Új privát üzeneted érkezett!

Lynn!
Vasaláshoz lejjebb veszem a vasalóállványt - szinte mind állítható magasságú - és leülök egy egyszerü székre vagy a kád szélére. Ez használ.
A 10 literes kanna még megy Kép csak kispapa kapja ki néha a kezemböl, amikor meglát vele Kép)
Hát Diti, nem nyugtattál meg.
Úgy igazából egyébként én is csak augusztustól akarok vásárolni (30. hét után) mondván, hogy ha akkor születik, már baba lesz belöle...de a babakocsi dolog nagyon izgat.
Sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Bocs, a második is felfelé görbülö száj akart lenni...de valamiért nem lehet változtatni. Hm.

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Hát elökerülök én is. Adrian meggyógyult hála az égnek. Készülök egy szülinapi és egy névnapi bulira, a család egyik fele vasárnap jön, a másik hétfön. így hát van dolgom épp elég. A babóca nekem is elég aktív, föleg este. Vagy inkább csak akkor érek rá?

Edit! Én vettem övterelöt és használom is, mert mindennap vezetek és Adriánnal a pocimban is vezettem még az utolsó napokban is.

Ritee! Nekem is voltak/vannak ilyen húzó érzések a hasamban, bár nekem lehet(ne) az összenövésektöl (császár) is. Nekem a kétfunkciós babakocsik váltak be, amit aztán háromféle pozicióban lehet dönteni és könnyen összecsukható.Kép

Bogár! Üdv nektek! Elsö baba?

Lynn! Szerintem nálunk is elég jó a választék, bár szupi lenne, ha lennének kimondottan ilyen katalógusok! Vasalás: hála istennek engem nem érint.

Vásárlás: én vettem az elsö babánál már a 3. hónapban cuccokat. Bodyk nagyon jók, gyakorlatban az a legjobb, ami a nyakrésznél is egy-egy patenttal záródik. Rugiból is az a legjobb, ami a pelenkás résznél patentos.
Pelenka ügyben hogy álltok? Én mosható nadrágpelust használok és az marad a 3. babánál is.

Szép napot mindenkinek:

Evey
21+6
evey
 
 

 
 

Sziasztok Kép

Csatlakoznék én is, szoktalak Titeket olvasgatni, de ritkán jut erõm írni is a netre...

Mi szept 27-re várjuk az elsõ babánkat..
Most azért írok, mert jó sok érdekes téma merült fel tegnap.

Evey Kép
Engem is nagyon érdekel a mosható pelenka. Úgy tervezzük,hogy eldobhatót csak vendégségben stb. használnánk, normál napokon a moshatót. Írnál arról, hogy Te milyet használsz? Gyûjtögettem már infót a netrõl, de elég zavaros nekem (nincs egyáltalán tapasztalatom a pelenkázásben Kép ), szóval olvastam Monapelrõl, Poponelláról (melyik a jobb?) meg Novotex és Ágnes betétekrõl, de nem értem, ezek még plusz kellenek, vagy a MOnapelben/poponellában már van betét?

Mi még nem vettünk semmit a babának, majd úgy egy hónap múlva..

A baba rúgdosásáról... én is nagyon örülök neki, amikor érzem, de két napja egészen lent rúgdos a méhszájnál (?), ez elég kellemetlen érzés, és mivel nekem nyitva van a külsõ méhszájam, félek hogy nehogy tovább nyíljon.. szerintetetk ez árthat? Próbáltam már beszélni a fejével Kép meg simogattam felfelé hogy hátha követi annak az irányát és feljebb húzódik, de úgy tûnik teteszik neki az új hely Kép

üdv
bera
23+6
bera3
 
 


Sziasztok!

Bera, szerintem ne izgulj a baba rugdosása miatt. Az elsõ babámnál nekem is kinyílt a méhszájam a szülés elõtt már hónapokkal, mégsem volt semmi gond. Pedig elég aktív volt a gyerkõc odabenn is Kép Inkább neked kell odafigyelned hogy ne erõltesd meg magad, mert azzal többet árthatsz mint õ a mocorgással. Õ csak gyakoroljon, erõsödjön, te vigyázz magadra, és meglátod minden rendben lesz Kép

Szia, Diti
Diti
 


Sziasztok Kép

Evey Kép Miért jobb a mosható nadrágpelenka, mint az eldobható? Nem kényelmesebb, hogy csak kiveszem alóla és eldobom? Ne érts félre, csak érdeklõdöm, mert gõzöm sincs milyen ezt és azt használni, azért kérdem, mert neked biztos nagyobb tapasztalatod van ebben Kép
Mi ezidáig még semmit nem vásároltunk, úgy terveztük, hogy majd nyár vége felé összeszedjük magunkat, és egyszerre mindent megveszünk.
Ma egyébként nagyvásárlást tartunk, mert már nincs egy darab ruhám sem, amibe beleférnék. Titeket hogy érint ez a téma? Én a héten már teljesen kiakadtam, mert bárhová akartam menni, elõtte egy órás töprengés volt a ruhásszekrény elõtt, hogy akkor mit is vegyek fel.

Én a vasalással egész jól elvagyok. Most még semmilyen munka nem fog ki rajtam, ugyanúgy csinálok mindent, ahogyan eddig.
Ti mennyit híztatok? Én 52 kg-al kezdtem a terhességet, és most (21 + 1 hét) tartok 54 kg-nál. Szerintem mostantól fogok hízni, mert az étvágyam mintha megkétszerezõdött volna.
Olvassátok a Kismama magazint? Az 59. oldalon van benne két babakocsi, nekem a Chicco 6WD Tech nagyon tetszik. Szerintetek jó ez? Nem is olyan drága!
Befejezem, most látom milyen sokat írtam Kép
Mindenkinek szép hétvégét!

ritee
21+1
ritee
 


Sziasztok!
Ritee! Szerintem a 2 kg hizás semmi! A dokim azt mondta, hogy havonta kb. egyenletesen 1 kg a jó, nekem eddig kb igy is van (54-röl 60-ra, 24. hét). De most ugrott meg, legalábbis érzésre. A mérleg majdnem egyenletes emelkedést mutat Kép Fura módon egészen jól beleférek a ruháim egy részébe, bár be kell valljam, hogy régebben sem hordtam feszülös cuccokat. Egy nyári nadrágot vettem eddig, most szeretnék majd egy kosztümöt, mert lesz mostanában egy-két "kiöltözös" napom.
Szép napot mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát ritee, Edit, csak irigyelni tudlak benneteket. Én akármit csináltam, igyekeztem figyelni a felszedett kilókra, az elõzõ gyerkõcnél mégis 23 kiló jött fel rám Kép Most még csak 5-6-ot híztam (23. hét vége), de hát ugye még le sem ment minden az elõzõ terheség óta. Na de nem nagyon aggodalmaskodom miatta, lényeg hogy a babák egészségesek legyenek, tudjanak szopizni amíg csak akarnak, aztán majd leadom én is a felesleget Kép Az azért ad egy kis erõt (mert önmagamban azért néha kesergek kicsit hogy milyen hordó vagyok) hogy a férjem soha semmi megjegyzést nem tesz, a mostani "gyarapodásomat" is elég objektíven tudja nézni, és még meg is dicsér hogy nem hízom valami rettenetes iramban Kép Persze azért közölte az elvárását hogy szeretne ugyanolyannak látni a szoptatás befejezésével mint a gyerekek elõtt Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Nagy a készülödés a hétvégére, vasárnap és hétfön is vendégsereg lesz, így nem tudom mikor jövök majd.

Bera! Üdv neked! Nem hiszem, hogy a babarugdosástól jobban kinyílna a méhszáj, de ha izgulsz, kérdezd meg a dokidat.

Pelus: Az egyik barátnönk forgalmazza a monapelt, de én még akkor nem ismertem öt, amikor vásároltam a pelusokat, tehát nekem Poponella van, ami nagyon jó. A Monapelt használó mamák dícsérik azt is. Árban olcsóbb, mint a Poponella. Mindkettöben van olyan típusú pelus, amit születéstöl fogva lehet használni, mert patenttal állítható a nagyság, ezt érdemes venni. Mindegyikhez van betét is, de én még használom rá a Nowotex betétet is, mert a kaka azzal együtt egyszerûen kidobható a pelusról, nem kell vakarászni. A külsö az legyen légáteresztös. Tehát ez kell: légáteresztö külsö, patentos belsö és betét. Én 15 db-ot vettem a patentból. A külsö viszont méret szerint van, abból minden méretnél vettem 4-et. A pelusokat vödörben kell tárolni, amíg 2-3 naponta mosol, a külsöt pedig ahogy leveszem kézzel átöblítem és megszárad hamar.
Egyenlöre ennyi. Ha van még kérdés, szóljál.


Ritee! Én azért választottam a moshatót, mert az flanel anyagból van, ami nagyon jó a bõrnek, nem okoz pelenkakiütést és abból biztosan nem ázik ki semmilyen káros anyag, mint a hiper-szuper ultramagból, ha 3 órán túl rajta van a gyereken. Ez az egyik nyomós érv, a másik ami szerintem nagyon fontos és ezt olvashattad is, hogy a papírpelenka 100 év alatt bomlik le és rengeteg fát kivágnak a szuper ultramagért. Nem olyan nagy fáradtság, nekünk már sokkal könnyebb dolgunk van, mert helyettünk mos a mosógép és nem kell fözni és vasalni ezeket a pelusokat, söt nem is szabad.

Hízás: Én férjhez menetelemkor voltam 51 kg. Az elsövel szüléskor 70 kg(!), visszafogytam 52 -re, úgy lettem terhes az Adrival, szültem 60 kg-san. Visszafogytam 52-re, most 22 hetesen vagyok 56-57 kg, mérlege válogatja. A dokim leszúrt, hogy egy hónap alatt híztam 54-röl 58-ra. Erre tegnapelött a védönö 56-nak mért. Nem izgulok, majd lefogyok. Kép Két kiló hízás az szuper!

Diti! Így, ahogy mondod, nem kell izgulni, ráérünk majd leadni a felesleget, kit mennyi zavar.Kép

Sziasztok, jó hétvégét:

Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltûntem, de most itt vagyok egy picit (egy kölcsöngépnél, mert a "sajátom" nem akart elindulni).

Nagyon köszönöm az infókat a tornáról meg a vércuki-vizsgálatról, azóta már kiokitott a szegedi védõnõ, igy 3 hét múlva megyek, meg újra szûrik a toxoplazmát, mert az elsõ negativ lett. Mozgásról annyit, hogy az én Mazsolám is roppant virgonc, meg idõnként csuklik szegényke, olyankor úgy ugrál a hasam, mintha labda pattogna rajta Kép.

BOGÁRKép
köszike az infót az Aviva könyvrõl, nekem is megvan másolatban, majd belenézek. Ha tényleg jó, akkor kipróbálom. Remélem, Ti jól vagytok Kép! Kaptam egy szupi ujjszopós képet Mazsoláról, de mivel nem a helyemen vagyok, nem tudom feltölteni, majd legközelebb. Ügyi vagy, hogy már megvan a kocsitok, mi lehet, hogy kapunk egyet.

Na, sajnos vissza kell adnom a gépet Kép, igy most elbúcsúzom. Mindenkinek kitartást ebben a nagy melegben, vigyázzatok magatokra!

Puszi,

KnéRita
20+4
knérita
 
 


Sziasztok !
En nov. 11-re varom az elso babamat, igy "bejelentkezem" hozzatok.
Tegnap voltam 18. heti uh-n es az orvos 14 cm-nek merte a babamat. Szerintetek nem kene mar nagyobbnak lennie ? Mindenhol azt olvastam, hogy ilyen idosen kb. 20cm-es. Nektek mekkora volt ennyi idosen ?
Elore is koszi
Dorki 18+1
Dorki
 


Szia Dorki!

Üdvözöllek körünkben! Végre valaki, aki utánam jár, nem én vagyok a "legkisebb". :-)

A mi babánk a 17. hét 2. napján a fejétöl a fenekéig 12 cm volt. Nem lehet, hogy a te dokid is ezt a távolságot mérte 14 cm-nek? Mert az ideális. Hogy az egész baba mekkora, nálam sose mérték, csak a fej-fenék távolságot, a fej- és a hasátméröt. Különben az egész babát hogy mérnék? Várnak,míg kinyújtózkodik? :-)

Szerintem ha valami nagyon nem lenne rendben, szóltak volna. Orvos ismerös szerint +/- 5-8% eltérés teljesen normális, "idekint" is vannak kisebb meg nagyobb termetü emberek. Ha az ultrahang nem mutatott eltérést, ne aggódj. Legyen két keze, két lába, egy feje, dobogjon a szíve és zárt legyen a gerinc. Ezek voltak a legfontosabbak, amikre a dokim külön felhívta a figyelmemet.

Lassan talán már érezheted, hogy mozog a babuc. Én a 18. hét végén sejtettem meg, mostanra egész határozottan kalimpál.

További jó várakozást!

Lynn
20+1 (11 perce)
Lynn
 


Bocs, elírtam, 19+1!!!
Lynn
 


SziasztokKép

EveyKép
Köszi az infókat, ki is nyomtattam, amit írtál Kép

Mi ma megyünk dokihoz, olllyan kíváncsi vagyok...

Azóta nemigen rudgos ott alul, ha máshol rúg azt nagyon szeretem...

bera
bera3
 
 


Mi van lányok, mindenki nyaral? Sehol semmi újság?
ÉN pl. nagyon örülök a lehülésnek, még akkor is, ha kissé megáztam tegnap...de sokkal jobb ilyenkor fent lenni, mint az elmúlt hetekben.
Boti egyébként mostanában kevesebbet rugdos, inkább mocorog, max kicsiket rug. Nálatok is igy van? (mi 25. hétnél tartunk)
Minden jót,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Tényleg kissé hanyagolva van mostanában a topic, merre jártok?
Edit, tényleg sokkal jobb most, fõleg éjjelente. Nekem a kánikulai napokon nagy szenvedés volt minden éjszaka, 32 fok körül volt a lakásban. A lapostetõ átka... Kép Arra viszont jó volt a nagy meleg, hogy elég sokat jártunk ide-oda pancsizni, finom meleg volt mindenütt a víz, én is tudtam úszkálni Kép
Én is most vagyok a 25. héten, de az én babám abszolút nem fogta vissza magát az utóbbi idõben, sõt... Kép Kép Néha akkorákat rúg belém, hogy volt olyan amit már közel kellemetlennek éreztem. Bár akkor biztos valami rossz pontot sikerült eltalálnia.
Fú, holnap megyek vércukor vizsgálatra, hát mit mondjak, nem nagyon fûlik hozzá a fogam Kép
Tényleg Edit, te hol fogsz szülni? És papás szülés lesz? Tavaly a kisfiam születésekor apuci is jelen volt, és már rég kijelentette, hogy most sem szeretné kihagyni az élményt Kép Amit persze én nem is nagyon bánok, rengeteget jelentett hogy ott volt velem és segített ahogy csak tudott szegénykém Kép
Sziasztok, Diti
diti
 
 


Szia Diti!
Ha minden jól megy, a Nyiröben fogok szülni, nem is a kórház miatt, amiröl csak mérsékelt pozitivumokat hallottam, de a dokim sajna ott dolgozik. Benne viszont megbizom, szimpi.
Igen, papás szülést szeretnénk...illetve megkérdeztem kispapát, hogy ö mit szeretne, és rávágta, hogy papásat. Én meg nem ellenzem...de nem tudom, hogy nem fogom-e leharapni a fejét, néha nagyon ingerült tudok lenni, ha mással vagyok elfoglalva. És akkor mással leszek Kép Utána persze nagyon bánom. De hát reméljük a legjobbakat.
És te hol szülsz majd? (lehet hogy irtad, de már elfelejtettem...)
Szia, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szia Edit!

Én a SOTE II. Klinikán szülök majd Vermes dokinál, ahol tavaly a kisfiamat is. A kórházat nem választottam, Vermest is ajánlották, a terhességem elõtt még sosem voltam nála. De nagyon örülök hogy õ lett az orvosom, nagyon megbízom benne. Mindig is féltem a nõgyógyászoktól, de mikor elõször voltam nála vizsgálaton, ez teljesen elmúlt. Azóta is mindig nyugodt szívvel megyek hozzá, teljesen rábízom magam.
Szülés közben nekem nem nagyon volt idõm ingerültnek lenni, 2 óra alatt lezajlott az egész Kép Mondjuk nem emlékszem, de lehet hogy mikor a párom vízzel nedvesítgetni akarta a számat, azt kicsit csúnyán utasítottam el, de ez már a ködbe vész Kép Kép A lényeg az volt hogy tudtam hogy ott van mellettem, fogta a kezem, tartotta a vállamat a kitolásnál, és szurkolt végig. Na meg a legnagyobb élményem az volt, hogy neki adták oda a babát mikor letisztogatták, apuci pedig eltûnt vele vagy fél órára, annyira odavolt hogy neki már kisfia is van Kép
Szóval szerintem is örülj hogy a párod lelkes és szeretne ott lenni, mindkettõtöknek nagy élmény lesz.
Szia, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Hát túl vagyok egy húzós idöszakon, vendégsereg, szüret a kertben, stb. Milyen jó, hogy kicsit enyhült a meleg, ugye? Szerintem nem sokáig örülhetünk, mert jön az újabb kánikula.
Ma voltam a 24. heti terheléses cuki vizsgálaton, de elötte volt egy kis "action" a kertben. Egy kiscica felmászott és nem mert lejönni, levettem, de úgy megijedt a kutyánktól, hogy véresre karmolta a karomat. Toxoplazma szürésen meg nem voltam.Kép

Dorki! Légy üdvözölve! Gyere gyakran, ne úgy, mint én.Kép Kikkó 18 hetesen volt: BPD: 40mm (Ülömagasság), Femur (combcsont): 24 mm, Adrian BPD: 44mm, Femur: 30 mm (19 hét), jelenlegi albérlö: BPD: 39mm, Femur: 26mm (18 hét). Ne izgulj, biztosan egészséges a baba!Kép

Hajni! Köszi a képeket, nagyon szépek a lányok, mint mindig!Kép

Lányok: Szeretnék a La Leche Ligánál dolgozni, elég nagy a tapasztalatom szoptatás ügyében lévén már a 3. terhességem, ha bármelyikötöknek gondja, baja lesz, engem felhívhattok és segítek! Erre az email címre írjatok és elküldöm a mobil és az otthoni számomat, ha netán szükség lesz rá: kovacsjazmin@freemail.hu.

Többiek! Merre vagytok? Tényleg és még ki hol fog szülni? Én a Péterfyben császárral (sajna).

Sziasztok!

Evey
/23+5/
evey
 
 


Sziasztok, Lányok!

Én is jól eltûntem, de azért megvagyok/megvagyunk. Mazsola odabent jó sokat mocorog, tegnap pl. kifejezetten aktiv volt. Ez a lehûlés a legjobbkor jött, most annyira kellemes a levegõ! Ma voltam EKG-n, minden OK, 2 hét múlva terheléses cuki-vizsgálat. Kiváltottam a felirt cukrot, 75! mg-ot kell meginni 2 dl vizben, szerintem ennyi cukrot 2 nap alatt nem eszik meg az ember lánya! Szerintetek nem sok ez egy kicsit? Én a kilókkal talán nem állok rosszul, kb. 54-55-ról indultam, múlt héten 60 kg-nak mértek, remélem, ez a tendencia késõbb is igy marad. Párom kolleganõi szerint nincs nagy pocim, nagyon bizom benne, hogy Mazsola nem fog óriásbébi méretûre nõni.

EVEYKép
miért lesz csaszi? Az elõzõek miatt? Szerintem a BPD a homlok- és tarkócsont közötti távolság, az ülõmagasságot CRL-lel jelölik Kép (bocsi az okoskodásért). Hogy hogy nem szûrték a toxoplazmát? A nõdokim szerint elvileg része kéne hogy legyen a rutinvizsgálatoknak, az már más tészta, hogy nekem is Szegedre kellett mennem, hogy megnézzék. És mivel negativ lett, ezért a cukis vérvételnél újra vesznek mintát ehhez is, nehogy új fertõzés lépjen fel, mert ha igen, akkor azt antibiotikummal kezelni kell. Amúgy a szegedi Nõi Klinikán fogok szülni (a lombik elõtt is odajártam, nagyon bizom a dokimban).

EDITKép
Igaza van DitinekKép, hogy örülj a párod lelkesedésének, az enyémet egy kicsit gyõzködni kell, de azért remélem, nem hagy magamra.

DITIKép
milyen volt a vércuki-vizsgálat? Én tartok tõle, hogy a gyomrom nem fogja szeretni éhgyomorra a cukros löttyit, fõleg úgy, hogy ébredés után max. 1 órával ennem kell, mert különben úgy megfájdul a gyomrom, hogy csak lesek.

Na, ennyi elég is volt belõlem, mindenkinek további kellemes gömbölyödést!

Sziasztok,

KnéRita
21+6
knérita
 
 


Szia Rita!

Hát nem mondom, ez a mostani vércukor vizsgálat sem tartozik a legkellemesebb élményeim közé... Kép Na de egye fene, szükség van rá, kibírtam. A gyomrom persze tiltakozott, már az is elég rossz volt hogy nem ehettem reggel. Azt a fene rossz cukros löttyöt is vagy 1 percembe tellett leerõltetni. Alig vártam hogy leteljen a 2 óra, gyorsan megettem 2 kiflit, ittam rá egy kis limonádét, az úgy-ahogy rendbehozott. De még délután is éreztem a gyomromban azt a nagyon édes kellemetlen ízt Kép Még jó hogy a vastablettát ezen a reggelen kihagytam, az tuti végleg kikészítette volna a gyomromat.
Na de nem panaszkodom tovább, ha ennyit meg kell szenvedni azért, hogy utána egy gyönyörû szép és teljesen egészséges kisbabám legyen, akkor kibírok mindent Kép
Szia, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Én nem tudom mi van ezzel a babával, meg van táltosodva, egész nap mozogKép
Holnap megyek vizsgálatra, kérek egy toxoplazma szűrést.

Rita! Köszi, valóban elírtam a BPD és CRL-t!Kép Toxoplazma szűrés nálunk nincs automatikusan.

Diti! Részvétem a cukros lötty miatt. Hála istennek nálunk egy kifli és pohár tej után 1 órával veszik le a vért, ennyi a terheléses cuki.

Szirom! Azt ugye tudod, hogy itt laksz tölem egy köpésre?

Hajni! Boldog szülinapot!

Többiek! Jelentkezzetek légyszi!!!!!!!!!!

Sziasztok, Evey
24+4
evey
 
 


Rita!

Most nézem, hogy azt is kérdezted, hogy miért lesz csaszi. Hát igen, sajnos az elözöek miatt már nem is lehetne másként. Szerintem ott szúrtam el, hogy a másodiknál kellett volna egy kicsit eröszakosabbnak lennem, hogy elöször próbáljuk meg simán.Kép

Szia, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Evey, kicsit meglepődtem, honnét tudod, hol lakom?Kép Arra tudok tippelni, hogy olvasgatsz más topicot isKép És ti merre laktok?

Ide is be szoktam nézni, megjegyzem az okosságokat, de írni már nem nagyon van erőm. Különben minden ok velünk, jövő héten megyünk terheléses cukorra, kicsit elborzaszt, amiket írtatok róla. Én alapvetően szeretem az édes dolgokat (glükózos lesz), de lehet, hogy ez egyszerre tényleg túl tömény. Evey, kicsit korábban kérdezted, hogy ki hol szül. Mi Újpesten, nekem tetszik a hely, mert viszonylag apró, családias, szépen felújított, fürdőszobás szobákkal. Az orvosom miatt választottam, aki ott dolgozik.

Szép napot mindenkinek!

szirom
25+0

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom!

Hát eltaláltad! Véletlenül beleolvastam az Újpesti topikba, mert ott szült 3 hete a barátném és ott láttam, hogy hol laksz. Én Szentendrén.
Mi lesz veled, ha már több gyereked lesz? Hogy fogsz akkor majd írogatni? Pedig kell egy kis "kimozdulás", föleg onnan, ahol te laksz! Igencsak elzárt település.

Többiek merre vagytok? Hogy érzitek magatokat! Írjatok már légyszi!

Cory! ZA kérdezett felöletek a Túl az elsöben, tudom, hogy nem jársz arra, írni akartam rólad az utólagos engedelmeddel, hogy jól vagytok (ugye?), de Dia megelözött.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


SZiasztok!

Evey: jól vagyunk, köszi Kép Túl egy tüszős torokgyuszin (Balu), de egyébként minden ok Kép Azt tudod, hogy nekem is volt vérzésem az elején?
Ja, képzeld, egy barátnőm a közeletekbe költözik hamarosan Kép

cory 23+6

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Pár napos szüneten voltam: kint voltunk a hétvégén Horvátországban, kihasználjuk a jó időket amíg lehet Kép Fincsi volt a víz, jót úszkáltam benne, tök mókás érzés ahogy a nagy pocakommal lebegek Kép
Ma délután megyek a dokimhoz, remélem nem lesz oka semmiért leszidni, és mindent rendben talál.
Többiek, hol vagytok? Mindnenkinél minden rendben? Tessék írogatni, nehogy meghaljon a topic Kép
Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a dokinál én is. Minden rendben. Kérdi a doki, hogy hogyan csinálom, hogy 4 hete 58,2 kg voltam, most 58 kg. Jó kérdés! Pedig semmit nem csináltam másképp. Ö még diétáztatni akart a múltkor.
Másik: Doki: Mit szeretnének maguk? Lányt?
Én: Hát jó lenne a két fiú mellé.
Doki: A babának 140-et ver a szíve, biztos fiú, mert a lányoké gyorsabb.Kép Mindig poénkodik.
Nemsokára megyünk a 3D UH-nak becézett szemfényvesztésre, kár, hogy nincs ilyen szupi számgép programunk, már csak a sima UH készülék kéne és már csinálhatnánk mi is, ha orvosok lennénk.Kép Azért elmegyünk, mert Adriról is szupi kép készült.
Kaptam beutalót a toxos vérvételre is, remélem nem lesz gáz, bár legalább egy hónap az eredmény.

Cory! Örülök, hogy jól vagytok és Balu sem beteg már.Kép Nem tudtam, hogy véreztél te is! Kh-ban is voltál?

Diti! Nagyon jól tettétek, hogy elmentetek egy kicsit nyaralni, ki kell használni minden percet.
Dokinál biztos minden rendben lesz, a tenger kristálytiszta.Kép

Többiek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok, Evey
evey
 
 


SZiasztok!

Evelyn: kórházban nem voltam, mert nem görcsöltem, és mire a dokihoz értem (1 órával az észlelés után) már múlófélben volt. Mindez a 14. héten történt. Brrrrr!

Én csütörtökön voltam dokinál. Minden ok volt. Legközelebb augusztus 5-én megyek, mert szabin lesz. Remélem, addig minden ok lesz Kép

cory 24+0

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Evey!

Nem nagyon értelek, hogyhogy mi lesz velem, ha már több gyerekem lesz? Ez nem a világ vége, és mi nem véletlenül választottuk ezt a helyet! Arról, hogy elzárt-e, megoszlanak a vélemények, nyáron ezt például semmiképpen sem állítanám, hiszen ez egy nyaralóhely. Egyébként pedig ha akarom elzárt, ha akarom nem, és nem tudom, hogy honnan gondolod, hogy sosem mozdulok ki. Élvezem a nyugalmat tíz kemény év után, ami nagy hajtásban telt. Már ne haragudj, hogy így fölkaptam a vizet, de ismeretlenül olyanokat írsz, amiket nem tudhatsz. Talán az "írni már nem nagyon van erőm" félmondat vezetett félre, no mindegy...

szirom
25+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Evey kerestelek! Este jelentkezem.
SzHErika
szherika
 
 


Sziasztok!

Erika! De jó, hogy jelentkeztél!Kép Várunk!

Cory! Biztos megijedtél a vérzéskor! Lényeg, hogy minden rendben!Kép

Szirom! Igen, arra írtam, hogy mi lesz, ha több gyereked lesz, amit írtál, hogy írni már nem nagyon van eröd. Az elzártságot pedig arra, hogyha már lesz több gyerek, azokkal együtt nehéz onnan kimozdulni. Ezt csak azoktól hallottam, akik ott vettek házat és panaszkodtak, ne kapd fel a vízet, légyszi! Ha most emiatt haragudni fogsz rám, akkor sajnálom, egyáltalán nem akartam, hogy megbántódj. Ne haragudj.Kép Úgy örültem, hogy a közelben laksz és talán találkozhatunk?!

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Evey! Semmi gond, bár tényleg kicsit bepipultamKép Tényleg nem részleteztem, hogy mitől nincs erőm, de az a helyzet, hogy az aktív hétköznapjaimtól. Kapirgálok a kertben, sétálok nagyokat, hétvégeken kirándulunk vagy horgászunk a párommal, vagy családot látogatunk, ilyenkor nyáron általában tele vagyunk vendégekkel, sütés-főzés a kertben, néha gyereksereg is. A múlt héten varrtam meg egy halom függönyt, most, hogy végre itthon maradhattam, erre is jut időm. Ettől azért el lehet fáradni, de nem azért írtam ám, hogy sajnáltassam magam, vagy nyávogjak. Én nem tartok attól, hogy nehéz lesz kimozdulni, a párom nagyon sokat segít, egyébként is örökmozgóKép Meg hát nem is feltétlenül kell kimozdulni, mert annyi minden van itt is, nagyon szeretünk itt lakni. Nem haragszom egyátalán, ha van kedved, szívesen találkozom veled.

Lenne egy kérdésem: ti vettetek már babakocsit? Milyen szempontokat kell nézni szerintetek, mert én lassan teljesen elveszem a kínálatban...Kép

Köszi!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kedves Evey!
Hogy vagytok? mi nagyon jól.Már megvettünk mindent.szuper a babakocsi,kiságy,bébi hordozó...
nem gyözöm minden nap nézegetni őket. már alig várom hogy a bébi megszülessen.Persze mostmár egyre jobban izgulok a szülés miatt.De ha már ott leszek akkor ugyis mindegy.Egyre lassabben telnek ugyérzem a napok.Te hogy vagy ezzel?23.-án voltam dokinál és már 1kg58dkg a kis Lili.Holnap mikor leszel? nem tudsz benézni mondjuk 14.-óra körül?
Én akkor benézek, ha ma már nem találkozunk.Puszi: ERIKA!!!!
szherika
 
 


Sziasztok!

A guta üt meg ettöl a Sztendrei orvosi rendelötöl: elmentem, hogy levegyék a toxo-szűréshez a vért, erre elküldtek, hogy akkor leveszik, ha én utánna beviszem Pestre a mintát az ÁNTSZ-hez. Direkt azért akartam, hogy itt vegyék le, hogy ne kelljen bemennem. Na mindegy. Holnap bemegyünk.

Szirom! Örülök, hogy ennyire szerettek ott lakni! Az biztos, hogy szép hely és nyugodt, gyerekeknek pláne ideális. Megírod az emailcímemre (kovacsjazmin@freemail.hu)a telefonos elérhetöségedet, hogy megbeszéljünk majd egy talit? Babakocsi: nekem nagyon bevált, hogy könnyen összecsukható, három pozicióban dönthetö. Márkák közül több jó is van.

Erika! Én sajnos nem érek rá túl sűrűn írogatni bár ide azért mindig benézek. Ne izgulj a szülés miatt, meglátod gyönyörű dolog!Kép Nekem viszont gyorsan telnek a napok!

Többiek?

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!Kép
Jelentem magvagyunk mi is, csak kicsit kába vagyok,és lustika:o)
Még nem olvastam vissza mindent, de előbb írok pár sort.
Ma vagyok 25 hetesKép Olyan hyorsan meg yaz idő, de próbálom nagyon kihasználni minden pillanatátKép Olyan nagyon jól mocorog már, Mimik eszokta puszilgatni hasamat, és mondj ahogy baba!!
Vikikém sztem érti is teljesen hog ymiröl is van szó, mert barátnőm multhéten szült, és mikor meglátta a babáját, egyből meg is tapogatta a hasát Neki..:o)
Nagyon édesekKép Habár Viki igazi rosszcsont ...brrr... néha kikészítKépKép Két hete betöltötte a 3.évétKép Másfél éve szobatiszta, de az éjjeli pelusról nem akart lemondani, na... szombaton elfogyott, vasárnap bementünk Pestre venni, és látta hogy nem kapunkKép AZóta nem is pisil be éjjel...hála.....
Mimikém a 17 hónapjával még mindig tündér babaKép kedves, és szeretget mindigKép
Építkezés jól halad, remélem szeptemberre, mikor ovi kezdődik, már ott leszünk, hisz Viki oda fog járni mindenképp...
Most ennyi hirtelen,és megyek olvasalk benneteket, rég voltam erre:-/

Hajni
hajnii
 
 


Babakocsi:
Nekem a harmadik van jelenlegKép Az első amit vettem az ROAN volt, de még az akkor fajta, szerettem de meguntamKép
A második Graco LX, na ezt nem szerettem, nekem nyiklett nyaklott az egész, és ahog ynéztem az összes graco ilyen volt... ezt is eladtam..
A mostani már másfél éve megvan - nálam nagy szó!!Kép- ABC Desing, 3 kerekű... na ezt szeretem, nem átcsapható a foggantyúja, de a teteje igen, így amíg pici-fekvős, szemből lehet tolni a babát.
Végülis mindhárom könnyen összecsukható volt, de talán ezt lehet a legkisebbre csomagolni, pl nyaralásnál a csomagtartóbaKép Az üléshordózoson én azért nem gondolkoztam soha, mert nekem a gyerekülés fix be van kötve olyankor ( hordozó) és nem sűrűn szedem ki a kocsiból, ha mentem is valahova babakocsit ugyis vittem , és sztem kényelmesebb a kicsinek visszintesen feküdni, mint a hordozóban kicsit meggörnyedve aludni. Persze nem kell hogy így legyenKép Ez csak az én véleményem.
viszont barátnőm Roant vett, teljesen más mint az enyém volt, és elég jónak néztemKép

Lynn
Én a bady-ból azt szerettemmindkét lányomnál, aminek a nyakánál kétoldalt patent van és a lába között szintén patentos. nem tart semmiből beledugni a kis kezeiket, viszont amikor az elölkapcsos volt rajta és hason akart feküdni zavarta nagyon, ez meg semmilyen modon nem zavarja:o) Rugit én is kaptam bőven de nekünk inkább nagyobbakat hztak, de 2-3 db egy mérteből bőven elég volt.
Vasalni én ülve vasalok, immár több mint 3 éveKép Mikor nem vagyok pocakos akkor isKép Sokkal kényelmesebb, de nem vettem hozzá széket, álványt alacsonyra állítom, és leülök a kanapéra, ennyiKép

riteeKépKép Én még csak 1 kilot híztam eddigKép egész jól is érzemmagam lelkileg emiattKép

Knérita
Hát hogy sikerült a cukor ivás??Kép
Tavaly Noémi születése után másnap meg kellett csinálnoma korházban lévén 5000gr-so lett a lány, és erre gyanakodtak leginkább, na nem igazán jött be az eredményem jó volt.
Most ennél a terhességnél, immár 2szer csináltatta meg a dokim, hogy bizti legyen, figyel nagyon ..Neked is 4szer vettek vért? Nekem eddig mindig így csinálták.. 1.éhgyomri--cukorivás- 2.3.4 vérvétel óránként... a végére szédelegtem mindigKép és sztem nem uszom meg,lesz még egy Kép

DittiKép nekem kívánkozott kifelé nagyonKép
óóó...én csak 4 óra mulva ehettem-ihattam:-/ a reggeli kávém hiányzott nagyonKép

EvelynKép) KÖSZÖNÖM!!!
Miért tartasz annyira Toxo-tól????
Evelyn, köszi a csajok nevébenKép Mikro küldöm a Mindenkit választom, és hát aki van a címeim között megkapjaKép Ugye nem baj, de ha igen kiabálj!!KépKép -- szelektált címjegyzék Kép --

Most be is kell fejeznem, mindjárt ébredés van, és még addig zuhanyozni szeretnék, Apával lelépünk csvarogni egyetKép
Puszi Mindenkinek!!

HAjni
25+0
hajnii
 
 


Sziasztok Lányok!
Elveszett mindenki? vagy csak már mindent megbeszéltünk? Valahogy nem hiszem...
Nálunk nem sok változás van, szerdán otthon voltam egy kicsit, és átestem egy kisebb depreszzióhullámon, de szerencsére nem volt olyan vészes. Berezeltem ugyanis attól, amit a dokim mondott, hogy túlságosan görcsöl a pocim. Igy hát fél nap feküdtem az ágyban és lestem, hogy mennyire kemény...eléggé az volt. No ettöl teljesen kétségbe estem. Azután egyszer csak ugy döntöttem, hogy ennek semmi értelme, inkább felkelek és kezdek magammal valamit..azóta is ehhez tartom magam.
Ti jól vagytok?
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Nekem már nagyon úgy tűnt hogy lassan kihalófélben van ez a topic Kép Pedig tényleg van miről beszélgetni. Ahogy én néztem, a nyár végiben sokkal nagyobb a forgalom...
Annyi kismamától olvasom hogy sokat keményedik a pocakja és hogy a megszokottnál körültekintőbb kíméletre szorul, feküdnie kell, stb. Szerencsére nekem nem is volt és most sincs ilyen problémám, igazából nem is tudom hogy ez vajon alkati kérdés-e vagy mitől függ. Én most abszolút nem élek kíméletes életmódot a pici fiam miatt, aki után egész nap szaladgálni kell, de ilyen hogy haskeményedés, még soha nem fordult elő nálam. Max. megfájdul a hátam, derekam, jobban elfáradok mint egyébként, de szerencsére az orvosom sem riogatott soha azzal hogy netán feküdnöm kell ha nem kímélem jobban magam. Amennyire tudok, együttérzek a problémásabb terhességgel "megáldott" kismamákkal, szurkolok hogy semmi gond ne legyen Kép
Nekem egy fura dolog jött elő tegnap: éjjel mikor felébredtem a szokásos pisilhetnék miatt, azt vettem észre hogy a jobb combomon egy rész el van zsibbadva. Na ez úgy is maradt egész nap Kép Kicsit megijedtem mitől lehet ez, de aztán úgy okoskodtam hogy biztos a csöppség telepedett valami nem a legideálisabb helyre Kép Mára szerencsére el is múlt a dolog, de azért majd ha megyek a dokimhoz, megkérdezem a véleményét róla.
Remélem másnak semmi kellemetlen tapasztalata nincsen. Nyaralni mentek valahova?

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Edit! Nem vagy egyedül ezzel a depi hullámmal, szerintem ez mindenkinél jön egyszer-egyszer. Pl. ma volt nekem. Férjem versenyen (bringázik), anyukám, tesóm beteg, én hulla fáradt. Aztán egész nap egyedül a két fiúval. Nehéz volt, de most az apjukkal ülnek a fürdökádban, így egy kicsit jövök ide is. A héten két barátnömnél is voltam, akik szültek, két különbözö kh-ban. Nemsokára mi is babázunk!Kép Vannak olyanok, akiknek már a 4-5. hónaptól kezdve sürün keményedik a hasa. De azért ne hajtsd túl magad.

Hajni! Köszi a képeket, már elment a válasz is a mi képeinkkel!Kép Toxo: még sosem szűrték, de most egy idegen kismacskával "futottam" össze, aztán úgy látták jobbnak, ha megcsinálják a tesztet a bizti kedvéért!

Diti! Szerintem is nyomhatott vmi ideget a baba, fö, hogy elmúlt.Kép Mi megyünk augusztusban az Orfű mellé Magyarhertelendre. Söt a barátnöm hozza a szerdán született babáját is.
Tényleg kicsit halódik a topik, vannak, akik csak épp bejelentkeztek és el is tüntek.

Gondoltam fel kellene dobni vmivel a topik forgalmát, téma?

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok Lányok!

Én most egy hétig nem leszek, de azért nem hagylak el benneteket Kép
Egy hetet kettesben eltöltünk a párommal Görögországban, egy jó darabig úgysem lesz majd módunk így pihengetni Kép A nagyfiú most a nagyiéknál lesz, a kisebbiket meg úgy döntöttem viszem magammal Kép Kép Kép
Jó pihenést nektek is!

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!
Ez nem igaz, írtam egy hosszút és nem küldte el KépKép Húúú, de bosszantó!

Na, majd újra megpróbálom holnap reggel.
ritee
25+5
HajniiKép már 4 kg-nál tartok Kép Kép
ritee
 


Sziasztok!

Mi a babámmal megvagyunk, olvasgatunk is benneteket, de részünkröl se panasz, kérdés :-), se különösebb esemény, mesélnivaló. :-(

Mihelyt lesz, jelentkezem, addig is olvasgatunk tovább. Evelyn, azért ne aggódj, nem hagyjuk elhalni a topikot!

Üdvözlettel
Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

De jó, hogy írtatok!Kép Meg az is, hogy jól vagytok!Kép
Van vmelyikötöknek olyan tapasztalata, hogy mennyi idö alatt jön meg a toxoplazmózis eredmény? Már két hete levették a vért, de semmi.

Lynn! Túlképp nálunk is így van, hogy igazán semmi sem történik, meg be is vagyok havazva, van egy pár kismamám akikhez elmentem, mert szopis problémái adódtak, így gyakran nem is vagyok itthon.
Meg aztán nekem itt van ez a két lurkó is!Kép
Egyébként én most szédelgek, de nagyon. Lehet, hogy a széltöl? A vérnyomásom elég jó. Ti hogy vagytok ebben a szeles idöben?

Diti! Remélem jól nyaraltok!Kép

Többieknek is minden jót!

Sziasztok,

Evey
26+5
evey
 
 


Sziasztok !
Szerintem is be fogunk surusodni a nyar vegere. Most mindenki a legnyugisabb heteit tolti, vagy nyaral.
En is ezt teszem !
Az en babam eleg rendesen mozog, neha olyan helyeken tud rugni, ahol elmeletileg nem is lehetne. ( mindig meg tud lepni) Tegnap pl. az apukajat rugta meg olyan erosen, -mikozben fogta a hasamat-hogy mar sajnalni kezdett, pedig hol vannak meg az igazi nagy mocorgasok ?!!! Kép

En olyan szivesen ossze- vissza vasarolnek mar mindent, de meg nagy kaosz van a fejemben, pedig kapok tanacsokat mindenhonnan.
Szerintetek is draga a Megatoys ?
Dorki 22+0
Dorki
 


Sziasztok!

Evelyn, én is szédelgek! Pedig itt nem szelesebb az idö, mint volt. Az idöjárásváltozásra egyébként érzékenyebb lettem, de a szédülés fö oka a vérnyomásom, legutóbb pl. 95/60. Doktor bácsi szerint nem nagy baj, amíg a hétköznapokat nyugisra vett tempóban bírom, addig a babának is elég ennyi.

Az aromaterápiás szerek közül a rozmaringolajos fürdö és masszázs használ. Vigyázni kell, terhességben a rozmaringolaj pont a vérnyomásnövelö hatása miatt nem ajánlott, egyes terapeuták szerint egyenesen tiltott szer, de ha van mit emelni a vérnyomáson, mértékkel alkalmazható.

Lábgörcsökkel hogy álltok?

Üdv
Lynn
Lynn
 


Sziasztok!

Elmentem ma dokihoz a szédülés miatt és azt mondta, hogy a nyakam miatt van. Volt már bajom vele, kellett egy kis fizikoterápia rá, mert felmosás és biciklizés közben egyszerűen elzsibbad a jobb kezem, annyira, hogy már nem is tudom tartani a céleszközt. Már most elkezdödött nálam vmi messzesedés, pedig még csak 33 vagyokKép
Masszázst javasolt és B6 vitamint.
Nekem nincs lábikra görcsöm, de szerintem a megemelt magnézium miatt talán, nem?
Lynn! Hát elég kevés a vérnyomásod! Nekem a mai érték: 130/80. Ez tökéletes.
Remélem el fog múlni a szédülés, mert nekem mindennap kell vezetnem és a gyerekek is ott ülnek. Bár olyankor nem szoktam, csak ha felfelé nézek, vagy ha fekvés közben forgolódom.
Viszont engem álmatlanság gyötör éjjel. Ha vmi miatt felébredek, utánna kínszenvedés a visszaalvás. Nektek?

Dorki! Jó nyaralást, pihenést! Megatoys: attól függ, mit akarsz venni, a nagyobb dolgokat szerintem érdemes ott venni. Talán olcsóbb, mint a Brendon.

Minden jót:

Evey
27 hét
evey
 
 


Evey !
En nagyon bajban vagyok az alvassal. Tegnap pl. 3 helyen probaltam elaludni a lakasban, de nem ment sehol. Vegre nagynehezen 3 ora utan aludtam el, de mar 8-kor font voltam. (meg jo, hogy nem kell mennem dolgozni)
Es ez mar napok ota igy megy, neha par napig jo, utana megint virrasztok.
Viszont a laban nem gorcsol egyaltalan, eleg sokat tornaztatom itthon, foleg este.
Dorki 22+2
Dorki
Dorki
 


Sziasztok, Kismamik!

Megvagyok én is, csak nem voltam gépközelben, meg amikor itt voltam, akkor a gépem nem akart elindulni (otthon még mindig nincs gépem Kép).

Remélem, mindenki jól van, szépen növesztgetitek a pocikat.

LYNNKép
kezet foghatunk Kép, az én vérnyomásom is ilyen alacsony mindig, egész jól elvagyok vele, nem szédelgek szerencsére. A háziorvosom megnyugtatott, hogy nem agyvérzés fog elvinni Kép...

Lábgörcs: nálam is előjön időnként, bár, hogy lekopogjam, már egy hete nem volt, de volt úgy, hogy még másnap is éreztem a helyét.

Alvás: hogy ezt is lekopogjam, eddig nem voltak igazán nagy problémáim vele, szinte észrevétlenül változott meg az alvási pozitúrám (eddig hason aludtam), már jó ideje az oldalamon alszom, "magzati" pózban, egészen megszoktam. Ha nem tudok aludni, az a szomszédban levő kis vakarcs kutyának köszönhető Kép, aki képes fél éjszakát átvinnyogni.

Toxo: 1 hónap alatt van meg az eredménye, legalábbis Szegeden.

DORKIKép
hogy tornáztatod a lábad? A vásárlással én is pont igy vagyok, úgy vennék már valamit, de mi legyen az? Babakocsit, kiságyat kapunk, hordozó kéne, meg induló ruhácskák, rugik, bodyk, de valahogy nem merek nekiindulni.

Rólam/rólunk annyit, hogy Mazsola elég sokat mocorog, elég erőteljesen (mint pl. most is Kép), pocim növöget, de mások állitása szerint olyan kis aranyos (ez jól szokott esniKép). Kilókkal elég jól állok, csütörtökön kiderül a köv. mérésen, hogy most hol tartok. Nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de az én babócám eléggé lent helyezkedik el, és olyan pisilési ingereket vált ki a mocorgásával, hogy szikrázik a szemem. Nálatok is van ilyen? Ha egy kicsit is telik a hólyagom, rögtön mennem kell, mert különben a pocim alja úgy megfájdul. És akkor már szinte erőltetni kell a pisilést, ami nem jó. Ti tapasztaltatok ilyesmit?

Megyek is, mert még egy csomó elintéznivalóm van a városban (gázszámla-reklamáció, hitel, stb.), aztán megyünk haza a párommal.

A nyaralóknak jó pihenést, és persze mindenkinek minél kevesebb problémát-gondot, annál több örömöt a babában! Amint tudok, jelentkezem!

KnéRita
25+4
knérita
 
 


Sziasztok!

KnéRita, a kézfogásra több okunk is van!!! Én is folyton azt hiszem, bepisilek. Ha mennem kell valahova, árgus szemekkel figyelem a "lehetöségeket", nehogy "baleset" érjen. :-) Föleg az a rossz, mikor a picur egészen mélyre lehúzódik a pocimban, akkor nagyon nyom. Én ilyenkor - ha mód van rá - leülök, simogatom-masszírozom a pocimat alulról felfelé, és fennhangon beszélek a babához, megkérem, jöjjön egy picit följebb, mert ez így Anyának nagyon nem jó. Kicsit kuruzslásízü a dolog, de eddig mindig bevált!

Babaholmit már nézegetek, szerintem már nem sokáig fogom tudni "türtöztetni" magam! :-)

Baba(sport)kocsi, autós gyerekülés és etetöszék témában letöltöttem a német független Test magazin honlapjáról (www.test.de) három összehasonlító vizsgálat eredményét. Van még pelenkateszt is, de az fizetös (néhány euro), és a letöltés hosszabb idöigénye miatt még nem szántam rá magam. Ha valakit érdekelnek ezek, szívesen elküldöm, németül rögtön, a magyar fordításhoz szükségem van pár napra, mert eléggé sürün élünk mostanában. Hálistennek csupa jó dolog, csak gyözzük! :-)

Hamarosan újra benézek, ne hagyjuk kihalni a topikot! Olyan jó, hogy olyanokkal lehet itt szót váltani, akik nem csak szintén kismamák, hanem idöben is "közel járunk" egymáshoz, ezért azonosak vagy nagyon hasonlók az aktuális témák.
Várom a híreiteket!

Minden jót!

Lynn
Lynn
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: