Új privát üzeneted érkezett!

Zsu
Én idáig úgy csináltam, hogy befogtam az egyik orrlyukát, és a másikból szívtam, de most felvilágosítottak, hogy nem így kell, hanem úgy, hogy befújsz sterimart az egyikbe, és azt szívod, de nem fogod be a másikat, hanem pumpálsz, azaz nyomogatod, de nem az orrlyukát, hanem kicsit az arcocskája felé, és kicsit körkörös mozdulattal, sokkal több jön, mint egyébként. ja és mindig befújni egy kis sterimart, és addig csinálni felváltva (szívás-fújás) míg nem csak átlátszó lé jön (a sterimar), aztán átmenni a másik lyukra és ugyanez. utána még le lehet ellenőrizni az elsőt.
Remélem érthető volt... :oops:
Ha nem, szólj!

Fanni is kap homeos bogyókat. egy immunerősítőt, meg az ínyére, meg egyet a fogzásra, de azt heti egyszer kell csak

olvastam én is erről a szorongásról, remélem, ha ettől van, hamar elmúlik

Na, megyek, mert huligánkodik!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!
Köszi az orszívós módszer leírását. Teljesen érthető, remélem mostanában nem kell kipróbálni. Hogy aludtatok?

Babcika!
Voltatok mérésen?

Hiányolom a többi Anyukát.

Zsu
zsu77
 
 


Zsu
Örülök, és én is remélem, hogy jó ideig nem kell kipróbálnotok.
Mára nagyon taknyi szegény Fanni, 10 percig is szívhatom az orrát, ugyanúgy szörcsög, és tele van... :?
Viszont éjszaka nem kelt fel!!! :shock: :D
Csak reggel 6-kor ébredt, viszot utána már nem aludt vissza.

Mára lett meg a vérvétel eredménye, és Fanni drága vérszegény, úgyhogy vasat és folsavat kell szednünk! Az 5,9-es minimál érték helyett 2 egész valamennyi volt... :? :shock:
De hát ez legyen a legnagyobb bajunk az életben!!!
Valósznűleg a kajahiányos időszakban kicsit megcsappant a vaskészlete.. szegénykém...

Hú nagyon örülök, hogy elmentünk erre a vérkép dologra, nem is értem, miért nem küldött egyik orvos sem??? :shock: :shock:
Pedig ketten is megjegyezték, hogy sápadtnak tűnik Fanni..
Na mindegy, ennyit az orvosokról, résen kell lenni! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 

 
 

Hali!

Zsu-MAjd jövő csüt. megyünk :wink: Mindenképp jelentek! :lol:

Csibb-Fannikának jobbulást végre. :? Nem semmi ez a vérerdmény,magyarán elfogyott a vaskészlet,mikor keveset szopizott? :roll: Én is mindig parázok,hogy Lilkó vérszegény,de dokinéni még csak meg sem említette a lehetőségét.

Szép napot! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ez a véreredmény engem is megfogott. Én is mindig küzdöttem azzal, hogy nem hízik Zsófi, akkor utánna a tejallergia téma, most is van, hogy napokig nem hajlandó enni és még minket sem küldött a doktornéni vérvételre. Múltkor, amikor csütörtöktől hétfőig nem evett csak szopizott Zsófi, akkor mondta, hogy várjunk még pár napot, mert biztos a foga miatt van az étvágytalanság és ha hétvégéig nem eszik, akkor lehet hogy el kellene menni vérvételre. De utánna elkezdett enni. Amúgy kikészülök attól, hogy hol eszik Zsófi hol nem. Ma pl. 70g gyümölcsön és a szopikon kívül még nem evett semmit. Tegnap megvett 200g főzeléket és este 150g tejpépet. Ezzel a kajamennyiséggel ki lennék békülve. Ki érti ezt a gyereket? Annyira kiszámíthatalan én meg annyit parázok miatta, hogy miért nem eszik.

Ti a babakaját teljesen leturmixoljátok vagy mostmár hagytok benne darabkákat is? 8 hónapos kor felett a bolti kajákban már vannak zöldség darabkák. Kinek hány foga van?

Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok!!

Zsu-Én leturmixolok mindent,de pl. tegnap megint rízst főztem almával és összeturmixoltam banánnal.A rízs kicsit darabos maradt.Gondoltam nem baj,kipróbáljuk így.Lilinek fel sem tünt :shock: Ette mint kacsa a nokedlit. :) Lilinek 2 foga van,nekem kb 30 :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!
Megjöttünk Pécsről, Apa rokonainál voltunk a hétvégén.
Jó volt, csak egy baj van vele, hogy olyan keveset vagyunk ott, és az út meg írtó hosszú... Megint csak fél 9-re értünk haza, borult szegény Fanni szokásos alvásrendje... de le a kalappal a csaj előtt, már megint nagyon jól viselte a megpróbáltatásokat, alig hisztizett, amikor épp egy kicsit nyöszörgött az ülésben, megálltunk kicsit, kivettük, szopiztunk, és mehettünk tovább.
Ott meg az éjszakát leszámítva végig vigyorgott...
az éjszakánkat inkább hagyjuk... :shock:
az kemény volt, ilyen még sose... volt 1 óra, hogy nem aludt vissza. ez teljesen új tőle. betudtam az új hely varázsának... meg a betegségnek egyben.
Amúgy a náthánk jobb egy fokkal, de még nem vagyunk 100-asak. :?

Igen úgy tűnik, hogy a kevés szopi alatt fogyhatott el a szervezetéből a vas, de még lehet a születés utáni vércserénél is, ha nekem kevés volt a vasam, legalábbis barinőm apósa ezt is mondta, mint lehetőség, de mivel még a szülés előtt is dicsérte a nőgyógyászom a vaseredményem, ezért ezt kizárnám.
Azt is mondta, hogy hiába adok neki spenótot, meg májat, meg vasas dolgokat, az ilyen mértékű hiánynál édes-kevés. ugyanis nálunk a spenót nagy kedvenc.

Én amondó vagyok, hogyha már szóba jött a vérvétel Zsu, akkor én biztos akarnék lenni abban, hogy nincs semmi baja a gyerekemnek, és elvinném vérvételre, és legalább megnyugszom, hogy minden ok, ha meg nem, akkor kiderül, és lehet rajta segíteni.

Én is leturmixolom teljesen a kaját még, és nem a hónapok számától teszem függővé ezt, hanem a fogak számától. és mivel nekünk még csak kettő van, ezért azzal még nehéz rágni... :lol:
Már olyan régen jönnek a felső fogak, nem is emlékszem, mikor mondták először, hogy be van duzzadva... :roll:

Zsu
Zsófika biztos már most vigyáz a vonalaira! ha egyik nap sokat eszik, másnap diétázik egy kicsit, nehogy meglátszódjon! :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


ja, elfelejtettem írni, hogy Pécsett voltam bababörzén Apa unokatestvéreivel, vettem pár cuccot Fanninak, egy autós cipőt, két kapucnis-cipzáras pulcsit, két itthoni játszós tréning gatyót, 2 játszós hosszúujjú vékonyabb pulcsit, meg egy autós kabátot. Nagyon boldog vagyok tőlük, mondjuk vehettem volna olcsóbban is, de hát én nem tudok alkudni :oops: , úgyhogy mindent annyiért vettem meg, amennyi rá volt írva... :?
de majd belejövök, talán... :oops:
de az egészért nem fizettem 5 000-et.
most voltam először börzézni, lehet, rákattanok... :wink:
Úristen, Fanni holnap már 8 hónapos!!! :shock: :shock:
annyira gyorsan megy az idő!!! :o

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Fannikának sok boldog hófordulót!!!
Otthon hogy aludt Fannika?

Képzeljétek főzök Zsófikának. Kiváncsi vagyok mit szól hozzá a nagylány. Egyébként én szombaton adtam neki darabos babakaját, mert anyósomnál ebédeltünk, aki mondta, hogy ne vigyünk Zsófinak se semmit és ilyet vett. Féltem tőle, de nem akartam megbántani... És az egész üveggel megette, de utánna láttam a sárgarépadarabokat a kakijában. Nyaralás alatt rákkattant a barátnőm kislányának babakekszére is, amit szépen majszolgatott, de azóta vettem neki és itthon nem akarta enni. Egyébként Zsófikának is két foga van és mi is várjuk a felsőket.

Csibb!

Fantasztikus mennyi mindent vettél 5000 forintért. Ne tudd meg, hogy én mennyi pénzt költök el ruhára.

Szép napot mindenkinek![/b]
zsu77
 
 


Sziasztok!

Zsófika nem szereti a főztöm. Pedig szeretek és szerintem (mások szerint is) jól is főzök. Azért még próbálkozom, mert mást sem nagyon volt hajlandó enni.
A kislányom akarattúltengésben szenved. Az hagyján, hogy kiveri a kezemből a kanalat, ha már nem kell neki a kajcsi, de hozzá már kiabál is és grimaszol. Édes egy pofa.

Jó éjt!

Zsu
zsu77
 
 


Zsu

Itthon már az újabban szokásos 2 szopis éjszakánk volt. Hál istennek...

Köszi a köszöntést!

Képzeljétek, Fanni felhúzta magát térdelésbe vasárnap, és ma is gyakorolta itthon. Nagyon édes!!! ennek örömére már azt is álmodtam éjszaka, hogy jár! :lol:

Ügyes Zsófi, hogy bírja a darabosat!!! Fanninak egyszer a májas krumpliját darabosabbra sikerült turmixolnom, mert kevés volt a lé, és öklendezett kicsit, úgyhogy visszamentem a konyhába, és még dolgoztam rajta, úgy már csúszott...

Holnap megyünk orrszívásra, szakszerűen orvosi asszisztens által! és megkapjuk a vasas receptet. Ma világosított fel a barátnőm, hogy a vashiányossága Fanninak nem egyenlő a vérszegénységgel, úgyhogy ez is jó hír. csak pótolni kell a vasat, és kész, nem nagy probléma. :)

Na elteszem magam holnapra!
Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sehol senki???
egész nap??? :shock:

Mi voltunk orrkitisztításon, nagyon sok jött, és jól el is magyarázták, hogy milyen fontos a gondos kiszívás, mert nagy bajok lehetnek belőle, ha nem. és még, ami szerintem nagyon fontos, hogy nem csak addig kell szívni, amíg halljuk, hogy szörcsög, hanem még utána is, mert akkor még van egy csomó bennük, és letapad, csak az már nagyon sűrű, és jól fel kell oldani a sterimar-ral. tehát akár még plusz 1 hétig is lehet bennük taknyi.

Már ki is váltottam a vasat, szirup formában, folsav tablettát is kell szednünk mellé, meg a nátha miatt, meg a hideg idők miatt cebion cseppet.

Hát nem mondom, hogy ezekhez mosolygott, mikor megkapta, de lenyelte azért, utána gyorsan adtam neki vizet, ivott is rendesen! :lol:

íme az orrszívás előtti gőzölés, kis barátunkkal Marcival:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


naaaaaaa,nem ér a kómásfejű Marcit is feltenni :lol: :lol: :lol: ,mint aki jól beszívott! :lol: :lol: :lol:
:oops: hello mindenki!bocs,hogy beugrottam,már itt sem vagyok! :P

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Dehogynem!!! :twisted:

Nekem nagyon tetszik!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


így találtam Fannira a mosogatásból belépve a szobába :D
Nyújtott lábbal állt, de mire lefotóztam már csak ez a póz maradt, de majd még próbálom lekapni!

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


tök jól ellevelezgetek magammal...

HOVÁ TŰNT MINDENKI???

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Ne ess kétségbe, én itt vagyok. Tegnap nem voltunk itthon. Én nagyon szívesen levelezek Veled, de a többiek tényleg nagyon eltűntek. De mi azért tartsuk fenn ezt a topicot.
Fanni nagyon ügyes, gondolom nagyon elérzékenyültél, amikor láttad a Kismanót állni. Remélem nem sokán nekem is lesz ilyen örömben részem.
Egyébként nekem úgy tűnik, hogy Fanni nem olyan kis sovi, mint Zsófika. Nem mérted mostanában? Látszik, hogy vidám, jókedvű kisbaba. És hogy bírja az orrszívást? Zsófi ha már a doktornénit meglátja üvölt, nem is kell, hogy hozzáérjen.
Ma este megyünk játszóházba. Egy ovodapedagógus tart előadást a szülőknek (nálunk csak én megyek, mert apukát nem érdekli). Ti szoktatok menni valahová? Olyan jó nektek Pesten annyi lehetőség van. Mondjuk a "pesti" barátnőmnek 6 héttel idősebb a lánya és se most se terhessége alatt nem járt sehova. Én ezt annyira nem értem. Nálunk kb. annyi a lehetőség, hogy egy héten egyszer van baba-mama torna.

Zsu
zsu77
 
 


Hello,

mi is megvagyunk!
Csibb,
gratulálok Fanni babának az álláshoz! Jobbulást neki!
Zsu,
lehetőség az van, valóban. De általában belvárosi helyeken, én meg nem BKV-zok Lidivel, mert nem bírom el. Autó meg apánal van. Majd mesélj, hogy milyen a játszóház, mert tervben van, hogy elvisszük a szomszéddal őket valahová egyszer.

Lidi egyébként 4 foggal rendelkezik. Mindenütt feláll és csak picit kapaszkodik. Ha fogom a kezeit, akkor megy szépen előre pár lépést. Étvágya még mindig frankó és óriási baba. Éjszaka pedig továbbra is ébred és szopizik, minimum 2*. :(
angi79
 
 


És egy kép:

Kép
angi79
 
 


Zsu

Jajj, de jó, hogy végre írtatok!!! :D

Hát igen, elégg megható látni, hogy fejlődik a drága, de egyben izzasztó is, mert elég lazán vágja hanyatt magát ebből a pozícióból! :shock:

biztosan hamar megcsinálja Zsófika is! én már láttam Fannin egy hete, hogy készül valamire... 8)

Nem sovány most már egyáltalán, 2 hete volt 6810g, és tegnap volt 68 cm. És tényleg elég vidám... :lol: :lol: :lol:
az orrszívást utálja, ahogy én is, sír, és leizzad nagyon a küzdelemben. :cry: annyira utálom szadizni, ráadásul mindig akkor van a legjobb kedve, mikor hallom, hogy tele van az orra, és a legkedélyesebb hangulatából kell kiszednem és elrontanom ezzel a hülye orrszívással. de hát muszáj, mit tegyünk... :?

Ja, lehet, hogy a szakszerűt kérdezed... :oops:
akkor is sír, meg izzad, de ha meglátja őket, akkor nem borul ki, csak a szívás alatt, aztán, ha felveszem, és vége, abba is hagyja.

Én már nagyon régóta, kb. egy hónapja tervezem, hogy elmegyek zenebölcsibe, asszem így hívják, de a barátnőmmel szeretnék, és ugye mostanában váltva vagyunk betegek, úgyhogy nem tudtunk eddig menni sehová! de majd ha egyszer végre meggyógyulunk!!!

Zsu, Te hol laksz?

Angi
Örülök, hogy Te is előkerültél! :wink:
Nagyon cuki Lidi, ahogy peckesen áll! :lol:
Nem tudom, meddig tart ez az éjszakai ébredezés, remélem hamar elmúlik... :roll:

Játszóházban mi már voltunk, csak akkor még olyan mini volt Fanni, hogy nem nagyon használta ki, hogy ott van, kb. 3-4 hónapos lehetett... szóval feküdt egy takarón, amíg a nagyobb barátai játszottak... :lol:
de szerintem jópofa dolog, lassan újra kipróbálhatnánk... :idea:

Köszönjük a gratulációkat!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap este voltunk a játszóházban. Zsófika nagyon jó baba volt, az az igazság, hogy még ő csak forgolódik. De letettem közénk a földre és tök jól el volt. Szerintem tetszett neki. Azzal szórakozott, hogy én egy kis faszéken ültem és a szék lábát harapdálta. Én azért is pártolom, hogy egy héten egyszer legalább menjünk valahová, mert mi mindig itthon vagyunk, a sétákat leszámítva (ott is egyedül vagyunk) és szerintem kell, hogy már ilyen kicsi korban is legyen közösségben.

A pesti mamáknak nagyon tudom javasolni a Ringató foglalkozásokat. Én olvastam is róla, tévében is többször volt róla szó. 6 hónapos babákkal már lehet menni. Nézzétek meg a honlapjukat, www.ringato.hu, le lehet tölteni videót is. Szerintem valami fantasztikus, amit a babák csinálnak foglalkozás közben az én szívemet annyira meghatja. Nekem annyira tetszik, hogy már el is kezdtem a szervezkedést, hogy hogy lehetne nálunk is ilyet megvalósítani. Talán jövőév elején indulnak foglalkozások.

Csibb!
Én békéscsabai vagyok. 7 éve élek itt a párom miatt költöztem ide.

Angi!
Írtad, hogy jó étvágyú Lidike. Mennyit és miket eszik? Te is főzöl a babónak? Nagyon cuki a fényképen.

Zsu és Zsófika
zsu77
 
 


Sziasztok!!

Megint jó rég voltam :oops: bocsika.

Csibb-Húú,de ügyi Fannika,hogy felállt!!Hatalmas gratula! :D Nagyon tündibündi a képeken(bár ezeket már megkukkantottam az öszibabóknál :wink: )

Zsu-Na hogy álltok a a kajcsival?Miket főztél Zsófikának eddig?Van egy tippem,bár lehet,hogy Te is rájössz:Lili sokkal jobban szereti a főziket,ha csempészek bele gyümit :wink: Aztán majd idővel megszereti a sima zöldséges főzelékeket is.Az a lényeg,hogy egyen.Mai menü:répa+krumpli+husi banánnal :D Imádta!! :D

Angi-Lidi csodaszép és nagyon ügyes! :D (Mint mindig! :D )

Ja, voltunk méricskén,ezt figyeljétek:Lili 6,66 kg és 66 cm :D :D Kicsit ördögi ez a sok 6-os :D a lényeg,hogy 36 dekát hízott 4 hét alatt 1 cm-t nőtt. :D Juhéjjj!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Ja még két kép: :wink:
Vigyázfekvés: :D
Kép
Apával: :)
Kép
Vendég
 


Babcika,
hatalmas gratula a sok 6-oshoz!!! Cuki Lili!! :)
Zsu,
köszi a honlapot, megnézem. Mi mondjuk nem vagyunk egyedül, mert a házban is van egy 6 héttel idősebb kiscsaj. Tényleg kell nekik a társaság már. Lidi annyira tud örülni a gyerekeknek. A másik topikból is szoktak jönni hozzánk pl.
Lidi gyümiből olyan 1 üvegnyit eszik meg. Aztán főzi+húsból is 120-180. Délután meg még kap gyümit+kölespépet (vagy tejpépet). És szopi is megy ezerrel. Én általában főzök neki, de van olyan, hogy az üvegest kapja pl. banán+barack vagy sütőtök+hús. Nálatok van kedvenc?
Csibb,
a zenebölcsi engem is nagyon érdekelne. Nézegettem is, hogy van a szomszéd kerületben.
angi79
 
 


Bocsi csajok, hogy ennyi képet teszek fel, de ezt a sorozatot muszáj ide is! :oops:
Barátnőmnél voltunk és persze mindkét gyerkőc beteg, szívtuk az orrukat, és hát az egész nyúlcsalád kiakadt Fannitól... :lol:

na ilyen egy orrszívás Fanni módra:
szerinte ez jó mulatság!

Kép

Kép

Kép
ezt ti sem hiszitek el,mi?

Kép
pedig még lábgyakorlatokat is lehet végezni közben!

Kép
és ilyen szép tiszta lesz a nózi

Kép
a kedvünkről nem is beszélve!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Juujjj, bocsánat, elfelejtettem kilépni a barátnőm nevéből, merthogy ő nem tud valamiért képeket felrakni, és én szoktam neki az ő topikjába...
de az előbbi én voltam!!!
:oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


a képek az ő kommentárjaival vannak

egyébként szuper napunk volt ma, leszámítva, hogy FAnni egyre náthásabb, és egyre rekedtebb...
voltunk dokinéninél, azt mondta semmi gáz, csak taknyi, és attól rekedt is, nem piros a torka, nem ment a tüdejére semmi.
szegénykém azért elég rosszul van... amúgy vidám, de folyamatosan dugult a nózija.

Ma meccsre kellett volna mennem este, de állandóan felsírt nem akart elaludni (ilyenkor csak én tudom megnyugtatni, nem hagyhattam itt apukájával), úgyhogy írtam az sms-t edző bácsinak, hogy sorry, erre ahogy elküldtem és bementem hozzá, elcsendesedett, és azóta alszik... :? tipikus... :lol: :lol: :lol:
Pedig úgy mentem volna... dehát a gyerek az első, ugye.
És annak, hogy alszik, persze nagyon örülök, mert az a fontos, hogy legalább valamennyit pihenjen, mert a tegnap éjszakánk eléggé zűrös volt...
Lehet, nem is ment volna semmi a pályán, mert nem mondhatnám, hogy nem vagyok zombi...

Zsu
engem a ringató is érdekel!!! csak már mehetnénk közösségbe!!!
és honnan költöztél Békéscsabára?? (bocs, hogy ilyen kiváncsi vagyok...)

én még nem jártam sajnos Békéscsabán... :oops: de szeretném pótolni valamikor. annyi helyre kéne elmenni az országban...

Babcika
Lili nagyon vicces a vigyázfekvős képen, az az arc, haláli :lol:
A kis Ördögi Lili!!! :twisted: :twisted: :twisted:
:lol: :lol: :lol:
Apás kép is nagyon jó!!!

Nálunk kajában nem igazán van kedvenc, szinte mindent megeszik, csak én főzzem, nem üveges legyen. de egy hippeset megeszik, a karfiolos krumplit marhahússal címűt.

Angi
Nekem is van gyerekkel rendelkező szomszédom! csak ő kisebb, most 3 hónapos!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy ennyien írtatok. Nagyon szeretem olvasgatni, hogy melyik babó hogy van, mik történnek veletek, stb. Pedig olyan furcsa, mert itthon nem nagyon járunk össze kismamis ismerősökkel. Nem azért mert nem vagyok kiváncsi rájuk. Szerintem ez azért alakult így, mert Zsófinak olyan hamar kialakult a napirendje és nem szívesen borítottam föl. Plusz mi sokáig nem jártunk sehova, mert Zsófinak olyan jó alvókája volt, hogy kitettem a babkocsiba és aludt 3 órát. Addig én is pihentem, napoztam, stb. Örültem, hogy végre magammal foglalkozhattam. Mi kertesházban lakunk és itt az utcában 4 baba van, akik közül 1 született tavaly októberben a többi mind idén. A szembeszomszédunkban is 4 hónapos a pici. De biztos, hogy ha ők indulnak sétálni, akkor mi még alszunk vagy előtte még ennünk kell és nem tudunk velük menni, stb. Akikkel meg a kórházban voltunk egy szobában nem is tartjuk a kapcsolatot. Annyira nem voltunk egy hullámhosszon, hogy én nem is kértem el senkitől a telefonszámát.

Babcika!
Nagyon ügyesek vagytok, örülök, hogy Lilike is hízott és nagyon csini a képeken. Zsófi még mindig nagyon szélsőségesen eszik. Délben megevett kb 3/4 üveg főzit, délután megint és most fürdés előtt tejpépet kellett volna ennie és egy falatot sem evett csak szopizott. Kiváncsi vagyok, hogy most nem evett felébred e az éhség miatt éjszaka. Holnap akarom az általad kreált rizses-csirkés-almás kajcsit megfőzni. De eddig nem sikerült a saját főztömmel megetetni. De próbálkozunk.

Angi!
Nálunk nem nagyon van kedvenc kajcsi, a kisasszony ha akar mindent megeszik, de ha nem ugrálhatok, énekelhetek semmi nem kell. De talán a hippes zöldségkrém csirkehússal a favorit. De volt úgy, hogy kibontottam 3féle kajcsit és egyikből sem evett.

Csibb!
Én kiskunfélegyházi vagyok eredetileg. Békéscsabát nem tartom nagyok sokra. Bocsi a csabaiaktól, ha valaki olvassa. Nagyon keleten vagyunk. Amíg nem volt Zsófi rengeteget jöttünk - mentünk az országban, világban mindenfelé. Nagyon sok barátunk van, Pestre is nagyon sokat jártunk, mert ott laknak a legjobb barátaink. Ti merre laktok? Ti eredetileg is pestiek vagytok? A barátaink Ady ligeten laknak. Ott is van két baba, az egyik most lesz 6 éves a másik december 28.-án lesz 1.

Jó éjt mindenkinek!
Zsu
zsu77
 
 


Zsu

Mi Budán lakunk a Normafához közel. Én itt születtem Budapesten, csak a másik oldalon éltem egészen 5 évvel ezelőttig. A Belvárosban... Kicsit éles a különbség, olyan mintha elköltöztem volna valami hegyvidéki városba. Gyalog a bolt kb. 1 órás séta lenne... :)
De gyerekkel ez nagyon jó, régebben nem szerettem annyira, mert túl csöndes volt nekem a belváros után, de most, hogy semmi nem ébreszti fel a gyerekem, azt nagyon tudom értékelni. ha meg nyüzire vágyunk, úgyis bevágjuk magunkat a kocsiba, és megyünk ide-oda.
Csak egy baja van, hogy kicsi a lakás nagyon, 47 nm-es, úgyhogy ide kistesót már nem szülök, azt tuti.
Remélem hamarosan sikerül összehozni egy nagyobb lakást. (ez úgy sem a miénk, anyósomé)
Apukám is Budapesti, de Anyukám alföldi lány volt, Szegeden éltek, Nagyim most is ott lakik.
úgyhogy azért csörgedezik vidéki vér az ereimben.

Csak van valami jó azért Békéscsabán is nem???
legalább az jó dolog szerintem, hogy ennyi gyerek van az utcában, és majd később lesz Zsófikának kivel játszani! :D

Mi ma is voltunk orrtisztításon, azt mondták, hogy nagyon jól fel van lazulva a taknyi, ezért folyik egyfolytában az orra, viszont így nem is maradt benn sok. úgyhogy szerintük már gyógyulófélben vagyunk, csak én nem veszem ezt észre, mert tegnap éjszaka is 50-szer keltünk, és 3-szor porszívózni is kellett. és most olyan beteg feje van szegény Fanninak, olyan könnyes a szeme mindig, nagyokat tüsszent újra. De ha ez jó jel, én csak örülök!
Azért kaptunk még 2 féle homeos bogyót, meg még a vas mellé kell szednünk ilyen ásványi anyagokkal teli tablettát, de óriás problémám, hogy hogyan adjam be???
vízben nem oldódik fel, már 1 órája benne van összetörve, de még mindig úszik a tetején... :shock:
a tabletta elég nagy, tehát valahogy lenyeletni sem tudom vele...
érdekes... lehet, valami olajosba kéne feloldani???
Tudtok valami praktikát erre???
Help!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibi

sztem próbáld megmelegíteni kicsit a vizet,lehet akkor könnyebben oldódik benne a por! :wink:

bocsi lányok,hogy belekotty...... :oops:
annamami
 
 


Csibb ezt CSAK NEKED! :D

Kép
Kép
annamami
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan életjelet adok magunkról! Még élünk, többé-kevésbé vígan. Rengeteget éjszakázunk, amit most már egyre nehezebben viselek. Két és fél hós kora óta elkényeztetett a fiam...

Csütörtökön írtam egy hosszút, de elbénáztam valamit, és elszállt!

Fannikának óriási gratula az álldogáláshoz! Két hét, és úgy belejön, hogy majd csak kapkodhatod a fejed Csibb, milyen helyeken húzza fel magát a lányod :wink:
Minden elismerésem az arcüregtisztításhoz. Egy hős ez a lány, Te meg nagyon ügy anyuka vagy!
Sajnos mi nagyon kínlódunk az orrszívással. Sokszor ugyanúgy szürcsög utána, pedig már nem is jött semmi :? Pedig nálunk is különösen fontos lenne a prevenció,mert én baromi arcüreges vagyok, minden tavasszal és ősszel kínlódok vele.

Most rohannom kell, de igyekszem jönni, és írni magunkról kicsit többet!

Ja, és persze aktívabb lenni!

Üdv Mindenkinek!


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Tegnap is próbálkoztam, de nem jött be az oldal.
Sajnos nekünk is tegnap elő kellett venni a porszívót. Kicsit szörcsög, tüsszög Zsófi, de nem folyik az orra, szopizni is tud, éjszaka is jól aludtunk. Szerintetek ilyenkor kell porszívózni? Jött belőle valami, de lehet, hogy közben is termelődött, mert annyira ordított. Úgy sírt, hogy az apja feljött, hogy mit művelek Zsófival, miért nem hagyom már abba, miért kínzom. Nem is tudtam rendesen porszívózni, mert kiveri a kezemből, forgatja a fejét, képzeljétek a sterimart is a szemébe fújtam kétszer.

A kajázással nagyon rosszul állunk. Max. 1/2 üveg főzeléket eszik meg Zsófi, kb. kétszer egy nap. Nem tudom mi van vele. Eddig is hol így, hol úgy evett, de mostmár kb. 2 hete rosszul eszik. A kakijával is van valami, van hogy egy nap ötször is kakil. Nem mondom, hogy nagyon híg, de azért folyósabb és van, hogy zöldes színű. Eddig meg szinte teljesen keményet kakilt, egyszer-kétszer. Mondják, hogy a foga miatt lehet, de ez már lassan 3 hete tart és még mindig nem jött ki új fog.

De mindezek ellenére tündér Zsófi, egy hangja nincs egész nap, jól eljátszadozgat, forgolódik és az éjszakáink is nyugisak. Hajnalban általában 1/2 5 és 5 között kel elősször Zsófi, megetetem és alszunk tovább 1/2 8 - 8 -ig.

Most abba kell hagynom, de majd jövök. Aki tud valamit, hogy mikortól kell orrszívó - porszívózni válaszoljon. Nem akarom kínozni Zsófkát feleslegesen.

Zsu
zsu77
 
 


szürcsög = szörcsög :oops: :D

Mesi: szeparáció szorongás??? Én már másra nem igen tudok gondolni, mert minden más lehetőséget orvosoltunk, kizártunk! Beteg Hanna?

Képzeljétek, Botond 4. napja gyakorolja, és egyre több pillanatra megáll kapaszkodás nélkül! Annyira édi!
Pápá megy (de még nem mindig csinálja), viszont mást nem igen tudok neki tanítani. Megnézi, de nem utánoz. pl. tapsi, nyelvnyújtás. Nem is érdekli. Ez nem gond, szerintetek? Már lassan tudni "kellene" nekik ennyi idősen, vagy nem? Bááár.... akkor nem is pápázna, ugye?

Zsu: kaksi nálunk is hasonló. Sokkal több, és többször hígabb, és zöldes. És a popsija is csúnyácska a bébinek, ami nem nagyon akar helyre jönni. Nekem is mondták,hogy a foga miatt is lehet.
Viszont Botinak kezd visszaállni az étvágya.
Porszívózni KELL sajnos! Mi is "túl" keleten vagyunk :wink:

Volt szó a kaja mennyiségekről... le sem merem írni, de az én fiam sokszor (általában) 300 -kat eszik, vagy 350-t. Szopi megint van naponta kb. 4, meg egy-két kortyolás. Vacsira nem fogadja el, viszont éjszaka ébred.
Akkor is csak kortyolgat, tuti, nem éhes. Szerintem a közelségemre vágyik. Apja sem jó neki. Ezért gondolom,hogy szeparációs szorongás! Vélemény? Meddig tarthat ez? Tudom,hogy sokáig, de az, hogy ennyire durva???

Csibb: Hogy van Fannika? Sajnálom a múltkori meccset...



Minden jót!



Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Mesi: köszi, hogy már írtál is :D

Igen, ezen agyalok én is. Mert ráadásul, éppen mindig abban a 3-4 időpontban ébred meg, tehát megszokás, nem éhség! (meg egyszerűen érzem) A legnagyobb baj, hogy min. 1-2x vissza sem akar aludni, csak 1-másfél óra elteltével. Durvább, mint újszülött korában.
Sírni hagyás... állítólag hatékony, én is ajánlgatni szoktam másoknak... nekem nem megy. Max. 5 percet próbáltam, de a szívem szakadt meg, ahogy hüppögött még utána is :? Tehát felejtős nálunk is.
Jaaaa, és ő sem minin tud üvölteni. :roll:

Nagyon ügyes már Hanna is. Pillanatok alatt belejön az állásba, és nem fog akkorákat esni. Majd a kövekező fázisnál: elengedett kézzel állás (bár Boti már egész jól megtanult huppanni), elindulás...stb.

Ja, szabályosan zabbant Boti. De a szilárddal is ugyanolyan türelmetlen, mint a cicivel. Egyfolytában virnyog közben, elégedettlenkedik. 2 hete volt 9,10 kg, 72 cm, de most megint picit belendült a gyarapodás, tehát most nem tudom saccolni.

Darabosat én is bepróbáltam...szintén feleslegesen. Mindent bevesz a szájába, de amint a torkához közelít, bepánikol.. köpköd, köhög, fél szabályosan, hogy megfullad :D

Szép estét!


Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok,

húú, nagyon régen írtam.
Szia Anita, Mesi! Olvasom, amiket írtok. Nálunk ez két hónapja volt, egyértelműen nem éhség volt, és egyértelműen cicibűvölet. Aztán eljött az a pillanat, amikor csak cicivel a szájában volt hajlandó szunnyadozni, de én akkor úgy gondoltam, hogy ezt én nem szeretném, mert nem gondoltam, hogy egy babának - és mamának - az a kiegyensúlyozott, ha a baba csak cicivel a szájában hajlandó aludni, szunyókálni. Cumi nálunk szóba sem jött, kiköpte.
Szóval én akkor az első ébredésnél (11-kor) bizony nem tettem cicire, bementem hozzá, simiztem, de nem adtam cicit. 15 percet bömbizett, mégcsak ordításnak sem nevezném, aztán aludt reggelig. Azóta is. Na jó, most hogy a felső két foga egyszerre jött ki, volt, hogy felébredt éjszaka, akkor picit szopizott, és ugyanúgy aludt reggelig, most pedig megint ébredés nélkül alszik.

Nem vagyok erre büszke, és nagyon nehéz volt hallani a sírását, de tudtam, hogy az sem jó, ha hagyom, hogy csakis cicin aludhasson, én pedig egy percet se aludjak.

Szóval nálunk így történt, utólag is így csinálnám, DE: ami nálunk működött, az nem biztos, hogy másnál is működik.

És azt még hozzátenném, hogy amióta ilyen jókat alszik éjszaka, a nappal is sokkal kiegyensúlyozottabb.

Nahhh, jó sok voltam.

Kaja nálunk szuper jól megy, napi négyszer, két gyümi, két főzi, szopiból kb. 5-6, szóval egész nap eszik őfelsége.

Puszi nektek és azért olvasok ám bőszen, írni kevés időm van.
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék Eszti álláspontjához, hogy az éjszakai ébredések nem éhség miatt vannak. Nekem mostanában, kb. két hétig nagyon rosszul evett Zsófika volt hogy csak cicizett lefekvés előtt és semmi mást nem evett, ennek ellenére 1/2 6-ig aludt és volt, hogy megevett egy üveg főzeléket + szopizott és 1/2 5-kor kelt.
Nekünk is volt kb. 1 hétig, hogy éjszaka kelt és általában ugyanabban az időben is. Én csak akkor mentem át, ha ordított, ha csak nyöszörgött nem. De ha nagyon sírt én egyből felvettem, megnyugtattam (kb. 10-20 perc) és még ébren visszatettem az ágyába. Volt, hogy sírogatott még utánna, de általában pár perc után elaludt. Egyébként én sem tudom mi volt ez, mert a kezemben is sírt. Tehát nem hiszti. És nem adtam neki cicit! Azt hittem a foga miatt van, de nem jött ki új fog.
Egyébként létezik homeopátiás bogyó alvásproblémára. Amikor volt ez az ominózus rossz hetünk, akkor én adtam Zsófinak két nap és nem tudom, hogy attól e, de onnantól kezdve nem ébredt. Nem akartam rászoktatni (de egyébként ezekre állítólag nem lehet) ezért harmadik nap már nem adtam, de nem ébredt fel Zsófi.

Eszti!
Te kétszer husis főzeléket adsz Bencének? Én így adom, mert Zsófi elég sovi és a védőnő is azt mondta, de felmerült, hogy lehet hogy sok a kétszer husi.


Szép napot mindenkinek!
Zsu
zsu77
 
 


Zsu, igen, kétszer husis főzit. Mivel egyben főzöm, vagy sütöm meg az egész napi adagot (van, hogy kétnapit), ezért ugyanazt eszi délben, és este.
Ha nem főzök és üvegeset kap, akkor különbözőfajtát, akkor nem mindig kap husisat.
Vendég
 


Halihó!

Hová tűntetek? Babcika, Csibb rég hallottam felőletek.

Zsófika továbbra is szörcsög, de nem folyik az orra, más baja nincs. Jól alszunk és nagyon jó kislány. Porszívózom a nóziját kb. 3-szor egy nap. Katasztrofális. Annyira utálja, hogy szerintem a nózijába alig van a szívóka, mert többet veri ki a kezemből, rángatja a fejét.
A jó hír, hogy hétfő óta ismét jól eszünk. Én nem tudom miért vannak ilyen nem evős hullámvölgyeink. Ez most két hétig tartott.

Gyönyörű napot mindenkinek!
Zsu
zsu77
 
 


Sziasztok!!!
Végre itt vagyok én is, csak egy hétig nem volt internetünk... :?

De végre van újra, hurráááá!!! :lol: tisztára elvonási tüneteim voltak, viszont kicsit több időm volt dolgokra... :wink:

Anita
köszi a gratulációt, nagyon izgalmas már most is, nem merem magára hagyni, ha ébren van, mert ha kilépek egy fél pillanatra a szobából, mire visszanézek, máris izgalmas pózban találom, remélem, megszokom hamar! :lol:
Ébredés nálunk is mostanában van, én is erre a szorongásra gyanakszom, de még erre rájött korábban a fogzás, amiből fog nem lett egyelőre... és most a nátha... már nagyon várom, hogy meggyógyuljon teljesen, mert utána én is nekiállok nevelni kicsit, mert Fanni is általában ugyanabban az időpontokban keleget, és alig szopizik, csak bealszik rajta. szerintem is megszokás
csak addig míg náthás nem akarom elkezdeni a nevelést, hogy a sírástól ne duguljon be az orra. Bár igazából reménykedem, hogy a gyógyulás meghozza az alvást is ébredés nélkül, de lehet, túl naiv vagyok...
Darabos kajával még nem próbálkoztam, de már adtam Fanni kezébe, hülye módon egy darab almát, amiből azonnal leharapott egy darabot a két fogacskájával, és persze meg akart tőle fulladni, úgyhogy még pihentetem ezt a dolgot kicsit... :?
Bár most azt mondta a barinőm, hogy párolt almát adjak neki... nem tudom, az miért menne neki jobban, de azért majd kipróbáljuk, majd résen leszek nagyon! :lol:

Boti nem semmi, hogy milyen adagokat eszik!!!kérünk képeket!!!

Zsu
Szegények, nálatok is kitört ez a fránya takonykór!!! :(
ha szörcsög, szerintem is porszívózd, és ne hallgass senkire, aki ellendrukkol, a gyerekedért teszed, nem azért mert élvezed, hogy kínzod. (legalábbis remélem... :lol: :wink: )
Jobbulást Zsófikának mihamarabb!!!

Trose

cebionból 7 cseppet adok naponta. az van ráírva, hogy 6-8 csepp, ezért átlagoltam, és 7-et adok. 8)

Eszti
szerintem jól csináltad, én is ezt fogom tenni, ha meggyógyul Fanni

Magunkról
Sajnos még mindig nem gyógyultunk meg... :( már nagyon unom, igazán elmúlhatna. viszont kezdek rettegni a téltől... remélem nem ez lesz egész tavaszig...

mi cebiont cseppet szedünk ugye 7 cseppet naponta, fenistil cseppekből 2X5 cseppet, és homeos bogyókat is kaptunk: dikalium dichromicum d12, hydrastis canadensis d12,echinacea angustifolia d6 ezekből 3X3 bogyót naponta.

Fanni egyre ügyesebben mászik fel mindenre, nagyon jó figyelni, ahogy fejlődik. nagy dumás is: vavavavava, tatatata, papapapapapa, ezeket nagyon tudja mondani, kicsit nehezményezem, hogy a mamamamamama-át nem nagyon mondja... :lol:

Nagyokat sétálunk, voltunk Normafán egész nagy csapattal, majd rakok fel képeket is.
és már nagyon várom, hogy mehessünk végre közösségbe, mert már nagyon kipróbálnék valami zenés babaprogramot!!!

Minden beteg babának sok sok gyógypuszit küldünk!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kép
kikapcsolva szeretem a porszívót...

Kép
a torna

Kép
és az új tudomány: az ülés kapaszkodva

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


és akkor a tegnapi Normafás kirándulás képei:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


még muszáj felraknom ezeket a szép őszi képeket, ezt látom az ablakunkból.
imádom ezeket a színeket!!! :D

Kép
konyhaablakból

Kép
nappaliból

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


eldugultam!!!
lehet, örültetek, hogy egy hétig nem volt netem... :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


:o
átléptük a 10 oldalt!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia Csibb!

Gyönyörű helyen laktok, nagyon írigyellek benneteket. Gondolom jókat tudtok barangolni.
Sajnálom, hogy Fannika még mindig beteg. Egyenlőre Zsófi stagnál, bár mintha ma jobb lett volna, csak egyszer kellett porszívózni. De még mindig iszonyatosan nehezen tűri, pedig reménykedem, hogy hátha hozzászokik és nem fog így félni.

A Cebion cseppet nekem is mondta a doktornő, de nekünk azért mert ő javasolta a Béres cseppet étvágyjavítónak és ahhoz kell szedni C vitamint. Ő 10 cseppet mondott és 5 csepp Béres cseppet. Amikor legközelebb jött hozzánk, akkor mondtam, hogy mi van a tájékoztatón és azt mondta, hogy nyugodtan mehet a 10 csepp. Meg is indokolta miért, de már elfelejtettem.
Egyébként azt láttad, hogy 7 kg alatti gyerekeknek nem javasolják a Cebiont?

Félek az óra átállítástól. Kiváncsi vagyok mennyire borul a napirendünk.

Jó éjt mindenkinek!
Zsu
zsu77
 
 


Zsu
Nem láttam... Miért nem???
Az óra átállítástól én is félek, egyrészt, mert 7 helyett, valószínűleg 6-kor kell kelnem, amit nagyon fogok utálni, másrészt, mert szép lassan ki kell tolni egy órával a lefekvést ugye... már próbáltam a héten tologatni 10 percekkel, de ma borult az egész, mert már 6-kor nagyon fáradt volt, nagy nehezen sikerült háromnegyed 7-ig kihúzni a fürdést...
Drukk Zsófikának, hogy bírja a porszívót!!!
De inkább azért, hogy ne is kelljen használni!!! :lol:
jó éjt mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Végre eljutottam ide, már rég óta terveztem! A kisfiam Tomi is februárban, 8-án született Pesten a SOTE I Nőgy. Klinikán, végül császárral, mert "nagy" volt, 4550 gr és 59 cm.

Szeretnék csatlakozni, ha nem zavarok ( kb havi egyszeri hozzászólásommal :roll: :D ) A másik topikban is megszólnak, hogy sűrűn jövök, no de azért próbálkozom.

Sajna nem volt időm elolvasni mind a 11 oldalt, hogy megismerjelek jobban titeket, remélem majd menet közben...

Mi Kállón lakunk, a férjem származik innen. Én Gödögglőn laktam, elég nehezem szokom itt az életet. Azért alakul. Pláne mostmár, hogy Tomi nagyobb, ababakocsi kisebb, bepattanunk az autóba és elmegyünk Gödöllőre. (Kb 30 km)

Tomi "lustibb" mint a fórumos babák ( egy jó kis társasággal már a terhesség eleje óta levelezünk a mama-baba, babázó c. topicban)
fordulgat, szépen ül, és "kúszik" vagy ilyesmi, szóval még nem mászik, de valami hasonló. Még Manófog sincs, pedig már egy ideje készül kibújni.
Mindenféle zöldséget megeszik, és rengeteget. Most kb 8,5 kg, és 73 cm körül van

Én is bajban vagyok az órával, olyan, kelhetünk majd korán! Az ember megszokja a jót. Tomi sokáig fél hatkor kelt, most szépen átszokott olyan nyolc órára,ami pont jó volt. Majd meglátjuk :roll:

Röviden ennyi, jövök majd!

Rita & Tomi
Kép
ritike
 
 


Ritike
Üdv neked is itt, persze, hogy nem zavarsz, és nagyon örülünk nektek is!!!
Kérünk képet is a kis manóról, a vonalzós kép alapján igazi kis huncut!!! :lol:

Már kezdünk nyügizni, lassan el is megyünk fürdeni, nem kell egy nap alatt átszoktatni az új időbeosztásra.
na megyek is vizet csinálni, most apával játszanak.
remélem, írtok estig valamit... 8)

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdvözlünk Rita közöttünk. Örülünk, hogy csatlakozol hozzánk. Az én kislányomat Zsófinak hívják, február 11.-én született és szintén a lustibb babák közé tartozik, de egyébként nagyon kiegyensúlyozott, vidám, jókedvű baba.
Tomika nagyon ügyes, hogy 8-ig is alszik. Zsófi szintén 1/2 6-kor kelt mostanában. Nagyon féltem az óraátállítástól. És képzeljétek 6-kor kelt (új idő szerint). Megszopiztattam és féltem, hogy már nem alszik vissza (mert ez ugye a régi idő szerint 7 óra), de kicsit beszélgetett és utánna visszaaludt. Úgyhogy nagyon örül a lelkem, mert egyáltalán nem borult fel a napirendünk. A délutánoktól is tartottam. Ugyanis mi 5 körül még elmentünk sétálni és szundikált is séta közben egy fél órát mindig. De ilyen sötétben hová menjek?! Hamarabb meg nem nagyon tudunk az uzsi miatt elindulni. Ráadásul ma szakadt is az eső, így itthon voltunk. Azt hittem nyűgös lesz, hogy hiányzik a séta, meg az alvás, de nagyon jó baba volt. Remélem ez így is marad. Nem szoktátok a Nők Lapját olvasni? Abban a D. Tóth Krisztának van egy babás rovata. Ő írta, hogy az a szabály, hogy nincs szabály. Sajnos a babák egyik pillanatról a másikra felrúghatják az addig kialakult, bejáratott szokásaikat, lásd. éjszakai kelések. A párom mindig azt mondja, hogy az a biztos, amin túl vagyunk. Zsófi kb. 6 hetes kora óta alussza végig az éjszakát. De eddig kétszer mentünk el vacsorázni, mert mindig azon aggódok, hogy mi van ha pont most ébred fel éjszaka és nem én megyek át hozzá.

Jó és nyugodt éjszakát kívánok!
Zsu
zsu77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: