Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi, de megnyugtattatok, hogy nem csak én szoktam türelmetlenkedni a gyerkőccel..........Pl imád velem mosogatni, de a végére ált-ban felhúzom magam, mert minden full vizes lesz, meg persze háromszor olyan lassan haladok.
Nekem még mindig rejtély, hogy TAMESZ hogy a csudába tudja ennyire belevonni Kunkát a főzőcskébe, pláne nyers husi gyúrogatásába, hát Lizu tuti bele enne.......

Timka!
Tök jó, hogy ilyen jól haladsz a rucikkal!

Nyuszkó!
Akkor jó, ha Dórika nem növesztett kukit.......azért most már fura lenne, ha hirtelen közölnék, hogy fiú, nem???!!! Apás szülés remélem összejön!

Eveka!
"aztapasztairgumburgummiegymás" :) Ne izélj már, hogy Marci nem tudta kimondani elsőre......ezt nem is hiszem el :lol: :wink:
Szegény combikák!!!

Juc!
A fene ezt a depit!!!! Egyébként én is hajlamos vagyok rá, de szerencsére nem szokott kitartóan rajtam "ülni". Kivéve Lizi születése után.........na akkor vagy 2,5 hónapig.........és most szoktam totál szégyenkezve nézegetni a régi képeket, amin Baba még ici-pici volt, hogy Úristen volt egy ilyen csöpp babám, és én akkor abszolút nem tudtam ezt értékelni :(

Évi!
De jó nektek, hogy mentek pihizni!! Akartam kérdezni, hogy a mamák nem tudnak neked segíteni?? Ha már egyszer oylan közel laknak. Én kistesó témában mondjuk teljesen beleszámolom a dolgokba, hogy mindkét mama tud jönni ha kell, egyébként lehet, hogy nem lenne merszem még most bevállalni. Amúgy köszi a választ!

Egészségi állapotom :) :Dokim adott beutalót neurológiára, meg vérvételre, a neurológust ma le is rendeztem, mindent jónak talált sztem, de azért elküldött szemészetre(ezt is lerendeztem, ott sincs baj), EEG-re(tappancs szerűségeket raknak a fejre), ez is kész, de még eztán értékelik ki, meg majd lesz 1 koponya CT-m. Szóval ha vmi gond lenne, ennyiből már biztosan kiderülne. Habár tutira veszem, hogy semmi bajom, de azért a család és saját megnyugtatásra csak végig kell mostmár járnom. Úgyhogy egész nap orvosoztam, Lizire anyós vigyázott, meg is volt az első alvás mentes napunk, mert nem volt hajlandó a kisasszony elaludni a nagyanyjával.

A verébdeszkáról kép (azok kedvéért, akik nem tudják mi az 8) )
Kép
Kép

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, tegnap végre eljutottunk színházba!!! A vágy villamosát néztük meg Eszenyi Enikővel, Kamarás Ivánnal 8) , szóval iszonyúúú jó volt! Marcit meg apósom fürdette, altatta (ez volt az első alkalom vele), és minden simán ment! :D Nagyon örülök neki, szuper este volt, lehet, hogy gyakrabban kellene ilyet csinálnunk?

Eveka, köszi az irgumburgum-ötletet! :lol: Majd kipróbáljuk!

Köszi az ovitippet is, de mi a XII. kerülteben lakunk, bár asszem, ez a Kincskereső itt van viszonylag a közelünkben, de gondolom, a kerületiek előnyt élveznek, így nem fogunk beférni. Azért lehet, hogy utánanézek majd. A Pingvin ovi viszont itt van a kerületben, ha egyre gondolunk (fönn a Normafánál), arról írtad, hogy sokat romlott? :? Pedig arra is gondoltam, mint lehetőségre.

Ovitéma tovább: Évi, asszem, Tamesz írta, hogy kötelesek felvenni évközben is a gyerekeket, max. nem túl lelkesek tőle, úgy ahogy a kistestvéres gyerekeket sem szívesen veszik fel (pedig az is kötelező!), és helyhiányra hivatkoznak. :? Ja, de nálunk az is a gond, hogy én sem tudnék visszamenni februárban dolgozni, mivel tanár vagyok. Illetve visszamehetnénk törvény szerint persze, csak nem "illik" :lol: évközben kitúrni a helyettesítő kollégámat meg a gyerekeket stresszelni a tanárváltással. Szóval én asszem, kiveszem az összegyűlt szabijaimat, remélem azzal kihúzom júniusig, akkor meg ott a nyári szabadság, és csak szeptemberben kezdek. Már ha nem jön a kistesó addigra. :lol:

Kiabálás: sajnos (vagy szerencsére???) Marcit egyszerűen semmi nem hatja meg, akárhogyan is ordítok magamból kikelve, csak röhög, és csinálja tovább a hülyeséget... :shock:

Tamesz, én is csodálkozom Mukival együtt, hogy tudsz Marcival főzni... :?: :?: :shock: Én a mézeskalácsnál akartam bevonni Marcit a gyurmázásba, de mivel csak zabálta a nyers tésztát, így annak is hamar vége lett.

Muki, ismerős ez a szülés utáni depi is :( , én is ilyen voltam az első 3 hónapban, persze azért nem bőgtem egész nap, de valahogy nem tudtam teljesen átélni azt az örömet, hogy van egy picibabám. Állandóan csak aggodalmaskodtam, hogy minden rendben van-e vele, nem lesz-e vmi baja stb., szóval iszonyú görcsös és szorongó voltam. Igazából csak nyárra oldódtam fel teljesen, amikor már Marci is nagyobbacska lett, és nem csak ordítani tudott... :lol:

Hú, neurológia?? Remélem, tényleg mindent rendben találnak!

Köszi a verébdeszkát, most már kiokosodtunk! :lol:

Évi, jó pihenést nektek!

Sziasztok, szép napot!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Mukika!
Kistesó téma: persze, segítenének a mamák, csak én nem akarom, hogy átjáróház legyen nálunk, anyósommal amúgy sem felhőtlen a viszonyunk, anyu kicsit messzebb lakik, meg hát mindketten dolgoznak. Violát sem akarom túlságosan lepasszolni, mert val.leg féltékeny lenne, és ezt sem akarom.
Nem is a miatt parázok, hogy nem fogom bírni, lehet az első pár hónapban kaját is rendelni, nem kell feltétlenül mindennek ragyognia a lakásban, csak én most kicsit meginogtam.
Még olyan bizonytalan a jövőnk, páromnak lassan praxist kell vennie, és egyáltalán nem biztos, hogy errefelé talál megfelelőt. Szóval nem szeretek bizonytalanba szülni, még az is lehet, hogy külföldön kötünk ki. Másrészt viszont nem akarok sokat várni, sokat gyötrődök e miatt, nem akarok olyan nagy korkülönbséget.

Én sem értem, Tamesz hogy vonja be Kunkát, nálunk is az van, hogy segítene ő ezerrel, de mindent megkóstól, imádja a nyers tésztát, hisztizik ezerrel, ha elveszem tőle, hogy most már eleget evett! :?

Juc!
Én detto ilyen voltam Violával, én is csak nyár felé nyugodtam meg kicsit, de még ma is gyomoridegem van, ha egy picit is beteg.

Képzeljétek, tegnap elfelejtettem megírni, hogy pár napja mindennnap 1x-2x bilibe pisil Viola, ő szól, hogy pisilni kell! Remélem elkezdődik valami, de a kaki sajna csak pelusba mehet, nem tudom miért. :?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 

 
 

SZiasztok!!!!!!!

Nyuszko,
még mindig semmi? itt jönnek-mennek a frontok!!!!! Már nagoyn izgulok, várjuk a híreket!!! Hogy bírod még???

Főzés,
Marci is csak addig szeret főzni, amíg hagyom alkotni, utána már megunja, de a nyers húst nem fogdosta azért, csak a fűszereket hagytam neki beledobálni, meg fakanállal kevergetni. De a főzásen kívül szerelni is nagyon szeret, csavarokat pakolni, összerakni, betekerni, kitekerni. Szóval ő néha tud így szöszmötölni is.
Bár ma persze ki menne az udvarra, de szakad az eső.

Évi,
nem semmi Viola már milyen ügyes a szobatisztasággal, nálunk most teljesen stagnált a dolog, bár mindenki mondta, hogy a kistesó miatt ez természetes is. Remélem a nyáron azért majd sikerül leszokni a pelusról, mert anyago csőd kettőre venni!:)

Kistesótól pedig nem kell félni, majd minden jön magától, én is féltem, hogy mi a túrót fogok velük egyedül kezdeni, vagyis heti kétszer 2 órát vigyáz Marcira a szomszédunk, tehát akkor van kikapcsolódás, vagyis ügyintézés, vásárlás, de valahogy belejöttünk és megy. Bár tegnap már hulla voltam, mert reggel kimentem Lilóval gödöllőre málnát, epret, szegélynövényeket venni, majd Decathlonba MArcinak melegítőgatyákért, mert a 2 éves méretűeket, amiket ősszel vettem már csak halászgatyának lehet használni. Most egyből a 4 évedre valót vettem, inkább kicsit felhajtom, de utálok féléfvente 3-4 melegítőt venni, mert a kertben van úgy, hogy egy nap kettőt is elkoszol, vagy összevizez. Majd hazaértünk és emgláttam a kocsibeálló falának a színét, ami libafosra hasonlított, így futás volt belekevertetni még egy kis sötétítést, ami csak a második körre lett elfogadható. Most sem olyan, mint amit szerettem volna, de már nem annyira nevetséges. :) Sajnos a festék adott volt, nem én választottam.
Na szóval egy ilyen nap után már én is hulla vagyok. Délután még kint voltunk 6-ig az udvaron, mert mintha éreztem volna, hogy ma már nem tudunk kimenni, ahol Marci tolta Lilit és persze mindig neki a korlátnak, amin mind a kettő rötyögött, aranyosak voltak.

Fanka,
mizu veletek???

állatkert,
akkor jövő szerdán kb fél 10-kor jó lenne??? Ki jön ???? Na persze nem a mai szakadó esőt rendelnénk addigra!:D

Timka,
szerintem vedd elő a 62-es ruhákat is, mert Lili 2 hétig fért bele a- 56-osokba. Jó vasalást, most nekem is azt kellene.
Ja most kicsit kétségbe estem, mert Lili csak 6600 gramm és 66 centi, Marci ennyi idősen már 7360 volt. A védőnő szerint ne aggódjak, mert hízott 420 grammot egy hónap alatt, és egy lánynak nem kell annyira nagynak lennie. NA meg azt is mesélte, hogy a nagy súllyal született babák nem annyira igyekeznek utána. REmélem a gyerekorvos is megnyugtat.

Muki,
remélem semmit sem találnak Nálad. Ügyesek voltatok a nagyiszoktatással, majd legközelebb már menni fog az alvás is!!:)

Szülés utáni depit én szerencsére kihagytam, MArcinál egy kicsit anno azon agonizáltam, hogy nincs elég tejem, de most már ezen nem rágódok, annyi van amennyi, mindent megteszek érte, de nem fog belehalni, ha kap tápot. Marci kezdettől kapott a tejem mellé tápot, mert annyit zabált, viszont 10.5 hónapig szopizott, de még lázas sem volt soha, na meg taknyoláson kívül se semmi, sőt antibogyót sem kapott még, csak nyáron egy napig. sZóval szerintem típus kérdése ez is, hogy ki milyen immunrendszer kap, ki meddig tud szoptatni, kinek mennyire tápláló a teje. Én cska ezeken paráztam most is, mert tegnap itt sétáltatott egy anyuka Lilinél 10 nappal idősebb babát, aki már 8 kg volt.

Ovi,
na államiba jelentkezni fogunk, már kértem kisfüzetet a kerületi ovikról, azt modnták van minden kerületről, a védőnők terjesztik.
De nem fogják felvenni, így elmentem a közeli magánoviba, és oda fogjuk beíratni, két napra, és majd meglátjuk, hogy hogy viseli a dolgot. Amíg ott voltunk udvari foglalkozás volt, Marci nagyon élvezte a társaságot, két nőre van kb 10-12 gyerkőc, délben van még egy harmadik segítség is. Ez tul. képpen 1,5-4 éves korig fogad gyerekeket, de ősztől két csooport is lesz már, a kicsik 3 évig, és a nagyok. Marci még a kicsikhez menne, jó kis családi házban van, jó levegőn, nagy udvarral, sok játékkal, majd meglátjuk. Azt hiszem ő már igényli a gyerektársaságot.

Na most megyek ebédelni Kunkával, majd ha alvás lesz még megpróbálok jönni.
Szebb napot, kellemes hétvégét!!

Juc,

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Hát sajnos a helyzet még mindig változatlan, front ide vagy oda :( . A végén még áprilisi lesz Dórka, pedig meg voltam győződve, hogy március végén már rég kinnt lesz.
Az idő itt nagyon rossz lett, olyan szél van, hogy ki sem mozdultunk ma a házból. Remélem hamarosan visszatér a fincsi jó meleg.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Hahó!

CSak egy extra gyors bekukkra futja sajna, mert Marci nem alszik, és tegnap is, amikor egy 10 percre elvonultam a fürdőszobába, és Marcinak beraktam egy dvd-t, hogy majd azt nézi nyugodtan, hát ehelyett jól megrágcsált egy duracell elemet... :shock: :shock: :shock: Úgy látszik, nem elég az energiája... :lol: :lol: :lol: Szóval aa hajam égnek áll ettől a gyerektől...

MIndenkinek szép hétvégét, jobb időt!!! Nekünk sűrű program lesz, ma itt alszanak barátnőmék 2 gyerkőccel, vasárnap meg mi megyünk vendégségbe, szombat estére meg kimenőt kaptam... :lol: :lol:

Nyuszkónak szorítunk!!!

Ovi-, depitémákhoz meg majd legközelebb... :)

Sziasztok!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Látom, most, hogy végre tudok jönni, akkora a pangás, hogy beszélgethetek itt magammal :) !
Nálunk bezzeg mindkét pasi alszik. A gyerek az ágyában, Apa a nappaliban, így se TV, se zenehallgatás :evil: .
Viszont főztem fincsi ebédet, sütöttem sütit (nagyon fincsi lett, közzé is teszem majd ezt a kincset én 3 napon belül másodjára sütüttem ezt, pedig nem is tudok sütni), tegnap vasaltam 3 órát, így most semmi dolgom. Furcsa érzés. Legalább olvsahatok.

Tamesz,
én is csodálom, hogy Marcit mennyire be tudod vonni a mindennapi teendőkbe. Én is próbálom az én Marcimat, de bevallom nem mindig járok sikerrel. Anyuéknak ez jobban megy. Apukám pl. megengedte neki, hogy a kisásóval répát ásson ki a kertből, aztán engedett neki egy vödörbe vizet, beletették a répákat, Marci kapott egy nagy botot, amivel kavargathatta, így "mosta meg".

Juc,
az a Pingvin ovi a Böszörményi utcában volt anno, így ne aggódj. Akkor is az volt a baj, hogy a rokongyerekkel nem maradt azonos korú gyerek a végére, így csak visszafejlődött. Ezért vitték el nagycsoportba máshova. Ráadásul nagyon sok volt a problémás viselkedésű gyerek, akiket otthon nem neveltek és itt zavartalanul kiélhették agresszív hajlamaikat, mert már válogatás nélkül mindenkit felvettek, hogy minél nagyobb legyen a bevétel... A nagyobbik gyereknél viszont korábban nagyon jó volt. Az a baj, hogy szerintem bárhova visszük is a gyereket, úgyis minden csak az óvónénin múlik.
Szuper, hogy voltatok színházban! Én is elkezdtem becserkészni egyik barátnőmet, hogy egy estére igazán elvállalhatná Marcit, hogy elmehessünk színházba. Persze Marcinak épp ekkor kellett egy nagy hisztirohamot produkálnia, így kíváncsi vagyok, mikor lesz bátorságuk szegényeknek elvállalni :roll: .

Tamesz,
az nagyon jó, hogy heti 2 napra is lehet vinni a gyereket. Ez nekem is tetszene, mert 2 utcányira tőlünk van egy magánovi, aminek van miniovija. Heti 2x fél nap Marcinak is jót tenne. Mondjuk itt sajnos több, mint 20-an vannak. Óvónéni van elég, csak szerintem ez már betegség szempontjából sok. A 10-12 fős csoport szerintem nagyon jó.

Magánovi "tarifákról" mit tudtok? Én eddig 50-60 ezer Ft/hó körül hallottam. Nem vagyok biztos benne, hogy mi ezt biztosítani tudjuk Marcinak 3-4 évig. Főleg, hogy Apa vállalkozó és nekünk a nyugdíjra is spórolni kell...

Sütirecept (a kommentárokat az egyik barátnőm írta hozzá, nekem bejöttek):
OMLÓS CSOKIS KEKSZ


Hozzávalók:

10 dkg étcsoki, apróra vágva
3 evőkanál tejszín (ezt helyettesítheted vajjal+kicsi rizstejjel)
15 dkg finomliszt
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
Fél kávéskanál szódabikarbóna
1 csipet só
12,5 dkg puha vaj
20 dkg cukor (szerintem sok ez a cukor, fele bőven elég, 15 dkg-val már kipróbáltam, és ugyanilyen lett a süti állaga, csak nekem még mindig kicsit édes)
1 tojás
10 dkg fehércsoki, apróra vágva (helyette én étcsokit használok, de lehet ez mazsola, vagy bármilyen aszalt gyümölcs is)


Elkészítés:

Az étcsokit gyenge gőz fölött kevergetve összeolvasztjuk a tejszínnel. Ha már folyós, levesszük a gőzről, és félretesszük, hogy langyosra hűljön.

A liszthez hozzákeverjük a sót és a szódabikarbónát, aztán teaszűrőn át hozzászitáljuk a kakaóport. A puha vajat robotgéppel összehabosítjuk a cukorral, majd hozzádolgozzuk a tojást. Amikor a tojás tökéletesen elkeveredett, a masszához fakanállal hozzákeverjük az időközben langyosra hűlt, olvadt csokit, majd beleadjuk a kakaós lisztet, és végül beleforgatjuk az apróra vágott fehércsokit.

A tésztát hűtőbe tesszük, hogy megdermedjen.

Sütés előtt előmelegítjük a sütőt 175 fokra (gázsütőn 4-es fokozat), és szilikonlapot vagy sütőpapírt terítünk 1 nagy (szerintem 2 nagy, nekem múltkor 2*12 db (3*4/tepsi) lett belőle), illetve 2 kisebb tepsibe.

A tésztából diónyi mennyiségeket veszünk a kezünk közé, golyókat formálunk, majd a elhelyezzük a golyókat a tepsi(k)re egymástól legalább három ujjnyi távolságra, (na, ez az amit én nem tartottam be, ezért szép kis amorf, ronda-és-finom-sütik sikeredtek) aztán kb. 12 perc alatt megsütjük a sütiket. Ennyi idő leteltével a közepük még puha marad, de mégsem szabad őket tovább sütni, mert akkor félő, hogy kiszáradnak. Erre tényleg figyelni kell, 12 perc és nem több, nekem ilyen kiszáradtat is sikerül produkálnom!

Miután kivettük a sütiket a sütőből, rajta hagyjuk őket 5-10 percig a tepsin, és csak ezután tesszük őket át egy rácsra, hogy teljesen kihűljenek.

Szép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!
Jól kiírtottam a topikot :? .
Az állatkerti tali már körvonalazódott? Biztosan a jövő hét lesz? Ugyanis Marci tiszta takony, nem hiszem, hogy gyorsan rendbe jön. Viszont saját magának porszívózza egész rendesen az orrát, ordítás nélkül!
De ha esetleg nem a jövő, hanem az azutáni héten lenne a tali, akkor már mi is nagyobb eséllyel indulnánk.
Egyébként az elmúlt 2 éjszaka Marci óránként ébredt ordítva és a tegnap délutáni alvásából is így kelt, így ne tudtam olvasni. Valami miatt nagyon szenved, de nem jöttem rá, hogy mitől. Talán a csokis keksz... Úgy sajnálom szegényt, alig tudom megnyugtatni. Ma reggel végre sikerült egy nagy kaksi (1 napig semmi a napi 4-5 helyett), remélem ezzel véget ért a szenvedése.

Abbahagyom a monológot, remélem Nektek jól telik a hétvégétek.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Jóestét!!!!

Eveka,
köszi, jól telt a hétvége, jobbulást Marcipánnak!!
Köszi a receptet, nagyon fincsi ahogy elolvastam!:D
Állatkertet nem véglegesítettük, nekünk mindegy mikor megyünk, csak végre szép idő maradjon!!! Jó lenne már Veletek is találkozni végre, szóval nekünk jó egy héttel később is!!!!!

Nyuszko,
mizu??? már nagyon izgulok!!!!!!!!!!! Hogy vagytok??? NEkem a forró fürdő hozta meg Lilit!:)

Többiek,
hogy telt a hétvége? ki merre csavargott???

Mi tegnap nagytakarítottunk, majd délután jött a sógornnőm a barátjával akit most ismertünk meg, nagoyn szimpi volt, kellemes estét csináltunk egy kis sütögetéssel!
MA kertészkedtünk, elültettül a málnákat, epreket, szedreket, egy kis veteményest, két fát, némi szegélynövényt, szóval nem unatkoztunk. Közben ebédet is főztem, Lili egész 5-ig kint volt, kint evett, és aludt, meg nézelődött egész nap! Marci nagyon "aktívan" segített, sőt néha kicsit sok is volt, de hát olyan lelkes volt. Nagyo bírkoztam vele a fűben, úgy élvezte, hogy végre süt a nap és lehet rosszalkodni odakint.
Csináltam egy pár képet, majd megnézem és teszek fel Nektek, ha elfogadhatóak!!!

SZép estét, kellemes hetet, majd beszéljük meg akkor mi legyen az állatkerttel!!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Szegény Eveka magában beszélget itt a fórumon... :( :) Most már csatlakozom én is! :D

Tali: hát sztem leginkább Timkától függ, hogy ő meddig tud/mer még nagy pocakkal kimozdulni, na meg persze az időjárástól is. Nekünk elvileg a köv. hét is jó lenne, de a mostani is! Többiek?

Eveka, köszi a sütireceptet, remélem, nem ettől fájdult meg Marcid hasa. HOgy van? Remélem, ma már jobban!

Nyuszkó, friss hírek???

Többiek? Hoyg telt a hétvége? Amilyen szörnyű idővel indult, annyira szép lett mára a világ... :D Remélem, a jövő héten ilyen marad.

Nálunk vendégeskedés volt, 3 gyerekkel, nagy zsivajjal, esti borozgatással, társasozással, szóval szuper volt! :lol: :lol: Marci együtt fürdött a vele egykorú kissráccal, hát mit ne mondjak, kicsit vicces volt, amikor egymás hátát szappanozták... :shock: :lol: :lol:
Tegnap meg Hiperkarma-koncerten voltam néhány volt diákommal, szóval kirúgtam a hámból... :lol: :lol: Kicsit azért zavart, hogy a közönség átlagéletkora kb. 15 év volt :lol: :shock: , de végül is a kellemes félhomályban, cigifüstben remélem, nem nagyon látszott, hogy kilógok a sorból... :lol: :lol: :lol:

Na, megyek, mert kipurcantam.

Szép hetet mindenkinek! Taliügyben írjatok!!!

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc,
jó lehetett kicsit kimozdulni, én már nem is tudom mikor voltam egyedül valahol ami nem ügyintézés volt, hanem valami kikapcs, élmény, ....
Na de majd hétvégén, mert nagyszülőkkel együtt emgyünk Várgesztesre, meg a sógornőmék is jönnek, szóval lesz pesztra bőven!
Tudsz valami hasznos tanácsod adni mit vigyek? mire figyeljek???
Taliban igazad van, Timkának sincs már sok ideje, bár ő májust emleget, de hát kérdés Kitti mennyire kíváncsi csajszi!:D

NA néhány kép:
Liló délutáni hintázás közben, amíg mi a szegélynövényeket ültettük:
Kép
Egy ma kinyílt tulipánunk:
Kép
Kiskertész dagonyaruhában és a tesója, kicsit megszeppenve:
Kép
árvácska
Kép
Bocsánat a sok képért, de imádom a tavaszt!!!!!!!!:D
Szép álmokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!
Juc,
de jó lehtetett kimozdulni egyedül! Na meg a szombat esti program is szuper lehetett, úgy tűnik, megtaláltad a kiutat a depiből :wink: ! Sajtot is kapott egy kicsit Marci, így persze most nem tudom, mi lehetett az oka, bár attól hasmenése kellett volna, hogy legyen, nem székrekedése.

Tamesz,
nagyon jók a képek. Szuper ez a hinta és Lili milyen kis elégedett benne, igazi kis hölgy! A tulipános kép is nagyon jó. Marci pedig olyan nagy fiú! Az én Marcimnak is ugyanilyen mellénye van. Nyúzzuk ezerrel, de szerencsére szereti is.

Elvittük ma Marcit kisvasutazni Hűvösvölgybe. Nagyon élvezte! Fényképezőt nem vittünk, mert én fél egykor jöttem rá, hogy elfelejtettem átállítani az órát :oops: , így rohanhattunk, hogy tudjunk még oda-vissza vonatozni. De estére szegénykém belázasodott. Remélem csak valami kis megfázás, ugyanis Őkelme minden reggel kibújik a hálózsákjából és úgy alszik vissza vagy rosszabb esetben rohangál csupasz lábbal :evil: . Szóval most megint aggódom kicsit. Remélem legalább éjjel aludni tud most, bár ma még az altatás is hosszú volt, pedig csak fél órát aludt hazafelé az autóban. Ráadásul annyira mimóza lett mostanában, hogy ha fáradt vagy éhes, minden elutasítás vagy ellenkezés vele keserves sírásba torkollik. Hogy legyek így következetes :?: .

Megyek is, nem rontom itt tovább a levegőt. Menjetek kirándulni, rengeteg fa virágzik, már sok kicsi zöld hajtás van. Annyira jó ez az időszak és most először tudom megmutatni igazán Marcinak!

Jó éjt!

Eveka

Kép
eveka
 
 


ja, a sütiből már egy morzsa sincs, pedig Marci nem is evett belőle :oops: .

Jó éjt!

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Ejnye-bejnye....ne kenjétek rám, hogy a tali tőlem függ! Én még iszonyú aktív vagyok, vezetek, jövök-megyek, tőlem talizhatunk bármelyik nap. Viszont a Tamesz által javasolt fél 10, főleg így óra átállítás után kicsit zűrös nekünk. csajom eddig 9 körül kelt fel, mire teázik,reggelizik fél óra, út oda minimum félóra, szóval nekünk legkorábban fél 11 körül lenne jó. Kivéve csütörtök, amikor talán hamarabb is, de ez meg a nődokitól függ, rá mennyit kell várnom,ha 8-ra megyek CTG-re.

Amúgy a mi hétvégénk secc-pecc eltelt. Szombaton átszaladtunk Gödöllőre karnist nézi, aztán én bedepiztem attól, hogy már dél van és még azt se tudom milesz az ebéd. Jólössze iskaptunk apával ezen,végül őkkihúztak tócsázni ésmeg főztem. Fanni csak fél 4körülaludt el, ésszépen aludt is fél 7-ig! Estéreszerencsére kifáradt és 2 dec ilangyos tejcsi után mint a kisangyal elaludt.
Ja, azt még nem is írtam, hogy péntek este apa altatta el a gyereket! Volt egy kis sírás utánam, de megálltam, és nem mentem be hozzájuk, aztán szépen elaludt.
Ma csak a Praktikerbe mentünk el, gondolván,hogy Fanni majd a kocsiban alszik egy keveset,hát nem így történt. Ma semmit nem aludt,és így is fél11-ig bírta. Honnan ennyi energia???

Na most ennyi helyzetjelentés fért bele az időbe, néznem kell a 24-et!
Szép hetet mindenkinek! Eveka, Ti pedig gyógyuljatok gyorsan, talira pedig tessék jönni!!!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok,sajna hazaértünk mi is a welnesselésböl. :cry: :cry: :cry: Nagyon-nagyon super volt,azt leszámitva hogy szinte végig szakadt az eső,ezért még egy rövidke sétára se tudtunk elmenni,se péntek se szombat.De szerencsére tegnap már ragyogó napsűtés volt,ugyhogy reggel mi voltunk az első reggelizök és utána irány a levegő.
Szóval Püspökhatvan egy kis falu,nagy szegénységgel :cry: :cry: :cry: ,de ez a panzio valami fantasztikus,olyan sokat tudnék mesélni,de sajna ídőm szinte semmi,3 napi kosz és kupi vár rám. :lol: :lol: Tehát akkor ez a panzio,ugy van megcsinállva,hogy mindegyik épülete vályogbol épült és szalmateteje van.Még nincs egy éves tavaly májusba épitették.Iszonyuan jól néz ki,kivülröl a régi parasztos jelleg belül pedig minden extra és modern,és nem utolsó sorba tiszta.A személyzet átlagéletkora 20 év,kisimult vidéki mosolygos arcokkal,mindent a vendégekért szlogennel.Szóval nem unatkoztunk,és ráadásul jó társaság is volt velünk. :lol: :lol: :lol: Jó sokat szaunáztunk,szoliztunk,jakuzziztunk,és usztunk.Muszály volt mert annyít ettünk,hoy majd szét pukkadtunk.Ehez a panziohoz tartozik egy ugynevezett biogazdaság is,sok-sok állattal,ami azt takarja,hogy mindent amit az asztalra tettek saját maguk állitják elő sajt,szalámi,sonka,zöldségek,gyümölcsök,joghurtok szóval mindent a tej amit a svédasztalra kitettek 7,5 %-os volt :shock: :shock: :shock: ,Apának elég volt csak ránéznie már szaladt a wc-re!! :lol: :lol: :lol: Én kihagytam.Minden termék előállitására szigorú szbályok vannak amit természetesen be is tartanak,mindent megnézhettünk,kisérővel tegnap végigjártuk az egész gazdaságot.
Miron meg Kíra tuti bezsongtak volna ettöl a sok állattol,Miront ahogy ismerem tuti ott dagonyázott volna a mangalica disznókkal eggyütt. :lol: :lol: :lol:
Egyébként ők jól elvoltak sogornőméknél,egyáltalán nem hiányoztunk nekik,napi kétszer telefonáltunk mikor is Mimi minden alkalommal elmondta,hogy ne menjünk haza!! :shock: :shock: :cry: :cry: De azért nekünk már nagyon hiányoztak,túl nyugis lenne az élet nélkülük,ez már nem nekünk való! :lol: :lol: :lol:
Azt még ide irom,hogy ez a hétvége 43000 ft-ba került nekünk mindenestül,szóval az árak is vidékiek és barátiak.Most csínálják a gyerek pancsolot is,hatalmas játszótér már van,meg kinti benti medence,kinti benti jakuzzi,kétféle szauna,sóbarlang,szoli,kondigépek stb...
Szóval ha engem kérdeztek én javaslom mindenkinek,hogy látogasson ide el.Vannak appartmanok is.Na jó tényleg abbahagyom mert ugyse tudnék mindent elmesélni,dobok pár képet bár még nincs meg mindegyik,de igy legalább nem egyszerre zuditom rátok.Ha valakit érdekel a dolog szivesen segitek!!

Kép Igy néz ki kivülröl egy része az épületnek.Gábor feje fölöttti ablakba laktunk!!
Kép Ezt láttuk az ablakunkbol!!

Kép Ez volt a bejárat a 70 hektáros gazdaságba.
Kép Vidék!
Kép Borospince!!:):):)
Na ezt elküldöm és rakom a többit!!
Vendég
 


Na és akkor a belseje!!
Kép Étkező svédasztallal teritve.
Kép Gyertyafényes vacsi négyebe!!:):):)
Kép A szobánk!
Kép Jakkuzi
Kép Infraszauna
Kép Sima szauna
Kép Sóbarlang!!
Hát egyenlöre ennyí!Majd még jővők!
Addig is mindenkinek napsűtéses napokat kívánok!!
Vendég
 


Sziasztok!

Itt ma igen szeszélyes idő van, hol süt a nap, hol meg zápor ezerrel! Remélem ez már a tavaszt jelenti!

A hétvége legnagyobb újságja, hogy itthon már egész nap bugyiban van Violka, és ügyesen szól, ha pisilnie kell, viszont alváshoz, meg ha elmegyünk, ráadom még a pelust. Egy-két "baleset" mindennap előfordul, de ha pelust adok rá itthon is, akkor nem szól, és nem akarom, hogy "visszafejlődjön", még ha kényelmesebb is! Én abszolút nem erőltetem, de tényleg olyan ügyesen szól! Kakilni viszont csak pelusba hajlandó, de szerencsére mindig kb. azonos időben kakil, meg szól is (kiküld :D ), hogy ő most kakil, ne zavarjuk! Tegnap csavarogtunk egy nagyot itt a környéken, étteremben ettünk, és ott is szólt, hogy most kakilnia kell, olyan aranyos volt, az ülőpárnával eltakarta az arcát, hogy ő most elbújt, meg meszzebb is ment tőlünk! :)

Andi!
A képek szuperek, nagyon jó kis helyen voltatok, lehet, hogy minket is érdekel majd, de inkább ősszel, mi most a hétvégén Zalakarosra megyünk, Violkát is visszük. Utána majd csak nyáron egy kis Balcsi.

Eveka!
Jobbulást Marcidnak, reméljük hamar meggyógyul! A sütirecept jól hangzik!

Tamesz!
El is felejtettem megírni, hogy én is megcsináltam azt a túrós muffint, amit ide beírtál, nagyon fincsi lett valóban! Nagyon szépek a képek, és ne aggódj Liló súlya miatt, nagyon formás kisbaba!
A tulipán is csodaszép!

Na, itt megint egy jó kis zuhé van, pedig én is akarok tulipánokat fényképezni, meg kinyílt a kedvencem, a babarózsa is!

Üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Andi,
szuperek a képek! Örülök hogy ilyen jó helyet találtatok! Biztosan minden gyerek szeretné ezt a helyet.

Én a múltkor már otthon is elgondolkodtam, hogy javaslom Anyuéknak, hogy amikor mi nem megyünk adják ki az egyik szobát kisgyerekes családoknak. Anyu jól főz, cukrászokat megszégyenítően süt és mindketten nagyon jól bánnak a kicsikkel. Vannak tyúkok, van cica, 2 hatalmas udvar egy óriási kert tele fákkal, "homokhegy", pancsolómedence, egyszóval minden. Marci is egész nap kint rohangál. Lehet állatokat etetni, a házukkal szemben most nyílik egy tanuszoda és közel van Gergelyiugornya. Kell ennél jobb :lol: ? Alig várom, hogy menjünk!

Évi,
nagyon ügyes Violka! Marci most teljesen leállt a bilizéssel. Szól, ha pisil, ha kakil, de csak pelusba. A múltkor kértezted, hogy hol laknak a szüleim, csak elfelejtettem válaszolni. Szabolcsban egy közepes méretű faluban, Nyíregyházától még 50 km-re.

Timka,
nálunk sem volt a legfelhőtlenebb a hétvége, de napsütés mindenki lelkére gyógyírt hozott :lol: . Én elviszem Marcit szívesen, mert járkálok Vele, csak a Ti gyerekeiteket féltem! Lázasnak már nem lázas, de annyira taknyos, hogy félóránként Ő jön szólni, hogy szívjuk le az orrát. Köhög is, de csak a sok lenyelt trutyitól.
Szóval a döntés a Tietek :wink: !

Már akartam kérni, csak mindig elfelejtem:
lgyszi írjátok meg, hogy mi az, amit gyerekek szempontjából fontosnak tartotok egy szállodában. Egyik barátnőmék most mennek "szállodázni" a Balcsira és amennyire módjukban áll, próbálják gyerekbaráttá tenni a szállodát. Cserébe szerzek majd Nektek jó kis szobákat :wink: !

Megyek, mert Marcival cselhez folyamodtunk és hazacsábítottuk Apát ("Apa, hiányzol. Gyere haza! Lécccű, most!" :lol: ). Az Uram nem tartotta túl tisztességesnek a módszert, de 5 perc múlva telefonált, hogy indul haza :lol: ! Megyünk sétálni!!!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Jóestét!!!
ma este nekem nem jött be a babanet!!:(

Nyuszko,
helyzetjelentést kérünk!!!:D

Andi,
nagyon szupi helyen voltatok, jók a képek, tényleg jól érezhetnék a gyerkőcök is magukat a leírásotok alapján. Teljesen rendbejöttél az utazásra? vagy a kikapcsolódás meggyógyított???:D

Évi,
nagyon ügyik vagytok a bugyival, én még nem vettem Marcinak gatyákat, bár a múltkor már mutattam neki a boltban, de nem izgatta fel a fantáziáját!:D

Eveka,
szállodába amit én szeretnék hogy legyen???
legyen etetőszék, szétnyitható kiságy, vízforraló, mikro vagy kajamelegítő, babakád, esetleg pelenkázó alátét, bili vagy Wc szűkítő, fellépő pl a mosdóhoz, hűtőszekrény, (mert pl a horvátoknál nem volt, pedig 4* szálloda volt, de ott nem divat, így a túrórudikat a bárhűtőbe tetettük be :) ) most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja legyen játszószoba, az pl Marcinak nagyon tetszett!!!
Ha lesz anyukádéknál is szállás, majd benevezünk, hogy Marci megismerkedjen közelebbről a háziállatokkal!!:) Gergelyugornyán mindig megálltunk vizitúra alkalmával, én nagyon szeretem!

Nem tudom mi legyen az állatkerttel, majd a többieket is kifaggatjuk, én mennék is, de bevallom, hogy félnék a baciktól, de tudom bármikor, bárhonnan összeszedhetjük.
Többiek?? Juc? Fanka?? Timka??? Chincho???

Mi ma felmentünk a kisvasút végállomásához a keresztanyámékkal, akik arra laknak és nagyon kellemes csavargós napunk lett. Ma is volt kisvonat, de csak tehervonat volt két mozdonnyal, viszont az egyik vezető bácsi megengedte, hogy megnézzük a vonatot, még fel is szállhattunk volna, és még Normafáig el is vitt volna minket, de a "hős, bátor" Kunka megfutamodott és elszalasztottuk ezt a vissza nem térő lehetőséget!:D Liló ma először kapott gyümit ebédre, fent a friss levegőn, hú nagoyn zabálta, és persze Marci is sorakozott, így egy kanál ide, egy oda. Nesze nekem sterilitás!:D Egyébként nagoyn tetszett a csajszinak.

Akkor mi legyen a szerdai állatkerttel??

most néhány kép, nagybátyám csinálta őket, ő profi hobbi fotós! :D
Kunka mutogat:
Kép EGyik vonat el, másik tolat:
Kép Liló szemlélődik:
Kép Látszik a csibészség:
Kép
Bohóckodásból lett taknyoslás a motorral:
Kép
A csúszdán most csak így akart lejönni: Kép
Na eltűntem, szép álmokat!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Visszaolvasni sajnos nincs időm. Péntek óta nincs internetünk, most véletlenül bejött, és gyorsan írok egy pár sort.
Jól vagyunk, de még mindig egyben. Várat magára még Dóra. Holnap kell felhívjam a nődokimat, kíváncsi vagyok, mi lesz tovább. Remélem, ma megjavítják a nettet és akkor még jövök.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Jó reggelt!

Én sem tudtam tegnap este babanetezni. :(

Tamesz, nagyon szépek a képek, hogy Liló milyen gyönyörű azon a merengős képen!!! :D

Bnőmék is kisvasutazni akartak tegnap, de nekik nem volt ennyi szerencséjük, úgy látszik, a hűvösvölgyi végállomáson nem volt ilyne kedves mozdonyvezető bácsi... :lol:

Na, de igazán szólhattál volna, hogy errefelé jártok!!! :lol:

Mi meg újra elmentünk tücsökzenére tegnap, pont most kezdődött egy újabb turnus, a télit kihagytuk, de most megint elkezdünk járni, hátha leköti még Marcit. Tegnap úgy ült ott, mint egy kisangyal, most nem tudom, hogy ez a zene szeldítő hatása :lol: , vagy csak szimplán be volt tojva???

Bababarát szálloda: kb., mint amiket Tamesz írt: kiságy, pelenkázó, kiskád, bili, konnektorvédő, mikró a szobában, etetőszék, mikró az étteremben, játszószoba, babamedence, udvaron játszótér. Bárhűtő nekünk mindig tökéletesen elég volt, kipakoltuk belőle az italokat, és anak a helyére tettük a tápszert, tejet stb. :shock: :lol:

Évi, gratula Violkának a bugyihoz!!! Nálunk max. a kakinál megy a bilizés, előtte szólás, de az sem mindig. Pisi az meg megy a pelusba. Bár a múltkor volt egy "baleset" :lol: , a Mammut pelenkázójában akartam gyorsan átpelusozni Marcit, állva, mert fekve már nem szeret "pelenkázódni", hát erre pont akkor pisilt egy hatalmasat, amikor csupaszon volt, de olyat ám, hogy nem tudtam felfogni az odatartott pelussal... :shock: Úgyhogy teljes ruhatárcsere volt, vennem kellett egy kis melegítőnacit, zoknit, pelust... :shock: :shock: :lol: Nem voltam még ilyenekre felkészülve, pedig most akkor megint jön egy korszak, amikor váltás ruhát kell magunkkal hordanunk... Szóval lehet, hogy már jobban tetszik neki is a nem pelusba pisilés... :lol:

Andi, sirályak képek!!! Jó lehetett a kikapcs.! Tényleg, meggyógyultál?

Fanka, veletek mi újság? Hazaértetek? Nektek hogy sikerült a "tavaszolás"?

Timka, hol tartasz a 24-ben??? Ha lesz tali, vigyem addigra a dvd-t? Képzeld, mi már a 6. évadot kezdtük tegnap!!! Ez az, ami most megy Amerikában!

Na, és akkor hogy is lesz ez a tali? Akkor jövő szerda?

Szép napot!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Tamesz,
nagyon jók lettek a képek! Már én is taknyos vagyok egy kicsit és Apa is kezd haldokolni egy kis torokfájással... Marci és én egyébként jól vagyunk csak fújjuk/szívjuk az orrunkat. Menni semmiképpen nem megyünk, ha holnap lesz a tali, mert nem szeretnék senkit megfertőzni. Marci biztosan odabenne a többi gyerekhez és simogatni, puszilgatni szeretné őket. Így azért nem biztos, hogy nem terjed. Marci most látta meg Kunka fenekét a csúszdán és felkiáltott: Kunka! :lol: Képzeld, a 2 Marcinak namcsak a mellénye, hanem a cipője is ugynolyan :).

Juc,
mi is a minibárt szoktuk kipakolni. Marci-pisilés :lol: .

Köszi mindkettőtöknek a tippeket, majd továbbítom.

Nyuszko,
kitartás Neked! Remélem gyorsan megjavítják a netet.

Szép napot Nektek!

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Nekem este működött voolna a net, csak a billentyűzettel voltak problémáim: lecseréltem a régit és az újnek nem jó az F betűje, van hogy egyet sem ír és volt hogy mindenfelé nyomatta az f betűket, úgyhogy inkább kitöröltem mindent és mentem nézni a 24-et.

Juc
Jöhet majd a többi évad a mostani talin. Kb. a felénél tartunk, tényleg nagyon izgalmas, Kitti pörög is rendesen, annyira felizgat a film.

Én úgy tudtam, hogy most szerdán lesz az állatkertes tali, nem????Hánykor lenne jó nektek a tali?
Mi van Fankáékkal? ők is jönnek?

Tamesz
Nagyon jók a képek!
Gratlua a gyümizéshez!
Fanninak is bejön mostanában a háttal lefelécsúszás, de előrefele még mindig nem próbálkozott.

Évi
Gratula a pisiléshez! Nálunk még semmi ezen a téren, még a kaikt is letagadja néha, máskormeg szól, hogy van kaki.
Majd nyáron remélem haladunk valahová és csak reméleni tudom, hogy kistesó miatt nem visszafelé. Én sem erőltetem egyáltalán, majd eljön mindennek az ideje.

Eveka
Nemlehet hogy az oltás miatt taknyosodott be Marcid?
Én még mindig nem adattam be neki a pneumo-oltást, mindig halogatom.

Képzeljétek, mit mondott nekem a múltkor Fanni. Mondtam neki,hogy Szeretlek,erre ő átölelt és azt mondta tök kedvesen: Én is szeretlek! - hát azt hittem elolvasodok.

Ja és amit akartam már írni,olvastátok már ezt az oldalt: www.babanet.hu/ovodak

Na mennem kell csavarogni, szép napot!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok,

Hát szerelők nem jöttek ki, de végső elkeseredésemben jó becsületesen megrángattam a kábeleket, és lássatok csodát azóta műkődik a net. Szerintem valami érintkezési hiba van a dologban. A férjem javított pénteken egy számítógépet és minden kábelünket át kellett kösse a javítandó gépre. Azóta nincs nett, tehát vlsz akkor szakadhatott meg valami.

A képek mind nagyon jók :) , gyerkőcök nagyon édik.

Mi is kihasználjuk, hogy még csak hármasban vagyunk és folyton tekergünk. Ma délelőtt az állatkertben voltunk. Ákos most kimondottan jobban élvezte az egészet, mint tavaly, pedig akkor is odavolt.

Kijött az újabb urókultura eredmény, hát sajnos a strepto nem akar megválni tőlem, úgyhogy picit aggódok, hogy nehogy valami gondot okozzon majd Dóránál.

Már tűkön ülök, kíváncsi vagyok mit hoz a holnap. Biztosan berendel a doki egy újabb ultrahangra.

Tamesz,
Neked hányadik hétben is érkezett Lilo?

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SZiasztok!!!

Nyuszko,
nekem utolsó előtti nap jött Liló, október 20-ra voltam kiírva és ő 19-én reggelre bújt ki. Mondom egy kád jó meleg fürdő és pár óra múlva indult is a herce-hurca!:D

Akkor mi lesz holnap? Menjünk vagy halasszuk el jövő hétre???

Fanka,
jelentkezz!!!!!! Nem ér eltűnni!!!!!:D

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Timka,
nem valószínű, hogy az oltás mellékhatása lenne ez az állapot. Az lehet, hogy egy kicsit legyengült akkor az immunrendszere és benyalt egy kis gyenge bakteriális fertőzést (mondjuk az Árkádban, ahol levágta magát a földre egy "kis" hiszti kedvéért), de az oltást követő 5. napon taknyosodott be. A combja fájt aznap, de egy enyhe kis hőemelkedésen és 2 nyugtalan éjszakán kívül más baja nem volt. Panadolt is csak egyszer adtam neki, hogy ne fájjon a combja. Pedig Marci érzékeny típus és az agyhártyagyulladás elleni oltást is ezzel egyidőben kapta meg.
Prevenart kapna Fanni is? Ha be akarod adatni Neki, szerintem még Kitti érkezése előtt tedd meg, ha lenne bármilyen mellékhatása, több energiád lesz még most kezelni.
Fanni nagyon cuki lehetett az "én is szeretlek"-kel :).
Nálunk esténként van ez, amikor már az ágyában van, én megsimogatom ("Anya idejön Marcihoz, megsimogatja") és ekkor mindig mondja, hogy "szeretem anyát" és olyan, de olyan cuki hangon, hogy legszívesebben átvinném az ágyunkba és úgy aludnék, hogy ölelgetem.

Felébredt Marci és dühös, megyek :lol:

Eveka

Megyek ébreszteni a Gézengúzt!

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Tamesz!
Nagyon jók a képek, Liló egy kis angyal azon a közeli képen! Nagyon szép kislány!

Eveka!
Jobbulást nektek továbbra is! Én is hasonló szempontokat tartanék fontosnak egy bababarát szállóban!
A szüleid is nagyon szép helyen lakhatnak!

Nyuszkó!
Nagyon drukkolok ám én is!

Viola ma nem aludt semmit, mennem is kell, mert nagyon zizi szegénykém!
Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Gyors válasz Tamesznak! Nekünk nem jó a szerda, de a jövő héten jó a kedd vagy a péntek. :) Hamarosan jövök már, majd mesélek...

chincho
 
 


Hahó,

Jelentem: meleg fürdő megvolt! Remélem meghozza a kívánt hatást! Szorítsatok! :D

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Jó estét!

Nyuszkónak megy a szorítás!!! :)

Akkor holnap 10 körül az állatkertnél, akik tudnak jönni! Attól még persze jövő héten is mehetünk valahova! :D

Marci ma eltaknyolt a kismotorral, szegénynek csúnyán felrepedt a szája meg az orra is lehorzsolódott egy picit... :( :(

Ja, és persze ő sem aludt egy szemhunyásnyit sem, szóval Évi, megértelek! :lol:

Most csak ennyire futotta, jó éjt mindenkinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Juc, Tamesz
Megpróbálunk 10 körülre odaérni, de ha nem sikerül menjetek nyugodtam, majd bent találkozunk.
Vettünk a kecskéknek káposztát is, úgyhogy lehet majd etetni őket.

Tamesz
Hozzád lenne egy kérésem, csinálnál fotót és átküldenéd priviben a kerítéslécetekről előlről meg hátulról. Előlről tudom hogy nem látszik semmi, de kíváncsi vagyok a hátulja hogy néz ki, túl lóg-e a csavar, mert szerintem az baromira nem biztonságos, simán bele tud abba is fejelni.

Nyuszkó
Drukkolok én is, de ne csodálkozz, ha nem akar kibújni a lány. Én ezért mondtam hogy az enyém májusi lesz,bár néha nem bánnám ha már kint lenne. Viszont akkor meg gyökeresen megváltozik a mi nyugis életünk, úgyhogy jobb ez még így.

Na megyek 24-et nézni egy kicsit.
Jó éjt!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jó talizást holnap Nektek!
Nem tudjátok, hol lehet pónilovon lovagolni? Ha mentek az állatkertbe, megnéznétek, hogy ott lehet-e? Ha minden jól megy, hétvégén mi is elugrunk egy edzett bölcsis kislánnyal.

Nyuszko,
nagy szorítás Nektek! Remélem Dóri ügyes lesz :wink: !

Képzeljétek, Marci ma újra csúszdázott! Tudom, hogy ez nem nagy szám, de hetekig nem tudtuk rábeszélni.

Eveka

Kép
eveka
 
 


Hahó!

Na, mi 5 óta fenn vagyunk, mert Marcinak álmában beszorult a keze a szivacs meg az ágy fala közé, és ordítva ébredt, mire megvigasztaltam és visszaaltattam volna, az apja kelt, mert ma korán indult, erre Marci is fölkelt, szóval mire az állatkertbe érünk, már ki leszünk purcanva... :? :lol: :lol: Lehet, hogy hamar lelépünk...

Nyuszkóról van sms-es híretek?

Szép napot, bár mára már mondanak esőt is...

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóreggelt!

Nyuszko,
mennek a drukkok, várjuk a híreket!!!!!!!!!!:D

Timka,
ok fotót majd csinálok, de hátil a vasból tényleg kiállnak a csavarok, de hatlapfejűek, nem annyira élesek.

Juc,
kávé Neked, majd az autóban megpihen kicsit Marci és akkor újra fog pörögni.

Na megyek készülődni, mert mire két gyerekkel elindulunk..........:D
DVD-t visszük eredetit, átírtat, fényképezőt id készítem, még valami???
szép napot!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Hát ennek a csajnak annyira jó odabennt, hogy még a meleg víz sem tessékelte őt onnan ki :cry: . Na de nézzük csak ennek a jó oldalát, legalább el tudjuk vinni Ákost a cirkuszba, ha minden igaz. Itt van a Columbia cirkusz és kíváncsi lennék tetszene-e Ákosnak.
Hamarosan felhívom a dokinőt, hadd lássuk mit agyal ki ő.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Itt csatolok pár képet az állatkertből. :) Jó volt találkozni Tameszékkal és Timkáékkal, bár Marcit maga az állatkert most kevésbé érdekelte, mint egy éve. :shock: Inkább fel-alá motorozott, vagy Fanni taligáját húzogatta... De Kunka neve nagyon megtetszett neki :lol: , azóta is mondogatja... :lol:

Ja, és megbeszéltük, hogy jövő szerdán délelőtt újra találkozunk, a Városligetbe megyünk játszira, az Ajtósi Dürer sor felőli végére. Kinek van még kedve csatlakozni??? Fanka? Eveka? Andi?

Szép estét!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!
mi is nagyon jól éreztük magunkat, azt hiszem kevés állatot láttunk, de a gyerekek nagyon jól érezték magukat, jót játszottak. Remélem a jövő héten is sikerül összehozni a talit, és gyertek, legyünk sokan!!!!

Nyuszko,
mizu? mit mondott a doki???

Na most én is ömlesztem a képeket!
Gyerkőcök
Kép
Timkáék és a szekér Kép
Jucék is kipróbálták Kép
Mindenki lovagol Kép
pingvin csodálás Kép
Juc Marci és a sapka :D nem is olyan egyszerű felvenni! Kép Kép
Szeret, nem szeret, .....:)
Kép
kecske etetés Kép

Hirtelen ennyi tetszett meg, szép álmokat, Marci nem aludt, csak hazafelé a kocsiban, így estére elég zizi lett, de már másfél órája bundizik.

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

MI is nagyon jól éreztük magunkat, Fanni is elaludt hazafelé és szerencsére még pár dolgot el tudtam intézni míg ő szunyált.

JUc
Nem is olvastam, hogy Ti ilyen korán keltetek ma, ahhoz képest Marcid jól bírta. Mi van akkor ha többet alszik?

Tamesz
Fanni első kérdése miután magához tért az alvásból az volt,hogy hol van Marci,Lili? -nagyon összejöttek a kölkök.
Végül nem mentünk cirkuszba, Fanni nem akart menni, és én is elfáradtam a mai friss levegőn sétálgatástól. Ígyis jókis eseménydús napja volt.
Thomas dvd jó lett, lejátszik szépen minden részt.

Remélem én is, hogy összejön a jövő heti tali, és tényleg jó lenne,ha többen lennénk.Bár a gyerkőcöket kordában tartani így se volt egyszerű,de talán a játszótéren jobban el lesznek egy játéknál.

Mi, vagyis én holnap reggel megyek az első CTG-re, apával úgy döntöttünk,hogy nem ébresszük a csajszit csak azért fél 7 körül, hogy beérjünk 8-ra. Fanni úgyis 9-10 körül szokott kelni, addig talán már úton leszek hazafelé,ha minden jól megy.
Drukkoljatok,hogy mozogjon ez a pocaklakó,mert napközben, délután nagyon kis aktív volt.

Na akkor én is ömlesztek képeket:
Kép Tamesz-Kunka és a zsiráf
Kép Tamesz és Lili
Kép Kép Marcik
Kép Végre egy irányba haladunk
Kép Kép Szedjük szét a szekeret
Kép Kecskének káposztát
Kép Liló

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Sziasztok,

Szuperek a képek, biztos nagyon jól szórakoztatok :D . Mis is szeretnénk majd elvinni Ákost a Pesti állatkertbe, pláné, hogy most van ez a Marosvásárhely-Budapest repülőjárat, nem is lenne hosszú az út.

Dokinővel beszéltem és pénteken fél 11-re megyünk fel a kórházba ultrahangra, megvizsgál és, ha minden rendben, akkor még nem lépnek közbe. Na majd meglátjuk.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Nyuszkó, gondolunk rád továbbra is!!!

Ha tényleg jöttök majd valamikor Pestre (nyáron, ősszel vagy jövőre), feltétlenül szólj előtte, hátha tudunk szervezni egy talit, veletek is jó lenne személyesen találkozni! :)

Többiek hogy vannak? Eveka? Meggyógyultatok? A jövő heti játszóterezésben benne lennétek?

Chincho? Jövő szerdán nem tudnátok ti is jönni?

Fanka???

Timka, mi volt a ctg-n???

Marci sajnos ma is 6-kor kelt, asszem, átállt a nyári időszámításra... :? :?

Szeretlek :D : hát ez nálunk is megy ezerrel, "szejetem mamikát" :D :D :D , egy csomószor elmondja egy nap, olyankor persze én is majd elolvadok. De akkor is ezt mondogatja a kis zsivány, ha rosszalkodik, és csúnyán nézek rá...

Szép napot!

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!
Nagyon jók lettek az állatkerti képek! Mi csak sóvárogva néztük Marcival :cry: .
A Törpe egyelőre semmit nem javult, de nála ez mindig így szokott lenni. Viszont legalább nem romlott. Nagyon csúnyán köhög, szívjuk az orrát, de most már ezzel nincs cirkusz, mert magának szívja hosszú percekig, teljesen profin. Remélem ettől egy kicsit jobban gyógyul. A dokinénivel az elején beszéltünk, szerinte 7-10 nap, amíg rendbe jön. Szombaton kezdődött, remélem szerdára elmúlik és tényleg tudunk menni. Marci már képekről mindenkit felismer :). A legutóbb is ugyanígy köhögött és taknyos volt, akkor 3 hétig tartott, viszont nem kellett antibogyó. Ez nálunk nagy szó. Nem értem én ezt az anyatejes dolgot, szegnykémet hiába szoptattam 21 hónapos koráig...
Hol van pontosan ez a játszótér a Városligetben? Én csak az állatkerti végénél tudok egyet.

Juc,
6 órás kelés :shock: . Marcinál tegnap bekeményítettem, mert egy hete szivat minket az esti altatásnál, ráadásul 3 óránként kelt, így most este is egyedül aludt el. Teljesen jól viselte. Aludt is reggel fél 7-ig, aztán közöttünk 8-ig. Csak én nem tudok aludni. A Valeriana recept nélkül kapható?

Megyek, mert nagyon negatív vagyok. Marci pedig tegnap óta átállt bosszantó üzemmódba :twisted: .

Eveka

Kép
eveka
 
 


Sziasztok!

Szuperek lettek az állatkerti képek, és úgy látom, az idő is nagyon szép volt.

Én is kicsit negatív vagyok, két napja teljesen felborult az alvása Violkának! :( Egyszerűen nem akar/mer elaludni, hatalmas cirkuszokat csinál, és újra kezdi a "nem veszek levegőt" című műsort, tegnapelőtt még hányt is este, annyira behergelődött! :cry: És mivel nem vett levegőt, úgy dőlt el, mint a krumpliszsák, így még az orrát is felhorzsolta a tetejébe! :(
Nem tudom, miért cirkuszol most megint, de úgy döntöttem, hogy elmegyek vele szakorvoshoz, hátha rájövünk az okára. Mintha félne elaludni, és sajna délután is ugyanez a cirkusz megy most már, pedig ezzel nem volt gondunk. Zokog, hogy vegyem fel, így sétáljunk, de hát már 12 kg, este 11-kor meg már én is hulla vagyok, főleg, ha nem alszik semmit nappal! :(
Bocsi, hogy csak panaszkodom, de teljesen ki vagyok készülve!

Egy kicsit vidámabb dolog is, az újabb növénykék a kertből:

Kép
Kép
Kép
Kép

Holnap utazunk Zalakarosra, így én már nem jövök a héten, mindenkinek szép hétvégét kívánunk!
Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Még mindig én: (lemaradt)

Nyuszkó!
Hétfőre, mire visszaérünk, már remélem javában babázni fogsz, drukkolok nagyon, hogy könnyű szülésed legyen!

Eveka!
Nektek gyors gyógyulást kívánok!

Többiek? Fanka, Mukika, Chincho, Timurr, Babus merre jártok, mi van veletek?

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

CTG-n minden rendben volt, mozgott a csajszika is.
Útközben meg előtte is tömtem magamba a kakaós csigát, ittam sokat, no meg apa autójával mentem, nem az én kis automata váltós kocsimmal, így izgultam is, ez együtt úgy látszik megtette a hatását.
Dokira utána legalább egy órát kellett várni, de szerencsére engem hívott be először, amikor megkerült. Vérvételről már lecsúsztam, mert csak 10-ig van, így azt majd jövő héten ejtjük meg, na és akkor lesz majd UH-is.
Megvizsgált, természetesen zárt a méhszáj.
Kenetet is vett, de nem tenyésztenek mert már nem kapnak rá támogatást. Mondtam neki,hogy nekem mindegy, csak nem szeretném ha lennének lakóim, akik szülésnél a gyerekenek gondot okoznának. Igaz, kipp-kopp nem vagyok hajlamos az ilyesmire, de soha nem lehet tudni. Ha van valami,biztos ad majd rá vmi kúpot. Úgyhogy jövő hét csütörtökig megintnyugi van.

Itthon meg hiányolt a leányzó, 8-kor írt az apja,hogy felkeltek. Kérte a szopcsit, meg engem, de sajna csak apával kellett beérnie. Kb. 5-10 perces sírás után minden rendben volt már.
Viszont mikor találkoztunk a Mini Manónál nagyon meg volt szeppenve. Nem jött egyből odahozzám, cvsak nézett rám meglepődve,de lehet hogy huncutság is volt benne.
Na ennyit rólunk.

Tamesz
Várom majd a képeket. Azért gáz nálunk, mert 4 cm a zártszelvény, 2 cm a fababa, és apa azt mondja ő nem látott csak 6 cm és 8 cm-es csavarokat. Tehát kb. 2 centi még kilógna, ami azért sztem sok.
A rácsavarodó anyacsavar is kb. fél cm ha van,és mi lesz a többi másfél centivel? - ez a gondom!
Mikor indultok Várgesztesre? -remélem ott jobb idő lesz majd! Nálunk lóg a lába az esőnek...

Juc
Húhh, 6 óráskelés.... én ma negyed 7-kor keltem és hulla vagyok.
Remélem napközben azért alszik és Te is tudsz pihenni egy keveset.

Nyuszkó
Drukkolunk! Tényleg van már repcsijárat?-de jó!

Eveka
Jobbulást nektek, jó lenne ha most nem húzódna el 3 hétig a betegeskedés.

Fanka, tényleg írhatnál már.....
Elveszettek szintén!

Timka

Kép
Kép
timka76
 
 


Jó estét!

Hát nehogy azt higgyétek, hogy Marcinak nehezére esett ma egész nap pörögnie, nem aludnia a 6 órás kelés után... :shock: :shock: :lol: most fektettem le, remélem, tényleg el is alszik. Mondjuk, ma amúgy sem tudtam volna vele pihenni délután, mert tanítottam. Délelőtt meg a sulimba kellett mennem adóbevallás miatt, szóval kellemesen telt a mai nap... :lol:

Évi, sajnálom, hogy ki vagy borulva Viola nem alvásától, és totál megértelek. :( Bár Marci szerencsére este azért kidől, ha nappal nem alszik, és egész nap pörög, viszont ha nappal alszik, akkor őt is csak későn lehet lefektetni. A szakorvos mi a ti esetetekben? Alvásterapeuta? :) Pszichiáter? Szerintem biztos van vmiféle szorongásuk ilyen idősen, Marcin is látom néha, hogy fél :? :shock: , pedig ő aztán sose szokott, most meg kis anyámasszony katonája is tud lenni. A gyerekszakkönyveim csak azt írják, hogy nagyon hullámzó érzelmeik vannak ennyi idősewn, és nem tudják őket kezelni, és ők maguk is megijednek tőlük, ettől aztán egyre jobban behergelik magukat.
A ti ágyatokban el tud aludni Viola? Vagy félsz, hoyg odaszokik?

Eveka, Marcinak mielőbbi gyógyulást! Neked meg kitartást a "bosszantó üzemmódhoz" :) ! Valeriána drazsét a dm-ben is lehet kapni, meg gyógyszertárban is, illetve pontosabban valeriána+komló (Cirkulin a neve). Nálam elég hatásos, én néha nappal is beveszek belőle, ha úgy érzem, nem bírom... :? :lol: Csak arra vigyázz, hogy nem javasolják a vezetést vele, mert lelassítja a reakcióidőt, szóval ha autóznál, akkor csak este lehet altatónak használni.

A játszótér a liget Ajtósi Dürer sor felőli végén van, a Dózsa György úthoz közel, ha arrafelé leparkoltok, ott meglátjátok, nagy, új játszótér. Mi is múlt hétvégén voltunk ott először, simán megtaláltuk :lol: , de akkor elég sokan voltak. De állítólag hétközben nem olyan vészes a helyzet. MOndjuk azt nem garantálom, hogy Marcimat leköti bármelyik játék is 2 percnél tovább, de ti attól még beszélgethettek, hogy én a gyerekem után fogok rohangálni... :lol: :lol:

Tamesz, hoyg állsz a csomagolással? Mikor indultok? Remélem, tetszeni fog!

Nyuszkó???

Na, megyek, szép álmokat mindnekinek!

Juc

Kép
juc14
 
 


Ja, és mindig elfelejtem: Muki, hogy vagy??? Vannak már eredmények a vizsgálatodról?

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Mindenkinek köszönöm a drukkot :D . Picit azért én is aggódok már, de az vigasztal, hogy Dóra jól mozog, remélem minden ok vele. Holnap mindenesetre kiderül. Az is lehet, hogy a terminus sincs jól kiszámítva, mivel mikor teherbe estem még szopizott Ákos, és nem volt olzan pontos a ciklusom. Na de holnap drukkoljatok, ok?

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Húúú, állatkerti képek nagyon jók lettek!

Tamesz!
Liló azokon a szemlélődős komoly képeken nagyon-nagyon szééééééép!!!!

Eveka!
Marcinak gyors gyógyulást! Hogy-hogy nem bírsz aludni??? Eddig nem emlékeszem, hogy ilyenre panaszkodtál volna.

Nyuszkó!
Barátnőm pont akkorra volt kiírva, mint Te, és ma meg is született a kislánykája :) Nyugi, hamarosan a Te Dórácskád is meglesz, ilyen közel még nem voltál a kislányod megszületéséhez, mint most :)

Juc!
Köszi, eredmények még nincsenek, jövő hétre van még 2 vizsgálat, aztán majd ha minden meglesz kell visszamennem a neurológushoz.

Andi!
Tényleg szép helyen voltatok!

Évi!
Sajnálom, hogy újrakezdődnek ezek a dolgok Violával! De vajon mi lehet a háttérben :roll: , tényleg jó lenne tudni.
Nagyon szépek a virágaitok!

Timka!
Nnnaaa, hál Isten, hogy végül is Fanni beletörődött, hogy nem vagy ott, biztosan szüléskor is meg fog birkózni a helyzettel. klassz, hogy mocorgott Kitti!

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!
Bocsánat az eltűnésért, csak mióta hazaértünk a soproni pihiből, megszálltak minket különböző vendégek, így hétfő óta vásárolok, főzök, mosogatok...stb. A férjem is itthon van még a héten. Ígérem, írok majd a napokban, adós vagyok még a szülinapi képekkel, meg teszek fel soproniakat is. Na, most meg nyúz apjuk, hogy menjek már, mert kezdődik a Silent Hill, nézzük együtt...

Bocsánat még egyszer, hiányoztok, holnap ígérem jövök már. De hétvégén tuti biztos :D, mert a ház ura már melózik akkor.

Nyuszko
Nagyon nagyon drukkolok, sokat gondolok Rátok!!!!

KépKép
fanka
 
 


Jóestét!
Na nekünk is húzós napunk volt, mert ma egyik gyerek sem aludt béd után, vagyis Liló szeretett volna, de Marci ma ritka bolond volt, és nem hagyta, háromszor is felébresztette. Így háromkor úgy döntöttem, akkor irány sétálni, fáradni. Ez be is jött, majd 5-től már a kertben ténykedtünk, Marci segített locsolni, majd dömperezni kezdett, ami egy nagy ordítássla ért véget, mivel teljes erőből nekiment vele a terasznak, és a plató megint orrnyergen találta, mint már kétszer az ősszel. Rendesen bedagadt, meg szép színes is lesz, felhívtam a dokinéniket, aki azt mondta, hogy golyócskák, meg füll-orr-gégészet. Na igenám, de az ügyeletes rendelés a Budai gyerekkórházban lenne, ami tőlünk igen messze van. Majd már útközben eszembe jutott, hogy én barom, hát Kistarcsán szültem, biztosan fogadnak ott is. És igen, senki nem volt előttünk, egy tündéri főorvosasszonyhoz kerültünk, nem sírt Marci, mindent hagyott megnézni, és szerencsére nincs semmi baja az orrcsontjának és az orrsövényének sem.
Na ezek után vacsi ,fürdetés, alvás, és neki is tudtam állni pakolni fél 10-kor. Most lettem kész, reggel startolunk, remélem a hétvége nyugisabb lesz!:D
És akkor a reakciók:)

Nyuszko,
nagoyn szorítunk, átérzem, hogy már szeretnél nagyon túl lenni rajta, én is így voltam. Kívánom, hogy mire visszajövünk már Te is kétgyerekes anya legyél, fantasztikusan jó érzés!!:D Ákos miatt ne aggódj, jól fogja viselni!

Timka,
nekünk 3-as a zártszelvény és 2.2 cm-es a fababa, és 45mm hosszú, hatos, hatlapfejű csavart raktunk bele, ami nem megy át az akácon, hanem csak belemegy.
Most nem tudtam fotózni a fenti események miatt, de amint hazajöttünk lefotózom. Csavart nem szabad obi félében venni, kimondottan csavarboltba kell menni, mert kb fele annyiba kerül.
Gtratula a CTG-hez.

Fanka,
várjuk a képeket, jó, hogy előkerültél, várunk jövő szerdán Titeket is!!

Évi,
nagyon szép a kertetek, sajnálom Viola alvászavarát, remélem sikerül a végére járnod, hogy mitől lehet. Hiszti nálunk is van, és volt már, hogy Marci is hányt a végén, annyira behergelte magát, de utána megnyugszik. Hát ha az kell hozzá, csak takarítani utálom!:D:D:D
jó pihit Zalakaroson, mi nagyon jól éreztük ott magunkat apával kettesben vagy éve!

Eveka,
tessék gyógyulni, Kunka már nagoyn kíváncsi a másik Marcira is élőben. korai kelés nálunk is sláger 7-nél tovább nem szoktunk szundizni sajna.
Küldök pozitív energiát, a negatívokat dobd ki!!!:D++++++++++++

Juc,
akkor a fiaink ma összefogtak, biztosan tegnap megbeszélték, hogy nem alszanak és bosszantják az anyákat!!:D
Adóbevallás jó móka, én már a jövő hétre várom a visszatérítést!!!!!
köszi a játszótér infót, szerintem akkor a felvonulási téren fogunk parkolni és onnan bemotorozni.

Muki,
köszi a Liló dícséretet, elfogult vagyok!!!!:D De azért Te sem panaszkodhatsz Lizi miatt!:D:D:D
Remélem a leleteid rendben lesznek!

Csilla,
jövő héten várunk Titeket is!

Babus,
mizu Kristóffal??? És Veled? Nálatok is van hiszti???

Timurr,
Hogy bírod a pocakosságot és Maját egyszerre??? ELmúltak már a rosszulléteid?

Most szaladok aludni, mert reggel kelünk, apu is erre jön, bedobálunk hozzá egy-két nagyobb cuccot és húzunk le, délre már szeretnénk leérni, majd fotózunk, és beszámolok mindenről.
Kellemes hétvégét mindenkinek, remélem szép idő lesz, bár most hallom a tetőablakon, hogy esik, sz@r a helyzet, de remélem holnap már jobb időnk lesz!!!!!!!

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: