Új privát üzeneted érkezett!

Jucc!
Igyekszem én, igyekszem, de nem könnyű!
De tényleg próbálok nem előre frászt kapni és mostanában már próbálom érvényesülni hagyni Natit.
De ő tényleg nem ilyen kis akrobata, ami viszont azért aggaszt picit, mert a gyógytornász az első kezelések egyikén azt mondta, lehet, hogy a kezelések nélkül is teljesen normálisan fejlődne, csak esetleg kicsit ügyetlenebb lenne.
Bevallom, félek kicsit, nem-e erről van szó! De a gyógytornász végül is teljesen egészségesnek nyilvánította és bízom abban, hogy csak egyszerűen nyugodtabb gyerek.
Olyan rossz ez! Azt hittem, ha befejeződnek a kezelések, megnyugszom majd. Sosem lesz vége? Mindig aggódni fogok, amíg fel nem nől? :( meg persze biztos utána is.

Andrea!
Remélem Eszti nem lesz beteg!

Nati azóta is alszik. :shock:
Már kitakarítottam és hajat is mostam. :D

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Duda!
Sose :D
Szerintem a lányos anyukák jobban aggódnak, az első gyerekes anyukák jobban aggódnak. Az első lánygyerekes anyukák meg igen-igen aggódnak...:D:D:D
Lilinek tériszonya van, a "nagy" csúszdáról idén nyáron mert először egyedül csúszni, azaz több, mint ötéves korában. Pedig nem sziszegek, csak próbálok mögé állni észrevétlen. De hát van ilyen is, bátortalanabb, ügyetlenebb (?). Táncolni viszont kiválóan tud. :D

ayse
 
 


És még a sosem lesz vége-téma...
Az eskövői előkészületek eléggé kimerítettek (majd 15 éve :oops: ). Gondoltam, nem baj, ha ez meg az meglesz, majd megnyugszom, relaxálok. Aztán rájöttem, hogy á, majd ha berendezzük a lakást, aztán jött az egyetem, meg a munka meg az építkezés meg a gyerek....szóval ma már 20 másodperc is elég néha, hogy kicsit relaxáltabban érezzem magam! :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 

 
 

Jucc
Ide ültem a gép elé, hátha tudsz segíteni, hogy hol tudom ezt a bogyót beszerezni. De már látom. A Lajos utcai nekünk tökéletes lenne, mert Apa a Törökvészen dolgozik. Telefon számod nincs véletlenül, vagy a patika neve?

Kép
Kép
maresz
 
 


Andi
Alapjában véve én is paramama vagyok, de itt írta már egyszer valaki (nem emlékszem ki :oops: ), hogy bízni kell a gyerekben és hagyni kibontakozni, ezzel tanul. És tényleg, mióta nem szólok rá állandóan, sokkal ügyesebb. Kb. 2 hónapja már egyedül csúszdázik itthon. Először frászt kaptam mikor megláttam, de láttam milyen ügyes és azóta hagyom. Persze ott vagyok mellette, de nem szólok, nem fogom.

And
Nálatok hogy viszonyul Eszti a lépcsőhöz? Ő is állandóan le-föl mászkálna? A katicás sátor látom minden gyereknél nagyon bejött. A lakásotok tényleg nagyon szép.

Kép
Kép
maresz
 
 


Sziasztok!
Akartam úgy dél körül jönni, de nem engedett be a babanet :evil: :evil:
Jaj, nagyon bírom a képeket!!!Milyen sok van!!!!!! :D :DA házigazdával kezdem
:D
And
szentül meg voltam győződve, hogy pici, rövid hajad van, és látom, fel van tűzve!Nagyon-nagyon tetszik!!!!!Esztidnek meg klassz a rucija!Mi van a zseben, rénszarvas??? :) Az eü-höz nem fűzök semmit, majd ha ketten leszünk, akkor megváltjuk a világot!!! :D
Ahogy most halad ez a rendszer, az én szememmel nézve(és nemcsak az osztályoméval), semmi jó nem fog kisülni belőle.Még jó, hogy nem fűztem hozzá semmit!..... :)
Barbi
Óriási felfedezést tettem képzeld! :D
Szerintem Nolcsi tiszta apja, Leon meg tiszta Te! :D
Csikken
Téged olyan kevésszer látlak fotón!!Roli is helyes pasi!
Kuha
Mocis Gergőnk nagyot nőtt!Helyi adó :( Nálunk is van a faluba, de sehol a környéken, és valami kommunális adó címén kell befizetni, éves szinten 6 e.pénz, de gőzünk nincs, mit "csinálnak"belőle! :evil:
Rokica
elhiszem, hogy nyugodtabb vagy(én ugye paramama), és jó, hogy haladtok a gyógyulás útján szépen előre!
Amit And is írt, tényleg hivatalosan nem megy egyszerre az amb, és a bentfekvő, de egy kis kórházi taktikával(orvos, nővér részről megoldható lett volna)...... :? :(


Panni szeme:
határozottan javulást mutat! :D szinte a pirosság megszűnt, és a duzzanat is jóval apróbb!Hogy a kenőcstől, ill.a kamillateás mosogatástól, nem tudom!


Egyébként én tudjátok miben vagyok paramama????(szakmai ártalom, tuti)
A betegségekben...... :? :( Először mikor jöttek a fogacskái, és ment a hasa pl.rögtön salmonellára gondoltam, stb, stb.....!
Az annyira nem zavar, ha ugrál, mászik, rohangál.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Jaj, Majácskát a csini hódító csíkos rucijában elfelejtettem megdícsérni! :oops:
Juci
Ti nem voltatok?
Benianyu
Beni hogy van?Kaja, folyadék, fájd.csill.?

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok!

Talis képek mind szupik lettek, gyerekek nagyon édesek!!!

Mi jól vagyunk, de fényképezőnk még mindig nincsen sajnos, szervízbe kell eljuttatnunk végre.....addig sajnos nincs újabb fotó, amit fel tudnék tenni.

Pedig nagyon rég raktam már föl, vagy 2 hónapja.

Ház nagyon jól halad és az idő is rohan....... már mindjárt február, lassan költözünk :D

Olyan furcsa most már ez az állapot, már nem is szívesen vagyok itthon, rengeteget járok Lívivel Marosra megnézni építkezést, anyumat, Duna parton sétálunk.
Szerencse, hogy ilyen enyhe idő volt eddig!!! :)
De én nagyon nem akarom a telet már, most már ne is legyen!
Szóval bár a szívem szakad meg, ha belegondolok, hogy ez a gyönyörű kert lassan nem a miénk, pedig mennyit szépítgettük(meg a házat is, de azt nem sajnálom annyira)., de már legszívesebben költöznék, hogy túl legyünk rajta.

Mindenkinek nagyon sok puszit küldünk!

Mea
mea
 
 


Szia Mea!
Régen nem írtál már!Örülök, hogy jól haladtok a házzal!Tényleg nagyon-nagyon régen nem láttuk Livit!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Ayse :) Érdekes amit írsz, hogy a lányok miatt jobban aggódnak az anyukák. Nekem eszembe sem jutna. Persze, majd ha lesz lányom, ki tudja... Mindenesetre ha volt valami, ami miatt nem örültem annak, hogy elsőre fiam lesz, az az, hogy ők esendőbbek, betegesebbek, gyengébbek. Szóval nem látom indokoltnak, hogy a lányok miatt jobban "kell" aggódni :) Illetve szerintem is jobban kell majd úgy 10-12 év múlva :roll:
Én is paramama vagyok, de szerencsés fajta, mert csak a terhességeimet aggódom végig. Végülis az nem olyan rémes, hogy xszer9 hónap para, aztán semmi, vagy néha minimális :)

Maresz :) a honlapon minden rajtavan, amit belinkeltem, de mindjárt megnézem.

Totka :) Örülök, hogy Panni szeme látványosan javul!
And haja nekem is feltűnt, szerintem hosszabb lett.

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Maresz :) Lajos u. 35, Aranysárkány gyógyszertár, 335-21-44
J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc
Köszi szépen, közben megtaláltam. De basszus, ezt ki kell iratni. Ilyet se hallottam még, hogy homeos szert ne adjanak recept nélkül. Na mindegy, Apa hétfőn a dokinknál kezd. Még egyszer köszönöm szépen. :wink: :lol:

Kép
Kép
maresz
 
 


Nem mondod! Nekünk gond nélkül adták!!!

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!
Az igaz, hogy a férfiak rövidebb átlagéletkorra számíthatnak és még az egyszerű náthát is jobban megszenvedik (legalább is verbálisan :wink: ).
Arra gondoltam, hogy mégiscsak a férfiak a hősök, a vitézek, a katonák, a testi erő képviselői. Szóval feléjük még van is egyfajta elvárás, hogy testileg erősek és ügyesek legyenek. Ugyanakkor ott van a "gyenge nő" sztereotípia. Ezek persze közhelyek, meg sémák, mégis ezek között szocializálódtunk, úgyhogy nem tudjuk kivonni magunkat a hatásuk alól. És azért szerintem van némi alapjuk. Én legalábbis nem szívesen látnék megint traktoros nőket, mint az egyenlőség képviselőit. A Te és Duda példája is a fizikumra vonatkozott, én erről írtam. A közösségben való megfelelés, életben való beválás, egészségügyi állapot nem volt "eszmefuttatásom" témája.

ayse
 
 


Ayse :) Jó-jó, ezt értem, meg egyet is értek vele. De én úgy gondolom, hogy azzal, hogy magabiztos lesz a mozgása akár egy lánynak, akár egy fiúnak, azáltal egyéb területeken is magabiztosabb lehet. Nyilván, ha adott egy lányka, aki nem mer lecsúszni a magas csúszdáról, és táncolni sem tud, a labdát sem tudja elkapni, viszont nagyon vidám, jóhumorú, jókat lehet vele beszélgetni, vagy más területen klassz, akkor ugyanúgy sikeresen fogja venni az akadályokat, és jól be tud illeszkedni. És ezek a dolgok nagyobbrészt már nem csak a szülőn múlnak, adottság kérdése is. Én például nagyon gyáva kiscsaj voltam, soha nem voltam hajlandó csúszdázni / órákig ültem a csúszda tetején, de nem csúsztam le, hiába könyörögtek a szüleim. Valamikor felsős koromban próbáltam ki először :oops: /. Táncolni se tudtam/tudok, a zenei érzékem ellenére is úgy érzem, antitalentum vagyok. Iszonyat gátlásos gyerek voltam, csak kuksoltam egész nap egyedül az oviban, később a suliban is. Sokáig tartott, amíg kicsit megnyíltam. Valamikor felsőben derült ki, hogy a labdához van érzékem, amikor elkezdtem kézizni, meg röpizni, akkor lettem sokkal magabiztosabb. Lehet, hogy nem kéne, de én ezeket a dolgokat összekötöm. Tulajdonképpen nem csinálok nagy ügyet belőle, de figyelek rá, hogy kiderüljön időben, miben ügyesebbek a gyerekeim, és "arra megyünk rá", ha lesz kedvük hozzá. De ők sokkal ügyesebbek már most nálam :)

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Juj, tök jók a talis képek! Még nekem is olyan fura, hogy látom rajta magunkat :) :)

Totka, mi se szoktunk talikra járni, de majd változtatok ezen szokásomon, főleg ha nem tiltanak ki minket a talikról :) :) (Roli nem éppen a leghalkabb gyerekek közé tartozik)

Kuha, hát nem semmi hogy miket ki nem találnak már!
Tényleg mióta én elköltöztem nem is jelentettem be senkinek (OEP, ilyenek) kellett volna???

Benianyu. Beni jól van már?

Róki, jó hogy azért megnézik még de tényleg nem szabad a szükségesnél többet a kórházban maradni mert csak lebetegszik mégjobban.

Na megyek segíteni fürdetni.

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ayse, Jucc!
Húú, de messze szaladtatok! :shock: :D
Érdekes, hogy pont ma hozta a postás Nati zárójelentését az alapítványtól! :D
Ja, és a szomszéd kisfiú ikeás gyerekszékére is felállt!
Mégis csak vakmerő lányom van, éljen! :lol:
és nem is kaptam infarktust....
csak majdnem...

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Azzal maximálisan egyetértek, hogy hagyni kell kibontakozni a gyereket, és igenis a testi erő, ügyesség alapja a magabiztosságnak (már a görögök is ugye, ép testben ép lélek). Csak arról szóltam, hogy a parázásnak az anyuka részéről sztem befolyásoló tényezője a rutin (első, vagy többedik gyerek) és az is, hogy leányka-e a célszemély. Legalább is ezt én így élem meg és ez is a megfigyelésem másokkal kapcs. is, de természetesen nincs statisztikám és nyílván van ilyen is, meg olyan is.
Na most jól megaszondtam.
Én az életben nem leszek olyan laza, mint Te!

ayse
 
 


Duda!
Éljen! :D
Nekem ma is szófosásom van. Kicsit bezárva érzem magam, mivel a betegségek miatt nem nagyon mentünk sehova, csak a kertbe és sétálni. És tél is van és már régóta tart a kismamaságom (aminek persze minden pikkanatát nyálcsorgás szinten élvezem), és éltető elemem az emberekkel való foglalkozás, valamint közléskényszerem is van, ami néha túlterjed azon a szinten, hogy "ki jön a házamba?", illetve "milyen színű szeme van Belle-nek, vajon karamell-e, és az enyém is olyan-e vajon?", na szóval muszáj írnom, közölnöm, értekeznem, tárgyalnom, ha épp ésszel akarom átvészelni ezt az időszakot. Lőjetek le nyugodtan!

ayse
 
 


Huh, de nehezen aludt el ma Gergő!

Ayse :) Nem érzem, hogy ez az utolsó mondatod a lazaságomról rosszalló-e, vagy sem? Csak nyugodtan az igazat! :)

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Már hogy lőnénk le? Mi is ezt tesszük,így érzünk, én legalábbis megőrülnék, ha nem lennétek!!!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

De jókat beszélgettek Ayse, Jucc! :lol:
Én is azt vallom, hogy egy lányzót bizony jobban félt az ember.Talán. Bár azt most nem tudom elképzelni, hogy jobban fogom félteni a lányomat, ha lesz, Marcinál :lol:
De egy csajszi tényleg olyan törékeny sok szempontból és sok olyan atrocitásnak van kitéve az életben aminek egy fiú sohasem. Tudnék mesélni, de szükségtelen, mindannyian nők vagyunk :lol:

Kuha
Köszönöm az infót, nagyon aranyos vagy! Az én dokim nem sokat mondott. Esetleg tudnád a soraidon keresztül érzékeltetni, hogy hogyan jutottatok el a semmiből a teljesenig?
Már nyilván a fütyköshúzogatásban...
Nagyon édes lehet Gergő ahogy babausgatja a pöpőjét :P Ezek a pasik :lol:

Rokica, And
Bár TE vagy az orvos And, de azért az a kálvária amit megjártak Rokicáék szerintem indokolja, hogy úgy jöjjenek ki, hogy ellenőrizték a problémák forrásának állapotát.
Szívből örülök, hogy Zsuzsa jobban van! És meglátod az étvágya is megjavul, csak türelem. Ki fog gömbölyödni a kiscsaj és hatalmasat fog nőni. Ez a jóslat helye volt :wink:

Benianyu
Hogy viseli Beni a bezártságot? Azt olvasom, hogy hála Istennek ügyesen nyel már.

And
Tényleg jó a frizurád! És Eszti szerintem tökre hasonlít Rád. Valahogy olyan And-os :lol:

Duda
Szeretném szeptembertől fél napra bölcsiztetni Marcit. Bár erre sok esély nincsen a bölcsisk szerint. KÉpzeljétek kiraktak egy táblát itt a lakóparknál, hogy bölcsi épül és állítólag kamu. Egy Spar-t építettek a helyére :shock: :shock: :shock:
CSerébe lesz egy magánbölcsi kb 30 férőhellyel, kb havi 40-50 ezer forintért :shock:
Szóval úgy érzem jót tenne Marcinak egy kis közösségi élet. Én képtelen vagyok levetkőzni a "szerelmemet Marci iránt". És ebből adódóan+ életkori sajátosság is ugye kezdi nagyon makacsul és néha igen botrányosan tágítgatni a határait. Ami szerintem abból is adódik, hogy egyszerűen szüksége van új impulzusokra, olyanokra amiket én ha a fejem tetejére állok sem tudok megadni. Na ezt jó bő lére eresztettem. LÉnyeg a lényeg, úgy érzem szüksége van a folyamatos gyerektársaságra és jót tenne Neki a közösség.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Még a témához kapcsolódóan annyit szeretnék, hogy saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire fontos (lett volna esetemben) a gyerek bíztatása és dícsérete. Én erre nagyon oda fogok figyelni. A mai napig hiányzik számomra a Szüleim dícsérete, elismerése és bíztatása.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Na ez most úgy hangzott, mintha a Szüleim nem is tudom milyenek lennének. Szó sincs róla. Nagyon jó szülők. Csak épp nem azok a "dícsérgetős fajták".

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Sziasztok! :)

Köszönöm mindenkinek az érdeklődést Beni iránt. :) Egész jól van. Néha kicsit jobban fáj neki, nehezen nyel, de azért egész jól viseli.
Ma itt voltak az Anyuék ebédelni, meg egész délután. Jó volt, legalább történt valami. :wink:
Én nehezebben viselem a bezártságot, mint Beni, meg szerintem Dani is. Egyébként már Beni is levegőzhet hivatalosan, csak ebben a hülye szélben még nem akartam kivinni őket.

Ayse, Jucc,
Nekem is tetszik az eszmefuttatásotok. Nem tudok "lánygyerek-jobban-féltés" ügyben nyilatkozni. Abban viszont egyet értek Jucc-cal, hogy ha ott áll az anyuka a gyerek mögött és remeg a félelemtől, nehogy leessen, az visszavetheti a gyerek teljesítményét, illetve abban is, hogy hagyni kell kibontakozni.
Mikor Beni kicsi volt és először felkűzdötte magát a pelenkázóra, utána megmutattam neki, hogy hogyan kell fel és lemászni leesés nélkül. Meg is tanulta. :wink: Ha már úgyis felmászik, akkor legalább azt jól csinálja. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Juci,
De durva, hogy kamu a bölcsi építése a lakóparknál. :( Pedig most biztos szükség van egy új bölcsire, mert sok az új lakó a környéken.
A havi 40-50 ezer magánbölcsire meg még durvább. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kuha,
Én is kaptam az OEP-től levelet, néhány forinttal többet fogunk kapni. Ez is valami :) És a családi pótlékot is megemelik valamennyivel. :) Az is tiszta haszon. :)
Garázsadó :( :( :(

And,
Remélem, Eszti nem lesz beteg!!!

Rokica,
Felháborító, hogy nem engedtek át kórházon belül a gasztrológiai vizsgálatra! :( És még korábbi időpontot sem adtak! :(

Totka,
De jó, hogy Panna szeme gyógyulgat! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Duda,
Látod Nati milyen gyorsan ügyesedik, csak mindig írd le, hogy mit szeretnél tőle, ő majd elolvassa és megteszi neked! :) :) :)

And, Juci
Eszti nekem is And-os! Olyan mosolygós, kedves! :) És nagyon csini volt ebben az "A" szabású kis ruhában és a csíkos :wink: felsőben.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Gyönyörű sorminta! :) Látom, rossz az időzítésem. :( El is megyek zuhanyozni. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Jucc!
Természetesen pozitív kicsengéssel írtam!

NNNNNNNa kész vagyok a vasalnivaló-hegyekkel, amik karácsony előtt óta is gyűltek, illetve a mosógép elromlása is hozzájárult a kialakulásukhoz!

Csak az a kár, hogy jövő héten újra kezdjük. Közben rácuppantam egy sorozatra, ami alatt képes vaygok vasalni. Ez a Narancsvidék.

Lehanyatlom, holnap reggel 8-kor megint jőnek, kopogtatnak, ezúttal a tanítvány.

ayse
 
 


Sziasztok

A gepunk meg mindig rossz, remelem, mostmar sikerul rendbe hozni.

Nem tudtam mindent elolvasni, csak egy/ket dolgot.

Rokica sok erot kivanok nektek es a pici Zsuzsanak, szornyu, amin keresztulmentetek/mentek. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Gergo gyogypuszikat kuld neki, ha felepul Zsuzsa, ossze kell hozni egy randit. :D :D :D :D :D

Jo lehetett a talizoknak, majd remelem, hamarosan mi is tudunk menni.

Zsof

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


sziasztok!

Zsóf! de jó rólatok is hallani! persze még jobb lenne látni is valamit belőletek :wink:

de jó, hogy Eszti and-os :lol: :lol: örülök neki :D
a frizkóm titka a hajmosási lustaság :lol: ezért valahogy feltűztem :wink:

örülök, hogy Beni is halad a nyeléssel és Panni szeme is gyógyulgat! csak így tovább gyerekek!! :D :D :D hadd örüljenek anyáitok és mi :lol: :lol: :lol:

Ayse, Jucc, tetszett a csevely :)
Ayse, lökjed csak, élvezet olvasni :) :) :)

Eszti egyelőre nem lázas, de kis hőemelkedése volt, még nem adtamneki semmit. inhaláltunk, utifű, orrszívás hegyek. a párologtatónk bemondta az unalmast, úgyhogy vagy megjavítjuk holnap vagy jön a sátrazás á lá Nyúlné (bár most nem emlegetem, nehogy most kezdjen el csuklani :wink: )

Banianyu! te most mire vasalsz?! nekem úgy bejött a vészhelyzet-grace klinika-XXI. század. azóta nem vasalok rendesen...

KépKép
KépKép
and
 
 


Cleo, Barbi, Évi, ti gyerkőceitek hogy vannak????! nagyon nagy lelkiismeretfurdalásom van, remélem nem kaptak el semmit!
és remélem Rolin sem jön ki semmi így a műtét előtt!
lehet, hogy a keddi zenebölcsiben szedtünk össze valamit, vagy apa hozta haza? nem tudom, ötletem sincs sajnos nem vettem észre semmit, tudtommal apa sem járt betegek közé.

KépKép
KépKép
and
 
 


ja igen
Csikken!
Roli tényleg megdöbbentő hangokat tudott kiadni magából, de azért ez nem ok a kitiltásra, nyugi :wink: de milyen nagy sikere lesz majd, mint tenor :lol:

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Zsóf!
Pont most este gondoltam Rátok, hogy mi lehet Veletek, olyan régen írtál már! :D
Gép :evil: :evil:
Fiúk jól vannak?

Zsuzsa!
Köszi, megkaptam a dvd-t, szerintem nagyon szuper, Nolcsinak nagyon tetszik, Leont meg nem köti még le a TV, de lehet, hogy fáradt is volt! :D

Benianyu!
Jó, hogy Beni ennyire jól viseli a műtétet, meg az egészet! :D
Remélem Dani ma éjszaka jobban fog aludni!

Juci!
Hú, elég kemény ez a bölcsis sztori, a fizetős nemkülönben :shock: :evil:

Évi!
Garázsadó?????? :shock: :shock:
Ezek teljesen hülyék, én tényleg nem értem mi van ebben az országban..... :(

Ayse!
Éljen a szófosás, legalább van mit olvasni! :wink: :lol:
Na nem csak azért, egyébként is bírom az eszmefuttatásaidat :P

And!
Esztinek jobbulást, fiúk egyelőre jól vannak, köszi.
Ha meg betegek lesznek, na bumm, én már észre se veszem, annyit voltak mostanában. :lol:
Máshol is bekaphatnak valamit, nem kell ahhoz talikra járni, úgyhogy ne izdasd magad :wink:

Éljen a GYED és CSP emelkedés, habár ez sokat nem számít, asszem..... :?

Hajni!
Felfedezésed találó, valóban Nolcsi tiszta apja, de mostanában többen mondják, hogy engem is felfedezni vélnek benne.... :lol: :lol:
Panni szeme :D

Én egyátalán nem vagyok paramama, nem féltem a fiúkat se a játszótéren, se lépcsőmászás közben, se a trambulinon, se sehol, asszem :oops:
Nem tudom, ha lányom lenne, akkor jobban félteném, remélem, hogy nem.
Valószínű, ez az én természetemből is adódik, elég kemény vagyok, nem bírom a sírást, a hisztit, csírájában elfojtok bármi ilyen jellegű próbálkozást, vagy nem veszek róla tudomást.
Mármint azért nem vagyok szívtelen, de ha csak hiszti miatt sír, akkor nem babusgatom......
Talán ezért is nem próbálom őket burokban tartani, legkésőbb szeptemberben, ha mennek közösségbe, úgyis megtanulják, hogy az élet nem fenékig tejföl.
A másik, hogy valóban úgy ügyesednek, ha bíztatjuk, sokat dícsérjük őket. Nolcsi alapból egy érzékenyebb, beszaribb típus, örülök, ha fel akar valahova mászni, halálba dícsérem minden próbálkozását.
Na Leon azért sokkal vagyányabb, bátrabb, de szerencsére nem eszement módon csinálja a dolgokat, érzi a határait ő is.

Ma Nolcsi VÉGRE belekakilt a wc-be, ezért persze ajándékot választhatott, egy Thomas-so mozdonyt, potom 3400 Ft-ért :lol: :lol:
Jó drága kaki volt..... :lol:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi
drága kaki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: de megérte!

KépKép
KépKép
and
 
 


én meg nyomtatgatom a különböző tanfolyamok, szakvizsga követelmények listáját... ma esti beszélgetésünk gyümölcsei :wink:

KépKép
KépKép
and
 
 


And!
Akkor ma is jó korán fekszel le..... :?
Nem tudom, mi van velem mostanában, de 12 előtt én se bírok lefeküdni :?
Pedig régebben 11-12 között azért ágyban voltam, most meg inkább 1/2 1-1 a jellemző.
Mondjuk ma délután aludtam 1,5 órát a fiúkkal..... :P

Na megyek fürdeni, aztán irány az ágy.
Joccakát mindenkinek! :D

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


én is mentem, jóéjt :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Hát elég ramaty éjszakám volt, nem aludtam jól, úgyhogy ennek megfelelően elég morcos is vagyok.

Azt hiszem most értem el a tűrőképességem határát, mert reggel bejött megint egy csitri doki néni, Zsuzsa éppen reggelizett (végre), ahogy meglátta úgy elkezdett sírni hogy majd megfulladt, az meg ott értetlenkedett, hogy de hát minek ennyire sírni. Mondom neki, két hete vagyunk bent és fél. Komolyan, hogy annyi empátia nincs benne, hogy visszajönne kicsit később meghallgatni a tüdejét (!!!!) ami a mániájuk annak ellenére hogy senki nem hallott benne még egy !=%/"%! zörejt sem, de majd ő... Grrrr... szegény Zsuzsa, vannak akiket már úgy-ahogy megszokott a nővérek és orvosok közül, de az idegenektől akik bejönnek a szobába frászt kap. Miért akar az ilyen gyerekorvosnak menni, ha azt sem tudja felfogni, vajon miért fél tőle a gyerek???

No mindegy.

Nyugaton a helyzet változatlan, tegnap este is hőemelkedése volt Zsuzsának, ami aztán magától rendeződött. 37,9 popsiban... ez is olyan borzasztó lassan akar elmúlni, pedig már olyan jó lenne...


And!

Dehogy bántottál meg, sőt, örök hálám a tiéd hogy a sok orvosi kérdésemre válaszoltál az elmúlt hetek alatt, tényleg nagyon sokat jelentett nekem. Borzasztó fontos lenne, hogy kezelőorvosok az embert meghallgassák és érdemben válaszoljanak a kérdéseire, mert nemcsak a kórkép van, hanem az ember is. Te ne legyél olyan szerény :) Szerintem te nagyon jó és lelkiismeretes doki néni lehetsz. Én látom/értem a kórházi realitást, de a másik oldalról viszont tényleg az az 1-2 perc amit a beteg kérdéseire vagy megnyugtatására szán az orvos szerintem ér annyit mint a gyógyszer, mert különben halálra idegeskedi magát és csak hátráltatja a saját gyógyulását...

Most a következő kérdés: szerinted haza merjünk menni hétfőn ha még mindig hőemelkedései vannak Zsuzsának? Mondjuk nagyon drukkolok hogy ma meg holnap már ne legyen egyáltalán... de amilyen rohadt lassan lábalunk ki ebből, el tudom képzelni, hogy lesz. Viszont most már én is kezdem úgy látni, hogy a sok csesztetés inkább hátráltatja őt, mintsem előrevinné a gyógyulását, mert ők sem tudnak semmi okosat csak várni. Viszont abba lehet úgy hagyni az antibiotikumot hogy nem rendeződött teljesen a klinikai kép? A másik oldalról viszont mennyi ideig kaphatja ezt a Rocephint? Ma lesz egy hete hogy kapja... Jó lenne, ha ma is valami tapasztaltabb orvos lett volna, nem ez a lányka aki már megint lezongorázta a nagykönyvet (igaz, közben a gyerek majd kihányta a reggelijét félelmében) de azt már meg se kérdeztem tőle hogy szerinte miért ilyen rohadt lassan gyógyul...

Hétfőn mindenképpen felhívom az új doki bácsinkat ha még mindig hőemelkedése van Zsuzsának, hogy neki mi a véleménye. Ha meg már hazajövünk, akkor tuti bemegyünk az egészséges rendelésére átiratkozni és megmutatni magunkat és kikérdezni őt hogy hogyan tovább...

Olyan alapvető kérdéseim vannak, hogy ezután honnan tudjam, milyen tünetekkel érdemes őt azonnal orvoshoz vinni? Minden egyes kis lázzal be fogunk menni most már a rendelőbe? Minden egyes taknyolással?

:(


Nyúlné!!

Ha hazajöttünk Zsuzsával, szeretnénk bejelentkezni egy orrszívásra MINDKETTEN apósdokiéknál! Az én takonykórom sem akar múlni most már hetek óta, Zsuzsának meg szeretném ha szépen profin ki lenne takarítva az arcürege...


Féltés:

Azt hiszem én voltam a paramama ellentéte... sose féltettem Zsuzsát sehol, a játszótéren vagy bárhol máshol, és ő elég vagány kiscsaj volt, ment a maga feje után... volt így egy-két apróbb sérülése, de szerintem sokat tanult belőlük, többet mintha megóvtam volna őt ezektől.

Most ezután a betegség után nem tudom mi lesz... úgy érzem, eléggé rányomta a bélyegét mindkettőnkre... Zsuzsa egy ideig tuti félni fog az idegenektől, én meg tuti szívbajt kapok ahogy elkezd szipogni. Hát ez van. A fene se gondolta, hogy az első "komolyabb" betegsége életében odáig fog fajulni, hogy két hétig kórházban leszünk miatta.


Most megyek beülök egy kád vízbe aztán alszom egyet ebéd előtt... mikoris én szállítom a pizzát a kórházba... azt Zsuzsa is szereti csak a sajtot szedjük le róla.

Tegnap egyébként bevittem a csecsemőosztályra egy olyan amerikai meggyes pitét aminek már a topiklakók között is olyan nagy sikere volt. Hát leginkább a nővérkéknek akartam kedveskedni vele, mert ott volt egy csomó akit megszerettem. Örültek is neki. :) És Zsuzsa már olyannyira barátkozós lett velük, hogy ki is merészkedtünk a szobából és ott csatangol és csacsogott nekik egy jó ideig. És bevágott egy egész szelet almás-diós sütit plussz még egy kis meggyes pitét is. Lehet csak a kórházi koszt nem kell neki? :roll:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szoptató anyukák!

Kérnék tőletek egy hatalmas szívességet... szeretnék Zsuzsának erre az 5-6 hétre is ami még hátra van nekem a szülésig anyatejet adni (utána már a sajátomat adnám persze). Tudna valaki nekünk lefejt tejet adni? Nem tudom, egyáltalán elfogadja-e Zsuzsa, de gondoltam próba szerencse, és ha igen, akkor inkább azt adom neki mint a HA tápszert.

Gondoltam itt kérnék először, mert titeket ismerlek, megbízom bennetek, de ha senki nem szokott fejni vagy nincs plussz készlete, akkor megpróbálkozom az Eszterlánccal.

Előre is köszönjük szépen!!!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Anyumnál vagyok már, és épp hulla fáradt, Gergő nem aludt valami jól az éjjel.
Aztán, mikor végre elaludt, akkor meg én nem bírtam vissza aludni :(

Nagyjából futottam csak át, délután lesz egy kis időm, akkor rendesen végig olvasok.

Juci!

Szóval, az úgy volt, hogy ugye a doki szépen hátrahúzta neki a bőrt, de nemcsakegyszer, hanem 3-4-szer,majd mondta, hogy én is húzzam neki hátra.
És sikerült, igaz, Gergő nem nagyon díjazta.
De mostmár nem vagyok olyan bátortalan, és mindennap legalább egyszer csinálom, mégha Gergő sír is közben.
Régebben ugye azért hanyagoltam, mert mikor a régi doki hátrahúzta, akkor nagyon berepedezett a bőr neki, és még vérzett is, és ugye nyilván ilyenkor az van bennem, hogy
nem nagyon szeretném mégjobban megkínozni szegény gyereket.
És hát ugye mivel nem csináltam rendszeresen, ezért nem bírtam egy idő után semmit csinálni vele.
De mondom, most egy nap legalább egyszer csinálom, és megmondom őszintén, hogy nem fürdés közben, mert nem tudom, hogy mennyire rossz neki, ha víz éri, legalábbis olyan melegvíz, amiben fürdik.
Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy amíg nem veszi természetesnek, hogy ez történik a fütyijével, addig fürdés után húzom neki hátra, és akkor nedves törlővel tisztítom meg neki.
Még így is nagyon hadakozik, dehát muszáj.
Remélem, azért előbb-utóbb bejáratódik, és nem lesz gond.
Szóval, én úgy gondolom, hogy attól tudom most csinálni, hogy talán nem vagyok annyira beszari, mert nem repedezett most be neki.
És egy ici- picit könnyebb így, hogy csinálom nap mint nap.

Bölcsi:
abszolút átérzem azt, amit Te mondasz, hogy úgy érzed, Marcinak szüksége van a gyerektársaságra.
Én is ugyanígy érzem, hiszen csak akkor találkozik gyerkőcökkel, mikor valamilyen tali van. Ugye játszótér hiányában, erre máshol nincs lehetőség.
Meg ugye dolgozni is megyek szeptemberben, úgyhogy ebből a két okból muszáj neki bölcsibe mennie.

Egyébként, mikor Tőletek jöttünk haza, mi is láttuk a kiírást, hogy bölcsi épül.
Mont azt filóztuk Robival, hogy vajon magán, vagy önkormányzati bölcsi lesz-e.
De hát ezek szerint inkább Spar épült... :(
Magánbölcsikenk horror áruk van. És mégis azt tapasztalom, hogy nagyon sokan járnak ilyenbe.
Hát egy biztos, mi nem engedhetjük meg magunknak (mondjuk a mi környékünkön nincs is, VEresen azt hiszem, van)

Szülők:
Én is nagyon hálás vagyok nekik azért, amilyen neveltetést kaptunk az öcsémmel.
Nyilván kamasz koromban nem így gondoltam, és túl szigorúnak tartottam őket.
És meg kell, hogy mondjam, ők sem voltak azok a dícsérgetős, babusgatós szülők.
De most úgy érzem, hogy minden jó volt úgy, ahogy volt.

Andrea!
Gergő miatt nem kell aggódnod, semmi jele, hogy bármit is elkapott volna. Most nem azért, de én nem láttam Esztit túl betegnek. Szerintem ne legyen lelkiismeret furdallásod, nem hinném, hogy bármit is összeszedtünk volna Esztitől.

Barbi!

Nolcsi kaki :) :) :) :)
Csak nehogy aztán minden kaki után kérjen valamit!!! :) :) :)

Bár nem olvastam teljesen végig Jucc és Ayse eszmecseréjét a "jobban féljük a lányokat" kérdésben, azért nekem erről van egy elképzelésem, ha megengeditek:
én azt gondolom, ha lányom lenne, semmivel sem félteném jobban, mint Gergőt. MOST!!!!!!!!
De abban biztos vagyok, hogy később igen!!!!!
Hüledezve hallgattam (férfi)kollégám paráját, akinek bár nevelt lánya, de 16 éves lett a leányzó, és bizony elkezdtek legyeskedni a fiúk körülette.
POtom fél év alatt sikerült végigkövetnem nekem is az eseményket, igen részletesen, hiszen napról napra egyre jobban aggódott az apa. (Megjegyzem, mellesleg nagyon jó barátunk is a férfi, úgyhogy azért is számolt be mindig olyan részletesen mindenről)
Én abban az időben mégcsak terhes voltam Gergővel, és akkor már biztosra tudtuk, hogy fiút várunk, hát, mit mondjak, igen nagy megkönnyebbülés volt számomra.

A mai világban szerintem egy fiú gyereket is igencsak félt a szülő, soha nem lehet tudni, milyen társaságba keveredhet, ha nem figyel oda rá az ember.
Na, a lányokról meg ne is beszéljünk, akik 12-13 évesen úgy néznek ki, mintha legalábbis 17-18 évesek lennének.
A viselkedésükről meg ne is beszéljünk.
Tudom, persze, kordában lehet tartani, ami nagyrészt a szülők felelőssége.
De ez megint egy újabb problémát vet fel, hiszen ha a gyerek nem követi a "divatot" (nem a szó eredeti értelmében), akkor pillanatok alatt kiközösítve érezheti magát a gyerek.
Na ebbe nem mennék bele mélyebben, ezt csak én gondolom, nem is biztos, hogy Nektek is ez a véleményetek...
Egy biztos, azt gondolom, hogy most nem féltem annyira Gergőt, mint amennyire később félteni fogom...

Na, most lépek egy kicsit, hiszen nem azért vagyok itt, hogy itt is netezzek...

Egyébként este talizom a legjobb barátnőmmel, aki szintén szentendrei, de Bp.-n él már a pasijával.
Ma délelőtt jön Ő is a szüleihez, aztán este meg beülünk itt Szentendrén a kedvenc, mexikói éttermünkbe, és pletyizünk egy hatalmasat.

Kép
kuha
 
 


Róki!

Jajj, hát komolyan mondom, semmi empátia nincs a legtöbb dokiban???

Kép
kuha
 
 


Sziasztok!

Rokica :) Sajnálom az újabb idegesítő körülményeket, remélem, tényleg elmúlik már minden. Én mindenképp úgy gondolom - mint anyuka! -, hogy ideje megszabadulni a kórháztól, nagyon nehéz lehet ott mindannyiótoknak, Zsuzsa nagyon meg fog könnyebbülni, ha otthon lehet. Legalábbis ezt gondolom, de kíváncsi vagyok, valójában hogy fog viselkedni. És persze az antibiotikumos részhez nem tudok hozzászólni, And biztos mond valamit :)
Anyatej: nem szoktam fejni, csak egyszer-kétszer, amikor muszáj volt itthonhagynom valamit Gergőnek, akkor fejtem, baromi kevés jött össze olyankor. Fagyasztva sincs. De ha nincs más jelentkező, és úgy gondolod, hogy ez segítene, szívesen megpróbálom. De nem ígérem,hogy normális mennyiséget ki tudok csikarni, persze lehet, hogy egy idő után lesz sok...

Az teljesen normális, ha ezek után sokkal aggódósabb leszel. El fog múlni, legalábbis nekem elmúlt. Amikor Balázsnak agyhártyagyuszi gyanúja volt, és kórházban voltunk, utána állandóan a kutacsát lestem, meg a tarkómerevséget, ha kicsit is másképp viselkesett, mint szokott. De hamar elmúlt :) Az biztos, hogy ezek után bizonytalanabb az ember, én sem szoktam orvoshoz rohangálni, csak nagyon ritkán, legfeljebb telefonon értekezem a dokinéninkkel, de ez se mindig van így. Egy ilyen eset megváltoztathat sokmindent.
További kitartást Nektek!

Kuha :) Én is ezt írtam, hogy ebben a korban szerintem tök egyforma a fiú és a lány, attól nem lesz férfiasabb a kislány, ha vagányan, bátran viselkedik. Tehát én nem tennék kivételt. De nagyobb korukban talán a lányokra jobban oda kell figyelni, jobban lehet értük aggódni. Nyilván, ahhoz, hogy tini korukra úgy gondolkodjanak, úgy viselkedjenek, hogy az számunkra megnyugtató legyen, hogy megbízhassunk bennük, azért már jóval korábban tennünk kell, de itt sem érzek akkora különbséget fiú és lány között. / talán Juci írta, hogy mindannyian nők vagyunk, tudhatjuk, miről beszél, tapasztalhattuk a hátrányokat a férfiakkal szemben. Na, ez meg az téma, amiből mi anyák kivehetjük a részünket, és tehetünk a lányok érdekében is valamit, hogy ez változzon. De ez már nem a féltés témaköre.../

J.

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Róki, én nem szoktam fejni, de neked szivesen fejek, van sok tejecske ... csak azt nem tudom, hogy jut el Monorról hozzátok :?:

KépKép

KépKép
majola
 
 


Majola!

Hát nagyon egyszerűen - elmegyek érte! Egyébként van itthon minden, aventes zacsi meg tárolópohár is, azt is tudok vinni! Úgyis van más üzletelnivalónk is! :) Amúgy is max jövő héten tudnék menni, ha hétfőn hazajöhetünk! Már voltam arrafelé PZitáéknál, úgyhogy valamilyen sejtésem van, merre is vagytok.

És nagyon-nagyon szépen köszönjük!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica :) Akkor én ne álljak neki fejni? Szólj ám, mert tényleg szívesen!

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


sziasztok!

Rokica, akkor megnyugodtam, hogy nem haragszol :)
én hazamennék Esztivel, hacsak nem mutat a röntgen rosszabbodást, vagy az orvos azt mondja, hogy ne menjek. szerintem otthon hamarabb meg fog Zsuzsa gyógyulni, nem lesznek ilyen attrocitások, mint ma is :( amit én sem értek. én is nagyon érzékeny vagyok az ilyenekre, de sztem ez természetes, és nem gondolom, hogy túlzás lenne. egyébként még felnőttnél sem így reagálnék, mert azért ott is szokott lenni olyan, aki retteg mindentől, de az más tészta.

Eszti próbál aludni, de tele van mindennel, szenved :(

én egy sárkány vagyok, ezt most mondta ember, hogy írjam meg nektek. feladat teljesítve :lol:
most épp lángokban áll a haja, mert tüzet is okádtam :D

szóval... Rokica,
szépen vissza fog állni a rendes kerékvágásba a dolog, ráadásul nyertél egy normális dokit. először majd mindennel fel fogod hívni, aztán majd már nem, és ez így rendben is van :wink:

fejéssel sajnos már akkor is béna voltam, amikor egyébként ömlött belőlem a tej :( :( :(

és még annyi, hogy az a kb 1-2 perc sztem is kihagyhatatlanul fontos :wink:

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok! :) :)

Hol van mindenki? Délután 5 óta nem írt senki. :( Ilyen nem szokott lenni. :oops:

And,
Eszti jobban van? Remélhetőleg nem fog nagyon belemenni a betegségbe, hanem már az elején elkaptad!
Esztiapa, aki lesárkányozott :) :oops: :) , most biztos örül, elkezdődött a kézi vb. :)
Képzeld, mostanában Pompomra, Dzsungel könyvére, vagy Animal Planetre vasalok, amit Beni néz, mikor Dani délben alszik. De nekem is jobban bejött a Vészhelyzet keddenként. Márciustól lesz csak újra. :(

Barbi,
Gratula Nolcsinak a kakiláshoz! Tényleg drága első wc-be kakilás volt! :) Sikerült ma is? Tavaszra meg is szabadultok teljesen a pelusról! :)

Rokica,
Most már tényleg csak két napot kell kibírni. Remélem, egy profi doki megvizsgálja rendesen Zsuzsát és rábólint, hogy otthon gyógyuljon tovább. Biztos nagyon jót fog tenni neki, ha újra otthon lehet.
Nagyon egyet értek, hogy az az 1-2 perc beszélgetés az orvossal, nővérkével fél gyógyításnak számít. Borzalmas a csitri doktornő hozzáállása, miért lesz ilyen emberből gyerekorvos. :? :(
Beni 14 hónapos volt, mikor 3 napig voltunk a Madarász baleseti sebészetének vendégei. Utána ő is kiborult minden fehét köppeny láttán nagyon sokáig. :(
Én annyira örültem, hogy most minden orvos olyan empátiával viselkedett Benivel a kórházban. Megnyugtatóan hatott rá, nem stresszelt feleslegesen.

Zsuzsa, Jucc
Annyira kedves dolog tőletek, hogy rögtön felajánlottátok Rokicának a kért anyatejet!!!
Én nemrég dobtam ki a lefejt tejes üvegeket a mélyhűtőből, de azok már biztos nem voltak fogyaszthatók, lassan egy éve álltak ott. Pedig mennyit dolgoztam velük.... De Dani nem itta meg. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Hááááát...izé...öööö...asszem Lili is elkapta a bárányhimlőt :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Legalább is van rajta vagy tíz pötty és az kevéssé valószínűnek látszik, hogy kis szúnyogcsípések legyenek, pláne a ruhája alatt. Még esetleg allergia tejes cucctól, de az mért most jönne ki? Még röhögnék is :lol: :lol: , ha nem lenne a f...om tele :evil: :evil: :evil: . Bocsi!
Most este vettük észre. Marhára kiváncsi vagyok, hová alakulunk reggelre és ha tényleg a barikák, akkor valóban enyhébb lefolyású lesz-e az oltástól. Ellene játszik, hogy Lili ugyebár nem szopik, illetve, hogy az a beteg, aki a családon belül kapja el, általában több kiütéssel számolhat. :? :? :?
Egy előnye van a dolognak, nem kell gondolkodni rajta, hogy meddig véd az oltás. Pontosan a mai napig.
Na most legyetek okosak: adni vagy nem adni???? :twisted: :twisted: :twisted:

Rokica!
Ha egyéb forrásaid, mondhatni tejcsatornáid bedugulnak, megpróbálhatok tenni az ügy érdekében, de én sem fejtem soha és még a mellszívómat is kölcsönadtam. :?

Kuha!
Ma is lejtettünk egyet Sz. City-ben :). Ezek után mondjuk jó, hogy nem találkoztunk! Mi azért jót sétáltunk. Betértünk Szamosékhoz is :). És láttuk, hogy eladó Rab Ráby háza. A férjem teljesen beindult, hogy ha bejön a lottóötös.....

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?