Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A mai tesztem azt mondja, csatlakozhatok a topichoz:) Remélem, így is marad. Ha majd eljutok addig, hogy el is olvassam az eddigieket, akkor majd írok ismét.
Rólunk: kb márc közepére/végére számítok, de dokit még nem láttam.
lorca
 
 


Szia Lorca, udv nalunk :)
kami
 
 


Sziasztok nagyon friss,(leendő) Anyucik!!!

Utólagos engedélyetekkel olvaslak benneteket,ugyanis 1 éve ugyanazokban a csodálatos dolgokban volt részem,mint nektek ezekben a napokban,ill. az elkövetkezendő hónapokban.Most már ott szunyál a kis ágyikójában a pöttöm lánykám,Lili,aki egy igazi kis valentinnapi csoda. :P
Nagyon-nagyon élvezzétek ezeket a napokat,heteket,hónapokat,mégha sokszor igen kemény kellemetlenséggel találjátok is szembe magatokat.És nem győztök majd csodálkozni,hogy milyen gyorsan szalad az idő és egy-két szóból itt lesz 2007. tavasza.
Ha bármi kérdésetek van,gyertek a 2006. tavaszi babás anyukákhoz,bár látom azért itt nálatok is vannak tapasztaltabb,e dolgokban már jártas mamik.

NAGYON BOLDOG BABAVÁRÁST MINDENKINEK(és remélem minnél többen lesztek)!!!!!!!!!!!

Üdv!
Vendég
 

 
 

Lorca:

GRATULALOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Latom Neked is van mar egy babad, meselj, mennyi idos, hogy hivjak?

Babcika:

Ahogy olvastam a hozzaszolasodat majd kicsordult a konnyem, igazad van nagyon ki kell elvezni minden percet mert hamar elmullik, sot nekem ez a tervezett utolso terhessegem tehat nagyon boldog vagyok hogy kismama lehetek.

Lanyok ha nem haragszotok erte felrakom ide is a "nagy"fiam bolcsis tablokepet, szerintem olyan edi. :D Csak egy kicsit komoly lett rajta.
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Halihó! :)
A héten nem nagyon tudok jönni, mert marha sok munkám van!
Tontica!
Tényleg nagyon édi a fiad, nem csodálom, ha kistesót szeretnél mellé! Ilyen babákból minimum kettő dukál! :D
Lorca!
Gratulálok a bébihez, majd mesélj kicsit magadról!
Babcika!
NAgyon köszönöm a hozzászólásod, végigolvastam a topicotokat és hát nagyon jó volt! Szép kislányod van! :D
Ma megint csináltam egy tesztet és az is pozitív lett! :D :D Kicsit megijedtem, mert nem lett olyan vadítóan erős a második csík, de ott van! Remélem minden oké!
Na, majd jövök hamarosan!
Jók legyetek és vigyázzatok magatokra! :D
timocska
 
 


Sziasztok!
Nekem már van egy babóm, Natasa. 2005. május 24-én született. Most egy kicsit meg vagyok ilyedve, hogy milyen lesz kettővel, de ha jól látom, nem Nati a legkisebb nagytesó.

Picúr még nem sokat jelzett magáról, az előző terhességem elég vacak volt, de Nati nagyon jó csecsemő volt, úgyhogy szerencsésnek mondhatom magam.

Az éjszakákat még mindig sok felkeléssel játszuk végig. Három hete kezdtünk el élesben próbálkozni, úgyhogy enyhén szólva meglepett a teszt. Nati ráadásul naponta még minimum 4-5x szopizik. Reggel nem szoktam rosszul lenni, de már most úgy érzem, mintha tele lenne a pocakom egy nagy adag somlóival.

Jelen program a kórház keresés. Sote I. volt az előző, de nemigazán mennék oda vissza. Most a Péterfyn gondolkodom. Nektek már van választott kórházatok, dokitok?
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca, üdv köztünk. :) Gratulálok a teszthez. Látom nálatok is kis korkülönbség lesz. :)

Nálunk is ugyanúgy mennek az éjszakák, általában 2szeri szopival, plussz napközben is minimum háromszor. Azt remélem, mire megszületik a kistesó Zsuzsa átalussza az éjszakát. Én mondjuk szeretnék rásegíteni egy kis alvástanítással is...

Kórház: Péterffyben sok a császár, legalábbis ez a híre. Gondolom azért ez orvosfüggő is, de ha ez a légkör... viszont az EDÁban állítólag nagyon profik. És maga a kórház nem túl zsúfolt, jó állapotban van a gyermekágyas rész. Ja, de nincs alternatív szülőszoba káddal meg ilyesmivel. Egyik ismerősöm ott szült, és én is kacérkodtam vele, elmentem meglátogatni.

Én az Istvánban szültem, mert ott van kád, akkor ez volt az elsődleges szempont. Most már tudom, hogy ezenkívül bababarát kórház, elejétől veled maradhat a baba, és a csecsemősnővérek nagyon profik a szoptatásban, és nem adnak se tápszert se cukrosvizet pótlásként. Ha pótolni kell a babát, anyatejet kap pohárból. Ez nekem fontos volt, mert mindenképpen szoptatni akartam, és utólag is látom, hány szoptatási próbálkozást rontottak el más kórházban a pótlással, a 3 óránkénti szoptatással, a nem segítőkész hozzáállással.

Szerintem ha még nem választottál, vedd meg a Hol jó szülni c. könyvet, abban van egy csomó információ az összes kórházról, aztán látogasd meg amelyik a leírtak alapján szimpatikus, majd itt a Babaneten a kórház topikjában kérhetsz ajánlásokat konkrét orvosokra vonatkozóan. Kicsit macerás, de megéri szerintem, hogy olyat válassz amivel meg leszel elégedve.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

A Babaát szsretnék topik törzstagja vagyok, de gondoltam benézek ide is. Korábban már kerestem, hogy van-e ilyen friss kimamiknak topik, de akkor még nem volt.
Rokica!
Neked köszönet érte, hogy megnyitottad.

Igyekszem majd képben lenni mindenkivel.

Rólunk röviden annyit, hogy első baba, és több, mint másfél év próbálozás után jött össze (egész pontosan 20 hónap után) egy aggteleki kirándulás alkalmával. :D
Már voltam 5+1 idősen dokinál, mert lett egy csúnya húgyúti fertőzésem, és nagyon aggódtam a babáért, és este elrohantam a dokihoz. Akkor látott egy 8mm-es petezsákot, és azt mondta 2 hét múlva menjek megint. Úgyhogy ma este megint UH lesz, pedig azt mondtam, hogy a 11. héten megyek csak legközelebb, addig nem akarom piszkálni Mákszemet, de aztán győzött az aggódás.

Csajok!
Ti is ennyire paráztatok, hogy megmarad-e?

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!

Üdv közöttünk!

Szerintem teljesen természetes, hogy ha ilyen sokáig próbálkoztatok összehozni, most aggódsz érte. De minél jobban halad a terhességed, annál kevésbé fogsz, szerintem. Bár ismerek végig aggódós kismamákat, sőt, aggódós anyukákat! :) Azért valamennyi aggódás velejár...

Zsuzsát nem terveztük, sőt, fogamzásgátlás ellenére csimpaszkodott meg, tehát úgy voltam vele, hogy aki ennyire akar jönni, az biztos életerős. :) És az is. Kis konok. :lol:

Én is rakok fel képet. :) Ha nem baj.

Apukájával hintáznak:

Kép

A dátum rossz rajta, természetesen nem a jövőben készült, hanem pár napja, csak elállítódott a fényképezőgép...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!
Nagyon aranyos a lánykád. :D

Az a gáz, hogy én egyáltalán nem vagyok aggódós. Ezért csodálkozopm magamon. Hát, majd csak elmúlik. Reggel benézek és elmesélem mi volt este a doki bácsinál.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica,
Én nagyon aggódok, hogy megmaradjon. Az a 90%, amit mondanak, hogy megmarad, nekem elég aprónak tűnik, még akkor is, ha elfogadom, hogy azok a babák többnyire nem voltak életképesek. Nálunk extra sebességgel jött össze másodikra, de nagyon jól emlékszem, milyen hónapról hónapra nézni az egy csíkot, amikor késett a menszesz fél órát.

Én is csak azóta vagyok aggódós, hogy terhes lettem de azóta naggyon.

A kórházválasztásnál az is szempont nálam, hogy a Péterfy pár utcányira van. Most meg már tudom, mi zajlik, nem tartok a császártól. De azt sem szeretném, ha a zárójelentésemből tudnám meg, hogy kaptam fájáserősítőt. Kádban nem tudnám elképzelni a szülést. Utána olyan jó volt hátradőlni és megszoptatni a kicsit és nem mozdulni egy jó ideig. Nem hiányzott, hogy ki kelljen kecmeregni a vízből. Az edát ha jól emlékszem, a Péterfyben vezették be nálunk, és azt is hallottam róluk, hogy akkor is rábeszélnek, ha nem is akarnád. Engem nem kell rábeszélni.

A szoptatásért eléggé megküzdöttem, úgy látszik nagyon is. Eszébe se jut, hogy lemondjon róla. Tegnap belázasodott, úgyhogy azóta átlag óránként szeretne feltöltődni.
lorca
 
 


Sziasztok,

Udv az ujaknak :)

En az Uzsokiban leszek, nagyon ugy nez ki, mivel a dokim ott foorvos. Nagyon szimpi - viszont az uzsokirol nem tudok semmit, esetleg valaki hallott rola?

Vica! Nekem is elso babam es ha az elozo oldalt elolvasod, lathatod, igencsak aggodtam :) Most viszont mar nem: lattam-hallottam, hogy van szive, nekem ennyi kellett. Persze meg barmi tortenhet, de nem fog! :D
kami
 
 


Sziasztok!

Tegnap este voltunk dokibácsinál, és láttuk a kis Mákszemünket. bejött a férjem is és együtt néztük ellágyulva, hogyan ver a pici szíve. Olyan jó volt, Olyan boldog vagyok!:D :D :D :D
12mm-es a baba, és teljesen egészséges. Aranyos volt a doki, nem is mertem kérni, magától adta a képet.
Amúgy volt jobb kép is a babáról, amikor egész baba alakja volt, látszott a kis buksija, meg a pici végtagbimbók is.
Még mozgott is. A doki azt mondta, hogy ezek még elemi mozgások, de azért megnehezíti a dolgát, hogy befogja az UH-val.
A kis huncut el akart bújni.
Úgy imádom!!!!!!!!!!!!
Na jó eldugultam, nem áradozok tovább.
Itt a kép:
Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica,
Szerintem a terhesség legjobb pillanatai közé tartozik, amikor az UHn meglátjuk a picit. Remélem, már nekem is hamar lesz egy ilyen sztárfotóm:)

Ti érzitek, hogy növekedett a család? Nálam még nincs rosszullét, de határozottan jelen van mini.
lorca
 
 


Lorca - en erzem. Egyreszt faj a cicim, verzik az orrom, folyamatosan ehes vagyok, de a kajara se birok ranezni, emelygek, almos vagyok, egyetlen film alatt kepes vagyok sirni es hiszterikusan nevetni... meg ilyenek... tegnap lent hagytam a postaladan a tejfolt, amiert a haz elol fordultunk vissza (a parom nagy oromere) a boltba... Mintha nem is en lennek!!!
kami
 
 


Kami,
ó, a feledékenység, az is van. Én a kulcsomat hagytam a babakocsitároló tetején. Szerencsére utánamhozták. Az álmosság nekem is szörnyű, ma pici szokásától eltérően 5.39kor már javában gagyarászott. Jó két órát játsziztunk, mire összeesett a fáradtságtól, és most alszik. Azt hiszem, csatlakozok.
lorca
 
 


En most keltem fol. 4 orat aludtam (!!!), ahelyett, hogy csinalnam a dolgom... van egy hetfoi hataridom (forditas), azt kellene csinalnom. Szerencsere nem hosszu anyag, de akkor is...

Lanyok, segitsetek! Nalunk van egy kis problema: amikor ehes vagyok, az sose tetszik, ami a hutoben van (legtobbszor utalkozva fordulok el a hutotol a mindenfele szag miatt), hanem mindig valami mas kell. Es az nagyon, attol a pillanattol, hogy kitalalom. Az emberem meg ki van akadva, hogy mehet a boltba, ha esik, ha fuj. Ti ezt hogy oldjatok meg? Vagy nalatok nincs ilyen problema, esztek barmit? Vagy elore betatoltatok mindenbol? Szegeny segitene nekem mindenben, mos-foz-takarit meg stb, de ettol az egytol kezd kiakadni. Azt hiszi, szeszelybol csinalom, pedig NEM!!!
kami
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy idepofátlankodtam. :oops:

Először is, gratula minden kismaminak!

Rókit még a nyáriaktól ismerem, ne haragudjatok, de neki külön gratula, mivel őt személyesen is ismerem.

Róki
Rég hallottam felőletek, Zsuzsa baba nagyon nagy és még mindig nagyon cuki!

A másik, amiért beleütöm a fórumba az orrom, hogy kaminak írjak. :wink:

Kami
Én is az Uzsokiban szültem, háromszor is. :lol: Nagyon meg voltam vele elégedve. Irtó kellemes a légkör, kevés kismami, ettől nagyon családias. A csecsemősök nagyon kedvesek és segítőkészek. Baba az anya lefejt tejét kapta, nem kellett aggódnom. Az orvosok is jó fejek, igaz, nekem volt választott orvosom, így a téma más. Ennek ellenére nagyon tiszteletben tartották, hogy saját orvosom van, és nem is akartak belekotyogni a többiek. Egy jó tanács viszont! Ha az anyagi lehetőségeitek engedi, kérd magad szülés után a fizetős szobába, de inkább a két ágyasba. Én ott voltam a harmadikkal, és össze sem lehet hasonlítani azzal, ami az előző kettőnél volt. Az egy ágyassal az a baj, hogy bekattansz egyedül, és alig tudsz kijönni, mert nincs kire hagyni a babát. A fizetős szobákban lehetőséged van éjszakára is bevinni a babót, persze erről mindenképp te döntesz. Nekem jól esett az első két éjszaka pihizni, de utána el sem akartam engedni magam mellől a picit! :D Kinél szülsz egyébként?

További jó babavárást mindenkinek!
Bocsánat, ha legközelebb is bekukkantok, de jó egy kicsit nosztalgiázni! :wink:
banett
 
 


Szia Banett! Koszi a tippet! Tiba Janos a dokim, o az osztalyvezeto, jofej. Nem ismerem meg nagyon, 3x talalkoztam vele, de az eddigi tapasztalattal meg vagyok elegedve. Te kinel szultel? A fizetos szoba ara milyen nagysagrendu? Mindenkeppen szeretnem, ha a baba velem lenne, amilyen sokat csak lehet! A furdoszoba tiszta, rendes az Uzsokiban? Lehet rendesen zuhizni-WC-zni? Remelem meg visszajossz es valaszolsz! :o
kami
 
 


Kami,
Ezt a kívánósságot elég jól megúszam a múltkor, most meg még semmi nem jelentkezett a dugig van a pocim érzésen kívül. Ami volt azzal cseleztem ki, hogy volt otthon egy csomó tilos dolog, mint pl csoki, chips, üdítőből is többféle, konzervek. A tálcás termékek egész jók, nem a pléhdobozos borzalmakra gondolok. Meg amikor jött haza apuci, akkor felhívtam, hogy hozzon egy hamburgert, vagy mogyorós csirkét a kínaitól. Ez mind nagyon káros, de nem vagyok egy szenvedő típus. Egy hajnali kettőkor elszopogatott őszibarack konzerv csodákat tesz a cukorhiánnyal. Milyen dolgokat szoktál megkívánni? Ízt, mint pl sósat vagy konkrét kaját? A hűtőszag engem is elborzaszt, még a "hűtőszagú" kajákat se nagyon szeretem. Ezt nagyon jól megértem. Nekem a párom az előző terhességem végére nagyon kiakadt, jobb pihentetni a zűrösebb időkre:)
Alvásról - ne aggódj, ez később rosszabb lesz, én kb 12-14 órákat aludtam az első pár hónapban, a maradékban pedig tápos őszi légyként lézengtem. A munkahelyemen arról jöttek rá, hogy terhes vagyok, hogy majd összeestem a fáradtságtól már reggel 10-kor.
lorca
 
 


Koszi Lorca a valaszt, igy azert megiscsak jobb, hogy tudom, masoknal ez hogy mukodik. Igazsag szerint egy bizonyos kajat kivantam meg, amihez csak hus volt itthon, a kiegeszitok nem. A nagyobb baj az nalunk, hogy amikor kerdezi az emberem, hogy mit hozzon a boltbol, nem tudok neki mit mondani, mert semmit se kivanok. Amikor meg rajovok, mit kivanok, ahhoz semmi sincs itthon... A multkor mondtam neki, hogy hozzon paradicsomot, jo sokat - hat a huto egyik fiokja tele van vele, de nem igazan nyulok hozza. O eszi, meg szerencse, hogy o imadja. Na de amit nem eszik (sargadinnye, repa, zeller stb) attol olyan egy ido utan a szag, hogy ha behoz maganak este a focihoz egy sort, a gyomrom mar attol kifordul ... Mondtam is neki, hogy megegyszer igy nem pakoljuk tele a frigot nyers kajakkal... veszunk inkabb konzerveket meg amiket le lehet fagyasztani...
kami
 
 


Kami
Visszajöttem és válaszolok! :wink: :lol:
Mivel én ugye a fizetősben voltam, így a fürdő nagyon szép és tiszta volt, mivel nekünk saját volt. Egy fürdő-wc jut a két fizetős szobára (az egy ágyasra és a két ágyasra együtt). Tehát ezt összesen max. 3 ember használja, legrosszabb esetben. :) Ez teljesen el van különítve a két szoba találkozásánál. Vagyis nem a folyosón, így nem használhatja más, csak azok, akik a fizetős szobákban vannak. Illetve nem kell kilométereket megtenned, csupán csak két lépést. :) Én egyébként a Kalocsai doktornál szültem, ő is nagyon jó fej. Ismerem a Tibát, volt egy kismamája, mikor én szültem, dicsérte őt. Árak: a két ágyas 6.000 Ft/nap, az egy ágyas 8.000 vagy 10.000/nap (sajnos erre már nem emlékszem pontosan:oops: ) . Volt ez 11 hónapja. :P
Azzal számoljál, hogy az Uzsokiban mindenképp min. 5 napot kell bent tölteni. Ha reggel szülsz, az egy teljes napnak számít, viszont, ha csak délután, akkor az a nap elúszott. :cry: Egyébként uzsokis fórumban olvastam, hogy most már a nem fizetős szobákban is kint lehet a baba éjszakára, ha igényeled. Valahogy én úgy voltam, hogy kényelmesebb volt a fizetősben, mert csak ketten voltunk, ide a család bármikor bejöhetett, a nem fizetősben csak a folyosón lehet vendégeket fogadni, volt tv, hűtő, saját fürdő és wc. Én irtózom a kórháztól és már a szülés előtt előlre aggódtam magam, hogy milyen borzalmas lesz az a pár nap a kórházban, de ennek ellenére annyira kellemes emlék él bennem, mert a környezet nagyon jó volt.
banett
 
 


Szia Banett! Koszonom a valaszokat! Orulok, hogy meg voltal elegedve az Uzsokival, az ram nezve jo :) En is utalom a korhazakat es sajnos eleg finnyas vagyok a mellekhelyisegre, nehezen mennek a dolgok, ha taszit a helyszin. De most megnyugtattal. Inkabb otthagyok egy kis penzt, csak a kornyezet legyen elfogadhato - igy is lesz eleg bajom a regeneralodassal...
Es mi a helyzet a szulessel? Mik az opciok? Csak a hagyomanyos agyon szules van, vagy vannak mas lehetosegek is? Es a vajudas? Meselj nekem errol is egy piciket!!
kami
 
 


Sziasztok! :D
Visszatértem, remélem jövő héttől többet tudok jönni, mert kevesebb munkám lesz! :)
Hogy vagytok?
Kami!
Én is az Uzsokiban szeretnék szülni, ott dolgozik a dokim, akihez magánrendelésre járok! Banett-hez hasonlóan én is sok jót hallottam róla! Remélem tényleg így van!
Lányok!
Szerintetek normális, hogy nincs hányingerem, nem érzek fura szagokat, nem émelygek? Csak abból tudom, hogy van valaki a pocimban, hogy nem jött meg :D és hogy baromira fáj a cicim és fel vagyok puffadva! :D Remélem a bébi jól van odabenn...
Jó hétvégét nektek, majd még benézek!
timocska
 
 


Sziasztok!

Banett! :) Köszi szépen! :D


Terhességi tünetek:

Nekem most nincs olyan sok. Néha (főleg reggelenként vagy ha éhes vagyok) émelygek, de akkor eszem valamit és elmúlik. A terhesvitamint nem szabad éhgyomorra bevenni, mert az brutál. A szagokra is érzékenyebb vagyok. Fáradtabb is vagyok, de nem olyan brutális mint Zsuzsával... akkor tényleg 12 órákat aludtam naponta, és dögfáradt voltam...

Most én is puffadt vagyok, és szerintem már megvan a terhespocak, bár David csúfol, hogy az nem is az. Mindenesetre szűkebbnek érzem a ruháimat, pedig nem híztam. A második terhesség állítólag hamarabb látszik, na de ennyire??? :) Igaz, a 10. hétre Zsuzsával is szűkek voltak a gatyáim.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Timo! Nekem epp az volt az elejen, mint most neked: fajt a cicim (azota is) es nem jott meg. Aztan 1-2 hete tarsult mindehhez a tobbi: emelyges, almossag, szagok... addig orulj, mig neked ezek nincsenek! Nem is rendes hanyinger ez, csak mindenre fintorogsz, kulonosen a szagokra, finnyas vagy... En legalabbis...
kami
 
 


Timocska,
Nem kéne aggódnod a hányinger miatt, lesz még :cry: Ami fontos, az a cici, valami hormonblabla miatt. De még ha nem éreznéd a feszülést, még az sem jelentene sokat. A szaglás nálam úgy alakult, hogy átmentem vadászkutyába. Nem kifejezetten kellemes ha mondjuk metrózol, sztem azt se várd nagyon.

Rokica,
Szerintem is meglátszik rajtam is (orvosilag kb 5 hetes lehetek). Férjem szerint csak alapban pocakos vagyok, úgyhogy lehet, hogy csak én érzem így.
lorca
 
 


Sziasztok!

Pénteken tudtam meg, hogy babát várok. Elôtte már sejtettem, mert álmodtam egy szót elôzô éjjel: áldott. Ezért vettem a tesztet, és valóban :D
Nekünk ô lesz a harmadik, van két lányunk, Lili 4 éves, Molli 2.

Timocska, nekem egyik babámnál sem volt hányingerem, remélem most sem lesz :D Volt viszont idegbecsípôdés (elsô várandósság), akkor már nagy pocakom volt, de minden lépésnél olyan érzésem volt, mintha kést döfnének belém hátulról, és volt a második babaváráskor gyomorégés. :P Szóval örömökbôl jut elég, ha nem ilyen, majd olyan. Persze ennek ellenére élveztem, nem vállaltam volna be egyébként harmadszorra. Nekem eddig semmi tünetem, de én csak a 3. héten lehetek, még nagyon friss, a férjemen kívül még nem nagyon tudja senki.
margaréta
 
 


Halihó! :)
Köszi csajok a válaszokat, megnyugtattatok! :D Persze biztos lesz még részem efajta "örömökben", de hát ezt vártuk hónapok óta!
A naci nekem is szűkebb, kicsit meg is rémültem, hogy ha már most szorít a derekamnál, mi lesz velem 8 hónap múlva! :shock:
Margaréta!
Üdv közöttünk, remélem jó kis csapat leszünk! Jó, hogy vannak itt nem elsőbabás szülők, mert sok hasznos tanáccsal tudtok ellátni bennünket és megnyugtatni, ha már nagyon paráznánk! :D
Csütörtökön, ha megerősíti a doki, hogy tényleg bébi van a pocimban, akkor csinálok én is vonalzót! :)
Ti szedtek vmi vitamint? Én elevitet és folsavat. Kell mind a kettő?
timocska
 
 


Szia Timocska! En is Elevitet szedek. Emelle meg a jodot szoktak ajanlani, mert az talan nincs benne, folsav az van... en egyelore csak Eleviten vagyok, a dokim egyebkent magatol ezt se javasolta volna, de mivel latta a lelkesedesemet, nem allitott le vele - aszongya artani nem fog. O mondjuk 2-3 naponta ajanl 1-et... en naponta szedem... majd meglatom hogyan tovabb...
kami
 
 


Margaréta,
Gratulálok a babóhoz. Elég gyorsan követik egymást a picik! Mondjuk ez nekem se lenne ellenemre:)

Timocska,
Nyolc hónap múlva? Nem fogod érteni, ki volt az az idióta, aki a zoknit feltalálta.

Extrában én csak folsavat szedek. Próbáltam az Elevitet, de attól én rosszul voltam. Ha a konyhasó jódozott, az elég. Folsav meg tényleg van benne. Ha lehet, még éhesebb lettem tőle, ami a bálna méretemmel nem volt épp ideális. Most inkább hagyom a kamrában csücsülni.
lorca
 
 


Sziasztok!

Én nem vagyok pocakos,csak olvastam Rokica írását a Péterfyről,és szeretnék pár dolgot tisztázni.

A Péterfyben is annyi császár van,mint bármely más kh-ban.Ok nélkül,csak úgy nem nyiszálnak.
EDA-ban profik,DE egyáltalán nem erőltetik rá az emberre.

A baba születése után azonnal szophat,és nem adnak tápszert!
A szülés utáni első éjszakát az osztályon tölti a baba,de utána éjjel-nappal az anyukával van.Én 15.30-kor szültem,a babámat még aznap késő estig megkaptam,és utána másnaptól az enyém volt.
Még csak vizet sem kapott,volt annyi előtej,ami elég volt neki.
Amúgy csak vizet adnak a babáknak,ha még nincs a maminak teje,vagy sárgul a baba,és több folyadék kell.

Nekem is csak pár percre van a Péterfy,emiatt is döntöttem mellette.

További jó babavárást mindenkinek!

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok? Remélem mindenki jól! :D
Mivel első babámat várom lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni, előre is bocsi! :oops:
Szóval, csütörtökön megyek dokihoz és szeretném tudni, hogy az első orvosi vizsgálat hogy zajlik. Kézzel vagy uh-val vizsgál meg? Jön apa is, bejöhet ő is? Kicsit izgulunk, hogy minden rendben legyen!
Köszi! :)
timocska
 
 


Timocska,
Általában kézzel vizsgál először és inkább időpontot kapsz uh-ra. Ez is attól függ, hogy milyen a felszereltség és mennyien várakoznak. Az lesz a 0. ultrahang, ami a terhesség létét bizonyítja. Kérjél már előre fényképet, akkor biztos kapsz, van ahol ez nem automatikus. A SOTEn pl nem engedik be az apukákat, de a legtöbb kórházban igen. Felveszik majd az egész kórtörténetedet, de olyan nagy tapasztalattal én sem rendelkezem ez ügyben:)
lorca
 
 


Timocska,
hüvelyi uh-ra számíts, mert még annyira apró, hogy így látják csak jól. Ha elég határozottak vagytok, bemehet az apuka, szerintem csak fellépés kérdése, ha jól tudom, jogunk is van hozzá. :)
margaréta
 
 


Szia Timocska,

Az uzsokiban az en dokim megkerdezte, hogy "apuci is jon?" Mondtam neki, nana hogy jon! Szepen leultette egy paravan moge, ahonnan jol lehetett latni a monitort, de az UH muveletet nem. A masodik alkalommal mar automatikusan johetett.

Ha te is az uzsokiba megy, akkor szerintem nem lesz gond. Ha meg a maganrendelojeben van a huvelyi UH, az a) nagyon klassz rendelo lehet, b) szerintem siman bemehet majd!
kami
 
 


Halihó!
Margaréta, Kami, köszi! A magánrendelésen van hüvelyi uh, remélem minden rendben lesz! :) Kicsit olyan izomlázasnak érzem a hasam. Normális ez?
Hogy vagytok? Rosszullétek?
Tontica!
Merre vagy?
Lorca!
Te mikor mész dokihoz?
Remélem mindenki jól van!
timocska
 
 


Sziasztok!
Egy kedves barátnőm hívta fel a figyelmemet a babanetre ugyanis ha minden jól megy március elején megszületik az első kisbabánk!!!
A kezdeti nehézségek után remélem minden rendben lesz.Két naponta jártam uh-ra,mert a dokim nem volt megelégedve a petezsák méreteivel,szerinte nem növekszik és már a terhesség befejezéséről beszélt nekem.Aztán egy hét után (és négy uh után) megláttuk ŐT és már a szívdobogását is lehetett látni és hallani is!Fantasztikus érzés az a tudat,hogy kisbabánk lesz!!!Émelygés,hányinger,mellfeszülés...mind nem számít!
mindenkinek boldog babavárást kívánok! :)
Sziasztok:Sági
Vendég
 


Szia Sági!
Üdv közöttünk! :)
Egyenlőre nem sok hozzászólás van, biztos mindenki pihen és élvezi a nyarat!
Mióta próbálkoztatok? Hány hetes vagy? Mekkora a pici?
Bocs a sok kérdésért, én is első babámat várom!
timocska
 
 


Szia Timocska!
Nekünk gyorsan összejött,a nászúton :D
Pontosan még nem tudom hány hetes vagyok,mert az én menstruáciomra nem nagyon lehet adni.A vasárnapi uh alapján 5 hetes lehetek,de pontosabbat majd a köv.uh után tud mondani.
Vasárnap volt 2.2 mm és ahogy dobogott a szive...
Te hány hetes vagy számításod szerint?Hány órára mentek holnap a dokihoz?
Vendég
 


Szia Kami!
Ki az orvosod?Csak azért kérdezem,mert én is odajárok a Habermajerhez.
Vendég
 


Hello Sagi!
Eloszor is udv es gratula! :)
Tiba Janos a dokim, o az osztalyvezeto az Uzsokiban.
Ez milyen fura mar: mi 5 mm-esen lattuk eloszor a szivet es a mi babank is most 5. hetes. A tied is 5 hetes, 2,2 mm es van szive!!! Hogyhogy ekkora kulonbsegek vannak? Vagy ez mindig csak durva sacc igy az elejen?
kami
 
 


Kami
Az 5 hetes kort a doki az uh alapján mondta ki,ez csak saccolta.Lehet,hogz csak négy,mert olyan pici.Azt mondta,hogy ha már nagyobb lesz akkor az uh gép fog egy méretnek megfelelő kort kiadni,de ettől esetleg pár napot fog eltérni.Szerintem a ti babátoknak is hallható volt korábban is a szive!!!Nagyon gyorsan nőnek ezek a babák.A hétfői uh-n 10mm petezsák,szerdán 12 mm petezsák,pénteki uh-n már szikhólyag is látszott és vasárnap már ott volt a baba.Jó volt látni,hogy milyen látványosan növekszik,de azért ezt a hosszú hetet nem kívánom senkinek.
Vendég
 


Timocska,
Ha minden összejön, ma megyek dokit nézni. Ma rendel a védőnéni, még nem tudom, hogy működnek itt a dolgok. Egy hónapos lehet a terhesség, azaz uh 6 hetes, még nem kell rohanni, de nagyon szeretném már látni a minit.
Nekem a dokim az olyan kérdésemre, hogy normális-e valami a terhesség alatt lakonikusan annyit válaszolt, hogy minden normális. A pocim nekem sokat fájt, főleg az elején, mégis minden normális volt.

Sági,
Üdv itt körünkben, remélem hamar elmúlik az aggodalmad. Próbálj megnyugodni, az a hányinger ellen a legjobb szer.
Merre nászutaztatok?
lorca
 
 


Szia Lorca!
Köszi a biztatást.
Nászút Spanyolországban volt,két hét.Barcelona és környéke.Gyönyörű hely!
Egy továbbképzés alkalmával 2 hónapig voltam a Péterffy szülészetén.Nagyon tetszett amit ott láttam,ahogy bántak az anyukákkal.Tök jó a szülőszoba,a műtő...Nagyon jól szúrják az EDA-t.Szóval szerintem jó választás.És ki lesz az orvosod?
Vendég
 


Sziasztok!

A múltkor írtam egy tök hosszút, mindenkinek külön-külön, de úgy látom valamiért nem jelnt meg. :(

Sági!
Üdv itt. Gratulálok a nászutas babához. Sajnálom azt az ijesztgetős hetet, sajnos előfordul, hogy a friss terhességet nem jó látják az UH-n és riogatják a mamákat. De a lényeg, hogy minden rendben van. :D

Lorca!
Drukk a mai dokizáshoz. Képet is hozol?

Timo!
Még mindig kerülneka rosszullétek? Engem is. Ma voltam védőnéninél (nem tudom mit nénizem, hisz majdnem olyan idős mint én...) és ő mondta, hogy érezzem magam szerencsésnek.
Amúgy nálunk is a dokit kicsit unszolni kellett, hogy behívja Apát is, de mondtam neki, hogy "Ő csinálta, meg akarja nézni." :lol:

Még az Elevit-folsavról akartam írni, hogy a dokim szerint az Elevitben nincs elég folsav, így én azt külön is szedem naponta 3x.
Az E.-t meg csak másnaponta. A túl sok vitamin se jó.

Margaréta!
Neked is gratula a 3. babócához. Mikorra tervezed, hogy dokihoz mész?


Pusza a Többieknek is!

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Tegnap voltunk dokinál, elviekben hivatalosan is kismami lettem! :) Megállapította a terhesség tényét, megnézett uh-val is. Csak a petezsákot lehetett látni, az is csak 6 mm-es... Jövő hét szerdán kell visszamennem, hogy megnézze mennyi nőtt! :) Nagyon boldogok vagyunk, de azért kicsit izgulok is, hogy minden rendben legyen!
Most még jobban fájnak a cicijeim...
Lorca!
Mi volt a dokinál?
Sági!
Igaziból nem tudom, csak kb.-ra, hogy hány hetes lehetek, mert a mensim össze-vissza volt. Azt tudom, hogy jún.20-án voltam dokinál, aki látott egy szép tüszőt. Szerintem abból fogant, mert júli 4-én már pozitív lett a tesztem.
Vica!
Én is szedek folsavat még az elevit mellé. Neked nem szineződik el tőle a székleted? Először megijedtem tőle.. :)
Majd még jövök! :)
timocska
 
 


Timocska!
Gratulálok!Nyugi,minden rendben lesz! :)
Vendég
 


Timo!

Gratulálok a 6mm-es petezsákhoz! Ugye, milyen jó látni? Ilyenkor kezdi el hinni az ember, hogy tényleg van valami. :D
Nekem is elég fura színű a végtermék, de ez természetes. Kiürül a fel nem használt vas, és azért sötét.

Nektek is szurkál a pocakotok? Nekem van, hogy egész nap semmi, de másnap tök sokat húzódik, meg minden. Szerintem nő a méhem és azt érzem.

Csajok!
Nek szeretnétek ilyen tickert, ami nekem is van? Számolja a heteket, napokat.
Itt vannak különböző portálok, ahol lehet csinálni:

www.lilypie.com
www.tickerfactory.com
www.baby-gaga.com
www.snugglepie.com

Akinek meg már van gyerkőce, annak is van egy jópofa, magyar: www. babafalva.hu és ott a Vonalzók (?).

Ha valamilyiknél elakadtok, szóljatok, és segítek. Írjatok privit, az a leggyorsabb.

Pusza!


Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!
Most már nekem is van! :)
És tényleg nagyon jó érzés, mindig megnézem az uh képet.
Te hogy vagy?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: