Új privát üzeneted érkezett!

A kendő nálunk is bevállt. Lilivel azt használtam, és imádta, mert tudott belőle nézelődni. De sajnos hallottam olyan gyerkőcről is aki nem bírta benne egy fél percig sem. Szóval ez is lutri, de mindenképpen praktikus!

Lili!
Milyen lett az afp-d? Az enyém: AFP: 32,6; MoM1: 0,91. Azt mondta a doki, hogy ez belefér. Megkérdezte a koromat is, és azt mondta, hogy akkor rendben van. De ezért én annyira nem is izgultam, mert tudom, hogy ennél nagy a hibalehetőség, ha nem jól számolják a terhességet. Nálam pedig lehet csúszás, mivel nem volt menstruációm.
Nem semmi ez a babakocsis sztori! Az fix, hogy én addig el nem mozdultam volna onnan, amíg rendesen meg nem csinálják. Mi az, hogy ők hagyják el a dísztárcsát, és még te fizess érte, ha ugyanolyat akarsz? :x Felháborító! Akkor inkább saját kárukra cseréljék ki az összeset ugyanolyanra! Hrrr! :evil:
Egyébként mi sem vettünk semmit a Brendonból, mert rohadt drága, és nekünk messze is van.

Nekünk Pierre Cardin babakocsink van, de én ezt nem ajánlom. Ez nem túl nehéz, viszont már a 6. hónap tájékán nyikorogni kezdett, most meg már abba se hagyja. Egyszer pedig előfordult, hogy kiesett a kereke. Szerencsére már itthon voltunk a lépcső lábánál. De azért naggggyon mérges voltam... :twisted:

Pocakos képet majd csinálok, bár nekem még nem olyan nagy. Én még semennyit nem híztam, sőt fogytam. Bár már kezdem visszaszedni a kilókat, de nagyon lassan. Lilivel összesen 14 kilót szedtem fel.

Kép

Lili élete első fényképén a gyönyörű kis bantu-néger orrával. :lol:

Kép

Ez pedig 2-3 hete készült róla. Kaja végeztével fülig ér a szája. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Ági, tünci a kis drága :wink:
Nálunkminden ok, holnap UH. Már nagyon várom. Ma mentem vissza a pajzsmirigy miatt a szakrendelésre, fél délre. Mondanom sem kell, hogy fél 1 után hívtak be. Azt hittem megőrülök. Pisilnem is kellett, de azt ilyen helyen próbálom kihagyni. Az volt a szerencséje a dokinőnek, hogy kedves volt, mikor behívott, amúgy biztos megmondtam volna a magamét!

Szép napot!


Puszi

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Ági! Nagyon édi a kislányod :P Ja, és gratula az AFP-hez!

Betti! Rendben van minden a pajzsmirigyeddel? Ha tudasz kérj holnap képet a piciről.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 

 
 

Sziasztok!

Igen szerncsére minden rendben van :wink: :)
Megpróbálok kérni, remélem kapok is :oops: :) Egy ezer forintért, de szerintem kérni fogok, nem tudok így miben gyönyörködni :roll:

Képzeljétek mi történt. Pihiztem délután, a hátamon feküdtem. Mocorgott meg rugott a drága, de most először láttam is. Levettema kezemet a pocakomról, és láttam ahogy kidudorodott vagy a lába, vagy a könyöke, keze nem tudom, de látszott. Annyira jó érzés volt. Most itt bent a tékában is volt ilyen, de akkor a kezem ott volt. Már nagyon várom, hogy este lefekvés legyen, hátha égren lesz és akkor apa kezét odaragasztom a pocakomra :lol:

Szép estét mindenkinek!

Puszi

Kép
bettó
 
 


Betti
Nagyon jó lehetett :lol:
Várjuk a fényképes beszámolót az UH-ról!

Ági
Nagyon aranyos :lol:

Lili
Miskolci bevásárlás csak végszükségben... Miskolc 200 km tőlünk :cry:
(elsősorban Mátészalka, Nyíregyháza, esetleg Debrecen jön szóba)

Köszönöm a listás megjegyzéseket!
Vendég
 


Sziasztok!
Na az esténk mondhatom szőrnyű volt. Szegény Lili valahol nagyon megfázott, szerintem itthon, mert még mindig nincs nálunk fűtés (tömbfűtés miatt, ami azt jelenti, hogy több lakónak kell beleegyeznie, hogy beindítsuk a kazánt. De hát itt olyan spúrok laknak, hogy csak na! :evil: :x ). Szóval szegénykém este nem kapott már levegőt az orrán, de így meg nem tudott cumival visszaaludni. Aztán leszippantottuk a nóziját (iszonyat mennyiségű cucc jött ki), de rendesen már nem tudtuk, így is szörcsögött még rendesen. A takonyáradat reggelre is megmaradt. Nagggggyon-nagggggyon pipa vagyok!

Betto!
Mi volt az uh-on? Mesélj!
Milyen uh ez, hogy ilyen drága egy kép??? :shock:

Laura!
Ez nem hangzik túl jól, hogy ilyen messzire kell mennetek vásárolni. Kocsitok van?

A hideg ellenére szép napot!

Kép
Kép
giga1
 
 


Lilimanónak jobbulást!

Fűtés... nálunk megy... falusi háznak legalább ennyi előnye van... rajtam múlik csak, hogy mikor kapcsolom be...

Kocsi... apának szolgálati... én leginkább a MÁV-ot "élveztem", mikor rendszeresen jártam dolgozni... most én is kaptam szolgálatit, hogy időnként bemenjek...
Vendég
 


Sziasztok!

Ági! Szegény Lili, egyébként megfázásos járvány van. A boltba az eladócsaj mondta, hogy minden 2. ember beteg. :evil:

Nálunk is egyedi a fütés és sajna én elég fázós vagyok, de mi már az első olyan nap mikor rosszabbra fordult az idő bekapcsoltuk a konvektorokat és mégis csupa takony lettem.

Laura! Rossz lehet hogy ilyen messzire kell menned ha be akarsz vásárolni! :twisted:

Betti! Nagyon várom a képet a piciről!


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Ági, nekem még csak most vették le az AFP-t, 2 héttel többet mutat a szalag, tudod, az eszméletlen hosszú ciklusaim miatt. De az AfP-eredmény amúgy sem mérvadó szerintem, csak a mamák riogatására alkalmas.
Sajna meg tudnak csinálni ilyet a vevőkkel, ahol a pénz, ott az igazság :) Felhívtam a fogyasztóvédőket még anno, és az egyetlen lehetőség, hogy polgári pert indít az ember, de hát ki az, aki egy babakocsi miatt belemenne egy hercehurcába, pláne egy multicéggel szemben, aki megcsinálhat ilyet, mert semmi baja nem származik belőle.
És olyan felháborító, de az emberek nem értik meg, milyen egy taknyos/beteg gyerekkel lenni. Fluimare-t adsz neki? Vagy van ez a heal homeopátiás orrcsepp, nekünk 2 nap alatt elmulasztotta a taknyot. Van még a Coryzalia, ami drazsé, de vízben oldva kell neki adni, az első nap óránként, na, ez is gyorsan megoldja nekünk a prblémát.

Nekem még nincs képen tesóbébiről. :cry: De 2 hét múlva megyek, és kiharcolom 8)

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Reni, Edina, Dóri, hol vagytok??????

Laura, bocsi, akkor eltájoltam magam, arra emlékeztem, hogy északi határ, de akkor ezek szerint keletebbre egy kicsit. :)

Na pussz, szép hétvégét!!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziaszotk!

Sajna kép nincsen, és Gézát megint nem engedték be. :twisted: :cry:
Minden rendben van, átlagos méret, magzatvíz, harántfekvés (pontosan nem tudom, hogy náluk mit jelent, gondolom kereszt ben van?) Ja és eddig úgy néz ki, hogy punis :wink: :D

Jobbulást a pincurnak. Tesóméknál is beteg Lizi :(

Képzeljétek hogy jártam. Tiszta pipa vagyok. Táppénzre vetettem magam. Az még kisebb probléma, hogy a kedves könyvelőm nem jól töltötte ki a papírt és lemaradt az adószámom. Viszont ahonnan felmondtam utoljára, vagyis a tékás időszak előtti munkahelyemen, a kedves munkáltató nem oda jelentett be, ahol ténylegesen dolgoztam. Most pedig kérik onnan a jövedeligazolást. Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből. Egyenlőre mellékelek egy levelet, hogy én nem tudok róla, hogy oda voltam bejelentve és küldöm nekik azokat a papírokat, amiket utoljára megkaptam. :twisted: :twisted: :twisted:

Ezt a szép napot így elrontani.
Géza reggel óta mosolyog és mindig csak úgy hív, hogy valami van, hogy gyertek punisok :lol:


Szép, kellemes hétvégét kívánok, bár hétvégén is leszek :)

Kép

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Ági jobbulást a picurnak!
Betti gratula a puncishoz!

Nálunk is Levi beteg lett reggelre.Folyik az orra,de nem ez a legnagyobb gondja a babókámnak.Tegnap elmentünk egy bútorboltba.Én külön nézelődtem,Levi+ az apjával.Egyszer csak hallok egy nagy dübbenést,ordítást,visítást.Levire ráborult egy kb 180X100 cm -es üveges szekrény.Még jó,hogy a magyaok ilyen szutyok minőségű,szinte lassan papírkönnyű szekrényeket gyártanak.Így a gyerkőcnek "csak" a bal kézfeje zúzódott meg és lett rajta kb 4-5 cm-es seb.Ha a szekrény méreteihez nézzük,hála semmi komoly baja nem lett Levinek.Akár ennyi erővel a fejét is szétverhette volna.De erre inkább nem is akarok gondolni.A bútorboltban az eladóknak nem tünt fel semmi,oda nem jött senki.Akkor nem foglalkoztunk vele,jobban megijedtünk attól,és rohantunk a kórházba vele.
Az éjszaka ennek köszönhetően szörnyű volt nálunk is.Fájt a keze is,+ gondolom akkor dolgozta fel ami történt vele.Reggelre az orra is el kezdett folyni.Szerintem mi fázítottuk meg.Nem volt rajta csak egy póló,és a kézfeje miatt a kabátot nem tudtuk ráadni,csak ráteríteni.De ezek szerint nem volt elég.Szegénynek még a könny is folyik a szeméből.De majd meggyógyul!

Na ennyit rólunk!

Mindenkinek nagyon jó hétvégét!Én is vagyok!
Jó éjt!Szép álmokat!
Sziasztok!

Kép

Kép
lecso
 
 


Szegény Levi :cry: Tényleg nagy szerencsétek volt, hogy ennyivel megúztátok!
Jobbulást kívánok!!!!!


Puszi

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Betti! Gratula a csajszidhoz! :lol: Nem semmi ez a mounkahely mizéria! :evil:

Edina! Rettenetes hogy mik vannak! :twisted: Jobbulást szegény Levinek!

Ez a fránya nátha olyan nehezen akar teljesen elmúlni már nagyon unom! :evil:

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Adri!
Majdnem forró fürdőt ajánlottam, de ez kilőve :oops: :)
Megtaláltam a szerződésemet, és éppen akkortól vagyok ebbe a számomra nem ismert cégbe "bejelentve" amikortól a volt főnök új céget csinált. Végül is most a táppénzhez elvileg nem lenne köze, mert a saját cégbe lassan 4 éve vagyok bejelentve.
Azért írok nekik egy szép levelet a volt főnök címét is mellékelve.

Ami viszont jó hír, Gézu is érezte a kis punis rugását tegnap est :D
Olyan aranyos volt, azt kérdezte, hogy most levegőt vettem? Én meg csak annyit mondtam,. hogy azt is. Kis édes volt.

Jó pihizést, Jubbolást a betegeknek :wink:

Puszi

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Nálunk is lehet érezni kint is tegnap óta a baba rugását!Tegnap nagyon eleven volt!Olyan jó,hogy már nem csak én érzem!

Levinél a megfázás tovatünt.A keze gyógyulgat!

Remélem mindenki jól van!
Ági gyógyulgat a lúrkó?Nálunk Béres csepp,cebion csepp,gyógynövénytea,nurofen szirup és baby luuf balzsam együttes használata a csodaszer.Igaz béres cseppet+cebiont egyébként is kap,nehogy a bölcsiben mindent összeszedjen.
Gyógyuljatok meg hamar!

Sziasztok!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!
Sajna még nem gyógyult meg. :cry: Ráadásul én is beteg lettem, meg a férjem is kezd... :cry:
Eszméletlen, hogy egyáltalán nem tudom leszívni az orrát. Most is percekig nyigáztam, és ettől függetlenül itt szörcsög, fulladozik a kiságyban mellettem. Olyan nagyon pipa vagyok, hogy azt elmondani nem tudom.
De legalább már van fűtésünk. Tegnap este dühöngtem egy sort, és Attila lement és beindította a kazánt. Lesz.rtuk, hogy egy aláírás még hiányzik hozzá. Elmehetnek a sunyiba!!! :evil:
No de nem mérgelődök többet. Most elaludt. Csak olyan jó lenne már túlleni rajta!

Lecso!
Azért ez nem semmi, ami Levivel történt! Én tutira szívrohamot kaptam volna ott helyben. Még jó, hogy ennyivel megúsztátok!!! Gyógyuljatok meg ti is mihamarabb!

Tök jó, hogy már egyre többen érezzük a picurik mocorgását, sőt néhány helyen már az apukák is élvezhetik. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvége? Nekem nagyon gyorsan. Vasárnap sógoromék rokonainál voltunk és megkérdezték, hogy hanyadik hónapban vagyunk. Én hirtelen úgy ledöbbentem, hiszen pénteken már az 5. hónapban leszünk. Hihetetlen :)
Én már tegnap többször is éreztem, hogy rugddos, sőt Gézu is megint érezte, meg is jegyezte, hogy jó nagy rugás volt. Olyat is csináltam, hogy nem tettem oda a kezem, hanem csak néztem. A köldökömnél rugott, tök furi volt. Ja és persze hajnal 5-kor is ébren volt :)

Giga jól tettétek, hogy bekapcsoltátok a fűtést. Nem elég a kis csöppség betegsége, még te is, ráadásul bogyókat te nem is igazán vehetsz be.

Puszi
Szép napot mindenkinek

Kép
bettó
 
 


Betegeknek jobbulást!

Holnap megyek UH-ra... végre megint látni fogom Kismókit :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

Ági! Azért ez tök durva, hogy egyes szomszédok mennyire nincsenek tekintettel a másikra! :evil: Nagyon jól csináltátok, hogy begyújtottatok!

Nekem hol aktívabbak a cseppek hol észre sem veszem őket. Este többet mozgolódnak, nagyon szeretem érezni őket :lol: .

Tegnap meguntam már, hogy több mint 1 hete nem bírok kimenni ebből a kórságból és elmentem a körzetis dokimhoz. Fájni nem fáj semmi csak bedugul az orrom és én nem tudok úgy aludni ha ott nem kapok levegőt. Vettem is kismamáknak való orrcseppet, de semmit nem ért. Használhattam a nasivint mert más nem segített, mondjuk ma még csak egyszer kellett használnom hajnali 1 h-kor, de szerintem épp elég az hogy a babák miatt nehezebben alszok el ( sajna én hason tudok jókat aludni) és sokszor felébredek,mellé még az orrdugulás is. :evil:
Írt a doki paxirazolt amit recept nélkül is ki lehet váltani és ugyan az van rá írva hogy terhesség alatt nem javasolt, de csak tudja mit csinál mert meg kérdezte hogy mennyi idős vgyok.
J aés kértem megint beutalót vizelet vizsgálathoz mert attól félek a legjobban nehogy vmi húgyúti fertőzés átterjedjen a méhemre. Ha hipohponderenek is tart a doki, de a legkisebb kételyem is felmerül mindig fogok kérni beutalót!


Na bepótoltam a tgnapi lemaradást!

Pussz mindenkinek szép napot!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Laura!
Milyen volt az uh?

Adrienn!
Én ezekre a terhesség alatt szedhető dolgokra nagyon odafigyelek. Amire az van írva, hogy nem javasolt, azt nem szedem be. Egyébként is gyógyszerellenes vagyok. Amit most mégis bevettem az a Mebucain szopogatós cukorka. Ezt már muszáj volt, mert nagyon fájt a torkom. Erre az van írva, hogy az orvossal konzultáljak előtte. De csak 2-3at vettem be összesen. Ez nem sok. Szóval szerintem csinján bánj ezekkel a gyógyszerekkel :!:

Ma voltunk babaruhavásáron. Hát ez most nem volt a legjobb nekem. Body-t akartam venni a lánynak, mert nincsen igazán elmenős, szép bodyja. Egyet sikerült csak. :(
Egyébként délelőttönként még mindig takonyban úszik. És már nem tudom hogy lefogni, hogy leszívhassam az orrát. Jó lenne, ha 1-2 napon belül azért elmúlna... :( :?

Szép napot!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Adri jobb az óvatosság. Én is már jövőhéten lesz egy hónapja, hogy tanácsadáson voltam, de várom, mert azért bennem is ott van a félsz, hogy vizeletileg is minden rendben van-e. Ebben a dilis időben nem lehet tudni.
Én is hason tudok jókat aludni, nagyon nehezen alszok el oldalt. De inkább, így alszok, hiszen hogyha hason feküdnénk, nem lenne baba a pocakban és nem ez a csodálatos érzés is kimaradni :wink: :)
Éppen mondtam Gézának, hogy olyan rossz, hogy ő csak úgy élheti át ezt az érzést, hogy a kezén kersztül. Jujj ez magyar lett, bocsi :oops:

Laura!
Fotó készült?


Szép napot!
Puszi

Kép
bettó
 
 


Sziasztok csajok!

Engem is ledöntött a lábáról a takony kórság :roll:
Én hársfateát ittam,és most vettem illyen homeópátiás italt,mert rettentesen köhögök.


Adri!

Gyógyúlj meg!! :lol: :lol:


Manka!
Hogy vagytok??

Laura!

Én is várom az uh.képeket!! :lol:


Bettó!
Gratula a punishoz! :lol:
Érdekes ez a klinika, a multkor bemehettek az apukák!
m. reni
 
 


Reni!

Jobbulást neked is. Csak óvatosan a gyógynövényekkel, én is ilyeneket ittam és szóltak, hogy babásan nem szabad olyan sokat inni.
Mi direkt reggel mentünk, hogy akkor még beengedik Gézut is. De sajna nem volt szerncsénk. Így mostmár biztos, hogy megyünk 3d-re, tényleg nekem olyan rossz, hogy kimarad ebből az érzésből. Annyira szeretném éreztetni vele. Esténként, hogyha mocorog egyből teszem is oda a kezét, hogy legalább ezt érezze :oops: :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Én sem örülök, hogy gyógyszert kell bevennem és ha nem lenne muszáj nem is szedném, de az meg végképp nem hiányzik hogy vmi súlyosabb bajunk legyen. Nehezen hoztam meg ezt a döntést de se a csipke tea, se a méz se a C vitamin se a citrom se a kamillás gőzőlés nem segített. A hársfa teára azt mondta a védő néni, hogy napi 1 csészével lehet csak. Ja strepstils cukorkát is szopogatok, szóval amit lehet megtettem azért hogy ne kelljen gyógyszer, de semmi sem segített sajna. :evil:

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Megjöttünk a doktortól...

AFP:1,1 MoM
HCG: 1,2 MoM
SP1: 2,1 MoM
PAPP-A: 1,2 MoM

Doktor szerint ezek tökéletes eredmények... :lol:

UH-n alaposan megnézegettük Kismókit... tökéletes bébike :lol: :lol: :lol: :lol:
BPD: 40mm
FRO: 45mm
THQ: 35mm
FEM: 25mm
CRL: 12cm
Kb: 15 deka...
Vendég
 


Kép

Kép

Kismóki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

És pöszikéje van....
Vendég
 


Laura!

De jó ez a kép!!Nagyon gratúlálok a pici fiadhoz.!!! :lol: :lol:


Jadika!

Én egyáltalán nem vettem,be gyógyit!de még mindig jobb valamivel orvosolni a próblémát mintha megfulladók a takonytól.
Nekem a doki mondta,hogy a hársfa teát ihatóm,persze nem liter számra.
Én most iylen homeós löttyöt vettem amit kismamáknak lehet,de ezt is még csak egy kanállal ittam.
Jobbulást neked!!
m. reni
 
 


Laura!

Nagyon jó a fotó, gratula :wink: :)
Ahhoz képest, hogy te a 17. héten voltál, nem is olyan kicsike
Nekem
BPD: 43mm
Thorax AP: 46*45 mm
Femur: 28mm

Irigyellek, hogy ilyen szép fotót kaptál. Nekünk 9 hetes az utolsó :cry:

Puszi

Kép
bettó
 
 


Most csak annyit, hogy:
terhesen homeopátiás szereket lehet szedni (ha egyéb gyógyszert nem szedsz, pl. progeszteron)!!! Pl. Stodal szirup köhögésre. A takony különböző fajtájára is vannak alkati szerek.
Ági, te nem próbáltad őket a kislányodnak?
Adri, a gyógyszertárban van elvileg Boiron-os kis füzet, ingyenes, várnadós anyukéknak, hogy mire mit lehet szedni.

Laura, akkor Kismókinek fütyije nőtt időközben? :D Gyönyörű a kép, én is úgy szeretnék ilyet! :)

Most sietek, majd jövök még, puszi

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Laura!
Fantasztikus ez a kép! :lol:

Lili!
Én próbáltam volna a homeopátiás bogyókat (főleg, hogy azzal állítólag 2 nap alatt túl lehet lendülni egy ilyen názhán), de sajna nálunk nem tudom hol beszerezni. Pocakosan, babakocsival meg nem igazán tudok kimozdulni Kistarcsáról... :?
Most meg megyünk majd Lilivel a kórházba a fül-orr-gégészetre, mert tele van a füle zsírral. Én nem merem kitisztítani neki fülpucolóval, a gyógyszertárban meg nem lehet kapni ilyen pici babáknak való fülzsíroldó sprey-t. Muszáj kimosni a fülét, mert állandóan kaparja, és már sebes. :cry:
Remélem nem lesz nagy mizéria!!!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Laura! Nagyon édi KIsmóki, tök jók a képek! Még a párom is felismerte hogy mi micsoda! :lol:

Nem hiában paráztam megint tele van a vizeletem baktériummal. :cry: A vérsülyedésem is magas, pedig lázam nem is volt sőt még hőemelkedésem sem. Felhívtam a női dokim mondtam neki a paxirazolt azt mondta nyugodtam szedhettem, de du. megyek hozzá mert vmi antibiotikum kell a vizeletes bacik miatt is és ha valaki akkor egy nőgyógyásznak tudni kell mit lehet és mit nem. :cry: Úgy eltudok emiatt keseredni.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Adri sajnálom a bacit, remélem jövőhéten nálam nem lesz semmi gáz, ugyanis én is elkaptam ezt a takony mizériát. :twisted: Ráadásul hamar túl kellene lennem rajta, mert (JÓ HÍR) érkeznek az ablakok jövőhéten. Így nem eshetek ágynak :(
Ne aggódj, minden rendben lesz!!!!! :wink:

Giga
Még jó hogy időben mentek, nekem nagyon sokszor felszúrták a fülemet kiskoromban, szinte már törzsvendég voltam.

Pussz

Kép
bettó
 
 


Jadika!


Nagyon vigyázz magatokra. :lol:
Én is úgy tudok agódni a baba miatt!
Biztosan minden rendben lessz.


Giga!

A lányodnak jobbulást!!!



Laura!
Hogy fogják hívni a babót?
m. reni
 
 


Sziasztok! Regényt készülök írni! :lol:

Betti, már tökr régóta meg szeretném kérdezni, hogy neked a toxoplazma szűrés ingyenes volt? És mi lett az eredménye? Nem emlékszem, hogy írtad volna.
Mit szóltok ahhoz, hogy a tábliba belekerüljön a bébi neme, annak, akinek már tuti? Nekem időpontok: 09. 28. 4d UH, 10. 05. AFP eredmény, 10.08 genetikai UH és nőgyógyi vizsgálat. Ja, és új időpont márc. 3 :oops: Köszi!!!

Adrienn, tudod, nekem is gond volt a bacikkal... lehet, hogy unod, hogy leírom mindig, de vigasztalni akarlak!!! Lett egy gyönyörű, okos, egészséges nagylányom, aki orrfolyáson kívül nem volt beteg! (kop-kop) És én is kaptam antibiót, az sem ártott. A nőgyógyik tudják, hogy mit szabad terhesség alatt szedni, és csomó gyógyszerre, azért, hogy védjék magukat a gyógyszergyártók, ráírják, hogy nem szabad várandósan. A Kismama újságban van teratológiai tanácsadó száma, ott is érdeklődhetsz, hogy szerintük szabad-e. Ha gondolod, szívesen megkeresem neked. Én felhívtam őket anno. Most dalacint kell szednem a magas gyulladás értékemre, persze én is izgulok kicsit, de beszedem.
A vérsüllyedés hogy jelenik meg a laboreredményen, azaz mi a betűjele?

Ági, ha gondolod, én szívesen veszek neked homeós cuccot, és elpostázom, szerintem nem bonyi! De interneten is bizti lehet rendelni, és nekünk olyan sokat segített a takonykórban.

Edina, ezer éve akarom írni, hogy a Bergon kocsiról azért írtam, hogy nem ajánlom, mert a rokon barátnőmnek tök hamar eltört több helyen. De persze ettől még lehet jó, mindenkinek más jön be. :D És gyógyulgasson szegény Levi keze. :cry:

Reni, köszi a kerdésed! Jól vagyunk, hányinger nuku. Csak parázok kicsit, mert még nem minden nap érzem a pici rúgását. Ált. egy bizonyos helyzetben igen. Ezért bejelentkeztem 4D-re péntekre. Nagyon várom. Azt mondták, hogy semmi gond, hogy nem érzem még (és Laura a nagy a vígaszom, hogy nem érzi, mégis ilyen gyönyörű a Kismókija :) ), meg a buzi (bocs) védőnő is, és még a szivecskéjét se hallgatta meg. Szerintem a munkájánál nem utál jobban semmit.

Na puszi

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Ez hasznos lehet...


Crown-Rump Length Measurements for an Australian Population
Compiled by S Campbell Westerway (2)

Terhességi idő
(hét/nap)
CRL
(mm)
Terhességi idő
(hét/nap)
CRL
(mm)
Terhességi idő
(hét/nap)
CRL
(mm)

5.2
1
8.3
20
11.4
52

5.3
2
8.4
21
11.5
55

5.4
3
8.5
22
11.6
56

5.5
3
8.6
22
12.0
57

5.6
4
9.0
23
12.1
58

6.0
4
9.1
24
12.2
60

6.1
5
9.2
26
12.3
61

6.2
6
9.3
27
12.4
63

6.3
7
9.4
28
12.5
64

6.4
8
9.5
29
12.6
65

6.5
9
9.6
31
13.0
68

6.6
10
10.0
34
13.1
70

7.0
11
10.1
36
13.2
72

7.1
11
10.2
37
13.3
74

7.2
12
10.3
38
13.4
76

7.3
12
10.4
39
13.5
77

7.4
13
10.5
39
13.6
80

7.5
14
10.6
40
14.0
81

7.6
15
11.0
44
14.1
84

8.0
17
11.1
45
14.2
85

8.1
18
11.2
47
14.3
86

8.2
19
11.3
48
14.4
87




Ultrasonic Fetal Measurement Standards for an Australian Population
Compiled by S Campbell Westerway (2)

Terhességi
idő(hétben)
BPD
(mm)
OFD
(mm)
Fej kerülete
(mm)
Has kerülete
AD(mm)
Combcsont
FL(mm)
Felkar
HU(mm)
Gestation
(weeks)

+/-2 standard deviations shown in brackets. Measurements are completed weeks.

11
16 (2.0)
21 (2.0)
59 (15)
52 (10)
8 (2.0)
8 (3.0)
11

12
20 (4.0)
24 (2.0)
70 (15)
63 (10)
10 (2.5)
9 (2.0)
12

13
24 (4.0)
29 (3.0)
84 (15)
74 (10)
11 (2.5)
11 (3.0)
13

14
28 (4.0)
34 (3.0)
96 (15)
84 (10)
15 (3.0)
14 (4.0)
14

15
31 (4.0)
38 (3.0)
108 (15)
96 (10)
17 (3.5)
17 (5.5)
15

16
36 (5.0)
46 (3.0)
128 (15)
106 (10)
22 (4.0)
21 (4.0)
16

17
39 (5.0)
50 (3.0)
141 (15)
120 (15)
25 (4.0)
25 (5.0)
17

18
42 (4.0)
54 (3.5)
151 (20)
131 (15)
28 (5.0)
27 (5.5)
18

19
45 (5.0)
57 (3.5)
160 (20)
140 (15)
30 (5.0)
29 (5.0)
19

20
47 (4.0)
61 (3.5)
170 (20)
151 (15)
32 (6.0)
31 (5.0)
20

21
49 (4.0)
63 (4.0)
176 (20)
164 (20)
34 (6.0)
32 (6.0)
21

22
52 (5.0)
68 (3.5)
188 (20)
176 (20)
37 (5.0)
35 (6.0)
22

23
57 (5.0)
76 (4.0)
210 (20)
186 (20)
43 (5.0)
38 (4.0)
23

24
60 (6.0)
79 (4.0)
220 (20)
201 (20)
45 (4.0)
40 (6.0)
24

25
64 (6.0)
82 (4.5)
231 (20)
212 (20)
48 (5.0)
43 (5.0)
25

26
67 (4.0)
84 (4.5)
238 (20)
223 (25)
49 (5.0)
44 (4.0)
26

27
68 (5.0)
86 (4.5)
250 (20)
230 (25)
50 (5.0)
47 (4.0)
27

28
72 (4.0)
95 (5.0)
263 (20)
242 (25)
54 (4.0)
50 (5.0)
28

29
75 (4.0)
97 (5.5)
269 (25)
259 (25)
55 (5.5)
51 (5.0)
29

30
76 (4.0)
98 (5.5)
274 (25)
262 (25)
58 (6.0)
52 (5.0)
30

31
80 (6.0)
101 (5.0)
284 (25)
272 (30)
59 (5.5)
54 (5.0)
31

32
81 (4.0)
102 (5.0)
288 (25)
283 (30)
62 (6.0)
56 (5.0)
32

33
84 (6.0)
107 (5.5)
300 (25)
294 (30)
65 (4.0)
57 (6.0)
33

34
86 (6.0)
108 (5.5)
305 (25)
305 (30)
66 (4.0)
59 (5.5)
34

35
88 (6.5)
109 (5.5)
310 (25)
315 (30)
67 (6.0)
60 (6.0)
35

36
90 (6.0)
112 (5.5)
317 (25)
325 (35)
69 (6.0)
62 (5.0)
36

37
92 (6.5)
113 (6.0)
321 (25)
333 (35)
72 (5.0)
63 (6.0)
37

38
93 (6.0)
116 (5.5)
328 (25)
342 (35)
73 (5.5)
64 (6.0)
38

39
95 (8.0)
119 (6.0)
336 (25)
356 (35)
75 (6.0)
65 (5.5)
39

40
96 (8.0)
120 (6.0)
340 (25)
362 (35)
76 (4.0)
66 (6.0)
40

41
98 (8.0)
122 (6.0)
344 (25)
367 (35)
77 (5.0)
68 (6.0)
41




Kedves Kismamák! A fenti adatok csupán ÁTLAG értékek! Ha ettől eltérő méreteket mér a szonográfus az természetes. Csupán egy támpontot kívánunk adni, hogy körülbelül mikor, mekkora lehet a bennetek növekvő bébi, hogy könnyebben el tudjátok Őt képzelni! :)

CRL:ülőmagasság,/fejtető-popsi között/

BPD:két falcsont közötti távolság,ha a baba fejét szemből nézzük,a fej "szélessége".

OFD:fronto-occipitális távolság,ha a baba fejét oldalról nézzük,a fej "hossza".

THQ:thorax,mellkas átmérő

AD:abdominal,hasátmérő

FL:femur,combcsont meghatározás,

HU:humerus,felkar hossza.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Bocs, ezt elbénáztam... :oops: Egy táblázatot akartam betenni.
Itt találjátok:
http://www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok kismamik! :D

Csatlakozhatom en is hozzatok???Most talaltam ezt a topikot es nagyon örültem neki,persze egy kis idöbe telt mig visszaolvastalak benneteket.
Rolam annyit hogy külföldön elek 7 eve,es 31 eves vagyok.
En februar 15-26-ra vagyok kiirva,es ö lesz a mi elsö babank.

Szep napot kivanok mindenkinek!Majd en is teszek fel kepet..
ami6
 
 


Latom maris sikerült elbaltaznom az idöpontot :lol: ,nem 26 hanem 16 :wink:
ami6
 
 


Ami!
Akkor hadd üdvözöljek elsőnek!
Bettó majd biztosan téged is beilleszt a táblázatba. :D

Adrienn!
Sajnálom, hogy megint bacik vannak. :cry: Ne izgulj! Ki fogsz ebből is keveredni, és minden rendben lesz!

Megjártuk a fülészetet, de azt mondták, hogy nincs semmi gond a fülével. Nem takarítottak neki odabent. :wink: Kaptunk egy fülcseppet, amit esténként kell neki csepegtetni, és ennyi. Remélem jó lesz!

Kép
Kép
giga1
 
 


Szia Giga! :D

Köszönöm a fogadtatast!
Tudnatok nekem segiteni?Hogy kell feltenni a vonalzot?Sehogy sem sikerül. :cry: Kiprobaltam az url-ot,müködik,de ha beillesztem a profilnal,akkor mar nem jelenik meg.Mit csinalok rosszul??

Elvileg ez lenne az url:
http://bd.lilypie.com/gak9p2.png

Kép
ami6
 
 


Ami!
Üdv köztünk! Látom, sikerült csinálni vonalzót. :) Külföldön pontosan hol éltek?
Sziasztok:
Lili

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Jujj de sokat olvastam :) Tök jó:)

Üdv Ami!!!! Légyszi-légyszi a táblázat alapján küldd már el az adatokat, és akkor téged is beleteszlek :wink:
Lili, hogyha gondoljátok beletehetem a pincurok nemét is :wink:
Sajna a toxoplazma eredményt nem tudom, mert azóta nem volt tanácsadás. Jövőhéten szerdán megyek és az lesz az első, hogy rákérdezek, mert nagyon kíváncsi vagyok. Amúgy én is gondolkodtam rajta, hogy most is el kellene menni 3D, vagy 4D. Még nem döntöttem, ráadásul, így hogy kezdődik a "Tatarozás" nem is tudom, hogy tudok majd elszabadulni.
Nagyon jó ötlet volt feltenni ezeket az átlageredményeket, meg jelentésüket, mert én is éppen csak találgatok, vagy tesóm, ahogy emlékszik mondja, hogy mi mit jelent. Holnap az lesz az első, hogy előveszem a leletet és meglesem :wink: :)
Szegény mennyi időpontot fogsz még kapni? :?

Giga! Ez nagyon jó hír, hogy kaptatok cseppet:)


Szép estét!

Puszi mindenkinek

Kép
bettó
 
 


Sziasztok! :)

Manka,igen ugy nez ki hogy sikerült a vonalzo. :wink: Karlsruhe varosaban elünk amugy..
Betto,megneztem a tablazatot,de a baba nevet ill nemet meg nem tudjuk sajnos.Karlsruheban fog születni,az tuti.Februar 16-ra vagyok kiirva.A vizsgalatokkal itt teljesen mas a helyzet,ugyanis teljesen elterö a tietektöl.Itt pl. nincs olyan hogy vedönö,legalabbis terhesseg alatt nem kell vedönöhöz is szaladgalni,csak dokihoz.Szüles utan jön ki hazhoz a vedönö,ha igenyli valaki.
A dokinal pedig minden honapban a következö vizsgalatok vannak:vizelet,vernyomas,suly,par csepp ver az ujjbol,UH es megbeszeles a dokival. Eddig egy venas vervetel volt.Az ujjbol viszont minden alkalomkor vesznek par csepp vert.Ennyi.Oktober 9-en megyek legközelebb dokihoz.

Puszi mindenkinek es aludjatok jol!

Kép
ami6
 
 


Sziasztok,szep jo reggelt! :)

Itt nalunk nagyon szomorkas az idö,borus es esik az esö. :( Mindennki beteg a környezetemben,remelem en nem kapom el.Mar nem is tudom mikor voltam nathas..,de most igazan nem hianyzik.
Lattam hogy mindenki tett fel pocis kepet,igy hat most en vagyok a soros.. :wink:
Sajnos talpig feketeben,mert a kedvesem nagyija most par napja halt meg. :cry:




Kép

Kép
ami6
 
 


Latom ez a kepbeillesztes most nem sikerült,hmmm .:roll: Nem ertem..segitsetek,legyszi :idea:

Kép
ami6
 
 


Szia Ami!

Míg el nem felejtem írd már meg légyszi a keresztnevedet is :wink:
Kösszke
Úgy kell képet beilleszteni, hogy van olyan, hogy melléklet feltöltése, ott kell kiválasztani a mappából a képet :wink: Remélem tudtam segíteni :)
Délután, vagy holnap megcsinálom a táblázatot, csak most megyek haza pihenni, mert nem sokat aludtam :cry:

Puszi

Kép
bettó
 
 


Köszi Betto,rögtön megprobalom..
Keresztnev:Amalia

Kép

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!

Szia Ami,üdvözöllek!

Na meg van az AFP erdményem 0,9 mom.A védőnő szerint jó.Mit gondoltok?

Kép

Kép
lecso
 
 


Ami
:lol: :lol: :lol: :lol:

Edina
Szerintem ez az AFP tökéletes

Betti
Tábliban nem kellene rózsaszínezni, kékezni?
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?