Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kamagi,
helyzet úgyan az mint nálatok tegnap ez kivételes volt hogy tudtam valamit csinálni Fanicsitól nálunk is egész nap jönn utánam konyhába mindig a lábamnál ücsörög a földön járokánk nem volt annak idején Ricsinél probálkoztunk vele űvöltés volt a vége annyi hogy most a hálón van egy rács azt szoktuk becsukni ha nagyon sok dolgom van és ő bent marad ott is van visitás de néha kikell birnia.

Brigi,Fulescsacsi
üdv köztünk gyeretek sürün

Renci,
akkor nektek szép karácsonyi ajándék volt ez a kislánytól

Andi,
úgy vesszem észre a tejpép korszaknak nálunk vége Fancsi nagyon nem akkarja megenni meg se kostolja már,hova jártuk úszni és milyen nagyon gondolkozom rajta hogy én is elviszem Fancsit

Krisszie,
beszéd miatt irigy vagyok Fancsi nem beszél csak annyit hogy mam de ezt mondja mindenre
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Üdv minden kedves csatlakozónak!

Brigi,
nagyon édi a kismikulás a profilodban.Várjuk Marciról a bővebb beszámolót.

Fülescsacsi,
Szabolcsod a kép alapján huncut kiskrapek lehet.Nem semmi ahogy növesztitek a fogakat.
Szerencsére nálunk sem volt komolyabb betegsége Boginak az orrfolyáson kívül.Bár ez meg már volt egyszer olyan méretű,hogy nem volt elég az itthoni orrszívó porszívózás,hanem egy héten keresztűl jártunk a rendelőbe gépi orrszívásra.Hát az valami horror volt, bár a dokibácsink szerint rémisztőbbnek látszik, mint amilyen.Ja, még akartam, hogy Mi sem aprón jöttünk ám a világra 3950 -el, és 60 cm-el.(sajnos nem is tudtam kinyomni a nagy fejecskéje miatt,így a szülés utolsó pár percében toltak is a műtőbe.)

Még mindig állna a kérdésem reggeli, és uzsi ügyben.Miket adtok a babócáknak?

Enci,
nekem van egy kismami ismerősöm akivel még dec. közepén találkoztam utoljára, akkor volt a kislánya 14 hónapos és még nem volt egy foga sem.
Én úgy olvastam valahol, hogy nem is kálcium, hanem inkádd D vitamin hiányra utalhat a fogak késlekedése.De itthol mo.-on adagoljuk a vigantolt, meg elég sokat süt a nap is onnan is "beszerezhető".Ez inkább a fénytelen skandináv országokra jellemző.

Amúgy még erről, Andi Te minden nap adsz vigantolt? Nálunk dokibácsi hetente egyszer két cseppet adat már. Nyáron sem kellet mindennap adnom.Úgylátszik ahány ház annyi szokás.Hallotam már annyiféle módon adatni.

Krisz,
nálunk sincs Bogi a Mi ágyunkba szoktatva.De ugyibár Ő sem alszik vissza.Úgy látom, hogy itt csak Mi küzdünk a napközbeni alvással.Ma is sikerült kemény háromnegyed óra.Igaz a szomszédban nekiálltak fúrni arra ébredt föl.Hat órakor már alig állt a lábán.

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok lányok,

Újra itt vagyok. Akkor most megpróbálok néhány szót írni magunkról, bár a Marciról már egy regényt tudnék írni. Szóval 2003. okt. 24-én született a Máv kórházban 3004 grammal és 56 centivel. Mára egy nagy bohóc lett belőle. Állandóan a huncutságokon jár az esze. Egész nap be nem áll a szája, de szavakat még nem igazán mond. Általában a szavak utolsó szótagját ismétli.

Sokáig nem volt túl nagy evő. 6 hónaposan kezdtük az almával és hónapokig küszködtünk, mire legalább pár kanál kaja lecsúszott. Akkoriban idegeskedtem sokat ezen, mert nem is nagyon hízott. Aztán egyszercsak beindult az evés és most pufókabb is lett. Szerintem már mi is elértük a 10 kilót. Most már nem érdekel mit eszik és mennyit. Ő tudja. Általában sajtot és pulykasonkát eszik, natúr joghurtot, gyümölcsöket, sajna rászokott a Danoninora, a túró rudira és a kinder szeletre - a mi doktornőnk nagyon ellenzi ezeket. Pár napja pedig a savanyú uborkámat kunyerálta el és meg is ette a 6 fogacskájával. Egyébként ha éhes (meg néha akkor is ha nem)odamegy a fridzsiderhez és kiveszi magának amit akar.

Egész nap le-föl rohangál. Tele van energiával, egy percre nem áll meg. Tele van a szobája játékkal, de oda be se megy. Ha én beviszem, akkor meg egy perc múlva már újra útnak indul. Mi pl. ezért szoktunk minden nap, ha itthon vagyunk sétálni. Elmegyünk a játszótérig babakocsival, ott megint rohangálhat, hazafelé viszont visszaültetem. Szerencsére nincs vele semmi baja. Viszont mikor hazaérünk kergethetem a lakáson keresztül újra.

Egyébként eléggé szabadjára van engedve. Szinte mindent szabad neki. Ezért is kell nagyon figyelni és mindig utána menni. Ti hogy vagytok ezzel? Mire mondjátok azt, hogy NEM?

Andi,

Mi is járunk úszni és a Marcival ugyanaz a helyzet. Mindig nagyon várja az uszit, a vízet is szereti, de a víz alá merülés nem igazán jön be neki. Szerencsére ahova mi járunk elég kötetlen az óra. Tulajdonképpen az a lényege, hogy kettesben lubickoljunk a vízben és jól érezzük magunkat.

Most már megpróbálom lelőni magam. De már az elején mondtam, hogy regényt tudnék írni erről a huncut kisfiúról.

Megpróbálok felrakni egy képet is, remélem sikerül. (Én sem régóta vagyok itt a babaneten)

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 

 
 

Úgy látom nem sikerült. Bocs. Majd még próbálkozom.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!


Ma voltunk Dobogókőn nagyon szupi volt 10-15cm hó
Fancsinak nagyon tetszet olyan aranyosan szaladgált benne.

Brigi hova jártok úszni?

probálok képet felrakniKépKép
ötődszőri kicsinyitésre sikerült már majd nem feladtam
szuszoka
 
 


Kép
Akkor remélem most sikerült a kép.

Zsuzsi,
Mi Óbudára járunk a Szérűskert utcai usziba. Nem tudom mennyire vagy arrafelé ismerős.

Most csak ennyi voltam, csak a képpel próbálkoztam újra. Megyek vacsit csinálni, mert már éhen akar halni a családom!

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Szia Brigi!

Marci nagyon aranyos kis huncut nagyából tudom hogy hova esik ez az utca régóta jártok ántsz által ellenőrzőt hely és milyen:b bocsi a kérdésekért de előre is köszi
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Klasszak a képek a törpökről!

Ági! Szabolcs is most éppen nagyon furán alszik. Eddig kb. 10 órát aludt éjjel, és nappal kettőt, hármat. Viszont mostanában másfél óránál nem igen alszik többet nappal, így nyolc fél kilencre már hulla, előbbre is hoztuk az esti programokat. Aztán alszik 11-12 órát. csak este már lefekvés előtt elég nyűgös... Viszont amíg többet aludt nappal, fél tíz előtt lehetetlen volt letenni.
Szabolcs tényleg huncut kis pasi, bár társaságban néha elég visszhúzódó. Van amikor teljesen elemében van, játszik a többi babával, nem fél a felnőttektől, máskor meg le sem száll a a cicimről...

Én is teszek fel képet, bár nekünk van albumunk is, de nem publikus, akit érdekel, szívesen elküldöm a linkeket mélben.


De ez már csak jó sokára fog megtörténni, mert ma délelőtt Szegdre utazunk kb két hétre anyósékhoz, és ott nem nagyon fogok nethez jutni.

Ezek nem friss képek, az első szülinapja utáni egy hónapban készültek.

Kép

Kép
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Most csak 10 percem van! Nagyon édi az összes manó ! Anyukás/családi képek nem publikusak?

Mi a BUdafok/tétényi művház uszodájába járunk már tavaly május óta. Itt elég kötött a program, adott feladatokat "kell" teljesíteni, de persze ha nyügi a kicsi, nem harapják le a fejünket, ha egy kettő kimarad. 4 alkalom 5000 Ft a gyerkőc+2 szülő.

Ági! Vigantolt mindennap adok egy csöppet, 1 hónap múlva megyünk 15 hónapos oltásra, majd akkor rákérdezek, hogy kell-e még ennyi, de addig nem izgat, rosszat nem teszek vele szerintem. Kajáról majd ha több időm lesz!

Addig is üdv. mindenkinek!

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy az agyatokra megyek már a témával, de Bogim ma még nem alukált egy szemhunyásnyit sem, reggel hét óra óta.Brrrrr.Pedig már kétszer is voltunk a játszón, hogy fáradjon egy kicsit.

Brigi,
A doktornőtök miért ellenzi Danoninót és társait?Pedig a Bogim is imádja ezeket.Bár probálom a túrórudit a csokirétege nélkül adni, de a kinder tejszeletet nagyon szereti.Szerencsére elfelejtette a szaloncukrot, így a fölös nasiktól megszabadultunk.
Sajna azt veszem észre, hogy egyre több mindenre mondom,hogy Nem.Pedig olvastam vmelyik babás könyvben, hogy ez letörheti a gyermek kíváncsiságát, érdeklődését fölfedezési vágyát.Ugyanakkor muszály, hogy kialakuljon a veszélyérzete és a tiltással elért érzelmi reakciója is."Hiszen az élettel együtt jár a frusztráció, a csalódás és a gyerek nem lesz felkészülve rájuk." Én megpróbálok lehetőség szerint az utolsó pillanatban tiltan.De természetesen vannak tilos dolgok pl:szemétben turkálás(ez egyik nagy kedvenc)a fürdőszobában a tisztítószeres szekrényben turkálás,iratos fiókok kipakolása, videoba való matatás.. hu most hirtelen ennyi jut eszembe.Egy valami van amit nem tudok vele megértetni, az, hogy nem nyúlunk a számitógéphet.Folyamatosan kapcsolgatja ki-be.Az sem zavarja, hogy ezután mindig megy a kiságyba "büntibe".De ahogy kiveszem megint kezdi a kapcsolgatást.

Szuszoka,
Fanni édi, kis hóember, de látom Ricsi rajtatartotta a szemét.
Szánkozott is Fanni?
Nekünk kellene vennünk szánkot, kíváncsi lennék Bogi mit szólna egy kis csúszáshoz.

Amúgy mit adtok az overal alá? Pulcsikat meg nadrágot is?

Bogim nem hajlandó fölvenni a kesztyüt.Mindig tiszta hideg a keze.Pedig itthol is próbálgatjuk, de sikertelen, egy mozdulattal veszi is le.

Fülescsacsi,
bár akkor bizti nem olvasod, de kellemes pihizést nektek.Olyan jó, hogy vannak nagyik, és néha leveszik az ember válláról a gondokat.

Andi,
biztos nem gond a D vitamin.Jut eszembe Mi holnap kapjuk a 15 hóst.Jaj.Szegénykém.Szerintem engem jobban megviseltek az oltások mint Bobuskát.

Képzeljétek elaludt.Na húzok házimunkázni

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Hol vagytok nagyon nagy a csőnd?

Ági,
szánkot nem vittünk majd leközelebb overáll alá pulcsit nadrágot harisnyát szoktam adni kesztyűt általába Fanni is leveszi.
szuszoka
 
 


/red CSAK PROBÁLOM A SZINES /blue BETÜKET
szuszoka
 
 


ed hello
szuszoka
 
 


NEM SIKERŰL mégis siker
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk az oltáson.Most ment el a dokibácsi.Szegény Bogim mikor meglátta már rögtön bújt is hozzám.Ráadásul mikor csöngetett azt hitte, hogy a mama jön.Hiába mondtam,hogy nem a mama rohant az ajtóhoz.Így az első sokk már ott érte. Pedig nem találkozik sűrün vele.
Hát volt üvöltés a szuri alatt, de szerencsére hamar vigasztalódott.A kanalast alig tudtuk beadni neki szájzárat alkalmazott ellene.

Na megyek,itt még nem esik a hó,talán még játszózni is tudunk menni.

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok lányok!

Látjátok már arcíváltak is minket, olyan aktívak vagyunk! Kép Persze Szuszoka próbálkozásai ebbe sokat segítenek! Kép Kép
Ági! Irigyellek, hogy már túl vagytok a szurin! Hozzátok mindig kimegy a doki oltásra, vagy külön kérni kell? Nálunk a védőnőhöz kell ilyenkor vinni a gyereket, de már így 1 hónappal előre pánikolok miatta, mert elég már csak ha meglátja a védőnőt a kiscsaj, egyből elkezd hisztizni.
Kajáról: asszem mi is elég egyhangúak vagyunk. Bogám az ébredés utáni cicizés után gyümölcsöt reggelizik. Ez legtöbbször banán valamivel. Lehet alma, körte, kivi, attól függően, hogy milyet kakil. (kb 150grammot szokott megenni) Utána a délelőtt folyamán, a gyümi után 1, 1,5 órával eszik velem kenyeret, vagy zsömlét vajasan, no meg párizsit! Ha teszek elé párizsit, akkor minden mást kilök a tényérjáról, és a zsömlét már csak akkor eszi meg, ha a párizsi elfogyott és nem adok neki többet. A májkrémért nem rajong, a sajtot meg nem szereti. Kép Pedig eleinte megette. Ti milyen sajtot adtok a gyerkőcöknek? (Mindenkitől kérdem!) Ilyenkor, ha korán elfárad, mint ma, ebéd nélkül megy aludni délben, és csak 2-3 között ebédel. Ha később fárad el, akkor ebéd, és utána szunya. Délután 5 körül oda szoktam adni neki az ebédről megyhagyott kaját, ha kevesett evett belőle és/vagy túrórudit(rajong érte!), sütit ha van, esetleg valami gyümölcsöt. Vacsira mi már nem szoktunk komolyat enni, tejpép, joghurt(imádja!) vagy csak egy jó cumisüveg tápszer. Hát ennyi!
Persze a hétvége más, mikor apa is itthon van reggel, múlt hétvégén bundáskenyeret reggelizett velünk a kis szentem! Kép
Hó még itt sincs, süt a nap ezerrel!
Itt egy friss kép a manómról:
üdv,AndiKép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!,


Ági,
ez tők jó hogy nálatok házhoz megy a doki
szegény Bogi adjál neki ma sok sok puszi mi két hét múlva megyünk oltásra.Ti merre laktok keresztlányomék Martonvásár mellet Ráckeresztúron.

Andi,
tők tündér a kiscsaj nagyon szép
nálunk is volt már ilyen hogy Fancsi határozotan úgy gondolta a fején kell viselni a nadrágot
de a sláger hogy a Ricsi ruháit akkarja felvenni.
Kajával én már úgy vagyok hogy mindent adok neki csak egyen úgyan is most az elmúlt két hétbe baromi rosszul eszik első helyen van nálunk is a párizsi és mi trappistát eszünk mellé ja és a virslit is nagyon birjuk danett danonino túrórudi kinder szelet nálunk is első helyen vannak.
szuszoka
 
 


Sziasztok,

Mi is ma kaptunk szurit. Szegény Marci kint a váróban még mindig olyan eleven és jókedvű, de amint bemegyünk és meglátja a doktornőt kezdődik az üvöltés. Nagyon sajnáltam, de tulajdonképpen nem volt rosszabb, mint az eddigi oltások. Azt hittem most, hogy már nagyobb rosszabbul fogja tűrni. Kint még szipogott egy kicsit, aztán mintha mi sem történt volna az utcán már rohangáltunk fel-alá és napközben is olyan volt mint szokott.

Most mennem kell mert jönnek apával a fürdésből. Ha tudok ma még írok.

Sziasztok, Brigi

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Jó estét!

Brigi, hogy vagytok? Nekünk van egy kis hőemelkedésünk 38C. Úgy fektettem le, hogy nem adtam semmit, de ma a kiságya mellett fekszem az biztos. Nem sokat fogok aludni az éjszaka azt hiszem.

Ági
kamagi
 
 


folyt.köv.:

Zsuzsi,
Mi Fehérváron lakunk.Akkor ezek szerint nem csak az Én lánykám sztrájkolgat kajafronton.

Hozzánk jár a dokibácsi.Az első hat hónapban kéthetente jött, utána havonta.A szurikat is itthol kapta meg Bogi.Persze a látogatás nem gratis szolgáltatás, de mindig jól elbeszélgetünk, olyan közvetlen így a kapcsolat közöttünk, meg persze kényelmesebb is.

Andi,
nálunk is a trappista a menő.Ha sajt van a tányéron, akkor más nem érdekli.

Mi sem maradnánk ki"a fejünkön hordjuk a nadrágot"sztoriból:Kép
kamagi
 
 


Tök édik a képek!

Ági,

A Marci most aludt el. Szerencsére semmi nincs vele. Ő egyébként mindig a szobánkban alszik. Az ő szobája "nagyon" messze van így itt van az ágyunk lábánál a kiságya. Egy éves koráig meg velünk aludt. Az alvás meg nálunk is probléma. Az éjszakai nem annyira. Sokszor fent van sokáig, de ha egyszer elaludt, akkor ő reggelig alszik. Viszont napközben a Marci is össze-vissza alszik. Ha megyünk valahova, akkor van, hogy csak 5-10 percet alszik az autóban. Amint megállunk ő felébred. Itthon azért jobb a helyzet. Most már kitapasztaltam, hogy ha teli hassal rakom le, akkor jobban alszik. Este 10-11 között alszik el, reggel 7-fél8 között ébred (visszaalvásra esély sincs, mert már mutogat kifelé) és napközben ha minden jól megy 2 körül alszik el. Ma pl 3-kor még elmentünk sétálni, hogy a levegő elnyomja és csak utána aludt el. De nem panaszkodom, mert kiskorában, amikor a baba állítólag egésznap alszik és csak enni kel fel, még rosszabb volt a helyzet. Én már a kórházban is ébren sétálgattam vele. Lehet, hogy ott rontottam el. Hagyni kellett volna a kosarában. Mindegy én tulajdonképpen örülök, hogy legalább éjszaka alszik. Persze napközben nem ezt mondom! :-)

Danonino és társairól pedig azt gondolja az orvosunk, hogy túl édesek. Azt mondja, hogy inkább natúr joghurtba keverjek friss gyümit. Szoktam azt is, de egy Danoninot elővenni sokkal egyszerűbb. Főleg a hónapok óta tartó pepecselés után! De nektek mondjam? :-) Amúgy a túrórudiról én is titokban törögetek le csoki darabokat.

Szuszoka,

A mi uszink kicsit drágább. 7500/hó. Az órán mindenki lubickol kedve szerint és a csaj aki tartja mindenkihez egyesével odamegy mutat valamit amit, vagy csak megkérdezi, hogy akarsz-e egyáltalán valami újat csinálni a lurkóval. Szóval kicsit olyan mintha lemennék kettesben a Marcival egy uszodába, de mégis csak babák vannak a vízben meg tényleg tiszta. Ide járt a Marci unokatesója is (nyáron még uszótáborban is volt itt) és soha nem volt problémájuk vele.

Andi,

Én is trappista sajtot veszek. A kenyeret a Marci sem eszi. Ő még akkor sem, ha utána nem kap semmit. Egyedül, ha vásárolni megyünk és veszünk egy kiflit azt eszi meg. Ti milyen vajjal kenitek meg a kenyeret? És milyen kenőmájast vesztek? És ha már kajánál tartunk én csak csirkemellet adok a Marcinak. Ti adtok mást is?

Most már lelépek, mert már 2 hete be kellett volna adnom egy dogát a suliba és holnapig adott haladékot a tanár. Annyira nehezemre esik nekilátni. Utálom!!!

Hát akkor mindenkinek jó éjt.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Ági,
nem semmi a pici tőrpéd nagyon édes remmélem az éjszakátok jó lesz

Brigi,
Marci éjszakai alvásához gratula és irigyelek is
remmélem a mai éjszakája is nyugis lesz

és nálatok is egy úszás van egy héten,milyen suliba jársz?

Jó éjt mindenkinek
szuszoka
 
 


Jó reggelt!


Ági,Brigi
milyen volt a gyerekek éjszakajá láz volt

mindenki
felétek milyen a hó helyzet én kb5cm
szuszoka
 
 


késön fekvő, és korán kelő kismamik!

Szerencsére viszonylag jó éjszakánk volt.A lázunk nem ment följebb, és reggelre meg is szünt.Viszont sokat voltunk fönn pár percre.

Nálunk is van hó, meg esik is.Pedig az ebédért mennünk kellene, és kinézve az erkélyen azt sem tudom, hogy hol áll a kocsink.

Na tépek is, mert kiscsajom bemérgesedik:Ági

ui:Krisztik merre vagytok?Enci?
kamagi
 
 


Sziasztok,
késön fekvő, és korán kelő kismamik!

Szerencsére viszonylag jó éjszakánk volt.A lázunk nem ment följebb, és reggelre meg is szünt.Viszont sokat voltunk fönn pár percre.

Nálunk is van hó, meg esik is.Pedig az ebédért mennünk kellene, és kinézve az erkélyen azt sem tudom, hogy hol áll a kocsink.

Na tépek is, mert kiscsajom bemérgesedik:Ági

ui:Krisztik merre vagytok?Enci?
kamagi
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés röviden:

Én hót beteg vagyok (elkapott ez a lázas nyavalya) és nem volt erőm írni, meg aztán ilyenkor jobban lefoglal a csajKép
Neki szerencsére kutyabajaKép

Viszont mindjárt megyünk le egy kicsit a hóba, mert nem maradhat ki belőle csak mert beteg az anyukájaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ma mentünk volna először Tücsökzenére a kiscsajjal, de nem mertem elindulni vele Budafokra a hó meg a szél miatt. Kép Pedig olyan kíváncsi vagyok rá, hogy hogy tetszene neki. Valamelyikőtök jár a gyerkőcével még az uszodán kívül valamilyen foglalkozásra/klubba?
Alvás: nálunk se sok, de már megszoktam. Éjjel max.10 órát alszik, nappal 1-2-t. Most éjjel 1x kelt, de nem sírt, csak arra ébredtem , hogy csattog a kis talpa a parkettán. Jött hozzám, aztán másztunk vissza az ő ágyába (2 személyesen alszik) Kép
Gratula a kis szuris hősöknek! Kell borogatnotok a szuri helyét? Bogám eddig mindre elég érzékenyen reagált, van amelyik után (DPT) egy hónapig csomó volt a kis combján. Kép
Brigi! Én már mindenféle husit adok Bogának, persze soványat, ledarálva.

üdv. remélem csendesedik a szél és tudunk majd szánkózni egy kicsit. Ti mentek/voltatok?

Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Ja!

Krisz! Jobbulást neked!

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Andi,
Mi most értünk haza a a Tücsökzenéről.Nekünk ez már a második bérletünk.Bogim nagyon szereti.Fél órás zenés táncos foglalkozás.Mondókákat tanulunk,énekelünk, meg zenélünk.A gyerekek kapnak kis hangszereket(rumbatök,száncsengő kasztanyet)a kezükbe azzal zenélgetnek.

Most megyek éhes a banda,még jövök
Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár sor. A Marcinak semmi nem lett az oltástól. Ugyanúgy végigaludta az éjszakát.

Most viszont megint szenved.

Ági,
Te berakod ilyenkor ébren is az ágyba? Én volt már, hogy beraktam, de kikéredzkedik. Most viszont bent van és úgy sajnálom, mert csak ül és néz. De már olyan fáradt vagyok.

Na megyek legalább megsimogatom egy kicsit. Olyan édes mindjárt megzabálom.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Elaludt! Megyek pakolni.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Halihó!

Krisszie jó bulástKép

Andi ti már nem kiságyba alszotok igazi nagylány
ciki én nem tudom mi az a Tücsőkzene és az hol van :8O
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Most már képbe vagytok a Tücsökzenével kapcsolatba utána néztem és egészen felcsigázot a dolog Ági Andi ti is Gál Gabriellához jártok és még egy hova?
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Este már nem jöttem, "hulla" voltam.

Először is Krisz remélem jobban vagy már.

Szerencsér Bogim jól van, bár a második nap, hogy éjszakánként többször felsír, és elég nehezen lehet megvigasztalni.Lehet, hogy az oltás utószele, vagy rosszat álmodik, vagy fog???

Én csirke, meg pulykahusit szoktam adni összevagdosva, de evett már malacka meg borjú husit is.Ezt általában akkor eszi ha nem célirányosan neki van főzve.-de megérzi és nem igazán eszik mennyiséget belőle-

Brigi,
sajna Bogi egyre többször landol napközben is a kiságyába.Egyszerűen nem tudom, hogyan próbáljam meg egy kicsit az önálló játékra szoktatni.Meg aztán mióta ilyen szenvedős a napközbeni alvás kell hogy valamikor egy kicsit utolérjem magam.De azt látom, hogy nem ebben a koárban kellett volna elkezden.Egyáltalán nem tetszik neki, hiába teszem be a játékokat szinte egyfolytában anyázik és sirdogál.

Na szagos a ded feneke,most ennyi:Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

MOst gyors leszek, főznöm kell.
Ági , ti hová jártok Tücsökzenére? Van nálatok is a városban? Bátor vagy, hogy ilyen időben kidugtátok az orrotokat. Kép
Mi délután voltunk szánkózni egy kicsit, nagyon tetszett a csibémnek! Most próbáltuk először.
A problémám az vele, hogy odakint nem akar egyedül menni, sőt le se lehet tenni kézből, mert hisztizik. Lányok, Nálatok megy minden simán odakinn?
Másik kérdésem a fogmosás. Ti már próbálkoztok vele? És bilizni? Mi most vettünk egyet neki, ruhában már simán ráül, mondja hogy csüccs, meg játszik vele.
Zsuzsi! Mi most mentünk volna először Tücsökzenére, csak nem mertünk elindulni, de igen, Gál G. a kontakt.

üdv mindenkinek, Andi

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek, hogy a tegnap délutáni alváson felbuzdulva ma is beraktam a Marcit az ágyába én meg leültem a gép elé. Egyenlőre jól elvan, szórakoztatja magát mag a kisállatait. Azt nem tudom, hogy el is alszik-e így ma is, de már az is haladás, hogy eddig eljutottunk. Eddig mi mindig álomba ringattuk.

Andi, Szuszoka,
Én is már nagyon régóta készülök Tücsökzenére, mert a Marci már pici kora óta nagyon odafigyel a muzsikára. Az a baj, hogy mi nemrég kiköltöztünk vidékre (kert, jó levegő, miegyéb), így viszont minden elég messze van. A Tücsökzene mindenhol csak fél óra, nekünk meg ezért min. 2 órát kéne oda-vissza autóznunk. Ha meg még a csúcsforgalmat is kifogjuk...! Egyébként így is járunk úszni, hetente egyszer az állatkerti játszóba, meg jártunk még hetente egyszer a Bilimboba egy babacsoportba, de ott januárban még nem voltunk. Ott az a baj, hogy az 5 alkalmas bérletet 5 egymás utáni alkalommal kell lejárni, így télen meg mindig közbejöhet valami (nátha, hó, stb). A múltkoriból is veszett így el alkalmunk. E helyett gondolkodom a Tücsökzenén.

Szuszoka,
A debreceni egyetemre járok humán menedzser szakra. Azt nem tudom, hogy használni is fogom e a végzettségem, de most a gyed/gyes (soha nem tudom mitkapok) alatt ingyen van.

Andi,
A MArci nagyon szeret kint a kertben szaladgálni. Ma meg akkorát tappancsolt a hóban. Viszont ha kimegyünk az utcára ott egy saroknál tovább ő sem hajlandó gyalogolni. Nem tudom miért?

Fogmosás: nekünk már nagyon régóta van fogkefénk. Minden fürdésnél odaadjuk neki, meg néha napközben is megszerzi magának, ha bent vagyunk a fürdőben. Nagyon szereti, mert gondolom masszírozza az ínyét. Azért ezt nem hívnám igazi fogmosásnak, mert fogkrémet pl. nem rakunk rá, de szerintem ennyi elég nekik.

Bili: még nem vettünk. Szerintem még korai, de én is gondolkodom rajta. Ugyanilyen alapon, mint a fogkefe; nem baj, ha ismerkedik vele.

Krisz,
Remélem már nem vagy beteg.

Enci,
Veletek mi újság?

Na megyek, mert már mindent kidobált az ágyából és panaszkodik. Azt hiszem ma is ringatás lesz a vége.

Kép

Kép

Kép
b_brigi
 
 


Sziasztok!

Brigi,
a Tücsökre is meg kell venni előre a bérletet.Az első alkalom ingyenes, aztán ha tetszett akkor előre kell megvenni a többi alkalmat.Sajna ha valami miatt nem tudtsz menni akkor elveszett, vagy átruházható ez az alkalom esetleg egy ismerősre.Szerintem nálunk is ugyanúgy van mint Pesten, mert pestiek szervezik az fehérvári kurzust is.Ki van ez találva rendesen.
Hát igen, így elég nehéz magatokat rászánni, ha ennyit kell kocsikázni hozzá.
Viszont a kert, meg a jó levegő kárpotolhat benneteket.Én is úgy szeretnék családiházban lakni.Ötéves tervbe van véve nálunk.

Andi,
hát tegnap kidugtuk az orrunkat ugyan, de ma még nem.Itt úgy fújjjj a szél, hogy csak na.
Bogim sajna nem szimpatizál hosszútávon a babakocsijával.Nekem még mászos korában is ki kellett vennem belőle.Mindig Ő takarította föl a játszóteret.
Fogat Mi már mosogatunk.Fogkrémet is kap rá.Bár szerintem a fogkrém miatt ilyen lelkes fogmosó, mindig repetázik belőle.
Bilit még nem vettünk, de tervbe van, csak nem tudom, hogy bili legyen, vagy a wcbe való lépcsős szűkítő.Mindig szeret minket utánozni, lehet, hogy jobban tetszene neki.

Ági
kamagi
 
 


Sziasztok!

Ma gyalog mentünk a Ricsiért a suliba oda vissza 20-20perc azt hittem lefagy az arcom brrr babakocsival mentünk mert az gyorsabb de ha kiveszem őt szépen megy a Ricsi után

fogmosás van fogkefénk oda is szoktam adni neki fogkrémmel tők jól rágcsálja

bilit még nem probáltuk Ricsit előszőr 1,5évesen ültetem rá nem akkart bele semmit csinálni állandoan fel kellt róla akkor kezdtük a bölcsit ott mondták ne erőltesem 2-2,5évesen kezdtük újból akkor már siker volt ugy hogy én még nyárig biztos hogy várok akkor azért könnyeb is.

Egészen be vagyok most indulva és én is elszeretném vinni minél előbb Fancsi Tücsökzenére és úszni ma egész nap ezeket a lehetőségeket nézegetem már amikor volt időm.

Brigi ti merre laktok le a kalappal előted hogy még tanulni is van energiádKép

Krisszie, Enci
hogy vagytok merre vagytok?
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Köszi a hiányolástKép Úgy néz ki megmaradokKép
Voltunk lent megint hózni, így Dorka kellően elfáradt és szunyálKép

Brigi,
Te is debreceni/ill környéki vagy?

Én is folyton tervezem hogy elviszem Dorkát valami programra, sztem majd tavasszal keresek neki, addig meg marad a heti 1x úszásKép

Fogmosás nálunk is megy, még fogkrém nélkül mert lenyeliKép, de minden fürcsikor szépen megmossa kis segítséggelKép a fogacskákatKép

Ja itt egy kép tegnapról, felpróbálta a sapimatKép
Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


JajaKép még a bilit akartam írniKép Zsuzsa eszembe juttattaKép

Szóval van egy bilink, ha kérdezem Dorkát hol a kaki? akkor mutat a pelusra, tovább kérdezem, hogy hova kell tenni? akkor megy és hozza a bilit, bli felkiáltással. Viszont nem engedi hogy ráültessem csak ruhában és akkor is kb 3 mp-ig marad rajta. Csak kicsi mégKép

Krisz
krisszie
 
 


Hahó!

Képzeljétek tők szerencsém van felhivtam a Gál G. Tücsökzene ügyben és kedden indul egy új kurzus a XIII.kerbe ami tölűnk kb. félórára van úgy hogy megyünk a Fancsival 9,30-ra tők kiváncsi vagyok mit szól majd a kiscsaj.
Ja a fiamnak meg vasárnap lesz bajnoki mérközésük arra megyünk az miatt is tők izgatot vagyok.
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Húúúúú!!!
Na majd Én.

Zsuzsi,
nekünk nagyon bejött a Tücsök.Bogim nagyon élvezi, igaz egy percre sem képes az ölemben megülni, de aranyosan jön megy a többi babával, tapsolgat táncolgat.Lassan tudja már a mondókákat, persze nem a szövegét, hanem a mutogatásokat hozzá.Legjobban az ugráljunk mint a verebek...-et szereti.Biztos ,hogy Fannid is élvezni foglya.Meg az is nagyon jó, hogy hasonló korú gyerekekkel van együtt.És nem utolsó sorban neked is kikapcsolódás.
Ricsid focizik?

Krisz,
Dorka nagyon édi a kölcsönsapiba.
Bogi is egyre többször öltözködik.Imádja húzni vonni a ruháinkat.Főleg a cipőket próbálgatja egyfolytában.Figyelni is kell rá mert elesett már benne.Tegnap elött fölfedezte az árnyékát, nagyon fél tőle.Hiába mondjuk, hogy nem bántja, nem érti sirdogálva mutogatja a falon.

Na megyek, este benézek: Ági
kamagi
 
 


bocsi
foglya = fogja
kamagi
 
 


Hé hol a topik élet???????
Ez nem ér mindenki legalább napi egyszer jelentkezen be.

Kamagi igen Ricsi az UTE-ban focizik végül is ma is kellet mennünk már 7,30-ra Pomázon kellet lenünk és délbe végeztünk de gyötrelmesek voltak a fiuk holnap délelőtt is megyünk.
Fancsi jelen pillanat olyan jól érzi magát kb.20perce folyamatosan azzal szórakoztatja magát hogy sikitozik nagyon tetszik neki a hangja.
szuszoka
 
 


Sziasztok!

Dorka is a mutogatós mondókák korában van. Mi a csip-csip csókát tanítottuk neki, de sose bírja kivárni amíg a hes-hes-hes-hez érünk, minden sor végén hesselünkKép
Írjatok már légyszi mutogatós mondókákat mert én többet nem tudok!
Szóval menni kéne ilyen tücsökre, igaz nálunk mazsola van csak most szünetelnek

Dorka meg képes percekig bámulni az árnyékát figyeli hogy mozog, tetszik nekiKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Jó estét!

Hát csúcsot nem döntöttünk ma sem!!??

Krisz,
már olyan régóta tervezem, hogy összeírom a mondókákat, hogy meglegyenek, de időm az sosincs rá.Erőt veszek magamon, és a héten megpróbálom összehozni.Küldöm mailba ha elkészül.

Remélem azért nem volt mozgás a topikon, mert mindenki jól kihasználta a hétvégét.Bár itt nálunk iszonyú hideg van, és nagy szél.Sok időt nem töltöttünk kint.

Na mentem olvasok egy kicsit:Ági
kamagi
 
 


szisztok!

nem szeretem ha elszáll, amit írok... Kép((

szóval, megjött pénteken az új szekrénysorunk, úgyhogy jól kihasználtam a hétvégét.
Azért voltunk szánkózni is mindkét nap, szombaton a gátra is kimentünk. Boga élvezte, ahogy csúszott lefelé, ahol apa várta. No meg úsztunk is, ami nagyon klassz volt most. :
Remélem a többiek is visszatérnek!!

üdv, andiKép

Andi
KépKép
Kép
szabó_andrea
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ezer meg 1 éve nem jártam Felétek, most visszaolvastam.
Elég aktív a topic Kép.

Sok leszek, előre is bocseszKép.

Zsuszi,
kipróbáltad a homeós bogyókat?

Krisszie,
kérdezted a Krauterblutot. Mindenki szedheti, természetesen C-vitaminnal a könnyebb felszívódás miatt.
Szuper, hogy meggyógyultál. Én is bengás voltam, meg levert... Elkezdtem szedni az Elevitet. Nekem nem volt jó a várandósság alatt, most viszont szuper. Kis doppinszer Kép.

Ági,
alvásgondokkal hogy álltok? Én próbáltam a napi 1 alvást, de estére totál kiütötte magát Eszter, így 2 napi próbálgatás után elhalasztottam a próbát.
Szirupbeadást sikerült megoldani?
A PC kikapcs. nálunk is elkezdődött, de igyekszem barikádat építeni. Ilyenkor megy a hiszti persze.
Érdekel még overall alá mit adunk? Ha igen, szólj, leírom. Bár sztem függ attól is, merre lakunk. Mi Szegeden, itt szerencsére nincs túl hideg.
Kaja: szopi, szopi, szopi. Teljesen ki vagyok akadva a lányomtól. Pár napja nem hajlandó szinte semmit enni. Ha sikerül valami kedvére valót találni, pár falat után kilöki a nyelvével.
Megmondom őszintén, én nem merek még felvágottakat adni, nagyon magas a só-és az "E"-tartalmuk.
Amit adok: sülttök (sajna, lemenet a szezonja), natúr jogi, gyümölcsök, kifli, kenyér, levesek szinte mindenféle), leveszöldség, hús: birka és vad kivételével mindenféle: sülve, rántva, főve a levesből. Házi szilvalekvár (cukortalan), ma gombócot főztem, azt nagyon imádta.
Keksz, ropi (szezámos, semmi E betű nincs benne).
Ennyi jut eszembe.

Brigi,
szép neve van a fiadnak! Én ha fiam lett volna, Marcell lett volna, de a Férjem leszavazott. Nekem akkor is tetszik a neve Kép. És persze jóképű is Kép.
Én ritkán használom a NEM-et, Inkább próbálom terelni a figyelmét másra. Mikor használjuk? Íme:
ha feláll az etetőszékében, ha az ágyon a széléhez megy nagyon, most a legújabb a konnektor - de beletettem a dugót.
Szerencsére Eszter nem az a "tipikus" gyerek, aki kiszedi a földet a virágból, aki belenyúl a felmosóvízbe, kukázik Kép...
Eddig.
Elmagyaráztam Neki, hogy miért nem szabad, nem is csinálja.
Te kérdezted a húsokat, az előbb Áginak leírtam.

Fülescsacsi,
szép a nicked Kép.
Szegeden merre voltatok?
Én szeretném megnézni az albumotokat, léci küldd el a linket:
bodokriszti@freemail.hu
Köszi.

Andi,
mennyiszer szoptatsz? Tápit is adsz Boginak?
Mi itt Szegeden csak játszóházba járunk havi 1 alkalommal. Bár most kihagytuk a benga miatt. Viszont nagyon sok a babás ismerős, így szerencsére majd' mindennap randizunk valakivel. A házunkban pedig nagyon sok a kismama. Szerencsés vagyok ezért úgy érzem. Nyár estéken kitelepedtünk a fűre a skacokkal és jól eldumáltunk a szomszédokkal. Kb. 7-8 család. A férfiak meg locsoltak Kép.
Édes a lányod (és mindnekinek a picije!), hogy felvette a nacit. Én is csináltam ilyet kiskoromban Kép.
Fogkefét az első fog óta használjuk, bili? Megmondom őszintén nekünk 1 éves kora óta van, mert laborba kellett menni és egyik csodaszerrel sem sikrült pisit gyűjteni. Végső elkeseredésemben vettem a bilit és lőn csoda Kép.
Azóta állandóan hurcolássza magával, ráül (ruhában ő is).

Vigantol:
én úgy tudom, hogy a téli babáknak a születés utáni 2. tavaszig kell adni. Tehát nekünk 2005. tavaszig. Még én is adom.

Tipp:
én mostanában WordPad-on írok, amit bemásolok, ugyanis soxor szállt el az írásom.

Képzeljétek, Eszter nagyon szépen lemászik az ágyról.
És ha megkéem, hogy mondjon valamit anyának, akkor rámnéz kedvesen és azt mondja, nnnnnya Kép. Néha az államat is megfogja a 2 kis kezével.
Imádom Kép.

Mit szólnátok, ha készítenék 1 táblázatot és beleírnám az adatokat mindenkiről?
Pl.
név (nick is), Manó neve, születési adatai.

Ha benne vagytok, írátok már le léci az adatokat, ne kelljen visszaolvasni.

Bocsesz a regényért!

Puszi!

Kriszti

Ps,
milyen az idő Mindenkinél? Szegeden havazott egész délelőtt, most nem, de -4°van.

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Most megint havazik, mint állat.
Nagy a csönd, Lányok Kép.

Ilyenre gondoltam:
Eszteranyu / Kriszti / Szeged / Eszter / 2003.12.08. / 3420g / 55 cm

Ha a saját név titok, azt is írjátok oda lécci!

Kép

Kép
eszteranyu
 
 


Sziasztok!

Kriszti,
homeo bogyok kimaradtak ugyan is kibujtak a fogaink és most nyugis Fancsi lekopogom irigyelek hogy nálatok a házba sok kismama van nálunk csak nyugdijasok vannak.
Szuszoka/Zsuzsi/Budapest,Káposztásmegyer/Ricsi1997.06.07 3600gr 52cm,Fancsi2003.11.08 3200gr 52cm/én örülnék a táblázatnak elöre is köszi.

Andi,
édes a kiscsaj a vizbe.

Nálunk a hétvégi program foci volt igy Fancsi egy kicsit mellőzve volt ő a hugoméknál volt mind a két nap, nem szivesen vittem volna őt el de ő igy is nagyon jól érezte magát.
szuszoka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: