Új privát üzeneted érkezett!

Huhh, azt sejtettem, hogy hosszu lesz, de hogy ennyire... De mindez csak Agci tablazata miatt vanKép
-Afonya
Afonya
 


Sziasztok!
Panda!
Képzeld, elõzõ etetésnél Levi összesen 60-at ivott-evett tejcsibõl. Hirtelen felindulásból levettem a jó elõre bespejzolt bébiételek közül, és egy sütõtök-krumpli keveréket próbáltam megkóstoltatni vele. Apja fogta, és meg bénáztam a kiskanállal. A száját kinyitotta, be is mejt a hamika, de a következõ pillanatban nagyon édesen kidugta teljesen a nyelvét (a kaja persze rajta volt), és várta, hogy letöröljemKépKépKép Olyan édes volt, majdnem megzabáltam. Mi persze elkeztünk nagyon nevetni, erre a Levi is (kidugott nyelvvel)...KépKépKép Aztán végül mégiscsak eélnyammogott egy falatot. Azt hiszem, holnap újra próbáljuk. Ja, és után megevett még 100 tejcsit, lehet, hogy rájött, mégiscsak az az igaziKép.
Képzeljétek, úgy örülök, becsomagoltam az egész rokonság/barátok ajándékait, ezzel is elõrébb vagyok. Holnap megy apuci a fáért, én meg fõzöm a töltött káposztát meg sütöm a mazsolás-kalácsot.
Sziasztok:
Viki és Levi
vikici
 
 


Jaj, a lényeget elfelejtettem! Lehet, hogy a fogunk még nem nõ (Kataa, köszi a nyugtatástKép), de ma sikerült háton fekvésbõl hasra fordulni tök egyedülKépKépKép!!!!!! El sem akartuk hinni, egymást kérdezgettük a férjemmel, hogy:Te húztad ki a kezét (oldalra fordulás már régebb óta nagyon megy, de a kezét eddig nem tudta kihúzni maga alól. Szóval nekem most ez a karácsonyi ajándék. Most meg itt segít nekem gépelni, nagyon tetszik neki a klaviatúra.
Viki és m u imÍp í (EZT lEVIKE ÍRTA)
vikici
 
 

 
 

Sziasztok,
reg jartam erre, de mindharom gyerkocom valami hurutos betegseget szedett ossze Magyarorszagon, en meg felcsaptam apolononek. Iszonyu harom lazas, nyugos baba egyutt. Nem beszelve a sok orrszivasrol, ami elol a nagyok persze elbujnak. Kepzeljetek, az itteni drno szerint Mo.n a gyakrabban hasznalt antibiotikumos kezelesek miatt sokkal ellenallobak a bacik. Gondoltatok volna, hogy ilyen szuperul alkalmazkodnak a helyi viszonyokhoz ezek a csunyasagok?
Beszti, szuper a tablazatod

Mindenkinek boldog karacsonyt kivanok,
Molnarka
molnárka
 
 


Kata007,
Nagyon jók a sütik, megnéztem! Ügyi a leányodKép.

Detti,
Anyatejjel kapcsolatban: 1 hivatalos Anyatejgyûjtõ van, én is oda adok le tejet. És ahogy Gumicukor is írta, megkövetelik a tökéletes higiéniát, mert ha valami is belekerül a tejcsibe akkor azt kiöntik. Sõt azt is megmondják, hogy milyen baktérium volt benne, sõt továbbmegyek, az is, hogy honnan származhat. A többi anyatej közvetítéssel vagy gyûjtéssel foglalkozó misszió, nem hivatalos, ezért nem is tudnak felelõsséget vállalni a tejért.
És még valami, én több babának is adtam tejet amellett, hogy az Anyatejgyûjtõbe is adtam, és soha nem volt semmilyen probléma vele. Szerintem nekik ez egyfajta garancia arra, hogy jó tejcsit kapnak, mert minden nap vizsgálva van gyakorlatilag a tejem. Szóval szerintem ilyen esetben ez megbízhatónak tekinthetõ. Mert hát nekik is ugyanazzal az elõvigyázatossággal fejek mint az Anyatejgyûjtõbe.

Ági,
Hát Lili még mindig eszik éjszakánkét, fogalmam sincs, hogy hogy fogom róla leszoktatni, talán az a könyv amit Forti említett, segít majd. Szerencsére a nátha múlik, 1-2 nap és teljesen rendben lesz szerintem.

Rzsuzsa,
Igen, igen, igen és olyan jó érzés adniKép!

Sheila,
Köszi! Jobbulást Melissának.

Panda,
Gratula a fogacskákhoz!

Zsani,
Már tudom, hogy mit kérek jövõre ajándékba! Jó tippet adtálKép.

Kataa,
Nekünk a doki nem adott semmit Lili köhögésére, sõt a náthára sem csak a konyhasós orrcseppet. Igaz már nem is köhög.

Brokkoli,
Mi háton altatjuk Lilit, egyszerûen azért mert pici korában nagyon utált hasin lenni, így valahogy ezt szokta meg. Cserébe napközben szoktam sokat hasaltatni, igaz már megbarátkozott vele, mert így jobban látja a játékokatKép.

Vikici,
Gratula a forgáshoz! Az én kis Lilim lassan már fél éves lesz és még mindig nem fordult meg, csak az oldalára hajlandó fordulni.

Mi már teljesen ki vagyunk, így mindennek a tetejébe tegnap meg is jött. És sajna ugyanolyan erõsséggel, mint az elsõ mensi a szülés utánKép. Remélem nem lesz ez így most már mindig, mert elég ramatyul érzem magam. Ma a 8. betét után úgy döntöttem, hogy visszatérek a Tenához (még jó, hogy van még itthon egy pár darab).
Szerencsére sikerült ma minden ajándékot becsomagolni, hurrá! Így holnap kedvemre süthetek és vasalhatokKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Zsani
Kép Igen, nekem sem lett volna jó a mai nap, szaladgáltam mint pók a falon. Figyi emilben elküldöm a számom, ha neked van add meg te is, és sms-ben meg tudjuk beszélni.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok
Kataa
mutasd meg a dokinak Alexbabát nem veszithetsz vele semmit Petike kanalas orvoságot szokot kapni a köhögésre.

Detti
senki nem haragszik rád itt Kép én is halotam olyanrol mint te meg a dokinéni is mesélt hasonlo dolgokat és tényleg jo volna ha nem vitáznánk ilyeneken mert nem érdemes itt mindenki a baája javát akarja Kép

Áfonya
egyetértek veled én sem adok petikének gyümileveket mert sokba kerül idáig 2x kapott de csak 1x szer itta meg én inkább fözelékett veszek neki. másik dolog az ára a bébiitalok iszonyuan drágák .

Lányok
tegnap mi is elvoltunk vásárolni megvetük a rokonok ajándékát meg vetünk petikének is de még veszünk mert a baby gym nincs megvéve és azt mindenképen veszünk Kép no meg enivolt vetünk meg sütnivalot szaloncukrot sajna nem tudok csinálni mert nincs még darálonk de kalácsot és püspök kenyeret azt csinálok ha sikerül Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok

Panda

Ne aggodj, velem is elofordult mar, hogy egy-ket ejszakai nyafira nem ebredtem fel, Apa olyan gyorsan cselekedett...Kép
Szurkolok, hogy a pici fiad hamar atszokjon a sima elalvasra. Meg nalunk sem megy azert teljesen siman a dolog.
Mi mar feldiszitettuk a fat, a paromeknal hetekkel karacsony elott szokas...Kép ...jo urugy nem?Kép


Afonya

En is csak egyszer vettem eddig gyumilevet es a 9o%-t en ittam meg. Es a bebietelek is bazi dragak...Meg fogom probalni sajat magam elkesziteni oket. Multkor csinaltam krumplipuret, de nem volt tul nagy sikere.Kép Legkozelebb keverni fogom valamivel.

Kaptam havat a szulinapomra...Kép


Nyuszi
Nyuszi
 


Nyuszi,
nalunk elso napokban par kanallal ogyott csak a hazipurebol, probaltam bebietelt, abbol se sokkal tobb, ugyhogy visszaalltam sajat keszitesure. Most mar, hogy telik az ido, egyre tobb fogy belole. De csak a nagyonpepes formaja csuszik, nem eleg reszelni-torni a kajakat nekem, mixerrel kell pepesitenem es eleg higra csinalni, csak ugy csuszik. Ja es a hõfok sem mindegy, ha kicsit is kihul, mar nem kell. Aztan majd szep lassan surubbekkel probalkozom, meg "darabosabbakkal", vegulis van idonkKép
Azt mondjak meg, hogy a szines kajakat is jobban szeretik egyes gyerkocok, esetleg repaval, spenottal megszinezheted, ha nagyon nem akarja. De nektek is van idotok meg, nem loversenyKép
Afonya
 


Áfonya

Nem is sietek sehova, csakhát ahogy már régebben írtam, kezd kevés lenni a tejem...Kép Most hogy Emília megeszik 80-100g szilárdat is naponta, most pont elég a tejcsi.
Leírnád Te miket készítesz a Manódnak?
Mi eddig a Nestlé kajákat szeretjük nagyon, favorit a rizses almapüré és a sárgarépapüré burgonyával.Kép Tegnap az utóbbiból egy ültõ helyében beburkolt egy fél üveggel a kis huncut. De répát nem nagyon akarok ithon csinálni a nitrát vagy mi tartalma miatt. Abból inkább üvegest veszek. De az almás cuccokat, meg banánt, meg krumplit tudnék magam is, nem kéne üvegenként majd 300Ft-t kiadni.
Ez a színezés jó ötlet...Kép

Kata007

Megnéztem a sütiket...nagyon klasszak! Össze is gyúrtam egy adagot, tegnap este óta ott figyel a tálban...Kép Azt hiszem a felét kisütöm ma, a másik felét meg akkor,amikor itt lesznek a bátyám kölkei...Kép

Ilke

Remélem már jobban vagy.Én egyáltalán nem vagyok szomorú hogy még nem jött meg.Kép
Biztosan csak átmeneti ez az éjszakai kelés...Emília is felkelt néhány éjjel mostanában. Fõleg mikor nem maradt estére elég tejem és félig éhesen aludt el szegénykém.KépNekem már mindegy hogyan altatom el, háton vagy hason, mert úgy is megfordul, ha akar....biztos Lili baba is nemsoká elkezd forgolódni, majd meglátod! Egyik napról a másikra, mint az én Manóm...Kép


Ilyen szép a Karácsonyfánk...

Kép

Nyuszi
(ma 33 éves)
és Emília 5 hónapos
Nyuszi
 


Sziasztok

Ugy latszik Alex megiscsak beteg lett mert tegnap este ota kohog es neha tusszent isLLLLFelivtam a dokit azt mondta vigyem be delutan.nem lazas es nem folyik az ora egyenlore ,legalabb ennyi jo van benne.Viszont nem nagyon akar enni.Eddig a mai termes osszesen 170 ml anyatej es 20 ml tea.
Biztos hogy beteg szegenykem mert tegnap csak fel ora hiszti volt es utan a laudt mint a bunda,neha felkelt a kohogesre de visszaaludt ha odamentem hozza.
Remelem megengedi a dokineni hogy elmennyunk anyuekhoz karacsonyozni 3 napra mert ha nem az nagyon rossz lenneLLL
Szerintetek vihetem olyenkor barhova is.
Ja es igen mitol lehet ez???Es meddig tarthat????
Mindennek a tejebe reggel meg a mosogep is folyni kezdett,szoval ez nem az en napom.

Molnarka,
Hu neked sem egyszeru.Egyszerre 3 beteg baba.Kitartast hozzaJ

Ilke,
Remelem hamar rendbe jossz es nem lesz szukseg arra a franya TENA-ra.

JA igen aki megemlekszik a frissbol Tipura az ikres kismamara,megszulettek a lanykai!!!!!

NA megyek vasalni,
Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kedves Detti!

Persze, hogy nincs harag, mindezt, amit írtam az anyetjadásról, azt megnyugtatásként írtam nektek! A lényeg, hogy mindenki, aki ad és kap, tisztában van a tej minõségének fontosságával. Hát a dauervíz, amit olvastam, nem lehetett semmi! Csak azt nem értem, hogyan került bele! Az ember lánya általában olyan helyen fej, ahol egyáltalán nincsenek vegyszerek... Na, de nem vagyunk egyformák.

Altatás:
Mi kezdettõl fogva hason altatjuk Danit, mert hanyatt nem hajlandó, csak jár keze lába, rugdossa le a takarót és grimbuszkodik. Hason, ahogy leér a feje, egybõl bedobja a szunyát.
A mi szobánk galériás, mi fent alszunk, a galréri alatt pedig a babakuckó van, így minden szuszogását, rezdülését meghallom. Így mégis közel van hozzánk, de nem szokik bele az ágyunkba. Talán így megtanulja, hogy mindenki a saját ágyában alszik. Reggelente, fõleg 7végén szokta felhozni közénk a férjem, mi még kómázunk kicsit, õ meg szórakoztat minket.

Én azért nem szerettem volna hanyatt fektetni, mert féltem, hogyha felbukik valamit álmában, nehogy megfulladjon. (Mindig Jimmy Hedrix jut ilyenkor eszembe, õ ugyanis így végezte, bár egészen más miatt)Szerencsére kb. 4x bukott a Dani össz-vissz az elsõ 2 hónapban, azóta semmi, elég jól légtelenít.

Mostanában pár hete az új szokása, hogy felébred hajnalban 4 felé és ismét szopizik, de mindkét cicit teljesen kiüríti, közben persze csukva a szeme, szerintem alszik közben, aztán mikor teleszívta magát elengedi és egy nagy büfi után már tehetem is vissza az ágyikójába. Szerintetek ez így jó, hogy már lassan 6 hónapos lesz és hajnalban is eszik ismét? Úgy 6 hetes korától 4 és fél hónapos koráig végig aludt éjjel, ezt csak most vezette be. Mondjuk ennek örülök, mert így nem kell felkelnem fejni, mert Dancsi kiszipkázza, hamarabb is végzünk, meg a tejtermelésnek is csak jót tesz. Ma adtam neki elõször darabosabb pépet, hát úgy benyomta, hogy csak na... Én üveg almareszelõn "mixelem" a gyümiket és nagyon hamar kész. A gyümicentrifugát csak akkor hayználom ost már, ha levesebb dolgot akarok adni neki. Egyébként én is a folyadékbevitel terén, ha szomjas vizet fogok adni neki, már csak a fogai miatt is, meg nem jó az a sok cukros lötty.

Õszintén én a cumisüvegnek sem nagyon örülök, mi csak akkor használjuk, ha én nem vagyok otthon, abból kapja a lefejt tejcit, a gyümölcsleveket és pépet kanállal kapja. Lassan elkezdjük a pohárból ivást is. Most még egyelõre a járókában van egy mûanyag pohara, amivel ismerkedik és játzsik.

Újabb képeket találtok Daniról a [url=http://ocsidani.fw.hu" TARGET="_top]http://ocsidani.fw.hu[/url] oldalon.

Mindenkinek örömteli készülõdést és Boldog Ünnepeket!

pussz:
gumicukor és a 25 hetes Dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Nyuszi,
Hát várom a forgást már nagyonKép!
Nagyon boldog szülinapot kívánok Neked!Kép

Kép

Kataa,
Most mikor Lili beteg volt, hát bevallom, hogy mi is elmentünk itthonról. Én azt mondtam ha nem lázas akkor mehetünk, persze nem volt nagyon beteg. Éppenhogy kijött rajta egy kis nátha meg köhögés, mára már semmi baja szinte.
Hát igen a Tena-ra már nézni sem tudok.Kép

Gumicukor,
Mintha Liliról írtad volna az éjszakai keléseketKép. Õ is kb. így csinálta, 6 hetesen már átaludta az éjszakát, de most 1 hónapja minden éjszaka eszik. Nekem fogalmam sincs, hogy miért lehet ez, mert napközben is eszik rendesen. Szerintem mi januárban de legkésõbb februárban megkóstolünk egy kis almácskátKép. Apa már mondta is, hogy az elsõ falatra a reakciót le akarja fotózni, így megígértette velem, hogy akkor adom neki amikor õ is itthon lesz.Kép

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk!Kép

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ez kimaradt az elõzõ üzibõl:Kép

Kép

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánunk:


manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ilke
Nagyon édes Lili!
Forti
Levike is tündibündi!

Zsanci
Szia Kép Már gondoltam rátok, hogy merre jártok. Kép

Detti
Hanna is többször aludt velünk, bár a kiságya is kb. fél mnéterre van csak tõlünk. Én sem tudnám elképzelni, hogy külön aludjunk.

Panda
Gratula a foghoz! Kép Szorítok az alvásnál!

Zsuzsa
Minden tiszteletem a Tiéd, s minden anyukáé. aki tejcit ad más kisbabáknak! És biztos is vagyok abban, hogy nagyon figyeltek mindenre. Csak sajnos el tudom képzelni, hogy azért nem mindenki ilyen lelkiismeretes. Kép

Kataa
Hanna kedvence a zenélõ méhecske , imádja. Biztosan fog tetszeni Alexnek is. Gyógyulást Nektek!

Mindenkinek nagyon szép Karácsonyt kívánunk! És persze tuti új évet, de addig még úgyis jövünk Kép

bringa és hanna (4hó+ 1 nap Kép)
bringa
 
 


Sziasztok!

Beugrottam egy pillanatra, hatha nem lesz mar holnap mindenki: boldog, bekes unnepeket, sok ajandekot es amulattol, jokedvtol csillogo babaszemeket kivanok mindenkinek. Egyetek sokat, dolgozzatok kevesetKép

-Afonya

Nyuszi, boldog szulinapotKép
afonya
 
 


Ilke!

Dani jövõhéten lesz 6 hónapos, és kb. 3 hete kap gyümölcsöt is a délelõtti és délutáni szopi elõtt, szóval napközben õ is rendesen eszik. Tehát nem tudom, lehet most is van valami növekedési hullám ebben a korban, ki tudja?

Dani pár napja összereszeli az alsó és a felsõ fogsorhelyét, vicsorgat, lehet már csikizik az elsõ kis fogak. Bár örülök, hogy még nem jöttek ki, mert annál erõsebbek lesznek, minél késõbb bújnak ki.

Tényleg, akiknek már van foguk, Ti mivel tisztítjátok õket?Láttam már 4 hónapos kortól használható mini fogkeféket. Monmdjuk nem tudom elképzelni, hogy egy 6 hónapos nagyon örülne, ha a szájába dugdosnék egy kefét + még a fogait is birizgálnám. Bár, gondolom megszoksz vagy megszöksz alaõpon mûkszik ez is.

A mézeskalácsra a sütés elõtt tettük rá a mázat, így együtt sültek meg. Hááát, nem egy mézeskalács kinézete volt, az biztos, bár finomnak finom volt. Biztosan ez lehetett a baj.

Dani kap tõlünk egy nagy hab tapilap szõnyeget, azon kúszhat mászhat kedvére, sõt, ha nagyobb lesz, akkor a belsejével is lehet játszani, mert szétszedhetõ és egymása tehetõ. Ráadásul még hõszigetel is, így ha a földre teszem, akkor nem fázik meg. A maszatoláshoz evõeszköz készletet, melegentartó tányért. És cuki kis rucikat, az mindig kell, mert fogyandó, mint tudjuk.
Ezenkívül kapott már elõzetesben egy etetõszéket is. A többi pedig még nekünk is meglepi.

Na megyek, mert a férjem zserbót süt és én darálom bele a diót, nyam nyam.

Puszz és kellemes készülõdést:
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Nyuszi!
Boldog szülinapot kívánok Neked!!

Gumicukor! Láttam Dani baba képeit, nagyon édi, és szép kék szeme van!

Nagyon boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, és az legyen a fátok alatt amit szeretnétek.


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Szokás szerint idõm semmi, úgyhogy csak annyit, hogy mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT!

Conti, Betti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Nyuszi!
Boldog szülinapot!!!!

Az alvás kezd sikeres lenni, tegnap 10 perc sírás után elaludt Ádám. De nem rettenetes bõgés volt, csak sírdogált. 3x ébredt éjszaka, elõször 20, aztán 10 perc alatt aludt vissza, harmadszorra csak egy OÁÁÁÁÁÁÁ volt, és már aludt is. 1/2 7-kor megszoptattam és negyed 10-ig aludt. Én isKépKépKépKépKép...

Gumicukor!
Ádám is ilyen habszivacson játszik a földön. Azért is jó, mert lehet bõvíteni, nem növi ki a babó.

Ma Ádám megkóstolta életében elõször az almát. A fél kávéskanálnyi kb. 5 adagban csúszott leKép. Elõször nem nagyon ízlett, de utána nyalogatta a kanalat.

Mindenkinek békés, boldog karácsonyt!

Kép

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok,

A doki neni szerint Alexnak piros a torka.Mondta hogy orrsprayvel szorgoskodjunk ha kell,de eddig meg nem kellett.Felirt valami C vitamin cseppeket amit sehol nem lehet kapni,hianycikk.Jo mi???
Ja es meg valamit kohoges ellen is cseppeket,remelem segiteni fog.
Ugy dontottunk hogy megyunk anyuekhoz .csak nem visszuk a babakocsit,ugysem lehet kivinni most.

Gumicukor,
Dani nagyon sokat nott,csuda edes fiucska.

Mindenkinek nagyon boldog unnepek kivanunk a profilomban talalhato keppel.

Puszi
kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kedves Lányok!

Én is csak általam készített gyümölcsöt adok a gyermekemnek, s remélem bébiételt nem is kell neki adnom, hanem elfogadja az általam készített eszit!

Kívánok mindenkinek nagyon-nagyon boldog Karácsonyt. A Betlehemi Kisded vigyázzon mindannyiunk babucijára a jövõ évben is. Én most két hétre elutazom, köszönöm mindenkinek a jótanácsokat és azt hogy elolvastátok amit írtam!

Szeretettel: Detti, Laura és Tatacsi
detti
 
 


Jo napot
Nyuszi
BOLDOG SZÜLINAPOT

Kataa
aranyos Alex baba meg te is Kép és hiány cikk lene a cebion csepp mert hogy igy hivják a babáknak valo C vitamint de azért probáj meg valahol szerezni hatásos Kép és jobbulást

Lányok
Petikének is kezd kibujni a fogacskája és emiatt sajna alig eszik Kép mert nagyon fáj az inye vetünk neki dentinoxot hát ha az segit neki mert nagyon fáj neki az innye és emiatt sokat sir Kép

Mindenkinek Boldog karácsonyt Kiván
Csics és Petike Kép
csics
 
 


sziasztok

Koszi a gratulaciokat.Kép

Boldog Karacsonyt Mindenkinek!!!

Kép

Nyuszi es Emilia
Nyuszi
 


Hogy én se maradjak ki a jókívánságok kívánásából, ezúton szeretnék boldog, szép karácsonyt kívánni nektek és pöttömkéiteknek.

Dani imádja a hancúrszõnyeget, meg kapott egy szobahintát a dédiéktõl, hát annak hogy nevetgél, középen van egy duda, azt nyomogatja, igaz még csak néha, de nagyon tetszik neki.

Sajnos náthás lett, bár még nem fajult el nagyon, szívom le ezerrel az orrát. Tuti én ragasztottam rá, mert csak én voltam náthás. szerencsére láza nincs, csak fortyog néha a nózija + sokat tüsszög Kép((((.

Remélem Ti jól vagytok!

üdv és pussz:
gumicukor és Dani (25 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy nem epp unnepi hangulatu a kerdesem, de lehet az, hogy a fogzastol tiszta piros a gyerkoc feneke? De valami rettenetesen, holyagos is nehol. Pedig semmi ujat nem evett, pelenkazni is 3 orankent pelenkazom, sz'al masra gondolni sem tudok. Volt valakinek ilyen tapasztalata?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólok Kép
Áfonya: lehet a fogzástól Kép Lehet tõle hasmenése, hõemelkedése...

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


cory, nagyon koszi a gyors valaszt.
Mar vegiggondoltam mindent, honapok ota szep volt a popsija, kenni se kellett, hozzataplalas se verte ki es most itt van es nem talaltam okat. Es hasmenese is van, igenKép
Na megyek babusgatniKép
Afonya
 


Sziasztok

Mindenkinek nagyon Boldog, békés karácsonyt kívánok. Remélem mindenhol jól telt a szent este, és a gyerkõcöknek tetszett a karifa. Az én fiam rá sem hederintett. Kép
Nem baj, majd jövõre már fogja érdekelni.

Kép

Puszi Forti és Levi

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, hogy én is csatlakozzak, és mindenkinek Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívánjak!!


De, ha már itt vagyokKép...
Áfonya!
Akárcsak én írtam volna....eddig semmi gond nem volt, de kb. 3 napja a Lili popsija is így néz ki. Semmi itthon lévõ kence nem segít...mi is a fogzásra gondolunk, de ha ez így marad azt hiszem megmutatjuk ünnepek után a dokinéninek.
Hogy ezek a babák néha milyen hasonlókat produkálnakKép
berka
 
 


Sziasztok!

Nálunk egyáltalán nem volt nagy sikere a fának, pedig úgy készültünk, video stb. mikor megpillantja a fát. Nem baj, majd jövõre. A nagylányom viszont nagyon boldog volt, olyan jó volt nézni az örömét.
Egyébként Bettit reggel 4 óta nem tudom visszaaltatni.Kép
Nálunk is kezdõdik a fogzás õrület, nem akar enni, csak szopizni, de az meg nem elég neki. Meddig tart egy fog kibújása?

Conti Betti 5 hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Nagyon ráérek, végignéztem a profilokat, mindenki nagyon aranyos, én is kedvet kaptam egy frissebb képet tettem a profilomba.

Remélem jól alszik ez a sok baba!Kép

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok Kép

Pár napig nem volt netünk, úgyhogy most megint kezdhetem a visszaolvasást Kép

Csak azért jöttem most, hogy mindannyiótoknak nagyon boldog karácsonyt kivánjak, még ha kicsit késve is Kép
Juli jól viselte a tegnapi nagy karácsonyi vacsorát. A fára ö sem izgult rá nagyon, bár bambulta, viszont a csillagszóró!! Az volt a tuti, tele szájjal vigyorgott KépKép

Conti :=( Szerencsére Juli simán visszaaludt szopi után Kép

zsani
zsani
 


Sziasztok!

Hát nálunk a Jézuska hozott egy kis náthát is a karifa és az ajándékok mellé... Tegnap este 8-4-ig óránként kelt fel Dani, szörcsögött az orra, mi meg állandóan szívtuk le neki. Olyan aranyos volt, görbülõ szájjal panaszkodott, hogy milyen rossz neki, de az orrát hagyta, hogy Apa leszívja. Biztosan érezte, hogy megkönnyebbül az orra. A Nyuszi ül a fûben nótát ha nem énekeltem el neki 1000x, akkor egyszer sem, ez az a dal, amire megnyugszik. A körmét is ezzel szoktam vágni. Pedig úgy örültem, hogy nem kapja el tõlem, de korai volt.

A karácsonyfát nálunk nagyon bámulta a Dani, a kis kezével óvatosan megfogta (nálunk mûfenyõ van), és a gömbdíszeket is birizgálta. A gyertyafény és a csillagszóró viszont nálunk is favorit volt, majdnem kirepült az etetõszékbõl izgalmában. Sõt az asztalon lévõ csirkecombokra is
ráizgult Kép

Holnap utazunk vidékre a szüleimhez, ,már nagyon várom, ott igazi nagy karácsonyfa lesz. Csak ez a nagy, végnélküli zabálás ne lenne. Remélem addigra javul a Dani kis orra is, bár napközben elég jól viseli, folyamatosan szipkázzuk le.

Mindenkinek további boldog ünnepet kívánok!

üdv:
gumicukor és Dani (25 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Jo estét mindenkinek
Áfonya
azt mondják hogy akár 1-2 hétig is eltart mig elöbujik rendesen a fogacska Kép Petike is fogzik ezerel Kép mi meg tegnap vetünk neki egy fogzás könyitöt neki de igy is nehéz neki mert nagyon fáj az inye Kép tegnap alig evet valamit anyira fájt neki Kép de viszont olyan aranyos lesz szerintem ha egyszer kibujik a fogacskája nálunk az also 2 jön Kép nálatok ?

Conti
tündéri a babád Kép

Lányok
Petike is kapot sok-sok játékot 2 zenélöt meg 1 csörgöjátákot a nagymami,és nagypapitol és a nagynénitöl mitölünk meg fürdölepedöt meg ruhát és egy babatornásztatot Kép

További boldog karácsonyt kivánunk Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok,
Remélem mindenkinek kellemesen, telnek az ünnepek. Nálunk holnap lesz egy jókora vendégség. Úgyhogy jó lenne most pihenni, de nem tudok, biztos a mai vendégségben összeettem pár dolgot, és azért vagyok egy kicsit rosszul. Lili és apuci viszont édesen alszik összebújva.
Képzeljétek 4 napja nem kel fel éjszaka Lili enniKép! Több mint 1 hónapig felkelt és most egyik napról a másikra abbahagyta. Remélem így marad. Viszont így az ünnepekre mi is náthásak lettünk LilivelKép.

Gumicukor,
Lili is kapott karácsonyra egy etetõszéket és rengeteg játékot, pedig még nincs is vége az ajándékozásnak. A szobahinta szuper lehet.

Panda,
Ádámnak te hogy adtad az almát? Gyümölcscentrifugázva, vagy hogyan? Azért kérdezem, mert januárban szerintem mi is átesünk majd ezen a jelentõs eseményenKép.

Rzsuzsa,
Örülök, hogy jól sikerültek, a sütik. Ez a karácsony tényleg nagyon különleges volt, csillogó szemekkel össze is néztünk apucival, hogy tavaly ilyenkor még csak éppen hogy tudtuk, hogy babánk lesz, és most milyen más már minden, és mennyivel boldogabbKép!

Csics,
Remélem, hamar kibújik Petikének a fogacskája.

Forti,
Nálunk is apa felvette ahogyan bejövünk a szobába Lilivel és megpillantja a fát, hát mit mondjak nem hozta különösebben lázba az egész. A csillagszóróknak volt nálunk is a legnagyobb sikere. Ja és persze az etetõszéknek, szerintem szeretni fogja.

Felteszek egy tegnap esti képet a profilomba Lilirõl.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Szeretnék érdeklõdni kismamiként, hogy kinek milyen tapasztalata van a málnalevél teával kapcsolatban.
Tényleg segíti szülésnél a tágulást???
Kérlek, írjátok meg a tapasztalataitokat!!

Remélem, hamarosan nekem is aktuális lesz ez a profilKép Kép

Elõre is köszönöm!!!

Heni
38+3
heni1979
 
 


Ilke!

Nagyon cuki a kislányod a piros kis rucijában! Amit írtál, hogy Lili nem kel fel ismét, megnyugtatott, hátha nálunk is így lesz ismét. Bár nem mintha fárasztó lenne, de jó lenne. A Dani fenekén is vannak piros kis pöttyöcskék, de fogacskákat még nem venni észre és az ínye sem piros vagy ilyesmi.

Bár nem nekem szólt a kérdés, de a gyümölcsevést mi elõször csak a levével kezdtük, hogy az állaga még ismerõs folyékony legyen, mint a tejcsié, viszont az íz az így új. Egyszerre elég 1 új dologgal megismertetni. Én elõször almalével kezdtem, kicentriztem és úgy adtam pár kanállal 2-3 napig, aztán merészkedtem a péppel, szintén pár kanállal. Most már ott tartunk 3 hét után, hogy szépen eszi a pépet délelõtti és a délutáni szopi elõtt 50-50 grammot. A pépet már üveg almareszelõn csinálom. Sokan azt gondolják, hogy macerás, de egyáltalán nem. Reggel mindig elkészítem a napi adagot, beteszem a hûtõbe, így nem kell egész nap reszelgetni. Az nem baj, ha kicsit megbarnul az alma, az íze ugyanaz, de lehet bele pár csepp facsart citrom levét csepegtetni (nem az üveges citromlét, azt tilos). Amikor a Dani az almát már szívesen ette, ,akkor mindig belecsempésztem valammi új ízt, körtét, kivit (sokan azt gondolják, hogy nem lehet adni, mert aprómagvas - nos, és a magocskákat kikaparom egy kiskanállal), sárgarépát, sütõtököt, zeller levét, céklát.
Mi a banánt, narancsot, mandarint majd csak késõbb kezdjük.

Csics,
grtaulálok a fogacskához!

Képzelkûjétek, a Dani kapott a sógornõméktõl egy igazi kócos macit, kockás kendõvel a nyakában. Most együtt alszanak a kiságyban, betakartam a Kócost is, Dani fogja a maci kezét. Nagyon édik.

Ma már jobb volt a náthája kicsivel, szépen jött kifelé, talán megfordul rajta. Nagyon elfáradt a nagy karácsonyi vendégségben.

pussz:
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Szia Heni!

Én a 35. héttõl kezdve kezdtem inni napi 7dl-t, lehútve a nagy melegben (júliusban szültem) még jól is esett. Én azon szerencsések közé tartozom, aki nagyon gyorsan túlestem, a kórházba érkezés után (ekkor már 2 ujjnyira voltam tágulva) 3 órára meg is született a kisfiunk.
Hogy a málnalevélteától-e, vagy nem fogalmam sincs.
Egyik ismerõsöm, aki elõttem szült 2 nappal, a szülés elõtti nap ivott 1 pohárral és õ 2 órás villéámszüléssel szülte meg a kislányát.
Ez is olyan, hogy adottság kérdése is, hogy kinél hogyan segít, illetve ki milyen tágulékony. Mindenesetre ártani nem árt, sok vitamin is van benne, úgyhogy igyad nyugodtan, ,nekem is az orvosom ajánlotta.

Szorítok neked, látom, már nagyon a finisben vagy! Kívánok nagyon könnyû és szép szülést, és egészséges picurkát és persze nagyon sok feledhetetlen, boldog percet!

üdv:
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

beraKép Remelem, mulik Nektek is. Mi anno borgyogyasztol kaptunk az ekcemas kiuteseire kulon kenocsot, most azzal kenem. Nem akarom elkiabalni, de az altalanos pirossag muloban, igaz, a pottyok még tartjak magukat. Penteken nalunk nincs tanacsadas, raadasul mivel elso rendelesi nap unnepek utan, gondolom ezren lesznek, igy nem szivesen mennek le Rekaval. Kapnak a pottyok egy nap haladekotKép
Csics, az also ket fogdudort latom, azok mar nagyon jonnek, a felsoket nem engedi megnezni.

Keresgeltem itt a kiutessel kapcsolatban, s talaltam csomo tapszeres oldalt. Ezzel kapcsolatban tartanek kozvelemenykutatast, ki milyet ad a babajanak, melyik valt be? Mert ha Reka ennyire kenyes, akkor tapszerbol sem mindegy, milyet kap, gondolom.

Nalunk a karacsonyfa kulonoskeppen nem hozott izgalmakat, igaz, nagyon nem is szamitottam ra. Jo, hogy irtad Zsani a csillagszorot, mert elokerestem en is gyorsan ma. A csillagszoro az tetszett, bar ott is inkabb az, hogy apja bohockodott vele. De a kinti tuzijatek!! Annak hangosan kacagott. Ajandekot egy konyvet kapott eddig a ruhakon kivul, az mar "kiolvasta"Kép
De tudjatok, mi tetszik neki legjobban?! A piros-mogyorosnak van olyan valtozata, amit femdobozban adtak, egy keskeny hengerben. Es azt a kezebe fogja, es belebeszel. Es a tolcser felhangositja-megmasitja a hangjat, es azt ugy elveziKépKép Biztos, hogy eszrevette, tudatosan csinalja, mert csak abba beszel, ha elveszi a szaja elol, nem mondja a magaet. Nem is gondoltam volna, hogy ennyi eszuk van mar ilyenkor.

Még valamit akartam. Jaigen. Gumicukor irta, hogy a maci milyen nagy slager? Tobbieknek is van kedvence? MEkkora allatkat mertek nekiadni, mekkora az, amilyennel jol elvan a baba?

-Afonya
afonya
 
 


MegvalamiKép

Reka este 8 korul eszik utoljara "rendesen", aztan 10 korul meg nyammog egy kicsit a cicin, de inkabb csak altatja magat, aztan reggel fel 9-9 korul kel fel, igy 1/2 10 is van, mikor eloszor eszik. Nincs keson ez? Nem keves ez?

-Afonya
Afonya
 


Juli is kapott etetöszéket, és ma abban ebédelt Kép Nagyon élvezte. Tettem fel új képet a profilba, nézzétek meg, mert a férjem montázsolta, csak nektek. Az etetöszékes képen éppen alma-öszibarackot eszik Kép A sapis pedig ma délben készült, mikor indultunk a dédihez karácsonyozni. Egyébként most szuperjól viselte a vendégeskedést, pedig két helyen is voltunk, és totál álmos volt.
Tölünk meg egy bohóc alakú fejlesztö játékot kapott, aminek az egyik oldala tükör, a másik pedig egy nevetö arc mozgó szemekkel és benyomható orral. Tetszik neki. Bár a tükör nem hozza lázba.

Heni: én is napi 1 liter re higitott málnalevél teát ittam kb. a 34. héttöl, és a 38. hétre bö 3 ujjnyira tágultam, fájdalom nélkül (azt azért éreztem, hogy "valami" történik ott lenn). Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ezen kivül homeopatiás készitményt is szopogattam KépKép

Csics: gratula a fogacskához Kép

Áfonya: nekünk a legnagyobb állat, amit odaadok neki, az Sárki, a sárkány Kép A profilos képen látszik valamennyi belöle. Én épp azért adtam neki, meg azért bohóckodok vele, hogy szokja a nagyobb tárgyakat is. És már megismeri, szereti, ezerrel vigyorog ha meglátja.

És képzeljétek, most kezd kacagni. Olyan tündéri KépKép

Tápszer: Juli Beba HA-t eszik, de Réka ugye már 6 hós, akkor neki 2-esek kellenének (ha kellenek, nem rábeszélés), Beba HA-ból is van.

Etetési idök: Juli eszik 1. reggel 6-7 felé, aztán ennek megfelelöen 2. 9-10 körül, aztán 3. délben, 4. 15-kor, és 5. 18 után nem sokkal. Általában a 15 órai kaja olyan immel-ámmal csúszik csak le, és kb. fél adag. Etetési módok: reggel és este szopi+ tápi, tizórai és uzsi: tápi, délben: fejt anyatejjel higitott fözelék (igy még 3x kap anyatejet, ez is valami, bár kicsit szomorú vagyok, de már nem tudom a figyelmét a szopira vonni napközben).

HÜTÖFÜRDÖ: úgy látom, még senki más nem válaszolt. A hütöfürdöt úgy kell késziteni, hogy testhömérsékletü vizet (ha lázas, akkor a magasabb testhöm.-hez kell csinálni a vizet, mert különben fázni fog benne, és nem birja ki) kell engedni a kádba. Ebbe beletenni a babát (minél nagyobb testfelülete érintkezzen a vizzel, vagyis lehetöleg feküdjön benne), és fokozatosan langyos vizet kell engedni a vizhez (ha kiskádban van, akkor öntögetni - közben nem kell kivenni a gyereket!). Addig kell hüteni a vizet, hogy kb. 20 fok legyen a végén (ezt kb. 10 perc alatt kell elérni, mert különben fázni fog, és nem birja ki az idöt). A hütöfürdöben összesen kb. 15-20 percet töltsön a baba. Ha nem birja, mert nyügös v. hideg a viz, akkor ki lehet venni belöle félidöben, majd újra visszatenni a vizbe, ha megnyugodott.
Öszintén szólva, mikor én csináltam Julinak, akkor nem hütöttem le 20 fokig, mert már a 25-t is elég hidegnek találtam, viszont ennek megfelelöen tovább volt benne (legalább 2x15 percet, mert közben egyszer kivettem, mert már nagyon fájt a derekam).
Ha lázcsillapitóval együtt nem viszi le a lázát 2 órán belül, akkor érdemes még 1x megpróbálni ugyanigy, és ha az sem viszi le, akkor mindenképp lássa orvos minél elöbb (tartós magas láz kisérheti pl. az agyhártyagyulladást, aminél akár a percek is számithatnak). Na, most jól kiokoskodtam magam KépKép
Na, megyek, mert a családtól kapott karácsonyi ajándékokat még nem néztük meg tüzetesebben.

zsani
zsani
 
 


Jo napot Kép
Áfonya
nekem se engedi-engedte a inyét megnézni olyankor a nyelvét dugta ki Kép most meg én nem merem megnézni a fogait mert rögtön elkezd sirni Kép

Ilke
tündérien aranyos a lányod a ruhában Kép

Áfonya
tényleg nem mindegy. Petike idáig HUMÁNA Baby Fitt 1 evett de megfájdult mostanába a hasa töle igy váltotunk NUTRILION Prémium 1 de emelett kap tizoraira pépet is .

Játékok:
Petikének most a babatornásztato tetszik nagyon Kép amit tölünk kapot lelkesen ütögeti Kép és ez tetszik neki Kép meg a csörgök tetszenek neki azok amiket jol megtud a kis kezével fogni Kép és egy mikulás egér amit a nagynénjétöl kapot mikulásra a nagy magas játékok még nem nagyon szorakoztatják inkább ilyesztöen hatnak rá igy azok most csak diszek . Kép szerintem csak olyan játékot agy a kezébe amit jol át tud fogni .Pl csörgö.

Lányok
Petikének nagyon tetszik ha kiviszük a konyhába a babahordozoba és leteszük az étkezösarokba ahonét mindent láthat ez nagyon szorakoztato számára mindig anyit beszél ilyenkor mint anyukája Kép és ugyanez van a kocsiba is ha megyünk valahová Kép de csak adig amig ülönk az autoba ha kiszálunk abahagya a gagyarászást .

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Heni,
Én párszor ittam ezt a teát, legtöbbször sajnos elfelejtettem és hát 10 órás volt a szülésem. Neked minden jót kívánok és gyors szülést!

Gumicukor,
Köszi. Ma sem kelt fel éjszaka Lili, sõt 1 órával késõbb kelt mint szokott, úgy hogy egy szavunk sem lehetKép. Lilinek is picit piros a feneke kb. 1-2 hete (tényleg nem nagyon csak egy kicsit) és egyik krém sem mulasztja el, még a Bepanthen sem. Akkor neki is a fogacska lehet a ludas. Köszi az almával kapcsolatos hozzászólást, sajna nekünk nincs centrifugánk, de anyóséknak van, szerintem tõlük elkérem majd. Aztán jöhet majd a nagy pillanatKép.
Édes lehetett Dani a macivalKép.

Áfonya,
Lilinek ahogy megfigyeltem a tenyérnyi nagyságú játékok tetszenek a legjobban. Azt jól meg tudja fogni, tudja rázni, nem vágja fejbe vele magát. Most karácsonyra megkapta az elsõ babáját, az egész plüsbõl van és csörög is, nagyon tetszik neki, ez is kb. 10-15 cm magas.
Kajcsival kapcsolatban, Lili este 9 körül alszik el és 7-8 körül szokott felkelni reggel. Õ viszont olyan, hogy pár percen belül enni kér, ahogy felkel. Képes a hálóingemet megenni, ha nem figyelekKép.

Zsani,
Látom Juli is szeret nagyokat mosolyogni evés közben. Lili is azt szokta csinálni, hogy szopizik aztán felnéz rám és teliszájal mosolyog, aztán megint egy falat, aztán megint mosoly..., annyira édesek ilyenkor, meg persze mindigKép.
Nagyon jól leírtad a hûtõfürdõt.

Csics,
Én is ki szoktam vinni Lilit a konyhába az autósülésbe. Nagyon szereti, de most, hogy már van etetõszéke, szerintem abba fogom tenni. Jó mert lehet állítani a háttámláját több pozícióba.

Vége a vendégségnek, az idegeim és a lakás (leginkább a konyha) romokban hevernek. Hát az hiszem ma sem lesz gondom az alvássalKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


ilke: tényleg aranyos a piros kis ruhácskában Kép Mi is ilyet vettünk, csak sötétkékben Kép Nekem ez a szopis kép a kedvencem, mert ezen olyan vigyorpanka KépKép A többin meg egyszerüen csak olyan kába-bamba arcot vág KépKép De nekem most a sapis kép a kedvencem, mert ebben az új sapkában kicsit dundifejünek néz ki, és olyan muris Kép

Mi tegnap 9-kor feküdtünk le, mert hulla fáradtak voltunk, most meg itt ülök, mert fejnem kellett, úgy feszültek a cicik KépKép Képzeljétek, mióta Juli csak kétszer szopik, mindig fejek kajaidöben (nehogymár elapadjon a tej), és azóta annyi tejem van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni (persze ez nem igaz, de pár napja el voltam keseredve, mert kb. 60-at sikerült lefejni a két ciciböl, most meg telefejtem a kis üveget, pedig nem is fejtem ki teljesen), tegnap már nem is kapott a kisasszony tápot. Viszont lefagyasztani nem tudom, mit csináljak vele?

Na, menek aludni Kép Mindenkinek minél késöbbi kelést kivánokKép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a teáról a véleményét.
Remélem nekem is villámszülést hat. Kép Kép

Remélem mielõbb én is közétek tartozhatom a kislányommalKép Kép Kép

Mégegyszer köszi!!!

Heni
38+5
heni1979
 
 


Sziasztok!

Remelem jol telt mindenkinek a Karacsony es jol vagyok!?Kép
NAlunk ugy nagyjabol minden OK,de meg az olvasashoz sem jutok igazan,mert a papa is itthon van es akkor inkabb a csaladdal szeretnek foglalkozni.
Illetve,ha a gyerekek alszanak akkor inkabb a baratommal,mint a nettelKépKép!!!
Azt azert epp olvastam,hogy Nyuszi!lehet Neked gartulalni!!
BOLGOD SZÜLINAPOT!!!

Azert remelem elöbb utobb megint tudlak olvani,bar az se kutya dolog,ha a baratommal tudok foglalkozni net helyett!!!
Sziasztok!
Kryss&Rebecca es persze Aaron es Stephan

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


sziasztok
Képzeljétek, Hanna tegnap átfordult a hátáról a hasára, s azóta nem is hagyja abba Kép olyan édes!
A karácsonyfa nála is inkább az ágak simogatásában élvezet KépNo de a zörgõs papírok Kép

Panda
Gratula az alváshoz, szerintem nagyon jól haladtok. Akkor éjjel nem is adsz neki semmit?

Áfonya
Hanna kedvenc játéka reégebben a zenélõs méhecske volt, most pedig azok a csörgõk, amiket meg tud fogni. Meg minden zenélõs játék.

Ilke
Hol vettél olyan babát? Mert én is akart
am Hannanak, de sehol sem volt. Igaz én nem bp-i vagyok.

Heni
Nálam nem tudom, hogy használt-e mert elég körülményes volt a szülésem. Viszont tudok olyat, akinek tuti elõnye volt. Úgyhogy igyad!

üdv,
bringa és hanna (18 hét+1 nap)
bringa
 
 


Megnéztem a profilokat, nagyon cukik a babuk Kép
bringa
bringa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?