Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vera
Előtej nálam már elég régóta van, habár nem olyan eláztatós mennyiségben. De foltot hagy és néha egész kellemetlen volt (pl. munkahelyen), így vettem melltartóbetétet. Én eldobhatót választottam, jó nagy dobozzal, de láttam lehet moshatót is kapni.

Docka
Az ágy 65 cm széles, semmi extra (csak a méret), egyéb más bútorokkal. Matracot viszont bizti vágatni kell, mert ekkorát nem kapunkKép
Ötleteket köszi. Ugye ha már nem dolgozol is tudsz majd internetezni?

Éppen a saját bevásárlólistát állítom összeKép Egész fel vagyok dobódvaKép Holnap meg festünk, végül halovány (matt)sárgánál maradtunkKép Nehéz döntés volt.

Jóccakát mindekinek!
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!Kép

Docka
Jó, hogy mondod már el is felejtettem azt a német honlapot. Most utólag megnéztem a 26. heti méreteket és benne vagyunk az átlagban.Kép

Vera
Nálam kb. a 20. hét óta van előtej. Megfigyeltem, hogy amikor eszek, akkor mindig folyik, de amúgy a nap bármely szakában előfordul.

Szisz
A www.biomatrac.hu -t nézd meg, itt csinálnak bármilyen méretű matracot.

Tegnap babócám egész nap mocorgott, este meg azt hittem mindjárt kirúgja az oldalam. Lehet, hogy ízlett neki a sok finom gyümölcs amiket ettem. KépKépKép

Szép napot mindenkinek!
Laura
Laura2
 


Sziszke!

Én is csak azt a címet tudom leírni. Mi mikor megvettük a martacot, akkor volt hozzá egy szórólap, azon rajta van a cím:Budapest, Üllői u.81.Tel: 06-1-216-0139 és az internetes címe , amit Laura is írt.
Aztán ne csüggedj, majd lesz akkora tortád hogy namég, és degeszre eheted majd magad Kép Kép Addig kitartás, már nem annyira sok van hátra. persze tudom, hogy most ennéd, és lehet mire odakerülsz, hogy annyit ehetnél amennyit lehet , addigra már nem is fog kellenni...
Együttérzek veled, tudom nagyon rossz most. Nekem is picit magasabb volt a cukor érték és kicsit figyelek én is, hogy kevesebb mennyiséget egyek.

Lányok, az előtejről annyit, hogy nekem még mindig nincs.tehát nem törvényszerű, hogy jóval előtte legyen. Engem is zavart, hogy miért nincs még, de aztán megnyugtattak, hogy lesz tejcsi majd ha eljön az ideje Kép.Persze ez alkatfüggő is, mindenkinél más .

Vera!
Milyen finit sütötték amúgy?Remélem nem égett le a tegnapi kapkodásban Kép. Biztosan fini lett.
Én főzni imádok, csak most kicsit kerülöm a konyhát a fekvés miatt, de már alig várom, hogy ujra birtokba vegyem a konyhát Kép.Ja, és még a tejserkentő tea nevét kifelejtettem tegnap.Azt is jó,ha már a kórházba be tudod vinni (Laktoherb).

Húúú, Memének dejó lehet most. Olyan jó lenne nekünk is elmenni .....de nem lehet most.Meg talán utánna sem egy jó ideig.Pedig imádok kirándulni.

Mindenkinek jó pihit, megyek és fekszem tovább.

Anita
anita77
 
 

 
 

Sziasztok!

Jol beindult ez a topik Kép alig tudtam vegigolvasni...

Elkuldenetek nekem is a listat/listakat?

Most kezdunk vasarolgatni es elegge gondban vagyok. Azt mar irtam, hogy 3-3 db-ot gondoltam venni az 56-os es a 62-es meretbol. De eleg ennyi? Azt sem tudom hanyszor kell atoltoztetni 1 nap a bebiket... eleg csak furdes utan + ha valami pelus-baleset van, vagy reggel-este?
A lakasban body + rugdalozo eleg? Nekem a kisingek, talp nelkuli nadragok, fejen bujtatos dolgok nem tunnek tul praktikusnak, igy viszont csak body (hosszu- rovidujju) es rugdalozo (vekony, vastag, ujjas, ujjatlan) marad. Igy is eleg meretenkent 3-3 db?
+ halozsak, zokni, sapka, kabat - ezekbol mennyi?

Ja, en kulfoldrol irok, es itt most tel van... amikor szuletik a bebi, akkor kb. otthoni marcius-aprilisi ido lesz (lehet hogy akkor rovidujju cuccok nem is kellenek?).

Ti tudjatok mennyi pelus kell naponta?

Ha jol tudom a BDP - fejatmero, HC - fejkorfogat, AC - pocikorfogat

Megint jo hosszu lett, bocsi, csak ritkan jutok nethez.

sziasztok
batkamano
batkamano
 


megint en...

Meg valami eszembe jutott:
62-es meret kb. hany honapos korig jo?
Es kislany lakik bennem, ez is lemaradt (valaki kerdezte)

Elotejnek nalam nyoma sincs, de ez nem jelent semmit, majd lesz igazi tejcsi!

udv
batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Tényleg jól beindultunk, tök jó hogy ennyien vagyunk Kép
Én mostanában állandóan a gép előtt ülök, pedig lenne más dolgom is, vasalás, takarítás, valami kaját is össze kéne ütni Kép

Kérdeztétek tegnap mit sütöttem.
Csak egy sima piskótatortát, +túróba belekevertem egy csomó gyümölcsöt, megvártam, míg jól összeérik, és azzal töltöttem meg a piskótát. Nagyon finom lett, már alig van belőle. Pedig a férjem csak egy szeletet evett...
Ha nem lenne lelkiismeretfurdalásom, meg tudnám enni az egészet Kép
Igaz nincs miért, én sem híztam még annyira nagyon sokat, most tartok 8 kilónál (így vagyok épp 60), de ez nagyjából mind a hasamra ment. Szerencsére Kép Bár most egy kicsit tartok attól, hogy még feljön kb. 5-6 (legalábbis én úgy számolom), a védőnő is azt mondta, meg úgy is érzem mintha most többet ennék. Abbahagytam az Elevitet, állítólag emiatt is nagyobb az étvágyam.
De azért vigyázok, nem szeretnék 65 kilónál több lenni.
Főzni nem szeretek, valahogy még nem tudtam megbarátkozni a nyers hússal, nem szívesen fogom meg. De ha nagyon muszáj, persze megcsinálom.Kép
Egy időben rendeltük az ebédet a Food Expresstől, nem is jött ki sokkal többre, mintha itthon főztem volna, de meguntuk. Most lehet megint visszatérek hozzájuk...

Más. Melltartóbetétből szerintetek melyik a jobb, az eldobható vagy a mosható? És nem nagyon látszik át?

Batkamanó!
De jó Neked, hogy nálatok hűvös van, mondjuk a telet nem szeretem, de nekem jelen állapotomban már ez a meleg is sok. Kép Pedig amúgy napimádó vagyok! Hol laktok?
Küldtem Neked is listát.
Szerintem pelenkából napi 8 biztosan kell. Minden szoptatáskor cserélni kell, és általában 3 óránként eszik a baba, van aki gyakrabban.
Nekünk a kórházba majd vinni kell egy csomaggal, 40 db-osat. És elvileg 4 napig leszünk bent.

Na, jó sokat írtam, most már eldugulok Kép
Üdv mindenkinek:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Munkahelyen tök rendesek, jöhetek vissza, amikor csak akarok! Én otthonról is szeretnék (remélem a kicsi mellett lehet is majd valamennyit) dolgozni. Amúgy van internetes elérhetőségem, otthonról is, úgyhogy olvasom a topikot!!! És a jövőbeli babás fórumot is várom.

Nekem nincs előtejem... Ez rossz?

Én vettem olyan nadrágot is aminek nincs talpa, szerintem zoknival lehet használni. Amúgy szerintem 56-osból bőven elég a 3 garnitúra cucc. Azt én sem tudom, hogy a 62-es méret hány hónapos korig jó. Vettem Tena extra és Tena super betétet a kórházba. Egy csomagot kértem, mindegyikből, de nem tudtam hogy ez ilyen sok!!! Visszaadni már nem akartam. Most tök ciki mi a fenét csinálok ennyivel?

Docka
AE
 


Batkamano, Docka
A barátnőm kisfia 3 hónapos és most 62-est hord, de nemrég óta. Mondjuk nem túl nagy baba, 56 cm-rel született, de még az 56-osok is nagyok voltak rá az elején. Lehet, hogy ducibb babáknál már hamarabb kinövi de egy-két hónapig szerintem mindegyik méret jó lehet, bár nem tapasztalatból írom.Kép

A legújabb, amin filózni szoktam, hogy érdemes-e mellszívót venni előre, na és ha igen, akkor milyet? Elég drágák ahhoz, hogyha mégsem kell kidobjam rá a pénzt, viszont ha már megvan a baba, akkor nem tudok majd ezután rohangálni.
Ti mit gondoltok erről?

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Docka!
Akkor Neked szerencséd volt! Nekem nem adtak a gyógyszertárban ilyen betétet, mert állítólag csak urológus írhatja fel receptre. Tényleg?!
Akartam még venni eldobható bugyit is, de az meg hiánycikk. Katasztrófa!
Na, aztán végül kaptam a Brendon melletti kismamaboltban Chicco-t, 4 db-ot 1300ért. Nem tudom ebből mennyi kell?!

Laura!
Szerintem mindenképp vegyél mellszívót. Ha nem akarsz egyelőre sok pénzt áldozni rá, kezdd a gyógyszertári pumpással, asszem 8-900 forintért lehet kapni.
Én mindenképp szeretnék majd fejni, remélem lesz is mit! Kép

Üdv mindenkinek:
Vera (28+5)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera! Tényleg, csak urológus? Hát nekem ezt nem mondták... Vicces.
Hálós bugyit én is vettem, de kicsit kicsi. (S-es.) M-es kéne. Én 2 darabot vettem kb. 260-ért úgy emlékszem, de lehet hogy több volt. Még azért veszek M-eset is. Nekem is azt mondták, hogy hiánycikk a többi méret. Úgy tudom, 3 db. elég.

Laura!
Szerintem is vegyél mellszívót! Még ha kevés tej is van, akkor sem árt, ha van egy. Én biztos veszek.

D.
AE
 


Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy majdnem egyszerre jött ránk a bevásárlási láz, teljesen olyan témákat feszegettek amin gondolkodomKép

Docka
Azt olvastam az előtej abszolut nem jelzi, hogy lesz-e a tejed amikor szükséges. A nővéremnek egy csepp előteje sem volt és másfél évig szoptatta mindkét kisfiát.

Segítsetek,

a Tena betétek miért kellenek? Illetve miért jobbak mint a normál (allways, libress) betétek? Illetve az eldobható bugyira miért van szükség? Bocs a tudatlanságomért, de már a listát átnézve is bajban voltam...
Illetve ezek a betétek miért jobbak mint a normál használatos betétek?

Amin még gondolkodtam: ha hosszú ujjú kombidresszet veszek, akkor nem kényelmesebb a picurnak az ujjatlan rugdalozó (persze szobában, otthon)? Magamból kiindulva két hosszú ujjú ruhát csak nagyon nagyon hidegben veszek fel. Ti hogy kombináltatok?

Laura, Anita
Köszi a címeket a kókuszmatrachoz, kicsit fellélegeztem, hogy lehet méretre vágatniKép

Légzésfigyelőt vesz valaki? Ha igen milyet és hol? Most kezdem belevetni magam a típusokba és azok előnyeit hátrányait vizsgálom. Nagyon drágák,akkor már tényleg jót akarok venni.Kép

No jó hosszú lettemKép

Szisz
szisz
 
 


Szia Sziszke!

A Tena betét tulajdonképp inkontinencia betét,még én sem láttam ilyet, de úgy hallottam hogy sokkal vastagabb és jobb nedvszívó képességű mint a normál. Bár bevallom én azokat sem ismerem, mert évek óta csak tampont használok. Az eldobható bugyi pedig azért jó, mert az elején egy pár napig jön a vér rendesen, és így ha olyan lesz a bugyid, nem kell állandóan mosnod. Vagy rosszabb esetben a férjednek...
Én múlt héten kaptam egy gyönyörűszép köntöst a férjemtől, de azt hiszem, beviszem a régit is, pont ebből az okból. Sajnálnám ha bepiszkolódna.

Ruhaügyben én is úgy gondolkodom, hogy hosszú ujjú bodyra ujjatlan rugit adok, mert ha már most beöltöztetjük, mit adunk rá télen?

A légzésfigyelőn én is gondolkodom, állítólag a Madarász utcai kórházban lehet valami jót kapni. (Baby Sense talán a neve, de most lehet keverem egy másikkal.) Mindenesetre ez elég drága, 50ezer forint. Az olcsóbbakról meg azt hallottam, hogy sok a téves riasztás, és az meg nem hiányzik.
Végülis először a baba a mi szobánkban lesz, úgyhogy mi lehet nem is veszünk. Ahogy magamat ismerem, egy ideig félpercenként nézegetni fogom. Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!
Én egyenlőre csak eldobható melltartóbetétet vettem, de szerintem nem látszik át, aztán ha tényleg sok tejcsim lesz, lehet, hogy kipróbálom a mosható betétet is.Habár nem tudom mennyire fog majd átázni a betét és milyen sűrűn kell majd cserélgetni...

Docka!

Nagyon örülök, hogy otthonról is tudsz majd írni nekünk Kép . Amúgy neünk sincs még előtej, de bízom benne, hogy lesz tejcsink Kép


Laura!

Mellszívót még én sem vettem. Úgy oldottam meg, hogy a párommal elmentünk a bababoltba és megmutattam neki az az Avent Isis mellszívót. Ami kb 13800.- forint körül van. Igaz gyógyszertárban még nem néztük meg az árát.
Majd ha tényleg szükség lesz rá, akkor bármikor meg tudja venni ő is.mert én is úgy vagyok vele, hogy feleslegesen nem akarom kiadni rá a pénzt, mert mi lesz ha nem is kell?Amúgy azt mondják, hogy kézzel is nagyon jól lehet fejni ....

Szisz!

A Tena betét azt mondják a legjobb szülés után, mert eleve gyógybetét és jobban szellőzik.A többi betét műanyag vagy egyébb ragasztású és a fertőzés elkerülése végett nem ajánlották. Habár nálunk és most ne tessék kinevetni!!!! a kórházba nem lehet vinni semmiféle betétet, sőt még bugyit sem lehet felvenni szülés után. Papírvattába kell becsomagolni a sima vattát és azt kell összekészíteni. Nekem ez elég furcsa, mert el nem tudom képzelni, hogy akkora csomaggal bugyi nélkül feküdjek az ágyon...talán összeszorított lábakkal???
Mindenesetre én vettem Tena betétet és viszek bugyit is, na és eldobhatós bugyit is vettünk . Corába volt azt hiszem 4 darabos és 1000.- körül.Majdcsak nem tiltanak ki a kórházból. Sőt én még úszógumit is viszek majd be....
A légzésfigyelővel pedig úgy vagyok mit Vera, hogy nem vettem - egyenlőre- bízom benne nem is lesz rá szükség!!!!

Képzeljétek, tegnap nagyon sokat keményedtem.lehet, hogy a hideg miatt nem tudom....Mert a frontokra is érzékenyek vagyunk.
A pindurkám meg most éppen csuklik , ahogy írok nektekKép
Nektek szokott csuklani?
Ja és nem tudjátok, hogy szülés utánra mit érdemes bevinni enni? Mert valahol olvastam, hogy nem árt székletlágyító élelmiszereket (pl: aszaltszilva) vinni...nem mintha annyira éhes lennék, csak nem tudom, hogy mit érdemes és ajánlatos olyankor fogyasztani?


Mindenkinek szép napot:

Anita
anita77
 
 


Szisztok!

Bejelentkeznék én is hozzátok, bár október 5.-ére várjuk első babánk érkezését.Régóta olvaslak benneteket, de eddig dolgoztam,és nemigen tudtam volna bekapcsolódni a beszélgetésekbe.

Bár már többször voltunk körülnézni a boltokban még nem vettünk semmit.Pontosabban egyedül a szekrényeket,kiságyat pelenkázót rendeltük meg, mert 6-8 hét a gyártási idő.

A nagy dilemmánk - de látom azért másnak is - a babakocsi.Rengeteg félét lehet kapni, de az ember olyan nehezen tud közüllük választani.Nekünk legjobban a bébé confort tetszett meg, de húzós ára miatt még kérdéses.Bár mindenféle szempontból megfelelne,a mózesrészét jónak tartom a téli babáknak, mivel oldalt teljesen zárt.A sportrészt ugyan egy kicsit kicsinylem (ami ugye úgy 5-6 hónapos kortól kellene), és mivel elég sokat autózunk,ezért nagyon jó hogy a hordozót is rá lehet tenni a vázra,a vázat pedig egy mozdulattal össze lehet csukni.Ha valaki nézte ezt a babakocsit kérem írja meg a véleményét.

Ruhák, és egyéb kellékek terén én is tanácstalan vagyok,hogy milyet melyikből mennyit.Kérlek benneteket, hogy a fennt említett listát küldjétek el nekem is.

Bocs,hogy hosszúra nyúltam, bár még annyi minden lenne,de majd késöbb.

Sziasztok

Gigi75
Gigi75
 


Sziasztok!

Anita!
Ezt nem mondod komolyan! És hogy fogsz eljutni pl. a fürdőig? Vagy ha látogatóid érkeznek?
Én biztosan felvenném a bugyit, legfeljebb majd leveszed, ha jön a doki. Kép De ez tényleg annyira hihetetlen!
De jó lehet mikor csuklik a baba! KépKép Ezt olvastam én is, de én még nem éreztem.
És amúgy hogy álltok? Kép
Végülis Neked már mindjárt itt a szülés. Hogy szeretnéd, kiírás szerint szülessen, vagy akár már jöhet 1-2 héttel korábban is? Úgy tudom az már nem veszélyes, ha a baba elérte a megfelelő súlyt. Tényleg most hány grammnál jártok?

Szülés után ajánlott a
- sárgabarack,
- zabkorpa joghurtba vagy üdítőbe keverve,
- glaubersós ásványvíz,
- reggeli előtt fél liter hideg citromos víz,
- szilvalekvár.
Legalábbis régebben ezt olvastam a "Friss kismamáknál", és gondosan ki is jegyzeteltem, ki tudja, hátha szükség lesz rá. Kép


Gigi!
Üdv a topicban! Kép Gyere minél többször!
Mi is csak szeptember végére, vagy inkább október elejére várjuk a babánkat. Te melyik kórházban fogsz szülni?
Babakocsi ügyben nem tudok segíteni sajna, azt a típust egyáltalán nem ismerem. Mi már megvettük a kocsit, Neonato és nekem nagyon tetszik, csak ajánlani tudom. Bár ez sem olcsó, de végig tudjuk használni, annyira jól variálható.
A listát elküldöm Neked is, hátha tudod hasznosítani.

Üdv mindenkinek:
Vera
(28+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziszke!

Bocsi a belekotyogásért, de a légzésfigyelővel kapcsolatban én eddig csak 1 típusról hallottam hogy nagyon jó, aza madarász utcai baby sense, egy típusról meg tapasztalatból mondhatom hogy nagyon jó, ez egy magyar a baby controll, a lányom 9 hónapos, még mindíg alatta van, nincs vakriasztás, én kb 1 éves koráig szeretném is használni.
Amit nem szabad megvenni aza medicoros MB 01 apnoe alarm készülék, senkinél se vált be. Az össze többi készülék meg olyan hogy hallottam már jót is rosszat is. A maxi phone itt topicban 2 lánynak van, az egyiknek nagyon jól működik, a másiknál egyfolytában vakriaszt, pedig már kicserélték. Van még az angel care, allítólag ez se rossz, de erről csak közvetett infóim vannak. Remélem segítettem valamit. Én annak idején rengeteget kutakodtam az interneten, hogy nehogy rossz készüléket vegyek,de sikerült (a madarász utcaira nem volt pénzemKép, illetve sajnáltam rá annyit költeni)

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mármint sikerült jót vennemKépKépKép

manó
manó
 


SziasztokKép

Tegnap megvettük a babakocsit (Neonato) hip-hip-hurrá Kép
Vera Kép
Sajnos rosszul emlékeztem a garanciára, az tényleg csak 6 hónap, de ezen belül a baba születéséig van visszavásárlási garancia.

LányokKép
Hú, Ti már mi mindent vásároltatok. Nagyjából énis a felsorolt dolgokat szeretném majd beszerezni, de még előtte tartunk.

Anita Kép

Te melyik kórházban fogsz szülniKép A furcsa előírások miatt kérdezem...

Légzésfigyelő: én is a Madarász utcairól hallottam jókat. Minden kedden van előadás a használatáról 16-17 30 között. Szerintem erre érdemes lehet elmenni, annak is ,aki nem ilyet vesz (mi még nem voltunk), mert azt is elmondják mit kell tenni, ha riasztás van.

Szia Gigi Kép

Ugyanaz a Gigi vagy , aki a babakocsis topicba is írt tegnap ? Én csak Interneten néztem meg a bébéconfortot, szerintem a Neonato is hasonló (talán a bébéconfort kerekei jobbak, bár ha aszfalton használod majd, lehet, hogy ez nem olyan jelentős különbség) és azért kb 50 e Ft-tal olcsóbb..

sziasztok
bera
bera3
 
 


Sziasztok!

Képezljétek reggel 8 óra óta a konyhaszekrény belsejét tisztítom. Szerintetek ez normális?Kép Azt sem tudom honnan jött az ötletKép Lehet hogy a hormonokra kellene fogni a takarítási mániát, vagy egyszerűen kicsit hiányzik a munkahely?Kép

Docka
Ha jövő héten nálad is előjön, akkor az utóbbira fogok gyanakodni;)

Vera, Anita
Köszi nektek a Tena betétes magyarázatot. Azt hiszem nagyon sok mindenre nem gondolnék ha nem lennétek!!Kép

Anita
A kórház szabályokon meglepődtem. Azt már hallottam, hogy a dokik vizitkor nem szeretik kivárni még a nők szépen levetkőznek és ezért nem szeretik ha nagyon "beöltözködünk".
De szerintem a vizit után a kutya ne veszi észre, ha rajtad van.
Nekem is sokat csuklik mostanában Bogyóka. Olyan mókás, de szerencsére nekik nem olyan kellemetlen a csuklás, mint nekünk felnőtt korban. A sok keményedés nem lehet, hogy már előfájások? Kb ilyenkor kell elindulnikuk nem?

Gigi
Gyere sokszorKép

Mano
A baby controllról tudnál nekem bővebben írni? Eddig én is a baby senset hallottam csak.

Szép mosolygós napot mindekinek!
Szisz
31+5
szisz
 
 


Sziasztok!

Bera

Igen én írtam a babakocsis topicba is.Ebből is látszik, hogy nálunk ez az ügy még nincs lefutva.
Gratula a babakocsi vételhez,nemtudom,hogy mi mikor érünk el odáig.

Vera

Én székesfehérvári vagyok,és itt fogok szülni a Szent György kórházban.Itt jelenleg - sajnos- a szülészeten és a nőgyógyászaton elég rossz állapotok vannak.Talán mire én szülök addigra az egész átköltözik egy vadi új szárnyba,ahol sokkal jobbak lesznek a körülmények.Állítólag Európai színvonalú lesz,de az átadás már nagyon sokat késett,mert már januárban esedékes lett volna.Most,amikor a védőben voltam mondták,hogy már csak napok kérdése a költözés.Remélem a modernebb technikai felszerelésekre is jutott pénz.

Lányok!

Nálatok apás szülés lesz,vagy szülésznőt fogadtok?

Jó délutánt!

Gigi
Gigi75
 


Sziasztok!

Hogy ti milyen termékenyek vagytok, alig győzöm olvasni a sok hozzászólást!Kép

Gigi,
üdv itt, nyugodtan gyere, én is csak szeptember közepére várom a babát. Mi apás szülést tervezünk, de én úgy tudom, hogy szülésznő mindig van, mert ő az, aki folyamatosan vizsgálja az állapotodat, és tájékoztatja az orvost, hogy na most már akkor jöjjön. Én mondtam a páromnak, hogy csak akkor jöjjön be, ha tényleg akar(mert anyu is felajánlotta, hogy bejön, bár persze jobban örülnék a páromnak), és ő azt mondta, hogy amíg nincs komplikáció, addig biztos bírni fogja a gyűrődést. Remélem sikerül majd az új szárnyban szülni!Kép

Az én babám is állandóan csuklik! Kb. a 27. héten jött rá, hogyan is kell csinálni, és azóta nincs olyan nap, hogy ne gyakorolna, van, hogy naponta 4-5-ször is.Kép

Anita,
elég fura ez a bugyi nélküli betét dolog. Ki kéne próbáltatni az orvosokkal!Kép
Tegnap én is rengeteget keményedtem, így eggyel több gyógyszert is vettem be, mint a szokásos adagom, és a fejem is iszonyúan fájt, biztos valami front volt.

A légzésfigyelőnél én is a Madarász utcait hallottam jónak, és tényleg az a jó, hogy ők be is mutatják, hogy mi a teendő, ha leáll a kicsi légzése. Ti mind akartok venni?

Szisz,
jó takarítást!Kép Én már régóta itthon vagyok, de még nem jutott eszembe konyhaszekrényt tisztítani (igaz, hogy nem is szabad).

Szülés után még a lenmag is jó, egy evőkanállal kell enni egy nap. Lehet joghurtba keverni, én szendvicsben jobban szeretem. Állítólag nyálkával vonja be a székletet, és ezért könnyebb tőle elvégezni a kötelező nagydolgot.

Mellszívó: nálunk a kórházban Medelát árulnak kézit és gépit is, állítólag mind a kettő jó, kinek melyik tetszik. Mondjuk hülye hangjuk van, a kézi kattog, a gépi meg elég hangosan zúg. Én nem nagyon terveztem fejni, csak az elején, hogy beinduljon a tej, aztán ha beáll a baba igényeinek megfelelően, szerintem nem fogok vele szöszölni (attól függ, mennyi időt vesz el a baba gondozása).

Egyébként nekem sincsen előtejem, viszont vannak csúnya piros szövetszakadásaim a mellemen a kenegetés ellenére.Kép

Na most már befejezem, így is túl hosszú lett. Mindenkinek további jó napot!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Na, én is itt vagyokKép
Képzeljétek tökre örültem ma délelőtt. A múltkor vettem egy ruhát magamnak, fehér alapon piros virágosat, és mikor kiöblítettem, piros lett az egész. Halogattam hogy visszavigyem, mert utálok magyarázkodni meg veszekedni a kedves eladókkal. Na, ma rászántam magam, és egy szó nélkül visszaadták az árát. Úúúgy örültem, olyan jól esett!Kép
Viszont hazafelé a metrón, egy középkorú nő majd fellökött, hogy leüljön az egyetlen szabad helyre. Mikor tüntetőleg odaálltam, végigmért, de fel nem állt volna. A mellette ülő sokkal idősebb nő pattant fel, hogy elnézést, nem vett észre rögtön, de üljek csak le.
Hihetetlen hogy milyen bunkó emberek vannakKép

Bera!
Gratulálok a babakocsihoz! Ti milyen színűt vettetek? Mi sötétkéket, és a teteje kockás.

Sziszke!
Ne izgulj, a takarítás rám is jobban rámtör mint régebben. A férjem szerint mániákusan takarítanék, persze ezt azért gondolja így, mert néha őt is bevonomKép De muszájKép
Egyébként a TENA betétről annyit hogy a gyógyszertárban azt állították hogy csak receptre lehet kapni, ehhez képest ma láttam a DMben...
Biztos rossz helyen próbálkoztamKép

Gigi!
Te már biztosan az új helyen fogsz szülni! Ha már januárra ígérték, októberig csak átadják. ReméljükKép
Egyébiránt nálunk apás szülés lesz, és szülésznőt is választunk. A férjem nem egy ájulós típus, és ki sem hagyná. Szerencsére esze ágában sincs videózni vagy fotózni, mert akkor biztos nem engedném beKép Egyedül a köldökzsinórra mondta hogy azt nem szeretné elvágni, miután megnéztünk egy szülésvideót.Kép

Zsizsa!
A Medela mellszívó tényleg jó, a nővérem literszámra adta le a tejet anno, és neki is ilyen volt elektromosban. Az egyetlen baj az volt, hogy tényleg hangos, és éjszakánként két szopi alatt sokszor ülve elaludt fejés közben a monoton zúgásra.

Na megint jó sokat írtamKép
Üdv mindenkinek:
Vera (28+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


Szisz!

Ez egy magyar gyártmány, én tavaly vettem a Nagyvárad téren a sote épületében a medikus boltban, 28000 Ft-ért. Ez szeptemberben volt, azóta nem tudom mennyi az ára. Még Óbudán lehet kapni valami boltban, illetve a Brendonban, de a Brendonban taval yis már 30 000 Ft volt és azt hallottam ott eléggé megemelték az árát, de nem érdeklődtem utána. Elemmel működik (én eddig egyszer cseréltem benne, de nem azért mert lemerült, henem csak úgy), a érzékelő lapos, egyenként kb A3-as méretűek. A szivacs vagy kókuszbetét alá kell tenni.
Ha érdekel akkor megnézem a bolt pontos címét, telefonszámát, de most a lányom alszik és ott vana papírja az ő szekrényében.
Ő már össze vissza mozag az ágyban, és nem vakriaszt akkor sem ha a legvégébe kuporodik. Mondjuk állni még nem tud.Kép

Vera!

ha már itt járokKép A DM-es tena nem ugynaaz mint a gyógyszertári tena, a DM-ben kapható kb olyan mint egy normál egészségügyi betét, a gyógyszertári meg kb olyna mint a gyerek pelenka, a csomagja is olyan nagy. Szerintem kérdezd meg más gyógyszertárban is, tavaly még tuti nem kellett recept, csak receptre olcsóbb. Nekem a legnagyobb méret kellett belőle, hogy minimálisan is tisztának érezzem magam. nem akarok ijesztgetni, de én álmomban nem gondoltam hogy mennyi trutyi ürül ilyenkor. A bugyi nélküli paírvattát felejtsétek el, képtelenség, nem is akarom elhinni hogy iylet kérnek egy kórházban. hacsak nem cserélgetik állandóan az ágyneműt.Kép
nagyon jó a hálós bugyi, amit a gyógyszertárban lehet kapni a tenához, nagyon jól tarja a betétet és nem kell így a betét ragasztócsíkját használni csak simán a bugyi megtartja, így könnyű cserélni. A hálós bugyi pillnatok alatt csapnál kimosató, és nagyon rövid idő alatt megszárad.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Javítás: az érzékelő 2 lapos, nem csak simán laposKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még valami: A madarász utcába akkor is el lehet menni a tanfolyamra ha nem ott vesztek légzésfigyelőt. És van még egy hely, itt a babaneten szokott írni Snoopy, ők is tartanak oktatást a férjével. Több topikban is szokott írni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

KösziKép Akkor még jó hogy nem vettem megKép
Majd próbálkozom más gyógyszertárakban.

Üdv: Vera (28+6)

KépKép Kép
76vera
 
 


sziasztokKép

VeraKép
Azt hiszem akkor ugyanolyan kocsink van, színben is Kép Szerencsés vagy a ruhavisszaváltással Kép Viszont a metró Kép
Én is azért várom már többek között, hgy lelépjek a melóból, mert annnnyira útálom a metrózást, a tömeget..

Gigi Kép
Reméljük csak elkészül az új szárny, lehet hogy te fogod felevatni a szülőszobát Kép

Nálunk is apás szülés lesz ( nekem úgy tűnt, hogy a MÁv kórházban már ez a természetes, az előadásokon fel sem merült az ellenkezője), de a véres jeleneteket és azok videózását szerintem a férjem is kihagyja..

üdv
bera
bera3
 
 


Sziasztok!

Jó régen nem szóltam hozzá, csak olvasgattam. Csak egy pár dolgot szeretnék mondani. Légzésfigyelőt az vegyen, akinek szüksége van rá, azaz vmilyen okból veszélyeztetett az újszülött (bizonyos rizikófaktorok esetén). Az anya amúgyis felületesen alszik, és egyből megérzi, ha baj van, a legkisebb neszre is felébred. Igy is lehet aggódni sokminden miatt, nem kell még amiatt is, hogy vajon jól működik-e a gép, meghallom-e, ha riaszt stb. Ez persze az én véleményem. Én is aggódtam a bölcsőhalál miatt, mint minden anya, de tudtam, hogy az én picim semmilyen rizikófaktorral nem rendelkezik, így a saját ösztönömben bíztam, és teljesen nyugodt voltam.

Egyes kórházakban azért nem szeretik, ha betétet és bugyit hordanak az első két napban, mert az orvosok nem látják a vér mennyiségét, színét. (Ebből lehet következtetni arra, hogy hogyan halad a méh regenerációja, nincs-e fertőzés.) Rendkívül kellemetlen (saját tapasztalatomból mondom), de ki lehet bírni, mivel elég gyakran cserélik a lepedőt. Legalábbis nálam így volt.
Mindenesetre én is szívesebben választanám most a Tena betétet.

Mellatartóbetétek közül én a moshatót javasolnám, sokkal gazdaságosabb, jobban megéri. Nekem Avent van, és nagyon bevált. Sokkal finomabb a belseje, mint az eldobhatóké, kívül szép csipke borítású, és mosógépben a pelenkákkal együtt könnyen kimosható.

Anita!
Ha vkinek kevés teje van, akkor is megindul a tej, főleg éjszaka. Napközben is, amikor közeleg a szoptatás ideje, vagy hallod, ahogy éhesen sír a baba.
Kézzel is lehet fejni, de sokkal fárasztóbb. Szerintem egyszerűbb egy jó mellszívóval, mint pl. az AVENT ISIS. Én többet is kipróbáltam, és csak ezzel tudtam rendesen lefejni a tejet. Abszolút fájdalommentes, kíméletes, és teljesen kiüríti a mellet. Az első 3 hónapban mindenképp célszerű fejni, hogy a baba igényei előtt járjunk, utána csak párszor van ugrásszerű növekedés a tejmennyiségben, az meg 1-2 napig tartó gyakoribb szoptatással felhozható.
A kórházba célszerű olyan kajákat hozatni, melyek könnyűek, nem puffasztanak. És megkönnyítik a székelést. Ui. gátmetszés után igen kellemetlen lehet egy székrekedés.

Remélem, tudtam segíteni.
Sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!Kép

Ma sajnos elég görcsölős napom van, az éjszaka sem aludtam emiatt.Kép

Köszönöm a tanácsokat mellszívóügyben. Azt hiszem veszek majd egy egyszerűbbet és ha úgy látom, hogy ki lesz használva veszek majd egy elektromosat.

Én is láttam a tescoban tena betétet, de ezek szerint az nem ugyanaz, mint a gyógyszertári. Azért legközelebb majd megnézem őket közelebbről, bár szerintem biztos jó a normál betét is ha jó vastag, nem?

Gigi
Örülök, hogy jöttél, szépen szaporodunk.Kép
Most is alig bírtam visszaolvasni, annyit írtatok tegnap óta.Kép

Megyek vissza az ágyikóba, hátha elmúlik ez a nyavajás görcsölés.
Vigyázzatok magatokra!

Laura
Laura2
 


Hú lányok, Ti aztán nagyon beindultatok Kép Kép Kép . persze örülök neki, és öröm volt olvasni soraitokat.
Örülök az új látogatóknak, és remélem sűrűn jöttök ám! Kép
A keményedéseimről kérdezett vki, hát nekem ez már régebb óta van, mert a cerxix rövidült és nyílik picit a méhszáj. Így sokat (rengeteget ) kell feküdnöm.
Honap megyek az orvoshoz újabb ellenőrzésre.
Szorítsatok!!!!!


Gigi!
Örülök, hogy jöttél, Nálunk is valószínű apás szülés lesz. Ez csak attól függ, hogy a párom éppen dolgozni fog e akkor. Mert ő 24/72 be jár és aug-tól jönne szabira, mivel aug 4-re vagyunk kiírva. de ha a babóca előbb jönne, akkor nem tud cserélni senivel semKép. Bízom benne, hogy velem lesz!Akkor neked nagyon szuper helyen lesz a szülés Kép .

Bera!

Dejó, örülök, hogy megvettétek a babakocsit Kép.Akkor van mit nézegetni Kép

Orsi!

Köszönöm szépen , sokat segítettél. Aranyos vagy.Persze a további ötleteid is szívesen olvasgatom ám...

Laura!

Hol görcsölsz pontosan?Amúgy tegnap én is keményedtem sokat, és tuti, hogy az időtől volt!
Pihngess sokat, főleg ha úgy érzed , hogy a görcsölés jobban elmúlik ha fekszel.
Nálam is a keményedés nem annyira vészes ha fekszem...





Manó!

Köszi , hogy írtad a betétet, mert amúgy én is Dm ben vettem meg, de akkor rákérdezek a gyógyszertárban is!
KöszikeKép

Holnap megyek orvoshoz, kérlek szorítsatok, hogy rendben legyen minden!

További jó pihenést , takarítást, vásárlást .....

Anita
anita77
 
 


Anita, Vera!

Szívesen!
A gyógyszertáriból is 3 méret van, de minda három jó méretes csomag.Kép

Orsi!

Hát nálunk egy rizikófaktor van, hogy külön szobában alszik. Engem speciál megnyugtat a légzésfigyelő.Kép Szerintem aki úgy érzi idegesíti, vagy hogy nélküle is nyugodt, az ne vegyen, aki meg amúgy nézegetné 10 percenként a babát az vegyen.Kép Amúgy villog ha működik, tehát elég csak rápillantani. Kivétel persze a szülő idegesítő vakriasztós típus, azt nem is értem hogy engedik még árusítani, de egyre több helyen látomKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Laura!

A vérzés mennyisége azért elég változó. Én a gyógyszertári palanka méretűből a legkissebbel vonultam be, délelőtt szültem, és délután visítva hívtam anyukámat hoyg vegyen a legnagyobb méretűből, és még pár hétig azt használtam. de volt olyan szobatársam aki csak 1-2 napig használta azt, aztán már a kissebbet. Aki meg császáros szobatársam volt, ő a libress éjszakai betétjét használta, neki elég volt az is. De hát lőre ki tudja mi lesz?Kép Végülis azt is lehet hogy az elő látogatáskor behozatni.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,

szeretnék hozzátok csatlakozni. Rengeteget lehet tőletek tanulni, többet, mint a könyvekből, magazinokból. Mi szeptember közepére várjuk az első babánkat. Sajnos nem tudjuk, hogy fiú-e vagy lány, mert mindig eltakarta magát. Kép Viszont minden jel szerint egészséges! Kép

Vera,
elküldenéd nekem is a listát? Összeírtam ugyan egyet magamnak, de hátha kihagytam néhány dolgot. Egyébként nekem is a 28. héttől indult be igazán a pocakméretem és még van két hónap a szülésig... Előtejem pedig a 16. héttől van, szerencsére nagyobb mennyiség csak elalvás előtt és közben termelődik. Hamarosan azért én is veszek melltartóbetétet, de még én sem tudom, melyik fajtát érdemes. A moshatót vajon milyen gyakran kell cserélni (úgy tudom a csomagjában csak 6 db van, ez kevésnek tűnik...)?

Sziszke,

nem lehet, hogy már a fészekrakási ösztön jelentkezik nálad? Állítólag ilyenkor a nők sokkal többet takarítanak, rendezgetik a szobát, stb. Csak vigyázz, ki ne fáraszd magadat! Kép

Zsizsa,
én sem szeretnék légzésfigyelőt venni, igaz, a bébi majd egy szobában lesz velünk és ez megnyugtat.

Orsi,
köszi a jó ötleteket!

Judit (30)
Judit
 


Sziasztok!

Anita!
Remélem minden rendben volt az orvosnál! Ha hazaérsz, mindenképp írd meg, mi újság! Akkor szorítok azért is hogy mégiscsak kihúzzátok augusztus 4ig a szüléssel, ne jöjjön hamarabb a babátok. És akkor a férjed is ott lesz veletek Kép

Mi tegnap voltunk szülésfelkészítőn, és ebben a kórházban szinte természetesnek veszik hogy a férjek is jelen vannak a szülésnél, fel sem merül, hogy esetleg nem. De nagyon szimpatikus a hozzáállásuk, mindent a legtermészetesebb úton szeretnének megoldani, gátmetszés se muszáj, nem fürdetik meg rögtön a babát, és nem is szívogatják le utána, rögtön az anyához kerül. Kép Ez azért megnyugtató, bár kíváncsi leszek, hogy élesben vajon ez így működik-e...

Judit!
Téged is üdvözlünk közöttünk.Kép
A listát elküldtem Neked is.

Gigi!
Neked biztos hogy jó az e-mail címed a profilodban? Mert tegnap visszajött az email amit küldtem, hibás cím miatt.Kép

Üdv mindenkinek, írjatok!Kép
Vera (29 Kép)

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera,

köszi a listát, hát tényleg nagyon alapos! Kép
A babamérleg hol bérelhető és mennyi ideig lesz rá szükség? A hagyományos mérleg (esetleg digitális) nem jó? A babáknak külön lázmérő kell? :-o

Judit
Judit
 


Manó!

Az nem rizikófaktor, hogy külön szobában alszik. De ha téged megnyugtat a légzésfigyelő, nem akarlak lebeszélni. Csak óvni akartalak titeket fölösleges kiadásoktól.


Laura!
Szerintem nem érdemes egyszerűbb mellszívót venni, mert vagy nem szív rendesen, vagy fájdalmas, vagy hamar tönkre megy. Én egy párat már kipróbáltam, úgyhogy tudom. Akinek eddig ajánlottam az AVENT mellszívót, mindenkinek nagyon bevált. A XIV. ker. Dorozsmai úton van a szakboltjuk, ott lehet a legolcsóbban hozzájutni.

Judit!
Elég a 6 db mosható melltartó. Az előtej mennyiségétől függ, hogy milyen gyakran kell cserélni, de nagyon könnyen kimosható, és pillanatok alatt megszárad.


Mindenkinek jó pihenést és kitartást ebben a nagy melegben!

Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szia Judit!
Babamérleg kölcsönzés: http://www.babamerleg.hu/
Szerintem a mérlegre az első fél évben lehet szükség, amikor mérni kell a babát evés előtt és után, hogy mennyit szopott.
Lázmérő babáknak való kell, amivel tudod mérni fülben vagy popsiban, szerintem jobb ha sajátja van.
Igazából én sem vagyok még ezekkel a dolgokkal tisztában, majd aug. közepén jön a védőnő, akkor beszéljük meg ezeket pontosan.

Vettem ma melltartóbetétet, 6 db-os Aventet, tényleg nagyon szép, bár remélem még egy darabig azért nem lesz rá szükségem. (A múltkori egyszeri beindulás óta nem volt semmi.)
És kaptam Tena betétet is, bár lehet mehetek majd újra, mert nem szupert, csak extrát vettem. De ez is elég nagynak tűnt...

Vajon hol lehet Anita? Remélem minden rendben volt az orvosnál!Kép

Üdv:
Vera (29)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok,

Már írtam fentebb, hogy én mindkét tenából (szuper és extra) vettem 1-1 csomagot a gyógyszertárban. Szerintem lehet hogy nem kell mindekettő, és elég csak az extra, mert tényleg nagyok, és kb. 40 db. van mindegyik csomagban. Szóval nem kis mennyiség! A DM-es, tesco-s tena az tényleg normál betét, annál sokkal vastagabbak ezek. Ja és ezekhez kell az a hálós bugyi is.

Én még ugyan "dolgozom", de otthon néha rám is rámjön a takarítás... jövő héten nyaralni megyünk a Balatonra egy hétre, ha az anyós is úgy akarja (elég problémás eset, tudnék regélni...) de utána biztos rám is rámjön a takarítási láz... Múltkor a fürdőszobát suvickoltam ki...

Nekem kábé 2-3 napja vannak ezek a szúrós fájások. Mikortól jöhetnek a (jósló)(?)fájások? (Én most a 31.-ben vagyok)
AE
 


Sziasztok!

Voltunk délelőtt az orvosnál NST vizsgálaton. Szerencsére minden rendben van, nagyon szabályos görbét mutatott a készülék Kép Kép.
A méhszáj vizsgálat az elmaradt, mivel azt mondta az orvos, hogy a koraszülés veszélyén már túl vagyunk és feleslegesen nem bolygat.
Így jövöhéten megyek ismét NST-re és azt követő héten lesz még egy UH. Remélem kihúzuk addig...

Köszi, hogy gondoltatok rám. Nagyon jólesetKép !!!

Mindenki vigyázzon nagyon magára és a picurkájára!!

Anita
anita77
 
 


Jah!
Nagyon jó olvasni , hogy ennyire beindult a topik. Nagyon várom a folytatást is!!!!
Kép Kép Kép Üdv. az újabb látogatóknak Kép !

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Most jöttem a dokitól. A méhnyak eddig 2000 volt, most azt írta be, hogy 1-2000 és mondta, hogy még mindig jó. A méhszáj zárt. A szívhangot is meghallgatta, a baba meg jó nagyokat rúgott közbenKép. A jövő héten megyek Uh-ra, remélem sokat nőtt már a kislány. Azért megkérdezem majd, hogy még mindig lánynak látja-e.

Anita
Remélem nálad is minden rendben volt az orvosnál. Szerencsére a tegnapi görcseim elmúltak. Egyébként olyanok szoktak lenni, mint a mensi előtt és főleg a hasam alsó részén érzem és folyamatosan egész nap. A keményedést sem szeretem, de az legalább nem szokott olyan sokáig tartani.

Judit
Én is üdvözöllek, gyere gyakran.Kép

Orsi
Azt hiszem még kivárom mennyi tejem lesz, addig nem akarok drágát venni, ahogy néztem az Avent Isis kb. 14000 Ft. Azért köszi a tanácsot. Amúgy a Medela kézi mellszívó milyen? Azt nem próbáltad?

Laura
Laura2
 


Anita
Örülök, hogy minden rendben.Kép Milyen az az NST? Hányadik héttől van ez a vizsgálat?

Laura
Laura2
 


Anita!

Én is örülök hogy minden rendben volt a dokinál, és hogy a kritikus időpontot ezek szerint már túlléptétekKép Már ami a koraszülést illeti.
Biztosan nagyon jó érzés, hogy tulajdonképpen innentől kezdve bármelyik pillanatban beindulhatnak a dolgokKépKépKép

Üdv: Vera (29)

KépKép Kép
76vera
 
 


Köszi lányok, rendesek vagytokKép Kép !
Laura!
Az NST : Non-stess tesz, a méh fájástevékenységének , a magzat szívhangjának és mozgásának együttes vizsgálata, aminek eredményét folyamatosan kb 1/2 óráig rögzítik papíron. Hasonló az EKG-hoz.Rádcsatolnak kettő darab kütyüt és a kezedbe adnak egy mikrofon féle kis herkentyűt aminek a végén egy gomb van. Na és akkor kell megnyomni, amikor a babóca megmozdul.Nálunk a 36. héttől nézik és hetente egy alkalom.

Vera!

Nagyon jólesett , hogy gondoltál rám. köszönöm.
Bízom benne, hogy azért még kivárja a Micetkém az augusztus elejét Kép.
Reménykedem... próbálom megbeszélni Vele a dolgokat, hátha hallgat rám Kép.

Jó éjt mindenkinek:


Anita
anita77
 
 


Vera,

köszi ezt a sok infót, egy nap alatt mennyit 'okosodtam'! Kép

Orsi,

azt hiszem akkor én is a mosható mellett döntök, bár az drágább. Igaz, hosszú távon talán olcsóbb. Na ezt jól megmondtam! Kép

Judit (30)
Judit
 


Sziasztok !

Tegnap kis gond volt a géppel, de kispapi talán megorvosolta.Valőszínű, hogy most már jó az e-mail címem.
Vera ha nem gond, akkor légyszí probáld meg mégegyszer elküldeni a listát.(ha nem sikerülne küld el a köv.re gyuri76@mailbox.hu )Köszönöm.

Tegnap mi is voltunk orvosnál.A párom először jött velem, és most látta először a babót ilyen közelségben.A látvány egész estére megszédítette, pláne, hogy most derült ki, hogy kislányunk lesz.Hála isten minden rendben van, méretei megfelelnek a 27 .hétnek(amiben vagyunk).A külső méhszájam egy kicsit megnyílt 3100, de dokibácsi azt mondta, hogy nincs ok az aggodalomra, még mindent lehet tennem úgy mint eddig.Bár mióta tudom, hogy babánk lesz elég kímélő életet élek.Jelmondat: hej ráérünk arra még!

Mi is járunk szülésfelkészítő tanfolyamra - bár még csak egy alkalom volt-, de nálunk olyan kismamák is járnak, akiknek nem apás szülésük lesz.Azt tudom, hogy szülésznő az van minden szülésnél, de ha dömping van akkor nem tud veled lenni egyfolytában.És ha apuka kidől a sorból(esetleg) akkor lehet, hogy az ember egy ideig egyedül marad.Az én kispapim nem biztos abban, hogy végig tudja velem csinálni a szülést.

Nekem még nem volt jele előtejnek.Bár mostanában egyre többször feszül a mellem. Lehet, hogy lesz valami?

Légzésfigyelőt én is szeretnék venni, mert külön szobában leszünk, és én olyan megnyugtatónak tartom.Bár nekem is mondták ismerősök, hogy olyan éber leszek, hogy a baba minden rezdülését fogom észlelni.

Ti már válsztottatok nevet a babónak? Nálunk ez is nehéz eset, bár most már csak kislányneveken kell gondolkodni.

A topik egész népes táborának jó napot kívánok!

Gigi
Gigi75
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam a Blahán a Corvin áruházban és vettem leértékelve egy picurka kombidresszet (56-os). Ez a Kisbogyóka első "komoly" ruhácskája. (még egy zoknija van amúgy). Esetleg aki jár arra, a 3. emeleten kimenő modellek és utolsó darabok vannak leértékelve. Hogy őszinte legyek nem tudom, hogy mennyivel olcsóbb, egyelőre még nem ismerem a bolti árakat. De vannak aranyos ruhácskák.

Mano
Köszi a baby controllos leírást. Nagyon +győző. Az ára mindeképpen. Te kókuszmatrac alatt használtad? Amúgy, hogy lehet kipróbálni egy ilyen készüléknél, hogy valóban riaszt ha kell? (üres ágy?), és mennyi idő múlva riaszt, ha nem észlel mozgást?

Docka

Én is Balatonon leszek jövő héten KépÉn is Anyósoméknál, de ők nyaralnak éppen másholKépKépKépKépKép

Anita

És ezen az NST vizsgálaton mindig megmozdul a pici? Nálam van úgy hogy 2-3 órán keresztül semmi mozgás, utána pedig kirúgja az oldalamat.

Ma betöltöm a 32. hetetKép Ez olyan lélektani határ, nem?KépEz úgy ünnepelem meg, hogy az 50g-os ebédkori szénhidrát mennyiségemből 32-t diétás csokira fordítokKép

Szép mosolygós napot!
Szisz
szisz
 
 


Halihó!

Laura,
nekem ugyan nincsen még tapasztalatom, csak azt írhatom le, amit hallottam a mellszívókról: a Medela kézi állítólag jó, csak az a nehéz a kéziekkel, hogy két kéz kell hozzájuk, míg a gépihez egy is elég, viszont a kézi olcsóbb. Meg ugye a hangja más, a kézi Medela például hangosan kattog, bár úgy vettem észre, hogy ez nem feltétlenül zavarja a babát (ezt biztos babája válogatja).

Gigi,
nagyon jó jelmondat!Kép
Szerintem ha fogadsz saját szülésznőt, azzal nagyobb az esély arra, hogy nem olyan sokan szültök nála egyszerre (hacsak nem ő lesz az ügyeletes aznap), és akkor jobban rád tud figyelni. Viszont így mindenképp kell neki pénzt adni. Esetleg valamelyik családtagod, aki jobban bírja a gyűrődést, nem akar elmenni? Akkor bemehetne a férjed helyett, ha ő már nem bírja. Vagy ezt nem akarod?
A mi babánk neve már elég régen megvan, főleg a fiúnév, de állítólag lány lesz. Mikor ezt megtudtuk a 24. héten, akkor rögtön pár napon belül megegyeztünk (nem volt nehéz, mert szerencsére közel azonos az ízlésünk nevek terénKép).

Sziszke,
Balaton! Irigy vagyok, pfuj!Kép Jó ünneplést!

Anita,
drukkolok, hogy a babó kivárja az augusztust!Kép Magyarázd meg neki, hogy apuval sokkal jobb szülni, mint apu nélkül!Kép

Ti eddig mennyit híztatok? Én holnap töltöm be a 31. hetet, és már 11 kilónál tartok!Kép Bár nem látszik rajtam, csak a hasam óriási.)

Nektek mi a véleményetek: hordozókendő vagy kenguru, esetleg egyik sem? Én jelenleg a kendő felé hajlok.

Szép napot nektek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!Kép

Anita
Rájöttem, hogy nálunk az NST-t CTG-nek hívják, állítólag ugyanaz a kettő. Mondjuk mi még nem voltunk, mert még csak 30 hetesek vagyunk.Kép
Drukkolok, hogy a babád még bent maradjon augusztusig.Kép

Zsizsa
Én már 14 kg-ot híztam, de ezt tartom már két hete, tehát azóta nem híztam. Tegnap a doki is kérdezte és jól lecseszett, hogy túl sok és még hol a terhesség vége. Pedig a nasizást már abbahagytam és nem eszem fehér kenyeret, sem zsíros kaját.
Köszi a tanácsot a mellszívóval kapcsolatban.
Tegnap férjemnek megemlítettem, hogy 14 Eft az elektromos, erre azt mondta, hogy akkor nem olyat veszünk. Mondjuk használtan olcsóbb lenne, de lehet valahogy fertőtleníteni, hogy biztonságos legyen a használata?

Szisz
Jó nyaralástKép Ez a 32. hét nálam is olyan megnyugtató lenne, de addig még van egy kis idő.

Gigi
Gratulálok a kislányhoz.Kép Mi is kislányt várunk, de azért még a következő uh-n megkérdezem, hátha csak eldugta a fütyijét.Kép Bár a dokibácsi elég határozott volt a múltkor is, és 100%-ra mondta a lányt.

Vigyázzatok magatokra!

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!

NST vagy CTG mikortól van? Nekem még nem volt eddig. Viszont minden héten van UH.
Üdv
Szisz
szisz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: