Új privát üzeneted érkezett!

Árpi! :)

Figy. Nem vagyok felháborodva egyáltalán. Nem tudom honnan gondolod. Mind1 :)

Idézet1: Simizés, ölelgetés megvolt. Jah, azt nem írtam :) Azért kapott volna cicit, mert nálam nem alszik el, ha turisztikázok vele. :) Csak úgy leülni vele nem lehet, mert gyárilag mozgásérzékelő van benne, és nem gyere be, ha csak úgy szimplán ücsörgünk vele.

Idézet2: Igen. Nagyrészt szokás kérdése is, h mikor, miért kap cicit. És, valszeg függővé tenné a gyermeket, de ezt nem tudom, mert nincs benne tapasztalatom. Viszont a kirekeszti a másik szülőt, ezzel nem értek egyet. Tény, h apuka nem tudja megszoptatni, de pl most a férjem adott Alexnek enni, Ő fürdeti, este szinte csak Ő pátyolgatja. Szeretet, törődés, biztonságérzet kell a babának. Úgy bizony. Ezt akár szoptatás közben is meg tudja kapni, és szoptatáson kívül is. :);) Pótléknak nem nevezném, akármilyen szemszögből nézzük. Még nem kérdeztem a fiamat, de nem hinném, h pótléknak tekintene a kannácskáimra. :D

Fentebb írtam, h nem háborgok egyáltalán, csak próbáltam leírni a véleményem, még, ha nem volt rá senki kíváncsi. Szerintem nyugodtan írhattok a tavasziakhoz, senki nem fog letámadni. Könnyebb út, nem könnyebb út. Ha lehetne választanod, akkor Te nem a könnyebbet választanád? ;) Most utoljára: ha most azt írom, h sajnálom, h nektek nem adott meg, akkor az a baj, ha meg lenézném, és verném a mellem a büszkeségtől, h milyen ügyes vagyok, h szoptatok, akkor meg az lenne a baj. Tettem ilyet valaha is????

Jaj Julcsi!
Nem tudom miért szólítottalak meg, asszem az utoljára Téged olvastalak, és úgy bennem maradtál. :)
Persze, h találkoztunk személyesen is, és szó nem volt lenézésről, csúnyán nézésről, és egyéb negatív dolgokról. Tény, h alig tudtunk/tudtam beszélgetni, mert Alex nonstop anyázott, de ez ott sem volt probléma.
Csak most olyan hülyén érzem magam, mert próbáltam mindenkit „védeni”,. Benneteket is, és akik szoptatnak azokat is. De nem voltam túl egyértelmű ezek szerint.

Orvoshoz meg pláne nem akarok menni! :P:P:P:P:P:P

Csók nektek, és tényleg nem írok semmit többet erről.

Pusza!

Jah, fenyőfa.
Nálunk eddig bejött, h 24-én délelőtt mentünk, és mintha olcsóbban is kaptunk volna fát. És még szépek is voltak. Csak egy tipp.

Szép estét!

Kép

Kép
nancsika
 
 


Sziasztok!

Na, megvolt a nagy karácsonyi bevásárlókörút. Ne tessék röhögni, ezt előre mondom. Sikerült vásárolni kb. 3 l tejet, kenyeret, néhány apróságot, és 2 embernek könyvet. Kb. ennyi. Na meg nem mellékesen megvettük a fenyőfát. Ez volt a legközelebb a bejárathoz az árusnál. :roll: Majd alkalomadtán megmutatom, hogy mit tudtunk kihozni belőle.
Még csomagolópapírt sem tudtam venni, mert ami tetszett volna, abból össz-vissz egy tekercs volt. Kicsit sem voltam ideges.

Barbi!
Remélem Ádámod már jobban van azóta, és nem lesz komoly dolog a lázból. Puszikat küldök neki.

Márti!
Nem csak azzal borzolod az idegeimet, hogy már megvan minden ajándékotok, hanem még egyenként be is csomagoltad őket. Azért ez nem fair. :wink: :lol:

Julcsi, Árpi!
Nagyon jó dolog új holmikat keresgélni az új lakásba. Élvezzétek ki! Egyébként mikor tervezitek a költözést? Én már olyan kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

Na, lassan lépek, kipihenem ezt a mai napot. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Mindenkinek köszönjük a gyógypuszikat. Még nem értek ide, a láza továbbra is 38,6 és az istennek sem megy le. Se hűtőfürdő, se kúp, se a többi csodaszer. Alig evett.
8-kor elaludt, azóta már egyszer felsírt. Szegénykém, nagyon nyugtalanul alszik, ami nem is csoda.
De én már kezdek megedződni, nem esem kétségbe, meggyógyul!

Andi, jól bevásároltatok! :lol: A tejet melyik rokongyereknek szántátok karácsonyra? :lol: :lol: :lol:

De én sem vagyok jobb, szétnéztünk az Auchanban játékügyileg, valamit az Ádámnak, mert amit tőlünk kapna, na az még nincs meg.
És mit sikerült venni? Egy 300.-ft-os vízben való játszásra alkalmas felhúzható halacskát.
Szegény hátrányos helyzetű gyerekem, nem semmi karácsonya lesz. Mi? :wink: :lol:
Csak az az igazság, hogy nagyon sok minden volt, de valami baromságot nem akartam venni, csak azért mert karácsony lesz, az ideálisat meg még mindig nem sikerült megtalálnom.
Illetve láttam már a neten játszószőnyeget, ami zenél meg mit tudom én még mit csinál, az jó lenne, de 15.000.-ft-ért drágálltam. (én skót)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma elég későn értünk vissza az előkarácsonyi partyból, de nagyon jó volt - degeszre tömtem magamat iszonyú finomságokkal, jó borokat iszogattunk, végre találkoztam és dumcsiztam a kedvenc barátaimmal, és Samunak is nagyon jó dolga volt, hisz mindenki vele foglalkozott! Áááá, nem lesz elkényeztetve egyáltalán :) Nagyon első gyerek - a családban is, és a szűkebb baráti körben is.
Álmos volt, amikor elindultunk, és hazafele a kocsiban elaludt. Most meg dajdajozik az ágyában...

Kérdeztétek az ekcémát: nem vagyok a téma szakértője, és nem is szeretnék az lenni, nagyon remélem, h csak rémeket látok és Samunál nem lesz komoly az ügy. Jövő héten megyünk a dokihoz tanácsadásra, akkor beszélek vele erről. Amit tudok az ekcémáról, az nagyon dilettáns szintű tudás, szóvaal ne vegyétek az alábbiakat készpénznek: nagyjából az a lényeg, hogy nem igazán tudni, mitől alakul ki valakinél, és miért nem másoknál. Genetikai okora ugyan tippel az orvostudomány (hajlamos a dolog családon belül halmozódni), de körülbelül ennyi. Olyan mint az allergia - valakinél allergiás reakciót váltanak ki bizonyos anyagok, másoknak meg adott dolog semmi problémát nem okoz. Meg ugyanígy tapogatóznak a bölcsőhalál esetében is: tippek vannak, bizonyosságok nem igazán.

Barbi: Ádám hirtelen belázasodása valóban összefügghet azzal, h megérezte, nem vagy még felkészülve a nélküle töltendő időre.
Számos ilyesmi történetet hallottam a közvetlen környezetemben: egyik kollégám például, aki szintén vissza akart menni dolgozni, egyszerűen nem tudott, mert akárhányszor hosszabb időre kellett volna távol lennie a gyerektől, a pici biztos beteg lett. Belázasodott, egy-két napig lázas volt, aztán ennyi. Néhány ilyen alkalom után nem is erőltette a dolgot, ovis koráig otthon maradt vele.

Jó, h már ilyen előrehaladások vannak nálatok a karácsonyi előkészületek terén - fák, ajándékok beszerzése. Nálunk továbbra is topogás van. Illetve beadtam a derekamat: mégiscsak hazatutazunk a nagyszülőkhöz karácsonyra (a párom és az én szüleim is egy városban laknak) - azaz nem most kezdjük a saját hagyományaink megteremtését.

Megyek dolgozni, szép estét, éjszakát mindenkinek!
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Barbi!

Sajnálom a betegséget! Ha megnyomod a füle tövét óvatosan, sírva elkapja a fejét? Laikusok így szokták nézni a fülfájást! Milyen volt az éjszaka? Vigasztaljon, hogy Karácsonyra meggyógyul Ádám.
Nekünk is van játszószőnyegünk, de már nem használjuk. Onanntól kezdve, hogy kúszott, mászott, meg sem maradt rajta. Nem kértél tanácsot, de ha nem haragszol meg, én leírom, hogy szerintem már nagyfiú hozzá Ádám. A FP-nak tök jó zenélő és készségfejlesztő játékai vannak, és azért nem 15.000 Ft. Nem akartam én kéretlenül véleményt mondani, bocsi.

Évi!

Kb. 1 hónapja Virágon is ekcéma jött ki. Fogalmam sem volt, mitől. Újat nem vett, viszont elkezdtem mosógépben mosni a ruháit, a mi mosószerünkkel. Előtte kézzel mostam és folyékony baby mosószert használtam. Visszatértem a régire, és kb. 1 hónap alatt elmúlt. Nálunk nincs is ekcémás, de még allergiás sem a családban.
Tényleg megijedtem, de szerencsére a bőrgyógyász segített kezelni, az okot remélem meg megtaláltam. Okozhatja ám egy műszálas ruha is. Nem történt Nálatok is valami ilyen?

Andi!

Hogy van Flóra? Nálunk az ajándékok 80 %-a meg van, a többit holnap intézem. Ma tanácsadásra megyünk, íratnom kellene tápot.

Csajok! Nincs valakinek valami jó halfilé receptje? Hőállő tálban sütném, de fogalmam sincs, hogy készítsem el.

Szép napot!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok,

bár nem kívántam beleszólni a témába, de mivel Julcsi (ugye nem baj, ha így neveden szólítalak ismeretlenül) az én hozzászólásomat is idézte, ezért erre szeretnék reagálni.
A tápszer helyett főzelék kérdés. Ez a téma annál merült fel, aki egyébként még sosem adott tápszert a babájának, viszont szoptat és hozzátáplál sikerrel, és felmerült a kérdés, hogyha este tápszert adna-e, akkor jobban aludna-e. Én erre leírtam az én véleményemet, hogy ha egyébként szoptat sikerrel, akkor én nem adnék tápszert, viszont vacsora gyanánt bevezetheti a főzeléket. :)
Ugye ez azért nem baj? :)
Nem ellenségeskedésből írtam ezt le, ne is vegyétek annak. Én a másik topicban nagyon sok segítséget kaptam, és szerintem az eleinte szoptató, most már tápizó anyukák is kaptak ott segítséget, szerintem. Ha lenézést is, azt sajnálom, bár én talán már ismerem a tavaszi topic lakóit, és tudom, hogy senki nem ítéli el a tápszeres anyukákat. Senki, ez tuti. :)
Egyébként én nem nézek le senkit, aki tápszert ad a babájának, mint ahogy azt is sajnálom, hogy ti nem a tavaszik közt vagytok. Néha bekukkantok hozzátok babákat nézni, és hogy rólatok is tudjak.

Szép napot mindenkinek, és békés ünnepeket.
Vendég
 


Eszti:én nem tőled olvastam!
Bartika ezt írta:
"Cory! Dehogy akarok én tápszert adni, félreértettél. Én csak azt kérdeztem, hogy ha főzelékkel kiváltható lenne az esti vacsi, akkor azoknak akiknek nincs teje, miért nem azt adnak a babáknak? "
Én erre értettem azt , hogy ránk gondolt, mivel MI nem tudunk szoptatni-nincs tejünk.Szerintem a Julcsi erre gondolt.Az egy másik kérdés, hogy aki szoptat és már ekkora a babája, hogy több mindent ehet nem egy pár hónapos csöppség, az ne a tápival próbálkozzon először.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Bmo, ok. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Na, túl vagyunk egy válogatott szar éjszakán, Marci többször fent volt, utoljára fél 4-fél 6-ig, semmi sem volt jó neki, csak a simi, meg cipelgetés. És tegnap este kivittük a fürdővizet a szobából. :wink: Ma lesz az utolsó próba, ma bent marad, és ha tényleg bejön, amire gondoltam, akkor holnaptól párologtatok nekik éjjelre.

Barbi!
Azért remélem ma már jobban lesz Ádám, karácsonyra meg tuti meggyógyul, ha más nem, ebben bízzunk. Kíváncsi vagyok, mit mond ma doki.
Szerintem sem tudjátok már sokáig kihasználni a játszószőnyeget, ha most még jó is lenne, úgyhogy ennyi pénzt tényleg ne költs rá. Inkább valami olyanra, amibe még bele kell nőnie, de tovább használható.

Edit!
Sajna halfilés receptet nem tudok, én ugyanis nem szeretem a halat semmilyen formában (pedig nagyon igyekszem, hiszen egészséges), így csak ritkán eszünk, akkor sem én készítem. Azért a lányok nálam rutinosabbak, biztos tudnak majd párat mondani.
Köszönjük a kérdést, Flóra már teljesen jól van (kopp-kopp), csütörtökön voltunk kontrollon, azóta már gyógyszer sem kell neki, és az orrát sem szívjuk.

Na, még akartam ezt-azt, de Marci felébredt, mennem kell.

Andi
Kép
zsandi
 
 


És még annyit, hogy nekem sincs semmi gondom a szoptató nőkkel, hiszen mindenki anyuka és ez a lényeg!Én ellevelezgettem az Évi77-tel is, semmi gond nem volt ,és a sógornőimmel sem azért vacak a kapcsolatom, mert szoptatnak!!!!! :? De ugye a családját nem válogathatja meg az ember. :shock: Ennyi!!!! :lol:

Zsandi:sajnálom a vacak éjszakát :( Lehet hogy a fogai mocorognak, nem????? :shock:

Edit:én passzolom a halas receptet , én sem vagyok oda érte, de nézd meg a www.mindmegette.hu-n múltkor az István is(Barbi párja) ott találta a szülinapos halas kajákat!!!!! :lol: :wink:

Barbi:jelentkezz a doktornő után!!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


IZA , DÉNES ISTEN HOZOTT ITTHON TITEKET!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Hát, volt éjjel fürdőzés, sok-sok tea, kevés alvás és nagyon magas láz. És semmitől nem megy lejjebb.
Most reggel 38,3 volt.
Amúgy továbbra sem látok semmit, bár a torkához nem értek :oops: , de a fülét én is megnéztem (köszi Edit :lol: ), semmi.
Se hasmenés se hányás.

Tegnap első felindulásomban megrendeltem azt az Eszti bátyja féle könyvet, a Nancsinak már megvan és ő is dicsérte.
Ja, meg egész éjjel azon gondolkoztam, hogy ha lázgörcse van, mi a fenét kell csinálni. Úgyhogy nagyon jó lesz nekem ez a könyv.
(köszi Eszti)

Eszembe jutott a 3 napos láz. Az ilyesmi, nem? Hogy semmi más tünet, csak írtó magas láz csillapíthatatlanul.

Edit, ne viccelj, örömmel fogadok ajándék ötleteket.
Csak azért gondoltam a szőnyegre, mert ugye ő még messze nem mászik, viszont a járókából sokszok kikerül, hogy mozogjon. És nálunk a nappaliban kő van, csak a háló szőnyeges. Viszont nem tudok állandóan ott ülni vele, ezért tenném a nappaliba.
De sebaj, mert eldöntve, tízenezrekért nem veszek! :lol:
Az FP játék jó, már licitál az István több darabra a neten. Majd meglátjuk.

Ja, apukád remélem már jól van, és a héten tényleg hazaengedik.

Andi, szegénykém. És ilyenkor kelti a Flórát is? Teregetni nem próbáltál a szobában? Mondjuk, ha lefekszenek beviszed a szárítót.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Madárcsicsergős jóreggelt!

Esztipeszti, hát, Márti már leírta amit akartam. Habár én valóban nem tudtam ki írta.

Iza, Dénes üdv itthon. Mesélhetnétek ha van kedvetek.

Barbi, nagyon szorítok, hogy ne legyen semmi gáz! Majd írj léci.
Ajándékozás nálunk úgy alakult, hogy vettünk a csajoknak sok apróságot. Tudod, elkezdtük a Mártiékon felbuzdulva kb. egy hónapja és szépen felgyűlt a cucc. Mi auchanba vettünk zenélő könyvet, tudod állathangokat ad ki(Mártiéknál tetszett nekik) meg lenyomós, elindulós, zenélős kocsit(a múltkor ilyne is volt Mártiéknál de nekem asszem jobban tetszett), meg még egy csomó dolgot. Mondjuk mi már a szülinapjukra is gondoltunk, mert a költözés miatt enm lesz időnk ajándék után mászkálni. Hacsak nem csempét meg parkettát és stb.-t akarunk venni nekik.

Andi, remélem csak a fürdővíz miatt volt a mai éjjel. Azt nem mondom, hogy pihenj le ha hagynak, mivel Flór jól aludt, valszínű ugyse egyszerre fognak szunyni. Azért ha mégis dőlj le. Ha meg mégsem, háát, sok koffeint. És kitartást.

Edit, halas receptet én sem tudok, mivel mi csak a hekket esszük néha, azt is rántva. De a mindmegette oldal az valóban rejthet csillagszemeket. Apukádnak látatlanban is sok puszi. Neked meg kitartás! Virág alvása változatlan?
Ja még azt akartam kérdezni, hogy ilyenkor mi van, amikor a Virág allergiás féle a mosóporra? Ezt ki fogja nőni? Vagy lehet, hogy neki majd mindig babamosószerrel kell mosni?

Jaj, mennem kell mert nyüszi van. Hiába van mindenből kettő játék...

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi, tényleg ilyen volt Livinek is. Tök magas láz, de semmi takony, köhögés, semmi. Csak szegényke bágyadt és anyás. Mikorra mentek le a dokihoz? Nekem a múltkor a Livinél a nurofen+germicid kúp eggyütt vitte lejjebb a lázat. Dokinéni mondta, hogy adhatom együtt is. Hívd fel a dokid, hátha ez segítene Ádámnak is.

KépKép
kgiulia
 
 


Ja Barbi már akartam írni. Nem tudom, hogy a járóka kérdés aktuális-e (valszínű már nem), de a csajnak a férje levágta z ujját, ő meg kórházba volt, mert a méhe meg a többi cuccai csúnyán begyulladtak. NE haragudj, nem rajtunk múlt. :oops: :oops: :oops:

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi:nekem is a 3 napos láz ugrott be tegnap, de ugye annyimindentől lehet lázas egy csöppség, de azért lejjebb szokott menni a láz vagyis nem tudom. :? Majd a dokinéni megmondja!!!!
Ha a 3 nap után jönnek a pöttyök akkor az!!!! :?

Tutira bűvész lesz a fiam, simán kicseni a papírzsepit a zsebemből és észre sem veszem!!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mi ma takarítást tervezünk a Szonival, ha a duracell nyuszinkban (kicsi Zsombi)kimerül az elem, mert vele együtt annyira nem vicces, vagyis vicces csak én most nyugiban szeretném csinálni!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Edit, Virágnak milyen tünetei voltak a mosóportól? Samunak nagyon száraz a bőre, az arca a hideg levegőn mindig nagyon csúnyán bepirosodik és ez nehezen múlik el (a védőnői diagnózis: hideg ekcéma...), és amitől most kicsit megrémültem: ez egyik felkarján megjelent egy hámló vörös folt. Azóta elmúlasztottam, de akkor is...

Julcsi (most Edit helyett válaszolok a kérdésedre :) - a csecsemőkori ekcémát a gyerekek szerencsére ki szokták nőni - ahogy megerősödik az immunrendszerük az esetek többségében elmúlik az ekcéma. Várhatóan Virágnak sem kell örökké babamosóport használnia. A felnőttkorban (vagy nagyobb gyerekeknél) jelentkező ekcéma a rosszabb és maradandóbb eset.

Ádámnak gyors jobbulást kívánok!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, hogy ide írok de úgy éreztem, hogy ezt már nem hagyhatom szó nélkül! Én a Márti bátyának a felesége vagyok és ezúton főleg a Mártihoz szeretnék szólni ha már nem volt képes a szemembe mondani a problémáját. Inkább „ismeretlen” anyukáknak mond olyan dolgokat ami szerintem nem korrekt főleg azért mert a másik fél nem tudja megvédeni magát. Így persze kialakul rólam egy olyan vélemény ami nem feltétlenül a valós képet mutatja, ráadásul úgy, hogy nem is ismertek.

Szóval Mártikám szerinted milyen a jó sógornő? Mert nagyon kíváncsi lennék rá!

Már ismersz 14 éve és úgy gondolom megtettem mindent, hogy jó viszonyba legyünk! Csak egy-két dolgot említenék:
Amikor a Szonó születése után beteg lettél az volt az első dolgom, hogy kértem szabit a munkahelyemen, hogy el tudjak menni, segíteni. Azért mert nem reklámoztam én nagyon kiborultam, hogy ez történt veled amit a kolléganőim bizonyíthatnak a legjobban.
Aztán jött Zsombi és Kriszta kérte, hogy segítsek mert megint gond van, igaz Levi (kisfiam) megvolt már de akkor sem mondtam nemet. Zsombi keresztelőjén kérted csináljak sütit és én nagyon szívesen megcsináltam stb.
Mit kéne még tennem ahhoz, hogy nem egy szemétnek állítsál be engem?
Úgy gondolom azért nem vagyok rossz ember mert Sanyikával vacillálunk, hogy Levinek legyen tesókája az anyagiak miatt. Tudod én úgy szeretném felnevelni a gyerekemet(imet), hogy „mindent” meg tudjak neki adni saját erőből és ne másoktól kelljen segítséget kérnem azt meg végképp nem szeretném, hogy állandóan siránkozzak, hogy mennyire nincs pénzünk.

Az is rosszul esik, hogy a bátyádat szidod. Elhiheted nagyon jó ember és amit mond vagy csinál azt azért csinálja mert szeret téged (titeket) és félt. Lehet, hogy a hangvétel nem mindig a megfelelő de ismerhetnéd már, Ő ilyen. Ha nem szeretne letojná mi van veletek és nem szólna semmit.

Ja és apukádról nem is beszélve, most apus így meg apus úgy de amikor elvált anyukádtól és kiborult szüksége lett volna rád akkor nem így gondoltad. Ezt most nem részletezem mert úgy gondolom ez csak a családra tartozik!
Nagyon megbántottad és a mai napig sem tudja miért haragudtál rá. Nagy szüksége lett volna rád és nem csak akkor kell szeretni az apust amikor ad hanem amikor neki is szüksége van arra, hogy kapjon!!!!

Hát röviden ennyi! Remélem egyszer majd személyesen is meg tudjuk beszélni a problémádat!

Eszti
berencsie
 
 


Egy képet is töltök fel ne legyen olyan személytelen Kép Levi és Eszti
berencsie
 
 


Na, azt hiszem, hogy most háborodtam fel teljesen és végérvényesen.

Eszti!
ENNEK NEM ITT VAN A HELYE!!!! Ha valami mondandód van a Márinak, akkor menj el hozzá, és beszéljétek meg. Ide meg ha írni szeretnél, akkor légyszíves szorítkozz a topic címében olvasottakra. Ezt szeretném kérni így ismeretlenül.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Eszti,

Ezt nem itt kell megvitatni, ha te ezt felhánytorgatod Mártinak, akkor most te sem cselekedsz különb módon. Ő ide tartozik, ha nekünk el szeretne mondani valamit, akkor megteheti. Ha neked szánta volna amiket rólad írt, azt neked írta volna, de gondolom akkor sem ezt a fórumot tartotta volna megfelelő közegnek. Bár rólad volt szó olykor, ez tipikus kibic dolog. Beszéld meg vele személyesen. Elhiszem ha az általa leírtak neked rosszul esnek, de hidd el, számomra mindegy, te milyen vagy valójában. Az már inkább fontosabb, belőle mit váltasz ki. Ezzel a beírással pedig inkább az ő nézeteit igazolod.
Vendég
 


Vajon holnap a halak jönnek reklamálni a várható gyilkosságaink és a majdani elfogyasztásuk miatt? Már előre készülök akkor...
Vendég
 


Nekem meg az jutott eszembe, hogy az elmúlt jópár hónapban ki volt az, akit névvel, vagy név nélkül meg mertem említeni, és esetleg tudja, hogy ide szoktam irogatni (asszem senki nem tudja, csak a párom). Sose lehet tudni. :?

Andi
Kép
zsandi
 
 


És hogy kicsit eltérjek a témáról, és a gyerekekről is szó essék pár mondat erejéig...
A katasztrófális éjszaka után egy ugyanolyan nap látszik kibontakozni, most per pillanat Marci alszik, Flóra pedig dünnyög a kiságyban, küzdve az elalvás ellen. Kíváncsi vagyok, hogy mikor adja fel. Remélem még azelőtt, hogy Marcit felébresztené. :?

Barbi!
Majd jelentkezz, hogy mi van Ádámmal. Nagyon is lehet a három napos láz, akkor már nincs sok hátra, utána pöttyök, és egy életre vége. (Asszem immunitást szerezne vele.)

Edit!
Mi van az apukáddal? Hazamehet a kórházból? Sikerült receptet találni?

Dobhatnátok képeket a törpékről, hogy már valami jó is történjen. Úgyis régen láttuk őket.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Kedves Eszti!

Ugyan nem ismerlek, de remélem ezt el fogod olvasni.
Először is, ha már a Mártihoz szeretnél szólni akkor talán fel kéne hívnod. Amennyiben nem tudod a számát ott a mail, a pü.
Ha egy kicsit jobban belegondolsz, néha ismeretleneknek könnyebb kiönteni a szívünket mint egy ismerőst megbántani. Én pl. imádom a tesómat, de nem értek egyet a nevelési elveivel. Ezt már írtam, de most akkor jöjjön ide és fikázzon engem ezért? Ha a valós képet akarod megmutatni nekünk, akkor talán gyere el egy babatalira.
Ja, amúgy köszönöm neked, hogy engedtél betekintést a családi szennyesbe. Szerintem a férjed is meg tudja védeni magát és gyanítom majd szépen felhívja a Mártit és elrendezik egymás között. Gondolom, az apukájával is ez fog történni. Szóval ha kérhetlek amennyiben valami problémád akad a Mártival VELE beszéld meg. Talán a legcélszerűbb lenne kettesben. Nem?
Azt meg szerintem engedd meg, hogy a Márti megossza velünk az érzéseit és hogy mit hogyan élt meg, még akkor is ha ez emberekről szól. Szerintem ne korlátozd azért mert valamit le mert írni az életéből. Mivel te/ti is az életéhez tartoztok ehhez joga van. Neked meg nem kell megvédeni magad, hiszen nem is ismerünk.
Örülök, hogy a mai napon csatlakoztál a babanetre és remélem a harmadik és a sokaid hozzászólásod sokkal vidámabb lesz, mint ez az első kettő.

Én nem rakok fel képet, ha érdekel lapozz vissza és nézd meg.

KépKép
kgiulia
 
 


Na itt vagyok
Eszter:ennek tényleg nem ez a módja, de most már mindegy!!!!

Szóval eljöttél segíteni 1-1- napot , azt hiszem megköszöntük, azt hogy a többiek hány napot jöttek segíteni azt meg sem számolom.

Igen, sütöttél sütit, de ha jóban vagyunk akkor talán meg sem kellett volna kérni.

Ami meg nagyon bánt (bár ez az egész bánt, hogy miért itt kell ezt megvitatni :evil: ), hogy apukámat felhánytorgatod!!!!! :evil: :evil: :evil: Semmi közöd hozzá, és az ami akkor történt az csak a kettőnkre tartozik!!!!A depresszióm alatt jött és mondta a bánatát, ami persze normális volt az ő részéről, de én akkor nem voltam sajátmagam.De nem akarom exkuzálni magam, mi ezt már megbeszéltük(vagyis apám meg én).És akkor emlegesd az apámmal való viszonyomat, ha a tied a szüleiddel olyan nagyon jó!!!!! :shock:

És az hogy itt ecsetelem a nyomorunkat, az az én dolgom , nem a gyerekek miatt nincs mani , hanem egészen más okok vannak, amiről ugye ha jóban lennénk tudnál.És ha a többiek nem mondják nekem, hogy fogjam be a szám, ne síránkozzak, akkor ne TE legyél aki ezt megmondja!!!!

Nem akarom itt untatni a többieket, már beszéltünk telefonon.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kérdés: meséljetek egy kicsit arról, hogy nálatok most milyen egy átlagos nap - Samunál óriási változások vannak, és kiváncsi vagyok mindez másutt hogyan alakul.
A fókusz: a nappali alvási szokások. Képzeljétek, Samu az elmúlt héten bevezette a napi 1x-i alvást: dél körül elálmosodik, (épp most tettem le), és alszik 2 - 2,5, sőt akár 3(!) órát, majd ezzel kihúzza estig.
Durva, azt hittem, hogy ez majd jóval később lesz így.
Zsandi, fotóm most nincs túl friss, de egy-két múlt hetit mutatok.
Ezt most rendeltem az autónkra - látszik a 4 fog!
Kép

Itt nagyon huncut
Kép

(Nagyon-nagyon zárójeles megjegyzés Esztinek: egy pillanatra elgondolkodtam, mi volt a célod, szándékod ezzel a kifakadással itt a fórumon. Nem jöttem rá... Egyetlen hatást valószínűsítek: ezzel hosszú időre lehetetlenné tetted, h normalizálódjon a kapcsolatod Mártival, sőt! ha ez volt célod, valószínűleg elérted...)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:biztosan elérte!!!
Nálunk nincs változás mostanában, 2x alszik a csemete.
10-11 óra körül alszik kb. 1.5 órát délután 3-4 körül meg 1 órát kb.

Képet most nem tudok felrakni, mert nem látok az idegtől!!!! :? :shock: :(

És nem az bánt, hogy itt került erre sor, mert nem hinném, hogy másképp fogtok rám nézni, megtudom én védeni magam , tudom, hogy 2 emberen múlik 1 kapcsolat fentartása, csak nem hinném, hogy ezt érdemeltem! :? Részemről ennyi.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, ismét tanúbizonyságát tettétek, hogy jó és értelmes emberekkel beszélgetek nap mint nap. A néha felbukkanókat meg túléljük. :wink:

Évi!
Nagyon jók a képen, nagyon tetszik a leendő autómatrica, találó a kép - ott van bizony az a 4 fogacska, a második pedig tényleg nagyon kis huncut.

Nálunk kb. 1 hónapja volt napi egy alvás, amit én is korainak tartottam, és látványosan nem is volt elég nekik, főleg, hogy az az egy hosszú alvás is délelőtt volt. Mostanában le tudom őket nyomni délután is, rájöttem, hogy nem várom meg, amíg átesnek a ló túloldalára, előbb kezdem az altatást. Így most megint alszanak kb. 2 órát délelőtt, és kb. másfelet délután. A védőnőm szerint is nagyon kell még ebben a korban a délelőtti szunya, talán Samunál is csak egy időre borult a szokott napirend, és visszatér az eddigiekhez. Habár persze ebben az esetben is igaz: minden gyerek más. Én is ismerek olyan gyerkőcöt, aki a kezdetek kezdete óta minimális nappali alvással is beéri fittyet hányva az életkori sajátosság figyelembevételére.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Megjöttünk.
Persze a rendelő tömve a beteg gyerekekkel. :cry:
A dokinéni megdicsért és kiröhögött. :?
Én mondtam neki, hogy erre a 3 napos lázra gyanakszom, mert ha a torka is rendben, semmi más baja nincs. Megnézte, valóban minden rendben, csak a láz.
Kérdeztem, hogy akkor várhatom a kiütéseket? Mondta, hogy valószínű. És milyen jól utánajártam a témának, én meg persze feleltem, lassan ledoktorálok gyermekgyógyászatból. :lol:
Erre röhögve közölte, hogy akkor most csak konzultálni mentem le?
És a fogorvos effektus játszott be (tudjátok, a fogorvosi váróban elmúlik a fogfájás), mire bementünk a dokicsajhoz lement a láza, most is 36,8.
Semmi gyógyszer csak sok-sok folyadék. Enni eszik amennyit, várható a hígabb széklet.

Most elaludt, enni nem evett semmit, de nagyon sokat iszik és sokkal jobb a kedve. Hát, ennyi.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok csajok:)

Mi jól vagyunk, most takarítom a hétvége romjait... Ugye egyik nap sem voltunk itthon, csak "használtuk" a lakást.... meg is látszik rajta...

Bence most jött meg Földvárról Orsival ,mert bpersze ott akart aludni. Za apja elment érte délre, és azóta se jöttek haza...
Gyanítom hogy Tamás kihasználja hogy én nem vagyok ott, az Orsi viszont igen, és ajándékot akar venni nekem:)

Kata jól van, taknyos még mindig :( De már múlik (talán )

És képzeljétek, áll egyedül:) Felállítom, megvárom míg megtalálja az egyensúlyát, és képes percekig állni.... ha elfárad ügyesen leül. És már többször észrevettem hogy kivesz vmit a játékosdobozából, és két kézzel játszik vele, és áll a doboz mellett. Nagyon büszke vagyok rá:) Így leg. Oda lehet állítani majd a fa elé:)

És észrevettem hogy ha éhes, vagy meglátja a kaját mindig mondja hogy "hamma" Ha pedig a Benceét, akkor mamma :) Tudnám mér lett mamma :)

Barbi jobbulást Ádámodnak. Gyógyuljon gyorsan mondjad neki!!!

Évi, nálunk változó hogy alszik a Kata. Attól is függ, mikor ébredünk mi. Ha korán kelünk, és reggel 7-körül eszik, akkor 3x alszik. Ha későn kelünk, végülis akkor is, mert akkor visszaalszik reggel és 9 körül kel velünk, akkor reggelizik. Utána alszik ebéd után, és uzsi után is. Ebéd után 2 órát, uzsi után ált. csak fél-1 órát. De az egyszeri alvás még nagyon messze van nekünk sztem.
Volt a védőnő:( Elfelejtettem :( A lakás romokban, még beágyazva se votl!!!! Égtem mint a rongy:( Na mind1 :)
úMegyek, kihasználom hogy Kata alszik, Tmaásék meg nincsenek itthon:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi, köszi, hogy írtál. Remélem hamar túllesztek rajta. Azért ha kijönnek a pötyök, majd mondogasd Ádámnak, hogy most ő az igazi. Mint a Pirospöttyös reklámban. Remélem a rendelőben nem szedett rá valami betegséget.

Évi, alvás. Én nem értelek. Miért nem olvastatod Samuval a Nagykönyvet. Azt amelyikben le van írva, hogy ennyi idős gyereknek hányszor kéne aludnia. :lol: Enyimek kétszer alszanak egy nap, legalábbis általában. Kb. 1 max. 1,5 óra/ alvás. Végülis Samu is ennyiket alszik, csak ő egyben. Azt, hogy ujjabban hány órakor ébrednek nem mondom meg, mert megköveztek.

Képzeljétek, Dorka kezd felhagyni az éjjeli énekléssel és a sötétbe dumájával. Na, azóta belenéztem a szájába, mert ha ez megszűnik általában megszült egy ujjabb fogat. Így most 8 fogú, Livi meg "kinyomta" a 6. fogát. Ja és a csajok elkezdtek valami új hablatynyelven beszélni. Most minden B (kiejtve bö). Én nem tom, elfelejtettek "beszélni". Már tök jól mondogattak pár szót, de most minden B. Én meg találgassak. Ja de persze a NEM szócskát azt nem felejtették el. :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi!

Azért az jó hír, hogy rendben van a torka, meg mindene. Akkor tényleg talán a 3 napos láz. Már azért is megérte elmenni, hogy egyrészt igazad lett, másrészt lement a láza. Lassan jönnek a pöttyök. De a hétvégére talán elmúlik.
Elkészült a mikulássapi Ádámnak? Kérjük ám a képet, ha igen. :wink:

Zsu!
Ügyes Katicád, hogy már egyedül áll. Majd aztán jól elindul, és futhatsz utána, hacsak nem adsz neki gyorsan egy párnát. :wink:
Nekem is mindig ég a fejem, ha jön a védőnő, mert mindig délelőtt jön, én meg délutánra szoktam csak utolérni magam. Mégis mindig nyugtatgat, hogy milyen rend van mindig. (Persze, mert a kupis helyekre nem engedem be. :wink: )

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi!
Hű, apám, az már 14 fog összesen. Nem semmi! Pont 13-mal több, mint nekünk. :lol:

Na, most már lelépek, mert a gyerekek leamortizálják a szg-et, reggel pl. Marci a hálószobába érkezett a fejhallgatóval, ami nem mellesleg be volt dugva a gépbe eredetileg. Meg aztán enniük is kéne valamit.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Julcsi drága, teljesen elfelejtettem a járókát. Nem tudom, hogy kellene-e még, megbeszélem az apjával. Azért köszönöm az ügyintézést. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:lehet, hogy hülyeség, de én ezért szorítottam, hogy "csak" a 3 napos láz legyen!!!!!És tessék!!!!Én nagyon örülök!!!! :wink:

Évi:az biztos, hogy csupa jó kedvű , vigyorgós autós fog titeket követni!!!!! :lol: :lol: :lol:
Lehet, hogy most ez így jó a Samunak, mert végülis kipiheni magát, csak nem 2 részletben, hanem egyben!!!!

Zsu:gratula Katicának az álláshoz!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, dehogy hülyeség!
Én is attól féltem, nehogy a torka vagy a füle legyen beteg.
Ezt a "kis" lázat meg legyőzzük! :wink: :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Barbi: Ádámnak sok gyógypuszit küldök!
Nálunk a Szandi akkor ébredt először éjszaka, amikor azon gondolkoztam, hogy anyuéknál hagyom másnap. Hiszek benne, hogy megérezte.

Évi: igaz nem egykorúak a babáink, de mostanában a Szandi nappali alvása is megváltozott. Eddig 2x aludt nem is keveset. Most meg örülök, ha egyszer sikerül lenyomnom.
Nálunk is voltak ekcémához hasonló foltok. A cocolino vasaló folyadék volt az oka. Amióta nem használom nincs semmi.

Andi: nálunk dettó ugyan ez volt éjszaka, felkelt és 2 órán keresztül szórakoztatott minket.
Nagyon remélem, a foga csinálja (bár amennyire látom semmi jele) és nem lesz így minden éjjel.

Márti: hihetetlen, hogy már mindennel kész vagy. Én még sehol sem tartok. Se ajándék, se semmi. Egyedül a lakás van kitakarítva, de ez nálam pótcselekvés, folyton takarítok.

Edit: remélem apukád, már jobban van.

Zsu: nagyon ügyes a kislányod, büszke lehetsz rá.

Most be kell fejeznem, felébred a kisasszony.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Íme a házimikulásunk:

Kép

Kép

Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi!
Jaj, nagyon jók a képek, gyönyörű kis miki lett Ádámból! És ott is micsoda fogrengeteg!
Puszi neki, gyorsan gyógyuljon!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, köszönöjük a puszikat, átadtam neki! :lol:

Már kezd feljebb kúszni a láza, de még szerencsére nem olyan durva. Várható volt, hogy estére leveri, de végre játszik egyedül, már nem igényli a társaságomat állandóan. :lol:

Erről jut eszembe, szombaton egyedül hagytam az apjával. Jó hosszú időre, 2 órára. És úgy mentem el, hogy elaludt, min. 1 órát alszik és ebédidőre itthon vagyok.
Jövök haza, már ebédeltek. Megyek megpuszilgatni az Ádámot, kérdezem tőle, hiányoztam?
Erre a hülye apja mit mond? Felkelt a gyerek és bementem hozzá. Az Ádám meg csak nézett, hogy na végre, nem az a hülye nő jön hozzám? :?
Lehet, hogy tényleg unja már a képemet? :? :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi, képzeld!
Az idióta macskám most meg egy galambtetemet hozott! Ennek annyira nem örültem, mert a Susy is kint rohangált, nehogy valami baja legyen.
Te szoktál a Plazába mászkálni? Illetve mész mostanában?

Edit, a halas recept. Igen, nézd meg a mindmegettét, baromi finom recepteket szedett le az István is, és nagyon sokféle van. Érdemes. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Na, szép kis napirendünk van ma, most sikerült őket elaltatni másodszor. Közben meg lassan uzsiidő. Sebaj, a pocakjuk majd felkelti őket, ha idő van.

Barbi!
Enyémek egyértelműen unják a fejemet. Van, amikor mondjuk nagymamáznak, persze megy a kényeztetés ezerrel, bemegyek a szobába, és sírva fakadnak. Biztos az jut ilyenkor eszükbe, hogy tűnj innen, nem látod, hogy milyen jól szórakozunk? Téged akármikor láthatunk! :wink:

Mostanában, hogy írjátok, hogy nem nagyon hagyjátok sokáig másra a gyereket, megint eszembe jutott, hogy mi ezt lazábban kezeljük, vajon nem baj-e. Nem egyszer volt már, hogy valahova messzebbre mentünk, és reggel elmentünk, és csak délután értünk haza, addig nagymamáztak (csak rájuk merem bízni, más nem jöhet szóba). Ha meg vásárolni megyünk, akkor 1-2 órára szintén valamelyik nagyszülőé a lehetőség. :roll: Eddig nem vettem észre, hogy megviselné őket a dolog.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, szerintem a gyerekeknek is jó, hogy néha más is szeretgeti őket. Na, meg tanulják meg, hogy nem csak a szülőkre támaszkodhatnak, hanem szeretik őket még sokan. Én is csak a nagyikra merem őket bízni... Legalábbis a rokonaim közül.

Barbi, mondtam már, hogy nagyon szép szeme van a fiadnak? Tudom igen, de mindig elvarázsol. Asszem nagy kujon lesz... Nagykorába el fogom szeparáltatni a csajoktól. Vagy korán nagyi leszek.

KépKép
kgiulia
 
 


Hú, de nagy a csend! Tessék helyzetet jelenteni! :)

Betegeskedőkkel mi újság?

Timi!
Meggyógyultatok?

Márti!
Sikerült kitakarítani? Kis duracell nyuszid, és a nagyobbacska? Betegségből kifele tartatok már?

Barbi!
Ádám láza? Remélem ma már nem volt olyan magas. Már csak 1 nap elvileg! Kitartás!

Zsuzsi!
Szandid javulóban? Milyen napotok volt ma?

Edit!
Apukád jobban van? Mi újság a törpökkel?

Évi!
Hogy aludt ma Samu? Nem gondolta meg magát?

Zsu!
Az el is felejtettem kérdezni, hogy védőnőtől tudtál meg valami okosságot? Fiúk hazaértek?

Én megyek rendbe szedni magam, aztán Győzike (Edit, gondolok ám rád :wink: ), és alvás. Ki tudja, ma/holnap mikor kell kelni.
Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok:)

Köszönöm a gratulákat:)
Zsuzsi, igen, nagyon büszke vagyok rá:) De szerintem mindenki büszke a sajátjára, nem? :D

Andi, ugyan mit tudtam volna meg??? Itt volt vagy 5 percig. Kb addig míg megkérdezte hogy Kata mit eszik, és mit csinál, mond-e szavakat. Aztán mondta hogy januárban jön, és csókolom....

Tamás fél 12-kor elment, és 18,20-kor értek haza!!!! Mondjuk leg. katonás rend van mindenhol:) HOlnapra csak porszívózni kell, és kész :)

De nem tudom mit vettek nekem, remélem nem vásárolták fel a fél West-End-et:)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Samu ma is 1x aludt, 2 és fél órát. Aztán egész délután (3/4 3-tól) mostanáig ébren volt, állítólag az álmosság leghalványabb jele nélkül. Ja, merthogy nekem dolgozni kellett ma mennem, pontosabban értekezni - ültünk egy kerek asztal körül kb 25-en és 4,5 órán keresztül néztük egymás fejét :)

Most meg munkahelyi karácsonyi vacsin kellene lennem, de miután hazajöttem segíteni Samu esti szertartását lebonyolítani, már semmi kedvem beülni a kocsiba, és visszamenni a városba vacsizni... Lefáradt az agyam délután.

Egyébként Samut én nagyon tudatosan igyekszem másokhoz is hozzászoktatni, bár rábízni valakire hosszabb időre szintén csak néhány kiszemelt esetén jön szóba: a párom (natürlich), a párom húga (imádja Samut és viszont, ráadásul egyetemista és emiatt szerencsére elég rugalmas) meg persze a nagyszülők (de ők ugye nem Bp-en élnek - így ők ritkábban kerülnek mozgósításra).

Samu ezeket nagyon jól viseli, most már én is jobban. Emlékszem az első hosszabb alkalom júliusban volt, egy kollégám lagzijába mentünk, és fél óránként telefonáltam, h minden rendben van-e :)

Barbi, örülök, h Ádám jobban van egy kicsit. A képek nagyon jók! Leginkább az utolsó tetszik, édesen nevet!

Zsuzsi, szóval a te babócád is 1x alszik napközben. És nyűgös is, vagy jól viseli? Coccolino vasalófolyadék? Mi mostanában hagytuk abba a fürdetőkenőcsöt, lehet hogy ez volt az ok. Már újra azt használjuk...

Üdv, É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Barbi: nagyon jók a képek, ez a sapi, meg a rengeteg fog. Zabálni való huncut.
Az én cicám egyszer (lent a vidéki házban) egy siklót dobott az ölembe napozás közben. Mit mondjak nem voltam elraggatatva tőle. Szottyi megeszi, amit vadászik?
Tervezem, hogy valamelyik nap átmegyek a Plazába, csak még nem tudom, mikor. Valamit meg kellene nézni?

Andi: én most már hagynám a Szandit valakinél pár órára, csak épp nincs kinél.
Anyukám éjjel-nappal dolgozik (könyvelő), apukámnak beteg a gerince, és már nem tudja felkapkodni a földről. Az anyósom megint kiborított minket a tanácsokkal és nem szívesen bíznám rá. A nővéremnek meg van elég baja nélkülünk is.
Sajnos most így állunk, mire én szeretném lepasszolni, senkinek nem lehet.

Évi: ha egy hosszabbat alszik 2-3 óra akkor fürdésig (fél 9-ig) egész jól elvan. Persze vacsi közben kidől. Mi szoktunk délután sziesztázni, fekszik mellettem 10-20 percet és nézi a TV-t, lehet hogy ez nála a délutáni alvás. Ha ilyenkor megpróbálom letenni, iszonyú hisztit rendez.

Délután átjött az egyik barátnőm. Lementünk sétálni, a Szandi ez első 3/4 órát végig szenvedte, aztán becsukta a szemét és elaludt.
Lehet, hogy eddig azért nem sikerült, mert fél óra után mindig feladtam és haza jöttünk?!

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok Dragaim! :D

Most ertunk haza,es gyorsan beneztem hozzatok.Sajnos nem tudtam olvasni semmit,mert holnap jon egy baratunk Svajcbol aki nalunk lakik majd 23-ig.Ugyhogy gyors pakolgatas stb.Szerencsere jo nagy elet van itt a topicban,majd szepen tajekozodom is mi minden tortent Veletek. :D
Mi nagyon jol ereztuk magunkat.Gyonyoruseges volt Parizs is es Amszterdam is.Mindket helyen baratoknal laktunk,ugyhogy jo nagy dumalasok,varosnezesek voltak.Persze fenykepezogep meg mindig nincs(Marti nagyooon szegyenlem magunkat)igy vettunk egy gagyi eldobhatosat,persze igy nem tudok fotokat kuldeni. :cry:
Sok gyonyoru helyen voltunk Versailles-ben is,gyonyoru a kastely.
Parizsban foleg muzeumokban setalgattunk es megneztuk a kedvenc Notre Dame-t is.Eppen mise volt amikor beleptunk.Egy csoda az egesz.
Amszterdamban 3 napot toltottunk.Ott Denes sajnos kicsit megbetegedett,(hoemelkedese volt,kis megfazassal)ugyhogy 1 napig szobafogsagoztunk.A tobbi viszont viszont nagyon jol sikerult.Itt nagyon sokat voltunk a baratainkkal es kevesebbet varosneztunk (kivetelesen a Van Gogh muzeumba sem mentunk most el)
Viszont elmentunk egy szuper piacra ahol fillerekert (Denesnek 5 euroert szuper,nem kinai farmert,nekem 4,90 ert bluzt)szoval klassz dolgokat lehetett vasarolni.Meg fantasztikus sajtokat.
Ja,es elmentunk a piroslampas negyedet megnezni :wink:
Azt Amszterdamban nem szabad kihagyni(eddig mindig kihagytuk),az ott egy turista latvanyossag.Haaaaaat!Nem semmi :oops: Valahol rettenetesen szomoru az egesz.Kirakatokban allnak bikinis ill. fehernemus lanyok.Es az arcuk ...szerencsetlen emberek a szazreteg smink alatt.Hat ez is az elet egy resze.Nagyon sajnaltam Oket. :(
Szoval mi jol vagyunk es megprobalok majd ,,kepben'' lenni Nalatok.Addig is millio-millio puszi mindenkinek :D Iza
rillisz
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Szavakat? Ez komoly? Minek nekik ennyi idősen szavakat mondani? Vagy kellene? Erre mondjuk azt mondtam volna, hogy persze, már körmondatokban beszél. Egyébként a didi is egy szó, nem? Az enyémeknek ez nagyon meg. Végülis minden nézőpont kérdése. :wink:
Milyen kis kíváncsi vagy, majd vasárnap megtutod! :D Ezek szerint elég körültekintőek voltak a fiúk a vásárlás terén, úgyhogy biztos örülni fogsz.

Zsuzsi!
Na, már ez is egy siker a sétálás terén. Lehet tényleg ennyi idő kell, hogy a jó levegő megtegye a hatását.
Mi meg már nem is tudom, hogy mikor voltunk sétálni. A múlt héten a betegség miatt nem mertem kivinni őket, most meg olyan hideg szél fúj.
Párodra nem tudod rábízni egy-két órára Szandit? Vagy ő nem vállalja be egyedül?

Iza!
Üdv újra itthon. Nagyon jó volt olvasni a beszámolódat, nagyon szép helyeken jártatok. Irigykedem is. :oops:
Majd azért gyere írni, ha a vendégetek is engedi.
Dénes meggyógyult már?
Otthon töltitek az ünnepeket? Koncert nem lesz?

Márti!
Merre jársz?

Andi
Kép
zsandi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?