Új privát üzeneted érkezett!

<font color="ff0000">Sziaszok Marica és mindenki!
Nekem mindenki a Fráter Gy. utcai 4d-s uh-t ajánlotta Kecskeméten ,nézd meg a weblapját!:www.sono4d.hu
Melltartó és babaruha ügyben én nem vagyok még jártas,nemrég költöztem Szegedre,alig ismerek valamit.Az Anita cég melltartóit ajánlották nekem, a védőnőm is:www.anita.com,érdemes bekukkantani!
Ha már itt tartunk szerintetek hol érdemes kismamaruhát venni?Hamarosan aktuális,kezdenek a régiek szorítani!!!
Köszi
Ildikó</font>
ildi10
 
 


Szia Marica!
A nővérem rendelt a QUELLE-ből egy rucit,és
vissza kellett küldeni annyira rossz volt a
minősége.Kép
De ha gondolod próbáld meg,legfeljebb ha nem
tetszik,visszaküldöd.Kép
Én is rendeltem már onnan egy bőrnadrágot.
A minősége jó volt,de amilyen méretet rendeltem,
attól 3 számmal nagyobbat küldtek.Kép
Sok sikert!Neked lehet,hogy bejön.
Pusz,Dia 17+1

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Márti!

Nekem most lett meg az igazolásom, és visszamenőleg megkaptam a két havit. Más is írta, hogy csak az év végén számolják el. Én nem tudom! Szerencsés helyzetben vagyok, mert az Apukám cégénél vagyok pénzügyes, de szerintem akkor is azonnal jár a 3000,-.
babar
 
 

 
 

Sziasztok!

Dia: Az az egy baj van, hogy fehérnemüt nem lehet visszaküldeni Kép. Illetve nem cserélik. Igaz az öszi topikban dicsérték a Quellés melltartót (aki vett), de ha rossz méretet küldenek, akkor mit csinálok vele?? Ugyhogy most gondolkodóba estem, nézelödök még egy picit a boltokban, piacokon, hátha máshol is kifogok egy jót, olcsót. Akkor nem kellene vakon vásárolnom, fel is próbálhatnám.

Márti! Nekem is egyböl elszámolták, nem igaz, hogy csak az év végén tudod igénybe venni! Csak abban az esetben van probláma, ha Neked olyan alacsony a fizud, hogy nem tudják ezt érvényesíteni. Nekem pl. 2 gyerek után már 8000/hó a kedvezmény, amit nem birok teljesen felhasználni Kép. Majd adóbevalláskor a fel nem vett részt apára átruházom. Megosztani csak év végén lehet, azaz adóbevalláskor.

Marica
marica69
 
 


Szia Marica!
Bocs,nem tudtam,hogy a melltartót nem cserélik.Kép


Barátnőm merre vagy????????
Simán kéred a rizst,vagy kukival,borsóval,stb.
Irj,sokat!KépKépKép
PUSZ,Dia 17+2

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Márti!

Úgy kell igényelni Magzati Adókedvezményt, hogy ha olyan helyen dolgozol ahol ugye van TB kifizetőhely akkor ott kérsz nyomtatványt, segítenek kitölteni, aztán megkéred a férjedet, vagy párodat, hogy ő is töltse ki a rá vonatkozó részt, ugyanaz mint a tiéd, lakcím, név, adóazonosító stb, csupán a személyes adatai térnek majd el ugye a tiédtől, ezt a nyomtatványt vitesd be a férjeddel hogy írassa alá a főnőkséggel, vagy titkársággal, nyomjanak rá egy bélyegzőt is. Ez azért kell, hogy ő lemond, arról, hogy ő vegye igénybe, tehát csak te veszed igénybe. Aztán ezt a papírt leadod a munkahelyeden, azzal az igazolással amit a nőgyógyászod, vagy magánorvosod kiad, hogy igazolja, hogy te már 91. napot betöltötted a terhességed alatt, tehát megillet a HAVI 3.000.- ft. Nos ha béredbe belefér akkor ezt havonta úgy kapod, mint a havi adójóváírást, tehát a 9.000 ft-ot. Ha nem fér bele, akkor pedig év végén kapod meg egybe a 12x3.000 Ft-ot, illetve ha van 13-ik havi fizetés a cégnél akkor 13x3.000 ft. Adómentes.
De a munkahelyed ezt is el fogja mondani, hogy hogy történik.
Ha nincs munkahelyed tehát sehol sem vagy, akkor pedig valószínűleg el kell menni a TÁHI-hoz a Területi Államháztartási Hivatalhoz, amely körzetben laksz akkor a legközelebbihez, tehát ha pesti vagy akkor a Pest Megyei TÁHI-hoz és ott kell igényelni ezt és minden más egyebet is. Tehát GYED, GYES, CSaládi tám, anyasági Tám, stb.
Nos remélem azért nem írtam nagyon bonyolultan, de én így csináltam és nekem folyosítják havonta.
Ha esetleg van még kérdésed szívesen segítek.
Sok pussz: ANDI
tandi
 
 


Hú Tandi! Te aztán bérszámfejtési guru vagy! Kép
babar
 
 


Andi!
Velem mi lesz???????
Nekem nem irsz???????????

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Közérdekü:
Nagyon jó szoptatós melltartót lehet kapni kb. 2500 ft-ért az Auchan gyerekrészlegén, de már elötte is nyugodtan lehet hordani. Olyan, mint egy rendes melltartó, csak lekapcsolható a cicis része.

Az biztos, hogy Anita fehérnemü nagyon extra, de nem tudom, kinek tellik 20 ezer ft-os haskötöre, 13 ezres kismamafürdöruhára, amit alig hord az ember lánya.

Puszi mindenkinek:
Anett
anettka
 
 


Andi!
Az mitöl függ, hogy belefér-e a havi jövedelmembe a 3ezer pénz, vagy adóbevallásnál kapom vissza?

Sys!

Úgy örülök, hogy akkor már van közelebbi dátumod a szülésre!
Én nem is emlékeztem, hogy a 12.héten így behatárolják. Akkor jövö héten már nekem is lesz ilyen dátumom! Most így 6 nap van köztünk elvileg, az belfér.
Az AFP-s dátumod mikor tudod meg?

Jó lett a cukorvizsgálatom, úgy örülök! Petránál 8-as lett a terheléses, azzal járhattam a kórházba heti vérvételekre, borzasztó volt. Most 6,8 lett, remélem, az jónak számít.

Ahogy írtál a férjedröl, ne is gondolj ilyen butaságokat, hogy nem fog örülni, ha lány lesz! Nálunk Peti is jobban vágyik egy iciripicirit kisfiúra, de nálunk bejön a közhely, miszerint mindegy, csak egészséges legyen.
Csak a nevekben nem tudunk megegyezni! Szerintem majd visszatérünk rá, ha már tudjuk a nemét.

Puszi:
Anett
anettka
 
 


Én a MUTTA kismama üzletben láttam jó cici-polcolókat. Kb. 3000-4000 Ft és van tiszta pamut is. www.mutta.hu
Ezek az angol Emma Jane kismama fehérnemű termékei. A ruháktól nem voltam elájulva, de a bugyik és a melltartók nem voltak rosszak!
Az Anita tényleg nagyon drága!
Emellett a Triumph-nak is van kismama kollekciója, de az is mind poliészter. Ebben a melegben az nagyon nyerő tud lenni. A nyavajáink mellé még egy kis kiütés!!! Kép
babar
 
 


Ja azt elfelejtettem leírni, hogy hol van ez a bolt.
Budapesten a Kálvin téren, a Városkapu Üzletházban a 2. emeleten.
babar
 
 


Szia Barátosném!

Jó lesz simán natur a risz, én ne szeretem annyira borsóval, meg kukival.
Szóval nagyon egyszerű lesz a dolgod.
Főnököm elengedett szabira augusztus 16-27-ig két hétre, tök jó, kérdezte meddig vagyok, mert az utolsó infoja az az volt, hogy augusztus elején kiíratom magamat.
Hát mondtam neki, hogy még utána dolgoznék négy hetet és akkor okt. 1-jével kiíratnám magamat. Tök jól esett neki, mert látszott hogy örül neki.
Hát amíg bírok bejövök, ha nem vagyok rosszul és nincs semmi akkor ez csak jót tehet. Legalább nem hagyom el magam, mert hajlamos vagyok rá.
No akkor majd megyünk át és akkor dumcsizunk.
Jó legyél. Vigyázzatok magatokra addig. is.
Puszi: ANDI
tandi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek most kaptam visssza a négy évvel ezelőtt vett két szoptatós melltartómat. Tök jó, mert semmi baja nincs tehát nyugodtan használhatom még. Egyébként közben két kismamán keresztül ment. Na és? 4 éve még a Metróban vettem őket nagyon olcsón. Talán a kettőt 2000.-ft-ért, de már nem emlékszem pontosan. De nagyon jó minőségű, tiszta pamut.

Anett!
22-én megyek megint a dokihoz és akkor fogjuk megbeszélni, hogy akkor most mi legyen. Szerintem biztosan haza kell jönnünk, mert egyébként csak 6-án jönnénk és az már 16+6 lenne és ráadásul péntek. Azt nem szeretném, hogy egy nappal előbb jöjjünk haza inkább még az első héten hazaszaladunk vagy csak én. Majd 22-én kiderül.

Azt elfelejtettem tegnap írni, hogy fenéktől-fejebúbig 61 mm és a becsült súlya 115 gr.

Puszi mindenkinek!
Sys
12+6
sys
 
 


Szia Anett!

Hát az azt jelenti, hogy ugye az adójóváírás tehát a 9.000 forint is úgy jár havonta, hogy az éves jövedelmed nem haladhatja meg 2004-ben: az 1.500.000 Foritot. Tehát a havi bruttodat beszorzod 12-vel és ha meghaladja akkor csak év végén kapod vissza adóvisszatérítés címen. Ha nem haladja meg akkor minden hónapban a béredbe berakják a 9.000 forintot.
A Magzati adókedvezménynél ugyanez a helyzet, hogy ha meghaladod akkor év végén kapjuk, ha nem haladjuk meg akkor minden hónapban jár.
Legalábbis tudomásom szerint, de aztán nem feltétlen lehet igazam. Azt hiszem ez így működhet.
Puszika: ANDI
tandi
 
 


Én így tudom, hogy akinek meghaladja, de nem a 1.500.000 forintot, hanem valamivel kevesebbet (talán 1.350.000.-,de nem biztos) annak nem is jár a 9.000.- adójóváirás. Viszont a gyerek utáni adókedvezmény az mindenképpen jár.

Sys
sys
 
 


Szia Babar!

Köszi, ez jól esett, középfokú Társadalombiztosítási Tanfolyamot végeztem, gyűlölöm, mert baromi bonyolult és néha még én sem tudok kiigazodni hogy ki kivel van, de azért megpróbálok mindenkinek segíteni akinek csak tudok. Persze próbálom össze szedni a tudásom, meg hidd el én is kérdezgetem itt a bérszámfejtő lányokat mert ez a szakma valami katasztrófa. Minden évben változik a mértéke és a jogi része.
Ráadásul nem is ezzel foglalkozom a cégnél csak szimpla titkárnő vagyok, de mivel kötelezővé tették hogy végezzük el a tanfolyamot ezért tudom csak ezeket a dolgokat. Egyébként hasznos dolgok, az biztos. Tudod egy a lényege: " A kismamának egy túros jár". Hát ez van, mit tehetünk.
Sok pussz: ANDI
tandi
 
 


Ráadásul 2 gyerek után már 4000.-/gyerek úgy tudom és az adót csökkentik vele.

Sys
sys
 
 


Sziasztok!

Nekem az elsö gyereknél meghaladta ezt a jövedelemhatárt a fizum, és mégis kaptam, kapom, (megnéztem a bérpapírom, úgy van rajta, hogy "családi adókedvezmény) úgyhogy szerintem Sys-nek lesz igaza: attól, hogy a 9 ezer ft adójóváírás nem jár a "túl magas" fizura, ez jár havonta, de azt nem tudtam, hogy így már 8 ezer a két gyerekre havonta. Egy pici örömhír!

Sys!
Akkor majd a Balcsis talit egyeztetjük aszerint, hogy mikor szaladsz haza az AFP-re.

Mindenkinek puszi!
Anett
12+1
anettka
 
 


Sys!

Az 1.350.000 igazad van, én az adósávot írtam 1.500.000 ft-ra. Jó ezt én írtam el.
tandi
 
 


Dia!

Tedd a helyére a telefont, nem bírlak visszahívni.
15,10-ig dolgozom.
tandi
 
 


Anett: köszi a cicifixes infót! Holnap szeretnénk menni az Auchan-be, remélem lesz rám való méret is!
A cukor miatt ne aggódj, a 6,8 biztos jó, nekem a 6,9 -re is csak annyit mondtak, hogy egy picit sok, de még belefér! (7,0 a felsö határ).

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Márti!
Belgyógyászhoz minek menni? Nekem nem kell. Fogorvoshoz, meg sajna kénytelen vagyok, mert kilukadt egy fogam, néha érzem is, ha édeset eszek.
Én most hagytam abba az Elevitet. Meg a Bromocriptint. Ez utobbit magas prolactin miatt szedem tavaly augusztus óta és a terhesség 12. hete után kell fokozatosan abbahagyni. Mert bennünket kicsit megváratot Lurkóböki, akinek még semmiféle neve nincs. Egyszerűen nem jutunk közös nevezőre. Bármit mondok az nem jó, ő meg olyan hülyeségeket beszél, mint: Tábita,Jolán(de ez azt hiszi vicces) Balabán, Hümér stb.
Lehet nem lesz neve és csak úgy fogjuk hívni, hogy: HÉÉÉ TE
Nektek van valmi névötletetek? Már nem elszedés végett, csak, hogy más is szenved-e ettől.
Persze egy gyerek sem megy iskolába név nélkül! Majd lesz Katika, vagy Petike, oszt kész!Kép
Amúgy tegnap tényleg elgondolkoztam a Katán, de le lettem szavazva(természetesen).

Holnap megyünk suzukit nézni. be kívánok csatlakozni a suzkisok táborábaKép eladtam a kis R4-esemet, mert nem túl bababarát jármű, de emlékül felrakom a képét. Neve: Babin Potok. Na, őt el tudtuk nevezni. Simán.

Na, jó hétvégét kedves szobatársnőm és mindenki más!Kép
RékacsKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs!

Ne aggódj mi is igy vagyunk, de csak a fiú nevekkel. Drága párom is előszeretettel szórakozik, mint Ibrahim, Juszuf, stb. nevekkel.
Úgyhogy én inkább reménykedem benne, hogy megint lány lesz.

Szia!
Sys
12+6
sys
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy beleszólók könyvelő vagyok és elég sok ilyet számoltam már a gyerek kedvezmény ügyben Sys irta jól ez mindenkinek jár, kivéve ha nincs miből levonni, pl: ha valaki minimál béres ami eleve adómentes akkor nem lehet vele az adót csökkenteni, (mivel a gyerek kedvezmény az adót csökkenti), viszont ilyenkor lehet majd évvégén az adóbevalláskor megosztani az apukával a kedvezmény összegét. Ja és mindenképpen a cég bérszámfejtőjének ( esetleg könyvelőjének) kell leadni a papirt, akkor is ha nem TB kifizetőhely a cég, nem kell nem is lehet a TÁKI-nál igényelni mert ez APEH-os dolog nem TB.

Ruha és egyéb vásárlás ügyében pedig szerintem a BNV bababörze nagyon jó az elsőnél mi is ott vettünk babakocsit meg még egy-két dolgot és nagyon jó árakon lehet megkapni őket.

Liv!
Láttom te is Kútvölgyis vagy, neked mikor, hol és ki csinálta a tarkoredő vizsgálatot? Én jövő héten tőltöm be 12. hetet és pénteken megyek du. a dokihoz, de nem említett semmi ilyet.Neked,
hogy volt?

Sziasztok Kátya
kátya
 
 


Kátya, nekem 12 hetesen az orvosom csinálta a tarkóredő-vizsgálatot a Kútvölgyiben, a kötelező uh-n. Nekem sem említette előre, hogy ezen az uh-n lesz ez aktuális (szerintem gondolta, hogy tudom), hanem amikor mentem, akkor mondta, hogy ma az uh-n megnézi a tarkóredőt.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Rékacs!
Nekünk ha fiú lesz Dominik,ha lány Csenge lesz a
neve.
De nagyon tetszik a Dorka,Maja,Virág,Kira.
Hát de akkor 5 lányt kellene szülnöm.Kép
A fiú név az egyetlen tuti.Kép
Szerinted a Ludvighoz melyik név illik?
Pusz,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Barátosném!


Voltatok Megatoysban?
Megnézted a sterilizálót, meg a kiságy, függöny, stb?
Milyen árban vannak?

Voltunk ott a piacon, vettünk egy olyan gyönyörű függönyt, hogy megszólal. Fel is rakta Gyuri a nappaliba, hát most már kicsit nyugodtabb vagyok.
Megcsinálta Gyuri a küszöböt is a nappalinál, nagyon szép lett, eldöntöttük, hogy ha így időben ér haza, akkor minden este csinálgatjuk a lakást.
Szépen lassan haladjunk, hogy mire jön a kicsi addigra meglegyen minden.
Vettetek valamit a Megatoysban?
Képzeld szombat éjjel sugárba hánytam ki sajnos a finom vacsidat, de én tudom mi volt a baj, a csemi ubi, meg az ivólevek, úgy látszik megbírom enni de még is kijön.
Szóval én minden héten egyszer legalább méregtelenítek, hát nem jó? Most szólj hozzá.
Ha rám hallgatsz akkor a kislányod Ludvig Dorka lesz, a Kira nekem nem tetszik, a Virág nagyon elterjedt, szép, a Virággal csak egy bajom van, hogy nem tudnám becézni, még a Maja is nagyon szupi, de a Dorka az olyan aranyos. A Csenge annyira nem tetszik. A Dominik igen. LD lenne mindkettő emblémája. Tök jó. Ludvig Dominik és Ludvig Dorka.
Nos de nem másnak kell eldönteni, hanem kettőtöknek.
Szerinted mikor kell abbahagyni az Elevitet?
Ha én már szedem 5 hónapja, akkor abba lehet végleg?
Vagy szedni kell csak kevesebbet 6-7 hónapos korunkig, ezt most nem tudom.
Képzeld anyukám már most elintézte, hogy végig velem lesz decemberben. Amikor pedig megszültem akkor is segít, mert nem lehet emelni, meg hát feküdni kell legalábbis egy-két hétig tutira. Utána már lehet mozogni, de emelni és cipekedni rohangálni vásárolni, nem nagyon, szóval már van segítségem, nagyon örültem, most mondta reggel a telefonba. Remélem hogy kari előtt jön vagy Karira a gyermek és akkor Gyuri is el tud jönni szabira és babázhat velem. jó lenne.
Befogom babaruci vasalásra.
Hát ez van ez a mi sorsunk, de én már alig várom.
Neked mozog? Nekem olyan csöndben van, vasárnap óta meg sem moccan.
Kicsit ideges vagyok emiatt.
Úgy mennék már ultrahangra, hogy lássam, hogy mi van vele. Remélem minden rendben.
No majd írjál sokat te is, hogy mit láttatok.
Pussz: ANDI
tandi
 
 


Sziasztok!

Köszi, Marica, akkor megnyugodtam a 6,8-as cukrommal. Bár lehet, hogy rám már jobban figyelnek, hogy az elsönél cukros voltam, de akkor elég gázos is lett a terheléses eredmény: 8-as.
Kaptál melltartót?

Képzeljétek, olyan szarul voltam tegnap délután 4-töl ma hajnalig, hogy azt hittem, most valami rossz fog történni a babával. Annyira görcsölt a gyomrom, de reménykedek benne, hogy csak amiatt, hogy valami kaját nem vett jó néven a pocim. Gyógyszert nem mertem rá bevenni. Az elsö gyereknél is volt ilyen, de akkor már a 7.hónapban jártam, és valamivel rosszabbul voltam. A férjem felhívta a kórházat éjszaka, hogy mit csináljunk, mondta az ügyeletes doki, hogy egy fél no-spát igyak meg 2 dl vízben. Na, az jól meg is hánytatott, de utána jobb lett. Állítólag ilyenkor az epe rendetlenkedik, de most nem ettem semmi "extrát". (akkor a dinsztelt káposztára lett fogva)Most a szerdai UH-ig tiszta idegbeteg vagyok, hogy minden rendben van-e a bébivel.

Amúgy is el vagyok keseredve: szerintem én vagyok a legcsúnyább kismama, és ne is próbáljatok meg vigasztalni. Ugyanaz van, mint az elsö gyereknél, csak durvább kiadásban: úgy a 6.héttöl teljesen pattanásos az arcom, és most még hozzájön, hogy a karom és a dekoltázsom is. A doki csodálkozott, hogy ilyenkor inkább megszépülnek a kismamák, és biztos valami új kozmetikai szert használok, de én már tudom, hogy nekem sajnos így, fordítva müködnek a hormonjaim. Az elsönél szülés után pár hónapra jöttem rendbe, igaz, akkor szebb lett a böröm, mint terhesség elött. Hát, reménykedem benne, hogy hogy még annál is szebb leszek! :-))

Mindenkinek puszi:
Anett
12+4
anettka
 
 


szia Barátnőm!
Ott vettétek a függönyt ahol mondtam?
Mennyibe került?Nekünk is kell venni.
Voltunk a Mega Toysban.Csalódtam:Kép
Minden nagyon drága,és nem estem hasra az árukészlettől!
Baldahim gar:18990ft
Kiságy 8900-60eft-ig.
Babakocsi 30e-125eft-ig./ami nekem tetszett 70eft
Függöny 9000-14eft-ig.
Ágynemű huzat 4000-6000ft.
Melltartó/szoptatós/5000-8000ft.
Amikor hazaértünk,akkor jutot eszembe,hogy a
sterilizátort nem néztem meg.KépBocsi.
Miért ettél ubit a vacsin?
Pedig mondtad is,hogy kijön belőled.
De azért megetted.Kép

Holnap nem megyek a védőnőhöz,mert szabin van.
Deee szerdán UH.Hurráááá!Kép

Tegnap eldöntöttem,hogy Dorka lesz a kicsikém.Kép
Azt mondtad,hogy a dokid azt mondta,hogy már
csak kétszer egyél egy héten az ELEVIT-ből!
Akkor mi a probléma????????
Irj,irj sokat!!!
Ma Tamás temetésre ment.Kép
A Fradiban az atlétikai edzője halt meg.


Anett!
Nyugi,én vagyok a legcsúnyább kismama!
Olyan kövér vagyok mint egy ház.Kép
Vágó súlyban vagyok.
Úgy,hogy te ne keseredj el!KépKép
Pusz,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Anett!

Megnyugodtam egy kicsit, hogy csak a gyomrod fájt. Az nekem is pénteken. Semmi mástól nem lehetett nekem csak a málnától, pedig már megettem egy pár kilót mióta van. Úgy látszik kiszámíthatatlan ilyenkor a szervezet. Az első gyerkőcnél például iszonyúan szenvedtem a gyomorégéstől, de végig.
Azért hagy próbáljalak meg egy kicsit vigasztalni.
Nekem is jönnek ki ragyák az arcomra. De azért nem hiszem, hogy olyan csúnya vagy. Kismama vagy és az csak szép lehet.
Én állandóan dagadtnak érzem magam. Az utóbbi 3 napban nem tudom mi történt odabenn, de megnőtt a hasam. Most nem tudom, hogy csak fel vagyok puffadva vagy ez csak háj vagy esetleg már a gyerkőc szeretne növekedni. Tiszta rossz, mert annyira nem emlékszem, hogy 4 éve hogy volt.
Segítsetek milyennek kell lennem 13+2 naposan?

Puszi
Sys
sys
 
 


Dia!

Én nemcsak ragyás, de kövér is vagyok, úgyhogy mégis én vagyok a legrusnyább!!!

Sys!
Ahogy a képedet néztem, egyáltalán nem vagy dagadt, csak lehet, hogy már érzed a belsö változásokat.
Én tudom, hogy dagadt vagyok, mert ezt a terhességet 5 kilóval többel kezdtem alapban, mint az elsöt, és már akkor sem voltam sovika. Mondtam is a pipaszár lábú férjemnek, hogy ne fogyjon tovább, mert "kövérít", mellette még nagyobb debellának tünök.
Legalább így késöbb veszik észre a munkahelyemen a kollégák, magukban biztos gondolják, hogy hétröl-hétre hízok a sok zabától.
Pedig szülés után le kell fogynom, mert júniusban sógormnak esküvöje lesz!
(az elsö gyereknél is szülés után 5 hónappal voltunk esküvön, ráadásul én voltam a tanú, de akkor jobban néztem ki, mint most! De legalább van cél, bele kell férnem az akkori ruhámba!)

Puszi mindenkinek!
Anett
12+4
anettka
 
 


Sziasztok!

Anett, Te csúnya kismama! Kép Ne is törödj a pattikkal, az a lényeg hogy egészségesek legyetek mindketten! Akinek nem tetszik, az ne bámuljon. Gondolom a párodnak igy is szép vagy. Hisz az ö babáját hordod! Kép (Különben is: ö az oka a pattiknak! Kép ) Te még jobban is jársz, mint a többség, hisz nekünk csak 9 hónapig szép a börünk, Neked viszont utána lesz még szebb!

Melltartót sajnos nem kaptam, mert 85-ös volt a legnagyobb (legalábbis én nem találtam nagyobbat)! Az meg nekem kicsi. Bár, hétvégén kimentünk a vásárba is, ahol egy hölgynél 1600-ért találtunk melltartót, de neki is 85-ös volt a legnagyobb Kép. Körbevettem magamon és - csodák csodája - beért. A Ezen a héten megkeresem a piacon a nöt és hazaviszem a cicifixet felpróbálni, hátha akosár is elég. Az anyaga és fazonja is tetszik, nagyon sajnálnám, ha nem jönne rám!

Dia: a Maja név nekünk is tetszik, de ha kislány lesz Mariann lesz a neve és majd Majának becézzük Kép. Anyukám még a Mirát szorgalmazta, de mi ragaszkodtunk a Mariannhoz. én Marianna vagyok és nagyon szeretem a nevem. A baba csak azért nem lesz Marianna, mert az nov. 1-én van, ö meg majdnem akkor fog születni. Mariann viszont ápr. 27-én van. Mi ezt is néztük a névválasztásnál.

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Nekem nem pattanasaim vannak, hanem mitesszereim... Kép A mult heten, miutan voltam uh-n, nehany nap alatt kialakult egy elegge kellemetlen izuleti gyulladasom, mert van egy autoimmun betegsegem - annak a tunetekent. Ugyhogy, kepzeljetek, szerdan mar nem tudtam jarni, a ferjem vitt be az immunologiara, meg a nogyogyaszhoz, es most rekord mennyisegu szteroid gyogyszert kell szednem. Egy orom az uromben, hogy a baba mar betoltotte akkorra a 12 hetet es talan nem olyan nagy gaz a gyogyszerezes, mintha elotte tortent volna. A gyogyszertol meg jol felpuffad az ember arca, ugyhogy nehany nap alatt, ugy nez ki, mintha hiztam volna jopar kilot a meglevo nem keves melle.... Kép

Alakvaltozasrol: nekem a mellem nott egyet a 10. hetig, es most meg valami alakul a hasammal, mert tobbszor gorcsolgettem, meg - most viccen kivul - nem ferek a borombe, azaz nem tudom jol kihuzni magam, mert annyira feszul a hasamon a bor, meg benne az izmok Kép. Mondjuk hatrahajlo mehem volt es valoszinu, hogy mostanaban fordul be a rendes helyere, es ez eleg nagy alakvaltozassal jarhat...

Ma megyek eloszor vedonohoz. Remelem pozitiv elmeny lesz, telefonba rendesnek tunt... Ha valami emlitesre melto tortenik, akkor leirom.

Udv Mindenkinek es jo egszseget!
dorye (12+4)
dory
 
 


Sziasztok!

Én abból sejtettem, hogy terhes vagyok, hogy fogantatás másnapján(de komolyan) úgy kiver a ragya, hogy csak na! És pont az unokaöcsémre vigyáztam, tehát egyáltalán nem néztem tükörbe, de mindenki mondta, hogy, hú Réka milyen az arcod!!! én meg gondoltam ezek hülyék, hát eddig is voltak ragyáim. Aztán este belenézetm a tükörbe és azt hittem elbőgőm magam(Akor még ne tudtam,ugye, hogy ennek örülnöm kell ,mert pocaklakót jelent és gondolni meg csak nagyon mélyen és elrejtve mertem, hisz nem kevésszer gondoltam már, hogy na ez tuti baba), na reggelre be is gombásodtam, akkor.
Mostanra már szerencsére a gomba elmúlt, a pofázmányom meg úgy néz ki, mint aki olyan ragyásképű tini, volt és nem tudta kinőniKép.
De napoztatom, meg kenegetem.

Most meg éppen intézem az esküvőnket. Mert ugye, ki intézné, ha nem én. És még fel is háborodott az a jó ember akihez épp hozzá készülök menni, hogy el kell menni előtte szeméylesen bejelentkezni. Jajjjj!!

Na sziasztok
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


akor=akkor

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok Lányok?

Tudja valaki esetleg közületek, hogy jár-e szoc.pol egy gyermek után?
Tehát ha mondjuk felvettem a lakásomra hitelt, akkor van ilyen hogy újépítésű lakásra, egy gyermek után jár 800.000 Ft, két gyermekre 1.200.000 forint.
De a miénk használt lakás, erre esetleg tudtok valamit?
Ha igen esetleg akkor köszi a segítséget.
Sziasztok: ANDI
tandi
 
 


Andi!
Felejtsd el!
Használt lakásra pillanatnyilag nem jár a szocpol. Mi ezeket tavaly végig jártuk. Csak új lakásra, épitésre vagy bővitésre jár.

Sys
sys
 
 


Szia Rékacs!

Gratulálok az Esküvődhöz én május 22-én csináltam végig nem volt egyszerű, akkor voltam két hónapos terhes, abroncsos ruci volt rajtam és hadd ne mondjam, hogy terhességem azon derűs szakaszában jártam, amikor az emberre néha rájön a szapora.
Ez mikor történjék hát a mennyasszony tánc előtt.
Érdekes látványt nyújthattam édesanyámnak aki, fogta az abroncsomat, nem semmi, de azért 12 órán keresztül roptam. Jó volt egy örök emlék.
Sok sikert és sok Boldogságot nektek.
Puszi: ANDI
tandi
 
 


Szia Sys!

Köszi az infot, hát ettől tartottam, de ez van, mit tehetünk.
Tudod mit nem értek?
Aki eleve új lakást vesz annak biztos van rá pénze, annak minden jár, te, meg én aki használtat, annak túrós jár. Hát hol itt az igazság?
Sosem értettem, hogy az Állam miért azokat támogatja, akiknek eleve még a bőrük alatt is pénz van. Nem?
Köszi még egyszer.
Pussz: ANDI
tandi
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon-nagyon régen jártam nálatok (főnököm elutazott 3 hétre, s nekem is kimenőt adott! Nagyon jó fej!!!) Örülök, hogy szépen nőnek babócáink. Az én pocaklakóm 2 hét alatt a dupljára nőtt - 11. héten 5,1 cm, a 13. héten pedig már 10 cm. HIHETETLEN! Legalább is nekem.

Voltam a Praxisba is múlt héten. 8.000 forint a vizsgálat és videófelvétel (neked kell vinni kazettát). Ha cd-re szeretnéd a 3D-s képeket iratni az 1.000 Ft, a cd-t ők adják. Ha nyomatott képet is szeretnél, annak 1.000 forint darabja. Sajnos 3D képeket, illetve jó minőségű 4D videófelvételt nem tudott csinálni a doki, mert a méhlepényem pont takarja a babát, azt mondta, hogy a 20 hét körül érdemes megint próbálkozni.Nagyon rendes volt egyébként, csak 4.000 forintot kellett fizetnem, a vizsgálatért, illetve a kb.10 perces videófelvételért.

Barbi! Én a jövő héten megyek a doktornő magánrendelésére. Van valami infód? (Várakozási idő, stb.)

Vigyázzatok magatokra!!

Ju (14+2)
reju
 
 


Szia Barátnőm!

A függönyt ott vettük ahol mondtad, 4.200 ft volt a 4m x 2m-es, nappaliba való, gyönyörű, csipke.
De mi lealkudtuk 3.000 forintra, de anyu azt mondta, hogy ez még mindig drága volt, a Kőbányai Piacon 1.000 forint.
Hát nem tudom, én örülök azért ennek is.
A Megatoysos áraknak nem örülök, de mondjuk a függöny azért érdekel, de még körül kell nézni pár helyen, a babakocsit mindenképpen a BNW-én akarom megvenni, a komód meg ilyeneket, fogalmam nincs, majd még ezt kiötöljük.
Az ubit akkor azért ettem, mert imádom a savanyúságot, pedig tudtam, hogy rosszat teszek, de hát ez van.
Az Elevitet azt mondta a doki, hogy még szedjem, csak azt nem mondta, hogy ezt a csökkentett adagot meddig kell szedni.
De azt hiszem ezt a hónapot szedem és utána leállok, mert nem akarok óriás bébit.
tandi
 
 


Szia Reju!

Már azt hittem elvesztél! Én már voltam egyszer a doktornő magánrendelésén. Kb. 10 percet kellett várnom, addig elintézték a vizelet mintát és a vérnyomásmérést.
Fontos! 3. emeleten van a rendelő. Meg ne próbálj gyalog menni, mert kiköpöd a tüdődet mire felérsz. Nekem 10 percet kellett várnom, hogy normalizálódjon a vérnyomásom.
Te miért mentél a Praxisba 3D-re. Nekem az Istvánban megcsinálták és még fel is vették a 14.héten. Ugyanolyan komoly a nagy UH a kórházban, mint ezekben a magánrendelőkben. A nagy UH a vérvételi szobában van. Kérdezz rá a doktornőtől!
Mi most csütörtökön megyünk 18.heti genetikai UH-ra és akkor lesz meg az AFP eredmény is. Kicsit izgulok, de remélem minden rendben lesz.
Én pont most néztem egy könyvben és a 20. hétre már 25 cm a babóca teljes hossza! Kép

Andi!

Mi új lakást vettünk, vagyis építettünk és nincs a bőrünk alatt pénz, csak ez tűnt megvalósíthatónak. Annyi pénzünk nem volt, hogy kész lakást vegyünk - akár használtat is - ezért egy félkész sorházi lakást vettünk és azt fejeztük be. Nem mondom, hogy nekünk is leányálom ez a hitel dolog, mivel most is havi 110.000 Ft törlesztést fizetünk. Ráadásul csak most fogjuk megkapni a szocpolt, ha megszületik a babó!
babar
 
 


Sziasztok!

A múltkor csak bejelentkeztem, de rögtön el is utaztam egy tréningre, úgyhogy csak most vettem észre, hogy mennyire lemaradtam az olvasásban.
Eszyx, gartulálok a férjesedéshez! Tényeleg egy napra vagyunk kiírva a Schöpfibe? Te kihez jársz orvoshoz? Nekem súlytöbblet az kb. 3 kiló mostanra, és poci még takargatható naygságú, bár bizonyos ruhákban teljesen egyértelmű. de még nem igazi kismamás szerintem. Várom már, hogy mikor fog úgy szépen gömbölyödni.
A héten megyek a 18 hetes uh-ra, az AFP már megvolt, teljesen jó értéket kaptunk, pedig szerintem egy kicsit korán csinálták.
Én még mindig szedem a Maternát, napi egyet, meg folsaval és Magne B6-ot, lehet, hogy ez sok is,m ert a gyógyszertárban kicsit furcsán néztek, mikor vettem a havi adagot. A védőnő szerint csökkenteni kellene az adagot, hogy ne legyen túl nagy a baba, de azért én ezt inkább majd megbeszélem az orvossal.
Eszyx, te is leírnád a pillanatnyi állapotodat, olyan jó olvasni, hogy mások hasonló cipőben járnak!
R.
rumpusz
 
 


Ja, lemaradt: 16+6 vagyok
Rumpusz
rumpusz
 
 


De béna vagyok, Eszyx=Esztyx természetesen. Bocsánat!
R.
rumpusz
 
 


Marica!

Remélem is, hogy tetszem a páromnak, bár megjegyezte a múlt héten, hogy "Petránál nem voltál azért ilyen csúnya". Mondtam neki, hogy csak az emlékeiben szépültem meg, és odadugtam az akkoriban rólam készült fotókat. Na, erre már nem szólt semmit. Igazából engem zavarnak nagyon a ragyák, hiába próbálom meg korrektorral eltüntetni őket. Mindig olyan érzésem van, hogy ha valaki rám néz, ezt látja belőlem. (és a cicijeimet. hm. )


Andi!

Ahogy Sys mondta, ezt a lakás-témát mi is tavaly jártuk körbe, (Sys, megint egy hasonlóság)szoc.pol.használtra 3 gyerek után jár, és az is csak úgy, ha egy meglévőt cserélsz nagyobbra.
És még egy keserű tapasztalat: aki első lakásnak új lakást vesz, annak elengedik az illetéket, nekünk bezzeg, aki nagy nehezen, (mi ráadásul hitelből) kinyög egy használtat, nemrég küldték, hogy fizessünk be 262 ezer forintot. 40 (!) ezer forint kedvezményt kaptunk, mint fiatal házasok első lakás után! Egyszerűen röhejes, erről lehetne egy külön fórumot indítani, annyira ki tudok rajta akadni.
És ez persze egyik nagyokost sem érdekli "odafönn".

Nálunk is nagy dillemázás van még a nevekkel: most úgy döntöttünk, hogy ha kiderül a neme, visszatérünk a kérdésre, akkor legalább már behatároltan tudjuk egymást győzködni. (ami nekem tetszik, az a páromnak nem, és fordítva)

Sok puszi:
Ragya Anya
(Anett)
anettka
 
 


Szia Rumpusz!
Ha ma vagy 16+6 akkor,hogy mehetsz a héten a
18 heti UH-ra?????????
Majd a jövő héten.
Dia 17+5
Én szerdán megyek.

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Rumpusz!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én csütörtökön megyek és most 17+4 vagyok! Nem lesz egy kicsit korai?
Ez a hitel dolog igazság szerint mindenkiből indulatokat vált ki! Én sem tartom igazságosnak, hogy a használt lakásokra nem lehet szocpolt igényelni. Amikor mi felvettük egy hónapig gyűjtöttük az infókat, mire egy kicsit tisztábban láttuk a dolgokat! Az a baj, hogy a csalók miatt szívnak a tisztességes emberek. Most pl. felemelték a kötelező biztosításunkat az autóra 1/4 évente 8000,-al. És miért? A sok biztosítási csaló miatt. Én, aki rendesen fizetem a díjat, mikor valami balesetem van, akkor úgy néznek rám mint egy köztörvényes bűnözőre és alig akarnak fizetni. A lakáshiteleknél is ezért vannak ilyen szigorítások!
babar
 
 


Kire
Nagyon úgy érzem, hogy egy kicsit megbántottalak, nem akartam. Bocsánat!

Sys
Bocsi, elírtam. Csak 14+4 hetes vagyok nem 16. Félre hordott a kezemKépJa, és köszönöm az infót a kedvezményről.

Marica
Neked is nagyon köszönöm az infót. Most már teljessen ki vagyok képezve.

Babar
Neked is köszönöm az információt.
Én is voltam a Muttába és vettem bugyikat, nagyon-nagyon jók és itt a legolcsóbb a mamás árakhoz képest. A cicitartóktól nem voltam elájulja, csak 2 fajta volt és nem az igazi. De lehet, hogy azóta van már jobb is. A ruhák nekem sem tetszettek, a gatyákat elvileg jónak találtam, de gyakorlatilag meg nem, mert szerintem el vannak méretezve. Ugyan is a 2 fajta fazonból az XL-es egyik méret kicsi volt, a másikba meg 3x belefértem.
Az Anita tényleg nagyon drága, de viszont tényleg minden igénynek helytáll. Pont ott tart, fog stb., ahol kell. Én is csak a húzos ára miatt szemezek még mindig vele.

Rékacs, kedves szobatársnőm!
Nekem a védőnő karikázta be a kiskönyvembe, hogy kell mennem belgyógyászatra.(EKG,máj,vese)A fogorvoshoz meg egyébként is kellett volna mennem elötte is, de hát ki szeret oda járniKép De most muszály!Én nem szedek Elevitet, habár a dokim mondta, de kiegyeztünk abban, hogy így is akkora vagyok mint egy ház, nem akarok mamut lenni. Így csak Pregnavit multiv. és Magnéziumot szedek már csak. A folsavat és az Ultrot 12.hetesen hagytam abba. Mi is így jártunk babócával, hogy vártunk rá,de nem akart jönni, pont mentünk volna már ondóvizsgálatra de ettől megijedt a drágám és megfoggantKép
Fogalmunk sincs nekünk sem, hogy mi lesz a babcinak a neve. Habár érdekes, mert amikor a sógornőmék várták a babát, akkor a 4. héttől már szinte naponta bújták(tuk) a neveket, most meg amikor nekünk kellene akkor meg nem mozgat. Valahogy mind a ketten úgy gondoljuk, hogy majd ha tudjuk, hogy csajszi v. krapek lesz, akkor majd ráérünk görcsölni. Úgy is olyan nehéz lesz, mert ha fiú akkor a párom Péter, de én talán nem akarnám, hogy kis Petike legyen, csak a hagyomány miatt.
Nagyon édes volt a kicsi-kocsid!
Csak most mondod, hogy esküvőd lesz. Tudod már hogy mikor? Polgári és tempomi is lesz?
Mi úgy döntöttünk apával, hogy majd jövőre. Addigra a babuci is meg lesz és majd a keresztelővel együtt, egy kalap alatt. De ha minden jó megy, akkor 2005.05.05.-én lesz a polgári és 05.07.-én a templomi+keresztelő. De eddig csak még terv. Lehet, hogy addigra le sem fogyok majd és fehér tehénként, úgy hogy csak a folt hiányzik rólam, úgy nem akarok esküvőt.

Reju
Nagyon jó, hogy leírtad a Praxisos árakat, mert így valószínű, hogy oda megyek. Azért nem tudod azt véletlenül, hogy a CD-re hány képet írnak fel?
Valószínű, hogy a babaneten jelentkezek és akkor pont ingyen van a CD-re írás.(-1000.-Ft)

Pusz, Márti(14+4)
hajdum
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: