Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönjük szépen a köszöntéseket!
Na, nálunk is beindult az élet! :D Beni kúszik ezerrel, olyan gyors, utol se lehet érni, csak szinte hallani a pracliját, hogy hol van éppen. Állandóan és mindenütt fel akar állni, de néha még nagyon rosszul állnak a lábfejei, ezért borítom inkább vissza. :D Szóval jól elvagyunk.

Otyka,
Ez a nagy macis kép szuper!

Odex,
Beni kapott bébikompot, max. heti 2-3x 5 percet van benne, ebben közrejátszik a rajta lévő tálca, amit ha lenyom (egyfolytában) zenél. Idegörlő. :D Ennyitől tuti nem lesz baja.
Hogy megy a homokozás? Beni első alkalommal ízmintát is vett róla. :oops: :shock: :oops:

Szilpa,
Gratula a fogacskákhoz! Nagyon ügyes Kende.
Hajnali 4-kor írsz? Huhh!
Már írtam, de eszméletlen mennyire hasonlít Rád a fiad! :wink:
3 pasis kép nagyon jó! Kende kezéből hiányzik csak a sörösüveg. :lol:
Jó nyaralást! Hová mentek? Apa is megy?

Kati,
Csak ámulok, hogy Viki miket és mennyit eszik.
De most kivételesen én sem panaszkodok. Gyümiből már 160-180 milit benyom két részletben. Ez nálunk nagyon nagy szó.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Halihó mindenkinek! :)

Otyka, majd beszélek urammal, hogy hagyja itthon nekem az autót valamikor és akkor átmegyek én hozzátok ha jó neked is. Mikor vagy otthon?
Bébikomp még mindig nem került el hozzánk sajna, barátnőm beteg lett, és így nem akartam menni hozzá a gyerekkel. :(

Ilba, látod nem is kellett sokat várni, hogy Beni is beinduljon! :lol:
Csak egyszer voltunk Aisával homokozóban, akkor nem igazán jött be neki a dolog. De itthon a virágföldet előszeretettel túrja még mindig, és ő is megkóstolgatja általában! :):)

Szilpa, hol nyaralsz? Nem is mondtad, hogy mész megint... Irígy, irígy... :) :oops:

Nálunk is kibújt még múlt héten a második alsó fogacska, és ha jól sejtem jön az egyik felső is. Csak egy pici fehér pöttyöt látok az ínyén, meg meg is van duzzadva egy kicsit. :)
Éjszakáink nagyon változóak: hétvégén megint éjszakáztunk (és én reggel 5.20-kor keltem, hogy menjek dolgozni :twisted: :( :roll: ), ki is kellett jönni vele játszani, meg éjjel 2-kor készítettem neki tejpépet, megette, utána meg szopizott még egy csomót, és így kb. 3-kor aludt vissza. :shock: Viszont most éjjel fél 2-kor ébredt, és kajci után aludt is tovább, aztán fél 6-kor betettem közénk az ágyba, kapott megint cicit és fél 9-ig aludtunk! :lol: :lol: Ilyen már rég nem volt! :) Szóval csúcs a csaj, de rendes, mert legalább hétközben hagy pihenni! :)
Tegnap meg ma nem igazán akart enni Aisa, alig tudtam valamit beletukmálni. Most inkább a darabosabb kajákat (sajt, kenyérke, husi stb.) eszi, szerintem azért mert fáj az ínye, amikor nyalja le a kanalat. :roll:
Mi meg mehetünk majd szeptemberben ortopédiára, mert amikor múltkor voltunk a gyerekdokinál, mondta hogy nagyon a belső talpélén áll Aisa. Ezt láttuk mi is, és gondoltuk hogy nem túl jó. Lehet, hogy kap majd speckó cipőt, vagy tornáztatni kell neki, nem tudom. MIndenesetre vicc, mert rögtön felhívtuk a Budai Gyermekkórházat, hogy adjanak időpontot, és csak szept. 15-re kaptunk (kb. augusztus 5 körül hívtuk őket). :twisted: :shock: Jó nem, addig a gyerek meg megszokja hogy úgy kell állni, és sokkal nehezebb lesz helyrehozni. :twisted: Magyar egészségügy...... :!: :shock:

Legyetek jók! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Végre idetaláltam! Napközben nem nagyon van időm Enéh: hihetetlen aktív, már körbemászta a szobát, szerintem ki is menne, ha nem találkozna útközben a kukával, ami roppant érdekes a számára. Már azon gondolkoztam hogy felrakom a szekrényre(mármint a kukát) :lol:
Próbálkozik felülni, aminek az az eredménye, hogy félig ül, félig az oldalán fekszik, de ha ez összejön, roppantul elégedett, és vígan mosolyog magában. Egyszerűen zabálnivaló.

Enéhnek már a 2 alsó fogacskája kibujt, és szerintem neki is jönnek a felsők, mert ugyanúgy viselkedik mint mikor az alsók jöttek. :?

Képeket majd holnap.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 

 
 

Sziasztok

Szilpa, én is irigykedem újabb nyaralás apával???

Csajok, én félve vallom be, de ha nagyon gázos az éjszaka a fogzás miatt én szoktam adni neki fájdalomcsillapítót, avval 4-5 órát nyugodtan alszik.

Megkérdeztem a doktornéninket róla, azt mondta, hogy nem baj, csak ne legyen rendszer belőle.

Sajna éjszaka megint elkezdődött valamelyik fogunk kijövetele. Egész éjjel belém kapaszkodva nyöszörgött. Amíg nem sír ordítva, addig nem adok fájdalomcsillapítót, de így meg én nem tudok tőle aludni.

Tali ügyben jövő hét szerda, péntek. Kinek lenne jó? Valamelyik szigetet kéne célként kitűzni.

Én még nem mertem a homokozóba beültetni. Egyenlőre a hintázás, rugós játékon lovaglás, és a csúszda megy nekünk. Talán a héten megpróbálkozom a homokozóval is.

Viki is aprítja a virágaimat. 1 hét alatt két virágomat tette tönkre. Ma boldogan mutatta, hogy tövestül kitépte egyiket a cserépből. Nem tudok vele mit csinálni. :x

Tegnap meglepődve láttam, hogy megint hízott a kiscsaj. 9460g-ot nyomunk :D

Kaptatok ti is belépőt a bababörzére? Akar valaki menni?

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Hahó!

Sancsi, gratula a fogakhoz. Remélem, nem volt túl zaklatott miatta. :) Nagyon ügyes már, hogy így mászkál a lakásban! :)

Kati, milyen fájdalomcsillapítót adsz neki? Én próbáltam a homeos bogyót, de nem segített (mondjuk most hallottam, hogy huzamosabb ideig kell adni, hogy hasson), aztán amikor már végképp nem bírtam én sem ,akkor Panadol Baby-t adtam neki éjszakára. Hát nekem nem vált be, ugyanúgy ébredt tőle, talán még többször mint amúgy. :shock:
Tali: nekem egyelőre jó bármelyik nap, talán a szerda lenne a szerencsésebb, de tudok alkalmazkodni. :wink:

Én még a csúszdát nem mertem próbálni Aisával. Te nagy csúszdába ülteted bele???
Én a virágokat nem hagyom neki tönkretenni, mindig megyek inkább utána. Olyan szépek, és nem szeretném ha tönkremenne mindegyik. :roll:
Szép súlya van Vikinek, mi kb. 7 kiló körül járhatunk. Majd 10 hós forduló körül megyek méreckedni vele.
Én nem kaptam meghívót, de jó lenne kimenni. Barátnőm kapott, lehet hogy vele el tudok majd menni.

Na megyek, legyetek jók...

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!
Nem mondanám hogy nagyon nyűgös lett volna a fogak miatt. Inkább folyamatosan rágott, meg tömött mident a szájába, és nem volt valami jó étvágya.
Aludni is alszik rendesen.

Elpakoltam ma az útból a kukát. Eredmény: kimászott az előszobába. :lol: "Elindult" az apja felé a teraszra, de persze nem jutot sokáig, mert a kint lévő cipők érdekesebbek voltak! :lol: :lol:

Képek:
Így ücsörög:
Kép

Esti móka apával:
Kép

Fogacskák:

Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


És ami lemeradt! (bocsi) :oops: :oops: :oops:

Katica!
Mikor lesz a bababörze?
Én nem is hallottam róla, nemhogy meghívót kaptam volna.
:(

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok

Odex: nekünk használt a Panadol baby, de sok ismerős kismama a Nurofen kanalasra esküszik. Szerintem próbáld ki azt is, hátha az bejön. Nem tudom miért, de nekem a kanalas gyógyszerek szimpatikusabbak, mint a kúpok :shock:

Mi sem a nagy csúszdát tanuljuk, hanem van itt a játszótéren egy baby rész, ahol van egy spéci mászóka+csúszda kifejezetten kicsiknek. Ott próbálkozunk a mászással és a csuszival. Az elején félt tőle, de most már kezdi szeretni.

A virágokra én is próbálok figyelni, de rendkívül gyors és akaratos a lányom. Rászólok többször, hogy ne csinálja, ős is mondja, hogy nem-enm. Tehát tudja, hogy nem szabad, aztán egy óvatlan pillanatban, ha anya nem elég gyors, becserkészi :roll:

Nekünk a szervezők küldtek 1 jegyet, mint Viki szüleinek. Csak tudnám, ha szülőknek címezik, miért 1-et küldenek. :(

No mindegy. Azt hiszem kimegyek, mert lassan cipőt akarok Vikinek nézni.

Az alsó képen látszik Enéh fogacskája :P Nagyon szép a lányod Sancsi! Rajta is látszik, hogy igazi bestia :lol:

Szeptember 2-án lesz a börze. Itt találsz infókat:
http://www.babaruhaborze.hu/

Nekem azt súgták, hogy nyitásra oda kell menni, ha az ember nem akar tömegiszonyt kapni.

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok,
képzeljétek, Bálint egy ideje mindent a szájába vesz, 'megrág' és folyik a nyála( mint minden gyereknek). Tegnap is meg ma is keveseket evett, amit nem nagyon értettem, mert nála ez nem szokás :D . Gondoltam nem valószínű, hogy ilyen korán jön a foga, de azért csak benyúltam a szájába megnézni, hát kint van a hegye az egyik alsó fogának!!!
Pedig még csak jövő héten lesz 5 hónapos! Igaz, hogy a 4 hós oltáson már 8300g volt :oops: . A védőnéni nem akart hinni a szemének, ahogy tette a súlyokat a mérlegre. :shock:
Mindenesetre a foggal megvan a magyarázat a 'nem evésre'. :lol:

Petra
petra73
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nagyon gyorsan fejlődnek ezek a gyerekek, Beni már körbesétál a járókában, pedig pár napja még alig tudott felállni.
Most állandóan ácsingózna mindenhol, alig tudom valami mással lekötni, mert csak húzná fel magát.
Nálatok se játszanak már annyit?

Hát tisztára odavagyok. Itt is bújik ki egy fogacska, meg ott is, csak hozzánk nem jött még a fogmanó. Oké, azért nem izgulok, legalább nem harap.

Használ valamelyikőtök Sinlacot? Nagyon sok tejem van még, de lehet, hogy nem elég tápláló már éjszakára és ezért kel? A főzit nem eszi, legalábbis a 60-80 mili nem egy mennyiség lefekvés előtt, így a Sinlacra gondoltam. Szerintetek?

Kati,
Viki és Beni kb. egyformák lehetnek, ő 2 hete volt 9230g és 76cm.
Én kaptam jegyet, de nem tudom, hogy megéri-e elmenni. Cipőt mondjuk én is szeretnék neki lassan.

Sancsi,
Enéh nagyon kiscsajos és mennyi haja van!

Petra,
Nem teszel fel képet a nagyfiúról?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
én tennék fel képet, csak állandóan azt írja, hogy túl nagy a file és sajna nem tudom hogy kell kisebbre csinálni. :(
A gépem 640x480 as képeket csinál és ez nem jó úgy látszik.[/img]
petra73
 
 


Sziasztok!

Katica!
Köszi az infót és a bókot!
Egy huncut, akaratos kis bestia, de imádom!!! :lol:

Ilba!
Mi az a Sinlac? )illene tudnom, de nem tudom) :oops: :oops: :oops:
Szerintem ne aggódj a fogak miatt! Halottam már olyat is hogy valakinek az első 1 éves korában bújt csak ki.
Bárcsak Enéh is szopiozna még! Azt se bánnám ha harapna, ugyanis a kisasszonynak nem kell a cici. :( :( :(

Petra!
Paint-el le lehet kicsinyíteni, de ha küldesz, szívesen lekicsinyítem neked.
sancsi@citromail.hu

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Petra,
Sancsi már írta, de én is szívesen megcsinálom Neked.

Sancsi,
hát igazándiból én sem tudom, tejpép szerű valami, de még én sem láttam. Csak hallottam róla. Receptre lehet kapni.
Beni is csak este és éjjel szopik (ma kivételesen reggel is szopott), egyébként fejek és kanalazunk.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Pár kép:
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sancsi, Ilba,
köszi a felajánlást, lehet, hgy végül átküldöm de szeretném már végre 'megtanulni' is. :oops:

Sancsi, mit értesz azon, hogy paint-tel le lehet kicsinyíteni? Kitettem paint-be, de onnan hogy rakom be ide? Mert másolni nem engedi.
Bocs, alapjáraton nem vagyok ám ilyen béna csak mostanság nem foglalkoztam ilyesmivel. :oops:
petra73
 
 


Sziasztok,

MEgjöttünk Erdélyből, de szerintem arra se volt időm, hogy írjam megyünk:):):)

most sincs sok:(:(:(

szóval csak a tali miatt írok gyorsan, hogy ugye a jövő hétről van szó???

még jövök, csak megyünk anyóshoz. már most ideges vagyok miatta.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok! :)

Sancsi nagyon édes Enéh a kis fogaival! :) Igazi rosszcsont pofija van a képeken! :) Aisa is szereti a kukát, szerencsére még egyszer sem borította magára! :)

Kati hát majd ha nagyon nem bírom az éjszakázást, akkor kipróbálom ezt a másik csodaszert is. :oops: Nem vagyok híve a gyúgyszerezésnek, főleg nem kisbabánál ráadásul puszta "önzésből." :oops: Mostanság szerencsére egész jól beállt az éjszakai rutin: kétszer kelünk, és 10-15 perc szopi után alszik is tovább kb. 8-ig. Ez így bírható, tudok pihenni mellette eleget! :lol:
Babaruhabörze: szívesen kimennék én is, bár sokmindent nem kell most vennünk szerencsére (sőt talán semmit), de egy csavargás jól esne. Csak az a baj, hogy szombaton 10-ig dolgozom reggel, és akkor már lehet, hogy késő kimenni. A nagy tumultust én sem szeretem! :cry:
Cipő ügyben: milyet veszel Vikinek?? Nyitott, zárt, márka stb...?? Nálunk is aktuális a dolog, de én már megvárom vele az ortopédiát, mert lehet hogy speckó cipő kell majd nekünk, így meg nem akarok feleslegesen kidobni egy halom pénzt az ablakon. :?

Ilba én annyit tudok a Sinlacról, hogy abban van valami sűrítő anyag, nekem akkor ajánlották, amikor Aisa nagyon bukós volt. De én nem használtam, mert nem akartam "tápszerezni". 8)
Nem akarlak elkeseríteni, de én is próbáltam már lefekvés előtt megtömni kajával (én Humana HA natúr pépet adok neki), hogy ne ébredjen fel, de sajna nem jött be. :cry: :oops: Nem az a baja, hogy éhes, hanem a közelségünk, a cici kell neki. :roll: :shock:
Azért próbáld meg, de szerintem a tejpép is elég, ha megeszi. (esetleg kis gyümivel).
Aisa sem játszik mostanában annyit, amióta mászik meg feláll. Nem érdekli őt semmi, csak mozogni akar. Amikor már nagyon fáradt, akkor lehet rávenni egy kis ücsörgésre és játékra. :shock: Ügyes már Beni is, hogy így beindult! :lol: :lol:
Nagyon nagyfiú már Beni a képeken! :) És a súlya sem semmi! :)

Zseppy valóban nem írtad, hogy nyaralni mentek! :cry: Azért majd mesélj, ha lesz kis időd rá! :) Tali ügyben nem nagyon van mozgolódás! :cry:

Szilpa te még mindig nyaralsz??????? :shock: :roll:

Petra én is várom a képeket, kíváncsi vagyok mekkorát nőtt már babód. :) A méretei mindenesetre nem semmik! :)
És gratula a fogacskához! :lol:

Otyka veled mizujs???

Na, megkaptuk a bébikompot ma! :) Hát Aisa nagyon élvezte, és tök hamar rájött, hogy hogyan műxik. :) Előszőr tolatott vele, aztán sikerült egy csomót előrefelé haladnia! :) Nagyon fordulékonyak a kerekei a szerkentyűnek, így sokszor csak oldalazni tud vele, de nagyon bejön neki! :)
Ja és megtanult rendesen tapsikolni! :lol: 8) Néha magától rákezd, de ha mondjuk neki, hogy tapsi-tapsi, akkor nyomatja! :)
És a másik, hogy nem fogadja el pár napja a pépes kaját. :shock: Akkor akar enni, amikor mi is eszünk, és azt amit mi. :roll: Úgyhogy már pár napja reggelizik is velünk (csirkemellsonka, virsli, sajt, kis zsömi stb.), és az ebédemből is mindig kuncsorog! :) Egy nem tetszik, hogy a kakijában is darabokban látom viszont a cuccot! (bocsi a gusztustalankodásért, remélem senki nem eszik, miközben olvas :oops: :lol: ) Szerintetek ez nem gáz??

Mára ennyi, eldugulok! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok! :)

Sancsi nagyon édes Enéh a kis fogaival! :) Igazi rosszcsont pofija van a képeken! :) Aisa is szereti a kukát, szerencsére még egyszer sem borította magára! :)

Kati hát majd ha nagyon nem bírom az éjszakázást, akkor kipróbálom ezt a másik csodaszert is. :oops: Nem vagyok híve a gyúgyszerezésnek, főleg nem kisbabánál ráadásul puszta "önzésből." :oops: Mostanság szerencsére egész jól beállt az éjszakai rutin: kétszer kelünk, és 10-15 perc szopi után alszik is tovább kb. 8-ig. Ez így bírható, tudok pihenni mellette eleget! :lol:
Babaruhabörze: szívesen kimennék én is, bár sokmindent nem kell most vennünk szerencsére (sőt talán semmit), de egy csavargás jól esne. Csak az a baj, hogy szombaton 10-ig dolgozom reggel, és akkor már lehet, hogy késő kimenni. A nagy tumultust én sem szeretem! :cry:
Cipő ügyben: milyet veszel Vikinek?? Nyitott, zárt, márka stb...?? Nálunk is aktuális a dolog, de én már megvárom vele az ortopédiát, mert lehet hogy speckó cipő kell majd nekünk, így meg nem akarok feleslegesen kidobni egy halom pénzt az ablakon. :?

Ilba én annyit tudok a Sinlacról, hogy abban van valami sűrítő anyag, nekem akkor ajánlották, amikor Aisa nagyon bukós volt. De én nem használtam, mert nem akartam "tápszerezni". 8)
Nem akarlak elkeseríteni, de én is próbáltam már lefekvés előtt megtömni kajával (én Humana HA natúr pépet adok neki), hogy ne ébredjen fel, de sajna nem jött be. :cry: :oops: Nem az a baja, hogy éhes, hanem a közelségünk, a cici kell neki. :roll: :shock:
Azért próbáld meg, de szerintem a tejpép is elég, ha megeszi. (esetleg kis gyümivel).
Aisa sem játszik mostanában annyit, amióta mászik meg feláll. Nem érdekli őt semmi, csak mozogni akar. Amikor már nagyon fáradt, akkor lehet rávenni egy kis ücsörgésre és játékra. :shock: Ügyes már Beni is, hogy így beindult! :lol: :lol:
Nagyon nagyfiú már Beni a képeken! :) És a súlya sem semmi! :)

Zseppy valóban nem írtad, hogy nyaralni mentek! :cry: Azért majd mesélj, ha lesz kis időd rá! :) Tali ügyben nem nagyon van mozgolódás! :cry:

Szilpa te még mindig nyaralsz??????? :shock: :roll:

Petra én is várom a képeket, kíváncsi vagyok mekkorát nőtt már babód. :) A méretei mindenesetre nem semmik! :)
És gratula a fogacskához! :lol:

Otyka veled mizujs???

Na, megkaptuk a bébikompot ma! :) Hát Aisa nagyon élvezte, és tök hamar rájött, hogy hogyan műxik. :) Előszőr tolatott vele, aztán sikerült egy csomót előrefelé haladnia! :) Nagyon fordulékonyak a kerekei a szerkentyűnek, így sokszor csak oldalazni tud vele, de nagyon bejön neki! :)
Ja és megtanult rendesen tapsikolni! :lol: 8) Néha magától rákezd, de ha mondjuk neki, hogy tapsi-tapsi, akkor nyomatja! :)
És a másik, hogy nem fogadja el pár napja a pépes kaját. :shock: Akkor akar enni, amikor mi is eszünk, és azt amit mi. :roll: Úgyhogy már pár napja reggelizik is velünk (csirkemellsonka, virsli, sajt, kis zsömi stb.), és az ebédemből is mindig kuncsorog! :) Egy nem tetszik, hogy a kakijában is darabokban látom viszont a cuccot! (bocsi a gusztustalankodásért, remélem senki nem eszik, miközben olvas :oops: :lol: ) Szerintetek ez nem gáz??

Mára ennyi, eldugulok! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Cipő!
Nekem az ortopédián azt mondta a dokinő, hogy majd csak akkor adjak a gyerek lábára cipőt, ha már tud járni. persze azt nem kérdeztem meg hogy ez önálló járás, vagy segítséggel.
A ti gyerköceitek hogy "állnak" a járással?

Bababörze!
Szerintem mi kihagyjuk, tavaly se volt valami nagy szám.

Petra!
Megnyitod a képet, majd van egy olyan menü hogy kép. ott kiválasztod a nyújtás/döntést. %-ban adja meg, úgyhogy ki kell találni hogy ?%-osra kicsinyítsd le a képet, (a nyújtásnál figyelni kell hogy vízszintesen is, éd függőlegesen is kicsinyíts, dönteni nem kell) majd Fájl, mentés másként. Ebbe csak az a xar, hogy az ember lánya eljátszadozhat egy kis ideig míg megtalálja a megfelelő %-ot. Én azért csinálom a fényképezőmhöz kapott szoftverrel, mert ott választhatok hogy pixelben, vagy %-ban akarom kicsinyíteni. Neked nincs a gépedhez képszerkesztő progi? lehet azzal egyszerübb lenne.
Amúgy néha én is tök hülyének érzem magam alapvető dolgokhoz.
Most pl nem tudok letörölni egy programmot, mert egyszerüen nem találom. :?

Ilba!
Mi poharazunk(egész ügyes), vagy belekeverem a hamiba, de egyáltalán nem hajlandó szopizni. Reggelente szoktam próbálni hogy hátha, de nem. bekapja, két szívás, és köpi ki. :cry:
A közelséget meg bepótolja. "Felugrál" az ölünkbe! :lol:
Nagyon jók a képek!

Odex!
Nem csak a pofija rosszcsont! Az egész gyerek az! :lol: Kis huncut, de IMÁDOM!!!!
Bárcsak már mi is ott tartanánk hogy zsömlét is eszik! Nem tudom hogy gáz-e a kaki-téma. Dokinénit, védőnőt nem kérdezted?
Én holnap meglátogatom a dokinkat, mert Enéh "hörög". Olyan mintha el lenne dugulva az orra, de hiába szívom, nem jön semmi belőle.
Édes lehet Aisa a bébikompba!

Mára asszem belőlem is ennyi!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!!!

Csak gyors bekukk... :roll:

Tegnap este hazajöttünk (sajnos :cry: ).
Nagyon jól éreztük magunkat. 8) 8)
Nagyon elkeseredtem, hogy haza kellett jönni. :cry:
Voltunk 3 napot Balatonfenyvesen, meg 3 napot Keszthelyen.

Hulla fáradt vagyok :? , és nem érem utol magam.
Most se beszámolni, se visszaolvasni nem tudok, bocsi.

Remélem, holnap már teljes erővel tudok jönni :wink: .
Képeket is majd akkor.

Addig is pusssssz


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


egy próbálkozás......
Kép
petra73
 
 


Hopp, sikerült! Szóval ő Bálint (a kicsi :lol: ), 4 hónaposan 10 naposan. Azóta persze megint nőtt...

Sancsi,
köszi! Én 50%-ra kicsinyítettem kapásból és ez lett. Nem is rossz. Köszi mégegyszer!

Petra
petra73
 
 


Na még kettő tegnapi......

Hát igen....addig-addig forgolódik míg egyszercsak a szőnyegen találom...
Kép

Kép
petra73
 
 


Szóval akkor a kisregényem:
Kényelmes fotel, popcorn, kóla bekészítve???
Felkészülni!! :wink:

Nyaralás:
Először is 3 nap Fenyvesen: Nagyon jó volt, jól sikerült az eljegyzés is, meg strandoltunk is. Kendét belelógattam picit a Balatonba, de elég hideg volt már a víz, így annyira nem tetszett neki, hogy teljesen bele tudjam tenni. Pedig nagyon érdekelte. Tátott szájjal nézett mindent. Persze sokan voltunk, és ő volt a társaság középpontja. Minden barátunk imádja, nem is volt kérdéses, hogy majdnem végig kézről-kézre járt. Tehát alig aludt. Meg is lett az eredménye, azóta nem lehet semmit sem kezdeni vele. Úgy el lett kapatva, hogy már a hajamat tépem az egész napi ordítástól. Csak kézben jó neki, de ha sokáig turbózza magát, akkor már felvételre sem tud megnyugodni. Szal eléggé kivannak már az idegeim ettől. Kendeapu viszont végig nagyon figyelt ránk, nem úgy, mint a múltkor. Most mi voltunk az elsők, és csak utána a barátok. Körbeugrált minket rendesen, én meg jól ki is használtam a helyzetet. Sokat pihiztem, lazítottam.
Onnan átmentünk Kendeapuval hármasban Keszthelyre még 3 napra.
A szállásunk nem volt valami extra, de igazából engem most ez sem érdekelt, mert annyira jó volt együtt lenni, mint egy igazi család. Óriásit kirándultunk, sétáltunk, meg egyik nap kimentünk ott is a strandra, de a Balcsiba nem jutottunk be, mert addigra jött az eső. Keszthely egy nagyon szép kis város. A kastély pedig tényleg gyönyörű. Ezt Kende is tanúsíthatja. Ugyanis végig óriási szemekkel, nyitott szájjal bámészkodott, és sokszor kommentálta a látottakat. A tükörteremben bohóckodtam neki, és nagyokat vigyorgott (persze közben rajtam lógott kendőben). Egyébként is szereti a tükörbabát.
Ezen a szálláson érdekes volt az esti fürdetés, mert se kád, se lavór nem volt, én meg el is felejtettem, erre készülni. Igazából az volt a fejemben, hogy a Fenyvesi szálláson, ahol már jártunk, ott van egy lavór, abba beleültetjük, és simán meg lehet fürdetni. Szóval Keszthelyen első nap nem fürdött. Nem csak a kádhiány miatt. Egyébként is annyira hisztis volt már, hogy valszeg itthon is kimaradt volna a fürcsi, ami nem szokásom. A második estére azt találtam ki, hogy én beállok a zuhanyzóba, és tartom állva Kendét a hóna alatt fogva, apa pedig mosdatja. Ez utólag kiderült, nem túl jó ötlet, mert eléggé csúszott is, neki sem volt kényelmes úgy lógva, meg az én tökéletes derekam is teljesen behalt tőle. Szal a harmadik estére felvittük a felfújhatós kismedencéjét, még szerencse, hogy befért a fürdőbe, mert olyan nagy a helység, és abban fürdött. Csak azt nem tudom, hogy ez első este miért nem jutott eszembe????

Kende:
- Hozzátápival nagyon jól állunk. Egy étkezést már teljesen kiváltottunk, most próbálkozunk azzal, hogy még egyet átváltsunk nem tejcsire. Teljes adagokat (150-170g) megeszik simán, gond nélkül nagyon régóta. A répa nyersen nem tetszett, meg a paradicsom püré sem vált be. A céklával most kísérletezünk. Első nap tetszett, de akkor még nem kaphatott sokat. Második nap már nem annyira tetszett. Most pár napig pihentetjük. Imádja a sütőtök-almát, és most nagyon csúszott neki a főtt krumpli- főtt répa kombináció is.
- Kapaszkodva már simán felül. Eddig még csak a kezünkbe kapaszkodva ment, de pár napja már a babakocsiban is rájött, hogy kell megkapaszkodni az oldalában, hogy sikerüljön. Meg a kádban is.
- Ha segítünk neki, akkor imád állni is. Sokszor ha a kezünkbe kapaszkodik, úgy húzza fel magát fekvésből, hogy az ülés kimarad, befeszíti magát, és rögtön állásba húzódik fel. Ennek nagyon nem örült a dokinéni, és azt mondta, hogy ne engedjem, tehát neki el sem fogok már azzal dicsekedni, hogy ma a babakocsiba beleállítottam arccal a teteje felé, a tető szélébe belekapaszkodott, és 5 másodpercig egyedül állt kapaszkodva. Csak utána jött rongyláb seriff, így inkább kivettem, ne erőltesse annyira. De nagyon követeli, hogy állhasson. De nem nagyon akarom engedni, inkább csak a padló fölé lógatom, mintha… Persze néha sikerül.
- Eddig a mászás is csak véletlenül ment,néha előre rugó közben sikerült haladni, néha hátra rugó közben, tehát nem mindig arra haladt, amerre szeretett volna. Ja, a lábát közben sokszor nem előre rakja, hanem páros térden előre szökdécsel. Pár napja rájött, ha előre rugó közben csuklik össze, akkor előre halad, ez elég érdekes technika volt, én jókat derültem rajta, de csak sikerült vele elérni a dolgokat. Tegnap pedig már mászott is!! 3-4 „lépésnyit” előrébb rakta a kezét, mielőtt elgyengült volna.
- Múlt csütörtökön voltunk mázsáláson, 8540 g-ot nyom a drágám.
- Mivel még most is sokszor úgy tűnik, hogy bebandzsít, folyamatosan a fényképeken a fénypontokat nézem, amit dokinéni mondott a múltkor. Nekem úgy tűnik, néha jó helyen vannak, néha viszont máshol. Ezt megemlítettem a dokinak is, írt beutalót, hogy vizsgáltassuk meg a szemét. Jobb félni alapon. Be is jelentkeztem, 12-én du megyünk. Remélem, nem lesz baj a szemével.
- Viszont visszajöttek a kakagondok. Pedig már olyan jól alakult minden. Amióta mást is eszik, eleinte 2-3 nap alatt volt kaka. Igaz, hogy fájt neki, és nagyon sírt, de kijött. Utána meg volt már 1 hét, amikor minden nap volt. Most meg megint megállt neki. Már második alkalom, hogy bent van 6 napja a kaki. Holnap reggel az lesz az első, hogy megy a kúp, kicsalogatjuk. Rá is kérdezek dokinéninel, hogy mi van, mert csak anyatejes babáknál elfogadható ez, én úgy tudom.
- A mai napközbeni altatás egy kész rémálom volt. Megelégeltem, hogy egyre kevesebbet alszik, pedig hulla fáradt, és hogy mostanában csak cicin hajlandó elaludni, de sokszor ha elaludt, és fel akarok állni, hogy letegyem, arra megébred, és nem hajlandó vissza aludni, vagy csak ritkán és kézben. Tehát ma, amikor elfáradt, betettük a kiságyba. Hamar rájött, hogy mi készül, és éktelen ordításba kezdett. A leghangosabb sírását vette elő. Dobhártya-szaggató, gurgulázó, köhögő, szörcsögő sírás volt. Úgy fájt a szívem. És hiába mentünk oda hozzá megnyugtatni, simogatni, nem használt. Már adtunk neki mindent: cumi, cumisüveg, játék, pelus.. Semmi sem jó, csak ha kivesszük. Főleg, ahogy felturbózta magát, már álmos sem volt. Végül is cumisüveggel a szájában háromnegyed óra után aludt el. De ha anyu nincs itt, és ő nem erősködik, én tuti nem hagytam volna, és már rég kivettem volna, elősegítve ezzel az elkényeztetést. Nagyon rossz volt, de ha összességében nézem, jó, hogy anyu rám erőltette. Jobb lesz ez így később. De amennyire el van kapatva a drágám, nem ez volt az első ilyen altatás. Bizti sokáig fog még tartani, mire vissza szokunk a normális kerékvágásba. Előre félek.

Mellgyuszi:
Péntek estére olyan szinten begyulladt a jobb mellem, hogy potyogtak a könnyeim, ha a melltartó hozzáért. Hogy mitől, azt nem tudom. Lehetséges, hogy ilyenkor még előjön ilyen? Eddig csak kétszer akart begyulladni, de a kicsi fiam azokat időben megelőzte sok szopizással. Most este lementem a haverokhoz, akkor még nem is éreztem. Két óra múlva meg úgy mentem fel, hogy hozzá érni sem lehetett. Gyorsan manót cicire raktam, evett is rendesen belőle több, mint fél órát, de már késő volt. Így az éjszakai programom másfél óra sírva masszírozás volt, utána még több, mint egy óra fejés-masszírozás. Azt hittem, sosem lesz vége. Amikor úgy éreztem, már csak pici csomó van, megálltam pihenni, és amikor újra kezdtem, megint óriás volt benne. Nem igazán értettem. Utána maikor már annyira lüktetett, hogy nem éreztem semmit, meg a csomót sem találtam, akkor hagytam abba. De másnap is még lüktetett, meg vastag piros sáv volt rajta. Meg kőkemény volt, de csomó már nem volt benne. Utána 2 napig így ment. Mára csitult el teljesen (kopp-kopp). Persze péntek este, meg szombaton lázam is volt.

Na, azt hiszem, most bepótoltam minden lemaradásomat. :wink:

Majd jövök még, és visszaolvasok, meg válaszolgatok is.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Megérkezéskor az első játszótárssal:
Kép

Majd alvás a második áldozattal:
Kép Kép

Egy női csóktól teljesen elolvadok. (Hát még soktól..) Alvásig csókolgatott:
Kép Kép Kép

Szia anya! Te is jól érzed magad itt??
Kép

Apával:
Kép

Na, én itt kényelmesen megvárom, míg elkészül a sátram:
Kép

Anyával a Nagy Vízben:
Kép Kép

Ennyit Fenyvesről. A Keszthelyi képek majd inkább holnap.

Bocsi, ha sok voltam.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! :)

Petra örülök, hogy sikerült végül képeket feltenni Bálintról! :lol:
Nagyon édes a képeken, és látszik rajta, hogy szép nagy baba! :) Gondolom nem lehet könnyű kézben tartani! Én Aisa 7 kilójától kivagyok néha! :)

Szilpa még mindig irígykedek a nyaralásotok miatt! :oops: :roll: Jó lehetett nagyon, főleg, hogy apával is ilyen jól kijöttetek! :lol: A ti képeitek is nagyon jól sikerültek, várom a többit is! :)
Alvás ügyileg egyetértek abban, hogy próbálj meg erős lenni, és nem hagyni, hogy Kende csak cicin aludjon el. Mondom ezt én, akinek a kislánya vagy cicin vagy babakocsiban (cumisüveggel a szájában) hajlandó csak elaludni. :oops: :? Viszont én tudom, hogy nem tudnám hagyni ordítani, és főleg, hogy már feláll szegény, biztos, hogy nem aludna el egyhamar magától. :oops: :roll: :cry: De néha nagyon kivagyok én is ettől, és már bánom hogy annak idején hagytam elkapatni. :!:

Velünk minden oké, nagyon jön a harmadik fogacska, és szerintem ez jobban fájhat neki, mert éjszaka többször is felsír, és nyugtalanabb. :cry:
Már nagyon szeretne járni egyedül is, és már néha-néha fél percekre megáll tök egyedül is. :lol: Persze ilyenkor Aisa is meglepődik, hogy mi is ez, hogy "Nem kapaszkodok, és mégsem borulok el...." :shock: De nagyon tetszik neki. :lol:
A bébikompot imádja, úgy seder benne, hogy csak na. :) Észre sem veszem és máris a lakás túlsó felében van! :)
Én meg jól lebetegedtem a hétvégén, összeszedtem valami vírusos nyavalyát, fájt mindenem: fejem, hasam, gyomrom, egész hátam, hányinger, hasmenés, általános gyengeség, láz stb. Volt két nagyon gáz napom (vasárnap, hétfő), de ma már egész jól vagyok és enni is tudok jobban. :( Gyerek mellett betegnek lenni fokozottan sz@r érzés... :cry:

Többiek hol vagytok?? Nagyon kihalófélben van a topic... :cry: Mindenkit így lefoglal a babája???

Pussz

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Kende alvás helyett bekakilt!
Oda az alvás. :twisted:
De végre volt kakaaaaaaaaaaaa!!!! :lol: :lol: :P :D :D :lol:

Mindent nem lehet ugye? :wink: :oops:

Megpróbálok visszaolvasni.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Jéééé! :shock:
Elszóltam. :oops:
Annyira felébredt kaki után, hogy leraktam játszani. De nagyon nyűgös volt, és anyu átrakta a kiságyba, kicsit simogatta, majd ptthagyta, mert dolga volt. Egy pár percig énekelt magának Kende úrfi altaró dalocskát (olyan furán dúdol magának alvás előtt), és most nézem, hát alszik!!! :P :P :P :P
De ügyes!
Csak azt nem értem, máskkor ez miért nem megy így??? :?: :roll:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, visszaolvastam. :D

Otyka!
Világgá menős Panna cuki lehetett. :)

Ilba!
Kende kezében megfordult már jó pár sörös üveg/doboz. :) Mindig úgy kell figyelni, mert nagyon meg akarja kóstolni, és hisztizik, ha nem hagyjuk. :oops: Látja a nagyfiúktól.
Igen, apa is volt nyaralni. 8) :D
Nagyon ügyes Beni, hogy már körbe-körbe sétálgat a járókában!! :)
Ne sajnáld a fogacskát! Addig örülj, míg nincs vele nyűglődés. Egy gonddal kevesebb. Valakinek előbb, valakinek később bújik ki. :wink:
Sinlacot én nem használok, de nagyon sokan dicsérik.
Beni nagyon édes! És azok a szemek.. :oops: :P

Odex!
Megint??? :?: :shock: Még csak most voltunk először idén nyaralni. :!: A múltkori az csak egy hosszú hétvégés kiruccanás volt, de az a buli miatt volt, és nem annyira nyaralás. Nem, mintha nem hasonlítana a kettő. :oops:
Aisa nagyon édes lehet, ahogy tapsikol. :)
Én sajna nem tudom, hogy miért van ez a kakiban kajadarabok. :? Pedig jó lenne tudni.
Áhh! Ezek a fogmanók! :x Szegény Aisa baba!
Nagyon kis ügyes, hogy egyedül is áll már néha! :)
Jó, hogy bevált nektek a bébikomp. Mit mondott róla a dokitok? Mert én azt hallottam, hogy nem tanul meg tőle normális járni.
Sajnálom, hogy beteg lettél. :( Remélem, már jobban vagy.

Sancsi!
A szobában tartjátok a kukát??? :shock:
Előbújt az újabb fogacska már? Megnyugodott szegényke?
A cipők is érdekes tudnak ám lenni!! :wink:
Nagyon édes a kis fürtöskéd! :P

Zkatica!
Igen, nyaralás apával!! :) 8) :P
Szegény Viki! Fogmanó kínozza őt is?!! :(
Jajj, és szegény virágok. Őket meg Viki kínozza.. :wink:
Gratula a súlyához! Nem semmi! :P
Én sem kaptam belépőt. :(
Aranyos lehet, a játszótéren, ahogy próbál mászókázni, meg csúszdázik..

Petra73!
Gratulálok Bálintnak a fogacskához, meg a súlyához! :D Hát elhiszem, hogy a védőnő meglepődött. :shock: :)
Látom, megoldódott a kép probléma! :) Örülök, mert így végre láthatom Bálint babát. :D Nagyon édes! Kár lett volna erről lemaradni. :wink:

Zseppy!
Erdélyben voltatok? És milyen volt? Képek??? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


És a tegnapiból kimaradt még:
Szóval a paradicsompüré nem jött be neki, de az egész paradicsomot imádja. :P Egyenesen remeg érte.
Mivel nem lehet enni úgy, ha látja, mert akkor képes volt balhét csinálni a panzióban, kipróbáltuk neki az egybe paradicsomot. :) Transzba esett tőle. :lol: 8) Elvágom 4 felé, lehúzom a héját, és így szokta kiszívogatni belőle a levét. Ha már nem tud mit szívni belőle, akkor a húsát szétnyomom az ujjaim köz, és úgy adom. Persze nem tudom olyan gyorsan adni, ahogy neki kellene :) :( , akkor már kiabál rám. :D Imádja. Annyira édes ilyenkor.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Na, még egy, és mára befogtam.

Az estét még azért leírom. :roll:
Esti szopi után nem aludt el. Illetve igen, de ahogy kivettem a szájából a cicit, arra megébredt. :twisted:
Elegem lett belőle, nehogy már az egész éjszakát cicire ragadva töltsük, fogtam, és átraktam az ágyába. :? Régebben ez úgy ment, hogy ilyenkor még 1 órát az én ágyamon randalírozott, utána megint cici, amitől tényleg elaludt. Na, én a cicin alvásról szeretném most leszoktatni, tehát ez most ki volt zárva. :!: Ha már nappal is az egyedül elalváshoz szoktatom, akkor legyen ez éjjel is. :? Hát, nyavalygott rendesen, meg körbemászott a kiságyban, benyúlt a pelenkázó mögé, és elkezdte átrendezni ott a szatyrokat. :D De amikor már jött a sírás, akkor kezdtem feladni a harcot. Amíg én kimentem wc-re, addig anyum átvette a nyugtatást, simogatást, mert pont bent volt a szobában. Mire visszajöttem, Kende már bekakilt!!! :shock: :shock: :D Én sem hittem el. :shock: Pont Ő, aki ritkán kakil.. Pedig ma már volt neki egy nagy adag! Peluscsere. Utána folytattuk a nagy sírást, meg simogatást, de azért se vettem ki az ágyából! :roll: Pedig már tényleg nem kellett volna sok hozzá. És egyszer csak azt vettem észre, hogy már nem kapargál a kezeivel az ágyon (az egyik kezével a lepedőt kaparászta, a másikkal az alvós rigójának a lábát), elaludt. 8) :D :P :wink: Ez volt 1 és háromnegyed óra!!!!! :shock: :roll: :shock: Már azt hittem, összeesek ott a kiságy mellett!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Mi is vagyunk ám. Csak mostanában nem egyszerű az életünk. Mióta felállt azóta nincs nyugtunk :) Ráadásul az éjszakáink nagyon rosszak. Felébred éjjel többször is, s nem akar sem cicizni,sem cumisüvegből inni, sem cumival feküdni, sem csakúgy kettőnk között.
Én nem tudom mit tehetnénk. Tiszta rémálom. :(

Odex
Emlékszem Te írtad, h adsz Aisának tejbedarapépet. mindennap szoktál, vagy csak néhányszor egy héten?
Lassan mostmár találkozhatnánk. :)

Szilpa
SAjnálom a kaka dolgot. De a répa az fogja a székletet, remélem tudod. Nálunk is gondot okoz, ezért úgy csinálom, h kap sok őszibarackot, illetve sok szilvát. Mindkettőtőt beindul a kaka :)
Gratulálok a mászáshoz. A képeken nagyon édes.

Petra
Nagyon aranyos a gyerkőc. :)

Mi is jól lebetegedtünk. Bár nálunk a gyerkőc lett beteg. Elkapott vmi vírusfertőzést, volt láza is, a vérképe annyira rossz lett, h harmadszor ismételjük. Remélem már minden rendben lesz. Náthás is lett, berekedt, alig akart enni. :( De már túl vagyunk rajta szerencsére.
Fogunk még sehol, se híre se hamva. Legalábbis a doki néni ezt mondta.

Na megyek gyorsan csinálom a kajáját, mert addig tudok főzni,míg Ő alszik

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok

Ez a babanet ma formán kívüli, alig engedett be.

Petra gratula a fogacskákhoz! Hihetetlen nagy a fiad. Ti is magasak vagytok?

Viki sem játszik annyit, mint korábban, amíg bírja állni akar és menni, pakolni :roll:

Odex: ,még nem tudom milyen márkát, de három csattosat szeretnék.
Kaka ügyben, pedig semmi gond a darabokkal. Egy felnőtt ember sem tud mindent megemészteni. Én pl a kukoricát és a gyümihéjakat.

Ez a vírus egyre több ismerősömet elkapja, már kezdek én is félni, nehogy hozzánk is elérjen. Más nem kapta el a családból?

Hatalmas nagy Kende is. Remélem nálatok is rendeződnek a kaki gondok. Jó lenne rájönni, hogy mi hajtja meg, és azt adni neki minden nap. Esetleg szilvát turmixolhatnál az őszibari mellé. Viki szereti a szilvát. Héj nélkül pedig 6 hónapos kortól adható.

Keszthely szerintem is gyönyörű. Én 3 éve voltam ott nyaralni, de bármikor visszamennék. Közel van Hévíz is, mi oda jártunk át punnyadni a vízbe :D

Vikinek is megváltoztak az alvási szokásai. Korábban cicin, vagy rázva-ringatva aludt el. Most pedig anya ölében rongyit szorongatva, vagy hason a hátát simogatva.

Már megint 4 fogunk jön egyszerre. 2 már áttört, a másik kettőnek sincs sok hátra. Úgy látszik mi későn kezdtünk, de nagyon belehúztunk :)

Otyka, remélem tényleg jól vagytok már! Én alvás előtt még sétáltatom fél-1 órát a csajszit. Nálunk ez bejött, hogy utána jót alszik. /ha nem bántja a foga/.

Hétvégén sógorom csinált műtermi képeket Vikiről. El akarja adni, én meg örültem, neki, hogy lesznek ilyen képeink is. Nem volt egyszerű a fotózás, de mindjárt mutatok az eredményből.

Puszi mindenkinek.

ui: jövő héten már tényleg talizhatnánk!!!!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 



És ami előbb nem sikerült Kép
Kép Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Tegnap napközben, meg késő este is volt kaka, meg délután is. Nem értem, mitől függ. :roll: Kendének az őszi csak megtekerte a múltkor a kis beleit (azt viszont rendesen), viszont kaka nem volt tőle. :x A narancstól szokott lenni, de az egy hetes kimaradás alatt hiába adtam, mégse volt. :roll: :?: A répa tudom, hogy fog, de nem vonhatok meg tőle minden fogós dolgot, mert akkor csak két félét ehetne összesen. Inkább adok pluszban mindig narancsot, vagy néha őszit, bár az inkább csak mozgatja a beleit. Szilvát nem adok neki, mert a védőnőm nekem azt mondta, hogy 1 éves kor alatt ne. Én is csodálkoztam, mikor diktálta. :roll:
Sajnálom az elromlott éjszakákat, de főleg, hogy Panna beteg. :( Szgeényke! Javulást neki!!! :wink:

Zkatica!
Gyönyörű ez a lányzó! Mennyivel jobb, ha profi fotós csinálja! Bár a szépség mindegyiken átjön!!! :P Nem tudnék választani, melyik a legjobb kép, annyira jók.
Gratulálok a két fogacskához, remélem a másik kettő is hamarosan előbújik és nem szekálja sokáig Vikit. :)
Pakolós Viki csak neked akar segíteni rendet tartani biztos!! :wink:
Nem mentünk át Hévízre, mert egyrészt nem volt még arra is időnk (jó lett volna többet ott lenni :P ), másrészt én előre tanulmányoztam a környéket, és azt írta, hogy oda a meleg vízűbe terhesek és kisbabák ne menjenek. Hogy miért, azt nem tudom, de Kendét amúgy sem vihettem volna ott a vízbe sajna. :(


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ja, volt ma a pelusban meglepi kakiiiii!!!! :D :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


És a tegnap lemaradt Keszthelyi nyaralásos képek:

Anya bohóckodik nekem a tükörteremben (szerintem valami baja lehet):
Kép

Apával séta a kastély kertjében:
Kép Kép Kép

Anyával beültem egy igazi hintóba :D :
Kép

Képzeljétek, este lementünk a Nagy Vízhez hattyúkat nézegetni! :) Láttatok már ilyen szép állatokat?? :shock: Ja, és valaki megmondaná, hogyan kell elzavarni a homlokomról ezt a szúnyogot? Csak mert nagyon szúr-csíp... :evil:
Kép

Anyaaaa! Az, hogy strandon vagyunk, még nem jogosít fel arra, hogy ilyen lassan add a gyümölcsömet!!!! :twisted:
Kép

Most megvagy! Legyőztelek! :D
Kép

Már a fürdés is csak állva az igazi: 8)
Kép

Míg anya mosdik, addig apával pasis témázunk. :) Épp azt mutogatja, melyik milyen autó, én meg mozdulatlanul figyelek rá: :o
Kép

Húú! De fárasztó volt ez a nyaralás!!
:wink: Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hahó!

Otyka, sajnálom hogy ti is betegek voltatok. Nálunk szerencsére csak én pusztultam le tőle, Aisa nem lett beteg. :)
Balázskával beszéltem a minap és mondta, hogy ők is pont ilyen fosós-vírusos izével voltak kórházban néhány napot. Gyerek infúziót is kapott, mert majdnem kiszáradt, annyira nem evett nem ivott semmit. Azóta még jobban odafigyelek Aisára, de eszik rendesen szerencsére.
Az esti tejpép adag nálunk eléggé rendszertelen. Ha nem eszik rendesen napközben, akkor szoktam adni neki, de mondom, az éjszakai alvást egyáltalán nem befolyásolja. :( Ma is hajnal fél 4-kor ébredt, hogy akkor ő játszana. Hát köszönöm szépen... Aztán úgy aludt el, hogy apa takarója (mert ő megunta, és kivonult a szobából :shock: ) a pocakja alatt volt, Aisa feneke meg az égnek! :) Ja, és hogy jól induljon a mai napunk, reggel leesett az ágyról a csaj. :roll: Épphogy felébredtünk, ő nekiindult, de előszőr megállt az ágy széle előtt, és befelé fordulva ült. Gondoltam, nem fog ellenkező irányba indulni... :shock: :? És mégis, nagy kopp-nagy sírás, de nem ütötte meg magát szerencsére nagyon... Ma eddig eléggé nyűgös volt, gondolom az időjárás is közrejátszik. (én is az vagyok egyébként)

Kati, kaka ügyben köszi az infót, most már javult is a dolog, kevesebb darabka van benne! :) Nagyon tündéri Viki ezeken a képeken! :) Hát valóban nem mindegy, hogy ki fényképez: szakember, vagy hozzá nem nagyon értő. :)
Vírus: már írtam, szerencsére csak én lettem beteg.

Szilpa, jók a ti képeitek is nagyon! :) Azért a múltkori barátos-nyaralás is csak nyaralás volt. :lol: :lol:
Nem tudom, hogy mitől lehet ilyen rapszódikus Kende kakilása. Remélem, rendeződni fog.
HÁt minden elismerésem, hogy ilyen kitartó vagy cici-leszoktatásról! :) Mondjuk anyukád nagy húzóerő lehet valóban. :)

Nekem is bejött még valami mellgyulladás szerűség. Már tegnap óta úgy fáj a bal cicim egyik fele, hogy csak na. Alig bírok hozzáérni. És a pláne benne, hogy egyáltalán nem csomós, szerintem tej is alig van benne, de mégis nagyon-nagyon fáj. Tegnap próbáltam fejni is, Aisának is odaadtam, este meleg víz alatt masszíroztam, meg tettem rá meleg borogatást, de semmi nem használt. :cry: Szilpa, van neked valami trükköd még, te vagy ilyen mellgyulladásos még... :roll: :?:
És még hogy kerek legyen a nap, úgy fáj a hátam is, hogy majd leszakad. A két lapockám között, de igazából nem is tudom eldönteni, hogy az izmaim fájnak-e vagy belül valami. :cry:
A betegségből már úgy ahogy kilábaltam, tegnap még egész nap a wc-n ültem, de már nem fájt semmim. Utálom ezt a hetet, minden összejön. :cry: :twisted:
Na eldugulok, nem panaszkodok itt tovább, megyek megfőzöm Aisa ebédjét...(ahhoz sincs sok kedvem :oops: )

Aisa és Hajni
odex
 
 


Csak egy kép gyorsan:
Így néz ki egy igazi TEJFÖLÖSSZÁJÚ:
:lol: :lol:
Kép

Kép

Kép

(na jó: egy kép = három kép :oops: :lol: 8) )

(és múlik a cicifájdalom!!! :lol: )

Aisa és Hajni
odex
 
 


sziasztok Lányok,

csak gyorsan bekukk...
Enci baba sajna elkapta Apától ezt a hasmenéses vírust. Már kedd óta szenvedünk. Eleinte "csak" teljesen folyós volt a kaki, és nem volt többször mint szokott. De most eljutottunk odáig, hogy legkésőbb 3 óránként van termés. viszont nem mindig vizes. A hasa nem fáj, még hőemelkedése sincs. Már annyira piros a feneke, hogy még a víz is csípi szegénynek. Azonnal kell cserélni, nincs is alkalmam nem észrevenni, mert annyira csíp neki, hogy rögtön üvölt. úgyhogy ma visszaviszem, hátha van valami jobb. mondjuk tényleg nem hányt még egyszer sem, jó a kedve, csak a kaki...

Otyka,
Nálatok meddig tartott ez az egész? Mert én már kezdek azért ktségbe esni, nehogy kórház legyen a vége:(:(:(

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
nálunk nem hasmenés volt, hanem valami virusos vacak, amitől csak láza, nátha, s rekedtség lett. A kaka jó volt.
De NAGYON figyelj, neogy kiszáradjon, mert akkor tényleg kórház a vége. Odex írt Balázskáról, az Ő kisfiát kellett kórházba vinni, mert kiszáradt. De Ő nem is akart sem enni, sem inni, s ezért lett ez a vége. Mindig kínáld meg folyadékkal. Mert a babák nagyon hamar kiszáradnak.
Egyébként jobbulást. S kitartást :)

Szilpa
Én nem is azt mondtam, h ne adj olyan kaját Kndének, ami a székletát fogja, hanem csak szólni akartam. Írtam, h nálunk is gond volt belőle, ezért, én úgy adom a Kiscsajnak, hogy répafőzelék, + szilva, stb...
De szerintem hülyeség, h szilvát nem lehet adni 1 éves korig, szvsz kérdezd meg a dokit is. Nekem adoki mondta, h adhatok szilvát, csak figyeljek, mert az bizony meghajthatja a gyerkőcöt.

A paradicsompürébe pedig tegyél egy kis barna cukrot, nekem is csak úgy fogadta el. Ezt is a gyerekdoki mondta.
Viszont az én gyerekdokim meg azt is mondta, h a paradicsomból szedjem ki a magost részt, mert azt nem lehet adni a gyereknek allergia miatt.
Igaz ez? Más is így csinálja?

Odex
Egyszerűen tündéri Aisa. Tök sokat változott. Az tényleg tejföl?
A tejpépet pedig azért kérdeztem, h mindennap lehet-e adni a gyereknek. Tökre irígyellek, amiért tudsz együtt aludni Aisával. Én már abszolút nem merek, mert rögtön elindul lefelé az ágyból, s félek, h fejre esik. 2x már a levegőben kaptam el. Sajnálom, h míg lehetőségem volt rá, nem aludtam vele többet. :(

Egyszerűen nem tudok már mit adni a Kiscsajnak. A tejet már csak desszertnek fogadja el, teljes értékű kajának már csak reggel, s este, napközben pedig már csak elalváshoz. S nem szeretnék egész nap főzeléket adni neki. Gyümit is kap naponta kétszer.

Alvás:
Mostanában reggel 5,30-6,00 között kelünk, s nem hajlandó visszaaludni. Iszonyú fáradt vagyok :( Ráadásként mióta meggyógyult nappal is csak 1-2 órát egész nap, pedig elképesztő fáradt.

Egész nap áll, már járkál bútortól bútorig, s mindig a nyomában kell lenni, mert van hogy elfelejt kapaszkodni. Pl. van, h elengedi az egyik bútort, de elfeljti megfogni a másikat, s hatalmas placcsni a vége. Vagy amikor a saját kezébe kapaszkodik, s utána elengedi a támasztékot :shock: :lol: Mondjuk az rettentő vicces tud lenni :oops: 8)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Odex!
Én mellgyuszinál ezeket csinálom: Burov krémmel masszírozom, meg meleg vízzel tusolás közben masszírozom, meg meleg vízzel borogatom, meg fejés közben masszírozom. Felváltva, össze vissza, ahogy épp eszembe jut. Meg sok-sok szoptatás!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:
Remélem, már jobban vagy. Betegségileg is, meg mellgyuszilag is.
Tejfölösszájú csajszi nagyon szép! :P Édes ezzel a fehér szájjal.
Nagyon hasonlít rád.

Otyka!
Igen, tudom, hogy nem azért mondtad, bocsi, ha úgy kikeltem magamból. Csak annyira sajnálom szegény manót, hogy küzd a kakival, és már kivagyok, hogy majdnem minden kaja megfogja neki. :x
Szilvára majd rákérdezek dokinéninél.
A másik: Azt mondták, 1 év alatt semmi tejeset ne!! Akkor most ezzel a tejpéppel mi a helyzet? :?: Az is tej alapú nem??
Nem adok már inkább neki paradicsompürét, inkább megesszük, mint a nagyok. Vagy bekeverem krumplival. Most ez az ötletem. Még nem próbáltuk ugyan, de napokon belül eljön az ideje. Így elkerülhetem a cukrozást is. :roll:
Nekem is azt mondták, hogy a magos részt szedjem ki, de hát abban van a sok lé, amit annyira szeret. :? És nem lett még egyszer sem allergiás tőle. Vagy ez is olyan allergia, mai később jön elő? Mert akkor nem adok. Ha nem, akkor meg tuti, hogy nem allergiás rá, mert már jó párszor evett. Most akkor mi van szerintetek? :roll: :?:
Egyébként, amikor a pürét csináltam, én is kiszedtem.
Együtt alvás: Én is csak úgy merek már együtt aludni vele, hogy sarokgarnitúrám van, azon alszok, és ha kinyitom, akkor van görbe támla, csak a szélén nincs, ahol én fekszek, így nem tud lemászni, csak rajtam keresztül. Arra meg úgyis felkelek. Vagy ha a fal mellé tolod az ágyat, akkor sem tud leesni. :P
Édes lehet, ahogy egyik kezével a másikba kapaszkodik, nehogy elessen. :D Viszont amikor borul, az már nem túl édes. Szegényke! Majdcsak rájön hamar, hogy az úgy nem tökéletes!!

Zseppy!
Sajnálom Enci babát!! :evil: Jobbulást neki! És sok folyadék!!!! De remélem, mire olvasod, már jobban van! :)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Este valaki duracellt nyomott Kendébe! Felkeltett fél 4-kor, és csak negyed 6-kor tudtam vissza altatni. Már majdnem elborultam. :twisted: :twisted:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, bár nem sok időm van írni. enéh hihetetlenül aktív. Egész nap mászik, meg ücsörög, meg térdel. Ma több mint másfél órát sétáltam vele(ebből fél órát aludt), de utána egész du.-án vigyorgott.
Egyre többet gagyarászik.
Tegnap levágtam a fufruját(ezt így írják?)! Nagyon kis édes a "rövid" hajával.

Petra!
örülök hogy sikerült a melléklet feltöltése!
nagyon édes Bálint-baba!
Odex!
nem tudom mennyire gond a kaki. Én is viszont szoktam látni Enéhnél a kaját, csak ő még pépeset eszik, így nem olyan feltünő.

Katica!
Nagyon jók a képek!

Szilpa!
Szemetes! Igen! Miért? Te minden pelenkázás után kiviszed a használt pelust?
Újabb fogacska még nincs, de rág, és nyálzik 1000el.

Otyka!
Én minden nap adok pépet, bár nem tudom hogy egyről beszélünk-e. Milupa HA gabona vagy rizspép. Bennem eddig fel sem merült hogy ne adható minden nap. Mondjuk "csak" fél adagot kap+ gyümit.
Részvétem a nemalvás miatt. napközben Enéh se alszik többet, de szerencsére reggel 8-9 között szokott kelni, és este10 körül már alszik.

Nah! húzok a francba, mindjárt itthon van apa!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sancsi!
Ja, bocsi, én azt hittem, a rendes szemetes van bent. :oops: :oops: :oops:
Nekem is van pelustartó vödröm, de amilyen jó a kombinációs készségerm mostanában, eszembe sem jutott, hogy ez az. Bocsi.
Ja, egyébként mi itthon szartartálynak hívjuk ezt a vődrőt. Apja találta rá ezt a "szép kifejezést", és azóta ráragadt. :lol: :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Ma palacsintát csináltunk apájával. Hét elején megbeszéltük, hogy átmegyünk hozzá, és kettesben (hármasban) palacsintát csinálunk. Tényleg hármas lett belőle, mert Kende nem maradt meg a kis helyén a játékai közt, addig nyávogott, míg oda raktuk magunkhoz a konyhába, és ott mászkált a lábunk alatt végig. Annyira jó volt!! Finom lett, és nagyon jól éreztük magunkat. Most olyan irigy vagyok azokra, akik minden nap átélik ezt!!! :D :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kende ma este alvás helyett belém kapaszkodva felállt segítség nélkül!!!!!!!! :D :D
A kiságyban is felállt úgy, hogy keresztbe ott volt a kezem, és még 2 lépést arréb is ment a kiságy tetejébe kapaszkodva. Valószínű, ha nincs ott a kezem, nem áll fel, mert próbálta úgy is, de még túl magasan van a rács teteje, és csak az egyik kezét tudta felrakni, a másikat nem bírta felemelni hozzá. De tuti, nem sok idő az sem.
Mivel nem óhajt aludni, letettem a földre, hagy mozogjon, fáradjon, erre az ágyba kapaszkodva is majdnem felállt. Pont akkor néztem oda, maikor borult. Még szerencse, hogy itt volt 1 m-re, mert oda tudtam kapni, nehogy elessen a parkettán.
Most is itt sertepeltél körülöttem, és próbál mindenben felkapaszkodni. Épp a lábamat tépi. :D


Na, mire végig írtam, elaludt itt a földön. Kb 10 másodper alatt!!!!

Így ni:
Kép


hihi. Ahogy fényképeztem, megébredt (nyitva a szeme), de meg se moccant, aludt tovább. :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok Lányok,

Háát, még mindig hasmenése van Encinek. Pedig úgy tűnt a Smecta por használ:(:(:( Pénteken visszamentünk és azt mondták, hogy ahhoz képest milyen jókedélyű, nagyon sápadtka már. hát 5 nap folyamatos hasmenés után hogy nézzen ki?:(:(:(

Katica,
olyan szép Viki. Mindig megcsodálom a gyönyörű haját:):):)

Otyka,
nem tudom miért az maradt meg bennem Nálatok is a hasmenéses vírus van. Remélem az utsó vérképetek már azért jó lett. Nálunk is ezerrel megy a felállás, de mivel iszonyatosan gyorsan mászik, ezért inkább visszatérdel és villám gyorsan elmászik ahova akar.
Ja, pépet én is szinte minden nap adok. Legalább úgy, ahogy Sancsi írta összekeverve gyümivel.

Alvás,
Nálunk is alig alszik a nagylány napközben. max. 20-30 percet 2-3 alkalommal. Nagyfiam is ilyen volt és a mai napig ilyen alig alvós. Viszont estére két alig kezelhető gyerekkel azért már nehéz:(:(:(

Allergia,
az allergia nem az első kóstoltatásnál jön ki feltétlenül. Elvileg az allergiához az immunrendszernek le kell gyengülnie. Szóval, ha az első kóstoltatásoknál kijö, az valszeg valamilyen keresztallergia lehet. Na, remélem érthető volt.
Egyébként, ha megnézitek a leírásokat, még a HA tápszerek, rizspépek, tejpépek is tehéntejből készülnek. Elvileg ezekből az allergizáló dolgok ki vannak szűrve, már amennyire lehet.

Szilpa,
nekem úgy tűnik kezdetek családra hasonlítani:):):) vagy lehet csak én tulajdonítok túl nagy jelentőséget annak, amiket írtál?
Kende nem semmi. Olyan tündéri nagy pasi már. Lányaink biztos sorban fognak állni érte:):):)
Keszthely nekünk az egyik legkedvesebb helyszín. Ott alkottuk Nagyfiunkat... :D :D :D

Odex,
Aisa nem semmi!!!!!!

Petra,
Bálint is már olyan nagyfiú. Szívja fel magát rendesen, ennyi Lányka mellett kell a Pasi erő:):):):)

Erdélyben voltunk 20-án, mert 19-én volt a kisebbik Hugicám egyházi esküvője, meg nagy fiú keresztelője. Kicsit tartoműttam tőle mi lesz, mert Párom eddig nagyon nem szerette se Romániát, se Erdélyt. Na, már azon vitatkoztunk haza fele, legközelebb mit nézzünk majd meg.Gyerkőcök nagyon jól viselték az autózást. Marosvásárhely mellett voltunk Nyárádszeredán. Persze, hogy tetszett neki, mert ott a lakosság 98% magyar, így nem találkoztunk románokkal:):):)

majd, ha több időm lesz teszek fel újra képeket. most mindkét gyerkőc alszik:):):)

Na, leállt a mosógép, megyek teregetni....

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Kende mielőtt tegnap este elaludt a földön, még bújócskásat akart játszani. Ő volt a hunyó, és épp számolt: 1, 2, 3, 4, 5...
Kép

A mai napunk kataszrófálisra sikeredett. :twisted:
Tegnap este 11-kor aludt el. 2-kor már ébresztett. Kajált, letettem, negyed óra múlva megint ébresztőt fújt. :evil: Sírás. :evil: Persze nem lehetett megnyugtatni, csak cicin. 4-kor újra kelt. :evil: Majd 7-kor is. :evil: 9-kor sikerült kicsit megnyugtatni. Egész nap 1* aludt 20 percet. :cry: Még tegnap este vagy éjjel megcsípte a szúnyog pár helyen (persze csak a fején), az egyik hely a fülkagylója. :x :x Egész reggel meg nappal vakarta. Viszketett neki nagyon. Gondolom, ez nem hagyta őt nyugton, folyamatosan ordított szegény, majd meg bolondult a viszketéstől. Kétszer akkorára dagadt, és tűz vörös volt szegénynek. :evil: :evil: Ha bekentem, kicsit jobb lett, de nem sokáig. :roll:
Szal estére kezelhetetlen hiszti volt folyamatosan. :twisted: :twisted: Végül az esti bekencézés után apukám kezében aludt el 8-kor. :roll: :shock: Se fürdés, se vacsora. Letettem az ágyamra, és vártam, mikor kel majd fel vacsizni. Addig nem is raktam át az ágyába. Viszont pakolásztam a szobában rendesen, és nem kelt fel rá. :roll: Nagyon fáradt volt. Negyed 11-kor kelt fel végül. Akkor kapott vacsit, de még véletlenül sem volt álmos, így húzódott el idáig a lefekvés. :x

Ha meglátok egy szúnyogot ezek után, tuti, hogy aknavetővel megyek neki. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Egyébként sem bírta a szúnyogcsípést szegény. :( Ha a fején csípték meg, ahol szokták, akkor ping-pong labda nagyságú dudor nő a fejére, s vörös lesz neki. :( Állítólag szúnyogra nem lehet valaki allergiás. De akkor miért néz ki így neki? :?: Ha nem a fején csípi meg, akkor meg nagy hólyag lesz. :twisted:

Most este is itt szambázott lent. :roll: Szétszedett mindent, ami az útjába kerül. :) Mindent megvizsgált. Még a nadrágszáramon a cippzárat is buzergálta. Meg egész déluán berreg, mint egy kismotor. :lol:
Közben ideért ... :D
Felállt, persze fél kézzel fogom, mert állni nem tud, azonnal borul, de azért csak felküzdi magát... :roll: :D
És már nyúl is a billentyűkért.

R4 bv 5th5k rtnfgj tntr™ 45g.5inz k nngttmjn

Na, ezt Ő írta. 8)
Utána arrébb raktam. De nagyon mondta a magáét. :lol: :lol:

Fél 1-kor végre elaludt. :roll: :)

Mászás:
Kende egyik nap még orra bukott, utána két-három napig úgy mászott, hogy 1-2 "lépés" után szétcsúszott. Ma reggel meg úgy neki iramodott, hogy 10 mp alatt megtett 5 métert. Csak néztünk nagy szemekkel. :shock:


Etetőszék:
Pénteken vettünk egy etetőszéket. :) Igaz, használtat, de teljesen olyan, mintha új lenne. Csak a lábánál van kicsit lekopva, de ott se vészes. Megnéztem neten 18500-ért árulták (legalábbis ahol én láttam), és mi 7-ért vettük. :D Kende imádta rögtön. 8) A kiskanállal jó nagy lármát tud csapni a tálcáján :D :lol: , meg könnyebben tud benne forogni, mint a hordozóban, ahol eddig evett. Na ennek csak ő örül, én már kevésbé. :D :x

Zseppy!
Sajnálom, hogy Enci még mindig nem keveredett ki ebből a fránya hasmenésből. :( :( Remélem, hamarosan javulni fog már.
Köszi Kende nevében. :oops:
Nekem is egyre "családiasabb" a hangulatom. :D 8) :P Jó felé kapisgálsz (remélem). :wink:
De még mindig nem mondok semmit erről. Nem merek, nehogy elkiabáljak valamit, de remélhetőleg nemsoká elmondhatom. :roll: :wink:
Örülök, hogy tetszett Erdély. :D Várom a képeket. :shock:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: