Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma átestem egy újabb genetikai UH-n, mivel tegnap felhívtam a dokimat, aki két hétig szabin volt és elmndtam neki az AFP eredményeket és ő javasolta, hogy a biztonság kedvéért menjek el egy genetkia centrumba az alacsony AFP MOM miatt (0,8), több szem többet lát alapon is.
Ő először a SOTE I.-t javasolta, mert dolgozott ott is, felhívtam őket, hogy mikor lehetne oda menni, de pénteken kellett volna újra telefonálnom, akkor tudtak volna időpontot adni jövő vagy azutáni hétre...Kép Az már nagyon késő let volna, így felhívtam a következőt, a HIETE-t a Szabolcs utcában, ott ma pont volt délelőtt rendelés és időpontot sem kellet kérni (a harmadik genetikai centrum egyébként a Schöpf-Méreiben van).
Így am reggel bementem a dokihoz beutalóhoz és átballagtam a MÁV-ból a HIETE-re...

OFF: Lehet, hogy közfelháborodást okozok a megjegyzésemmel, de igencsak megnéztem ma a dokimat, ugyanis a két hetet valószínűleg valami melegebb éghajlaton töltötte és tök jól lesült barnára, egyébként sem rosszképű harmincas, de így aztán főleg....Kép Valójában nem a típusom, de azért jólesik a szemem legeltetni egy jóképű barnára lesült harmincason...Kép

ON
A HIETE-n elég gyorsan sorra kerültem (egyébként elég lepukkant az egész) és a dokinő megállapította, hogy semmi baja a babának (én valahogy éreztem ezt, abszolút nem is izgultam), nincs semmi elváltozás, minden szerve és végtagja ép, sőt még meg is jegyezte, hogy a combcsontja milyen hosszú, most már 33 mm (legutóbb csak 28 volt, vagy a doki elnézte egy héttel ezelőtt, nem tudom). És azt is mondta és ezt ajánlom figyelmetekbe, hogy önmagában az alacsony AFP MOM még nem baj, minden második terhes nőnek alacsony, ha a BhCG MOM is alacsony, akkor lehet baj.
Most a nemére vonatkozóan nem derült ki semmi, mert elfordult a baba és nem is nagyon mozgott...

Tényleg, a THQ (44 mm) az minek is a rövidítése??? Írtátok már és csak én nem jegyeztem meg?

Úgyhogy ne tessék ijedezni alacsony AFP MOM miatt!!!!!!Kép


Szilvus!
Nekem is alacsonyabb volt a vérnyomásom, de azt mondták, hogy ez normális terhességnél, örülj, hogy nem fordítva van, mert akkor rosszabb lenne!

Nekem elvileg dec. 19. az utolsó munkanapom, de utódom még nekem sincs, de nem is nagyon érdekel, ahogy írtátok: mi időben szóltunk, ez legyen az ő bajuk...
Már csak 7 hét van addig hátra, ezzel a héttel együtt, már visszafelé számolom a heteket, ha lehetne, centit vágnék...Kép


No és akkor még egy kérdés vitamonikkal kapcsolatban: Elevit vagy Materna???? Nekem elég sok savam volt, azt nem kell szednem, de ilyen erősítő kellene, mert szinte állandóan küzdök a torokfájással, stb.

Tegnap megjártam a fogdokit is, majd csak 3 hónap múlva kell mennem újabb ellenőrzésre, betömte véglegesen a fogamat és ingyen csinálta, pedig magánrendelés volt, de TB kártyára elszámolja. Szerintem csakis azért, mert kismama vagyok!Kép

Na jó, eldugulok és hagyok másokat is szóhoz jutni!Kép

Andi
aki már túl van a ebéden és a gyümölcsdesszerten (kiwi, banán,mandarin)Kép
bagandre
 
 


bocsi, nem savam van sok, hanem vasam...Kép ez talán a jobbik helyzet...Kép
bagandre
 
 


Andi
Jó hirek Liliről!! Kép Jófej a dokid és igaza van, minél több szem lásson és nyugtasson meg. Kép (Épp most böngésztem ám valahol, hogy az AFP 0,8-2,5 ig jó, a középértéke pedig 0,8-1,2. Ezexerint a Tiéd pont tökjó) A Bhcg MoM-ot nem is látom a leletemen...AFP, wAFP, MoM, Grav.s. és a testsúly van rajta, ja és a HbsAg negatív.
A THQ vagy THX a mellkas szélessége!Kép
Dehogy háborodunk fel a dokis írásodonKép Hihi, én spec. nem mernék elmenni egy helyes fiatal nőorvoshoz, nem én! Kép

Gabi, Andi
OK, köszönöm, megnyugodtam a vérnyomimat illetően. Nem mintha álmoskás lennék, de sohsem volt alacsony. Megy ez még lentebb is vajh?
Gabi, hol szedte össze Betty az arcüreggyulladást? Szegény pici lány! Infráztatod? Jobbulást Neki!!!

Pumukli Kép
Éjszaka még nem lopóztam ki csipegetni, de amikor eszem azt igen jóízűen teszem! És soxor, sokatKép Eddig sem ettem keveset, de szerencsére nem látszódott. Ám most, állapotosan másként viselkedik a szervezet - nemtom mi lesz a vége.Kép (Tudom: cethal) Még csak +4 kiló, az is csak a hasamon, de a has körfogata már 80 (!!!) cm (ennyit mért a védőnő, szerintem csak 75), és ez 20 cm gyarapodás a kezdetektől!
De megnyugtat: a pocakversenyben még mindig a kedves Kispapa vezetKép Az Ő "kinyomott" pocakja legalább 36 hetesnek felel megKép Kép Kép És abban nem lakik baba. Csak kaja.

Adok a vérnyomásomnak: iszom egy cappuccinot, koffeinmentes kávéból, barnacukorral és csökkentett zsirtartalmú tejjelKép Kép

Nincs kedvem prezentációt gyártaniKép

Kicsi OFF:
Moziba készülünk ma. Mit érdemes megnézni?

Puszzzzzz Mindenkinek!

Szilvus
szilvus
 
 

 
 

Szilvus,
a Maalox a savra jó. Panaszkodtam a dokinak, hogy van úgy, hogy még mindig hányok. Megkérdezte, hogy savas vagyok-e és én mondtam, hogy már korábban is voltak panaszaim ezzel kapcsolatban és ezt írta fel rá. Ebéd után bedobtam egy kanállal, de az íze miatt biztos nem fogom magam túladagolni belőle! KépKép
Az én vérnyomásom normális volt, most viszont alacsony. Sőt, mindig megkérdezik, hogy hol hagytam, talán a pincébe? Kép De hát ez a terhességgel jár.

Andi,
jó olvasni, hogy azt mondták minden rendben van. Szerintem hülyeség ez az AFP vizsgálat, mert uh-ból sokkal jobban meg lehet állapítani, hogy mi van és nem stresszelik vele hamarabb az anyukát.
Egyébként mennyi a BhCG normál értéke?

Andi,
a THQ a mellkas harántátmérőt jelenti.

Eszty 18+1
eszty
 
 


Andi Kép
Elég nagy különbség a sok vas és a sok sav között Kép Nekem sok savam van néha, nem kellemes...
A vitaminok közül én az Elevitet ajánlom, de csak azért, mert csak azt ismerem, azt szedem én is. Állítólag tök jó lett a vérképem is. A doki szerint ezt végig kell szednem még a szoptatás ideje alatt is...
OFF-hoz: Amikor megmondtam a kolléganőimnek, hogy kinél fogok szülni, akkor egyből rávágta mindenki, hogy nagyon jóképű pasi Kép Én nem is figyeltem, az igazság az...de a következő alkalommal én is megnézegettem, egy jóképű negyvenesKép

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Szilvus!

Moziügyileg én csak a Kill Bill-t láttam mostanság, de lehet, hogy az felzaklatná a gyerkőcöt...Kép

Eszty, Szilvi,
köszi a THQ-t, úgy látszik profi nem leszek a rövidítésekben...

A BhG normál értékhatárait nem tudom sajna, az enyém 1,7 volt, ami jónak tekinthető. Én egyébként abszolút nem izgultam, valahogy annyira biztos vagyok benne, hogy nem lehet baj (vagy csak ennyire naiv vagyok), de ez talán megvéd mindenféle felesleges idegeskedéstől...

Szilvus!
Az én pocakom akkor már óriási a tiedhez képest, én legutóbb asszem 90 cm-t mértem, rendesen meg is döbbentem..Kép pedig csak +3 kilónál járok, de valahogy mégis +13-nak érzem...például a lépcsőzés már nem tartozik kedvenc elfoglaltságaim közé...

Láttátok a Kismama novemberi számát? Rubint Réka tornagyakorlatokat mutat be benne, 10 nappal szülés előtt. nekem csak az volt a bajom, hogy ezek totál normál gyakorlatok, akkor mi is ebben a fene nagy plusz kismamák számára (igaz, én a súlyzókat már biztos kihagynám a karizomerősítőknél)...

Andi
bagandre
 
 


Andi,
énnekem nem nagyon pánikoltak mikor meglátták az AFP és a BhCG eredményemet, csak azt mondták, hogy egy kicsit alacsony, ismételjük meg. Nekem az AFP 0,6 lett, a BhCG pedig 1,7. Kiváncsi leszek, hogy mennyi lesz az újbóli levételkor.

Szilvus,
mozit nem tudok ajánlani, mert nem igazán tudom, hoy mi megy mot. Azt tudom csak, hogy holnap megy a Mátrix 3, mert arra párom foglaltatott jegyet.

Eszty
eszty
 
 


Lányok
A BhCG hol van a leleten? Télleg nem látom... De mind1, az 1,3 AFP MoM jó, oszt kész:-)

Andi
Kill Bill-re gondoltam, szeretem Tarantinót. Nagyon hangos?Kép
Nem mérted el azt a 90 cm-t?Kép Amikor legutóbb láttalak a 16. héten, nem is volt pocakodKép
Megvettem a novemberi Kismamát (lesz egy különszáma is, hamarosan megjelenik!), háát, szerintem annyi a "plusz", hogy leginkább a szőnyegen végzi. 1 kg-os súlyzókkal nyugodtan lehet tornázni, azok nem nehezek. Én inkább azokat a "kutyás" láblendítéseket hanyagolnám...Kép

Megyek a jövő héten hajat festetni. Nem baj, ha nem szabad.

Asszem készittetek magamról egy pocakos képet. Legyen mit mutogatnom majd a gyereknekKép

Sziasztok!

Szilvus
szilvus
 
 


Szilvus!

Nekem a leleten 4 sor van, ebből az egyik az AFP OM, a másik a BhCG MOM, de tényleg mindegy, az alényeg, hogy jó az eredmény!Kép

Valószínúleg december első hetében megyek vissza a dokihoz újabb vizsgálatra a 24. héten és akkor ad beutalót a cukorterheléses vizsgálatra. Próbáljuk majd meg összeegyeztetni az időpontot, jó?Kép

No jó, megmérem még egyszer azt a pocit, de kisebb biztos nem lett, a kismamanadrágok is már egész jók, eleinte pedig lötyögtek a hasamon..Kép

Jaj de jó, nemsokára megyek hazafelé!!!Kép

Szép estét Mindenkinek!
Andi
bagandre
 
 


Eszty! A Magnéziumot nem ajánlott Vassal együtt bevenni, mert neheziti a vas felszivodásást.

Eszty! terhesek is szedhetik a Rennie Antacidum-ot, az is jo savra, én szeretem az izét is.

Andi! Igen, mindenki ezt mondja, csak hogy Szegeden pl. senkinek se nézik az AFP mellett a ßHCG-t. Igy az alacsony érték magában elég az ijedtségre.
Jo neked, az én maszek orvosom elkérte most az 50e Ft-ot! Erröl ennyit. Amugy a fene, 1 honapig nem volt gondom, holnap megint megyek, mert a genny visszajött a fogamra.

Szilvus! Ahogy irtam, nekem se mérték, nem mindenütt nézik a ßHCG-t.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen,
akkor megpróbálom 1-2 órai különbséggel beszedni a vasat és a B6-ot. Talán így már jobb lesz.

Szilvus,
nekem az AFP-nél és a BhCG-nél is 4 értéket mértek. De szerintem ne is törődj vele, a lényeg hogy jól vagytok és minden rendben van.

Nemsokára megyek fogdokihoz. Nem szívesen megyek, de muszály, mert letőrt az egyik fogam és muszály megcsinálni. Én nagyon nem szeretem a fogdokikat, pedig gyerekkoromba magamtól mentem be, be se kellett hívni. Kép

Eszty 18+2
eszty
 
 


Még mindig nem tudom az AFP eredményemet, múlt hétre kellett visszamennem a dokihoz, de nem érkezett meg az eredmény. Bár a doki azt mondta, hogy ne aggódjak, mert az ultrahang szerint minden rendben. Ráadásul ő nincs a héten, igy csak az aszisztensnőjét hivogatom, hogy megérkezett-e már az eredmény a MÁV-ba. Ráadásul már 19 hetes vagyok. Ha jó az érték nem probléma, de mi van ha valami nem stimmel?
Nem tudja valaki, hogy tudok én is utána érdeklődni az eredményemnek?
darla
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik, akkor nem én vagyok az egyedüli, aki mostanában meglátogatja a fogorvost...Kép

Karmen!
Azért van bőr a képén a fogdokidnak előre 50ezret elkérni! nem semmi! az három porcelánkorona és egy fehér tömés ára öszesen, drágább helyen is! mit csinálnak neked? én előre ennyit biztos nem fizetnék ki és ha elrontja vagy nem tetszik vagy bármi más előfordul???

Akkor nekem tényleg rendes volt a dokim, csak azt a litániát kellett egyzser végighallgatnom a gyereknevelésről...Kép

Szilvus!
Ma reggel megmértem magam, ott, ahol a leggömbölyűbb a hasam, ott tényleg van 90 cm a körfogat! De tegnap sötétkék kosztümben voltam és abban még egész jól el lehet rejteni a pocit...hát ez van, ezek szeint jó nagy pocim lesz, csak bírjam hordani!Kép

Tegnap este még olvasgattam a novemberi Kismama-t és hátul vannak benne olvasói levelek szüléstörténetekről...Elolvastam vagy ötöt és el is ment a kedvem a végére és letettem, nem olvastam tovább, mert mindegyik másról sem szólt, csak hogy mennyre fájt, amit persze azért lehet enyhíteni, de az ember már azt sem tudja, mi történik körülötte, szinte önkontrollon kívül kerül, stb. stb. Hááát, nem dobott fel...Kép
Azt hiszem ezeket a jövőben ki fogom hagyni. És ami még elkeserítőbb, sokan hangsúloyzzák, hogy első szülésnél az embernek fogalma sincs, hogy mi fog történni a következő percben, mit lehet elvárni, mihez lehet ragaszkodni, mit követeljen, hogyan ne hagyja magát, stb. stb.

A kiszolgáltatottságot biztos nagyon nehéz leküzdeni és ez talán az egészben a legrosszabb...

Viszont ma megint jó idő van, süt a nap és nincs novemberi zima se!Kép

Andi
bagandre
 
 


Sziasztok! Kép

Andi
De hisz nekünk ugyanott vették le a vért, mégsem nézik? Nem baj ám, csak érdekelt. Gondolom ha jó maga az AFP MoM akkor nem vacakolnak a többivel?
December 1-én hétfőn megyek az orvoshoz, azt mondta arra a hétre ad beutálót a terheléses vércukorra. Tehát ismét jól össze tudjuk egyeztetniKép S szenvedünk együtt, de akkor már NEM sietünk vissza a munkahelyünkre, hanem a nagy ijedtségre eszünk egy kiadós reggelit valahol, mit szólsz ehhez?Kép
Kismamigatyát még mindig nem tudok felvenniKép Úgy számítom, a 2 db (1 mérettel nagyobb) gatyám jó lesz dec. végéig. Reggel végigsímogattam a gardróbban a szép kosztümöket....

Darla
Pető doktor mindig elviszi magával az eredményeket, igy a MÁV-ban nem tudják megmondani. Hivd a doktor urat a magánrendelőjében, az asszisztense megmondja. Én pont a 19. héten mentem hozzá az eredménynel UH-t csinálni, tehát egyáltalán nincs még későn. Tudod a számot?

Voltunk tegnap moziban, végül a Fekete tenger kalózai mellett döntöttünk. Szerintem jól - nagyon szeretem a kosztümös kalandfilmeket. Babánk lelkesedése már nem volt akkora - végig rúgkapálta a filmet, nem is akárhogy! Np persze az Ő finom kis hallásuknak sok(k) volt a hangeffektus. Kép Csúnya gonosz szülők! Este jó sokáig simogattuk szegénykénket vigasztalásképpenKép Pöcögtetés volt a válasz, s hullámzó pocak a fészkelődései nyomán. Zabálnivaló volt a kis drága!Kép

Gaby
Betty gyógyul? Rég jelentkeztél.

Szép napot Mindenkinek!

Szilvus
szilvus
 
 


Andi-bandi
A Kismamában olvasd inkább azt a cikket, nemtom mi pontosan a cime, valami ilyen, hogy "Szülni szépen is lehet..." egy 3 gyermekes anya szülése a MÁV-ban. Na az jó.Kép A többit lapozd át! Hiszen ha előre megbeszéljük az orvossal, Ő igenis mondja majd mi történik, mit fog csinálni, és miért teszi azt. Kép Az Ő döntésével meg nem érdemes vitázni, hiszen a mi érdekünkben teszi.

Puszzz,
Szilvus
20+5
szilvus
 
 


Sziasztok!

Tegnap egészen késő délutánig nagyon köhögött Betti, szinte már hányt majdnem, gyógyszer nem használt semmit. Aztán eszembe jutott hogy van itthon pulmex baby kenőcs azzal bekentem neki a mellkasát meg a hátát, na az estére kezdett neki hatni. Ma már nem is nagyon köhög, illetve kezd felszakadni neki. Szerencsére nem volt lázas.

Mi jól vagyunk, remélem nem kapom el tőle.
Megnéztem én is a haskörfogtomat, nekem 91cm. Eddig 5 kg-t híztam.
Legközelebb 2,5 hét mulva megyek dokihoz, de mindeig annyira várom, minden alkalommal szokott uh-ot csinálni, és jó látni, bár mostmár olyan ficánkolásokat csinál, és akkorákat tud rugni, hogy van amikor már most fáj.

Jó lenne elmenni moziba, de most 2 hétig biztos nem lesz róla szó, tapétázás miatt, meg utána szülinapok következnek.

Sziasztok

Gabi
22+0

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Lent voltam a fogdokinál és közölte, hogy izibe betöm egy fogamat és hogy arról a fogról még gondolkodik ami letőrt, mert nincs valami jó állapotban. Vagy kihúzza, vagy valami csavaros fogat csinál, aztán a hidat. Nekem mindegy, csak ne fájjon és ne okozzon több gondot. Kép

Eszty
eszty
 
 


Húha, akkor nekem tényleg nagy pocim van/lesz, ha Gabi, aki 2 héttel jár előbbre, mint én, ugyanakkora pocival rendelkezik, mint én....Kép vagy Kép
már csak az vigasztal, hogy nem híztam mérleg szerint sokat, szemlátomást már nem olyan biztos...

tegnap este jót nevettünk párommal, amikor elmeséltem neki, hogy tegnap azt mondták a vizsgálaton, hogy milyen hosszú combcsontja van ennek a gyereknek: biztos hosszúcombú barnaság lesz (szőke biztos nem, már csak saját adottságainkat is nézve)...Kép még a szemszímre vagyunk kiváncsiak, mivel nekem zöldesbarna szemem van, páromnak pedig kék (titokban egy barna hajú, kék szemű csinos kis leánykát várnék...Kép)

Szilvus!
Akkor biztosan össze tudjuk egyeztetni a közös vérvételes-cukros vizsgálatot!Kép Olvastam egyébként azt a cikket is, amit írtál, de abban is csak harmadszorra sikerült a hölgynek úgy,a hogy szerette volna, az első kettő nem... én a harmadikig nem valószínű, hogy eljutok...max. kettőig...

Megyek ebédelni, mert kezdek éhes lenni...

Andi
bagandre
 
 


jóllakottan, ebéd után egy kis infó, akit érdekel (Szilvus, figyelj!):

"MÁV-os előadás a téma
Most nov. 12-én lesz 18.00 órakor és valószinűleg a Harsányi doktor fogja tartani.
A témája a várandóság utolsó két hónapja, szülés és vajudás"

ezt a MÁV-os topicban találtam.
bagandre
 
 


Gabi
Jó hallani, hogy jobban van a picilányKép Mozival csak óvatosan - mint írtam csemetéink odabent nagy csetepatét rendeznek a hangokraKép

Eszty
Csini kis összeg igy szülés előtt...Kép Na ezért hagyom majd tavasz végére a fogdoki látogatásátKép Sokmindent szeretnék megcsináltatni ha már rászánom magam (hátsó korona, fehérítés, töméscserék...) Kép

Andi
Háát én valaha azt mondtam 3 csemetét szeretnékKép De pont 33 leszek mire ez a bébi világrajön (kiszámoltuk, a szülnapomon lesz 38 hetes, tehát elvileg...Kép Kép ...szóval még egy belefér, de ennyi idősen 3 már nem hiszem. De nem zárom ki a lehetőségétKép Mi is egy barnahajú babát képzelünk el, jó lenne zöld szemmel (apukájáé olyan)! Nézegettük a saját babaképeinket, kire hasonlít majd. És persze veszekedtünk, ki volt a szebb! De ez persze nem kérdés, heheKép

Ebéd mi volt?

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Mi az a BHCG???? Ez a fertőző májgyulladás? Nekem azt is nézik az AFP-vel együtt. Holnap tudom meg az eredményeket. Én egyáltalán nem aggódtam, vagy izgultam az eredmények miatt. Én úgy érzem, hogy minden rendben van velem, így a babának sem lehet semmi baja, szerintem azt jelezné, ha gond van...Vagy kezdjek el holnapig, vagy még egy hétig (akkor kapom meg a második vérvétel eredményeit) aggódni? Baj az, hogy ennyire nem aggódom az eredményekért???

Szilvus Kép
Annyira meghatódtam reggel, amikor olvasta, hogy mit produkált a Ti "zabálnivaló drágátok" Kép Kép
Nagyon várom, hogy én is érezzem a mozgásait....Amióta kismama vagyok azóta nem bírom a hangoskodást én sem, görcsbe rándul a gyomrom, ha hangos beszédet, vagy rádiót hallok.
Hogyan vetted észre amikor megmozdult a babód?

AndiKép
Én mindig elhatározom, hogy kihagyom a Kismama újságban levő szülési "élménybeszámolókat", de valahogy reflexből ott nyitom ki, és onnan kezdem kiolvasni....Lehet, hogy ezért félek annyira a szüléstől.

Képzeljétek, azt mondta a hölgy a terhesgondozóban, aki veszi a vért, hogy itt Kméten nem mindenkinek csinálnak cukor terhelést.
Csak odamegyek reggel, vesznek vért, és ha magas a szint, akkor csinálnak terhelést. Tehát elképzelhető, hogy nem is kell meginnom azt a szörnyen édes szirupot. De ma pontosabban kifaggatom a jógán a kismamákat....

Gabi Kép
Örvendek, hogy Betti jobban van. Kép
Nem akarlak rémtörténetekkel zaklatni, anyukám mesélte, hogy nekem is volt kétszer hörghurutom, majdnem asztmás lettem. Vigyázz nagyon a lányodra!

Annyit beszéltek a fogorvosról...nekem is aktuális lenne egy ellenőrzés. Ti hogy álltok a fogíny-vérzéssel?

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Andi
Jól hangzik...(A Harsányi dr-nál voltál legutóbb UH-n, ugye?)

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok!

Pumukli: én is nagyon félek ettöl, mert Bettinek már nagyon sokszor volt. Holnap viszem vissza, és most már én is rákérdezek hogy mi legyen, mert nagyon sűrűn beteg (valszínű az óvoda miatt). Már minden féle vitamint kipróbáltam de semmi nem használ, most a broncho vaxumot adom neki, de még csak 10 napnál tartunk.

Ugye most 5 éves lesz, már kötelező az ovi is, aztán kezdődik majd az iskola onnan meg nem hiányozhat folyton.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szilvus,

igen, ő volt a barátságtalan doki... hátha most megváltozik a véleményem róla...
ebéd: sonkás tészta + narancs desszertnek

Olyan jó neked, hogy már így érzed a babóca mozgását, mekm még mindig csak a méhszalagok feszülnek és az nyillalgat vagy egyszerűen csak fáj a poci, mert fáradt vagyok (este már nem mindig megy a kanapéról való felugrálás hasizom segítségével, inkább oldalazva csúszok le róla...Kép)
Azért menj el egy ellenőrzésre a fogdokihoz, az még nem fáj!Kép

Pumukli!Kép
Szóval te már a rémtörténetekkel kezdesz!!!Kép Ez tökéletesen tudja ám generálni azokat a csinos kis félelmeket jó előre (na jó, kíváncsiságból én is tovább fogom ma olvasni ezeket a fránya történeteket).
Nálam fogínyvérzés még nem jelentkezett, csak egy kis szuvas fog...

Jaj, de nincs kedvem most itt lenni benn az irodában! Kinn olyan szép idő van, ráadásul most munka sincs nagyon, mindent megcsináltam már, ilyenkor jó lenne egyszerűen lelépni (most éppen cserepeket nézegettem a leendő házunkra, mert döntenünk kell a típusáról, színéről).

Viszont holnap ilyenkor már be leszek sózva, mert megyünk este a Praxisba, de azért igyekszem nem túl nagy reményekkel odamenni, jobb pozitívan csalódni...

Andi
bagandre
 
 


Andi Kép
Ne olvasd este a rémtörténeteket. Történt egyszer, hogy este lefekvés előtt ezzel traktáltam magam, és aztán rémálmok gyötörtek.

Én holnap ilyenkor már túlleszek az unalmas védőnői tanácsosztáson Kép

Mai ebéd: bécsi burgonyaleves + székelykáposzta + lekváros piskotatekercs Kép Azóta már lecsúszott 2 alma, 1-2 pohár citromos ásványvíz, de mindig van a hűtőben vésztartalékom, ha nem bírnám ki....Kép

Holnap reggel felállok a mérlegre, és megmérem a pocakom Kép Csak a melltartóm méretét tudom, hogy megint eggyel nagyobb kell Kép Már 3 számmal nagyobb az eredetinél....ennek természetesen a párom örven a legjobban Kép

Pumukli
pumukli
 
 


Szilvus,
nem tudom, hogy mennyibe fog kerülni a fogam, de nálunk a fehér tömés is ingyenes, így valószínűleg kedvezményt fogok kapni majd ha a másikat csinálják.

Pumukli,
tulajdonképpen engem sem izgatott az eredmény, mert tudtam, hogy minden rendben van. Szerintem nem kell aggódnod amiatt, hogy nem izgat, mert tudod, hogy minden rendben van!
A fogíny-vérzéssel nem állok valami jól. Szokott vérezgetni, de hát ez van.

Andi,
jó, hogy mész a Praxisba, majd meséld el, hogy mi volt. Én is el akarok menni, de majd csak a 25. hét körül.

Eszty
eszty
 
 


Pumukli!

Nem sok ez a rengeteg kaja???Kép Hova fér beléd? Én leves után már alig bírok enni a második fogásból, főleg, ha az kiadósabb, mint pl. a te krumplilevesed...

Igazad van estére már nem kellene ilyeneket olvasgatni.. Múlt héten megtörtént az első rémálmom szüléssel kapcsolatban, hát volt abban mindenféle rossz (fájások, nyomás, aztán hirtelen elmúlt minden, mintha elfújták volna, akkor meg azért izgultam, stb.). Nem volt egy kellemes élmény, pedig még messze vagyok a szüléstől...

Én még mindig nem hordok melltartót, úgyhogy nem tudom, mennyivel nött a méretem, de valószínűleg lassan körbe kell néznem ezügyben is a boltokban... tegnap vettem egy kismamáknak való harisnyanadrágot, de még nem próbáltam fel, hogy milyen... ez kreppből van, tartósabb, mint az üvegszálas és állítólag nagy pocira is jó... majd meglátjuk...

Andi
bagandre
 
 


Semmi-de-semmi kedvem dolgozni. Igy van ez mostanságKép persze ez érthető, több okból isKép

Pumukli
Pont a 16. hét első napján moccant meg, egészen prózai módon: hazafelé a közkedvelt csúcsforgalomban. Kép Fura apró kaparászást éreztem egészen alul a pocimban. Nem gyomorgörcsöt, nem béltekergést, egyszerűen valami MÁST. Este pedig a kanapén tapogatva érezni lehetett icipici "kopogásokat". Innentől kedzve ezek mindennaposak, ám az igazi "helló-ittvagyok!" típusú hasbarúgás a 18. héten jött, itt bennt a munkahelyemen a reggeli tejeskávémat kortyolgatva.Kép Mostanra meg már olyan erősek és rendszeresek, hogy érezhetőek az aktív és passzív periódusai (bár olyanok nemnagyon vannak...). Olyan jó ám, majd meglátod!

Fogínyvérzés: néha picit. De már vettem puhább fogkefét és a megszokott fogkrémem helyett Elmex-et. Attól nincs is hányingerem sem.

Melltartályméret: eddig 1-2 vel nagyobb.Kép Szintén a párom örömére. Nekem a régi jobban teccettKép

Andi
Biztosan napokon belül megérzed Őt!Kép Szerintem nekem a hátul tapadó lepénynek köszönhető, mert igy nem tompítja a mozgását.
Nagyon kiváncsi vagyok a Praxis-beli élményedre, majd mesééélj!
Jó válogatást, csemegézést a tetőcserepekbőlKép Ez olyan szép része az építkezésnek! De a legjobb a berendezésKép
Fogorvos téma: ide nekem az oroszlánt, kígyót, varangyot, férget, hegymászást, vitorlázást, mindent ami veszélyes, csak FOGORVOST NEEKép Kép Kép Ő bánt!

Ma valahogy nem volt étvágyam, vagy csak nem tetszett az ebéd? Ragulevest ettem, de a zöldbabfőzit otthagytam. Most meg éhes vagyok. A lakóm reklamálja is. Ilyenkor van a délutáni aktív periódusa, 3-4-ig.:-)

Sziasztok
Szilvus
szilvus
 
 


Andi
Nagyon szép cicifixek vannak pl. a Triumph-nak (Bee-Dees márkanévvel ellátva), 100 % pamut, merevítők nélkül, szerintem szeretni fogod, kényelmes, puha, én azokkal kezdtem anno.

Szülés: még NEM gondolok rá Kép Illetve csak csupa-csupa jót. Pozitív energiaKép

Szilvus
szilvus
 
 


Andi! Elértetted, utolag fizettem 4 fehér tömésért. Plusz volt egy 2 honapos kezelés egy gennyzacskóval, összesen fizettem 50e Ft-ot. Nem elöre kérte a pénzt, mindig utolsó alkalommal. Söt, egyszer tartoztam is, utolag vittem el neki. Most azt hittem megint genny lett, ma voltam, de nem. Szerencsére. Amugy a város egyik legjobb fogásza, pont azért járok oda. Eddig sose volt vele gondom ellenben a régi orvosom nagyon trehány lett, ezért kellett váltani. Az nem vállalt garanciát, ez igen!

Hát, ha itt mindenki azt méri, ahol a legcsúcsoabb a pocak, akkor nekem most 101cm.

Eszty! Én is nagyon félek a fogászaton, szerencsére már tul vagyok rajta egy idöre!

Szilvus! Én 34 leszek mire megszületik a baba, de nem adtam fel, hogy lesz még 2! Szerintem beleférünk, feltéve ha nem kell megint éveket várni az ujabb csodára!

Pumukli! A fertözö májgyulladás az a Hepatitis. A ßHCG egy hormon.

Karmen 26+6

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jó reggelt!

Én eddig még nem álmodtam szülésről, maximum kisbabákról. Ma is egy dundi Kép gyönyörű kisbabával álmodtam. KépKép

Nincs nagy kedvem itt bent lenni, de sajnos nem tudok mit csinálni. Kép Már csak 2 hónapot dolgozom, mert véglegesen eldöntöttem, hogy január közepéig dolgozom, nem tovább. Addig találjanak helyettesítőt és ha kell betanítom.

Eszty 18+3
eszty
 
 


Szia Eszty!

Kitartás. Hamar eltelik ez a 2 hónap. Közben itt lesz a Karácsony, Újév. Szóval röpülni fog az idő.
Persze én könnyen beszélek, mert én itthon dolgozom távmunkában, úgyhogy nekem ilyen gondom nincs.
Amúgy mit dolgozol?
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

MOst van időm egy kicsit jelentkezni, aztán nekiugrok takarítani. Nálunk ugyanis szobaelvásztás volt tegnap, meg ugye egy ajtót is nyitni kellet a falba. Szóval szép állapotok vannak, hiába próbáltam letakargatni a bútorokat, az egész lakást belepte az a jó kis építési por.

Tegnap voltam tanácsadáson, ahol is egy kissé megijesztett a doki. A lepényem túl mélyen tapad, és még nem igazán ment fel.(26. hetet töltöttem) Szóval kíméletet írt elő, aztán meg szembe jutott milyen kupleráj van itthon. Hát ezt még megcsinálom, utána a férjem fest és Apuval elrendezik a bútorokat, aztán már tényleg pihengetek. Állítólag a lepény nincs rajt a méhszájon, de nagyon közel tapadt, és hát vérzés lehet, meg majd csaszival szülés. De azt mondta, még a 30. hét után elég ha izgulok miatta, talán feljebb megy.Ja, és 1 héttel nagyobbnak látta a babát. Amúgy azt mondta szépen fejlődik. Csak húzzam ki februárig.

Ki tudja mi van Ildikóval? Annnyiszor az eszembe jut,remélem minden OK lett.

Más: Ti fogtok venni baldahint a kiságy fölé? Eddig nekem nem volt, de nagyon tetszik. Viszont a barátnőm, akinek koraszülött ikrei voltak, azt mondta, hogy a kórházban nem ajánlották, mert a levegő nem tud annnyira mozogni alatta, és ez is okozhat bölcsőhalált. Akkor inkább lemondok róla.

Bogi

Tök jó Neked, hogy távmunkát találtál, és is úgy szeretnék, jó lehet itthon dolgozni. Hol lehet ilyen állásra bukkani? Komolyan érdekel. Mindenféle számítástechnikai háttér itthon van, ezzel nem lenne gond. Közgazdász vagyok, esetleg valami pályázatírás, vagy hasonló érdelene. A tavmunka.lap.hu -n nem találtam semmi nekem valót.(Fordítani meg nem tudok. Sajna)

Mindenkinek szép napot, mostmár gyakrabban benézek ,addig is kímélem magam.

Kitty
kitty123
 
 


sziasztok!

Engem is nagyon érdekelne itthoni munka főként számítógéppel kapcsolatos, sajnos edig én sem találtam sehol.

Kitty: nekem van baldachinom, de egyik gyerekem sem szerette ha feltettem, pedig nekem is nagyon tetszik, de mindig olyan nyugtalanul aludtak alatta, mintha zavarta volna őket, így inkább levettem. Most már nem kisérletezem vele.

Nekem is eszembe volt Ildikó, sajnos én nem tudok róla semmit, remélem minden rendben van velük.

Reméljük feljebb megy a lepény, de ha nem fedi a méhszájat akkor miért kell császár? Nekem a doki annó azt mondta ha nem ment volna feljebb és maradt volna a méhszájon akkor kellett volna császározni, szerintem feljebb fog menni.


Gabi
22+1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok, szép jó reggelt!

Szilvus!
Már nagyon várom, hogy érezzek is valamit a gyerkőc mozgásából, ne csak a monitoron lássam, de nem szeretnék türelmetlen lenni, úgyhogy kivárom a soromat..Kép

Arra gondoltam, hogy mst szombaton elnéznék az Anita nevű fehérneműboltba egy kicsit csemegézni melltartó és trikó/kombiné ügyben, ha jól emlékszem a hirdetésükre, szombat délelőtt is nyitva vannak. Varrattam magamnak egy nagyon szép kismamablúzt, az alá szeretnék venni magamnak valamit. Olyan szép lett, Petőfi gallérja van, tölcsérujja, mell alatt elvágott, onnan bővül illetve vannak benne ráhajtások kétoldalt, pici gumi, hogy ha nő még a mellem, azt is tudja követni és nagyon szép nektarin színű anyagból van. Decemberre varratok egy másikat a karácsonyi partinkra, az hasonló lesz, csak nem mel alatt elvágott, hanem A vonalú és gyönyörű bordó selyemből.

Eszty! Nekem már csak 6 hét van hátra a munkából, gyorsan telnek ám a napok!!!

Bogi!
Te mit dolgozol otthon távmunkában? Tényleg szerencsés vagy most, habár azt hiszem nekem azért hiányoznának körülöttem az emberek hosszútávon...

Ma este munka után irány a Praxis, párom hozza a videokazettát,lelkére kötöttem, nehogy otthonhagyja... Kíváncsi vagyok, most egyértelműbb lesz-e, hogy kisfiú vagy kislány...

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Bogi,
én titkárnő vagyok egy állami cégnél. Nem nagyon siránkoznék Kép ha minden napra lenne annyi munkám, hogy ne unatkozzak. De hát vannak olyan napjaim, hogy olvasok, netezek és egy papírt hol balra, hol jobbra rakok. Kép

Andi,
aztán holnap beszámolj a mai élményedről, mert különben irgum-burgum. Kép Kiváncsi vagyok nagyon a véleményedre, tapasztalatodra.

Kitty,
tényleg vigyázz magadra, próbálj egyszerre kevesebbet csinálni. Így maximum egy kicsit tovább tart, de legalább vigyázol magatokra.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Én a Kisalföld Volánnál dolgozom, mint internet asszisztens. Hát ez hatalmas mázli volt. Kicsit hosszú lesz a történet, de leírom, ha nem gond.
Szóval én 3 évig a Tesco-nál voltam Kereskedelmi Asszisztens - tolmács. Idén januárban terhes lettem, és sajnos a babát februárban el kellett venni. Akkor táppénzre kerültem egy rövid időre. Két hétig dolgoztam, amikor egy reggel arra ébredtem, hogy lebénult az arcom jobb oldala. Attól kezdve megint táppénz. A férjem a Volánnál programozó, és említette, hogy a Volán írt egy pályázatot, hogy távmunkásokat alkalmazna, és meg is nyerte azt. Így beadtam egy pályázatot. Voltam interjún, ahol elnyertem a munkáltató bizalmát, és a három emberből én lettem az egyik. Nagyon örültem, mikor felhívtak. Azonnal fel is mondtam a Tescoban, és munkába álltam. Ez volt május 1-én. Akkor is arra gondoltam, hogy majd ha esetleg sikerül teherbe esnem újra, mekkora előnyöm fog ebből származni, hiszen Gyesre sem kell mennem. Álmomban nem gondoltam, hogy még abban a hónapban bekövetkezik a dolog. A munkám igazából érdekes. Ugye a neten kell lógnom egész nap. Pályázati anyagokat, lehetőségeket kell gyűjtenem, figyelnem, jogszabályváltozásokat követni, ami a közlekedési ágazattal összefügg. Hírlevelet szerkesztek a vezetőségnek az EU-ról. A csatlakozással kapcsolatos információkat gyűjtöm be. A másik két távmunkás pedig a honlapunk szerkesztését végzi.
Nekem egyáltalán nem hiányoznak az emberek. Ez azért is furcsa, mert én alapvetően egy társasági ember vagyok, és mindig is olyan munkám volt, ahol rengeteg emberrel találkoztam. Mindenki atól félt, hogy bele fogok fásulni, főleg, mert nemrég (június legvégén) költöztünk ki Győrből, ahol egy forgalmas helyen laktunk, most meg családiházban lakunk egy nagyközségben. Nem vagyok elzárva a külvilágtól, és az internet rengeteget segít, hogy ne gubózzak be, és a munka jellege pedig, hogy naprakész legyek. Szóval ez egy Isten áldása!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Ma reggel felálltam a mérlegre....57 kg. Félek, hogy nehogy a végén fogyókúrára fogjanak. Ma megyek a védőnőhöz, kíváncsi vagyok, hogy mennyit fog mérni, múlt alkalommal 3 kg-val mért többet. Igaz, hogy tegnap este vacsi után 60kg-ot nyomtam Kép Megmértem a pocakom is ma reggel, 93 cm, de este ez is nagyobb szerintem.

AndiKép
Az evéssel jelenleg semmi problémám, tudok enni rendesen Kép A levest általában csak kóstolgatom, itt eléggé íztelenre tudják főzni....más minden jó. Éppen most ettem meg egy citromot cukorral, és nem sokára megyek is ebédelni.

Szilvus Kép
Nagyon várom már, hogy érezzem a baba mozgását, de ezt említettem tegnap is. Nem fáj, amikor nagyokat rúg vagy bokszol? Tegnap fájdogált a pocim délutántól este lefekvésig, figyeltem, de elképzelésem szerint, ha érezném, hogy megmozdul, az nem fájna....erősíts meg, kérlek!

BogiKép
Kész főnyeremény ez az állásod! Kép Nem mész gyesre így?

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli!

Nem, mert a pályázat is így szól, hogy kismamáknak, vagy mozgáskorlátozottaknak előny, akik otthon vannak, de a munkaképességük nem csökkent azzal, hogy éppen gyerek van, vagy más mobilitási probléma áll fenn.

Amúgy a baba mozgásáról egy-két dolog. Én már olyan 17-18 hetesen sejtettem, hogy nem a beleim mozognak. Meg lehet különböztetni. De igazán a 20. héttől érzem, és az aztán nem hasonlítható semmihez. Néha bizony kellemetlen, mert az én gyerkőcöm úgy fordult, hogy a kezeivel a hólyagomat piszkálja. Na az aztán szörnyű. Meg is kérem néha, hogy kíméljen egy kicsit. A lábai meg a köldököm körül vannak, és elég nagyokat rúg, de az nem kellemetlen. Tudod mi a furcsa? Hogy már 1 hónapja érzem a mocorgást, de még mindig meglepődök néha. Szuper.
Én pl. voltam kétszer élő koncerten. Egyszer kismama koncerten (Fellegi Ádám), egyszer pedig egy templomi gitárkoncerten (egy srác kitározott, de SZUPER volt). Na az élő zenét azt nagyon szereti, ha teheted próbáld ki. Arra kapálózni fog! Érdekes módon, ha CD-t hallgatok (baba-mama CD), azon én elalélok, de a gyerkőc meg sem moccan. Nem ugyanaz a kettő.
Ha nem vagy nagyon templom és egyház ellenes (én amúgy hívő vagyok), akkor menj el egy templomi orgonahangversenyre. Az eredmény tuti lesz.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
tényleg szerencsés vagy, hogy sikerült ilyen munkát találnod!

Pumukli,
csak nem fog szólni a védőnő, hogy hízol. De egyébként a mérlegükön én is 1 kilóval több vagyok mint otthon.

Mitől lehet az, hogy néha olyan mintha sejtecskéket látnék futkározni. Meg néha felvillanak. Talán rádtság miatt, vagy esetleg a vérnyomásom?

Eszty
eszty
 
 


Bogi!

Tényleg jókor váltottál munkahelyet és tényleg szerencsés vagy, hogy sikerült ezt így kifogni. Mi lesz akkor, ha megszületik a baba? Akkor valószínűleg egy ideig nem tudod olyan intenzitással (vagy lehet, hogy sehogy) elvégezni a munkát, mert annyira leköt a szoptatás, stb. Ezt hogyan lehet megoldani? Átveszi addig valaki vagy megpróbálsz éjszaka vagy napközben hullafáradtan netezni?

Kár, hogy még mindig csak ilyen kevés lehetőség van a távmunkára, én például tudnék fordítani (németes vagyok), majd lehet, hogy utánanézek, hogy milyen lehetőségek vannak... De egyelőre nem vagyok számlaképes se, ezt is meg kell oldani. Igaz, nem nagyon szeretek fordítani, mert unalmasnak és agyelszívónak tartom, viszont nagyon jó pénzeket lehet vele keresni. 2 héttel ezelőtt elvállaltam egy nem túl hosszú fordítást, amit 2 nap alatt meg tudtam csinálni lazán és a havi keresetem majd egyharmadát megkaptam érte, számla sem kellett (pedig egyáltalán nem panaszkodhatok a fizetésemre, én egy kisebb német informatikai cégnél vagyok marketinges).

Pumukli!
Akkor mi kb. hasonlóan nézhetünk ki,legalábbis kg és cm tekintetében, szerintem ne aggódj a védőnő miatt!
Azt gondoltam ugyan, hogy a közkonyhán nem adnak olyan nagyon finom kajákat, amiket maradéktalanul meg lehet enni...
Ugye majd elmeséled e-mailben, hogy milyen volt a tegnapi jóga?

Eszty!
Én is ugyanígy vagyok a munkával, néha job szeretném, ha több lenne, mert akkor gyorsabban telne az idő is, így viszont több időm marad netezni és e-mailezni...de a kreatív, értelems munkáról már rég lemondtam, emiatt nem is bánom, hogy szünet következik a munkában...

Ígérem, hogy holnap részletes bezsémolóval várlak Benneteket és ha lehet, képet is felrakok, hogy milyen minőségűt sikerült csinálniuk...

Lassan elvonulok ebédelni....

Andi
bagandre
 
 


bezsémoló=beszámolóKép
bagandre
 
 


Sziasztok,

tegnap este megmértem a pocakomat, kereken 100 cm. Persze én elég magas vagyok (182 cm), talán ezért nagyobb, mint a ti méreteitek. Érdekes, csak kb. 1 hete kezdett látványosabb pocakom lenni (rögtön elővettem szűkebb pulcsikat, nekem teccik Kép ). Bár pl. anyósom szerint még szinte semmi nem látszik rajtam. Éppen, mintha jóllaktam volna. Szerencsére nem szilvásgombóctól ekkora a hasam Kép

Bár én sem hordok melltartót, mert nagyon utálom, meg szükségem sincs rá, azért ma reggel felpróbáltam a meglévő készletből kettőt-hármat. Még jók, de már eléggé kitöltöm őket. Úgy gondolom ráérek még a vásárlással.

Én még mindig nem híztam semmit. Dehát, ami késik nem múlik Kép

Én mintha már egy hete éreznék valami birizgálást időnként a hasamban. Azt hiszem ez Ő, mert korábban még nem éreztem ezt. Persze azt már alig várom, hogy úgy igazán rúgjon egyet. De az, ha jól sejtem még kb. 4 hét.

Eszty,
szerintem a sejtfutkározás az alacsony vérnyomás jele. Akkor van, ha hirtelen felálsz vagy ilyesmi ? Velem akkor szokott ez előfordulni.

Mariann
tmarianna
 
 


Szépjódelet Lányok!Kép

Karmen
Ok, akkor belehúzunkKép Ha igy sikerül, mint ez , hogy tavasszal kitaláltuk, milyen jó lenne, ha nyáron teherbe esnék és a 2 hetes júniusi nyaralásunból már 3-an jöttünk visszaKép Bárcsak mindenkinek igy sikerülne, aki babát szeretne!

Andi
Az Anitának nagyon szép kismama cicifixei vannak (készülj fel, q... drága), jól tartják a cickót és még csinosak is. Nekem egy fekete van, nagyon szeretem, www.anita.com csemegézhetsz is az ajánlataikbólKép

Kitty
Jó lenne, ha nem a 2-ajtós szekrényeket tologatnád ám!Kép A takarítással is óvatosan. Pihenj közben, ülj vagy feküdj le. Biztosan fentebb csúszik a lepény, ahogy nő a méh. Baldachint gyönyörű ágyneművel együtt már kaptam, nekem nagyon tetszik, a párom szerint baromság. Viszont nagyon napfényes a lakás, én azt hiszem felteszem. Legfeljebb, ha a gyerek útálja, lekerül.

Pumukli
Sok az 57 kg?? Én 58 vagyok most...
A kisördög mozgását nem lehet a belekkel összekeverni. Határozottan meg lehet különböztetni a lábbal történő rúgásokat és a kezével tett kaparászásokat, majd meglátod, de ezt inkább a 20. hét után. Andinak már nagyon drukkolok, szerintem tuti egy hatalmas "szevasz-mutter" rúgást kapsz majd egyszercsak!!Kép Kép

Munka: én nagyon szeretem a munkámat, meg is becsülnek minden szempontból. Maga a cég zűrös most, de erről inkább nem írnék, fokozott az amúgy sem kicsi stressz ami bennünket ér. Az eddigi napi 10 órámat leredukáltam max. 8-ra, igy elviselhető. Vezérigazgató mellett dolgozom, igy Ő mindenben támogat, egy angol úriember, nagyon aranyos. Távmunkát még nem tudom vállalnék-e az otthonlétem alatt, én inkább arra gondoltam, hogy folytatom a spanyoltanulást, melyet a kevés időm miatt félbehagytam pár éve. Vagy esetleg tanítványokat vállalok, nem tudom igy előre mire jut majd idő. Kép Kép

Bogi
Elolvadok minden egyes alkalommal, amikor mocorog vagy rúg. Annyira fantasztikus, nem tudok betelni veleKép Lehet hüjjjjje vagyok, de ha mozog, az egyik kezem mindig a hasamon vanKép

Lányok, ebédidő van és éhezem......Kép Jó étvágyat Nektek is, de "visszatérek!" Kép

Szilvus
20+6
szilvus
 
 


Andi,
hát igen, a jó oldala annak, hogy nincs munka az, hogy tudok internetezni. Kép Viszont azért jobb lenne, ha néha-néha adódna egy kis munka, de hát tényleg valahogy csak kibírom ezt a 2 hónapot. Kép

Pumukli,
hát igen, nem mindig finomat a közkonyhai ételek. Én most vasi pulykát ettem sült krumplival. Nem volt rossz, de a krumplit szerintem még reggel kisütötték. Kép Kezd emelkedni talán a mennyiség, amit meg tudok enni. KépKépKép De azt soha nem fogom elérni amit az egyik fickó produkált. Leült egy nagy tányér kelkáposzta főzelékkel + 2 fasirttal, egy nagy tányér marhahús levessel, egy nagy adag káposztás tésztával és egy kis uborka salátával. Ha nekem kellene ezt megennem, szerintem 4 napig enném! Kép

Eszty
eszty
 
 


Mariann,
tulajdon képpen csak most láttam, vagy vettem észre. Nem hírtelen felállástól, vagy leüléstől van, egyszer csak láttam. Tény és való, nem valami magas a vérnyomásom.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Az első időkben azért nem lesz ilyen gond, mert a szülési szabadság, az a 200 valahány nap nekem is jár, és arra igényt is tartok. De az mégsem 3 év.
Szóval ilyen gond nem lesz. A szülési szabi alatt meg annyit dolgozok, amennyit akarok. Ha nem akarok, akkor meg nem. Szóval akárki akármit mond, szuper, és ideális Kép

Én elég sokat szoktam figyelnia sejtecskéket. Hiszen ha lecsukjuk a szemünket, akkoris előjönnek Kép Eszty! A Te sejtecskéid hasonlók?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Mariann
Kép Ugye, szerintem is szűk ruhában a legtutibb a pocakKép Bár tegnap tartott kiselőadást egy kolléga, hogy terhes nő ne viseljen testrefeszülő ruhát mert az olyan izé...Hmm... Szerintem meg a legszexibb!!!!

Képzeljétek, hogy jártam - azaz, milyen felelőtlen és bunkó autósok vannakKép Reggel szomorúan észleltem, hogy valaki kedves autóstárs az éjszaka összetörte a parkoló autómat. Az első lökhárító középen kettétört, benyódott, baloldalt több centire "fityeg", a rendszámtábla hullámosra gyűrődöttKép Se egy cetli, se egy telefonszám, se egy "bocsi-kártya"...Annyira el vagyok kenődve. Kép

Sziasztok,

Szilvus
(akit az ág is húúúúz...)
szilvus
 
 


Bogi,
nem tudok róla, hogy lecsukott szemmel is látnám azokat a sejtecskéket. Kép Szerintem a fáradság, túlzott számítógépezés, vagy a vérnyomásom miatt láthattam őket.

Szilvus,
azért felháborító, hogy még egy elnézést kérő papírt sem raktak a szélvédődre. Legalább ennyi kijárt volna, ha már így neked ment, nem?

Eszty
eszty
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: