Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, ez a kis Fannika olyan jópofa volt késő délután.Kimentünk anyósomékhoz kajálni, utána meg a kertben boroztunk, Fanni meg ott mászkált, mi meg szórakoztattuk.Egyszercsak kihoz egy zacskó krumplit a garázsból, elmegy elöttem és odaveti nekem, hogy "Elmentem vásárolni".
Hát szétröhögtük magunkat.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Megann!
Ilyenek ezek a nővérek...
(én is láttam ám a hugomon, amikor ő még hétpecsétes titoknak szánta :lol: :wink: )

Viki!
Állítólag biztonságban érzik magukat a pelusban, és van olyan gyerek, akinek ez a biztonságárzet kell ahhoz, hogy sikerüljön a kaki.



És a képek
(sok lesz, viszont én ritkán rakok fel :oops: )

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ügyeltünk a részletekre :)

Kép

Kép

Így örültek egymásnak a rég nem látott tesókák :)

Kép

Kép

ayse
 
 


Na így jár, aki több helyen fórumozik :oops:

Lili különben nagyon örült, azt mondta, pont ilyet képzelt :D:D:D
És legelősször úgy tett, mint aki elájul és elterült a szőnyegen :)

(A szín nem jött ki teljesen a fotón)

ayse
 
 

 
 

Ayse!
Nagyon tuti lett a szoba!! Egyáltalán nem puncsszín, teljesen "gyomorbarát" rózsaszín. :lol: :wink: És azoktól a lámpáktól kész vagyok, annyira aranyosak!! Hol szerezted be őket? Volt esetleg még másmilyen formájú is (valami unisex, a mi közeli jövendőbeli közös gyerekszobánkra gondolva.. :) ).
Az a papírkosár azért nem semmi.. :D A függöny is irtó helyes, és a fehér íróasztal nagyon passzol a kis fehér ágyikóhoz meg a szekrényekhez. Szóval nagyon ügyesek vagytok, tényelg szép lett, nem csodálom, hogy Lili "elájult".
Most már aztán én is teljesen ráhangolódtam a gyerekszoba átrendezésre, már amúgy is napok óta ezen agyalok, hogy hogyan legyen, ma már méricskéltem is, hogy fognak elférni a bútorok. De annyi mindent fog kelleni beszerezni, venni.. Jujj.. :roll:

Csípések továbbra sem szaporodtak, mintha kicsit halványulnának, és ma csak kétszer panaszokodott Bendegúz hogy viszket. Remélem tényleg "csak" valami rohadék pók volt a ludas, vagy valami allergiaféle, bár utóbbit nem hiszem, a csalánkiütés máshogy néz ki azért.

Timi!
Jó fej ez a Fannilány. :lol: Bendegúz meg a múltkor felpróbálta a kis hátizsákját amit a házban lakó egyik nénitől kapott ajándékba (nagyon cuki egy kis ananászgyerek van rajta, csak sajna maga a táska valami éktelen zöld), és közölte, hogy Bendegúz kirándul és kimasírozott az előszobába kezében két kedvenc játékkal. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Köszi! :)

Ikeja lámpa :)
Andrisnak hold van és csillag.
Most egy kicsit átrendezték a kínálatot (ezt ősszel vettük, pénztárcabarát 1500 pénzért), csak eddig tartott, míg felkúszott a falra :wink: ). Régebbről rémlik nekem felhő és nap is.

Jópofák ezek a gyerekek :)
Ezek már olyan beleélős, elképzelős játékok! Olyan kis okosak! :D

ayse
 
 


Ayse, húúúúúúúúúú nekem nagyon tetszik, asszem simán ellenék ebben a szobában én is! :lol:
Márti leírta a lényeget, nem ragozom tovább.
Fanninak is van ikejás holdas lámpája.A virágos is nagyon tetszett, csak annyira nem illett volna a szobába.De majd a következőbe!

Bendegúz kirándul :lol: :lol: :lol:

Amúgy a csípésekről eszembe jutott, h Fanninak tavaly rengeteg ilyenje volt, szerintem szúnyog és pók keveréke, elég sokáig megmaradtak.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!


Ayse!
Nagyon tetszik nekem is Lili szobája!!! Egymás után végignéztem jó szokszor a képeket, és csak gyönyörködtem bennük. Ügyik vagytok, gratulálok!
A függöny is ikeás?
Ágostonnak a csillag formájú lámpája van, és most a képeket nézegetve nagyon elgondolkodtam rajta, hogy Borcsa kap egy ilyen virágot.
Gyerekek pedig nagyon aranyosak ahogy kézenfogva örülnek egymásnak!

Timi!
Mostanában Ágoston is vásárolni jár. Olyan vicces integet is hozzá, és sokszor még puszit is kér "indulás előtt".

Márti!
Hogy alakulnak Bendegúz pöttyei?

Csütörtökön voltam uh- on. Minden rendben, ez a doki is lánynak látta. 1740 g. Olyan megnyugtató, hogy már ekkora.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Köszönjük a szobadícséreteket! :D
Akkor megnyugodtam, ha tetszik Nektek, hogy nem nyúltunk nagyon mellé és mentünk el a gusztustalanság felé. :wink:

A tesók közt már megvolt az első veszekedés, a stratégiai jelentőségű mackó öltöztetős kirakós játék és a valaha zenélő, ma már csak - szerencsére halkan - nyekergő műanyag hercegnő birtoklásáért. :lol: :?

ayse
 
 


Gusztustalan???????Szóba se jöhet ez a jelző! :D

Az egészséges tesókapcsolatban kell a veszekedés.Kinek mi jutott?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ja és Réka, örölök, h minden rendben.Borcsa szép nagy baba lesz.Amúgy Te hogy vagy? Tudsz még aludni?Már nagyon a vége felé jártok! :lol: Olyan hamar elrepült az idő.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Réka!
De szupi, hogy minden OK, és már itt tartasz!! :)

Timi!
Köszi a csípések megvannak, rohadt kemény kis beszűrődés van a közepükön, de halványodtak. Remélem tényleg csípések voltak, közben meg furdal a lelkiismeret hogy egy ilyen undorító pók végigcsipkedte szegénykémet, mert nem takarítottam kis rendesen nála a nyaralás után. :(

Ayse!
Sztem tuti beszerzünk mi is valami ilyen cuki lámpát a közös gyerekszobájukba! Annyira tetszik ahogy megvilágítja a falat, és ahogy lógnak a kis zöld virágszárak lefele.

Mi ma elmentünk Bendegúzzal a Minimanóba körülnézni, és már legalább tudom, hogy azokból az anyagokból amikből amúgy is van ágyneműjük készleten, lehet rendelni a szállítójuktól egyéni méretekre készült fejvédőt, vagy amit akar az ember, ha van az adott anyagból készleten. Szóval fogok tudni rendelni a két egyforma méretű ágyba, két egyforma körbeérő fejvédőt, és még hamar készen is van. Mondjuk az anyagok eléggé bénák voltak, kb 20 féle mintásból 2 tetszett. :roll: De állítóag hamarosan kapnak még másfajta anyagokból is, úgyhogy majd visszamegyek, és sztem innen rendelek, ez a legegyszerűbb. Amit kinéztem az még Bendegúz mostani függönyéhez is passzolna. Talán még kapnak belőle. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Timi!
Andrisnak a hercegnő, Lilinek a kismacik :shock: :shock: :shock:

Márti!
Hogy vagytok?

Párbeszéd Andrissal:
- Mi az? - kérdezi ő, miközben sétálunk az utcán.
- Kapu. - mondom én.
- APU!!! HUJJÁÁÁÁ! - emeli égnek a kis kezecskéit mint a legszebb sportversenyek sikerei láttán. - SZEJETEMMMMM!!!!!!!!

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Köszi, jól vagyunk, Bendegúz-bigyók tulajdonképpen szépen elmúltak nagyrészt, de azért még van ahol a helyük még mindig látszik, vagy érződik egy kis göb, és egyetlen-egynek a tetején lett egy kis savószerűvel telt hólyag, akkor megint elbizonytalanodtam, hogy nem lehet amolyan abortív bárányhimlő, de nem valószínű, végülis ilyesmi egy durvább csípésnél is előfordulhat. (viszont nem mertem elvinni tegnap Bendegúzt Annamamiékhoz :roll: :( ) Meg kicsit féltettem is, mert két hét múlva megyünk még nyaralni egy hétre, és nem akartam kockáztatni nehogy ő kapjon el valamit, amiből aztán nem tudom kikezelni addig, és azért elég sok gyerkőc volt tegnap. Sajnáltam pedig nagyon. Mankáék ott voltak végül?

Nekem viszont mostanában egyre többet fájogat a hasam sajna, meg keményedik, és Bendegúz mellett olyan nehéz pihenni. Most kéne kicsit hevernem, de most meg itt ücsörgök.. :lol:

Hétvégére megyünk a Balcsira, remélem marad a jóidő.

Andrisduma!! :lol:

Képzeljétek Bendegúz a kockásfülű nyulat (mostanában ezt nézzük DVDn) kutyának nézi. Mondta, hogy azt a kutyásat tegyük be, amit először nem is értettem. De hozta a DVD tokját is utána. Mondtam neki, hogy az egy nyuszi. Erre 5 perc múlva bejön a szobába az apja és Bendegúz közli vele, hogy " nézed azt a kutyát". Általában egyes szám második személyben beszél magáról még, de buzgón javítgatjuk, hogy nézeM, megetteM, becsuktaM, kéreM. És akkor utánunk is mondja, de azt hiszem még egy kis idő amíg átáll a kis agya erre.
Szóval nálunk kockásfülű kutya megy.
:lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Nagy felénk a pangás megint..úgy látszik ez a hőség megvisel mindenkit.
Minket is, amúgy, Bendegúz olyan hisztis volt ma a játszón délelőtt, és tök hamar közölte, hogy menjünk haza, és be is ült a kocsiba, pedig hazafele mindig motorral szokott jönni. Biztos neki is irtó melege volt.

Ja, tegnap Bendegúz szerzett egy jó kis harci sérülést, a játszótér kapuja ahogy kilökte visszacsapódott, és úgy fejbecsapta, hogy a homloka közepén elkezdett nőni egy nagy liluló dudor, amit szerencsére egy Ice tea-s hideg üveggel sikerült visszanyomnom, így mára csak egy nagy lila folt éktelenkedik a homlokán. Tök vásottan néz ki vele. Szegénykém fájhatott neki, mert nagyon sírt, de hamar megvigasztalódott, és utána ugyanazzal a lendülettel rohangált tovább persze.

Ma délután megyünk anyuékhoz, úgyhogy ha nem jönnék már mindnekinek jó hosszú hétvégét!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Szegény vásott Bendegúz!
Harci sérülés: Fincs a hét elején a liftajtó közé csípte be a kis kezét, szerencsére nem lett baj, mert sikerült elkapnom és nem húzta be magával, de azért sírt, amíg leértünk a kocsihoz.
Márti pihenjél anyudéknál legalább!!!le van tojva minden más.

Ezek szerint lesz Görögország?

Andris hozza a szokásos formáját dumaügyben.
A hercegnő kontra kismaci felállást így képzeltem el én is!

Itt nálunk valamelyik nagyon okos kitalálta, h ritkítsák meg a fákat.Ezzel nem lenne baj, főleg, hogy nem hajnali 1/2 7 kor hanem 8 után kezdik, hanem az probléma, h olyan szinten megkopaszítottak 3 árnyékot adó fát, h most délután 5 óra elött nem tudunk hintázni, mert addig tűz oda a nap.
Biztosan azt gondolták, h majd jövőre kinő.Csak azzal nem számoltak, h valószínülg, szép napos enyhe őszben és télben lesz részünk.

Tegnap este az m2-n adtak egy dokumentunfilmet egy családról, akik babát szerettek volna, nem jöt össze csak örökbefogadással.A végét már végigbőgetm, annyira megható volt, főleg, h mutatták a császárt, a babát, mindent.Eszembe jutott, h Fincsike is így született.Mondtam is a Tamásnak, h kell még egy baba most azonnal.Csodálkozott rajtam.

Mi jövő hét kedden utazunk, majd igyekszem írni onnan is, de addig szerintem jövök. :lol:

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Már biztosan nem olvasod, de nagyon jó utat kívánok!
Fanni keze :(
Faritkítás :evil:

Nekünk egy kicsit zsufi volt a program, dobok pár képet.
(a Mesterségek Ünnepéről még nincs, de majd lesz)
(és bulizni is voltunk gyerekmentesen, hurrá!)

Megmutattuk a vadakat a vadaknak :)
(Budakeszi Vadaspark)

Kép

Andris minden állatnál felkiáltott: NÉZD!
A muflonok elég hangosan mekegtek, akkor meg mindenkihez odaszaladt és azt kérdezte: HAJJOD EZT? :D

Kép

A bölénynél megszeppent: FÉJEM, MENJÜNK!

Kép

Gyöngyhajú lány és a sas
(van egy olyan játékunk, hogy én vagyok a sas és elknám a hintán "repülő" kismadarakat, de azok ügyesebbek).

Kép

Mi végül is nem mentünk fel a hegyre tüzijátékot nézni.
Lilikém aranycsillagom aszondja:
- Nem baj, hogy nem láttuk a tüzijátékot, legalább láttunk egy esőt! (és ezt tök komolyan gondolta!) :lol:

ayse
 
 


Lili leírta a Vadasparki élményeit is a naplójába, úgy nevezve benne a műintézményt, hogy VadasparG :D

ayse
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Már itthon vagyunk ám mi is, csak mindig annyi minden van napközben, este meg Laci rátelepszik a gépre.
Hosszú hétvége jó volt, bár az idő elég ramaty, egyszer fürödtünk csak, hétfőn meg végig esett szinte, meg az avtópályán is, és körben csapkodtak a villámok, nagy élmény volt az út. Tüzjáték helyett..

Timi!
Jó pihenést Nektek, akárhová is mentetek! :)
Szegény Fanni kezecske, remélem már jól van.

Bendegúz lila foltja végül nagyon jó ütemben halvényul, már alig látszik, és a nagyik se dobtak tőle hátast a hétvégén szerencsére. :lol:

Ayse!
Apróvadaitok nagyon helyesek, ahogy bámulják az igaziakat.
Lili és az eső: milyen könnyű is egy gyereket boldoggá tenni.. :D Ha nincs tüzijáték, nézzük az esőt. Tényleg nagyon aranyos.

Buli jó lehetett.

Nekem tegnap felnyomta az agyamat az Államkincstár, kaptunk adategyeztetés céljából egy értesítést, egy halom mindenféle papírt, kereseti igazolást, számlát le kell fénymásolni és beküldeni hogy tényleg jogos-e ez a fenenagy gázártámogatás, amivel mellesleg sokkal többet fizetünk mint tavaly, szóval a seggünket kitörölhetjük vele nagyrészt, és még szivatnak ilyen adategyeztetéssel. És amikor az ember kérdezni akar valamit, a megadott ún. ügyfélszolgálati számot cs.sznek felevnni egész nap, vagy félrerakják. Húú, annyira pipa voltam tegnap, ezzel ment el fél napom, hogy mindenfélét keresgettem, számlákat, stb, mert azért nálunk nincs az az elvágólag irodai rend az ilyenek között. Bocsi, hogy ezt így idehánytam, de kikívánkozott.
:evil: :evil:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Ayse, tetszenek a kepek!Mi meg nem voltunk a vadasparkban, de tervezem.

Marti, Allamkincstar kegyetlen.Gondolom nektek is kb 1000.- Ft miatt nyavajognak.
Hasad kemenyedik meg?

Nalunk aug. 20-n este a tuzijatek elott a vihar gyokerestol kidontott egy nagy fat, ra a homokozora.Teljesen beteritette.Meg jo, h szakadt az eso es egy lelek nem volt ott.Talan meg a csuszda is tonkrement.
A 20.-a amugy is izgalmasan indult, mert ejfelkor arra keltunk, h Fanni tiszta laz, utana reggel hatkor is lazas volt, majd bementunk az ugyeletre.Addigra persze lemet a laza.A dokino szerint kis virus, plusz a 4 szemfoga-ami egyszerre jon-az okozta.Azt mondta, h nyugodtan repulhetunk, mert mi 21.-en indultunk Denverbe.

Az utazas napjan ugyan nem volt lazas, ellenben elkezdett menni a hasa, de nagyon durvan.Vegulis mire kimentunk a repterre mar hatott a Normaflore(ezt javasoltak a patikaban).
A repteren viszont en borultam ki, mivel a 45 perces! check-inunk utan kiderult, h nincs meg a kosar, amiben Fanni aludna a nagy gepen.
Kozoltek, h kicsereltek a repuloket, es amivel mi megyunk az 70 ferohellyel kevesebb es ha idoben odaerunk, akkor Londonban talan meg lehet kosarat szerezni.Fel oraval kesobb indultunk az eso miatt.
Vegulis ugy odaertunk,h mindenhol elorevettek a gyerekkel elinteztem a dolgot, de ez a keveres, meg a rohanas kikeszitett.
Ellenben Fincs kifogastalanul viselkedett, szepen ult az olemben, aludt Londonig is 1 orat, Denverig majdnem 4-et.Ez valami csoda.
Amugy vegig ment a hasa.Most kezd helyrejonni.
Viszont Akival nagyon edesek, jatszanak, rohangalnak, olelgetik egymast.
Van a tesomnak ket boxere is, F ma mar odafekudt mindket kutya melle es simogatta oket.Neki ez uj dolog.Tutusnak hivja a kutyust.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Szegény Fanni! :( Jobbulást!
Nálunk is tutus! :D
Jó mulatást Dnverben!

Márti!
Nekünk is van a postán egy államkincstáros levelünk, fú akkor ez szívás! :evil: :evil: :evil:

ayse
 
 


Ma kaptam egy teljes nap kimenőt! :D:D:D
Valahogy nem a Nemzeti Múzeum felé vitt a lábam... :lol: :lol:
(ruha-táska-gyöngy) és persze a HOZ-TÁL VAJAMIT kijelentésre (mert ez nálunk szinte nem is kérdőhangsólyban hangzik el) is kielégítő választ adtam. :D

ayse
 
 


Ayse!
Akkor jó lesz felvenni azt az Államkincstáros levelet, legalább majd nem csak én szentségelek itt magamban. :twisted: :evil: :lol:
Jó lehetett a szabadnap. Nekem sosincs olyan.

Timi!
Szegény Fanni, ez a rémem, hogy az utazás napjára betegszik meg a gyerkőc.
Amúgy bocs, hogy a hülye szita terhesagyammal elfelejtettem, pedig tudtam hogy Denverbe utaztok nyár végén. :roll: :oops: Érezzétel jól magatokat, remélem Fanni is meggyógyult már.

Mi nem Görögországba, hanem végül Törökországba megyünk a tengerhez egy hétre elvileg jövő vasárnaptól, csak betegség közbe ne jöjjön.

Itt ülök a gép előtt, és patakzik rólam a víz, ma megint valami iszony meleg van. Igaz eddig takarítottam, meg teregettem a napon a teraszon. :roll:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Fú Márti!
Törökország! :D
És hova lesz a túra?
Remélem, jól érzitek majd magatokat, én ugye elfogult vagyok :)

Andrisnak elkezdtem olvasni a Boribon könyveket. Annyira tetszik neki! Kikerekedett szemmel hallgatja és a végén is úgy néz rám :). Mint egy katartikus filmélmény után néz ki az ember a fejéből :lol:
Annipannit következetesen Anyunak hívja :lol: - és igaza van, a dramatika szerint Annipanni az anyuka és Boribon a gyerek.
Reggel, amikor meglátja a könyvet már mondja is: Bojibon! Ojjassad!
Ma az Annipanni hull a hó c. opusz volt műsoron. A tavalyi hómentes tél után igencsak nem értette, hogy miről is van szó :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Hát nem lesz nagy túra, csak tengerparti döglés, homokozás egy nyaralóhelyen, Antalyatól nem messze, Side-ben. Nem is vágyom most másra, csak ilyesmire, meg remlélem Bendegúz is élvezni fogja.

Bendegúznak meg mostanában este lefekvés előtt én is mesélek, a nappaliban a szőnyegen heverünk egymás mellett, meg egymás hegyén hátán, a sötétben, csak hangulatfény van, és hát így én fejből mesélek. Most a Kismalac és a farkasok a kedvence. Ma este háromszor meséltem el. :lol: Mindig megkérdeztem, hogy mit meséljek a Pillangósat, a Kiskakas gyémántfélkrajcárját vagy a családi mesénket amit még apu költött nekünk az Aranyszőrű ezüstpamacsos kisnyusziról, vagy a Kismalac és a farkasokat. És mindig a farkasokat kéri. :roll: :lol: Már sztem tudja kívülről. Valahogy ettől annyira megnyugszik, tök hamar elalszik, és én már az ágyban nem mesélek, hanem ott eléneklem a Bóbitát, megitatom, elköszönünk és kijövök. Imádom, olyan okos, amikor mondom hogy most nincs több mese, megfogja az itókáját és teper befele a szobájába, és megáll az ágy előtt. :D

Ma vagy egy hányós vírus készül kitörni rajtam, vagy anyóspajtinál a túróspalacsinta nem volt teljesek OK, (kicsit savanyúnak is éreztem, csak udvariasságból nem köptem ki rögtön. Bezzeg Bendegúz rögtön kiköpte, és Laci sem kérte. Az az érdekes, hogy a mama és a dédi is evett belőle bőven, mert bizonygatták hogy nem savanyú, és nekik semmi bajuk. Ezért gondolok inkább valami vírusra. Meg mert lázam is van kicsi. Viszont még nem volt egyéb tünet, csak iszonyú rossz közérzet, hányinger és gyomorfájás. Annyira szeretném megúszni valami lájtosabb formában a dolgot.. :roll:

Tegnap is írtam, de elszállt, mert lefagyott a babanet.:
Voltunk 3Ds ultrahangon a pécsi klinikán, egybekötve egy jó kis pécsi kirándulással, hát megint kifogtuk a legmelegebb napot. De minden rendben van, kornak megfelelő méretekkel bíró magát kislánynak mutató kistesót láttunk, aki sajna az arcát csak egyszer fordította kicsit oldalról felénk, egyébként szégyenlősen a hátam felé fordult. Viszont egyszer hosszasan mutogatta a tenyerét, tökre mintha integetett volna. Annyira helyes volt. :D Sajna az ismerősömnek nem volt túl sok ideje, mert ment vissza a műtőbe, így viszonylag kis része csak 3Ds, inkább mindent végignézett alaposan, hogy rendben van e. Bendegúz is bent volt, mert nem tudtuk hova rakni, és így apa is láthatta az UHt. Persze Bendegúz végignyüszögte az egészet, de utána annál jobb kedve volt egész nap, hogy végre békénhagyták az anyáját.. :lol:

Most lassan megyek henteregni az ágyamba. Jóéjszakát!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Jó eredmények :D

Antalyában és környékén voltam, nekem nagyon tetszett :D

ayse
 
 


És persze jobbulást, remélm mégsem tör ki Rajtad!
Andrissal 2x is belefutottam ebbe, sztem ezt a legyengült immunrendszer is okozza. Lilivel meg állandóan torokgyuszit kaptam, mivel vele télen voltam terhes.

ayse
 
 


Sziasztok!

Hát valószínűleg mégis a túró lehetett inkább a ludas, mert másfél nap alatt lezajlott a dolog, de mocsok rosszul voltam, fogytam is egy kilót kb, alig bírtam enni valamit, annyira fájt a gyomrom mindentől.
Most próbálok pótolni. :lol:

Ayse!
Hogy van Lili allergiája?
Hát azért most kihagynám a hányós vírust inkább ha lehet..

Réka!
Mi újság Veletek? Minden rendben?

Timi!
Remélem jól telik a nyaralás, és Fanni meggyógyult.

Kicsit nagy a pangás mostanában errefelé sajna. De talán majd ősszel megélénkülünk. :lol:

Olyan jó, mostanában veszem észre, hogy Bendegúzt érdekli a többi gyerek a játszótéren, és néha próbál együtt játszani valakivel. Tegnap volt főleg jó, mert csak ketten maradtak délután egy másik kisfiúval, és olyan helyesek voltak együtt szaladgáltak, meg kukucskáltak a kisháznál, szórták az avart a kukába, meg hasonló jó játékok.
Volt egy időszak, hogy nehezen találta fel magát a játszón, és mintha nem is élvezte volna annyira, de ma megint határozottan az volt az érzésem, hogy nagyon jól elfoglalja magát. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Marti, mikor mentek nyaralni?Nem is csodalom, h tengerparti lazulasra vagysz.Kisgyerekkel ez a maximum, meg nemi koraesti seta, amit nyaralohelyen lehet csinalni.
Turo :(
De jo, h minden rendben van a kislany tesoval.
Nem tetszett Bendeguznak a mozi? Vagy az idegesitette, h Rajtad matatnak?

Ayse, tesom kisfia is imadja a Boribont.
Nem lehet Lilinek az allergiara sima Sandosten Calciumot adni?



Fanni mar jobban van, ma volt eloszor normalis szeklete.
Akarmit evett, ivott, az kijott belole.Venni akartam kiszaradas elleni folyadekot, de addigra rendbejott.Bar az is lehet, h az itteni kajaktol is ment a hasa, mert tegnap pl egy otthonrol hozott dobozos kajaval etettem meg es semmi gond nem volt.
Nehez.
A 4 kikeszulodo szemfoggal meg nagyon kuzd, iszonyat nyafi, allandoan cumizik, napkozben is sirva keri, nem tudok mit csinalni.Eddig csak elalvashoz kapta meg.
Dentinox az hasznal.Szerencsere sokat alszik , pont ugy, ahogy otthon.Nem kell konyorogni neki, h menjunk aludni.
Az idoeltolodast elegjol viseli, de biztosan emiatt is tobb a nyekerges.
Ma a kertben pancsoltak, ugy kifardat, h 11kor le kellett tennem.
Tegnap voltunk egy Tiny Town nevu helyen, ahol van egy kisvonat es korbe lehet menni egy mini varos korul.Plusz nagy jatszoter is van a teruleten. Nagyon elveztek, alig tudtunk hazajonni.A mi vonatunk egyik kocsija menet kozben kisiklott..........nem tudom meg mi fog tortenni.(Inkabb vicces volt mint felelmetes, mindenki rohogott.)
Azt nem is emlitettem, h a borondjeink kedd helyett csak szombat este jottek meg.

Szombaton meg plazazni mentunk, de leginkabb azert,mert a foldszinten van egy hatalmas elkeritett resz, ahol puhabb muanyagbol mindenfele oriasi gyumolcsforma, tukortojas, baconszalonna, krinolin van felallitva es a gyerekek felmaszhatnak ra, ugralhatnak stb...
Mi meg ott ultunk korulottuk es vegre volt egy kis nyugi.

Ja, vennunk kellett egy uj esernyobabakocsit, mert a mienknek teljesen eltorott a csattja es anelkul eletveszelyes barhova is menni.

Szoval varom meg a csapasokat..............

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!
De jó, hogy Fanni jobban van. Azért akkor eltartott neki pár napig ez a fosis dolog. Viszont szegény, hogy szenved a fogaitól, az nagyon rossz lehet. Én is tartok tőle, hgy egyszer csak majd Bendegúz elkezdi növeszteni a hátsó őrlőit, és azzal meg fog szenvedni.
Bőröndök. :evil:

Mi vasárnap hajnalban megyünk egy hétre. Már be vagyok sózva. :D
Ti meddig lesztek kint?

Sztem Bendegúznak az nem tetszett, hogy ott kellett lenni egy helyben, ráadásul engem macerálnak közben, miközben már régen valami játszótéren kellene lennünk amit beígértünk neki, ha jól viselkedik.. :lol:

Réka!
Hahóóó!! Mi újság Veletek?

Ágostonnak nagyon boldog névnapot kívánunk Bendegúzzal!!

Én ma kipurcantottam magam, olyan sokat dolgoztam, lépcsőházat takarítottam, és kialmoltam az elszáradt virágaimat, amíg Bendegúz aludt, volt időm mert 3 órát szunyált délben, biztos nyomta az idő.
Viszont olyan pihenten ébredt, anyira imádom ilyenkor, amikor ilyen kis cipóra alussza a fejét. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Timi!
Ezért az amcsi kiruccanásért változatlanul irígykedem, még a nehézségek ellenére is! :wink: :D

Márti!
Fejed?
Igaz a hormonok miatt minden másképpvan... de az enyém valami katasztrófa! :evil:
A sógorjelölt szülei épp most vannak Sideben all inkluzív, vasárnap jönnek! :lol: (részleteket nem tudok)

ayse
 
 


Ayse!
Jobbulást!
Az enyém nem fáj (azóta nem is volt igazi migrénem, hogy terhes vagyok, csak olyan kis mezei fejfájásocska párszor..), viszont majdnem elalszom annyira nyom ez a hidegfront.

Pedig kíváncsi lennék hol vannak, meg milyen, :lol: lehet hogy a helyükre megyünk.. Bár anyuék voltak ebben a szállodában ahova megyünk, és maximálisan csak ajánlották. Remélem minden OK lesz.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
A Magyar Államkincstár velünk is adatot akar egyeztetni a gázártámogatásról! Hogy nincs jobb dolguk! :evil:
A férjemmel mindketten gyakorlatilag tőlük kapjuk a pénzt. Most bebizonyíthatjuk, hogy mit csinálnak ő maguk :evil: :evil: :evil:
(jövedelemigazolás) :shock:

Andrissal orvosost játszunk. Először én vaygok a doktornéni. Utasításaimnak megfelelően kinyújtja a nyelvét, sóhajt, stb.
Aztán ő a doktorbácsi:
- Cicit! - tér rögtön a lényegre! :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Szerintetek Ppannáék már Tallinnban vannak?
PPanna jelentkezz! :lol:

ayse
 
 


Marti, mi szept. 10-en jovunk haza.
Tok jo lesz a kis tengerparton lazsalni. :lol: Szuleid mennek Veletek?

Jossz egyebkent a beiratkozasra? Lattam tegnap a HJF oldalan, h aznap mar lesz tanitas is............finom.A tantargyak egesz kellemesek legalabbis az elso felevben.

Ayse, Andris igazi ferfi!Cicizik meg egyebkent?
Amcsi elet, teny, h eleg jo, de csak ugy, h itt a csaladod es ezaltal masfajta erzes, h itt vagy.Tegnap pl elmentem a tesommal kozmetikushoz, olyan jo fejek voltak velem is, udvariasak, hogy erzem magam, mi mas nalunk a kozmetikaban(semmi)beszelgettunk, haromszor elmondtak, h orulnek, h ittvagyok............na ilyeneket lehetnek tanulni.Itt mindenki udvarias, figyelmes es TURELMES!!

A ket majdnem ketevessel azert nem olyan egyszeru az elet... hol egyik nyafog, hol a masik.Most mar osszevesznek a jatekokon, nem durvan, de azert elofordul, hogy sarokba allitas van.A multkor Fanni ment szolidaritasbol,mi majd bepisiltunk a rohogestol.
Erdekes, ha kisvonatra kell felulni, ott kuss van, nincs ki-be szallas mint a kozertben bevasarlaskor.Itt olyan bevasarlokocsik vannak, hogy ket gyerek tud beulni egymas melle, sot van olyan is ahol a bevasarlo kosar mogott van kulon ket uloke egymassal szemben.Nekik semmi se jo, ok a bevasarlokosaratakarjak tolni.
A mosogatogep haromszor megy naponta. Fozni majdnem minden nap fozunk, este 9kor mar megyunk aludni, mert hulla faradtak vagyunk.

Voltunk fent a hegyekben a Telapo varosaban(Santa`s Worksop), ahol egesz evben karacsony van, tele karacsonyi dekoraciokkal, karacsonyfas vidampark, Telapoval lehet fenykepezkedni es csak karacsony zene szol.Nagyon jopofa volt, persze pont nem volt eleg szufla a fenykepezoben, ugyhogy csak par kepet csinaltunk.
Ma delelott meg az allatkertben jartunk.Itt se birtak magukkal, a kiskocsibol ki-be szalltak.Bar Fanni egy fokkal jobban viselkedett.Viszont Achilles ebed kozben a tesomra boritotta a jeges shaket. :evil:

Az a jo, h Denver a Sziklas-hegyseg elott fekszik es egy bo masfel oras kocsikazassal mar tobb mint 2-3000 meter magasan lehet lenni, fenyoerdok, isteni friss a levego, rengeteg kirandulohely van, csak nem eppen a keteveseknek valo.
Indian rezervatumok, regi varosok, ezek nagyon hangulatosak-remelem el tudunk menni majd valahova.Max alvasidoben indulunk es hazafele is alszanak a kocsiban.


A bolcsit nem is irtam, nektek.Nov. 12.-tol indulunk, ekkorra kerult rank a sor.Nyuszi lesz a jele, ezt valasztottam.Szerintem jo helye lesz, nagyon szimpi az egesz.Biztosan lesznek kisebb nyavajgasok, de ez van.Ket bolcsisnenit is ismerek, az egyik az alt.iskolas osztalytarsam anyukaja, a masik a tesome-Piroska neni-,na hozza fog Fanni jarni, ot mar a jatszterrol is ismerjuk.
Csak ruhat kell bevinni, meg pelust, meg wc papir, zsepi, szalveta.
Fogkefe,fogkrem, pohar, turcsi, agynemu, minden van.
Kajat kell fizeti, naponta 400 Ft korul van, egeszsegesen fognak taplalkozni, pulykasonka parizsi helyett meg ilyenek.Fozelekek feltettel.Lesz uzenofuzetuk is.Tok izgi.Mar jobban varom mint 1-2 honappal ezelott.Rossz lesz elszakadni, az biztos, de egy ev mulva megrosszabb lenne.


Megyek, csirkeporkoltet epiteni.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ayse!
Mi ma feladtuk Államkincstárnak a kért paksamétát. Hogy nincs jobb dolguk..meg nekünk se, de tényleg. :evil: :twisted: :evil:

Andris. Hiába, férfiből van. :lol: :lol:

Ma délelőtt a szüleim (tegnap is itt voltak meg ma délutánig) bébicsőszöltek (úgy lefárasztották Bendegúzt, hogy 5ig aludt), én meg elugrottam a szakadó esőben ügyet intézni és vásárolni. Nagyon jó vételt csináltam a kínaiban vettem magamnak egy fürdőruhát 1450 FTért :lol: , és még egy karkötőt is ami abszolút dizájnos, Lacinak nagyon tetszett, azért amikor megmondtam az árát ő is röhögött..150 Ft volt.. :lol: :lol:

Persze ha már shopping, Bendegúz kapott az ágyába egy új rácsvédő párnát, miután a régit elszaggatta úgy hogy kilógott a bele, és egy kisautót, aminek a teteje mobiltelefon, hát ezt nem próbáltam ki elég alaposan, azt hittem csak pittyeg, de ő egyből megtalálta azt a gombot, amit ha megnyom egy idegesítő női hang azt mondja, "hallóóóméjájhelpjúúúú" Ma 600szor hallottam azóta :roll: :shock: :lol: . Viszont nagyon jól gurul is mindemellett..

Ma megvettem az úti gyógyszereket is.. na az egy vagyon volt. :roll:

Bendegúz apájával az esti fürdésnél készül az utazásra. Ma megbeszélték újra, hogy megyünk a repülővel, majd beszállunk és elmegyünk nagyon messzire, a tengerhez. Bendegúz is mondta utána: "majd beszállunk a repülőbe.. és vezeted.." :lol: Vannak elképzelései.. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Utipatika.............hat az tenyleg egy vagyon.Akartam venni homeos bogyokat a repulessel kapcsolatos nyugok ellen, de nem vettem, mert azok is eleg huzosak.Szerencsere nem volt gond, mert F cumizott fel es leszallasnal.
Amugy a repulo nem nagyon hatotta meg, ellenben a rolo az ablakon.......vagy tiz percig huzogatta egyfolytaban fel-le.
A biztonsagi plusz ov is tetszett, Ciniket is be kellett csatolni.
Na meg a tv...Eloszor a kisgepen, mikor lenyilt a kepernyo, amin bemutattak a biztonsagi intezekedeseket.Miutan vege lett es visszament a helyere a kepernyo, kozolte, h megegyszer(meeccer). :lol:
Wc-ben a kezmoso is bejott, de azt mindenhol szereti.
Kivancsi vagyok Bendeguz fiu szemmel mit fog majd erdekesnek talalni.
Mikor mentek, delelott vagy delutan?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Nagyon jól hangzik, amiket denverről írtál, én továbbra is irígykedem...

Márti!
Mivel igazoltad a gyed-et????? Felhívtad az oep-et, vagy hogy volt?
Az utolsó 3 havi kifizetésre gondolok

Remélem nem kell apátoknak vezetni a gépet! :twisted: :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Ayse!
Én a munkahelyemtől kapok fizetési kimutatást a GYED alatt is. Úgyhogy egyszerű volt, egy munkatársam elhozta. Szerencsére. :)

Egyébként ezt Bendegúz úgy gondolta, hogy ő vezeti, mert magáról még mindig egyes szám második személyben beszél legtöbbször. Szóval az hogy beszállsz, vezeted, homokozol, pancsolsz, azt jelenti, hogy ezeket ő csinálja. :lol: Néha már mondja első személyben is, de csak ha nagyon figyel.

Timi!
Tényleg jól hangzanak ezek a programok, nem unatkoztok, azért fotózzál ám, tessék tölteni az aksit!!

Mi hajnalban fogunk repülni, de nagyon, mert 5 50kor indul a gép, úgyhogy Bendegúzt az ágyból bányásszuk majd ki 3 körül. De a csaj az utazási irodában inkább ezt az indulási időpontot ajánlotta, mert chartergép, és ha délután mennénk nagyobb lenne az esély, hogy késik, órákat kell várni esetleg és sokára ér oda, későn este. Így meg már vasárnap pancsolhatunk. :D
Hát arra kíváncsi vagyok én is, hogy mi fogja lekötni Bendegúzt a repülőn, már ha nem alszik vissza egyből. Pont azt beszéltük ma reggel Lacival, hogy mihez kezdünk vele, ha rákezdi hogy vezetiii!! És mondjuk be akar menni a pilótafülkébe. :roll: :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Timi!
Tök jó fej vagy, hogy írsz kintről is! Jó olvasni, hogy merre jártok, és hogy milyen jól érzitek magatokat!

Márti!
Jó utazást! Akkor hát Bendegúz lesz a pilóta? :lol: :lol: :lol:

Mi jól vagyunk. Bocs, hogy nem írtam ilyen rég óta, de szerencsére minden napunk úgy alakul, hogy vagy mi megyünk valahova, vagy többnyire hozzánk jönnek. És érdekes, hogy mindenki az utólsó pillanatban szól, de cseppet sem bánom, így legalább nem nekem kell törnöm a fejem a programokokn, -és amúgy is szeretjük a vendégeket!
Ágostonon, ha itthon vagyunk csak bugyi van, pelenkát csak alváshoz kap. Pisiléssel elég jól áll, általában szól előtte, esetleg bemegy egy csepp. Kakilni még sosem sikerült wc- be. Reggel az első bugyit csak kakilás után kapja, aztán a nap folyamán kb. kétszer még bekakil a bugyijába, és rögtön utána szól. Gondolom idővel majd sikerül neki a wc- be is. Türelmes vagyok vele.
Nyár elején már próbálkoztam egyszer a pelenkanélküliséggel, de egyszer sem szólt, és a pisis bugyi sem zavarta, így egy nap után feladtam. Viszont lassan 2 hete vendégségben szólt kétszer is, hogy pisilnie kell, így másnaptól nem is kapott pelenkát.
Ő most kezdett csak el beszélni is. Nem annyira rég óta mondja a szavak első szótagát, és egy- két hete két szótagos szavakat is. Sokszor elég nehéz megérteni, mert mindennek mondja az elejét, de annyi egyformán kezdődő szó van, és az még megnehezíti a dolgot, hogy sok betűt még nem tud kiejteni, és mással helyettesíti. Pl. k helyett t- t mond. De nagyon élvezem, hogy be nem áll a szája.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Réka!
De jó, hogy jelentkeztél, és hogy jól vagytok! :)
Ügyes Ágoston a szobatisztasággal, mi még nem állunk sehogy, de ha hazajöttünk ráfekszünk a témára.. :lol:

Gyorsan beköszönök és el is köszönök, nem tudom este jövök-e még, most megyek pakolni, hajnalban indulunk! Jövő vasárnap jövök, én kintről nem valószínű, hogy be tudok jelentkezni.
Vigyázzatok Magatokra!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti!
Nagyon jó utat kívánok!
Törökország gyönyörűűűűűűűűű!!!!!! :D:D:D

Réka!
Szuper, hogy jól vagytok, lassan itt a finis :).
Készülődéssel hogy álltok?

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse!
Lilinek első napja az iskolában! Majd számolj be hogy érezte magát, mennyire tetszett Neki? Tudtatok aludni éjjel az izgalomtól?
Készülődéssel, hát... Ruhákat (rengeteget) kaptunk a tesóméktól, kiságyat szintén (Ágoston még nem kap rendes ágyat, mert tuti, hogy nem maradna benne, még mindig fél óra míg elalszik, addig szórakoztatja magát), komódokat még kellene venni. Összeszerelve gondolom minden az utolsó pillanatban lesz, Ágostonnál is akkor szerelt a férjem mikor a kórházban voltam. Akkor nagyon idegesített, mert én szerettem volna már mindent látni készen, most nem idegesítem rajta magam, és így megspórolok egy csomó veszekedést. Majd rendezkedik amikor neki jó, utána pedig majd én kicsinosítom. Azt hiszem mi is veszünk egy Lili féle virágos lámpát. Erről jut eszembe, hogy ágynemű, fejvédő, kis takaró megvannak már, csak ki kell mosni. Ruhák nagy része kimosva, kivasalva. Egy babakocsit kéne még vennünk, mert amit Tahiban használtunk Ágostonnal az hatalmas. Oda nagyon jó volt, de itt nem biztos hogy elférnék, olyan nagyon rá tudnak állni az autósok a járdára. Úgy tervezem, hogy a régiben fogom majd altatni a picit a teraszon, így nem kell majd le- fel hurcibálnom a kocsit az emeletről.

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Ayse, en is azert ultem ide, h megkerdezzem, hogy telt Lilinek az elso tanitasi napja. :lol:

Reka, itt sima ugy a netezes, ejjel-nappal be van kapcsolva a gep, es kulon szobaban van, ugyhogy ha a fiuktol, gyerekektol, hazimunkatol ide lehet ulni, akkor irok es olvasok.
Hol fog aludni a kisteso?Lehet, h errol beszeltunk Nalatok, de elfelejtettem.
A szerelessel kapcsolatban igazad van, nem er annyit, h osszevesszetek.
Agostonra ki fog vigyazni?

Marti, remelem tok jo a tenger es minden rendben van.

Tegnap mi bementunk a belvarosba kisvonattal vagyis valami villamos a neve allitolag, mindegy.Volt egy 3 napos fesztival, Colorado ize neven, mindenfele coloradoi kajat meg lehetett kostolni.Mi csak az edessegeket ettuk, meg innivalot, orulven, h Fanni hasmenese mer elmult.Ha vettunk volna rendes kajat, abbol ugyis kert volna.Meg azert jobb vigyazni a ilyen szaritott aligator fele kajakkal.....:)
Volt egy hatalmas gondor haju feka gyerek az utcan, robotnak oltozve produkalta magat.Mi sirtunk a nevetestol, mert szombaton
a tesom itteni baratnoivel elmentunk szorakozni es ugyanez a forma volt a diszkoban, csak nem robotfeleszerelesben.Akkor is kegyetlenul nezett ki. Szegeny Fannika ugy megijedt Tole, h el kezdett zokogni es fel kellett vennem, vagy fel oran keresztul le se tehettuk, alig nyugodott meg.

Sajnos nagyon hamar elmet ez a 3 het , vasarnap indulunk haza.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Aranyosak vagytok, hogy így gondoltok Lilire és a sulira! :D
Köszi az érdeklődést, egy kissé el vagyok havazva.....

Én az elmúlt pár napban egy óriási érzelmi hullámvasúton ültem/ülök...


Először is vasárnap volt az osztálytalim, mint tudjátok.
Annyira izgultam, mikor mentem a találkozóra, hogy majdnem visszafordultam :oops: (Ez a bezártság következménye is). Aztán meg attól féltem, hogy nem ismerem meg a többieket, meg a nevekkel bajban leszek :oops: , de nem.
Sok sikertörténet volt, sok hasonló, mint az enyém, meg több szomorú is (sajnos épp a barátnőimé). :(

Az egyik legérdekesebb sztori nekem az volt, hogy a 18 éve látott osztálytársnőm, aki AMerikába ment férjhez, szinte ugyanazt az életet éli, mint én, csak pár ezer km-rel arrébb. Korán férjhez ment, zenetanár, házhoz jönnek a magántanítványai, egy kisvárosban lakik (5000 fő, mint NK), a 2 gyereke a helyi suliban, a férje Bostonban tanít

Mivel akkor kezdődött a közös beszélgetés, amikor haza kellett volna jönnöm, ezért nem jöttem és a gyerekek lefeküdtek nélkülem, Andris szopi nélkül, de felébresztettem, mert majd szétdurrantam. Sőt, amikor odaértem, akkor lett volna a délutáni szopi ideje és elkezdett folyni a tejem :oops: , úgyhogy kénytelen voltam kabátban ücsörögni, amíg meg nem száradt... Na ilyen is csak velem fordulhat elő, bemegyek a sok trendi fiatal közé csorgó tejjel :twisted: :twisted: :twisted: (és már féléve nem volt ilyen, biztos az érzelmi felfokozottság)


Annyira felpörögtem, hogy alig bírtam elaludni...

Na és akkor másnap reggel a 18 éves önmagamból hirtelen megint 36 éves anyukának kellett lennem (először azt gondoltam az óracsörgéskor, hogy nem kelek fel, de rájöttem, hogy de :lol: )

Az ünnepség után sokkal simábban ment a becuccolás a suliba, mint gondoltam (5 full megpakolt nagy szatyor+a táska). Tulajdonképpen nem meghatódottságot éreztem, hanem féltést. Hogy a gyerekem meg tud-e majd felelni, nem is az iskolának, vagy az első osztálynak hanem az életnek úgy általában véve. Ki tudja-e majd használni a lehetőségeit, a képességeit, boldog lesz-e...
Meg az olyan praktikus dolgok, hogy tud-e majd magára vigyázni, jól érzi-e majd magát a többiek között....
Fú de nem egyszerű dolog ez...legszívesebben kézenfogtam volna és hazahozom....
:oops: :oops: :oops: Így is az utolsó anyuka voltam, aki elhagyta a terepet...

Az oviból vitték át őket kézenfogva anyolcadikosok. Az oviban Andris mindeáron be akarta tuszkolni Lilit a csoportba, nem értette, hogyhogy most nem megy be (az előtérben várakoztunk). A kis fogasa persze már ki volt osztva másnak... ANdrisnak eszébe jutott, hogy akkor bemegy ő, mert jó kis autók vannak bennt. Esköszöm bennt maradt volna, ha arról van szó


Lili viszont rendkívül jól érezte magát az iskolában
Már az ünnepség reggelén reggel láttam, hogy így lesz és csak én aggódom szét magam... A karzatról nézhettük a tornateremben megtartott ünnepséget. Hát a kislányom ott fecserészett a barátnőivel...körbenéztem ki viselkedik még így---és hát a 8.-os fiúk :twisted: :twisted: :twisted: Szerintem Lili azért meg fog még lepődni egy-két dolgon!

Az első nap 3 órájuk volt, beszélgettek a beszélgetőszőnyegen (van kanapé is ott, könyvszekrény, csinos függönyök, nagyon tuti), színeztek, megnézte a tanító néni, hogy ki ismeri fel a betűket (megkapták a nevüket leírva), faleveleket ragasztottak fel a faliújságra, és ha valaki nem úgy viselkedik, ahogy kell, akkor lehullik a falevele.


Ja és a szerelme, Bence mellett ül! De majd cserélgetik őket, hogy máshogy merevedjen el a nyakuk!

Mikor mentem Liliért kifelé jött az egyik elsős kislány és elkámpicsorodva kérdezte apukáját: holnaptól tanulunk?


Hát bizony!
Mondtam is Lilinek, hogy akkor játszhatsz, ha megírtad a leckét.
- ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉn????? - kérdezte és így nézett: :shock: :shock: :shock:
:lol: :lol: :lol:

Sztem Lili azt hiszi, a suli, az egy nagy buli! :twisted: :D

Fú én annyira belevetettem magam ebbe a tanévkezdésbe, mintha legalább is én lennék elsős....
Füzetet vonalazok mert a leckét nem ám csak úgy írják be a füzetbe, hanem táblázatot kell szerkezteni, sőt van külön napközis üzenő (amikor úgy artam a dátumokat, hogy 09.12. szerda, 09.12 csüt., 09.12 péntek.... akkor rájöttem, hogy sztem én már fáradt vagyok )
Elvállaltam a szülői munkaközösséget, aminek következtében címlistát gyártok, jegyzőkönyvet írtam...(hiába nem bírok a véremmel :wink: - de igazából csak untam a szülőit, írnom kellett valamit, hogy kibírjam...) :twisted:

Megvolt az első balett is, amit nem láttam, csak hallottam, az alapján tetszett
:lol:

ayse
 
 


Lilivel benne leszünk a Jóban tosszban-ban. :D
A külső felvételeket itt csinálják NK-ban, szóval Csillagkút NK, és a Csillagvirág Klinika igazából a Tisza-kastély (nem szoktam ám nézni, csak az elején, amikor örültünk minden ismerős utcának :lol: )


Na és tegnap, amikor Lilivel a parkolóba mentün, nézzük, mi az a sokadalaom a kocsi körül. Hát épp ott forgattak egy jelenetet. A rendező aszondja:
- Ó, elmegy a játszóautó!
- Tényleg? :shock: - kérdem én, mert szívem szerint akkor nem vittem volna el, hadd legyen egy kis filmkarrierje! :lol:
- De nyugodtan el lehet menni. - mondja ő.
Így aztán sajnálkozva beültünk az autóba, miközben mellettünk próbálták a jelenetet, olyan 40 cm-re. Vagyis én azt hittem, hogy próbálják, mert a végén azt kérdezi az egyik?
- Kész?
- Igen, készrevettem, mondja a másik.
Szóval szerintem benne leszünk! :D:D::D

Fú nagyon bírnék ilyen filmszínész lenni! :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Autós párbeszéd Andrissal.
- Matojó! Enyém!
- Tiéd??? :shock:
- Lilitéjé, Anyujé, Andrisé!
(hárman voltunk épp)
Szóval, tudja, hogy nem szabad irígykedni, megg kell szépen osztozni! :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

Timi!
Kérdezted, hogy hol fog aludni a pici. (Én sem emlékszem, hogy beszéltünk volna róla.) Egyelőre a mi szobánkban, mert nekem is kényelmesebb így, és Ágostont sem ébreszti fel remélhetőleg, aztán majd idővel átkerül Ágostonhoz.
Ágostonra majd meglátjuk ki fog vigyázni. Ha éjszaka megyünk szülni anyósomék biztos fel tudnak jönni (tudod, itt laknak alattunk), a nappalok egy részét is meg tudjuk majd velük oldani valahogy, anyósom zeneiskolában tanít, így pl. hetente van egy szabadnapja is, általában a délelőttök is szabadabbak, pénteken pedig korábban fejezi be a tanítást. De laknak még többen is itt a családból. Biztos ők is szívesen lesznek Ágostonnal délutánonként. Apukám felesége is tud szerintem bármikor jönni amíg kórházban leszek. Szóval meg tudjuk majd valahogy oldani. A férjemnek valamikor okt. közepén van valamilyen határidős munka leadása a munkahelyén, úgyhogy szerintem napközben nem lehet majd rá számítani. Na ezt jól kiveséztem. Biztosan azért, mert idáig nem is gondolkozam ezen.
A feka robot tényleg vicces lehetett!
Ha addig nem jönnék jó utat Nektek hazafelé! És élvezzétek ki a maradék időt!

Ayse színésznő!
Örülök, hogy jól érezted magad az osztálytalálkozón! Én mindig tartani szoktam tőle, mert nálunk mindig mindenkinek egyesével el kell mesélnie, hogy mi történ vele az elmúlt x évben. Én viszont utálok szerepelni. Szóval én nem lennék színésznő! Gondolom veled együtt Lili is élvezte, hogy egy rövid időre filmszínész lett!
Olyan aranyos Andris ezzel a nagy markoló imádattal!

Mártiéknak remélem jobb idejük van, mint nekünk!

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Ayse, nem semmi ez a tejes sztori.(Velem is szoktak ilyen szep tortenetek elofordulni.)
Orulok viszont, h Lilinek ilyen jol sikerult a tanevkezdes.Tok jol osszefoglaltad(mint altalaban)azokat az erzeseket, amiket szerintem mi is at fogunk elni majd.Illetve mar a bolcsis elszakadas is valami hasonlot fog kivaltani belolunk.

Szinesznoseg :lol: :lol: :lol:

Mikor fogjak megtanulni, h a K betu az K es nem T?
Fanni nagyon ritkan tudja csak kiejteni a K-t.Vagy meg kicsik hozza?Az mondjuk teny, h nalunk a mozgasfejlodese tart sokkal elorebb mint a beszede.

Reka, gondoltam, h Veletek fog aludni a baba, tenyleg ez a legegyszerubb.Hajnalban kicaplatni a masik szobaba.............huh
Klassz, h ilyen sok segitseged lesz.Izgi mar nagyon igy a vege fele.

Mennem kell, ehes a Fincsike

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Nem tudom. Lili teljese jól mondott mindent az elejétől fogva. Kicsit sajnáltam is, hogy ez a cukiság kimaradt. Viszont logopédus nem kellett :)

Réka!
Fú azért az éjszakázásért nem irígyellek. (a pici babáért igen! :D) Andris nem is olyan régen alussza át az éjszakákat...én már alig bírtam átvánszorogni érte!

Lili ma sírvafakadt a leckeírástól, hogy ő nem akar leckét írni... :shock: :shock: :shock: Pedig előtte megbeszéltük, hogy mit csináljon, hogyan. Az első feladaát összecsapta -színezés volt. Ezért ott kellett koslatni körülötte, hogy rendesen és időben - na ez nem sikerült, de legalább nem éjfélig tartott :evil: - befejezze. Arról is el kelett beszélgetnünk, hogy ugyebár én se sírok a vasalok - pedig iszonyúan fáj a hátam, míg a leckeírás nem fáj :twisted: Valamint a munka önmagában örömforrás, meg az eredménye miatt is az. Persze mindezt egy hatéves szintjén.Én olyan fáradt lettem ettől, mint a nap összes többi feladatától együttvéve. A balettcuccát bennthagyta a suliban - szerencsére meglett. Olyan 8 ezer körül lett volna, ha valakinek mégis megtetszik :evil: Az üzenőfüzetébe mindenféle bepecsételt lufikat és virágokat kap. Ezzel az erővel az ufók is üzenhetnének, azt is kábé ennyire bírnám értelmezni :lol: Lili szerint ez azt jelenti, hogy jól viselkedett. Ez így is lehet, mert az ültetésnél egy még rosszabb kisfiút ültettek mellé :twisted:
Én meg jelenleg betűkártyákat vágok a betűsablonba és a vége felé jöttem rá, hogy mindegyiket meg kell szabászkodni mégegyszer, mert a kártya természetesen túl nagy a sablonhou...mi más is lehetne, magyar termék.... :twisted:

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?