Új privát üzeneted érkezett!

okr,

sztem kora nyár :mrgreen: amúgy ebben az a gáz hogy a tavaszi topicba annyian vannak és régen,hogy mire ott képbe kerülsz meg felveszed az ütemet.................én azért jöttem a nyáriba mert itt még kevesen vagyunk és tök jó :wink: meg ha túlhordom megint úgyis nyári lesz :twisted:
május 22-re vagyok kiírva,pont egy héttel járunk most korábban mint b-ven :wink:

csináltam másikat és azt se engedi feletenni :cry:
mi lesz ha a harmaikat váromha már kettőt sem enged :mrgreen: ??????????????????????
Vendég
 


Gigi
Az első részét a vonalzónak "büntetlenül" kitörölheted!
Az img -ig,és az img utáni részkre értem.



22?Akkor 11 nap van közöttünk! :D

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr,

próbálom...........

kérdés:mit tudtok arról hogy az orgazmus méhösszehúzódást vált ki és az meg vetélést okozhat :roll:
b-nél aktívak voltunk apával végig az elején meg főleg :oops: de most vhogy jobban tartok mindentől mint az elsőnél :oops:
sztetek?szeretgetés mehet most is??????????????????míg oda nem érek a dokihoz :wink:
Vendég
 

 
 

okr,
kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi!

Látom megoldódott a vonalzó problémád. :)
Nekem nem árnéykolja be a boldogságomat, hogy tudom, hogy enm lesz több gyermekem (terhességem), mert mi háromnál tudjuk, hogy meg szeretnénk állni. :) Meg amilyen rohadt szarul is vagyok, főleg ma... :( mint vmi kriptaszökevény. :(


Anikó!

Tedd már légyszi közkinccsé azt a kalkulátort (linket), amibe, ha beírod az uh által mért adatot, kidobja mely hétnek megfelelő kb az adat. Mikor Vikit vártam megvolt, de most... :oops:

Örülök, hogy jól vagytok! Nálad nincs rosszullét??

Október 10 tényleg messze van.. :( nekünk az fekete nap, mert Vikivel kontroll uh-ra megyünk a Bethesdába. Vesemedence tágulatot találtak neki még az újszülött szűrésen, és hát nőtt, aztán meg stagnált a dolog, ami szintén nem túl jó, de még kinőheti, szóval a szülinapja előtt nem sokkal ez a kontroll. :( :?

Az uh gépekről, én 2 helyre hordom a lányomat párhuzamosan ezügyben, és hajszálpontosan ugyanakkorát mértek a Klinikán és a Bethesdában is. Lehet, hogy a terhességi az más? :roll:


Okr!
Üdv. itt! Nekem a hőmérős topikból vagy ismerős. :) Örülök, hogy összejött a második baba és gratulálok neked! :) Szerintem ide írj, mert a tavasziak sokkal előlrébb járnak, összeszokott banda. Én is május elejére vagyok kiírva, és azért nyári, mert egyrészt tuti Őt is túlhordom, másrészt az előbb leírtak miatt. :)

További szép hétvégét nektek :D , nekem meg hányásmenteset!! :evil: :evil: :evil:

Dóri
Vendég
 


Sziasztok Lányok!


Jó sokáig nem tudtam jönni.

Szép-szép, egyre többen vagyunk.

Gigi
Én tudom, hogy méhösszehúzódásokat vált ki, sőt nekem nagyon sokszor be is keményedett szex után a hasam mindkét fiúnál.
Azt mondják, hogy ha amúgy nincs semmi gond, vérezgetés, nem vagy veszélyeztetett terhes, akkor mindent bele. :lol: :oops: :lol:
Mi az elsőtől az utolsó napig szexeltünk és nem volt semmi gond.
Apa mindig azt mondta, hogy ha gáz van, akkor majd úgy csináljuk, hogy csak neki legyen orgazmusa. :lol: :lol:
Én is tudom, hogy ez lesz az utolsó trehességem - kivéve, ha ez a baba is fiú lesz -, de nem vagyok elkeseredve emiatt. Nekem mindkét fiúval nagyon könnyű terhességem volt, de azért most már jó lesz, ha elkezdhetünk tervezgetni hosszabb távra is apával.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi!
Terhes vagy? :D
Vendég
 


ildi,

köszi 8) az utolsó időben mi is napi 2X,hátha kibújik címszó alatt de meg se kotyant b-nek :shock: csak azt nem tudom már az elején hogy volt :oops: na jó,annyira emlékszem hogy mikor terhes lettem annyira rákattantam a sexre mint még soha életemben :lol: és asszem ez az egyetlen egyforma jelenség eddig a két terhességben :roll:
kérdés:öööööööööö,ha még nem voltam dokinál honnan tudom hogy veszélyeztetett vagyok e :?: ha az első problémamentes volt akkor nem?

kérdés2:miért aggódom most sokkal jobban mindenért mint az elsőnél?????????????????mással is volt ez így vagy csak öregszem :wink:
Vendég
 


Dóri

Tuti, de még nem teszteltem. Viszont mindennek keserű az ize a számban és ez biztosabb minden tesztnél.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Gigi!

Nem értelek :shock:. Annyira fiatal a terhességed, hogy ilyenkor mindenki "veszélyeztetett" ebben a korban. Igazából, pedig majd a dokid mondja, ha valóban az lennél. Bármelyik terhesség lehet veszélyeztetett, attól függetlenül, hogy az előzőekben nem az voltál.
A hasfájogálás és nyilallás is belefér az elején a dologba, az tuti, mert az nekem is volt, és megnyugatott a dokim, hogy ez tök normális méhtevékenység.

Ne parázz már! :shock:

Ildi!

Ha ennyire tutira érzed, teszteljél. Jéé, ilyet nem is hallottam, hogy keserű íz lehet. :shock: De ha ez nálad a befutó jel, akkor hurrá! :)
Vendég
 


Én nem aggódtam egyáltalán Vikinél. :) Most sem, mert lefoglalnak más egyéb dolgok. :) Aztán majd még változhat ez! :roll:
Vendég
 


dóri,

most már én nem értek semmit :shock: :lol: akkor ilyen fiatal terhesség esetén NO sex mert veszélyeztett vagyok?és akkor nem leszek veszélyeztetett ha letelt a 12 hét?és ha valami gond van azon túl is az az ember?vagy most mi van?
konkrétabban:doki nem látott,lehet sexelni vagy nem?
hasfájás,nyilalás sőt nekem még derékfájás és előjön néha :roll:

ildi,
igen,keserű szájíz nálam is dominál :? és én is elkezdtem gyanakodni mikor először éreztem :wink: hányadik napon vagy?teszteljé' má' :lol:

értetlengigi :oops:
Vendég
 


dóri,
hogy kell nem aggódni :lol: :lol: :lol: ?????????????remélem ezek csak azok a hüle hormonok mert különben brühühühühühühü nekem :evil:
Vendég
 


Gigi!

LEHET!!!!! :) :lol:
Vendég
 


dóri,
yessssssssssssssssssssssssss :lol: :lol: :oops: ez már elég konkrét volt :lol:
hogy vagy?????hányásmenentes volt a mai napod?gondoltam rád,ma du rám is rámjött :?
Vendég
 


Gigi

Szerintem mi anyák fura szerzetek vagyunk. Én is aggódtam mindkét fiúnál. Bazsikánál azért, mert nem tudtam, hogy mi a normális, Lacinál meg azért, mert addigra elfeljetettem, hogy Bazsinál is így volt. :lol: :lol:

Én szerintem egyáltalán nem gáz, hogy parázol, sőt teljesen normális.

Szerintem ha nem vérezgetsz és nincs nagyon erős görcsöd, akkor minden rendben.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


ildi,dóri,
jó hogy vagytok :)

ildi,
én most azért aggódom mert persze,minden terhesség más és más de most minden annyira másképp van mint elsőre volt......és folyton ahhoz akarom hasonlítani akaratlanul is.....és semmi nem stimmel és így minden új és nem tom hogy normális e :oops: és ez fruszrál :cry: de jó hogy azt mondod hogy normálisak az aggodalmaim :) ettől kicsit jobban érzem magam :)
olyan érdekes amúgy,mert én b-nél tökre "tudatlan" voltam,szóval nem olvastam össze annyi sz@rt mint most és éppen ezért nem is paráztam,mindent úgy csináltam ahogy éreztem és nem kattogtam ennyit mert úgy voltam vele hogy ami nekem jó az nem árt a babának sem.most meg :roll: na ja,remélem hamarosan elmúlik :)
meg sztem ha voltam dokinál azért ő eléggé meg fog nyugtatni :wink:
Vendég
 


Gigi!

én is hasonlítgatok magamban :), de mindig utólag rájövök, hogy kár, mert tök más minden gyerek, így minden terhesség is. :lol: Bár nálam sajnos a hányás ugynaz, mint Vikinél. :evil:

Parázás is normális :) :!: de alapjáratom nem vagyok az. Én vagyok a "szerencsés" típus. :lol: :lol:
Persze, pl. egy alsó határértékű AFP eredménnyel engem is meg lehetett bőgetni és kikészíteni keményen :(, de aztán túltettem magam (hála férjemnek és a nagyon rendes dokimnak), és egyáltalán nem parázok majd ezen, abban biztos vagyok.

Ma brutál délutánom volt, a reggel tökjó volt, már kezdtem örülni, de aztán megkaptam a magamét. :shock: :evil: Sült kacsacomb betette a kaput a fokhagymás krumplival. :evil:

Szóval, Ildi mikor tesztelsz? Maradsz ugyannál a dokinál?
Vendég
 


Gigi

Én mindenre azt mondtam, hogy hú ez nem normális, ilyen Bazsinál nem volt,aztán Apa mindenre azt mondta, hogy pont így volt nála is. :lol: :oops:

Dóri
Majd talán jövő héten.
Maradok a dokinál is meg a kórháznál is.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Jó reggelt!

Sorstársak :), Nektek nincs semmi tünet hányinger, rossz közérzet ilyesmi? Nálunk fokozza a jókedvet, hogy Viki is kicsit megtaknyosodott (elkapta Gergőtől) és anyásabb lett méginkább. :oops: Pedig ma be kell mennem a városba kottákért, és nem cígölném oda magammal még kocsival sem.

Az idő is sz@r.. :evil:

Dóri
Vendég
 


dóri,

dehogynem,konkrétan nem hányingerem van hanem émelygek egész nap és majd szét megy a fejem :evil: szóval én sem vagyok a helyzet magaslatán :cry: b-nél ilyenkor még azt sem tudtam hogy terhes vagyok most meg már nem is tudok hason aludni úúúúúúúúúúúgy fáj a cicim :( és ez már két hete így van :cry: mi lesz még itt............. 8)
milyen kottákért mész?minek az neked?

cupp
gigi
Vendég
 


Gigi!

sajnálom. :roll: Ezek szerint Nálad is ez van :(

Gergőmnek kellett holnapra furulykotta meg szolfézskönyv, persze a Múzeum krt-on nem volt az egyik, így át kellett vonszolódjak a Szervita térre. :evil: Nekem nem kell már. :)
Vendég
 


Sziasztok!
De rég jártam errefelé!
Gratulálok minden kismaminak!
dori_bp nem tudom, hogy melyik linkre gondolsz konkrétan. :oops:
Van egy a mamaneten (bal oldalon alul)

freeweb.hu/mama-baba/hetrolhetre1.html
http://www.babanet.hu/ultrahang.php?t=fejl

Hírtelen ezeket találtam meg.

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


csajok,

ON:ti szedtek vmi vitamint??????????mert hogy én nem :oops: ,azaz most elkezdtem a folsavat meg magne b6-ot mert kezdett kellemetlen lenni az állandó tompa feszítés hasamban meg hogy folyton görcsbe áll a vádlim :(
de ennyi bőven elég,nem?b nél ennyit sem szedtem :oops: na jó,mondjuk nála nem is volt ilyen hasfeszítés......
Vendég
 


én a szoptatás miatt szedtem eddig, ha nem is naponta, de minden másnap, ha nem felejtettem el :oops: Maternát ettem, mert ez volt itthon, sztem tökmindegy, hogy Eleveit vagy másmi.
Van a Béresnek is kismama vitaminja, azt nem ismerem.

Mondjuk nekünk, hányósaknak :roll: nem is kellene az elején ebben az időszakban erőltetni a dokim szerint. B6 vitamint eszegetek, de annak sincs túl sok hányingercsökkentő hatása. :?

Már görcsöl a vádlid? Jó hamar kezdi, nekem az mindig csak a végefelé volt és éjszaka. :evil: Arra tényleg jó a MagneB6, de a kalcium is asszem. Én iszogattam a pezsgőtabit is emlékszem.
Vendég
 


Sexy téma jó volt! :D :D Vhogy nekem is jobban esik,várandósan.Hülye dolog a természettől ,nem? :wink: Pont ovulációkor kellene ez a hév! :D :oops:

Gyógyszerszedés:Én egy rakat szert szedek,az egyik az folsav 5mg. Mindez hónapok óta.Majd egyszer,ha eljutok dokihoz megkérdem meddig egyem e szereket?! :D Ha leállít,jöht a Materna!Adával Elevitet szedtem,de ez msot vmi miatt szimpatikusabb. :D Biztos olvastam róla ,vagy ilyesmi! :oops:

Terhestünet:A feledékenységem legelőbb.Aztán folyton fáradt,és álmos vagyok.Hányingerem pedig evés után van,de akkor mindig :shock: Emiatt aztán kevesebbet eszem(szerencsére) :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Gyógyszer

Állítólag (tegnap mondta a védőnőm) most a legjobb tehesvitamina Bérestől a Gravida, mert jód is van benne és az is nagyon fontos főleg az elején.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


okr,
na neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :lol: :lol: :lol: te is sexelsz :wink: :lol: :lol: :lol:
annyira durva hogy mikor b-vel terhes lettem napi 3X is :oops:
most meg ugyanúgy akarnám de mégsem tesszük mert parázok :evil: b-vel nem paráztam :shock: nem tom mitől van ez de olyan jó lenne ha elmúlna mert megőrítem már magamat is ezzel az örökös aggódással mindenen :cry:

ildi,
meggyőztél,akkor ha szar lesz a vérképen és a dokim vitaminra utasít azt szerzem be :)
Vendég
 


Gigi
Már ugye amikor a gyerkőctől(a nagytól) sikerül :oops: :oops: ,na meg apa sem dolgozik,akkor sexelünk! :D :D


Ildi
Azt hiszem a Maternában is van jód,de majd megkérdem a gyógyszertárban,melyik,mennyi hatóanyagot tart. ebből-abból! :lol:

KépKép

KépKép
okr
 
 


Ezt találtam vitaminokról:

Gravida
Hatóanyag mennyisége filmtablettánként
A-vitamin (retinol) 2000 NE
ß-karotin 2000 NE
B1-vitamin (tiamin) 1,5 mg
B2-vitamin (riboflavin) 1,8 mg
B3-vitamin (nikotinamid, niacin) 20 mg
B5-vitamin (pantoténsav) 10 mg
B6-vitamin (piridoxin) 2,6 mg
B12-vitamin (cianokobalamin, hidroxikobalamin) 0,0026 mg
C-vitamin (aszkorbinsav) 125 mg
D3-vitamin (kolekalciferol) 400 NE
E-vitamin (alfa-tokoferol) 20 NE
Folsav (pteroilglutaminsav) 0,8 mg
Biotin (H-vitamin) 0,15 mg
K1-vitamin (fillokinon) 0,055 mg
Cink 15 mg
Jód 0,15 mg
Kalcium 250 mg
Króm 0,025 mg
Magnézium 125 mg
Mangán 2 mg
Molibdén 0,025 mg
Réz 1,8 mg
Szelén 0,025 mg
Vas 30 mg
Foszfor 96,8 mg
Összetevők száma 25

Materna
Összetétel filmtablettánként:
A-vitamin (béta karotinum formájában) 1.500,000 NE
A-vitamin (retinolum aceticum) 1.500,000 NE
B1-vitamin (thiaminium nitricum) 3,00 mg
B2-vitamin (riboflavinum) 3,40 mg
B6-vitamin (piridoxinium chloratum) 10.00 mg
B12-vitamin (cyanokobolaminum) 12,00 mcg
C-vitamin (acidum ascorbicum) 100,00 mg
Folsav (acidum folicum) 1,00 mg
D3-vitamin (cholecalciferol) 250,00 NE
E-vitamin (tocopherolum aceticum) 30,00 NE
Nicotinamid (nicotinamidum) 20,00 mg
Biotin (biotinum) 30,00 mcg
Pantoténsav (acidum pantothenicum) 10,00 mg
Kálcium (calcium) 250.00 mg
Magnézium(magnesium) 50,00 mg
Jód (jodum) 150,00 mcg
Vas (ferrum) 60.00 mg
Réz (cuprum) 2,00 mg
Cink (zincum) 25,00 mg
Króm (chromicum) 25,00 mcg
Mangán (manganum) 5,00 mg
Molibdén (molybdaenium) 25,00 mcg
Szelén (selenum) 25,00 mcg

Elevit

Vitaminok:
Kolekalciferol 500 NE
A vitamin 3600 NE
Cianokobalamin (Vit B12)0,004 mg
alfa-Tokoferol-acetát (Vit. E)15,0 mg
Tiamin-nitrát (Vit. B1) 1,60 mg
Riboflavin (Vit B2) 1,80 mg
Piridoxin-hidroklorid (Vit. B6)2,60 mg
Nikotinamid 19,0 mg
Biotin 0,20 mg
Kalcium-pantotenát 10,0 mg
Folsav 0,80 mg
Aszkorbinsav( Vit. C) 100 mg
Ásványi anyagok:
Vas 60,0 mg
Kalcium 125 mg
Magnézium 100 mg
Foszfor 125 mg
Nyomelemek:
Réz 1,00 mg
Mangán 1,00 mg
Cink 7,50 mg

KépKép

KépKép
okr
 
 


Sziasztok Lányok!
Már olvasgatlak Titeket a kezdetektől, de csak ma voltunk uh-n és ma láttuk először -eddig csak teszten-, hogy van egy babácskánk, már szívhanggal!!!
puszi, anna
6+4 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
madaran
 
 


Szia Anna!

Üdv itt és gratulálok! :) Első baba?

Dóri
Vendég
 


Anna

Üdv köztünk.


Én ma teszteltem egyet, de negatív lett, pedig cicim feszül, álmos vagyok, émelygek is. Szerintem túl korai volt még. Lacinál ugyanígy jártam.


Okr
Én is megnéztem a vitaminokat és tényleg mindegyikben van jód. :lol: :lol:

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi!

Én végül úgy döntöttem kipróbálom a Gravidát, nem mintha nagy csodát várnék bármlyiktől. :lol:

Mennyit késett a mensid?
Vendég
 


Dóri

Még meg sem kellet volna jönnie. Nem is értem, miért teszteltem.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Jaaa, akkor ez még a "nem hivatalos" eredmény. De ha úgy érzed, akkor biztos úgy van.
Vendég
 


sziasztok!
dori :) Igen, első baba. Hat évet vártunk rá, úgyhogy mindenkinél boldogabb vagyok... 4.lombikra sikerült. MÁr majdnem feladtuk a reményt, már intéztük az öribabás papírokat, és akkor....
anna
madaran
 
 


Anna!
Ejha, akkor duplán gratulálok! :):) Nektek, akkor ha lehet ilyet mondani, még inkább örültök! :)

Szép hétvégét Nektek! Felébredt Viki, megyünk is ki a kertbe. Gergő meg anyuékkal biciklitúrára ment Nagymaros környékére. Jóóó fáradtak lesznek, ha hazaérnek, addig meg rittyentek vmi fincsi kaját, holnapra meg vettem szűzpecsenyét a piacon, meg fincsi szalonnát és majd nyársat sütögetünk. Igazi kismama étel.. :oops: :lol:

Dóri
Vendég
 


Anna
Üdv,és nagy gratula! :D :D :D

Ildi
Azért pár nap múlva csinálhatnál egy újabb tesztet!Drukk ,hogy pozitív legyen+++++++++++++++++++++++++++++++

Rólam:Megfáztam. :( Irtóra fáj a torkom,és folyik az orrom.Ha lehet még álmosabb,és levertebb vagyok,mint voltam :oops:
Ha ez a baba megmarad,és egészséges lesz.....,hát nem tudom.Már 2X vagyok takonykóros,mióta pozitívat teszteltem. :cry:

KépKép

KépKép
okr
 
 


okr,

hát micsoda hozzállás ez hogy ha megmarad meg ha egészséges lesz :roll: persze hogy megmarad és persze hogy egészséges lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!stramm kiskölök,egy kis nátha meg se kottyan neki,anyukáját jobban megviseli :twisted: teázgassál és kúráld magad,meglátod semmi gond nem lesz :)

anna,
teljes szívből graulálok neketek és nagyon nagyon sok örömtök lesz a kis jövevényben abban biztos vagyok :) és üdv köztünk :D

ildi,
én is folyton azt csináltam amúgy hogy még nem is kellett volna hogy jöjjön már teszteltem össze vissza :roll: :oops: b-nél kereken 5 hetes voltam mikor először + lett a teszt pedig elhiheted minden nap teszteltem szorgalmasan :lol: :lol: :lol:
most meg hogy tényleg semmi hasonlóság ne legyen a két terhesség között már a 26.napon + lett :lol: :lol: :lol:
szóval az a lényeg hogy sztem is az még simán bepozitívulhat :lol:
és egy anya megérzése jobb miden tesztnél :wink:

mindenki:szóval csajok most segítséget szeretnék kérni tőletek :oops: az van hogy tiszta dinka vagyok :? ugye már régebben írtam hogy totál különböző a mostani meg az előző terhességem,de a világon semmi hasonlóság nincs benne,még egy halovány sem :( és az a lényeg hogy némi mellfeszülésen kívül annyi tünetem van még hogy megnött a váladék........ennyi.se álmosság,se hányinger,se pisilési inger :shock: és totál kiakadok hogy....... :evil: kérlek szépen titeket hogy nyugtassatok meg hogy veletek is így volt hogy totál más volt az összes terhességettek.....és hogy simán piszok mázlista vagyok hogy semmi bajom és nem azért van mert......:cry: :cry: :cry:

kétségbeesetthisztisgigig :cry:
Vendég
 


Gigi!

Megnyugtatlak! Gergőnél semmi émelygés, rosszullét és ilyen nyalánkságok, Vikinél pont az ellenkezője :? :evil: Tehát máris itt a különbözőség! :) Most meg nem hányok, "csak" émelygek, álmosság, rosszullétek. :cry:

Ne izgulj már, minden a legnagyobb rendben, és az tökre igaz, hogy minden egyes terhesség más és más, és ne akard folyton összehasonlítani az előzővel. :wink: (Mondjuk úgyis mindneki ezt csinálja, köztük én is, de legalább ne aggodalmaskodj ezen feleslegesen. :D )

És igenis piszok mázlista vagy, hogy ezt a sok rossz egyebet nem tapasztalod meg. :lol:

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!
Sajna nem sok időm van. Most is beteg a lányom, 38 fokos láza van.
A különböző terhességről annyit, hogy a lányommal semmilyen tünetem nem volt, se mellfeszülés, se hányinger, se álmosság, semmi! Most meg... állandóan émelygek, a melleim úgy feszülnek, hogy már fájnak, egész nap tudnék aludni. Semmi hasonlóság nincs a két terhességem között.
Mondjuk én meg a terhességi heten aggódom, hogy valami nem stimmel. 5+1-re állapított meg a doki crl 0,7 mm, ami a magzati méret táblázat szerint már legalább 6 hetesnek kellene lennem. Illetve kellett volna akkor lennem. Valaki volt uh-n ilyen korán? 5-6 hetesen?
Akkor mit mért a doki? Én ebben kérném megnyugtató válaszotokat! :oops:

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


dóri,
köszi,kicsit jobban érzem magam de tuti visszaeső vagyok :lol: úgyhogy még számíthatsz rám :wink:

anikó,
neked is köszi,te is megnyugtattál :) olyan hihetetlen számomra hogy semmi bajom.....de lassan kezdem elhinni hogy így is lehet terhes az ember :lol: :lol:
sajnos én sz uh-ban nem tudok neked segíteni mert az én dokimnál a 12 hetes az első.így fogalmam sincs az 5-6 hetesről :oops: de hiszek abban hogy egy uh gép is csak egy uh gép és tévedhet is.amúgy napra pontosan tudod hogy mikor készült a pocaklakó?mert lehet hogy azmiatt van eltérés.....
bnőmet az összes uh-n más időpontra írták ki mert mást mért és végül csak a mensi szerintihez legközelebb szült 8) szóval no para.és ha még nagyobb is mint kellene akkor meg aztán pláne ne.ezen én nem aggódnék :roll: én minden ennél jóval jelentéktelenebb marhaságon aggódom :roll: :lol:

cupp
gigi
Vendég
 


Anikó!

Gyors jobbulást Vikinek! Meg Neked is, bár tartok tőle, nálunk még betart egy ideig ez a remek közérzet. :roll:
Én voltam uh-on elég hamar, akkor volt 7.6 mm, de a legutóbbin meg az áll, hogy a CRL 5.5 mm.

Szerintem ne aggódj a méreteken, mert nálam Vikinél sokszor mást mért a doki, mint amilyennek a nagy könyv szerint kellett volna lennie. És végül 3550g lett, és minden stimmelt, ennek ellenére adódtak "méretbeli" eltérések időnként, de ez természetes is, mert másként fejlődik minden baba már a pocakban is. :) Nekem ezt mondta a dokim.

Ha aggódsz emiatt, akkor kuncsorogj ki egy hamarabbi időpontot magadnak vmi problémára hivatkozva.

Dóri
Vendég
 


Gigi, a mázlista! :lol: :lol: Én meg itt szívok a rosszullétemmel. :roll:
Vendég
 


Sziasztok LÁnyok!

Anikó

Én mindkét fiúval elég korán kezdtem az ultrahangokat. Azt mondják, hogy minnél korábban mész, annál pontosabban meg lehet állapítani a terhesség idejét.
Lehet, hogy a petezsák mérete volt ekkora. Láttátok már a szívét dobogni? Az a 6. héttől látható. Lehet, hogy emiatt állapította meg a doki korábbinak a terhességet.
Az elején még nagy eltérések lehetnek a babák között.


Gigi
Én is mindkét fiúval máshogy voltam rosszul. Lacinál mondtam is, hogy tuti lány, mert volt 1-2 mocsok pillanatom.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Köszönöm a válaszokat!

gigi83 tudom a fogantatás dátumát, csak azt mondta a doki, hogy ezt nem veszik figyelembe. Ahhoz stimm is az 5 hetes terhesség.

sildike, szívhangot nem hallottam, és a monitort sem láttam. Sajna nem egy túl közlékeny a doki. :roll: De a leletemen ez áll: (hüvelyi uh)
uterusban szabályos tetezsák, benne egy élő embrio. CRL: 0,7 cm. Vélemény: grav.s.5.
Úgy tudom, hogy csak akkor írják le, hogy élő embrio, ha van szívhang, vagy pedig látja a szívét, és hogy crt-t nagyon korán még nem tud mérni, azt hiszem, hogy csak 6. héttől mérhető. Legalábbis én így tudom.

dori_bp a 7.6 és az 5.5 hányadik heti uh-n volt? Ha jól értem, először nagyobb babót mért, és aztán kisebbet?

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Meg hát az utolsó mensi szerint 9 hetesnek kellene lennem. Az uh szerint meg 7 hetes vagyok. Hova lett az a két hét? Ez idegesít, és nyugtalanít. :roll:

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Anikó

Azt nem tudom, hogy élő embriót csak szívhangtól kezdve írnak-e.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Aniko
Később volt a peteérésed gondolom.Nekem is van eltérés a vérzés kimaradás,és a babám kora között.
Ma voltam UH-n,dobog a szívecskéje,és 13 mm a CRL.Tehát fejétől-farkáig :D

Adával meg pláne volt eltérés.Majd egy hónap! :D Vérzéskimaradás szt. júli 12 -re voltam kiírva,egyébként meg aug.8-ra(9-én született meg végül)Szóval majd módosítják az időpontot,ne félj!

KépKép

KépKép
okr
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: