Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szila! Nagyon jó, hogy megcsináltad a táblázatot! Hiányzó adataink: Kútvölgyi kórház, és Kerepesen lakunk. Gondolkoztam, milyen adatokat lehetne még beleírni. Talán a testvérek (ha vannak), gyerkõc méretei (idõnként frissítve), email-cím (de akkor ne ide tegyük fel a táblázatot, hanem köremilben küldjük el mindenkinek). Persze ezek csak ötletek, nekem így is nagyon megfelel! Kép

Zsuzsi! Mi elvittük Lucát komolyzenei (barokk) koncertre, a zene nagyon tetszett is neki, de a tapstól megijedt. Kiültem vele a folyosóra, õ jót aludt a kendõben rajtam, én meg hallgattam tovább a zenét.

Ágci! Akkor majd fogyókúrás lepényt keresek neked! Kép Olvastalak a Kismamában! Kép

MancsiManó! Igen, a tûzijátékot VIP helyról néztem, a Kútvölgyibõl nagyon jól lehetett látni, és még nyomorogni sem kellett. Luca aludt végig, én meg a szobatársnõm kisfiát dajkáltam, szegénynek nagyon fájt a pocakja.
Ne aggódj, hogy Dorka lassabban fejlõdik, fogsz te még eleget rohanni utána! Luca már jó ideje mászik (mint a golyó) és feláll, de azt nem nézi, hogy olyan dologba kapaszkodjon ami elég stabil. Az ágyba kapaszkodva ügyesen oldalazgat, a legújabb pedig a lépcsõmászás. Néha pár másodpercre elfelejt kapaszkodni is, aztán nevetve az ölembe vetõdik. Nagy csibész, ha egy pillanatra nem nézek oda, máris a virágföldet rámolja ki a cserépbõl a földre és a szájába (vagy bármi mást, amit a földön talál). Dorka miket eszik? Luca fõleg szopizik még, van, hogy mást nem is nagyon fogad el. Eleinte nagyon tetszett neki, hogy új ízeket kap, mindent megevett amit adtam neki, aztán azt mondta, most elég egy idõre. Mostanában megint többet eszik. A túl híg dolgokat nem szereti, a sûrûbb, vagy darabosabb jobban tetszik neki.

Márti! Ismerõs a helyzet, Luca sem akar mostanában túl sokat aludni, inkább felfedezõsdit játszik. Én meg leragadó szemekkel és remegõ lábakkal követem. Szopi közben õ is gyakran kapkodja a fejét cicvel a szájában, fõleg ha Zsófi is itthon van. (Akkor nagyobb a zaj. Kép)

A taliban mi is benne vagyunk, jövõ héttõl Zsófi (3.5 év) is itthon lesz velünk, vele úgyis mászkálni kell.
Puszi mindenkinek
Andi és Luca

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Balu még ugyan nem jár, még csak nem is áll, szóval még odébb van a dolog, de én úgy gondolom, hoyg amíg az utcán nem jár önállóan, addig felesleges neki cipõ.
Most szaladok, mert már a szomszéd szobában jár Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
A mi hiányzó adataink:
Kórház: Szent János kórház, Budapest
Lakhely: Budapest

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 

 
 

Sziasztok!

Márti,
szerintem menjetek el egy babacipõboltba és próbáljatok fel egy cipõ vagy szandit. A próba nem kerül pénzbe, az eladónak meg nem kell tudnia, hogy csak a méret miatt próbáljátok. Megköszönöd, nem veszed meg, anyukádnak pedig meg tudod mondani a méretet.Kép

A mamusz egy éppen járnitanuló, totyogó gyermeknek nem igazán ideális. De javítsatok ki, ha rosszul gondolom! Sokminden ott és akkor dõl el. És nemcsak feltétlenül a lúdtalp meg ilyesmi, hanem bizony a gerinccel is összefüggésben van (izmok, lábcsontocskák stb.). Szóval erre kell áldozni az elsõ idõkben.

Christi,
Nagykanizsán van Tesco vagy ilyesmi? A közelbe megyünk nyaralni önellátósba, és ha van feleslegesen nem akarunk vinni.

Andi3Kép

Zsu,
olvastad az Aludj jól gyermekem címû könyvet? Melegen ajánlom! S mivel már Dorottya betöltötte a fél évet, a módszert meg lehetne próbálni. Egy próbát megér!Kép
Mikor fürdetitek a kicsit?

Amúgy mi jól vagyunk, fél órai nyüglõdés után elpihent a kisfiam. Én azt szoktam csinálni napközben, mikor látom, hogy nagyon álmos, de nem tud aludni, berakom a kiságyba, és bemegyek, megnyugtatom, de nem veszem ki. Gyakran bedugom a fejem mellé, hogy meg tudjon ölelni, érezze az illatomat, de nem veszem ki. Kijövök, ha nem nyugszik meg, megint bemegyek pár perc múlva, ugyanez. 3-4 után teljesen megnyugszik és elalszik. Ja, és ha felriad mondjuk egy fél óra múlva, akkor bemegyek, megigazítom a cumit, ha éppen kiesett, megsimogatom a buksiját és kimegyek. Ez általában jól mûködik még alszik nem ritkán több mint egy órát. Így estére sem fárad el, még mikor hazajön apa akkor is jókedvû. A délutáni alvás pedig általában együtt a nagyágyon zajlik, a 2 körüli szopi után.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok !

Úgy látom szépen szaporodunk.
Hiányzó adatok: MÁV kórház / Budapest XV.ker.

Nem tudok hála istennek hozzászólni a hisztis alvás témához. Este fõleg alig, hogy megfürdetünk, vacsora és Máté baba szépen szunyókál. Napközben kis nyekergésekkel tudatja, hogy álmos, eddig csak hason aludt, mostanába már néha hanyatfekve is sikerül neki elaludni. Igazábó ebbe még nincs rendszeresség, teljesen változó, hogy mikor és mennyit alszik.
De most éppen éhes, úgy-hogy mennem kell.

Szeintem a táblázat, haúgy nagyjából elkészül, akkor akár mindenki ki tudja nyomtatni magának. Ha megvan az osztály elég kb 2 hetente, úgyis kialakul a törzstagság a változásokat pedig így is nyomon tudjuk követni.
Csak így az elején nagyon zûrös, mert hála istennek túl sokan vagyunk, és a nevek valamint a korok keverednek.

Találkozunk?

Majd jövök még
Zkati+Máté
zkati
 
 


Sziasztok!

Hangával ma gyógytornásznál voltunk, úgyhogy azért jöttem ilyen késõn. Ngyon szépen halad, fejlõdik a jány, azt mondták. A masszázs felétõl ordított, mert ugye fáradt volt, aztán amikor vége lett, cicizett, és úgy bealudt, hogy hazáig fel sem kelt. Itthon is csak azért, mert a sógoromék kutyája felugatta.

Hú, jó sokan lettünk! Igyekeztem az adatokat jó helyre írni, de ha valami nem stimmel, szóljatok, javítok!

Hozzátáplálás: Én már Hanga négy hónapos kora óta próbálkozom vele. Mérhetõ adagokat viszont csak kb.3-4 hete eszik. Az elején utálta az almát. Most már szereti. A legfinibb viszont az alma-õszi (hipp).

Zsuzsi,
nálunk úgy van az esti alvás, hogy elõtte kb. fél kilenckor elkezdjük a fürcsit, aztán utána szopi, és általában ebbe már simán belealszik. Amikor mégsem, akkor jön a másik cici, na akkor már 90%, hogy alszik. Ha még most sem, akkor egyszerûen leteszem a kiságyába, jóéjszakát kívánok neki, és kijövök. Na, amikor öt perc múlva visszakukkolok, már alszik.Kép Betakargatom, megpuszilgatom.

Napközbeni alváshoz nálunk beválik még a babakocsi, vagy ha itthon vagyunk, akkor bebújunk a mi ágyunkba, és ott altatom el.

Márti, Andi,
szopiügyileg nálunk is ez van.Kép Minden sokkal érdekesebb, mint a cici, pedig õ "szólt", hogy akkor most enni kérne...Kép

Még annyit, hogy az elõbb ebédeltünk Hangával. Jött volna a szopi után a fõzelék is, de az én kisbabám úgy, de úgy bealudtKép, hogy most nincs fõzi. Ehelyett édesen alszik az ágyunkban.Kép

Megvan már a táblázat is, mindjárt fel is rakom.

Sziasztok

Szila
szila
 
 


Szóval itt a táblázat, ha valamit elírtam, szóljatok.

Évi, azért a lista végén vagy, mert a pontos dátumot nem tudom.

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Momo Timi 2001. október 8.
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
Bgabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29.
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17.
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX
Zkati Máté 2002. március 27.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Kanga-Zsebibaba Blanka 2002. május 27.
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Szila
szila
 
 


Még valami.

Szerintem a testvérek életkorát bele lehetne venni, így a nagyobb, egykorú gyerekek témáiban is összetalálkozhatnának az anyukák. Persze fõ téma a 0. osztály!!!!!!!!
Nálunk: Gábor/14 Barbara/8

Csak ha gondoljátok....

Zkati
zkati
 
 


Kati!

Nem rossz ötlet, nálunk: Annus 6 éves lesz júliusban, és Julcsi 3 éves múlt február végén.

Úgyhogy többgyerekes anyukák írjátok meg ti is az idõsebb gyerkõcök életkorát!

Hozzátáplálás. Nálunk Bánk még csak egy hete kap fõzeléket, gyümölcsöt sem eszik túl nagy mennyiségben. A gyümölcsök közül a Hipp õszibarack-alma, õszibarack-banán-alma és a Kecskeméti szilva volt az ami leginkább tetszett neki. A fõzelékek közül a finomfõzelék nem volt túl nyerõ, de a paradicsomos krumpli és most a Kecskeméti sütõtökpüré nagyon tetszik neki. Szóval mi is még csak kóstolgatunk inkább, és fõ kaja a szopi. Ja, és néha hajlandó meginni a Kecskeméti õszibaracklevet, a többivel nem sokat foglalkozott eddig.

Alvás témához. Bánk velem alszik, hála Istennek jó nagy ágyunk van, így elférünk hárman vígan. Nem is akarom még egy jódarabig külön tenni, a kisebbik lányommal (Julcsi) is az vált be hogy velem aludt másfél éves koráig. Akkor megvívtuk a magunk kis csatáját az Aludj jól gyermekem c. könyv útmutatásai alapján, de 3 nap múlva már a saját ágyában aludt a nõvérével közös szobában. Nálunk az együttalvás vált be, fõleg mert a kisfiam még éjszakánként néhányszor szopizik.

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Norcsi(ék)
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Alvásnál nálunk az vált be, hogy csak akkor tettem az ágyába amikor álmos volt, vagy alvásidö volt. 1-2 napig nagy sírással aludt el, de azóta is önállóan elalszik rövid idön belül, ha leteszem.
Mi már 1 hónapja kóstolgatjuk a kajcsikat, mert nem annyira fut a kijelzõ a mérlegen. 1 hete még 7,5 kilo volt Hanna, pedig szép nagy súllyal született. Ehhez mondjuk 73cm, szóval szép hosszú.
Most éppen jó sírós éjszakán vagyunk túl és azóta is nagyon rág mindent és most jobban folyik a nyála is, szóval útnak indultak a felsö fogak is.
Na megyek is, mert egyre nagyobb a társaság igénye. és ebben a csúnya idõben sétálni se nagyon tudunk menni.

Pussz mindenkinek
tikk
 
 


Szila!
Teljes neve : Blanka Flóra
Született : Szt. István kórház
Lakunk : Budapest , VII.

Tesó : Gergõ Tibor
Született : '99.06.15.(Szt.István)

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szila!

Köszönjük a táblázatot! A mi hiányzó adatunk: Békásmegyer (Bp. III. ker.)

GOrsi! Én úgy gondoltam, hogy majd augusztusban kezdek el mindenféléket adni Helenának. Akkor tölti be a fél évet. Remélem addig elég lesz a tejem! Sokszor estére már igen gyéren van. Pedig direkt annyiszor szopiztatom, ahányszor csak elfogadja! Tényleg egy kicsit fura itt is "levelezni" olyanokkal, akikkel az elsõ napok, hetek-ben is "beszélgetünk".

Szerintetek fél éves kislányt már be lehet majd vinni gyerekmedencébe? (Olyanba, amit bárki használhat. Valószínûleg Gyulán nyaralunk majd.)

Menta és Helena
menta
 
 


Sziasztok!

csak egy kicsit dicsexem, aztán megyünk kajálni.

Hanga 1/2 13-kor evett utána ugye jól bealudt, aztán miután felraktam a táblázatot, mentem én is aludni és most keltünk felKép

Este igyexem a módosult táblázatot feltenni.

Hozzátáplálással kapcs.: én is azért kezdtem el, mert a súlyfelõdése kicsit gyengus volt. Most se olyan hû, de magas, a dokinénink azt mondta, hogy nem lesz egy dagi kisgyerek, õ ilyen alkat és kész. Csak a másik doki kicsit súlymániás.

Szila

Ui: nekem is furi egy kicsit, de majd hozzászokunk, nem igaz?
szila
 
 


Sziasztok!

Van még hely az osztályban!!?? Szívesen felvételiznénk a kisfiammal, aki 2001. jún 18.-án született (mindjárt 1 éves!!!) Bp.-en a Szent Margitban. Robertnek hívják. Van egy nõvére is, de õ már 3 éves elmúlt.

Sophi
sophi
 


Szila

Szóval itt a bõvített táblázat, immár a plusz oszloppal, amiben a tesók szerepelnek (csak azokat írtam bele, akik külön kérték).

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Momo Timi 2001. október 8.
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
Bgabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29.
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17.
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX
Zkati Máté 2002. március 27. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. Gergõ Tibor(3)
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv

Szila

Ui: OFF: eladnám v. elcserélném a babazsákomat (egyszer sem használtuk, mert nem vált be) hordozókendõre.
Szila
 


h-76z
-
-áõ


ezt Hanga írta Nektek!Kép

Szila és Hanga
Szila
 


Sziasztok!jo volt latni a nevemet a táblázatban egy kicsit máris otthon érzem magam.Tényleg mostanában kezdem magam egyedül érezni az egész család este jön haza és csak szülés elött költöztünk ide,nem ismerek senkit.Azt hittem hogy nálunk nehéz ügy az alvás az átlagnál de látom van ennél rosszabb is .Ajsi baba rendszertelenül alszik,és nappal igazából csak 1 honapja alszik,addig csak szunyokált 20-30 perceket.kiszámithatatlan az esti alvás is,hol 8kor hol11kor alszik el.Az éjszakát többnyire átalussza,van hogy néha felsir,de volt már olyan is hogy vigyorogva felébredt az éjszaka közepén és játszottunk egy orát.A hozzátáplálásrol sokat gondolkodtam hogyan lenne jo,5honapig csak szopiztunk,ekkor követelni kezdett mást is,elöször csak gyümölcslevet kóstolgatott,most a délelötti szopi után kap gyümölcsöt és a déli után egy kis fözit.hust még nem igazán.egy fél bébiételes üveg az adagja.
jol értettem,hogy Luca baba anyukája a fitt mamában szerepelt Andi?végig szurkoltam a fogyásodat,majd sirtam hogy te is babát vársz mint én-mit tesznek a terhességi hormonok!
a hiányzo adataink:Máv Kh.Bp.és a lakhelyem Bicske.bocs kicsit hosszura sikeredett
bea
 


Sziasztok

Kezdem mégegyszer, mert minden elszállt az elõbb.

Szila:
Nekem van egy hordozókendõm és neked adom nagyon szívesen. A kismama elõfizetésével nyerte, de valahogy nem tudom magamra tekerni, és nem is igazán érzek késztetést hozzá, hogy megtanuljam, nálunk bevállt a kenguru, de inkább a hodozó, mertálltalában kocsival járunk mindenhova.
Szóval csak valahol össze kellene futnunk és már a tiéd is, csak a használati utasítását kutyultam el valahova, az nincs meg.

fent már írtam, csak úgy látszik elkerülte a figyelmed: MÁV kórház lakhely: Budapest XV.

A tesók dolgában úgy látom én vezetek. Ne csináljátok ezt velem, túlságosan öregnek érzem így magam köztetek, de legalább szembesülök már a kamaszkor problémáival is.

Jó sokan lettünk örülök neki.

Más: Nekem utazóágy kellene, természetesen minnél olcsóbban. van tippetek? Úgy tudom abbó is több féle van. Látott már valaki közelrõl ilyet? Milyen fajtákba létezik? Igazából nincs kedvem végigjárni ezer üzletet ezért.

Köszi a válaszokat elõre is

Zkati
zkati
 
 


Sziasztok

Andi3
Mi nem nagyon láttuk a tûzijátékot ráadásul Dorka a kék fény alatt barnult, mert szegény egy kicsit besárgult./
A lány mászni nagyon érdekesen tud hátrafelé és csak a kezét használja a lábait nem,igy kicsit úgy nézz ki mint egy kis fóka.
Nálunk a legkevesebb gond az evéssel van szinte minden evõ a csaj talán csak a zöld kajákat nem szereti/borsó,brokkoli,sóska,spenót/.Sajnos mi elégg hamar abba hagytuk a szopit.Nem nagyon szerette ,mert meg kellett érte dolgozni a kakilás se nagyon ment hízni se nagyon hízott.Úgy hogy 1/2 évesen feladtuk,viszont a kanalas kajálás nagyon bejön neki.A mostani sláger a kifli csücsök 2 foggal nagyon ügyesen tudja rágcsálni.

A héten már nem nagyon tudunk írni,mert megyünk a nagyihoz.
Vasárnap jövünk haza,remélem jól fogja bírni a Manó.

Alvás téma : nálunk napi 1 szunya van,ha egyedül alszik akkor max.1/2 óra,ha együtt alszunk akkor 2-3 óra .Bár nekem sem ár,mert túl sokáig vagyok fent. már most izgulok ,hogy mi lesz vele ha egyszer óvis lesz és d.u.aludnia kell.Este ált.9 körül magától elalszik és 6 körül kell.
Na sziasztok
Mancsi+Dorka
mancsimanó
 
 


Sziasztok!

ZKati!
Utazóágy témakörhöz. Nekünk a Hauck van, ezt nagyon tudom ajánlani, mert nagyon klassz. Egyrészt akkora kinyitva mint egy normál méretû kiságy, másrészt kicsire összecsukható, és a saját sporttáskájában könnyûszerrel hurcolható. Vannak olyanok is amelyek sokkal kisebb méretûek mint a kiságy, és olyanok is amelyek lapra csukhatóak, mint mondjuk a járóka. Ez a legkevésbbé praktikus. Hát igazából beszerzési forrásként a Kismama börze a legjobb, de errõl most lekéstél és csak õsszel lesz a következõ. Talán valamilyen baba-bizományit kellene megcéloznod ahol olcsón jó kiságyat kaphatnál.

Szila. Nagyon klassz a táblázat!

Andi3. Zsófit nem diktálod be a testvérek közé?

Sziasztok, jó éjszakát!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi is jelentkeznénk az osztályba.
Kislányom, Lili, 2001. október 28-án született Szegeden, itt is lakunk.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Szila! Zsófit is beírhatod a táblázatba, szül. 1998.dec.25. (Most látom, hogy Hanga is karácsonyi baba Kép)

Bea! Luca babám ugyan nekem van, de tudtommal nem szerepeltem a Fitt mamában (és nem is fogyam rengeteget...)Mibõl gondoltad, hogy én vagyok?

MancsiManó! Jó nagyizást nektek hétvégére!

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


SZiasztok!

Nálunk az alvással nemigen szokott gond lenni, Ármin általában elalszik magától, ha álmos. Ezért aztán nem is alszik mindig ugyanott: kiságy, járóka, mi ágyunk - és bárhol idegenben is. Vagy az ölemben, azt is szereti. Szeret persze elaludni szopi közben is, és van is rá eset, hogy így alhat, de nem létszükséglet. A tegnapi megõrülése után ma roppant kedves és kezes volt, sokat aludt, hancúroztunk nagyokat az ágyon, most pedig már az éjjeli álmát alussza (ez abban különbözik a nappalitól, hogy hálózsák van rajta). Mostanában viszont sokszor felsír álmában, van, hogy egyáltalán fel sem ébred közben, csak zokog, van, hogy fel is ébred, de akkor is zokog Kép Lehet, hogy rosszat álmodik? De mit? Nem hiszem, hogy nagyon sok negatív élmény érné - egész konkrétan nem is tudom, mi érheti? Hogy pld. nem tud nmegcsinálni valamit és az kudarcélmény neki? Vagy azt álmodja, hogy eltûnök egy percre a szeme elõl? Ébren cseppet sem sírós, nagyon is kiegyensúlyozott és boldog! És ezért mindent meg is teszünk, hogy így is maradjon! KépKépKép
Mára olyan önbizalomra tett szert a négykézlábalásban, hogy megpróbált fél kézen támaszkodni és a másikkal egy játékért nyúlni. Hát, ez azért még nem megy! Majd holnap! Kép

Ágci! A cipõpróba jó ötlet, köszi! Ma jártunk cipõboltnál, de nem jutott eszembe Kép, olvasni meg csak most olvastam.

Bea! Ti is MÁV? Hurrá! Nehogy elund magad otthon! Nagyon jó társaság gyûlt össze, ahogy látom! Nagyon különleges neve van a lányodnak (és nagyon szép is Kép)! Honnan? És jól értettem, hogy jön a következõ?

Andi (és mindenki)!
Ha nem muszáj, ne levlistázzunk!!!!! Az én levelezõrendszerem nem bír el napi 20-30 levéllel (+ a többi egyéb levelem), a képeket nem tudomk megnézni, alig gyõzöm kitörölni a sok küldeményt, hogy ne teljen be a postaládám, mert akkor sajnos minden többit visszaküld a feladónak, a gépem folyton lefagy, ezer vírus kering... Szóval, én nagyon nem szeretném! Szerintem mindenki meg tudja ítélni, hogy mit szán a nyilvánosságnak, azt írja lem, amit meg nem, azt írja magánban annak az egy-két embernek, akinek szánja. Persze, nem várom el, hogy mindenki egyetértsen a véleményemmel, csak a kérésemet akartam alátámasztani néhány érthetõ indokkal.

Zkati! Nem hiszem, hogy olyan öreg lennél! Kép Nekünk van utazóágyunk, most utazunk el vele, eddig az erkélyen használtuk rövid idõkre, arra teljesen evált. Kis súlyú, könnyû összeszerelni - majd meglátjuk, nyaralás után!

Minden frissen érkezõnek Kép Nagyon örülök, hogy így beindult a topik! Csak azt nem tudom, egyheti nyaralás után hogy fogom majd végigolvasni a termést! Már elõre elvonási tüneteim vannak Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Ma már egy fél barack levét elnyammogta Réka, de nem igazán lelkes. Szerintem nem elég édes neki, de úgy tudom, hogy mindent úgy kell adni neki, ahogy a természet megalkotta, vagyis hogy nem szabad édesíteni.
Mondjuk én még nem nagyon akarom elkezdeni a fõzelékezést, ezzel a gyümölcsözéssel szerintem elleszünk még egy darabig. A fejlõdésére nem lehet panasz, ha ilyen ütemben folytatja, 6 hónapos korára megtriplázza a születési súlyát!
MOst 8 kg és 68-69 cm. Ja és a lába 10 cm!Kép

Jó éjszakát!
Zafi és Réka
zafi
 
 


andi3:a névazonosság miatt,meg biztosan valamit félreértettem a beszélgetésekböl.de azért örülök nektek,szép név a Luca,különleges.
Márti:szerintem is jo a csapat,kezdek rájönni az izére a dolognak.Nem várok babát,ugy másfél év mulva tervezzük a következöt,de már alig várom.Az Ajsa nevet egy világos szinü vastagabb utónévkönyvben találtam-többféle is van,nem mindben van benne-az ajak szóból származó ösi magyar név.addig én sem hallottam még.Nem kellett külön engedélyeztetni sem.
Zafi:szerintem majd rájön Réka az evés örömére,ne aggódj.Ajsika is kiköpte az almát az elején,ekkor jött a gyümölcslé,pedig ugy gondoltam hogy ilyen "müizéket"nem adok majd,de hát ember tervez....és persze az alma-sütötök,meg a kül.üveges gyümölcsök nagy sikert arattak.Most banánt meg üveges gyümit kap,várjuk a friss gyümölcsszezont.Ha Réka nem kéri türelmetlenül a hozzátáplálást,hagyj nyugodtan idöt neki.A sulya miatt se aggódj,Ajsi 4250gr-al született,és éppen csak 7kiló 6 hónaposan,de szépen fejlödik,egészséges,minek kéne aggódni?Valószinü ilyen tipusu.A legtöbb gyerek nem fér bele az átlagba.
bea
 


Sziasztok!

Végre eljutottam ide én is :-)
Adatok: Rebi, Ildikó CSENGE, 2001.11.07. MÁV Kh., Bp. II. ker.

Zsuzsi
mi nemsokára (amint sikerül megvenni) kipróbáljuk alvás ügyben az Aludj jó, gyermekem c. könyvet ... a tapasztalatokról itt is van egy topik (1,2, majd 5 perc múlva visszamegyünk és... címmel). Nekem a szülésznõ ajánlotta, akivel összefutottam a gyereknapon ...

Mi ma jutottunk el odáig, hogy végre megevett egy kanálnyi szétnyomott rizst Kép az almát egyelõre utálja, a répát nemkülönben. Most próbáljuk majd ki a meggyet, õszibarackot, meg még pár zöldséget, gyümölcsöt... Most még mindent fõve, nyersen majd akkor próbáljuk, ha megeszik egy rendes adagot a fõzöttbõl...

Zafi
Az anyatejhez szokott babáknak nem csoda, hogy az édes ízlik... Nálam pl. a tej eleje rettenetesen édes szokott lenni Kép

Csenge nem egy óriás, de amilyen kis sajtkukac, tiszta csoda, hogy a heti 10 dekája még így is megvan ... Most meg, hogy már mászkál is, fõleg nem valószínû, hogy rohamosan hízni kezd Kép

Nekem meg már aludni kellene, mert ki tudja, mit hoz az éjszaka ... lehet, hogy több foga is jön egyszerre ...

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


BMarti!
Madike is zokog neha almaban, en is azon gondolkodtam, hogy miert is sirhat. Mi rosszat almodhat? Aztan kaptam egy babakonyvet es abban irjak, hogy a baba 9-12 honapos koraig vissza tud emlekezni a szuletesere, vagy pedig visszaemlekszik az oltasokra. De lehetnek egyeb "rem" almai is, pl: egy idegen szemely aki nem tesz jo benyomast a babara. Utcan, boltban barhol lathat ilyet. Hogy mennyire igaz amit a konyv ir nem tudom. Hisz Madike napkozben -ha fent van - egyfolytaban mosolyog vagy gagyog. Eleg csak kozel menni hozza es mar mosolyog es rug-kapal.

Most a legujabb dolog, hogy naponta tobbszor is nyaladzik. Eleg korainak tartom meg, hisz most lesz penteken 2 es fel honapos. A noverkeje ilyen korban meg nem csinalta. Van hogy napi 4-5 eloket is benyalaz. Nalatok mikor kezdte a baboca ezt csinalni???

Es felfedezte mar a ketkezet is, most ez a legnagyobb szam nala, kepes jo hosszan nezegetni. Igy szorakoztatja magat, ha egyedul van.

Lassan megyek aludni, megprobalom elore kialudni magam(van ra par honapom Kép, meg mielott beindul nala a fogzas, mivel olvasom, hogy a babocak nem nagyon alszanak. A nagyobb lanyomnal akkor vettem eszre, hogy kibujt az elso ket fogacska mikor bufiztetes kozben jol a vallamba harapot. De Madike teljesen mas, na jo ezt en is gondoltam. Nemely dolgot ugy elek meg mintha elso gyerek lenne. Nagyon kulonbozo es persze a 8 ev korkulonbseg is adja ezt.

Na nalunk eleg kesore jar. Madike is reg alszik, mar csak ram var az agy.

Szila!
Nalunk Madison noverkeje 8 eves.

Andysj es Madison
andysj
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk egy újabb sírós éjszakán. Most is elég nyügös. Bár játszani lenne kedve, de aztán rájön, hogy valami nem stimmel. Visz mindent a szájába, lehet a fogai vacakolnak megint.
A súlyát ö sem duplázta, lehet ö is olyan mint Ajsi baba. Nincs vele gond, jól fejlödik, jól fejlödik a lustasága is, mert neki tökéletes hason, néha visszafordul, ha viszi a lendület valami után.Kép
Mindenkinek kellemes napot, talán ma már lesz séta idõ is.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, errefelé csak BAlu hízik brutálisan. Már túl van a megháromszorozáson. Mondjuk õ kis súllyal született. 2,9kg-val született, és most 8,5 hónaposan 9,3kg. 6 hónaposan 8kg volt. De most már szerencsére csökken a havi gyarapodása, mert ezt én már nem bírom karizomilag követni Kép

Andysj: nálunk csak napközben meg az elalvással volt gond a fogzással. Ha már végre aludt, akkor csend és nyugi volt. Már 4 foga van, de úgy tûnik, megint jön 2.

Akiknek van már foguk vagy nagyobb gyerekük Kép Mikor kezdtétek mosni a baba fogát?

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szila!
Nekem is írhatsz be testvért, Flórián, 28 hónapos (2000.01.24.)

Zafi!
Hát semmi panaszod nem lehet Rékára, igazán szépen fejlõdik KépKép

Andysj!
Nekem a fiam volt olyan, hogy 2 hónapos korától úgy folyt a nyála, hogy állandóan át volt nedvesedve mindene.
Vártuk is, hogy biztos jön a foga, erre 11,5 hónapos volt, amikor az elsõ kibújt neki.
Most a lányomról nem mondanám azt, hogy patakokban folyik a nyála, szerencsére.

BGabi
bgabi
 
 


Cory!

Mi rögtön az elsõ fog után, amikor már teljesen kinõtt, elkezdtük mosni a fogát, de az inkább szoktatás jellegû volt. Most már Õ mosogatja úgy-ahogy magának, de nem rendszeresen még. Teljesen egészségesek a fogai, igaz ezt valószínûleg örökölte.

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok Lányok!

Elfogadtok még új jelentkezõket? Benedek 2001. szeptember 23-án született. Jelenleg kb. 9 kg, 78 cm. Kúszik, mászik, félkarosan ücsörög, tegnap pedig felállt. Foga kettõ van, testvére nulla.

Peni
tothe
 
 


SZiasztok!

Már archívunk is van KépKépKép

Andysj! Én nem BMárti vagyok! Úgy láttam, õ még nem járt erre! Neki Picilacija van, nekem Árminom!

Bea! Akkor én is keverek ezt-azt! Bocs a megelõlegezett pocakért Kép

Hová lettek pld. Kata Sárival, Kuga Balázzsal, Momo Timivel??? Számoljuk ám a hiányzásokat! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Hiányzó adataink: Sári Bp-en született a Kútvölgyiben, Budapesten lakunk, Gazdagréten.
Egy bátyja van, Dani, 2 éves.(2000.05.14).
Kata
 


Marti!
bocsi, nem volt szandekos a keveres!! Csak van olyan, hogy egymas utan olvasom a topikokat es ugy latszik most bekevertem az azonositokkal. Valojaban neked irtam! Bocsi!

Cory!
Mi mar most mosssuk a foghelyet Madikenek! Vizes pelussarokkal at szoktam torolni neki estenkent a foginyet. Ugyanis a fogorvosom mondta, hogy igaz nincs meg kint a fog, de napi egyszer nem artana attorolni. Fo az elovigyazatossag. A nagyobb lanyomnal amikor kibujt a fogacskaja elkezdtuk a fogmosast.

Andysj es Madike
andysj
 
 


Cory
Azt olvastam, hogy már az elsõ fogtól el kell kezdeni a fogmosást, de nem feltétlenül fogkrémmel (megeszik a babákKép ), elég ha rendszeresen ledörzsölitek ill. kefélitek.

Ez a nyálcsorgás nálunk is nagyon megy + már több mint 1 hónapja rendszeresen rágcsál Peti, sõt harapdálja a vállunkat is, de fog sehol. Pedig már volt néhány olyan napunk, hogy csak a fogzásra lehetett fogni a sok nyûglõdést. Van úgy, hogy csak az ujjamat hajlandó szopogatni ill. harapdálni, de olyan erõvel csinálja és olyan hosszú ideig, mintha az élete múlna rajta Kép Legalább ha látnám, hogy duzzad az ínye, de semmi.

Felébredt a kölyök, úgyhogy sziasztokKép

Gorsi és a 4 hónapos Peti
gorsi
 
 


GOrsi!
Nálunk is hasonló a helyzet nyálzás és vállrágogatás ügyben! Persze nincs még fog csak a jobb alsó szemfoga látszik ki az íny alól, de nem piros és nem is mozdul.

Képzeljétek! Tegnap vettünkjárókát és ma össze is szereltem. Szegény férjemnek rosszul is esett, hogy nem õ szerelhette össze, de hát nem tudtam megvárni! Kép

Na! csak 5 percet aludt, úgyhogy mehetek is, pedig még mosogatni is akartam! Kép

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Na, rakok egy új táblázatot. Remélem mindent beleírtam.

Nyálügyileg mi is hasonlóan vagyunk, ömlik ezerrel a nyála, mindent rág, de én még fogacskát nem látok. Ja és amikor a keze a szájában van, mindenféle fura hangokat ad ki.Kép

Ráadásul már kéne aludnia is, mert nem fogja bírni így este, de halovány jele nincs az álmosságnak.Kép

Üdv

Szila

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(4,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Momo Timi 2001. október 8.
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX tesó(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
</pre>
Szila
 


Az egész elsõ sort pirossal akartam írni, majd legközelebb. Na megyek, mert uram, s parancsolóm szólítKépKép

sziasztok

Szila
Szila
 


Sziasztok!Hasznos olvasni a soraitokat,ráadásul az ember egyböl nem érzi magát olyan egyedül.
A nyáladzásról:Ajsi is 2 hónapos korától nyáladzik,de fogacska még sehol.
Az éjszakai felriadások nálunk is vannak,szerintem is érik a babákat kellemetlen benyomások napközben,lehet nekik is rossz álmuk.ráadásul nemcsak a szülésre emlékezhetnek,hanem a magzati korra is.Kineziológusként sokszor dolgozom ezzel az idöszakkal,el se hinnénk,milyen meghatározó idöszak.
Lenne egy kérdésem hozzátok:kinél hogy müködik az a dolog hogy a babóca egyedül játszik a járokában-kiságyban...-miközben az anyuka valami mást csinál?Nálunk nem nagyon akar müködni,pedig folyton próbálkozom,de 5-10-20 percnél tovább nem marad.Képes 15-percig visitani,amig kiveszem.
Pedig nem akartam-akarom elkényeztetni,ölbe szoktatni,de mintha nem csak rajtam mulna a dolog.Van ötletetek,vagy majd elmulik ha járni kezd?A barátnöm gyereke 1-2 órát is elvan a járókában...a mázlista!
Ja és hogyan teszitek oda ezeket a mosolygós arcocskákat a szövegbe?
bea
 


Sziasztok!

Cory, fogacskákhoz. Én a lányoknál is azt csináltam hogy amikor kibújtak a fogacskák akkor csak pelussal dörzsölgettem naponta, csak azért hogy megszokják hogy valamilyen matatás folyik a szájukban. Aztán mikor egy évesek voltak, akkor kaptak fogkefét (Julcsi talán elõbb is), és ezzel sem igazán mostuk még a fogait, hanem odaadtuk hogy fürdés alatt rágcsálja. Ezt egy fogorvos baráti házaspár ajánlotta hogy az õ gyerekeiknél bejött. És egy idõ múlva (már persze nem ugyanazokkal a fogkefékkel, mert azért így elég hamar elnyûtték õket) meg elkezdtük mosni, Elmex zselével elõször, majd utána jött a többi. A fogkrémet úgysem köpik ki, illetve most 3 éves korára tanulta meg pl. Julcsi hogy ne nyelje le.
Súlygyarapodás azért nálunk is szépen megy, mert múlt héten voltunk 7 hónaposak, és most olyan 9 kiló körüli súlyunk lehet. 80-as ruhákat hord többnyire, bár még néhány 74-es is rámegy.

Bea. A mosolygós archoz a következõt kell beütni, egy : és utána közvetlenül egy ). A vigyorgó fejhez meg egy : és közvetlenül utána meg egy O.
Szóval nem ördöngösség. A sírós pedig : és utána egy (.

Sziasztok, mindenkinek nagyon jó hétvégét!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


SZiasztok!

Bea! Mi is mázlisták vagyunk, mert Ármin is jól megvan a járókában - már ha épp úgy akarja Kép. SZóval, én kicsi korában folyton a karomban tartottam, ott volt szinte egész nap, hol szopizott, hol aludt, de láthatóan igényelte, hogy mindig nálam legyen. Úgy láttanm, az teszi igazán nyugodttá. Aztán ahogy nõtt, egyre többször kívánkozott ki az ölembõl, hogy szabadon mozoghasson, mostanában pedig már egész hosszan, 1-2 órát is szívesen játszik "egyedül". Ezt azért persze úgy kell érteni, hogy beszélek hozzá, néha megsimizem, adok a kezébe ezt-azt, ott teszek-veszek a közelében, vagy ha messzebb, akkor is gyakran benézek beszélgetni. Persze, ez az elsõ gyereknél jól megy, nem tudom, a majdani tesójánál hogy lesz, hizen akkor kevesebbet tudok majd az egyikkel foglalkozni. De ez még nálunk is ráér egy kis ideig Kép

Andyjs! Semmi gond, a keveredés bárkikkel elõfordul! Én is pocakosnak hittem Beát egy félreértett mondat miatt! Kép

Norcsi! Bánk nagyon elhúzott! Igaz, Ármin is 74-80-as ruhákat hord, de még mindig "csak" 8 kg. Foga még egyáltalán nincs, bár mindig nézem, kijött-e már, mert nagyon rágicsál, de még semmi! A fogkeferágicsáltatás nagyon tetszik, majd alkalmazzuk, ha eljön az ideje!

SZila! Ezért a táblázat-karbantartásért valami külön jutalmat kéne adnunk neked! Addig is: Nagyon jó, hogy csinálod, köszi! KépKépKép

Menta! Végül is milyen járókát vettetek?

Ugye, a jövõ héten nagyon jó idõ lesz????!!!!Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok

Szila:
Kell a kendõ? Ha megadod e-mailban a címedet elküldöm postán is szívesen.

Zkati
zkati
 
 


Sziasztok!

Na, ma Réka simán bepuszilta 1 db barack levét!Kép Nagyon édi volt, ahogy tátotta a száját a kiskanálért, aztán mikor megérezte, kicsit fintorgott, de nyelte, mint kacsa a nokedlit.Kép Szerintem többet is megevett volna, ha hagyom.

Ágci! Köszi az irományt! Még nem olvastam el, de máris robogok... És máskor is "rohanj le" nyugodtan, ha jó tanácsaid vannak!Kép

Pussz,
Zafi és Réka
zafi
 
 


Zkati!

Küldöm mailben a címemet, nagyon szépen köszönöm elõre is a kendõt. Csak valahogy teljesen el voltam varázsolódva, és nem reagáltam.

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Elolvastam az elalvás gondokkal kapcsolatos hozzászólásokat és eléggé elkenõdtem, mert úgy látom, csak Dorottya ilyen problémás.:-(

Ágci: megveszem a könyvet, amit ajánlottál, most pont Könyvhét van, kint is voltam a vásáron Dorkával az esõben, persze elfelejtettem megvenni :-( Különben este fél 8-kor fürdettem Dorkát, utána szopi, de õ ezekután teljesen felébred és még jobban játszik. Mondjuk az apját csak fürdetés után látja. Dorka különben nagyon ritkán álmos, csak oltás után szokott többet aludni.

Szila: Dorka sokszor keveset szopik, így a fürdés utáni szopitól nem esik álomba, mint nálatok :-( A napközbeni altatás nagyon ritka nálunk, a babakocsit utálja, csak ha sétálunk, akkor talán elalszik max.20 percre.

Rebi: én nem tudom azt a módszert alkalmazni, amit leírtál, mert csupán 1 szobában vagyunk (kimegyek-visszamegyek). Valószínûleg túl sok inger éri és ezért sem tud nyugton aludni. Szinte mindent érzékel, és iszonyúan hangosan ordít, amit nagyon nehezen viselünk. Ebbõl az ordításból akár 1 perc is elég, mert annyira elviselhetetlen. A dokinénink is mondta, hogy elég hangos a lány.

Szóval lányok, igaz, hogy Dorottyám nagyon nehezen alszik el és keveset alszik, de napközben elvan akár egyedül is több órát az ágyában vagy a szönyegen, magától elõveszi a játékait az ágyán lévõ zsebbõl, nagyon sokat mozog, nem fekszik egyhelyben. Ha jó az idõ kb.4 órát vagyunk kint a hegyen (Gellért), bár ma is kint voltunk az esõben kb.3 órát és ennek ellenére sem fárad el, nem alszik el magától :-(

Ennyire zavarnánk egymást az 1 szobában? Vagy az apját várja meg, hogy játszhasson vele egy picit ( õ csak este 8 után ér haza)? Vagy frontérzékeny?

Zkati:
mi az Auchanban vettünk kb. 12 ezer Ft-ért utazóágyat, francia gyártmányú, és nagyon megvagyunk vele elégedve. De ne gondold, hogy olyan könnyû szerkezet ez, mert nekem azért elég nehéz, de praktikus, egy pillanat alatt felállítható és a gyerek láthatóan jól érzi benne magát. Nekünk gumi-hálós az oldala, ezt különösen élvezi Dorka, mert ahogy mozog nem veri be oldalt a fejét, jobban kilát. Még láttam olcsón utazóágyat a Metroban és a Tescoban is, szerintem, ha van idõd nézz körül vagy telefonálj körbe, hogy milyenek, a kinait nem ajánlják.

andi3: azt hiszem a barokk zene kellemesebb a babának, mint Wagner, az elég hangos lesz, lehet, hogy mégsem olyan jó ötlet elõször Wagnerre vinni :-)) fõleg, hogy Dorottya nagyon ijedõs. Majd meglátom. Különben ha érdekel vasárnap a Mûszaki aulájában lesz egy ingyenes koncert 6-kor.

nagyon hosszú lettem, bocsi:

üdv: zsuzsi és Dorottya (6 hónapos)
zsu26
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra!!!
Néhányatokat már ismerlek a chatrõl és egyéb helyekrõl, talán Ti is minket:
Tomi 2001. december 18-án született a MÁV Kórházban. Telkiben lakunk, Tominak 3 testvére van: Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990).
Mára van egy szenzációs hírem: Tomi ma hátról hasra fordult! Kép
Rossz hírem viszont: vége a szoptatásnak, elfogyott a tejci Kép
Szerencsére Tomi nem válogatós és boldogan eszi a gyümölcspépeket, Milupa rizspépeket és hál'Istennek még mindig kapunk anyatejet egy szomszéd kismamától! Kép
Kíváncsian várom a további topic-híreiteket!
Sziasztok:
bogancsi és Tomi (a többiek most apjukkal kirándulnak az esõben)

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Szia Szila!

Csak, hogy munkát adjak neked, irom a táblázathoz szükséges adatokat:-))))
Anyuka neve: Zsuzska
Gyerkõc neve: Bence
szül.idõ: 2001. június 16
szül.hely: Schöpf-Mérei Kórház
Lakóhely: Budapest XIV.
Tesó: tervben

Köszi, szia
mazsi
mazsi
 
 


Szijjjjasztoooooook! KépKépKépKépKép Énisénisénisénis!

Na végre, ide is eljutottam!

Márti,
nagyon jó ötlet ez a topic! Kép Mél majd megy! Jó nyaralást! Küldök neked jövõhétre rengeteg Kép !Kép(Tedd a kurzort a képre!)

Szila,
szegény, dolgozhatsz. Kép Virág, 2002. 03.14. Ráhel, MÁV, Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2).

Zkati,
nem is tudtam, hogy te is palotai vagy! Pontosabban merre? Ha akarod, jöhet magánba.

Zsuzsi,
az én fiamnak is nagyon kicsi volt az alvásigénye.10 hónaposan már nem aludt napközben. Tudom, Dorottya még csak 6 hónapos múlt, de lehetséges, hogy nincs igénye rá. Te mennyire vagy nyugodt nap közben? Nem lehet, hogy azt érzi, te várod nagyon az apuciját? Hogyan próbáltad már altatni? (Bocsi, ha már írtad, most olvastam el az összes hozzászólást archívval együtt, és keverednek a dolgok...) Ilyen kicsinek szerintem azért még kellene aludnia. Éjszaka mennyit és hogyan alszik?

bea,
annyira érdekel a kineziológia! Úgy találkoznék veled! (Faggatnálak órákon át. Kép) (Márti, téged is, te sem fogsz menekülni!!!!! Vedd fenyegetésnek! Kép) Ja, és egy babanetes anyukával épp azt beszéltük egy hete, hogy a babanet a legtökéletesebb ellenszere a GYES-betegségnek. Én nehezen viselem, ha egyedül kell lenni, ha baba is van itthon, mert sem kimozdulni nem tudok, sem a saját gondolataimmal ellenni, mivel õkisasszonysága ugyebár nem hagy unatkozni Kép. De társaság azért mégiscsak kell. Hát itt van. És nagyon jó! (Vegyétek bóknak! Kép)

Mennyi MÁV-os van itt! Bezzeg a MÁV-os topic haldoklik. Nem baj. Itt van élet, az a lényeg! Kép

MancsiManó,
(ez Rebeka egyik beceneve Kép), az ovis alvás miatt ne félj, a csordaszellem miatt alszanak. Legalábbis kiscsoportban a fiam még aludt, mostmát ott sem.

Valaki van, aki óvónéni? Mit csináljak a fiammal? Szeret(ne) oviba járni, ha nem volna a délutáni alvás. Élvezi a foglalkozásokat, de állandóan hajtogatja, hogy õ már iskolás szeretne lenni, mert ott nem kell aludni. Sokszor reggel is nyûgös, mert nem akar elmenni. Volt olyan betegsége, ami - a nyakamat merem rátenni - hogy az ovi miatt volt, pszihoszomatikus. Ami elég furcsa egy olyan gyerektõl, aki a csoportban a magban van, bandavezér, felnéznek rá a társai, és az óvónénik is dicsérik. ????????

Nem rossz, bemutatkozásnak...Kép Szép vasárnapot!

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Bogancsi!Kép Gyermekeink egy napon és ugyanabban a kórházban születtek!Kép Lehet, hogy találkoztunk is!
Mesélj, kinél szültél, pontosan hánykor és melyik szobában voltál, hátha emlékszünk egymásra! Én a Herczeghnél szültem, 9.42-kor jött világra Réka és a 302.-ben feküdtem/tünk.

Virág!Kép Nem tudod ebéd után, még az alvás elõtt hazahozni a fiadat? Nõvérem mindig ezt csinálta ill. mi csináltuk nõvérem gyerekeinél és ez elég jól bevált. Nem vagyok óvónõ, de nõvérem igen.Kép

Pussz,
Zafi és Réka
zafi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: