Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvolt a 12 hetes uh, minden ok Kistesóval. :)

Kata, megkaptam az inget, köszönöm! Nagyon tetszik, és pont jó, remélem "mellesleg" nem fogom kinőni, de jó sztreccs anyagból van.
Vendég
 


Sziasztok,

Tunde
Orulok, hogy jo lett a felso,nekem is tetszik nagyon csak szerintem sosem nonek bele.Az ujjatlan masikat vegulis megtartottam,mert teszik a mintaja :wink:
Uh-hoz gratula :D

Mot
Ha ugy erzed,plane egy varva vart babval plane, hogy biztonsagot jelent az Istenheyi Klinikas teszt akkor menj el.

Niki
Szerintem neznek mindenhol mindent,csak dokija/gepe valogatja hogy hol mit vezhetenek a leletre.Ha a fobb adatok jok akkor nincs miert aggodni. :wink:

Cic
Gratula az UH-z.Ezek szerint lanyt lattak?,Mar csak a beleeles vegett kerdezem.Szerintem sem,mert a 12.hetin nekunk is lanyt mondtak 96%-ra aztan,a legutobbin megis fiu :lol: Mis is megyunk nemsokara 4D-re majd ott megkuksizzuk,mi is a valosag. :wink:

Brugi
Gratula az koltozeshez.Uh-hoz drukk,megkerdezitek a nemet ugye?

Szep napot,
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Csak mostanaban vettem eszre ezt a topikot, es nagyon megorultem neki! Eddig csak egy masik topikba irtam, de ott csak 1 velem nagyjabol egyidos (marmint terhessegi hetekben) kismama van. Mar egy ideje olvaslak titeket es ha nem banjatok, szeretnek csatlakozni hozzatok is!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

 
 

Sziasztok!
Üdvözlök minden babát váró kismamát!
Remélem nem haragszotok, hogy "betolakodtam közétek :lol:
Az első babámat várom, ugyan már nagyon sok kicsike megfordult a kezem alatt ápolás céljából. Így most kellő képpen parázok, (talán még jobban is) mert már túl sok mindent láttam :cry:
Nagyon megtetszettek a kis magzatokat rejtő időegyenesek, remélem nekem is sikerült megcsinálnom, így Ti is láthatjátok az én kicsikém most mekkora. (ha mégsem látnátok: 18 hetes, 6 napos) jövő héten megyek ultrahangra, remélem minden rendben lesz, ugyan az AFP eredményem az rendben volt.
Próbálok majd többet feljönni hozzátok, értelmesen hozzászólni a témához. Addig is vigyázzatok magatokra, sok kitartást a rosszabb napokra, puszi mindenkinek!

Timi
Kép
betolakodó74
 
 


Na próba újra

Timi
Kép
betolakodó74
 
 


Sziasztok!

Én is túl vagyok a 12 (ill nekem pontosan 13 hetes) ultrahangon, minden ok, tarkóredő 1,5 mm, CRL 67 mm, hallottam dobogni a szivecskéjét, meg kaptam képet és videót is.

Úgy örülök, igazán azt hiszem most hittem el, hogy akkor minden rendben van :)))))

Mindenkinek minden jót továbbra is, nekem még 2 hét meló a 3 hét szabi előtt, de azt már nagyon várom ;)


ui: ha csinálok ilyen vonalzót, akkor mit kell vele utána csinálni, hogy kell ide berakni?
eőre is köszi
winnie27
 
 


Sziasztok!

Ismét jól eltűntem... még nem bírtam visszaolvasni benneteket rendesen, épp csak átfutottam az üziket.
Látom van néhány új emberke ; gratulálok Nektek! :D
Remélem mindenki jól van...
Én múlt héten kaptam meg az AFP eredményt, ami kicsit magas lett (bár a doki szerint még a normális határon belül. Természetesen nagyon megijedtem, s hirtelen felindulásból elmentem !D-s ultrahangra, hogy megnyugvást leljek. Nos, fantasztikus volt. A bébi nagyon élénk volt, folyamatosan mocorgott, olyannyira, hogy szívhangot sem bírtunk rendesen hallgatni. Aki teheti menjen, nagyon megéri, mi dvd-t kértünk, amit persze azóta számtalanszor megnéztem. Ja, és kislány... :D

Egyelőre ennyi, most pedig elkezdem visszaolvasgatni az üziket.

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!

Még nem volt időm visszaolvasni, de azért beugrottam.
Láttam vannak új kismamák, gratula nektek!!!!

A tegnapi uh-on minden rendben volt, BPD 57mm, FL 44mm, és KISFIÚ!!!! Persze teljesen mindegy, hogy mi lenne, de egy kislánnyal a "hátam mögött" ennek a ténynek igazán örülünk. :D

Niki!
A papírra nekem is csak pár adatot írtak a 18 uh-on, de megnéztek mindent! Szóval biztos így volt nálad is, csak ahogy Kataa is írta, ahány ház, annyi szokás.

Mot!
Nekem ingyen készítettek Egerben ilyen vizsgálatokat (ez vmi új dolog, kísérlet alatt). Így persze nekem megnyugtatóbb a terhesség, de Jázminnál nem csináltattam. Szerintem a legnagyobb problémákat úgy is észreveszik uh-on, és pl. AFP-n.

Őzi!
Gyere te is gyakran, és mesélj magatokról!!!

Betolakodó!
A fentebb írtak rád is vonatkoznak!!!! :) Azért egy keresztnevet megadhatnál, hogy mán mégse így szólítsunk :lol:

Szana!
Örülök, hogy minden rendben volt az uh-on!!!

Winnie!
Amikor készítesz egy vonalzót, megjelenik a címe (BBCode), és ezt kell a profilodba bemásolni az aláíráshoz (legalábbis asszem).

Pá,
Brigó[/img]

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok,

Milyen jó, hogy így megszaporodtunk, mient kéznél lesz a táblázatom, elkezdem kiszínezni a sorokat rózsaszínre, meg kékre.:)És az újakat is szívesen beírom (Őzi, Betolakodó üdv közöttünk!!!), ha elkülditek az adataitokat a csernus.n@freemail.hu-ra. Név, kor, lakhely, szülés várható ideje, baba neme, tesók, kórház, ahol szülni fogtok.

Egyébként velem minden rendben van, bár erről semmilyen jelet nem kapok, mert mintha nem is lenne a pocimban egy kis jövevény.Mindenki nyugtat, hogy örüljek neki.:)
Tegnap megvettem az első kismama nacimat, lehet, hogy korai, de a normál nadrágjaim már nem a legkényelmesebbek. Már mérem a haskörfogatomat, meg a fenék és mellméreteimet, hogy tudjam mennyit növök.:) Eddig alig van növekedés, de a párom már nem mondja, hogy ez kövérség:)

Írjatok sokat mert ebben a melegben jó a hűvösben (jó vasatag a falak itt az anyósoméknál.) olvasgatni benneteket.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Brigó: Bocsi az illetlenségemért... most megkövezem érte magam. Ezennel bemutatkozék mindenkinek: Timi vagyok. :lol:
A "betolakodó" név azért maradt, mert mikor még nem lakott a pocakomban a kicsikém, akkor is jártam már köztetek, igaz egy másik fórumon, ahol korababákról beszélgetnek. (sok kis páciensem anyukája van fent és kíváncsi vagyok rájuk, hogyan fejlődnek a kezelésünk és ápolásunk után)
Tehát úgy érzem, nekem van sok kicsi pótbabám, de az is igaz, hogy a sajátom nagyon várom már. Ugyan az első hónapban nem akarta magát mutatni a tesztben, de persze engem nem tudott átverni, éreztem hogy nem vagyok egyedül :lol: (pedig az elő kicsim várom)

Csernusn: ígérem küldöm az adatainkat :wink:

Az AFP vizsgálatról: Ha kis eltérés van, nem szabad aggódni miatta. Ez egy olan vizsgálat, ami akkor mutat ezer %-os eredményt, ha pontosan a 16. terhességi hétben, az akkor mért pontos testsúllyal, és testmagassággal számolják ki a MOM értékét. Ha nem így történik, eltolódhat az eredmény. (a megtermékenyítés időpontja meg ugye nem mindig az az időpont, amit az utolsó menstruáció első napjától számítanak, már azért sem lehet ugye az, mert a menzesz alatt ritkán lehet teherbe esni, főleg ha nem is közelednek ilyenkor egymáshoz e felek... bocsi :oops: )
Tehát, ha kicsikét alatta, vagy felette van a normális értéknek, nem szabad elkeseredni, mert ilyen eredmény esetén, a 18-20 hetes UH-n részletesebben megnézik a kis magzatot.
AFP utáni UH vizsgálat: tényleg kórháza válogatja, milyen adatokat visznek fel a vizsgálati leletre. Abban a kórházban ahol én dolgozom, ott még a magzat jelenlegi fekvését is megállapítják, ugyan ilyenkor még sokat ficánkol a kicsike.
(itt jegyezném meg, hogy ha valami érdekelne titeket most, vagy a későbbiekben, akkor nyugodtan kérdezhettek, ha tudom megírom Nektek, ha nem, utánaérdeklődöm :lol: )

Örülök, hogy mindegyikőtök jól érzi magát és jól alakulnak a vizsgálati eredmények! :lol:
Remélem továbbra sem lesz senkivel probléma, mindenkinek megy a druckolás!

Most kicsit az én pirinyómról: tegnap voltam UH-n, ahol azt is kiderítették, hogy nagy valószínűséggel kislányunk lesz. Apa örült nagyon, mert kiscsajt cseretne, de azért azt is mondta, hogy szeretné róla a fotót, még nem bízza el magát nagyon. :lol: Úgyhogy én is megyek majd 4D-s UH-ra, már nagyon várom.

Most megyek ténykedem egy kicsit itthon is, mert holnap meló lesz.

Mindenkinek sok pussz, vigyázzatok magatokra: Timi

Timi
Kép
betolakodó74
 
 


Sziasztok!

Ha van időtök szavazzatok Zsoltira.

Köszi.
http://www.tgv.hu/index.php?foto=0&k=2&pg=5

AFP-m 0,7 lett csak, így mennem kell a Sote-ra genetikai UH-ra.:(
Most megint izgulhatok...

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Szisztok Lányok!

Timi, Őzi üdv itt! :D De aszem van itt még pár ember, akikkel még nem találkoztam, Nektek is hali és ezer bocs, hogy nem említelek meg Benneteket is név szerint! :oops:

Mostantól szerintem gyakrabban leszek, jobban tudom majd követni az eseményeket. Jelenleg 16+4 vagyok, voltam AFP-n, kicsit izgulok az eredmény miatt! :roll:

Lányok! :!: Valaki le tudná írni azt a 2 értéket, amelyek között az AFP eredmény jónak számít?! Semmit sem tudok erről az egészről! :oops:

Gratulálok a sikeres AFP-seknek! :D

Timi! :!:
Nekem máris lenne egy kérdésem! Kb. 1,5 hete felfáztam, azóta kamillás vízben ücsörgök naponta 2x, aloeval kenegetem magam és sok vizet iszom. Nem volt nagyon súlyos az eset, csak fájt a pisilés végén / bocsi :oops: /, mostanra enyhült. Szerinted ez befolyásolja az AFP eredményt? Valami mással is kezelhetném magam? Ha tudsz valami okosat, kérlek írd meg! Köszi! :wink:

Sziszike! :!:
Szorítok Neked! :)

Réka
Vendég
 


Sziasztok!

Réka: az AFP normál értéke: 0,9-1,4 között normális. A felfázás nem befolyásolja az értékét, mert a véredből a kis magzatodból származó fehérje szintjét vizsgálja (alfa-feto-protein). Ez teljesen másmilyen mint a miénk. Amúgy a felfázásod miatt voltál esetleg a dokidnál? Ilyenkor azzal is kell számolni, hátha a baci, ami a felfázásod okozta, átjut a hüvelybe, onnan meg szépen felfelé vándorolhat. (nem törvényszerű, de előfordulhat.) Ha viszont súlyosbodna mégis, akkor úgy tudom van olyyan gyogyi rá, ami nem árt a babának. Húgyúti fertőzésekre való. (holnap megyek melózni, megkérdezem neked melyik az)

Sziszike: ne aggódj az AFP eredményed miatt, pont előtted rajzoltam róla. (bár gondolom elolvastad) Melyik SOTE-ra kell menned UH-ra? az I. vagy a II.-re? Az I.-en jobban járnál, a terhesambulancia főnővére (Rita) nagyon kedves, (úgy általában mindenki kedves lent) De arra készülj, hogy sokat kell ám várni majd. Ha oda kell menned, elmondom hogy kell UH-ra időpontot kérned. :o) Mindenesetre nagyon drukkolok neked is, hogy semmi baj ne legyen.

Most lelépkedek, továbbra is szép napot mindenkinek, puszi a pocaklakóknak :lol:

Timi
Kép
betolakodó74
 
 


Sziasztok Lanyok!
Koszi a meleg fogadtatast!

Timi,
Te kesz fonyeremeny vagy nekunk, hogy igy ertesz a babakhoz es a terhesseghez!

Niki,
Ok, el fogom kuldeni az adataimat.

Meselek en is kicsit magunkrol. Elso babankat varjuk, de ez mar a masodik terhessegem. Nalunk is volt izgalom par hettel ezelott a nyaki redo miatt, ami 2,9 mm volt. A doki azzal nyugtatott, hogy a baba eleg nagy a korahoz kepest es szep nagy orrcsontja van + a szive is rendben van, ugyhogy valoszinuleg nincs kulonosebb jelentosege annak, hogy picit vastagabb a nyaki redo, mint az atlag. A laborral egyutt "negativ" lett az eredmeny, vagyis alacsony valoszinuseget hoztak ki Down-korra. Hat azert nem vagyok teljesen nyugodt. Jovo heten megyek AFP-re, ez lesz a kovetkezo vizsgalatunk, nagyon kivancsi vagyok mi lesz. A babank nemet meg nem tudjuk, de mindketten ugy erezzuk, hogy lany. Nagyon meglepodnek, ha nem igy lenne. Remelem hamarosan kiderul...
Ja es lenne egy kerdesem... hatha valamelyikotok volt mar igy. Eleg sokat faj a combom tove es a kulso combom szinte allandoan zsibbad (nem melyen altalaban inkabb borkozeli szinten.). Ezen a masszirozas es mozgas sem segit. Volt mar esetleg valamelyikotoknek ilyen problemaja? Ha igen, hogyan lehet ezen segiteni? Elore is koszi ha valaszoltok!

Pa!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok
Csak gyorsan,mert holnap ceges utra megyek es pihenni is kene,de nem birom ki hogym eg ne mutassam a mi kis ocsinket :wink: :lol: A kozepso kepen lathatjatok hogy ez bizony kisfiu!!!!Nagyon jo hogy mar most lattuk a kis pofijat, teljesen beleszerelmesedtem :D :D :D
Ime a kepek:
Kép

Ozi
Udv itt :)

Timi
Neked is kgratula.Ezek szerint SOTE 1-en dolgozol? En ott szultem a nagy fiamat.Gondolom hogy duplan aggodsz, a munkad miatt.Meddig tervezel dolzoni?
Es ott is tervezel szulni?
Kislanyhoz gratula!

Sziszi
Drukk az UH-hoz!!!!

Szana
gratulalok a kislanyhoz meg folg a jo eredmenyekhez.

Brigo
Kisfiuhoz neked is gratulalok.Nevetek van mar?

Niki
Engem is atirhasz mar kekre :lol: :lol: Hu dehogy volt korai a kismami naci..en mar 14 hettol abban jarok :roll: :oops: Igan hogy sehova nem megy csak a hasamra es mar jo kis gorogdinnyem van,de pl a munkatarsnonek aki ugywnott jar minten meg semmi de semmi nem latszik,bar O alapbol vastagabb alkat ,talan ezert..

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Őzi!

Szerencsére ilyet még nem éreztem, sajnos nem tudom mi ez. Nekem alhasi szúró fájdalmaim vannak, na és persze a bébi néha hatalmas elánnal rugdos. Mi lesz később? :)
Az AFP remélem megnyugtató értéket mutat majd.

Timi!

Az én AFP-m 2 lett(!), képzelheted mennyire megijedtem. Bár a dokim azt mondta 2,4-ig normális határon belül magas; de csak az UH tudott megnyugtatni.

Kata!

Nagyon édes a kissrác!!!
Sokat mocorog?

Niki!

Én is most tervezem a kismamaruha vásárlást, bár a pocim sokat nőtt már, de eddig megfeleltek a csípőnacik is; most viszont úgy érzem itt az ideje, hogy kényelmesebb göncökbe bújjak. Épp most keresgélek kismamaüzleteket a neten.

Egyébként valaki vásárolt már babaholmit? Én nagy lelkesen már elkészítettem a listát, hogy mire lesz szükség :) S hétvégén már babakocsikat is nézegettünk a párommal. Ez biztosan nagyon korai, de olyan jólesett...

Kár, hogy mindenki ilyen ritkán irogat, bár gondolom a többség még dolgozik, így kevesebb az idő erre.

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!

Már nagyon rég nem jártam erre,lehet,hogy már nem is emlékeztek rám(nk?) :( remélem Mindenki jól van és élvezi a kismamaság minden apró örömét.

Nem ígérem,hogy név szerint mindenkinek fogok reagálni az utolsó hsz-m óta,de megpróbálok én is kicsit sűrűbben irogatni :shock:
Szóval,

Tontica, Davailla,Szana,Persela,Mot,Őzi,Timi!Gratulálok a babókáitokhoz és gyertek sűrűn!Üdv közöttünk!

Brigó!Gratula a kisfiatokhoz!
Bnéhtimi! grat a kislányotokhoz!
Tünde! Örülök,hogy minden rendben volt a 12 hetes uh-n is. További jó pihit!
Sziszike! Drukkoltam nektek!
Bunny!Merre vagy?
Réka! mennyi lett az afp eredményed?
Winnie! Látom Brigó már leírta a vonalzó készítését,de még nem látom a vonalzót?Valahol elakadtál?
Kataa! Nagy nagy gratula a kisfiatokhoz!Legalább Alexnek lesz egy játszópajtása!Biztos nagyon várja.
Annyira jó ez a sorozat a babóról.
Nektek is jó pihit!

Olyan jó,hogy ilyen sokan csatlakoztatok és tök szupi,hogy már ilyen sokan tudjátok a babák nemét.Mi még nem kérdeztünk rá,de a dokim nem is szereti megtippelni,ezért majd augusztusban én is tervezem a 4d uh-t (a Kárpát utcába) ,és akkor majd remélhetőleg kiderül.

Pocakbabám igen aktív,elég régóta érzem a ténykedéseit odabent,de július óta egyre aktívabb.Igaz apa még kintről nem érzékeli,de én annál inkább....és ugyanolyan csodás érzés most is,mint a Dávidnál.

A szakmai kollégium mai állása szerint állítólag a 20-21 héten javasolják a genetikai uh-t.Kép
,ezért erről most nem tudok beszámolni,oda majd csak 24-én megyek,pedig szívesen összehasonlítottam volna a velünk egyidős kismamák adataival,mint a 12 hetesnél. :D

Meglett nekem is az Afp eredményem,és most egy kicsit összezavarodtam a sok eltérő véleménytől és tanácstólNekem is pontosan annyi lett,mint Sziszikének: 0,7 a MOM és nekem nem kell mennem se genetikára,se uh-ra ; a dokim szerint ez jó.Kép
Nekem is alacsonynak tűnt így első hallásra,miután megbizonyosodtam,hogy a kisfiamnál ugyan ebben az időpontban 1,4 volt ,így kissé elkeseredtem,miután elolvastam Sziszike hsz-t mégjobban.... :cry:
Egy másik topikban a barátnőmnek 0,55 volt az érték és neki se kellett mennie sehova és ennyire egészséges kisbabát,mint a Bencit életemben nem láttam...

Most ilyenkor mi a teendő? :oops:

Ildikó
ilgya1
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!
:)


Tegnapi napunk:
1. 9 óra battai belgyógyászat, ekg, vérnyomás, minden rendben!!! Kiskönyv-pecsét!

2. Géndiagnosztika, vérvétel (1 óra múlva eredmény), 10 perces UH, magyaráznak, mérnek és az egész megy DVD-re, egy résznél átváltanak 3 D-re nagyon nagy élmény!!!! Már 7 cm a CLR!!!! A vérvétel eredmény is nagyon jó lett! Össze-vissza kombinálnak, a lényeg, hogy jó az eredmény!!! Azt mondták etalon baba!!! Szóval egyenlőre minden oké!!!

A magyarázó doki bácsi azt is mondta, hogy ne parázzunk be, ha az AFP eredmény szar lesz!! Sokszor fals az eredmény (valami 25%-os ereményességről magyarázott, de nem értettem, na mindegy) Sokan nem értik miért is csinálják az AFP!!! Szóval NO PARA!!!!!

3. 14.30 nőgyógyász!! Ezer kérdés megbeszélése (strand, szex, stb...)

Következő lépés Augusztus 9. AFP!!! (rá 10 napra eredmény és irány a genetikai UH) Addig most egy kis pihi!!!!

Kicsit elfáradtunk a nap végére!!!!! Ja és picurka nem akart megfordulni, hogy az UH-s bácsi megnézze közelebbről az arcát ezért össze vissza rázogatta a UH fejjel!! Nagyon vicces volt!!!!

Na megyek visszaolvasom, hogy mi újság!

Kellemes napot!
mot
 
 


Sziasztok Csajok!

Én is jelentkezem, hogy minden ok. Vércukor is rendben, doki mondta, hogy hizhatok 35 kilót is... mondtam neki, hogy ne szórakozzon...

Netünk még mindig nincs otthon, így csak a páromtól tudok néha bejelentkezni...

Nem szervezünk egy találkozót? Niki, Te olyan aktjv vay... Mit szólsz hozzá? És többiek mit gondoltok erről? Szeptember elején, a nagy hőség után és szabadságok után?? Na gondolkozzatok rajta.

Andriska nagyon aktív, imád velem együtt úszni. Na most megyek, mert lejár a parkolójegyem és Apának is kell a gép....

Puszi mindenkinek és ne aggódjatok. Néha mondanak olyanokat, aztán nincs is semmi gond : )

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok,

Én is betolakodnék közétek. :) Olyan jó, hogy ráleltem erre a topicra.

December közepére várom az első babánkat, nagyon izgulunk, hogy minden rendben legyen...

Az AFP-m elég alacsony lett (50), úgyhogy továbbküldtek genetikai UH-ra. Bár a tarkóredő teljesen ok és az előző UH-n is elég jól látszik a bubu orrcsontja. Azért remélem, hogy megnyugtató eredményt fogok kapni. :)

Ti meddig tervezitek, hogy dolgozni fogtok?

Mindenkienk szép napot,

szilka
szilka
 
 


Sziasztok!

No, valamit bemásoltam, próbálkozom a vonalzóval....

Nem HTML-t, hanem a BBCode-ot másoltam be.
Csak azt nem értem, hogy a Lylipie oldalon hogy a túróban jegyzi meg, hogy ez most akkor én vagyok, és hogyan frissíti. Sorry, nem vagyok egy műszaki zseni :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


juj, de jó jó, sikerült!!!! :D :D :D :D :D

Csak itt is maradjon ezentúl.....

Tökre tetszik :)

Különben minden ok felénk, a semmit sem érzés állapota áll fenn, néha már ez aggaszt ;), de gondolom, meg fog ez változni.

Mi jövő héten megyünk dokinőhöz, akkor remélem felolda a tilalmaimat (Mozgás, fürdés, szex...), bár már most is sétálgatok, muszáj, mert ez a 6 hét fekvés sajna nyomott hagyott rajtam.

AFP meg elvileg akkor két hét múlva...
ja, meg még nekem is lesz EKG pénteken...

És két kérdés, ha találtok majd jó kismama boltokat, megosztjátok velünk lécci, hogy hol érdemes mit venni?
A másik kérdésem pedig, hogy Ti kenitek-e a hasatokat valamilyen krémmel, ha igen, mikortól, és mivel?

Köszi szépen előre is, és mivel abszolut kezdő volnék, lesz még egy-két ilyen kérdésem :oops:

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziaztok!

Szia Szilka!

Én eredeileg úgy terveztem, hogy csak az utolsó hónapban pihenek, de a kis csöppség úgy döntött több figyelmet érdemel, elkövetett mindent, hogy ez ne így legyen - így tulajdonképpen a 8. héttől pihi... Persze ez abszolút nem általános, de nálam sajnos így alakult.
Úgy látom az AFP eredmény nem csak engem viselt meg... Én azt javaslom ne aggasszon túlzottan! Nagyon ritka a jó eredmény - túl sok dolog befolyásolja.

Winnie!
Hogy nem érzel semmit, az ilyenkor még teljesen normális. Én csak a 18 héten éreztem a bébit, illetve akkor már biztosan tudtam, hogy Ő dörömböl:) Bár ez nagyon változó, van aki csak a 20. hét után érzi.
Kismamaboltba még mindig nem jutottam el, csak interneten nézegetem a kínálatot (pl: www.kismama.lap.hu-n találsz divat címszó alatt sok kismamaüzlet honlapot); de ígérem amint tudok vmi tuti tippet megírom.

Kép
Kép
szana80
 
 


hú, Szana, a 8. héttől? Az sok.... Akkor én nem panaszkodom a 6 hét fekvésemmel. És mi nálad a probléma, ami miatt szinte végig kell feküdnöd?

Én - ha minden jól megy persze.... - a 7. hónap végéig tervezem rendesen dolgozni, utána még max 1-2-szer bejárnék pakolgatni, munkákat átadni, de semmi ügyfélkapcsolat, csak nyugiban.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Niki!
Szerintem sem korai a kismama nadrág, elvégre már félidős vagy :D

Timi!
Így mindjárt más :) Én meg a Betolakodó névből azt hittem Gabriella Spanic rajongó vagy :D
Amúgy nekem 1,9 lett most az AFP-m, de nem izgulok miatta. A doki szerint rendben.

Sziszike!
Jázival nekem is 0,7 lett az AFP-m, de nem lett semmi baj, szóval szerintem ne izgulj!!!
Holnaputánra drukkolok!!!!

Őzi!
Azt tudom, hogy a terhesség velejárója a végtagzsibbadás, de hogy ebbe a comb is beletartozik-e? :)

Kataa!
Gyönyörű a kisfiatok!!!
Még nem választottunk nevet, szerintem még korai. És Ti?
Mondjuk nekem a Zsombor tetszene, de mivel nov. 8-án van a névnapja, én meg nov. 5-re vagyok kiírva......... Szóval nem akarok a gyerekkel kitolni.

Szana!
Szerintem a 20. héten már vásárolgathatsz egy-két babadolgot. Én anno egy fürdővíz-hőmérővel kezdtem, amit a párom választott ki :lol: Most szerencsére nem sok dolgot kell majd megvenni, ezeket inkább az utolsó 1-2 hónapra hagyom, és addig összeírom, ami már 2 gyerkőcöt nem bír ki.

Ilgya!
Örülök, hogy jelentkeztél, és hogy minden rendben veletek. Az AFP miatt szerintem ne aggódj!!!!Uh-ról majd számolj be!

Mot!
Szép kis napotok volt! A lényeg, hogy minden rendben! :)

Bunny!
Én is holnap megyek terheléses vércukorra, remélem minden rendben lesz! Csak az a baj, hogy az egész délelőtt elmegy rá. Nálatok lötty van, vagy zsemle?

Szilka!
Üdv körünkben!
Biztos rendben lesz veletek minden!
Én most gyed-en vagyok itthon, de anno a (kb) 26. hétig melóztam. Te meddig tervezed?

Winnie!
Ügyes vagy! (vonalzó :lol: )
Én sajna az első terhességnél nem kentem a hasam krémmel, de most már megbántam :cry: Szóval most venni fogok majd krémet, ha már elkezd nőni rendesen a pocak. Egyébként valahol olvastam, hogy az utolsó harmadban ajánlott.


Ma voltam védőnőnél, 24 hét alatt sikerült kemény 2kg-ot híznom. Ha valaki nem akar terhesség alatt hízni, ajánlom, hogy egy 15 hóssal költözködjön :P A vérnyomás, pisi is rendben, és szívhangot is hallgattunk :D Következő tali aug. 15.
Nagyjából ennyi a helyzet.

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


sziasztok,

en ma voltam 18. heti uh-on es nekem nemhogy nem irtak ra a papirra, de tutira nem mertek a fejkörfogatnál, a haskörfogatnál és a combcsontnál tobbet. biztos vagyok benne az uis latszik, h hanyszor "fog centit" a gepben az ultrahangos. most mit csinaljak? mar akkor gyanus lett, amikor hazajottem lekodolni az eredmenyeket, mert a kiskonyvben ennel sokkal tobb kodot adtak meg. menjek vissza es kerjek a penzemert ujabb vizsgalatot? v higgyem el, h minden rendben?
felixanyul
 
 


Sziasztok!

Amint igértem gyakrabban irok majd,legalábbis csütörtökig mindenképp,mert utána elutazunk..

Köszi a biztató szavakat Afp ügyben.

Mot!
Nem semmi volt a tegnapi napotok,nem tudom ti hogy vagytok vele,de én nagyon utálom már ezt a sok ide oda mászkálást.....(Dehát mindent a picurkáért,nemigaz? :mrgreen: )

Én még nem voltam belgyógyászaton,ezt mikor "illik" elintézni?
A fogászaton már szereztem pecsétet :D

Az a lényeg,hogy picurkáddal minden rendben!

Bunny!
Örülök,hogy "látlak".
Szóval ilyen laza dokibácsid van,méghogy 35 kilo? És utána ő fogja leadni??? :D
Szuper,hogy rendben van a vércukor. :wink:

Szilka!
Üdv. a téli (őszi) kismamiknál!
Merről irogatsz?

Én a Dávidnál majdnem 8 hónapig dolgoztam,de sajnos nem mindig lehet ezt előre eltervezni.(Lsd:: pl.: Szana)
Te mit dolgozol? És meddig tervezed?

Nekem is elég alacsony az Afp értékem,kicsit egy cipőben járunk :( remélem minden oké lesz a babókkal!

Winnie!
Jó a vonalzód!

Én még a Dávidnál szedtem össze egy pár bababoltot(főleg webes,de nem feltétlenül-vannak újak is)és a pocakbabám honlapján ösze is gyűjtöttem őket. Ha érdekel valakit:
Pocakbaba Jobb oldalon van egy pár link,és folyamatosan bővítem,szóval ha tudtok,akkor osszátok meg velem is, és szívesen összegyűjtöm magunknak.

A hasamat nem kenegettem semmivel,de ilyen szempontból szerencsésnek érzem magam a 38 kg felszedett súly ellenére se lettem tigriscica. Én inkább combitájon csíkosodom :(

Lehet,hogy majd azért én is beszerzek valami extra csíkosodásgátlót! :roll:

Brigó!
Ez igen! 2 kg-t? Segíthetek költözködni? Vagy már elköltöztetek?Hova is?
nekünk erre semmi esélyünk,úgyhogy valam más módszer után kell néznem,mert csak úgy tapadnak rám a kilók. A doki bácsi mérlege szerint már 68 vagyok,de ez nem is igaz :cry: :cry: :cry: az otthoni a jó,itt még csak 65 :D a védőnőnél is. :wink:

Vércukorterhelés:)
Nem értem ezt a löttyös dolgot? Ez biztos valami új.....Lehet már lötyözni zsömle helyett?? Kép

Felixanyul!
Üdvözöllek téged is! Örülök,hogy csatlakoztál.
Melyik kórházba voltál? És van választott orvosod?

Nekem is elég kevésnek tűnik az információ. És hogy hogy a pénzedért???Kinek fizettél érte?

Ha nyugtalanít,mindenképpen hívd fel az orvosod és kérdezz rá.

Nektek mekkora már a hasatok?

Felrakok egy 19 hetes pociképet.
Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Az előbb valamit nagyon benéztem,bocsi. :oops:

Pocakbaba
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Hú, Ildi, tök profi ez a lap!


Nekünk a költözködés elvileg októberben esedékes, de mivel várható némi csúszás, jelenleg decemberről is szó van, mondjuk vicces lenne 8-9. hónapban költözni.... de inkább, csak legyen kész, és már szép új lakásba jöhessen ficánka...
ez különben tök durva, BP-n, Zuglóban szálltunk be egy társasházba, és maga a ház már tök jól áll, de már másodszorra fellebbezik meg a szomszédok az építési engedélyt. És ebből állítólag itt rendszert csinálnak, fellebbezés, majd húzós milliókban megállapodás, és így a drága leendő szomszédok, azon túl, hogy zéró befektetéssel jutnak nem kevés pénzhez, az egész leendő szomszédság életét megkeserítuk a csúszással...
de hát ez van. sorry, ez kicsit off volt, de nemrég tudtam meg ezt a második fellebbezést és nem kicsit bosszant.. :(

azért reménykedünk. csak az külön bosszantó, ha a ház készen lesz, de az engedélyek miatt nem tudunk beköltözni....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a fogadtatást. :)

Ez az AFP-mizéria azért elég érdekes. Itt is írjátok, hogy nem volt mindenkinél rendben, ill. sok mindenkivel beszéltem is erről. Az az érzésem, hogy nagyon sok mamócának 'nincs rendben'. Én elég rosszul reagáltam a dologra, átbőgőztem egy délelőttöt, pedig utána én magam is úgy éreztem, hogy nem kellett volna ennyire tragikusan felfogni. (Remélem hétfőn is így fogom gondolni a genetikai UH után.)

Ildi, Brigó,

Egyelőre úgy tervezem, hogy aug. végéig fogok dolgozni (már most is otthon lehetnék...), mert mérhetetlen mélységekbe süllyedt a vérnyomásom (pedig mindig normális volt), és ezért elég sokat szédelgek, meg néha ájuldozom. Ez azért gáz, mert naponta majd' 2.5-3 órát tömegközlekedem, lévén Újhegyen lakunk (Kőbánya-Kispettől kicsit kintebb) és Óbudán dolgozom.
Egyébként egy reklámügynökségen vagyok. A munka "fizikailag" nem nehéz, de elég stresszes... új projekteket már nem nagyon kapok, de amiket én kezdtem, azokat szeretném kipörgetni.

Winnie,

A magyar építőipari buktatók és a bürokrácia kifürkészhetetlen és kiismerhetetlen. Néha olyan dolgok történnek, amit az ember el sem tud hinni. Mindenesetre biztosan meglesznek az engedélyek, és drukkolok, hogy ne a 9. hónapban kelljen költözködni. Nagyon együttérzek, mi is majd' féléves csúszással tudtunk költözni a lakásunkba. :(

Szép napot (és ne túl nagy kánikulát...) mindenkinek,

Szilka
szilka
 
 


Sziasztok!
Nekem is megjött az AFP eredményem, a MOM 0,8 lett. A IV. kerületi SZTK-ban amikor odaadták a leletet azt mondták hogy tökéletes, nyugodjak meg, a dokimat felhívtam és keveselte, azt mondta hogy a 0,9-nek jobban örülne, és hogy ugyan Ő most szabin van, de egy genetikai UH-ra menjek be. Olvasom, hogy nem vagyok ezzel egyedül, mármint azzal hogy alacsonyabb az érték, mégis most stresszelek nagyon, mert nálunk a tarkóredő is ugye épphogy nem volt nagy a 2,7 mm-el. Bár akkor már elmúltam 13 hetes és nem 12 hetesen nézték. Remélem nem lesz egyik baj, és egészségesnek fogják találni az UH-n!
Anita
ldanita
 
 


Anita!

A tarkóredő nálam is 2,5 volt 13 hetesen (1héttel korábban: 1 mm). Emiatt ne aggódj, az AFP miatt pedig pláne ne!!! A genetikai uh-t mindenkinél elvégzik a 18-20.héten. Én holnap megyek, kicsit félve ugyanis tegnap és ma is feltűnően nyugis a bébi - mintha ott sem lenne.

Kép
Kép
szana80
 
 


Szia Anita,

Csatolakozom Szanához, ne izgulj az AFP miatt. Minden egyes kórházban más-más a megállapított "normális" érték, ezért mondták az eredményről, hogy normális, az orvos meg emiatt reagált másképp. (Bár könnyen beszélek, elsőre nálam is kiütötte a biztosítékot a rossz hír ...)

A genetikai UH-n minden rendben lesz. :)

Szana,

Én hétfőn megyek genetikai UH-ra. Ne izgulj, biztos csak melege van a babódnak is. Egyébként ahogy írod, én sem érzem most olyan intenzíven, és amióta meleg van, inkább este virgonckodik. ;)

szilka
szilka
 
 


haliho,

ilgya1: maganorvoshoz jarok ugyhogy az ultrahang 8e ft-ba kerul. de megneztem a sogornom leleteit (o 10 hettel jar elottem), neki is csak 4 adatot mertek es az afp-m is jo volt ugyhogy inkabb nem reklamalok, ugyis rossz "betegnek" szamitok, marmint sokat kerdezek, telefonalok, stb.

mas: ma toltottem be a 19. hetet, de meg nem ereztem mazgatmozgasokat. kinek hany hetesen kezdodott?
felixanyul
 
 


Sziasztok Csajszik!

Ma megvolt a terheléses vércukor. A végére kicsit kikészültem, hogy 1/4 1-ig nem ehettem, nem ihattam semmit, de most már talán helyre rázódtam.

Fekixanyul!
Én is gratulálok a terhességedhez!
Szerintem biztos megnézték mindenét a babának, csak éppen a legfontosabb adatokat vitték fel a papírra. Pl. nekem Egerben sosem mértek CRL-t, pedig ezt szinte mindenki másnak mérték itt. De azért emiatt nem izgulok.
Ja, és nekem mind a 2 babánál pont a 16. héten kezdődött a magzatmozgás. De első terhességnél normális, ha a 20. hét után érzed. Meg lehet, hogy már érezted is, csak még nem vagy tisztában azzal, hogy az az lenne (szép mondat :) )

Ilgya!
Nagyon csinos a pocakod!!! Majd rakok fel én is képet, csak fel kellene tölteni a gépre.
Én a belgyógyászaton mind a 2 terhességnél a 8.hét környékén voltam. Az én dokimnál ez a szokás, hogy ilyen hamar elküld.
38kg-ot szedtél fel? Hogy a csudában? És a vérnyomásod is magasabb lett, stb?
Ja, ja, már elköltöztünk, az anyósék házából az enyémbe (örököltem). És mit mondjak, isteni érzés végre a sajátomban lakni. Persze a férjem szeretne építkezni, csak még arra nem jött rá, hogy a tőkét honnan szerezze meg hozzá....
Nálunk úgy van a terheléses vérvétel, hogy reggel éhgyomorra vérvétel, ekkor megnézik a vércukor szintet, ha ez normális, akkor inni kell egy pohár vizet, amibe (a konkrét nevét nem tudom) cukrot tesznek (és q édes), és 2 óra múlva vérvétel ismét. Ez így megy nálunk, viszont hallottam, hogy máshol finom zsemle+tej az, amit el kell fogyasztani. A mázlisták....

Winnie!
Sajna vannak ilyen köcsög emberek... :twisted: Szerintem ők abban lelik örömüket, ha másoknak keresztbe tehetnek!!! Azért szorítok, hogy minél hamarabb rendeződjenek a dolgok!

Szilka!
Elég rázós ez a napi 2,5-3 óra utazás, főleg ebben a tikkasztó melegben. Vigyázz magadra!!!

Holnap mentünk volna strandra, de mivel péntekre mondja a legmelegebb napot, elhalasztottuk akkorra. Így aztán holnap még ki kell tartanom vízpart nélkül :(

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok! Végül úgy döntöttem, hogy bejelentkeztünk holnapra egy 4D-s UH-ra, és ha ott minden okés lesz megnyugszom.
11 órára megyünk, majd megírom mi lett, remélem jó hírekkel jövök... :shock:
Szana80, megnyugtattál, ezek szerint ha nekem is előbb nézik a tarkóredőt, akkor jó lett volna... Na mindegy, a lényeg, hogy most minden rendben legyen, mert éppen ma mondtam apóséknak, hogy a fiamat amikor vártam, tiszta rózsaszín ködben, semmi prboléma, csak kicsit az elején, de aztán nyugis csend, és se mmi izgalom nem ért. Most egyfolytában csak félek, hogy jaj már megint rosszat mondtak, jaj, nehogy baj legyen...
Felixanyul, a barátnőm csak a 20. érzett mozgásokat a pocakjában, és akkor is csak nagyon gyengén, szóval biztos nem lesz/lehet baj emiatt. Ma már egy 4 éves erős lánykája van :wink:
Anita
ldanita
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem voltam erre, és micsoda termés!!! :D

Winnie, én Zitával akkor kezdtem el kenni a hasam, amikor elkezdett nőni, és kb a 8. hónaptól 2x kentem naponta.
Én a Rossmannban vettem egy krémet, most nem biztos hogy jól emlékszem, de vmi Milupa??? volt a márke, 1000Ft körül van.

Afp: én az előző terhességemnél nem is tudtam meg az értéket...

Ne haragudjatok, nem tudok mindenre reagálni, de amire emlékszem még: költözködésekhez sok sikert és kitartást kívánok, én is végigcsináltam pockosan, hááát, nem volt egyszerű mutatvány, a gyerekszoba a 9. hónapban lett kész.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak kutyafuttában írok pár sort, ugyanis megyünk hosszú hétvégézni.
Szóval ma voltunk uh-n - minden rendben szerencsére. Már mennem is kell.

usza& vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziasztok!
Megvolt a 4D UH, a doktornő szerint tökéletesen fejlett a baba, mindent rendben talált, szerint nincs szükség további vizsgálatokra. A mérések alapján 18 hetes és 3 naposnak felel meg.
Megnyugodtam, a jövő heti SOTE UH-ra már nyugodtan fogok menni :D
Anita
ldanita
 
 


Kataa,
Nagyon helyes a kissrac! Hanyadik het hanyadik napjan keszultek a kepek?

Timi,
Gratula a kiscsajhoz! Nekunk nem akarja megmutatni magat... :(

Anita,
Mar egy ideje figyelem, hogy mi van veled, mert hasonlo cipoben jarunk. Orulok, hogy vegre megnyugtattak! Nekem is a 13 heten vegeztek a nyaki redo merest, ami 2.9mm lett, de minden mas ok volt. Most varom az AFP eredmenyemet, de azok utan amit irtatok mar elore eldontottem, hogy nem fogok kiakadni, ha nem tokeletes, mert ez a vizsgalat eleg megbizhatatlan. Raadasul nekem a 15+6. napon vettek le hozza a vert...

Meselnel kicsit a 3D-s uhrol? Sokan azt mondjak, hogy a 24 het utan erdemes menni, de annyian mennek korabban is! En is szeretnek menni meg a 20 het elott, de nem tudom mire szamithatok...

Meg elmeselem mit mondott a dokim a zsibbadasrol, hatha kesobb masnak jol jon ez az info... Szoval a mehem elnyom egy ideget. Ez a terhesseg soran gyakran elofordul, bar leggyakrabbak a kar es kez szokott zsibbadni. Van aki nem is tud fogni es irni, annyira erzeketlen a keze... A jo hir, hogy ez nem szokott soka tartani, mert ugye a meh folyton no, valtozik az alakja es a helyzete is, igy elobb utobb mar nem nyomja azt az ideget, vagy rosszabb esetben mashol nyomja...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi! Tényleg hasonló cipőben járunk :wink: Biztos minden rendben lesz nálatok is (meg nálunk is)
Nem tudom, hogy kinek milyen véleménye van, szerintem nagyon megérte a 4D, gyönyörűen ki lehetett venni mindenét, az összes szervét megmutogatta a doktornő (a baba első dolga az volt, hgoy szétdobta a lábát és megmutatta a kukiját :lol: ), megmutatta az orrcsontot, ami miatt izgultam (Down szindróma), megnyugtatott nagyon. Ugyan nem volt olcsó, de nekem megért annyit, hogy ne kelljen idegelni magam tovább, ráadásul megvan DVD-n, és már ma is sokat megnéztük :D
Annyira tetszett a dolog, hogy megbeszéltük a párommal, hogy majd a 32 hét körül is elmegyünk.
Az, hogy megtudtuk a nemét is, az a bónusz. Örülök ennek is, bár tényleg mindegy lett volna, hogy ha lányt vagy fiút is mondanak, hiába elcsépelt mondás, de az a lényeg hogy egészséges legyen!!!
Anita
ldanita
 
 


Sziasztok!

KÖszi a válaszokat, grati az UH-khoz, eredményekhez.
Én ma a 14. hét betöltését ünneplem :)

Ma voltam EKG-n. Nektek nem teker így terhesség alatt gyorsabban a szivetek? Mondjuk az enyém amugy is kicsit gyors, most meg pláne, plusz még a "fehérköpenyeffektus", de a doki csinált szivultrahangot is, és megnyugtatott, hogy tökéletes kis szivecském van, és az a dolga, hogy tekerjen.... úgyhogy egy izgulandóval kevesebb.

ja, és kezdem észrevenni, hogy hamarabb és jobban éhesebb vagyok. azt hiszem, ilyenkor kell elkezdeni vigyázni, hogy ne zabáljam magam túl, pedig van kísértés.....
;)

No minden jót mindenkinek, meg jó hétvégét, újabb hetek eltelését,

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kedves Mindenki!!

Eltününk egy hétre!!!!!

Mindenkinek szorítok!!!!!

Sok folyadék!!!!!

:)
mot
 
 


Sziasztok,
En is vagyok csak tegnap jottem haza Becsbol.Egesz heten trainigem volt...jol el is faratam,labam dagadt minden estere az egesz napos ulestol...

Szana
Nekem is inkabb este mocorog a baba.De azt ugy 11-ig nyomja.na jol kinezunk ha megszuletik es ez is gyakorolni fogja. :lol: Egyebkent az Uh-n is sokat mozgott,aktobata mozdulatokkal :D
En vetem mar par uj cuccot a babonak,es bar nekukn semmi nincs Alexrol mert mindent elajandekoztam valakinek aki raszolrult,most ujra elvezem a vasarlast :wink: Kapunk is szepeket olyanoktol akik tudom hogy vigyaztak a ruhakra.

Ilgya
Orulok hogy Te is jol vagy.Mi is a karpar utcaban voltunk,nagyon megerte:) Alex is orlu meg mi is hogy kisfiu lesz.Valahogy ezt vartuk es teljesult :D
Csini a pocakod.

Bunny
Ha mar nem fogok dolgozni szivesen benne vagy k a talalkozoban en is.

Szilka
udv itt:)
En a 30.hetig terveze ma munkat,addig boven eleg is lesz,viszont a nagy melegben meg nagyon elvezem a hus legkondiban.

Winnie
En a Hund M-en vettem kint jo kis kismami nacikat.De itthon a Cund A-ban is vannak jok de inkabb nagyobb meretekben.
ja es a neten talaltam meg egy lanyt Krisztvnak hivajak (nlc-n hirdet 9 aki varr eleg jo aron nadragokat.
En kenem a hasam,de szerencsere nem vagyok csikra hajlamos,ja es en is Milupaval.

Brigo
Meg nincs vegleges nevunk,amint lesz megirom :wink:

Ldantia
Szuer hogy minen rendben az UH-n.

Ozi
21+3 voltam az UH napjan.MEgerte nagyon,bar Alexxal mi is csak a 30.heten mentunk,de most megyunk majd ujra a 35 korul:)

Szep hetveget,mi a Balcsin leszunk :D
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok Lányok!

Az őszi babák topikban nagyon sok jó tanáccsal látnak el a lányok, vásárlás terén. Nekem is van egy bolt listám, amit szívesen megosztok, de ott mármint az őszi babáknál még azt is elolvashatjátok, hogy mi hol mennyi és mire kell odafigyelni.

Kismama nadrág:

nekem a manu-art nadrág nagyon bevált, merem mindenkinek ajánlani, pocaknál kellemes anyag és az ára sem borzasztó: 5500 ft. Vettem kettőt, azt hiszem ennyi elég lesz. Barátnőmtől is kaptam egy-kettőt, de ő is ezt a fajtát javasolta :-)

Van még a 2in1, de az nagyon drága és a mamutban egy forbes nevű bolt, ahol egy felső csupán 20+... Na de aki megteheti :-)

AFP eredmények: ne izguljatok miatta, sok esetben nem jó az eredmény...

Terheléses cukor: nekem a zsemle + 2 dl tej verzió volt... Hál istennek csak egy órát kellett várnom, ezért is imádom a dokim, mindent a magánrendelőben megold és nem kell órákat ülnöm a kórházban.... De volt ott kismama, aki a cukros löttyöt itta, mert az ő dokija nem bízik ebben a zsemlés verzióban :-( Utálom a cukrot.... Szerencsém volt.

Babamozgás: én május 8-án éreztem először, de a doki azt mondta, hogy az túl korai, akkor lehettem 15 hetes terhes... Aztán meg már nem is agyaltam azon, hogy mozgás vagy sem, mert a doki elvette a kedvem.... De a kiscsávó most már nagyon aktív, jó nagyokat rúg :-)

Kataa

azt hiszem te híztál mindössze 2 kilót... Jaj de jó neked, én 10 kilónál tartok, pedig tényleg nem zabálok, sőt hetente minimum 3-4 alkalommal úszok 2000 métert, de mégis... És persze hol hordom a gyereket mindenki szerint: a popsimban, mert az jobban nő, mint a hasam :-( Na de ez van :-(

Na megyek olvasom az új könyvem: A suttogó titkai, most kaptam a barátnőmtől, merem ajánlani, nagyon tetszik :-)

puszi és jó pocakodást

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Apropó, találkozó: szerintem szeptemberben jó lenne összefutni, akkor már nincs ilyen nagy hőség és talán szombaton vagy vasárnap, hogy azok, akik dolgoznak is el tudjanak jönni :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Anita, Kata
Koszi a leirast, mar be is jelentkeztem 3D-s uh-ra. Annyira be vannak telve, hogy csak a 20. heten tudnak fogadni...

Winnie,
:) En is rohantam orvoshoz par hete, mert ugy ereztem hogy egyszeruen kiugrik a szivem. Volt hogy ejjel nem tudtam aludni tole, ami eleg ilyeszto volt, mivel eddig sosem volt ilyen problemam. Allandoan ugy vert a szivem, mintha legalabbis egy orat futottam volna. De persze az en szivemnek sincs baja, csak jobban megvan terhelve mint eddig, hiszen egyreszt tobb vert kell keringetnie, masreszt nagyobb teruleten (baba+mehlepeny). Most mar nincs vele gond, gondolom megszokta a nagyobb igenybevetelt :) .

Mindenkinek jo nyaralast, hetveget, mocorgast!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok Csajszik!

Ma strandon voltunk, isteni volt!!! Én is bementem a vízbe, remélem nem lesz Babszemmel semmi bajunk!!!

Őzi!
Hová jelentkeztél uh-ra, hogy ennyit kell várni? Szerintem azért 4 hét sok. Nekem Jázival 2 vagy 3 napra tudtak fogadni. Vagy most ott is nyári szabadságolások vannak?

Bunny!
Jó neked, hogy a terhelésesnél a zsemle+tej volt. Én szívtam a löttyel, de hát mindent a baba érdekében. És tulajdonképp nem is a lötty a legrosszabb, hanem hogy nem lehetett ebben a melegben semmit sem inni. :(

Kataa!
Ilyenkor még tréningre járni? Inkább lennél csak a hűvös irodában!!! Vagy te is szerettél volna elmenni?
Én meg most boldog vagyok, mert Zsombor névnap van ápr.21-én is, és így novemberi szülinaphoz jó lenne. Már csak a párom kell meggyőzni, ami nem lesz egyszerű :(

Mot!
Gyanítom, hogy nyaralni mentek, így aztán jó pihenést!!!

Winnie!
Terhesség alatt normális a megnövekedett pulzusszám. Nekem is 90 környékén van nyugalmi állapotban. Ugyan mennyi lehet, amikor Jázi után rohangálok??

Őzi!
Mi is voltunk Jázival 4D-n, és szuper volt. Van, aki azt mondja, hogy érdemes elmenni 20. hét előtt, mert ekkor még "egészben" látni a babát, van aki azt mondja, hogy később, mert bár a képernyőre egyszerre csak egy testrésze fér rá, de az már sokkal pontosabb, kifinomultabb képet ad.

Szana, Lanita!
Gratulálok a jó uh eredményekhez!!!


Na, elteszem magam holnapra.
Sziasztok,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!!!!

Bocsánt a tolakodásért / bepofátlankodásért :)
Ma marhára ráérek, és keresgéltem a babaneten.
NAgyjából beleolvastam.

Bunny!!! :)
Úgy látom, mi szinte teljesen egyidősek vagyunk!!!! :)
Én jövő héten megyek cukorra, sajnos gondolom cukros löttyöt fogok inni :(
Mikor érdemes szerintetek 4D-re menni?

Köszi a választ!
Bea

Kép
Kép
beuka
 
 


Brigo! :)

Most látom, hogy Te fölöttem, már épp válaszoltál is az UH-s kérdésemre :) :oops: :oops:

Kép
Kép
beuka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: