Új privát üzeneted érkezett!

Lidia sok sikert! Kép
fiona
 
 


Lídia, akkor majd utánadkérdezek, mert nekem is bármelyik pillanatban lehet, hogy mennem kell. Ma este is berohantunk, mert szerintem elment a nyákdugó, és egyfolytában kemény a hasam, de még csak kicsit volt nyitva a méhszáj.
Mi lehet Bözsével meg Vic-kel, rájuk nem hat a hidegfront meg a telehold?
Farkas Bogi, mi újság a magzatvízzel?
További jó babavárást mindenkinek!
H.Szilvi
 


Sziasztok!

A doki szerint nem a magzatvíz volt, hanem kicsit bővebb a folyásom. Írt fel Kliont. Már rövidült a méhszájam, így már csak 2000-es. Azt mondta, hogy előbb meglesz a baba, mint amire ki vagyok írva, úgyhogy olyan 3 hét múlva már mindenképpen bármelyik pillanatra várjam.
Holnap megyek UH-ra, azt mondta, ha bármi kicsi eltérés van, azonnal hívjam, de amúgy maximálisam meg van velem elégedve, és nagyon büszke volt. Kép Lehet is, mert a 7 és fél hónap alatt nem híztam semmit, csak fogytam (talán mostanában a vizesedés miatt többet mutat a mérleg, de az semmi, mivel egy az egyben el fog tűnni).
Azt hiszem nemsokára össze is készítem a kórházi cuccomat, nem akarok meglepetést Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én inkább a tavasziakhoz szoktam írogatni, bár inkább téli lesz a babám, de így alakult. Olvasgatni azonban szoktalak mindig titeket is.
Bogi! A táblázatban javítanál, mert az Ok, hogy febr.10-re vagyok kiírva, akkor viszont csak 1 nappal vagyok fiatalbb terhes,mint Fiona. Köszi.

Amúgy én is néztem a Naplóban a Szülőszobát, és szerdától is követni fogom. Azért aki az első babát várja, ne rémüljön meg túlzottan, szerintem rosszabb végignézni, és ijesztőbbnek tűnik, mint élesben ott lenni. Ott már történnek az emberrel a dolgok, nem így külső szemlélőként látja. Én már 2x szültem, de vért még nem láttam.

Gratulálok a kisbabásoknak, itt már beindult a babaeső, és ahogy látom most már mindig lesz kiért szurkolni.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az új Babásoknak!Kép

A 37. hetet betöltötteknek(a legfrissebb 37-es Nikie-nek is!Kép) ÓRIÁSI DRUKK a szüléshez illetve a felkészüléshez!!!!Kép

Mi szépen "jósol"-gatunk, Babóca izeg-mozog én már kevésbé.KépKép

Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk dokinál, ránk nem hat a hold se a front. Viszont a vizsgálat eredménye 1110.
Legalább elindult valami.

Viszont tegnap óta, kínzó fogfájás gyötör, ami az arcom jobb oldalára is kisugárzik. Még az sem biztos, hogy ma tud fogadni a fogorvosom.
Algopyrint-t lehet bevenni?

Ines
ini
 
 


Sziasztok,

Szilvi, köszi az érdeklődést és mindenkinek köszi a drukkokat!
Sajna egyelőre nem hatottak a frontok és a telihold sem. Mára vagyunk kiírva, de Kismanó még nem akart kibújni. Éjjelente mostmár fájdogálok, de aztán pár óra múlva elmúlik.
Ma megyünk CTG- re és UH- ra, kíváncsiak vagyunk, hogy mekkora lehet most Kismanó és hogy vajon mikor szeretne kibújni a doki szerint.

Üdv mindenkinek:

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Még nem írtam ebbe a topikba, csak a friss kismamákba. Szeretnék bekerülni a táblázatba: nicknevem Zsóf, lakhelyem Budakalász, az Uzsokiban fogok szülni Dr. Szűcs Gézánál jan.22-én(?). 38+3 vagyok, és ha az UH-s orvos nem előre felvett filmet játszott le Kép, akkor fiacskánk lesz, Gergelynek fogják hívni, ha mégis kislány lenne, Villő lesz a neve. Ő az első babánk.

Lídia, H. Szilvi és Római Bogi!

Látom, ti is az Uzsokiban fogtok szülni, melyik dokinál?

Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Ini!

Úgy tudom, lehet Algopyrint bevenni, Aspyrint nem ajánlott.

Zsófi

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Zsófi!

Köszi, be is vettem, bár a papiron az áll, hoigy nem szabad. De előtte a babanet rendelőjébe olvasgattam és ott írták, hogy néha egy-egy szem nem árt.
Most megyek nemsokára fogorvoshoz. Fura, mert nem érzem, hogy lyukas lenne a fog. De a fülem is fáj tőle. De hamarosan jobb lesz, remélem.

Ma hihetetlenül aktív a baba, holnap megint havazás várható. Talán amiatt ilyen mozgékony.
De néha az az érzésem, mintha a méhszályamon ugrálna.
Lehetséges?


Ines
ini
 
 


Manoka,
Gratulalok a Kismanohoz! Nagyon ugyesek vagytok! Remelem, lesz majd idod par sort irni kicsit bovebben a szulesrol.
Mar en is keszulodok, ma voltunk NST-n, eddig minden jo. A Kicsi nagyon virgonc, nekem mar vannak nehezsegeim, foleg ejszaka.

A tobbi babasnak is gratulalok!

Bella
37+3
bella
 
 


Sziasztok!

Voltam UH-n. Minden ok. 98%, hogy kislány Kép
Most az egész család boldog, én is, mert beigazolódott, hogy bizony az elejétől jók a megérzéseim, és nem véletlenül voltak azok az égi jelek Kép
Mindjárt teszek fel táblicskut.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Húúú csajok nagyon a finishben vagytok (vagyunk)!!!!
Én tegnap voltam dokinál, mert rengeteg fájásom volt. Tegnap előtt éjjel egy óra alatt háromszor is bekeményedett. Napköben autovezetésnél meg 10 percenként. Kép Tudom, tudom, abba kéne hagyni a vezetést!
De hát az isten háta mögött vagyunk és kocsi nélkül el vagyok vágva a külvilágtól.

Tegnap néztek CTG-t, az normális lett. Vettek kenetet is, háha valami fertőzésem van.
Méhszály rendben.
Pihenni kell és no sex! Nektek is mondta a doki, hogy a sexet már hanyagolni illenék?

Fiona
35+2
fiona
 
 


Hello!
8 nap van hátra. Most valami újabb fajta kenetet vesznek, mert ha az pozitív, akkor rögtön szülésnél kapunk antibiotikumot.
Voltam fogorvosnál, megnyitották a fogamat és a gyökérből ömlött a genny. Kívülről semmi nem látszott, soha nem volt érzékeny. Szülés után röntgen, és akkor majd kiderül, hogy a gennyzacskót hogyan lehet eltávolítani.

Nekem a doki az előző terhességemnél sem tiltotta a szexet, most sem mondta még, hogy hanyagoljuk. Az első terhességnél, mikor már túl voltunk az időn, akkor mondta, hogy tegyük nyugodtan, hátha beindul tőle.

A hóra a kis Alexander majd kiugrik a hasamból, néha színte fáj, ahogy mocorog.

Autót még én is vezetek, bár a hóba nem merek már elindulni.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Gratula a friss anyukáknak, babáknak!Kép

VOltunk ctg-n, UH-n, és vizsgálat is volt. 3100-as a méhszáj, fájásom nincs. A baba kb.3300 gr. Képzeljétek, ezidáig összesen csak 7,70 kg-t híztam. Nahát!
Érzéstelenítéssel fogtok szülni? A 2003.évi Baba magazin 8.9. számában ír Raffai doki- tudjátok, az a pszichoanalízises orvos - az érzéstelenítők negatív pszichés hatásairól. Nagyon sok van, eléggé rémísztő, úgyhogy nagyon meg kell gondolni. Én mindenesetre semmiképpen sem fogok kérni, és remélem kapni sem.Kép Biztos nagyon nehéz lesz ígyKép

Nagyon fáradékony vagyok, megyek is pihenniKép ill. megyünkKép

Nikie
37+1
nikie
 
 


Sziasztok!

FBogi!
Örülök, hogy bejött a megérzésed és kislányotok lesz!Kép Azt hallottam, hogy a kismamik 90%-ának jók a megérzései a Babóca nemét illetően.

Ines!
FogadKép, még szerencse, hogy időben el tudtál menni dokihoz.

Fiona!
Tényleg próbálj minél többet pihenni, nekem eddig mindig segített. Talán ez a havas idő is kicsit megbolondítja a szervezetünket, de a lényeg, hogy a méhszájad rendben van. A dokid tanácsát pedig fogadd meg, ezt a néhány hetet ki lehet bírni...valahogyKépKépKép

Bella!Kép
Dejó, hogy írtál! Te már jársz NST-re, én majd csak a jövőhéten megyek, bár szerintem már szép "dombokat" fogok produkálni.Kép
Te is fájdogálsz már éjszaka? Nekem már nem telik el úgy 1 nap, hogy ne lennének jóslóim. Igaz ezek akár hetekig is eltarthatnak, de legalább vannak, nem úgy mint a kislányommal.

Szilvi
még 18 nap a kiírásig!Kép
sztigris
 
 


Hello Lanyok,
Szilvi,
Mar ketszer voltunk NST-n, eddig otost kaptunk Kép Jopofa hallani, ahogy mocorog a baba.
Az ejszakak eleg kellemetlenek, fajdogal a hasam, alig tudok megfordulni egyik oldalrol a masikra. Ilyenkor kimegyek pisilni es akkor enyhul egy kicsit. Nekem mar felido ota kemenyedik a hasam, mostanaban gyakrabban es hosszabb ideig, egyenlore meg nem fajdalmas.
Fiona,
Meg en is vezetek, bar kisse figyelmetlenebb vagyok, mint regen.
Ami a sexet illeti, nekunk honapok ota tiltva van, szoval reszemrol mar nem is emlekszem Kép
Puszi,
Bella
37+5
bella
 
 


sziasztok!

Néztétek tegnap a szülőszoba c. műsort? Hogy tetszett?
Éjjel egy picit fájdogáltam, de elmúlt. Jó lenne holnapig még nem szülni, mert holnap lesz a lányom 2 éves. Utána mehetünk!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Bocsika, hogy ritkán írok, de azért mindig olvasgatlak benneteket.

A finisben lévőknek mennek a drukkok!

Fbogi, gratulálok a kislányhoz! Örülök, hogy neked is bejöttek a megérzéseid. Kép

Ines, én néztem a Szülőszobát, de valahogy másra számítottam. Azt hittem rendes dokumentumfilm lesz, legalábbis úgy harangozták be. Nem tetszett, ahogy össze volt vágva, hol az egyik nőt mutatták, hol a másikat, egyszer már a szülőszobán voltak, aztán meg 2 hónappal a szülés előtt. Szóval nekem egy kicsit furi volt. Viszont, amikor a babákat odaadták az anyukáknak akkor azért én is elpityeredtem egy kicsit.

Pusza mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Ma voltam uh-on, 2.5 kg a lányom. MInden ok. szerintem jan 30-án vagy febr. 2-án lesz a csaszim, majd a 38. hét után megbeszéljük a dokimmal pontosan. Ha addig be nem indul magától! Nekem is sokat keményedik a hasam, főleg éjjel, arra ébredek, hogy tök kemény. A doki azt mndta, hogy normális!

HAjrá mindenkinek a 38. hét felett!!!

Bogi 35+5
rbogi
 
 


Sziasztok!

Nekem sem nagyon tetszett az egész, bár a szlovák apuka elérzékenyülése nagyon-nagyon meghatott. De elég nagy volt a kontraszt a szlovák és a magyar szülészet között. Szomorú.
Viszont a magyar pár nekem nem volt tulságosan szimpatikus. Szerintem egy kismama nagyon is nőies. Meg én nem örülnék, ha a férjem ahelyett, hogy a kezemet szorítaná a videókamerát fogja inkább, mikor abban a szituációban még fontosabb is lett volna, hiszen a baba bajba volt.
A nővérem kisfia is vákummal született 8 éve, színtén fájásgyengeség miatt.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Hajrá mindenkinek, aki már a finisben van!
Én sajnos csak ritkán tudok jönni, mert messze van a számítógép a babától, és nem nagyon merem otthagyni (a férjem meg úgy alszik, hogy nem ébredne fel rá). Modemesek vagyunk, és csak este "szabad" gépeznem. Különben jól vagyunk, hazajövetel után egy hét alatt 400 g-ot gyarapodott Vera. Vannak napok, amikor nyűgösebb, nem nagyon tud elaludni, ez azért elég fárasztó. Máskor meg eszik, alszik, igazi mintagyerek.
Én is napról-napra nyerem vissza az erőmet. A cicim beedződött, és már ülni is tudok normálisan.
Szeretném kérdezni, hogy volna-e kedvetek ahhoz, hogy a szülés után is együttmaradjunk? Gondolom, a hasonló korú gyerkőcökkel kimeríthetlen lenne a témák száma. Szerintem még a nevünk is maradhatna. Apropó, mindenkinek otthoni az internetje?

Ildikó
b_ildikó
 
 


Énn örülnék neki, ha szülést követően is tartanánk a kapcsolatot.

Ja! Elmult az iszonyatos gyomorégésem és már 2 éjszaka tudtam is aludni. Csak a férjem nem, mert iszonyatosan horkolok. Kép

Fiona
még 31 nap
fiona
 
 


Szerintem is tartani kéne a kapcsolatot.
Itthoni a net, ez az adsl egy csuda jó dolog.

Én is elkezdtem horkolni,bár az első terhességnél rosszabb volt. Tulajdonképpen miért horkol az ember, ha terhes?

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Sajna hétfőn be kell vonulnom a kórházba, remélem nem sok időre és a babák hamar előbújnak. Addig is foglak olvasni titeket és ahogy tudok írok is.
Addig is drukk minden finisben lévőnek, én ma megkezdtem a 36. hetet hivatalosan ( szerintem előrébb járunk, de sebaj ), így már nyugodtan jöhetnek.
A adsl szerintem is szupi, nekünk is az van.

Krisztike
Krisztike
 


Mi most intézzük az ADSL-t, nagyon várom már!
Én is horkoltam a férjem szerint kb. félidőtől, nem is gondoltam, hogy a terhesség miatt lehet. Most már nem panaszkodik. Vagy elmúlt, vagy a párom még fáradtabb, így nem tűnik fel neki.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Szerintem is maradjunk együtt. Nekem azt hiszem már mindenki számára evidens, hogy otthoni a net, és szintén adsl. Kép

Éppen most vagyok túl egy csúnya görcsön. Remélem ezek csak jóslófájások.
Talán a 34. héten már megengedhető. Csak kicsit elgyengültem tőle.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Krisztike,
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

En is horkolok a parom szerint az elmult par hetben. Remelem, szules utan elmulik.
Egyre tobbet fajdogal a hasam, mar nappal is. Mondtam a Babonak, hogy meg maradjon nyugodtan egy-ket hetig, jo lenne par dolgot elintezni a szules elott.
Olyan furcsa, hogy hamarosan kibujik, el sem tudom kepzelni, milyen leszek, mint anyuka.
Tegnap voltunk UH-n, minden rendben van.
Lanyok, nektek mertek mostanaban a BPD-t?
Puszi mindenkinek,
Bella
38+0!
bella
 
 


Na, szia mindenkinek!

Végre, egy kicsit tudok itt időzni, a gyermek megszoptatva, inkább letettem ide magam mellé, így jobban alszik, és én is tudok nyugodtan írni.
Szóval, azt döntötték kedves kollégáim dec. 29.-én, hogy nem várhatunk tovább, a vesém és a májam eléggé kész volt, szülésmegindítás.
A méhszéj, az reménytelen, így 30.-án reggel kaptam zselét, meg egy kis manuális burokleválasztást, amivel elkezdődött a dolog. Hát, mit mondjak, a következő 1 órában, amikor feküdnöm kellett, hogy a gél ne follyon ki szó szerint úgy éreztem magam, mint aki minden pillanatban be akar sz.rni, csak nem lehet, és nagyon vissza kell tartani. Aztán pár óra, ami iszonyatos fájdalom, de sokat járkáltam, zuhanyoztam a derekamat meleg vízzel, lógattam a hasam, így kicsit jobb volt. Háromnegyed 10-kor burokrepesztés, ezután kezdődött a "normális" fájás- fájásszünet periódusa, ami azért már kicsit jobb volt, mert volt, amikor nem fájt. Aztán kitalálták az EDa-t. Én nagyon nem akartam, mert a tűszúrástól nagyon félek. És hát tudom, hogy mekkora tűt szúrnak az ember hátába... De mivel a drága főorvosunk maga ajánlotta fel, hogy megcsinálja, úgy éreztem, ha mégsem fogadom, esetleg megsértem. Hip-hop nagyon ügyesen megcsinálta, és nagyon jó is volt, mert egy jó fél órácskát pihengetni is tudtam vele. Messze nem volt vele olyan rossz érzés a fájás, mint előtte. De aztán már nem volt több pihenő idő, mert a gyermek ott volt a szülőcsatornába, nyomni kellett. Igen ám, de nekem két nyomás után jött a jó kis nyomorsam, elkezdtem nem is kicsit hányni, és az önkéntelen hasprés hatására meg is lett az én drága fiacskám. Szóval, a gyermek az gyönyörő, az bűbáj, tündér. és olyan jó érzés, amikor a kis nedves testét a hasamra tették. Szerencsére, el sem vették, míg a gátmetszés sebét el nem varták. Az meg egyáltalán nem fájt, köszönhető ez az EDÁnak is. A gyermek rögtön szopott, azóta is nagy szopcsis, szerintem szépen fejlődik. Teszek képeket fel.
Rossz emlékeim nincsenek, minden úgy sikerült, ahogy elterveztem, a férjem is ott volt velem, bár eléggé halálraváltan, de olyan jó volt nézni az ő örömét is. Az, hogy milyen is volt pontosan a fájás, már nem is emlékszem, mintha valami lepel borítaná, de, hogy még szeretnék több gyereket, az biztos. Meg lehetett csinálni, sikerült is, és büszke vagyok mindenkire, aki segített nekem.
Utána egy napig olyan érzés volt, mint aki egy gyermeket nyomott ki magából, és ott lent minden szétment, de két nap alatt ez az érzés is rendeződött. Én a sebet naponta 3x jól megzuhanyoztattam, így a fonal is megpuhult, és nem nyomott.
A szoptatás is megy, tejcsárdának érzem magam, mert folyik mindenhová, éjszakánlént minden csupa tej.
Mindenkinek ilyen szülést kívánok, akkor szerintem nem is lenne panasz.
Reé Ines,

Nem irigyellek, hogy így a cél előtt kell elég kellemetlen tortúráknak kitenned magad, nem lehet kellemes dolog.

Bella,
sajnálom, hogy végül is nem tudunk együtt járni NST-re, de én már nem cserélnék veled! Vigyázz magadra, és írj, ha megvan a kicsi!

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Gratulálok a babához, reméljük nekem is jó szülésem lesz. Már nem sok, csütörtökre vagyunk kiírva. Holnap megyek ctg-re.
A fogam már sokkal jobb, még mindig jön a genny belőle. Majd arra leszek kiváncsi, hogy hogyan tovább. Remélem nem műtéttel kell majd a gennyzacskót eltávolítani.

Nikie!
Mikor mész kedden ctg-re? Mi este 6 körül megyünk a szülőszobára a szülésznővel megismerkedni. Átvállal, mert a Böszörményi Beát hétfő estig hívhatom csak, mert utána szabira megy.

Sziasztok

Ines
ini
 
 


Manóka nagyon örülök,hogy ilyen jól sikerült a szülésed!
Jó babázást!
fiona
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Én is a 40. hétben vagyok!Színtén csütörtökre vagyok kiírva, mint a Szilvi.

Ma voltunk orvosnál, nem úgy nézki, hogy ki akarna bújni. Szerdán megyek a kórházba uh-ra, megnézi, hogy mekkora, mivel az első baba nagy volt.
Ma nem volt valami szuper a szívhang sem, nagyon szapora volt, de lehet, hogy a fogam miatt van, mível az gyulladt, nekem meg lehet, hogy hőemelkedésem volt. Ezért holnap is be kell mennem a kórházba ctg-re és most már minden 2. nap. Remélem, most már kibújuk lassan.

Jó éjt!

Ines
ini
 
 


Frissbabások figyeljetek. Mikor én szültem, a védőnéni adott egy telcsiszámot, ahol lehetett babamérleget kölcsönözni, asszem valami 3900 Ft volt 3 hónapra az analóg (digi árat sajna nem tudok), nincs letét, és hosszabbítható a kölcsönzés, havi 1300 Ft-ért. Ha mázlitok van, aznap, ha nincs, másnap hozzák a mérleget. Vidéken nem tudom, műxik-e a dolog Kép
A telefonszám pedig : 06-20-594-75-54.
Mindenkinek boldog mamaságot :

Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Ha nem nagy gond, kijavítanád az én PociTesóm Detti heteit, mivel az utolsó mensink mindkettőnknek ápr.18 volt. Igaz a babóca nálam 2 nappal későbbre várható, de ez részletkérdés.Kép Ma vagyunk 38+4.
Köszi!

Lányok!
Tegnap voltam dokinál és a fájdogálásoknak meglett az eredménye: C1100!Kép Ja, és a Babóca feje beilleszkedett. Na, ilyen még nekem sosem volt, a kislányommal is csak C1000-ig jutottam el! Szóval méginkább reménykedem, hogy ezúttal nem lesz csaszi.

Klár!
Köszi, nálunk itt vidéken a védőnő szokott mérleget szerezni, de a bababoltban is lehet kölcsönözni.

Drukk a Top11-nek!Kép

Pussz
Szilvi
még 12 nap a kiírásig!Kép
sztigris
 
 


Sziasztok!

Manóka! Gratulálok a picihez!Kép

Mi még egyben vagyunkKép Mindjárt írok bővebben...

Inez! Mindig délelőtt megyek CTG-re, jövő héten, ha addig nem lesz meg babóca és Te pedig már bennt leszel, akkor majd meglátogatlak, de majd felhívlak előtte.

Nikie
38+0
nikie
 
 


Manóka!
Nagyon szép! Mégegyszer elolvastam!
"olyan jó érzés, amikor a kis nedves testét a hasamra tették."
Én is, én is akarom érezni...

Szilvi!
Szépen haladtokKép

Inez! További drukk neked.Kép

Szóval egy hete érzem azokat a megkeményedéseket, amikről már beszéltetek régebben is, de csak 1 hete van nálam, naponta 1x2x, legalábbis így érzem. A CTG nem mutatott ki fájásokat, csak a dokim is érezte. A külső méhszáj 1 ujjnyira van nyitva, a belső még nem, a nyakcsatorna sem rövidült meg.
Már mindent összepakoltunk, férjecském is tud mindent, átvettük mégegyszer a dolgokat. Képzeljétek úgy tűnik, hogy mégis bejön a szülésre is, nemcsak a vajúdáskor fog segíteni. Nem bírja az orvosi dolgokat, nem szeretném, ha elájulna talán. De a dokim is azt mondta, hogy nagy szükség van rájuk, evvel lehetett hatni ráKép Persze a köldökzsinórt nem fogja elvágni(én sem vágnám el), nem is kívánom tőle, csak a jelenléte és a segítsége kell.

Lányok! Apás szülés lesz mindenkinél?

Mindjárt meg lesz Bogica babócaKép

Nikie
38+0, a 39.hét kezdődöttKép
nikie
 
 


Nikie!

Hajrá! Örülök, hogy a férjecskéd meggondolta magát. Nálunk is papás szülés lesz. Nekem minden zárva, de a nyakcsatorna megrövidült. Érdekes, hogy nem mindenkinél ua. a sorrend. Keményedés ritkán van, CTG-n semmi.

Szilvi neked is hajrá! Azért ne előzz meg! Kép

Zsóf
39+3

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Zsóf!
OK! Megegyeztünk, akkor szombaton szülünk.Kép
Utánanéztem a dolgoknak(C1000):

A méhszáj nem statikus valami, a szülés közeledtével "felszedődik"- megrövidül és lassan elkezd nyílni. Ez érett magzat esetén(általában 36. hét után) természetes jelenség)
Dr. Nagy László


Ezután már csak a többi "0"-nak kell növekednie, aztán jön a Babóca!Kép Na, a kislányomnál a 40. héten is 1000 volt, mivel fájásom abszolút nem volt csak írtó erős haskeményedéseim, de ezekkel nem sokra mentem=>csasziKépKép

Szilvi
sztigris
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így eltűntem, de nyomós okom volt rá....

Szóval 2004.01.08- án 21.35- kor megszületett a mi szemünk fénye, Dorka! Paraméterei: 3500 gramm és 52 cm.

Sajna a szülés nem volt komplikációmentes, így császár lett belőle, és Dorkát is megviselték egy kicsit a történtek (Kispapi is halálra izgulta magát és reggeltől szinte éjszakáig bent volt velünk), de az a lényeg, hogy mostmár mindketten jól vagyunk, s Dorka is igyekszik visszanyerni a születési súlyát, mert 3500 grammról lefogyott 3200- ra!
Épp pár órája jöttünk haza a kórházból, úgyhogy a születéstörténetet később írnám le.
A profilomban megpróbálom csatolni Dorka képét!

Puszi mindenkinek! Ja, és nagyon köszönöm, hogy izgultatok, drukkoltatok nekünk/értünk!

Vic+ Dorka
Victoria
 


Vic!

Gratulálunk! Remélem már jól vagytok teljesen.

Nálam a doki 1110 írt a kiskönyvbe. De azt mondta, hogy még nem jelent semmi komyolyat.
Valószínűleg 20-ka lesz a szülésből, mert kiszámolgattuk, hogy a 15-ke 28 napos ciklusra vonatkozik, nekem meg 33.

Nikie!
Jó lenne, ha tudnánk találkozni. Majd megpróbálok úgy szülni, hogy kedden a gyerekágyon legyek.

Sziasztok

Ines
ini
 
 


Vic
A másik topikban már gratuláltam, de megteszem itt is!
Gyönyörű baba és nem is néz ki ugy, mint aki sokat fogyott volna!

Ines
Azért szerintem ne a 20-ra készülj, hanem inkább 15-re. Tehát holnap után??????

Ma voltam dokinál, Cervix 3000!!! Annak ellenére, hogy a mult héten óránként voltak a nagyon erős keményedéseim.
A keményedések miatt vettek váladékvizsgálatot és mostanra kiderült, hogy valami bacim van, ezért andtibiotikumot kell szednem.
Elkezdtem málnalevél teát is inni és (vagy ettől/vagy nem) a hétvége óta már nem kinoznak ezek a nagyon erős keményedések.
Ma egyedül vezettem vagy 60 km-t és utközben sem jött rám fájás. Kép

Ma meghoztam egy fontos döntést: Mégiscsak fogadunk szülésznőt! Holnap találkozom is vele, hogy megbeszéjük a részleteket.
Azért döntöttem igy, mert az előző szülésemnél nem nagyon tágultam és az első 12 órában ugy nagyjából egyedül voltam. A férjem ugyan ott volt mellettem, de a hátmaszirozáson kivül nem sokat tudott segiteni, ami előrébb vihette volna a dolgokat. Az 1-2 ujnyi méhszájnál persze a dokimat sem rángatták be ezért az ügyeletes dokik és szülésznők néztek rám ugy 2 óránként. Egyébként elég sok dolguk volt, mert mialatt én vajudtam levezettek 5 szülést.
Szoval, a fogadott szülésznővel egy kicsit a férjemet is szeretném tehermentesiteni, és igy biztosithatom magamnak, hogy amig az orvosom nem jön be addig is lesz velem valaki szakértő.
Férjem persze továbbra is ott lesz, de nem neki kell majd harcolni, hogy ugyan már nézzen rám valaki.

fiona
36+1
fiona
 
 


Vic!
Szívből gratulálok!

A papás szülést annak aki még hezitál csak javasolni tudom. Én szültem így is, úgy is, és összehasonlíthatatlan az érzés. Az én párom sem rajong az orvosi dolgokért, de ott nem azzal foglalkozott, a köldökzsinórt se ő vágta el.

Mi különben jól vagyunk, leányzó szépen eszik, néha szépen alszik, a hátam meg már kezd beszakadni mert ugye amikor nem alszik, akkor ringatni, foglalkozni kell vele.
Ma leszedtük a karácsonyfát (ide most egy szomorú arcocska jönne, ha tudnék olyat). Szombaton meg zsúrt rendezünk cirka 10 osztálytárssal a legnagyobbnak. 8 éves lesz. Lassan ki kéne takarítanom...
Úgyhogy zajlanak a csendes és unalmas hétköznapok.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Manoka,
Orulok, hogy jol vagytok! Vigyazzatok magatokra, jo szopcsizast a Kicsinek!
Vic,
Neked is gratulalok!
Szilvi,
Mar a mi Babonk feje is beilleszkedett, es a pocim is lejjebb huzodott egy kicsit. NST rendben, C3111 volt egy hete.

Nalunk is papas szules lesz, mar tanfolyamon is voltunk.

Bella
38+4
bella
 
 


Sziasztok!
Pénteken császár, most én is szomorú jelet raknék, ha tudnék.
4 kg fölötti a baba, és mivel az első is csaszi volt, nem merünk belevágni. Fő a biztonság.

Drukkoljatok!

Ines
ini
 
 


Vic!

Tündéri, nem látszik tényleg, hogy sokat fogyott.
És mennyi haja van!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Vic!
Itt is nagy gratula a hajasbabához!Kép

Ines!
Kép csaszi, de a lényeg, hogy pénteken már találkoztok a tündéri Babátokkal!KépKépKép
MILLIÓ DRUKK!KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Bella!
Te már kicsit előrébb vagy a 3111-essel, legalábbis az utolsó szám szerint már a belső méhszájad is nyitott 1 ujjnyira! Szóval még a végén beelőzöl!Kép

Szilvi
sztigris
 
 


Hajrá Ines, és mindenki, akinek aktuális!!

Képzeljétek, megint van streptococcus agalactiae-m a méhnyakomban!!! Teljesen kivagyok, mert a 27.héten is volt, kaptam rá Dalacint, Szemicillint, azóta együtt sem voltunk a férjemmel úgy, és erre megint találtak!!!!!!!!!!

Mitől lehet?????????? Elegem van!!!!!!!!!

Most nem adott a doki semmit, azt mondta , majd a jövő héten meglátjuk mi lesz!

A lányom meg rettenetesen benáthásodott, nem tud aludni éjszaka, persze mi sem, porszívőzzuk a nóziját, úgyhogy pont ez hiányzott.

Ha idegeskedem folyamatosan kemény a hasam. Mondjuk még egy 10 napot kell kibírni, mert legkésőbb febr. 2-én kiveszik úgyis!!

Puszi, Bogi 36+4
rbogi
 
 


Köszi lányok a drukkot! Fura tudni, hogy pénteken kezembe tarthatom. De nagyon várom már.
Most átpakolom a kórházi táskát, mert így egy pár dolog feleslegessé vált.

Az én lányom is náthás, de már lábadozik, de a porszívó az nálunk is megy. De most bedugult a nózija, nem jön ki semmi.

Ines
ini
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: