Új privát üzeneted érkezett!

megis van a hely kis szaunas- medences morahalmi tanyan, amit kineztem magamnak. s meg nem is draga:-)
http://www.eperfastanya.hu/bemutatkozas.htm

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Kora!
Nem kövezünk meg. :)
Most még valahogy nekem is olyan nehéz lenne elképzelni, hogy lenne egy tesó. Valahol a szívem mélyén vágyom még egy babára, de aztán mikor a Dávid kiborít, akkor úgy vagyok, hogy elég egy gyerek is. Persze biztos megoldanánk, meg ha jönne nagyon örülnénk neki, csak így most furcsa belegondolni.
Majd meglátjuk mit hoz a jövő...

Edina!
Néztük mi is az agárdi fürdőt, de idén kifogyunk az üdülési csekkből, úgyhogy val.szeg jövőre megyünk. Úgy vagyunk vele, hogy addigra már a Dávid is jobban fogja "értékelni".
Örülök, hogy Lili ismét jól érzi magát a vízben! :)

Momoska!
Nézegettem a képeket. Az a kandalló olyan hangulatos, bár gondolom most nyáron nem fogjátok begyújtani. :)
Nálunk nincs ilyen plüssállathoz való kötődés, viszont van a porszívóhoz. Hihetetlen volt, amit ma művelt a Dávid. Mindenhová vitte magával. Kb. 1,5 órán keresztül nem csinált mást csak azt cincálta egyik szobából a másikba. Még tisztába is alig tudtam tenni, úgy üvöltött utána.

Kép
Kép
tina82
 
 


Jóreggelt,

Kolos elment az apjával dolgozni. Tegnap kérdezte Szabi leviheti-e gyöngyösre. én nem tiltakoztam, kell egy kis szabadidő nekem is és a dédinek is aki a héten 4 napot tuti itt van velünk, segít. oylan rendes! Pár hónapja még nem engedtem le, mondván csak én tudom elaltatni, ki fogja etetni...stb...mi lesz a hosszú úton?? De már elég jól megszokta a nagyszülőket lenn, Szabi altatja..szóval nem bánom. :lol:

Momoska, tényleg jó hely, mi a szüleimmel (+legjobb barátnőjével aki a gyerekdokink :lol: , + ő két gyereke) sokat jártunk ilyen vikendházakba..tökre élveztük, de már nem tudnám megmondani hol is voltunk. Olyan távolinak tűnik, volt vagy 10-15 éve. :lol:

Közben én is kinéztem hova szeretnék menni. balatonfüred, ajánlottak egy jó kis apartmant, 200m-re a víztől...jó kaja, jó szállás. Szabi rábólintott de még nem mertem lefoglalni.

Timi mikor mész dokihoz??

Tina
[quote]N írta:álunk nincs ilyen plüssállathoz való kötődés, viszont van a porszívóhoz
nálunk is dettó! nem tudom hogyna fordult meg a helyzet, régen még menekült ha porszívóztunk, de most már az első sorból nézi és megy segíteni az apjának. sőt napjában töbször be kell kapcsolni neki és úgy csinál mint aki tényleg porszívózik. :lol: nagyon édes. a porszívó fejét meg ő is cipeli a lakásban. :shock:
íme:
Kép
itt pedig egyik este lenyúlta az apja szendvicsét. ha neki is csinákunk az nem jó, csak az amit a mi szánkból vehet ki. :lol:
Kép
snooopy
 
 

 
 

Csajok sehol senki???????

megvolt a doki, minden rendben. júli 1-én mehetek afp-re. hurrá. de utálok korán kelni a vérvételek miatt.
és itt egy kép a legifjabb családtagunkról, úgy kellett könyörögnöm a dokinak egy képért, mert meg van tiltva nekik, h adjanak, nincs pénz a papírra. :evil: (kolossal még volt, h 5db-is kaptam egyszerre)
nem sok látszik belőle, de én láttam és nagyon édes, sokat ficánkol, alig tudta megmérni. :lol:
Kép
snooopy
 
 


orsi,
nagyon cuki mindket kolok:-) en mar borisszal sem kaptam annyi fotot, mint alizzal. igaz, aliznal 22 UH-m volt.

en eppen kiboruloban, mert borisz visszaesoben. azaz 2 napja megint felebred 6-f7 korul (9kor alszik el), s ugyan nem nyig, max. ha visszafektetem akkor tiltakozik par masodpercig, de vissza sem tud aludni, probalkozik, neha 10 percig is, aztan ujra szol: anyaaaa, apaaa! en ugyan ilyenkor eleg kegyetlen vagyok, tegnap masfel oran at is hagytam, s el is aludt f8 elott, 9kor aliz ebresztette. de ma f7kor kelt, s f8kor mar eluntam, kivettem.
haaaat igy nem tudjuk egyhamar atrakni alizhoz aludni, mert azert ot ne ebressze mar fel 6kor!!!!!!!!!

szoval TIMI!!!!! batoritasra lenne szuksegem!
esztnel hogy volt ez, miutan abbahagytatok a hajnali szopcsit??? meddig kelt meg hajnalban ill. miutan ataludta az ejjeleket, meddig kelt korabban a szokottnal? (mennyit aludt egyvegteben?) s most hogyan van ez nala? mikor fekszik? mikor kel? miota?:-) hatha van remeny, hogy az eddigi 11 oras alvasa nem redukalodik 9-9esfel orara.

Kép
Kép
momoska
 
 


úgy látszik minden gyerek szeret porszívózni. Lili is, de azért másfél órán keresztül nem köti le. Ő inkább ilyenkor elvonul és játszik magában. Látja hogy most anya dolgozik. Ez van a vasalásnál is.

Orsi,
azért látszik ám!

Momoska,
sajnálom hogy Borisz visszaesőben, talán Timi tud valami okosat mondani, sajnos én semmi biztatót nem tudok.

Ma Lili is f7-kor kelt, (de aludtam volna még!) de ébredt f5-kor is, aztán 3/4 6-kor is uh. Borisz reggeli ébredése (ha jól olvastam eddig, előszőr kel ekkor) semmi ahhoz képest hányszor ébred Lili egy éjjel. Persze ez téged nem vigasztal Momoska.

Ja és nagyon jó kishelyet találtatok nyárra, én is voltam már ilyen környezetben, nagyon jó volt. És jó sűrű lesz a programotok nyárra, nem fogtok unatkozni.

KépKép
domidina
 
 


[quote]s írta:emmi ahhoz képest hányszor ébred Lili egy éjjel. Persze ez téged nem vigasztal Momoska.



igen, igen. ezt tudom. remelem, lilinel is hamar lesz megoldas, mindig eszembe jut, hogy irigykedtem, mikor lili fel eves koraig kvazi ataludta az ejjeleket!:-)

borisz korai ebredese csak ket dolog miatt zavar:
1. bar jokedvuen kel 6kor, de asitozva, s a delottje is almosabb, kialvatlanabb.
2. szeretnenk atrakni alizhoz a gyerekszobaba, mert aliz is szeretne mar, de nem lenne jo, ha 6kor ebresztene ot is. aliz f8 korul ebred, s o mar nem potolja delutani alvassal a kimaradtat. azt meg megse tehetjuk meg, h. aliz korabban megy aludni, az onbecsulese se viselne:-)
mellesleg a nyaralasoknal (mikor egy szobaban alszunk, mar fertodon is, se lenne jo, ha felverne 6kor)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok,

már azt hittem magammal kell beszélgetnem, de látom megjöttetek. :lol:

Momoska, sajnálom, h Borisz ilyen kegyetlen veled..nálunk ma a fél 6os kelés volt napirenden...szóval minket is lehet sajnálni. :lol: Kolos ált. f6 és f7 között kel..szóval ő csak kb fél éves koráig aludt 9ig. viszont napközben van, h alszik 3 órát, ami azért jó.
És ha korán kel akkor mikor fekszik délután? mennyit szokott aludni?

Edina, Lili még mindig 2x alszik napközben?

Én is sokat gondolkozom, hogyan rendezzük át a lakást, ki hol aludjon ha meglesz a pici... arra jutottam (anya tanácsára), mivel nálunk helyszűke van, a két gyerek megy a hálóba, mi meg veszünk egy normális ágyneműtartós kinyitható kanapét és a nappaliban fogunk aludni. Mi tesómékkel 3an voltunk egy szobában már a kezdetektől fogva, anya szerint elég hamar megszoktuk, h sír mellettünk vlki... Kolos is meg fogja szokni. Nme tudok mit csinálni, mert ha a kiságy is jönni a nappaliban, akkor nem lehetne társadalmi életet élni, mert ott a pici, Kolos maradj csendben, ne hallgasd hangosan a zenét...stb. De ha Kolos menne a nappaliba, az is ugyan ez.

Évi, veletek mi van???? olyan rég jártál erre.
snooopy
 
 


[quote] írta:s ha korán kel akkor mikor fekszik délután? mennyit szokott aludni?


haaaat...en nagyjabol mindig ugyanakkor teszem le, o nem az az egyhelyben hirtelen elalvos fajta, ugyhogy baremddig kibirja. bar, ha f7kor kel, akkor kicsit sietosebben, de kb. f1 korul kerul agyba, amikor 9kor ebred (tegnap-mert masfel orat ebren volt 6-f8 kozott), akkor nem sietunk ugy, s 1kor kerult agyba, de f2ig dumcsizott. a fene tudja, mennyire befolyasolja ez a delutani alvasmennyiseget. 9-es ebredesnel, neha csak masfel orat alszik. mikor 7-f8kor kelt, akkor neha 2 es felet, de atlag a ketto...ma majd kiderul.
de kolos is csak 9kor alszik el este???

egyebkent - sztem - nyugodtan rakhatjatok kozos szobaba a ket gyereket. alizt se zavarta borisz soha, ha egy szobaban aludtunk fertodon vagy nyaralaskor, vagy ha itthon nyitva hagytuk a ket szoba ajtajat, de ez csak az ejjelre vonatkozott...hajnal 6 utan (mivel 7-f8kor o is ebredne) mar erzekenyebb, foleg, ha egy orat is fenn van borisz, akkor mar visszaaludni se tud aliz, vagy mar nem akar....!

Kép
Kép
momoska
 
 


Lili 1x alszik egy nap, ebéd után altatom, délben, de ilyenkor is felébred kb. 44 perc után, uh. altathatom ilyenkor újra. Így alszik kb. 2 órát. Előfordul olyan is, hogy 1,5 órát alszik egyben, de akkor már ennyi volt. Épp az előbb altattam vissza

Most agárdon pl. 40 percet aludt a nyugágyon egész nap, és nem volt nyügi este, amin csodálkoztam is.

Néha alszik 2x, ha pl. megyünk valahova, korán kel, akkor elaltatom délelőtt 9-kor, hogy ne délben keljen aludnia hanem délután kb. 2-kor újra altatom. De simán elalszik, nem tiltakozik. De ez ritka.

Megoldás??? majd az idő megoldja szerintem, mert nem tudom lehetne-e valamit tudatosan csinálni, ami változtatna a mostani helyzeten. Jó lenne, mert néha nagyon mérges tudok lenni az éjjeli ébredései miatt, de annyira most már nem tud kiborítani mint régebben, beletörődtem.

KépKép
domidina
 
 


Kolos 8-f9kor már kidől este, aminek én örülök, hogy így alakult mert én is tök fáradt vagyok, együtt alszunk el. :) Mondjuk ha nem lenne baba akkor val.szeg jobban bírnám az éjszakázást. Pár hónapja még 9kor feküdt de vlhogy átállt magától. Fura ahogy alakulnak a dolgok. Tök sokat változott másfél év alatt az alvása. és gondolom még fog is.

Ha Kolos 1 órát alszik napközben elég nyűgös már estére, nem lehet vele bírni, mindenen sír. Ez volt most is, fél 6kor kelt és fél 1kor altatta Szabi mert akkor fejeztük be az ebédet, de előtte 1 órával már mindenen sírt, látszott rajta h fáradt.

Én is ebéd után szoktam lerakni, olyan 12 és 1között. MIkor hogy. de volt mér olyan amikor húgomra volt bízva, és akkor volt az a jó idő, pár hete, csak f3kor aludt el, mert addig pancsizott a medencében öcsémmel, tökre élvezte.
snooopy
 
 


Sziasztok!

már másodjára írok ám, 1x megtréfált a laptop. Tök vicces volt, de kiszúrtam vele: kikapcsoltam.

Orsi: aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! De jóóóó, én látok mindent a képen!!nagyon cuki!!
emlékszem aikor Esztit vártam milyen boldogság volt a 12.héten meglátni az emberformájú gyerekemet!!először pötty volt,majd egy folt,aztán egy kis ufó..de jóó! Nekem is sok uh-m volt Esztivel, mivel helyben voltam 8) tudnék csinálni az uh képekből is egy albumot :D
Jobban vagy már egyébként? hányinger?azt tanácsolták,h mindig legyen vmi a gyomorban, többször legyenek kis étkezések.

én jövőhét szerdán megyek dokihoz délután. most megint új dokit kellett választanom, mert akinél kezdtem a terhességet Esztivel, ő babázik, akinél befejeztem, ő pedig most félidős terhes. Úgyhogy most pasihoz megyek, a genetika vezetője és szülőszobás is, ezenkívül mindig szimpi volt és nem utolsósorban ő is ott volt a császármetszésemnél.(ő volt a rangidős doki)

Momoska: Eszti a reggeli szopit magától hagyta abba, nálunk az esti volt a rázósabb. Eszter elalszik 9-10 között este és jó esetben 7 körül kel. Ha korábban ébred, akkor áthozom magam mellé és alszik tovább (én kényelmes vagyok). De 7-kor tuti az ébredés és nem sokkal rá,már követeli is a tejcsit,úgyhogy könyörtelenül kikényszerít az ágyból. Úgyhogy nálunk átlag 10 óra alvás van. Szóval a hajnali szopit, ami nála 5-kor volt kb., magától átaludta.Azért kitartás neked, mondom,én inkább odaveszem magam mellé,csak még én is pihenni tudjak :? nincs jobb ötletem...

Edina, biztos hogy Lilinél is helyreállnak a dolgok idővel. Neked kell sok erő hozzá, tudom milyen nehéz lehet!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


[quote]m írta:ondom,én inkább odaveszem magam mellé,csak még én is pihenni tudjak


de szvesen tennem en is. aliz - aki aludt, mint a bunda 2.5 eves koraig - 2.5 eves koratol 5 eves koraig minden aldott ejjel (az ejszka kozepen) atvandorolt hozzank, bevackolta magat, s aludt akar reggel 10ig, ha tehette. 5 evesen szokott le errol, azota korabban is ebred.
borisszal is persze, hogy probaltuk. szeretem, ha ott alszanak, aliz is hianyzik:-) de ket dolog tortenik: 1. ha almos, akkor fel van haborodva, s visit, fesziti ki magat, h. nem a sajat agyaba teszem. 2. ha nem annyira almos (6 korul), akkor bevackolja magat, meg csendben is van egy ideig, aztan elkezdi piszkalni a szemem, nevetgelni, majd maszkalni rajtam, vegul leszall az agyrol, s keredzkedik ki a gyerekszobaba...., azt mar eleg eroszakosan, ennel az is jobb, ha hentereg a sajat agyaban masfel orat:-)

mondjuk, en inkabb 10 es fel-11 oras ejszakakat szeretnek, mint 10-et:-) de alkalmazkodom, csak lassan, honapokig. 1-2 eve azon is fel voltam haborodva, ha aliz 8kor kelt:-) 8 elott azert nem szallok ki az agybol igy sem. en nem aludni szeretek hosszan, hanem nem tudom elkezdeni koran a napot, nyugos leszek tole, frusztralt es ideges. borisz nem koveteli a kajat szerencsere, joforman nem is eszik reggelente....najo, a natur joghurt lemegy f9-9 korul.

[quote]S írta:zóval a hajnali szopit, ami nála 5-kor volt kb., magától átaludta.



kaaar! (azaz nektek jo:-)), mert ugy emlekzetem, h. azt mondtad, egy ideig meg felkelt hajnalban utana, s akkor ringatni kellett, vagy ilyesmi, aztan ez elmult, azert lettem volna kivancsi, mennyi ido alatt mult el.

Kép
Kép
momoska
 
 


haaat, ugy latszik, potolja a kimaradtat delutan. f1 elott aludt el, meg nem hallottam azota megnyikkanni! bar ez se jo, mert akkor meg kapkodhatunk, hogy odaerjuk alizert, deelotte meg bezabaljunk eperbol-meggybol-cseribol (ez szertartasunk lett):-)

nekem lassan mar semmi se jo. ramferne mar egy nyaralas :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
momoska
 
 


Jaj Timi, de irigyellek!! (Korát pedig teljességgel megértem.)

Én a kistesó kérdésben nagy lelki válságban vagyok, mert az én elképzelésem szerint többször szeretném megélni a várandósság és a szülés csodálatos élményét, és mindezt viszonylag kis korkülönbséggel (merthogy mint Timi írja, az eleje bizti nehéz, de az olyan jó, ha a játékban is társak lehetnek a tesók). Szóval elméletben 1,5-2 évet gondoltam, de most, hogy Lina ennyire nem jó alvó, úgy érzem, hogy fizikailag képtelen lennék egy kis csöppséget ellátni. Aztán ott van amit Momoska meg Tina írnak. Nem tudom elképzelni, hogy meg kelljen osztanom a szeretetemet, törődésemet, mert a hülye agyam azt a téves látszatot kelti, hogy akkor Lina majd „nélkülözni” fog! Amikor meg mérges vagyok rá, akkor én is azt mondom, hogy elég ez az egy is. Pedig ő annyira oda van a babákért, és én is mindig irigykedve nézem a többgyerekes anyukákat.
Aztán ott vannak mindenféle külső nyomasztó tények a mérleg kistesó pro, és aggodalmak tömege a kistesó contra serpenyőjében. Én meg az az agyalós típus vagyok, pedig ahogy Timi mondja, inkább bele sem kéne gondolni, akkor, az adott helyzetben meg úgy is kialakul a rend(szer).

Szóval, hogy egy kicsit értéstek, s hátha tudtok lelkileg támogatni egy kicsit.

Amiért (már most) szeretnék kistesót: gyed 3 évig (nem szeretnék visszamenni dolgozni az előző munkahelyemre, ez meg egyfajta időhúzás lehetne); Lina babaszeretete; kis korkülönbség; anyu se lesz már fiatalabb, nekem csak ő van segítség (apukám már nem él, anyós – hál’istennek – nagyon messze, de ő amúgy sem lenne beszámítható); lassan én is „kiöregszem”, bár erre barátnőm azt mondja, ez hülyeség, simán lehet még 35 fölött is szülni, de én már így is „öreg” anyukának tatrom magam

Amiért meg nem: energiaszintem a nullához közelít; kényelmes vagyok és 2 gyerek több gond mint 1 (de nehéz ezt bevallani, de így van, pedig tényleg irigylem Orsit és Timit, és biztos, hogy az adott helyzetben már nem olyan vészes a helyzet, mint emilyennek előre elgondolva tűnik); szeretet megosztása elképzelhetetlen; 1 légteres a lakásunk, tehát nincs jelenleg nem megoldott, hogy napközben hol legyek Linával amíg a pici alszik; a helyhiány mellett pénzzel sem vagyunk elersztve…

Valahol úgy érzem, hogy ki kell várnom azt az időt (ha eljön), amíg belülről is vágyakozni fogok egy kisbabára, és a helyzet is adja majd a lehetőséget, de nem tudom feldolgozni, hogy az elképzelésem nem válik valóra.

Na, most jól neki is keseredtem…

Kép

Kép
csürci
 
 


Ja, és még valami. Nincs orvosom, a kórház, ahol Lina született nagyon messze van most tőlünk. Ez is aggaszt, hogy már megint kajtathatok doki, meg kórház után. Hol, kit, mennyiért???

Kép

Kép
csürci
 
 


Lili nem szokta pótolni a kimaradt alvását, ma sem, 1,5 órát aludt, azt is két részletben, nyügi is volt amikor fölkelt, de már nem akart aludni tovább.

Most elvan, eljátszik egyedül szerencsére.... :oops:

Kistesó kérdés: Én ebben nem dilemmázok, nekem nem lesz több, ha csak véletlen nem. Egyrészt én is úgy vagyok vele, (legalábbis így gondolom most) hogy nem bírnék kettővel, Lili is lefáraszt estére, na meg ahogy az éjszakák alakulnak.... úgyhogy ezzel úgy vagyok mint csürci. És éppen ezért nem vagyok a kis korkülömbség híve. Persze ennek is, mint mindennek megvan az előnye és a hátránya is. És mivel nem vagyok híve, mire elérnénk a 4-5 év korkülönbséget, én már igencsak benne vagyok a korban, a férjemről nem is beszélve.

na ennyit engedett...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

Csürci, hát...nagy dillemák. én bevallom nem agyaltam ennyit csak dúr bele. :lol: nálunk mind2 baba meglepi baba volt, mert igazából nem terveztük őket, csak úgy voltunk vele jön amikor jönni akar és hát jöttek. :D
de Kolos jó alvó, szóval mellett simán be lehet vállalni egy tesót, lehet ha sokszor kelne azért én is elgondolkodtam volna.
és a férjed mit gondol erről? ő már akarna tesót? beszéltetek erről? együtt könnyebb dönteni, biztos támogatni fog.

Kolos is pótolta a kimaradt alvását, délután 3 órát aludt. felébredt 1,5 óra után, felvettem, de a kanapéra akart menni..letettem én aludt tovább. :)

Timi, vlmiért nagyon ragaszkodik hozzám ez az émelygés...vannak napok amikor jobb, pl. ma. reggel kicsit szar, meg este. napközben elviselhető.
neked miért kellett császár?? következőt simán tervezed? bevállalod? én már hallottam olyan anyukáról akinek ment a császár után sima.
snooopy
 
 


haaat csurci, en csak azt tudom mondani, azzal a tennyel, hogy aliz a mai napig tobbemberes gyerek, hogy jobb a ketto. en nem hiszek a korkulonbseg jelentosegeben, testverfuggo a dolog, h. jol elvannak-e, mindegyiknek ugyis a baratai lesznek az igazi kortarskapcsolatai, de valahogy kiteljesedik a csalad kettovel, s a masodik mar kozel se jelent annyi "nyug"ot, mint az elso, szinte eszrevetlenul felno. s mindegyiket mashogy szereti az ember, s neha van lelkiismeretfurdalasom egyikkel vagy masikkal szemben, de z akkor is volt, amikor egyedul volt aliz. en belevagnek a helyedbe, nem a korod miatt, hanem mert erzodik, hogy a szived melyen erre vagysz. en is 35 felett szultem boriszt joval, azt nem tartom gondnak.

korhaz-orvos: 11 hetes terhes voltam borisszal (addig rajtam kivul senki sem tudta), a neten kerestem egy uj orvost a 10 eve meglevo orvosom helyett, s a fo cel az volt, hogy kozel legyen, brahira elmentem hozza, az volt a lenyeg, hogy kozeli korhazban dolgozzon, ahova siman atsetalhatok vizsgalatokra es szulni is...az mas kerdes, hogy a 16. heten lecsereltem ugyanabban a korhazban egy masikra, de bejott a valtas (csak akire lecsereltem, az elment szulni eppen, ugyhogy most ajanlott egy masikat a rakszures vegett). szoval az orvosvaltasba is bele kell vagni, mint a gyerekvallalasba.

en ha dilemmazom, akkor azt szoktam csinalni, hogy feldobok egy penzt: pl. fej=kisteso, iras=meg nem kisteso, s megfigyelem a sajat reakciomat. ha fej jon ki, s alapbol ennek orulok, s eszembe se jut, hogy ujra feldjam a penzt, akkor belevagok. ha iras jon ki, s ugyanezt erzem, akkor nem. de ha fej jon ki, s nem orulok annyira, s ujra feldobom inkabb a penzt, akkor nem vagok bele...:-)))

ma estere atkoltoztem alizhoz, hogy ne kelljen koran kelnem, erre aliz 6kor szolt, higy verzik az orra, s mar nem tudott visszaaludni, 7ig forgolodott, s akkor lejott rajzolni. borisz meg - allitolag 6kor szolt az apjanak, hogy "vava", az apja odaadta a kutyajat, s aludtak 3/48ig. hm. probara tesz a sors:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Csürci, ti hol is laktok? 12. ker? vagy rosszul emlékszem, mert a kútvölgyit bátram merem ajánlani, az összes orvossal és szülésznővel együtt, mert mind tök szimpi, aranyosak. (tudod, én is oda járok) nem tudom más kórházban milyen a szülészet (csak ezt és a péterfyt láttam ami katasztrófa) de a kútvölgyi szép, felújított...nekem ez is fontos szempont volt, mert nem szívesen megyek be lepukkant kórházba, ott nem érzem jól magam.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Nagyon regen irtam mar, ne haragudjatok, energiaszintem nekem is idonkent nulla, nagyon neha arra van idom es erom hogy olvassalak benneteket, de most irok is egy par dolgot.

En most vagyok 30 hetes es par napos terhes es haaaaaaaaat tegnap bizony atfutott az agyamon, hogy jol csinaltuk-e ezt, Nori par hete esett tul egy hanyos-hasmenos heten (meg mi is), aztan meg megfazott, nem akart tegnap napkozben aludni es en is allandoan megfazom, es total faradt vagyok.
De azert gondolom hogy ha majd megszuletik a kissrac (aug. eleje), vagy kicsit kesobb (vagy nagyon kesobb) mar ez a kis szenvedes eszemben sem lesz es en is ugy vagyok vele hogy egy gyerekkel nem teljes a csalad. Meg a harmadik gyerek lehetoseget sem zarom ki.
Mi sem agyaltunk hogy legyen-e kisteso vagy sem, en nagyon szerettem volna, es igy alakult. Nori meg aranyos, midnig simogatja es puszilgatja a pocakomat.

En attol felek hogy ha majd megyek a korhazba, mi lesz vele, hiszen mindig en vagyok vele es nagyon anyas, es egyszer csak majd megjelenek a karomban egy masik babaval itthon. De allitolag nem az eleje a nehez hanem amikor mar a kisebb el akarja venni a nagyobb jatekait. hm. nem tudom.

Gratulalok Timinek es Orsinak is, a kepek nagyon aranyosak Mindenkirol :)

Itt van egy rolunk is:
Kép

Most megyek, sziasztok!
csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Csilla, de jó hallani rólatok, szépek vagytok a képen!!!

Tegnap egyedül hagytam Lilit az apjával, én anyuékhoz mentem, ők meg maradtak, du 4-re értem haza.
Nagyon jól elvoltak nélkülem is :cry:, minden simán ment, etetés, altatás, játszóterezés. Bent voltak a városban, hazafelé bealudt az autóban úgy, hogy föl se ébredt amikor fölvitte a szobába. Persze 6-kor kelt, nem csoda hogy f1-kor kidölt.

Tegnap este megvolt az első pizzaevés is, szereti.
Na meg a gyümölcsök közül megeszi a cseresznyét, persze a fáról jobban csúszik neki, mint a tálból. És szeretncsére a ribizlit is eszi, abból van két bokrom. Sajnos ennél több gyümi nem fér el.

Ez a pénzfeldobás jó ötlet Momoska! Csürci próbáld ki!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Jó hallani Rólatok!
Kitartás a hátralévő hetekhez!
Köszönjük a képet, szépek vagytok így együtt. :)

Edina!
Pénteken én sem leszek itthon egész nap. Kiváncsi vagyok mi lesz, főleg mert a Feri nem nagyon szokott a Dáviddal lenni, etetni, pelenkázni, altatni stb. Remélem nem lesz semmi gond.
Szerintem ez azért valahol jó is, hogy így elvan Lili az apukájával is. Biztos, hogy azért hiányoztál neki, meg gondolom örült mikor hazaértél.

Évi!
Tényleg rég hallottunk Rólad!
Remélem minden rendben!
Holnapra nagyon boldog születésnapot kívánok!

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,

Csilla, jó (itt is) hallani rólatok! :lol:

Évi, BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!!!!!!!! és gyere írj, mert régen voltál? ugye nincs baj??

Edina, Kolos is tök jól elvan az apjával nélkülem, sőt nem csak vele, nagyszülőkkel, húgomékkal is. ami szerintem jó, mert legalább nem csimpaszkodik a lábunkba mikor le akarnánk lépni, nem? én ilyen voltam agyon anyás, fél nap bőgtem ha otthagyott a mamánál...neki sem könnyű, a gyereknek sem, szóval én rülök, h ennyire jl elvan másokkal is. azért néha jön és bújik, puszit ad...szóval kellek neki, de ha nem vagyok jó más is.

most gyöngyösön vagyunk szerdáig, apáé ilyenkor alaptop mert azondolgozik, próbálok majd jönni, és olvasni...
snooopy
 
 


sziasztok!

Már megint ott tartok, hogy nagyon kezd elegem lenni az éjszakákból :evil: Olyan sokszor fönt van!!! Aztán még f6-sem volt amikor fölébredt, és alig akart visszaaludni, de ilyen korán én aztán föl nem kelek!

Már reggel 8-ra mentünk a városba útlevelet csináltatni Lilinek. Jól ment, mármint a fényképezkedés, mert ettől tartottam egy kicsit, hogyan csinának róla képet.

Lili ilyen szempontból egyáltalán nem anyás, nyugodtan hagyhatom másra, elmagyarázom mindig neki mi történik, most elmegyek, ittmaradsz apánál, mamánál, és mindjárt jövök vissza. Ilyenkor ő csak figyel, és integet, egyáltalán nem sír. Persze amikor hazajövök örül, de akkor sem csimpaszkodik rám.

Egyébként ő inkább azt mondanám hogy apás. Ha az apja itthon van, hétvégén pl. akkor állandóan azt akarja hogy fogja, vegye fel, akkor szabályosan lóg rajta.
Pl. van olyan is, hogy ha iszik az üvegéből és már nem kell neki, akkor én nem vehetem el, nekem nem adja oda, azt az apjának adja, csak ő veheti el.

Évi, én is kívánok boldog szülinapot!

Megyek mert megyünk az ebédért.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok!
csilla dejooo! hallani rolatok, s latni titeket. sztem jol dontottetek. en mar rajottem, akkor kell gyerek mellett donteni, amikor megkivanja az ember a sziveben, itt a racionak nincs keresnivaloja:-)

borisz is nagyon apas (bar ez allitolag, foleg fiuknal ebben a korban normalis, aztan majd jol a francba klivanja 3 eves koraban az apjat...., de csak titokban, tudjatok: odipusz:-)), en orulok az apassagnak, legalabb lecuppan rolam, ha megjon az apja:-)

most eppen nem apas, mert papas, ugyanis fertodon vagyunk, de csak harman, apja csak jovo hetvegen jon. borisz meg meggyen-ribizlin-cseresznyen el, nagy ritkan eszik masbol is egy keveset (pl. eperbol:-)), anyukam meg a folttisztira keresi a penzt!

tenyleg evi, hol vagy?? Isten eltessen!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a köszöntéseket :) nagyon aranyosak vagytok :)

Baj az nincs, csak néha nagyon zajlik az élet és átmegyek olvasó üzemmódba, mert az írásra szükséges energiámat fölemészti egyéb.

Csilla, örvendek nektek, nagyon aranyosak vagytok. Az elején biztosan nehéz lesz, de ha nagyobbacska lesz, majd jól eljátszanak együtt.
Én most már bánom, hogy a két gyerkőc közé nem vállaltam be még egy-kettőt, de ez van.

Momoska, szép az Aliz ajándéka, én is szívesebben adnék ilyesmit a tanítónéninek, de itt az arany karlánc dukál. Beleszólni meg nem akarok :?

Szélvész kisasszony teljesen leszívja mostanában az erőmet, pár napja sokszor ébred éjszaka, tegnap pl. 2x visszaaltattam fél 12 körül, mégis felkelt, aztán kb. egy óra múlva feküdtünk le.

Napközben jár-kel állandóan, mint a Duracell nyuszi, ha valamit nem kap meg, torkaszakadtából üvölt, sikít, tegnap meg ma szinte alig akart ebéd után elaludni. Néha úgy érzem, mintha a fejemben harangoznának :roll:

Pedig sokat vagyunk kint, még az esőben is kimentünk tegnap. Hát az nagy élmény volt neki, nézte a tócsákat, némelyikbe bele is lépett, aztán állandóan belemártogatta a tenyerét és nézte, hogy vizes. :lol: Annyira édes volt. Kiment aztán még az erkélyre, mosogatta az arcát az esővízzel, kivitte a babáját is és azt is lemosta, aztán hozta be megtörülni. :)

Időnként dühbe jön, akkor mindig földhöz vágja, ami a kezében van, de szétnéz és egyebeket is, amit épp talál. Nem lenne biztonságban mellette egy kistesó, az biztos. :oops:

Gerivel tud nagyon huzakodni, ha valamit nem ad oda, rögtön kezd üvöltözni.

Kb. egy hete megtanult motorozni. Már olyan gyors, hogy futhatunk utána :lol:

Puszit csak az apjának ad, néha, no meg a babáinak, azoknak bármikor, cuppanósat.

További szép napot nektek!!!!

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Most már végképp kiment az álom a szememből, uh. inkább gyors írok, később már nem bizti hogy ide tudok ülni, vagy csak annyira futja mint Évinek, hogy olvasok.

Ma éjjel nem kelt sokszor csak 1-kor, de f5-kor, aztán f6-kor és 6-kor aludt el, legalábbis remélem mélyen alszik és nem kel fel f7-kor.

Megyünk reggel a tescoba, kicsit soppingolunk.

Momoska
a folttisztításról én is gyűjtöm a tapasztalatokat. Egy vadi új kardigánt már tönkretettem azzal hogy nem jól alkalmaztam és szépen kivette a színét. De végül is nem is lett olyan rossz, itthonra még elmegy! De már ázik a következő ruhadarab is, mondjuk ez cseri, remélem könnyebb lesz kivenni.

Érdekes a ribizli Lilinek is ízlett, pedig aztán az sem egy édes gyümi. Most minden nap a cseresznye megy nála, nekem meg fáj a gyomrom tőleg. Mondjuk gondolom, hogy attól, mert tegnap nem ettem direkt és nem volt semmi bajom....Hm

Tina
most itthon vagytok? Játszótérre szeretnénk bemenni délelőttönként amíg még nincs az az oltári meleg. Hova szoktatok menni? Esetleg mehetnénk együtt is.

Évi
Háááát nem lehet egyszerű akkor a kiscsajszival.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Edina, folttisztításra nekünk a pink dobozos Vanish vált be. Alma, meggy, cseresznye, tea, paprika foltokat remekül kiszed a tarka ruhákból is.

A port feloldom, majd áztatom a ruhát, néha megnézem kijött-e már a folt.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok,

Évi, végre. :lol: hát, kolos is tud dobálózni, ami a kezében és dühös úgy földhöz vágja...remélem kinővi mire jön a kistesó. :D

én is hasznáétam már azt a por vanisht de nekem nem jött be, igaz én paradocsomos kajákhoz, meg már nem tudom mihez.

Milyen volt a shoppingolás Edina?? mit vettetek? :lol:

Momoska, akkor ti is nagyiztok. mi holnap már megyünk haza, de lehet maradunk ha ilyen jó idő lesz. itt elég meleg van, kolosnak épp a medencéjét fújja szabi, délután már pancsizhat is. :D

Kolos is apás nagyon. napjában többször el kell neki mondani, h apa dolgozik majd haza délután. ha meglátja rohan oda, megöleli..olyna édes. nálunk is volt már olyan csak apa itathatta meg, vagy ilyenek.

ő is egész nap gyümiket eszik, a cseresznyétől kicsit megy a haza, de annyira imádja. meg a barack a menő.
snooopy
 
 


tescoba voltunk, igazából pelus miatt. Az utcabeli csaj ajánlotta a tescos pelust, azt a változatot, amelyik hasonlít minőségben a liberohoz. Ugyanis én azt használok, de a tescost meg féláron vagy még annál is olcsóbban meg lehet venni és jó, kipróbáltam.

Akartam venni neki lábbalhajtós motort, mert kapott egyet, de nagy alig ér le a lába. Persze nem volt, azt a bababoltban kellett megvenni.

Na meg nem tudtam megállni hogy ne vegyek neki újjatlan pólót, három volt egyben 500/db. Meg magamnak is vettem
Aztán az ebédért már úgy mentünk hogy rajta is narancssárga újjatlan póló volt meg rajtam is. Összeöltöztünk, halálszgatyával.

Egy kicsit szomorú vagyok :cry: Összedobtam eg ruhacsomagot a teszveszre 1 ft-ról indítottam, de nem igazán haraptak rá és elég olcsón kelt el. Na mind1.

Kíváncsi leszek egy másikra is. Azt ott vettem magamnak ruhacsomi, de baromira nem tetszett amikor kibontottam, meg nem is volt mindegyik jó, aztán visszatettem licitre, de az az érzésem ezen bukni fogok jó sokat. Hát ez van. De hogy minek is licitáltam rá???? fogalmam sincs, meg igazából nagy szükségem nincs rá...

Megyek mert most alszik.

Ja folttisztítás. Én is azt használok csak folyékonyat. Szerintem az volt a gond, hogy tettem még hozzá folttisztítót is, ami gyümire való és ázott egész éjjel.
Most is vár rám két ruha, na ezeket már nem hagyom sokáig ázni....

KépKép
domidina
 
 


hat en mar honapok ota csak borisz alvasidejeben tudok irni, azaz meg neha reggeli (csak en reggelizem) utan, mert akkor gyakran odaalla szgephez kiabalva, hogy csücsü(leülni), táttáj (sárkány) tyütyü (süsü), en meg neha engedek. de mar nagyon regota nem engedi, hogy egyedul uljek a gepnel egy masodpercig sem. most mar nem is probakozom. s megis milyen gyakran jovok....tessek megdicserni!!!
szal, amit edina irt: "megyek, mert most alsziok", az nalam inkabb jovok, mert most alszik:-)
s meg a konyhai munkiat nem engedi, nagy szervezest igenyel, hogy alvas elott tudjon ebedelni, mert mar 1 honapja azt tesszuk..ezert is jo fertod. batyam tegnap este megfozte a babgulyast, anyukam sutott palacsintat, pedig egyikuk sincs itthon egesz nap:-))

medard volt tegnap, s itt nem esett. masutt?
csak az a rohadt szel.....!! komolyan, nem ertem, de 2009-ben - evszaktol fuggetlenul - tobbet fujt a szel, mint egesz eddigi eletemben, pedig nem eltem am keveset, mar szavazokepes voltam az eleos demokratikus valasztasok idejen, az mas kerdes, hogy elete,ben eloszor 2002ben szavaztam...s tegnapelott sem. kicsit mar banom!

edina,
sztem a piros ribizli vonzo gyumolcs, jol nez ki, s jopofa lecsipegetni a szemeket es eszegetni...aliz - akit koztudomasuan nem gyumirajongo - a piros ribizlit mindig ette.
en nem probalkozom a foltokkal,otthon siman raadom az egesz testes eloket, ha olyan gyumit eszik, ha valami megis foltos lesz, azt hazahozom anyukamnak...de itt nem lehet meguszni, mert tomi magab a kertbe, csak nem jarathatom egesz nap elokeben, anyukameknak raadasul az a nagyon fekete meggyuk van, a kezemrol se jon le...!

orsi,
en csodalkozom, h. borisznak semmitol nincs hasmenese, se szekrekedese, gyumiktol sem...hm. fura, bar o mindig lagyabbat kakal az atlagnal, miota el (bocs!):-)

Kép
Kép
momoska
 
 


A mai nap kicsit jobb volt, nem sikoltozott :) el is játszott magában és délben időben elaludt.

Edina, most nem érdemes 1 Ft-os aukciót indítani csak nagyon menő, keresett termékkel, mert a listázási díj bevezetése óta dömping van.

A tescos lila pelust a pampers csinálja. Most én is azt használok, meg vagyok vele elégedve.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Miután elküldtem, azután láttam, hogy te is írtál, Momoska :)
A ribizlit Geri is szerette, Ancsi még nem evett.

Itt sem esett tegnap, de éjjel volt eső.

Hihi, nekem is volt már szavazati jogom az első demokratikus (?) választások idején. Mondjuk én éltem is vele mindig :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok,

Evi, visszamenoleg Boldog szulinapot kivanunk!

Nori nagyon anyas, nem tudom mi lesz ha megyek szulni meg utana…. Meg a fogat sem moshatja meg az apja, csak en.

Alvasugyben ket hete tiszta orulet van. A kesoi kelesek koraiak lettek es delutan is ket ora hossza helyett egyet sikerul aludni, ezert total nyugos estere. Es sokszor sirva ebred. Lehet hogy erzi hogy nemsokara nem o lesz a kozeppontban? Rosszat almodik? (asszem Ranschburg irta hogy meg ilyen korban nem almodnak a gyerekek, de sztem meg igen).
Neha ugy erzem mintha feltene. Egyszer elestem es akkor sirt, megijedt, egyszer meg beszorultam a kamraba mert a hutot tettuk be, es akkor is elkezdett hisztizni amig ki nem jottem.

Momoska, Medard reggelen esett nalunk utana egesz nap nem. En is alvasidoben tudok netezni, Nori szetveri a gepet ha hozzajut. Mar gondoltam hogy veszek egy tesco-s jatek gepet de olyan benanak talaltam. Ja, vett mar valaki kiskonyhat?

Ribizlit meg sosem probaltuk, de jo hogy irjatok! Nori gorogdinnyet eszik meg epret ezerrel mert az apja epertermeszto cegnel dolgozik es a kamrankat is mar csak az eperjam uralja.

Kb. egy honapja mindenre azt mondja hogy „nem“. Neha, mikor mondok vmit es a vegen mondom: igaz? Akkor ra valaszolja hogy „igaz“ es bologat es olyan aranyos.
Mindent felszolito modban mond: „csucsuljel“, „setaljal“, “rajzoljal“, “dudazzal” (be kell ulni az autoba dudazni meg nyomogatni a gombokat, draga edesapja vezette be ezt a jo kis jatekot :// )

Joejt Mindenkinek!
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Sziasztok!

Na nálunk nincs ilyen gond, hogy a gyümifolt nem jön ki. Dávid egyszerűen nem hajlandó gyümit enni csak a banánt. Nem is értem, hogy hogy nem unt még rá. Jó, hogy jön a barack, mert azt tavaly ette, remélem most is fogja. Pedig a kertben is terem az eper...

Edina!
Általában a Duna-parti játszira szoktunk menni, ami majdnem a Vigadó étterem mögött van. Nem tudom mennyire vagy ismerős arra. Ott jó nagy füves placc van és nem is szoktak olyan sokan lenni. Ma is oda indultunk, de eltévelyedtünk a Római felé és így oda mentünk be. Hát ott homok van mindenütt, ami nagy "öröm", mert vagy fél kiló homokot szórtam ki a papucsomból. Meg az a baj, hogy ott a kettőből csak az egyik hinta jó, mármint ami ilyen kicsiknek van, mint a Dávid vagy a Lili. A Bartók mögött lenne még ilyen hinta, de azok is le vannak szakadva, vagy éktelenül nyikorognak. Szóval mi ált. a Duna-parton kötünk ki. Időben inkább délután szoktunk menni, de ha szólsz, hogy mikor jönnétek, akkor rugalmasak vagyunk.

Momoska!
Nálunk sem esett tegnap. :)

Folttisztítás: tegnap éppen beleolvastam egy másik fórumba és ott írta egy anyuka, hogy a Persilnek van valamilyen mosópárnája és neki az nagyon bevált. Én még sose hallottam róla.

Tegnap "hivatalosan" is betelt a naptárunk egész nyárra, ami a hétvégéket illeti, sőt még szeptemberben lesz egy esküvő is. Azt hiszem nem fogunk unatkozni.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok,

mi mégis maradunk holnapig, anyira jó itt, Kolos élvezi amkertet, már kinn futkározik a nagyival. :D Nekünk is jó, mert többen vagyunk KOlosra, főznöm sem kell. :lol:

Momoska, nekünk is van olyan előkénk ami mint egy kényszerzubbony, akezét is védi, de ha azt adom rá enm hajlandó enni, le akarja venni..pedig tök jó dolog lenne. :wink:

még mi sem ettünk ribizlit, málnát próbáltuk de az nem jött be.

Évi, akkor ezért van olyan sok 1ft-os aukció?? mi most vlmi kerti csuszdát keresünk neki, kb olyat amit Edina nektek van, de vaterán+teszvesz-en nem láttam jó áron, ami meg pl. az obiban van az is horror. asszem vlmit csinálunk majd mi. nagyapa montda is, h simán meg tudná csinálin.
snooopy
 
 


csak gyorsan, mennünk kell az ebédért.

Na nekem azt hiszem a teszveszből ennyi elég is volt, több cucc is fönt volt, de már azokat nem indítottam újra.

Tina,
Épp ma is voltunk a városba és a férjemmel kicsit körbe mentünk hogy megmutassa hol vannak játszóterek. Néztünk a béke városrészben egyet, a batsányin lenn a dunaparton, megy egy kicsit lejjebb a batsányin van egy nagy játszótér, az nagyon tetszik, sokan vannak. Amit te mondasz nem tudom hol van, de majd utánanézek. Pénteken tervezem hogy bemegyünk, már ha jó lesz az idő, mert akkorra mond lehülést. Bár az nem baj csak eső ne essen.

KépKép
domidina
 
 


Évi nem is tudtam, hogy a lila tescos pelust a pampers gyártja. mert a pampers nekünk nem vált be, mivel nem gumirozott a háta, de a tescos igen, igez sűrűn kell cserélni mert annyit iszik Kolos, hogy kifolyik ha 2-3 oránként nem cserélem. megoldás lenne ha eltiltanám az ivástól. :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Edina!
Szerintem az lehet, amit nagynak írtál, mert az elég nagy. Ott van a Batsányi utcában, most megnéztem a térképen, az Okt.23. tértől nem messze. Az a baj, hogy én pénteken nem leszek itthon, mert akkor lesz a munkahelyi kirándulás. Hétvégén, vagy jövő héten?

Én sem tudtam, hogy a lila tescos pelust a pampers csinálja. Nekünk is bevált. Mi a Rossmannossal jártunk úgy hogy átszivárgott a pisi, ha Dávid sokat ivott.

Kép
Kép
tina82
 
 


Orsi, én sem tudtam, nemrég olvastam.
A pampers nekünk is épp a gumírozás hiánya miatt nem volt jó.

Első eset, hogy Anna átaludta az éjszakát. Fél tízkor aludt el és reggel 7-ig aludt.

Milyen jót aludhattam volna, ha én is időben lefekszem. De az este jutott eszembe, hogy ma telik le a két hónap, amióta nem indítottam aukciót a teszveszen, és a termékek ennyi idő után törlődnek, amit viszont nem akartam, mert csak dolgoztam vele, és ha majd újra akarnám indítani, akár ott, akár máshol, akkor megint dolgoznom kellene vele.

Így aztán mindet lementegettem és ezzel jócskán eltelt az idő.

Örülnék, ha megmaradna ez a jó szokása. :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Mivel nem biztos, hogy holnap géphez jutok így:

Orsi!
Boldog születésnapot!

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,
orsi, akkor en is elore!!!:-) Isteneltessen!

hat nekunk pelusgondunk nincs. borisz alig iszik. eves utan 1-2 kortyot (s 1 hete csak poharbol, mert szetnyilt teljesen a cumisuveg gumija, s egy nagyobbat beleszivott, akkor fuldoklott. en nem vagyok poharparti, kenyelmetlen megoldasnak tartom, amig nem maga fogja, de aliz csorospoharai nem kellenek neki, azzal meg nem volt semmi gondja, ha poharbol kap, nem lotyog melle, ugyhogy azt kap, minden etkezes utan max. 2 korty, foleg miota gyumiket nyom egesz nap, elotte is max. 2 dl viz fogyott egy nap, most annyi se. ugyhpgy en honapok ota csak akkor cserelk pelust, ha kaki van:-) meg reggel es este. igy is elfogy napi 3-4:-)

borisznak ugy tunik a malna is bejon, mert ma maga fedezett fel 2-3 szemet a bokron (sztem elsore azt hitte, ribizli, mert ott van mellette, s minden nap eloszor a ribizlibokrokat tamadja le), s joizuen befalta, aztan ment a ribizlihez. sztem az is vonzza benne, hogy o maga szedheti le, mert azert a cserit meg a meggyet nem eri el. bar tegnapelott siman felment apukam harommeteres letrajara, mar ket meternel volt, mikor eszrevettuk, bar a papam fenn volt, de onnen nehezen kapja el:-)
ma meg egy olyan 2 m magas viztartalyt maszott meg, amit egy aluminiumracs fog korbe, na azt a racsot nezte letranak, meg aliz is alig kuzdott meg vele, pedig o is nagy maszos., s a legtisztabban ezt a szot mondja: "tartájjjj" (bar ezt a kukas autoja miatt tanulta meg:-)

csilla,
akkor nori is nagyon szepen beszel mar, ha ilyen 3 szotagos szavakat mond. ugyes!

evi,
grat annanak az atalvashoz, s hajra!!!
miota panaszkodtam a hajnali visszaesesrol, aznaptol borisz is megjavult (2 napra esett csak vissza. ez ugyan azt jelenti, h. f8 korul mar fenn van (bar volt egyszer f9 is), de este 3/4 9-9tol alszik egyfolytaban, azaz neha meg nyusszent, azt is hallottam mar, hogy "anya", de fekszik, szemet nem nyitja ki. remelem, megtartja e jo szokasat!

mennyibe kerul a lila tescos pelus??? darabja! mert en babylove-t hasznalok, semmi bajom vele, de ha olcsobb a tescos, bevallalnam.

orsi,
borisz azota hasznalja ezt a kenyszerzubbonyos eloket (ikeas), miota maga (is) eszi az ebedet, elotte elokeje sem volt semmilyen, az elso ket alkalommal tiltakozott, majdnem feladtam, aztan azota mar nyujtja a kezet, mielott megfogna a kanalat!

Kép
Kép
momoska
 
 


ja, orsi-csilla!
hol is kontaktaltok ti neha, ha nem (csak) ITT!????

Kép
Kép
momoska
 
 


Régebben kb. egy árban volt a babylove a lila tescos, de amióta 400 Ft-ot drágított a rossmann/csomag, azóta a tescos olcsóbb. Épp ma vettem, 44 Ft/db, de ez a 4 db-os csomag, az 54 db-os csomagban drágábbra jön ki. Nem is értem.

Anna elég sokat iszik, de nagyon ritkán csurog ki neki, pedig én sem cserélem 2 óránként :)

Orsi! Nagyon boldog születésnapot kívánok :) Akkor te is ikrek vagy :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Na megvolt az autómosás, málnaszedés, kolifürdetés... idejutottam egy kicsit. :)

Momoska, ha jól tusom te használsz chrome-ot...ez miért jó?? a laptopra letöltöttük de nekem nem jön be, semmit nem találok, nem esik kézre, előtte mozilla volt. lehet itt olyat, hogyha több ablak van nyitva és bezárom az összeset egyszerre, akkor megkérdezze, hogy "mentés és kilép" sima"kilép" vagy "mégse" vagy vlmi hasonló?? mert a mozillában azt szerettem többek között, hogy mikor kiléptem mentette a nyitott oldalakat és ha újra megnyitottam akkor azok jöttek be. nem tudom értehtő-e amit írok. :lol:
amúgy Csillával mailezünk! nem kell itt kombinálni. :lol:

mi is rossmanost használtunk de én is a minap döbbentem rá, hogy milyen drága lett kb mint a libero. :cry:

Köszi csajok a köszöntéseket.milyen "öreg" lettem! és az idén már két gyerekem lesz. húha.

ja még Momoska, szerintem ha kolosra előbb adom a zubbonyt akkor megszokja, de sajnos csak 1 hónapja kaptuk a déditől. majd a következőnél már alapból ezt fogom használni.
snooopy
 
 


ja és hol vannak a könyvjelzők???? mert ha be van x-elve, hogy "könyvjelző eszköztár megjelenítése" akkor oké, mert kirakja a böngészósáv alá, de ha bezárom a könyvjelző eszköztárat akkor eltűnnek, nade hova??
lehet visszatérek mozillára pedig nem tűnik rossznak ez a chrome.
snooopy
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok túl boldog, sajnos elkezdtem vérezni hétfőn :cry:
Nagyon megijedtem,mert ez most nem olyan,mint Esztimmel volt.(most élénkpiros) és sajnos görcsölget is a hasam. Nem tudom mi lesz, hétfőn megnézett a doki uh-val is és fiatalabb terhességet látott,mint ami a mens alapján lenne... petezsákot láttunk, kb. 5hetesnek felel meg. Várunk egy hetet, jövő szerdán kell visszamennem, feltéve,ha nem erősödik a vérzés..áááá, el sem hiszem! most itthon fekszem, segít mindenki...

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


jaj Timi, annyira sajnálom, remélem nem lesz semmi baj! nagyon drukkolok. tudom milyen szar érzés. pihenj sokat ez a fontos. :!: :!:
snooopy
 
 


Sziasztok! Most csak annyira, hogy sajnálom Timi. Pihenj sokat!!!! (Nekem egyébként anno szintén élénkpiros volt a vérzés)
Orsinak boldog szülinapot! (Erről még nem maradtam le. 8) )
Holnap terveim szerint átváltok olvasó üzemmódból íróba. :wink: Mostmár eléggé hulla vagyok.

KépKép
kora
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?