Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Segítsetek nekem, valahol olvastam, hogy az Avent-nak van olyan cumija és játszó cumija, amelyik nem okoz cumizavart a babánál, jól emlékszem, Avent vagy valami más márkájú és van valami külön neve, vagy mindegyik cumijuk ilyen?
Tudjátok, még csak egy hete tudtunk leszokni a bimbóvédõrõl és most kicsit aggódom, hogy nehogy ezzel rontsam el a kicsi fiam szopási technikáját.

Sziasztok

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Holnap lesz a 3 hónapos szuri. Izgulunk ám rendesen, vagyis én. A 2 hónaposnál nagy volt az ordítás.

A csípõszûrésen nem találtak rendelleneséget, de mivel nekem annó volt, ezért egy uh. nem árt. Az jövõ péntek, hogy ne unatkozzunk.

A Margitszigeten hol találkozzunk?

Sziasztok

Zkati
Zkati
 


Sziasztok!

Ma egy csomó dolgot tettem-vettem itthon, nem jutottam gép-közelbe. Meg hát jó idõ is volt, így sokat voltunk kint, mert szerencsére nem volt olyan nagy hõség.

Bszilvi,
üdv itt!KépKép

BMárti,
ezer bocsánat, én mindig kijavítom, csak valmiért eddig nem sikerült megjelennie is a javításank. Tényleg ne haragudj rám. Most megint átjavítom.Kép

Köszönöm a gratulációkat Hanga nevében is!Kép

KÉpzeljétek, Hanga fel akar ülniKép! Fekve tolom a babakocsiban, eccer csak látom, hogy a drágám erõlködik és fel akar ülni. De nem csak a kocsiban, mindenhol fel szeretne ülni. Hagyjam?

Szila&Hanga
szila
 
 

 
 

Ja, és természetesen itt a táblázat is!

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA Dallas, TX Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>
szila
 
 


BMárti,
most sikerült!KépKépKépKépKép

Szila
Szila
 


Sziasztok megint!

A párom ma csinálta ezt a képet Hangáról.Kép
Kép

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Kellett egy kis idõ, míg elolvastalak benneteket szombat óta!

BMárti és Szila: a mexikói étterem-bár címe, Dumtsa Jenõ u. 14/a, a Duna partról nyílik az utca, a városháza utáni mellékutca. Szerintem nagyon finoman fõznek, apám, aki régebben járt ott, õ természetesen kritizálta, mert hogy, õ San Diegoban jobbat evett.... Mondtam neki, majd átugrom oda egy kis mexikói kajáért :-)))

Már nem tudom, ki mit mondott, így témák szerint szólok hozzá:

apa nélküliség: már a terhességem 2/3-át egyedül vészeltem át, így most, hogy van újra férjem még csoda számba megy. Ha este 8-ra hazaér, már jó, de a hétvégék még mindig nélküle telnek el...DE meg lehet szokni, és ugye valakinek pénzt is kell keresnie. Dorottya lányunk eleinte nagyon apás volt, mert szerencsére az elsõ 2 hónapját együtt töltöttük az apjával, aztán lett újra munkája, azóta alig látja. Eleinte nagyon hiányzott neki, sírt utána, most már csak én tudom megvigasztalni, de ha látja apját nagyon boldog. Érdekes, ha valami új szituációba kerül Dorka baba, akkor rögtön apjára néz és kérdõn figyeli az apja arcát, hogy most hogyan reagáljon, sírjon vagy nevessen. Tehát bár kevesebbet van az apjával, mégis tudja, hogy a biztonságot nálunk õ képviseli.

Szopi: végülis Dorkát igényszerint szoptatom, ez az elsõ hónapokban elég szabályos volt 3 óránként, aztán 4 hónapos korától össze-vissza, hol 1 óránként, hol 2, vagy 3 óránként kér szopit, de nem hajlandó tejcin kivül mást inni (na a nagy hõségben megivott végre 60 ml vizet). Szoptatás nálunk otthon fekve, a játszótéren vagy irodában ülve történik, fekve többet szopizik, mint ülve, bár ha a játszótéren vagyunk, akkor is többet szopizik, mint otthon. Kb. 6 hónapos koráig 5 perc alatt megszopta a magáét, most változott meg (a meleg miatt szerintem) és van mikor 2 cicit is kér, kb. 20 percet is elszopizik.

Laura: Dorka elõször a babakocsiban ült fel és felhúzta magát kapaszkodva. Annyira idegesítette, hogy nem lát ki, így inkább felküzdötte magát, akkorákat nyög, de a végén sikerül neki :-) Most új produkciója a négykézlábállás és emellett elõre-hátra ringatja magát. Új hang: nya-nya...
Én sokat engedem a földön kúszni, lehet, hogy ezért is lett ennyire mozgékony.

A férjemnek munkája volt Hajdúszoboszlón vasárnaptól máig, ezért lekisértük, hogy együtt legyünk. Jó fõpróba volt ahhoz, hogy lehet-e a lánnyal nyaralni. A kislányom kitûnõre vizsgázott!!! Tündéri volt, minden érdekelte, a jókedvtõl sikongatott, mindenkire mosolygott, igaz az egész szálloda körülötte forgott! Szerencsére nem zavartunk senkit és a zuhanyzás is tetszett a lánynak. De úgy gondolom kisbabával inkább hidegebb tájakra kényelmes menni nyaralni, mert a nagy meleget egyikünk sem bírta jól. A légkondi árt a babának, így tök meleg szobában elég nehéz kellemesen érezni magunkat. Dorka akkor érezte jól magát, ha volt elég látnivaló, a meleget nem szerette, a víz nem hatotta meg, tehát ha megyünk nyaralni, akkor csak valami körutazás félére vagy városlátogatásra mennénk.
Szegénykém jól kifáradt a kisnyaralástól. este fél 8 óta alszik, pedig ez nem jellemzõ rá!

Henke:
szereted te is az etimológiát? én bölcsész is voltam, a nyelvészetet nagyon szerettem, bár én csak a német nyelvészetet tudom jól, sajnos magyarul nem tudok jól :-( (a magyar tanárom rosszabb volt mint a német) A hón-t elõször a vademecumba kerestem, de ott nem találtam semmit, ismered ezt a könyvet?

na befejezem az irományomat, mert csámcsog a lányom, lassan sírni fog szopiért!

minden szülinaposnak boldog szülinapot kívánunk!

A szigeten hol lesz a tali?
üdv:

zsuzsi és Dorottya (nemsokára 7 hó)
zsu26
 
 


SZiasztok!

Visszajöttünk, pontosabban visszaszöktünk Kép a nyaralásból! Én azért, mert nem volt jó Kép, Ármin viszont azért, hogy Hangának boldog félszülinapot kívánjon KépKépKép

A jövõ héten végre már mi is mennénk talizni! Nem tudopm, a szigetre ki honnan jön, mi a déli felérõl. Ha a Nyugatinál felszáll az ember a buszra (26-os) és a szigeten megy néhány megállót (3-4-et), akkor talál olyan rétet, ahol áll néhány nagyobb fa is, tehát árnyékos helyek is vannak. De nem ismerem annyira a szigetet, hogy a nevét is tudjam a helyeknek Kép Nincs valaki szigetismerõ?

Na, megyek aludni, mert ez a nap kicsit hosszúra sikeredett!

Márti+Ármin
márti
 
 


Szia Márti!

Miért nem volt jó a nyaralás? :-(((

Üdv: zsuzsiék
zsu26
 


Sziasztok!

A talira mi is megyünk Kép

Balu már oldalazva lépeget a kádban és a sarokgarnitúra mellett. Nagyon helyes közben! Kép

Ma voltunk az egyetemen, és meg voltam döbbenve, hogy mennyire segítõkészek voltak az emberek. Elém ugrottak ajtót nyitni, segítettek a lépcsõnél...
És egész jó volt a klíma is. Úgyhogy ez egy jó nap volt! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szila!
Aranyos az angyalkád!

Gorsi, Menta!

Szoktatok babakocsival sétállni? Napsugárral egyszerûen képtelenség, pedig jó kis kényelmes nagy kocsija van, mégis pár perc játék után, kocsi csörgõ és társaival iszonyú ordításba kezd. Próbáltam feljebb emelni de ez sem vált be.
ülni akar de azt még lévén még csak két nap múlva lesz 5 hónapos nem tud a mozgó járgányba. Ha hagyom órdítani képes 20 percig csinálni amíg haza nem érünk, én meg a szívtelen anya látszatát keltem.
Jó lenne ha abbamaradna mert egyszerûen bevagyunk így zárva.

Levegõzés:
Amikor nagy a meleg mi nem megyûnk ki csak olyan 6 óra körûl elõször itthon pihegünk a leengedett redõnyök és a ventillátor mellett. Akkor kifegszik egy plédre és ott játszik, vásárolni is vagy hajnalba járunk, vagy éjszaka voltunk mútkorjában apával autóval. Ez megviselte a picit mert felborult a napi rend és hajnali 2-kor aludt csak el.

Szopi:
Napcsiga / a fiuk szerint mert olyan "gyorsan" kúszik /is sokszor kb. 2 óránként kér szopit pár percre csak és tuti hogy inkább iszik mint eszik de ezért olyan hálásan tud mosolyogni. Mióta meleg van és ugye innia kéne többet alig akar pohárból inni / csak abból tud / inkább a cicit kéri.

Pelus:
Õ is kevesebbet pisil de nagyon izzad úgy hogy nem aggódom miatta!

Most nagyon jó idõ van itt, a nyitott ablak elõtt ülök és fázom!!!!!!!

Gorsi ti vittétek a kicsi fiút a Velencei tóra ugye?
Vigyázzatok vele azért, mi itt lakunk nem messze / 12 km /de amikor picik voltak a fiúk nem engedtem õket bele, mert túl sekély meleg tele van az emberek szennyével, hiába van kiírva hogy kutyát nem lehet belevinni mindíg csattog ki néhány eb barát aki szeretõ kutyájávak akar megmártózni. Sok az ember nehezen bírja a tó a forgalmat.Mostanában voltunk a nagyokkal akik persze nyelték a vizet rendesen és szerintem ennek lett a következménye a hányás és hasmenés amivel megörvendeztettek. A kicsi fiam hajnali 2-kor hányta össze a szobát, ágyat mindent. Már elnézést a guszti szövegért.

Puszi : Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
Végre egy kis enyhülés! Tomi javulgat, de mivel nem lázas, csak az orra folyik és köhécsel, nem adok neki semmit. Teát nem akar inni. Ja, és egész nap vidám. Szerintetek meddig lehet hagyni ezt az orrfolyást??? A legrosszabb az egészben, hogy most persze úszni sem tudunk menni. Kép
Szila!
Nagyon jó a fotó Hangáról. Igazi tündér!
Dzsili!
Sajnos igaz, amit írsz a Velencei-tóról Kép Én is tapasztaltam, hogy igen koszos. Szomorúan olvastam valahol, hogy 1 éves korig jobb nem fürdetni a babákat nyílt vízben, azaz a Balaton se jöhet szóba. Mindenesetre emlékszem, hogy Zsófit már 9 hetesen elvittük az Omszki-tóhoz.
cory!
Melyik egyetemen voltál? Ha véletlenül az ELTE-n, Lágymányoson jársz, és találkozol anyósommal, aki ott oktat matekot, akkor garantáltan jókedvû leszel, mert õ imádja a gyerekeket. Van neki 8 unokája jelenleg. De lehet, hogy a sógornõm még leköröz bennünket egy ötödikkel Kép
Ha minden jól megy, akkor megyünk hétfõn a Margitszigetre. Bár apa szabin lesz azon a héten, a gyerekek meg Borbáspusztán egy tanyán. De hát nekünk is kell egy kis szórakozás Kép
üdv mindenkinek
bogancsi és Tomibabája

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Mikor van tali? Mi is mennénk.

Zsunya és Peti

zsunya
 
 


Sziasztok!

bogancsi: igen, Lágymányosra járok. Ráadásul matek szakra. Hogy hívják? Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szila! Hanga tényleg angyali!

Dzsili! Ez a Napcsiga jó! Kép Hál'Istennek, Barni imád a babakocsiban aludni, különösen, ha rázzuk a popóját, minél vacakabb az út, annál jobb. Pedig nekünk ritka kényelmetlen kocsit sikerült kifognunk.

Ágci! Csatlakozom Mentához!

Zsu! Igen, szeretem az etimológiát! Angol szakos vagyok, de lassan úgy érzem, semmilyen nyelven nem tudok tisztességesen, föleg, amióta nem tanítok, semmi nem kényszerít arra, hogy angolozzak, és rohamosan felejtek! Itt pedig szinte csábít a billentyüzet, hogy pongyola legyek...

Andi3, meg voltam gyözödve róla, hogy te voltál a harmadik Andi! Szegényes a fantáziám! Kép

Képzeljétek el, anyukám tegnap meséli, hogy az ovijukból egy hat éves gyerek belefulladt a Domonyi-tóba! A szüleivel strandolt, és a szülök rábízták a nagyobb (8 éves) gyerekre... Iszonyat.
Nekem mindig az jut eszembe, amit a Kismamában olvastam, hogy egy 2 éves gyerek egy pocsolyában is képes megfulladni.

Hát megint nem lett vidám a vége.

Ráadásul muszáj mennem.

Sziasztok!!!

Henke+Barnabás, aki még mindig alszik, pedig indulnunk kell!!!
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Dzsili! Nem próbáltál babakocsi nélkül sétálni vele kenguruban vagy kendõben? Lehet, hogy azért sír, mert nem lát ki és érdekelné a külvilág.

Márti! Miért nem volt jó a nyaralás? Pedig én úgy irigykedtem...

Zkati! Szurira szorítok!

Cory! Vigyázz, ha Balu így folytatja, pár hét, és fut a lányok után! Kép Kép Ügyi ez a fiú! Luca is nagyon szereti a vizibalettet a kádban, és meg gyõzzem elkapni.

Mi ma akartunk menni a lányokkal a Szigetre, de elnapoltuk, mert Luca tegnap belázasodott. Este 38.5 volt, reggelre 38.7. Most alszik. Nem tudom mi lehet, nem náthás, csak nyûgös. A foga elég gyanús, nagyon turkál a szájában, de még nem látszik semmi. (Be sem látok hátulra) Délután megmutatom a dokinéninknek.
Zsófi meg van kergülve, mert nagyon menni akart ma csavarogni. Ébredés óta már pár szem barackot szétkent az asztalon, árvizesdit játszott a szõnyegen, levágott egy pár 10 centi hosszú tincset a hajából.
Hétvégén nagymamázni megyünk, a hugomnak lesz diplomakiosztója. Lehet, hogy Zsófit ott is hagyom pár napra, így csak Lucával megyünk talizni hétfõn.

Tényleg, tali. Nekünk bárhol jó a Szigeten, ha más sem hoz nagyobb gyerkõcöt, akkor nem fontos játszótér közelébe menni. (Ha igen, akkor javasolnám a Kalandparknál lévõ kis eldugott játszóteret, az nekünk bevált.) Letelepedésre alkalmas hely sok van, nem tudom, mi alapján válasszunk. Találkozzunk valahol és menjünk együtt, vagy mond valaki konkrét helyet? Esetleg lehetne telefonszámokat cserélni, így könnyebben megtaláljuk egymást. Mi már reggel 9 után odaérünk, a "házitaxisunk" 9-re jár dolgozni, és inkább megyek korábban vele, mint gyalog. (Henke! Ha jöttök, elvihetünk benneteket is!) Többiek: ti csak 11-re jöttök?

Pussz
Andi

Andi
andi3
 
 


Dzsili!

Soma fiam 5 hónapos és kb.két hónapja csak hasonfekve szeret a babakocsiban sétálni, mert így ki tud kukucskálni elõre.
Igaz a mi babakocsinknak le lehet zippzározni az elejét,de más anyukák ugy oldották,meg, hogy egyszerûen megfordították a gyerköcöt a kocsiban és így tud elõre nézni a kicsi. Esetleg próbáld ki,mert már dög uncsi lehet csak háton fekve az eget látnia.A kenguruban pedig szerintem a séta nem olyan kellemes,az inkább akkor jó, ha jönni-menni kell.

Bszilvi!

Az Avent cumik nálunk beváltak,igaz hogy csak a teázáshoz használjuk mert Somi kiköpte a játszócumit,de a játszócumiknak is olyan az alakjuk mint a mell ezért nem okoz gondot a szopizásnál.De nem biztos,hogy Petinek fog kelleni a drága cumi.A barátnõm fia csak a legolcsóbbat fogadja el és mellette remekül szopizik is.Szerintem ez egyéni.

Üdv: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

BMárti,
ma ünneplitek a Lacikat? Mert akkor PiciLacinak és az apukájának is nagyon sok boldog névnapot kívánok!Kép

Zsunya, BSzilvi, GOrsi, Katus, ha ma ünnepeltek Pétert, akkor a Petiknek is nagyon sok boldog névnapot kívánok!Kép

Henke,
ez a popórázás a basbakocsiban nálunk is be szokott jönni (nem mindig...Kép). Ha a murván tolom a kocsit, kifejezetten szereti.Kép Meg akármilyen göröngy is jöhet. Ha el szeretném altatni, és már semmi nem válik be, berakom a babakocsiba és a szomszéd (murvás) utcában kétszer végigtolom és már alszik is...Kép

Üdv
Szila&Hanga
szila
 
 


Norci,
az elõbb kihagytalak titeket a sorból:

Vilinek is boldog névnapot kívánok!Kép

Szila
Szila
 


Sziasztok

Nálam a babakocsinál az vált be, miután többször félórát végigbõgött benne fekve, hogy kicsit megdöntöm a köcsit és háta mögül tolom. Úgy vettem észre, hogyha nincs kinek nyafogni akkor nem teszi, inkább nézelõdik.

A szurin túl vagyunk, most egész jól viseltük kisebb nyekergéssel.

Én nem ismerem annyira a szigetet, hogy konkrét hely3et mondjak.

Valaki segítsen........


Sziasztok

Zkati
Zkati
 


Sziasztok!

Margitsziget: a chat-es lányokkal a Termál Szálló elõtti réten találkoztunk. A fák alatt Kép A megálló nevére sajnos nem emlékszem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


SZijasztok!

Lányok, nem tudjátok véletlenül, hogy a gödöllöi hévre babakocsival fel lehet-e szállni?
Nem emléxem, hogy az ajtóknál van-e korlát középen vagy nincs.

Köszi, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Lara, szerintem van olyan ajtaja a hévnek, ahol a bicikli és a babakocsi könnyen feltehetõ a hévre. A szentendrein legalábbis van, úgyhogy a gödöllõin is biztos, hogy van. Általában a megállóban a járdára fel van festve, hogy hol nyílik ilyen ajtó, a szentendrei héven a második kocsi elsõ és az utolsó elõtti kocsi hátsó ajtaja ilyen.

Szila
Szila
 


Lara!
A gödöllõi vonalon a járdára felfestve nem láttam, de itt is a második kocsi elsõ ajtaja és az utolsó elõtti kocsi hátsó ajtaja a bicikli/babakocsi-felszálló. Ha rövid a hév, akkor a középsõ kocsi.

Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Nálunk teljes erõbõl nyári szünet van, mivel Apa pedagógus, kitört a nagy szabadság, nem nagyon leszünk itthon. Nagyizunk ezerrel!Kép
Ráadásul a matáv is keresztbetett, ezentúl nagyon ritkán leszek szerintem, de majd igyexem mindig olvasni titeket és persze ha véletlenül itthon vagyunk, valamelyik talira csak beesünk mi is!
Mindenkinek jó nyarat!
Pussz,
Zafi és Réka
zafi
 
 


Sziasztok!

BMárti! Nem lett PiciLaci véletlenül hosszabb? Mert én úgy tudom, hogy a babák nem egyszerre nõnek és híznak, hanem nõnek egy picit, majd híznak. Majd megint nõnek (nyúlnak), és megint híznak. Ez a lányomnál is nagyon jól megfigyelhetõ.

Henke: édes lehetett Barni, amikor gügyögött. Romola lányom összes szókincse az, hogy: he-bü-bü. Ezt nagyon édesen mondja! Érdekes, van egy angol nyelvû könyvem a babák elsõ évérõl, és ebben az van, hogy 5-6 hónapos kor körül a babák szókincse az, hogy: he-boo-boo. Kép Nagyon hasonló. Ezek szerint ilyen korban még értik egymást? Kép Kép Kép

Szila! Hagyd felülni természetesen, ha õ akarja! Hiszen ez azt jelenti, hogy már fejlett eléggé az izomzata ahhoz, hogy fel tudjon ülni.

Sziasztok: Laura és Romola (nemsokára 7 hónapos)
p_laura
 
 


Sziasztok!

Sok boldog névnapot a Laciknak, Viliknek, Petiknek!!! Kép

Tegnap Réci extra nyûgös volt. Az alvással nem volt gond, de amikor ébren volt, nem lehetett magára hagyni egy percre sem. Még a sétát sem élvezte annyira. Állandóan menne, persze a kezét fogva. De én sem akarom erõltetni, de az ölembõl is csak mászik le, hogy sétáljunk.
Megint hasonfekve találtam délelõtt a kiságyban, ráadásul keresztben, a lábát pedig kilógatta és úgy játszott ébredés után Kép

Úgy látom ma sem lesz derûsebb napja, úgyhogy megyek is.
Puszi
Rema és Réci
rema
 
 


Sziasztok!

Menta! Szerencsére engem is maximálisan támogat Életem Párja ebben a kérdésben (is Kép). Végül nem is lett családi háború se, a családom edzett toleránsan tudomásul vette, hogy most éppen ez a heppem, láttak tõlem már ennél meredekebb dolgokat is. Kép
Mi se tudunk menni a szigetre, mert mostmár tuti, hogy mexökünk!!! KépKépKép Megyünk Nagyizni! KépKépKép Hurrá nyaralunk!!! KépKépKép Sajnos Apakommandó nélkül... KépKépKép

Szila! Köszi a helyesbítést is és névnapi jókívánságokat is! Most ünnepelnek a Lacik, tegnap volt kis családias buli hármasban, a hétvégén meg nagy családias lesz: jönnek az összes nagyszülõk! Kép Merthogy az én PiciLaci fiamnak mindkét nagyapja is László. Kép

Dzsili! 4-5 hónapos korában PiciLaci si sokszor üvöltött a babakocsiban (sõt, most se ritka), és az a megoldás jött be, hogy hasra fordítottam, és a feje elõtt felnyitottam a napvédõt, hogy kilásson. Õ egyébként mindig utált hason feküdni, nem is tudta rendesen tartani a fejét, de ez a hason fekve, elõre nézve rodeózás annyira tetszett neki, hogy még a hasonfekvést se bánta, és a fejét is gyönyörûen tartotta, amíg bírta. Utána átmenet nélkül elaludt. Kép

Henke! Nem akartam elmesélni, de a történetedre rímel, miért is vagyok fenn. Ugyanis nagy nehezen visszaaltattam PiciLacit a hajnali szopizás után, aztán és is elaludtam. Azt álmodtam, hogy nagy családi körben voltunk, Lacika kézrõl kézre járt, én már a fonalat is elveszítettem, hogy most éppen ki vigyáz rá, de csupa olyan ember volt ott, akiben bíztam, teljesen nyugodt voltam. Aztán bementem a fürdõszobába, és ott volt az én Kis Drágám egyedül, a kád alján feküdt, és ellepte a víz. Álomban kikaptam a vízbõl, és segítségért üvöltözve a nõvéremet hívtam, hogy ha lehet még segíteni raja, õ biztosan tud... Kép Jaj, még most is könnybe lábad a szemem, ahogy rá gondolok... Kép Aztán felébredtem a rémületre, és ott szuszogott mellettem. Kép Fél óráig néztem, hogy szuszog, aztán beláttam, hogy én itt már nem fogok aludni...

Laura! Nem, PiciLaci nem nem kicsit lett hosszabb! Kép Egy hete még a 68-as ruhákat is rá tudtam adni, most meg hirtelen a 74-esek is majdnem tele vannak vele. Akkor ezek szerint azért nem hízik, mert nõ? Nem hangzik logikusan, de ha más babánál is megfigyelhetõ, az azért megnyugtat. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Lara! Nekünk ott is elfért a babakocsi a héven - igaz, éppen, hogy -, ahol van korlát középen. Viszont próbáltuk betolni a ficakba, hogy ne legyen útban, hát nem fért be!

Andi3! Lehet, hogy a mi Apunk is el tud vinni! Majd konzultálunk! De köszi a felajnánlást, elképzelhetö, hogy élünk vele.

BMárti! Jajj, nem szabad ilyeneket álmodni! Nem mintha lehetne befolyásolni...
Amúgy Barni is hízik, majd nyúlik, hízik és nyúlik...

Laura! Lehet! Söt, Barni azt a bonyolult torokhangot is képes produkálni, amit a hollandok ejtenek a "g" betüre! Nekem csak akkor sikerül, ha fáj a torkom...

Viszont az érdekesség, hogy Barni, ha megtanul néhány új hangsort, egy darabig gyakorolja, majd mintha elfelejtené, és mást kezd próbálgatni.

Sziasztok, megjött a pizza. .)

Henke+Bai

Búcsúzom.
gesztenye
 
 


Ui: Boldog névnapot mindenkinek!
Henke
 


Sziasztok!

Akkor tali ügyben mi a helyzet? 11-kor Margitszigeten mondjuk a víztoronynál jó? Ott van közel füves, fás rész. Aki késik, ott megtalál. Ez jó így? Ja, és kik jönnek? Nem szeretnék átbumlizni a városon, és végül Baluval kettesben leszünk.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory! Részemrõl elvileg a tali rendben van, de erõsen idõjárás-függõ. Túl melegben nem megyünk.

Többiek?

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!
Borcsa és kis csapata jelentkezik! Hacsak a nagyobbik nem betegen jön haza a táborozásból, mi ott leszünk!

Luca baba úgy döntött, még jobban belehúz a növögetésbe: második napja megint 2 óránként eszik! Ráadásul 2 dl-ket.

Biztos akartam mást is írni, csak nem jut eszembe! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Szila: klassz, hogy Hanga már fel akar ülni, szerintem nyugodtan hagyd. Amit õ maga akar - no, azért késõbb ez már nem egészen mûkodik Kép -, azt nyugodtan lehet hagyni.
cory: Bognár Jánosné Kati és a Valszám Tanszéken oktat Kép
Henke: nálunk is volt egyszer egy majdnem-fulladásos történet. Dani fiunk 8-9 hónapos lehetett és Pünkösdfürdõn voltunk a gyerekekkel. Kb. 3 méterre üldögéltünk apával a medence mellett, a három gyerek bent játszott. Egy pillanat múlva azt láttam, hogy Zsófi odaugrik Danihoz (Zsófi akkor 5 éves volt!) és emeli ki a vízbõl. Tizedmásodpercek alatt letette a fejét és úgy maradt. Nem tudom, mi lett volna, ha Zsófi nem ilyen fantasztikus! Szerintem õ már felnõttként született, higgadtnak, bölcsnek, ahogy a nevéhez illik. Kép
Zkati: nagyon tetszik az a mondatod: "ha nincs kinek nyafogni..." Telitalálatos megállapítás! Kép

tali-ügyben: 11 Víztorony, remélem megyünk, és akkor ott leszünk Kép

Addig is jó 7végét mindenkinek!!!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok

Nekünk is jó a hétfõ hacsak valami extra nem történik

Sziasztok!

Jó hétvégét mindenkinek.
Zkati
Zkati
 


Sziasztok!

Ha nincs túl meleg, akkor mi is megyünk Dorottyával a talira!
A viztorony az a nagy a Parkszínpadnál vagy a Japán kertnél van? Majd csak megtaláljuk egymást, végülis alig lesz feltünõ sok-sok kismama még több aprósággal! :-)))

Dorkának fáj a foga, most jobban szenved, mint az elõzó kettõnél...:-( (úgy sír, hogy nya-nya-nya)

Szila: enged ülni azt a lányt, biztosan kiváncsi már a nagy világra. Dorkát is egy ideje a játszótéren ki kell venni a babakocsiból, hogy láthassa a többi gyereket, különben üvölt.

bogancsi: okos lányod van! hihetetlen, hogy ilyen kicsin ösztönösen okosan cselekednek!

henke: Dorottya is elfelejti a régi hangokat, érdekes, hogy az új gögicsélések kiszorítják a régieket. Most nálunk a c-sz-dzs hangok vannak soron. Próbáljátok végig mondani az abc-t (csak a hangokat) lassan a babának, Dorka hatalmasakat szokott nevetni rajta!

kellemes hétvégét! jól lehûlt a levegõ, nekem már fáj a trokom a hidegtõl.
üdv:
zsuzsi és Dorottya (lassan 7 hónapos)
zsu26
 
 


A Parkszínpadnál. Azért is gondoltam erre a helyre, mert errefelé van wc és büfé is Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Egyébként a szállodán kivül a víztorony az egyetlen magas épület az egész szigeten, úgyhogy szerintem eltéveszthetetlen.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Elfelejtettem írni a legfontosabb történéseket: Barnabás egyedül feláll a járókánál, és aztán egyedül le is ül! Egyfolytában csak állni akar.

Valamint tegnap jött rá, hogy a labdát el lehet dobni és gurítani is. Hatalmasakat nevet közben. Szóval bövült a játékok köre. Annyira fura, hogy ilyen nagy fiú már! És ilyen akaratos... Már most meg kell fogni a grabancát!

Lehetséges, hogy pár hónapon belül elköltözünk. Még ez sem végleges, de több szempontból jobb hely.

Irígylem a vidéki nagyizókat! Nálunk mindkét nagyiék fél órán belül laknak, igaz, már az is vidék Kép
Bogancsi, azt hiszem, nem sok olyan gyerköc van, mint a te lányod! Nem tudom, mit érezhet az a 8 éves, akire rábízták a kisebbet és az meghalt...

Szeretnénk mi is menni a talira. Extrém idöjárási körülmények között maradunk csak távol!!!

Zafi, ha még olvasod: Bejáék hová tüntek?

Sziasztok:

Henke
gesztenye
 
 


Szilvi!

Nagyon jó, hogy Peti leszokott a bimbóvédöröl!!!
Biztos, hogy muszáj cumisüveget, illetve cumit használnotok? Úgy tudom, komoly zavarokat tudnak okozni, mert egészen más szopási technikát kívánnak, még azok a fajták is, amelyek hasonlítanak a mellbimbó felépítésére. Nem vagyok szakértö, így nem adhatok szakszerü tanácsot, de ajánlom az LLL honlapját! A szoptatás-topic is jó, azt hiszem, az Anyaságról-ban van.

Heni
Henke
 


Sziasztok!

Mi is csatlakoznánk a hétfõi talihoz. Végre úgy néz ki eljutunk.

Henke! Bejáék jól vannak, csak ritkán jut géphez. Bálint tündéri és legutóbbi értesüléseim szerint a négykézlábasdit gyakorolja.Kép Felhívom, hátha jön õ is velünk hétfõn.

Zsuzsi! Mi is kínlódunk a felsõ fogakkal. Látszik a csücsök, de csak sírás, fõleg éjszakai van. BÁr most 2 éjszaka jól telt, lehet megint pihen egyet aztán beindul. Kened Dorkának? Vagy nem használ?

Szila! Hanna is fel akar ülni, persze hasizomból.Kép Én is felültettem és most már ügyesen megtanult a kocsiban is ücsörögni, ha akar meg eldõl és pihen.

Cory! Ha jó lenne ha jönnél hétfõn, szeretnék majd kérsezni eztazt az egyetemrõl (is) Kép

Mindenkinek szép és kellemes hétvégét kívánunk

Tikk és Hanna
tikk
 
 


Sziasztok!
Módosítanom kell az álláspontunk: megyünk ugyan talizni, de sajna csak dél körül fogunk kiérni. Elõször szerezni kell Rékának egy "egészséges, közösségbe mehet" papírt,hogy csütörtökön mehessen a Balcsira.

Kép Hanga baba igazi angyalka!! Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok, Lányok!

Olyan régen nem tudtam erre járni! Eleinte még olvasgattalak titeket, de már hosszú napok óta arra sincs idõm... Tegnap voltunk Ráhellel 3 hónapos oltáson, nem is sírt annyira! Csak egy ici-picit! Úgy örültem. Kép És meg is mértük: 5200 g a lelkem és 60 cm!!!!! Vagyis 4 centit bírt nõni 3 és fél hónap alatt a kis csillag. Kép Nem véletlen, hogy még mindig zömmel 56-os ruhákat hord. Kép Muris. Egy hét múlva nyaralni megyünk, aztán még egy hét Abussal, utána vége a bölcsiszünetnek, és onnantól kezdve már "csak" a két nagy és Recsike lesz itthon. Akkor többet tudok majd jönni, remélem. Ha vki szeretne tõlem valamit, írjon mélt, jó? Azt mindig megnézem.

Jó hétvégét mindenkinek, puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


SZiasztok!

Mi is megyünk 11-re a szigetre, legalábbis nagyon remélem! Ármin kicsit megfázhatott, mert nagyon szörcsög, még az orrszívó porszívót is be kellett vetni, pedig azt kora tavasszal használtuk utoljára. De ha nem lesz lázas, akkor kicsit szörcsögve is megyünk.

Felült!!!!! És majdnem fel is állt, csak félúton abbahagyta a kapaszkodást és visszaborult, aztán, úgy látszik, megfeledkezett arról, hogy mire készült! De szerintem nemsokára megint eszébe fog jutni Kép

Henke! (Nagyon furi az új néven szólítani Kép) Barninak hatalmas nagy gratula a felálláshoz!!!! Ti Gödöllõre vágyakoztok? Ott is élttetek régebben? Az én szüleim most (2 éve) költöztek ki Pestrõl Gödöllõ mellé, de olllllyan messze Kép vannak így! (Eddig ugyanis kb 20 percnyire laktak, gyalog is) Náluk, vagyis az õ házaikban volt a sikertetlen nyaralás is, ugyanis hiába ismerõsek a bútorok, a házak, kertek mégsem azok, egyáltalán nem éreztem otthon magam, semmirõl sem tudtam, mi hol van, ráadásul egy barátnõmmel és az õ két gyerekével (1,5 és 3 évesek) mentünk, na, kiderült, hogy bárhová nyúlnak, bárhová mennek, az életveszély (betonkeverõ, pince, kutyák, metszõollók, minden éles, fájdalmas, veszélyes), az egész ottlétünk a veszélymentesítéssel telt. Tiszta jószívûségbõl adtak Árminnak cukrot, úgy kellett kikotorni a szájából, akarták magukkal bvinni játszani...... stb. szóval, másnap reggel elõször õk jöttek haza, én egész álló nap pakoltam, hogy visszarendezzem a dolgokat az eredeti állapotukba, a két nap alatt keevesebbet foglalkoztam Árminnal, mint eddig születése óta bármikor - szóval, másnap este végre mi is hazajöttünk. Itthon csudajóóóóóó!!!!! KépKépKép

Mindenkinek jó nagyizást, jó nyaralást, jó hétvégét!
KépKépKépKépKépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen sokan leszünk hétfõn Kép Ha valakinek odatalálási gondjai vannak/lesznek, akkor hívjon nyugodtan a mobilomon: 06-30-222-47-54.

Virág: nem jöttök hétfõn?

Gratula Árminnak a felüléshez Kép
Ráhelnek meg a hõsiességéhez Kép

Balu mindent eszik. Mármint amit nem kéne. A lakást már teljesen magáénak érzi, és rettenetesen anyás lett. Ha eltûnök a látóterébõl, akkor nagy sírás-rívás van. Mi is fogzunk. Az 5-6. foga jön.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, PiciLacinak ma reggelre két foga is lett hirtelen!!! Kép

Hát ezért nem aludtunk 10 napig?!?! KépKépKépKép Az a fura, hogy most már 4 napja egészen jól aludt, és ma reggelre repedt fel az ínye, és bukkantak elõ a fogacskák, rögtön mind a kettõ. Ja, és semmi tipikusnak mondott fogzási tünetet nem produkált már vagy egy hónapja. Az éjszakai nyûgösködéseket se tudtam mire vélni, és tessék, este még semmi, reggel meg úgy ébredt, hogy már kinn voltak a fogacskák! Kép

Holnap este elhúzunk nagyizni, úgyhogy a talit sajnos már megint kihagyjuk.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Márti!

Gratulálok a fogakhoz. Hanna is kínlódik, de pont úgy ahogy PiciLaci. Éjszaka nem alszunk már vagy 2 hete de nappal néhány nyügös percen kívül semmi, de már látszik a csücske.Kép Viszont 2 napja egész jól alszikKép

Jó nagyizást

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

BMarti,
gratula a fogakhoz! Hanganak meg nem ugy nez ki, hogy ki akarna bujni, bar iszonyuan nyalzik, meg minden...
Ja, es o is kb. 4 napja egesz jol alszik.Kép Lehet, hogy nalunk is a fogacska jon?

Mar egesz jol megy a 4kezlabazas, idonkent mar halad is elore.Kép

Talira lehet, hogy nem tudunk menni, mert valszeg mi is nagyizni megyunk.

Marti,
grat Arminnak!Kép Amugy meg en is igy vagyok anyuekkal, ok is masfel eve koltoztek uj helyre, jo messzireKép (Ujpestrol Sulysapra); es eloszor tenyleg nagyon nehez volt az uj helyhez hozzaszokni. Minden mashol volt, semmi nem ott, ahol eddig. De aztan megszoktuk.

Ja es ma Hanganak szomenese volt. Egesz nap be nem allt a szaja. Annyira edes volt, hogy majd megzabaltuk:KépKépKépKépKép

Udv
Szila
Szila
 


Sziasztok!El se hiszem,hogy sikerült gép elé kerülnöm,habár most is álmos vagyok,holnap 10-en jönnek hozzánk vendégségbe,sok volt a tennivaló.Zürös hetünk volt,szerdán oltásra mentünk és most elõször Ajsikának fájt az egyik lába a szuritól,plussz belázasodott egy kicsit.Másnap még volt egy kis höemelkedése,aztán elmúlt estére a dolog.Péntek éjszaka még 4szer felsirt vigasztalhatatlanul,szombat reggel pedig én kaptam epegörcsöt,ezzel telt az egész nap,Jött a doki,adott szurit,meg gyógyszert.Most már jobban vagyok,de ezt a hetet jobb lenne elfelejteni!Kép
Olyan sok minden történt veletek,alig birom követni.Az ügyeskedö(álló,ülõ,gagyogó,fogzó)babáknak gratulálok!Bocs hogy nem név szerint,de nincs eröm visszakeresni mindenkit név szerint.
Mi is valószinü kevesebbet leszünk Kép mert megszünik a krdvezményes
internet,de igyekszem olvasni,és irni is idõnként.
Nem biztos de megpróbálunk menni a talira a szigetre!
Mindenkinek jó nyaralást!!!KépKépKép
bea
 


Sziasztok, azt olvastam az Origon, hogy augusztus 1.-tõl szûnik meg a kedvezményes csomag. Azután is valami hasonlót fognak kitalálni. Reménykedjünk!
Éva
Évaiii
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?