket készítsetek.......
kamagi
 
 


Ági,
lázcsillapítás: én (nettó) 38,5° felett kezdem csillapítani. Legutóbb Panadollal, korábban Amido... kúppal. A drnő javaslatára váltottunk. Viszont magas láznál természetesen kúppal.
Eszternek sem volt olyan magas láza: 39,1 fölé soha nem ment (koppkoppkopp). Érdekes módon rohangált, játszott ugyanúgy, mintha semmi nem lenne.
Nem öltöztetem és nem vetkőztetem. Ugyanúgy kezelem, mintha nem lenne láza, alváskor betakarom pamut törölközővel. Ha átizzad a rucija, lecserélem.

Bori,
főzés: minden elismerésem. Hú, én nem bírnám, 9-kor megrogyok, Eszter 11-12 körül (éjjel) ébred először.

Már hót kivagyok ezektől az éjszakázásoktól. Most érzem, hogy agyilag totál kivagyok. Álmos, kimerült, fáradt, ingerült vagyok és egyet szeretnék: újra (minimum) 3 órát aludni egyhuzamban.
Hogy mi a frász ütött Eszterbe hónapok óta, nem tudom, de mintaalvóból mintanemalvó lett. Elegem van már.
Mondtam Gergőnek, hogy menjünk el 1 7végére feltöltődni, mert a tartalékaim is kimerülőben, nem akarok veszekedni sem állandóan Vele (türelmetlen és frusztrált lettem).

off: kifutott a krumplilevesem... on:

Dorki,
Szóval mi ez Bakony hotel? Lécci bővebben róla!!! Köszike Kép.

Eszter eljátszogat a kavicsokkal a játszón, szeret a homokózóban is. Főleg magára szórni a homokot Kép.
Meg imádja a gyerekeket is.
Megjött a Kismama, belelapozok (bár úgy láttam, tele van várandósoknak való témaákkal. Bezzeg, amikor nekem kellett...)

Ja,
Eszternek tegnap volt 1 kis hőemelkedése: 36,7°, de elaludt és utána semmi. Remélem, ennyi volt az oltás és elfeldhetjük Kép.

Szép napot!

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Ági,
még annyi, hogy hársfa+kamilla teák keverékével itatom láz esetén és lédús gyümiket adok NEki. És sok levest (húsleves a legjobb - akár itatni is, mert tartalmaz sót is, ami jól jön izzadás esetén)
Kriszti Kép

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Hol vagytok Kép???

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


hahó, Kép
bocsi, de tegnap este nem jött be az oldal, valami vandálokra hivatkoztak, állítólag szétrombolták az oldalt Kép
ma reggel meg minden volt: először is 10 perccel később indultam, emiatt nagy kerülővel jutottam csak be a rádióba (kukásautó torlaszolta el a kisutcákat Kép), és mindössze 10 perccel adás előtt érkeztem meg, kapkodtam, hogy összeszedjem magam a megszólalásig, és ma nem is volt könnyű nap, hiszen a pápának már nem sok van hátra, és nem lehetett rutinszerűen dolgozni, nagyon észnél kellett lenni, és azt hiszem a főnök is kezd puhatolózni, mennyivel toldhatná meg a mostani munkaidőmet, de egyelőre csak feltételes módban dumáltunk pár percet.
Liza itthon kotkodácsolással fogadott Kép majd gágogott is egyet. érdekes, hogy a meglévő szókezdeményeket már stabilan használja és rendszeresen. most lefekvés előtt az alexandrás "szavak" könyvet olvastuk és majd minden szónál szaldt megmutatni, hogy neki is van (ásványvíz, hintaló, gáztűzhely Kép stb.)

Kriszti, együtt érzek veled, én is pótelemen működök már napok óta Kép, mi a nagymamit már megfűztök, vállalja örömmel Lizát pár napra, már csak az időpont hiányzik. Eszter jól van??

Ági, lázcsillap ügyben Krisztivel értek egyet, a folyadékbevitel a legfontosabb, minden más komfort kérdése, illetve a lázas lurkó aktuális óhaja szerint megy. közepes lázig kúp, afölött fürdő.

Bori, mit dolgozol? én is este főzök általában, amikor Liza elaludt. és amikor dolgozom, legtöbbször itt van az anyukám, aki ilyenkor süt-főz-gyereket nevel Kép és ez nagy segítség.

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Alakulnak az estéink. Kép Rájöttem, hogy amíg beteg volt Boga, mindegy volt hogy milyenek az esti körülmények, mert ki volt purcanva, könnyen elaludt. De aztán eszembe jutott, hogy egyszer már volt hasonlóképpen, és akkor tényleg egyrészt az volt a megoldás, amit Panu is mondott, hogy kell egy kis fény. Szóval a kulcs az, hogy ha jó kedve van, akkor "fel kell kergetni " az emeletre. Ezt általában apa szokta, miután kinyitjuk a lépcsőn levő kisajtót, és Boga örvendezve négykézlábazik fel a lépcsőkön. Apa hangos csatakiáltással vetődik a lány után: "Megeszem a segged!" Kép erre lány még gyorsabban és sikongatva menekül felfelé az emeletre. Ott még elrendezzük a dolgainkat (redőnyök leengedése, ágy megigazítása, párásító feltöltése -eddig Boga ott setepertél, vagy játszik az újságaival) és csak utána jön az elcsendesedés. Lefekszem az ágyra, előkerül az addig elrejtett cumisüveg, erre Boga is odatrappol, és mellém vetődik. Ekkor már csak az éjjeli fény világít. Összebújunk, elkezdi inni a teáját, és csavargatni/gyűrögetni a pólómat, én meg elmondom az Altatót neki szép halkan. A végére én már majd elalszom, de ő általában csak később. Kép A lényeghez hozzátartozik, hogy a cumisüvegéhez már csak akkor nyújhatok, ha már majdnem teljesen alszik, és lehanyatlik a keze, addig, ha észrevesi, hogy hozzányúltam, akkor elrántja, nehogy elvegyem. Már nem szoktam ezzel próbálkozni, mert úgy csak kiverem az álmot a szeméből. Hát biztos nem ez a legjobb módszer, de mi csak így működünk. A Rácsosból már 9 hónaposan kivettük, mert állandóan beverte magát, és arra ébredt éjjel. Állandóan mászott éjjel is, és mindig beverte a fejét, szűk volt a hely. Itt a kétszemélyesen elvan. Kép Körbepörgi ezt is. Kép bocs, hosszú lett!
Panu! Irigylem Liza dús haját! szeret fésülködni?
"basszus" Kép Kép jöhet a szoprán Kép
FCS! Remélem már ti is jobban alszotok!
Ági! Kösz megvagyok, járok gyógytornára. Kép

No megyek, lány megint fölébredt, és énekli, hogy kaka. Kép vajon kamuzik? Kép

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


NEM KAMUZOTT!!! Kép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi,
jó, hogy Bogád szól a kakinál. Az Én Bogim meg imádja "tartogatni", alig tudom levenni róla ilyenkor a pelust.
Ha apa itthol van este, akkor Ő is mindíg hancúrozik Bogival lefekvés elött. Ilyenkor mindíg nehezebben tud elaludni, mert felpörgeti magát a játékban. Nálunk tápit kap Bogi elalvás elött, de Én itatom, és amikor elég neki eltólja magától az üveget. Még annyi szertartásunk van, hogy vannak a plafonra felragasztva világító csillagok, és ezeknek integetünk agybatevés elött, meg megkérjük őket, hogy vigyázzák Bogit az éjszaka alatt.

Panu,
lehet, hogy butaságot kérdezek, de itt Fehérváron is lehet fogni az adót?, mert próbáltam reggel, de a nagy műszaki tudásommal nem sikerült behoznom, apát meg mindíg elfelejtem megkérni.
Amúgy szeretnél többet vállalni?
Ha lehetne Én is visszamennék napi négy órában dolgozni, de nem megoldható. Vagy teljes időre lehetne, vagy maradunk a mostani felállásban.

Tényleg, tervezitek bölcsibe adni a dedeket?

Kriszti,
a teakeveréket jó, hogy írtad, ezt ilyen formában nem ismertem.
Nem tud esetleg hétvégén apa kelni Eszterhez? Valahogy megoldani a szopit, hogy legyen legalább egy éjszakát egyhuzamban?

Ági
kamagi
 
 


Szaiasztok!

Annyira nincs kedvem semmihez fuuuujjjjjjjjjj de utálom ilyenkor magam!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az én pici lányom képzeljétek Ricsivel távirányitos autozik.Az előbb már össze vesztek azon ki melyek autoval legyen.

Bölcsi,
én most biztos ,hogy nem viszem Fancsit annak idején Ricsi járt.Mondjuk nagyon sok mindent tanult de nekem a szívem szakadt meg mikkor hajnalba vittem és ott kellet hagynom.Ricsit fél hétre vittem reggel mindig ő volt az első.

Igazából én nagyon szeretek itthon lenni úgy elmegy napom délelőt rendet rakunk főzünk Fancsival,délután Ricsivel tanulás utána edzés.
Lehet,hogy ezért most megköveztek de nekem nem hiányzik a munkahelyem /Auchanban voltam főpénztáros/.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Zsuzsi,
nekem sem hiányzik a munkahelyem Kép.

Bölcsizni nem akarok, sok a kölök, játszik velük, valamint a szegedi topicból szoktunk talizni, játszótér stb.
Viszont ovi sztem lesz időben (ősztől meg játszóbölcsi is nyilván, mert szereti nagyon a gyerekeket Eszter, de nem az az igazi bölcsi).

Gergő is szokott kelni Eszterhez, de a Lány 6ározottan engem akar, sőt 2 napja a titit Kép (cici). Tegnap este 11-kor hozta át Emberem, de nem volt szopi, keservesen sírt és az apjához bújt. Hajnal 3-kor titi, alvás, visszavittem az ágyába (addig nálunk aludt) és nyomta fél hétig.
Nem hallottam az éjjeli sírást, mert mondtam, hogy a cici is alszik, avval aludtam tovább.

Andi,
kamuzás Kép.

panu,
pár nap???? Éjjel-nappal?

Kriszti

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


hahó,
Kriszti, igen kb. 3 napra gondoltunk, éjjel-nappal, azaz 2 éjszaka távol (tavaly családos-barátos kirándulás volt a Kis-Balatonnál, és mivel közel volt a nagyi leraktuk egyik nap du. és másnap du. mentünk érte, akkor volt 1 éves). valszeg Ausztria lenne, mert a nagyi Zalában lakik, közel a határ. valami kirándulós, mert a párom nem szeret a seggén üldögélni Kép különben is az osztrákokhoz mindig vásárolni mentünk, meg síelni, tehát semmit se láttunk. persze nehéz előre megmondani, hogy sikerül-e, mert mostanában nagyon ragaszkodik hozzám, és ha elérhető vagyok, akkor senki nem olvashat neki, nem sétálhat vele, nem etetheti, stb., de ha nem vagyok ott, nem lát, akkor csak néha emleget.

munka: nekem könnyebbség, hogy nem a normális munkaidő van nálunk, hiszen most is, mire észbe kapna a lányom, már itthon is vagyok. ilyesmit el tudok képzelni, és nyilván nem mindennap, legláabbis az óvodáig. viszont a bölcsin erősen gondolkodok, amolyan félidős megoldásban, azaz gyes+4óra munka és a bölcsi is 4 óra, vagy 2-3 nap/hét, de még nem döntöttem el.

Andi, nagyon ügyes a lányka, bilit már megvettétek, ha így tudja a kakit, akkor már ki lehetne próbálni.

Kriszti, a szopi árnyoldala az állandó készenlét, és hiába akar segíteni a párod, nem is mindig tud. te el sem tudod képzelni, hogy 1-2 nap távol legyetek a gyermektől? mert én nem érzem szentségtörésnek... Kép

Zsuzsi, elhiszem, hogy elmegy a napod, de én nem bírok itthon ülni, Lizivel is sok programünk volt/van. minimum a séta, és ha csak a séta van egy nap, akkor az buszozással, vagy új helyek felderítésével, vagy vásárlással egybekötve. nekem mindig zizegnem kell, de lehet, hogy a második kölkecnél már nem így lesz. a nagyfiad biztosan másféle elfoglaltságot igényel, ez is le tudja kötni az embert, de nekem nagyon hiányzik a társaság.

Ági, szerintem lehet, mert az M7-esen tudom fogni, szinte Siófokig FM95.8
és igen, én is hallom mindenkitől, hogy a 4 órát nem szeretik a munkáltatók, pedig egy csomó pályázat és támogatási formát meghirdettek már, és komoly kedvezményeket kapnak, ha gyesről visszatérő kismamát alkalmaznak 4 órában, de mégse szeretik, csak mutatóba vannak ilyenek.

Andi, olyan kedves ez az ágybabújásos történet Kép elhiszem, hogy szereti a lányka. megfésülöm, majd a kezével is meggereblyézi, és magát is megfésüli, persze bele a szemébe, (megint le kell vágni)

Fcs, merre vagy?? és Krisz?? és a többiek??

panu
panu
 
 


Most szedegetem le a kiteritet ruhákat Fanni fogta a bugyikat illetve az alsó gatyákat és vagy négyet a fejére huzotKép.


sokat mi semm ülünk igazából itthon mert nekünk is van állandóan menni valonk
meg azért én semm panaszkodok mert ilyenkor ,hogy már szezon van a férjeméknek állandoan társaságban vagyunk.
Most hétvégén is apájéknak mind a két nap tesztnap van vasárnap meg ráadásul Ricsinak fél háromtól mecs van.

Panu,
én nagyon ritkán rádiozom jobban mondva csak vezetés közben ,
de apukám mindig ezt a bizonyos adot űvölteti otthon /kicsit nagyot hall a papa /és nagyon nagy rajongoja FM95,8.

Zsuzsi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk Kép. Voltunk ma a Népligetben, végre száraz Kép. Elképesztő akaratos egy kölköm van, egyszerűen nem volt hajlandó eljönni a hintától... Hintáztunk egy nagyot, ami azt jelenti, hogy az ölemben ült a hintában, mert ott nincs babahinta, aztán gondoltam, sétáljunk. Elindultam, gyereket is odébb vittem egy kicsit, letettem háttal a hintának, hogy akkor most arra megyünk, erre hátraarc, vissza a hintához, és odaállt hisztizni a hinta elé. Sikítás, minden... Vagy tíz percig győzködtem, hogy jöjjön, aztán visszamentem, hónom alá kaptam, mert túlságosan a nyúl viszi a vadászpuskát, de messzebbről is vissza akart menni. Aztán beraktam a kocsiba, egy darabig még okvetetlenkedett, de aztán rájött, hogy milyen klassz helyen vagyunk, és átváltott gagyarászásba, addigra már látótávon kívül volt a hinta, kivettem a kocsiból, hogy akkor végre séta, de megintcsak visszafelé indult el... Ekkor már nem hisztizett, hanem nagy vidáman, trallalla, megyek a hintához... Közben el-elkalandozott, de végig irányban maradt, én hátul mentem, tehát nem befolyásoltam egyáltalán. Aztán kikötött egy nagyobb füves résznél, aminek a túlfelén volt a hinta, és szépen átvágott azon is. Sosem ment még ennyit leülés nélkül... (Persze a jutalom egy nagy hintázás volt Kép) Sőt aztán még egyszer végigment, mert amikor az apja is kijött utánunk, végre sikerült eltávolítani a hintától az apja segítségével, de egyszercsak eszébe jutott a dolog, és megint visszaindult... Ez a hintaőrület elképesztő, de pici korától ez van, aztán bejött a csúszda emellé, de az még gázosabb, mert ott várni kell, amíg a többiek is csúsznak...

Hú, itt már kaki, meg minden, hát én már annak örülök, ha odajön nyekeregni... Sajna az orrom egyáltalán nem működik, nem érzek szagokat, csak néha-néha halványan, úgyhogy elég vacak ez, amikor a rászáradt cuccost alig lehet lemosni... Annyi szerencse van hogy a reggeli kakit azt nagyjából tudom, mikor van, de ha még kakil, azt sokszor csak sokára veszem észre... Úgyhogy mi még messze vagyunk a bilivásárlástól...

Alvás: tegnap elaludt egyedül, de aztán megint átjött... ma nem aludt el egyedül... Gondolkodom a kiságycserén, mert egyre gyakrabban szorul be a keze. Úgy is akarunk egy új kanapét, hát összekötnénk a vásárlást.
Bori! Na, mesélj csak! Tudom, hogy nem vagyok egyedül, de eddig az kiváráson kívül nem hallottam megoldást...

Bölcsi/munka: olyan fura, mert én korábban úgy gondoltam, hogy két évesen mindenképpen megy bölcsibe a csemete, mert nagyon szokták szeretni. És nekem meg muszáj lenne dolgoznom, különben sosem jutunk egyről a kettőre. Én nem dolgoztam Szabolcs előtt, mert éppen akkor léptem ki a munkahelyemről, amikor megfogant, és terhesen meg már nem volt pofám munkahelyet keresni, és akkor éppen két sulit is csináltam, szóval nekem csak gyesem van, ami nagyon kevés. Mégis most már látva a kész gyereket én nagyon gondolkodom, hogy inkább csak négy órába megyek legfeljebb, mert nem tudom, hogy bírná... Meg én is... Szóval szerintem nem lesz bölcsi, legfeljebb játszócsoport, mint Krisztiéknél, vagy négy órás.

Főzés: én is gondolkodom, hogy este kellene főzni, mert így délelőtt nem nagyon van idő kimozdulni, ami azért vétek Kép. Egy darabig próbáltam, de akkor még későn feküdt Szabolcs, addigra már semmi energiám nem volt. Nem tudom, így lesz-e... Azért milyen jó nektek, hogy segítenek a nagyszülők! Nálunk mindenki messze lakik. Bár mi ezt tudatosan szerveztük így, de azért néha jól jönne egy kis segítség...

Gyerek nélkül: azt én sem tudom egyelőre elképzelni, hogy Szabolcs nélkül menjek valahova több napra, és nem is a cici miatt, mert ha nem lát, akkor nem kéri, sőt akkor sem feltétlenül, hogyha ott vagyok, amennyiben van elég elfoglaltsága Kép. De én magam nem vagyok erre felkészülve érzelmileg. Főleg, mert Szabolcs mindig csak velünk volt, még pár órára sem volt külön, legfeljebb az apjával... Most azért ez változni fog, mert megyünk haza, Mikolcra, és ott bizony lesz a nagyszülőkkel délelőttöket. De napokat én sem tudok elképzelni, biztosan fog ez változni, jövő nyáron, már lehet, hogy mi is kikapcsolódunk kicsit.

Panu! Elfelejtettelek hallgatniKép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hú ez a gyerek nélkül nyaralás téma engem is izgat, de sajnos még nem állok rá készenKépKép
Dorka rendszeresen rá van bízva nagymamira fél napokra, sőt volt már olyan is hogy reggel értünk haza amikor már Ő felkelt és reggelizettKép, de több napra az nagyon húzós lenne, nekem biztosan.

Főzés,
hú én este már nem szoktam nekilátni. Bár ha a kedvesemmel főzünk akkor szokott az éjszakába nyúlniKépde akkor közben borozgatunk és az csak másKép

Panu,
ez nagyon klassz, hogy megvan a munkád közben. Néha nekem hiányzik, azért tényleg csak néhaKép
Bár nincs hova visszamennem, szóval nem soká kapom a fantsztikus összegű GYEST, már előre gyűjteni kéne arra az időszakra.

Szóval szivesen mennék dolgozni, de csak ha Dorka oviba megyKép

Fcs,
na így van nálunk is, ha gyerekeket lát nem lehet onnan elvonszolni, még az utca végéről is indulna a rég eltünt baba utánKép
a játszótéri játékok magukban ennyire nem kötik le, oké szeret hitázni meg csúszdázni, de ha én megunom és elsétálunk, akkor sincs semmi gondKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Helló-helló!!
Azt hiszem,mi vagyunk a "Csajok a csúcson",mert ilyen jól pörgő topikban még nem jártam!!!(Ha tudnék vigyorgó Smiley figurát,akkor most nyomnék ide ötöt!!De nem tudom,hogy kell....)
Szóval!
Valami van a gyerkőcökkel,mert Eszterem sem alszik mostanában jól,viccesen csinálja,felkel hajnalban,hol engem puszilgat,hol az apja fejére ül.Nem zajong,csak fent van.De nem alszok én sem tőle,nincs ilyenkor időérzékem,de kb.20 perces időközönként ébred.Tudjátok pontosan,milyen fárasztó.
Kriszti!!
Megértelek a frusztráltság miatt,nagyon sokat éreztem én is ezt.Másnap mindig jött a nagy lelkiismeretfurdalás,hogy gonosz anya vagyok,aki nem szívesen kel a gyerekéhez.A Janival is feszültebb voltam,délben legszívesebben odakuporodtam volna az édesen alvó gyerek mellé,de várt a házimunka...
Fülescsacsikám!
Vigasztaljon(tudom,nem fog),hogy én még egy éjjelt sem aludtam át.Eszter mindig szopizás és kb fél óra hátsimi meg mesélés után alszik el,de szerintem ez nem rendellenes.Nagyon kevés az alvásigénye,rengeteget küzdöttem én is ,vajon vigyem el alvásklinikára,mindenhol azt hallottam,hogy a világ összes gyereke már rég átalussza az éjjeleket,csak az enyém nem.Sírtam.Sokat.A fáradtságtól,a tehetetlenségtől,attól,hogy tudtam,ez vár a következő éjszaka is.
Aztán rájöttem ,az önsajnálattól még nem lesz jobb,Ő az én lányom,olyannak kell elfogadni az éjjeleket,amilyenek.Nem is olyan soká könyörögni fogunk egy pusziért is,amikor az már neki "ciki" lesz!Én meg most azért nyavalygok,mert este én,az anyukája kellek neki,tőlem nyugszik meg?!
Szóval átmentem "kölyökmegértőbe",és jobb lett!!Nem nyűgnek fogja fel az agyam talán,hanem egy olyan dolognak ,amin most nem tudok változtatni,de IDŐVEL biztosan jobb lesz.
Képzeljétek,szopi előtt megpuszil engem,aztán a cicit..
Eszembe se jutott próbálkozni ilyenekkel,hogy "Aludj,jó gyermekem".Nem hiszem,hogy egy akaratos zsarnok lesz belőle,mert azt teszem,ami jó neki.
Én így látom jónak.És Ő is.
Panu,
a tesóméknak van egy cukrászdájuk,de csak kisegítek.Sajnos mi nem állunk valami fényesen most anyagilag,így muszáj,hogy pár napot dolgozzak a héten.De nagyon jól érzem ott magam,valamiért olyan családias a hangulat...!!:-)))))) Tesóm jó fej,nem szöszöl mindenért,szóval nagyon rendben van.Csak ha dolgozom,8 után érek haza és még vár az altatás ,itthoni meló,na meg persze Ti!
Ági!
Azt mondják,lázat csillapítani csak 38 felett kell valamennyivel,én rettegek,ha lázas a gyerekem.Szerencsére csak egyszer volt 38.3.Sok folyadék és betakarás.Mifelénk így megy.

Vettem Eszternek egy adidas csukát,itthon is rá kell adnom,annyira szereti.
Képzeljétek ,ma eljutottam fodrászhoz meg kozmetikushoz-mert én is nő vagyok-szóval most jó a lelkemnek.Holnapra tervezünk egy pokrócos -szendvicsezős kirándulást,végre egyikünk sem dolgozik.

Jó éjt,
Bori

Kép
Bori
mbori
 
 


Panu
Niki apja arra a nyűves hajóra megy vissza 6 hónapra, de a mai állás szerint csak 2 hónap múlva.
Vérvétellel nem vagyok inkább kiváncsi mi volt Nikcsi baja, örülök, hogy elmúlt.
Bori
mit dolgozol ? a házimunka megvár, szerintem néha nyugodtan lefekhetsz te is egy kicsit napközben. Én is visszaszoktam néha feküdni, mikor bealszik a gyermek
vigyorgó smile : ), szomorú smile : ( ( szóközök nélkül)
Kamagi
3 napos láz már volt nálunk, az csak egyszer van, utána védett lesz.Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy csak vékonyan kell betakarni, ha lázas. Ha nagyon betakarod az olyan, mintha dunsztolnád és még jobban átmelegszik.De picit muszály, nehogy az izzadás miatt fázzon meg. Én hőemelkedésre (38 alatt popsiban) nem adok semmit. Azzal a szervezetnek kell megdolgoznia. Utána kúp vagy fürdő.
Kriszti
én attól kivagyok, ha pár napig ébred éjszaka. Hát nem irigyellek kicsit sem.
Andi
igazmondó kaka Kép

bölcsibe én sem akrom vinni Nikeszt, ha nem muszály. Én éjszakára nem bírnám itt hagyni a gyekőcöt, inkább jöjjön velem. De szerintem, nem szentségtörés, ha valaki, így tud pihenni. Persze nem a gyerek rovására.
szerintem is jobb lenne valami szabadtéri dolog a talira, bár ötletem az sajna nincs.
Itt egy kép ,ahogy az uncsitesóval felfedezik a nyuszit a bokor alján !!! Micsoda marhaság, hogy a nyúl tojja a tojást ????
és egy másik kényelmes tévénéző póz Kép
Dorki
KépKép
dorki
 
 


jó reggelt, remélem, szép nap lesz, és mindenki a levegőn fog lődörögni a gyermekkel Kép

Dorki, barátkozós Niki Kép jók a cipők, talán sikerül eljutni, meg egyáltalán bevásárolni a tavaszra-nyárra, mert még nem sikerült, pedig apa komoly nyomás alatt van ezügyben Kép
Fcs, majd lesz még alkalom Kép minden héten Kép

Bori, én is "játszottam" már ezt az önsajnálat dolgot, és hasonlóra jutottam, mint te, és tényleg megnyugszik tőle az ember. amikor nagyon fáradt vagyok és türelmetlen, akkor is elő kell szednem ezt a fajta gondolatsort Kép fodrász-kozmetika, nagyon jó Kép én is szeretek így felfrissülni

Fcs, látod, Szabolcs is tud, csak nem mutatja Kép most már nincs megállás, bizotasd, hogy sétáljon és ne a kezdben, vagy a kocsiban legyen, élvezni fogja, és jól elfárad tőle.

azt hiszem az én lányom beteg lesz, mert hajnalban sírt egy órát, aztán csak mellettem aludt el, nagyon nehezen, ilyen csak akkor fordult elő, amikor valami betegség zavarta (nátha, láz), remélem, tévedek.

na futok a dolgomra, aztán még jövök,

panu
panu
 
 


Jó reggelt!

Dorki,
csodaszép a Niki,látom már irányítja a férfiakatKép Eszter ugyanilyen átszellemülten tévézik (sajnos)
Panu,
szerintem valami van a levegőben,mert most többünk panaszkodik a nemalvásra!Remélem nem lesz beteg!

Kép
Bori
mbori
 
 


panu,
érdekes, hogy ha itt van Anyukám, Eszter rám sem bagózik, sőt. Ha odamegyek, hogy jön-e hozzám, elcsapja a fejét, ránéz Mamimra és mosolyogva nyújtja felé a kezét, hogy Mama Kép. Idegen helyen (akár Mamánál) viszont anyás. Szal, ide kell hívni Mamát és ő mindent megold Kép.
Szegeden most van az utazás kiállítás, kimegyünk anyagot gyűjteni Kép.

Valszeg el kell mennünk kettesben nekünk is, ránkférne. Nagyon sokat veszexek Emberrel és lelkiismeretfurdalásom van rendesen. De ha nem mondom ki, úgy érzem, megőrülök.
Szóval kettesben kéne valamit csinálni egész nap, mert nem akarom, hogy tönkremenjünk az én idegbajom miatt. Most is fáj a fejem (sztem a kialvatlanság...), bedobok valamit, mert kiszakad az agyam.
Nem panaszkodni akarok, csak elmondani Nektek. Elmondani fél gyógyulás Kép. Ötleteket is kap az ember lánya Kép.

Asszem az is gond, hogy anyósom teljesen kikészített jelenlétével. Semmit sem csinált, egész nap feküdtt és tévézett. Eszternek mondta, hogy eriggy má, haggyá békén... Bagózott, sörözött (otthon ilyen úgysincs), Fiam, főzzél 1 kávét, evett. Brrr... Teljesen leszívta az agyam. - Remélem, Gergő nem olvassa Kép.

Bori,
szépen beszéltél és igazad van: el kell fogadni Őket olyannak, amilyenek. Külön lények, különálló személyiségek és nem szabad rájuk erőltetni semmit. Más értékrendjük fejlődik ki. Nem akarom azt sem, hogy az én meg nem valósult álmaimat Eszterben valósítsam meg (mint oly sok szülő), viszont azt szeretném, ha sikeres ember válna belőle. Ehhez adjuk meg alapokat. Szal nem akarom, hogy frusztrált legyen, ezért ha hozzám akar bújni, jöjjön, hiszen mi jelentjük Nekik a biztonságot. Ha pedig ellökjük, akkor milyen érzésű felnőtt válik belőlük? Én is engedem, hogy bújjon, ha nyafizik (kényeskedésből Kép ), mindig mondom Neki, hogy nyafizd el anyának, mi a baj? Kép.
Próbálok türelmet erőltetni magamra akkor is, ha szakad a cérna, hiszen a mi alaphangulatunkat tükrözik vissza.
Summa summárom: addig bújjon, amíg nem lesz ciki Neki Kép.
Látok példát idegbeteg anyára, aki a házunkban lakik. Megütötte a csecsemőjét (pár hónaposan), mert az sírt, meg bekakált pelenkázás után. 11-kor cserét neki pelust, aztán csak este fürdetés előtt. Borzalmas... Látom az ellenpéldát, milyennek NEM szabad lenni.
Én is örülök, hogy így pörög a topic Kép

Dorki,
Csajod jó fej nagyon Kép ne is engdjen Kép.
TV - nálunk inkább a reklámok... Nem véletlenül írják gyerekeknek.

GYEREKEK NEM LESZNEK BETEGEK, TESSÉK ELŰZNI A KÁROS GONDOLATOKAT!!!

Fú, Csajok, Gergő kedden megy Pestre a SZEMÉLYAUTÓÉRT!!!!!!!! Kép Kép Kép Kép Kép
Végre ki tudunk mozdulni!!!

Szép napot Mindenkinek!

Kriszti

Ps,
bocs az ömlengésért.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: