Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megjöttünk tegnap este. Jó vol a hétvége, az UHon szerencsére minden rendben volt, nyaki redő normtális, CRL 4,7 cm és olyan aranyosan mocorgott. Nagyon szépen látszottak már a végtagjai is, kaptam fotókat is, majd rakok fel. Bár sztem a következő UHon még aranyosabb lesz. :D
Családilag megnyiratkoztunk, Bendegúz olyan édesen vásottnak néz ki, a tüskés fejével. Most éktelenkedik a homlokán is egy lila folt, mert ma esett egyet a kanapéra való felmászás közben és parkettát fogott szegénykém. Láttam hogy kezd nőni a dudor, úgyhogy rászorítottam egy hideg fémkanalat. Most csak lila. :lol:

Rákérdeztem arra az integrált tesztre, a korom miatt, és javasolta a dokibácsi is, úgyhogy megcsináltatom.

Réka!
Milyen ügyes Ágoston, a formabedobóval is, de főleg a pisiléssel.
Igen én is elgondolkoztam, hogy lehet hogy ki lehetne hagyni a bilit, és ezzel elkerülném a kellemetlen tisztogatási manővereket. De nálunk sajnos van egy nagyon nyomós ellenérv, a klotyónkban télen olyan farkasordító hideg van, mivel nincs benne fűtés, és a szellőzőn minden hideg bejön, hogy még belénk is majdnem belénkfagy minden.. :roll: :oops: Bendegúzt tuti nem lehetne ráültetni olyankor.

Csajok viszont a bordahelyzetem katasztrófális, egyre jobban fáj, hétvégén aludni is alig tudtam tőle, és már az is nehézséget okoz, hogy a jobb kezemmel a folyékony szappant kinyomjam, vagy hajolás közben előrenyúljak. Megpróbáltuk megnézni az ultrahanggal, de nem látszik sajna, megbeszéltük, hogy ha muszáj algopyrin és tűrjek.
Ehhez képest, most kialmoltam a fürdőszobát kínok kínjával, és főztem, meg elpakoltam, mert azért nem ehet meg minket a kosz. Nekünk meg enni kell.
Olyan fincsit csináltam, remélem Bendegúznak is bejön. Spagettit csak fokhagymás olivaolajjal, kicsit csípősen, petrezselyemmel. És mellé egy jénaiban sütöttem paradicsomot, meg cukkinit, kis oregánóval, bazsalikommal, olívaolajjal, füstisajttal a tetején. A másik opció a kelkáposzta volt, de azt meghagytam holnapra. Sajnos vagy szerecsére mindkét pasim imádja, én viszont szerencsétlenségemre nem szeretem annyira. :roll: De azért csinálok nekik. :)

Manka!
Megjöttetek már? Milyen volt? Várjuk az élménybeszámolót!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hahó!

Hát Lányok a tegnapi ebédünkre csak egy jó szó van, és az sem szalonképes, hogy mennyire lett jó. Brutálisan iszonyatosan finom volt, próbáljátok ki egyszer ha valami bazi egyszerűt és nagyon finomat akartok csinálni. Talán Ayse írt egyszer egy fokhagymás petrezselymes tésztareceptet, de ez annyival egyszerűbb, hogy csak belenyomok az olivaolajba 4-5 gerezd fokhagymát, rá kis színesborskeverék, egy kiskanál erőspista, és apróra vágott petrezselyem. Épp csak egy picit pirítani, és a megfőzött spagettit beleforgatni. Parmezánsajttal, és a sült zöldségekkel isteni. Apánk csak úgy falta este, pedig ő nagyon husos, de ő is megállapította hogy ebből még egy deka bacon sem hiányzott, olyan jó volt. És Bendegúznak is ízlett! :D

Ma meg a kelkápi utánra, hogy legyen valami fincsi is, sütök cseresznyés lepényt, kíváncsi vagyok milyen lesz, első próbálkozás. :roll: Anyuéknál érik a cseresznye, iszonyat mennyiség, a hétvégén is annyit ettem, imádom.

Itt éjszaka akkora vihar volt, olyanokat dörgött, csodálom hogy Bendegúz nem ébredt fel rá.

Képzeljétek már egy csomó mondókából mond részeket, és annyira élvezi, megzabálom olyankor. Kellene még tanulnom párat, mert mindig ugyanazokat mondom neki. Mondjuk így legalább könnyebben megtanulja. És mostanában kezdi mondogatni, hogy ő a Bendegúz. Például, nekiáll szaladgálni a lakásban, és közli hogy "szalad a Bendedúúz". :lol:

Ayse!
Milyen lett a játszótér? Élvezik a gyerkőcök gondolom. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Lassan átmegyek gasztronómia tudósítóba, úgy látszik ez a terhesség velejárója, hogy így tudok lelkesedni a finom kajákért. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

 
 

Sziasztok :)

Marti, jol hangzik nagyon ez az bed! :D Bendeguz megeszi a csiposet? Vagy o csak a jenai tartalmabol kapott. Mi egyebkent erospista nelkul szoktuk ezt a menut enni, ugyis nagyon finom.

David is mondogatja tovabbra is amondokak felet, mar egyet sikerult is felvennem videora :) De nem volt konnyu, mert ahogy elinditom a felvetelt, rogton meg akarja nezni a kamerat.
DAvid egyebkent mar sokmindent mond es nagyon szepen, meg pl mondja hogy egszsegedre ha koccint valaki vagy ha befejzzuk a kajat, meg neha tusszentesnel is. Viszont az "igen" helyett kovetkezetesen azt mondja hogy "még"

folyt kov

Kép

Kép
ppanna
 
 


Márti!
Én mindentől függetlenül lelkesedem a jó kajákért és ez igen jól hangzott! :)
Sajnálom a bordádat, nagyon vacak lehet!

A gyerekek igencsak élvezik a játszóteret, Lili mindenféle csúszásokat kitalál: tücsökcsúszás, boszorkánycsúszás, törpecsúszás és még ezerféle, Andris pedig alig akart bejönni, makacskodott, pedig már nagyon lógott a vihar lába.

Ppanna!
Tegnap mutatták Tallinnt a tévében, hát nagyon klassz hely lehet! :)

Lili péntek-szombat fellép a néptánccsoporttal (Rézpatkó Néptáncegyüttes néptáncgála), ma én is megnéztem a próbát, sztem nagyon jó és Lili nagyon élvezi a szereplést, végig vigyorog. Egy ideje már próbálnak, ezt így kommentálta:
- Anuy, a néptáncon már nincs játék, már csak a probléma van! :lol:

Az ő próbájuk után egyébként ott kellett maradnunk megnézni a nagyiskolások műsorát is Lili óhajára. Úgy kétéves kora körül kattant rá erre a néptánc-dologra (Mesterségek ünnepe) és ennek nagyon örülünk.

ayse
 
 


Mért habzik a csiga?????? :shock: :shock: :shock:

ayse
 
 


Hát itt vagyok, gyors bejelentkezés.

Sajnos ma hazamentek a tesómék, Fannika (is) sírt a reptéren Achilles után, olyan édes volt.
De az éltet mindenkit, hogy két és fél hónap után újra találkozunk.
Tök jó dolgokat tanultak meg egymástól, pl Achilles megtanult Fannitól csúszdára felmászni és lecsúszni normálisan, bemászni egyedül a babakocsiba.Fanni pedig énekegeti a happy birthdayt, daddy-ről tudja, h az Bart, Achi apukája.A tesómat (Dóri) elnevezte Dodónak.
Achilles Fajinak hívja Fincsikét. :lol:

Pár kép:
-nem engedi a tesómék gépéről készült képeket lekicsinyíteni, úgyhogy holnap majd felrakom a mieinket.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Márti az a kaja nagyon jól hangzik!Szerintem ki fogom próbálni.

Tegnap hajnalban a vihar megzavarta a babánkat, úgyhogy olyan jó másfél órát az ágyunkban töltött nyekergéssel, nevetéssel meg ilyenekkel.Hulla vagyok persze.Volt kb 6 óra mire visszaaludtam.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Timi!
Várjuk a képeket! Aranyosak lehettek a gyerkőcök.
Felétek is volt tegnap nagy vihar meg jégeső? Mi pont az autóban voltunk és a KIKAig menekültünk, mert Laci fedett helyet keresett az autónak :lol: , de tényleg félelmetes volt, és a vihar jött utánunk. Ma meg néztem itt a kis utcákban mennyi faágat letépett a szél. :shock: Nem is kockáztattuk meg a játszóteret, biztos úszik még.

Ayse!
Ez a csigás valami Lili féle találóskérdés?

Ppanna!
Nem volt vészesen csípős, direkt Bendegúz miatt, de egyébként ette. :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


A csiga a kertkapunkon volt este és ahogy félszemmel odanéztem, azt hittem, hogy jégeső esett előzőleg (bár csodálkoztam rajta) és bevonta szerencsétlencsigát a jég. Hát ahogy jobban megnéztem, láttam, hogy nem is, hanem habzik!
Majd megkérdezem a hugomat, de nem hiszem, hogy csigagyógyászatot tanulnának.
Vagy beírjam a google-ba, hogy csigahabzás? :lol:

Aztán Tünde felhívta a figyelmemet, hogy ha besózzák, akkor habzik a csiga...

És akkor leesett, hogy a csigára akkor az eső esett és benne lehetett valami mérgezőanyag :evil: :evil: :evil: . Most kivételesen Budapest felől jött az égi áldás, egyébként az uralkodó széljárás fordítva van.

ayse
 
 


Ayse!

Tényleg, anyukám így irtja a meztelencsigákat otthon, hogy egy zacsi sóval meg kiskanállal járkál a kertben, és besózza őket, és akkor először habzanak, aztán elfolyósodnak gondolom az ozmotikus hatásra a magas sókoncentráció miatt, vagy valami ilyesmi. Fujj, olyan undorítóan néznek ki. :shock: :roll:

Abba meg hogy mi minden van az esőben, jobb nem is gondolni szerintem. :evil:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Itt az ígért sztárfotó a legkisebbről :) :

Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Ma túrós csusza lesz az ebéd, nyaminyam. :lol:

Míg Bendegúz alszik, ma hirtelen felindulásból kipakoltam a konyhaszekrény egy részét, ahol a fűszerek, liszt, tészták, konzervek, ezek-azok vannak, kidobtam minden lejárt cuccost (mindig találok kövületeket basszus :twisted: :roll: ), kitörölgettem a polcokat, szép rendet raktam, és felmostam a konyhát. Még az un. spejzpolcot kellene kialmolni, és akkor még jobb érzésem lenne. :lol: Pláne ha az egész konyhaszekrényt kipakolnám minden edényt, és minden polcot lemosnék. Sztem napok kérdése és nekiállok. :lol: :shock: :roll:

Ma amikor vonszolódtam felfele Bendegúzzal, vállamon a táskámmal, másik kezemben a motorral, meg a vásárolt zöldségekkel a harmadikra elképzeltem mindezt két gyerekkel, háát nem lesz egy leányálom. Most nagyon elgondolkoztam, nem kellene e lakást cserélnünk. Bár úgy szeretek itt lakni. És eddig meg azt tervezgettem, hogy nyáron kifestetjük az egész lakást, és ugye átrendezzük, szobát cserélünk Bendegúzzal, hogy legyen egy igazi nagy gyerekszobájuk majd. Háát most nem tudom. Igazából nagyobbat venni nem lenne még pénzünk, meg félnék is belevágni nagyobb hitelbe, mint amennyi ezen a lakáson van. Sztem inkább edzeni fogok, hogy bírjam a harmadikra cipelést. :lol: :roll: Azért most már meggondolnám ezt a lift kérdést, ha még egyszer költöznék. :roll: Mindenesetre lottózom, aztán ha nyerünk, költözünk. :lol:

Húú, ma úgy szédelegtem, a béka seneke alatt lehetett a vérnyomásom délelőtt, a játszótéren is mindig ülőfelületet kellett keresnem magamnak. Aztán itthon csináltam magamnak egy brutál erős neskávét jegeskávé formájában, és az helyretett. De állati meleg van, nagyon nyomi idő.

Réka!
Most olvastam, kérdezted leszünk-e Keszthelyen akkor. Most hétvégén nem, de jövő héten szerdától lent leszünk Bendegúzzal másfél hetet. Mondjuk még nem tudom mennyire lesz sűrű a jövő hét, mert valószínűleg lemegyünk Pécsre is közben a nagyikkal, de megvan a számod, majd lehet hogy rádcsörgök, hogy mit csináltok, de inkább nem ígérek semmit előre, ha nem gond. Remélem jó idő lesz!

Bendegúz mindig mondja, hogy "menjünk Balatonraaa!", mi lesz itt még, ha majd elkezdődik az igazi strandszezon, és majd emlékszik rá, miylen jó is ott pancsolni, akkor akar majd csak igazán menni. Most egyenlőre a hattyúk vonzzák, amiket Keszthelyen látott a parton. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Lányok, hadd kérdezzem meg, akinek van közületek ilyen egész kicsi, könnyű, és kicsire csukható esernyőkocsija, kinek milyen van, és meg vagytok vele elégedve? Most akarunk venni, mert már nem lenne muszáj mindenhova ezzel a monszterrel menni, és nem tudom milyent vegyünk. Keszthelyen volt a Tescoban egy, azt majdnem megvettük, jópofa volt, kis napfénytetővel, csak alul nem volt hálója, igaz hátul meg volt egy kicsi tartója. De nem tűnt annyira kicsinek összecsukva, ezért úgy gondoltam körülnzek még, hátha látok valahol kisebbet.

Manka!
Jól emlékszem ugye, hogy ti a Tescoban vettétek Jackét? Sztem lehet hogy ez olyan volt, 7900 volt az ára ha jól emlékszem.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bocsi, hogy nem reagálok...

Lilinek tüdőgyuszija van :(:(:(:(:(:(:(:(:(
Jobb oldali és eléggé kiterjedt. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Szerepés ugrott, szegény már egy csomót sírt.

Andris meg volt kergülve. a boltban egy baromi nagyot belémarapott, pont, amikor a közértesnő egy ajándéknápolyit nyújtott neki. Szóval kapott egy kis jutalmat, mivel kékre harapott... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ayse
 
 


Lili amúgy tök jól van, van étvágya is van, szinte még gondolkodtam rajta, hogy lemondom a doktornőt, úgyis csak egy vírus lesz. De jó, hogy nem tettem!!!!!
Szegény többször sírt, mivel évek óta készül rá, hogy színpadon táncolhat. De megígértem neki, hogy még sokszor táncolhat. És azt is, hogy jól kisírja magát, bár azt le kellett állítanom, mert már nagyon beleélte magát a fájdalomba (igaziból most tennék egy ilyet :lol: , ha nem sajnálnám annyira). Azt mondta, hogy ez élete legrosszabb napja... És a tanárnő is mondta, hogy nagyon sajnálja, mert számított Lilire, mert olyan ügyes :).
Hát így jártunk.... :( :(

Andris egy nagyot zokogott a doktornénitől, majdnem hányt, annyira nem akarta elhinni, hogy ez igaz lehet, ami vele történik, mármint, hogy találkoznia kell vele - valóban öklendezett. Viszont azt megértette, hogy a fonendoszkóp alatt csöndben legyen, sőt a nyelvét is kiöltötte és mondta, hogy eeeeeeeee.
:shock: :shock: :shock:

Márti!
Cuki ez a legkisebb! :P
És még titokzatoskodhat, de már nem sokáig! :wink:

ayse
 
 


Én a kikában vettem anno 7 ezerét, 6. évét tapossa és a harmadik gyerek alatt nyög. De teljesen jó. A batárt már oda is adtam az unokatesómnak.

ayse
 
 


Ayse!

Jajj, szegény Lili, egy halom gyógypuszi megy neki. Úgy sajnálom szegényt. A betegség miatt is, meg az elmaradt tánc miatt is. :(
Ezeket neki küldjük, holnap mutasd meg neki:

Kép Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Ayse!
Azért az jó, hogy Lili nincs annyira rosszul hozzá.
Szegény Andris, hiába a pasik nagyon be tudnak pánikolni. :roll: :lol:

Hát a nagymami szerint (aki látta az UHról készült kisvideót) elég férfiasan rugkapált :lol: . Majd kiderül, azért nagyon kíváncsi vagyok ám! :)

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Szegény Lili!Sok puszit küldünk neki és jobbulást kívánunk.
Gondolom, már alig várjátok, h vége legyen az ovinak és lecsengjen ez a betegeskedő időszak.
Én már előre rettegek, h mi lesz a bölcsiben, illetve, h milyen képet vágnak majd a munkahelyen a hiányzásokhoz, de majd megoldjuk felváltva az apjával, nagyszülőkkel.
Bár sejtem, h akkor inkább én kellek majd Fanninak.

Andris harapása :shock:
A közértes néni így szereti őt?


Márti, de jó nézni az uh képet! :lol:

Esernyőkocsi: nekünk ugyanolyan van mint Rékáéknak, nagyon szeretem, mert gyerekkel együtt fel tudom kapni és simán leviszem a lépcsőn a metróhoz.(Mondjuk nálatok ez már nem annyira játszik)
Árkádba is ezzel járunk.
Mi 2005-ben 5000 Ft-ért vettük. Tény, h nem a legextrább minőség, de arra, amire kell, teljesen jó.A kerekei a márványlapon kicsit használhatatlanok bolygó állásban, plusz az övrésznél párszor eltört a csatt-most is szépen néz ki mert egy gumiszalaggal kötöttem össze-, de van pakolórésze, "napfényteteje, úgyhogy én mindenképp beruháznék a helyedben egy kiskocsira.
Tavaly Fanni ebben aludt a strandon, igaz csak kicsit lehet dönteni a hátát, de nem zavarta.
Összecsukva hosszában befér a suzuki csomagtartójába.
Visszük magunkkal Denverbe is, mert ezt fel lehet tenni a gép utatsterébe és egy nyűgösködő gyerekkel csak könnyebb babakocsival.
A Könyves K. krt-n, a Népligetnél van egy lengyel babakocsis , ott vettük.

Ja és F remekül elszórakozik azzal, hogy ki-be mászik a kocsiba.
És itt egy kép is:

Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Ja, Márti, még az jutott eszembe, h talán mire megérkezik a kistesó Bendegúz még ügyesebben fog majd lépcsőzni, és akkor jöhet mellettetek.Nem tudom, h ő most hol tart lépcsőügyben.
Van nálatok olyan rész a földszinten, ahol ott tudod hagyni a babakocsit?

KépKép
tibicsoki75
 
 


Sziasztok!

Köszi a babakocsis hozzászólásokat.

Timi!
Pont ez volt az egyik fajta kocsi, a baby dreams amit néztem a neten, de élőben még nem láttam. Ez esélyes, meg még a múltkori tescos is. Lassan muszáj lesz beszerezni egyet.

Igen tudom, hogy Bendegúz télre még ügyesebben lépcsőzik majd, most még azért erősen kell fognom a kezét, húzom is közben, mire felérünk a harmadikra leszakad a kezem, de olyan ügyesen fellépked.

Ayse!
Azért milyen érzés lehet ez már a dokinéninek, gondolj bele, hogy a gyerek meglátja és majdnem elhányja magát. :shock: :roll: :lol:
Hogy van Lili?

Manka, Réka, Ppanna!
Merre lustultok?

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok!

Asye!
Szegény Lili! Gyors gyógyulást! El tudom képzelni, milyen csalódás lehetett neki, hogy nem léphet fel. De biztos lesz még rengeteg alkalom, bár sovány vígasz, még én is úgy el tudok kenődni, ha valami nem úgy jön össze ahogy én szerettem volna, hát még egy gyerek.

Márti!
Kistesó nagyon édes!
Timi leírt mindent a babakocsinkról. A miénknek is eltörött az egyik csattja, már nagyon rég' csak fél csattal használjuk. Ha Ágoston alvásideje előtt indulunk, akkor ő simán elalszik benne. Mi egy éve az Auchanban vettük. Az alsó tárolója nem túl nagy, de azt hiszem egyik esernyőkocsinak sem az, én a tolókájára szoktam akasztani a bevásárlószatyrokat.

Timi!
Unokatesós képek?

Tegnap én is voltam uh- on, a több magzatvíz miatt. Egy tök flegma dokihoz kerültem. Azon kívül, hogy a magzatvíz mennyisége már átlagos semmit nem tudtam meg. Sem azt, hogy most mekkora is, hogy ő is lánynak látja e, semmit. Amikor elkezdtem kérdezősködni, azt válaszolta, hogy neki most csak a magzatvízet kell néznie. Folyton azt kérdezgette, hogy a genetikára nem küldtek -e el. A végén még valami nőt is odahívott, és a végül amikor már odaadta a papírokat kérdeztem rá, hogy akkor most rendben van minden? Szerencsére igen, de addigramár teljesen beparáztam. Könnyes szemekkel jöttem ki, és hazáig bőgtem, mert annyira rossz érzés volt ott feküdni a bizonytalanságban egy bíztató szó nélkül.
Úgyhogy én nem tudok képet mutatni a legkisebbemről, mert azt már nem is mertem kérni, úgysem adott volna.

Holnap utazunk Gyenesdiásra. Remélem jó idő lesz. Nagyon rég óta, mindig elég hűvös időnk volt, egy két napot kivéve, de most látok rá esélyt, hogy nem így lesz.
Márti! Hívj nyugodtan, ha ráértek, jó lenne találkozni!

Manka, Panna?

KépKép
KépKép
oréka
 
 


Sziasztok!

Szerencsésn hazaérkeztünk, lassan vissza is rázódunk a régi kerékvágásba. John ma elment Prágába focizni, majd csak vasárnap éjjel jön haza, legalább ő kipiheni a portugál út fáradalmait :evil: :lol: .
Amúgy egész jól sikerült a kiruccanás, azt leszámítva, hogy a második éjszaka Johnnal, majd az esküvő előtti napon Jackkel is megjártuk a kórházat :( .
Johnnak a combján elfertőződött a focizás közben szerzett sebe, tetanuszt meg antibigyót kapott, Jack meg leesett egy padról, és jól beverte a homlokát a betonasztal szélébe :( .

Folyt. köv. a fiatalúr még nem alszik, most megpróbálom másodszorra is elaltatni, aztán jövök, ha sikerült.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 



Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Lili szerencsére jól van, tök jól játszik, nem is akar feküdni, láza meg csak tegnap este volt, az is 37,8. Éjszaka se volt annyira durva a köhögés.
Arra gondoltam, hogy lehet, hogy Rokica Zsuzsájának is ilyesmi tüdőgyuszija lehetett, csak nem vették időben észra, csak amikor már elfajult...
Köszönjük a jobbuláskívánásokat!
A virágot külön is, Lili felhívta rá a figyelmemet, hogy ezt írjam le :lol: . Nagyon tetszett neki!
Manka!
Atyaég, szegények! És Jackkel mit csináltak a kórházban? Lett végül ruhád?

Réka!
Felháborító ez az orvos!!!!!
Én is teljesen kikészültem volna.
Mivel már volt pár megrázó dolog mögöttünk, nagyon örültem, amikor kiderült, hogy az orvosomnak van uh a rendelőjében és ő is végzi a szűréseket, nem kell menni sehová. Ráadásul a családot is bevonta a látványba.

(Lili még egyszer rákérdezett, hogy most azt írom-e, hogy köszöni :lol: )

Márti!
Hát igen, szegény doktornő...egyébként ő elég kemény, de nagyon jó szakorvos (nem csak gyerek, hanem orr-fül-gége és intenzív terápia is), persze már igazi családorvos nálunk. De tegnap még ő is rákérdezett, hogy megvizsgálja-e Andrist.
Egyébként anno mondta, hogy nem Lili a legnehezebb esete (mert hát ez családi vonás), hanem van egy kisfiú, akinek a szülei a lavórt is hozzák a rendelőbe, mert ő tényleg hány, ha meglátja...
A vizsgálat után ANdris vitte nekiaz autóit megmutatni, úgyhogy megbékélt :)
Ma a Te menüdet főzöm, a sült zöldségek kész vannak, csak a tésztára várunk :). Erős Pistát nem tettem bele, mert amióta Andrist szültem, nem szeretem a csípőset, pedig azelőtt imádtam. És parmezán helyett mezei trappista lesz. A zöldségtálban van répa, cukkini, spárga, paradicsom. Te mit tettél bele?

Andris pakolászik a játékosládájában, kezébe akad egy rég nem látott icipici maci.
- Sziaaaaa! - mondja neki és megpuszilja. :D

ayse
 
 


Timi!
A falu végül is jó ebből a szempontból, hogy személyesebb minden, a közért is.

ayse
 
 


Persze azért nem annyira, mivel Bp-ről költözött a falu nagyobbik fele, de egy kicsit más azért.

ayse
 
 


NNNa végre elaludt, nagyon álmos volt már, de azért az utolsó pillanatig tiltakozott.

Jackkel nem csináltak igazán semmit a kórházban, csak megnézegették, lefertőtlenítették a homlokán és az orra felett lévő horzsolásokat, és mivel nem veszítette el az eszméletét, nem hányt, nem volt aluszékony, szépen hazaküldtek minket. Amúgy Jack 10 perccel az esés után már játszott az udvaron, alig bírtuk rávenni, hogy kijöjjön a kis műanyag házból (éppen telefonált, majd arról is töltök fel videót :lol: ), de én ragaszkodtam hozzá, hogy nézze meg egy orvos, mert csúnya esés volt, és a homloka is jól feldagadt, nem beszélve a zöld-kék-lila-bordó foltról. Most már leesett a var az orra feletti horzsolásról, a homloka éppen sárga színben pompázik, de már sokkal kisebb terjedelemben, és a jobb szeme és orra közötti részen is múlik a fekete folt.
Én persze végigbőgtem az egész napot, éjjel is negyedóránként nézegettem, hogy minden rendben van-e, és még most sem nyugodtam meg igazán, ijesztgetem magam, hogy az ütéstől akár vérrög is keletkezhetett a Jack agyában, mert egyszer láttam egy ilyen filmet.... jaj szörnyű vagyok :evil: :evil: .

Ezeket leszámítva sokkal jöbban éreztük magunkat, mint gondoltam, Jack mintagyerekként viselkedett, nagyon jól bírta a repülőt, vonatozást, idegen helyeket, és az ikrekkel is jól eljátszott.

5 napot a tengerparton töltöttünk anyósékkal, nem volt ugyan strandidő, de volt játszótér, park kacsákkal, madarakkal, lehetett nagyokat sétálni. Aztán elvonatoztunk Fatimebe, ahol az esküvő volt, tipikus, hogy anyósék nem jöttek velünk a korábbi vonattal (9.15), mert ők nem bírnak felkelni olyan korán, külön jöttek a délutáni vonattal, azaz csak jöttek volna, mert lekésték, így külön fuvart kellett nekik szervezni :? :roll: .

Az esküvő szép volt, egy is dimbes-dombos falu templomában, Jack a ceremónia alatt is mintagyerek volt, a templom oldalsó-hátsó részsén szaladgált, tologatta az autóit, meguzsonnázott, ahol nem zavart senkit.

Slide show az esküvőről:

http://s84.photobucket.com/albums/k14/L ... 237363.pbw

A gond az volt, hogy túl sok volt ez a 10 nap, nagyon elfáradtunk a végére, legalább is mi Johnnal jó nyűgösek voltunk már az utolsó 3 napban, és alig vártuk, hogy hazaérjünk.

Végül vettem a Zarában egy szoknyát, ahhoz a húgom kölcsönadta azt a barna szandált, amit már 5 évvel ezelőtt is kölcsönadott a Carol esküvőjére :D , és nekemadta az egyik barna csini kis blúzát, amit ő már knőtt :wink: . Nem én voltam a bálkirálynő :lol: , de jól éreztem magam a ruhámban, amúgy is ilyenkor mindenki a menyasszonyt nézi :D .
A marks n Spenseres ruci, amit Mártival kinéztünk sajnos nagy volt rám, azt egy sokkal magasabb valakire tervezték.

Ayse, én is sok-sok gyógypuszit küldök Lilinek, milyen jó, hogy még idejében észrevette a dokinéni ezt a tüdőgyulladást. Sajnálom a fellépést, tényleg nagy csalódás lehet ez Lilinek.

Jaj Réka, sajnálom, hogy olyan bunkó volt az orvos, én is biztosan sírdogáltam volna, olyan szemétség így viselkedni egy kismamával :evil: :evil: :evil: . Az viszont jó hír, hogy minden rendben :D . Közelebb jártok már a végleges névhez? Bár még van időtök gondolkodni rajta.
Jó pihenést Nektek!

Márti, nekünk szertintem olyan babakocsink van amilyet Ti is néztetek, én nagyon szeretem, a kerekei nagyobbak, mint általában az esernyőkocsiknak, de ezáltal terepen is egész jól megállja a helyét, az viszont tény, hogy a Timiéké kisebb helyet foglal el, és valószínűleg könnyebb is (bár ez sem nehéz, nem esik nehezemre aluljárózni vele).

Timi, tényleg, ugye teszel majd fel képeket :!: :?: :!: :?: Hú Fanni milyen kis gombóc volt tavaly februárban.

Lányok, Panna nemsokára itthon lesz, ki kellene tűzni a tali időpontját, gondolom nem lesz egyszerű megtalálni azt az időpontot ami mindenkinek jó.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Jack Nándori cukiban kap mindig ajándék pogácsát, már mutogat, ha közeledünk, vasárnap pedig nagyon csalódott, hogy nincs nyitva :D .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Én ma borsólevest főztem, sok répával a kis pasimnak. Mostanában el ne kiabáljam meg vagyok vele elégedve, ahogy eszik. Tegnap is egy rendes adag túróscsuszát lenyomott ebédre, és utána még barackot. Vettem ilyen kicsike, kicsit nyomi, de olcsó barackot a zöldségesnél, kicsit bizalmatlan voltam vele, de ma vettem még belőle, mert Bendegúz tegnap megevett belőle hatot (azaz 6-ot!! :roll: ), nem egyszerre, háromszor is kapott, de csak úgy falta.

Ayse!
Örülök, hogy tetszett Lilinek!
Én csak paradicsomot meg cukkinit tettem bele, mert nem volt más itthon :oops: :roll: , és a végén a tetejére rásütöttem egy kis sajtot.
Amúgy biztos finom lesz a tészta csípősség nélkül is. Én eléggé rá vagyok kattanva a csípősre, pizzán is szeretem nagyon. Holnapra meghívattam magunkat Lacival pizzázni, nem volt kedvem főzni. :D

Manka!
Elaludt azért?
Megnéztem a videókat, haláli aranyosak, nagyon jó volt a szerkója Jacknek azzal a kockás kalappal. Hidd el a végén Jack lesz a legdumásabb, hihetetlen milyen vehemenciával mondja és mondja a magáét. Én néha ki vélem hallani belőle egyébként hogy Jack sőt azt is a rosszgyereknél, hogy "Jack becsapta".
Annyit gondolkozom ám rajta, hogy lehetne Jackkel megszerettetni az új ízeket, meg a gyümiket. Az sem vonzza jobban, ha egyedül bökheti fel villára és úgy eheti? Vagy pl elmélyült TV nézés közben bedugni a szájába, és talán rájön, hogy jéé ez mégiscsak finom.

Prága. :evil:

Réka!
Felháborító ez a doki tényleg. Nem csodálom, hogy kiakadtál. :(

Timi!
Igen, kérünk képeket!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!
Most olvastam, hogy elaludt azért, hurrá!!
Még az enyém is alszik. :)
Megnéztem az esküvős fotókat, nagyon csinos volt a menyasszony, úgy tetszenek az ilyen típusú ruhák. Egyébként Te is jól néztél ki, és legalább jól érezted magad. :) Olyan jó hangulatú képek, húú Jonh aztán nagyon tud mosolyogni! Meg Jack is, de tényleg elég durván nézett ki úgy frissiben a homlokán a dudor. Olyan helyes az a kép, ahol ketten vagytok Jackkel. Ikrek is aranyosak, és hát a torta is iggeen jól nézett ki. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti, hú de megkívántam a borsólevest, neki is állok amíg Jack alszik. Sajna nem működik nálunk ez a változatos evés, akármit próbálok, még kipróbálom a Noddy-s tányér-villa-kanál szettet, amit anyósék ajánlottak, és hamarosan beszerzik nekünk, mert Jack imádja a Noddy könyveit, hátha... hátha.
Tegnap a fagyisnál a néni merő jóindultaból egy picit belemártotta a Jack töcsérének a peremét a fagyiba, hogy miyen finom lesz az, de Jack így meg sem volt hajlandó fogni a tölcsért, körbe kellett harapdálnom a fagyis részt, és csak úgy fogadta el "tisztán" :? :? :? .

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
De küldenék Nektek belőle emilben, van bőven.
Jack egyébként szereti a borsólevest? Nem jöttök át ha felébred? Akkor főznöd sem kellene. :lol: Ma mi is szalmák leszünk este fél9ig sztem, apánk ma sportol.

Fagyi. :roll: Bendegúz sem szereti még, kíváncsi vagyok mikor jönnek rá, hogy milyen jó is az.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Bár, gondolom Jack azért most alszik még egy ideig. Lehet hogy az már vacsi lenne.. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti :D :D , a borsóleves már fő, persze csak magamnak, mert mivel nem pirítósból van, Jack nem fog enni belőle, persze azért megkínálom majd, mint mindenből amit én eszem, de már előre látom a fintort :( .
Jack még alszik, bár az előbb felsírt, de kapott vizet és visszaaludt.
A piros metró jár még? Éppen Rátok gondoltam, amikor hallottam a tv-ben a felújításról, hogy így nem lesz ám könnyű meglátogatni Titeket.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
Nem tudom, jár-e még, én is kicsit elkenődtem, amikor meghallottam, hogy megint jön ez a metrópótlózás, basszus az nagy szívás lesz, pláne kánikulában nyáron. :( :evil: . Ezért is kell a kis babakocsi, mert ezzel átszállogatni tényleg nagyon nyomi dolog. Megpróbálok rákeresni a neten, mikor kezdik a felújítást, hogy engem se érjen meglepetés..

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Holnaptól, június 9-től egészen aug. 20ig lesz lezárva az Örs és a Stadionok között. :evil: :evil: :roll: :roll: Ez elég gáz, bár a troli majdnem a házunk elől indul a Stadionokig, de mégiscsak egy átszállás. Én amúgy szoktam így közlekedni, ha nincs kedvem elkutyagolni az Örsig, hogy 80as troli és piros metró.

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Most feltöltöm a képeket, utána elmegyünk vacsizni és ha hazaértünk, lekicsinyítem és már teszem is fel őket. Csak elég lassú már ez a gép és sokáig tart mire betölti, a kicsinyítésről nem is beszélve.

Fanni ma a nagyiknál alszik, olyan nehéz volt otthagyni a cukiban, sírt, anya, anya, de 5 perc múlva rájuk csörögtünk és akkor már nyugi volt

Manka, nagyon jó kis esküvő lehetett, és kifejezetten jól néztetek ki, ne aggódj :lol:
Nekem is hasonló menyasszonyi ruhám volt.

Ha F-el történik vmi hasonló és sem alszom egész éjjel.Tegnap anyósomáéknál elesett a lépcsőnél és megint felrepedt a szája.Azt hittem a fogai is kitörtek, mert úgy sírt, de 2 perc után nem volt baja.

KépKép
tibicsoki75
 
 


Timi!
Várjuk a képeket!

Szegény Fannika, nekem is ez a rémálmom, hogy egy eséskor Bendegúz kitöri a fogait. :roll:

Gyerekmentes este-éjjel. Nekem még nem volt ilyen amióta megvan Bendegúz..Igyekeznem kell, mert aztán megint nem lesz jó darabig. :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Jó estét!

Nekem lóg a nyelvem, mint aki egész nap szenet lapátolt, még a hátam is féjt, pedig nem is csináltam semmi különös dolgot, csak a szokásos jövés-menés-játék. A lakás romokban, hiába pakolgatok egész nap, estére megint kész csatatér a nappali.

Tényleg szörnyűek ezek a sebesülések lépten nyomon, ma Jack a játszón beszerzett gy lila foltot az arcára is, megbotlott a csúszda házikójában, és nekiesett a fa kormánykeréknek :( .

Nekem meg ráadásul most jött meg a mensim, úgyhogy extra nyűgös agyok, megyek is aludni, hosszú nap lesz a holnapi is.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Timi, hajrá gyerekmentes este, remélem jól telik.

Márti, bizny-bizony bele kellene húzni Nektek is, Bendegúz úgyis annyira szereti a nagyszüleit.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka!
De sajnálom Jacket is. Mindig összeszednek újabb harci sérüléseket. Ilyenkor mindig arra gondolok, mindig az első gondolat a legjobb, ha esetleg mégis eljöttök, itt nincs olyan kisház és nem veri be magát. :roll:
Persze tudom, hogy ez hülyeség, mindenhol történhetnek balesetek.

Ma a mi játszónkra meghozták az új homokot, amit először lepakoltak a játszótér egyik kapuja elé. Délutánra már valaki belapátolta a homokozóba, de még így is maradt kint egy kisebb homokhegy. Persze hol szeretett volna játszani Bendegúz folyamatosan. Kint. És mivel a kaput éppen leszakította megint valaki barbár, ezért aztán vagy 20x próbáltam visszahozni. Aztán feladtam, és akkor azzal szórakozott, hogy kb 50x felmászott a hegyre, és a másik oldalon leszaladt. Aztán ma először hazáig motorozott, úgyhogy jól el is fáradt.
Viszont annyit evett vacsira, csak pislogtam. :D Púpos tányér borsólevest, utána pikkszalámit sajttal, és 2 barackot. :roll:

Én meg most letusoltam, és mindjárt befekszem az ágyba a pletykalapjaimmal, meg egy Magnum jégkrémmel, amivel megjutalmaztam magam a mai nap utánra. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Manka!
Ez a menő manó videó (rossz gyerek) szenzációóóóós! Annyira aranyos, ahogy magyaráz! Szerintem is mondja, hogy rossz gyerek, meg azt is jól hallhatóan, hogy csapd be! Jajj, nagyon imádom, amikor így hadoválnak!
Erre mondom azt, hogy tud már beszélni, csak még nem ismeri az összes szabályt! :wink:

Szerintem Manka és Jack mosolya is varázslatos, én speciel harmadszorra is elfelejtettem megnézni magát a ruhát, most visszamegyek mégegyszer...

Timi!
Jó mulatást!
Az oviban is mindig ez van, a gyerekek addig sírnak, amíg ott a szülő.

Márti!
Neked is jó mulatást a magnummal!
Én nem szereztem be, de asszem ma én is nagyon megérdemelném. Hmmm egy jó kis magnum az ágyban :wink: :lol:

ayse
 
 


Sziasztok!

MEgvagyok :D

Nagyon draga vagy Manka, de mi csak 24-tol leszunk otthon :D :D
persze en is mindig azt mondom, hogy az mar nemsokara van :)

Hat nem semmi mik tortentek veletek az utazas alatt, remelem mostmar mindekivel minden ok, es pihenni is tudsz majd egy kicsit.

Most indulunk a tengerpartra, meg este jovok es megnezem rendesen a termelest meg a videokat!

8)

Kép

Kép
ppanna
 
 


Sziasztok!

Timi!
Gondoltam én, hogy gyerekmentes estén nem lesznek már nekünk képek.. :lol:

Ayse!
Jó volt az esti lazulás az ágyban nagyon, mit tegyek én most inkább ilyenekre vágyom .. :oops: :roll:

Ppanna!
De jó lehet Nektek a tengernél..itt tikkasztó meleg van.
A talit nem árt időben elkezdeni szervezni, nem olyan könnyű ám megtalálni a megfelelő időpontot, ami mindenkinek jó. :lol:

Manka!
Látod Ayse is mondja hogy Jack beszédjében vannak felismerhető részek, és tegnap direkt meghallgattattam Lacival is, és szerinte is mondja hogy "csapd be".

Ma délelőtt babakocsinézőtúrán voltunk, esélyes még a Be Be Go, láttam 8900ért, napfénytetővel, kicsit dönthető, és elég kicsire csukható és nem nehéz. Sajna olyan Baby dreamset nem láttam mint Timiéké, mert a hülye babakocsidiszkont a Róbert Károlyon a kiírással ellentétben zárva volt ma délelőtt. :evil:

Most várom hogy Bendegúz felébredjen és elmenjünk pizzázni, már éhenhalok. Utána meg izzadni a játszóra. :roll: :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Kivetett az ágy ma reggel.
Igazából Bendegúz ébresztett fél 7kor, azt hittem fel is ébredt, megmelegítettem a tápiját, kihoztuk ahogy szoktuk, mert fent volt, szövegelt, hogy anya, szépen megitta az adagját, aztán visszaspurizott a szobájába, odaállt az ágya mellé, és közölte hogy "ágyi-bágyiba". Beraktam és azóta alszik. Gondoltam én, hogy kevés lenne neki ennyi alvás, mert mostanában mindig 8-fél9kor kel. Lehet hogy csak simán meg kellett volna itatnom az ágyban. Na, mindegy. Viszont én meg már nem tudok aludni. :roll: :lol:

Ma délután megyünk a "másik mamához" ahogy Bendegúz anyósomat hívja, Margit napra. Tegnap kisangyal voltam, este még gyorsan legyártottam nekik egy névnapi tiramisut, és Bendegúznak is csináltam egy kistálban egy külön adagot, rum nélkül, icicpici kávéval, kakaó helyett málnával meg eperrel. Kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá, sztem tuti nagyon finom lehet. :D

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Hát igen... a gyerekmentes este olyan jól sikerült, h 1/2 3kor kóvályogtunk haza, pedig nem is így terveztük.Az egyik kiedvenc helyünkön voltunk, a Pozsonyi kisvendéglőben, aztán lementünk még az egyik Duna-parti szórakozóhelyre, olyan kellemes meleg volt, szólt a zene, boros kóla...........csak kicsit furán éreztük magunkat a sok fiatal között.
Szombaton korán keltünk, mentünk Fanniért, aki egyébként nagyon jól érezte magát anyóséknál és jól is viselkedett, de onnantól kezdve, h meglátott egész nap rajtam csüngött, annyira aranyos volt.
Persze hulla fáradtak voltunk, úgyhogy közös délutáni alvás volt.

És végre valahára a képek:


Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
tibicsoki75
 
 


Kezdem elveszíteni a humorérzékemet...

Leterített a betegség, kaptam antibioszt, de csak délutánra lesz a patikában, én meg ülni is alig tudok.

HEEEEEEEEEEELLLLLLLLPPPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrisba kullancs ment, de olyan kicsi, hogy nem is volt egyértelmű, hogy az. Olyan fél milliméter körüli. Megfogtam egy csipesszel annyira lennt, amennyire csak bírtam, és kihúztam. Ez alapján azt gondolom, hogy kullancs lehetett (pont olyan érzés volt húzni). Nem volt véres. Akkor ugye még nem fertőzhette meg???????????
A helyén mintha maradt volna valami, én látom a férjem nem. Most mi a csodát csináljak???????? Ki dobja majd a szervezete, vagy vigyem orvoshoz??????? Azt se szeretném, ha a kis dologból az orvonál valami nagy kerekedne, sztem ezt ott sse fogják tudni kiszedni csipesszel....

ayse
 
 


Timi nagyon szép képeket tettél fel! Akhi is belevaló kiscsákó lehet! fanni gyönyörű, az a torta meg...

Ezt találtam: akkor nyugodjak meg?

A legkönnyebben egy minden háztartásban található finom csipesszel szabadulhatunk meg tőle. Fogjuk meg a potrohát - minél közelebb a bőrhöz - és finoman, egyenletesen húzzuk. Ha a feje beszakad a bőrbe, ne ijedjünk meg. A bennmaradt fej egy-két hét alatt idegen testként kilökődik. Ne próbálkozzunk a fejrészek kiszedegetésével, mert ennek általában gennyes felülfertőződés a következménye.


Márti! Hány nap alatt alakul ki az agyvelőgyulladás?

ayse
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?