Új privát üzeneted érkezett!

Móni!

Bocs de látom, a baba nevének is van hely a táblázatban Kép Kép
akiren
 
 


Sziasztok!

Csak csendben jelentkezem beKép, mert nem szeretném elkiabálni a dolgot. 2. babámat várom, és remélem nem lesz semmi probléma. Most valahogy mintha több aggály lenne bennem, mint első alkalommal. Van egy kisfiam, Gyurci, augusztusban volt 2 éves. A kistesóval március óta próbálkoztunk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehezen fog összejönni, de közben kiderült, hogy a progeszteronom alacsony. Remélem ez nem fog problémát okozni. A ciklusaim elég rendszertelenné váltak, igy én még egyenlőre nem tudok nyilatkozni a szülés várható időpontjáról. Utolsó menszi szerint június 22. lenne az időpont, de az eddigi vizsgálatok szerint kb. 7-10 nappal későbbre várható. 15-én megyek dokihoz, addigra talán már pontosabb adattal tudok szolgálniKép.
Táblázat jó ötletKép. Szerintem a név és azonositó oszlopot meg lehetne cserélni, talán úgy könnyebben áttekinthető.
Szóval, az adatok:
Banyóci, Brigi, Gyurci: 2002.08.18., Kútvölgyi, szülés várható időpontja: 2005.jún. vége-júl. eleje, ezt majd pontositom.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topiknak. Szeretnék csatlakozni. Kb. 6hetes terhes vagyok. a múlt héten voltam az 1. ultrahangon ahol szépen látszott az 5 hetes és 8mm -es petezsák. Ez lesz az első babánk és már nagyon vártuk. Kép (január óta próbálkoztunk.)
Szerencsére eddig semmi probléma...
Az elevitet szedem, már a terhesség előtt is szedtem, azonban az utóbbi egy hétben nagyon fáradt vagyok (alig bírok 1-2 órát ébren lenni) és egész nap hányingerem van(bár következménye még nem volt), igazán el se tudom dönteni, hogy éhes vagyok vagy nem.....
röviden ennyit rólunk,
puszilok mindenkit,
Drika
drika
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem elso szamitasok szerint junius 22 a nagy datum, de ez majd eldol.
Lanyok, en annyira rosszul vagyok, hogy az mar tobb a soknal. Ez a folyamatos hanyinger megbolondit, es naprol napra eroteljesebb. Lehet, hogy a vegen meg hanyni is fogok?

Moni,
engem is erdekelne, hogy mikortol ajanlott tornazni? szerintem ha nincsen panasza az embernek (barnazgatas, stb), akkor lehet barmikor, nem? Jo lenne, ha megnezned, en is lehet, hogy megkerdezem a dokimat, ugyis megyek hozza jovo heten penteken.

Udv az ujaknak!!!

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok én is benéztem hozzátok!

Én most vagyok a 8. hétbe kb.június 18 a nagy nap!!
Nálunk nem ment simán az elözö hetek!

Zsófi
zsófi76
 
 


Sziasztok!

Ma lettem 12 hetes, ez olyan jó érzés Kép)) Mintha a rosszulléteim is múlnának, már erős ingerem nincs a hányásra, de még többször elkap az émelygés, gyomorfájás (főleg ha kezdek megéhezni).

Leírom nekem hogy volt, émg elég frissek az élményeim. De ez nem ljelenti persze azt, hogy ez lesz nálatok is Kép Kép
5 hetesen kezdtem émelyegni, nehéz napok, nem evés, azt gondoltam ennél rosszabbat nem bírok ki. A 8. hétig így volt, aztán jött rosszabb. A 8-11 heteken 2-3 naponta hánytam egyet, az egész napos émelygés még rosszabb lett, a gyomorfájás még elviselhetetlenebb. De mostanában már tényleg sokkal-sokkal könyyebb. Nem olyan mint a terhesség előtt, de az eddigi 12 hét folyamán a legjobb napjaim most vannak. Csak remélem, hogy csak javulni fog eztuán, és visszafelé nem változik Kép Kép Kép

Akiren
akiren
 
 


Sziasztok!

Folyamatosan frissítem a táblázatot, majd időnként közzéteszem. Drika, Gyike, Gomboc, hol fogtok szülni?

Engem a doki eltiltott egy időre a tornázástól, és valahol olvastam, hogy terhestorna csak a 2. trimesztertől van.

Ma folyamatosan hányingerem van nekem is, pedig már kezdtem reménykedni, hogy megúszom, mert eddig csak nagyon enyhén volt. Most viszont fekve is szédülök.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziaztok!

Más topikoban is láttam, hogy az aláírás mellé beírják, hogy hány hetesek. Nem lenne jó, ha már úgyis mindig aláírjuk a leveleket, a név alá beírnánk ki mennyi idős terhes? Könnyebb lenne eligazodni Kép

Akiren (12+0)
akiren
 
 


Sziasztok!
Voltam ma a dokinal, aki egy tunderi pasi. Nagyon megtetszett. Fiatal, de en direkt azt is akartam. Felvett tappenzre. Felhivtam a munkahelyemet, mert nem mertem bemenni, mert tudtam, hogy ha ott allok elottuk, akkor nekemesnek, es az art a babanak. Mire visszahivtak, hogy kozos megeggyezessel bucsuzzunk el egymastol. Azt hittem rosszul hallok. Ki akartak fizettetni a havi 16.000ft, amit kb 7honapig kell fizessenek a tb-nek. Azt hittem elajulok. Ugy uvoltottek telefonon (en sem hagytam magam), hogy vegul sirogorcsot kaptam. Azt mondtak vegul, hogy ha egy csomo penzukbe is kerul, de akkor is ugyveddel keresnek a munkamban hibat, es kirugnak. Szerintetek megtehetik?

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Judit Kép

Szerintem nem tehetik meg, mert terhes not nem lehet kirugni... En legalabbis igy tudom. Ja, es ha elhangzott ez a telefonba, akkor kesobb ugyebar ezt fel lehet hasznalni ellenuk! De inkabb nyugodj meg! Nincs ugyved ismerosotok, akivel tudnal beszelni?

Gyöngyi

bgy
 
 


Ezvicc!

Sajnos azt nem tudom, hogy jelen esetben mit tehet meg a munkáltatód.
Rendes munkaszerződésed van vele? Határozatlan időre szól? Ha igen, és már 3 hónapos terhes elmúltál, akkor nem tehet semmit. A törvény a terhes nőt védi, 3 hónapos terhesnek nem lehet felmondani. De tudom ,te még nem érted el a 3 hónapot. Nem tudom, mennyire kell komolyan venni a fenyegetőzésüket, de az idő neked dolgozik. Ha kihúzod a 3 hónapos korig, akkor már mehet bárhova, te vagy a nyerő.

akiren
akiren
 
 


Sziasztok!

Tök aranyos ötletnek tartom ezt a táblázatot. Az én pontos időpontom, amire kiirtak: jún. 15.
Pont ma vagyok 8 hetes! Szerencsere nincs ilyen durva hányingerem, mint amiket írtok, de evés után majdnem mindig émelygek. A problémam, ami miatt veszélyetztetett lettem (barnázgatás) már egy hete nem kísért (lekopogtam). Még nem néztek prog. szintet, még vértvételebn sem voltam. Holnap reggel megyek uh-ra, nagyon izgulok, remelem minden rendben lesz. Szerintem a jövő héten már én is megyek a ttovábbi vizsgálatokra.
Lehet h. buta kérdés jön: Jövő héten megyek fogorvoshoz, szerintem eléggé meg fog kínozni. Ugye lehet kérni/kapni helyi érzéstelenítést (szurit) ???
Én is mennék szívesen tornára, de sajna veszélyeztetetten maradok a sétálgatásnál.
Üdv az újaknak! (bár én is csak tegnap csatlakoztam.Kép)
Timi
splendida
 
 


Timi!

A fogorvosna szólj mindenképpen, hogy terhes vagy. Egyébként érzéstelenítőt kaphatsz, a lidocain nem ha a babára Kép
akiren
 
 


Judit,
en ugy tudom, nem rughatnak ki, es olyan sincs, hogy majd talalnak hibat a munkadban utolag. Ahhoz, hogy valakit ki tudjanak rugni arra hivatkozva, hogy rosszul vegezte a munkajat, tobbszorosen kell figyelmeztetni ot elotte (azt hiszem raadasul irasban), hogy mit nem csinalt jol es miben kellene valtoztatnia. Mivel nalatok ilyen nem tortent, kenhetik a hajukra a fenyegetozeseiket. De azert beszelj egy ugyveddel mindenkeppen, jo, ha van egy a tarsolyodban!

Vanda
vanda72
 
 


Ja, elfelejtettem irni, hogy

Vanda (7+1)
vanda72
 
 


Ezvicc!

ezt a
http://www.ofakht.hu/dokument/eselyegy/eselyegyenloseg.html#A%20terhes,%20gyerme kágyas%20vagy%20szoptató%20anyák%20jogai

oldalon találtam:
"Elbocsátási tilalom

Terhesség miatt nem bocsátható el a munkavállaló a terhesség kezdetétől egészen a szülési szabadság végéig. Ha más, objektív ok miatt kerülne elbocsátásra a fent említett időszakban, a munkáltatónak kötelessége írásban kifejteni indokait. Az például nem megfelelő indok, hogy a munkáltató szerint azok a feladatok, amelyek ellátására terhessége miatt képtelenné vált a munkavállaló, elengedhetetlenek a munkáltató tevékenységéhez."


Fel a fejjel!
Timi
splendida
 
 


Sziasztok!

Mzx,
Én valószínüleg nem Budapesten fogok szülni, de még ez nem dölt el. Ha végleges lesz megírom.


Ez a mai nap szörnyű volt egész nap csak fetrengtem/ek a hányinger és szédülés miatt.

Splendida,
Szerintem lehet kérni szurit, de szólni kell hogy a baba útban van mert vannak olyan fájdalom csillapítok amit nem adhatnak ilyenkor.

pusz
Drika
drika
 
 


Sziasztok,

Akiren!
En is kb. majus 24-en fogok szulni. Men tudom ha jol szamoltam e de az utolso mensitol 280 napot szamoltam. Vajon jol?
En meg mindig nagyon roszul erzem magam es aludni sem tudok ejszaka.


Ami a korhazat ileti en a Nagyvaradi szuleszeten fogok szulni mert ide valosi vagyok.
En fiut szeretnek de a ferjem szulei pedig lanyt. Ha fiam lesz ugy szeretnem ha hivnak hogy Krisztofer - Mark es la lany akor Bernadette vagy Syntia. De ezek meg nem vegso dontesek.
gomboc
 
 


Sziasztok,

Most vettem eszre, hogy az elobb a nagy sietsegben elfelejtettem bemutatkozni! Bocsi! Kép
Szoval pont ma fejezem/tem be a 7. hetet es ha minden igaz, akkor junius 23-an fogok szulni.
Folyamatosan van hanyingerem, allandoan pisilni jarok (ejszaka 3x is), es szedelgek is.
Mindenkinek jo pocakosodast!

Gyöngyi
7+0

bgy
 
 


Ez vicc,

Amit Vanda leirt az úgy jó! Igy kell történnie, ha a hibásan végzett munkádra akarnak hivatkozi.
(tapasztalatból tudom, mert ezt fordítva és jogosan kellett végigcsinálnom, és még ha alapos az indok akkor is nagyon nehéz a munkaadónak ezt végig vinnie.)

Drika
drika
 
 


Gomboc!

Jól számoltán, tehát akkor egyidősek vagyunk Kép
Te hánytál is az elmúlt időszakban, vagy csak folyamatosan rosszul vagy?
Az alvás nekem is nagyon rossz, bár éjszaka sosem vagyok rosszul, de nagyon gyakran felébredek, legtöbbször sikerül visszaludnom, de azért vacak így az éjjel, hogy nem alszom át.

Akiren
(12+0)
akiren
 
 


Ezvicc!

Én ezen a területen dolgozom, így ha bármi van, bármivel zaklatnak, nyugodtan hívj fel (20-9628-311). A munkajogászunk az egyik barátnőm ráadásul, ezért vele mindent meg lehet beszélni. Hétfőn meg is nézem alaposabban az erre vonakozó előírásokat.

Egyébként a felmondási tilalom a táppénz idejére is vonatkozik. Ha ki vagy írva, akkor a táppénzről visszatértedet követő 1 hónapban is védettséget élvezel. Az orvosodtól kérj egy papírt a terhesség megállapításáról, a biztonság kedvéért a mai nappal dátumozva, és a munkáltatódnak is küldhetsz belőle egy másolatot.

Azt a mindenit! Úgy felhúztam ezen magam, hogy majd szétrobbanok! Milyen kretének!

Küldd be mindig a pároddal vagy postán a betegpapirod, nehogy fel tudjanak idegesíteni, még miattuk lesz baja a babának.

Móni (5+3)

Kép

Kép
mzx
 
 


Ez vicc!

Elég fogatlan károgásnak tűnik... Ha valóban nyeregben éreznék magukat, nem üvöltöznének veled és nem beszélnének a levegőbe. Nem fogja megérni nekik ügyvédhez menni, ha csak nem működik nélküled a cég, vagy fontos titkokat adhatsz át a konkurenciának stb...

táblázathoz:
A lányom a Szent Margitban született, a dokimnál még sosem jártam, pénteken megyek először. Most, ha agyon ütnek, akkor sem tudnám megmondani a nevét, a lényeg, hogy nő.
Kiírás dátuma, júni 24-26 ig, majd pontosul. Amúgy én júni 24-én születtem, ajándék baba leszKép

csaó
l.
lenocs
 
 


Betty!

A Babanet főoldalán van egy kalkulátor, amibe ha beírod az utolsó menszeszed kezdőnapját, akkor kiszámolja, hogy mikor ra leszel kiirva.

M

Kép

Kép
mzx
 
 


Jól elszámoltam magam ,úgy látszik türelmetlen vagyok Kép

Móni:
Ahogy mondtad, a kalkulátorban én is megnéztem, hogy mi a szülési időpontom. Az május 25. Ezt még jól is számoltam, de nem a 12-diket töltöttem most, hanaem a 11-et fejeztem be Kép úgyhogy ma kezdődött a 12-dik hetem.... (akkor döbbentem rá, mikor a kalkulátorban láttam, hogy 12 hetes nov 10-én leszek Kép ez különbség...

Akiren
(11+0)
akiren
 
 


Ezvicc-Judit!

A másik topicból vágtattam át elolvasni a storyt!
Hát nem piskóta, az tuti!
Fel kellene robbantani az ilyen helyeket!

Először is ne ess pánikba!
Nagyon jól tetted, hogy a bejelentésedet írásban is megerősítetted!Remélem már elküldted, ténylegesen,igazolható módon!
Szerintem amit mondtak, üres fenyegetőzés!
Ha egy kicsit is lehiggadnak rájönnek, hogy semmi esélyük!
Véletlenül egy kicsit konyítok az ilyesmihez!
A rendes és a rendkívüli felmondást is indokolni kell. A rendkívülihez(egyik napról a másikra) igen nyomós indokot kell találniuk(lopás, sikkasztás, munkaköri kihágás stb)
De mivel a felmondás kelte nem előzheti meg a Te bejelentésed dátumát, ezért nem tehetnek semmit!
Ha mégis bepróbálkoznak, ne írj alá semmit!!!!!Pláne nem a közös megegyezést!
Menj el a Munkaügyi Bírósághoz, és ott hivatalból fogják perbe fogni a volt cégedet!Ezt esetleg közölheted is velük!Esetleg, hogy már meg is tetted az első lépést!
Egy bíztató statisztika:
Az esetek majd 100%-ában a munkavállaló nyer!


Sok sikert!

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

A szülésem várható időpontja júli 3., helye valószínűleg Pécs. Nagyon jó ötlet ez a táblázat!

Bogárka!
Kösz a nyugtató szavakat, már jobban vagyok,bár ezek a hülye gondolatok hullámokban törnek rám! Remélem nem nagyon lesz több ilyen!

Várom, hogy mikor kezdek majd hányós lenni, egyelőre semmi, dehát ez még nem jelent semmit. Azért reménykedem... Hátha engem elkerül, mint anyámat és a nővéremet is. Meglátjuk.

Az aláírás alatt az első szám a heteket jelenti, de a második mit? Ne nézzetek hülyének, de nem jöttem rá!

Györgyi
(6-ba lépve)
gyike
 
 


Judit!
Ja és szólj a dokidnak,(nőgyogyi stb....), hogy így jártál. Ez azért kell, hogy olyan kórismeretet, rosszullétet, tüneteket tudjanak a kórlapodra írni, amivel tuti táppénzre kell vonulnod!
Mert tudomásom szerint manapság eléggé megszigorították, hogy ki lehet veszélyeztetett terhes és ki nem, ki mehet táppénzre a terhességével és ki nem!

Csak ügyesen, fogj össze a dokival is!Jobb az óvatosság!

Kép

Kép
megann
 
 


Györgyi! Egy napra vagyunk kiirva! :-)

Most így nézünk ki:
<pre>
azonosító név szülés ideje kórház baba neve
Bogárka75 Bogárka 2003. június 27. Szt. Imre Petra
2005. június 24. Szt. Imre
Akiren Akiren 2005. május 25. Péterfy Dániel/
Lenocs Lenocs 2000. Szt.Margit kislány
2005. június 24-26. Szt. Imre
Gomboc Betty 2005. május
Ezvicc Judit 2005. június 26. Jahn Ferenc
Gyike Györgyi 2005. július 3. Pécs
Vanda72 Vanda 2005. június 22. István
Splendida Timi 2005. június 15. Szt. János
Mzx Móni 2005. július 3. István
Banyóci Brigi 2002. augusztus 18. Gyurci
2005. jún vége- júl eleje Kútvölgyi
Drika Drika 2005. jún vége- júl eleje
Zsófi76 Zsófi 2005. június 18.
Bgy Gyöngyi 2004. június 23.
</pre>

Kép

Kép
mzx
 
 


Koszonom mindenkinek a biztatast, meg mindent, nagyon jol esett. Nagyon kiborultam,en meg nem sirtam igy, es nem is ereztem magam sosem ilyen szemetnek. Aztan rajottem, hogy miert lennek en szemet, mert babat varok? Nagyon felhergeltem magam, de szerencsere a ferjem pont ma jott korabban haza. Megprobalom az egeszet elfelejteni, es csak a babara koncentralni.

Beszeltem a dokival, nagyonmegerto volt. Nem tudom mit irt a kartonomra,majd legkozelebb megkerdezem tole. Most mar semmi nem erdekel, mar a penz sem, semmi nem eri meg azt, hogy veszelyben legyen a baba. O a legfontosabb

Ja, es faxoltam, postaztam a dolgokat, igy talan minden rendben lesz.
Ugyveddel is beszeltem, aki paragrafusokat is diktalt, o is azt mondta, hogy ne izguljak

Gomboc!
A dokik ugy szoktak kiszamolni a szules idopontjat, hogy az utolso mensi elso napjahoz hozzaadnak egy hetet, es levonnak harom honapot.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Mzx!
Koszi! Utana neznel nekem kerlek a munkatorvenykonyv 90paragrafusanak 1 bekezdesenek a, es d, pontjanak, es a 107 paragr. c, pontjanak? Koszonom!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Gyike!

Az aláírás alatti számok (betöltött heted + nap). Ha te a 6. hétbe léptél mondjuk tegnap, akkor (5+1) jó így?

Akiren
(11+0)
akiren
 
 


Sziasztok!

Akiren!
Alá lehet irni a heteket-napokat (bár én még nem tudomKép), de akár a táblázatba is be lehetne venni, és akkor ott egyben látnánk mindenkiét.

Judit!
Szerintem se izguljKép! Úgy van ahogy valaki irta, betegállomány alatt, és terhes nőt nem rúghatnak ki. Persze hogy a baba a legfontosabb, de ne hagyd magad, te vagy nyeregbenKép. Nekem többször volt, hogy alapos oka volt annak, hogy megszabaduljak valakitől a munkahelyemen, de még úgysem volt egyszerű.

Timi!
Mindenképpen szólj a fogdokinak a babáról! (röntgen, meg ilyesmik miatt érdekes)

Móni!
Köszi, hogy megcserélted a 2 oszlopotKép. Megadnád az email cimed? Küldenék neked valamit.

Nekem egyenlőre még csak a folyamatos pisilési inger van, meg az örökös álmosság. Gyurcival viszont anno, a 6. héttől a 16. hétig folyamatosan nagyon rosszul voltam. Félek, hogy ez most sem lesz másképpKép.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek két napja úgy szédelgek, mint aki becsípett! Elég vicces, de az utcán mondjuk riasztó! Nem merek egyedül menni sehova! Szerintetek ez mitől van?
Szilvi
15+1
asszony
 
 


Sziasztok!

BANYÓCI itt is nagy gratula!!!!!!!!!!! Kép Kép Kép
Mindenkinek problémamentes gömbölyödést kívánok:

Bellana a 2004. nyári babásoktól. Kép
bellana
 
 


Szia Judit!

Itt vannak a paragrafusok:

90. §(1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott id&otilde;tartam alatt:
a) a betegség miatti keres&otilde;képtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követ&otilde; egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keres&otilde;képtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,
b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,
c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság (139. §),
d) a terhesség, a szülést követ&otilde; három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés],
e)a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5) bekezdés],
f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak155 a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételét&otilde;l számított

id&otilde;tartama.


(2) A felmondási id&otilde;, ha az (1) bekezdésben meghatározott felmondási védelem id&otilde;tartama
a) a tizenöt napot meghaladja, ezt követ&otilde;en csak tizenöt nap,
b) a harminc napot meghaladja, ezt követ&otilde;en csak harminc nap

elteltével kezd&otilde;dhet el.


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott védelem nem vonatkozik a munkavállaló munkaviszonyának felmondására, ha a munkavállaló nyugdíjasnak min&otilde;sül [87/A. § (1) bekezdés].
(4) Az (1) bekezdésben meghatározott védelem fennállása szempontjából a felmondás közlésének id&otilde;pontja az irányadó.
(5) A (2) és (4) bekezdés rendelkezései a csoportos létszámcsökkentés végrehajtása során nem alkalmazhatóak.


107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól
a) amíg állampolgári kötelezettségét teljesíti;
b) közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;
c) ha keres&otilde;képtelen beteg;
d) a kötelez&otilde; orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefügg&otilde; orvosi vizsgálatot is) teljes id&otilde;tartamára,
e)amíg önkéntes, illet&otilde;leg létesítményi t&ucirc;zoltóként t&ucirc;zoltási vagy m&ucirc;szaki mentési szolgálatot lát el, feltéve, hogy a t&ucirc;zoltás és a m&ucirc;szaki mentés nem munkaköri kötelessége,
f)a véradás miatt távol töltött teljes id&otilde;tartamra, a munkahelyen kívül szervezett véradás esetén legalább négy órára,
g)ha elháríthatatlan ok miatt nem tud a munkahelyén megjelenni;
h)munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a munkáltató engedélye alapján.

Banyóci!

A mail-címem mindjárt beleírom a profilomba (ha az mzx-re kattintasz, akkor előjön)

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Valaki tudja, hogy az email-címet hogyan lehet megjeleníteni a profilban?

Kép

Kép
mzx
 
 


bocs, már rájöttem...

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Ez az 5. hetem. Még friss az eredmény. Itt úgy látom, mindenki optimista. Én még félek egy kicsit. Nagyon remélem, hogy megmarad. Ez az első terhességem. Két hónapot szedtem Clostilt, és a másodikon (októberben) már meg is fogant a baba.
Azt hiszem, legalább 6-7 hetesnek kell lenni az ultrahanghoz, nem?
Tatabányán élek, itt is fogok szülni, a Szent Borbálában.
Kisfiút szeretnék, és az Ákos nevet kapná.

Üdvözlet mindenkinek!
moon
 
 


Szilvi!

Nem lehet, hogy vasat kellene szedned? Én azt tippelném, hogy vérszegénység/alacsony vérnyomás az oka. Hívd fel a dokidat, ezen biztosan lehet segíteni.

Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Moon!

De ügyesek vagytok :-), nekünk csak a Closty után 9 hónappal jött össze... már teljesen kétségbeestem, és nem is számítottam rá. Állítólag a 6. hét után már van szívhang, azért szeretnek a dokik addig várni az UH-gal, de ha jól vettem ki az eddigiekből, akkor pár lánynak hamarabb is megcsinálták. Én is még előtte vagyok :-(

Móni (5+3)

Kép

Kép
mzx
 
 


LindusKépKépKép, köszi, édes vagy!

Móni!
Igen, pont azért kértem, mert nem volt benne a profilodban. Jegyeztem, kösziKép.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Moni!
Koszonom szepen a paragrafusokat!
Nagyon tunder vagy, hogy maris megirtad

Szivhang meg nincs 6.heten. Ugy tudom 7, de inkabb nyolcadikon. Hatodik hetet vasarnap toltottem, es UH-n a doki mutatta, hogy most alakul a szive

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Én a 7. hét utáni napokban megyek UH-ra, remélem hallani fogom a kis szivét, a párom is nagyon készül rá...

Judit, nagyon szívesen! ne foglalkozz velük, nem érdemlik meg, hogy felidegesítsd magad miattuk!
Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok!

Hú, de nekilendült a topic Kép! Nagyon jó, hogy ilyen sokan lettünk!

Lenocs! Ez tök jó! Egy kórházban szülünk majd, és kb. ugyanakkorra vagyunk kiírva. Lehet, hogy találkozunk majd!
Nálunk a lányomnak lesz szülinapi ajándék a kistesó, bár akkor kicsit szomorú lettem, mikor rájöttem, hogy lehet, hogy kórházban leszek az ő nagy napján. De hát nem panaszkodom, így szerettük volna, hogy két év legyen a korkülönbség, és úgy néz ki be is jött Kép.

Dokihoz egyébként szerintem is a 7.-8. héten érdemes menni, Petrával én már rohantam volna ahogy megtudtam 4 és fél hetesen, de a dokim telefonon elmondta, hogy nem kell sietni. Így most is csak a 8. héten megyünk. Még 8 nap! Már nagyon türelmetlen vagyok!

Jóéjt Mindenkinek!
Bogárka

Bogárka
KépKép
KépKép
bogárka75
 
 


Sziasztok!

Én is arra számítottam, hogy hosszú hónapokig kell majd próbálkozni. Meglepett a gyors eredmény, de persze örültem!
Még mindig érzem néha a hasamat,és ez aggasztott, ezért felhívtam a dokim asszisztensét.
Azt mondta, igyak magnézium pezsgőtablettát, és minden másnap vegyek be E vitamint.
Ti szedtek magzatvédőt, vagy bármilyen vitamin készítményt?

Móni! Már én is várom az UH-t!! A büvös mondatot szeretném hallani: "Minden rendben van!!"

Szép napot mindenkinek!
moon
 
 


Szia Moon!

Én az 5. héten voltam Uh-n ekkor még csak a petzsákot látni.
Majd a 8-9. héten kell visszamennem a szívhang miatt. Egyébként én is ugy tudom, hogy szívhangot csak a 7 hét utántól hallani.

Én is azt a bűvös mondatot várom, hogy minden rendben! De azt gondolom, ez csak a 14-15hét körül lesz.

Drika
drika
 
 


Moon!

Már írtam korábban, hogy enegem teletöm vitaminokkal a dokim: Minden nap Ferrograd folic, 500mg C vitamin, valamint Elevit (magzatvédő vit.)és 100mg E vitamin felváltva. ezen kívűl még 2 gyógyszert is szedek a hormonszintem miatt, szóval egy egész gyógyszertárral járkálok...
Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Sziasztok,
Akiren
Koszi a tipet, megnesztem es a szules datuma nalam Majus 26, ezek szerint 1 nap kulombsegel fogunk szulni.
Te mikor mesz vizgalatra legkozelebb. En ugy gondoltam hogy 15 -en megyek mert akor mar meglesz a 12 het.

A tegnap talalkosztam a plazaban a dokimmal ( aki no) es montam neki hogy nem nagyon tudok aludni de aszt monta hogy nem ad semit alvasra sem de azert probaljak meg sokat piheni. Ami persze nem konyu mert en este 6 oraig dolgozom minden nap es asztan meg othon is van dolgom.

Betty
(11+0)
gomboc
 
 


Sziasztok!
Ma ugy dontottem, hogy mivel itthon vagyok, nem csinalok semmit, csak pihenek. Delutan megyek vedonohoz, megkapom a kiskonyvet Kép

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: