Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Fülescsacsi: nekünk sincs autónk, de autósülésünk mindkét gyereknek van. Egyszerűen arra néhány alkalomra is muszáj, mikor valaki elvisz minket valahová. A hordozó meg nagyon jó szolgálatot tesz most Zsománál.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Fcs,
nagyon ügyes Szabolcsod, hogy meg tud fordulni!
Hihetetlen, hogy egyik napról a másikra miket tudnak. Most már végképp kinötte a 62-es méretet, pedig olyan édesek voltak azok a rucik. Na majd a tesónak jó leszKép
Most látom, megint esik a hóKép

Ági,
én is ösztökélem apát, egy közös pancsira, talán ma összehozzukKép Annyira tetszik ahogy siklik, meg lubickol a nagykádban, próbáltuk locsolni az arcát, akkor sem sírt csak nagyon emglepödött. Szokatni kell az úszáshoz.

-Most csengetett be egy Jehova-hittérítö, alig tudtam lerázni. - titeket nem idegesít, hogy alszik a gyermek és valami vallási fanatikus ráül a csengöre? Na jó lehiggadtam.

Rózsi,
tök jó, hogy ezt írod a gyerköcökröl. Annyira birom, mikor így szeretik egymást a tesók. Nagyon édesekKép
A kedvesem azt szeretné, hogy hamar legyen kistesó. Kicsit megrettentem töle, hogy fogom bírni egyszerre 2 kicsivel. Akkor már nem lesz a suli, annyival könnyebb lesz.

Cory,
neked milyenek együtt a gyermekeid? Nálatok sem nagy a korkülönbség.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz: nagyon szeretik egymást Kép A két gyerekről lényegében csak akkor lehet külön képet csinálni, ha valamelyikük alszik. Állandóan egy helyen vannak.
23,5 hónap van köztük.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Krisz! Nekem van egy bevált módszerem a hittérítők lerázására. A bátyám ugyanis Jehova Tanúja, szóval csak hivatkozom rá, és már mennek is, nem fárasztják magukat velemKép. A többieknek is ezt a szöveget fogom beadni, ha jönnek, bár eddig nem jöttekKép.

Ágica! Mégeccer köszi a könyveket!!!! Tündér vagy!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Akkor mi is beiratkozunk az osztályba. Janka 2003. június 12-én született, a nővére Lili 2001. október 28-án.

Ildianyu
ildianyu
 
 


SziasztokKép

Megjöttünk a csavargásból, tök jó volt emberek és könyvek között, már nagyon hiányzott, nem is gondoltam volna, hogy tiz év könyves szakma után ennyire hiányzik, ha fél éve nem vagyok benneKép

Fcsacsi
Nagyon szivesen máskor is, ha kell valami szólj.

Ildianyu
Légy üdvözölve az osztályba, bár itt nincs ofő, de mindenki rendes kisdiákKép

Mindenki
Nektek is felajánlom lányok, hogy ha kerestek valami könyvet, vagy szándékotokban áll venni, akkor szivesen segitek ha kapható, mert én nagykerbe szoktam volt mászkálni és igy valamivel olcsóbb, mintha simán vásárolnám egy normál könyvesboltban.

Cory
Ha van kedved, összehozhatunk egy randit lent budafokon.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok,

Még egy Janka. Kislányom 2003. 07.17-én született. MÁr mászik, ül egyedül, márciustól szeretném vinni babaúszásra. Szentendrén lakunk, nagyokat tudunk sétálni a Duna parton, kiegyensúlyozott, boldog baba. Eszik főzeléket, gyümölcsöt, de még szopizik is.

Próbállak olvasni Benneteket!
Pocóka
Pocóka
 


Sziasztok!

Megjöttünk a sétából, tök jól sütött a nap, de én mégis összefagytam. Szerencsére Dorka végigszundizta a jó melegben.

Fcsacsi kösz a tippet!

Üdv nektek Ildianyu és Pocóka!

Na mentem mert követel a lány.
Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szép jó reggelt!

Lányok mit szólnátok, ha csinálnánk mi is táblicskut a gyerköcök adfataival, mint más topikokban is tették a csajok?
Én szivesen vállalom a vezetését, csak küldjétek el az adatokat a profilomban lévő mailcímre:

Babanetes nicketek, babóca neve, születési adatai, idő, súly cm, mikor tartjátok a névnapját és tesok, ha vannak.

Azt ide is felteszem, meg mindenkinek visszaküldöm a kész táblát.

Üdvözlünk minen új idetalálót, gyertek sűrűn, mert egységben az erőKépKépKép

pusz
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Szia Ági!

Klassz ötletKép Küldöm is az infókat.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisszie!

Köszi megkaptam, ahogy szépen befolynak a többiéké is megcsinálom az adattáblát és mindenkinek elküldömKép

Nah most megyek és hunyok egyet a fiammal együtt, mert éjjel nem volt sok alkalmam rá.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Üdv. Ildianyu és Pocóka! Ildianyu klassszak a képek a profilodban! Pocóka, neked mi van a profiloddal?

Nekünk jó éjszakánk volt, háromkor ébredtünk, fél négykor már aludtunk tovább. Még szerencse, ugyanis kilenctől verik az aszfaltot. A mi utcánk egy egészen csendes utca, forgalom szinte nincs is, de régen itt villamos járt, és most szedik fel a síneket. Remélem, hamar végeznek, mert Szabolcsot rendkívül idegesíti. (Rólam nem is beszélve).

Megfogattam Szabolccsal az egyik nyeles csörgőjét, jól rászorított, most nagyon boldog, hogy ő csörög, csak úgy rázza! Ha kiesik a kezéből, nyekereg, kéri újra.

Krisz! Hogy állsz a tejtermékstoppal? Szabolcs már majdnem két hete csak minimálisat bukik, azt sem minden étkezés után, csak egyszer-kétszer! (Főleg, amikor sokat mozog, rúgkapál, tornázik.)

Cory és Rózsa! Azt akartam kérdezni, hogy nem volt nehéz a második várandósság? Én éppen ettől tartok. Nekem főleg az első négy hónapom volt nehéz, hányás, rossz közérzet, aluszékonyság. Ezt egy örökmozgó másfél éves mellett nehezen tudom elképzelni... Utána már nem volt gond, a toxémiát is jól viseltem, de ha annyit lennék kórházban másodszor is, mint először, azt nem hiszem, hogy díjjazná a fiam olyan kicsin.

Ági! Elküldtem az adatokat!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcsacsi,
próbáltam minimalizálni, a napi 2 macikávén és 2 túrórudin kivül más tejterméket nem eszek és talán kevesebbet bukik. Dorka is annyit rugkapál és hadonászik, akkor szokott egy kis tejci kifolyni.

Én igaz, hogy imádok szoptatni, de nagyon örülök, hogy már nem kell felkelni hajnalbanKép
A csörgö még nem köti le Dorkát, kettöt ráz rajta és nagyívben eldobja. Viszont ma olyan édes volt rugkapálás közben észrevette a kis lábát, csodálkozva nézte, ahogy mozgatta a lábujjait, meg kellett zabálni. Elrohantam a kameráért, de mire visszaértem elmúltKép
Na majd legközelebbKép

Nálunk a felettünk lakó valszeg ementálit készít a lakásából, de Dorka fel se veszi szerencsére.

Több gyermekes anyukák ugye a második szülés már valamivel könnyebb? Nyugtassatok meg!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Fülescsacsi!
Köszi, de elég régi már az a kép. Majd teszek fel újakat, ha lesz rá időm és energiám. Kép
Tudom, hogy nem engem kérdeztél, de ne félj a második terhességtől. Egyáltalán nem biztos, hogy olyan lesz, mint az első. És ha mégis rosszul leszel (én sajnos rosszul voltam sokat az elején), túl lehet élni. Kép Én sokszor lefeküdtem a földre, és úgy játszottam Lilivel. Kép

Krisz!
Sajnos én nem tudlak megnyugtatni. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


A profilomat vhogy töröltem véletlenül, csinálok majd újat :-)
Pocóka
 


Ágiboszi
Küldtem mailt!

nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine!
Köszike megérkezett, már négyünk adata van meg, remélem a többi csajszi is aktivizálja magát, hogy gyorsan megcsinálhassam a táblicskutKép

Manó ma rekordot evett, azt hittem rosszul látok a mérlegen, megevett 250 et, utána meg aludt bő négy órát. Lassan felkeltem, mert itt az ideje a fürdésnek meg a mai utolsó haminak.

Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Ági: írtam mélt Kép Nem stresszel a mérleg? Én most egy darabig méregettem Zsomát, de nagyon idegesített.

Fülescsacsi: a várandósság nem volt vészes. Sokkal energikusabb voltam, mint Balunál. Igaz, most nem "csináltam végig", mert Zsoma korábban jött.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Krisz!

Kamera: éppen most mondta Apa, hogy vegyünk! Ez nagy szó, mert általában sajnálja a pénzt ilyen "haszontalanságokra". De annyi jó pillanat van, amit meg kell örökíteni...

Holnap megyek fodrászhoz. Utoljára akkor voltam, amikor Szabolcs nyolchónapos pocis volt. De egyszerűen nem tudok külön lenni tőle! Egyszer lementem a boltba, addig az anyósom vigyázott rá. Fél órát voltam oda, de szörnyű volt! Most Apával fog sétálni, direkt úgy kértem időpontot, hogy a séta idején legyek ott. Annakidején a Klinikán azt mondta a kedvenc diétás nővérkém (Ági is ismeri), hogy a szülés után biztosítani kell magunknak időt, amikor magunkkal foglalkozunk: el kell járni tornázni, szépülni, addig Apa is elvan a babával. De hát Apának nincs cicije! Mondjuk most már két szopi között jól elvan Apával is Szabolcs, úgyhogy tavasszal lehet, hogy beiktathatok valami tornát. Vagy úszást. De jó lenne! Ti ezt hogy oldjátok meg?
Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

Nekünk sem volt eddig kameránk, mert nem éreztem szükségét, kb 8. hós voltam amikor megvettük (éppen idejében mert 1 hét múlva meg is érkezett a lányKép), mert meg akartuk örökíteni Dorka elsö pillanatait a nagyvilágbanKép

Fodrász: igaza van a diétás növérnek, de fodrásznál még én sem voltam, anyukám v. a barátnöim festik a hajam és kész.

Én se nagyon tudok külön lenni töle, de muszáj néha. Anyukám meg megsértödik, ha nem hívom gyakran bébisintérkedni. Én is azt szeretem ha a kedvesemmel marad itthon Dorka, de az nem mindig megoldható, ha suliba kell mennem, marad anyukám és a fagyitej.
Ma estére a barátnöim elhívtak Hobo Villon estre, de asszem mégsem megyek.

Szerintem most kellene hozzászokatni, hogy nem mindig veled van, mert késöbb biztos nehezebb. Most még jól elvannak 'bárkivel'Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Fodrász: lassan idejét sem tudom, mikor voltam utoljára. Balu eddig 2x3 órát plusz Zsoma születését volt mással (a férjemen kivül). 29 hónapos. Mondjuk én az a tipus vagyok, aki viszi magával mindenhova a gyereket Kép
Torna itthon a videó előtt. A színház az, ami nagyon hiányzik, de annyit még jó darabig nem tudok elmenni itthonról.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nálatok az apukák, hogy állnak a gyerekneveléshez, ellátáshoz, játszáshoz stb.?
Cory, te úgy látszik simán rábízod több napra a gyermeket ugye?

Az én kedvesem csodásan el tudja látni a lányt, igazából a fürdetés a reszortja, de a kórházból amikor kijöttem az elsö két héten ö volt a legnagyobb segítségem, mondhatni mindent ö csinált, kivéve szopcsiKép, mert én még akkor eléggé off voltam.

Ja és tegnap megvolt a nagykádas fürdés az apjával. Akkora pancsit csaptak, hogy csuda. Nagyon élvezték mindketten. Dorkának most mindene az ülés, a vízben is az tetszett neki a legjobban.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

Hát nálunk még edzés megy az apai ellátásra, nagyon aranyosan játszik vele, dajkálja, amig birja a nagy fenekét tartani Daninak, de mást még nem mert vállalni eddig. Értem ezalatt, hogy nekem mindenben segit, de fél hogy baja lesz manónak ezért az ellátását csináljam inkább én, ő meg engem lát elKépKép
De tegnap ügyes anyai huzással behuztam a csőbe őtKép Krisszie mi is tegnap nagykádaztunk apával először (velem már két napja ott fürdött manó). Teleengedtem a kádat és belezavartam papamacit és a kezébe adtam manót. Annyira édesek voltak együtt, csináltam is fotót róluk, papamaci meg is jegyezte, hogy én nem engedtem magam lefotozni, de hát kérem az én vagyok, ez meg ő, és igy jártKépKépKép
Tisztába még nem tette, de ami késik az nem múlikKép Cipelni nagyon szivesen és hősiesen teszi, jó nehéz a hordozó és benne Dani nehéz feneke isKép

Ági

Ui: a fodrász nálam is még a jövő zenéje, de már a hangolást elkezdtem ráKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Krisz: muszáj rábíznom. Pl mikor Zsoma született 13 napot kórházban voltam úgy, hogy az 5. nap után este már hazajöttem és reggel mentem vissza.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Cory!

Zsoma mennyivel hamarabb született? Miatta kellett még bent maradnod? Nem sokat voltál utána a kórházban, akkor gondolom nem volt semmi gond vele.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!
Mi is jövünk: Kincső 2003. június 11-én született.

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Nálunk Apa hatalmas segítség, bevásárol, főz, mos, takarít, ha kell, kiváló nyugtatószer Szabolcsnak (éneklés + nagy popsi körbe-körbe cipeléseKép), és a pisis pelust már kicseréli, ha kell. (Kakisat nem.) Az öltöztetés-vetkőztetés még nehézkesen megy, de Szabolcs nagyon türelmes vele. (Bezzeg, ha én bénázok valamiért - pl. mert hajnali három van, és alig látok ki a szememen - azt nem tolerálja a kis huncut...) A fürdést, ha Apa itthon van, ketten csináljuk, ha nincs, akkor persze egyedül. Mivel mindkettőnk szülei messze laknak, más városban, ezért az első időkben teljesen rászorultam én is, és kiválóan helytállt!

Amúgy én is vittem magammal eddig Szabolcsot mindenhová. Valószínűleg ez továbbra is így lesz.
Fulescsacsi
 


Szia Katicabogár!

Üdv neked a topiconKép
Gyönyörü neve van a lányodnak.
És tök jó az idézetedKép

Meg kéne már csinálni a profilomat nekem is.
Na majd hamarosan sort kerítek ráKép

Fcsacsi,
tök jó, hogy mindig magaddal tudod vinni Szabolcsot.
Most kell rászokatni az uradat a kakis pelus cserére, hiszen most még nem is büdösKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok,

nekem egy rossz szavam nem lehet apára, már a kórházban is bent aludt, mikor hazaértünk, már mindenhez értett, azóta is teljesértékű segítség, bármikor rá merem hagyni órákra is a lányzót. Nem is tudom, mi lenne nélküle...

Krisz, ez jó, mármint, hogy most még nem büdös...nálunk már az :-)))

Én néha úgy tudok a legjobban kikapcsolódni, ha nem fodrászhoz, úszni, meg tornázni megyek, hanem csak úgy, céltalanul lődörgök a városban, mert azt nem lehet babával.

Egyébként Janka is jön velem mindenhová!
Pocóka
 


Sziasztok!

Férjem nálunk is sokat segít. Most már főleg. Neki születésekor volt egy kis gubanc, ami miatt az egyik keze nem százszázalékos, ezért pelenkázni pl. csak akkor szokta Kincsőt, ha nagyon muszáj. Amíg nagyon pici volt, megfogni se nagyon merte, de ez már a múlté.

Mi az egyik pár nagyszülővel egy városban lakunk (apósomék), ők minden vasárnap jönnek, vagy mi megyünk, és el is szokták vinni sétálni Kincsőt. Kicsit jólesik, hogy nem kell állandó készenlétben lenni, de azért várni szoktam, hogy hozzák vissza. Anyósom nemrég ment nyugdíjba, és már felajánlotta, hogy heti egy-két délután vigyáz Kincsőre. Eddig még nem használtuk ki a lehetőséget. Gondolkodtam pedig, hogy jó lenne, ha jó kapcsolat alakulna ki közöttük. Anyukámra valahogy szívesebben rábíznám, csak ők nagyon messze vannak Kép

Krisszie, örülök, hogy tetszik az idézet!

Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Hát a fiam ma elég furán viselkedett. Kétféle hangulat váltakozott éles váltásban: kétségbeesett kiabálás miközben kezét a szájába tömködte, de cicit egyáltalán nem fogadott el, viszont nagy nehezen egy időre meg lehetett nyugtatni énekléssel, ringatással, illetve a nagyon jókedvű, mosolygós, "nagyon-ügyes-kedves-okos-baba-vagyok"- állapot. Fogzik? Jaj, olyan hamar...

Pocóka! Céltalanul én nem szívesen lődörgök a városban, legfeljebb valami zöld helyen sétálok (babakocsivalKép), de szívesen megyek kiállításra. Oda akár babát is lehet vinni - legalábbis remélem, még nem próbáltam.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Krisz: Zsoma a 33. héten született. Velem minden oké volt, én így a normál 4 nap után hazajöttem (azért voltam 5 napot, mert 30-án folyt el a magzatvíz, és 31-én este született meg Zsoma). Szerencsére nem volt vele gáz, így hamar hazajöhetett ő is (korababákat általában a kiírás napja körül szokták hazaengedni).

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Katicabogár! Tényleg klassz az idézet!

Amúgy én is így vagyok: a saját szüleimre inkább bíznám a fiam. A szomorú az, hogy a férjem ugyanígy gondolja. Nálunk ugyanolyan a távolság: apósomék Szegeden laknak, a szüleim Miskolcon, mi meg így félúton, Pesten. Na, az elején időnként jól esett volna, ha valaki van velem, amikor Apa dolgozott, de kicsi a lakás, nem akartam, hogy kerülgessük egymást. Anyósommal nem viseltem volna el egy napot sem így összezárva, anyukám meg elég idős már, tőle nem is akartam, hogy jöjjön, mert csak túlpörgette volna magát, ő imád segíteni, amúgy. Valahogy kihúztuk. Most meg már simán megy minden. Én is szeretném, ha jó kapcsolat lenne a nagyszülőkkel, de azért ez sokmindenen múlik...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Segítség nálunk sincs. Mindkét ágon még aktívan dolgoznak a szülők. Az én szüleim itt laknak 1 buszmegállóra, de anyukám nem túl lelkes nagymama. Azaz most már egészen kezd belejönni, de az első 2 évben nem tűnt túl boldognak. Fényképeket mutogatott mindenkinek az unokáról, de élőben szinte rá se nézett.
Anyósomék meg Nagykanizsán laknak Kép Pedig rájuk szivesen rábíznám mindkét fiút, és ők is szivesen lennének velük.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak titeket, de eddig még nem írtam ide, csak a debreceni topikba.
Az én lányom, Anna, 2003. június 4-én született.
Ma már egy nagy "rosszaság", kúszik, mászik, próbálgatja elengedni a kezét állás közben.

Látom nem csak én vagyok bajba a nagyszülői segítséggel. Anyukám messzebb lakik tőlünk, és persze még dolgozik, pedig rá már kicsin is szívesen hagytam Annát. Anyósom olyan indokkal, hogy még szopik a 8 és fél hónap alatt egy órát vigyázott rá, pedig Ő nyugdíjas, és tőlünk 10 percre lakik.
Ilyen a sors. Azért nem szoktatom le Annát a szopásról, hogy vigyázzon rá.
Szerencsére a férjem szívesen van vele, bár Anna mostanában egy csöppet anyás lett.
Eleinte is csak 3 voltunk itthon és nagyon jó volt.
Ennyit rólunk egyenlőre.
Sziasztok.
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Én is idetaláltam. Kép Van egy nagylányom, Szilvi (2001.10.29), és egy kisfiam, Szilárd (2003.08.27.) Kép Mindkettővel itthon vagyok, férjemen kjvül nincs segítségem nekem sem.

Ágiboszi, küldöm az adatokat.

Cory, Rózsa! Nem is említettétek, hogy van ez a topic, ej-ej! Kép

Sziasztok!
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Pocóka,
hasonlóan a te férjedhez, az enyém is mindent meg tud csinálni, amit kell, ráadásul szívesen és nagy-nagy türelemmel tesziKép
A szülést pedig nem is tudom, hogy csináltam volna meg nélküle.

Nagyszülök: Anyukámat alig lehet kirobbantani tölünk, leginkább az idgeimre megy. Ha átjön, akkor Dorka folyamatosan ölben van.
Az anyósom Hatvanban lakik, így ritkám jönnek. Ha ö itt van mindenben segít (föz, mos, takarít) ezekután foglalkozik Dorkával, ha megkérjük rá.
Szóval valahogy normálisabban kezeli ezt az unoka dolgotKép csakhát ö nincs mindig kéznél.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Ja és szia Era és Orsi!

Üdv nektek itt. Tök jó, hogy ennyien összegyültünkKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ildianyu, Pocóka, Katicabogár, Erika, Orsi!!!!!!!!!!! Üdv

Ma voltunk tanácsadáson, Norbi 8520 gr. (Most 8 hónapos és 10 napos) Utána meg szokás szerint játszóztunk, de én nagyon fáztam - szerintem ma kimondottan hideg volt - így viszonylag keveset voltunk lent. Niki nem díjjazta a dolgot.

Tegnap korán leraktam a gyerkőcöket (8 körül) aludtak reggel 6-ig és a Norbi is csak egyszer - 1 órakor - kért cicit. Kíváncsi leszek ma mi lesz, nem bánnám ha átprogramozná magát erre a verzióra. Tegnap is felkelt mondjuk egyszer 10 körül, de én szadista nem mentem be hozzá. Nem sírt nagyon és erőssen, 2-3 perc után magától visszaaludt.

Fcs

Hordozónk van , kocsink nincs, de így is nagy hasznát veszem, pl. etetésnél, meg ha nem alszik a Nikivel együtt és nekem dolgom van.

Várandósság: én nem éreztem nehezebbnek, pedig jóval többet is híztam mint elsőre. Vhogy a Niki sosem hagyott ellustulni, vele mindig menni kellett, akkor még ő sem aludt éjszaka, így hozzászoktam, hogy nincs pihi. Mondjuk szülés előtt két hónappal rendi lett, mert átaludta az éjszakákat, így azért ki tudtam pihizni magamat. Szülés előtt meg az ismeerős anyukák rohanatak a Niki után a játszótéren, hogy ne az én nagy hasas futkározásomon röhögjön mindenki. Mondjuk az utolsó két-három hétben már nagyon vártam a végét.

Krissz

Én azon a véleményen vagyok, hogy az a jó ha nincs nagy korkülönbség a gyerkőcök között, jó eleinte nem egy leányálom az első 2-3 hónap, de utána már belejön az ember.

Hál isten nálunk apa mindenben segít, mindent bevállal, ha kell. Csak az a baj, hogy nincs túl sokat itthon, nagyszülök ezerrel dolgoznak, úgyhogy segítség nálunk sincs igazán.

Most kb. másfél hónapja eljárok tornázni, addig apuci van a gyerkőcökkel. Van, hogy elemegyek vásárolni ha elalszanak du. de mindezek max. 3* fordulnak elő egy héten és nem túl régóta.

Közös mozit tervezünk apával hetek óta, de sosem jön össze. Már csak egy kis kettesként eltöltött pár órácska hiányzik az életünkből. Fodrászhoz, kozmetikushoz én is úgy mennék már!!!!!!!!!!

Utoljára kb. fél éve voltam fodrásznál, de akkor már borzalmasan néztem ki és muszáj volt.

Ez mennyire bosszantó, hogy akire az embre szívesen rá merné bízni a gyerkőcöt, arra nem tudja, mert nem ér rá, akinek meg lenne rá ideje, az persze meg nekünk nem felel meg. (Biztos ez is Murphy)

Pocóka

Irigyellek Szentendre miatt, bár még sosem jártam ott, de amit láttam-hallottam róla az nagyon tetszett.

Orsi

Bocsi, én sem túl rég találtam ide. De jó, hogy itt is beszélhetünk majd.


Én bezzeg nagyon szívesen lődörögnék, de két gyerekkel, pláne ilyen rossz időben, kocsi nélkül még a játszótérig sem könnyű eljutni, pedig nagyon menős vagyok.

Viszont már megbeszéltük itten anyukákkal, hogy nyáron strand, Margitsziget, Városliget stb... ami belefér.

Az egyik anyuka megy vissza ősztől dolgozni és még nagyon szeretné kiélvezni ezt a nyarat. Hát én segítek neki.

Ági

Mail ment.

Na dugulok.

pusza
rózsa
 
 


SziasztokKép

Várom a mailokat szép sorjában, mihelyt összegyült elég, készitem a táblázatot és felteszük ide, meg mindenkinek elküldöm.
Nadine amit irtál az jó ötlet, elküldöm majd neked az adatokat és amit kreálsz belőle azt rakjuk majd ide fel.

Üdvözlet az újaknak a fedélzeten, gyertek gyakran és nem csak olvasni ám, irni, irniKépKép

Happy vagyok, mert sikerült a kölcsön fényképezőgépet csatlakoztatni a számitógépünkhöz, igy feltudom tölteni manócska képeit, annyit nőt már és olyan édes.

Itt egy belőleKép
Kép

Szép éjszakát mindenkinekKép
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Ági,
Tök jó kép, nagyon édes a srác. Én is folyton fényképezem Dorkát, és osztogatom a képeket.

Nekem is az hiányzik a legjobban, hogy csak úgy mászkáljak, nézelödjek akár céltalanul.
Most erre nincs idö, mert ha sikerült Dorka felügyeletet találni, a szopcsihoz vagyok kötve, és igyekszek a legtöbb dolgot elintézni.

Tegnap Dorka is elájult 9-kor, vendégek voltak nálunk persze ilyenkor Ö a sztár, így jól lefárasztották. 7-kor kelt édes mosolygósan, ezt úgy imádomKép
Ja és kis ügyes, mert már tud két kézzel fogniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ágiboszi
Küldtem mailt adatokkal.

Megyek gyerkőcöt altatni.

Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Hát, segítség az nálunk sincs. Nagyszülő sajnos csak egy van, az apjuk apukája, de ő 300 km-re lakik, és mi nem vagyunk túl jó viszonyban, mert nem igazán érdeklik őt az unokái. Van még 2 másik unokája, de ott is csak az 1 szem fiúval foglalkozik, mert a lány az nem gyerek. Kép
Szóval én nonstop, a nap 24 órájában hármasban vagyok a gyerkőcökkel. Néha ha 1-2 havonta el tud jönni valamelyik hugom, akkor szoktam elmenni egyedül, de akkor is olyan helyre, ahova nem tudok gyerekekkel. (pl fogorvos). Kép


Ágiboszi!
Elküldtem az adatokat!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Elaludt kicsi lányom, nagy nehezen.
Nektek elalszik egyedül gyermeketek?
Anna ugyanis napközben csak cicin tud elaludni. Ha beteszem ébren a kiságyba úgy ordít, mint akit nyúznak. Nekem nincs szívem hallgatni.
Éjszaka viszont ébren teszem be és egy hang nélkül elalszik.
Soha nem értettem Anna lányom alvási szokásait.

Szép napot mindenkinek!
Era.

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!

Új képek:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1746&page=1&PHPSESSID=d02d98da6ce76dda419 8015588a852bc

Kicsit homályosak, mert folyton mozog a gyerek...

Era! Nappal Szabolcs jobbára elvan a kiságyban, ha elfárad, kicsit nyűglődik, aztán vagy egyedül alszik el, vagy ki kell venni és elaltatni. Éjjel viszont velünk alszik a galérián kb. háromhetes korától, és semmi gond nincs az alvással, olvasok neki egy kicsit, ami alatt sokszor elalszik, de ha nem, akkor lámpaoltás után hamar. Sokáig éjjel égve hagytunk egy kis lámpát, és nagyon roszul aludt, de amikor a szüleimnél vendégeskedtünk, ott nem volt éjjelilámpa, és majdnem végigaludta az éjszakát, egyszer kelt fel, és evés után vissza is aludt. Azóta itthon is sötétben alszunk. És bevált. Nappal viszont ha fáradt nem zavarja rádió, utcai zaj, fény, simán alszik, ha elfárad. Nappal én sosem hagytam/hagyom sírni, mindig odamegyek, kiveszem, ha kell, így, csak akkor szól, ha valami baja van, ha jól érzi magát, akkor szépen elgőgicsél, eljátszik. Remélem ez így is marad!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nálunk sincs probléma a nappali alvással. Szépen eljátszik magában, és elalszik, ha elfáradt. Mondjuk én soha nem hagytam cicin aludni.
Amikor látom, hogy beszundizna veszem is ki a szájából, néha egy kicsit reklamál, de ha nem maradt éhes akkor hamar abbahagyja.
Én is úgy szoktam, mint Fcsacsi, nappal nem hagyom sírni, kivéve, ha hiszti van de az ritka.
Ma valami front lehet Dorka egész nap csak alszik, délben volt ébren egy darabig, de akkor csak nyügösködött. Amint lementünk sétálni, újra szunya.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Fcsacsi!

Nagyon jók a képek! Tündéri a srácKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Köszi! Dorka-fotókban nem lehet gyönyörködni?

Szabolcs már az ágyában is oldalrafordul!
Fulescsacsi
 


Szia Fcsacsi!

Dorka fotok technikai akadályok miatt még nincsenek (digigép éppen kiválasztás alatt).

Hü de klassz! Grat Szabolcsnak az oldalraforduláshoz. Dorkának bele kell húzniaKép

Tegnap hihetetlen nagyot pancsiztunk. Dorka pörgött-forgott a vízben. Nagyon élvezte, vízben simán oldalra fordul söt 1x túlfordult és víz alá került. Volt egy kis sírás, aztán bújás vigasztalás után folytatódott a mókaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz

Vegyetek gyorsan gépet, hogy láthassuk ügyes babádat!!!


Olyan ügyesek ezek a gyerkőcök.
Anna is már egyre tovább áll elengedett kézzel. Már nagyon szeretne menni, de még odébb van.

Jó éjt mindenkinek!
Era.

Era
Kép
era75
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: