Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok, szertnlk csatlakozni hozzátok! Tegnap teszteltem egy halvány pozítívat, és rettenetesen boldog vagyok!!!

Kép
Kép
banya1
 
 


Szia Banya! Kép Nagy gratula Neked, és üdv körünkben! Kép
Hello
hello
 
 


Sziasztok!
Ann!
Én biztos nem foglak kiutálni,legalább van mit olvasnom.Nekem azt mondta a védőnő,mivel első baba,majd csak a 18-20.hét között fog megmozdulni.Az én tökmagom erre igencsak rácáfolt,mert a 15.héten megmozdult.A védőnő szó szerint hülyének nézett,erre a doki meg azt mondta arra nem lehet adni kinek hányadik baba,mindenki máskor érzi az első moccanást.Egyre jobban kezdem utálni ezt a védőnőt.
Judit!
Nem bosszantani akartalak ezzel az AFP-vel.Nekem sem lett jó az eredményem de a doki az UH-n azt mondta nem lát semmi rendelleneset,ugyhogy nem firtattam tovább ezt a kérdést.Nálunk a védőnő írja a beutalókat a laborba,és csak csütörtökön és pénteken veszik le a vért,ezért nekem egy pár nappal előbb vették le a vért az AFP-hez mint kellet volna,de a védőnőt ez különösebben nem érdekelte,úgyhogy gondolom milyen fontos lehet ez a vizsgálat.Főleg hogy se őt se a dokit nem igazán érdekelte az eredmény,mert majd az UH-n mindent látnak.Szóval ennyi.
Tarhonyanya!
Nálam csak egyszer volt kint a védőnő,azonkívül nekem van havonta egyszer jelenésem nála,amit 5 perc alatt lezavar.De már ne is haragudj,megbolondultál?Én ugyan nem adok neki egy fillért se,ugyanis ez a dolga,főleg,hogy még csak egyszer volt nálad.Majd esetleg akkor,ha normálisan végig követte a terhességet és elvégezte a dolgát,ami a mi védőnőnkre nem igaz.Majd ha meglesz a tökmag kíváncsi vagyok hányszor fog jönni és segíteni a tanácsaival.Vagy úgy lesz,mint a hugomnál,a Ricsi mindig 4-5 órákat aludt egyfolytába,már másfél hónaposan és persze a hugom csak akkor adott neki cicit,ha felébredt.A védőnő szerint pedig 3 óránként fel kellett volna ébreszteni,az nem számított,hogy ennek ellenére a Ricsi fél éves korára óriási volt(9.5 kg).Addig fajultak a dolgok,hogy a hugom egyszer gondolt egyet és a védőnő többet nem tette be hozzájuk a lábát.Egyszóval,szerintem még ne nagyon tündesd ki így a bizalmaddal.Tudom,hogy te jót akartál ezzel,hogy kicsit jobban foglalkozzon veled,de ez sajnos így sem biztos.Az ilyen nyershúsos és más baromságokat pedig légyszi ugord át és ne olvasd el.Tarhonyának sem jó hogy,ilyen hülyeségek miatt parázol.Inkább olvass valami jó könyvet ami megnyugtat.
Na!Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét és pihenést!Sziasztok!Andi

Kép
Kép
veráska
 
 

 
 

Sziasztok régiek és üdv újak!

Én is sajnos olyan aggodalmaskodó vagyok, mint Tarhonyanya de próbálom nyugtatgatni magamat azért, mert felesleges ennyit idegeskedni mindenen. Elvileg a legjobb helyen van a pocaklakó és semmi baja se lehet és kész.
Csak a média, újságok stb. állandó rémtörténetekkel vannak tele....
Na mindegy lényeg hogy nemsokára láthatom újra UH-n és utána ha az AFP-n is túl vagyunk, akkor már nem kell ennyit izgulni majd:-)
Különben is szegény apukák agyára megyünk ha túl sokat aggodalmaskodunk!

Fehérnemű ötletet köszi mindenkinek,tényleg jó ami a Délinél van bár nem olcsó.

Szép napot és jó hétvégét mindenkinek!
Kari
(14+4)
kari
 
 


Sziasztok!

Mivel itt az ország minden tájáról vagyunk lenne egy kérdésem a többgyerekesekhez, akik már átestek terheléses cukorvizsgálaton.
Szóval nálatok mennyi a határérték (mármint a terheléses)? Mert egy máshol levő fórumon az egyik lány azt írta, hogy ott már 6-os terheléses értéknél keményen diétáztatnak...

Úgy látszik, hogy akkor én elég szerencsés vagyok a védőnővel. Igaz, kérdezni nem szoktam, mert ami érdekel, az úgysem pont akkor jut eszembe, amikor itt van, és utánakérdezek itt vagy máshol. Kép
Az ébresztésről annyit, hogy ha lesz baba, én sem fogom CSAK azért felkelteni, mert eltelt a három óra, és szopizni kéne. Szvsz, ha éhes, úgyis jelez, nem?

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek tegnap délután kettétört a hátsó rágófogam dcsak úgy...tiszta gáz a fogdokim pedig csak hétfőn lesz ez az én formám.Nekem még sosem volt ilyen és nem is értem miért történt?El vagyok keseredve miatta de hétfőig csak kibírom amíg kezelésbe vesznek...szerencsére eddig még nem fáj....
Kari!
nekem az aktuális vérvételek alkalmával nézték az ellenanyag szintet és zsófi végül szintén negatívos lett így én nem kaptam injekciótKépÉs mivel a gyerek is negatív így nem jelent veszélyt az egész a 2. terhességre.Ne is törődj ezzel az egésszel a doki majd mindig ellenőrzi hogy mi a helyzet.
Lányok én határozottan jobban vagyok.Persze rámtör az öklendezés egy nap többsazör is de a közérzetem már elég jó és ennek úgy örülökKépVégre nem vagyok hasznavehetetlen a környezetem számra.Ma megyek Zsófinak megvenni a karácsonyi ajándékokat nem mondanám hogy sok energiám van hozzá de nem szeretném az utolsó pillanatra hagyni.....ti hogy álltok ajándék ügyben?
Kismamaruhát még nekem sem sikerült beszereznem tényleg szóljon aki talál valami elfogadható hjelyet jó?Előre is köszi.
Képzeljétek én már 2 kg-ot híztam nem is értem akkor mi lesz később?Ti már híztatok?
Jövő héten megyek UH-ra aztán én is megkapom a kiskönvyet és mehetek vérvételreKép
Most megyek jó hétvégét mindenkinek!!!
Kriszti
Ja annann!
Budapesti vagyok ha gondolod írd be a táblázatbaKépÉs zsófi tényleg szeptemberi 12-én születettKép
babszem27
 
 


Ann, kösziKép És tegnap sikerült rádöbbennem, hogy te is "izgizel"KépKép
Jó hamar érzed már a babát!Kép Gratulálok hozzá!

Ex/Ági, ha jól emlékszem a 7 (vagy 7,2 ?) alattit vették nálam normálisnak.

Banya, gratulálok!Kép (egyszer belefutottam az egyik írásodba -Moni topiktársad régi, jó ismerősömKép- és az ott olvasottak alapján triplán gratulaKépKép

BabszemKriszti, fogKép nekem nyáron volt uez, már rémképeim voltak, hogy miként fog megszabadítani a kettétört fogtól: erre olyan szépen fölépítette a fogamat, hogy el sem hittem. Nekem sem fájt, csak a tudattól voltam tiszta "beteg".. Drukk, hogy minden OK legyen a 7végén!Kép

Szép estét:
Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok !

Hu alig gyözöm vissza olvasni pedig talán nem rég voltam itt de jó nagy a csapat hál istennek.

Verus minden elismerésem ennyi gyerköchöz. Egész megnyugodtam akkor nekem kettővel simán bírni kell.

A táblázatba szívesen bekerülnék az adatok Ildi/34, Budapest, 2006.07.03 Újpest szülőotthon , testvér Levente 10 hónapos.

Már többször meg kellett állapítanom történetek alapján, hogy nagy mázlista vagyok az orvosommal és a védőnéninkel egyaránt. Én soha nem adtam neki pénzt de annyi időt szánt rám amennyit szükségesnek éreztem mindent megtudtam vele beszélni a Levi szültése után hetente , most havonta jön de az utcán is megáll ha kérdezni akarok valamit.

Hát lehet hogy én nem vagyok hányingeres de kívános az igen . Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel?

na sziasztok mert vacsi van

Cila
cila
 
 


Sziasztok!
Ma voltam védőnőnél és megkaptam a kiskönyvemet.Július 12-ét számolt ki, de majd az UH után tud pontosabb adatot mondani. UH csak a 13 héten lesz. Valószinű, hogy első és utolsó, ha nem jön közbe semmi. Javasolják az AFP-t, mert már benne vegyok a korban, de nem kötelező. Le sem ellenőrizte, hogy terhes vagyok, elhitte bemondásra. Volt vérvétel meg vizeletvizsgálat. Ennyi. Hát igy megy ez itt. 1 hónap múlva megyek orvoshoz.
Ann
Vegyél fel engem is a táblázatba.
36 év (hűha, én vagyok itt a legöregebb), Tampere (Finno.) 2006.07.12 Testvérek: Norbert 1998, Renáta1999

Exdeus
A felkeltéshez annyit, hogy bizonyos esetekben és főleg az elején bizony fel kell kelteni a babát 2-3 óránként. Nem mindig győz az éhség.
Üdv
Esztianyó
8+2

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Eszti, majd meglátjuk. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok lányok!
Olyan jó olvasni benneteket, hogy most élitek át a terhességet. Én fél éve szültem, de újra lennék terhes, mégha hányingeres időszakaim voltak.
Amiért irok mindenkinek az az, hogy olvastam a BKV-zást na ezt nagyon utáltam. Én is dolgoztam a 7. hónapig bírtam, de azt a sok bunkó, tahó embert. Sajnos akinek nincs kocsija ezeket végig kell élnie. Vagy illedelmessen kinéz valakit és felállítja. Legyetek pofátlanok, mert itt már nem rólatok van csak szó hanem egy kis boldog, úszkáló pocaklakóról, akivel ha elestek hát nem irom le mik lehetnek. Sajnos nem adják át helyet mégha a pocakotok kiszúrja a szemét a sok közömbös embernek. Inkább nézelődnek és nagyon belemerednek az újságba. Én voltam oly bunkó, hogy álltam egy-két percet és bizony felállítottam valakit, na persze nem egy szekrényajtónyi fazont. Ezt most is megteszem, ha kismamát látok, mert tudom milyen állni!!
Hajrá lányok, söpörjétek le a sok kényelmes, bunkó utast.
Jó pocakosodást Mindenkinek!!
Kép
Patri
patri
 
 


Sziasztok Kép

Baba-felkeltésről: én mindig is igény szerint szoptattam Hammát, ez nagyon bevált, sztem kizárólag a koraszülött vagy aluszékony, besárgult babát kell kelteni, akiknek vmi bezavar a ritmusába, az egészséges gyerek, tudja, h mikor kell kelni enni. Az én lányom mondjuk nem egy nagy alvásigényű, mindig keveset aludt... erre persze most rácáfol, m itt horpaszt mellettem,pedig indulnánk kirándulni Kép

Esztianyo, üdv Kép Tényleg, hallottam, hogy Finno-ban nem viszik túlzásba a terhesgondozást. Amikor Hammát vártam, volt egy lány onnan és annyit röögtünk azon, amit mesélt: az utsó időben már a szülésznőhöz járt tanácsadásra, aki egy szabócentivel közeledett és mértvmit, így megbecsülte a baba méretét, mi meg az UH-os BPD, HC, FL értékeinket hasonlítottuk össze Kép Csak olyan nagy a kontraszt a kettő között, de valszleg ott ez is bevált, és így is egészséges babák születnek, itthon meg próbálnak túlbizosítani mindent...

Cila, jujjj, nem lesz semmi Neked majd a 1,5 évessel + a picivel Kép

Verus, még nem is láttalak az izgin, igaz, én csak szemellenzősen a saját topicunkba járok Kép Amúgy innen költöztünk át, m egy időbn annyira em működött, hogy szörnyű. Te meg járhatsz 6felé, mi Kép Amúgy minden elismerésem a Tiéd, én valszleg képtelen lennék 5-6 gyerekkel... vagy nem is tudom, m imádom őket (a munkám is hozzájuk köt), meg persze nem egyszerre szakad rá az emberrre sok jó esetben).... akkor is csuda nő lehetsz Kép

Exdeus, én is vmi 7-7,2 körüli értékre emléxem, de majd előkeresem a papíromat.

Babszem27, mi már karácsonyi ajándék ügyben tök jól állunk Kép Hammának nemrég volt a szülinapja, s amikor amiatt jártuk a boltokat (1200 5letem volt), megvettünk szinte minden karácsonyit is, szóval ő rendben van. A párommal fényképezőgépet szeretnénk családi ajándéknak, így vmi kis meglepi lesz még mellé - telán az is megvan (de neki még szülinapja is lesz Kép ) , a családban meg kreatív ajándékok lesznek, ahol még csak alapanyag szinten állok, de ha egyszer megjn az ihlet KépKép:

Hoppá, felébredt a kislányom, szép napot Nektek Kép
Ann
annann
 
 


Ann, én is szemellenzős vagyokKép, csak tegnap, mikor bejelentkeztem, feltűnt a neved, mint utolsó hozzászólóKép Mi a munkád?
Nálunk is csak úgy működik ez a nagycsalád, hogy van mellé egy szuper férj, aki mindenben partneremKép 4 éve váltott, itthonról dolgozik, épp ezért is engedhettük meg magunknak, hogy a -gyerekek miatt- elköltözzünk Bp.-ről 2 éve.Kép

Eszti, ez azért nekem meredek, hogy ennyire nem vizsgálnak Titeket. Mmint arra gondolok, hogy pont téma volt az afp, mint mennyire (nem)megbízható vizsgálati módszer, és sokkal inkább az UH az irányadó..És a 13. hét után semmi Uh..lehet, hogy itt agyonvizsgálnak, meg túlaggódják a dolgokat, de én belehülyülnék ebbe, asszem.
Haza már nem is jártok? Mert ha jól emlékszem azt írtad, hogy a kisebbik gyerkőc született kint..

Jó 7végét mindenkinek:
Verus

Kép
verus
 
 


Hali,
látom, mindenki 7végézik Kép, épp csak bejelenteni jöttem, h vettem egy csudaszupi farmer kismamagatyót (nem kertész, hanem sima) + volt még egy csomó fajta a boltban kül. anyagok, fazonok, ha vkit érdekel, részletezem a tudnivalókat.
2. a Minimanóban vettünk később levásárolató övterelőt, az is jól jön, annak, aki sokat megy ajutóval.

Verus, oviban dolgozom..tam... mittomén, h mi lesz, elég ingatag lábakon áll az ovi, mivel régen MÁVos volt, most meg az önkormányzat szeretné magáénak tudni... amúgy pszichológus vagyok.
A mi Apánk is itthon dolgoz :-D

Remélem, 7főn azért előkerül a nép Kép
Vagy mindenki bevásárol? eszméletlen mennyiségű ember volt ma a boltokban brrrrrr!

Ann
annann
 
 


Verus
Kicsit én is aggódok, hogy ilyen keveset vizsgálnak. Remélem tavasszal haza kudok menni és akkor majd csináltatok bővebb vizsgálatot is. A fiam Mo-on született és van összehasonlítási alapom. Ha nincs semmi gond, elég a védőnő is. Ha meg gond van akkor úgyis beutalnak az orvoshoz. Kicsit bonyolult ugyan orvoshoz jutni, mert kevés van és k... ráérősen dolgoznak. Szülésnél is csak szülésznő volt ott. Igaz nálam kettő is, mert akkor még nem volt elég a finn nyelvtudásom. Nagyon profik voltak és csak a varráshoz hívtak orvost. Tulajdonképpen annyira nem hiányzik az UH, mert ha már érezni, hogy mozog akkor elég az érzés.
Nekem is centivel mérték, hogy mennyit nőtt a hasam. Nagyon jól ki tudják tapogatni a méhet, a baba fekvését. A szívhangot is meghallgatják mindig.

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Sziasztok!
Veletek volt már olyan, hogy éreztétek a baba szívverését? Az elöbb a hasamon volt a kezem úgy üldögéltem a tv elött és egyszer csak határozottan éreztem valamit. Rögtön lekapcs. a tv és koncentráltam, viszont kb. csak 1 percig tartott. Még csak 10 hetes vagyok és ezért furcsálom, de leírhatatlan, hogy milyen érzés volt.... Még a hányingeremről is megfeledkeztemKép
Ann, én is felkerülhetnék a táblázatba?
Adataim: Vera/30 10 hét, szülés: jún.30. Bp. Szent István kórház, első baba.
Köszi
Vera
veraa
 
 


Sziasztok!

Vera, nem lehet, hogy a saját ütőeredet érezted??? Nem elkeseríteni akarlak, de szerintem biztosan nem a gyerek volt. Mert ahhoz még korai, hogy a mozgását érzékelted volna, a szívverését pedig "házilag" hallani (pl. sztetoszkóppal) asszem csak a 20. héttől lehet.

Ann, mi tegnap voltunk a Tescoban, de ahhoz képest, hogy teli volt a parkoló, egész gyorsan szabadultunk. Igaz, hogy én a pénztártól rohantam a friss levegőre, elkapott egy hőhullám... Még az a szerencse, hogy az ajándékok nagy részét mi már megvettük. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Helloka!

Exdeus: félreértés ne essék, nem hallottam a szívverést, azt én is olvastam, hogy a 20. héttől lehet hallani sztetoszkóppal. A mozgását sem érzem, érdekes is lenne 10 heteseKépLehet, hogy a saját hasi ütőerem volt, erre én is gondoltam, de akkor mért csak 1 percig éreztem... Na, mindegy megkérdezem legközelebb a dokitól, hogy erre van e tudományos lehetőség, legfeljebb hülyének néz, bár nem hiszem mert nagyon szimpi.
Sziasztok, és jó pihenést a hét utolsó napján, nekem vendégeim lesznek ebédre, szóval már a konyhában kellene állnom!
Vera
veraa
 
 


Vera. Hogy megnyugtassalak, a saját ütőeremet néha én is érzem (és látom is), de az sem tart 1 percnél tovább. Kép Szerintem ez attól függ, hogy épp milyen testhelyzetben vagy, és hogy a vérnyomásod és pulzusszámod adott pillanatban hogy áll. Kép
Jó alkotást!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Én is szívesen bekerülnék a táblázatotokba, ha lehet róla szó...
Az adataim: Banya/25év/Pécs/4hét+2nap/2006.08.12./Pécsi Szülészeti Klinika/első baba
Köszönöm

Kép
Kép
banya1
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 19 hét 4 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 16 hét 4 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Acer 32 15 hét 6 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Doren 33 Bp. XII. ker. 15 hét 0 nap 2006.05.28 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 14 hét 6 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 14 hét 6 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 14 hét 5 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. fiú (1991)
fiú (2004)
Tarhonyanya 31 Bp.. Tárnok 14 hét 3 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 14 hét 2 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 14 hét 0 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 13 hét 6 nap 2006.06.05 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Babszem27 27 11 hét 2 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Veraa 30 10 hét 2 nap 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Verus 31 Baranya m. 9 hét 6 nap 2006.07.03 Pécs, Megyei kh. lány (93) fiú (95)
lány (97) fiú (01)
fiú (03)
Cila (Ildi) 34 Budapest 9 hét 6 nap 2006.07.03 Újpest
szülőotthon Levente
(2005. 01)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 8 hét 4 nap 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kanyin 33 Bp. X. ker. 7 hét 5 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 7 hét 4 nap 2006.07.19 Soproni kh. 3. baba
Majcsi 30 Budapest 7 hét 2 nap 2006.07.21 Szt. Imre kh. elsö baba
Banya 25 Pécs 4 hét 1 nap 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba</pre>


Ha vmit elírtam, sikítsatok! Kép
Cila, Levi januári? Azért írtam így (év, hó), hogy ne évüljön el!
annann
 
 


Köszi Ann!Kép
veraa
 
 


Szia Ann!
Átjött a tábla, majd lementem... Egyelőre a ládában van. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, és csak most olvasgatlak ismét titeket. Mi jól vagyunk, az iszonyatos hányingert és a sok rókát eltekintve, bár mintha enyhülne picit a helyzet. Mostanában nagyon sokat dolgozom, ezért kevesebbszer tudok jönni, de megígérem, hogy amint lesz időm ismét bekapcsolódok a vérkeringésbeKép

Én is szeretnék táblakó lenni. Korom 27, Budapest, 14+4, május 23-ra vagyok kiírva és a Szent Margitban fogok szülni, orvos: Dr. Sztanyik László.

Juca

UI: Annann én is hatvani vagyok, ismerhetjük mi egymást? Mondjuk Sárospatakra jártam gimibe, általános isibe az 1-esbe, próba szerencseKép Ügyi a tábla. Fénykép a profilomban ill. az albumban, címem: jucitel@freemail.hu

tjuca
 
 


Juca, meglestelek, de nem ugrasz be Kép pedig én s az 1esbe jártam!!! Kép (81-89) Engem Hamma albumánál (Kisbocink albuma néven) találsz meg .
Báááár, ahogy most elnézem, engem se igen lehet felismerni a képen - lehet, h a mai önmagamhoz képest sem (pedig csak 5éves a kép), de hogy a 6-14 éves magamhoz képest nem, arra a nyakamat tenném KépKép
Holnap már Veletek együtt lesz feléve a tábla, de ne csodálkozz majd, ha nagy lesz az eltérés a baba koránál ahhoz képest, amit írtál, mert a tábla a kiírásból automatikusan számolja a baba korát (kiírás-280 naptól) és nem külön írom be.
Másnál is előfordult már 1-1 nap eltérés, de Nálad feltűnt az 1 hét... de úgyse lőnek vele nyulat Kép
Ann
annann
 
 


Jó reggelt Lányok!

Végre én is beszámolhatok az UH eredményekről. Kép CLR: 61,7 mm, mindene megvan a picinek, nyakicáját rendesen behúzta 2,33-es volt. Pénteken volt pontosan 13 hetes (mensi szerint 13+1 lett volna), így behozta az egy hét lemaradást, amit az első UH mutatott. Kép Még a szívhangját is hallottam, sőt lehetett látni, amint a mellkasában dobog a kicsi szíve. Kép Nagyon boldogok vagyunk.

Betti
13+3

Betti
betti73
 
 


Ja és a baba 2006.június 9-re várható! Kép

Betti
betti73
 
 


Sziasztok!

Ann, ma lementettem a táblát, de a régit felülírtam, gondolom Te is az "eredetibe" írod bele, ahogy a névből gondolom... Kép

Betti, jó neked, hogy láttad verni a szívét. Én csak tudom, hogy vert, mivel a hátán már nem látszott át a szívverése, mikor UH-n voltam. Kép Persze a szívfrekvenciáját aztán kirakta a monitorra a doki, az olyan jó volt... Kép

Képzeljétek, ma kénytelen voltam betelcsizni a központi védőnéninek, hogy miért nem adott nekem papírt a betöltött 91. napos terhességről... Ma megyek érte, kiderült, elfelejtette. De még ha egy hónap is, akkor is -3000 a férjem adójából. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

A tábla szuper lett. Kép

Az újakat üdvözlöm.

Tjuca
szia itt is. Kép

Betti
Gratulálok az UH-hoz. Kép


A róka engem eddig még mindig nem talált meg igazán. Az étlapomról csak a kalácsot kellet eddig törölnöm, mert az nem esik jól, és ha azt ettem előfordult, hogy émelyegtem.
A hétvégén ráálltam a szüleimnél a mérlegre, háááááát? Nem is tudom, mert az az igazság nekünk nincs otthon mérlegünk, mindig náluk szoktam méredzkedni, de utoljára ez nyáron esett meg és ugye most enyhén szólva több ruha volt rajtam. Remélem csak az volt + 1,5 kg.

Úgy irigyellek benneteket a 12. heti UH-ért. Nekem ez csak karácsony után esedékes (azt mondták a 11. héten kell menni). Bár leginkább azt szeretném, ha már érezni lehetne, ahogy mozog. Most még nagyon hihetetlen, hogy ott bent növekszik Valaki.

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Szia Ann!

Gyönyörű szeme van a lányodnak!
Sajna nekem sem vagy ismerős, de még lehet, hogy egyszer "kibukik valami" a piszkos múltambólKép

Ja a mensim az előző 34 napos volt so innen az egyhetes eltérés. Nekem mindig egy egész héttel kisebb Stöpszli, így nem parázom.

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Annann nagyon tetszik a tábla, úgy látom én leszek a második.
Pénteken voltam 4D-s ultrahangon (nem bírtam ki,hogy ne lássam a babát), fantasztikus volt. Kislányom lesz úgy néz ki. Végre hallhattam a szívhangot is, majdnem elsírtam magam olyan megható volt. Meg is mérték mindenét, most 153 gammos a pici lány.

Szép napot mindenkinek

Üdv: Clair 16+4
clair
 
 


Szép napot!

Bár ahogy kinézek, ebből ma már nem lesz az.

Ölég rég nem jelentkeztem. Apa pénteken elbuzizta a számítógépet, se kép se hang, aztán mikor megcsinálta, teljesen ráfonódott manuálisan én meg le voltam tiltva. Na, de nem is ez a lényeg.
Voltam UH-n pénteken. Láttam a kis szivét ahogy vert. Mindössze 11 cm volt, de jó volt látni. Kis Babszem Jankó (vagy Janka) Kép Azt mondta a doki, hogy hét hetes vagyok és Júli 21-ére tette a születés várható időpontját.
Sajnos a gyomrom még mindig nagyon fáj, és egyre többet futok össze a róka komával is. Ma viszonylag jobban vagyok, remélem ez így is marad.
Üdv. az új pocakosoknak is.

Pusszancs

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Veraa,
ha legközelebb érzed a pulzálást hasonlítsd össze a sajátoddal, mert a baba szíve 2x olyan gyors, mint a tied. Kép Ha 120 fölött van, akkor a babó, amúgy nem hiszem. Kép Én is szoktam érezni az ütőeremet a pocimon.
A mozgását is érzem már egy hete. Egész lájtos, és nyugi kell hozzá, mert nem intenzívebb még egy közepes pukinál. Kép

Kanyin,
gratulálok. Gondolom 7 hetesen 11 mm-t akartál írni. Kép Én holnap randizom a dokinkkal vérvétel ügyben.
potter_76
 
 


Ági
16+2
potter_76
 
 


Sziasztok Kép
Mindenkinek gratula a csodás UH eredményekhez Kép

Juca, köszi a dicséretet Hamma nevében Kép

Exdeus, de izgulj, nem veszik el a 3000 pénz, max. adóbevalláskor jön vissza. Én a múltkor voltam vagy 6 hónapos, mire leadtam, mert kis butus voltam és adóbevalláskor meglett a különbözet (van rá egy külön rovat). Amúgy nekem azt mondta a védőnő, h akinek esedékes SOS-ben még az idén le kell adni, m jövőre változik a rendszer és mi már csak akkor vehetjük igénybe ha még az idén jelezzük a munkáltatónál...

Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Majcsi, én már elmúltam 12 hetes, mikor UH-n voltam...

Kanyin, én is akartam kérdezni - de Potter-Ági megelőzött - hogy nem 11 mm volt a gyerek???

Ann, meglett a papír, és szerencsém is van, mivel beszéltem a férjemék bérszámfejtőjével, és még nem csinálta meg a novembert... Holnap bevisszük a papírt, lemásolja, és novemberre már meglesz a -3000, és decemberre is. Azután meg várunk a szülésig, mivel januártól ugye csak családi pótlék lesz...

Én 20-án megyek AFP-s vérvételre, jól meg is lepődtem, mikor mondta a védőnő, hogy ehhez nem kell éhgyomor. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Milyen sokan vagyunk már!Kép
Jó lesz ha alattam is sokasodunk majd, akkor talán az émelygésem is lassan elhagy. Pocsékul vagyok sajnaKép
A gyerekek is betegek, éjjeleznem kell velük, nagyon sok volt ez most.
Szép napot!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok!

Tegnap este én is éreztem már a babát! Egy halovány kis rugit véltem felfedezni, többször is. Persze teljes "ágynyugalom" kellett hozzá Kép De így is olyan jó volt, főleg hogy már ilyen korán! Bár 3. terhességnél állítólag ez normális.

Ann!
Te nem otthon vagy a lányoddal? Gyeden. (Ill. a szülinapja óta gyesen.) Csak azért kérdezem, mert én most gyeden vagyok, és mint tudjuk, azt az oep utalja, nem a munkáltató. Így én pl. hiába szólok a munkáltatómnak, hogy jogosult leszek még 2 hónapig adókedvezményre, mert ő azzal most úgysem tud mit kezdeni, csak az adóbevalláskor (nekem ők csinálják). Ilyenkor mi van? Kinek kell adni az igazolást a betöltött 91. napról, nem tudjátok véletlenül?

Szép napot mindenkinek, Hello
hello
 
 


Hello!
Én is gyeden voltam az előzőnél és a férjem munkahelyére adtuk be az igazolást és ő kapta meg az adókedvezményt. Mindkettőt odakértük azután.
Ez az ami januártól nem lesz?????????????

Akkor nem tudtam,hogy lehetett volna gyedről is, de most már gyesen vagyok és táppénzre megyek. Persze annyit jár az ember védőbe, dokihoz, sehol sem mondták volna...csak a vérnyomásomra meg a súlyomra voltak kíváncsiakKép

Szép álmokat!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Szia Ann!
7+5 vagyok ma (hétfő) és júli.20 a várható időpont, egy nappal megcsúsztamKép
Ha frissítesz kérlek igazíts.
Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Sziasztok !

Ann köszi igen a levi 2005 január 26-án született.

Ado kedvezménnyel kapcsolatosan azt tudom mondani mindenkinek, hogy ott kell leadni ahol az adóbevallást csinálják aki önadozó annak is lesz hely beírni és igénybe tudja venni. Sajnos januártól csak az veheti igénybe akinek három vagy több gyermeke van. Értelmetésünk szerint a magzat is beleszámít a háromba tehát jár utána az adókedvezmény. Aki nem adja le időben az tény hogy az adóbevallásnál tudja érvényesíteni. Én pl., azért várok mert még nem tudom kinél fogja megérni illetve lehet hogy megosztjuk. Ha bármiben kell segítség írjatok.

Jaj lányok hiába kerestem vissza most meg nem találom valaki írta, hogy a minimanóban vettek levásárolható övterrelőt ezt hogy kell érteni? Nekem is kellene mert vezetnem is kell ha tudsz bővebb infot légyszí ird meg ide. Köszi

Hál istennek most apa manózik így végre ráértem egy kcsit írni.
gratula mindekinek a jó UH eredményekhez én holanp mégcsak a belgyógyászhoz megyek.

Sziasztok
cila
 
 


Cila, épp azt néztem, hogy minket egy napra írtak kiKép Nekem azt mondták, hogy ráérek majd jövőre menni belgyógy.-hoz, meg EKG-ra. Nekd is csak a rutin miatt kell, ugye?

Hello, Potter: grat a kis ficergőkhözKép Deee jóóó nekteeek!Kép

Betti, neked pedig a rendes gyerkőchöz, aki behozta azt az egy hetetKép

Én kipurcantam: ma ovis Mikulás ünnepség, délután volt egy kis jótékonysági feladatom, este gyerekekkel cipőpucolás..De a két kicsi végre alszik, így én is nyugodtabban dőlhetek kiKép

Szisztok:
Verus

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Mi a férjem cégéhez adjuk be a papírt, mert ugye én tanulok, nekem nincs mire érvényesíteni.
Szóval én oda viszem. Pedig a férjem adóbevallását én csinálom... A gyedes (gyeses) anyukáknál passz.

Nálunk hozzám nem jön a Mikulás. Kép Mert a párom közölte, hogy hááát izé, de elfelejtette... És hogy tetőzzük, holnap elutazik vidékre dolgozni, és csak pénteken jön... Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Exdeus: Kép (Mármint a Mikulásra és párodra vonatkozóan...)

Cila! Köszi szépen az infókat! Akkor ezek szerint én a munkahelyemen adjam le a papírt, ugye? Viszont ha jól értettem, nem muszály még az idén, mivel a gyedemen ez most úgysem változtat, jövő májusig (adóbevallás) meg még ráér később is. Jól gondolom?

Lányok, akik voltatok UH-n: nem tesztek fel képeket a babócákról? Olyan jó lenne nézegetni őket!! Kép

Potter-Ági, Te nem akarsz táblába kerülni?

Sziasztok, Hello
hello
 
 


Tényleg, Exdeus! Akartam már többször is kérdezni, hogy honnan jött ez a nick Neked? Valaha egy isten(nő) voltál? Kép Kép

Hello Kép
hello
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek jó Mikulást mára!
Kari
(15+1)
kari
 
 


Szép reggelt!

Hello, én tennék képet, de hiába voltam már 2* is UH-n, eddig egy szem képem sincs. Kép De ha lesz, bizti teszek fel ide is!
Név: ez úgy kezdődött, hogy anno a tesóm sokat netezett (igaz, kevesebbet, mint most Kép ), és kiadtam neki, hogy csináljon nekem egy freemailes és egy csetes azonosítót (ua. legyen). Két verzió volt, az egyik egy a-val kezdődő fizikai fogalom (amire már nem emlékszem), a másik pedig (ahogy Te is gondolod) a deus ex machina első két tagjának felcseréléséből adódott. És mivel az első már foglalt volt, maradt a másik - kaptam is ezért egyszer-kétszer, mondván egoista vagyok. Ha az is másé lett volna akkor, akkor nem így hívnának. Kép Ennyi.

Ági (14+1)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Hoztam nektek egy kis Mikulást. Ugye mindenki jó volt? Kép

Kép

Az adókedvezmény nekünk nem jár, mert mire betöltjük a 12. hetet pont január lesz.

Nekem van UH képem. Fel is raktam a profilomba.

Exdeus
Állj a sarkadra és könyörögj ki egy képet. Kép

Majcsi

Majcsi
majcsi
 
 


Sziasztok Kép

Tettem fel én is
Uh képet Kép
Mi amúgy mindig kapunk képetés vagy videot, de még szép, ha már az ember magánrendelőbe jár! Kép Nekem van 9. és 13. heti, de Hammáról is van egészan addig, amíg nem csak egy naaaaagy fej látszik belőle Kép

Hello, neem határozottan a következőket mondta a védőnő rá is kérdeztem, m neem így nem kerek:
- még az idén le kell adni a papírt
- nem csak dec 31-ig, hanem a baba születéséig megkapjuk az adókedvezményt...
Cila szted?
Amúgy gyakorlatilag itthon vagyok Hammával, de elvileg a szülinapjától dolgozom = szabin vagyok - a GYES semmire nem lenne elég Kép Aztán meg valszleg táppénz, nemtom majd hogy jön ki a végrehajtási rendelet, h amellett igénybe lehet-é venni a GYES-t, de gyanítom, h nem, akkor meg marad a táppénz.

Cila, Minimanó - övterelő. Ha veszed 5600, ha úgy veszed, h levásárolható legyen 6000,-. Írnak róla egy papírt, h ha visszaviszed 1 éven belül a teljes összeget levásárolhatod. Mi most azért ruháztunk be rá, m a mltkor is baromira zavart az öv már félidősen is, nem beszélve arról, h egy kis koccanásnál is a hasat húzza meg az öv = nem jó. Ez a kis szerkezet meg a hasi övet letereli a két láb közé és ennyi. Végülis 6000 pénzt 2 másodperc alatt el lehet költeni, főleg 2 gyerekre, ráadásul a MM-t én szeretem is. Kép

Amica, remélem, jobban vannak már a nagyok! Kép

Ha minden jól megy, ma megyünk a varónőhöz, "Hammával" kicsit óriásira sikeredett gatyómat szeretném normál méterűvé szűkíttetni Kép Akkor már nem foglalkoztam vele, nem volt hideg. Most viszont jó lenne, így a 7végén beszerzett szupergetyómmal együtt már nagy készletem lesz Kép

Esőmentes napot Kép
Ann
annann
 
 


<pre>
Nick ék. Lakhely baba kora szülés várható kórház testvérek
Veráska 30 Siófok 19 hét 6 nap 2006.04.26 Várpalotai kh. elsö baba
Clair 32 Bp. III. ker 16 hét 6 nap 2006.05.17 SOTE I. elsö baba
Acer 32 16 hét 1 nap 2006.05.22 Szt. István kh. fiú
(2004. 10. hó)
Tjuca 27 Budapest 16 hét 0 nap 2006.05.23 Szt. Margit
Dr. Sztanyik L. elsö baba
Doren 33 Bp. XII. ker. 15 hét 2 nap 2006.05.28 János kórház Laci
(2004. 01. 20.)
Judit_78 27 Bp. XI. ker. 15 hét 1 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Dr. Arnold László 3. baba
Kari 27 Bp. XIII. ker. 15 hét 1 nap 2006.05.29 Schöpf-Merei
Sz.Gy. elsö baba
Hello 34 Bp. XII. ker. 15 hét 0 nap 2006.05.30 Budai Honvéd kh. fiú (1991)
fiú (2004)
Tarhonyanya 31 Bp.. Tárnok 14 hét 5 nap 2006.06.01 MÁV kh. elsö baba
Trita 33 Göd 14 hét 4 nap 2006.06.02 SOTE I. Lili
(2004. 06. 26.)
AnnAnn 30 Hatvan 14 hét 2 nap 2006.06.04 MÁV kh. Hanna
(2003. 11. 04)
Exdeus 23 Szeged 14 hét 1 nap 2006.06.05 szegedi Nöi Klinika elsö baba
Babszem27 27 11 hét 4 nap 2006.06.23 Uzsoki kh. Zsófi
(2003. 09. hó)
Veraa 30 10 hét 4 nap 2006.06.30 Szt. István kh. elsö baba
Verus 31 Baranya m. 10 hét 1 nap 2006.07.03 Pécs, Megyei kh. lány (93) fiú (95)
lány (97) fiú (01)
fiú (03)
Cila (Ildi) 34 Budapest 10 hét 1 nap 2006.07.03 Újpest
szülőotthon Levente
(2005. 01)
Esztianyo 36 Tampere
Finno. 8 hét 6 nap 2006.07.12 Tampere Norbert (98)
Renáta (99)
Kanyin 33 Bp. X. ker. 8 hét 0 nap 2006.07.18 MÁV kh.
T.ZS. lány (2,5 év)
Amica 32 Sopron 7 hét 5 nap 2006.07.20 Soproni kh. 3. baba
Majcsi 30 Budapest 7 hét 4 nap 2006.07.21 Szt. Imre kh. elsö baba
Banya 25 Pécs 4 hét 3 nap 2006.08.12 Pécsi Sz.Kl. elsö baba</pre>
annann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: