Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na még egyszer BUÉK!

Nagggggyon jól telt a tegnap este,vencel mintha érezte volna,hogy van vmi a levegőben, 11-ig játszottunk. majd elaludt,de Őt sajnos felriasztotta a durrogás /a házunk előtt volt tüzijáték/,így a Himnusz első két sora után bevonultunk hozzá. Tudom,önző dolog,de egy kicsit örültem,hogy felébredt és magamhoz szoríthattam. A tüzijátékok /mert a nap folyamán vagy 10-et láttunk/ nagyon tetszettek neki,még így éjfélkor félálomban is lelkesen mutogatott és kommentálta a dolgokat. Majd elaltattuk és még 4-ig dumáltunk. Elég komolyra vettük a figurát,globális felmelegedés meg hasonlók voltak terítéken Kép.

Szilvi!

Annyira egyetértek! nem is tudom elképzelni,hogyan is lehetett volna bármi szebb annál,minthogy már van Vencel! nekem is ez volt az eddigiek közül a legcsodálatosabb év /csak nekem még nincs belőle 31 KépKépKép/,és ha mind hasonlóan fog telni,akkor már biztos nagyon boldog életem lesz Kép!

Ja! Amúgy az Auchan-ban vásárolt fakocka a kép alapján pont azokat tudja,mint a Quelle-s,bár xilofon helyett vmi más van benne,ha gondolod,küldök róla képet.Persze biztos ez szebb,vagy ilyenebb-olyanabb,mert az auchan-os az 4ezer vmennyibe kerül,csak megemlítettem.

Tali: teljesen jó volt,csak szerintem nehéz róla beszámolni,mert nincsenek olyan jópofa pillanatai,mint amikor a gyerekekkel talizunk. Szóval leginkább olyan mindenkit érintő dolgokról volt szó,mint anyós-após,költözés,lakásvásárlás, gyereknevelés,kistesó-nagytesó,férjek.

Zitus!

Remélem tényleg helyrerázódnak és megoldódnak a dolgaitok az éven, évzárásnak egy ilyen Matyi-féle anya felkiáltás máris tökéletesKép!

Manóka!

nagyon jók a szülinapos képek,nekem a hintában a közeli kép tetszik leginkább. nem semmi csajokkal van körülvéve a fiad! Amúgy amit írtál,hogy az archívban megvan,mit nyilatkoztam a kistesóval kapcsolatban,ahhoz továbbra is tartom magam,de biztos elkerülte a figyelmed,hogy a napokban pont arról nyilatkoztam,hogy ezerrel beindultunk a jó irányba Kép

gyereknélkülsehova: engem tök meglepett,hogy azt írtad Szilvi,hogy biztos kinevetünk ezért,aztán meg Hajni megnyugtatott,hogy a múltkor is jól fogadtuk. Azért a gyerekkel összenőve lenni ebben a korban szerintem teljesen természetes,és pláne pozitív dolog,amit nemhogy megért vagy elfogad bármelyikünk,hanem abszolút átérezzük. Azért így két talival a hátunk mögött nem hinném,hogy mi már a gyereknélkülegyfolytábanbulizósok közé tartozunk Képés mi is hasonlóan gondoljuk meg csináljuk. Szerintem Kép. Nálunk pl. annyi a különbség,hogy kispapi is igényli,meg sikerélmény neki,ha pár órát a fiával van,ezért ha nem taliznék,akkor vmi mást csinálnék,hogy kettesben legyenek néha. Meg nálunk igényként merült fel,hogy néha kettesben menjünk el vhova,és nem azért ,mert Vencellel nem lehetne menni,hanem hogy ez pont kettőnkről szóljon.Ez pl. inkább kispapi részéről merült fel igényként,de aláírom,hogy nagyon jót tett a párkapcsolatunknak. Szóval teljesen megértelek Titeket "gyereknélkülsehova csoportot",emiatt ne legyen kétségetek Kép.


Akik tegnap buliztak /pl Mariann/,azok számoljanak be,hogy telt Kép!

Ja! És Vencel egy hete alszik este 10-től olyan reggel 8-fél 9-ig Kép. Nagyon örülök,hogy magától eljutott erre a "nagyfiús" szintre,bár egy kicsit izgulok,hogy jövő héten az utazás bezavarja.meg úgy általában izgulok az utazás miattKép. ha vkinek van a nagy utazók közül /Szilvi,Orsi,stb.../ vmi praktikus tanácsa,hogy pl. vmit vinne legközelebb,vagy bármi étkezéssel,vagy az ottléttel kapcsolatban,az lécci-lécci ossza meg velem! Köszi.

na puszi!

Buksi
kisbuksi
 
 


Boldog új évet!!

Képzeljétek, buliztunk tegnap. Mindhárman, és nagyon jól sikerült Kép Odamentünk már délután, mert akkor babazsúr volt. 12 gyerek, lufifújóverseny, trombitálás, rohangálás, stb. Dini nagyon élvezte, számára a buli csúcsa a lufik hajkurászása volt. 9-kor hazahoztuk, lefektettük és visszamentünk. Fél négykor értünk haza, és addig minden aggodalmam ellenére szépen nyugodtan aludt Kép.
Apával jókat táncoltunk, mint a régen Kép és igen, minden csak kettesben töltött óra alapvetően javít a kapcsolaton Kép

pusz
orsko
orsko
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET, EGÉSZSÉGET, SOK ÖRÖMÖT ÉS BÉKESSÉGET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!!!

Matyi+Manga

Mindenkinek köszönjük a szülinapi gratut anno...

Képzeljétek Matyi fiú "átgyalogolt" az új évbe, tegnap megtette első önálló 3 lépését. Azóta persze nem mutatta meg mégegyszer, de majd csak megismétli.

Buksi, Ágiboszi! Köszönjük a karácsonyi képeket! Nagggyon aranyosak rajtuk a kis gézengúzok!

(új mobilszámom van: 06706013881, nem tom ki kezeli a táblicskut, de ki lehetne cserélni? Köszi!)
manga
 
 

 
 

Imikének így utólag nagyon boldog szülinapotKép

RebiKép
Jó volt így ekső hírként ezt a jóhírt olvasniKép Kívánom, hogy minden rendben legyen ezekutánKép

BuksiKép
Hát lehet, hogy beválalóság a 3. gyerek, és nem is tudom, van-e realitása, de mostanság egyre többet gondolok rá. És sajnos nekem már nincs sok évem arra, hogy ezt megvalósítsam.

MangaKép
Gratula Matyinak a lépésekhezKép Domcsi is előszeretettel gyakorolja a lépéseket az ágyonKép

Nekünk is jól telt a szilveszter itthon négyesben. A gyerekek is táncoltak egészen 1/2 11-ig, aztán elmentek aludni. És nem keltek fel a nagy petárdázásokraKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Orsko!

Tinci-tánci Kép? Na én azt már nem tudok,csak ilyen Vencelnek szóló vicceset Kép

Manga!

Ez az átgyaloglás nagyon kedves ajándék 2005-re Kép! Műtét mikor lesz? Vagy ne kérdezzek még ilyeneket? Bocsi,csak pont Matyi szülinapkor volt eszemben,és azóta többször is...

Nelli!

Na ja,azt hajlamos vagyok elfeledni,hoyg az évek szállnak Kép Mi is hármat szeretnénk Kép.

Örülök,hogy akkor nem érintett sok babát az éjféli dirr-durr,bevallom,én háromnegyed 1 körül kezdtem mérges lenni,hogy meddig lehet ezt még fokozni...

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Hú micsoda termés volt a napokban.

Boldog szülinapot, és névnapot minden ünnepeltnek!
Olyan furi, hogy 2005 van már.

Kép

Lili szilveszteri kalapja Kép

Jó mi?

BÚÉK!

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Mi is szeretnénk BUÉK kívánni mindenkinekKépKép
És még 1x köszönjük a jókívánságokatKép

Mindkét Matyinak gratulálunk az anyabolondító produkciókhoz, helyes, csak így továbbKépKép

Rebi,
örülökKépKép

Móki,
csuda aranyos ám a fotóKép

Itt tegnap egész nap megt a petárda, a végén már tényleg azt hittem, hogy háborús övezetben vagyunk, és estére már a fiút sem zavarta.
Este elmentünk egy baráthoz bulizni, a fiúra anyósom vigyázott. Őszíntén megmondom, kicsit a ggódtam, mert még nem volt vele így együtt, de szerencsére elaludt a gyermek az ölében.
Én 2-ig "buliztam", de a férjem még elment kicsit csavargóba, táncolni, reggel jött hazaKépKép

A mai nap jó volt, mert szüleim elvitték a fiút, így tudtunk mindketten pihenni.Este jöttünk haza, a kocsiban már elbóbiskolt, de aztán feléledt. Megpróbáltam neki a babatejet kakaóval, haladás sztem, mert kb 1 dlt megivott belőle. Holnap próbálom újra, csak azt nem tudom, most adjak újra neki Nesqiket, vagy inkább vegyek Maci kávét? Akinek már van tapasztalata a dologban, várom a véleményket.

Buksi,
jól értettelek én, csak biztosan én fejeztem ki rosszul magam, hogy most, hogy már minden beindult,minek is kell következnieKép
De most, hogy elutaztokKépKép
Mikor mentek, és mennyi időre? MÁr én is nézegettem a Kolpingot, hogy tavasszal el kellene látogatni, így majd jó részletes beszámolót várokKép

SZÉP ÉS JÓ ÉJSZAKÁT KÍVÁNOK MINDENKINEK, ITT MA ESTE ESETT A HÓ, NÁLATOK IS?


manóka

manóka
manóka
 
 


Ja meg itt az új UH kép a pocaklakóról

Kép

Nem tudom ekkorába mennyire látszik, de van egy árnyék a lába között. Akár a kukaca is lehet Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Én is kívánok mégegyszer nagyon boldog Új Évet!!!!

Nálunk is csendesen vigadás volt. Vettünk egy epres kölyökpezsgőt, Kittike pedig egész nap azzal nyúzott, hogy : Anya, mikor nyitjuk már fel a pálinkát! Vagyis bort! Vagyis, hogyishivják?
Sétáltunk is egy kicsit estefelé, de Kitti jobban félt, mint Peti, így hamar hazajöttünk. Hiába, nem a bátorságáról híres a lányom.

Hajni!
Köszi a leírást a játékról!
Valaki írta, hogy az Auchan-ban is van hasonló, majd megnézem és eldöntöm melyiket kapja Peti szülinapjára. Mondjuk a 8 rugó sem olyan vészes ár.

Igazatok van abban, hogy ezek a csöppek hogy meg tudják örömmel tölteni a napjainkat. Nekem most, a másodiknál valahogy még fokozottabban, bár Kittivel is nagyon boldog voltam, de most még inkább érzem, hogy Petim is van. Nekem az is nagy könnyebbség most, hogy Kittivel mindent meg lehet elég komolyan beszélni, nem úgy, mint amikor ő volt kisbaba és itthon voltam "egyedül" vele. Nagyon sokat segít, tanácsot ad, sokszor jobban tudja mi kell Petinek, mint én. Majd ti is meglátjátok (egy babások) amikor 2 lesz!!!!!!

Harmadik gyerek téma; nálunk sajnos apuci hallani sem akar róla. Ő olyan nagyon észérvekre hallgatós tipus. Kép

Puszi mindenkinek!
Andi

UI.
Sajnos a bulizásra nem jutottam el most sem. Brühühü.
andi68
 
 


Sziasztok!


BÚÉK MÉGEGYSZER!!!!KépKép

RebiKép Olyan boldog új évet kívánok Neked, mint amilyen az év utolsó napja voltKép Remélem elég leszKép

ZitusKép
Azért a te évzáród se volt semmiKép Ez a szó először mindent megérKép

OrskoKép Szóval ti azért szórakoztatok egy kicsitKép Tényleg minden óra, félóra javít a kapcsolaton.
Én is csak most veszem észre, (egy év után) hogy mennyire egymás mellettKép, nem együtt élünk apával mióta Zsófi megvan. Tudom, nem kéne ennek így lennie és nem is jó ez így, de annyira nehéz időt találni arra, hogy egy jót beszélgessünk, vagy csak röhögcséljünk, vagy bármiKép
Minden csak a gyerek körül forog és egyáltalán nemszakítunk arra időt, hogy egymással foglalkozzunk. Pedig úgy érzem, hogy már igényelné apaKépFurcsa érzés, de átalakult a kapcsolatunk. Valamiért olyan nehéz kimutatni az érzéseinket, hogy szeretjük egymást. Régebben ez sokkal könnyebben ment. Pedig tudom százszázalékosan, hogy ő is szeret, meg persze én is, csak ezt most olyan nehéz nekem összeegyeztetni azzal, hogy anya vagyok.
Húú de lelkizős ez így az újév első napjánKépNem tudom, hogy csak én érzem-e ezt így, vagy más is.
De remélem jól alakulnak a mi dolgaink is az újévbenKépKép

BuksiKép Az ajándékútra utaztok? De jó lesz nektek! Vencelkének biztos fog tetszeniKép
Globális felmelegedésKép HúúúúúKép
Bár a cunamit apával mi is kitárgyaltukKép

MangaKép Nagy gratula Matyikának!! Úgy látszik tényleg mindenkinél nagy dolgok történtek így év végénKép

BogiKép LiliKép KalapbanKép Láttam már UH-os képet, de ezt nem tudom, hogy merről, hogy kell nézni, a kukit sem látom. Pedig azt is láttam márKép Az enyémeimen is csak a fejét tudtam mindig kivenniKép

MókiKép Andris egyszerűen szenzációs ezen a képen: Baromira jól sikerült fényképKépKép

Nádja meg Kitti babának az üléshez nagy gratula!

Apa puszit kér már megintKép Nem akarom sokáig megváratni, úgyhogy repülökKép

Jó éjt Mindenkinek!


Ildi
bpildi
 
 


Helló!

Most jut eszembe, hogy Noresz már ezer éve nem volt errefelé. Merre vagy?

Meg persze még vagytok jópáran, ejnye-bejnyeKép

ildi
bpildi
 
 


Sziasztok!

BuksiKép
Szóval a beszámoló. 9 felé elmentem a barátnőmékhez, ott beszélgettünk, ittunk (én 1 pohár vörösbort), ettünk. Aztán 11 után valamivel eltaxiztunk a Millenárisba. Több helyszínen zajlott a mulatság, ahol mi voltunk ott épp KFT koncert volt. Éjfélkor Hajós András beszélt valamit, de nem igazán figyeltem. Utána Colorstar zenélt 1 órát. (Eddig nem ismertem, mde határozottan jó zenét nyomtak). Aztán meg DJ volt. 3/4 3-ig voltunk ott, aztán a barátnőméknél ettük már a virslit, mikor 4 felé megcsörrent a telefonom. Anyukém volt, hogy Nádja már nagyon sír, igyekezzek. 1/2 órával később hazaértem, rohanok fel a garázsból, megyek anyuékhoz, és síri csend fogad. Hát Nádja a nagypapájával heverészett a kinyiotott kanapén, tv-t nézett közben és rágcsálta egy üres flakont. Kép Meg kellett zabálni. HAzavittem, majd be az ágyba, szopizott és már aludtunk is. Szóval jól telt a szilveszter. Nádja persze többször eszembe jutott az este folyamán, és mindig olyan jó érzés tölt el olyankor. Becsukom a szemem, és már látom is, ahogy rám vigyorog. És tudom, hogy vár, és nagyon örül majd, ha hazamegyek. És ez olyan jó érzés!

Ja, szilveszterre virradóra kibújt az első fogacska is.

Nálunk utazás alat annyi volt, hogy Nádja velem aludt minden este, így éjszakai cicifüggő lett. Akár 4-5-6x is cicire kéreckedett egy éjszaka alatt. itthon most az van, hogy hajnalban, általában 3 felé ébred, ciciczés és alszik tovább. Mondjuk ez már utazás előtt is megvolt. Tehát nem akkor "romlott" el. De pl. a hosszú (10 óra) autóutat nagyon jól viselte.

MangaKép
Gratula az első lépésekhez. Olyan jó, mikor újdonságot produkálnak.

Gyereknélkül soha témához annyit, gondolom mindenkinek máshogy jó. Én már sokszor hagytam anyura, apura vagy az apjára a gyereket. Most a szilveszter volt a leghosszabb (8 óra). De néha könnyebb pl. vásárolni, ügyintézni, ha egyedül megyek. Nádja remekül viseli, igaz nekem könnyű, mert mindhárom béniszitteréhez hozzászokott már pici kora óta. Apukám egy héten 5x biztos viszi sétálni 1-2 órára (nyugdíjas már). Anyu is "elrabolja" időnként. Bár, mikor Németországban voltunk decemberben, nagynéném vigyázott rá jó 2 órát, míg mi anyuval shoppingoltunk, és remekül elvolt vele is.

No, ideje lenne aludni menni.

MAriann
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Buék mindenkinek!!!

Szilveszter:
Férjem csinált egy kis tűzijátékot úgy 8 körül, Hanna élvezte, Oli a nagyobbaknál megijedt és be is fejeztük. Gyerekekek 10-kor már aludtak én meg 23:40-ig bírtam és bealudtam a tv előtt. Férjem éjfélkor ébresztet.

Oli is megtette a 3-4 lépést idén már. Olyan édesen lépeget.

Nálunk mind a ketten igényeljük, hogy legyünk gyerek nélkül vagy,hpgy csak a párom legyen velük. Nálunk is megmozgatja mindig egy kicsit kettőnk kapcsolatát. És én már így két gyerek mellett komolyan néha nagyon örülök, hogy néha egymagam vagyok egy picit.

Bogi!
Nagyon édi Lili, uh kép meghatott kissé.

Nelli!
Mi is egyre többet gondolkodunk 3. gyereken, eddig én elleneztem. Ha lesz, akkor úgy szeretnénk, ha Oli és a 3. gyerejk közt 3 év legyen. Hanna akkor 5 éve lesz, önálló remélhetőleg. Már amennyire azok.
Meg én előtte lehet, hogy dolgoznék, a GYES így kevesebb Olinál, hogy a Hannával otthon töltött időre számítják. De talán csak pár hónapot és utána tápra mennék.

Manóka!
Szerinted van esély arra, hogy két császár után hüvelyi úton szüljek? Nagy gyerekek miatt volt csaszi, de programozott. Már bánom, hogy Olinál nem mondtam, hogy vágjunk bele, majd kiderül mi lesz.

Férjemnek február elején büntető jogból szakvizsgája lesz, holnaptól tanul rá. Remélem sikerülni fog.
Most megyek eg picit olvasni. Ismeritek a Szederbor c. könyvet?

puszi
Ines

u.i. Noresz, hol vagy? Hicu,Boró, Ágiboszi,Orsi! Gyertek...
ini
 
 


Lányok!
Merre vagytok???????????????
Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Buksi!
Én ami nélkül nem indulnék el, nem tudom, van-e nektek, az a bébiőrző. Talán mr írtam, hogy nekünk nagy
szolgálatot tett, miközben aludt Dorka, de mi nem akartunk bent dekkolni a szobában. Persze ő minden zajra
meg fényre felébred. A másik, hogy lehet rendelni rácsos ágyat sok hotelben. Kényelmesebb, mint az utazóágy.
Bébikaja melegítésre mi vízforralót vittünk (vagy teafőzőnek is hívják), és a forró vízbe tettük a kaját,
hamar kész volt. Mosóport is vittem, mert ugye mindig a legpraktikusabb ruhadarab lesz koszos. Ja, és l
ehet kapni DMben vagy Tescoban fertőtlenítő kendőt, olyan tasakban, mint a repülőn adják a kéztörlőt, jól
jön,ha épp nincs lehetőség kezet mosni, esetleg felhorzsolja kezét, lábát. Meg persze doki nénitől
kérdezzétek meg, milyen gyógyszereket érdemes vinni alapdolgokra pl. lázkúp, hasmenés elleni kütyük, stb.
Ha van kéznél, nem kell esetleg egy napot patika ill. orvoskereséssel tölteni.
Köszi a tippet az Auchanról, bár én ott soha nem találok semmit.


Ini!
Gratulálok Olinak az első lépésekhez!

Mariann! Nektek meg az első fogacskához! Jó, hogy így sok "bébiszittered" van, és el tudtál menni bulizni.

Tényleg, Noresz, merre vagy? Ti is mentek nemsokára telelni, igaz?

Ildi,
Igaz, én írtam múltkor a gyereknélkülsehova dolgot, de azért picit
mi is kimozdulunk néha apával, én is észrevettem, hogy tudatosan oda kell figyelnünk a kapcsolatunkra.
Mi pancsizni szoktunk elmenni közösen, közben Dorka a nagyival játszóházazik a szomszédban.

Manga, Matyinak is gratula a lépegetéshez!

Bogi, jó, hogy megint gyakrabban jársz erre, UH kép nekem sem teljesen tiszta, de akkor is izgi.

Nálunk bababuli volt, a barátnőmék jöttek át a 15 hónapos Gergővel, együtt játszottak, meg fürödtek,
(az együttalvás még elmaradt Kép ), aztán a felnőttek még buliztak 2-ig. Érdekes volt, hogy akkor
Gergőt bebugyolálták egy takaróba, hazamentek, és otthon aludt tovább. Én főztem megint vacsit, ami
mindenkinek ízlett, büszke voltam magamra. Kép
Ja, és ma Kaláka koncerten voltunk,nagyon élvezte a kiscsaj.

Mennünk kell fürdeni, pusz mindenkinek.
Mikor lesz megint babás tali?

sZILVI ÉS dORKA, aki épp a mikrofont próbálgatja.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Nincs vmi nagy mozgás,remélem előkerülnek a felszólított és nem felszólított eltűntek Kép! Judit! Jól belelkesíttetél itt minket,hogy írjunk,erre Rólad meg azóta sincs semmi hír! Lécci má'! Vmi csudaszép kép,jópofa /vagy annak tálalt/ sztori a házatok táján Kép?

Ini!

Látom,Téged is megmozgatott ez a Szlveszter,hogy így bealudtál KépKépKép! Gratula Olinak!

Bogi!

Csudajó ez a kalapos kép Liliről /na meg Rólad Kép/,az UH kép meg tényleg megható,bár én sem értettem,hol kell nézni a kukit Kép...Hogy viseled az állapotod?

Manóka!

Ja,akkor én nem értettem jól Kép! Igen,úgy tűnik ez a része megoldódik,de azért valójában ez csak egy összetevő a kb. 10-ből Kép De már ez is vmi. többek között a kistesóhoz,ha jól emlékszem csekély biológiai tanulmányaimból,nem ártana menstruálni...Kép És ha már témánál vagyunk: ez a császár utáni természetes szülésnél alkalmazott "betapintás altatásban" mennyire gyakorlat? Nekem nem tecc Kép Szilveszteri buliKép Nálunk nincs hó Kép. "Nyaralni" meg csütörtökön megyünk és vasárnap jövünk. Annnnyira várom!

Mariann!

Örülök,hogy sikerült kimozdulnod egy kicsit! Igazad van,ez a gyerek nélkül kimozdulás tényleg mindenkinél változó. Én pl. ha már "lelépek",akkor sokkal inkább akkor,ha ébren van. Játszani szeret mással is,de számomra rémálom,ha elképzelem,hogy felébred és nem az anyukája van ott Kép. Ezért soha nem tudom elengedni magam,ha esti lefekvés után megyünk el,végigidegeskedve meg nem sokat ér az egész. A múltkor felébredt,anyukám két perc alatt visszaaltatta,úgyhogy ez inkább az én aggodalmam csak,de mégsem múlt el. Ami az utazát illeti,én csak az alvás maitt aggódom,eddig nem nagyon ment idegenben,és hazaérés után is hetekre felborult minden. Nem zavar az éjszakai kelés,csak aggaszt,hogy akkor neki mégis sok/k/ a kiruccanás.

Ildi!

Abszolút átérzem,amit a gyrek körül forgó kapcsolatotokról írtál. Ami egyben természetes,de néha mégis aggasztó. A múltkor az egyik egyedülálló barátnőm felhívott és hogylétem felől érdeklődött,én meg rázúdítottam,hogy miket csinál Vencel,hogy telnek napjai. Amik ugye az én napjaim is,de azért... Szóval a barátnőm kicsit rámcsodálkozott,hogy én már nem is vagyok sehogy,csak Vencel? Ez kicsit ugyan más példa volt,de a férjemmel való kapcsolatom szintén kezdett kicsit ilyen lenni:csak Vencel volt a téma,semmi más nem érdekelt,de tényleg semmi. Nálunk ez mostanában kezdett változni,és ehhez tényleg sokat segített,hogy pl. elmegyünk néhány órára kettesben. Ilyenkor hazajövünk,még játszunk Vencellel és lefektetjük,de még utána is marad a romantikából Kép.

Andi,Ini,Rebi,Nelli!

Írhatnátok bővebben arról,ha van kedvetek,hogy milyen volt a terhességetek a második gyerekkel,hogy élte meg a "nagytesó" a terhességet,kistesó érkezését,és az egész bővülő családot. Féltékenység volt? ha igenhogyan nyilvánult meg? ja! és mennyi korkülönbség van a gyerekek között?

...mielőtt gyanakodni kezdenétek: nincs kistesó,és még jódarabig nem is lesz,csak elméletben kezdem körbejárni a témát Kép

Szilvi!

Amit a múltkor írtál a tejes/tápszeres/ témáról:sokat gondolkodtam és egyre jobb ötletnek tűnik!Én nem vagyok otthon tápszer témában,Neked van konkrét ötleted?

nem sorolom én is fel a névsort,de jelentkezzetek már lécci-lécci,hogy s mint?

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


sziasztok!
feladtátok a leckétKép aszem megint szóf.sásom leszKépde annyi mindent írtatok amihez muszáj hozzászólnomKép
A babáitoknak szívből gratulálok gyönyörűek és olyan ügyesekKép Csúcs a karácsony velük és még a szilveszternek is új értelmet és varázst adnak!
Minket is meglepett Ákos nagyon . Apa úgy döntött, hogy akár sétálhatunk is egy jót meg benézhetünk a haverjának a klubjába persze csak míg Ákos bírja.Hát kicsiptem magam egy kicsit és jó nagyot sétáltunk Ákos végig csacsogta az utat, hogy -apa ésésés megyünk bulihoz...nagyon élvezte. Aztán a klubban is nagyon teccett neki...biliárdozottKép meg kergette a fényeket a földön. Szuper jól érezte magát és minket is hagyott egy kicsit kikapcsolni. 10 körül jöttünk el mert addig egy hangja nem volt...akkor kezdett el egy kicsit nyüglődni..persze csak azért mert Ő még nem akart haza jönniKép
Itthon gyorsan főztem virslit nevetett, hogy éjjel eszünk és, hogy szabad ben ta szobábanKép teletömte magátKép éjfélkor bontottam pezsgőt ő is megnyalhatta...teljesen be volt zsongvaKép
imádta a tűzijátékokat is (az ablakból néztük) 1óra volt mire le tudtam tenni, meg mi is lefeküdtünk. Nagyon klasszul sikerültKép

Utazás: Na nem egyszerű dolog és mindig csak akkor derül ki, hogy valami otthon maradt amikor kéne. Képtelenség mindenre gondolni, pedig a párom néha már rám szól, hogy az egész házat nem kell elvinni mert én mindenre fel akarok készülni és tul pakolom a csomagokat mindig!
A gyogyszerekről nem papolok külön, mert gondolom a házipatikában amik vannak tudjátok, hogy mi mire való és mi kellhet.(de ha valakit érdekel szívesen beírom, hogy nekem hogy van felszerelve) egy tüneményes gyogyszerész néni segít mindig.
Ha itt országon belül utaztok csak el egyszerübb a dolog mert nem kell sok kaját meg egyebet vinni, hiszen már bárhol található TESCO vagy egyéb nagyobb hiperm.
Nekem inkább a kacatok jelentenek feladatot.Pl Ákos párnáját kistakaróját mindig cipelem magunkkal, mert annak otthon szaga van van , hogy nem kell, de ha nyügössebb azzal megnyugszik. pár játék (hmm ákosnál ez kb 20 autóKép) de a tányérkáját kanalát is vinnni szoktam. A törlőkendő nagyon jó ötlet..praktikus szinte mindig van a táskámba a dm-be lehet 15-ös csomagot is kapni ez akár anya kézitáskájába is elfér...néha még egy felnöttnek is jól jön.
sajna Ákosnak nem volt babafonja, de hatalmas találmány kicsit el lehet lépni a bárba vagy a parkba sétálni kettesben amíg a kicsi alszik.
most ennyi jut eszembe....

Amiről inkább elakartam mondani a véleményem az a babával vagy nélkül....Mi sem megyünk szinte sehová Ákos nélkül...a nagybevásárláskor vagy bárhová megyünk velünk van.Meg persze csibe is, bár amikor Ő kicsi volt anyósom őt még be-bevállata vigyázásilag.
Nagyon hiányzik, hogy kicsit együtt legyünk apcival, és egyre többször veszem észre, hogy ő is nagyon igényelné, hogy csak ketten legyünk.
Gondolom ahol még "csak" egy éve van baba ott ennyire nem tűnik fel. de valahogy ez úgy van hogy akármilyen szuper apa ,meg imádja a gyereket egy idő után hiányzik neki, hogy most őt kényeztessék meg CSAK vele foglalkozzanak, még ha ezt sokáig ki sem mondja.Meg sokmindent meg sem lehet ugy beszélni, ha a gyerek két mondatonként félbeszakít... pedig nagyon fontos, hogy két felnőtt ember szótváltson és szót értsen egymással. A család a gyermektől vállik igazán családdá, de az apa és az anya boldogsága nélkül sem lenne az!
Na mielőtt teljesen félre értenétek...nem tudnám elképzelni az életem a gyerekek nélkül. Nem tudnám elképzelni, hogy napokig ne lássam őket... de idén nagyon fogok arra törekedni, hogy apával is több időt tölthessünk kettesben.
Nem arrol van szó, hogy én kinevetném azokat akik babanélkülsehova szó sincs erről sőt eddig én is ehez a tábothoz tartoztam és csak a véleményemet akartam elmondani.
katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

No, ha van időtök olvasgatni leányregényemet, akkor olvashattok rólunk, mi is történt velünk. Az ünnepek első felét a párom szüleinél töltöttük, majd irány Almádi, anyuékhoz. Nagyon jó volt, pihenhettünk, bár az első estéken nem nagyon aludtunk – na nem a fogak miatt - mielőtt a remény szikrája csillanna - , csak mert Andris elszokott a velünk 1 szobában alvástól Nem aludtunk sokat - ő felkelt a paplan susogásunkra, mi az ő szuszogására, ezeregyszer felsírt, stb. De hősök voltunk, túléltük. A karácsony meghitt volt, szupi ajándékokkal, igazi meglepetésekkel, szegény fiam egyszer le is görbítette a száját, mikor anyja cseppet sem csendesen hozta mindenki tudomására, mennyire örül az ajándékoknak. Hát a gyerkőcöt is leginkább a csomagoló-kötöző cuccos vette le a lábáról, meg a lámpásdoboz De szerencséjére ma már kezdte rendeltetésszerűen használni a játékok némelyikét, nem csak rágcsálta őket. Sok mindent kapott, de ennek egy része a szomszéd néniktől való - Laciék falujában még mindig nagyon komolyan veszik a komaságot(szinte mindenki mindenki komája). A kellemes az egészben, hogy aranyos dolgokat hoznak - na jó, a csokimiki nem neki való, de ... (Kapott 3 plüss rénszarvast így családon belül is, de nézzük a jó oldalt: mindhárom különböző, és aranyosak egytől-egyig)

Egy baráti társaságban köszöntöttük az új évet - elég nehezen döntöttünk, hova menjünk, de szuperul éreztük magunkat, 3ra értünk haza. Mazsika 9től aludt, mikor hazahoztuk sem ébredt meg, 6kor szopi és - ilyet nem tett az elmúlt jó pár hónapban - visszaaludt 9ig!!!!!! Ilyenkor olyan hálás vagyok ennek a kis Büdösbogárnak!!!!!

Ami még az ünnepeket teljessé tette, hogy egy 7-8 éve nem látott barátnőmmel egymásra találtunk ismét egy álom eredményeképp (nehezen megtaláltam a címét, lapküldés, ő még nehezebben megtalálta a telefonszámomat, és nagy az öröm!!!!

Bogi, én is meghatódtam az UH képen! Remélem idén még én is mutathatok nektek hasonlótKép

Buksi, imádom a mindenhová passzoló majmocskádatKép Jó pihizést! Biztos nagyon jól fogjátok érezni magatokat!!

Ini, Manga, gratula a lépegető babóknak!!!

Ildi, mielőtt megszületett Andris, határozottan kijelentetem, hogy azért mi maradjunk meg házaspár, ne 'csak' anya és apa. Persze mikor megvan a babó, nehéz kivitelezni, de megyKép

Kérdeztetek az intimtornáról Hatékonyságot majd a 10. hét gyakorlás után írokKép, de hogy a vágyat serkenti, az egyszer bizonyosKépKép (apáét is????Kép) vagy csak ráfogom, és a hormonok beindultak ezerrel?Kép

Megyek vacsizni, még jövök talán ma esteKép

Pusza,

Móki
móki
 
 


Sziasztok!

Katianyu!

Nem semmi Ákos, hogy így bírja az éjszakázást. Az én nagylányom, (6 lesz márciusban) éjfél előtt negyed órával elájult! Pedig nagyon szeretett volna ébren maradni, de még soha nem sikerült neki. Majd jövőre. (Pedig aludt délután, amit már alig szokott.)

Buksi!

Igazad van! Jobb minél előbb felkészülni a kistesó érkezésére!
Nálunk majdnem 5 év van köztük.
Nem direkt lett így, csak valahogy egyszer én akartam, egyszer a párom, aztán amikor már mindketten akartuk, akkor meg majd egy évet vártunk rá! A lényeg, hogy sikerült.
Féltékenység:
Nagyon féltem tőle, bár az 5 évesek azért már könnyebben kezelhetőek ebből a szempontból. Az érdekes az, hogy a legtöbb könyv szerint az elején még minden oké, csak egy kis idő után lesz féltékeny, amikor már nem olyan újdonság a kistesó.
Na, nálunk 3 napig tartott a dolog, de onnan kezdve, hogy hazahoztam Petit a kórházból.
Már aznap kezdte, de annyi volt, hogy hiper sértődékeny lett a csaj. Minden egyes szemöldök ráncolásra sírva, zokogva szaladt a szobájába, és mintha a világ dőlt volna össze. Ilyet soha nem szokott azelőtt csinálni, sőt én szoktam beküldeni a szobájába ha hisztizik, hogy ott lehet, ne itt a fülembe....
Szóval utána kellett mennem, de persze sem apa, sem anyukám, (akkor itt volt 3 napig!) nem volt jó, csak én. Meg is tudtam vígasztalni pár perc kellett. Első nap, kb. 6x rohant be, második nap 3x, harmadik nap 1x. Ezek után soha többet nem csinálta. Remélem letudtuk ennyivel.
A kajákkal van annyi,hogy Kitti semmiből nem eszik, amit Peti megkóstolt, mert Petinyálas. Az neki udorító. Nekem elég nehéz ezt megszokni, mert én simán eszem bárki után. Érdekes, hogy ő is eszik utánam és apa után, csak Peti után nem. De ha Peti kanala benne van valamiben, abból ő már nem eszik. Ebből néha van konfliktus, hogy hozzak másik kanalat, tányért stb. Kicsit finnyás a kisasszony.
A terhesség alatt nem volt semmi különös ami most eszembe jutna, sokkal jobban izgultam, mint 5 évvel előtte, talán mert tudtam mi vár rám, (nem az várt!) meg azért én sem lettem fiatalabb ezidő alatt.
Hát, most ennyi jut eszembe hírtelen.

Sok puszika minden babóka popójára!

Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
most csak gyorsan egy kicsit

Ini,2 csaszi után a spontán sztem reménytelen, hacsak nem kitolási szakban mész be a kórházbaKépKép De nem hiszem, hogy a doki felvállalná.

Buksi,
a császár után sztem nyugodtan szülhetsz spontán,a betapintás gyakorlatigal úgy néz ki, hogy 5 másodperc a dolog, amíg a doki megtapintja a hegvonalat,nem mondom, hogy kellemes, de elméletileg bekábítanak hozzá, ami egy olyan 1-2 perces bódultságot jelent. Gyakorletilag ezt nem mindig alkalmazzás, egyrészt az idő miatt, mert ahoz kell hívni egy aneszteziológust, egy a sszisztens, és aztán lehet, hogy nem szerencsés rögtön szpotatni sem, mert a gyógyszer juthat a babának is, akinek akkor még nem olyan jó.
A mensenben viszont igazad vanKép Bár, nekem is 2x jött megKép

Bogi,
én mindent látok a képen, még a lábbujj csontocskákat is, az árnyékot nem, de az nem jelet semmit, lehet, a képen nincs is rajta. Viszont, mekem is, a 12. héten már láttuk annó Imikénél, hogy fiú. Kicsit emiatt is reménykedek, most hátha lány lesz, mert nem látszott semmiKép
Persze, a fiút is imádnám.

jó éjt nektek,

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Az idei év első Pöttöm szülinaposának nagyon boldog születésnapot!
Liliána, Isten éltessen sokáig! Kép
Kép


Majd jövök este, csak ma vizsgázom, és még nem ártana egy kicsit lapozgatnom.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET! Kép
És NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT valamint NÉVNAPOT minden érintettnek!!!! Kép Kép Kép

A vándorcirkusz visszatért!
Most ne haragudjatok, ha innen csatlakozok, és visszamenőleg nem reagálok, jóóó?!?
De nagyon jól esett, hogy néhányan személyesen is hiányoltatok Kép Kép

Rövid összefoglaló az elmúlt 2 hétről:
2004.12.22.-26. hajnala - Szeged
Miután hétfőn 2 koponyaröntgen után az ügyeletes doki áldását adta rá, szerdán elindultunk Szegedre. Volt nagy öröm nagymama, pótnagypapa, dédi részéről Kép Meg a mi részünkről is, ugyanis csüt.-ön sikerült egy "wellness-happiness" napot tartani Kép (=du. férjecskémmel ketten elmentünk a gyönyörűen felújított Anna-fürdőbe, ahol mindenféle termál- és pezsgőfürdő + 6 féle szauna van; majd este altatás után a moziba, az Ocean's twelve-re....szuperjó volt, főleg, hogy Muki születése óta először mentünk moziban)
Pénteken Karácsony együtt Anyukámmal, párjával, nagymamámmal, húgaimmal és kis családommal. Úgy gondoltuk, hogy Máté 7 hónaposan még úgyse annyira érti, mi ez, majd jövőre tartjuk szűk körben hármasban. Nagyon jól sikerült, és altatás után remek társas-partit nyomtunk az új játékkal, amit Kispapitól kaptam közösbe Kép - tényleg tuti, azóta is többször játszottuk, lehet 2-6 főig.
Szombat nagycsaládi parti, azaz a klán: nagypapám, a 7-ből 5 gyereke párokkal, a 12-ből 11 unoka + 3 pár, valamint 6 dédunoka és egy pocaklakó Kép (+ néhány távolabbi rokon)

2004.12.26.-12.30. - Herend
Szintén szuper volt, újabb ajándékosztás vasárnap a nagyszülőkkel+párom bátyjának családjával, hétfőn pedig nővére családjával (hehe, nálunk négy nap nonstop Karácsony Kép )
Apró szépséghiba: kétsávos körforgalom, én a belsőbe érkezek, rájövök, ez nem jó, eső + sötét, megyek ki és csatt Kép na, nem vészes, csak az indexlámpabúra tört ki, a másik autó két ajtaját meghúztam....csak sajna a bónusz-maluszunknak fáj igazán Kép

2004.12.31.
Szilveszter hármasban, elég rossz kedvem lett a rengeteg petárdázástól, egyfolytában attól rettegtem, mikor ébred Máté. Fél egykor sikerült felverniük, olyan édes volt, amikor bementem hozzá a sötétben csak a két szemét láttam, meg ahogy a takaróját szorongatja. Boldog új évet kívántunk Neki, és egy kis szopival visszaaltattam.

Idáig meg azért voltam eltűntnek nyilvánítva, mert még szabin volt Kispapi, és minden napot együtt töltöttünk közös örömünkre Kép
Meg is jegyezte, mennyire más volt, milyen jó érzés, hogy nem csak reggel és este egy-egy órára látta a fiát Kép

Hát, ennyi, nem is lett olyan rövid.
Most új év, régi hétköznapok, visszatérni jó Közétek, ismét sűrűbben jelentkezek Kép Kép

puszi MINDENKINEK

Noresz
noresz
 
 


KisbuksiKép

Nekünk is 5 év van a két gyerek között, de mi nem is szerettünk volna kevesebbet, mert Dorka nagyon hiperaktív volt, és amúgy is szerettük volna a teljes figyelmet egy darabig neki szentelni. Vele már könnyebb volt elfogadtatni a kistesó érkezését. Elég korán el is meséltük, mi megy végbe a hasamba, mi lesz, ha megszületik, stb. Szerencsére megértette a dolgokat, és nem nyaggatott, hogy vegyem fel, stb. Mikor megszületett Domcsi, a kórházi időszak elég nehéz lehetett neki, mert mikor bejött apjával, nem akart hazamenni, mind a ketten sírtunk de rettenetesen. Aztán itthon az első két hónapban nem volt féltékenység. Megértette, hogy nekem most több időt kell a tesóval foglalkozni. Utánozott, ő is szoptatta a babáját, stb. Aztán már elkezdett féltékenykedni, de ez abban nyilvánult csak meg, hogy mindig akkor kellett neki valami, amikor én etettem. Mostanra nagyjából rendeződtek a dolgok, de természetesen egy kicsi még maradt belőle, főleg a játékaival kapcsolatban irigy. Most már Domcsi is féltékeny ám Dorkára, mert amikor Dorka hozzámbújik, elkezd sírni, és ő is odatolakszik közénk.
De annyira édesek tudnak ketten lenni, mikor a pici átöleli a nagyobbatKép
Röviden ennyi. Ha van kérdésed, szívesen válaszolokKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Nálunk kicsit több van mint 5 év Eszter 8 éves volt amikor Ákos született.Nálunk is valahogy igy jött össze amikor apa akarta akkor én nem amikor én akartam akkor meg volt valami mindig.

De nagyon szuper nekünk igy...Eszter rengeteget segít. Amig terhes voltam addig is ha rájött kényeztetett a magamódján...igyekezett levenni a vállamról amiket ő is megtudott csinálni.
Most is segít, sőt egyre többet..persze csak, ha éppen olyan kedve vanKép) Nagyon oda figyelek, hogy ne lehessen féltékenység, ha egyik kap valamit akkor a másik is.Igaz most már Eszter felnöttesebb dolgokat.
Ami kicsit nehezebb az a szórakozás...Esztert már egészen más dolgok érdeklik mint a kicsit, ami teljesen normális dolog! Ezért igyexünk olyan programokat kitalálni ami mindkettönek érdekes, vagy ha éppen olyan van, hogy Ákos kicsiknek való szorakozást talál ki keresünk valami módot, hogy csibének is legyen aznapra valami aminek ő örül.
Féltékenység nem nagyon van köztük tényleg csak annyi ami teljesen normális...pl az uj autóval ne játszon Eszter..na jó azzal mi se)és Csibe uj cuccait sem engedi, hogy Ákos cincálja.Ha Ákos belebujik az ölembe Csibe buksijára is nyomok egy-két puszit még néha ő is probálkozik, hogy beüjjön az ölembe, dehát 35 kiló már csak rövid időre bírom elKép)
katianyu
 
 


Liliánának nagyon boldog születésnapot kívánunk!Kép
ini
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJÉVET MINDENKINEK!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Buksi
Nálunk 2 év 3 hónap van a kettö között... de több szempontból is macerásabb volt, mint az átlag. Csengével abszolút tökéletes volt a várandósság, ebböl a szempontból kicsit elkényelmesedtem... semmi tünet, csak a végén volt zavaró, hogy lassabban tudok menni, mint szeretnék.. Kép Levivel az elején álomkóros voltam+ folyamatos hányinger... na ez elég necces volt egy másfél éves mellett Kép de akkor már sokat elvolt pl. a nagyszülökkel meg az apjával, addig vmennyit pihentem... Aztán mikor már könnyebb lett volna, akkor ugye vissza kellett menni dolgozni... akkor egész nap rohanás, ott bent sem volt nyugis... szegény pocak-pocokkal alig tudtam foglalkozni Kép de azért jól elvolt Kép aztán szakdoga írás, nyelvizsga, újraközeledö korszakban lévö csemete, egyik betegségböl ki, a másikba be... aztán a mikor költözünk már... nem volt könnyü. De szemmel láthatóan Levit annyira nem viselte meg a dolog, köszöni, jól van Kép Csengus közben beszélgetett a pocakkal, a saját szintjén egész jól értette, mi van/lesz... Az amúgy is többemberes gyerekemet azért kicsit megviselte Levi érkezése, tipikus akkor kell vmi sürgösen, amikor a kicsi eszik és tsai... a szobatisztaság késése szintén ennek tudható be ("én is kisbaba vagyok") Szerintem nincs ideális korkülönbség meg mikor könnyebb.. minden kornak megvan a maga könnyebb és nehezebb oldala (több ismerösömnél is van egész kicsi - pl. másfél éves - korkülönbség.. ott pl. az eleje kutya nehéz... aztán meg már egész jól elvannak együtt). Ez nagyon gyerekfüggö... Bár Vencel nagytesónek egész ígéretes Kép A menstuálás egyáltalán nem alapfeltétel .. a barátnömnek a 2 gyerek közt nem jött meg... a kisebbet akkor vették észre, amikor már megmozdult Kép Csengének azzal próbáljuk megkönnyíteni a dolgot, hogy viszonylag rendszeresen pl. csak vele vagyok, addig Levit más szórakoztatja...

... de erre szerintem nincs mindenkire érvényes recept... ha meg már benne van az ember, akkor úgyis mindent sikerül megoldani vhogy Kép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

na ,nekünk is elkezdődött az első apa nélküli nap Kép. Annyira megelepő,hogy tényleg mennyit változnak ezek a babák.Még két hete tényleg semmit nem tudtam csinálni mellette, most meg ebben is annyit fejlődött. igaz,elég sokat voltunk hármasban a konyhában, és most már szépen elvan,amíg dolgom van. bemegy a szobába játékokért,szépen kihúzza fiókokat,szekrényket /nincs már esés ,meg ujjbezárás/,kialakultak a kedvenc konyhaeszközei,így ma pl. meg tudtam pucolni a zöldségeket,odatettem levest, meg csináltam másodikat is anélkül,hogy közben ezt megsazkítottam volna. Közben énekelgettem, Vencel táncolt hozzá, "beszélgettünk".

Utazás: nagyon szépen köszönöm a tanácsokat,én pl. házipatikára nem is gondoltam Kép. A rácsos kiságy és a bébiőrző elvileg alap a szobához,meg ha már bababarátok,akkor én úgy képzelem,hogy kajamelegítés is megoldva,de azért ezekre rákérdezek még mélben,nehogy meglepődjek... Szerencsére kaját is csak Vencelnek kell vinni,úgy terveztem,hogy gyümölcsön és sajton kívül ellesz bébikajákon. Meg ha mondjuk mi olyat eszünk,akkor abból kaphat ezt-azt.

Kajáról jut eszembe: nehogy azt gondoljátok,hogy már sikerült elkezdenünk a joghurtot,még mindig hezitálunk Kép Szóval a boltabn talált joghurtokban van tej,tejpor. Ha ostobának is tűnök,hátha megértitek a kérdésem: ezt most úgy értik,hogy van a tej+tejpor+ élő joghurtkultúra és ebből ugye lesz a joghurt maga, vagy még adtak hozzá plusz tejet,ami sima tej marad,mit tudom én,higítani. Vagy ennyire hülye vagyok biológiából és egyértelmű,hogy az a tej nem marad sima tej? csak azért kérdezem,mert pl. a Hippnek van joghurtos gyümölcsös kajája,amin az van,hogy 46% joghurt,de ott az összetevőknél nincs külön tej,tejpor. Ez csak azért van,mert értenem kellene,hogy joghurt= tej,tejpor+ élő joghurtkultúra? Ajjaj, visszaolvastam, hát tényleg furcs kérdés,de próbájátok meg értelmezni,lécci Kép!

Párkapcsolat: azért úgy látom,hogy 2005 jobban fog tetszeni kispapiknak, legalábbis beszélni már sokat beszélünk róla Kép. nekem a leginkább furcsa a dologban a sokunktól elhangzott "tudatosság". Hogy párkapcsolatunk "karbantartása" már nem pusztán elemi igényünk,hanem odafigyelünk,hogy erre is fordítsunk kellő energiát,időt.


Móki!

Ismerős ez a "mindenki koma" érzés Kép. Ami a három plüssrénszarvast illeti,még szerencsések vagytok! Ahol a párom szülei élnek,a faluban egy darab boltban lehet babaruhákat kapni. Ami elég is lenne,csak csupa olyan holmi van,ami teljesen rugalmatlan anyagból van és egyszerűen képtelenség a nyakán átpréselni a gyerek fejét,de ha mégis sikerül,akkor kapunk egy kényszerzubbonyt,mert nem megy tovább. Minden rokon itt vásárol Vencelnek. egy idő után szóltunk,hogy inkább ne vegyenek ruhát neki,mert sajnos tényleg használhatatlanok /amúgy csúnyák is/. Hogy mi változott? Ugyanúgy kapjuk a ruhákat,csak elhangzik a mondat :"reméltük,hogy most mégis jó lesz...".KépKépKép Intimtorna: biztos tényleg serkenti a vágyat,elvégre csak "arrafelé" mozgat meg Kép.

Noresz!

De jó,hogy mégsem tűntél el Kép! Örülök,hogy jól teltek az ünnepek! Mi a társasjáték neve?

Ini!

Ügyesen kiszámoltam,hogy akkor Hanna kétéves volt,amikor Oli született Kép. Szívesen meghallgatnám,hogy ilyen korkülönbséget hogy éltetek meg úgy gyakorlati mint érzelmi oldalról! A könyvet nem ismerem,jó?

Katianyu!

Ez a Szilveszter jól hangzik, Ákos is nagyon élvezhette! Ami a kispapikat illeti,szerintem nem kellenek hosszú évek ahhoz,hogy akarjanak maguknak egy kis külön figyelmet Kép

Manóka!

Köszi a felhomályosítást! ja! Már akartam írni,hogy a dokinénink volt "osztálykiránduláson" a DOTE Pic-en és valóságos ódákat zengett róla! Egy-két nagyon jó és nem anyagiakon múló ötletet már át is vettek és nagyon jól működik,és jó a babáknak. Most ,hogy leírtam,átfutott az agyamon,hogy nem is biztos,hogy Te a DOTE-n dolgoztál,ha meg mégis,már nem is az a neve Kép.

Tünde!

Egy kalappal!

Kistesó: olyan jó,hoyg leírtátok a tapasztalataitokat,bár mi azért nem szeretnénk 5-8 év különbséget. Amit szeretnék a teljesség igénye nélkül Kép: hogy Vencel már önállóbb legyen mindne tekintetben, pl. elaludjon apával /azaz cici nélkül/,stabilan menjen, mondjuk el tudjunk jutni a közeli játszótérig meg vissza és fel a lépcsőn gyalog. Hogy a maga szintjén megértse,hogy baba van a pocakban,ezért nem ugrálunk annyit anyára,vigyázunk rá,ha lepihenek egy félórára,akkor jól el tudjunk játszani egy helyben /na ez már megvan Kép/,és ha nem is várom el,hogy elfogadja,de értse meg,hogy elmegyek pár éjszakára "kivetetni" a kistesót. Azt nem gondolom,hogy könynű lesz neki,vagy feltétlenül örülnie kell egyből,de azt fontosnak gondolom,hogy megértse. Meg még azt sem érzem, hogy nekem beleférne egyenlőre,hogy Vencel mellett egy másik babára is tudjak figyelni.Most még mindketten 100%-osan igényeljük egymás szeretetét,figyelmét. Én most úgy látom,hogy a korkülönbséget meg mindent figyelembe véve olyan 2,5-3 éves korában szeretném a kistesót. Akiket ismerek bölcsis korú gyerekeket kistesóval,valahogy úgy látom, jól értik,mi a helyzet,és megfelelő kommunikációval,odafigyeléssel jól tudják kezelni az új helyzetet. Persze minden gyerek,terhesség,kistesó,helyzet más, ezért tudom,hogy csak tapasztalatot,véleményt cserélhetünk ,nincs pontos recept. Azért érdekelne,mit gondoltok Többiek Kép!

Szilvi!

Ó,nagyon jó lehetett ez a másikbabáscsaládos Szilveszter! Mi is így terveztük,csak vencel még nem gyógyult meg teljesen,így inkább nem kockáztattunk . Azért a Gergő kispajtás nem semmi,hogy csak fogják és hazaviszik álmában Kép Nálunk nem tudok elképzelni ilyesmit.

Tali: ha tervezünk ilyesmit a héten,akkor szerdán legyen már lécci-lécci,mert akkor még mi is el tudunk menni! Szilvi! ha esetleg nem lesz tali,akkro nincs kedvetek vmikor átnézni a csepeli Mikkamakkába?Szerintem elég jó. Vagy ezt bárkitől kérdezem,akinek nincs a világ végén...

Most már az eltűnteket sms-ben fogom zaklatni,és ez szigorú fenyegetés Kép!

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJÉVET MINDENKINEK!!! KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Liliána BOLDOG SZÜLINAPOT!!! Kép
Kép

Buksi
Nálunk 2 év 3 hónap van a kettö között... de több szempontból is macerásabb volt, mint az átlag. Csengével abszolút tökéletes volt a várandósság, ebböl a szempontból kicsit elkényelmesedtem... semmi tünet, csak a végén volt zavaró, hogy lassabban tudok menni, mint szeretnék.. Kép Levivel az elején álomkóros voltam+ folyamatos hányinger... na ez elég necces volt egy másfél éves mellett Kép de akkor már sokat elvolt pl. a nagyszülökkel meg az apjával, addig vmennyit pihentem... Aztán mikor már könnyebb lett volna, akkor ugye vissza kellett menni dolgozni... akkor egész nap rohanás, ott bent sem volt nyugis... szegény pocak-pocokkal alig tudtam foglalkozni Kép de azért jól elvolt Kép aztán szakdoga írás, nyelvizsga, újraközeledö korszakban lévö csemete, egyik betegségböl ki, a másikba be... aztán a mikor költözünk már... nem volt könnyü. De szemmel láthatóan Levit annyira nem viselte meg a dolog, köszöni, jól van Kép Csengus közben beszélgetett a pocakkal, a saját szintjén egész jól értette, mi van/lesz... Az amúgy is többemberes gyerekemet azért kicsit megviselte Levi érkezése, tipikus akkor kell vmi sürgösen, amikor a kicsi eszik és tsai... a szobatisztaság késése szintén ennek tudható be ("én is kisbaba vagyok") Szerintem nincs ideális korkülönbség meg mikor könnyebb.. minden kornak megvan a maga könnyebb és nehezebb oldala (több ismerösömnél is van egész kicsi - pl. másfél éves - korkülönbség.. ott pl. az eleje kutya nehéz... aztán meg már egész jól elvannak együtt). Ez nagyon gyerekfüggö... Bár Vencel nagytesónak egész ígéretes Kép A menstuálás egyáltalán nem alapfeltétel .. a barátnömnek a 2 gyerek közt nem jött meg... a kisebbet akkor vették észre, amikor már megmozdult Kép Csengének azzal próbáljuk megkönnyíteni a dolgot, hogy viszonylag rendszeresen pl. csak vele vagyok, addig Levit más szórakoztatja...

... de erre szerintem nincs mindenkire érvényes recept... ha meg már benne van az ember, akkor úgyis mindent sikerül megoldani vhogy Kép

R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


így jár az, aki térül-fordul-gyereket szórakoztat, aztán azt sem tudja, elküldte-e már az üzenetet, vagy sem, meg eszébe jut még ez-az KépKépKép
Megpróbáltam kiszedni, de már eltelt 30 perc... úgyhogy elmés eszmefuttatásom 2x is olvashatjátok Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Először is utólag Boldog Új Évet Mindenkinek!!!

Mi most jöttünk haza Rómából, Bence nélkül "nyaraltunk" egy keveset.

A mi karácsonyunk várakozáson jóval alul teljesült ... talán majd jövőre.

Utána lebetegedett a kismanó (virusos torokgyuszi), de hála égnek pár nap alatt kilábalt belőle.
Nagyszülők a bébiszitterrel karöltve, felváltva vigyáztak rá, amig mi távol voltunk Ők is megerősitetek, hogy egy áldott jó gyerek, szófogadó és értelmes, öröm volt rá vigyázni.Anyósom már most mondta, hogy nyugodtan tervezhetjük a következő utazást kettesben. Nekünk is jó volt a különlét, már nagyon hiányzott, hogy csak a férjemmel legyek. Persze gondolatban sokat voltunk Bencével ...

Visszaolvasni nincs most időm, de talán majd benézegetek.

Bence már szépen közlekedik, kinőtt a nyolcadik foga. Sokat eszik, ebéd után jókat alszik és már végigalussza az éjszakákat este fél9-9től reggel fél8-8ig, akkor reggeli, majd ismét szunya 9-fél10ig. Kép

pussz
Orsi
orsi17
 
 


Buksi
hamar-hamar írok még teljes olvasás elött, de gyors választ akarok neked!
joghurtocska ügybenKép szerintem amivel tuti, hogy nyugodtan kezdhetsz az a DANONINO direkt gyerekeknek készült fincsi és elég sok ízben van már itthon is ezekben csak feldolgozott tej van nyugodtan eheti a kicsi. Aztán tuti, hogy ismered azt a lapos krémtúrot a mi gyerekkorunkban is volt már .a gyerekeim csak titijóként ismerik és a vaniliás nagyon fincsi.
A bifinduszról most annyi szarságot hallottam, bár eddig sem adtam a gyerekeknek...na ezután meg pláne nem....de most már ezen a kettön kivül is van elég sok ami kifejezetten gyerekeknek készült....bár én mondom a danoninot tartom legjobbnak, még a védőnénik is ezt ajánlják...aztán a danon fehér dobozost is eheti már mert abban a szinezék is természetes (cékla meg ilyenek)

többit majd olvasás után mert ma nagyon aktivak voltatokKép))
buksi, ha gondolod szívesen írok egy listát a gyogyszerekről amit érdemes magaddal vinni.

katianyu
katianyu
 
 


Liliána Boldog szülinapot!
Kép
katianyu
katianyu
 
 


Buksi
Hát... már megint vitatkozom...
A Danoninot én egyáltalán nem adnám, és a sajátomnak sem adom. Az nem joghurt, hanem túró+tejszin+rengeteg cukor+mindenféle izesitő. A tejtermék bevezetése még a mi szigorú hozzátápinkban is ment a kefir vagy natúr joghurt házi lekvárokkal v. fagyasztott gyümikkel, túró, sajt. Még gyári gyümölcsjoghurtokat sem szivesen adok Csengusnak... bár olyat azért evett már. Kép

... a nagy már alszik... a kicsi még csakazértse... Levinek meg nagyon tetszik ez a macsek piros háttérrel KépKép itt ül az ölemben és tapsikol Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Liliána!

Boldog Első Szülinapot kivánunk!!!

Kép

Bence és Orsi
orsi17
 
 


Sziasztok!

Dorka már alszik, úgyhogy bekukkantottam egy percre, már idejét sem tudom, mikor voltam.

Először is:
Kép

Liliána (remélem, már meggyógyultál)
BOLDOG SZÜLINAPOT,
Kép

Nekünk nagyon szépen kezdődött az Új Év... Szilveszterkor egész jól sikerült a fellépésem, habár már akkor is csak némi rásegítéssel volt hangom. Habár 20 évente egyszer szedek antibiotikumot, de most muszáj voltKép Emiatt no pezsgőhegyekKép
De a vírus nem hagyta magát, és ahol csak lehetett, kijött rajtam, magas láz, szédülés, boa stb. (inkább nem részletezem tovább). Ma már jobban vagyok.
A Dorka topicban van egy kép, hogyan töltötte D. az első szilveszteri bulijátKép)
A szokásos időpontban feküdt le aznap is, és szerencsére nem ébredt fel sem a tüzijátékra, sem a rengeteg petárdára.

Szerencsére a Karácsony nagyon jól sikerült, mindenki elégedett volt mindennel és mindenkivel.

Rebi,
Mi is úgy szoktuk a joghurtot, ahogy Ti, mi is főleg sk. lekvárokat és fagyis vagy friss gyümiket pakolok bele, de persze néha nálunk is előfordul a bűnözésKép A sima túró kevés gyümivel is nagyon fincsi.

Orsi,
Mindjárt!Kép

Bocsi, hogy nem tudtam mindenkinek írni, de most mennem kell.

Üdv,

Vic
vic
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors vélemémy:

Bár én szinte mindent adok Petinek, de ha alergiától félnék én is inkább saját készítésű cuccokkal kezdeném. Pl. túró kikeverve lekvárral, vagy kefír. Persze ha Vencelnek savanyú, lehet édesíteni valamivel. Peti sajnos csak édeset szeret enni az ilyesmiből.
Ő is nagyon szereti a vaniliás krémtúrót, a danoninot sőt még pudingot is adtam neki párszor.

Én azért elég bátor vagyok, kipróbálnám a rendes tejet de csak egy fél kortyot először. Valszin hogy semmi baja nem lesz, és egy fél kortytól max. egy két pöty lesz rajta, ha nem bírja. Persze ez csak az én véleményem, ha félted inkább halgass a megérzéseidre.
Peti ma szalonnás tojásrántottát vacsorázott, persze csak pár falatot. Ő amúgy sem eszik semmiből sokat, kivéve a sütőtök és a banán.

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Kép

Liliána!
Nagyon sok boldog szülinapot és anyukádnak szülésnapot Kép kívánunk!
Andiék
andi68
 
 


Sziasztok!

Buksi!
Danonino joghurtot én sem adnék, abban több a mű, mint az igazi. És szégyen, hogy gyerekorvos reklámozza. Gondolom jó pénzért.
A mi védőnőnk a Zott terméket mondta és a natur temékeket. Bár mi is inkább gyümit rakunk bele.
Lekvárból is tulajdonképpen csak a házit érdemes, a gyáriba is van azért egy pár adalék.

Utazásra mi mindig viszünk még Szilviát vagy szalvétát. Meg szerintem Vencelke ágyneműjét is vigyed. Én addig szoktam pakolni, amíg hely vanKép
A kicsit is és a nagyot is dugig pakolom mindig. Sose lehet tudni. Lázmérőt vigyél meg vegyél a dm-be Huggies úszó pelust.
És kehidán majd menj be a csendszobábaKép Nekem arra még idő nem jutott,de legközelebb mindenképpen.

Korkülönbség nálunk két év egy hét. Én örülök, hogy ennyi, bár amikor terhes voltam, akkor azért voltak kételyeim. Amikor kórházba voltam az nem volt gond, mert már volt éjszaka több alkalommal nélkülünk, egy hétig is.
Két napig nálunk is volt egy két hiszti, azóta semmi. De akkor szokott le a cumisüveggel való elalvásról is. De azt is hozzá kell tennem, hogy a Hanna nagyon jó természet. Őt színte nevelni sem kell, általába az első szóra hallgat.
Ha Oli felébred, akkor ő meg be a szobába jó reggelt kívánni én csak utána. Segít, ad cumit stb. A terhességem mind a két alkalommal nagyon kellemes volt, soha egy rosszulét, hányás, semmi.
Nagyon mozgékony voltam, utolsó pillanatig mindenben aktív ( szexet beleértve). Peddig a hasam akkora volt, hogy az hihetetlen.
Mindegyiknek szép, könnyű és tud nehéz is lenni.
Még egyébként ajánlanám, hogy az évszak legyen azért ua a két gyereknél, ruhák miatt praktikus.

Voltam ma fogdokinál, pénteken is megyek, februárba meg egy kis beavatkozás, mert elől a kettesnél egy ciszta vagy gennyzsák (nem tudom, hogy nevezni).

puszi

Ines
ini
 
 


<pre>

Anyuka Baba Szülinap Születési
adatai 2005.01.03
-n tölti Baba
névnapja Anya
szülinapja Testvérek Pocaklakók
Noresz Máté 2004.05.26 3050g/54cm 7 hónap 8 nap 21.szept 19.júl
Mariann Nádja 2004.04.20 3950g/57cm 8 hónap 14 nap 01.aug 31.máj
Móki András 2004.03.15 2800g/51 cm 9 hónap 19 nap 30.nov 06.dec
Judit Léna 2004.02.28 3980g/58cm 10 hónap 6 nap 29.máj 15.febr
R.Tünde Kitti 2004.02.24 3600g/50cm 10 hónap 10 nap 30.ápr 15.nov
Orsolya Dénes Buda 2004.02.20 3000g/56cm 10 hónap 14 nap 09.okt 31.máj
Zsazsa Benedek 2004.02.17 3900g/56cm 10 hónap 17 nap 21.márc
Betty Lili 2004.02.16 3550g/53cm 10 hónap 18 nap 11.júl 01.okt
Fruzsi Márk 2004.02.16 3700g/57cm 10 hónap 18 nap 25.ápr
Rebi Levente Attila 2004.02.13 2600g/50cm 10 hónap 21 nap 28.jún 20.júl Csenge 2001.11.7.
Fbogi Lili 2004.02.10 3230g/51cm 10 hónap 24 nap 11.júl 09.ápr
Fiona Benedek 2004.02.03 3550g/53cm 11 hónap 0 nap 21.márc 25.aug Alexa 1995.12.29.
Sztigris Niki 2004.01.28 2950g/48cm 11 hónap 6 nap 10.szept 24.máj Zsani 2001.10.17.
Zsóf Gergely 2004.01.24 3900g/57cm 11 hónap 10 nap 09.máj
Gigi Virág 2004.01.21 3300g/48cm 11 hónap 13 nap 26.nov
Reé Ines Olivér 2004.01.16 3940g/59cm 11 hónap 18 nap 21.nov 23.jún Hanna 2002.01.09
Andi Peti 2004.01.12 4000g/55cm 11 hónap 22 nap 29.ápr 07.okt Kitti 1999.03.04
Victoria Dorka 2004.01.08 3500g/52cm 11 hónap 26 nap 06.febr 10.okt
Aranka Bálint 2004.01.07 3710g/ 11 hónap 27 nap 14.febr 24.jún
H.Szilvia Dorka(Dorina) 2004.01.06 3500g/57cm 11 hónap 28 nap 02.szept 18.jún
Noémi Liliána Eszter 2004.01.03 2660g/51cm 1 év 0 hónap 0 nap 27.júl 26.nov
Manóka Imre István 2003.12.30 3330g/51cm 1 év 0 hónap 4 nap 05.nov 11.júl
Tigribigri Alexa Regina 2003.12.27 2730g/54cm 1 év 0 hónap 7 nap 18.máj 23.jún
BarnánéIldikó Veronika 2003.12.25 3700g/52cm 1 év 0 hónap 9 nap 13.jan 24.jún Orsi 1996.01.21.
Zsófi 1998.05.28.
Márton 2000.02.20.
Manga István Mátyás 2003.12.19 3650g/56cm 1 év 0 hónap 15 nap 20.aug 18.jún
Boróka István Zoltán 2003.12.18 3850g/57cm 1 év 0 hónap 16 nap 20.aug 03.júl
Ágiboszi Dániel 2003.12.09 3440g/52cm 1 év 0 hónap 25 nap 21.júl 16.dec
Timi Kristóf Ádám 2003.12.08 3550g/56cm 1 év 0 hónap 26 nap 15.márc 05.márc Johanna 7 éves
Balázs 5 és fél éves
Nelli Dominika 2003.12.07 3490g/57cm 1 év 0 hónap 27 nap 04.aug 12.aug Dorottya 1999.02.18
Kisbuksi Vencel 2003.12.03 1560g/43cm 1 év 1 hónap 0 nap 28.szept 19.márc
Orsi Bence 2003.12.01 2840g/48cm 1 év 1 hónap 2 nap 23.aug 17.márc
Ildi Zsófia 2003.11.20 3600g/53cm 1 év 1 hónap 14 nap 17.szept 09.aug
Heni Boldizsár 2003.11.13 4000g/57cm 1 év 1 hónap 21 nap 06.jan
S.Emese Andris 2003.11.08 3160g/52cm 1 év 1 hónap 26 nap 30.nov 17 és 14 évesek
Kriszti Gergő 2003.10.31 3750g/60cm 1 év 2 hónap 3 nap 17.nov
Hicudzsi Édua 2003.10.30 3800g/54cm 1 év 2 hónap 4 nap 09.máj
Pindur Dani 2003.10.21 3120g/55cm 1 év 2 hónap 13 nap 21.júl 12.máj
M.Sylvy Márkó 2003.10.10 3250g/53cm 1 év 2 hónap 24 nap 25.ápr 31.máj
Brigi Zsófi 2003.10.01 3200g/51cm 1 év 3 hónap 2 nap 15.máj 22.jún
DZita Ferenc Mátyás 2003.09.29 3200g/51cm 1 év 3 hónap 5 nap 03.dec 27.dec
</pre>
ini
 
 


Szabó Ákos Benedek január 09.-én 3 éves
Névnap junius 22
testvér Szabó Eszter Kata szeotember 26
nénap május 24
anya szülinap augusztus 11

katianyu
katianyu
 
 


Sziasztok!

Liliánának nagyon boldog első születésnapot!
Kép

Hajni és Alexa

ui.: Nem bírok a gép előtt ülni úgy fáj a hátam...
tigribigri
 
 


Sziasztok!

SOK-SOK BOLDOGSÁGOT AZ ÜNNEPELTEKNEK!!!
Kép

Remélem elnézitek nekem, ha rövid vagyok, csak bejelentkeztem, nehogy azt higyjétek, hogy már nem vagyok egybenKép

Csak csatlakozni tudok, ahhoz, hogy a Danonino-féle joghurtok felejtősek! Én is inkább magam keverem ki itthon Dudunak. Túróba gyümölcsöt keverek, vagy joghurtba (pl. nyárról lefagyasztott málnát)...


Bocsi, csak baromi fáradt vagyok, alig alszom éjjelenként, nappal meg haptákban kell állnom Dudu miatt..Kép Szerencsére Mashu ma is elvitte két órára vásárolni, hogy addig alhassak... de már most aludnék újraKépKépKép

Már ott tartok, hogy nehéz feküdni is, meg ülni is, az állásról ne is beszéljünkKép (gondolom ez mindenkinek ismerős az utolsó hónapőkbólKép)
Kistesó korkülönbség ügyben nem vagyok nyilatkozatképesKépKépKép Majd pár hónap múlva nyilatkozom, hogy jó-e ez így vagy várjatok addig míg a most pici leérettségizikKépKépKépKép

Holnap órám lesz és még tanulnom is kéne rá...
MILLIÓ PUSZI!!!!!!!!!!!!!!!!
Emő+Csongor (35+1)

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Buksi,
Joghurtügyben passz, talán, ha mindegyikre ez van írva, akkor biztosan azért van így részletezve mert hát ugye tejből készül. A Tescoban, Auchanban lehet kapni biojoghurtot, talán még azt megnézném. Meg valahogy otthon is lehet készíteni joghurtot, hasonlóan az aludtejhez.

Liliánának Nagyon Boldog Szülinapot!

Ini!
légyszi tegyél már fel táblicskut, mostanában nem rémlik, hogy raktál, és hát szeretném látni, hogy Dorka is szerepel a hét szülinaposai közt! Kép Olyan izgi!

Orsi!
Csak így elruccantok kettesben Rómába? Kép Aztán nehogy nálatok kopogjon legközelebb a gólya! Kép

Tali: Nekünk holnap holnapután nem jó, Széchenyizünk apával, csütörtökön szülinap, péntek még nem tudom.

Rebi, ti hogy álltok a hozzátápival? 5 hós husis kaják?

Móki, írtad, hogy az idén talán már a te pocaklakódról is készülhet kép! Aztán rádöbbentem, hogy tényleg, mi is elvileg olyan 2,5 éves korára tervezzük Dorkának a kistesót, dehát az már ez az év (mármint a kezdete)! Kép Hát ez most érdekes érzésekkel töltött el! Kép Na majd meglátjuk.

Mindenkinek pusz, akik nem voltak, jelentkezzetek!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ini, bocs, mire elküldtem, te már fel is tetted!

SZ

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Hú,be sem néztem délután,erre mindenki joghurt témában izzik Kép! Először is mindenkinek köszönöm ,hogy a szívén viselte az ügyet. Bár a kérdést valójában Szilvi értelmezte helyesen,övé a nyereményautó Kép! Az nem volt kérdéses,hogy nem adok semmmilyen gyárilag ízesített,cukrozott, stb. joghurtot.De akkor ezek szerint a "natúr joghurt"-nak nevezett,részletes tartalom szerint tejből,tejporból,élő joghurtkultúrából álló vmi adható a gyereknek. ugye? Na jó, nem akarok az agyatokra menni,de megkérhetnék vkit,aki natúr joghurtot ad gyermekének /Pl. Zott/,hogy sétáljon ki a hűtőhöz,olvassa el ,miből készült és küldje el nekem az összetevők "listáját"?????? Bocsi, de enélkül nem kezdődhet el Vencel joghurtevéseKépKépKép

És főleg bocsi,bocsi,bocsi a körülményeskedésemért ....

Andi!

Én nem/csak/ annyira az azonnal vagy holnap megjelenő pöttyök miatt vagyok óvatos,inkább azt gondolom,hogy ez a "lassú" hozzátápi egy életre szóló alap akár az allergia szempontjából is. Ja! Még a Petinyálas dologhoz akartam írni, hogy nekem tesóm mondjuk nincs,de pl. sosem ettem szívsen azzal az evőeszközzel,amivel esetleg a szüleim. A férjem és Vencel után bármikor. Szerintem nem feltétlenül van emögött mélyebb dolog,persze tévedhetek is... Kép

Szilvi!

Nálunk pont ezért van napirenden a téma,mert pl. a 2,5 év korkülönbséghez már az éven akcióba kell lendülni Kép Tényleg hihetetlen...

Hicu!

Te mit tanulsz még egy kicsivel meg egy pocaklakóval szülés előtt?

Ini+Rebi!

Köszi,hogy Ti is írtatok kistesó,korkölünbség témában, igazából tényleg nem lehet előre kiszámítani,de akkor ezek szerint Nálatok jól sült el összeségében Kép Ahogy Rebi írta, Vencel eddig jó nagytesó-anyagnak tűnik Kép,de ugye ez is változhat...Én inkább a terhességtől tartok,illetve maradjunk abban,hogy azért bele kell kalkulálni,hogy mi van,ha esteleg többet kell feküdnöm. De én is azt gondolom,hogy ha mindnet megoldottunk eddig,akkor erre is lesz megoldás, ha netán szükség lenne rá Kép

Orsi!

Ez a római kirucacnás jól hangzik Kép

Katianyu!

nagyon édes vagy,hogy felajánlottad a gyógyszerlistát,de épp ma egyeztettem a Kuruzslóval /a férjem nevezte el Kép/ homeopátiás gyógyszer ügyben,hogy mit vigyünk,ha esetleg "rendes" orvosságra van szükség,akkor biztos orvoshoz is megyünk,aki felír vmit.

Puszi mindenkinek és ne feledjétek:várom a joghurt összetevőket KépKépKép!

Ja! beszéltem Judittal, így már ketten vagyunk szerdára, csatlakoztok TALIZNI?

Puszi:

Buksi
kisbuksi
 
 


Isten éltesse LILIÁNÁT!

Kép
kisbuksi
 
 


IGEN, IGEN!!
Akarok szerdán talizni veletek!Kép

Buksi! Jaj, azt tudtam, hogy nem adsz neki ízesítettetKép meg színezettet, mindjárt beírom neked a sima joghurt összetevőit. Van egy féllityós a hűtőbenKép

Ja egyébként spanyolul tanulok, csak úgy, hogy ne érezzem magam lúzernekKép

hicudzsi
 
 


Most egy Sole van előttem, arra az van írva:
pasztőrözött tej, sovány tejpor, joghurtkultúra.
(én azt szoktam megnézni, hogy bifiduszos micsoda ne legyen benne!!!)

hicudzsi
 
 


http://t.grocceni.com/joghurt.html

itt nagyon jó kis joghurtreceptek vannakKép

hicudzsi
 
 


248. Aludttej

2 dl kb. 40 °C-ra melegített langyos tejbe keverjünk bele 1 mokkáskanál tejfölt, és fénytől védett helyen (pl. konyhaszekrényben) hagyjuk állni, amíg megalszik. Ez úgy megy végbe, hogy mikroorganizmusok hatására a tejcukorból tejsav keletkezik, amely a tej kazeinfehérje tartalmát kocsonyás alvadék formájában kicsapja. A tökéletes elegyedés érdekében előbb a tejfölt tegyük a pohárba, keverjük simára, és utána adjuk hozzá kisebb adagokban a tejet. A szobahőmérsékleten megalvadt tejet fogyasztásig helyezzük hűtőszekrénybe, mert ha tovább erjesztjük, akkor megbuggyan, a tetején kivált tejföl pedig megkeseredik. Lehülve, vajas vagy tejföllel megkent kenyérrel és zöldhagymával, illetve retekkel fogyasztva érvényesül leginkább az íze. Még zamatosabb és kiadósabb lesz, ha héjában sült burgonyát is tálalunk hozzá. Ha nincs otthon friss zöldség, szórjuk meg a vajas kenyeret fűszerpaprikával, így is finom lesz. Érdekességként megemlíthető még, hogy régen, vidéken agyagköcsögben, illetve mázatlan agyagbögrében altatták a tejet, mert így finomabb, mint porcelánpohárban készítve.

Jóízű; és enzimekben bővelkedő aludttej csak friss nyers tejből készíthető. Az előző napokban vásárolt tej maradékát ne keverjük a frisshez, mert ettől keserűvé válik. Ha nyers tejet alvasztunk, akkor nem szükséges tejfölt keverni bele, mivel nagy zsírtartalmánál fogva hosszabb alvadási idő alatt sem keseredik meg. Ebben az esetben azonban a feljött tejszínt másnap reggel keverjük bele a tejbe. A nyers tej egyébként csak 2 nap múlva alszik meg. Ennek az az oka, hogy a nyers tejet frissen árusítják, míg az üzletekben kapható pasztőrözött változat a tejüzembe való beszállítás, feldolgozás és kiszállítás következtében 2-3 nappal később kerül forgalomba. Sok háziasszony ezért a pasztőrözött tejet vásárlás után rögtön felforralja, hogy tovább eltartható legyen. Az ellenőrzött helyről származó nyers tejet azonban nem szükséges felforralni, mivel jól záródó üvegedénybe töltve, és hűtőszekrényben tárolva 4, télen 5 napig sem savanyodik meg. Ha marad belőle, 4 nap után forraljuk fel, így még 2 napig eltartható. Ezt azonban már ne igyuk meg, mert a hőkezelt tej csak sütés-főzésre használható. Amennyiben a hűtőből kivett tej túl hideg a torkunknak, ne tegyük a napra vagy a fűtőtestre, mert megsavanyodik, hanem egy vékony falú edénybe öntve rakjuk a tűzhelyre, és teljes lángon néhány másodpercig melegítsük. A nyers tejről érdemes még annyit tudni, hogy a zsírtartalma télen kb. 4,3 %, nyáron pedig 3,7 %. Ennek az ingadozásnak az az oka, hogy nyáron a tehenek nem száraztakarmányt kapnak, hanem füvet legelnek, és emiatt kevésbé zsírosodik be a tetejük. Az íze viszont sokkal finomabb lesz. Nem véletlen, hogy a világhírű sajtgyárak a legízletesebb termékeiket tavaszi és nyári tejből készítik.

Ugyanezen a módon állíthatunk elő magunknak joghurtot is. Ebben az esetben a tejföl helyett 1 kávéskanál előzőleg erjesztett vagy élelmiszerboltban vásárolt, tartósítószermentes joghurtot keverjünk a tejbe. A kissé savanyúbb joghurt előnye az aludttejjel szemben, hogy nagyobb biológiai hatóanyag-tartalma következtében fokozottabb gyógyító hatást gyakorol a szervezetre. Különösen a bélrendszerre hat előnyösen, mivel megszünteti az emésztési zavarokat, és csökkenti a helytelen táplálkozásból eredő méregfelszívódást. Tovább növelhetjük a joghurt egészségmegőrző hatását, ha a fogyasztás során belekeverünk 1 evőkanál sörélesztőt. Aki a kefirt kedveli annak sem kell lemondania a nyers tej által biztosított jobb minőségről, hiszen a gyógyszertárakban kapható kefirferment (tejoltó gomba) segítségével bárki otthon is előállíthatja ezt a kellemes ízű tejterméket. A kefir azonban nem csak finom, hanem még a joghurtnál is szélesebb körű gyógyítható hatást fejt ki a szervezetre. A bélrendszerrel kapcsolatos betegségeken kívül előnyösen befolyásolja a légzési zavarokat, a vesebajt, és javítja a szívműködést is. Ezenkívül vitalizálja a szervezetet, és hozzájárul testünk szabályzó és stabilizáló rendszerének zavartalan működéséhez. Ha nem tudunk hozzájutni tejoltó gombához, akkor a joghurtkészítéshez hasonlóan megpróbálkozhatunk élelmiszerboltban vásárolt, tartósítószerómentes kefirrel is.

hicudzsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: