Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi,
nagyon szorítok neked, hogy tényleg a hormonok változzanak. :lol: Én is nagy fejfájós vagyok, mert régen elcsesztek egy spinális érzéstelenítést, és a terhességek alatt sosem fájt a fejem. Ezért megérte :wink:

Zsuzsu,
sajnos tényleg nem emlékszem, mert akkor fontosnak tűnt, aztán már annyira jelentéktelen lett... De pontosan ezt éreztem amit te mondtál, ezt a zsibbadós érzéketlen érzést. Állítólag attól van, hogy a bőrben levő idegeket is elvágják, és amig azok visszanőnek addig tart. Hogy igaz-e, vagy nem, nem tudom, szüleim orvosok, ők mondták. :)

Réka csinált ilyen - én csak így hívtam - "nízegetős" dolgot. Felkelt hajnalban és jött a buli. Nálunk az jött be, hogy teljes sötétben etettem - valahogy csak beszuszakoltam a cicit a szájába, és nem szóltam hozzá egy árva szót sem. Csak gubbasztottam a sötétben és volt, hogy én jóval előtte bealudtam 8) Aztán elmúlt. Hogy mi segített nem tudom.

Bunny,
annyira jó dolog, hogy Máté már ilyen nagy, és ilyen egészséges! Nagymamámnak ikrei voltak, az egyikük meghalt méhen belül, és nem egész 7 hónapra született anyu húga. Szó szerint kidobták a kórházból, hogy inkább otthon haljon meg a baba, ne a kórházi statisztikát rontsa :shock: Szegény nagyikám mindig teljesen naprakész a koraszülés körüli dolgokból, nagyon mély nyomot hagyott benne, hogy egészséges lett és felnőtt anyu húga csak az ő gondoskodásának köszönhetően. :)
vizimano
 
 


Még egy kérdés. Mit tesztek pudingpoci ellen? Félre ne értsen senki nem fogyózni akarok, mert 6 kg-val kevesebb vagyok mint teherbeesés előtt - jó volt miből fogyni - csak az a kis "finom" rezgő hájacska zavar a pocakon. 8)
vizimano
 
 


Zsuzsu! Neked nem bikinivagasod van? Azt irod, koldok es vagas kozti has terulet... vagy valamit rosszul ertettem?

Koszi Vizimano, Kataa a csaszaros infokat. Sokat segitettetek!!!!

Udv mindenkinek, meg biztos jovok, de olvasni mindenkepp :)
Kami a tavasziaktol
kami
 
 

 
 

Sziasztok csajok!

Bocs, hogy eddig nem jöttem, de minden órám eltelik valamivel. Nem nagyon olvasgattam vissza, mert arra most nincs időm, de valaki kérdezte, hogy mit csináltak velem a kórházban olyan sokáig. Hát először próbáltak oxitocinnal háromszor is kinyitni, mert ugye teljesen zárva voltam. Ebből következik, hogy nem tudtak mvizet sem nézni. Aztán minden nap kétszer volt nst, meg reggelente vizeletvizsgálat, súlymérés, vérnyomás. 13án már kicsit kinyíltam a tablettától, és akkor este még tiszta volt a víz. Másnap reggel, amikor burkot repesztetek, akkor volt zöld, és akkor ugye azonnal megműtöttek, mert ez veszélyes.

Egyébként jól vagyunk mindketten, csak a Dani kissé hasfájós, meg elég sokat fennt is van napközben, közben meg szaladgálok, az üzletbe is. szóval eléggé le vagyok foglalva. Remélem mindenki jól van.

Gyorsan teszek fel egy friss tegnapi képet.

Puszi mindenkinek és jó éjszakát, ha még valaki fennt van. Kép

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


zsuzsi: Tündivel is ugyanez van napok óta. Elalszik kézben, hason, aztán mikor visszatesszük, 5 percen belül felébred. Tudom, én csinálom rosszul, de valahogy muszáj elkényeztetnem... Csak így nem tudok itthon csinálni semmit, ha a párom sincs itthon. Most még istenes, de ha lesz munkája, fogalmam sincs, hogy jutok el akár vécére is. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu
Igen szopi utan ha meg nem aludtel probakozz a lefejt tejjel vagyeste fele amikor eberebb,esetleg ket szopi kozott desszertnek :wink: Szupi hogymegindult Tundi hizasa!

Tunde
Hat igen gyerekfuggo meg nyugis anyuka fuggo :wink:

Niki
Egyetertek Vizimanoval :wink: :lol:

Vizimano
Tegyel majd fel kepet a fulbelosrol,kivancsi vagyok.
Pudingpoci ellen egyenlore semmit,nem nezek tukorbe 8) :lol:
Viccen kivul,nekem nincs nagy de azert olyan kis husi,majd szopi utan elgondolkodom a teman..

Zsuzsi
Talan felcserelte a napszakokat.Van ilyen.Viszont ejjel en ugy csinalom hogy nem beszelek hozza es ha nem kakik akkor pelust sem cserelek,csak szopi es vissza az agyaba.Ezt szokta meg,ezert alszik el es jol.

Szilvi
Sajnalom a fejfajast, gondolom eztenyelg mar valami jel lehet.
Az en baratnomnek szules ota egyaltalan nincs migrenje,remelem neked is igy lesz :wink:

Viki
Kisfiad tunderi :D Hu mennyi energiad van,hogy meg az uzletet is felugyeled.De meg nem dolgozol ugye?
Tudsz valamit Kolenarol???

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Na csajok megosztom veletek a hosszú alvás titkát:

Máté barátotokat ma levittem sétálni. 10:30-kor elaludt és most van 15:00 még mindig alszik. Fél kettőig lelkesen toltam a babakocsit, majd felhoztam a gyermekem, a babahordozóba beletettem, kinyitottam a fürdőszoba ablakot és azóta is alszik.... A cickóim már akkorák, hogy Kelemen Annácska megirigyelné....

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogya Corában baba-mama hetek vannak február 1-18ig

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem tudtam jönni, Anna nagyon hisztis volt, megint a hülye frontok... Ma meg teljesen jó baba, nem kell ringatni. Tegnap éjszakáztunk először vele.. Nem egy leányálom..

kismama: gratulálok a babához!!! Sok tejcsit!!

kata:

A sógornőm a Heim Pálban van, és ő azt mondta, ott naponta mennek babák besípolt légzésfigyelővel. A legtöbbnek kókuszmatrac van, és alá rakták. De gondolom tényleg ahány kórház, annyi tanács.:)

Tünde: a szüléstörténet már fent is van a honlapon!

Jövő héten megyek kontrollra. Meg fogom kérdezni a dokit, hogy van-e esélyünk természetes úton teherbe esni, vagy számítsak majd megint erre a tortúrára. Mert akkor fölöslegesnek tartom a védekezést, bár ugye sosem lehet tudni. De fogamzásgátlót nem vagyok hajlandó szedni, a gumi szóba sem jöhet, spirál szintén nem, szóval nem tudom mi maradt még...:)

Nálunk megy a szopi szépen, a baj az, hogy néha már sírva etetek, mert Anna olyan mohó s türelmetlen, hogy letépi a mellbimbómat. Nagyon fáj. Húzza, vonja....
Egyébként emelgeti a fejét, szépen tartja is, és forgatja, ha fekszik.
Kicsit aggódom, ert reggelente szörcsög, mintha tele lenne az orra, de teljesen tiszta. Amióta hazajöttünk a kórházból, ez azótas van, de akkor betudtam annak, hogy még van benne trutyi. Na de azóta ennek már távoznia kellett. ha jön a védőnő szólok neki. Napközben viszont teljesen tisztán veszi a levegőt.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!

A védőnőd válasza a szörcsögésre engem is érdeklne.
Simonnnál is volt ilyen, de én azt tapasztaltam, hogy igenis van bent trutyi (talán a száraz levegő miatt), csak beszáradt. Ha orrspray-ztem és utána leszívtam, akkor jött ki, de egyébként nem volt baja, és napközben én sem tapasztaltam.
Az orrszívást megkérdeztem a dokinőnktől, azt lehet. Az orrspray-t nem, de az meg csak tengervizes oldat.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti, Mágnes

én az arcán húzogatom a bőrt, na nem durván... Azt mondták, hogy az orrcsatorna vagy mi a szösz nem egyenes. Nekem így igen sok trutyi kijön... Igaz most náthás a Csöppség. Amúgy sterimart használunk mi is és homeopátiás orrsprayt

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok
Pudingpoci ellen és haskötöt használok nem tudom milyen hatással lesz majd de legalább nem reng :) Kicsit furcsa érzés hiszen eddig sem volt kis pocim de legalább nem rengett ednnyire.

Csajok nektek is hosszas ügyintézésbe kerültek a papírok ?
Gergő lakcímét nem tarjánra írták hanem az én állandó bp-ire de a tartozkódásim is rajta van a lakcímkártyán na azt nem írták rá igy két napomba tellett mig rendesen megcsinálták aztán még a születési anyakönyvi kivonatot is kétszer csinálták mert a vezetéknevéből kihagyta egy z betűt.Most meg a családi pótlék meg stb intézésekor a polgármesteri hivatalban visszakell mennem egy papírért ami igazolja hogy nem kapok segélyt 20-tól őrület a számítógép korában már 5 perc kell legyen egy ilyen elintézése
Szerintem :) Na mindegy még jó hogy anyós itt van és addig tud vigyázni Gergőre akit a lefejt tejcsivel tudja etetni.

Tegnap nekünk is húzós esténk volt valószinűleg baba nem bírja a narancslét .legalábbis mára már nem volt semmi baja.

Babó úgy eszik hogy ciciből nem tudja rendesen kiszívni a tejcsit ezért szoptatom kb fél órát majd utána a lefejt tejcsimet pótlólag kell neki adni.

Ezek után van hogy 4-5 órát is alszik.Igaz éjszaka ez nem sikerül még neki :)

Ha nem lenne itthon a párom tuti nem tudnék pihenni bár igy sem alszom egyfolytában két óránál többet :9

Remélem hamar megtanulja Gergő baba hogy éjszak aludni kell :)

Ma nagyon jó idő volt Gergő is sétált bárcsak itt a gangon oda vissza babakocsiban de nagyon élvezte :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Tinu:
Mivel én nem hagyom Fannit bőgni, mert nincsen szívem és tán el is kényeztettem már, szóval max 5 percet adok neki a bőgésre és veszem is fel, nyomban meg is nyugszik. Viszon tebből kifolyólag zéró időm van bármire is. És értsed ez alatt az evést, a wc-t bármit.
Jó esetben ha evés után beájul akkor tudok valami házimunkát csinálni és enni.

Vizimanó:
Igen, valami ilyesmit mondott nekem is a doki, hogy elvágják az idegeket és ezért van ez a zsibbadós/érzéketlen érzés.
Barátnőm 9 éve szült és neki még mindig van érzéketlen része.. :shock:
Azért én remélem, hogy majd helyreálla a rend ott is.

Kataa:
nem tudom, hogy Fanni cserélte e a nappalokat az éjjelekkel.
és azt sem , hogy meddig fogom ezt így bírni, hogy éjszakázom.
mert mikor nappal ő alszik én nem tudok aludni, mert azért valami házimunkát kell azért csinálni.
Szóval egyenlőre még hősiesen tűrök és bírom is . :D
Aztán ki tudja, lehet, hogy átordítja majd az éjjeleket ha mi meg beájulunk a fáradságtól.

Niki:
Te , aki már voltál a MÁV ban a babával. Meddig tart ez az egész procedúra? Mit csinálnak? Milyen vizsgálatokat?
Gondolom jó sokan vannak....

Kami:
Bikinivágásom van. Magán a vágáson van érzéketlen rész és a köldök- vágás közötti has területén egy darabon. Olyan tenyérnyi részen....

Viki:
Dani mintha boxolna! :D Cuki.

Plötyi has:
Nekem is van haskötőm, de néha elfelejtem felvenni. Viszont bicepszem az tuti lesz, mert már 5 kilósak vagyunk. :D

Egy nyelvnyújtás. :lol:
Kép

Kép

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok

Bunny
Tegnap mi is nagyot setaltunk,ez addig jo is amig ram nem tor a wc iranti vagy :lol: ,annyit iszok a szopi miatt,aztan meg rohanhatok :lol:

Magnes
Hat azert a vedekezest meg kell fontolni,mert lehet hogy most mar helyreallt minden hormonod.Vagy mi is volt a bibi?
A noverem spontan esett teherbe masodszorra,az ikrek meg inszemmel sikerultek,szoval semmi sem tuti :wink:
Szerintem is lehet szivni az orrat ha erzed hogy szorcsog,siman leheta szarazabb levegotol.

Zsuzsi
Kitartas,viszont neked lenne jobb ha tudnal nappal pihenni,persze tudom a haztartas miatt ez nem jo otlet,de kerj segitseget a csaladban ha tudsz ,vagy vegyel fel takaritonot egy idore.

Leont tovabbra sem zavarja sem a szel sem a frontok sem a telihold :lol:
Alex is jo baba volt de ot azert megviseltek ezek,ugyhogy nekem most ez a furcsa,persze nem panaszkodom,mert a bicepszem nekem is kiraly,mivel delutantol estig tobbet van kezben mint nem :wink:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Most írok először, tegnap lett bekötve a net.
Szóval: 22-én múlt 4 hónapos a babám (kisfiú). Gyönyörű 7,5 kg és 65 cm, úgy gagyog hogy lassan már beszél
A szexről annyit, hogy szinte jobb minnt szülés előtt (császár), a gond csak az hogy idő és energia hiányában ritka esemény.
gaalzsike
 
 


Sziasztok!
Hát orrszörcsögés.. Még nem is vettünk orrszívót. Annyira szerettem volna elkerülni, olyan kicsi még ilyen procedúrához. Egyébként van párásítónk, a levegő nem száraz, bár ugye nem megy egész nap.

kata: nekem nincs spontán peteérésem, plusz a hormonjaim meg vannak zakkanva. Én örülnék a legjobban, ha sikerülne spontán, de azért nem idén akarok újra terhes lenni..:) Úgy 2 év múlva bőven ráérek szerintem. Hú! Ikrek. Annak idején álmodoztam róla, de mostmár kétségbe esnék, ha ikreket várnék:)

A 6 hét után lehet tornázni? Jó lenne a pocakot feszessé tenni...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


hülye vonalzó! 5 hetesek vagyunk! Mi van ezzel??

zsike: szió! tudsz feltenni képet a babádról?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ti hogy adjátok be a K-vitamint? Nem fér bele egy ampulla egy kanálba, ugye? (Nem tudom, miért én kérdezek meg minden apróságot... :shock: ) AZt mondták, hogy oldjam fel egy kis tejecskébe. De mibe adjam be és mibe rakjam bele?

Kép
Kép
tinu
 
 


Hú, de utálom ezt a megveszekedett szelet :evil: Délelőtt ki kellett mennem boltba a testvérkocsival. Az meg jó ilyen szempontból, belekap a szél én meg csak lobogok utána. Kocsi+ 2 gyerek+ cucc kb. 40 kg, én meg 53..... Réka végig üvöltött... egy néni megkérdezte, hogy miért nem veszem ki. Eldurrant az agyam, meg is kérdeztem, hogy jó én kiveszem, de majd ő tolja hazáig a kocsit?! :shock:

Mágnes,
barátnőmnek 3. beültetésre sikerült az első lánya. A két gyermeke között 14 hónap van..... :shock: Tornázni lehet 6 hét után... Én is tornázom.

Zsike,
üdv, tegyél majd képet.

Szörcsögésre
nekem azt mondták, hogy nem kell csinálni vele semmit, max anyatejet tenni bele. Az orrszívózástól beduzzad a kis nyálkahártyájuk az orrukban és még jobban fognak szörcsögni. Godnolom minden szakember mást mond erre.

Zsuzsi,
Fanni nagyon aranyos.:)

Nika, Zsuzsi,
egy idő után a babókák jobban ellesznek ám már nélkülünk is, mert majd leköti őket mindenféle. Addig meg kitartás. Egy kézzel is sok mindent meg lehet csinálni, és a házimunka tényleg ráér. :wink:

Kata,
majd fotózom tündérkét. Nem viselte meg a dolog, igaz, ő már csak 1 oltást kapott.

Na lépek mert a nagyobb épp bontja a lakást :wink:
vizimano
 
 


Tinu,
Rékának van saját kis pohárkája - ilyen kis kávés - k vit. beleönt+tej beleönt, és kiskanállal szájba applikál, ill. kiürült infacolos adagolóval is lehet machinálni. :)
Alapelvem, aki kérdez, hülyének látszik, aki meg nem az is marad :wink: Én a kérdezés híve vagyok.
vizimano
 
 


Magnes
Aha ertem,de azt ugye sosem tudni hogy a szules ota a hormonjaid mennyire mukodnek rendesen,sot lehet hogy peteeres is van.Ezt a hormontukor megmondja ugyebar :) A dokid csak kitalal valami okosat.
Errol juteszembe,egy barinom szinten ikrekkel,de nekik lombik babak,Mar 5 evesek de azota nem vedekeznek,viszont nem is lesz babas..Bar nala tuti petevezetek elzarodas van azert. Azert babak utan az sem rossz ha tobbet nem kell vedekezini ugye :roll:
En teas kanallal adtam a K vitamint,abba belefer es meg a szajaba is a kanal.

Vizimano
Huu ez nem lehetett semmi menet,de cipelned azert nem kell a kocsit lepcson ugye?
Akkora szel van itt is hogy ma nem vittem ki csak abalkot nyitottam.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Tinu
Na a K vitamin neked akart menni csak elneztem 8)

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,


Hát már itthon vagyunk ezért a ritkább netezés, Ákos nehezen tanul így velünk, de most már nem érdekel.

Dani szerintem már jó baba, bár két nap alatt nem vonok le következtetéseket. Tegnap megkapta az oltást a 2 hósat, és csak akkor sírt egy picit mikor megszúrták. Utána már nem is, mikor felvettem:) Viszont jót aludt utána, meg érdekes de most is,kihagyott egy etetést már megint. Mindig etetés előtt alszik be.:)


Zsuzsu,
nekem sokáig tartott a vizsgálat, mert próbaszopiztattak is, mert bizonytalanul nyilatkoztam a szopizással kapcsolatban. Egyébként kb 4 kisbaba volt ott, és volt egy mezítelen vizgálat, hasi meg koponya uh. Szerintem 15 perc max.

Egyébként a helyzeted Fannival nagyon ismerős, én is áltéltem ponosan ugyanezt Danival.

szex:
Hát én még nem mentem a 6 hetes saját kontrollra vissza(időhiány), és nekem gátmetszésem is volt, és nekem minden alkalommal elvesztem a szüzességemet, ami nem volt túl kellemes, lehethogy a varrás miatt van? Nekem egy két öltés van belül is (nem tudom, talán a méhnyakat varrták???? Gőzöm sincs) Nem kell itt kibontakozni, priviben is lehet.:)

csernusn
 
 


Tinu!

A DEKA azaz D, E, K, A vitaminokat zsírban oldodó vitaminok, ezeket tejben érdemes beadni... Én úgy csináltam anno, hogy lefejtem egy kis tejcsit, összekevertem a K vitaminnal és fecskendővel adtam be. Ez kicsit keserű vitamin..... A D vitamint pedig vagy csepegtetem a szájába, vagy ugyanez a metódus, vagy cumisüvegbe lefejt tejjel. A C vitamin pedig teában adom be... A vasat és folsavat is teába teszem bele...

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Ma voltunk fejlődésneurológián. Napi 4x kell Mátét tornáztatni :-( Hypotonia... Holnap meg jön a Dévény tanítvány megnézni... Mi is lenne, ha minden flottul menne....

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Niki,
írtam privit.

Bunny,
ha akarod, összehozlak ismerősömmel aki szintén dévényezett - igaz hipoxia miatt, de az ő fia mindenben utolért minden topictársát. Csodákra képes ez a módszer, hypotonia kisebb baj, mintha kötött görcsös lenne :wink:
vizimano
 
 


Bunny!

Tudom, ez most rosszul érintett, de szerintem nagyon jó, hogy már most kiderült. És biztos vagyok benne, hogy tornával segíteni tudnak, több kisgyereket is ismerek, akiknél hypotóniát állapítottak meg (ikrek, ill. korababa), és ma (kezelések eredményeképp) teljesen egészségesek.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Niki
Gondolom furcsa otthon ujra,de most hogy ritkabban eszik talan jutsz levegohoz is :wink:
Hat szex temaban en nem tudok neked okosat mondani,mert ugye csaszi reven nekem ott nincs varras :lol:


Bunny
Pont akartam kerdezni mi volt a neurologian.
Tudom hogy rosszul erint,de en azt mondanam vidd el egy masik dokihoz, tudod nekunk B.Maria mondott kigyot-bekat. :shock: Alzra.Aztan a Svabhegyi Korhazban kiderult hogy csak hasaltatni kell a babat hogy erosodjon a nyaka.
A Devenyes jo otlet,persze tornaztatni mindig jo atol csak fejlodik.
Drukkolok nagyon!!!

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Bunny:
Megkérdezhetem mi az a hypotonia?

Niki:
sex terén én is kíváncs leszek, mi jövő héten állunk neki ismét..:) Engem is varrtak belül sokat, a hüvelyfalam csúnyán repedt. Ezért is aggódik kicsit, bár a szülésznőm azt mondta, hogy a varrásnak semmilyen következménye nem lesz a későbbiekben.. Na majd meglátjuk..

Anna 300 grammot hízott egy hét alatt.:)

Teszek fel majd egy-két képet, de most úgy hallom ébredezik.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170411130.35.jpg[/img]
[/img] Kép Apával
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1170411184.42.jpg[/img] Kép Csodálkozom:) [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A K vitamin simán belefér egy kiskanálba (én Aventes kanalat használok erre a célra), aztán be a gyerkőc szájába. Szerintem felesleges anyatejjel kevergetni, csak plusz macera. A D vitamint is úgy cseppentem csak Márk szájába, azt sem kevergetem össze semmivel.

Altatás: nálunk is most kezdődött a leszoktatás arról, hogy csak kézben legyen hajlandó elaludni. Egyelőre nagyon nehéz, majd megszakad a szívem hogy sír a kiságyban, de csak így lehet elérni szerintem azt, hogy később ne csak kézben aludjon el. Márpedig egy 7 kilós gyereket mindig kézben elringatni már nem egyszerű dolog...
Egyelőre pár perceket hagyom sírni, aztán felveszem, kicsit megnyugszik, majd újra be az ágyba. Ma már kétszer sikerült így elaltatni, hogy végülis félálomban kerül az ágyba. Persze ez még csak az első lépés, de remélem idővel eljutunk odáig, hogy könnyen elalszik magától.
Nálunk igazán az esti altatással van gond. Megfürdünk 7 körül, aztán kajálás, de tegnap is vagy fél 11 volt mire végleg elaludt. Valószínüleg itt is jönni fog, hogy hagyom valamennyit sírni, mert azért az sem állapot hogy 3 órát rázom a fenekét mire elalszik. Pedig nem éhes, nem fáj a pocakja, egyszerűen csak aludni nem akar... :-(

Tegnap esti mérésnél mi is elértük a kerek 5 kilót :-) Egy pont 4 hetes babától azért ez szerintem szép teljesítmény, én legalábbis büszke vagyok rá :-)

Cic, Gergőnek utólag is boldog szülinapot!!!

Bunny, őszintén szólva szerintem ritka az a korababa (ha egyáltalán van), akinek ne kelljen tornára járnia. Nővéremnek is korababái vannak, hozzájuk is jár gyógytornász és dévényes is. Nem egyszerű, de kárpótol majd az, hogy látod milyen sokat számít neki a torna!!! Kitartás!

Andy, gratulálok a babához!

Mágnes, amíg átvettem a táblakészítési feladatokat, kérés volt hogy a babák születési sorrendjükben legyenek fent. Én akkor meg is csináltam úgy a táblát, és azt is küldtem át nektek. Esetleg lehetne a honlapon is úgy?
Meg Zsuzsu kérte hogy a kiírás időpontját módosítsuk dec. 21-re, mert igazán az volt az elsődleges időpont. Én azt is módosítottam, de ahogy látom a weblapon maradt a dec. 6.

Dorka

Kép
szdorka
 
 


Mágnes!

Meg én kértem, és Dorka által készített táblában benne is volt, hogy a kórházhoz kerüljön be a Máv, ahol végül szültem.
Köszi! :)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Nem olvastam vissza, csak nagyon gyorsan bejelentkezem, van még negyed órám a következő körig....
sorry, kicsit rendszertelen leszek...
Jól vagyunk, csak a kisasszony nem akar szopizni, meg még az étvágya sem az igazi, így egyelőre két óránként etetni kell. Egyelőre alig eszi meg a napi 200 g-mot, védőnéni és dokinéni szerint a cél a kb 450 g, úgyhogy ezen dolgozunk....
Azt nem tudni, hogy miért nem akar szopni, talán még nincsen ereje....
de már haladunk, az elején kapásból kiköpte, vagy egy cumi utánb bealudt rajta, ahhoz képest már minden kaja előtt 10-15 percet ott van (na jó, azért még szokott lenni sírás előtte, de alakulunk), és néha már 10-eket szopizik is, ma volt egy 20 is, ez a rekord.
Látta őt az Istvánban a szoptatási ambulancia is, Sarlai Katalin, ő sem nagyon tudott mást mondani, bimbóvédővel próbálkozunk... és várunk, bízunk, hogy megtanulja.
Tejci van, így a próbálkozás után fecskendőből kapja mindig a pótlást. A poharazás nem megy, a cumit próbáljuk a végletekig elkerülni,de a fecsitől meg csuklik, úgyhogy lehet, hogy előbb-utóbb rákényszerülünk.... :? így a napjaink 2 órás ciklusokból állnak, szopipróba, fecsizés, fejés, ami elég kimerítő, de bízom benne, hogy lesz ez jobb is, és megtanul szopikázni a kis aranyos :)
Különben egy tündér, és nagyon aranyos, majd teszek fel képeket is. :lol: :lol: :lol: csak azt nem tudjuki, kire hasonlít.... :shock: :wink:

A szülésről röviden: csütin a vizsgálat után indították, mert CTG még jó volt, de lepény már 4-es, Flowmetria jó volt, de víz zavaros, így rögtön burkot repesztettek. de fájások nem nagyon indultak (én azért éreztem..... :? ), pedig két adag oxitocint is belém nyomtak, így 9 óra vajúdés után döntöttek császár mellett. Spinális érzéstelenítés volt.
Bővebben majd később, bár nagyon hosszú nem lesz :)

ha tudok még jövök, de egyelőre szabad perceimben pihenek :lol:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie: de jó, hogy jelentkeztél! Gratulálok a kisbabához, azt hiszem, még nem írtam, mert én is nehezen jutok géphez Tünci miatt... Szerintem meg fog tanulni szopizni Réka is, Tündi is szép lassan jött bele, most már nem hagyja abba 10-15 perc után. Minden tiszteletem a fejés és fecskendőzés miatt, én még mindig nem tudtam belevágni a fejésbe. Egyszerűen nem jut rá időm. Meg aztán nem valami hatékony ez a mellszívó. Nincs energiám vele pepecselni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Winnie én is hasonló cipőben járok Gergő nem akar sokat kiszívni a ciciből szóval mi is saját lefejt tejet utólag adjuk neki de adokinéni nem mondta hogy ez rossz vagy valami. Remélem a tejem is bírja kislegény igényeit mert néha 70-80 ml is beszopizik üvegből cici után. Igaz 4 kg-s babától nem meglepő csak remélem a cicim is bírni fogja.Nekem a medela kézi fejőgép jött be a kórházban is ez volt pedálos és szépen kiszívja nekem a tejcsit

nika70
Salgótarján
 
 


friss kép:) Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok, mi még mindig itthon!
A mai délelőtt után kicsit el vagyok keseredve. 7-e mentünk nst-re, Ákos olyan jót aludt közben, hogy a 20 perces vizsgálatot el kellett húzni 45 percre, mert nem óhajtott az uraság megmoccanni. Két édes szülésznő is "ébresztgette", de Ő olyan jót aludt közben. Pár értékelhető rugása volt csak, de az rendben volt. Na aztán jött a doki meg a vizsgálat....hát bakker, ha ilyen lesz a szülés, én nem fogom hang nélkül végigcsinálni az tuti. "Úgy"megvizsgált, hogy még a könnyem is kicsordult, de mondta hogy sajnos máshogy nem tudja megnézni, hogy állnak a dolgok. Nagyon normális volt, de majd lefordultam a székről. Hát viszont a helyzet változatlan, alig vagyok picit megnyílva, a méhnyak sem rövidült még meg eléggé, szóval szerinte jópár napot ráhúzunk! Azt mondta nem mostanában lesz baba, úgyhogy hétvégére még nyugis programot tervezhetek, de azért pihenjek sokat. Hétfőtől meg minden nap vizsgálat, uh-nst-uh-nst.....hát pedig én már annyira bíztam benne, hogy azt fogja mondani, hogy kedves kispapa, ugorjon haza a felesége cuccáért...! Szóval Ákos ennyire jól érzi magát még a pocakban. Hát nem hittem volna, hogy nem ám hogy februárig kihúzzuk, de még rá is húzunk! Azért hétfőn beszélek vele uh után, hogy ha úgy látja, inkább indítsa meg, de nem akarok tényleg túlhordott, szétázott 5 kilós óriásbébit! Főleg úgy, hogy a 36. hét óta III. fokban érett a méhlepény, és ilyen nagy a baba!
Az a baj, hogy eddig ugye minden pillanatban vártuk, és az izgalom totál feledtette a parázást, most viszont azért már ott van a kis félsz bennem, hogy mi meg hogyan lesz!
Hát ez van.

Winnie, örülök hogy jól vagytok, Réka majd biztos belejön a szopiba, kitartás! tartok tőle, hogy én is hasonló cipőben fogok járni, mint te, hogy sokáig semmi, aztán hirtelen hajrá, mert zavaros a víz...ezt különben uh-n meg tudják nézni? Vagy csak alsó vizsgálattal??????????

Bunny: fel a fejjel, szerintem is jó kezekben lesztek dévényis gyógytornásszal. Ha vidéken élnétek, biztos jobban aggódhatnál...!!!

Nika: örülök, hogy nem vetted zokon amit írtam, csak tényleg átfutott az agyamon,hogy a két dolognak van-e köze egymáshoz, mert ha neked is ez lett volna a benyomásod, akkor az nagyon szomorú lett volna. De így minden ok!
Vendég
 


Én is kép. :D
Kép

Kép
Kép
tinu
 
 


jaj de édesek a babák :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!!!!!!!

szóval:18.-án NST meg doki után mentem védőnőhöz és egy keresztes lett a fehérje a pisimben.asztmondta a biztonság kedvéért másnap vigyek a laborba is.én oda nem mentem csak párom meg apum és mikor haza jöttek holt sápadtan csak annyit tudtak kinyögni hogy már nem eszek hanem indulunk mert már 3 keresztes.bementünk a korházba felvettek megvizsgáltak helyzet változatlan semmi jele annak hogy szülnöm kéne.de befektettek.ennek mármint a korháznak hála este már 5 perces fájásaim voltak.de olyan gyengék hogy még aludtam 2 órát.hajnal fél 3-kor asztán már nemtudtam visszaaludni mert a szobatársam már nagyon oda volt meg azért már énis egy kicsit.reggel 8-kor vizsgált meg a dokim és asztmondta vigyenek előkészíteni.megkaptam a beöntést és 9-kor bekötötték az oxitocint.közben párom is befutott nagyon királyul nézett ki abban a zöld hacukában.11-ig még viccelődtem mindenkivel asztán a doki burkot repesztett és azután már azért nemvolt olyan jó kedvem.de szépen haladtunk előre.asztán 1-elött valamivel a doki aszt mondta nemjön a pici feje probáljak meg rányomni párat fájás közben.hát én nyomtam de semmi.1-kor mondta milenne ha császi lenne.persze rögtön igent mondtam és 13:25-kor már megis volt a drágám.még 4 óra a szülőszobán ahol végig velem volt a pici meg anyu mert párom hazajött enni meg áttöltözni.ugyvolt szerdán jöhetünk de marha pocsék lett a vérképem ugyhogy kedden kaptam 3 egység vért meg egy csomó antibiotikumot de nemnagyon lett jobb igy hétvégére is maradtunk mire rájöttek hogy milyen baci van bennem amitől lázas vagyok és eszt lehet gyógyszeresen kezelni.eddigre már a 4. vénám mondta fel a szolgálatot.de a lényeg hogy hétfőn hazajöhettünk.igaz reggel picit megugrott a hőm de csak az ideg miatt.akkora nyugtatót kaptam hogy attól még egy ló is kifeküdt volna énmeg simán sétálgattam.megis lepődött a doki mikor benézett.de nagyon aranyos volt.nemvolt itt hétvégén de reggel meg este felhivott hogy minden oké-e.meg még hétfő este is mikor már ithon voltam.


kérdés:császi után is megkell várni mind a 6 hetet a szex el????mert én már nagyon oda vagyok.és még 4 hét.jesszus.
aki császval szült kinek csinálta ugy a dokija hogy nemtett be csövet meg felszivódo varattal vart??én nagyon hálás vagyok érte a dokimnak.
na mek mert manó ébredezik.
kismama18
 
 


ja képet nemtok feltenni de próbálkozom..
kismama18
 
 


töltök fel egy képet, most készült:)

Apa tanul Danival:) Kép

csernusn
 
 


Kismama, én is 19-én szültem Győrben. :) Te melyik kórteremben feküdtél? Lehet, hogy találkoztunk.

Szilvi, fel a fejjel, Ákos úgysem marad bent. Szeded a Caulophyllumot?
A súlya meg most pár nap alatt már nem nagyon változik, ne aggódj!

Nagyon aranyosak a babák, én is megmutatom Ákost, ezek mai képek:
KépKép

Winnie, minden elismerésem a fejés miatt, megy a drukk, hogy Réka belejöjjön a szopiba.
Sajnos a fejés nekem sem nagyon megy, próbálom az Avent kézit, és a Pesztonkát, de egyik sem akarja kiszívni a bent maradt tejet. :(
Vmelyik nap az Aventtel sikerült fejnem, de akkor éppen csak a "tetejét" szívta ki Ákos a 2. cicinek.

Vigantol: nem tudom, ki írta, hogy a cumisüvegbe cseppenti. Nekem azt mondták, ez nem jó módszer, mert ugye olajos, nem oldódik fel a tejben, hanem rátapad a cumisüveg falára. Én a szájába cseppentem Ákosnak.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Gyors kérdés, csuklás ellen mit tudtok? (citromlén kívül, az most nem jön be). Szegénykém szinte minden kaja után csuklik, gondolom, a fecsiből egy csomó levegőt nyel...
sajna nagyon érik a cumisüveg, remélem, azért nem rontja el teljesen, és még meg fog tanulni szopikázni, jó lenne. Az elmúlt 3 próbálkozás katasztrófa volt, sírásba fajult, és szinte semmit sem maradt cicin :(
ha meg kap kaját fecsiből, a második közben bealszik, pedig még éhes, aztán fél óra múlva kéri a következőt....
tudtok valamit mondani?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie nekem a cumisüveg után is csuklik :(

Deszilvi perpill nem tudom miről is beszélsz de nem vagyok amúgy sértődös sem :):):):):) Nem olvastam vissza bocsika

Kismama nekem sem volt csövem de a doki nekem azt mondta hogy minimum 4 hétig igy is várnom kell a szexel.szerintem inkább a varratok miatt is meg hát a vérzés miatt is .

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Gyorsan benézek ide is, hogy ne higgyetek eltűntnek. :D Még kicsit kusza a napirendem (vagyis a baba már szépen beáll, csak nekem kéne megtanulnom okosan beosztani a szabadidőmet.)

A történetem: (kicsit bő lére sikerült, de még voltak cifraságok a kórházi tartózkodásban, amiket nem írtam bele.)

Ott kezdődik, hogy a betöltött 40. hetünk 22-én, hétfőn lejárt. Voltunk nst-n, magzatvízvizsgálaton, minden ok, szülésnek semmi jele, méhszáj majdnem 2 ujjnyi. Szerdán újabb nst, magzatvízvizsgálattal, még mindig minden ok, méhszáj már 2 ujjnyi, doki bácsi közölte, hogy csodálkozna, ha reggelig se történne semmi. Hát, nem kellett csodálkoznia, hiszen a vizsgálat után szinte azonnal jöttek a fájások, persze még nagyon tompák, amolyan enyhe mensis görcs szerű feszítés inkább. Bementünk még a belvárosba, az Aranyhajóban akartam venni alacsonyabb higítású Caulophyllumot, mert nekem csak 15-ös volt. Na, ez a túra a parkolóháztól odáig, meg vissza már elég nyűgös volt, de még bírtam, beléptünk a Plázába is. Hazafelé a kocsiban már mondtam apának, hogy ma éjjelre már ne menjen el dolgozni. Ő meg csak tiltakozott, hogy nyugi, majd ha tényleg kell, akkor jön. Jó, ebben maradtunk.
Délután fél öttől kezdtem el mérni a fájásokat, már 3-4-5 percesek voltak. Este 7 körül felhívtam a szülésznőt, mondta, hogy menjünk be. 8-ra beértünk, előkészítés, nst, fájásgörbe... Fájások rendszeresek, de nem "jók". Mit mondjak? Nekem se voltak jók, az tuti. Timi aztán megkérdezte, nem baj-e, hogy mégsem az apás szülőszobába megyünk, ahogy azt megbeszéltük, mert van itt egy anyuka, akinek a 32 hetes magzata elhalt és őt akarják inkább ott "megszüleszteni", hogy ne a tömegszobában kelljen hallgatnia szerencsétlennek, ahogy a babák egymás után felsírnak. Mondanom se kell, ez betette a kaput. Nem a tömegvajúdó miatt, az nem érdeket, hanem lelkileg. A szívem megszakadt szerencsétlen nőért... A tömegvajúdóban ketten voltunk, mikor én mentem, valaki már derekasan küzdött. Az ügyeletes doki (Strummel, vagy ki? fiatal doki) megvizsgált, közölte, szülünk, aztán előkerült az én dokim is, jött a magánrendeléséről, ott volt végig. Mondta, hogy ezek a fájások nem lesznek még jók, de mindjárt ráerősítünk, mese nincs, szülünk. Very Happy Infúziót bekötötte Timi, burokrepesztés, a magzatvíz elég lett volna egy kisebb kert öntözésére... Very Happy Na, lett hadd-el-hadd, rögtön 2 és 1 perces fájások, de olyanok, hogy már nem volt kedvem viccelődni, pedig addig egész jól elvoltunk a szülőszobán hármasban Timivel, meg apával. (Apa végül bent ragadt. Először tiltakozott, már az előkészítéskor közölte, ő a folyosón vár. Aztán csak beoldalgott, hogy megnézze mi van velem, végül mindent végignézett.)
A repesztés utáni első óra alatt a méhszáj nem akart tágulni, viszont a fájások már nagyon is "jók" voltak, úgyhogy Timi mondta, hogy adnak fájdalomcsillapítót, mert ennek van egy olyan tulajdonsága, hogy segíti a méhszáj tágulását. Szedtem a caulophyllumot is, apa adagolta. Smile No, a csillapítónak a csillapító hatásából semmit nem vettem észre, viszont 2 óra alatt teljesen eltűnt a méhszáj, jöttek a tolófájások, amikre nem is mondanám annyira, hogy fájások voltak, inkább iszonyatos nyomási ingert éreztem, szinte az agyam is megindult lefelé. Éreztem, ahogy őrült erővel hullámzik a hasam és képtelen vagyok visszatartani. Lehetett nyomni. Nyomtam is, mint a kisangyal, viszont gyorsan kiderült, hogy a hüvelyem annyira szűk és a csontos részeken nem tud átjönni a baba, hogy valamit muszáj kitalálni. Hirtelen arra lettem figyelmes, hogy vagy nyolcan sürgölődnek körülöttem, és doki bácsi roppant izgatott. Hogy őszinte legyek, meg se fordult a fejemben, hogy "baj" van. Valahogy át voltam szellemülve. A második nyomásra se történt semmi, így doki bácsi úgy döntött, vákuum lesz a dolog vége, mert mint kiderült utólag, a szomszéd hölgy beelőzött császárral, a műtő foglalt volt, pedig nekünk is nagyon kellett volna, mert Lilit már muszáj volt kiszedni. Romlott a szívhangja. Már 80-nál jártunk. Jött a vákuum és a harmadik nyomásra 0 óra 51-kor ki is bújt a kis manó. Nyöszörgött kicsit, megkaptam, majd apával elmentek tisztálkodni. Meglepett, hogy mennyire nem lett tojás fejű szegény kicsim. Inkább csak a vákuumos kagyló körvonala látszott a buksiján. Ez után jött nekem a java. Confused Röpke 50 perc stoppolás. A hüvely egész bal oldala ugyanis szétrepedt. Mintha bombát robbantottak volna alattam. Kisebbfajta kézimunka szakkör alakult körülöttem. Aki élt és mozgott a szülészeten, nálam teljesített szolgálatot és "csodámra jártak". Persze akkor ott ez engem abszolút hidegen hagyott. Kaptam kb. 2, vagy 3 érzéstelenítőt és a hüvelyem bal oldalát végigvarrta doki bácsi, de ezt senkinek nem kívánom. Még így se ordítoztam mondjuk, pedig végig ettől féltem, hogy méltatlanul fogok viselkedni. Hát, még a halál vize is vert, mire végeztünk, de szegény dokiról is folyt a víz, szó szerint. Nagyon sok vért veszítettem és sietnie kellett, hogy összevarrjon, mielőtt nagyobb baj lenne. A szemüvege lencséjéből néztem végig az egészet... Shocked Néha hangosabban felnyögtem és akkor szegény apa rémülten szaladt be, hogy mi van és szorongatta a kezemet, meg törölgette a homlokomat. Aztán visszafutott Lilihez, hogy őt is "őrizze". Smile
Végre végeztünk és megkaptam a babámat. Földöntúli érzés volt, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy rögtön tudtam mit kezdeni vele. Nem tudtam. Olyan kis idegennek éreztem, nem bírtam elhinni, hogy az enyém és 9 hónapig bennem lubickolt, valahogy olyan furcsa érzés volt, de másfelől meg nagyon boldog voltam. Doki bácsi kifújta magát, aztán jött, megsimogatta az arcomat és megköszönte, hogy ilyen fantasztikusan tűrtem, majd elbúcsúzott, hogy akkor ő mostmár hazamegy. Eltelt a 2 óra a szülőszobán, jött az ügyeletes fiatal doki és megnézte, tartanak-e a varratok, rendben vagyok-e, mehetünk az osztályra. Szegény borzasztó állapotban volt, majdcsaknem sírt. Kiderült, hogy kb. negyed órája szülte meg nála a halott babát az anyuka, akit említettem. Hát, "szép" éjszakánk volt.
Végre átkerültünk az osztályra és akkor kezdődött a kálváriánk. Alvás kb. 36 óráig semmi, már azt hittem, leesik a fejem, a vérveszteségtől hajnalban, mikor "kizavartak" wc-re, ájuldoztam és majdnem öszeestem. Mondanom se kell, hogy este semmiféle kaját nem találtak már, csak teát kaptam, reggelig azzal húztam ki, meg a szobatársam fél csomag kekszével. Csoda, ha az ember lánya összecsuklik? A szobatársam kisfia ráadásul besárgult, inkubátorozták és iszonyú hasfájós is volt, éjjel-nappal bömbölt, és az anyukája is elég fárasztó jelenség volt. Egész éjjel, egész nap be nem állt a szája. Már azt hittem, megzavarodok. Még szerencse, hogy Lili nagyon jó baba volt már akkor is és legalább ő nem tépte az idegeimet.
Másnap délután kaptam vért, ettől se lett sokkal jobb a helyzet, úgyhogy vérképzőt írtak elő. Este végre tudtam már pihenni, mert időközben hazament a másik csaj, a babája jobban lett. Na, ez megváltás volt nekem. Akkor éjszaka tudtam először pihengetni és az apa által behozott éjjeli fénynél nézegettem Lilit, ahogy békésen szuszog a kis rácsos kocsiban az ágyam mellett. Hirtelen elkezdtem sírni. Nagyon... Azt hiszem akkor könnyebbültem meg végre és akkor törtek rám az anyai érzések. Elkezdtem egyszeriben mindennél és mindenkinél jobban imádni ezt az édes kis szuszogó gombócot. Csak nyeltem és nyeltem a könnyeimet, míg álomba nem merültem végre. Onnantól kezdve lettem anyatigris. Very Happy
A vasárnapi hazajövetel megváltás volt számomra, mert már nem bírtam az örökös jövés-menést, meg a 31 fokot a szobában. 2-re jött értünk apa, bepakoltuk Lilit a hordozóba, kocsiba szálltunk (én mondjuk alig másztam, megülni abszolút nem tudtam). Hazafelé aztán mi ketten csak sírtunk és sírtunk a boldogságtól, míg a kisember békésen aludt a hátsó ülésen. Végre boldog család lettünk.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Deszilvi visszaolvastam:) Tényleg semmi gond :):):):):):):):):):))

nika70
Salgótarján
 
 


Andika,

elnézést a többiektől, de ez az első szülitörténet, amely meg rikatott de rendesen, felidézte bennem azt amikor én éltem át, hogy Danika a miénk, és most már mindig velünk lesz.:)

csernusn
 
 


Andy: úgy örülök, hogy végül minden rendben lett. Én is imádtam hazajönni végre a kórházból és még most is előfordul, hogy csak nézem a gyerekem, hogy milyen csodás kis lény és csak bőgnék és bőgnék. Biztos a hormonok... :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Lenne egy javaslatom. Ha majd Szilvinek is meglesz a babója, akkor lehetne a honlapon egy olyan oldal, ahol a babákról lenne fotó. Olyan jó lenne egy oldalon látni az összes kis gyerkőcöt! Mit szóltok?

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?